De Ezel van mijnheer Pimpelmans. Wat geeft de Radio? Stadsnieuws. Telegrammen. Wenken voor Pluimveehouders.. Gemengd Nieuws Nieuws in een paar regels. Rechtszaken Predikbeurten Kerk en Schooi. Sportnieuws. CERtTE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR EUID-HDLLAWI EN UTRECHT. Ertwonhwwmti» Couwn» MAANDAB 7 AUGUSTUS 19SS Dinsdag 8 Augustus. Hilvtrsum. AjVB.0. 8—10 Gramofoon; 10—1Q.1Ö Morgenwijding; 10.16—10.30 Gramofoon; 10.30—11 Orgelconcert en Zang; 11—11.3) Kook- en Bokpraatje, 1JW12 Vervolg Orgelconcert; 12— Concert door het Ensemble Rentmees ter en Gramofoon; 2—2.80 Mien Erne is van Buuren leest voor; 2,30-3 Gramo foon; 3—3.4fl Uitzending van het Kin- dermalinAe te 8cheveningen; 4—4,30 Piano-reciteJ; 4.80-6 Radio-kinder- koorsang; 6.80 Verhalen voor klei nere kinderen door IMievr. Ant van Dijk; 6.907 Concert door Kovacs La- joe en zJjn Orkest Zang en Gxamofoon; 7—7.30 M. Q. Pattler over: „Spionnage en oontra-spionnage"; 7.80—8 Concert door het Wiener Bohème Orkest; 8 8.05 Nieuwsberichten; 8058.16 Gra- mof oon; 8.1Ö0 Vervolg Concert; 9 9.20 Zang door „The Singing Babies"; 9.209.30 Gramofoon; 9.30—10.15 Concert door Roy Fox en zijn Band; 10.16—10.30 Zang door „The Singing Baibies"; 10.8011 Gramofoon; 11 11.10 Nieuwsberichten; U.10—12 Gra mofoon. Huizen. KB.O. 89.15 Gramofoon; 10 il 130 Gramofoon; 11.3012 Gods dienstig halfuurtje; 12.15>1.45 Gra mofoon; 23 Vrouwenuurtje; 33.20 Gramofoon; 3.204.40 Zang en Piano; 4.40—6.15 Gramofoon; 5.15—6 Concert door bet Amaterdamsch Sympbonie- Orkest; 66.20 G. Hol over: „De So- brietasdag 1983 te Nijmegen"; 6.207 Vervolg Concert; 7.16—7.35 J. Dellan- bag over: „Postraketten"; 7.36—7.45 Gramofoon; 7.468 Verbondskwartier- tje; 88.80 Concert door het K.R.O,- Orkest; 8.808.36 Nieuwsberichten; 8.86—2 Th. Frenay over: „Te voet naar Rome"; 9—10 Vervolg Concert; 10 10.16 Gramofoon; 10.16-40.80 Vervolg Concert; 10.80—40.85 Nieuwsberichten; 10.35—'12 Gramofoon. Woensdag 8 Augustus. Hilvsrsum. V.A.R.A. 6 uur Gramofoon; VJPH.O. 10 uur [Morgenwijding; V.A. RA.. 10.16 uur Uitzending voor de ar beiders in de Continubedrijven; RV.U. ld uur Mej. Dra S. C. J. ten Dam Ham over: „Ontstaan en ontwikkeling der Vrouwenbeweging"; V.A.RA. 11.30 uur Concert door het Trio Favoriet; 12 uur Concert door het Amsterdamsch Sa lon-Orkest; 2 uur Gramofoon; 2.30 urn- Voor de kinderen; 4.16 uur Gramofoon; 6.30 uur Concert door het V.A.R.A.- Mandoline-Ensemble; 5.46 uur Albert de Booy zingt; 6 uur Concert door het V.AsRAHMandolineEnsemble; 6.16 uur Albert de Booy zingt; RV.U. 6.30 uur Cursus. Het leven in de natuur. Dr. Moile Eisma over: „Het Strand"; V.A. RA. 7 uur S.D.A.P.-kwartiertje; 7.15 uur Orgeloonoert; 7.25 uur Dr. D. M. "Levy over: „Het anti-Semitische, ori- tisch beschouwd"; 7.46 uur Orgelcon cert; 8 uur S-O.S.-beriohten; 8.0Ö uur Nieuwsberichten; 8.10 uur AoooTdeon- muziek; 8.25 uur V.A.R.A.-Varia; 8.30 uur Acoordeonmuziek; 8.40 uür Henry Mar oh and zingt levensliedjes; G uur Gonoert door Eddy Walls en zijn En semble; 10 uur Henry Marchand zingt levensliedjes; 10.15 uur Vervolg Con- oert; 11 uur Gramofoon. Hulisn. N.GJI.V. 8—8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.15—9.30 Gramofoon; 10.30—11 Morgendienst door Ds. G. Laarman; 11—12 Concert door bet Trio van der Horst; 12.15—'12.30 Gramo foon; 12,80—«1.16 Orgeloonoert; 1.152 Vervolg Conoert; 2.80—3 Gramofoon; 8—8.30 Lezen van Chr. leotuur; 3.30— 6 Uurtje voor onze zang- en muziek verenigingen; 44.80 Gramofoon; 5 —6 Kinderuurtje; 6—6.80 Gramofoon; 6.807 Onderwijsfonds voor de bin nenvaart; 7.16—7.80 Declamatie door Mej. N. Nobach; 8—9 Gonoert door het Amsterdamsch Saloncrkest; 9—9.80 S. M. van der Galiën over: „Wlaar het blanke water blinkt"; 9.80—40.80 Ver volg Gonoert; 10 uur Nieuwsberichten; 10.80—11.80 Gramofoon. verbieden. Hetselfde lid sou dan autobus ondernemer het uit- en inlaten van rei zigers op Zondag binnsn ds gsmssnts eveneens willen vsrbledsa. Hisrna slui ting. Hoog-BloMand. De muziekvereni ging Symphonia behaalde op het te Montfoort gehouden muziek- en zang- coucours een len prijs met lof der jury met 823 punten in de eere-afdeel ing fan fare en een len prijs met 18 punten in den marecbwedstrijd. ERNSTIGE VAL. Hoog-Blokland. Bij het herstellings werk aan de pastorie der Ned. Herv. K-^rk is Zaterdagmorgen een ernstig ongeluk gebeurd. Door het breken van een dwars ligger viel namelijk de 24-jarige timmer man A. Broere alhier van de stelling, die ongeveer 10 M. hoog is. B. werd in ernstigen toestand opge nomen en overgebracht naar de ouder lijke woning, vlak bij de pastorie. Inmid dels was een geneesheer ontboden, die vaststelde, dat B. vier ribben had gebro ken en dat een daarvan in de longen w is gedrongen. De toestand van den gewonde is ernstig. Lekkerkerk. Gistermiddag heeft de jubileum uitvoering ter herdenking van het 25-jarig bestaan der gymnastiekver eniging „Kracht door Oefening", onder begunstiging van prachtig weder plaats gehad, met medewerking van de K.N.G. V. keurturners F. Wedel, kampioen '83, P. van Dam, kampioen 1932; J. van Genderen, W. Verhoekx en H. J. Kok, en de zusterverenigingen „Sparta" te Krimpen a.d. Lek, „Kracht en Vriend- ■ohap" te Nieuw-Lekkerland en „K, d, 0." te Krimpen a.d. Ussei, het geheel onder leiding van den heer J. 0. Boon. Allereerst werd onder begeleiding van de harmonievereen. „Juliana" een op- toch gemaakt door de kom der gemeente welke als altijd veel belangstelling trok. Hierna deden de adspirant-afdeelin- gen verschillende oefeningen aan de werktuigen. Vervolgens kwamen de keur turners tusschen een haag van turnsters die den turngroet brachten, het podium op en werden door het zeer talrijke pu- bliek met applaus begroet. De hoer M. P. Kaptein heette allen hartelijk welkom en zeide, dat door de omstandigheden geen officieel feest gegeven werd, maar dat de medewerking was vorkregen van de keurturners, hetwelk uit propagan distisch oogpunt zeer nuttig kan zijn, daar nu getoond kan worden, wat door geregelde oefening kan. worden bereikt. Spr. wees er op dat alles uit liefhebberij geschiedt. Er moet door de keurturners bij elkaar geoefend worden en er is nu een trainingsfonds gevormd, om tenmin ste voor de noodzakelijke reis- en verblijf kosten te zorgen. Hiervoor zouden foto's van de groep keurturners verkocht wor den. Er werd keurig gewerkt aan brug, paard, ringen en rek. Alle3 was af en dwong ieders bewondering af en telkens werd het werk met oen daverend ap plaus beloond. Intusschen gaven de turnsters- en adspirantafdeelmgen nog verschillende gemeenschappelijke vrije- en rytmische oefeningen. Na het optre den der keurturners nam de boer Kap tein weder het woord. Hij meende wel namens allen te spreken waaneer bij de keurturners dank or.vht voor het werk en bood aan ieder hunner een zil voren vulpotlood met insciipue aan als aan denken aan dezen dag. Een driewerf hoera bekrachtigde dez woorden Tot slot heboon „Ji. q. 0 en de zua- tervereen. nog enheie oefeningen gege ven en enkele standen met gekleurde be lichting, waarna d neer Kaptein deze l<Jgeslaagde uitvoering 4oo» Lange rak. Gevonden: twee d&mei ro genmantels, alsmede een kinderporte- monnaie met inhoud. Inlichtingen 'ver strekt de gemeente-veldwachter. Niauw-Lekkerland. De oudercommizsie van de le openbare school heeft in haar jongste vergadering tot voorzitter be noemd de heer D. Treure en tot secreta ris de heer A. Ouweneel. Het nieuwbe noemde lid, de heer P. v. d. Wouden, werd als zoodanig geinstalleerd. Verder werden eenige zaken van huishoudelijken aard besproken. De ohr. naaikrans „Dorcas" heeft Donderdag haar jaarlijksch uitstapje ge maakt per touringcar, 's Morgens werd Rijssenburg bezocht, waar de vergade ring van den gereformeerden Zendings- bond werd bijgewoond, 's Middags wer den Arnhem en omstreken bezocht. Er heerschte den geheelen dag een genoege- lijke stemming. Om 11 uur 's avonds keerde het gezelschap hoogst voldaan in de gemeente terug. Muzlkals wandeling. Nieuwpoort. Zaterdagavond heeft de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" een muzikale wandeling gemaakt tot het Schoonhoveneohe veer. Zooale gewoonlijk bestond hiervoor groots belangstelling van de zijde van het publiek, in het bij zonder van de jeugd, temeer daar deze avond was georganiseerd als propagan- da-mlddel voor de zwemvereeniging „NieuwpoortLangerak". De avond is dan ook uitstekend geslaagd. Eenige jon ge dames wisten met open schaal, ten bate van de zwemvereeniging een bedrag in te zamelen van bruto f 43,8lM. Oud-Alblas. Ook in deze gemeente ko men onder den veestapel vele gevallen van mond- en klauwzeer voor. Financieels zorgen van Oud-AIbfaa. Oud-Alblas. In den gemeenteraad werd dezer dagen in het bijzonder de aandacht gevestigd op het feit, dat deze gemeente op de steunuitkeeringen van het rijk over 1983 nog totaal geen vergoeding heeft ontvangen. Het gevolg ie ge.weeet, dat de gemeente telken# kasgeldvoorzieningen moet treffen en leeninen «luiten, wat een aanzienlijk renteverlies medebrengt. Thana ia men zoover, dat bij de Bank van Ned. Gemeenten spoedig het geheels maximum zal zijn opgevraagd, aoodat in dien niet spoedig gelden beechikbaar wor den gesteld, het gemeentebeetuur weer voor moeilijkheden zal komen te «taan. Er is «en dringend verzoek gerioht tot den minister om in den financleelen nood te voorzien. Ouderkerk a.d. IJtsel. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Oefening en Stichting" nam Woensdag deed aan den zangwed strijd te Montfoort en keerde terug met een len prijs in de le af dee ling met 849 punten. Oud-Alblaz. Het vijftal van de afdee- ling Oud-Alblas van den B. V. L. be haalde op den schietwedstrijd van de ring Burgerwachten te Sliedrecht met 232 punten den 5en prijs. Aan den wedstrijd namen 13 corpsen deel. Zou hel helpen. Oud-Alblas. Omtrent het inwerpen der ruiten bij den gemeente-secretaris verne men wij nader dat de luiken binnen ge sloten waren zoodat in de kamer niets werd vernield. Eenigen tijd geleden werd zijn huis besmeurd met teer. Men legt verband tusschen ontevredenheid over steunuitkeering en deze laffe daad. Of men den werkloozen echter door zulke daden een dienst bewijst, valt te betwij felen. Schelluinen. De zangvereeniging Vol harding behaalde op het Donderdag te Montfoort gehouden muziek- en zang concours met 310 punten een len prijs in de 2do afdeeling. Streefkerk. Zaterdag hield de postdui- venvereeniging „De gevleugelde Bode" een wedvlucht van Ciney (180 K.M.). De uitslag luidde: 1 en 12 H. van Meerkerk; 2 en 11 M. Loeren de Jong; 3 A. Simoni, 4 en 0 A. Stuurman; 5 en 7 B. Simons; 8 W. de Bruyn; 9 Joh. do Jong en 10 Joh. Streef. De duiven werden gelost 12 uur. Aankomst eerste duif 2.58.33 u. Bij loting viel de plaquette, ge schonken door den burgemeester van Nieuw-Lekkerland aan de muziekvereeni ging „Apollo" aldaar, ter gelegenheid van het festival, ten deel aan de zangvereeni ging „Crescendo" alhier. Van den zolder gevallen. Streefkerk. Zaterdagmiddag viel bet dochtertje van den beer M. H. Kr. van der Meer door een ruit van den zolder. Hevig bloedend aan een arm en een been werd zij opgenomen en door haar vader naar den dokter gebracht. Deze moest een wond aan den arm hechten en consta teerde verder alleen schaafwonden. Bergambacht De heer C. Verhoeve te Bussum heeft de benoeming tot hoofd der le openbare lagere school aangenomen. Nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer onder het rundvee zijn gecon stateerd bij 14 reehouders. De gemeentepolitie en een commies der dir. belastingek hebben bij de con trole eenige personen bekeurd wegens het rijden met een fiets zonder geldig belas- tingmerk. Tot het nazien deT rekeningen dezer gemeente over het jaar 1932 zijn be noemd de heeren A. Oskam, W. Ooms en W. S. van Dam. B. en W. hebben vergunning ver leend aan de muziekvereeniging „Excel sior*, tot het houden van een verloting. De waterleiding. Benschop. De gemeenteraad bealoot mei 6 tegen 1 stem (die van het lid De Gier), aan te sluiten bij het drinkwaterleiding- plan „Utrecht-Zuid". Benschop. Mej. J. A. Hofstede slaagde op het te Utrecht gehouden examen voor de hoofd&cte. Vacantle-rslsji. Capells a.d. IJutl. De knapenvereeni- ging „Samuel" en de meisjeevereeniging „Mirjam" maakten onder leiding van leider en leidsters een auto-tochtje naar Noordwijk aan Zee via Delft, Voorburg en Den Haag. In Delft werd een bezoek' gebracht aan de Nieuwe Kerk,in Monster werden de druivenkweekerijen bezocht. Het was een dag van veel genot. Capelle a.d. IJssal. De heer J. Twigt Az. slaagde voor hgt examen Engelsche handelscorrespondentie (Mercuriuadiplo- ma). Bloampjaetfag. Capelle a.d. IJeeel. De bloempjesdag ten bate der vereeniging Het Hoogeland heeft opgebracht f 76,50. Straparlo te Gouda? Gouda. De heer C. M. Vermolen te Den Dolder heeft vergunning gevraagd om hier in de aociëteit „Ons Genoegen" 't „Straperlo-apel", het nieuwe „behendig heidsspel", te exploiteeren. Gemeenteraad, Gouderak. De gemeenteraad vergadert Maandag 7 Augustus, nam. 7 uur. De agenda luidt: 1. MededeelingeH; 2. Ingeko men stukken; 9- Aanbieding gemeente-re kening 1983, rekeningen G.E B. en G.W B en rekening burgerlijk armbestuur; 4. Wlijziging gemeente-begrooting 1988; 5. Vaststelling veertarief; 6. Reclame#. Loplk en Jaarsveld. De datums der raadsvergaderingen ran de gemeenten Lopik en Jaarsveld zijn omgewisseld, zoo dat de raad van Jaarsveld zal vergade ren op Donderdag 10 Augustus en die van Lopik op Woensdag 9 Augustus, beide des voorm. 10 uur. Moercapalla, Donderdagmiddag viel de 5-jarige Bernard Via in het kanaal. De heer H. Nieuwland, die andere kindo ren om hulp hoorde roepen, terwijl hij zich in zijn woning bevond, kwam toe- loopen, begaf zich gekleed te water en wist den kleine op het droge te brengen. Nleuwtrkerk a.d. Usui. Voor het exa men Franech 1. o. slaagde te Utreoht de heer H. J. Leppink. Op het nippertje gered. Reeuwtlk. Donderdagavond eag de wed. Verkalk aan den Oudeweg een kind in de watering drijven. Op haar geroep kwam ds hear Van Doorn toeloopen. dis zich ts water begaf en tot de ontdekking kwam dat het zijn eigen kind wee. De kleine waa reedt blauw en bewueteloos. De dok ter, die inmiddele was gewaarechuwd, wist met de hulp van een lid van de Reeuwijksche Reddingsbrigade, die juist in de buurt was, de levensgeesten weer op te wekken. Waddinxveen. Bij voldoende deelname zaj vanwege de vereeniging Ziekenzorg wederom een moedercursus gehouden worden, waarvan de leiding zal berusten bij Zuster Reitsma, uit Voorburg, met medewerking van de beide plaatselijke Zusters De Boer en De Bruin. De besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer breidt zich in onze gemeente snel uit, zoodat thans bijna alle veesta pels zijn aangetast. IJsselsteln. Bij de wed. L. J. Koppers in het buurtschap Achthoven, in onder het vee een geval van mond- en klauw zeer geconstateerd. De muziekvereeniging Excelsior, geeft Dinsdagavond 8 uur in de tent op het Kronenburgplantsoen een concert. „Amicitia" zal dit Donderdagavond om 8 uur doen. De collecte voor alleen-staande blinden te Wolfheze, heeft hier f 115.30 opgebracht. Been gekneld. IJsselsteln. De werkman A. K. ge raakte bij zijn werk aan den in aanleg zijnden weg tusschen Montfoort en deze gemeente, zoodanig bekneld met een zij ner beenen, dat hij per auto naar zijn woning moest worden gebraoht. Dokter de Morrée achtte overbrenging naar een der siekenholHB t# Utreoht noodzake lijk. Het zal geruimen tijd duren alvo rens hij zijn werkzaamheden weer kan verrichten. Waddinxveen. Gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: Bos sleutels, te bevragen bij J. van der Rraats, Kerk- weg, kinderportemonn&ie, te bevragen bij G. Kool. Dorpstraat, Verloren: Portemon naie met inhoud; nikkelen ceintuur por- temonnaie met inhoud. Waddlnxvaan. Mej. M. J. A. Moons slaagde voor het praktijkdiploma boek- houdtn (Ver. van Leeraren). DK WATERLEIDING. Actls tsfltn raadsbesluit Willige-Langerak. Vrijdagavond kwam de A.-R. Kieevereeniging in leden-verga^ dering bijeen ter bespreking van het raadsbesluit van 28 Juli inzake aanslui ting bij het drinkwaterplan. Nadat de voorzitter, de heer W. Ut tel, de vergadering had geopend, zette hij in korte trekken uiteen, wat het doel van deze buitengewone vergadering was. Daarna werd verslag gedaan van de be sprekingen ter raadsvergadering. Vervolgens «telde de heer J. Bons aan de twee a.-r. raadsleden de vraag, op welk motief zij het besluit grondden, om hun stem te geven aan dit plan, dat thans in deze streek niet welkom is Spr. schetste in korte trekken den toestand, waarin de boeren thans verkeeren. Hij noemde het dieptreurig, dat thans een boer zijn hand moet ophouden om steun te ontvangen, en op alles moet bezuinigen, om nog rond te komen, zelf niet wetend hoe. Spr. be toogde, dat iedere gulden, die den boer thans wordt opgelegd, ln welken vorm ook, niet uit het bedrijf betaald kan wor den. Spr. was er van overtuigd, na ge gronde informaties bij andere gemeen ten, dat het bedrijf van waterleiding wel kan draaien, als maar alle boeren met hun vee aansluiten voor watergebruik. Hoewel die aansluiting hier niet verplicht ia, gaf aPT. voorbeelden uit andere ge meenten, waar het precies zoo was, maar waar die verplichting spoedig volgde. Dan zitten we vast, zei spr. De boeren zullen de kurken zijn, waar het geheel op drijft, want de vele voorstanders teeken- de spr. voor een groot percentage als steuntrekkers, die straks, als de eerste kwitantie wordt aangeboden, zullen wei geren te betalpn of verhooging van steun vragen. Spr. bestreed het argument van B. en W„: werkloosheidsbestrijding; ©enerzijds nog meer uitgaven bestrijden, door deze zoogenaamde werkverruiming, maar straks, als de leiding klaar is, staan de werkloozen er bij met de handen in den zak, naar het loopend. kraantje te kijken en de gemeente kan weer steun uitkeeren, plus waterleidingtoeslag, of deze onkos ten komen voor gezamenlijke rekening voor de boeren, die het ook niet hebben. 9pr. wees er op, dat hij een gezegeld adres aan den raad had ingezonden met 46 handteekeningen (de tijd was te kort, zei hij, anders hadden er wel 2 maal 46 opgestaan) van menschen, die met ons voelen de groote last, die ons op ds achou ders is gezet, en waaronder wij straks zullen bezwijken. Niemand, ook niet onze vertegenwoordiger# in dsn raad. aldus spr klampten zich vast aan dit adres. Met dit alles betreurde spr het geno men besluit. Hij kon zioh niet begrijpen, dat menschen, als de "Will -Langeraksohe radaaleden, allen staande midden in de practijk, in dezen moeilijken tijd niet an dere waren opgetreden, en den heeren van Ged. Staten niet een ander liedje heb ben voorgezongen. Vele andere leden steunden deze uit eenzetting en deden er een schepje op. Men was klaarblijkelijk van meening, dat hier, als altijd, weer automatlech vree be sloten, inplaats van vooraf goede infor matie! te nemen bij verbruikers van wa- tereliindg, vrat de plloht ran ieder raads lid was geweest De heer Rijneveld, lid van den raad, zette hierna zijn meening over het beeluit uiteen en betoogde ln dit geval niet eigen belang, waaraan mieechien anderen eeret zouden denken, maar het algemeen ge meentebelang behartigd te hebben. Spre ker weee op den aleohten watertoeatand om Schoonhoven en zeide, dat de abnor maal lage ijzarprijzen mede den doorslag gaven om thans te beelnlten. De heer Timmer, eveneens lid van den raad, onderstreepte deze uiteenzetting. De heer Boni zeide, dat het op den weg van den raad lag en van Ged Staten, had gelegen, om ««rat eena te torgen, dat een einde kwam aan den onhoudbar- ren toestand, dat de Schoonhovenache riolen en „Amilko" het water hier vree- eelijk verontreinigen. Hij geloofde stellig WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 7 Augustus. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aam Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen; half tot zwaar bewolkt of be trokken; waarschijnlijk regen of onweer; koeler overdag. Waterstand: Schoonhoven hg. water 7.65 uur, 1.49 M Vreeswijk hoog water 8j0ö uur, 1.77 M. Keulenstand 2.43 M., val 0.08 M. Maastricht 5 Aug. 40.68 M., was 0.15 M. Ds temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 83 graden Fahrenheit. Maandag 7 Augustus: Op 2018, ond«T 6.06. Laatste Kwartier Zon dag 13 Augustus. dat, als dit vraagstuk opgelost was, vele klaagtonen van sleoht water voor goed zouden ophouden. Een voorstel werd ingediend, om te on derzoeken of het mogelijk was, het raads besluit te vernietigen, of ingetrokken te krijgen. Dit voorstel werd met meerderheid van stemmen aangenomen en zal spoedig w©r" den uitgevoerd. De brandweer. Willige-Langerak. Bij een beproeving van bet brandbluschmateriaal voldeed de motorspuit weer uitstekend en ook het andere materiaal bleek in goeden staat te verkeeren. Het geheele vrijwillige brandweer korps, bestaande uit 16 man, was in ac tie. Wllllge-Langerak. De 15-jarige P. den Hartog is toegelaten tot de middelbaar technische school te Dordrecht voor de studie in electrotechniek. DIENSTREGELINGEN REEDERIJ OP LEK. De directie van de Reederij op de Lek heeft op het schrijven van het be stuur van de Vereen, voor Vreemdelin genverkeer geantwoord, dat bet de in dien brief geopperde bezwaren togen de dienstregelingen van 4e booton en auto bussen op een enkele uitzondering na, volkomen onderschrijft. Bij de samen stelling van de volgende dienstregeling hoopt de directie met die wenken reke ning te houden. Een der hoofdbezwaren van V.V.V. is, dat de vreemdelingen, die hier om kwart over 12 met de boot aankomen, reeds om 2 uur weer moeten vertrekken zoodat zij veel te kort in Schoonhoven vertoeven. NUTTIGE HANDWERKEN. De dame# C. A. Peerbolte §n A. H. Re- nes slaagden te Rotterdam voor de acte nuttige handwerken. SCHOONHOVEN OP DE JAARBEURS. De Kamer van Koophandel heeft in de Vrijdagmiddag te Gouda gehouden verga dering bealoten, een eubeldle van f 50 be schikbaar te «tellen voor de inzending van de Sohoonhoveneohe zil verindus trie op de Jaarbeurt. Ook is een verzoek om subsidie gericht aan de Federatie van Goud- en Zilver smeden; daarop is nog geen beslissing genomen. VERJAARDAG KONINGIN-MOEDER. De burgemeeeter heeft Woensdag nar mens de burgerij een telegrafische geluk- wenach gezonden aan de Koningin-Moe der, ter gelegenheid van Haar 75en ver- 13. Maar alle goeie woordjes hielpen geen zier en kwade nog minder. De ezel stond en htóéf staan. Daar kreeg mijn heer Pimpelmans opeens een helderen inval: hij pakte een bommerd van een savoye kool en slingerde die met kracht voox zich uit, den weg op, zoo ver hij kon. Kwispelend met n ooren star-oog de Grauwtje naar de begeerlijke kool daar in do Tfrtf 14. Toen kon hij de verleiding niet lan ger weerstand bieden. Hij zette er de sok ken in, regelrecht op de kool af. Hij peu zelde ze kalm op en.daar stond hij weer. Nu nam mijnheer een bloemkool, ep wéér holde de ezel een eindje verder. Toen. volgden de knolselderij, de pieter selie, de worteltjes, en telkens kwam mijnheer Fimpelmsas weer 'n eindje r»r- éBft—E BAAB NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND IN UTRECHT. Schoonhovtimhe Courant MAANDAG 7 AUGUSTUS 1933 jaardag. In antwoord daarop ontving de burgemeeeter een brief van den kamer heer van dienst, den heer S. van Heem stra, die in opdracht van de Koningin- Moeder, haar welgemoenden dank over bracht voor die gelukwenschen. EEN DRENKELINGE. Ds echtgenoot© van den heer P. van der Hek, wenende ep de Haven, wilde he denmiddag omstreeks half drie in dat water oen emmer omapoelen. Misleid door het kroos, deed zij een stap te veel tan de trap en viel in de Haven. Het gelukkig toeval wilde, dat mej. Hartman, die met haar had staan pra ten Sn zich weer huiswaarts begaf, nog juist het ongeval zag gebeuren. Zij snelde de trap af, liep het water in en wist de drenkelinge, die reeds geheel onder water ging, te grijpen. Inmiddels was de heer Deerenberg toegesneld en met diens hulp was mej. v. d. H. spoedig op den kant geholpen. Zij is er ongedeerd afgekomen. DUIVENVLUCHT. De postduivenvereeniging „De Lucht post" hield Zondag een wedvlucht uit Soignies, afstand 162 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 6, 7, 9, 11, 12, 15, 17, 18 en 21 H. J. Saveur; 2, 13 en 20 Gebr. de Langen; 3 en 19 G. Ela- hof; 4, 14 en 25 "W. G. v. 't Huilenaar 6 en 10 G. v. Putten; 8 A. Heikoop: lu A. van Putten; 23 S. J. M. Prins; 24 A. tan der Maat. NOTENGEWAS. Voor het notengew&a der gemeente voor 1933 hebben op uitnoodiging inge schreven: N. de Kruijk, Ameide, voor f 81; P. van Kekem, id., f 72,75, F Zweeren, id., f 71,50; A. de Kruik, id., f 43,65; A. van Middelkoop, Ameide, f 48,06; J. v. d. Hek Pz. alhier f 46,50; J. B. Meijer alhier f 28. Aan den hoog- sten inschrijver ifl het gewas gegund Gevonden Voorwerpen. Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn in lichtingen t« bekomen aan het Bureau van Politie: Een padvinderames, een grijze pet, een fluweelen kusien. Aan komen loopen ean klein zwart katje. dar-m&teriaal in bealag genomen. Er werden 96 personen gearresteerd, die, voorzoover zij niet wegons hoogver raad vervolgd zullen worden, naar con centratiekampen sullen worden overge bracht BUREAUCRATIE. STRIJEN, 7 Aug. Het gemeentebestuur van Strijen heeft een adres gericht tot het Centraal Bureau voor de Statistiek, met het verzoek, de jaarlijks terugkomende staten betreffende het gemeenteverslag belangrijk te vereenvoudigen, daar de in vulling der staten alle secretarieën over matig «waar belast naar verhouding tot het nut dezer statistische gegevens. In deze staten worden gegevens ge vraagd als: het aantal geruchten van brand, de verdeeling van „huisvuil, straatvuil en andere vuilen", de opper vlakte van de door den reinigingsdienst ts behandelen wegen, de hoeveelheden materiaal, noodig voor den reinigings dienst der straten enz. Aan de gemeentebesturen l» verzocht, adhesie te betuigen. ONDERWIJZERS TEGEN DEN OORLOG. Resolutie aangenomen. PAiRIJS, 7 Aug. Het oongree van den Franachen Onderwijzersbond heeft met overweldigende meerderheid een resolutie aangenomen, waarin verklaard wordt, dat ingeval van oorlog tot een algemeene staking van dienstplichtigen zal worden overgegaan. Een ander voorstel, om ingeval van oorlog, de aanwijzingen van de interna tionale organisatie het I.V.V. op te vol gen, werd verworpen. Verschillende sprekers wezen op de noodzakelijkheid om niet aan het mobili satie bevel te voldoen. Indien de aange sloten leden-zioh werkelijk achter de aan genomen resolutie scharen zullen 600 000 mobilisatie-bevelen onbeantwoord blijven. Het verzet tegen de mobilisatie diende goed voorbereid te worden, zoodat men t ln geval van oorlog, terstond tot tegen- mobilisatie zou kunnen overgaan. Ook diende men handelend op te treden tegen munitie-fabrieken, «leotrlsohe oentralen' vliegvelden enz., teneinde op deze wij ze den oorlog te saboteeren of onmogelijk te maken. DE VLUCHT VAN CODOS EN ROSII, PARIJS, 7 Aug. De Franzche vliegen Codoa en Roaai setten hun vlucht, die te New-York begon, na een geslaagde tocht pver den Atlantischen Oceaan, over Europa voort, in de hoop, zonder tua- schenlanding Bagdad te bereiken, en daarmede het wereldrecord voor langen afstand op hun naam te brengen. Laat in den nacht werd te Parijs een radiogram van de vliegers ontvangen, waarin dezen mededeelden, dat zij benzine verloren, waarschijnlijk tengevolge van een klein defect aan de leiding. Zij hoopten echter nog het record te breken. Zij hadden ben rine aan boord voor Bagdad, doch wilden van Aleppo af gaarne begeleid worden. Om ongeveer 2 uur i« het vliegtuig van Codos en Rossi gezien op ongeveer 20 KM. afatand ten Zuid-Westen van Wiee nen. GEEN OMGANG MET TROTZKI. MOSKOU, 7 Aug. Vanwege de Russi sche communistische partij is de instruc tie uitgevaardigd voor alle leden, om op geen enkele wijze omgang te hebben met Trotzki en zijn verwanten o aanhangers; elke omgang met Trotzki z&l als een con- tra-revolutionnaire daad worden be schouwd. OPNIEUW COMMUNISTEN GEARRESTEERD. DUISiBURG, 7 Aug. De nat.-socdalisten hebben te Duisburg gisteren bij tal van personen, die verdacht weiden van het huiszoekingen gedaan en een groote hoe- voe^®^ *&n een communistische actie, ïHlhaid «Mchriftnt en ander propafan- GAAPZIEKTE. Bij kuikens komt vaak een ontsteking van de luchtpijp voor, welke veroorzaakt wordt door de aanwezigheid van kleine wormpjes. Het gevolg hiervan is dat de dieren het door de voortdurende hoest- prikkel en de slijmproppen, welke zich in de luchtpijp vormen, zeer benauwd hebben en met opengesperde snavel zit ten. Vandaar dan ook de naam van deze ziekte. In het slijm dat opgehoest wordt zit ten jonge wormen en eieren. Komen de ze nu op het voedsel of in het drinkwa ter terecht, dan worden de dieren die dit binnen krijgen op hun beurt ook be smet. In de darmen aangekomen, boren de jonge wormen zich dan door de darmwand heen, komen in de bloed stroom en worden hierdoor naar de luchtpijpen en longen vervoerd. De besmettelijkheid van deze ziekte is zeer groot en vele dieren sterven er aan als niet spoedig afdoende maatregelen genomen worden. Ze teren dan namelijk langzaam weg, zitten in elkaar, eten niet meer en sterven tenslotte den verstik kingsdood. Natuuilijk mi eten wg tl1» zieke die ren direct afzonderen teneinde een ver dere verspreiding van de wonnen tegen te gaan en de hokken aan een grondige ontsmetting onderwerpen door ze flink uit te boenen met kokend water. De uit- loopen zijn moeilijker te ontsmetten en kan men hiervan beter de bovenste laag afgraven en door nieuwe grond vervan gen. Zijn ze daarvoor te groot, dan kan men ze het beste een jaar lang niet ge bruiken. Bij de zieke dieren kunnen de aanwe zige wormen gedood worden door doo- dene middelen in de luchtpijp te drup pelen. Wendt u hiervoor tot een dieren arts die ze u op de juiste wijze kan sa menstellen. D. W. t R. Nadruk verboden. „DE ZEVEN PROVINCIËN". Volgens de Jav&bode zal de behande ling van de zaken der muiterij aan boord van de „Zeven Provinciën" vermoedelijk worden vertraagd, als gevolg van ver- schillende omstandigheden, o.a. 't ver hoor van een belangrijke hoofdgetuige, een len officier in het gesticht van gees- teskranken te Porong. OM HET WERELD-AF8TAND8- RECORD. Vliegende lekkerbekken. Te New York zijn de Franzche vlie gers Codos en Rossi Zaterdagmorgen op het Floyd Bennett-vliegveld opgestegen voor een vlucht over den Atlantischen Oceaan. Zij wilden trachten het lange- afstandrecord in rechte lijn op hun naam te brengen en zouden te dion din de trachten zonder onderbreking over Pa rijs door te vliegen naar Bagdad. Zij hadden een benzine-voorraad van 1770 gallons. De vliegers hebben een flinke hoeveel heid levensmiddelen meegenomen, na melijk vijf groote malsche kippen, 80 sinaasappelen, een aantal flessohen kof fie en 24 citroenen. Dit voor vllogers ruime menu heeft hun in New York on middellijk den bijnaam beaorgd van „vliegende lekkerbekken". Codos en Roaai, zijn Zondagavond om 8 uur 22 het Parijzohe vliegveld Le Bourget pepaaaeetd. Zij achijtian van plan te zijn, door te vliegen in de rich ting van Karatajl (Britsob-Indll). Nog maar Oceaanvluchten. De Poolsohe vliegen, de gebroeders Benjamin en Joaef Adaxnowitx, treffen voorbreidingen voor een Atlantische vlucht over Harbour Grace naar War schau. De Engelsche oud-luitenant Grierson ia gistermorgen van het vliegveld Brough bij Huil gestart voor een vlucht naar New York en de Zwitsersche vlieger Karl Nauer is uit Kaapstad vertrokken voor een doorvlucht naar Londen. Aansluiten traangasaanaanval. BRUILOFTS- EN BEGRAFENIS STOET. Bloedige botsing. In de hoofdstraat van El Fhobak, een dorp in de Egyptische provincie Uhiza, heeft een gevecht plaats gehad tusschen de deelnemers aan een bruilofts- en die aan een begrafenisstoet. De begrafenis stoet trok door de straat, toen de brui- lofstvierders met een muziekkorps voor op in luidruchtige stemming van de an dere richting naderden. Een der deelne mers van den begrafenisstoet werd zoo verontwaardigd bij het zien van de feest stemming der anderen, dat hij zijn re volver trok en een der vrienden van den bruidegom doodschoot. Er ontstond een handgemeen en voordat de politie tua- schenbeide kon komen, was een tweede man ernstig gewond. MISLUKTE STRATOSFEERTOCHT. Seattle moet delen. Zaterdag le te Chioago Kapitein Seattle opgeetegen met fijn ballon toot zijn stratosfeertocht. Hij eteeg geheel al leen op, terwijl de onderneming van den beganen grond af zou worden geleid door dr. Jean PiocardL Seattle wilde op een hoogte van onge veer 5000 meter blijven om daarna de door zonnestralen verkregen expansio van de waterstofgassen te benutten voor zijn reoordhoogtevlucht. Tijdens zijn tocht zou hij in de hermetisch afgeslo ten gondel op grootere hoogte kunstma tige zuurstof inademen. Hij hoopte zoo 'n hoogte te kunnen bereiken van 19000 meter, waar een koude heersoht van 48 tot 60 graden Celsius. Maar Seattle's ballon bereikt» slechts een hoogte van 250 meter. Toen werd hij afgedreven en moest na ruim twintig minuten een noodlanding maken op het spoorwegetablissement van Burlington. Seattle wijdt de mislukking van den start aan een lek in het omhulsel van den ballon. Hij wjl de averij zoo spoedig mogelijk herstallen en dan terstond weer opstijgen. Bij het neerkomen is Seattle iipht aan het hoofd gewond. Cosijm heeft pech. Zaterdag heeft ingenieur Coeijns te Brussel, die zooals bekend, eveneens 'n tocht naar de stratosfeer voorbereidt, het weerstandsvermogen van de gondel van zijn ballon beproefd. Tijdens deze proefnemingen werd een raampje van de gondel beschadigd. De averij zal echter binnen enkele dagen hersteld zijn en inmiddels zou men den datum van de atratosfeervlucht vaat stellen. DE BRAND TE KORINTHE. Omtrent den brand, welke in den nacht van Donderdag op Vrijdag op het markt plein van Korinthe uitbrak, wordt gemeld dat het vuur Donderdagnacht te drie uur ontstond in een van de houtbarakken, die opgericht zijn op het marktplein van Ko rinthe door menschen wier huizen bij de onlangs aldaar plaats gehad hebbende aardbeving ingestort waren. Er stonden eenige honderden houten barakken bijeen op het plein, waarvan er 850 zijn ver woest. Groote voorraden koopwaar zijn verloren gegaan. Vele dieven en plunde raars sloegen in de opwinding hun slag. Minister-president Taaldaria en verschei dene andere hooge autoriteiten waren op het bericht van den brand naar Korin the gereden. Het liet zich tegen den och tend aanzien dat van de stad niets te redden zou zijn, daar de brandweer van Korinthe vrijwel machteloos tegenover de vlammenzee stond en gewacht moest wor den op de brandweer uit omliggende grootere steden, vooral die van Athene. Toen deze versterking gekomen was ge lukte het in den loop van den ochtend den brand meester te worden. De schade wordt geachat op 55 milüoen drachmen. HINDOES DE BESTE BELASTING BETALERS. Gewoonlijk boort men uit Indië slechts berichten over passieven tegenstand der bevolking tegen Engelsche overheer- sching, over het uitbreken van revolu ties, over nieuwe perioden can gebrek aan samenwerking tusschen Engelsohen en inlanders.. Ghandi heeft in zijn leven veel propaganda gevoerd voor het niet betalen van belasting aan de Engellchen. Maar er zijn ook andere veraohijnseien in Engelsch-Indië, waarover men niet veel hoort, daar zij met de gebruikelijke berichten niet overeen komen. De stad Amritaar is er voor bekend, een haard van onrust te zijn en juist daar vindt men steeds weer menschen, die bereid zijn, meer belasting te betalen dan de wet hun voorschrijft. Zij onderwerpen zich zelfs aan aanslagen, waarvoor «ij in het geheel niet in aanmerking komen. De eerste ambtenaar belastingverordening in Amritaar heeft verklaard, dat de in landers het als een bijzondere onder scheiding beechouwen, belastingplichtig te zijn. Hij brengt een geval te berde, van een Hindoe, die geen aanslagbiljet had gekregen en zioh aan het loket van het belastingkantoor meldde, om het recht te verwerven ten zekere som te be talen. Nu heeft dit zijn goede redenen. Deze inlander wil namelijk een leverantie afsluiten, die echter eleohts tot «tand kan komen als de Inlandache leverancier een gewetensvol belastingbetaler ia. Blijkbaar had de inlander uitgerekend, dat de le verantie genoeg zou opbrengen, om oen deel van de verdiensten aan den fiscus te offeren. Onder de Hindoebevolking zijn talrijke personam die eerst na de invoe ring van de inkomstenbelasting geloerd hebben een boekhouding aan te leggen van hun inkomsten en uitgaven, ofschoon hun zaken reeds langen tijd omvangrijk waren. EEN VALSCHE MUNTERCOMEDIE. Het volgende voorval moet werkelijk in een klein stadje niet zoo ver van Parijs zijn gebeurd. Men verraste een valachen munter bij zijn arbeid. Hij werd gear resteerd en de valsche banknoten werden in beslag genomen en aan den burge meester overhandigd, die ze zoo snel mo gelijk naar PaTijs moest zenden. Twee dagen later belde de politie in Parijs den burgemeester op en vroeg, wat er toch met de banknoten was gebeurd. „Ik heb tien bankbiljetten ieder van duizend francs onmiddellijk naar Parijs gezon den," was het antwoord. „Ja, maar hoe?" luidde de tegenvraag. „Natuurlijk per postwissel." EEN TRAANGAS AANVAL. De beun geslotenI Te New-York verspreidde zich Vrijdag •kort na de opening van de effectenbeurs in de verkoopzalen een ondraaglijke am- moniakstank, zoo sterk, dat weldra de beurs moest worden gesloten. Er heersch te geweldige consternatie en de leden van de beurs holden de straat op. Men meende aanvankelijk, dat een am- moniakbuis van de installatie voor lucht- koeling was gescheurd en een afdeeling van de reddingsbrigade trok, gewapend mit gunaikm hit giboüw blaam om 't vermeende defect op te sporen. Toen bleek echter, dat tra&ngasbommen waren neer gelegd in de luchttoevoeropening. Onderwijl hadden zich de prikkelend* gassen reeds door een groot gedeelte vai het beursgebouw verspreid en waren all! etages, tot aan de vijfde verdieping toe,N in allerijl ontruimd. Voer het gebouw stroomde bij het vernemen van het sen- sationeele nieuwtje een talrijke menigte samen, waardoor het onmogelijk was de omliggende straten te paaaeeren. Vier arrestaties. Zaterdag heeft de politie te Boston 4 individuen gearresteerd, die verdacht worden aan dezen traangas-aanslag. De arrestatie had plaats op een b^ven verdieping in de zakenwijk. In de kamer vond men vijf doozen, waarin zich o.a. een tijdbuis voor bommen bevond, van deze doozen waren drie geadresseerd aan president Roosevelt, oud-presidont Hoover en aan Norman Thomas, den socialistenleider. Waarschijnlijk lag het in de bedoeling de bommen na voltooiing aan deze adresen Door de felle hitte la te Nederhe- mert een landbouwer bij zijn werk op 't land plotseling dood ter aarde gevallon Een zelfde geval deed zich voor te Cromvoirt, waar een landbouwer bezig was met het lossen van den juist bin nengereden oogst. Ook hij zakte opeens jn elkaar en ook hier moest de medicus den dood Hbonstateeren. In het eerste ge val is ae dood vermoedelijk door een zonnesteek ingetreden. Te Kwintsheul is een 6-jarig jon getje Sch. toen het plotseling van achter een melkwagen den weg overstak, door een motorrijwiel overreden en vrijwel op slag gedood. Te Montpellier is de 76-jarige koorddanser Jacques Blanco veronge lukt, toen hij in een „motor torpedo" over het koord ree«L De machine verloor haar vaart, de oude man raakte het evenwicht kwijt en voor da oogen der toeschouwers viel hij van 15 M. hoogte te pletter. Op de Gangee, welke sterk gewas sen is, zijn 26 Indiërs, ©nder wie ver scheidene vrouwen, verdronken; door dat de boot, waarmede zij do rivier wil den oversteken, is omgeslagen Vijf jongelieden uit Augsburg wil len in een eigengemaakt voertuig, een z.g. amphibiemobiel, welke zoowel »a land als te water kan worden gebruikt, naar Londen reizen. Hun voertuigje ie een boot op wielen, welke kunnen wor den ingetrokken. Het heeft twee motoren een voor het aandrijven van de wielen te land en een welke dient als bootmo tor. Volgens de statistiek der ziekenkas sen was op 80 Juni het werkloozonoijfer in Duitschland 1,9 millioen minder dan eind Januari. Volgens berichten uit Oeroemtiji is brand uitgebroken in de school te Fa- zyn (Ghineesch Turkestan). Hundord- twintig scholieren kwamen in de vlam men om. Brandstichting zou de oorzauk van deze ramp zijn. KANTONGERECHT QORINCHEM. Uitspraken van 1 Augustus. Op rijwiel zittend zich door voertuig laten voorttrekken W. v. W. te Rotter dam, f 5 of 2 weken tuchtsch., idom J. W. H. te Hei- en Boeicop, f 2 o! 1 week tuchtsch. Overtr. Tarwewet. G. S. te Hoornaar, f 10 of 5 dagen heoht. Overtr. Visscherijwet. M. U. te Nieuw land, 1 1 of 1 dag heoht. Overtr. Wapenwet. J. H. R. te Gorcum f 10 of 5 dagen hecht. Op openb. weg te Gorcum schreeuwen J. H. R. te Gorcum, f 10 of 5 dagen hechtenis. Auto op openbaren weg plaatsen. J. N. van M. te Gorcum, f 1 of 1 dag hech tenis. Met auto onvoldoende uitwijken, J. V. te Amsterdam, schuldig vtrkl. zonder toepassing van straf. Geen richtingsteeken geven: R. den H. te Arkel, f 5 of drie dagen hecht.; idem B. G. B. te Amsterdam, vrijspraak. Niet stilhouden op politiebevel. J. A. T. te Leiden, f 10 of 6 dagen heoht Met auto verkeersveiligheid in gevaar brengen. P. P. de B. te Bilthoven, t 5 of drie dagen hecht. Geen nummerbewijs ver toon en: L. T. A. v. d. B. te Amsterdam, f 8 of 2 dagen .hechtenis. Geen rijbewijs vertoonen: M. S. te Woudrichem en M. J. B. te Groot-Am- mers, ieder f B of 3 dagen heoht. men. J. v. M. te Diemen; D. V. te Sleeu- wijk; A. K. te Breda; H. K. te Gieeson; B. v. S. te Arkel; H. V. te Bergen op Zoom; J. den D. te Wijk o.a. en S. A. H. te Utrecht; allen f 10 of 6 dagen heoht. Rijwiel «onder lioht H. M. Z. te Rot terdam f 3 of 2 dagen hecht., idem, M. v. D. te Giössendam, f 1 of 1 dag hech tenis. Idem zonder reflector. H. v. M. te Gorcum, f 2 of 1 dag hecht. Openbare dronkenschap. A. M. te Rot terdam f 5 of 3 dagen hechtenis. KANTONGERECT GOUDA. Overtreding PoL Verord. Gouda: H. G. te Gouda f 1 subs. 1 w. t.; R. M. on J- van W., beiden te Gouda, berisping; R. G. tja Gouda f 1 subs. 1 cL h., verbeurd verklaring voorwerpen. Straatschenderij: G. B. te Gouda f 3 subs .1 w. tuchtschool; EL B., P. B., E. H. en W. B., alien te Gouda, berisping. Overtreding Keuringsverordening Gou da: J. vau te Umuiden f15 subs. 8 d. h. Schoolverzuim: H. H. A. te Zevenhui zen f 1 subs. 1 d. h.; G. W. van V. te Nieuwer kerk, schuldig zonder toepassing van Waf; H. van der W, ts Moordreoht f 2 subs. 1 d. h. Overtreding Visscherijwet: A. R., pon der bekende woonplaats 2 maal f 3 subs. 2 maal 1 «L T- te Rotterdam f 3 subs. 1 d.\h., verbeurdverklaring hengel of f 050 suBi. ld. h.; J. A. L. te Rotter dam f 3 ^abe. ll d. h., verbeurd verklar ring hgnffil. en Rijtvielreglement f 0.50 sube. 1 d. h.; ihage en A. den H. subs. 1 d. h. lerijwet: F. B. te d. h.. verbeurd ver- .50 subs. 1 d. h.; H. H. te Rotterdam f 3 subs. 1 d. h., ver- beurd verklaring hengel of f 0.50 subs. 1 d. h. Overtreding Vuurwapenwet: J. R. te Gouda. 1. 1 maal f 10 subs. 2 d. h.; 2. principaal 6 d. h., verbeurd verklaring voorwerpen. Overtreding oonaumptie-ijsbeeluit: H. F. te Gouda 5 suhe. 1 d. h. rtreding Overtreding Vb Rotterdam f 1 subs. I klaring hengel of i NED, HERV. KERK. BERGAMBACHT. Wegens ongesteld heid kan De. Booae Woensdagavond 9 Augustus niet voo-gaan. WILLIGE-LANGERAK. Woensdag 9 Augustus, mm. 2 uur, Ds. J. D. Kleijne, van Ooltgensplaat. Huwelijksinzegening' NED. HERV. KERK. Beroepen te Oud-Alblas ds. J. Guperus van Mastenbroek. ZEILWEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag werden de zeilwed strijden, uitgeschreven door de zeil- en roei vereeniging „Hollandsche IJssel", ge houden op de rivier de IJssel. De uitslag was: Klas A: 1. Hendrika van J. Blokland te Capelle a.4. IJssel in 2.48.40; 2. Lida van Gebr. van Schelven te Krimpen a.d. IJssel in 2.51.32. Klas B: 1. First van A. van Staveren te Capelle a.d. IJssel in 2.43.19; 2. Mas van H. van Dam te Capelle a.d. IJssel in 2.48.43; 3. Rietvink II van J. Broere te IJsaelmonde in 2.47.16. Klas G: 1. Valk van E. v. d. Graaf te Krimpen a.d. IJssel in 2.65.40. Klas D: 1. lies van J. Gouwena te Krimpen a.d. IJssel in 2.82.50, 2. Annie van C. de Jong te Krimpen aan den IJs sel in 2.83.18. Klas E: 1. Amaco van P. Rietveld te Krimpen a.d. IJssel in 2.26.57; 2. Nellie Van W. Voglenzang de Jong te Krimpen a.d. IJssel in 2.28.81; 8. Acro van H. d Jong Zn. te Krimpen a d. IJssel in 2.33.33 4. Greta van H. P. Voglezang de Jong te Krimpen &.d. IJssel in 2.33.41; 5. Anja van F Schimmel te Krimpen a d. IJssel in 2.39.19. VERWOESTING. Iinfiil ln Scrinton ln Jünirtt» Ha foktawntnta ondn Mn pood tau door- rni, brak dl mn urn ris dit H«l «t «s firnlild» M

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 2