p', Mappclensteun Zegrhet uoert! zeul het uoorti 4 De Ezel van mijnheer Pimpelmans. ÜP mt ^^tAAJÊ Wat geeft de Radio? Stadsnieuws. SCHOONHOVEN OP DE JAARBEURS. Een uitstekende expositie. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Predikbeurten Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Sportnieuws. >'iw»»un VOO» EUID-H0LLAN6 VN IITRECHT SrhmintioTTnich, Cn.ir.nl AMANDA# 4 HITIIHH 1M Dinsdag B September. Hllvsrtum. A.V.R.O. 8—10 Grsmofoon; 10—10.16 Morgen wilding; 10.15-40.30 Gmmofoon; 10 80—11 Orgelconcert en Viool; 1111.30 Kook- en B&kpraatje; 11.8012 Vervolg Orgelconcert; 12 2.16 Concert door het Omroep-Orkest en Gramofoon; 2.162.45 Pianoreci tal; 2.463 Gramofoon; 83.45 Ac- oordeonmuxiek en Oramofoon, 4—4.80 Qramofoon; 4.806 Radiio-kinderkoor- •ang; Ö.80 Voor kleinere kindoren, door Mevr. Ant. van Dijk; 5.80—6.30 Gramofoon; R.V.U. 6.80—7 Dr W. H. G. Tenhaeff over: „Het vraagstuk van het voortbestaan". (Re-incarnatie) A.V.R.O. 7—7.80 Gonoert dodr het Omroep-Orkeet 7.80—6 Agnes Röntgen over: „Cuba"; 86.05 Nieuwsberich ten; 8.050 Gonoert door het Omroep- Orkeet en Piano; 99.40 Opvoering van „Het Experiment en het Geluk"; 9 4010.15 Kovacs Lajos en zijn Or kest; 10.16—<10.30 Gamofoon; 10.30 11 Kovacs Lajos en rijn Orkest; 11— 11.10 Nieuwsberichten; lil.1012 Gra mofoon. Hulren. KRO. 8—9.15 Concert; 10 11.00 Gramofoon; 11.3012 Godsdien stig halfuurtje; 12.16—1.45 Concert door de KH.O.-Boys; 11.16 Gramo foon; 2—3 Vrouwenuurtje; 33.30 Gramofoon; 3.803.45 Voordracht door Henk Schaer; 8.46—4 Liederen- recital; 44.15 Gramofoon; 4.154.80 Voordracht door Henk 0chaer; 4.80 4.45 Vervolg Liederenrecital; 4.455 Gramofoon; 6—7 Concert door het K.R.O.-Sextet; 6.45—6.15 Gramo foon; 7.1(4—7.25 t ÖEftmofoon; 726— s 7.45 Prof. Dr. W^tfièipèn O.F«M. over „■Wapenkunde'?; ir Verbonds- Jtwartiertje; 8—6.'80N ötmoert door het K.R,0.-Orkest; 8.30-6.85 Nieuwsbe- riohten; 8.85—8.45 Zangrecital; 8.45— OjOÖ Opvoering van „Wat nog over bleef"; 9.06—9.46 Vervolg Concert; 9.45—40 Vervolg Liederenrecital; 10— 10.20 Opvoering van „Een Pandoer avondje"; 10.20—11 Vervolg Concert; 11—12 Gramofoon. Woensdag 6 September. Hilversum. V.A.R.A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.A. R.A. 10.16 uur Uitzending'voor de ar beiders in de Continubedrijven; 12 uur Concert door het V.A.R.A.-Klein-Or- kest en Gramofoon; 2 uur Concert door de Flierefluiters en Gramofoon; 8 uur Voolr de kinderen; 5.30 uur Orgelspel; 6 uur Gonoert door Eddy Walis en zijn Ensemble; 6.30 uur Adolf Bouwmees ter draagt voor; 6.40 uur Vervolg Gon oert; 7 uur S.D.A.P-kwartiertje; 7.15 uur Vervolg Concert; 7.45 uur Jood- sche liederen; 8 uur Onze propaganda in September, door G. Grimm; 8.06 uur Nieuvrsberiohten; 8.15 uur Uitzen ding vanuit het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag van de propag&nda-votgadering ter viering van het eerste lustrum van de Federa tie Den Haag der V.A.R.A.; 9.15 uur* Oonoert door Gaspar Lajos en zijn Hongaarsche Zigeunerskapel; 10 uur Vervolg uitzending uit Den Haag; 11 uur Vervolg Concert. Huizen, N.C.R.V, 8—8.15 Schriftlezing en Meditatie; 8.15—9.30 Gramofoon; 10.80—11 Morgendienst door Dt. J. Wlesselink; 11—12 Gramofoon; 12.16— 12.80 Gramofoon; 12.80—1.15 Cello-re- cital; 1.16—1.80 Gramofoon; 1.80—2.30 Zang door Zalt-Bomzhels Kinderkoor 8—8.80 Lezen van Chr. lectuur; 8.80— 6 Concert door het Trio Van der Horst; 6-3 Klndenrortje; 6—6.80 Opening van de esrie Landbouwhalfuurtje door Ohr. v. d. Heuvel: „De beteekejiis van r het Chr. land- en tuinbouwonderwijs"; 6.80—7 Onderwijsfonds toot de bin nenvaart; 7,18—<7.30, Nieuwsberich ten; 7.80—6 Oramofoon 8—10 Uitsen- ding r*n den Herdenkingsavond in de Nieuwe Kerk te Amsterdam ter gele genheid ran het 35-jarig Regerings jubileum v&a H.M. de Koningin; 10— 10.10 Nieuwiberiohten; iOiO—dü80 Gramofoon, kum, 8e pr. Mej. A. van Bennekum en 8e pr, mej. 8. Middag. Des middags werdsn de kinderepelen gehouden en des avonds verschillende volksspelen voor grooteren. De uitslagen volgen hier: To] fopateken: le prijs P. Ooms, 2e A. Boom en 8e R. Schreudere. Ringrijden met fietsen: le prijs D. de Rooij, 2e J. Tieleman en 3e L. Dubbeldam. {Zakloopen le prijs A. Blokland; 2e P. van Noor dennen en 8e C. Blokland. Kruiwagen rijden voor paren: le M. Kamsteeg mot mej. S. Boree; 2e H. de Kok met mej. M. Broekhuizen en 3e L. de Kok inet mej. A. van de Graaf. Dek avonds gaf de muziekvereeniging „Tenipo" een concert en de firma B. Dukel verleende hare medewerking door met een radiotoestel en een versterker het feest op te luisteren met leuke gra- mofoonplaten. Daarna volgdé nog een aardig vuurwerk. De belangstelling op het terrein was, vooral dss avonds, groot. Gissssndam. De schilder H. was be- lig een roeiboot te schilderen, toen deze plotseling aan het Schuiven ging, waar door de heer H. er onder terecht kwam. Met (kneuzingen aan een arm en «en been is hij huiswaarts gebracht. De heer T/C. van Engen, hoofd der ohr. school, is te Wageningen geslaagd voor de acte Tuinbouwkunde L.O. De heer R.^an Bergeijk heeft het bouwen van 2-woningen opgedragen aan d«, heeren J Kreukniet '(metselwerk)), en E. de Kok (timmerwerk). Qlststn-Nlsuwksrk. Doordat het paard van den landbouwer T. K. schrok van een paaseerende auto van den heer v. d. H. te Groot-Ammere, geraakte de mestkar tan eerstgenoemde laagi den Kerkweg te water. De beetuurder, een zoon van den heer K., kon er nog bijtijds afspringen. Het duurde geruimen tijd alvorens paard en kar weer op het droge waren. Bovendien was er eenige materi- eele schade. Onderlinge Brandwaarborg MIJ. Glassan- Nieuwksrk an Omsftifcen. Gisassn-Nleuwksrk. Blykemr de winst en verliesrekening van bovengenoemde maatschappij is over het afgeloopen boekjaar aan brandschade betaald f 23.596,58. Ontvangen is aan prenues f 18.555,04. De balans geeft een verlies aan van f 11.400,47. Aan nieuwe posten werd verzekerd voor f 21 i 625, zoodat het verzekerd ka pitaal thans bedraagt f 8.758.333. Het ledental steeg tot 1001. In het afgeloopon dienstjaar waren de ontvangsten niet toereikend om de geleden brandschade le dekken, waarom uit het reservefonds f 11.400,47 werd gebezigd, zoodat dit thans nog groot is f 85325,44. In de 21 bestaansjaren werd aan brandschade in totaal uitbetaald f 121.793,91. GI essen- Nleuwkerk. Gevonden: een groote kaas. Inlichtingen bij den gem.- veldwachter. Hoewel hier geen Oranjefeest is gevierd, is toch de geboortedag van de koningin niet onopgemerkt voorbijge gaan. Van het gemeentehuis, kerktoren, postkantoor en rerecheiden particuliere woningen wapperde de driekleur. De kin deren der openbare school waren den go- heeltn dag vrij, terwijl die der bijzonde re school op het schoolplein een aardig oranjefeestje hebben gevierd. Ook des avonds was het nog al levendig door vuurwerk, enz. Nleuwerkerk a.d. IJssel. Bij liet plaat sen van een zweefmolen aan Graven- weg viel een ladder om, waarop een ar beider stond te werken. De laddor kwam op den 10-jarigen G. terecht, die een been brak. De arbeider sprong van de ladder en kwam er zonder letsel af. De jongen is op medisch advies naar een ziekenhuis gebracht. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer neemt nog steeds toe. Reeds 70 landbouwers hebben aangiften ge daan. Noordeloos. Van den veehouder G. de Bruin is een koe, lijdende aan het mond en klauwzeer, gestorven. Tegen den veehouder G. de B. ia prooesverbaal opgemaakt wegens over treding der crioiszuivelwet, het afleveren van boter zonder merk. De verjaardag van de Koningin is hier niet onopgemerkt voorbijgegaan. De kinderen der bijz. school hebben ouder gewoonte een wandeling gemaakt door het dorp; avonds gai de muziekveree niging „Volharding" een concert, waar voor veel belang®telling was. Zaterdagavond gaf dit corps nog Mn oonoert, waarmede dit het laatste concert is van dit seizoen alhier. Eenige Jonge dames verkochten bloempjes tot atijvmg der kas. Peursum. Tot twee malen toe bad in de bocht bij de Giessenbrug een botsing plaats tussohen wielrijders, met als ge volg schade aan kleeren en rijwielen. Het uitzioht in de riohting Peursum is nogal belemmsrd; hst sou gemakkelijk te verbeteren zijn. Morgen wordt de Utreohtsohe Jaar beurs geopsnd. Duliendsn saksnlieden uit ons geheels land en van ver daarbuiten, sullen daar bijeenkomen om kennis te nemen van wat handel en industrie ben hebben aan te bieden. Ook Schoonhoven sal dit jaar weer eens onder al die oogen komen en wel met een expositie ven 'de gemeente met de vakschool «n de plaatselijke industrie. Dank slj het initiatief «n het krachtig doorzettingsvermogen van den burge meester. den heer A. M. Nieuwenhuisen, die heel wat bezwaren had te overwin nen, eer hij in onse stad voldoende animo had gewekt voor het plan, heeft dit ten slotte doorgang gevonden. Dat ia mede te danken aan de medewerking van het ge meen tobestuur, van den directeur der Rijkavakachool, den heer L. Boech, en van eenige vooruitstrevende zakenlieden. Maar veel dankte de burgemeester bij zijn Voorbereiding ook aan de medewerking, in allerlei opzicht, van den secretaris-ge neraal van de Jaarbeurs, den heer Graadt van Roggen, en aan die van den hoer H. A. Sohreuder, voorzitter van de Kamer ven Koophandel voor Gouda e.o. Sohoonhoven's expositie vormt een aaneengesloten geheel. In een flinke ruimte op de eerste étage van het hoofdgebouw zijn on dér de artistieke leiding van den heer D. Visser, gem-ar- chitect, de stands opgebouwd. 'Ze dragen de nummers 10011008. Over de gebeele lengte van de totale «laadruimte is een mooie gevel opgericht, met opvallende vitrines en met in groote letters* het op schrift „Schoonhoven". Verder leest men de woorden: .gemeente", „goud" en „zil ver". Een gouden en een zilveren kubus illuatreeren die opschriften. In een ruime ontvangkamer, die keu rig is ingericht en waarin verschillende toeken ingen 'eb plattegronden van Schoon hoven. alsmede een serie prachtige foto's van den heer Nieatadt, aan den wand hangen, heeft hedenmorgen het dage- lijksch béstuur der gemeente, burgemees ter Nieuwenhuisen, wethouder S. van den Oever, en de gemeente-secretaris, de heer A. C .Boogaardt wethouder Deeren- berg was verhindsrd mst den bssr Boech «n de fabrikanten, de vsrtefsawoor d iff ra tiut dt pers onttangen tu inge licht. Daarna werden de stands besich- tigd.. Zooals gezegd, exposeert in hoofdzaak de gemeente met de vakschool Voor deze onderwijsinrichting is dan ook een ruime en fraaie hal. die het middelpunt van de stands vormt, gereserveerd. Aan weers zijden van den ingang toonen vitrines fraaie staaltjes van silversmeedwerk. In de hal voldoet de smaakvolle betimme ring zeer goed. Dadelijk trekt een aardig tafeltje piet kolom, eveneens door den heer Visser ontworpen, de aandacht. We vinden er een oollectie voortreffelijke werkstukjes op, vervaardigd door leerlin gen van de eohool in het horlogemakers- vak. Opvallend is ook een groote gang klok met oompenaatieslinger, eveneens op de school gemaakt. Voorts is er o.a. een oollectie graveerwerk en het meeat zullen de aandacht trekken twee leerlingen van de school A. de Bruin en J. van Oostrom, die tijdens de expositie als goud- en zilversmeden practiech werk zaam zullen zijn. Het geheel geeft den in druk van een onderwijsinrichting, waar gewerkt wordt en die zich onder volko men vakkundige leiding heeft aangepast aan de eiachen van den tijd. Om deze expositie als centrum vindt men de stands van eenige industrieelen. De Schoonhovensche Zilverfabriek fi. .Hooijkaas trekt reeds voor het binnentre den de aandacht door haar vitrines. Wij vinden daarin de verkleiningen, die en kele jaren geleden zijn gemaakt van twee schepen van Piet Smite Scheeps werven, een buitengewoon fraai en knap stuk zilversmeedwerk, dat onder stren ge keuring geheel natuurgetrouw is ver vaardigd. Verder zijn er oud-Hollandich en modern zilverwerk tentoongesteld, wij zend op twee tegengestelde richtingen, waarin dit bekende bedrijf zioh beweegt. Binnen is een omvangrijke collectie zilverwerk van allerlei aard geëtaleerd, met vele nieuwe modellen. Smaakvol is ook de stand van de zil verfabriek der Gebr. 8eton ingericht. Ook daar is de oollectie zeer omvangrijk en uiteenloopend en ondanks die ver scheidenheid bevat ze geen enkel artikel, dat niet van Hollandsch maaksel is. Achter dezen stand vinden we die van den heer Carl Wewer. Hij exposeert met een afdeeling eigen fabrikaat, waaronder een groote collectie bekers en ongeveer 100 modellen van servetringen en een af deeling grossiersartikelen, die onder meer veel oud-Hollandsch omvat. Het meest afwijkend en toch goed pas send in dit milieu van kunstnijverheid is de tentoonstelling van de Plateelbakke rij „Schoonhoven",- Ze toont een keur van nieuwe modellen, uitgevoerd in metaal- en zwartglans, enkele ook met zilveren rand. Geheel nieuw is het handwerk van Frans van Katwijk, waarmede de firma bij deze gelegenheid het eerst voor den dag komt. Met dit artistieke werk zal de fabriek stellig eer inleggen. Alles bijeen vormen de inzendingen uit Sohoonhoven een keurig en doeltreffend geheel, waarvoor de organisatoren van deze expositie lof toekomt, en waarmede de gepaeente, de vakschool en de in dustrie, uitstekend voor den dag komen. Schoonhoven en haar nijverheid, bei den eeuwen oud, geven op de Jaarbeurs het bewijs, dat zij desondanks jeugdig en .levendig zijn gebleven. GEMEENTERAAD. Een openbare vergadering van den imeenteraad ie belegd tegen Donderdag 7 September 2 uur. De agenda luidt als volgt: 1 Vaetetelling raadsnotulen van 24 Juli. 2 Ingekomen «tukken. S Benoe ming raadscommissies. 4 Aanbieding gemeente-rekening 1982. 5 Aanbieding gemeente-begrooting, dienst 1984. 6 Wij- ging gemeente-begrooting dienit 1988. 7 Kasgeldleening. 8 Aanvrage van het be- etuur der eohool voor chrlitelljk volks onderwijs om beschikbaar te «tellen gel den voor een speelplaate. 9 Eventueels verder voorkomende zaken. DE GEMEENTE-BEQROOTINQ. Belastingen niet verhoogd. In do Donderdag te houdn vergade ring van dm gemeenteraad sal de aan bieding der begrootlng voor 1984 plaats hebben. Het is nog niet de tijd om daaromtrent bijzonderheden te publloeeren, dooh op bet punt, dat de burgerij thans ongetwij feld het meest Interesseert, kunnen wt haar wel lnllohten: de belastingen wor den in dit ontwerp niet verder ver hoogd. Zonder de inkoinston uit die bron te verhoogen, zijn B. en W., naar wij ver nemen, erin geslaagd, tot een sluitend budget te komen, wat bij de aanzienlijke stijging der uitgaven, zoowel van kapi taal- als gewone dienst stellig de groot ste moeite moet hebben gekost. Rekening 1912. Verder wordt den raad de gemeente rekening over 1982 aangeboden. De ge wone dienst levert een nadeelig slot op van f 18.913.24; de kapitaaldienst sluit met een batig saldo van f 59.888.79. KASGELDLEENING. B. en W. stellen den raad voor een kasgeldleening *ban te gaan van 1175000 tegen 81/4 pCt. bij de gemeente Bus- sum. Voorheen leende de gemeente van hetzelfde adres en op dezelfde oondities f 125.000, Het bedrag ie hoofdzakelijk noodig voor de restauratiewerken. NUTTIGE HANDWERKEN. Van de opleiding voor de akte Nuttige Handwerken, leerares mej. W. Hooij- kaas, slaagden dit jaar, evenals het vo rige, alle leerlingen, n.l. de dames S. Peerbolte en L. Hooijkaas te Schoonho ven, A. Renee te Gorinchem, M. Middel koop en T. Verdouw te Gouda en B. Rietveld te Bergambacht. DANKZEGGING. Dt burgemeester beeft hst volgende telegram ontvangen: „Hars Majsitslt de Koningin droeg mij op dia Heer Burgsmssstsr, hst Ge meentebestuur en de Burgerij van Schoonhoven, Haar oprechten dank te betuigen voor de aangeboden gelukwen- schen. De Koningin ia zeer gevoelig voor de daarbij geuite bede om Gods bescher ming. De adjudant van dienst enz. BURGERWACHT. Het bestuur van de gewapende vrij willige burgerwacht is met zijn voorbe reidend werk geheel gereed en er kan nu een begin worden gemaakt met de schietoefeningen. Ze zullen zooveel mo gelijk wekelijks worden gehouden in het gymnastieklokaal aan de Oranjestraat; de eerste a.s. Dinsdagavond. BRANDWEEROEFENINQ. De brandweer heeft Vrijdagavond een oefening gehouden met de motorbrand spuit. Deze is thans op een auto-chassis gebouwd, waarmede het vraagstuk van de tractie in zooverre is opg dost, dat de spuit, als ze bij een brand buiten de ge meente te hulp moet komen nu zonder bezwaar aan een auto kan worden ge koppeld. Het uitrukken in den avonl het was 9 uur bracht vele nieuwsgierigen op de been en vooral de jeugd had weer in een ommezien de lucht van het pretje De oefening werd gehouden den hoek van den Opweg en den Niouwen Singel; de Groote Gracht versohafte wa ter. Het materiaal en de vaardigheid der manschappen lieten bij deze oefening niets te wenschen. Ondanks de duister nis gaf de spuit binnen 2 minuten na aankomst water en ook het aankoppelen van een tweede slang verliep vlot. De geheele oefening duurde niet langer dsn e«n kwartier. TWEE DRENKELINGEN. Gisterenmiddag ia de 8-jarige C. Meijer uit de Lopikerstraat, bij het gaan naar de Zondagseohool in de Oude Haven ge vallen. Een vriendje wiet hem door hand reiking op den wal te brengen. De 4-jarige Geraak Holtslag uit de Olivier van Noortstraat, die zich met een roeiboot, die in de Scheepmakers haven lag, wilde vermaken, is daarbij te water geraakt. Na geheel kopje onder geweest te zijn, wist de kleine zelf op den wal te komen. DUIVENVLUCHT. De postduivenvereeniging „De Lucht post" hield een wedvlucht uit Lier met oude en jonge duiven. Afstand 97 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: 1. Van der Maat; 2. G. Elshof; 8, 5, 6, 9 en 13 A. van Putten; 4, 8, 11 en 1* G. van Putten; 7 T. Pince d. Aa; 10 en 15 Bezemer; 12 J. S. M. Prina. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen mi 4 September. HET STAPERLOSPEL. SGHEVENINGEN, 4 Sept. Vannacht 12 uur heeft een aantal inapeoteurs en rechercheurs een inval gedaan in de zaal van het Enfbhaus, waar het Stra- perlospel werd gespeeld. De regeering verlangt een principieele rechterlijke uitspraak of dit spel een behendigheids spel of een geluksspel is. Om geen scha de te doen aan het bedrijf, werd beslo ten den inval te doen geschieden aan het einde van het seizoen. INBRAAK IN KERK. BORJGUIM, 4 Sept. Vannacht hebben inbrekers in de r.k. kerk de met diaman ten bezette monstrans gestolen en oen offerblok gelenigd. De dieven hadden zioh laten insluiten. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. VENLO, 4 Sept. In de nabijheid van Viersen reed gisteravond door het sprin gen van een band een auto tegen een boom. De chauffeur werd lioht gewond, de drie andere inzittenden seer zwaar. Een der elaohtoffers, H. Lingers uit Viersen, overleed kort daarop. De toeetand van de beide anderen li uiterst aorgwekkend. ZWAKKE MEERDERHEID. DUBLIN, 4 Sept. De Valera heeft ge zegd dat hij spoedig nieuwe verkiezin gen zal uitschrijven. Hij hoopt bij belang rijke kwesties tooh steun te krijgen van de 8 labourleden, die verklaard hebben hem niet te steunen. Ali zij dat niet doen heeft De Valera slechte een meerderheid van één item in het parlement. STRATOSFEER TOCHTEN. MOSKOU, 4 Sept. Op 6 September zal een Russische tocht naar de atra- De wijzer zonder pijlpunt geeft den stancl van den vorigen dag aan. Verwaohting tot Dinsdagavond: Zwakke Oostelijke tot Zuidelijke wind; nevelig tot licht bewolkt; weinig of geen regen; iets wanner overdag. Waterstand: Schoonhoven hg. water 6.50 uur; 1.14M. Vreeswijk hoog water 8.10 uur, 1.30M. Keulen stand 1.32 M., val 0.ü|TÏ. Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 71 graden Fahrenheit. Maandag 4 September: Op 18 86, onder 5,22. laatste Kwartier Maandag 11 September. tosfeer gemaakt worden, waarbij men een hoogte van 20.000 M. hoopt te be reiken. De modernste instrumenten wor den meegenomen. Eind September wordt de tocht herhaald. DE RAMP OP CUBA. HAVANNA, 4 Sept. Uit de geteisterd? gebieden wordt gemeld dat er tot nu toé gevonden zijn 80 dooden en 450 gewon den. De suikerplantages hebben ver schrikkelijk veel geleden. In de haven van Sagua grande zijn 8 schepen gezon ken. Een Duitach stoomschip meldt dat in de haven van Puerta de Coibarie 14 kustvaartuigen gezonken 'zijn. Tal van kleine booten zijn vernield. BANDIETEN-OVERVAL Een record. CHICAGÓ, 4 Sept. Een bende roovers heeft gisterenavond een overval gedaan op een Hold-up, waar 100 vrouwen en 90 mannen bijeen waren, die zij geheel hebben uitgeschud. De roovers maakten een buit van tusschen 5 a 10.000 dollar aan juweelen en van 2850 dollar aan geld. De overval geschiedde in Crystal- lodge, de roovers losten een aantal schoten toen zij binnendrongen en dwon gen de gasten om allen met het gelaat op den grond te gaan liggen. HET OUDE LIED. Zwaarder bewapening. TOKIO, 4 Sept. Officieel wordt mede gedeeld, dat b«t Amerikaansche marine- programma ten gevolge zal hebben dat het Japansche vlootbouwprogramma spoediger zal worden afgewerkt. Japan zal zijn vloot binnen het kader der gren zen door de Londensche vlootconferentie gesteld, uitbreiden tot 1980. DE STOK OM DEN HOND TE SLAAN. TOKIO, 4 Sept. Woordvoerders van de ministeries van oorlog, marine en bui- tenlandsche zaken, hebben hun vrees ge uit dat in China de anti-Japansche be weging zal worden hervat. De"Chinee- sche minister van financiën, die een reis naar Amerika en Europa heeft ge maakt en nui is teruggekeerd, stsllen zij verantwoordtlijk' voor de hervatting van die actie tegen Japon. TWKK LIJKIN tKVONDEN. Een hond wijst ie aan. Zaterdagavond maakte de heer Re- nard met sijn speurhond een wandeling in een bosoh van Kinkempois, nabij Luik. Bij het gehuoht Sart-Tilipan sleur de zijn hond hem onweerstaanbaar ma de naar een steile helling, waarop 1 me ter-hoog struikgewas groeide. De hond bracht zijn meester voor het stoffelijk overschot van een man en een vrouw. 87. Trip, trip, trip, daar kwam juf frouw Molly uit het modemagazijn ge stapt. Ze had juist een splinternieuw japonnetje gekocht, volgens de laatste mode, want sooiets moet je bijhouden. Vlak bij de deur kwam ze haar vrien din Polly tegen, ,,'n Mooi japonnetjot" zei deze, „alleen vind ik dat effen witte goed een bntje zaai. Ik wou, dat m'n eigen japon ir óók 'n beetje fleuriger 38. Rrri daar Vloog de hollende wa gen v&n mijnheer Pimpelmane weer voorbij; het rechterwiel zakte weg in een diepe modderplas, die vlak langs het trjttoir lag. Een dikke bundel modder- stralen spatte omhoog en nu zagen de Japonnetjes-van de dames er zoo „fleu rig" uit, als se maar wenschen konden; al de laaiheid waa er ineens héélemaal of! EERBTE blad. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Scheonhoveeeche Courent MAANDAB 4 WTEMMER 1MB Beide lijken waren reeds in vergevor derden staat van ontbinding. vrouw lag met het aangezicht eeaigezins in de aarde gedrukt en op een paar meter afstand lag het lijk van een man. In de nabijheid van laatstge noemde lag een revolver. Er werdon op de beide slachtoffers keen inden t\tei is- papieren gevonden. In één der vestzak ken van den man stak echter een naam kaartje van A. H., accijnsbediende te Houten bij Utrecht. Gebleken is, dat het paar op 20 Aug. te Luik een taxi-chauffeur heeft ver docht, hen naar het gedenkteeken le Sart-Tilman te brengen. Aldaar aange komen kreeg de chauffeur opdracht om hun terugkeer af te wachten, maar om 6 uur 's avonds waren zij nog niet te ruggekeerd. De taxi-chauffeur beklaag de zich daarover bij de politie. Uit het verdere onderzoek is nog ge bleken, dat de vrouw door den man moet zijn gedood. Zij kreeg twee kogels in het hoofd, terwijl zij op den rug te rusten lag. Daarna heeft de dader zich een ko gel door het hoofd gejaagd. de „BEROOVING" van den KAS- LOOPER. Ze blijkt te zijn voorgewend. Bij het verdere onderzoek naar de aak van de Donderdag gepleegde beroo ving van een kaslooper van den ge meentelijken Woningdienst te Amster dam, heeft deze zaak een onverwachte wending genomen. De kaslooper beeft namelijk zichzelf bij de politie aangemeld en medegedeeld, dat de aanranding en diefstal door den dader en hem op touw waren gezet. Toen Vrijdag de politie den „aange vallene" als getuige wilde hooren, bleek die nergens te vinden. Dat wekte al ze kere vermoedens op. Voorts bleek, dat het niet de gewoonte is, op Koninginne dag huur op te halen. Het was dus toe vallig. d»t het nu wel was gebeurd en dat een ander wist, dat de kaslooper met het huurgeld liep. Zoo waren et meer „toevalligheden". Inmiddels was blijk baar de kaslooper bevreesd, dat zijn me deplichtig zou gaan „praten" en daar om kwam hij liever zelf zijn scauld be lijden. Hij vertelde de geheele toedracht De zaak was goed op touw gezet, maar er waren te veel menschen in de buurt. Het slachtoffer meende dat de „aanval" wag gezien, en dus moest hij, om den schijn te redden, wel roepen: „Houdt den dief" Er werd spoediger aan de achtervolging deelgenomen, dan in dit geval voor de belanghebbenden nuttig was en tenslotte struikelde de vluchteling met de fiets, anders had hij wellicht ergens in de ko- ninginnedagdrukte tusschen de menigte kunnen verdwijnen. De ambtenaar is gearresteerd. EEN KIND AANGERAND. Dader door publiek gegrepen. Op het opgespoten terrein bij de Lan ge Kade te Rotterdam zag Vrijdag oen parkwachter tijdens zijn waudoling op een afgelegen gedeelte een bekend krank zinnige zitten, terwijl naast hem in het gras een bewusteloos meisje lag. Toen de parkwachter den zonderlingen man vroeg, wat het kind scheelde, beweerde de aangesprokene, dat zij sliep. De park wachter vertrouwde de zaak echter niet en toen hij aan den hals van 't meisje eenige blauwe plekken ontdekte, bogroep hij dat hier een misdrijf gepleegd moest zijn in welk vermoeden hij werd gesterkt toen de onbekende man plotseling op do vlucht sloeg. De parkwachter begon luidkeels „Moord! Moord!" te schreeu wen, waarop van alle kanten menschen te hulp schoten, die den vluchteling vrij spoedig hadden ingehaald en later aan de politie konden overleveren. Het bleek dat de man reedi herhaalde malen voor zedendelicten iz veroordeeld en ook nu weer getracht had het meisje aan te randen. Hij bekende dit ten volle on sol de voorts, het kind bewuitelooe te heb ben gemaakt, om later te kunnen voor- geven, dat hij het meizje zoo had gevon den. Het kind had 'a middags met 'haar broertje en een vriendinnetje een wan deling gemaakt, waarbij zij verdwaalde. Toen had zij den man gezien, die haar pepermuntje! had gegeven, en beloofd had ha&r weer naar haar broertjo en vriendinnetje terug te zullen brengen. De man werd geboeid naar het poli tiebureau van den zedendienst overge bracht, terwijl het kind in een particu lieren auto naar het ziekenhuis aan den Coolsingel werd vervoerd, waar zij vrij spoedig weer bijkwam. Voorloopig zal het kind hier worden verpleegd Toen do dader met> het kind in het ziekenhuis werd geconfronteerd, kon 't meisje zich alleen herinneren, dat de man haar zoo erg bij de keel had gegrepen, dat zij niet meer wist wat er met naar gebeurde. De dader, een jongeman van 20 jaar, zal naar het Huis van Bewaring worden overgebracht. VLIEGONGELUK OP WEST-JAVA., Twee officieren gedood. Een zware «lag heeft de militaire luchtvaart in Ned.-Indië getroffen. Een vliegtuig, dat terugkeerde van de parade welke op het Waterlooplein te Batavia wérd gehouden ter gelegenheid, van den verjaardag van de koningin kwam Don derdag bij een noodlanging in het meor Tjiboeroe, nabij Padalarang terecht. De inzittenden waren de kapitein der infan terie a la suite dr. ir. Ch. Ph. M M. Bogaerts en de luitenant der infanterie J. C. Pols. Een vleugel van het vliegtuig bluef opsteken uit het meer. Toen later een hulpbrigade ter plaatse was aangekomen, werden beide officie ren niet in het toestel aangetroffen, wes halve een aanvang werd gemaakt met dreggen. Eerit na ëlf uur werden de belde lijken geborgen, nadat het wrak vu het vliegtuig naar dn kant vu ge trokken. Het lijk van luitenant Pols was zeer zwaar verminkt. Beide officieren zijn blijkbaar op het moment, dat het vliegtuig op het water terecht kwam, on middellijk gedood. Da oorzaak. De oorzaak van het vliegtuigongeluk is nog niet geheel opgehelderd, doch uil het feit, dat eenige vliegers zagen, dat in het vliegtuig van kapitein Bogaerts en luitenant Pols voor Padalarang zwaar met de handpomp werd gewerkt, werd afgeleid dat de benzineleiding ver stopt was. Op dit heuvelgebied is geen noodlan dingsterrein aanwezig, zoodat vermoe delijk de daling in het meer beschouwd moet worden als een mislukte noodlan ding. Vrijdagmiddag had de begrafenis van, de slachtoffers plaats, onder gewa pend en ongewapend geleide en met mi litaire muziek. Officieren fungeerden als slippendragers. Er waren vijf volgauto's beladen met kransen. VIOLETTE NOZIERES BIJ HAAR MOEDER. Een vreeselljk moment. Violette Noziéres, de jeugdige moorde nares te Parijs, is van de vrouwenge vangenis „La Petite Raquette" naar het ziekenhuis te St. Antoine vervoerd om met haar moeder te worden geconfron teerd. Reeds uren voor dat dit transpor* per auto plaats vond, stond een verbit terde menigte het vertrek en de aan komst van de giftmengater op te wach ten. De politie moest het terrein afzetten daar de menschenmassa anders de ge vangene zou hebben gelyncht. Overal waar men de wagen herkende, klonk 'n luid „ter dood, ter dood!" en trachtten de menschen de politieafzetting te ver breken. De confrontatie in het ziekenhuis tus schen moeder en dochter is zoo drama tisch geweest, als nog zelden in de an nalen der crimineels geschiedenis is voorgekomen. Voor het eerst toonde Vio lette berouw, toen zij stond voor haar, die haar het leven had geschonken en wie zij het leven wilde ontnemen. Haar verdedigers, mr. Góraud, die ook Gorguloff heeft verdedigd, en dr. Paul moesten haar tot voor den ziekenstoel drager*. Toen de moeder haar dochter zag, nep ze: „Violette, maak er een eind aan, maak je van kant". Op die woorden wierp het achttien jarig meisje zich neer voor de voeten van haar moeder en schreeuwde: „Vergeef me, vergeef me!" Maar de moeder antwoordde met het verschrikkelijkste vonnis, dat Violette kon hooren". „Ik zal je vergiffenis schenken na de veroordeeling, als je dood suk zijn". Na deze onbeschrijfelijke scène werd de confrontatie beëindigd. Tevoren had men Violette opnieuw de vraag gesteld, of zij geen medeplichtigen had gehad, omdat 't onverklaar scheen, dat zij al leen de moeder thuis op het nooge bed zou hebben gelegd, maar er was geen enkele bekentenis omtrent 'n medeplich tige uit haar te krijgen. Daarna won „Geel-Zwart" met straf schoppen de lauwertak. „A.V.V. III"—„Geel-Zwart II" om een medaille had tot uitslag 82. Amsids. Zondagmiddag is hier de eerste competitiewedstrijd gespeeld. Om 2 uur speelde Ameide II tegen Vrees wijk III. Voor de rust waren beide par tijen aan elkaar gewaagd, hóèWol Amei de met de rust met 43 voorstond Na de rust werden door Ameide nog zes doelpunten gemaakt tegen Vreoswijk, zoodat de uitslag 104 werd, in het voordeel van Ameide. Het is te hopen, voor de reserves dat het spreekwoord niet tevergeefs is „Een goed begin is het .halve werk". Groot-Ammers. Zaterdag had de ope ning plaats van het sportterrein van de v.v. „eGeel-Zwart". Hoewel deze vereeni ging reeds een jaar bestond was het terrein, dat nog niet aan alle eischen voldeed, nimmer officieel geopend De heer Joh. Mourik had nu het terrein in orde gemaakt «en hot bestuur besloot het nu officieel to openen. Onder de vroolyke tonen van het mu ziekgezelschap T.A.V.E.N.IJ. uit Schoon hoven, werd van het dorp naar het ter rein gemarcheerd. Daar werd de menigte toegesproken door den voorzitter van Goel-Zwart, den heer Hendriks. Spr. .verwelkomde de aanwezigen, in 't bijzonder dan burge meester, die zich bereid verklaard had dit sportterrein te openen en de afge vaardigden van de sportclubs uit na burige gemeenten. Misschien zeide spr., zal het bij velen bevreemding wokken dat nu pas, terwijl de club reeda ruim een jaar bestaat tot officleele opening wordt overgegaan. Het eportterrein had nim mer aan de eischen voldaan en dat doet het nu wel. Het beetuur heeft be sloten den burgemeester het eere-voor- zitterschap aan te bieden (Algemeen ap plaus). De burgemeester zeide hierna, gaarno te hebben voldaan aan het verzoek om het terrein te openen. Spr. ie een gToot voorstander van de sport en dankt dan ook het bestuur voor zijn benoeming tot eere-voorzitter. Sport is nuttig voor de zenuwen en maakt van lauwe menschen flinke personen. Spr. feliciteerde het be stuur hartelijk met het keurig in orde gebracht terrein én kon niet begrijpen dat er nog menschen in Groot-Ammers zijn die tegen de sport zijn. Hij hoopte dat het bestuur in zijn pogen zal slagen om GeeWZwart tot grootan bloei te bren gen en verklaarde het terrein voor ge opend. Hierna heesch op verzoek van het be stuur de burgemeester de vlag der Hub. Verschillende afgevaardigden voerden het woord, Daarna maakte de muziek een rond wandeling over het terrein, waarna Schoonhoven I een wedetrijd speelde te gen Haastrecht I, welke Haastrecht ver loor met 51. Op het terrein waren circa 500 men schen aanwezig. ~*s Avonds gaf het mu ziekgezelschap een concert op het Kerk plein. De vlaggetjesverkoop bracht 58 op. Nieuw-Lekkerland op Dinsdag 5 Septem ber, dee namiddags drie uur. Ameide. Het zoontje v&n mej. Vr. die Zaterdagmorgen op den zolder aan epelen was, is door een openstaand luflr op straat gevallen. Hij bleef bewusteloos liggen. Dr. Donker constateerde een lichte ehrsenschudding en schreef eeni ge dagen rust voor. De muziekvereeniging „Unie" gaf Zaterdagavond onder leiding van den heer G. J. de Jong een goed geslaagd concert in de muziektent op dsa Dam. Er was veel publiek, dat de goed uitge voerde nummers met aandacht heeft beluisterd. De verloting van de 6 vaste planten en een prachtige fruitmand had de volgende uitslag: 1 mej. J. de Bruin, 2 mej. St. van Lomwei, 8 mej. Adr. Schotman Jd., 4 mej. A. Jongkind Borat, 5 A. de Groot Ta., 0 de fruitmand viel ten deel aan A. Labee. Een plant werd niet afgehaald, aangezien de hou- der(ster) van het nummer 197 niet aan wezig was; deze kan afgehaald wordon bij den heer G. J. Langerak, Actiterweg 25-jarig bestaan 0. B. Mij. Groot-Ammers. Vrijdag herdacht de 1 Onderlinge Brandwaarborg Mij. „Groot- Ammers en Omstreken" haar 25-jarig bestaan. Dit jubileum ia door bestuur en genoodigdan in de zaal van dan heer G. van As, herdacht bij een gemeen schappelijk diner den gasten aangeboden Aan de uitnoodiging hadden gehoor gegeven de burgemeester van Groot-Am mers, twee afgevaardigden van de Zus ter Maatschappijen Molenaarsgraaf, Lek- kerkerk en Giessen-Nieuwkerk en Omstr. Mede waren verschenen de oud-bestuurs leden, de heeren A. J. Voorspuij en C. Tuijtel, benevens de oud-oommiaearis, de heer J. G. Broer. De genoodtgden bracn- ten hun felioitaties aan bestuur en com missariseen over, de zuetermaatsonap- pijen boden bloemstukken aan. Na afloop van het diner word in het Gebouw van Ghr. Belangen een htrden- kingsvergadering met de leden gehouden, waarbij ruim 100 ledeu aanwezig wa ren. Een film van Hallo Taxi en Marie Antoinette werd vertoond. De cerate was een khgchtfilm en <letd menigeen schate ren van het lachen De nndore was een lijdensweg dier koningen. Omstreeks 12 uur sloot de voorzitter de bijeenkomst. N leuw-Lekkerland. Het mond- en klauwzeer onder het vee neemt snel toe. Het aantal gevallen ie in de afgeloopen^ week met 14 vermeerderd en bedraagt thans 29. De Oranjevereeniging „Trouw aan Oranje" te Kinderdijk beeft Zaterdag ter viering van den verjaardag van de Koningin, een avondfeest georganiseerd, waarbij medewerking werd verleend door de muziekvereeniging „Excelsior" te Al- blosserdam, directeur-de heer H. van 01- deren en de zangvereeniging .jOefaning baart Kunst" te Kinderdijk", directeur de heer H. Brouwer. Beide vereenigingen hebben verscheidene van haar mooiste nummer» tsn gehoor® gebracht, waarnaar met aandacht is geluisterd. Na afloop van het concert werd een bioscoopvoor stelling gegeven door den heer Van Heugten uit Alblasaerdam, welke door de talrijk aanwezigen met groot genoegen is gadegeslagen Het feest werd begun stigd door prachtig weer en had een or delijk verloop. De 30-jarige G. H bracht Zaterdag morgen met zijn vrachtauto een koppel varkens naar Dordrecht. Toen hij op den Duhbeldamschenweg reed. kwam plotse ling de 26-jarige J. v. d. B. uit Dordrecht op zijn motorfiets met groote snelheid uit de Toulonsche laan rijden. Volgens de verkeersregels had de auto voorrang, dooh de motorrijder schonk daaraan geen aandacht, met het gevolg, dat hij door de voorwielen van den auto werd aangereden. Van den B. werd met,kracht tegen de straat geslingerd. Zwaar ge wond aan beenen en hoofd, werd hij tus schen de overblijfselen van het motorrij wiel vandaan gehaald. In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis gebracht. De autobestuurder H. treft geen schuld. Nleuwerkerk a.d. IJseel. De heer J. W. Larekamp, assistent bij de belastingen, is overgeplaatst naar Jutfaas. Ten huize van den heer A de Kwaadateniet aan Kortenoord een geval van roodvonk geconstateerd KONINGSPAAR OP BEZOEK. i g- j&*mm 4». De koning (eerste van links) en de ko ningin van Bulgarije (derde van links), hebben e_pn bezoek gebracht aan den pre sident van Frankrijk (vierde van links). CHR. QEREF. KERK. SCHOONHOVEN. Donderdag 7 Sep tember, (zaal Boeman), De. Smidt, van Nieuwpoort. OUD GEREF. QEM. GAPELLE a.d. IJSSEL. Lokaal Berm- weglaan. Woensdag 0 September, av. 7.15 uur, de heer H. Vlot. Lokaal Daoostastraat. Donderdag 7 September, 'a avonds 7.80 uur. De. A. van Zon. AMSTERDAM, 4 Sept. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 0 wagons ge slachte runderen uit Denemarken; 472 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 66—62, 2e kwal. 44—65, 3e kw 32—40, mindere 'soorten 2D—30 per K.G «iachtgewicbt; 06 melk- en kalf- koeien f 130—190 per stuk; 170 vette kalveren le kwal. 4664, 2e kwal. 86— 44, 3e kwal. 24-04 per K.G. levendge- wiebt; 57 nuchtere kalveren f 4—6 per stuks; 78 schapen f 916 per «tuk; 679 varkens, vleeschvarkens. wegende van 90 110 JK.G., 40—41; zware varkens 38— 30, vette varkens 3087 peT K G. «lacht- gewicht; 11 paarden f 50-90 per stuk. AMSTERDAM, 4 Sept. Aardappel- markt. Zeeuwsohe bonten 3K cent, Zeeuwsche blauwe eigenheimers f 2.80, Zeeuwsohe eigenheimers f 2.80, Zeeuw- VOETBAL. De Junioren van „Sportclub" op de eerste plaats. Schoonhoven. De junioren van „Sport club" hebben niet «nder willen doen voor de hoogere elftallen van de vereeniging, want Zaterdag wisten zij door een keuri ge 1 overwinning op haar concurrent Lokkerkerk de eerste plaats te bezetten van haar afdeeling B van de Junioron-' competitie van den G.V.B. De stand in deze afdeeling luidt: Sportclub A 11 11 0 0 22 102—4 Lekkerkerk A 9 7 0 2 14 46-14 AmmerstolA 11 0 0 6 12 34 29 Gouda B 10 5 0 5 10 25—33 Rergamb. A 10 4 0 0 8 10 38 Olympia B 9 1 0 8 2 9—59 O.N.A. SB 10 1 0 9 11—66 Ammeretol. Zondag werden >p het sportterrein de volgende wedstrijden ge speeld, waarmede tevens het zomer seizoen werd besloten. „A.V.V. II"—„Geel-Zwart I om uen zilveren lauwertak, uitelag 1—1. Nt een kwartier Tirlingiag was hit *og 1—1. JAN LEL8. t Alblasserdam. AlAier ia op bijna öö- jarige leeftijd overleden de heer Jan Leis, een man die in het zakenleven in ons land een zeer groot aandeel heeft gehad. Jan Leis was geboren den 18. October 1848 te Nieuw-Lekkerland «n hij ont ving zijn opleiding aan de hoogere land bouwschool te Dresden. Daarna kwam de heer Leis in de zaak v&n zijn'vader, Murk Lefs, reeder en koopman. Bij de overname der administratie in 1866 van de sleepdienst L. Smit en Co.', vervulde de nu ontslapene een werkzame rol in deze onderneming. Ter bevordering van zijn ontwikkeling maakte hij reizen naar Indië en Achter-Indië en bezocht ook nog de landen als Amerika, Australië en Rusland. Voorte wae hij «tichter van de Firma Hoogenwerff en Co. te Kinder dijk en Vlaardingen, visscherij en agen turen. Voor de Nederlandsohe Stoomboot- reederij den Rijn maakte onze plaatsge noot een etudiereie ter bevordering van de uitbreiding van de vaart boven Mann heim èn bracht daarover een lijvig rap port uit. Hier ligt dan ook het begin van zijne belangateliigg" voor de Rijn vaart. De atoombootreeaerij bleek toen in verval. Deze wist hij op te werken. De heer Leis heeft gewerkt op het gebied der achelpenvisacherij en de berging van v&artuigeA, ia directeur geweest van de onder zijn leiding gebouwde eerste electrische fabriek in Nederland te Kin derdijk, was lid van hel Aardrijkskundig Genootschap, president directeur van de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot red ding Tan schipbreukelingen, lid en voorzitter van de Centrale 1 Werkgevers Risico Bank, waarvan hij een der oprich ters was. Voorts ie de heer Leis gewe st commissaris van de Holland-Amenka- Lijn, lid van de Permanente commissie derMaatschappij Feijenoort, presidOTit- rommiasaris van de Nederlandach-j Ka- belfabriek te Delft en van de Holland- sche Deurenfabriek te Zaandam, enz enz. Het was een man van buitengewone gaven. De overledene was Officier van ae Orde van Oranje Nassau en Ridder van de Nederl. Leeuw. De heer Leis was een vurig voorstan der van de liberale politiek en is ook verschillende malen candidaat geweeat TOOT de Tweede Knmer m toot de Pror Staten in het vroegere oude kiesdistrict Sl'edrecht. Voor de kiesv^eenigingen in den omtrek vérvulde hij destijds til spreekbeurten. Op het oog klein en eenvoudig, was hi] toch .een groot nJ<n, die ver bovm de middenmztt uitztak, - De begrafenis ml plaats hsbbet te Aan da aapdappaltalapa op hat alland «an DORDRECHT banawana aan da aapdappaltalara, dia wonan ta PAPENDRECHT, SLIEDRECHT, WIJNGAARDEN, STREEFKERK, NIEUW-LEKKER LAND, BLESKENSORAAF, ALBLASSERDAM an OUD-ALBLAN wordt bakand gamaakt, dat 'n aardappalataun In voorbaraldlng la- Om «oor dlan ataun In aanmarklng ta koman, dlant la- dar, dia In IBSa maar dan 10 Aran aardappalan haaft varbouwd, EEN FORMULIER IN TE VULLEN waarop nonwkourlg moot wordon aangagovon DE OPPERVLAKTE, dlo man In IB3S MET EEN BEPAALDE BOORT aardappalan hooft betaald. Voor do Invulling dlar formulieren zal do Aardappeloommlaaia zitting houdan tai DORDRECHT In „AMERICAIN" op DINSDAG 5 SEPTEMBER o.a. das namlddaga van 6 tot I u.| DUBBELDAM in „EICK EN DONK"op WOENSOAp B SEPTEMBER a.o., daa namlddaga van 3 tot u. Voor do Alblasaorwaard tai ALBLASSERDAM in CAFÉ VAN,KRIMPEN op DÖNDERDAO 7 SEPTEMBER o.a.,daa voormiddago van B tot 19 uur. SLIEDRECHT in HOTEL „BELLEVUE" op ZATER- DAQ S SEPTEMBER a.k. daa voormiddag» van 10 tot 19 uur. ALLES ZOMERTIJD. Ean ieder dia xloh op Mn van bovenvermel de datuma nlat komt opgaven, kon NIET van dan aardappalonataun PROFITEEREN. Hat varwoar' van aardappalan ia vanaf Maan dag 4 Saptambar 1933 VERBODEN. Da Aardappaloommjsaie In Dlatriot V. P. JAS, Voorzitter. A. DE JONG, Secretaris. DORDRECHT, Saptambar 1933.

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 2