BIn De wa Oudt I 2000 IJiseliteln. Jurmld. Loplk. Vllst. WOENSDAG 12 JULI 1933 TWEEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLANDEN UTRECHT, Schoonhovenocho Courené NIE in de ARBEIDSDIENST. uigi op- •vuuoo DE PRI We hebben Prime. Julian »u WIJ kunne 4» ilj In Den I Toen met den 0.01 uur de Pril epooretetlon I* No. CM. In Amerika «Ijn de werklooeen bet leegloopen eoo moe, dat ilj rrUwWlf elcb too, werk b-lj <te weien-aanleg aanmeldan. AB0KSÜ’8 vn De here Van Dam zegt, dat de spuit Zaterdag weer geprobeerd is; zij was toen uitstekend in orde. De heer Slingerland vraagt, öf de leidingen van het G. E. B. herkeurdwor den. Spr weet niet, of alle leidingen her steld zijn. De Voorzitter zal daarover in B. en W. spreken. De heer Van Dam wil een bord plaatsen Inzake het verbod van visschen op de grens van de Vliet en Bergambacht. De voorzitter wil eerst de uit spraak afwaohten. Komt er vrijspraak, dan worden de borden weggehaald. Hierna sluiting. ken. Spr. is overtuigd dat de gemeente Loplk, wat de vergoeding voor deze hulp- verleening betreft, billijk zal «ün. Rondvraag. De heer Slingerland heeft be merkt dat de motorspuit bij de laatste be proeving niet goed werkte. Spr. vraagt of het gebrek al opgeheven ia. De hoor De Groot antwoordt, als di recteur van de assurantie voor Vliet on omstreken, dat do opuit wol tot tevreden heid werkte, maar er was een verstop ping in een buis. Verschijnt M enVrydng. P ling: voor 8 maanden f 1 Mot vormer SIR GE Ik ben geen bijbelcritiek. i ons reeds, dal trouwbaar is, is fragmentary bevredigend a de reden, dat naar Paiesiir Syrië en and< mende landen steund in myi len, wat feitel Tot dusverr steeds de z.g. lijk gesteld en den Bijbel bevi geschiedenissei het Oude Testi voornamelijk b de juistheid d nissen is veel over het alge wordt, zelfs v< torlsoh juist g Zoo is met steld, dat Jeric is verwoest en als meestal wc blijkbaar op d in het boek Wanneer wij 1 de tijd, waarli Kanaün zijn 1 de uittocht uit had kort na d pharao Thotme dat de uittooh’ had, dan klop: sindsdien geb Bijbel worden tische geschied Sargon was leider van de omstreeks 275C expedities uit Volgens Herod Phoeniciörs g zoodat de jaai kaar overeen! maakten ongeti uit van deze S als ook onlangs ken is, die gev ra, aan de Syi prus gelegen. C ook Hebreeuws met de autochi het grootste zo De Phoeniois drie dagreizen Gaza, dat gebr voor de invasie sos. die aai nlolërs en Hebi deelnamen aan Egypte en de verden. De te Ras 6 ties noemen El een meervoud i pergod. Het wi Oude Testamen God vertaald ei teokonls gebrul van den Bijbel heid op de insc El Elyon en J kelijke naam ii ment wordt oï de Heers God. Om op Sari Agade kan mis gevonden tot c schap, aangozii was van Sargo zoen heeft de universiteit de Agade ontdekt sche plaats, die genoemd. Verder werkt peditie ongoveei Jerusalem, te 1 groots ruïneh komstig zal bil Lachish, een de zijn verwoest. V dacht vestigen opgravingen te Brltsohe school zdlem, het Pal en de Harvard- hier zeer tatert vonden van het den slechten ko expedites dragi bare feiten uit Oude Testament deze In de toe' worden op geza den als historie schied in het algemeen belang. De „Megga" betaalde 50 pGt. van het ar beidsloon, terwijl de gemeente Rotter dam het benoodigde hout en de steenen heeft geleverd. De bevolking is met de in stelling van een „halfuurdienst” zeker gebaat. De heer F. L. van Vliet heeft niet be doeld dat de verbreeding van de stoep zijn instemming niet heeft, voorts wil spr. informeeren of de Jao. Gatsstraat al door de gemeente is overgenomen en het afbreken van deze straat voorkomen kan worden. De Voorzitter antwoordt, dat deze straat privaat-eigendom is. De heer Van Gappellen zag gaar ne in, den Groenen Dijk een bord aange- bracht, met het verbod om in ‘t gras te loopen enz. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet kan, daar bedoelde dijk openbare weg is; aan het verlangen van den heer Van Cappellen wordt tegemoet gekomen door de politie-verordening. Spr. zal in den zomer de politie wat meer op dezen hoek laten letten. De vergadering wordt hierna gesloten. Weth. Van Soolingen vestigt de aandacht op het bord met de aanduiding „Raadhuis". Dit bord bestaat uit een vuile plank, waarop met koolteer het op schrift is aangebracht. Spr. is van mea ning, dat deze aanwijzing dient vervan gen te worden door fatsoenlijkere. De Voorzitter zegt zulks toe en sluit daarop de vergadering. Onder voorzitterschap van den burge meester, Mr. J, J. Abbink Spaink, ver gaderde de raad op 29 Juni. Aanwezig alle leden. Vastgesteld wordt een wijziging der al- gemeene politieverordening, waarbij het verboden is huis- en straatvuilnis, bloed, afval van dieren, beenderen, lompen e.d. te storten of te hebben binnen een af stand van 100 M. van straten, wegen of openbare vaarwateren en binnen een af stand van 250 M. van den watertoren; voorts ie verboden werkzaamheden te ver richten, welke het vormen van genoemde verzamelingen tot gevolg hebben. De verbodsbepalingen gelden niet voor personen, van overheidswege belast met het ophalen van bedoelde stuffen in de gemeente. Met betrekking tot de slagerswinkels wordt bepaald, dat deze op Woensdag na 1 uur des namiddags voor het publiek gesloten zullen zijn, alsook op Zaterdag avond na 9 uur. Gedurende den zomertijd worden deze tijden met 1 uur verlaat. De instructie voor de gemeente-vroed- vrouw, hebben B. en W. vervangen door een nieuwe, die zich aanpast aan de ge wijzigde tijdsomstandigheden. Ze wordt goedgekeurd. In verband met de vaststelling van de jaarwedde van den geldophalek-meber- opnemer van gasfabriek en waterleiding ea de wijgiging der Jaarwedde van de gemeente-vroedvrouw, wordt het bezoldi gingsbesluit gewijzigd. Ter benoeming van een gemennte- vroedvrouw bieden B. en W. den raad de volgende aanbeveling aan: 1. mej. A J. Th. Straathof te 's-Gravenhage; 2. mej. H. de Korver te Ruurlo, De minderheid in het college van B. en W., zijnde de heer Lokhorst, kan zich met deze aanbe veling niet vereenigingen en wenscht ze in omgekeerde volgorde te doen luiden: Het punt geeft aanleiding tot een uit gebreide gedachtenwisseling. Enkele le den kunnen zich niet direct bij deze aan beveling neerleggen. Het zijn de hoeren De Gier, Molhoek, De Jong en Schimmel. In zijn nadere toelichting wijst de V o o r z 111 e r er op, dat van bij uitstek deskundige zijde, de meest gunstige in lichtingen zijn ontvangen van no. 1 der aanbeveling. Sommige leden wijzen op pde practi sche ervaring, die nó. 2 heeft. Mej. Straathof wordt benoemd met 6 van de 11 stemmen. Mej. De Korver verkrijgt 5 stemmen. De Voorzitter wijdt hierna enkele woorden van hulde aan mej. J. Bijlsma. Zij was een uitstekende vroedvrouw, die steeds oppgewekt haar taak vervulde, •haar eigen persoon vaak wegcijferde, en vriendelijk en goed was voor iedereen- Het werd dan ook van vele zijden met leedwezen vernomen, dat zij haar taak neerlegde. Spr. brengt haar vanaf deze plaats hulde. Met het oog op de afsluiting van den dienst worden enkele wijgizlngen van de gemeente-begrootlng en van die der be drijven vastgesteld. Do P.E.U.M hoeft goedkeuring ge vraagd van een voorgenomen verlaging van hot kloinkrachttarief van 15 op 13 ct. Ingaande met den datum van meteropna- me na Mei 1983. Aldus besloten. Aan enkedo reclames schoolgeld 1032 en straatbelasting 1962 wordt voldaan. Bij de rondvraag komen nog ter spra- ko do loonen bij de werkverschaffing, die voor aibelders uit Jutphaas 27 cent per uur bedragen. Do heer Van dor Linden vraagt In verband met het verkeersgevaar, of B. en W. kunnen uitdelen naar een andere stand plaats voor do autobussen, b.v. vóór bet gemeentehuis. D« Voorzitter zegt, dat B. en w. deze zaak onder de oogien zullen zien. Hierna’wordt de vergadering gesloten. we Inrichting voor uitgebreid lager on derwijs aldaar, wordt op de door de ge meente Schoonhoven gestelde voorwaar- den (6 pCt. der bouwkosten) aanvaard. Verder stellen B. en W. voor het huis, bewoond door dokter Blankestijn, op nieuw te verhuren als voorheen voor f 400 per jaar. De huur loopt n.l. 81 Juli af. Wordt goedgekeurd. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter de open bare vergadering sluit en de Raad in ge heime zitting overgaat. Vrijdag 23 Juni vergaderde de ge meenteraad. Voorzitter de ueer H. M. 01- denhof, burgemeester. Alle leden aan wezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Het voorlezen der notulen wordt uitgesteld. Tot de ingekomen stuk ken behoort een schrijven van Ged. Sta ten, dat zij de verordening betreffende de uitvoering der boemettelyke aioktonwet, waarin tevens het tarief ie vaatgosteld, hebben goedgekeurd en bericht, dat de minister van binnenlandsche zaken geen bezwaar heeft tegen uitgaven teu behoeve der ontwikkeling van de werklooze jeugd, mits deze uitgaven de f 50 niet te boven gaan. De Voorzitter zegt naar aanlei ding hiervan, dat reeds een cursus is be gonnen onder leiding van den heer Geu zen, gemeente-opzichter. Beide stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van Ged. Staten is terugontvangen de gemeenterekening 1981, waarin nog klei ne wijzigingen moeten worden aange bracht. Ze worden aangenomen. Ingekomen is een bouwaanvrage van de firma Brokking, waarop de Raad be sluit de rooilijn, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, één meter terug te bren gen van de bestaande. Voorts is ontvangen een bericht van Ged. Staten over de drinkwatervoorziening met een uitnoodiging aan B. en W. tot deelname aan een bespreking op 2ö Juni. De Voorzitter zegt toe, de belan gen der gemeente te zuilen behartigen. De heer Benschop vindt het een mooi plan, doch er wordt niet gesproken over werkverschaffingook dit sou voor do gemeente van groot belang zijn. De heer P. v. d. Berg, mandenmaker en huurder van oen lokaal der openhare lagere sohool verzoekt om, gezien de zeer sleohte tijden, welke adressants bedrijf meemaakt, do huur van het door hem gebruikte lokaal to verlagen van f 5U tot f 2ü per jaar. Weth. Van Soolingen vindt hot bedrag toch al laag en stolt voor, indiofr tot verlaging wordt overgegaan, dit slechte tjjdaiyk te doen. Do V o o r z 111 e r wil do huur, behou dens goedkeuring van God. Staten, tjjdo- lijk brengen op 75 cent por week, waar mee do raad accoord gaat. Voorts is ontvangen een schrijven van den hoor J. Veenman, dat één zijner kin deren, gedurende het tijdvak 20 Maart 1982—1 Mei 1988 do sohool wegens ziek te niet heeft bezocht, waarom adressant gedurende dien lijd vrijstelling verzoekt van schoolgeld. Deze wordt verleend. Daarna wordt do bogrooting 4 niouw gewijzigd on veelgesteld; do begrooting 1988. Vorder wordt mot do gemeente Schoon hoven een overeenkomst aangegaan voor den tijd van 10 jaron Inzake de toelating van leerlingen uit deze gemeente tot do nieuw gebouwde inrichting voor ultgo- breid lager onderwijs. Do overeenkomst wordt aanvaard op de door Schoonhoven gestolde voorwaardon. Volgt vaststelling van do driojaarlijk- sohe rekening der bijzondere scholen, waaruit blijkt, dat de sohool aan do Kade teveel hoeft genoten f 851,77 en die op hot Dorp f 850,41. Dose rekening wordt goedgekeurd on aldus vastgostold. Hot reglement betreffende don rechts toestand van don secretaris wordt voor- loopig veelgesteld. DeVoorzlttorzal voor 't goods in zicht, het reglement onder de leden doen circuleoren. Daarna ie aan de orde het vactetellen der dagen, waarop krachtene de winkel sluitingswet de winkels een uur langer geopend mogen zijn. Naar aanleiding de zer vaststelling is een verzoek ingekomen, daarvoor te bepalen den Woensdag en Vrijdag, omdat de wet toelaat, gedurende de zomermaanden 21 dagen van het ge wone sluitingsuur te mogen afwijken. Tot genoemde dagen wordt besloten. Rondvraag, De heer B r i n k s m a vraagt, van wie de order moet kornga tot uitrukken van de motorspuit van Lopik, ingeval van brand, zooala de vorige wook in de Graaf Vroeger moest hiervoor een aohriftelijk bewijs worden afgegoven, geteekond door brandmeester of raadslid. De Voorzitter is verblijd, dat dezo regeling niet onder hem is tot stand ge komen; hij is van meaning, dat als er nood lf, er ook zoo spoedig mogelijk hulp moot gijn. De brandwaan stelt zelfs een premie op h<t eerst vermelden van een brand. Een eerste vereischte Is het zoo spoedig mogelijk actief zijn van de brandweer Dat hierop gerekend kan worden, is bij den laatsten brand geblo- Donderdag 22 Juni kwam de gemeen- teraad in openbar* f*rgaaering bijeen der voorzitterschap van den heer Ouden hof, burgemeester. Afwezig de heer Bosch. Na opening met gebed en voor lezing der notulen volgen de ingekomen stukken. Ged. Staten melden, dat bij Kon. be sluit is goedgekeurd de verordening tot het heffen van rechten inzake de uitvoe ring der besmettelijke ziektenwet. Van den heer Joh. Hommerson, secre taris der commissie tot waring van schoolverzuim, is een verslag der werk zaamheden en een onkostenrakaning ont vangen. Uit het verslag blijkt, dat 21 maal is vergaderd en dat 35 gevallen van schoolverzuim zijn behandeld. Beide stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Volgt een adres van drie caféhouders omtrent de belasting, geheven op de bil jarts. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. deze zaak hebben bezien en dat zij voorstellen, hierop later terug te komen. De raad kan zich hierover nog uitspreken voor September, dat is de tijd van vast stelling der personeele belasting voor de begrooting 1934. Wordt goedgekeurd. Ged. Staten berichten dat zij het tijd stip van opheffing der openbare lagere sohool op het dorp, bij raadsbesluit van 4 April gesteld op 15 Juli a.s., hebben verdaagd. Dit naar aanleiding van de ge meenschappelijke regeling voor bedoelde school tusachen Lopik en Jaarsveld. Eenige bewoners der Dorpsstraat ver zoeken een maximum-snelheid voor het dorp vast te stellen. De Voorzitter stelt voor, dit ver zoek aan te houden, aangezien bij Water staat een ontwerp in behandeling is, hierop betrekking hebbende. Aldus wordt besloten. Volgt vaststelling salaris kourlngevooarto. De Voorzitter zegt dat in de vo rige raadszitting het besluit is genomen om het salaris van den keuringsveearts met 1/8 te verminderen en alzoo te bren gen van f 12Ü0 op f 800. Ged. Staten ont hielden hun goedkeuring aan dit besluit en adviseerden overleg te plegen met de organisatie voor diergeneeskunde, welke het met dan Raad niet eens is over dit punt. Deze zou een salarisvermindering willen zien, gelijk aan dia der andere ambtenaren. De heer Den Hartogh zegt: Hier uit blijkt, dat deze heeren liever niets of althans een klein percentage van dit sa laris willen afnemen. Zij weten echter niets of weinig af van dan toestand, waarin de boeren verkeeren, waarom ik voorstel het oude besluit te handhaven. De Voorzitter brengt eerst het voorstel Den Hartogh in stemming. Het wordt met 4 tegen 2 stommen aangeno men. Nog is ingekomen van God. Staten oen schrijven betreffende hot besluit inzake do drinkwatervoorziening in hot Zuid westen dor provincie. Do Voorzitter zegt, dat hot don loden roods bokond zal zijn, dat God. Sta ten roods oen crodiot hebban toogostaan, voor aankoop materialen. B. on W. heb ben nu oen uitnoodiging ontvangen voor te vooron gemeenschappelijke besprekin gen op 28 Juni. Vorder kan do Voorzit ter niets modedoolon; hot is duo oon zaak van afwaohten; spr. zegt too do belangen dor gemeente te zullen behartigen. Do hoor Schop vraagt of het besluit van God. Staten de gemeente tot aan sluiting zal verplichten. Do Voorzitter antwoordt, dat dit op do bijeenkomst zal worden bezien. Daarna volgt do vaststelling dor reke ning van don vloosohkeuringsdionot be tref fondo de gemeenten Jaarsveld, Lopik on Willlgo-Langorak. Do inkomsten be dragen f 1746,40, do uitgaven f 1622,15, alzoo oon winst van f 128,25, dat is voor Lopik f 49,84. Doso tokening wordt goed gekeurd en aldus vastgostold. Vervolgens worden do bogrootingop 1982 on 1988 opnieuw gewijzigd en vast gostold. Daarna komt In behandeling oon ver zoek van drie Ingezetenen, om volgens art. 18 dor L. 0. wet 1920 vergoeding te mogen ontvangen voor vervoer van leerplichtige kinderen naar verschillende scholen. De Voorzitter merkt op dat, ge zien de financieele toestand der gemeen te, de toepassing van dit artikel steeds moeilijker wordt. B. en W. meenen, krachtens artikel 18 deze vergoeding te moeten doen ingaan op den leerplichtigen leeftijd, dus 7 jaar, waarover zij het oor deel vragen van don raad, daar tot nog toe vastgehouden werd aan 1 Mol. Verschillende leden denken, dat de leeftijd van 7 jaar moeilijkheden zal op leveren. De aanneming op do scholen ge schiedt 1 Mei en het kan dus voorkomen dat kinderen zeer lang van onderwijs verstoken zullen blijven. De V o o r s i 11 e r ziét hier in ook oen bezwaar en ware de financieele toestand der gemeente niet zoo ongunstig, dan zou deze datum zonder .twijfel 1 Mei blijven. De heer V a n V1 i o t vraagt of Gedep. Staten hierover nimmer iets hebben op- gemerkt, waarop do voorzitter antwoordt, dat deze besluiten niet aan hun goed keuring zijn onderworpen. Met 5 tegen 1 stem wordt beslist, de vergoeding te doen ingaan bij het bereiken van den 7-Jarigen leeftijd. 4 De overeenkomst met do gemeente Schoonhoven, inzake de toelating van leerlingen uit dezo gemebnto op do niou- binnenlandsche zaken, die de bier gel dende regeling voor de vergoeding van kleedinggeld en het poliüediploma te hoog vindt. Hij acht bedragen van reep, f 100 en f 25 (f 50 voor bet diploma met aanteekening) voldoende Waar dit voor de veldwachtero alhier oen extra salarisverlaging beteekent, is spr. naar het departement geweest en heeft bereikt, dat voor degenen, die 1 Jan 1033 in dienst der gemeente waren, do bestaan de toestand bestendigd kan blijven. De heer B. Schouten acht deze regeling niet billijk ten aanzien van een mogelijk aan te stellen 4d«m veldwach ter. De Voorzitter bestrijdt zulks, daar sollicitanten dan weten waar zij aan toe zijn. De heer Blokland meent het be zwaar van den heer B. Schouten te kun nen ondervangen door de salarisregeling zoodanig vaat te stellen, dat een nieuwe functionaris hierbij geen schade lijdt. De Voorzitter merkt op, dat dit niet mogelijk ia, aangezien het in de be doeling ligt, tot een uinorme regeling te komen en een salarisregeling de goed keuring van do kroon behoeft. Het voorstel wordt mot algem. stem men aangenomen. In de commissie van toezicht op hot agentschap der arbeidsbemiddeling stel len B. en W. voor tot loden-werkgevers te benoemen de heeren M. J. Feenstra en M. van Staveren en tot leden-werkne- mera de heeren P. van Adrighem Ja., voorgedragen door de afdeoling van den Ghr. Metaalbew. Bond en H. Th. v. Beek, aanbevolen door dan Gapolochen Bestu renbond. Als voorzitter wordt voorgedra gen de heer J. Verloop, burgemeester. De heer B. Schouten uit er zijn ontstemming over, dat alleen georgam- seerdan worden voorgedragen als werk- nemers-leden. Do Voorzitter merkt op, dat zulks vanwege do wettelijko bepalingen mot anders mogelijk ia; er moeten vertegen woordigers van organisaties benoemd worden. Bij acclamatie wordt tot benoeming van do voorgodragonan besloten. Vervolgens worden zonder discussie of hoofd, stemming aangenomen: Het voorstel tot beschikbaarstelling van f 557,50 als slottermijn van het be drag ad f 1115, dat mag worden bestemd voor het in het 2e halfjaar van 1933 treffen van voorziening in Heeding en schoeisel aan werHoozen; het voorstel tot toekenning van een vergoeding groot f 1845,76 aan het be stuur der bijz. school a.d. IJsselm. laan, voor aan die school in 1981 verbonden geweest zijnde boventallige leerkrachten; het voorstel tot voorloopige vaststel ling der rekening 1932 van het in ge meenschap met Krimpen a.d. IJssel go- ëxploiteerde electr. bedrijf; het voorstel om te beschikken over f 23000 van het batig oaldo over 1932 van het electr. bedrijf om elk der ge rechtigde gemeenten f 11.500 hiervan uit te keeren en deze in den gewonen dionst 1982 te verantwoorden; eenige begrotingswijzigingen diensten 1982 on 1988. Do Voorzitter deelt vervolgens mede, dat nog f 4000 van het Rijk to vorderen ia als vergoeding in de werk lozensteun; als dit bedrag voor 1 Juli binnenkomt, waarop goede hoop is, dan kan de gemeenterekening 1982 nog met een batig saldo sluiten, hetgeen in dezen buitengewoon moeilijken tijd reden tot blijdschap geeft on zeker ook wol getuigt van goed gemeentelijk financieel beheer. Voorts doolt opr. mee, dat met Krim pen a.d. IJssel overeenstemming ia be reikt in hot volgen van de daar geves tigde vakcursussen, door jeugdigs work- loozon van hisr; ook voor schilders ie de gelegenheid thans opengestold daar een vakcursus te volgen; koeton zijn hier, ook wat veergeld betreft, nlot aan verbonden. Do Vooraittor spreekt ton slotte aan woord van afscheid tot don hoer Oosthoek, dio voor hot laatst aanwezig is, hom dankend voor do aan gename wijze van samenwerking on voor hetgeen hij gedurende deze 0 jaar in hot belang dar gemeente verricht hooft. Bpr. gelooft do tolk van allo raadelodau to zijn, wanneer hij zegt, dat zy allen, on der eerbiediging van elke persoonlijke inzichten, gaarne mot den hoer Oosthoek oaamworkten. Do Raad betuigt zijl instemming m<t do woorden van don Vooruiten Do hoor Oosthoek dankt voor doze woorden en getuigt, dat do verhouding tot andere leden, die men tegenstanders noemt, joviaal is geweest In eigen kring iz de kritiek echter van dien aard, dat spr. tot heengaan uit do partij en de raad genoopt ia. Men heeft hem verweten dat bij de laatste 2 Jm* te weinig voor de partij gedaan heellMtadat hij weiger de, gelijk in andere plaatsen door de e. d.a.p. wordt gedaan, met loonsverlagin gen enz. mee te gaan. Mej. A. Leusink verklaart met ver wondering de verklaring van den beer Oosthoek te hooren, daar hij bij zijn uit treden uit de partij geen van zijn hier gebezigde argumenten gebruikt hééft. Rondvraag. De heer Hardijzer deelt mede, dal bewoners van den Hoofdweg Hagen over de hoogs watertarieven van Niouwer- kerk a.d. IJoeol. Do Voorzitter meent, dat deze bewoners met do ingezetenen van Nl<*u- werkerk a.d. IJssel een klacht of verzoek moeten richten tot hot gemeentebestuur aldaar. De hoor F. L. van Vliet apreekt or zijn bevreemding over uit, dat het ver bod van afrit aan de kromme stoep aan I de IJsselm. laad niet kon worden opgo- heven zonder raadsbesluit, terwijl dit nu wel is geschied. De Voorzitter zegt, dat de Raad ten deze nog een besluit moet nemei^ De verbreediqg vay do Kromme stoop is ge- Raadsvergadering op Woensdag 21 Juni, voorm. 10.30 uur. Aanwezig alle leden. De voorzitter, burgemeester baron van Hemert tot Dingshof, opent de vergade ring, waarna de secretaris de notulen leest, welke worden goedgekeurd. Ingekomen is een bericht van den mi nister van Onderwijs, dat de uitkeering inzake de L.O.-wet bedraagt f 784.98. Goedgekeurd ie de wijziging der poli- Ao-verordening, inzake het hengelen op Zondag. Op 2pn Pinksterdag is een pro cesverbaal opgemaakt, doch de overtre der ia vrijgesproken. De voorzitter hoeft gehoord, dat tegen hot vonnis hooger be roep zal worden aangeteekend. De heer Van Dam heeft gezien dat de man ontslagen ia van rechtsvervol ging. Spr. gelooft dat hierop geen hoo ger beroep bestaat. Dtf voorz it tor zegt dat de ambte naar van het O.M. wel in hooger beroep zal komen. Ingekomen is procesverbaal van kas opname bij dien gemeente-ontvanger, waar bij alles in orde bleek te zijn. Met Schoonhoven wordt een overeen komst aangegaan, inzake toelating van schoolkinderen. Aangeboden wordt do rekening 1982 on begrooting 1984 van hot burgerlijk armbestuur. Ingekomen is oon adres van B. Vormeij met verzoek maatregelen to nomen, opdat zijn kinderen do openbare school kunnen bezoeken. De voorzitter stelt voor dit adres in handen van B. en W. te stellen. Do heer Slingerland vraagt, of de raadsleden er dan niets meer van hoc ren. De voorzitter zegt dat dit in de volgende vergadering weer inkomt met het advies van B. en W. De heeren Slingerland en De Pator belasten zich met het onderzoek van de rekening van *t burgerlijk arm bestuur, waartoe de voorzitter de verga dering schorst. Na heropening wordt behandeld de be grooting burgerlijk armbestuur. Een post kosten uitzending naar een sanatorium ad. f 100 wordt voor nader onderzoek aangehouden, on zoodoende de geheele begrooting. De rekening sluit in ontvangsten op f 1586,89, uitgaven f 1684,24, nadeelig cal do f 97.85. Do rekening G.E.B. wordt veelgesteld met een verlies saldo van f 618,28. ,Dit was geraamd op f 1600. Een meevaller duel Do hoer Slingerland zag gaarne oen eenvoudiger overzicht van deze re kening. Spr. vraagt of het accountants onderzoek niet nagelaten kan worden. Hij kan uit deze rekening niet wijs wor den. Do voorzitter acht hot in belang van do gemeente on van hot bedrijf dat 'n accountant de rekening naziet, Spr. zou er zioh tegen verzetten, als besloten word van do diensten van hot accoun tantsbureau goon gebruik moor te maken Do hoor 8 ling eland vindt hot B. on W. op den achtergrond zetten. Do vooraltter gooft don hoor Sin gerland in overweging niet op zijn voor- zittoragievoal te werken, want dat helpt niets. Hot voorstol van don hoor Slingerland om den accountant niot moor in hot G. Ï.B. te moeien, wordt niot ondersteund on komt niet in behandeling. Eenige pensioensgrondslagen worden veelgesteld on enkele begrootingswUzigin- gan aangenomen.

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 5