Helle zit Slaapkamer Beteisnanini Bureau PREÏS? De Ezel van mijnheer Pimpelmans. Stadsnieuws. Telegrammen. Gemengd Nieüws. WEERBERICHT. G' ^iTTmniïTnriïir''t Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Nieuws in een paar regels. Sportnieuws. Predikbeurten Rechtszaken Marktberichten. Advertentiën. aa ngeboden: Westhaven 3 Gouda EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND !N UTRECHT. Schoonhovtnachs Courant WAANDAS U JULI 1ÖM Polabrotk. Do Jongohoor en Jongejuf frouw P. do J. en N. Z., waren Vrijdag avond in oen kano aan 't apelevaren. Alles ging uitstekend, tot Nel begon te schommelen, met het gevolg, dat de kano omsloeg «n beiden te water wielen. Ge lukkig konden xij goed «wemmen en wa ren dan ook weer apoedig op het droge. Streefkerk. Wegens het voor het los sen yan duiven ongunstige weor te Vil voorden rijn de duiven van de vereni ging „De gevleugelde bode" niot Zater dag doch eerst Zondagmorgen losgela ten. De tegen Zaterdagavond aangekon digde turnuitvoering van de vereeniging „Sparta" is niet gehouden Ze zal nu a.s. Zaterdagavond worden gehouden. Donderdag maakten de leden van de jongedochters vereeniging „Tabita" een uitstapje per autobus naar Marken, Huizen en het Zuiderzeestrand. Mede door het bij uitstek prachtige weer, is dit reisje een groot auccos geworden. Zondag zal ds. Th. Hettinga op plechtige wijze de nieuw gerestaureerde ramen der Ned. Herv. Kerk in gebruik nemen. De veehouder H. de Jong heeft aan gifte gedaan van mond- en klauwzeer onder zijn vee. s De politie heeft deze woek proces verbaal opgemaakt tegen J. d. J. en A. d. T. wegens het rijden op een fiets, die niet waren voorzien van een belasling- merk. Tegen A. J. is proces verbaal op gemaakt wegens het peuren zonder akte. Stolwijk. De heer P. van Buuren slaag de te Rotterdam voor de hoofdakte. Door stapsl hout Betroffen. Waddlnxvesn. De arbeider K. T. kreeg bij zijn werk luaschen twee stapels hout, hiervan een gedeelte op het hoofd. Hij zakte ineen en liep eenige bloedende hoofdwonden op, die door den inmiddels ontboden geneesheer, Dr. Paul, verbon den werden. Hierna werd hij naar zijn wonjing tvervoetrd. Hij zal eenogen tijd rust moeten houden. Waddlnxvsan Voor het examen üuil- sche Handelscorrespondentie (Merourius) slaagde de heer J. A. Kwaak. De heer A. van der Loo verwierf het einddiplo ma bouwkunde in de Middelb. Tech school te Utrecht. Gemeenteraad. Williga-Langerak. De gemeenteraad vergadert Vrijdag 28 Juli, nam. 2 uur, ter behandeling van het voorstel van B en W om aan te sluiten bij de stichting .Drinkwaterleiding Z. Utrecht". AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. IJsselstein. Zaterdagavond omstreeks 11 uur is de 14-jarige J. Jurg, die Vrij dag op de fabriek van de fa. van Rooyen een ernstig ongeluk is overkomen, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. IJsselstein. Voor het op 18 Juli te Utrecht gehouden examen hoofdakte slaagde de Zuster Joseph (M. S. A. Hoogduijn) van het Mariageeticht in de Kloosterstraat. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK. Een ernaig ongeval ia gisteren onzen stadgenoot, den heer J. Versluijs, over komen. Hij- nam per motor, met als duorijdater mej. G. Zuidervliet, deel aan den sterrit, georganiseerd ter gelegenheid van de feesten te Arnhem. Zij redon in gezelschap van den hr. H. Kramer, even eens hier wonend, die zijn echtgenoote op de duo had zitten. Men reed over Utrecht en Amersfoort en was op weg naar Apel doorn, toen bij Millingen do hoer Ver sluijs door nog niet geheel opgehelderde oorzaak in botsing kwam met een hem tegemoetkomende auto. De andere moior reed enkele meters voor den heer V. uit, toen het ongeluk gebeurde. Overigens was er geen verkeer op den weg. De botsing kwam zoo hevig aan, dat den motorrijder den linkervoet werd ver brijzeld, vermoedelijk door de treeplank van de auto. Mej. Z. werd van de duo geworpen, dooh kwam er met enkele sohaafwonden af. Een verpleegater, die toevallig vlak bij de plaata van het onge val 'in een penaion vertoefde, beeft de voet verbonden en ook apoedig arriveerde eerste hulp uit 't militaire kamp te Mil lingen. 4 Ook mej. Z. werd ter plaatae verbon den. Per ziekenauto werd de heer V. naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd en vandaar overgebracht naar de rijkskli nieken te Utrecht. De voet ia daar dadelijk geamputeerd. De verwondingen van mej. Z. zijn van niet ernstigen aard. Zij heeft ook een voet verstuikt, STOFBESTRIJDING OP DE WEGEN. De gezondheidscommissie heef 't vol gende schrijven gericht tot de gemeente besturen in haar ressort: Als gevolg van het snel toenemend auto-verkeer worden tallooze klachten vernomen over het van de wegen afkom stige stof. Vooral is dit het geval ton aanzien van gemeenten, welke aan den dijk zijn gelegen. Het is begrijpelijk, dat de volksgezond heid bij deze aangelegenheid ten nauw ste is .betrokken in verband waarmede de stof plaag in onze laatst gehouden vergadering dan ook langdurig is' be sproken. Op den voorgrond stellen wij, dat de oplossing van dit vraagstuk niet een voudig is, aangezien de financiën van de gemeenten en andere overheidskas sen daarmede ten nauwste verband hou den. Toch meenen wij, dat waar het auto-verkeer de eerste jaren zeer zeker zal blijven toenemen, een oplossing^ op den duur zal moeten worden gevonden. Voor de stofbestrijding zijn natuurlijk verschillende middelen aan te geven. Af doende is het maken van kei- of klin- kerbeatrating of het aanbrengen van een MfatlMf op het wegdek. Er beetaat ia- tuaechen nog een ander middel. Het le one bekend, dat de gemeente Krimpen a.d. Lek met succes de stof bestrijdt door het besproeien der wegen met water- chloor-cadaium.. Blijkens verkregen in lichtingen is de toepassing van voren staand systeem niet duur. Wij hebben gemeend, het vorenataan- de onder uwe welwillende aandacht te moeten brengen; mogelijk is, in aamen werking met andere gemeenten en do besturen der Krimpener- en Alblasser- waard of andere onderhoudsplichtigen iets te bereiken. Vergeten moet toch niet worden, dat de slijtage der wegen, zon der het nemen van één der vorenstaan de maatregelen, zeer groot ts en later wel eens zou kunnen blijken kostbaar te zijn. BEMIDDELING. De burgemeester heeft aan Noaokomos en aan het Schoonhoveusche Ziekenfonds schriftelijk een bemiddelingsvoorstel ge daan inzake het oonflict tusscnen deze vereenigingen. Woensdagavond zal hierover met den burgemeester en de besturen dier vereeni gingen worden geconfereerd. ATHLETIEK. Op de gisteren gehouden kringen-ont moeting te Gouda, waar de beste athto ten van Rotterdam, Den Haag, Leiden, Dordrecht, Gouda en omstreken elkaar ontmoetten, wisten enkele DO.S-leden successen te behalen. De heer F. de Vriea sprong 1.58 meter hoog, de heer C. l{eij- neman werd 5 op de 5000 meter en de junior K. Eijkelenboom wist yich tweode te plaatsen op de 80 meter met 10.1 sec. DUIVENVLUCHT. De Postduiven vereeniging „De Lucht post" hield Zondag een wedvlucht uit Lier. In concours waren 132 duiven. De PTijzen werden behaald als volgt: le, 2e, 3e, 8e, 9e, 12e, 18. 24e, 28 en 30 prijs H J. Saveur; 4e en 7e prijs T. Pince van der Aa; 5e, 14e, löe, 10e, 20e, 23e, 27e en 29e pTijs W .G. van 't" Hullenaax; 6e prii» A. Heikoop; 10e prijs Elshof; 11e prijs 8. J. M. Prins 13e en 2öe prijs A. van Pu4ten; 17e prijs 0. 1M. (Murok; 10e prijs G. van Putten 21e en 22e prijs A. van de Ma^t: 20 prijs A. Klip. DE MERWEDEBRUG. AMSTERDAM, 24 Juli. Naar Ir Van 't Hart van de Ned. Dog Mij., die de leiding heeft bij het transport van de Merwedebrug, mededeelde, zullen tegen bet einde van len middag nieuwe pogin gen worden ondernomen om de pontons waarop de brug rust, weer naar elkaar toe te schuiven. Daartoe wordt bij de Ned. Dog Mij. een aantal werktuigen in gereedheid ge- brafcht. Bij de nieuwe poging zal hetzelfde sysieem als reeds is geschied, dus met behulp van de lieren in toepassing wor den gebracht. Alleen zal de kracht aan zienlijk grooter zijn. IN EEN SLOOT VERDRONKEN. ALFEN AD. RUN, 24 Juli. Gister avonds is de 70-jarige J. B., verpleegde in het St. Jozefgesticht te Alfen aan den Rijn, terwijl hij in den tuin van deze in richting wandelde, vermoedelijk doordat hij uitgleed, in een sloot geraaktf Op zijn hulpgeroep snelden eenige an dere verpleegden toe. Hij bleek echter reeds bewusteloos te zijn. De geneesheer heeft nog giTuimon tijd getracht de levensgeesten op te wekken, doch dat bleef zonder resultaat. RECORD. 'S-GRAVENHAGE, 24 Juli. Vrijdig be haalde de Kon. Luchtvaart MIJ. sen re cord, door niet minder dan bijna 200 pus- s&giers op haar internationals luchtlijnen ts boeken. SCHIP IN NOOD. LEMMER, 84 Juli. Op ongeveer 8 K.M afstand van ds Lemmer haven bevindt zloh een sohip in nood, vermoedelijk be stemd voor Lemmer. Verschillende vaar tuigen vertrekken ter aeiitentie. Lat»; wordt gemeld: 1 Het eohip, dat op het Flevomeer in nood verkeerde, was „De Twee Gebroe ders" van Amsterdam naar De Lemmer, ■chipper J. de Groot. De ter hulp uitge varen schepen hebben het schjp met zwa re schade aan het tuig te De Lemmer binnengebracht. DE ECONOMISCHE WERELDCONFE RENTIE. Aan het einde. LONDON, 24 Juli. Heden ie de laatste week van de Economische Conferentie be gonnen. Vanmiddag om half vier houdt de valuta-commissie een openbare zitting waarin het valuta-rapport zal worden be sproken, voor welks tot stand koming de Fransche minister van financiën gister avond te Londen is aangekomen. Dinsdag middag zal de voorzitter der conferentie, Mac Donald, het bureau bijeenroepen. Dit zal dan beslissen of de conferentie voor een bepaalde tijd zal worden verdaagd of wel door het bureau zal worden bijeen geroepen wanneer de tijd daar-is. Tege lijkertijd zal worden vastgesteld of en in welke vorm het bureau tijdens de verda ging in stand zal worden gehouden en of de een of ander commissie gedurende de verdaging haar werkzaamheden zal voortzetten. Donderdag wordt de voltallige slotzit ting der conferentie gehouden ONRUSTIG SPANJE. Arrestatie van zes samen zweerders. MADRID, 24 Juli. Te Granada zijn gis teren 28 personen gearresteerd, die ervan worden verdacht te zijn betrokken in ej|p samenzweeriaf tegen den etatt. BOERENACTIE TE SLEESWIJK. KOPENHAGEN, 24 Juli. Door het sta ken vi in de melkaflevering door een groot aanta boeren in NoordSleeewijk kregen" 120 zuivelfabrieken niet voldoende melk aangevoerd om het bedrijf in gang te kun nen houden. Bij een demonstratie te Ha- dersben werd scherpe critiek geuit op de regeer ing en het parlement en werd o.a. geëischt verlaging van de pacht, van de belast ng en van de kronen-valuta. Ale deze eischen niet zouden worden in gewilligd zouden er nog scherpere maat- regele i volgen en men wil zelfs, zoo noo- dig tct een algemeene Staking overgaan. VEERTIEN DORPEN VERNIELD. I8TANB0EL, 24 Juli. Uit Ankora word gemeld, dat bij de jongste aardbe ving in de omgeving van Denizsi in Amatlolië niet minder dan 14 dorpen ge heel rwerden vernield. Het aantal persoonlijke ongelukken waa slechte gering. Daarentegen heeft de veestapel ernstig geleden. IE MOLLISONS GEVALLEN. De vlieger ernetig gewond. NijW-YORK, 24 Juli. Het echtpaar ion-Johnson vloog gieteravond 'om- het wrak bevindt, heengewerkt. De klei laag, waarop het wrak ligt, ie bereikt Het goud ie aangeboord Zoo ie de opzet. Maar zoover zijn we nog niet. Zooals Mollin streets 8 uur (NevK-Yorksche tijd) over Bostcjn, zoodat het tegen kwart voor ne gen te New-York werd verwacht. De Mol- üson» zijn er echter niet in geslaagd hun vlucht geheel te volbrengen. Boven Brid geport, in Connecticut, kregen zij gebrek aan benzine, zoodat zij gedwongen waren op h< t kleine vliegveld bij deze stad te lan den. Dit veld heeft echter geen nacht verlichting. In het donker kwam het toe stel Jverkeerd neer en werd gedeeltelijk vernield. Terwijl Mollison zelf een tame lijk ernstig, doch niet gevaarlijke ver- wonc ing opliep, bleef zijn vrouw Ammy Moll; ion-Johnson vrijwel ongedeerd. Politie en brandweer waren spoedig ter plaa se voor assitentie en.vervoerden het echtpaar naar het ziekenhuis te Bridge port. EEN MOEILIJK TRANSPORT. De Merwedebrug onderweg. iterdagmorgen vroeg ie een begin ge it met het transport van de „Mer- irug", den nieuwen brug die over erwedekana&l komt te liggen. Het rte ,dat 1G2 meter lang is en 1500 ■eekt moet van de terreinen van de landsche Dokmaatschappij te Am sterdam naar de plaats van bestemming worden vervoerd. Ze was daartoe op hoo- ge stellingen dwars over 2 pontons gelegd die èp 4.80 meter afstand van elkaar log gen |en waarbuiten de brug aan weerszij- i over uit stak. Om half elf kwa: het geweldige transport langzaam in bowe- Een sleepboot van de N.V. Reeder- Gebr. Goedkoop trok de pontons met zwaren last het IJ in, wat een in drukwekkend aohouwspel bood. den achterkant hielden twee sleep- bootien het tranejjbrt in de goede rich- ting Dé enorme last bleef keurig in even wicht en zonder eenig avontuur kwam men bij het IJ aan de eyphon bij de Zee- burgeraluie. Het passeeren hiervan ging buit ingewoon vlot, zoodat men kwart voor een reeds voor de sluizen zelf lag. Door de sluis. Toen volgde een moeilijk werk: de pon toni moesten 17 meter uit elkaar komen om door de sluizen te kunnen varen. Dat was mogelijk, doordat de brug kon schui ven] over een «lede, aangebracht op de •tellingen op de beide pontons. Het werk ie goed gelukt, maar het duurde zoo lang dat de schemering reeds inviel, toen men de sluizen kon binnenvaren. En toen wer den juist de sluis3euren neergedraaid en kon het transport dus niet verder. Dit ingrijpen geschiedde op bevel van den hoofdingenieur van den Waterstaat, afd. Bruggenbouw, ir. Harmsen, die het niet verantwoord achtte onder deze omstan digheden verder te varen. Gistermorgen ie men erin geslaagd de sluizen te paeeeeren, dooh daarna stuitte men op een groots moeilijkheid. De brug wilde niet meer eohoiven over de slede en de pontoni waren daardoor niet meer dichter bij elkaar te krijgen. En dat is noodzakelijk om het Merwedekanaal te kunnen binnenvaren. Een leellflc oponthoud. Na veel vergeefsehe moite werd ten slotte voor den nacht gemeerd en het ver dere werk tot heden afgelast. In geen ge val zal heden verder worden gebaren; slaagt men er niet in tijdig in de brug tot rede en de pontons tot elkaar te brengen, dan zal het transport Dinsdagochtend bij zonsopgang aanvangen. HET LUTINE-GOUD. Begin van de poging tot berging. Vrijdag ie eindelijk het berglngsvaar- tuig uitgevaren waarmede men het goud van de „Lutine" boven water hoopt te brengen. Al weken geleden wa» alles reeds tot ip de kleinste bijzonderheden voorbereid en men had al dien tijd op goed weer gewacht. De Lutine is in 1799 gestrand in de Stortemelk, ongeveer 6 kilometer uit de kuit, tueechen Vlieland en Terschelling. Om het goud, dat zich in hot wrak be vindt te kunnen bergen, heeft de heer Becker een speciaal bergingsvaortuig ge construeerd. Wij hebben het al eens be schreven: Een groote kegelvormige toren tusschen twee pontons opgehangen. De ze pontons zijn aan elkaar vastgemaakt met stevige stalen balken en worden bo ven het wrak gevaren Dan worden de kabels langzaam gevierd en de toren zakt in het water, totdat de bodem wordt bereikt. Daarna woi/dt het zand in den toren weggezogen. Tegelijkertijd worden er van boven nog een paar cy linders opgezet. Eindelijk ie de goheole toren door de stndbtnk, die lich boven A f gezegd, ie Vrijdag deze instal latie uit de haven tan Terschelling uit gevaren naar het wrak. Bij gunstig ge tij, des avonds om half negen, begon 't werk: men vierde op beide ponton» de touwen, en langzaam zakte de toren. Spoeaig had het gevaarte het water vlak bereikt en om kwart over negen begonnen de touwen slag te1 hangen; de bodem was bereikt. iMaar de toren was weer scheef rozakt. helde ongeveer 10 graden naar een kant over. Blijkbaar doordat het op 't wrak liggend zand, waarvan een gedeelte voor af was weggezogen, niet vlak lag. Inmiddels ie de trechter uit zichzelf reeds grootendeels rechtgezakt. Thans ligt het werk weer stil. Een duiker wacht namelijk op het gunstige oogenblik, om voor zijn inspectietocht in den kegel boven het wrak vaa do „Lu- tina" af te dalen. 4 De Zondag is niet'.ongebruikt voorbij gegaan. Men heeft namelijk he* onder sta deel van den koker, waarin rifch ook de machtige motor voor de zuiginstalla- tie bevindt, en die circa 15.000 K G weegt, in den grooten bok opgehangen, die na het wegbrengen van dqn kegel vrij is gekomen, zoodat men Lij gnnsDgen wind onmiddellijk kan uitvaren om het werk voort te zetten. WERELDVLUCHT IN 8 DAGEN. Wiley Post geslaagd. Zaterdagavond is de wereldvlieger Wiley Post om 11 uur 59 met zijn vlieg tuig „Winni Mae" te New York terug gekeerd. Hij heeft de tocht om de wpreld volbracht in 7 dagen 18 uur en 49 minu ten. De eigenlijke vliegtijd bedroeg 180 uur 50 min. Door deze prestatie heeft Post het re cord voor een vlucht om de wereld, dat hij in 1931 samen met zijn vriend Ha rold Gatty, eveneens met de „Winni Mae", veroverde met 20 uur 20 minuten verbeterd. In de tweede plaata heelt hij thans een record gevestigd voor een so lovlucht om de wereld. De aankomst. Een enorme menigte had zich naar het Floyd Bennett vliegveld begeven, ten e;nde er van de aankomst van Post ge tuige te zijn en een ontzaglijk gejuich beloonde deü vlieger voor zijn geweldige orestatie.. Wilv Post maakte bij zijn aankomst een uiterst afgematten mdn'k. Hij heeft in de week die thans ac'itor hem ligt, nauwelijks geslapen en het onophoude lijk geronk van den motor had hem vrij wel volkomen verdoofd. Hij wae zóó uit geput, dat hij door beambten van het vliegterrein uit de cockpit moest worden geholpen. „Nu, ik heb het gehaald", waren zijn eerste woorden, toen hij op den began en grond etond. De eenoogige vlieger, die sijn carrière begon als parachutist bij een circus, wordt thane geeerd ale e*n van Ameri- ka's grootste vliegers. Hij hoeft de eer rte solovlucht om de wereli rolbrari t, voorta twee solovluchten over den Stillen Oceaan en de snelste vlucht van New York naar Berlijn. Morgen zal hij officieel door het ge meentebestuur van New York worden gehuld-'gd, waarna hij Woensdag in iri- omfalen optocht langs den Broadway zal trekken. Voor die gelegenheid zal men zijn vliegtuig op een reusachtige vrachtauto monteeren. ACHT ANGSTIGE DAGEN. Avontuur van een klauter. Toeristen, ,die een bergtocht maakten bij Bergamo, hoorden op 2000 Meter hoogte tot hun groote verwondering van de rotsen boven hun hoofd een zacht kindergehuil komen. Zij vonden een vier jarig knaapje, dat op een plateau aan den rand van den afgrond lag. Het kind klappertandde van de koude en koorts on wae totaal uitgeput. Hij verklaarde An- tonle Plodardi te heeten en aoht dagen geleden met zijn twee broers de bergen te zijn ingegaan om hout te sprokkelen. Hij was van hen weggeloopen en ver dwaald geraakt. Aoht dagen lang had hij geleefd op een etuk brood, dat hij toevallig in zijn zak had. De bewoners van de omliggende dor pen hadden langen tijd naar Antonie ge zocht, doch tenslotte de hoop, hem te vinden, opgegeven. Naar waarneming in den morgen van 24 Juli. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Diifc&gavond: Zwiakfce tot matige Zuidelijke tot Weste lijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; verdere vooruitzichten warm. Waterstand: Schoonhoven hg. «water 7.45 uur, 1.30 M. Vreeswijk hoog w\ter 9 10 uur, 1 08 M. Keulen stand 2.95 M., val 0 07 M. Maastricht 22 Juli 40.75 M., val 0.20 M. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 77 graden Fahrenheit. Maandag 24 Juli: Op 5.51, onder 20.5(2. Eerste Kwartier Zondag 30 Juli. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ei Alleen bij Apoth. en Drogisten [evang#? MASS A-VOEDSELST AKI NG. Vijfhonderd communistische gevang^ nen te Helaingefora, waaronden verschei dene vrouwen, zijn in hongerstaking ge gaan, daar, volgens hen. de autoriteiten de voorrechten zouden hebben beperkt, waarop zij als politieke gevangenen recht hebben. De directie der gevangenis deelt mede, dat de gevangenen zijn veroordeeld wegens bet beleedigen van politieke per sonen en dus niet als politieke gevange nen kunnen worden beschouwd. Tot dus ver hebben geen ongeregeldheden plaats gehad, ofschoon de meeste gevangenen al sedert negen dagen geen voedsel meer hebben gebruikt. BALBO'S ESKADER. Naar offioieel wordt medegedeeld zal het eekader van generaal Balbo heden ochtend om 5 uur (Amerikaanechen tijd) starten voor een retourvlucht naar Europa. De te volgen route over den Oceaan zal eerst worden vastgesteld als de vlieg tuigen New Foundland bereikt hebben OCEAANVLUCHT VAN HET ECHT PAAR M0LLI80N. /De bekende vlieger Mollison en zijn vtouw, Amy Johnson, zijn Zaterdag middag voor een vlucht over den Atlan- tischen Oceaan van Pendine Sands met het vliegtuig „Seafarer" naar New York geitart. De weerberichten voor de vlucht zijn gunstiger dan in den laiUten tijd het geval wae. Men rekent er op, dat de vliegers op het laatste deel van hun vluoht een ster ken tegenwind zullen hebben. VLIEGTOCHT VAN HET ECHT PAAR LINDBERGH. Het echtpaar Lindbergh, dat Vrijdag middag uit Cartwright op Labrador naar Groenland was geitart, werd ten gevolge van den diohten nuet gedwongen terug te keejen. Ongeveer 2 uur na den start moest te Hopedale, op 150 mijl af- •tand van Cartwright, een noodlandiug worden gemaakt. Te Hopodale willed Lindbergh en zijn vrouw op beter weer wachten om dan opnieuw naar Groen land te etarten. Inmiddels is het expe ditieechip „Jelling" naar Julianaksab op Zuid-Groenland vertrokken. 1. De heer Pimpelmana had zich de weelde veroorloofd van een huisknecht aan te schaffen «genaamd Gij4bertu».,0p zekeren dag kwam deze trouwe Gijs de kamer binnen. „Mijnheer/' zei hij, „buurman Zaaier staat voor de deur en vraagt, of u geen zin hebt, om z'n ezel te koopenl" „Wel," zei Pimpelmans, „dat is een idee, dan behoef ik niet meer te fietsen, en bovendien ie 't niet zoo ge vaarlijk ale een autol" En na eenig loven en bieden koekt hij den ezel, met den wagen erbij. 2. Vervolgens noodigde hij rijn buur man binnen. Het eten werd juist opge diend en buurman moest en zou mee- eten. Mijnheer Pimpelmans, die in een fideele bui was, stond op, hief zijn glas spuitwater in de hoogte en begon een speeoh af te steken op al het gemak en gen«»gen, dat hij van z'n ezel hoopte te beleven. Maar juist toen hij 't glas aan i'i mond braoht, klonk een herige «lag. gEBSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZU1P-HOLLANPEN UTRECHT. Schoonhoveirachs Courant MAANDAG M JULI 1G3I GOUD ZOEKEN. Kermis. Aflimeretol. De kermis, dit jaar gehou den van 19 Juli tot 22 Juli behoort al weer tot het verleden. Hoewel er de eerste dagen weinig drukte was, word het daarentegen Zaterdagavond geweldig druk. Mede door met mooie weer, waren er vele vreemdelingen gekomen om de kermis mee te vieren. Op bet kermisterrein waren verschillende ver- rnakelijheden geplaatst en in de café'e was volop muziek en gelegenheid tot dansen. Ondanks de drukte verliep allee in de beste orde. De politie behoefde geen enkele maal handelend op te tre den. Ammerstol. Op den Lekdijk aan Den Hem nabij „Suzann'a's Hoeve" ie Donder dag een varken, ongev 100 K. wegende uit een auto gesprongen. Het dier kwam op zijn snuit terecht en bleef dood liggen. De eigenaar reed door zonder het te mer ken, en bleef onbekend. Tot nu toe heeft niemand zich over het dier bekommerd, zoodat het daar nu al verscheidene da gen ligt en een ondragelijken atank gaat verspreiden. Gemeenteraad. Ameide. De gemeenteraad zal morgen middag half drie in openbare vergade ring bijeenkomen. Eerste steenlegging Krimpen a.d. Lek. Het was Zaterdag middag voor de Nederl. Herv. Gemeen te een gewichtig oogenblik, do eerste steenlegging van de nieuwe pastorie dier gemeente zou plaats nebben. Zooels reeds vermeld, was de Kerkvoogdij door erflating van een legaat door wijlen mej. C. de Ridder in staat gesteld in dekplaats van de oude, sombere en veel to gruoto pastorie een meer naar de eischen des tijds ingerichte predikantswoning te bouwen. Er zal hier iets fraais komen, dat zeker mee zal werken om een prodi- kan gemakkelijker te doen besluiton een beroep naar deze gemeente aan te nemen. De belangstelling voor deze plechtigheid was groot. Toen de tijd wae aangebroken, nam de presMent-kerkvoogd, de hoer K de Boom het woord. Toen epr. overdacht, wat hij hier he denmiddag zou zeggen, wae hem de go- echiedenie van Abraham en zijn zoon Izaëk in de gedachten gekomen Spre ker wees op wat de achrift omtrent Abrahams offer vertelt. Abraham noemde plaata van dit offer: „De Hee rs zal 't voorzien." Het waren vooral de laatste woorden waarvoor epr In het bijzonder de aan dacht vroeg. Meermalen, aldus spr., is bij een uitgebracht beroep gebleken, dat de pastorie een groote hinderpaal wae Meermalen wae reede in het college van kerkvoogden de wenschelijkheid uitgesproken, de oude naeorle door een nieuwe te vervangen. Doch het wae al tijd bij de wenschelijkheid gebleven, want er wae geen geld. Maar d'ezelfde God van Abraham Izaak en Jacob, heeft ook nu weer ge toond dat Hij het is die het geheel be stuurt Hij wist eerst het hart van wij len mej. C. de Ridder te bewegen, door de erflating kerkeraad en notabelen in de gelegenheid te stellen aan hun wensch, neen aan de noodzakelijheid mag ik wel zeggen, te voldoen, om de oude pastorie door een nieuw gebouw le vervangen, waarvan nu reeds de fundee- nng is gelegd. Spr. bracht dank aan God die door De bergingstoren op het wrak van -de „Lutine" i« in zee neergelaten, om daar mede het goud er uit te balen. genoemde juffr. hen hier in staat gesteld heeft deze eerste steenlegging te ver richten, zoodat ook wij mochten zeggen- „De Heere heeft ook hierin willen voor zien" Met vaardige hand voldeed daarop de heer De Boom aan zijn taak en legde den steen. Sintwoord. Hierna dankte epr. namens kerkvoog den en notabelen den loco-burgemeester en wethouder voor hun tegenwoordig heid. Ook den kerkeraad brengt hij dank en verder alle andere aanwezigen voor hun tegenwoordigheid hier. Namens kerkvoogden en notabelen uitte spreker den wenech dat de bouw zonder ongelukken zal mogen plaata heb ben, en dat allen, die aan die bouw zul len medewerken zullen gedenken, aan het woord van Hiskia: „Wij zullen onz opmaken en bouwen en God van den Hemel zal het one doen gelukken". Daarop trad de heer W. Mijnlieff, lo co-burgemeester naar voren en wensch te de Herv. Gemeente namen B. en W. van harte geluk met de eerste steenlegging. Ook spr. hoopte op een voorspoedig ver loop van den bou^w. Hij hoopte dat de woning een sieraad, zóówel voor de kerk als de gemeente zal worden. En dat de kerkeraad er in zal «lagen een predikant dien hij zoo gaarne wenscht, spoedig als bewoner te krijgen. De heer Meiskens, architect te Rotter dam, sprak eenige hartelijke wooyden tot de kerkvoogden en verdore beetuur- deren van Kerk en gemeente. De heer W. M. Slingerland, lid van den kerkeraad, veronschuldigde don consulent ds. Buiekool, die nie*. aanwe zig kon zijn en feliciteerde de kerkvoog dij,. Hij richt zich dan m het bijzonder tot den pres dent-kerkvoogd en «ei, dat dit gebouw een erfenis is van God: Spr wenschte den heer De Boom toe, dat hij eveneens een erfenis zal bekomen door een huis in den Hemel. De heer De Boom dankte alleeprekere en hierop volgden nog vele gelukwen- schen. Lekkerkerk. Onze dorpegenoote, mej. St. Kapteijn, «al deelnemen aan de vier- daageohe afatandsmarsohen, welke Dins dag te Nijmegen beginnen. Nlauwerkerk a.d. IJml. B. an W. hebben vergunning verleend aan den hr. F. van der Weijden tot het bouwen van een woonhuis aan de Kerkla&n Nieuw-Likkirland. De heer T. G. Pai ie geslaagd voor het toelatingeexamen voor de Zeovaartechool te Soheveningen. Het Amerika&nsche stoomjacht „Vega", dat eeret voor sloop bestemd wt», en dat thane door de directie van de acheepeslooperij „De Koophandel" ver kocht ie aan een Duiteche firma, ie Vrij dag door de zeeeleepboot „Simeon" naar de plaats van bestemming, Bremerha ven gesleept. Daar zal het vaartuig wor den omgebouwd, waarna er pleziertoch ten mede gemaakt zullen worden op de Oostzee. Voor het festival op 5 Aug. ie een fraaie plaquette geechonken door den eere voorzitter, burgemeester F. M. A. van de Rovaart en eveneena een door den heer van Diemen, vaandelfabrikant te Dor drecht. De 21-jarige D. van V. had het on geluk op een stapel planken te vallen, waarbij een spijker in de rechterhand drong. Hij werd ernstjg gewond en kreeg tevens bloedvergiftiging. Door dr. A. van Waasbergen ie geneeskundige hulp ver- De commisearie der Koningin heeft OPGEBLEEKT. In de Amerikaansche stad Milwaukee woont ®"n neger, die geen neger meer ia, maar ongeveer blank. De kleurwisseling is begonnen aan een vinger en heeft zich geleidelijk voortgezot Hij is nu voor 90 pOt. blank en al leen op zijn gezicht heeft hij nog eenige plekken, die aan zijn vroegere huidskleur herinneren. aan den heer F. M. A. v. d. Rovaart, bur gemeester een verlof verleend van 23 Juli tot 8 Augustus. Gedurende die tijd zal als loco-burgemeester optreden de heer A. den Boer, le wethouder. Bij den heer G. 81otboom ie giste ren een poetduif komen aanvliegen gem. 170462 Holland. Gemeenteraad. Tienhoven. Vrijdagochtend 10 uur ver-, gadert de raad dezer gemeente in open bare zitting. Vllst. Bij den landbouwer K. de Wit te Bonrepas ie onder het vee mond- en klauwzeer geconstateerd. Het onweer. Zevenhulzen In den nacht van Vrij dag op Zaterdag heeft hier tijdena tiet zware onweer op verschillende plaatsen de bliksem schade aangericht, doch zon der brand te veroorzaken. Veel vee en paarden werden de» morgen» in het wa ter aangetroffen. Het regenwater drong bij verschillende inwoners de huizen binnen, omdat de goten het niet konden verzwel gen, Zaterdagmorgen maakte de steun trekker W. 0. bij de uitbetaling van steun zich zoo kwaad, dat hij een hechimuchi- ne opnam en die door een ruit gooide. U" politie biacht den ImthooU naar et u ins4 an ten kka&l. „Jong Apollo". Zevenhuizen. Donderdag maakte de zangvereeniging „Jong Apollo" onder ge leide van het bestuur en de directeur een uitstapje naar Katwijk. Des morgens wer den de kinderen per auto naar Waddinx- reen gebracht, waar de bekende kinder vriend. de heer A Bakker te Moercapelle met zijn schuit gereed lag om hen naar Katwijk te vervoeren. Het weer wae zeer mooi, zoodat er volop le genoten. Des avond» werd het gezelschap weer per auto te Waddinxveen gebaald en het keerde te ongeveer 10 uur hier terug. IJSSELSTEIN. Juli. Geboren: Petronell» Adolrlilna, 4. Tan Z. 4e Groot en A. E. Arensdonk. Getrouwd: L. Tan Tilburg en G. Aart- sen. Overleden: H. M. Benschop, oud 47 j., echtgenoote van J. B. van Rooijen. P. van Dommelen, 82 j. Op den Nieuwen Weg te Poeldijk wilde op een gevaarlijk punt de ongeveer 70-jarige heer Schumacher uit den Haag per fiets een stilstaande locomotiei van de Westlandsche Tram paseeeren. Juist werd de locomotief door eenige zwaar beladen wagons opgeduwd, waardoor hij den bejaarden man aanreed Deze kwam onder de locomotief toreéht «n was op slag dood. - De rechtbank te Keulen heeft we gens' het doodschieten van twee nat. so- oial eten de verdachten Hamacher, Wa- ser, Willms, Horech, Moritz en Enge land alle zee ter dood veroordeeld on de verdachten Nieewandt, Mundorf on Haase elk tot vijftien jaar tuchthuis straf. In de zaak van den moord op 'n wacht meester van de politie te Hamburg, is tegen drie beklaagden, Volk, Foddereen en Wolf, de doodstraf geëiecht. De Sowjetregeering heeft een be guiling voor den bouw van turbinegene ratoren voor de Ruae'sche zwaarindue- trie tot een totaal bedrag van anderhalf millioen gouden roebel» gedaan aan de firma Vickere, de Engelzche maatechap- pij, van wie verecheidene ingenieur» dit jaar werden veroordeeld wegens sabo tage. Het district Denixli ten Zuid-Oos ten van Smyrna ia Vrijdag door een he vige aardbeving geteisterd. Een groot aantal hulzen werd vernield. De bevol king werd door een paniek aangegre pen. Voor zoover bekend, werden 20 per- «onen gedood en velen ernstig gewond. In Italië wordt de functie ven luchtmaarachalk in het leven geroepen. De titel zal waarschijnlijk worden toege kend aan Balbo, die op ast oogenblik generaal van het luchteskader ie. Amtidl. Zondagmiddag werd op het Robda-veld een Triendachappeliike wed strijd geepeeld tueechen Rohda 2 en Sport club 4, welke eindigde met 11. Krimpen m.d. Lek. Zondag epeelde hier voor de nederleegwedetrijden Sonie dam I een wedatriji tegen Dilettant I. Dilettant wiet met 4t te winnen. WATERPOLO. De Qouwe IIS.Z. en P.C. II 05. Waddinxveen. In het iwemhad aan den Kanaaldijk werden Vrijdagavond polowedstrijden gespeeld tueechen twee ze\entailen van De Gouwe alhidr en twee van Sohoonhoven. Eerst werd de wedstrijd voor den Goudschen Zwembond gespeeld tusschen De Gouwe II-S-Z. en P.C. tt onder lei ding van den scheidsrechter Smit, utt Gouda. Direct was Schoonhoven in den aanval en het wist voor de rust twee doelpunten te behalen. Na de rust her haalde rich hetzelfde spel en werd de score opgevoerd tot .V-0 Nu begon De Gouwe flink aan te pakken en bestookte het doel van Sohoonhoven eenigen tijd, doch do etand bleef onveranderd. Ds Gouwi IS.Z. «n P.C. I 1— D< „rata NTMtAllW «p»ld« ondw VERFRISSCHINQ. Hoe 't er kan uitzien aan bet strand te Los Angelea. dezelfde leiding. Schoonhoven nam 't doel van Waddinxv««n danig onder vuur doch door slecht plaatsen en over-aohieten bleven vooreerst doelpunten uit. Maar uit een vrije worp kreeg de linksachter van Schoonhoven den bal, zwom op en wiet fraai te doelpunten en een oogen blik later passeerde de middenvoor han dig den doelverdediger. Na de rust bleef het veel sterkere Schoonhoven steeds in den aanval en voerde de score successie velijk op tot 0—0 Hierna kwam Wad dinxveen iets in den aanval, waarbij de midvoor, vrijliggende voor het doel, het eenige tegenpunt wiet te schoren (6—1 voor Schoonhoven). OUD GEREF. GEM. CAPELLE a.d. USSEL. Lokaal Da- coataatraat. Donderdag 27 Juli, 'e av. 7.90 uur, Da. A. van Zon. CHR. GEREF. KERK. SCHOONHOVEN. Koestraat 134. Dins dag 25 Juli, 'a avonds 7-90 uur, Da. G. Smits, van Nieuwpoort. HAKENKRUISVLAG. De Arrondissementsrechtbank te D ir- drecht behandelde het incident met de ha- kenkruisvlag, dat zich op 29 Mei te Go- rinchem heeft voorgedaan. De verdachten waren A. B., constructie-werker en B. M. arbeider, beiden te Gorinchem. Op genoemde dag lag in de haven aan den Havendijk een schip met een üaken- kruisvlag. Eenige mannen waren met een roeiboot naar het schip gevaren en had-f den daar, ondanks de waarschuwing »raU eeu agent van polilie de vlag af gehaald; De schipper nad met een paar vaarbooj men gegooid, waarop de mannen mot dtraatsteenen hadden geantwoord. Even later had M. nog den schipper aange vallen. Verdachten zeiden, dat ze met de steenen nooit de schipper» hadden kunnen raken. De afstand - tirca 30 meter - wae daarvoor veel te groot. De schippers knecht had erom gelachen. Daarentegen verklaarde de commiesarii v. politie dat er wel degelijk steenen aan boord gevon den waren. Enkele getuigen a dëcharge verklaarden dat de echipper en z'n knecht gehoond hadden. Er zullen in deze zaak nog enkele getuigen gehoord worden, de verdere behandeling zal Donderdag ge schieden. I MET DOODSLAG GEDREIGD. Voor de Dordteohe Arrondissement»- Rechtbank verecheen de koopman L. van A te Gorinchem die volgens de dagvaar ding in April mej. A. D. aldaar had be dreigd met doodslag, toen de juffroutv hem uit haar café wilde zetten wegen» een ruzie over de afrekening. Verdach te had uitgeroepen: „Laat me los, of ik steek je kapot", terwijl hij een mes trok. Gelukkig was een klant tusachenbeiden gekomen en Van A. werd buiten de deür gewerkt. Verdachte zeide, dat de caféhou der hem eerst bedreigd had;, bij het ver hoor wond Van A. zich zeer op. Echter was verdachte reeds meermalen wegens mishandeling veroordeeld. Het bleek noodig, nog enkele getuigen te hooren. waartoe de zaak verdaagd werd tot Donderdag. SOHOONHOVEN, 21 Juli Grocntth- en Fruitveiling Frambozen le soort 24— 34 cent; roode bessen le soort 10—22 ct., zwarte bessen le soort 20-h28 ct.; prui men geel 2834 cent.; pruimen blauw 24 32 cent.; appelen aaperante le soort /4 <32 ct., 2e soort 16—<22 ct.; peren dikste- len le soort 0—10 ct.; boterperen le srt 4g ct.snijboonen le soort 2030 ct-; suikerboon*® le soort 13-26 ct.; dop- erwten 8—14 ct.: peulen le soort n1-J ct.. alles per K Gandijvie le soort 2— 4 ct. per bos. AMSTERDAM, 24 Juli, Tor veemarkt waren heden aangevoerd 520 ^ette koe-en waarvan de prijzen waren 16 kwal. 58 62. 2e kwal 44—64, 3e kwal 32—40 en- keie soorten boven noteering,:per KG slacht gewicht; 180 melk- en kalfkoöien f 110—190 per stuk; 232 vette kalveren le kwal 34—40. 2e kwal. 20—34, 3e kw. 28-^0 per K.Ö, ltvfttdgewicht; 88 nuoh- tere kalveren f 2.506.50 per stuk; 50 schapen f 10-43 per stuk; 760 varkens vleesohvarkene. wegende van 90-110 K.G. 4041, zware varkens 98—39, vitte var kens 96—37 per 'K.G. slachtgewicht; 20 paarden f 00—100 per etuk; uit Dene marken» 5 wagons geslaohte runderen. Overzicht: Runderen flinke aanvoer, hooge vraagprijzen, stu^e handel, later iets williger, zakkende prijzen; vette kal veren flinke aanvoer, handel slecht, prij zen lager; varkens ruime aanvoer, sle pende handel, prijzen als vorige week, zakkend bij afloop. GORINCHEM, 24 Juli. Veemarkt van heden. Aangevoerd 79 runderen. 2 nuch tere kalveren, 0 varkens, 517 biggen, 207 overloopers. Prijzen: zware kalfkoeien f 140200, melkkoeien f 120—170, kalf- vaarzen f 100—140, guiste vaarzen f 80— 130, stieren f 00—120, nuchtere fokkal- veren f 7—13, dito export f 4—3, drach tige varkene f 40—06, natte zeugen f 20 35, overloopers f 1220, biggen f 7 12. Eieren f 2—2.50 pejr 100 etuk». Bo ter f 1.70—180 per K.G., Margarine f 110—4 20 per K.G. Handel levordig. ÓUDEW1ATER, 24 Juli. (Telefonisch). Kaasmarkt van heden Aanvoer 80 par tijen, tezamen 3870 stuks, wegende 19360 K.G. Prijzen: zware f 26, le soort met rijksmerk f 20-^23, 2e soort idem f 17 19, zonder rijksmerk geen aanvoer. Handel matig. ROTTERDAM. 24 Juli. Heden worden op de veemarkt de volgende prijzen be- steed: Koeien 18—18, 22—25, 274—29 cent: ossen 16-17, 20-^, 23-25 oen kalveren 16-d». 25-27 H, 30-34 cenlj lammeren f 6-10 per et.; 7_e per stuk; varkens Abn—16— cent, Overzicht: Koeien en ossen flinke aan voer, handel redelijk, prijzen van Dmada* met moeite gehandhaafd; stieren geringe aanvoer, niet genoteerd; vette kalveren zeer ruime aanvoer, handel stropf, prezen were aanzienlijk lager; aanvoer achapen en lammeren veel minder dan vorigen Maandag, handel slecht, doch geen in vloed op prijzen; varkens aanvoor tame lijk, handel tamelijk, prijzen een tikje "'mTTEKDAM, 24 Juli. Heden vraren de nriizen der aardappelen ala volgt: Brielsche elgenheimera '2—2 5°, West landsche nieuwe f 1—2, idem kleine f 1 2, idem ronde f 2-8, Blauwpntten f 1- 8 Overm eigenheimers f 1—8. ze delijke aanvoer, ruime vraag. Mevrouw Dr. STREEF, Joh. v. Oldenbarneveltlaan 79, Den Haag, vraagt met 1 Sept. een goed kunnende koken en netjaa werken. Per 1 Aug. of Sept. met pension. Brieven, onder no. 9920, Bureau v. d. Schoonhovensche Crt. NAAST het „Blauwe Kruis" geeft advies In Notaris- en Rechtszaken, BelastingzakenCrisis-Pachtwetza ken, opmaken Requesten, Bezwaar schriften en Contracten. Regeling betalingsconflicten. Landbouwboek houding tegen ongekend laag tarief. Kantooruren van 9—9 uur. Koffers Tasachen Fletstasschen Rugzakkep Reis-Post en Inkt Vulpenhouder» pic-NIc Artikelen e. Dl ORUIJTIR, SCHOONHOVIN

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 2