I Simplex m r. Agenten gevraagd RESTANTEN OPRUIMING EERKERK De Ezel van mijnheer Pimpelmans. Dagdienstbode. Doodt direct elk insect J. V. Wat geeft de Radio? Stadsnieuws. Weerbericht. Plaatselijk Nieuws. Telegrammen. Gemengd Nieuws Marktberichten. Jannetta Formijn Jannigje Bouter Margje Maria Kapteijn Wed. van B. Bogaard, Ferdinandus van Vliet, Gevraagd MOHEMU KlOkKEN ZENDINGSFEEST DRIEBERGEN Verlhisl: KATJE f 49.50 J. K. SNOEI - SCHOONHOVEN Lotisico Termijn polissen a f 2.50 DINSDAG 1 AUGUSTUS SPOTKOOPjfsi SPOTKOOPJES I ill liiiiiiiniiiii SCHOONHOVEN EERSTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, SchotinhiivanKlii Courant MAANDAQ SI JULI 1933. Dinsdag t Augustus. Hilvsrsum. V.AJl.A. 6 uur Gramofoon; 0 uur Conoert door do Notenkrakers;; V.P.R.O, 10 uur Morgenwijding, V.A. R.A, 10.16 uur Uitzending voor de ar beiders in de Continubedrijven; 12 uur Conoert door het V.A.R.A.-JUeinorkest en Gramofoon; 1.80 uur Gramofoon; .4.16 uur Orgelspel; 4.46 uur Conoert door de Notenkrakers; R.V.U, Dr. R. Miedema over: „Het Oostersch Ghris- entdom van deren tijd"; V.A.R.A. 7 üur Vraaggesprek tusschen Jan van Zutphen en A. de Vrie#; 7.20 uur Joh. Lammen singt; 7.46 uur Be de monstratie tegen Fascisme en Oorlog te Antwerpen (29 en 30 Juli). Roporta- ge op gramofoon; 8.1Ö uur S.O.S.-be- richten; 8.17 uur Concert door het V.A. R.A -K'lein-Orkest; £j.4ö uur l)a de-< inonstratie .tegen Fascisme en Oorlog te Antwerpen (20 en 30 Juli). Repor tage op Gramofoon; 9.15 uur Vervolg Concert; 9.45 uur Fientje de la Mar iingt; 10 uur Nieuwsberichten en V.A. R-A.-Varia; 10.15 uur Fientje de ia Mar ringt; 10.30 uur Accordeonmu- siek; 10.45 uur Gramofoon, 105© uur Accordeonmuriek; 11 uur Gramofoon. Hulzen. KR.O. S—9.15 Concert; 10—11 Gramofoon; 11—11.30 Gramofoon; 11.&)—42 Godsdienstig halfuurtje; 12.15'1.45 Gramofoon; 23 Vrouwen uurtje; 8-3.30 Gramofoon; 8.30— 8.45 Pianorecital; 8.454.10 Gramo foon; /4.10—-4.25 Vervolg Piano-recital; 4.25—5 Concert door de RH.0.-Boys; 66 Orgelspel; 6>7 Gramofoon, 7.15 7.35 Vincent Gleerdin over. „Bra bant en rijn schilders"; 7.857.45 Gra mofoon; 7.458 Middenstandkwartier tje; 80 Concert door de Arnhemsche Orkestvereniging; 9—9.30 Gramofoon, 0.3010.30 Vervolg Concert; 1030— 10.35 Nieuwsberichten; 10.85—12 Conoert door de K.R O.-Boys. Woensdag 2 Augustus. Hilvsrsum. A.V.R.O. 80 Gramofoon; 0—9.80 Zang door hst Baarnsoh (Meisjeskoor; 0.80—10 Gramofoon; 10 10.15 Morgenwijding; 10.1510.80 Gramofoon; 10.80—11 Gramofoon; 11 11.80 Kook- en Bakpraatje; 11.30— 12 Cello-recital; 12—2 Conoert door 't Omroep-Orkest en Draaiorgelmuriek; 2 2.30 Mr. Ph. G. La Ghapelle draagt voor; 2,80—8 Concert door het Omroep Orkes^; 8—8.45 Uitzending van het Kindermatinée te Scheveningen; 4 4.30 Piano-recital; 4.905 Radio-kin der koorsang; 5—5.30 Verhalen voor kleinere kinderen; 5.30—7 Concert door de Stafmuziek van het öde Reg. Infanterie en Gramofoon; 77.30 Gra mofoon; 7.308 Rika Hopper over: „Reisindrukken uit Amerika"; 88.05 Nieuwsberichten; 805815 Gramo foon; 8.150.10 Concert door hej. Re sidentie-Orkest; 0.10—0.30 Gramofoon; 0.30'tl Kovacs Lajos en zijn Orkest en Chanson* door Lies je v. d. Poll; 11 >11.10 Nieuwsberiohten; 11.10—12 Gramofoon. Hulzsn, N.C.R.V. 8—8.16 Schriftlezing en Meditatie; 8.160.80 Concert; 10.80 11 Morgendienst door D«. D. Tom; 11—12 Uurtje voor onze Zang- en Mu- «lekvereenigingen; 12.16—H2.30 Gra mofoon; 12,80—1.16 Concert (Zang, Piano en Cello); 1.16—® Orgelooncert; 2.30—830 Soli|tenoonoert; 3.80—5 Conoert door het Stafmusiekkorps der Kon. Marine te Den Helder; 50 Kin deruurtje; 8—0.30 Gramofoon; 0.807 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.167.80 Nieuwsberiohten; 7.80—8 B. Hèslinga over: „Met Camera en Buks"; 8—0 Bespeling van het Caril lon van den St. Jacabstoren te Den Haag; 9—9.80 Gramofoon; 9.30—11 Concert door de Amsterdamsche Orkest Vereeniging; 10 uur Nisuwsbsrlohten; tl11.80 Gramofoon. op de 800 II. in de mooien tijd van 2 min. 68 see. EINDEXAMEN M.U.LO. De uitslag van de MLu.l.o.-examens voor de openbare UJ.o.-echooJ, hoofd Chr. Berger, zijn als volgt: Er gingen op 10 candidatsn, n.l. 10 uit de vierde en 0 uit de derde klas. Alle candidaten slaagden. Behalve de reeds vermelde is nog geslaagd Tonny van Ipe- ren. Van de Chr. M.U.L.O.-School slaagden nog voor diploma A: Annie Scheer en Alida Geertruida van Sidderen. CONCERT. Woensdagavond geeft de R.-K. har- monievereenlging T.O.A.G.E.N.O. een concert op den Dam. Het programma luidt als volgt: 1. Wilhelmus. 2. Souvenir d'Uden (Marsch) Louis de Moreé 8. L'Independance (Ouverture) Charles Hemmerle 4 Potpourri PopulairF. Benaud 5. Le Contenaire (Marsch) D. D. Belleflamme. Pauze. 0. Kaveewee (Marsch) Andr. Maas 7. Fransche Amitie (Fantasie) J&o. Martin 8. F6te d'Automne (Fantasie) G. Falier. 9. Souvenir de Namur (Marsch) A. L. Daijen 10. Wien Neerlandsch Bloed. R.-K. BOND VAN GROOTE GEZINNEN. Zondl&g&vond hield de afdeeling Schoonhoven van den Ned. R.-K. Bond voor Groote Gezinnen, in het parochiaal verenigingsgebouw, haar algemeene jaarvergadering. De voorzitter, de heer Nienhuia, sprak een kort openingswoord, waarin hij in 't bijzonder den geestelijken adviseur, pas- toos W. C. Albers, welkom heette. Vervolgens deed de penningmeester, de heer A. Ponsioen, voorlezing van het jaarverslag. Het totaal aan Inkomsten' over 1932 bedroeg f 387,47, het totaal der uitgaven f 3-84,47. Aan het begin van het boekjaar bevond zloh nog ln kas een be drag van f 138,17, zoodat er thans nog een overschot is van f 01.17, .De inkom' sten van het steunfonds bedroegen f 47,28 die van het bevallingsfonds f 04.80, al dus tot een totaal bedrag van f 112 08. De uitgaven van hst steunfonds bellepen f 2.25, die van het bevallingsfonds f 50. Beide fondsen laten in totaal een voor- deelig saldo zien van f 59.84. Bij de hierop plaats hebbende besiuurs verkiezing, stelde de penningmeester zich niet meer herkiesbaar. Inplaats van den heer A. Ponsioen werd de heer C. de Vos gekozen. De voorzitter bracht het afgetreden be stuurslid hartelijk dank, voor hetgeen hij gedurende bijna 10 jaar in het belang van den bond heeft verricht. Het aftre dende bestuurslid, de heer O. van Enge len. werd met 9 tegen 5 stemmen herbe noemd. Tot leden van 4e commissie tot het na zien van de rekening en verantwoording van den penningmeester, werden be noemd de heeren Joh. Hoefnagel en C. de Vos. Vervolgens maakten de voorstellen van den Centralen Raad een punt van be spreking uit. Besloten werd den afge vaardigde een bindend mandaat voor de vergadering van den Centralen Raad mee te geven. Als afgevaardigde zen de heer Nienbuis, te geven werd geko- RIJKIVAKICHOOL. dim rtteh i&i verlaten de school; had op de Rijke vak school de overgi prijsuitreiking plaate. Met einddiploma Hedenmiddag Kunstnijverheidsschool de overgang Afdeeling horlogemaken: 04D. J. Koe- iem&n, Gorlnohem; D. Morisco, Numani- dorp; J. Delrez, Sittard; P. Wijnen, Amersfoort; H. L. J. ötasaar, Roer mond. f Afdeeling graveeren/zilversmeden: B. A. Meyer, Schoonhoven. Afdeeling goudsmeden.. J. H. Janssen, Amsterdarft. Afdeeling gil versmeden: E. B. v. Har ten, J. C. Koster, Schoonhoven. Bevtyderd van de le naar de 2# kils: Afd. horlotfemaken: J. Martens, J. Pier rot, Th. v. d. Hout, K. Beekhuizen, J Verhaeren, H. v. Els, E. Wegman, S. v. Ipenburg, J. Vente. Afd. gbudsmeden: L. de Vries. Afd. zilversmeden: A. de Vaal; prak tijk: Tj. Seton. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas: afd. horlogemaken: H. Kaasschieter, G. W. de Koning, J. P. Kaasschieter, C. Antonysen; S. Slotboom, J. P. v. Sprang, S. Rietveld. J. Willemse. Afd. zilVersmeden: A. "Plmit. Toegelaten tot het eerste leerjaar: J. Hoogendijk, G. Vyghen, F- Stassar. P. N. v. Bruggen, J Behrens, J. v. d Maak N. de Jong, M. Driessen. H.' Driessen, Meyst, A. v. d. Jagt, J. de Gruyter NUTTIGE HANDWERKEN. Mej. A. Dogterom is te Amsterdam ge slaagd voor het examen nuttige handwer ken. j ATHLETIEK. Jp de gisteren gehouden athletiek- sfrijden op Tsn Wervs in Dsn Haag behaalde mej. N. Kerkhof een Sden pnjs De voorzitter deed voorts esnige mede- deelingen over bet kindervakantiewerk. Eiken Woensdag gedurende de groote v& cantie zal 'n wandeltocht worden georgar niseerd. Hiervoor hebben kioh reeds en kele dames beschikbaar gesteld. Men vertrekt 's morgene vroeg vanaf let schoolplein; ten ongeveer 5 uur hoopt men dan weer thuis te sijn. De deelname aan deze wandeltochten is opengssteld voor alle kinderen, ook voor de niet-le- den. De minimumkosten bedragen 8 oent. De kinderen worden onderweg aange naam bezig gehouden en op vèrfrissohin- gen getracteerd. De eerste wandeltocht wordt reeds a s Woensdag gehouden. De damee van de naaikrans hadden vervolgen» enkel# waardeerende woorden in ontvangst te nemen voor haar uitste kend werk, ln de afgeloopen maanden verricht. Het eerste resultaat van hun ar beid was, dat met Kerstmis vsls gezin nen rijkelijk van kleeren konden worden voorzien. Het tweede resultaat is het ge reedkomen van de koffer bij gezinsver meerdering, Deze koffer kan worden aan gevraagd bij mej M, van den Braak 'an worden afgehaald bij mevrouw De Voe. De koffer wordt' kosteloos uitgeleend Bij terugzending moet bet linnengoed aan de waechinrichting zijn gewaaschen De eerste gebruiker van de koffer krijgt een aardige verrassing, bestaande uit 'n kinderjurkje en mutsje. Da voorzitter hoopte, dat er in de toekomet meer koffers in gebruik zullen worden geno men. Evenals het vorige jaar. stelt de bond ook' thans weer 10 reisbiljetten beschik baar voor Je bedevaart naar Brielle. Het volgend jaar zal de kas dit zeer waar schijnlijk niet 'toelaten. Het bestuur stel de daarom voor, om een spaarkas voor oeje bedevaart op te richten. Het plan werd door verschillende leflen zeer toe gejuicht. 11 Aan het einde van de vergadering «prak pastoor W. G. Albers zijn blijd schap uit over het prachtige werk van tien bond. Spr. prees het initiatief, dat het bestuur op allerlei gebied durfde te nemen. Spr eindigde met Gods zegen over hot werk af te smeken KLEUTERS OP REIS. Het was Vrijdag wel bijzonder getrof fen met het praohtige weer, toen ds Kleuterschool met haar onderwijzeres sen en eenige dames van het bestuur de Qotterdamsche Diergaarde besoohtea. iderdag buitengewoon warm, 's Morgens 9 uur vertrok de schoql met twee bussen van den heer A. v. Ipe- ren en 's avonds tegen vijf uur waren allen weer thuis. Het is voor dë kkuters een genotvolle, dag geweest. Ze henben veel gezien en veel genoten, vooral bij de aapjes. Ver wonderd hebben ze gestaan over de oli fanten, die alles wat hun werd toege reikt gemakkelijk met hun slurp naar binnen werkten en centen in oen daar voor beetemd bakje legden. Aan een snoepje heeft het natuurlijk niet ontbroken en de kinderen waren opgetoogen over den prachtigen dag. EEN ONGEVAL. Gistermiddag heeft in „De Kleina Be tuwe" te Haastrecht de 10-jarige J., Bal- dering, uit de Molenstraat, nadat hij ge schommeld had, bij het beëindigen daij- van, een klap van een schommel tegen zijn hoofd gekregen. Dr. Hakkenberg constateerde een lichte hersenschudding. De politie alhier is daarop met het on geval in kennis gesteld, waarna de jongen met de ziekenauto van Nosokomos naar zijn woning is vervoerd. SNEL ZWEMMEN. Een weddenschap was Vrijdagavond aanleiding tot een keurige zwempresta- tie. De 18-jarige C. Ou wen eel zwom bij het veer de Lek over en terug in 7 min. 45 sec. De tijd werd op twee chronome ters opgenomen. De afstand heen en te rug bedraagt ongeveer 425 Meter. DUIVENVLUCHT. De poetduivenvereeniging „Da Lucht post" hield Zondag een wedvlucht uit Vilvoorde (België). In concours waren 54 duiven. De duiven werden behaald als volgt: 1, 8, 9, 11, 14 en 17 G. van Putten; 2, 8, 13, 15 en 18 Gebr. de Langen; 11 S. J. M. Prins; 5 en 10 A. Klip; 6 A. v. d. Maat; 7 A. Heikoop, 12 A. van Putten; 10 T. Pince van der Aa; 19 H. M. Murk, 20 G. Elehof. Gevonden Voorwerpen, Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn in- llohtingen te .bekomen san het Bureau van Politie. Een swart hondje; en een rood man teltje. het hotel 1' Europe, dat 4 verdiepingen hoog was, werd de geheele gevel,, van de 1ste verdieping tot aan het dak, wegge slagen en een 00 meter hooge steekvlam steeg uit het gebouw op. Verschillende gasten zijn zwaar gewond, een van hen is overleden. In dg puinhoopen vond men de lijken van een vrouw en een kind, maar men vreest, dat er nog meer dooden onder de steenen liggen. Wegens het gevaar voor instortenffun- nen de nasporingen niet worden voort gezet. De oorzaak der ontploffing Is niet be kend; men vermoedt dat de vrouw, wier lijk gevonden is met een ecrasietpatroon, zelfmoordheeft willen plegen. HITTEGLOF TE NEW YORK. NEW YORK, hl Juli. Een hittegolf van zelfs voor New York buitengewonen aard heeft deze stad Zatetdag en Zon dag bezocht.M#er dan tweè millioen mensohen zochten gisteren hun toevlucht in de vele badplaatsen aan de zwoz'jdo. Vier personen overleden tengevolge van de hitte en vier verdronken bij hel baden in de zee. Met 84 gr. C. 98 gr F.) ln de schaduw bereikte de thermometer bijna het reoortj. van 1917. Er is nog geen verandering in de weersgesteldheid te verwachten. EIK MEERVAL Een bijzonder groots meerval of visoh- duivel is bij Weenen in de Donau gevan gen. Het onvriendelijk uitziend# dier is 1.70 M. lang sn weegt 32 KG. dt| rag«a m Juiit VrtyUf kwttUfli ww. I „rolfm no, aid atja t» vrtrita. Vu DE KONINOIN-MOEDER. •S-ORAVENHAQE, BI Juli. WH y.r- nemen dat de koningin-moeder voorioo- pig nog rust moet houden ten paleize Soeatdljk, daar de pijn in het kniege- wrloht nog niet geheel is verdwenen. WINDHOOS. Schade In, Wfnderljen. BERKEL EN RODENRIJS, 81 JuU. Tijdena het onweer le hier door een he- vigen windhoos zeer veel sohade aange richt in de tuindersbedrijven. Bij vele tuinders werd een groot aantal één-rui tere opgenomen en vernield. Duizenden ramen zijn etukgeslagen, bij één persoon zelfa ongeveer 800 etuks. Vele huizen zijn beschadigd sn een paard en wagen werden een eind meegesleurd. In vele kassen zijn door het breken van de rui ten ook de gewassen waardeloos gewor den. ERNSTIG ONGEVAL. LEMMER, 81 Juli. Hedenochtend ie de 20-jarige monteur L. Gonstabel uit Heerlen tusschen Lemmer en Sneek door nog onbekende oorzaak tegen een boom gereden. Hij bleef bewusteloos liggen. Eenigen tijd later kwam een autobus voorbij en de passagiers hiervan droe gen den gewohde bij den veehandelaar v. d. Meer binnen. Een dokter cbnata- teerde zware hersenschudding en inwen dige kneuzingen. Hij achtte den toe stand zorgelijk. SCHIP OMGESLAGEN. 16 dooden. MADRID, 81 Juli. Door hooge zeeën i» op de Spaanache kust nabij Beva een motorboot met 25 personen aan boord omgeslagen. Hoewel er onmiddellijk hulp verleend werd, konden alechta 9 perso nen gered worden, de overige 10 kwa men in de golven om. GEWELDIGE ONTPLOFFING. Groot hotel verwoest PRAAG, 81 Juli'. Hedenochtend 8 uur 'heeft ia de etad Brunn een geweldii ontploffing plaats gehad, waarvan Raadsbesluiten, Bergambacht. In de Zaterdagmorgen gehouden vergadering van den gemeente raad had de beëediging plaats van het nieuw benoemde raadslid, de heer G. Kok Tz. (in, de vacature wegens het bedanken van den heer W. Stigter Pz.). Aangeboden werd de gemeenterekening die sluit in ontvangsten gew. dienst met f 120.650.22; uitgaven f 121.787.01; batig slot f 7808,21. De kapitaaldienst sluit als volgt: uitgaven f 28.710,02, ontvangsten f 23.137,12; nadeelig slot f 5578,50. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten, de woning van den monteur-meter- opnemer van het eleotrioiteitebedrijf aan het telefoonnet te doen aansluiten. Lang durig werd gedebatteerd over het vooretel van B. en W. tot het vaststellen van een uitbreidingsplan voor de gemeente. De inspecteur van de Volksgezondheid, de eer W. van Boven, woonde de behan deling van dit punt bij en gaf een uiteen zetting van het doel en het nut van een bebouwingsplan. De raad sprak zich tenslotte met 6—5 in beginsel uit vóór een uitbreidingsplan, loch een voorstel inzake het crediet van i hoogstens f 1200 daarvoor, namen B. en W. voorloopig terug. Dijkechool niet opgeheven. Een belangrijk agendapunt vormde voorts nog een vooretel van B. en W. om de openbare lagere school aan den Lek dijk op te heffen. Dit voorstel was het gevolg van de desbetreffende minieteri- ëele circulaire, die ook aan den burge meester van Bergambacht bleek te zijn in gezonden. Van het hoofdbestuur van het Ned. Onderwijzersgenootschap en van een groot aantal oudere, waren adressen ingekomen om niet tot opheffing van de school over te gaan. De raad was van oordeel, dat voor die opheffing geen re den bestond, omdat de aohool bloeit en 62 leerlingen telt. Dezen zouden dan aange wezen worden op de sohool in het dorp, die te Ammerstol of die te Schoonhoven. Met alleen de stem van weth. Blanken vóór (zijn oollega waa afwezig) werd het voorstel tot opheffing verworpen. Bsrgambacht. Het mond- en klauwzeer onder het rundvee blijft zich in deze ge meente «terk uitbreiden. Nieuwe gevallen lijn geednstateerd bij de veehouders; A. Scheer, Gebr. Potuijt, J. Snoek, A. Slin gerland, G. G. Vooraluije, D. Hoogenboe- zem, Gebr. Rooken, Ant. Oskam, A. G. de Langen, J. Pons en G. Giele. Het ooievaarspaar heeft dit Jlaar in het nest op ds kerk 4 Jonge ooievaars uit gebroed, die zich thana al oefenen in de vliegkunet, om zioh te bekwamen voor de a.i. groote reis. Capelle a.d. IJeeil, P, H. Goedegebuur ■laagde te Rotterdam voor het M.Ü.L.O.- examen A. Mej. T. Wouda werd aan de Geref Kweeksohool voor onderwijzers te Rotter dam bevorderd van de 8de naar de 4de klasee. G lessen dam. De heer M. de Zeeuw slaagde te Rotterdam voor de hoofdakte. Haastrecht. De leerling 0. van He- mert tot Dingahof verwierf bij het te 's-Gravenhage gehouden examen het M.U.L.O.-dipIoma. De wijzer zoüder pijlpunt geeft den ntand van den vorigen dag aan Verwachting tot Dinsdagavond: Krachtige tot matige, later weer afne mende. meest Westelijke tot Noord-Wes telijke wind? afwisselde bewolking; aanvankelijk waarschijnlijk eenige regun; iets koeler. Waterstand: Schoonhoven hg. water 0.— uur, 1 15 M. Vreeswijk hoog water 12.55 uur, 1.49 M. Keulen stand 250 M., val p.07 M. Maastricht 29 Juli 40 72 M., was 0.02"M. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 utir in de schaduw: 68 graden Fahrenheit. 1| Maandag 31 Juli: Op 15.21, onder 22 41. Volle Mnan Zaterdag 5 Augustus, Hoog-Blokland. In de Vrijdagmiddag gehouden gemeenteraadsvergadering, werd met tegen 2 stemmen besloten niet aan te sluiten bij de waterleiding volgens het 20-gemeentenplan.' Hoornaar. Op Vrijdag 4 Augustus nam. 2 uur zal de gemeenteraad in open bare zitting bijeenkomen. De agenda ver meldt o.a. ingekomen stukken, vaststel ling gemeente-rekening, al- of niet aan sluiting bij de waterleiding. Etn ongeluk en de gevolgen. Lekkerkerk. De chauffeur M. N., in djenat van den melkhandelaar Ja. Slin- gerland reed gisteravond omstreeks half 10 met de vrachtauto met groote vaart om de bocht voor in den Kerkweg. Hij nam zijn draai niet goed en reed tegen een paal van het electriciteitsnet, met zooveel kracht, dat de paal onder den grond afknapte. Verschillende draden kwamen tegen elkaar en alle lichten gin gen aan maar terstond weer uit. Een groote vlam van ruim een meter hoogte laaide uit de draden op en met een- dof fe slag en geweldig geknetter ont»fond kortsluiting. Gelukkig braken er geen draden en trad de electricien-beambte -hij het Dordtsche bedrijf, de Jong, ter stond handelend op. Het bewuste gedeel te van het net werd stroomloos gemaakt en snel werd een andere paal geplaatst. Om half 2 was de leiding hersteld en had den alle aangeslotenen weer licht. Een groot aantal omwonende was natuurlijk op de been. Gelukkig waren geen onge lukken gebeurd. Op de veiling van de ver. Lek kerkerk waren aangevoerd 4500 eieren, die verkooht werden voor f 2.20-2.50 per 100 stuke; Bloemkool goldt 0-12 cl.; roo ds kool 5 ct.; rabarber 2 ot.; stokprlnces- sen 8-10 ct.; aardappelen 1M ot. en kaas 18-23 ot. Kranig. Lekkerkerk. Mej. S. G. Kapteijn, die deelnam aan de Vierdaagsche Afstands- marschen te Nijpegen, heeft deze vol- braoht, en hierdoor het verguld kruis N.B. L.O. behaald. Tevens had zij een lull bloemen ln ontvangst te nemen als dame. die het fitste binnenkwam. Adr. Nobel behaalde op de te Al- blasserdam gehouden zwemwedstrijden voor Zuid-Holland» Z.O. hoek ln het nummer 100 üneter vrije slag den eersten prijs, zijnde een wisselbeker en verguld zilveren medaille. Likksrkirk. In het gezin van den heer A. S. is een geval van typhus geoonsta- teerd. Moordrecht. Voor het M.U.L.O.-dipIo ma slaagde te 's-Gravenhage de leerling J. P. Six. Noordilooe. De gemeenteraad komt Dinsdag voorm. half elf in openbare vergadering bijeen ter behandeling o..a. van de al- of niet aansluiting bij het wa terleidingplan en de vaststelling der ge* meente-rekening. 7. Want niet zoodra stond Gijs met eijn voeten op den grond, of - tjoepl daar kieperde de heele wagen achterover. De ezel spartelde boven in de luoht en mijnheer Pimpelmans zat in de diepste diepte. Blijkbaar was hij dus de zwaar ste. Doodsbenauwd klampte hij zich met beide handen aan hst voorbankje vast. Helaas, ook dit wis op boo'b gewioht niet bsrskfBdl 8. Het schoot opeens los, en mijnheer Pimpelmans tuintelde achterover in een doornstruikje, wat nu niet bepaald zoo'n aangeüame gewaarwording was. De Va gen. nu opeens van zijn achterlaat bil vrijd, klapte terug en de ezel kwp.m met alle vier «ijn hoeven precies op den ar men Gijs terëcht. 't Was een gejamme* en een gthiha van je welstel y" -tLKSft BCA« NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND CN UTRECHT. Sehoonhovensetia Courant MAANDAG SI JULI 1B3I. HARTELIJKE ONTVANGST. De laatste dag van de „Vierdaagsche". De belooning bij binnenkomst te Nijmegen. Speelterrein. Ouderkerk a.d. IJssel. Gedurende de vacantie zal het perceel grond dat de Vereeniging tot stichting en instandhou ding van scholen met den bijbel aankocht van den heer A. de Koning, als speel terrein worden ingericht en aan dat van school 1 toegevoegd. Met aanvankelijk 20 leden werd op gericht eën fietsclub onder den naam van „De Ouderkerks'che fietsers" (D.O.F.) Het bestuur werd_ als volgt samengesteld: K. van Rijswijk Kz., voorzitter; A. Baten burg, secretaris en G. Burger Dz. Dinsdag ontstónd een defect in een van de geleidingen van den watertoren alhier, waardoor de druk op het water sterk verminderde. Tijdens de reparatie voorzag de toren van Krimpen a.d. Lek de gemeente van water. Ouderkerk a.d. IJssel. De ipzameling van gelden vóór de afd. van den bijz. vrijw. landstorm, bestemd voor den aan koop van prijzen voor den schietwedstrijd heeft opgebracht f 135. Het mond- en klauwzeer heeft zich hier in de afgeloopen week tot 9 boerde rijen uitgebreid. Tot gewoon dienstplichtigen der lighting 1934 zijn bestemd de navolgende personen: G. Burger, J. Burger, J. Dek ker, W. Evegroen, A. Heuvelman, G. Hoo gendijk, L. de Jong, A. Y. de Jong, H. Korsseboom, J. B. van Leeuwen, W. Ma- relis, J. Otterspeer, K. H. Schreuders, J. Speksnijder, H. G. Verdoold en G. Vis. De buslichtingen ten postkantore zijn thans als volgt: richting. Rotterdam v.m. 6.30 uur en n.m. 4.30 uur; richting Lek kerkerk 6.80 uur en richting Utrecht n.m. 4.30 uur. Het steuncomité ontving toestem ming van den minister van sociale zaken, om voortaan bij de berekening van het gezinsinkomen, de" aftrek van f 9 van de vrouw en kinderen, voortaan buiten be schouwing te laten. Van de 2de tot de 3e klasse van de Chr. Normaalschool te-Zetten werd be vorderd mej. J. 0. Mohr alhier. LIJK OPGEHAALD. Papendracht. Zaterdagavond is hier uit de Merwede het lijk opgehaald van den 18-jarigen G. Penning te Ridder kerk. Hij werd sinds Maandag vermist. Waddinxveen. Bij de kampioenswed strijden vanwege den Ned.. Zwembond, Kring Gouda, behaalden mej. M. van Weesem, O.D.I. den 2den prijs op de 50 Meter schoolslag voor dameB, terwijl de heeren G. v. 't Slot en N. Bontenbal, bei den De Gouwe, resp. 2e en 3e werden in het nummer schoonspringen. De vischstrooper S. H. te Gouda, werd hier wederom bekeurd wegen» het voorhanden hebben van verboden visch- tuig. Ook voor eenige weken werd hij reeds betrapt. Gevonden: Buikband, pantalon met regenjas en damesblouse. De poetduivenvereeniging De Sper wer hield vanuit Roosendaal een wed vlucht voor jonge duiven, waarvan de uitslag was als volgt: N. la Grand 1 en 8; A. Verweij 2, 3, 9, 18, 19, 21 en 25, W. van Berkesteijn 4, 13, 14, 26 en 28; W. van Ringelensteijn 5; A. v. d. Krans 6, 24 en 27, A. de Graaf 7, 15 en 29; P.. Versloot 10, A. Pijpers 11, 22, 23 en 30; P. Metselaar 12; C. Kraan 10 en 17, J. Sleeuwenhoek 20. Aankomst eerste en laatste duif was resp. 8.58.36 en 9 07.57. Aan den Brugweg geraakte do bo stelauto van den dienst GoudaHaar lem wegens te ver uilhalen in dun langs dezen weg loopende greppel en nclde danig over. Nadat de lading gelost was, werd de auto gelioht en bleek de mate rieels schade gering te zijn. IJszslstein. Mej. K. is zoodanig van een schommel gevallen, dat zij met een gebroken heup overgebracht moest wor den naar een der ziekenhuizen te Utrecht. Auto in brand. IJseelitsln. Door onbekende oorzaak geraakte aan den Noord-IJsseldijk een personen-auto in brand. Door spoedig- in grijpen van een knecht van den veehou der Uijttewaal, die met een bluschappa- raat het vuur bluechte, wist men erger te voorkomen. De bestuurder kon zich in veiligheid brengen. De auto geraakte zoo danig onklaar, dat hij niet verder meer kon. IJssslstein. Door notaris A. G. Cool werd in de „Ridder St. Joris" alhier de toeslag gehouden van de op 21 Juli inge richte perceelen (kweekerij met kassen enz. te Jutphaas, II. griendland to IJs- selstein en III griendland te Vechten). De perceelen waren ingezet door den heer Th. de Rijk, respectievelijk op f 9150, f 2550 en f 4550. Deze heeft de beide eer ste perceelen afgemijnd op f 1. Perceel 3 werd niet gemijnd. IJssslstein. De heer N. Steenbeek slaagde te Utrecht voor het eindexamen Rijks H.B.S. W. Blijenberg, P. van Woer den en H. Brugman gingen van de le naar de 2e klasse over M.T.S. Woensdag 2 Augustus zal het fan farecorps Excelsior in de tent op het Krar^nburgplantshe* een concert geven. Zevenhuizen. Vrijdag maakten de hoog ste klassen van de openb. lagere scholen onder leiding van het onderwijzend per soneel een reisje per autobus naar Breda en omstreken. Des morgens om 8.30 uur reed men weg en des avonds 10 uur ar riveerde het gezelschap weer in het dorp. De kinderen hadden volop genoten. Zaterdagavond gaf de hoogdraad- kunstenaar Piller, op het terrein van ho tel Vos een openlucht-voorstelling. Daar het hard begon te regenen, was de voor stelling spoedig afgeloopen. Er was heel wat publiek op de been. ZIJN ZOONTJE DOODGEREDEN. Zaterdag zou de familie J. Pierik te Zwolle per auto een vacantiereis naar Luxemburg gaan maken, Toen de heer P. daartoe zijn auto achterwaarts uit de garage reed, zag hij niet, dat zijn drie jarig zoontje Bennie juist achter de auto omliep. Het kind werd overreden.^ Het moest in zorgwekkenden toestand naar het R.-K. ziekenhuis te Zwolle wor den vervoerd, waar het na aankomst is overleden. EEN MIDDEI,! In de gemeente Andijk, nebben de winkeliers, door den nood der tijden daartoe gedwongen, een middel uitge vonden om hun incourante waren aan den man te brengen zoo schrijft men aan de N. R. Crt. Via de plaatselijke mid denstan dvereeniging zaj een verkoopiug van .deze artikelen, worden gehouden. Een notarie zal met den verkoop wor den belast. Er moet contant wor.len be taald. d ONGEREGELDHEDEN BIJ WERK VERSCHAFFING. Opzichter mishandeld. Onder de tewerkgestelden aan het Twente-Rijnkanaal nabij de Weldain- merbrug te Goor heerschte reeds de go- haele vorige week ontstemming over het loon. Vrijdagmiddag is het tot een uit barsting gekomen. De opzichter, de heer Dertien, werd mishandeld en in een die pen put geslagen, waaruit hij bewuste loos werd opgenomen. Nadat hij door 'n geneesheer was behandeld, is. hij per auto naar zijn huis vervoerd. Marechaussee, gemeente- en rijkspo litie werden gewaarschuwd, waarna een der vermoedelijke dader», J. B. uit Enschede, in arrest werden gesteld. In verband met deze ongeregeldheden is *n öQ-tal tewerkgestelden voorloopig ge schorst BEDORVEN IJS. Twee honderd zieken. Te Winsum (Groningen) zijn, vermoe delijk door het eten Tan bedorven ijs, Za terdag 150 personen ziek geworden. Dit aantal is Zondag tot over de 200 geste gen De doktoren hebben handen vol werk. De resten van het ijs zijn opge stuurd naar het laboratorium te Utrecht. Geen der patiënten verkeert tot nu toe in levensgevaar. EEN LAFFE AANSLAG. In Augustus willen met de „F N.R.S." een groote ballon, Cosyns en Do Bruyn naar de stratosfeer opstijgen. In den bo dem wordt een beweegbare cylinder aan gebracht, d:e de stratosfeer re zigers in staat zal stellen, den ballon op bepaalde hoogten te laten stoppen. In di fabriek te Luik waar deze werkzaamheden wor den uitgevoerd, heeft men bij een nauw keurig onderzoek van den ballon vast gesteld, dat in de touwen, waaraan de luchtdichte gondel hangt, aau de bin nenzijde door onbekende daders diepe sneden zijn aangebracht. Had men dit niet ontdekt, dan zou een ramp onver mijdelijk zijn geweest, daar de bescha digde touwen den last van den gondel op den duur niet zouden hebben kunnen dragen. Men tast volkomen in het duis ter wie deze laaghartige daad kan heb ben gepleegd. VERWOESTING DOOR NOODWEER. Vier dooden. De geheele Sachische Schweiz is Za terdag door een ontzettenden storm ge teisterd. Vooral in de stad Pirna richtte het noodweer groote verwoestingen aan. Talrijke huizen stortten in, mot het Ét e- volg, daf vier personen werden ge dood en twaalf meer of minder ernstig gewond. Verscheidene huizen, welke eveneens op instorten stonden, moesten door de bewoner# ontruimd worden. Aan het opruimingewerk, dat ook gis teren den geheelen dag voortduurde, na men deel de politie, de brandweer, de technische hulpdienst en S. A.-lieden, die de ontruimde woningen bewaken. Ook te Dohna, Copitz, Struppan, Ober- vogelsang, Poetscha, Wehlen en op de Bastei woedde de storm. Vruchtboomen werden omgerukt en de te velde staande oogst vernield. Hoe krachtig de wind was, blijkt uit het feit, dat een zwaar be laden wagen werd opgenomen en dwars door een dikken muur op den straatweg werd geslingerd. AMSTERDAM, 81 Juli. Aardappel markt. Zeeuweche bonten BH4, idem idem eigenheimers 2H8, idem blauwe eigenheimers 2Langondijker mui zen 2—8 cent. alles per K.G. Aanvoer 2021 H.L. AMSTERDAM, 31 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 500 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 58—62, 2e kwal. 44—54; 3e kwal. 3240 per K G. ilaohtgewicht; 127 melk en kalfkoeien f 120—430 per stuk; 190 vette kalvereA, le kwal. 3848, 2e kw. 2836, 3e kwal. 20—26 per K.G. levend gewicht; 75 nuchtere kalveren f 2.50—0 per stuk; 87 schapen f 013 per stuk; 48 f 8—10 per stuit; 550 varkens, vleeechvarkens, wegende van 90—110 K.G., 40—42. zware varkens 38-'-39, vet te varkens 35—87 por KjG. slachtge- wicht; 45 paarden f 00—100 per stuk GORTNGHEM, 31 JuU. Veemarkt van heden. Aangevoerd 34 runderen, 3 nuch tere kalveren, 7 varkens, 410 biggen, 256 overloopers. Prijzen: Zware kalfkoeien f 140—200, melkkoeien f 120—170, kalf- vaarzen f 150—140, guiste vaarzen f 80 —130, stieren f60—120, nuchtere fokkal veren f 713, ditp exporttf 40, drach tige varkens, f 40—65, natte zeugen f 20 85, overloopers f 12—20, biggen f 7— 12 Eieren f 22.50 per 100 stujts. Bo ter f 1.70—1.80 per KG., Margarine f 1.10—(1.20 por KG. Handel matig. OUDEWATER, 31 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 96 partijen, 40320 stuks, we gende 21.600 K.G. Prijzen: Zware f 24, le soort mot rijksmork f 2223, idem 2e soort f 17—19 Handel matig. ROTTERDAM, 31 Juli. Hoden waren do prijzen der aardappelen als volgt: Brielsohe eigenheimers 2—2)4 cent, Zeeuwsohe eigenheimers IK—2 cent, Eerstelingen IK—® cent, Westlandsche ronde IK2, idem klei 2K34, Blauw- Uitten 1K2K cent, alles per K.G Met minder aanvoer meer vraag. ROTTERDAM, ai Juli. Ter veemarkt werden heden aangevoerd 942 vette kal veren. 629 schapen of lammeren, 618 var kens, 532 koeien en ossen. Prijzen per half KG.: Koeien 15- 17 K, 22-®5, 27K>26 cent; ossen 16— 17, 2022. 29—25 cent; kalveren 16—21, 2620, SIK35 cent, lammeren f 7-0 per stuk; zuiglammeren f 7—8 per stuk; varkens 1515 K16K cent Overzicht: Koeien en ossen flinke aan voer, handel stug, prijzen vrijwel onver anderd; stieren wegens te geringon aan voer geen noteering; vette kalveren iets minder aanvoer, handel iets vlugger, prijzen over de geheele linie hooger; aan voer schapen en lammeren ruimer, han del kalm, prijzen ongeveer f 10 per stuk minder, varkens minder aanvoer, handel lui, prijzen onveranderd. GROOT-AlMMERS20 JuU. Aan de kaasmarkt alhier waren Zaterdag aan gevoerd 48 partijen, met te zamen 1890 stuks kazen, wegende 9730 K.G. Prij zen: zware f 25, jnet rijksmerk le soort f 20—22, idem 2e soort f 17—19. Han del matig. UTRECHT, 29 JuU. Veemarkt. Aan voer 2642 stuks. Handel matig. Prijzen: stieren 17—22 cent, slachtkoeien le art. 22—26 cent, 2e soort 10-21 cent, 3e art. 16—48 cent, alles per pond; kaj|raarzen f 80(150, pinken f 46^-70, melkkoeien f 90—180, kalfkoeien f 100—200, vare koeien f 70—tl30, nuchtere kalveren f 5— 8, magere varkens f 1422, se krammen f'lO—14, biggen f 7—(10, magere schapen f 812, zuiglammeren f 57.60, alles per stuk. GOUDA, 28 JuU. Goop. Groenteveiling voor Gouda en omstreken. Postelein f 2 —850, spinazie f 2—3.10, atamboonen 4Qt etokbóonen f 9—ill, snijboonen f 6—>10 per 100 KG.; bloemkool I f 3.50 —6.30, idem II f 150-3.40, komkom mers I f 4.10—5 40, idem II f 2—3.50, kropsla f 1—2.30, andijvie f 0.60—150 per 100 stuks; peen f 2.10640, krot®n f 1—1.50, selderij f 0.70—1.10 per 100 bos; tomaten A f 5—5.70, B f 5.40—0, G f 3.20—4, OC f 1.50—2 per 1(» pond; augurken fijn f 13—18, fijn basterd f9— 12, basterd f 4—7, grof f 1—8 per KGh; perziken f 2.90—7:20, meloenen f 11—28 per 100 «tuks. Heden behaagde het den Heere, tot onze diepe droef heid, na een langdurig, smar telijk, doch geduldig gedragen lijden, van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde zorgzame Moeder Weduwe van Cornells den Boer, in den ouderdom van bijna 47 jaar. Ons overtuigd houdende van Uwe deelneming. - C. DEN BOER. A. DEN BOER. Brandwijk, 28 Juli 1933. Heden overleed,- tot onze diepe droefheid, zacht en kalm na een langdurig, doch ge duldig gedragen lijden, onze geliefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder v in den ouderdom van ruim 79 jaren. Uit aller naam, A. BOUTER. Schoonhoven, 28 Juli T933. Oude Haven 4. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 1 Aug. a.s., voorm. half- elf uur. Voor de vete blijken van deel- neming, ondervonden bij het over lijden van onze innig geliefde Moe der, Behuwd- en Orootmoeder betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, M. BOÓAARD. Stol wij Iq 31 Juli 1933. Voor de vele bewijzen van deel neming betoond bij het overlijden vari onze innig geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. C. M. VAN VLIET— VAN DER VUST. Oouderak, Juli 1933. voor direct een flinke Dagdienstbode door Mej. KAASSCHIETER Koestraat 130 - Schoonhoven ><VAIV Ü.Q©N« HEETMAh OOSTpUiNB ROTTERDAM. Nog enkele plaatsen A f 1.50 beschikbaar v. reis naar Driebergen op Donderdag 3 Aug. De Ondernemer, JONGENEEL, Oud-Al bias. m Een klein zwart Tefug te bezorgen: Albrecht Beilinggrscht 28 Schoonhoven. Pri|zen vanaf Mijn fiets Simplex Officieel Simplex-agent! Stadhuliftraat 7 4 Voor den verkoop der alom bekende welker eerstvolgende trekking 11 Sept. a.s. plaats heeft, vragen wij overal iollode sn actieve personen als agenten. Galukakantoor CA BOORT Kerkstraat 3 - Schoonhoven NAM. TUUR BEGINT ONZE GROOTE r ALLES A CONTANT! Aanbev. iinmtmtmiiimiiiiiinn

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 2