Gemeenteraadsvergaderingen Moderne Zeeroovers. Gemengd Nieuws m i T-r\ Varia. ifTn Sportnieuws. >jk£ Rechtszaken Predikbeurten Burgerlijke Stand. Berkenwoude Krim en a.d. IJssel - Stolwijk Btrktnwoude. Krlm|»n a.d. IJtttl. TWtftOC BLAB 1 NIEUWSBLAD VOOB ZUTOHOLLAND IN UTRECHT, SchoonHovewseh* Ceura til MAANDAB 36 JUNI 1083 ander* wim t* halen en da vracht onr te laden, wat in dezen drukken tijd een froot oponthoud veroorzaakte. Het gaat met den hooioogst de boeren niet toot den wind. Reeds seer Teel ge maaid hooi gr aa ligt op son en droogte te wachten. Blijft dit nog langer uit, dan aal veel van de kwaliteit verloren gaan. Krimpen a..d. IJuel. Be collecte voor het fonds van den Gewapenden Dienst heeft opgfcbfacht f 18.60. Ged. Staten hebben toestemming verleend tot omzetting van den autobus dienst van de fa G. Stam Co. in een N.V. Autobusondememing „De IJssel". Werkverschaffing. Krimpan a.d. IJssel. In verband met de uitbreiding der werkzaamheden aan de werkverschaffing alhier, wordt de ui trending naar de rijkswerkverschaf fing te Staphorst met ingang van 1 Juli tijdelijk stopgezet. Aan den heer P. C. Kiljan, hoofd der 0. L. school Hl is tijdelijk ziektever lof verleend. In verband hiermede is tot tijdelijk hoofd benoemd de ouderwijzer T. d. Jong en tot tijdelijk onderwijzor van bijstand de heer E. "W. L. Wüppermann te Dordrecht Kort raadsverslag. Lopik. Donderdag 22 Juni hield de gemeenteraad een vergadering, waarin het voorstel van den heer J. den Har- togh, om het oude besluit omtrent het salaris van den keuringsveearta te hand haven en dit derhalve te verlagen tot f 800 met 4 tegen 2 stemmen werd aan genomen. De rekening vleesohkeuringsr dienst 1032, welke sluit met een batig saldo groot f 49.84 voor de gemeente Lopik werd vastgesteld, eveneens de ge wijzigde begrootingen 1032 en 1033. Een nieuwe overeenkomst werd aangegaan met de gemeente Schoonhoven, inzake de openbare school voor uitgebreid la ger onderwijs. De voorzitter deed enkele mededeelingen omtrent het besluit van Gedep. Staten inzake de drinkwatervoor ziening dezer gemeente. Gedep. Staten berichtten, dat zij de goedkeuring van 4 April, inzake opheffing der 0. L. school op het dorp hebben verdaagd. Bosranleenbank. Lopik. In de Woensdagavond 21 Juni gehouden vergadering werd als bestuurt lid de heer J. den Hartogh bij acclama tie herkozen, evenals het lid van den Raad van Toezicht, de heer P. J. Ver meulen te Jaarsveld. In de plaats van den heer H. C. Kooi, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd sla lid van den Raad van Toezicht gekozen de bear D. Verburg te Lopik. Verdronken. Moercapelle. Donderdag is voor de ouderlijke woning het 2 X-jarig zoontje van den heer J. Hertog in de Rotte ge raakt en verdronken. E ierveiling van 22 Juni 1933. Aangevoerd 10,505 kippeneieren, prij zen f 2.052.45, Eendeneieren f 2.86— f 2.55, alles per 100 stuks. Boycot Niouw-Lskksrlond. In oon vergade ring van de af deeling Alblasserdam e.o. van den B. v. N. O. is de volgonde motie, welke uitgaat van het boycot-bu reau der moderne arbeidersbeweging, aangenomen: „De verjjadering stelt vast, dat de boy cot een der krachtigste wapenen is, die, mits systematisch en wei-overwogen ge hanteerd, tegen het Duitaohe fascisme kunnen worden aangewend; heeft met groote instemming genomen van het besluit van den Aige- meenen Raad uit N.V.V. en S.D.A.P., om over te gaan tot een boycot van het koopen van Duitaohe waren en van de stichting van het Centraal Boycot-Bu reau uit de moderne arbeidersbeweging; heeft verder met instemming verno men, dat ook in het buitenland krachti ge pogingen worden gedaan, om dese boycot een Internationaal karakter te roept alle laden der organiaatl# op om den boyoot zoo krachtig mogelijk te steunen en vertrouwt, dat de leden zich voortaan sullen onthouden van het koo pen van Duitaohe waren. Auto-botsing. Ouderkerk a.d. IJssel. Vrijdagavond had hier een hevige auto-botsing plaats. Uit de richting van het dorp naderde mot snelle vaart een vrachtauto, toebehooren- de aan den aannemer B. Rook en be stuurd door den chauffeur T. Stouthart, beiden alhier. Van tegenovergestelde zij de, uit de richting Gouda, naderde een personenauto, bestuurd door den heer Van der Heiden, oud-gemeentesecretaris van Krimpen a.d. IJssel. Vermoedelijk doordat men elkander niet hoorde aan komen, botsten beide wagens in den dijk- boeht, die het uitzicht belemmert tegen elkaar. Een dame, die in de auto van den heer Van der Heiden zat, bekwam zoodange verwondingen aan het gelaat, dat zij in de woning van mej. de wed. G. Burger moeit worden binnengebracht, waarna de heer Dekker de wonden ver bond. De auto van den heer Van der Heiden werd zwaar beschadigd, een voorwiel werd er afgereden. In deze bocht kwamen reeds meermalen auto ongevallen voor. Ondankbaar. Ouderkerk ad. IJssel. Op een avond der vorige week was de heer G. V. met zijn kano op de rivier aan het spele varen. Plotseling sloeg het ranke vaar tuigje om. De heer V., andera een goed zwemmer, scheen op dat moment de kunst te zijn verleerd en de schipper Van der Ben spoedde zich er dan ook per roeiboot heen. De heer V. scheen echter op zijn komst niet gesteld te zijn, want in plaats van woorden van dank, kreeg de heer Van der V. een hoeveelheid scheldwoorden te hooien. Ondanks Is 'e werelds loon. Aan den gewoon dienstplichtige der lichting 1033, D. J. Dekker, heeft de mi nister van defensie vrijstelling verleend voor een jaar wegens het feit, dat hij geruimen tijd werkloos was en juist nu voor langen tijd werk had verkregen. Werkloosheid. Ouderkerk a.d. IJssel. Het aantal werkloozen bedraagt thans 152, de vo rige opgaaf was 160. Belasting. Ouderkerk aal. IJssel. Het besluit van de gemeenteraad tot heffing van 100 op- oen ten op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting verkreeg de Kon. goedkeu ring voor het belastingjaar 1 Mei 1933— 30 April 1934. Wegens geringe bebouwing van den IJsseldijk heeft de directeur der poste rijen, de heer Heidenrijk te Rotterdam, gemeend op een verzoek van het ge meentebestuur alhier om plaatsing van nog .twee brievenbussen, afwijzend te moeten beschikken. Gevaarlijks zwsmplaats. Oudsrkerk a.d. IJstsl. In aansluiting op een voorgaand bericht, waarin werd medegedeeld, dat van gemeentewege po gingen zouden worden gedaan om het zwemmen aan de overzijde der rivier achter het dorp te verbieden, wegens het daaraan verbonden gevaar, moeten wij mededeelen, dat het gemeentebestuur hiertegen niet kan optreden, daar de zelling eigendom is van de gemeente Nieuwerkerk. Stolwijk. Bij het spelen op het voet balterrein kreeg het zoontje van den heer J. v. d. H. aan den Tentweg, een ijzeren pen dwars door. zijn voet. Hij werd naar Dr. Adam gebracht en zal voorloopig rust moeten houden. FELLE BRAND BIJ WILTON TE SCHIEDAM. Groots loods vsrnlsld. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks half drie is in 'n groote loods op de werf van de firma Wilton te Schie dam een felle brand uitgebroken. De brand werd ontdekt door een waker, die de brandweer en politie waarschuwde. In de loods, welke 170 M. lang en70 M. breed was, waren verschillende af- deelingen van de werf ondergebracht, een verfafdeeling, een politoerafdeeling, een houtopslagplaats, een timmerafdee- ling en een garage, waarin bij het uit breken van den brand drie auto's ston den. Kostbar* Inhoud. Voorts bevonden zich in de loods de inventaris, instrumenten e.d. van de on derzeebooten O. 17 en 0. 18, zeer kostbar re machines voor houtbewerking enz. De loods was een der best ingerichte van Europa, zij was zes jaar geleden speciaal gebouwd en ingericht voor dan afbouw van het s.a. „Statendam". De brand is vermoedelijk door kort sluiting ontstaan in de verfafdeeling. Omdat het vuur in de licht-ontviamhare stoffen gretis voedsel vond an door den vrij sterken wind werd aangewakkerd, DE STAK INI IN DE IJMUIDEPt- VI8SCHERIJ. Bemiddelingsvoorstel. Bij een Zaterdag gehouden bespreking met het bestuur van de IJmuider Visch- handel-vereeniging en dat van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders (IJmuider Federatie) heeft de Rijksbo- middelaar, prof. Josephus Jitta, het volgende voorstel gedaan: De IJmuider Federatie zal de staking van de vischknechts en den boycot, in den lande geproclameerd, opheffen door publicatie in de groote en in de plaat selijke pers. De IJmuider Viachhandel zal alle boycotmaatregelen ten opzichte van de Federatie intrekken. Van weerszijden zullen géén rancune maatregelen worden genomen. Partijen zegden toe, dit voorstel in hun leden-vergaderingen te zullen bepleiten. DIJKDOORBRAAK. Bij Almelo is tengevolge van den zwaren regenval Zaterdagmiddag de be dijking in de Denneboomerlee, die dien de als tijdelijke waterkeering in verband met belangrijke verbeteringswerken in het Reggeg^bied, doorgebroken. Het wa ter stortte zich met groote kracht in de pas drooggelegde Weezebeek, waaraan sinds enkele maanden 7 a 800 werkloozen in werkverschaffing fijn. Door het door steken van den Maardijk, waardoor het water snel naar een ruimeren wateraf voer geleid kon worden, wist men een overstrooming van de aangrenzende lan derijen te voorkomen. Aan de verbete ringswerken is aanzienlijke 'schade aan gericht en honderden werkloozen uit verschillende plaatsen zullen voorloopig niet. te werk, gesteld kunnen worden, daar eerst de Weezebeek weer droogge legd moet worden. DEN NEUS AFGEBETEN. Zonderling* strijdwijze. Te 's-Gravenhage vertoefde Vrijdag middag in een café aan Je Mient een 39-jarige los-werkman. Hij verkeerde in beschonken toestand en wa* met blijk baar minder goede bedoelingen het café binnengekomen, waarvan de eigenaar op dat oogenblik afwezig was. Spoedig geraakte de bezoeker in twist met de caféhoudster. Hij sloeg haar eerst met een bierflesch op het hoofd, greep haar vervolgens aan en beet haar een groet stuk van den neus af, dat bij de worste ling op de toonbank viel. Op het gillen van de hevig bloedende vrouw vluchtte de dader de straat op, achtervolgd door verschillende burgers. De politie hield den man aan. Da café houdster is na&r het ziekenhuis Zuidwal overgebracht. Haar toest&ud is niet le vensgevaarlijk. ALLE COMMUNISTEN OP EEN EILAND. De Japansche minister van justitie publiceert cijfers over de bestrijding van het communisme in Japan. Er zijn 2499 personen in bet laatste jaar veroordeeld en ér bevinden zich op het oogenblik 6761 in hechtenis. De Japanscho regee ring heeft besloten, alle communisten ie verbannen naar een eiland, om ben v'1- komen uit te sluit«n van het politieke leven. Overzicht van een gedeelte der verwoesting. breidde de brand zich met razende snel heid over de geheele loods uit. Deze was tot op 6 meter hoogte uit steen opgetrok ken, het bovengedeelte was geheel van hout. Het duurde dan ook niet lang of de opslagplaats stond over de geheele lengte in lichte laaie en weldra ontplof ten tot overmaat van ramp enkele vaten benzine. Een millioen schede. Tegen de geweldige vuurzee kon de brandweer niets uitrichten en zij moest zich dan ook in hoofdzaak bepalen tot het beschermen van andere gebouwen, waarin zij dan ook slaagde. Om half vijf was zij het vuur meester. Van de groote loods was toen nagenoeg niets meer over. Naar schatting bedraagt de echade ongeveer f jl .000.000. Bij de blufsching heeft oen 53-jarige brandweerman brandwonden gekregen, van zoo zwaren aard, dat hij in hot zie kenhuis moest worden opgenomen. CONFLICT BIJ WERKVERSCHAF FING. Bij de werkverschaffing in „Berg en Bosch" te Apeldoorn, hebben de werkloo zen, die bezig waren met bet graven van een vijver, het werk zonder ver gunning onderbroken. Zij zijn voor on- bepaalden tijd uitgesloten. Ongeveer 400 «trUoom «Uo hlwbtj Mnttt*. D. HET TWEEDE SCHIP. Voor do Hollend-Afrlka lijn. Vereenigde Scheepvaart Maat schappijen hebben ook den bouw van het tweede dubbelschroef motorschip bestemd voor de HollandAfrika Lijn, gegund aan de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam. UN NIEUWE STRATOSFEER-VLUCHT. De assistent van prof. Piccard, de hee r Cocijne, bij den nieuwen gondel van zijn stratosfeer-ballon, waarin thans de noodi ge instrumenten worden aangebracht. Ing. Cosijns treft daarmede "de laatste v oorbereidingen voor een nieuwe stratos feer- tocht. regelden verkeersdienst voordoen, in 33 X uur afgelegd. In het stadium, dat de proefvluchten thans hebben bereikt, wordt nog niet des nachts gevlogen. DE ANONIEME BRIEFKAARTEN Binnenkort zal een re vi «ui-aanvrage van het vonnis tegen ds. R. inzake de anonieme briefschrijverij ingediend wor den door jhr. mr. De Braauw te 's-Gra venhage, zoo meldt men aan de N. R. Crt. Bereids zijn eenige buitenlandsohe schriftkundigen geraadpleegd over de tijdens de gevangenschap van ds. R. out vangen briefkaarten met berichten uit toen verschenen bladen. Daar de experts voor het Hof te Amsterdam hebben ver klaard, dat de later gevolgde schrijverij van de zelfde hand afkomstig was, als waarmede de beleedigende kaarten ge schreven waren, waarop de veroordee- ling van ds. R. berust, zal vermoedelijk op dit punt de nadruk worden gelegd GEEN ZEELIEDEN-STAKING. Uitslag referendum. De Centrale Bond van Transportarbei ders heeft onder zijn aan den wal ver toevende leden een stemming gehouden over de vraag, of tegen de loonsverla ging van 5 pCt. onmiddellijk te volgen door een verlaging met een gelijk bedrag over zes maanden, een staking moet worden geproclameerd. Veertien dagen geleden waren deze voorstellen aan vaard door de officieren, doch afgewe zen door de schepelingen. De uitslag van de stemming was, dat zich vóór staking hebben uitgesproken 646 tegen 515 leden terwijl 20 stemmen in blanco of van on waarde zijn uitgebracht Daar de sta tutaire bepalingen van den Centralen Bond voorschrijven, dat slechts tot sta king kan worden besloten, met twee-der de der uitgebrachte geldige stemmen en dit percentage niet is verkregen, is niet tot staking besloten. OPENBARE SCHOLEN IN SPANJE. Oprichting ven 77.000 scholen. De Spaansche regeering heeft machti ging verleend voor het uitgeven van een, buitengewone leening groot 23 miJJioen peseta's tot het oprichten van rijksscbo len, ter vervanging van de scliolen, die aan religieuze instellingen behoorden Verwacht wordt, dat de Cortes dit be sluit der regeering zullen goedkeuren. Volgens de wet op de religieuze orden mogen deze instellingen na 1 October a.s. geen lagere scholen en pa 1 Januari geeu scholen voor hooger onderwijs m* er hebben. De regeering is voornemens vóór 1 October 77.000 lagere scholen op te rich ten. OCEAANVLUCHT VIA HET KUNST MATIG EILAND. Qeelaagde proef. Bij wijze van proef ter voorbereiding van een geregelden vliegdionat over dun Zuid-Atlantischen Coeaan heeft Zater dag de Deutsche Lufthansa een proef- vluoht gemaakt van Natal in Zuid-Antf- rika naar Bathurst aan de Westkust van Afrika. Het vliegtuig „Paseat", eon Dornier Wal, vertrok Vrijdag om 9 uur 40 uit Natal en atreek om vijf uur neer bij het kunstmatig eiland,.de door de Deutschen Lufthanse gecharterde „West falen", midden in de Oceaan. Nadat de „Westfalen" het vliegtuig aan boord ge- heechen had, voer het schip des nachts voort in de richting van de Afrikaan- sche kust, om het vliegtuig Zaterdag morgen halfeen met het katapult-toestel ai te schieten. De „Passat" vloog ver volgents naar Bathurst, waar het toestel om tien over vijf daalde. Aldus werd de vlucht over den Oceaan, onder omstan digheden, gelijk die bij een zich bij ge- MASSABEDWELMING. Voor een warenhuis in Indianopolis (Vereen. Staten) ontplofte een gascyUn der, die met chloorgas gevuld was. Tal rijke personen, die in de nabijheid wa rén, werden door het uitstroomende gas bedwemd. Er ontstond een paniek ent-en algemeene vlucht; sommigen der vluch telingen hielden het niet uit en vielen neer. Tenslotte verscheen de politie met gas maskers, die de bewusteloozen naar het ziekenhuis vervoerde. Daarna werden de naburige huizen doorzocht, waarin nog drie personen bewusteloos werden ge vonden. EEN GEHEIMZINNIGE ZIEKTE. In het plaatsje Villadore in Zuid-Tirol nabij Bolzano (Bozen) zijn in len tijd van een week vijf personen aan de ge volgen van een geheimzinnige ziekt© overleden. De patiënten kregen plotse ling zeer hooge koortsen en stierven 4 a 8 uur later. De geneesheeren staau voor e«n raadsel. Kerken en1 scholen zijn ge sloten en de autoriteiten hebben zooveel mogelijk voorzorgsmaatregelen gotrof- fen om verdere besmetting teg'en te gaan. DE ONTAARDE MOEDER. Martha Boddin veroordeeld. Martha Boddin, de moeder die her haalde malen getracht heeft haar doch- tje, de 6-jarige Rose Marie, van bet le ven te benemen en die haar man door het openzetten van de gaskraan heeft willen dooden, is door de rechtbank van gezworenen te Berlijn tot 15 jaar tucht huisstraf veroordeeld. EEN TOESTEL OM PALEN IN TE SLAAN. Op bijgaand* afbeelding ziet mest een teer praotisch toestel om palen in te slaan. Het bestaat uit een niet te licht houtblok van hard hout, waaraan twee tegenover elkaar liggende paaltjes stevig zijn vastgespijkerd. Tevens ziet men,<hoe het toestel gebruikt wordt; de paal, die in den grond geslagen moet worden, wordt door een tweede persoon vastge houden. Voor het inslaan van palen, die langer zijn dan men zelf is, heeft men ook geen ladder noodig, terwijl er ook weinig kans bestaat, op scheuren en ver splinteren van de paal, wat dikwijls voorkomt bij het inslaan met een hamer of een omgekeerde bijl. GS. Boren op hot del klonten woeden de kreten. Roger echoot rijn «rolver leeg. Te Iwt. De motorboot echoot over het weter n vu i»oedi« op reillfen M. Uur menechen ale Roger en Btooof hefchn reel ptjta «f htm boog Een zwaar gedreun van het schip, het kanon op het achterdek, was in actie gekomen. Op geen meter afstand dook met een plons m granaat in de golven. rWEEOE BLAB WIEUWEBLAB VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, I HET RAADSEL VAN HET «OUDEN HOOFD E enigen tijd geleden stierf op zijn landgoed San Marcello in de nabijheid van Mantua zekere Annibale Tosci, die op merkwaardige wijze aan zijn rijk dom was gekomen. Langs den grooten weg bij Napels, in de nabijheid van de abdij San Vito, werd in het begin der' 19e eeuw een steenen zuil, waarop een geheeld bouwden mannenkop tosnd, opge- ridht tegen de Westzijde van deze zuil was een marmeren plaat bevestigd, waarop in het Fransch gebeiteld stond: n0p 1 Mei van ieder jaar, 's morgens om zes uur, tors ik een gouden hoofd!" De 1ste Mei van het volgende jaar brak aan en met hem een menigte mensohen van heinde en verre, om de zuil te be zichtigen, die er echter precies uitzag als iederen anderen dagl Ook in de vol gende jaren stroomden op de aangege ven dag tallooze nieuwsgierigen toe, om het in uitzicht gestelde wonder te zien. Ook zij waren meenden zij bij den neus genomen. Men begreep ein delijk, dat de beteekenis der woorden iets anders moest zijn en verdiepte zich in veronderstellingen en gepeins, echter zonder resultaat. Men groef zelfs in de zuil, boorde haar geheel uit, in de hoop er een schat in te vinden, maar ook deze verwachtingen liepen op niets uit en de raadselachtige obelisk werd weer rechtop gezet Tenslotte nam men aan te doen te hebben met een mystificatie; wellicht had een spotvogel met het nageslacht den draak willen stekenl En de zuil en haar mysterie geraakten in het ver geethoek In 1857 wandelde echter op een dag een Italiaansche „lazzaroni", zooale de Napolitiaansche bedelaars wórden ge noemd, langs den weg en zag daar de wonderlijke zuil. Een tijd langs stond hij geheel perplexMaar opeens, zoo scheen het hem, werd de orakelspreeuk hem duidelijk! En den eersten Mei van het volgend jaar zorgde hij stipt op tijd' °P d® pl®k te zdjn nie mand anders bekommerde zich meer om het opschrift en juist op de plaats waar de kop van den obelisk zijn scha duw wierp, ging hij graven en vond.... tachtig-duizend francs. De man met het heldere hoofd, die het raadael van het Gouden Hoofd had opgelost, belegde het geld in het landgoed San Marcello, dat hij tot het einde zijner dagen bezat. JËJJ stierf op 94-jarigen leeftijd. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Het derde elftal van „Sport club" op do eerste plaats van de kaïnpioenscompetitie. ^Schoonhoven: De laatste wedstrijd, die Set derde elftal van „Sportclub" te «pe len had voor de kampioenscompetitie van de geheele derde klasse van den G. V. B., en wel tegen „Mioercapelle II", hebben de Blauw-Wdtten weten te win nen met 31, waardoor zij zich tevens geplaatst hebben als no. 1 van deze oom- petitie, nJ. door een iets beter doelge- middelde dan „Gouda V". De derde elf tallen van „Sportclub" kunnen terugzien op een uitstekend seizoen en de kroon op hun werk ie: de promotie en de eerste plaats. Be eindstand van de kampioeneoompe- titie luidt: Sportclub m 6 4 119 11—6 Gouda V 6 4 110 16—8 Moercapefle II 6 2 0 4 4 9—13 Gouderak m 6 1 0 6 2 6—45 Gver het verloop van den wedstrijd het volgende: MAANDAG JUNI 1EM „Spertdub III"jMoereopell* II» 3-1. Nadat bloemen waren aangeboden dooar Moercapelle aan Schoonhoven, liet scheidsrechter Van der Star, van Boa koop, beginnen. Onze stadgénooten be gonnen met den wind in den rug en het spel speelde zich voor het meerendeel op de helft van (Moercapelle af, maar de kanoen hieven onbenut, meest door goed ingrijpen van de verdediging van Moer capelle en deels door slecht schieten. Na een twintigtal minuten spelens had ,jSportelub's"middenvoor succes, toen de ze een terugges peelden bal eerder dan de doel verdediger wist te bereiken en daar door in het leege doel schoot (1O). „Sportclub" was hot verdere gedeelte voor de rust het meest in den aanval en Moercapelle bepaalde zioh slechts tot en kele snelle uitvallen, meest geleid door den rechtsbuiten. Tot de rust Weef de stand zoo. Na de rust was het weer „Sportclub", die het spel in handen nam, wajt nu van beter gehalte was dan daar voor. Goed gesteund door de middenlinie kon de „Sportduto'-voorhoede voortdu rend aanvallen, maar de doelverdediger van Moercapelle wiet de op hem afgezon den eohoten goed te verwerken. Toen uit een 'handegeval aan „Sportclub" een strafschop werd toegekend, wist de links binnen den stand op 20 te brengen en kort hierop wee het de rechtsbinnen, van een niet goed wegwerken van den wist te profiteer en en er 8—0 van maakte. „Sportclub" vond het nu welle tjes, waardoor aan Moercapelle gelegen heid werd gegeven tot aanvallen en vijf minuten voor het einde wiet de rechts buiten op keurige wijze een tegenpunt te maken (8—1). Kort hierop was het ein de, en nadat het eindsignaal van den scheidsrechter had geklonken, was daar door mede de laatste wedstrijd gespeeld voor den gwheelen Goudechen Voetbal Bond. De junioren van .Sportclub" waren Zaterdag weer goed op dreef en nu moee ten de junioren van Ammeratol er aan gelooven. Met een nederlaag van 9—0 konden de jongens van Ammeratol huis waarts keeren. Groot-Ammeri. Groot-Aïnmere II speelde Zaterdag een vriendachappelij- ken wedstrijd tegen Rohda II van Amei- de op het terrein van eerstgenoemde dub. Groot-Ammeri won met 4 Groot-Ammers I speelde hier een oom- petitiewedstrijd tegen H.V.V. van Hoog- Blokland. Groot-Amaner» won ook hier en wel met 51. Haastrecht Zondag 2 Juli zal de offi cieels opening plaats hebben van het nieuwe voetbalveld der V.V. Haastrecht, door de openingswedstrijden Gouda I Neptunus 1 (Rotterdam), aanvang 230 uur, en Haastrecht IMoordrecht I, aan vang 4 uur. WATERPOLO. Twee nederlagen op eigen ter rein, Verdiende overwin ningen van de „P.C.G* I" (Go- rlnchem) en „De Gouwe I" (Waddinxveen). Schoonhoven. Een talrijk publiek was Vrijdagavond aanwezig in het Schoon ho- veneohe Zwembad, ter bijwoning van twee met spanning tegemoet geziene polowed strijden. Het eerste zevental ven de „S.Z. en P.C." heeft met de traditie moeten breken, *n moest nu zijn meerdere erken nen in de Gorcumers, welk zevental in spel hard ia vooruitgegaan en mede door deze overwinning een goede kano maakt op de eerste plaats. Het tweede zevental van de „S.Z. en P.C." leed met niet minder dan 51 een nederlaag tegen „De Gouwe I" van Wod- dinxveen. Ale excuus mag worden aan gevoerd, dat xnet één invaller gespeeld NIEUW OMLOMVLIUTUm. ■Bf Ml U De Britecho luchtvloot i» verrijkt met een nieuw-bombardementsvliegtuig, dat bij een snelheid van 150 Eng. mijlen per uur een groote lading bommen kim meevoeren. Het kan zich verdedigen tegen aanvallen in de lucht, ook van beneden. werd, maar, indien volledig, had Schoon hoven toch niet gewonnen, daar waren de Wadinxveners gedurende den ge- heelen wedstrijd te sterk voor. Daarbij kwam nog, dat de Schoonhovensche doel verdediger eich te veel voor zijn doel op stelde, waardoor hij een paar hooge hal len over zich heen in het doel zag gaan. Over de wedstrijden het volgende: „S.Z. en P.C. 1"—„P.C.Q. I» 1-2. Toen scheidsrechter Trijbits, van Gou da, de zeventallen in het water riep, ver scheen de „S.Z. en P.O." met één inval ler toot iMhllngré. Schoonhoven was het eerst bij den bal, maar deze werd door Gorinchem overgenomen en kort hierop eet de Schoonhoveneohe doelverdedi ger zijn goede kwaliteiten reeds toon en, een hard sohot stopte hij keurig. De Gor- cumers waren den weinig sterker. Zij kregen in deze periode een oorner te ver werken, en het hieruit volgende schot, ketste hard tegen de bovenlat en vervol- gene over het doel. Spoedig kwam het eerste doelpunt voor Gorcum, toen de midvoor zich keurig vrij wist te zwem men en met een hard onhoudbaar schot aan zijn vereeniging de leiding gaf. De vreugde voor Gorcum was echter van korten duur, want bij een vrijen worp voor Schoonhoven, welke bij den links voor werd geplaatst, wist deze zijn kans goed te benutten en maakte gelijk. Maar nog voor de rust inging, wist de handige midvoor van Gorcum den stand op 1—2 te brengen. Na de rust ging de strijd ver der gelijk op en beider doelen werden en kele malen in gevaar gebracht, meerma len met te verre echoten. Schoonhoven kreeg nog wel enkele goede kansen, doch vooral de midvoor was niet gelukkig met zijn soms goed geplaatste schoten. Het initiatief was overigens toch het meest aan de zijde van Gorcum en het eindsig naal bracht een verdiende 2—1 overwin ning voor de „P CX}.". „S.Z. en P.O. IT—„De Gouwe I" 1-8' De eerste aanval was voor Schoonho ven en het hieruit gevolgde sohot ging hoog over. Waddinxveen nam daarna den bal over en door slecht dekken, kwam de midvoor van „De Gouwe" geheel vrij te liggen en onhoudbaar echoot hij in (0—1) Schoonhoven werd langzamerhand te ruggedrongen en de verdediging kreeg het zwaar te verantwoorden. Het was de linkevoor van Waddinxve«n, die er dan ook 02 van maakte, met welken stand de rust inging. Het spel was nog slechts kort weer aan den gang, toen bij 'a ver schot de Schoonh. doelverdediger voor de derde maal moest visechen. Toen volgde een klein* opleving aan de Schoonhoven-zijde en de' midvoor echoot eenmaal keihard tegen de bovenlat. Toen Waddinxveen er 04 van maakte, wat de strijd ge streden, wel maakte Schoonhoven nog een doelpunt (1—4), maar voor het ein de er was had ook Waddinxveen er nog een doelpunt aan toegevoegd, waarmede de stand tot 15 werd opgevoerd. Scheidsrechter was ook in dezen wed strijd de heer Trijbits. KANTONGERECHT GORINCHEM. Volledige uitspraken van 20 Juni. Op straat zingen en schreeuwen: J. E., A. van H., B. B., P. v. d. M., Go rinchem, ieder f 2 of 1 week t.a; W. G. M., Gorinchem, f 2 of 1 d. Overtreding Jachtwet: H. M., Gorin chem, f 26 of 10 dagen en verbeurdver klaring. Overtreding Vieecherijwet: H.^v. H., Gorinchem, f 15 of 10 dagen; J. O., Leerdam, f 8 of 2 dagen. Overtreding Arbeidawet: A. d. W., en G. v. d. W., Herwijnen Jeder f 1 of 1 dag. Overtreding Vleeechkeuringawet: J. A. de G., Heukelum, f 3 of 2 dagen. Overtreding Winkelsluitingswet: S. Gh. W., Gorcum, f 2 of 1 dag. Overtreding IJkwet: S. V., Drunen, i 1 of 1 dag en verbeurdverklaring. Straatschenderij: A. B. en J. R., Go rinchem .ieder f 16 of 10 dagen; A. K., Gorinchem, f 1 of 1 d. Geen voorzorgen treffen tegen schade door aangeipannen trekdier: G. de V., Gieasendam, f 10 of 5 dagen. Bedrijf van liedjeezanger uitoefenen: J. G. E., Delft, f 8 of 2 dagen. Wandelpad befietsen: J. H. 8., Da lem, f 1 of 1 dag. Op straat schreeuwen: A. "W. v. d. G., Dalem, f 10 of 5 dagen. Venten zonder vergunning: A. V., a b.w.pl., f 5 of 8 dagen. Zonder vergunning op vensterbank zitten: G. P. T. en G. H. de B., Giessen- dam, ieder f 8 of 2 dagen. Auto zonder 2 goede remmen besturen: J. K., Heukelum, H. P., Hilversum, G. J. V., Vreeswijk, ieder f 10 of 6 dagen. Met rijwiel links van den weg rijden: G. BGoudriaan, f 1 of 1 dag. Idem en niet stil houden op vordering: D. v. d. P., Zwjjndrecht, f 3 f 5 of 2 3 dagen. Rijwiel zonder bel berijden: J. B., Noordeloos, f 5 of 8 dagen. Motorrijtuig zonder rij- of nummer- bewija besturen: D. J. v. d. B., Hille- gersberg, f 1 of 1 d.; E. R., G.sssen- Nieuwkerk, f 8 of 1 dag. Niet voldoend* reehtsuitwijken: H. de L, Gorcum, f 2 of 1 dag en civiel* vor dering ed f 8 toegewezen. Motorrijtuig zonder 2 lichtgevende lantaarns besturen: G. v. G., Gorinchem, f 5 of 8 dagen. Met motorrijtuig rijwielpad berijden: G. R., Gorinchem, f 3 of 2 dagen. Gesloten verklaarde weg befietsen: M. J. J., Gorinchem en D. L., Sliedrecht, ieder f l' of 1 d. Rijwiel zoeder licht berijden: G. D., Goudriaan, f 3 of 2 dagen, G. den B., Scheiluinen, f 1 of 1 d. Openbare dronkenschap: H. K., Gor cum, f 15 of 15 dagen. Straatschenderij: P. J. S. en A. W. D., Gorinchem, 2 weken geschorst. De veiligheid van het verkeer in ge vaar brengen: T. F.' de R., Hardinxveld, 2 weken geschorst Auto zonder 2 goede remmen bestu ren: P. V., Leerdam, 2 weken geschorst KANTONGERECHT GOUDA. Zitting van Woensdag 21 Juni. Overtreding Politieverordening Gouda: S. A, V. te Gouda f 1 subs. 2 w. t., voor waardelijk met een proeftijd van één jaar; P. S., E. H. en L. B., allen berisping- Overtreding Motor- en Rijwielregle ment: G. M. H. te Gouda f 1 aube. 1 d. h. Rijden op verboden weg: G. R. te Al phen ad. Rüjn f 2 subs. 1 d. h.; G. G. van R. te 'eOravenhage f 3 subs. 1 d. h. Rijwiel zonder licht: A, H. den R. te Gouda f 2 subs 1 d. h. Overtreding Politieverordening Gouda: C. L Z. te Gouda 1 3 aube 14 h. Schoolverzuim: A G. V. te Moor drecht 2 maal f 2 aube. 2 maal 1 d. h; L. E. te Reeuwijk f 3 subs. 1 d. h. Overtreding Criaiezuivelwet (verzet- zaak) J. M van D. te Waddinxveen f 50 suhe. 10 d. h. NED. HERV. KEhK. BERGAMBACHT. Dinsdag 37 Juni, 'e avonds 7.30 uur, voor de Uitgetrede- nen uit de Ned. Herv Kerk, De. Boone, van St Philipeland. Doopebediening. OUD GEREF. GEM. ALBLASSERDAM- Maandag 26 Juni, 'e avonds 7 uur, de heer P. Kolijn, van Papendrecht. BOSKOOP. Juni. Geboren: Franciscus Gerardus, z. van M. J. Stolwijk en E. M. Straver. An- tonius Wilhelmus, z. van L. J. Heme laar en H. M. Vergeer. Krinus Gerardus, z. van W. G. Houdijk en E. J. Droog. Pieter Jacobus, a van J. van Klaveren en P. v. Oosterom. Ondertrouwd: N. G. Bon en J. M. Ro denburg. G. E. de Groot en D. Wene- veen. Overleden: J. J. Sterkenburg, 63 J. GIESSEN-NIEUWKERK. Juni Geboren: Pieter, z. van H. den Toom en G. v. d. Zouwen. Klaas, a van C. Hartkoorn en W. van Wygerden. Le na, d. van A. Rietveld en L. v. d. Berg. Overleden: G. van Dijl, 73 j., ongeh. KRIMPEN A.D. LEK. Juni. Ondertrouwd: J. H. Doctors v. wen, 2ü j. en H. A. A. Alblas, 21 J. Getrouwd: J. van Buren, 22 j en A. Loohuis, 24 j. MONTFOORT. Juni Getrouwd: A. H. Korver, 24 J. to Amersfoort en G. Beerthuizen, 23 j. B. Benschop, 24 j. en B. de Wissel, 18 jaar. OUDERKERK ad. IJSSEL. Juni. Ondertrouwd: R. de Hoop' en M. P. de Ridder. Getrouwd: G. de Lel ij en T. Volk S. de Bruin en G. A. Evegroea. RaïdSTorgadering op 23 Juli. Afwezig met kennisgeving de heer J. de Groot Jzn. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter zegt, dat hij met genoegen kan constateeren, dat deze ge- meente een der minst arme gemeenten uit Zuid-Holland is. Berkenwoude maakt ieder jaar een ruime begrooting op; wan neer die behoorlijk geraamd blijft, zul len wij niet spoedig een tekort nebben, *egt spr. Hierna worden de notulen van vonge vergaderingen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens komt aan de orde een ver wek van A. Casteleijn om zijn aanstel- ung als schoolschoonhouder over te schrijven op zijn vrouw. De voorzitter wgt, dat niet Casteleijn maar zijn vrouw net werk doet en bij een of ander onge luk zijn vrouw dan niet in de ziektewet onz. was opgenomen. Na eenige bespre king wordt eervol ontslag verleend aan ACasteleijn en zijne echtegenoote be noemd. Vervolgens wordt vastgesteld kohier hondenbelasting Ï933. Tevens worden ^nige pensioensgrondslagen nader vast gesteld. Aan mejuffr. A. Eerland, onderwijse- w® aan de O.L. school wordt opnieuw voor een jaar uitwoning verleend. Van het bestuur der Bij*, school ik aanvraag ingekomen voor gelden- voor banken en leermiddelen, respectie velijk f 119.85 en f 186.85 na en ander wtgeni uitbreiding tan het aantal bla deren. De inspecteur van het dietrict Gorinchem wil meer geven. B. en W. adviseeren dit niet te doen; er kunnen later zoowel minder als meer kinderen de school bezoeken.. De voorzitter zegt dat men moet geven wat het bestuur bij deze san- vraagt; hij betreurt het echter, dat het schoolbestuur niet direct om de banken gevraagd heeft, maar eerst de kinderen op stoelen enz. heeft laten zitten, mon heeft het recht om direct te bestellen, maar direct vragen was beter geweest. De heer W. Ooms zegt, dat men dan soms lang' moet wachten. Den voorzitter spijt tiet, dat de heer Ooms dit zegt, wanneer het hoofd direct had gewaarschuwd had men geen stoelen behoeven te gebruiken. De heer Ooms zegt meer in 't alge meen te hebben willen spreken. De voorzitter zegt dat men op verzoek banken had kunnen leenen uit de O.L. school. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen tot het gevraagde bedrag. De voorzitter zegt dat opname ie gedaan door het bureau van verificatie van kas en boeken van den gem.-ontvan ger en administrateur van het Q.K.B., waarbij is geconstateerd, dat alles in de beste orde 1». Het voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van den Ned. Toeristen bond om bij sijn 50-jarig jubileum f 5 te ontvangen, wordt op vooretel tan B. m W. goedgekeurd. Van Ged. Staten is bericht ingekomen dat de overeenkomst met de Coop. Boe renleenbank te Berkenwoude ie goedge keurd. De voorzitter deelt mede, dat de brandspuiten na den hooibooi zullen worden geprobeerd. Hierna sluiting. Raadsvergadering op Vrijdag 26 Mei. Voorzitter de heer J. Aalbers, burgemees ter. Na opening der vergadering en vast stelling der notulen zijn aan de orde de ingekomen stukken, waaronder bericht van kon. goedkeuring der verordening op' de heffing van 100 opcenten op de ge meentefondebelasting voor 1933/34. Voorts een schrijven van Ged. Staten ten aanzien van de tijdelijke korting op de salaris oen en loonen, mede betrekking hebbende op het personeel Van het ge meenschappelijk eïectriciteitebedrijf. Op voorste] van den voorzitter worden deze stukken voor kennisgeving aangeno men Op verschillends verzoeken om onthef fing van belasting op de honden, wordt overeenkomstig de voorstellen van B. en W besloten enkele ontheffingen te ver- 1 een en. Voorts ii.ontvangen een verzoek van de commissie van beheer van het gemeen schappelijk eïectriciteitebedrijf der ge meenten Capelle aan den Uesel en Krim pen aan den Uwei, oa het JurvniUf met balans, winst- en verliesrekening over het jaar 1932 te willen vaststellen, wordt overeenkomstig het voorstul van B. en W. zonder hoofdelijke stemming gun stig beschikt, evenals op dat, om van do winst ad f 23.578,96 aan elk der beide betrokken gemeenten uit to koeren f 11500. Sluitingstijd voor caffs. Volgt een verzoek van de afdeeling „Lek en IJssel" van den Ntd. Bond van Koffiehui»-, Restauranthouders en .Slij ters, om: le. gedurende don zomertijd de tijd van opening en sluiting van koffie huizen en restaurants één uur te verla ten en 2e. het tarief der personeels be lasting v ior biljarts van f 20 terug te willen brengen op b.v. f 6 a f 7 De Voorzitter deelt meds, dat de bepaling van bet sluitingsuur der café'» krachtens de alg. politieverordening tot de competentie van den burgemeester be hoort en spr. heeft voorheen dergelijke verzoeken steeds afgewezen, doch is thans bereid zich te gedragen naar de uitspraak van den raad en bij inwilliging hiermede een proef te nemen. Het voorstel van B en W is dan ook, het openingsuur on gewijzigd te laten en een .uitspraak van den raad te vragen ten aanzien van het sluitingsuur. De heer Van der Ent mokt op, dat het dus niet de bedoeling is, een uur lan ger open te blijven, doch d»n openingstijd een uur te verschuiven, waarop de voorzitter antwoordt, dat blijkens het toelichtend schrijven van G. M Weesrio de bedoeling is, ds eafé't na uur langer geopend te houden gedurende den zomer- tijd. De heer Van der Ent zou liever het uur van openstelling willen wijzigen, waarop de Vooorzitter echter op merkt, dat het al een gaat om het laatste uur. De heer Vermeulen deelt mede dal hij hiermede niet accoonl kan gaan, daar men des Zaterdags te dicht bij den Zon dag komt als een zaak tot 11 uur open blijft. Spr. had dan ook gehoopt, dat de Voorzitter zijn standpunt van voorheen gehandhaafd zou hebben De slechte tyd geldt ook voor den bezoeker en het geld kan beter op andere wijze gebruikt wor den. Spr is ook wel genegen Je caféhou ders op andere wijze te help n en stelt voor tiet sluitingsuur op 10 uur te hand haven. De heer Van Dam vindt tot 10 uur ook meer dan voldoende, daar bet hier een arbeid eragemeente betref» en hij er vaak treurige toestanden van ziet. Als geheelonthouder moet hij dan ook zeg gen hoe eerder dicht hoe liever, wat ook lin het belang is van de arbeidersklasse W^eth. Van d er Gi essen zou dit adres op gelijke wijze willen behandelen als dat van de winkeliers om de winkels tijdens dén zomertijd een uur langer open te mogen houden. De Voorzitter ziet hierin toch wel een verschil. De heer Vermeulen deelt mede, dat 9 of 11 uu# een verschil maakt van 2 uren en als de winkeliers zouden vragen j 'e Zaterdag! tot elf tror te mo«vn open blijven, dan wai epr. daar ook tent. i

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 4