Moderne Zeeroovers. Alleen voor Vrouwen. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. TWEEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUIP-HOU.ANP gN UTRECHT. Schoonhovenécha Courant VUIJDAB 80 JULI 10S3 da da oude haar, maar lk aal haar roe pan, hat aal aan goede lea voor haar aija! Da onnooaele Jongeman ging aan trap op «n even later verscheen hot mooiste meisje. dat George ooit had gaman. En lk eeel heb niet geantwoord! ver weet hij zich aelf. Elly, kom je dierbare Martin ba- groeten, voordat hij wordt opgesloten. Ik laat hem niet vrij, eer je getrouwd bentl Elly was bleek en beefde. Wel, is dit Martin of niet? vroég de oude heer. Het meisje keek George aan on tel „toen langzaam: Ja.... en ik zal nooit iemand anders dan Martin trouwen! George hapte naar lucht, dooh een smeekende blik van Elly deed de protes ten verstommen 'op zijn lippen. Hij was een galant man en hij begreep, wat die blik hem verzocht en zweeg. Nou, wat heb je nu te neweren? riep de oude heer in triomf. Wil je nog ontkennen, dat je Martin bent? Als jullie het allemaal beweren, zal het wel zoo zijn, antwdordde George gelaten. Eily's oogen straalden van dark baarheid. Het was tenminste een lichte troost. Men bracht hem naar oen kamer biijkbaar een logeerkamer, op de hoogste, verdieping, waarna de deur werd afge sloten. Het viel nogal mee, per slot van rekening, was het beter, dan dan nacht huitan in den mist door te brengen' Toen hij juist wou beginnen eieb te ontkleeden trok een licht geritsel sijn aandacht en hij sag, hoe een briefje voorsichtig onder sijn deur werd ge schoven Het luidde: Duizendmaal dank u bent een reddende engel, ik hob nu al le gelegenheid om met Martin te vluch ten, want vader meent hem vast te heb ben en is gerust gaan slapen, na sijn helpers en dat vreeselijke wezen, waar mee hij wil, dat ik trouw, te hebben weggestuurd. Ik heb een briefje op zijn werkkamer gelegd, zoodat hij morgen dadelijk weet, welke vergissing h!j be- g ng en u zal vrijgelaten worden. Uw dankbare Elly. George zuchtte eens hij vond de rol van reddende engel maar matig en kroop daarna in bed, om weldra d©n slaap des rechtvaardigen te genieten. Den volgenden morgen werd hij door oen opeens erg verlegen en nederig oud heertje vrijgelaten. Jaren later stond bij eensklaps, op een partijtje, tegenover een jongeman en zijn vrouw, dr Martin Hard en zijn echtgenoote. Elly was zoo mogelijk nqg mooier geworden. George heeft ten eeuwigen dage spijt gehad, dat hij niet antwoordde! (Nadruk verboden;. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. De prija onzer patronen is verlaagd tot f 0.Ö8 voor japonnen, f 0.40 voor kinder- kleeding en f 0.40 voor enkele rok of blouse Men kan het bedrag in postze gels of per postwissel overmaken aan de Moderedactrice, Muzpnatraat ftB, te Den Haag. U kunt ook giTeeren op giro-rekening 191019 ten name van den Knippatronen- dienst te Den Haag. Voor uitstekenden pasvorm wordt ingestaan, indien buste en heupwijdte duidelijk worden vermeld. Het zoo juist verschenen Practische Modeblad wordt met de patronen gratis me de gezonden MORGENJAPON. (801) ne stof b.v. langs de opgaande lijn van het voorpand en langs het bovenstuk der rok amalle plissé'a gezet worden. Voor meer gezette figuren is de cape niet aan te raden. De afwerking langs de buitenomtrek der cape b.v. van gebloemd georgette kan hel heet door machinaal ajouren ge schieden, daar het aJbiezen zeed smal en gelijk gedaan moet worden en veelal nog al moeite geeft. Patronen met cape tot en met maat 44 met lange mouwen in alle maten, ook maat 52. Aanvragen onder no. 800. JASJE VOOR KLEINE JONGENS OF MEISJES. (Van 2—5 Jaar.) (780) Het eenvoudige gemakkelijk te maken japonnetje, geelt een tótrdig geheel, in dien het, althans voor slanke figuren met dwarse en staande strepen wordt ver werkt. Het' bestaat uit tot de heupen rei kend bovenstuk en rok. terwijl als halsaf werking een ronde wit piqué pas ge maakt woTdt; ook de kleine volant aan den bovenarm, zakken en ceintuur zijn van deze garneerstof. Meer gezette figuren zullen goed doen dit model van effen linnen te maken met garneering in lichter of donkerder tint en kunnen naar verkiezing ook lange blouse mouw krijgen. Patronen worden in alle, maten be schikbaar gesteld en kunnen onder no. 801 worden aangevraagd. GEKLEURDE JAPON MET LOSSE CAPE. (800) Het model van deze japon beant woordt aan eep tweeledig doel. Met de dubbele losse pelerine, die met ©en sier speld bevestigd wordt op de japon, is zij uitstekend geschikt voor slanke figuren, en b.v. zeer chique van gewerkt crêpe- georgette. Onze kleine afbeelding geeft duidelijk te zien hoe het model met lange aansluiten de mouwen zich ook buitengewoon goed leent voor gezette dames De kleine V-vormige hals en het glad de aansluitende puntvormige heupstuk, waaraan ©en niet te ruime klokrok is ge zet, kleeden zeer ai. Voor het laatste model zouden wij aan raden zwart crêpe georgette (wol of zij de) of craquelé te kiezen. Neemt men zij den georgette, dut kunnen vut deze dun- Het patroon voor dit juje kan zoowel voor kleine jongens ais meisjes gebruikt worden; het verschil bestaat alleen in de overslag, die voor de jongens van links naar reohts en voor meisjes omgekeerd is. Het gladde bovenstuk wordt aan een weinig klokkend onderdeel gezet. De jas kan geheel of gedeeltelijk ge voerd worden, terwijl een baret van de zelfde atof er aardig bij kleedt. Patonen kan men aanvragen onder no. 780, met vermelding van juieten leeftijd. ZOO STUF ALS EEN PLANK. Kon zUn Jee niet meer aantrekken. Nu weer zoo flink als ooit Hoe gelukkig moet deze man zich voe len, nü hij weer flink .en lenig is, na zoo langen tijd een slachtoffer te zijn geweest van rheumatiek. „Het ie nu vele jaren geleden," schrijft i hij, kjsmds ik voor het eerst met chronische rheumatiek te bed moest blijven. Daarna moest ik met twee stokken rondloopen. Ik leefde in een el- lendigen toestand tot vijf ifrar geleden. Ik kon me slechts bewegen als een houten blok door me heelemaal rond te draaien- Ik kon mijn jas niet aan- of uittrekken, zonder hulp van mijn1 Vrouw. Maar dank zij Kruschen Salts, dat ik nu vijf jaar lang regelmatig genomen heb, ben ik zoo actief als een jonge man van 23." E. H. Opgehoopte afvalstoffen en urinezuur, die de kwellende rheumatieche pijnen doen ontstaan, krijgen kans om zich te vormen, wanneer ingewanden en nieren te traag werken. Kruschen Salts spoort ingewanden en nieren aan tot beter functionneeren en drijft overtollig urine zuur en schadelijke afvalstoffen zacht en volkomen uit het lichaam. De pijnen worden nu gestild, gezwellen slinken, ver stijfde ledematen worden weer len Voortaan zal „de kleine dagelijkache dosis" U inwendig sohoon houden, vrij van afvalstoffen, overtollig urinezuur en dus ook vrij van rheumatiek. Kruschen Salto is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten A O.öö en 1.60 per flacon en wordt ge fabriceerd in Engeland door de fa. E. Griffiths Hughes Ltd., ginds 1766 to Muohtatw ««rwtifi. CM») ZOMERJURK. Vmt nils]*, vm 10—14 Jur. <W) Allerlei zomerstoffen eigenen zich tol het maken van dit aardigs zomerjurkje, zoowel het meer eenvoudige vlieoo, to- braloo, cretonne, als waschzijde of mou- seline. •tuk in voor- en rugpand, dat nioh zet in achtor- en voorbaan van de rok, die uit neg hanen bestaat. Om den hals sen kraagje van organdie of batist, terwijl de pofmouwtjes "n aar dige afwerking geveh. Patronen kan men aanvragen onder no. 797 met vermelding van den Juisten Jeeftijd, MODEGRILLEN. Zijn wij in de zomermaan den al eens verwend door echte warme dagen, dan worden we daarna in den regel weer overvallen door koude, regenachtige dagen, en zullen we ons dankbaar in een lioht jakje of dun wollen japonnetje kleeden. Aardige sportieve gekleur de jasjes zien wij veelal bij tennis, roeien e.a. sport dra gen. De modellen zijn aange sloten in de taille en hehben groot# revere of sluiten hoog aan den hals met sen klein opstaand boordje en hehben een knoopgarneering. De eenvoudige rechte mouwen hehben groote opslagen. Linnen mantels ziet men thans ook veel dragen, b.v. naturel met pastel of meer sprekende garneering aan den hals, mouwen, zakken en ceintuur. Hierbij worden linnen tassohen gedragen, die veelal de- I capes, die om het eentoonige te breken, zelfde garneering als d e mantel heb- smalle volants aan den onderkant hehben ^*n- en met koel weer een behoorlijke eohou- Zescr practieoh sijn de kleine laken derbedekkiqg geven. HET PRACTISCHE HUIS. Indien men aan het pak ken is voor de zomerreis, heeft men op het laatste oogenblik veelei ettelijke klei nigheden, waarmede men geen raad weet. Wie zich de weelde kan veroorloven, een koffer met aparte kleeder- afdeeling, laden voor blou ses, ondergoed en diveree aan te echaffen, die stelt bet probleem van pakken niet voor zulke groote moeilijkhe den. Badtaaechen zijn buitenge woon gemakkelijk, om op het laatste nippertje nog van al lee in te pakken, evenals de groote leeren handtassehen' met ritssluiting. Zeer practisch, wanneer m*n een weekend op reis gaat, zijn de kleine koffer tjes met vakverdeeling, waar bed, daarna de bovenkant met vloeipa pier te bedekken en de japon in de breed te in drieën te vouwen, de mouwen even- eene omalaan en daarna dubbel vouwen. Het vloeipapier, dat in de mouwen mee omslaat, voorkomt het kreukelen. Overhemden en hlousen houdt men het beat, indien men er dun carton tusschen legt, nadat ze opgevouwen zijn. PADVINDERS-SAMENKOMST IN SCHOTLAND. bij in den deksel op een kleine hanger een japonnetje komt, in het grootste zij vak een hlouee en rok, verder kousen, toilet benoodigheden e.a. Om de japonnen zoo weinig mogelijk te doen kreukelen, gedurende den tijd, dat zij in de koffers geborgen zijn, verdient het aanbeveling, se eerst geheel uit te leggen J>-v. op sen groote tafel of een Brandwijk. Zaterdagavond maakte de muziekvereen. „Graafatroom's Fanfare" een tochtje per vrachtschuit ds Graaf stroom uit naar dsn Vuilendam. Op heen- en terugvaart werd muziek gegeven Een bloempjesverkoop ton bate der ver- eeniging bracht ruim f 88 op. - De heer M. fl, kreeg bij het hooi- rijden het zoogen. „hooi hek" tegen hst hoofd, waardoor hij sen ernstigs ver wonding opliep. Dr. Burggraaf verleen de geneeskundige hulp. - Nabij den heer v. d. G. te Gijbe- land kantelde Woensdag een voer hooi van den heer G. R. te Blesksnsgraafi. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Autotocht ouden van dagaa, Qlsasendam. Voor de autotocht voor ouden van dagen bestaat zefr veel animo; reeds mesr dan 80 oudjss hebban zich opgegeven. Er is een bedrag van f 225 bijeengebracht. Ds tocht ls vastgesteld op Dinsdag 4 Juli. Glssssn-Oudsksrk. Bij den veldwachter zijn inlichtingen ts bekomen omtrent een gevonden jongenskiel, een broek, een paar kousen en een Lipssleutel. Goudrlaan. De collecte voor den ge- wapenden dienst heeft na aftrek der onkosten f 5,60 opgebracht. B. en W. hebben aan het bestuur van het „Tehuis voor militairen" ts Go- rinchem, toestemming verleend tot het houden van san collecte. Bij den gem.-veldwachter zijn in lichtingen te bekomen omtrent een ge vonden kinderschoentje. Langarak. B. en W. hebben van Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen de gemeente-rekening, dienstjaar 1931. De collecte voor den gewapenden dienst heeft hier slechts f 4,41 opge bracht en te Nieuwpoort 4 5,04)1 Oudste Inwoner overleden. Hardlnxveld. Deze week overleed de oudste mwoner der gemeente, de heer T. Swets in den ouderdom van 69 jaar en 8 maanden. Goed weer begunstigde ecto^ reisje dat de leerlingen van school IV en de u.l.o. school Dinsdag maakten naar Arn hem en omstreken. Een bezoek werd ge bracht aan Burgers Dierenpark, het openluchtmuseum en park Sonsbeek en een rondrit werd gemaakt door de ge heels stad. Voor de verdere ontspanning sorgde een beaoek aan de speeltuin. Hoogit voldaan kwam de vroolijke troep 't avonds laat terug. De tooht zal nog dagen lang voor de kinderen stof tot ellenlange gesprekken opleveren. Tijdens het onweer van Zondag werd een koe van den heer A. S. in de weide gedood. Andere ongevallen deden zich niet voor. Rljw leid leven. Hardlnxveld. Dinsdagavond laat bleek dat uit de garage van dr. P. W. van der Burg te Neder-Hardinxveld twee rijwie len waren ontvreemd. Men vermoedde dat de diefstal gepleegd is door twee perso nen, die kort te voren gepasseerd waren. Bij Pereh in Schotland hielden 5000 pad vinders een internationaal kamp De opzichter en hoofdleider der beweging, lord Baden Powell, decoreert een leider Vlug werd met behulp der gemeente-po- litie gepoogd de vluchtenden te achter halen en werkelijk mocht het deze ge lukken op den Gorcumschen dijk het tweetal aan te houden, dat zich van geen gevaar bewust lustig vroolijk voort- peddelde in de richting Gorinchem. Den anderen dag zijn zij naar Dordrecht over gebracht. Hardlnxveld. De collecte voor 't fonds van den Gewapenden Dienst in de Ne derlanden heeft opgebracht f 12.o9. De heer D. P. de Ruiter, gemeente ontvanger is benoemd tot penningmees ter der afd. Zuid-Holland van den bond van personeel in dienst van waterschap pen en polders De in de raadsvergadering van 18 Januari vastgestelde verordening op de heffing van besmettelijke ziekten-gelden is door de Kroon goedgekeurd. Hel- en Boeicop. Aan de afd. Hei- en Boeicop van den bijz. vrijw landstorm, heeft de burgemeester vergunning ver leend tot het houden van schietoefenin gen op het terrein nabij het oude recht huis. Een lastige vaars. Hal- en Boeicop. Toen de zoon van den veehouder De W|. deze week een vaars uit de weide nabij de hofstede sou balen, werd bet beest, terwijl het aan den halster was, zoo wild, dat het dier zijn geleider In de sloot werkte Geluk-/ kig wist hij zich daaruit zelf te bevrij den, doch thuis gekomen, begon de rech terpols zoodanig op te zetten, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Hierbij bleek, dat dit lichaamsdeel bij de worsteling met de vaars gebroken was. In een gierput gevallen. Hoog-Blokland. Mej. K. stapte onder haar werkzaamheden op een deksel dat over een gierput lag. Dit deksel was zoo aleoht, dat zij er doorheen zakte. Op haar roepen, schoten enkele buren toe, d e haar spoedig uit haar benarde po sitie konden bevrijden. Naar Zwitserland. Langarak. Daartoe aangezocht, ver- ':t de rietdekker E. H. den Hartog zijn te Willige-Langerak wonenden zcnin, in het begin van de volgende week naar Zwitaerlandt om te Zürich in aan bouw zijnde villa's van rielbedekking te voorzien. Indien deze proef slaagt, be staat de mogelijkheid, dat de heer Den H. zich met zijn gezin aldaar gaat ves tigen. Streefkerk, Aan de Nederlandeche Zee- manscentraie ie vergunning verleend tot het houden van een collecte in de 2e helft van Juli. Op den laateten Zaterdag dezer maand stonden ingeschreven 83 werk zoekenden, waarvan 26 steun genoten vanwege de gemeente. Arts-examen. Streefkerk. De heer J. v. d. BeTg J.Pzn. slaagde dezer dagen voor het e^ts-examen. Concert. Streefkerk. De muziekvereeniging „0. K-K." alhier zal Zaterdagavond een concert geven in den tuin van café G. van Vuuren te Bleskensgraaf. 87. „We hebben ze geslagen, Tom," riep Charles „Ik moet «van drinken voor de echrik." Maar het waterraatje voelde Ttrdacht licht aaa n Hj aader oadcnock Week, dat er geen drpppel water in was. SS. De jongen# moeeten terug naar het eiland. Terug naar het gevaar. Ze moes ten boa waterrat vuile*, voordat at zich met hun boot verder konden wagen .En met een grooten omweg bereikten ze weer het eiland. Van de „Vulkaan" waa geluk kig niets meer te bekennen. TWEEDE BH". NIEUWSBLAD VOOR ZUIO-HOLLANDEN UTRECHT. Schoonhov.nsch. Cour.nl VRIJDAG S0 JULI 19» rondvlucht^ Over het VLIE0TUI- aatan des lande. In vele plaatsen in het Westen van ons land zal men Zaterdag iets zeer bij zonders kunnen waarnemen: een rond vlucht van 60 militaire vliegtuigen. De Luchtvaartafdfeling/ zal daarmee uit rukken onder conuhando van haar com mandant, overste Van Santen. De te volgen route zal zijn Woerdon Zuidrand Rotterdam Schevcnin- gen Noordrand Den Haag Zuid rand Amsterdam/Het Gooi Araors foort -T Soesterberg. Vertrek van Woer den waarschijnlijk tegen halfeen. Reke nend met de snelheid van het langzaam ste vliegtuigtoe^tel zullen de eskaders ongeveer kwart/ over één boven Rotter- een kwartier la- halftwee halfdrie. groepen V-formatie voorbij Vaftrak van drie vliegvelden. Verti In verband met de ruimte op het vlieg veld te Soésterberg vertrekken de com mandogroep en twee groepen van het eskader-Versteegh van Soesterberg. Het eökader-v. Heyst gaat in zijn geheel te voren naar Schiphol, terwijl de drie ove rige groepen van het eskader-Versteegh zich eerst te Waalhaven opstellen. De regeling vereischt, een zeer nauw keurige berekening van het tijdstip waar op de verschillende groepen moeien op- Btijgen, om op een bepaalden tijdf te ver zamelen. J Voor het geval dat noodlandingen moeten plaats vinden, vliegen boven en achter de eskaders nog enkele reserve- vliegtuigen om de uitvallers te vervan gen. De landing van alle vliegtuigen hoeft te Soesterberg plaats. Ook dit punt eischt een zorgvuldige regeling. EEN VREESELIJK AVONTUUR. Dolle hengst verminkt zijn geleider Te Simonshaven bij Oud-Beierland, deed zich 'n geval voor van dolheid van een paard met zeer ernstigen afloop. Op het erf van een boer werd ean hengst plotseling woest en greep hij zijn gelei der J. S. uit Zwartewaal in den schou der. Na den man tegen den gron.l te hebben geworpen en hem nogmaals met zijn bek te hebben bewerkt, sleurde het woeste dier zijn slachtoffer van het er! af, om met hem voort te hollen tot aan den voet van den dijk. Hier zette het ra zende beest zich op de knieën, om in de ze houding zijn geleider beet op beet, voornamelijk in het gelaat en schouders toe te brengen. Op het gekerm en hulpgeroep van den ongelukkige snelden enkele menschen too, onder wie de gemeente-veldwact ter van Simonshaven. Deze trok zijn revol ver en schoot op het paard, dat zijn slachtoffer daarop losliet. De man kon in een nabijgelegen woning worden bin nengedragen. Hier bleek eerst goed hoe de gewon de was toegetakeld; vooral het boven lichaam was vreeselijk verminkt. Hoe wel zijn toestand zeer ernstig is, be staat er geen direct gevaar. De hengst, die door het schot versuft was, kon door den eigenaar, den heer Sw. uit Zwartewaal, worden gegrepen. Het dier is naar Rotterdam vervoord, waar het in het gemeentelijk abattoir werd afgemaakt. REVOLUTIONNAIRE VER. EENIGINGEN. Lidmaatschap aan de Ind. ambtenaren verboden. De Ned. Indische regeering heeft be paald. dat geen landsdienaren lid mogen zijn, dan wel medewerking verleenen aan, vereenigingen, die actie voeren, welke schadelijk kan worden geacht voor de discipline of den goeden geest in het corps landsdienaren, of welke zich actief of passief verzetten tegen het wettelijk gezag. Indien een landsdienaar handelt in strijd met de bepalingen van dit be sluit, moet ontslag uit 's lands dienst on middellijk oneervol volgen. Deze regelingen gelden voor al het per soneel, dat geheel of gedeeltelijk, middel lijk of onmiddellijk uit de landskassen wordt bezoldigd, terwijl een wettelijke re geling wordt voorbereid om de bepaling mede van toepassing te doen zijn ten op zichte van ambtenaren en beambten in dienst van lagere autonome gemeen schappen en het personeel van particulie re instellingen, welke woTden gesubsidi eerd en de zelfbeetuursgebieden. Ten slotte is een verbod uitgevaardigd voor Europeesoh en inheemaoh marine personeel om lid te zijn van of steun te verleenen aan vereenigingen of groepen op sociaal-democratisch of anti-militaris- tischen grondslag. „HOU ZEE!" Ds geuzsngrost In ure hersteld. Naar aanleiding van geruchten, ale zou ir. Mussert, de leider van de natio- naal-sociali8tische beweging in ons land door overspanning het voornemen koes teren, zijn leidersfunctie neer te .leggen, wordt medegedeeld, dat deze geruchten als volkomen uit de lucht gegrepen kun nen worden beschouwd. Ten aanzien van de voor de Joden die van de beweging van ir. Mussert lid kunnen zij zeer onaangename„Heil" groet, deelde men mede, dat deze groet thans is afgeschaft en vervangen door den ouden geuzen-groet: „Hou zee". MOORD UIT BIJGELOOF. In het Spaansche dorp Jodar is een kind van 28 maanden vermoord en zijn bloed is aan een zieke te drinken gege ven. Do geheele bevolking van Jodar is naar Ubeda getrokken om te betoogen te gen drie jongelieden, die van den moord besohuldigd zijn en in de gevangenis van Ubeda zijn opgesloten. Men vreesde, dat de woedend# menig te zou pogen de gevangenis te bestor men. VOEDSELSTAKING OPGEGEVEN. Alle gedetineerden in een der strafge vangenissen te Simla, die vorige maand 'n voeds els taking begonnen waren, hehben deze thans opgegeven. Oorspronkelijk namen 50 gedetineerden aan de staking deel; drie «hunner zijn dientengevolge overleden. De andere ge vangenen sloten er zich later bij aan om te trachten de gestelde eischen (o.a. 's avonds laat licht in de cellen, verstrek king van dagbladen en geld voor per soonlijke uitgaven) ingewilligd te krij gen. DE OVERVAL TE KOPEN ICK. De Duitsche rijksminister, dr. Göbbels, spreekt aan het graf van de twee te Köpenick vermoorde nat. socialisten Gleuel en Apel. Intusschen is als derde slachtoffer van dezen overval bun partijgenoot Klein aan zijn verwondingen overledan. LEEFT MATTERN NOG? Sovjet-Russische grensdetachementen en schepen in de Noordelijke wateren zoeken nog steeds naar den vermisten wereldvlieger Mattern, die sedert 12 Ju ni verdwenen is. Aangezien Mattern een geweer, munitie, vischtuig en voedsel aan boord had, wordt het zeer wel mo gelijk geacht, dat hij nog in leven ia, wanneer hij gedwongen zou zijn geweest om de een of andere reden een landing te maken. BELEEDIGING STAATSHOOFD. Het Tweede Kamerlid, de heer L. L H. de Visser heeft gisteren in hooger be roep voor het Arnhemsche Gereohtshof terechtgestaan, omdat hij op 11 April in een openbare vergadering te Tiel over den Duitochen Rijkspresident Von Hinden burg had gesproken als „de groote slach ter van 1914>1918, die honderd dui zenden in den dood heeft helpen drijven". De Tielsche Rechtbank had hem daar van vrijgesproken. Het 0. M., dat zijn veroordeeling tot f 300 had geeischt, kwam hiertegen in hooger beroep. De heer De Visser ontkende de woor den in het bovengenoemde verband te hebben gebezigd. De procureur-generaal eischte veroor deeling tot 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak 12 Juli. DE MOORD OP „BLONDE MIEN". Gisteren deed de Rotterdamacke Recht bank uitspraak in de zaak van den 21- jarigen Duitochen .zeeman H. van B., af komstig uit Mecklenburg-Schwerin, ver dacht van in den nacht van Zaterdag 17 op Zondag 18 September de 32-jarige vrouw, bijgenaamd „Blonde Mien", in haar woning aan den Schiedamschendijk te Rotterdam van het leven te hebben be roofd. v. B. werd wegens doodslag en diefstal veroordeeld tot een gevangenisstraf van 5 jaar, met aftrek van den tijd in voor- loopige hechtenis doorgebracht, Het 0. M. had twee jaar gevangenis straf geëischt. BENSCHOP. Juni. Geboren: Wijntje, d. van G. Manschot en B. Schinkel. Fiona Cornells, s. van S. G. Overbeek en M. A. Boum&n. Overleden: S. W. van Roest, 14 m. HARDINXVELD. Juni. Geboren: Cornelia, z. van C. ran der Meyden en J. tan den Heuvel. Adria- na, d. van A. Versluis en M. Tromp Cornelia, d. van D. Klop en G. Hoek water. Cornelia, z. van J. Versteeg en A. van Wijngaarden. Elisabeth en Johanna Wilhelmina, d. van H. van Oort en G. van Asch Jozina, d. van J. Groenewegen en J. H. Bosman Jan sen Cornells, z. van A. Hoekwater en M. van der Plas.' Ondertrouwd: J. v. Holten en A. v. d. Kooij. Getrouwd: C. Cornegé en C. Kam steeg J. P. aan de Wiel en M. M. de Groot. Overleden: T. Swets, 96 j., weduwnaar van J. Grin. D. van der Kooij, 17 j. MOERCAPELLE. Juni. Geboren: Annie Lena, d. van K. A. Havelaar en A. van der linden. Neel- tje Aaltje, d. ran W. Meier en A. de Visser. GOUDA, 29 Juni. Coop. Zuid-Holland- sche Eierveiling G A. (C.Z.H.E.) te Gou da. Veilingsbericht van 29 Juni 1933 Aanvoer 116.500 kippeneieren. Prijzen: 56-58 K.G. f 2—2.10, 58-60 K G. f 2.10— 2.20, 60-62 K.G f 2.20—2 40, 62-66 K G. f 2.40—2.70, brume 56-68 K.G. f 210 —3.10, kleine eieren f 1.90—2, alles per 100 stuks. Aanvoer 3000 eendeieren, prij zen f 1.20—1 70 per 100 stuks. GOUDA, 20 Juni. Veemarkt. Aange voerd 1971 stuks, waarvan 69 alaohtvar- kens; vette 16—-16 X cent, Londeneche 12<13 cent, alles per pond levend met 2 pCt. korting; 566 magere varkens f 12 22, 1213 biggen f 69, 4 runderen f 125 -160, 67 nuchtere kalveren f 48, 8 graskalveren f 814, 50 lammeren f 4 6. Handel vette varkens redelijk; Lon- densche en magere varkens, biggen en runderen stug; nuchtere kalveren rede lijk; graskalveren en lammeren stug. Algemeene markt. 438 partijen ktaa. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 25 28. 2e kwal. met rijksmerk f 2124, alles per 50 K.G. Handel vlug. 146 300 eieren Kippeneieren f 1.90 2.50 per 100 stuks; eendeieren f 1.75— 2. Handel matig. 480 ponden boter. Goêboter 7585 ct per pond; weiboter 6575 cent per pond. Handel vlug. GOUDA, 28 Juni. Coop. Groenteveiling voor Gouda en Omstreken. Spinazie f 5 9, postelein f 3.105.80, doperwten f 8—il 7, peulen f 1125, tuinboonen f 3 4 90, stamboonen f 3337, alles per 100 KG.; bloemkool I f 5.10—0.80, id. II f 3idem III f 1.50—2 90, komkom mers I f 4.50-^5.80, idem II f 2.60 4.10, kropsla f 060—4.70, groene kool f 1—2.50, andijvie f 1.102.30, allee per 100 stuks; aardbeien 5—11 cent, frambo zen 30—37 cent per pond. UTRECHT, 28 Juni. Ver. Groenten- en Vruohtomveiling. IRabaxber f 13.40, wortels f 16. beide per 100 boe; sla f 0.50—4.60 per 100 krop; andijvie f 0.50 —2.30 per 100 stoel; gele komkommers f 15, groene komkommers f 1—5, bloemkool I f 1.50—15, spitskool f 25, alles per 100 stuks; zomer spinazie f 5 15, postelein f 3—il0, snijboonen f 6 45, suikerboonen f 2955, tuinboonen f 2—7, capucijners f 422, peulen f 4 27, doperwten f 7—20, aardappelen f 1— 4, alles per 100 K G.; aardbeien f 2—13, tomaten f 217, pruimen f 15—75, ker sen f 216, blauwe druiven f 25—35, witte druiven f 2137, frambozen f 10 52, roode beseen f 3—26, zwarte bessen f 7—11, kruisbessen f 3—3, perziken f 1 211, alles* per 100 pond; meloenen f 27 —76 per 100 stuks. Ex port veiling. Rabarber f 1.70—3.40, peen f 3—7, beide per 100 boe, sla f 0.50 (1.10, andijvie f 0.50>1.40, komkom mers f 16, bloemkool f 26, spitskool f 3—4, alles per 1Q0 sticks; spinazie f 12, postelein f 2—7, suikerboonen f 42 —44, tuinboonen f 47, doperwten f 7 19, capucijners f 14>19, alles per 100 KG.; kersen f 810, aardbeien f 38 per 100 pond. Aangevoerd 30.400 pond tomaten. To maten A f 590hl, dito B f 6—1140, dito C f 6—10.30, dito CC f 4.90—8.20 alles per 100 pond. ZEVENHUIZEN, 28 Juni. Aanvoer 28200 kippeneieren f 22 65, 823 eend eieren f 1.75—2.25, beiden per 100 stuks GROOT-AMMERS, 26 Juni. Eerste Al- blasserwaarsche Veilingsvereeniging te Groot-Amraers. Veiling op 26 Juni 1933. Aanvoer 22341 eieren. Prijzen: Kippen eieren f 1.90—2.50, eendeieren f 1.45 1.95, beiden per 100 stuks, 55 K.G peu len 67 cent per KG.; 15 K.G aard beien 1220 cent per K.G 31 pond bo ter 6674 cent per pond, 345 pond kaas 1624 cent per pond; 15 s'uks bloemkool 45 cent per stuk; 170 kroppen sla 16 cent per 30 krop; 7 bossen peen 7 ct. per bos; 12 bossen rabarber 2 cent per bos. DE TOOVERCIRKEL viel «n toen hij ontwaakte, was hij zoo slaperig, dat hij in zijn teekening lal van fouten maakte, die u nu maar eens moet opsporen. In totaal zijn er circa 8 fouten in de teekening. gemaakt. Doet uw best eens en zoek se eruit I EEN TEEKENAPPARAAT voor duizenden kleine voorbeelden. De getallen van 1 tot en met 15 moeten zoodanig op den cirkelrand verdeeld werden, dat de som van twee naast el kaar liggende getallen steeds tusschen 15 en 17 is gelegen I Probeer dat eenl Oplossing volgende week. DE MISLUKTE TEEKENING. Meester Woutens, de bekende teeke naar heeft een teekening gemaakt. Het ongeluk wilde, dat hij echter over ziin teekening de zon scheen warm en het waa »oo zoel in het weiland ia slaap Wij hebben een aardig toestelletje be dacht, waarmee je wel duizend van de mooiste patronen kunt maken, die pre cies gelijk zijn aan het voorbeeld! Zoo als jullie uit de teekening ziet, hebben wij een grondplaat noodig van hard hout, be ter nog van metaal. Daarop draait een •ohijf, dis «sa gemiddelds hssft, dis on geveer overeen moet komen met de tee kening, die we maken. Maten geven we hierbij niet aan, daar iedereen het werk tuig zoo groot kan bouden, als 'hij zelf wil! Aan den eenen kam zijn er twee kleine schijfjes aangebracht, met 8 gaten voor de teekenstiften, die door de wrij ving vanzelf met de groote schijf mee draaien. Een dezer kleine schijven is zoo aangebracht, dat zij concentrisch tot de groote aohijf kan worden verplaatst. De afstand tusschen de beide schijfjes kan dus vergroot en verkleind worden. Van de beide schijfjes loopen twee armen uit, die zich boven de groote schijf vereenigen tot een scherpen hoek. In het ontmoe tingspunt is een huls bevestigd en daar in kan men een potlood (zacht) beveeti- gen. D# lengte der armen kan zooals op onze teekening duidelijk zichtbaar ia, veranderd worden. 18 verschillende in stellingen voor iederen arm, dat zijn de oombinë/tie-Jiaoigel ijfyheden,waarmede men moet werken. Door een kleine aan druk schijf, die we duidelijk 'boven rechts op onze teekening zien, wordt de groote schijf over gelijke afstanden heen en weer bewogen en zoo wordt de teekening uit gevoerd! GEHEUGEN WONDERS. Gewoonlijk kunnen op onze scholen de leeraren in de geschiedenis en in de lit teratuur niet op ge heugen wonders onder bun leerlingen bogen. Jaratallen en ge dichten gaan vaak „het eene oor in en 't andere uit!" Toch zijn er menschen geweest, bij wie dit anders was. Zoo wordt b.v. van zekeren Jozef Scaliger terteld, een man, die in de middeleeuwen leefde, dat hij in drie weken alle gedich- tij van Hamerus wist op te zeggen, en in vier maanden, alle werken van alle Griek - sche dichters van buiten kende. Dat is iets ongeloofelijks. Als men de Homerus- gedichten kent en de moeilijke zinswen dingen en ©enigszins rethorische taal daarvan heeft gehoord, beseft men pas, hoe geweldig moeilijk dit eerste staaltje reeds is, Seneca, zoo verhaalt men, kon elk ge dicht, dat hij slechts éénmaal gehoord had, reciteeren, niet alleen van het be gin tot het einde, maar ook in omge keerde volgordeI De bibliothecaris Magliabechi te Flo rence wiet over de litteratuur van eik land iedere gewenschte inlichting te ge ven Van iederen auteur wist hij de wer ken te noemen en de hoofdstukken, die in deze werken voorkwamen. Bovendien wist hij er verschillende gedeelten uit te citeeren. De meeste Europeesche biblio theken kende hij tot in details. Ook op andere gebieden schijnen er vroeger geheugenwondera te zijn ge weest. Themiatocles kende b.v. alle in woners van Athene bij naam. Zonder ook maar één keer te haperen, kon hij onge veer 20 000 namen opzeggen. Mithri- dates sprak vloeiend niet minder dan 22 talen! PER VLIEGTUIG NAAR DE ZON... In een vliegtuig, dat ongeveer 28 me ter per seoonde (ruim 100 K.M. per uur) aflegt, zou men in 170 jaar de zon kun nen bereiken. HET SPROOKJESEILAND. Een kinderparadijs op de Wereld tentoonstelling. Zooals je weet, is er van dezen zomer in Chicago in Amerika een enorme ten toonstelling geopend, een wereldtentoon stelling, waaraan alle volkeren ter wereld deelnemen «n waaraan reeds langer dan een jaar gewerkt werd. Ieder volk expo seert hier de kunMvoorthrengeelen, de landbouw-producten en de industrie-pro ducten van eigen land. Opdat de kinderen zich nu hier niet zullen vervelen, heeft men voor hen een speciaal park geschapen. In dit park ia een groote vijver en midden in deze vij ver is, zooals de teekening het aangeeft, een rotseilandje. Over vier fraaie bruggen komt men op het „Sprookjeseiland". Daar kan m«n door grotten en holen wandelen, daar ziet men Sneeuwwitjes Rijk bij de dwergen en de groote Reus van Klein Duimpje, daar ziet men het kasteel van Doornroosje en Ali Baba met zijn roovera. "Wie het wachtwoord „Se sam, open u" goed kent, daarvoor opent zich ook inderdaad de berg. Heelemaal boven is een Machtig ridderkasteel met ophaalbrug, muren en torens. Een heele- boel tinnen soldaatjes in fraaie unifor men houden de wacht en elk uur wordt die wacht met getrommel en gefluit af gelost. Net echt! Zooals jullie ziet, ia dat werkelijk een oprookjeseiland" en men 'kan best begrijpen, dat tal van kleine Amerikaantjes al pogelen van ongeduld, om er eens heen te mogen!

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 1