3 MDouiii en lieeieeli. Gemengd Nieuws. 6 I Nieuws in een paar regels. 201 1898 INVOERRECHT OP GRAKEH. No. MMNtMl 4 «H-TOWER 1W» NIEII Door dat boerderij nabij Ceadia v*n emmiD moorop. T IV 1 I' i Er welks ver- ont- feit IN DM ti^heia tit Bl’l" - H ■jJiSÏ 19 t'B lijk woord w worden aan die meeting een betooging te het aanvragen van een TWEEDE BLAD vim «lil I (liihlvn bij ..nvwliikt hoord Maatregelen bij de invoering de wet rijn niet genomen, zooals dit bij boter enz. het geval wm on er is geen enkel middel aangegeven om de produc ten, gemaakt met het graan, m prijs to ter van economische raken de noodige etappen heeft gedaan om bij algemeanen maatregel van bestuur een eoodnige regeling vast te stellen, dat voor iedere koe, melkgevend of niet melkgevend, op 81 Auguetui bil de Rundveecenlrale op- gegevtn, f B mJ word» uitgekeerd. APRIL 1930 A ovrtehi aptnint Hoewel de huldig bepaald is op 0 S 6 September de daj 6 September, nu 3 de IS-jarige vrouw van haar tiende ji Nederland was g vorstin bevestigd ei Weinig gekroond vurige en oprechte i gevallen als onze K hel Huis van Or ar wondering voor de do gehechtheid a werden nu nog draagster der kroo jong meisje dat zi< lande bemind had t Het is jammer, ingewijden, men hoort van de dade valt daarom haar makkelijk het te d de Koningin voor d taak haar Min'sters ten heeft en alsof paalt tot het onder en het ontvangen v kelijkheid is de zwaar en moeilijk t heelen dag. Koninf de goede eigenschai als een helder, di een onuitputtelijk g< zamen werklust i geërfd. De?e gevoeg land en volk, haar haar innige vroom! mogelijk de regeer op een wijze, die de wijls de verbazing 1 gen. die daarmede - nog maar beken menigte echter wee peft het en dat draa al, waar de Konini Vergadering te Gouda. Onder voorzitterschap van den heer Den Hoed had op 29 Augustus LI. te Gouda een vergadering plaats van de besturen van de afdeelingen Lekkerkerk, Oudewater, Moordrecht, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Reeuwijk, Waddinxveen, Bo degraven en Gouda van de HolL Maat schappij van Landbouw. De laatstgenoemde afd. had dew ver gadering uitgwohnven ter bespreking audiëntie bij den minister van economi sche zaken en landbouw, en het oonïeroe ren met de Kamerfracties; e. door, indien onverhoopt de regie ring niet bereid zou blijken met oen voor stel tot een algemeen verbod van execu ties wegens rente- huur- of belasting schuld te komen, contact te zoeken met Kamerleden en te trachten een initiatief voorstel ter zake ingediend te krijgen f. door de publieke opinie bewerken en gunstig te stemmen voor een oxecutie- verbod, door publicatie van daartoe sohükt materiaal. g door een petitionnement Vrijdag zijn te Tilburg internationale wielerwedstrijden gehouden. Een «ere rondje met drie kampioenen: voorop Van Egmond (wereldkampioen), Pijnen burg (kampioen profs.) «n achter Kreemers (kampioen amateur* Noord-Brabonl. Vurscliijid Mniimb'g on Vrij'lng. Frijn »»ljv ling: voor Hi-ii'H.iiii I niniuiihui 1.25; Mot verzuilering lr' AUTO DOOR DEN TREIN VERNIELD. Bestuurder weet zich te redden. Op den onbewaakten overweg van de spoorlijn Den Haag—Gouda, tusschen Nootdorp en Stompwijk passeerde Za terdagnacht de rijwielhandelaar en auto verhuurder M. G. Klapwijk uit ’s-Gra- venzande met zijn auto, toen de laatste sneltrein uit Gouda naderde. De auto werd door den trein gegrepen en bijna vijf honderd meter meegesleurd. De be stuurder, die alleen in de auto zat, was er tijdig afgesprongen en bleek in het ge heel geen letsel te hebben be komen, doch was zoo ontsteld, dat hij in een naburige woning opgenomen moest worden. Zijn zenuwen zijn door hel ge beurde blijkbaar ernstig geschokt. De wrakstukken van de auto lagen over grooten afstand op de spoorlijn verspreid BOERDERIJ AFGEBRAND. Meisje gewond. Zaterdag is te Noord-Barge (gemeen te- Emmen) de boerderij bewoond door de familie Nijhof, geheel afgebrand. Tijdens den brand wilde de ongeveer 20-jarige dochter des huizes uit de bran dende schuur een aantal varkens bevrij den. Het meisje had zich juist in de schuur begeven, toen het brandende dak instortte. Haar kleeren vatten vlam en hoewel zij kans zag uit het brandende gebouwtje te vluchten en omstanders de vlammen spoedig doofden, had zij zware brandwonden bekomen. Dr. Van Zanten uit Emmen behandelde haar ter plaatse. Haar verwondingen zijn ernstig, doch er is geen direct levensgevaar. Een 8-tal varkens en een paar kalve ren zijn omgekomen. De geheels oogst is verloren. De eigenaar had juist eeni- ge dagen geleden in verband met het terugloopen van de prijzen de verzeke- ringssom verlaagd. STAKENDE RAAD. De gemeenteraad van Heesch staakt. Na de vele stormachtige raadsvergade ringen met scheldpartijen en Verdacht makingen hebben de raadsleden nu ge noeg van dfeze vergadermethode. Ze heb ben besloten om voorloopig de zittingen niet meer bij te wonen. Zaterdagmiddag had de burgemeester een spoedeischende raadsvergadering uitgeschreven. Van de negen raadsleden en de twee wethouders waren slechts 4 raadsleden aanwezig. Wegens onvol- talligheid kon de vergadering niet door gaan. De burgemeester liet toen den raads leden weten, dat de spoedeischende ver gadering Zondagavond om zeven uur zou gehouden worden. Op dit tijdstip verschenen slechts drie leden ten gemeentehuize, zoodat ook nu weer de vergadering verdaagd moest worden. FILMSTERREN-KEURING. Hslsch spektakel, In de zaal van de Dierentuin te ’s-Gravenhage zouden gisteren een aan tal meisjes proeven afleggen als film speelster, een wedstrijd uitgeschreven door een filmblad Er waren 23 adspiranten. Zij moesten stuk voor stuk een proef afleggen, waar uit haar kwaliteiten aan de jury moes ten blijken. De opdracht was uit te beel den hoe zij voor de film zouden reagee- ren, als zij in do zaal haar donk- beeldigen echtgenoot met een andere vrouw zagen zittenl De moesten zochten het in „verpletterende blikken”, onkelen in huil- en lachbuien, welke de zaal on getwijfeld hevig zouden hebben ontroerd als het niet zoo belachelijk was gewor den. Een helsch spektakel ontstond, toen de jury den uitslag bekend maakte. De keus/ was naar het oordeel van het pu bliek niet juist. Toen de kampioene voor het voetlicht kwam om met ’n toespraak te worden gehuldigd, brak een oorver- doovend geschreeuw en gefluit los, dat minutenlang aanhield. Het geloei om *n andere dame, die man wel de eer waar dig keurde, hield aan, terwijl de gekoze ne luid werd uitgefloten. De uitgejouwde jury nam eindelijk een kloek besluit en verscheen met 3 dames, die alle drie bekroond werden. Eén voor schoonheid, één voor charme en één voor tooneelspeelkunst. URKER VISSCHERS GEDUPEERD Netten in beslag genomen. Volgens een in 1930 door de visscherij inspectie genomen besluit, moet voor het visschen in het IJsselmeer een vergun ning worden aangevraagd, die f 7.50 kost. Vele visschers hebben dit niet ge daan omdat men meende, dat het IJssel meer binnen twee jaar wel leeggevisent zou zijn. Dit valt echter mee; nog nim mer is er zooveel paling en bot gevan gen als thans en omdat er met de kust- visscherij op de Noordzee niets te ver dienen is, vertoeft bijna de geheele Dr ier^ motorvloot op het IJsselmeer. zijn echter slechts 25 schippers vergunning hebben. Thans varen twee politiebooten op 't IJselmeer en reeds is een groot aantal visschers bekeurd, terwijl hun netten in beslag werden genomen. Bij sommigen was het warm toege gaan. De rijksveldwachters zouden zelfs met de vuurwapenen gedreigd hebben. De verslagenheid op het eiland is groot CUBA EN MEXICO GETEISTERD. Cycloon en vloedgolf maaiden vele slachtoffers. Cuba ie Vrijdag door een cycloon ge teisterd, die op het geheele eiland, en niet in het minst in de hoofdstad, groote schade heeft aangerioht. Huizen werden Ingedrukt, telefoon- en telegraafpalen omvergoworpen, terwijl door de vloed- doen verhoogen. Verder stelde spr. de vraag of het ho- pelooze standpunt van sommigen, de export uit ons land toch verloren ia, juist is. Neen antwoordt spreker daar op. Zie slechts de kaas, die toch nog al tijd verkocht wordt en vraagt of wel be seft wordt wat het beteekent om eenige maanden van een buitenlandsche markt weg te blijven, gezien de „goodwill” van 100 jaren, welke met dit product hebben. Grenzelooze onkunde en kortzichtigheid doet rodeneeren: „de export kost gold en daarom moet die maar ophouden”. We krijgen daarvoor in de plaats een graanteolt waarvan de wereldmarktprijs vale guldens minder is, dan dat die hier moet opbrengen, terwijl ook boter ep het oogenblik een artikel is, waarvan dj het ook door diverse maatregelen zeker geen overcompleet is en ook dit in da naaste toekomst niet het geval zal zijn. Daar mee is niet gezegd dat veebeperking niet noodig zal zijn. Stelt men dan tegenover elkander de graanteelt welke kan geschieden in stre ken en op een manier waardoor de kos ten van de productie laag zijn en kaas en boter, waarvan kaas een artikel is, dat nergens zoo is te maken als hier, dan kan gezegd worden dat in betere tij den dit Nederlandsche artikel nog een toekomst heeft, doch geenszins graan, het artikel dat overal gemakkelijk ia te teelen. Aangenomen echter, dat de kaas niet meer te plaatsen zou zijn, dan is nog deze regeling van de invoerrechten op graan niet goed te praten. Spr. geeft een overzicht van de melk prijs en zegt, dat het niet aangaat een maatregel te nemen welke op de veehou ders drukt zonder dat teoen-maatraoalen zijn genomen. Alhoewel de rogeering het zoo wel Jüet bedoeld ml hebben, noemt spreker het toch een bloedaftapping van de vee houderij en een schadeloostelling op de een of andere manier zou vele bezwaren opheffen. Bij de eieren geschiedt dit reeds en er wordt gezegd, dat door de veecentrale door veebeperking de veeprijzen zullen worden verhoogd. Het resultaat hiervan komt echter, als het komt pas zeer belangrijk later. Bij het zuivel zal dit voorloopig geen prijs stijging teweeg brengen, en ook al is de varkenshouderij iets beter, een flinke prijsstijging zal teweeg gebracht moeten worden om de kosten van de graanrech ten op te heffen. De vraag blijft echter of die verhoo- ging wel kan geschieden, en zoo wordt deze streek weer de ergste dupe, even- zoo als dit eerst bij de invoering van de invoering van de varkanswet het geval is gweest Een monopolie heffing, zeer laag ge steld, en te verdeden over drie groepen, onverschillig welke, die het het moest noodig hebben, had spr. beter geacht. De uitvoer moet daarbij zooveel moge lijk gaande gehouden worden, want ho peloos stuikt Nederland financieel in elkaar, als dit niet sooveal mogelijk wordt gesteund. Resumeerend komt spr. tot de con clusie dat hij de graanwet niet bestrijdt, maar protesteert tegen de uitvoering en toepassing er van in de huidige vorm, tenzij maatregelen op korten termijn worden genomen de onbillijkheden op te heffen. Hierop volgde een uitvoerige gedaoh- tenwisseling on werden vele vragen ge steld, ook aan den heer De Groot als genoodigde van het hoofdbestuur, welke van meening is, dat in het hoofdbestuur van de H. M. v. L weinig over deze zaak is gesproken. Nog vele bijkomende zaken worden besproken en het resultaat is dat een commissie wordt benoemd welke een en ander bij het secretariaat zal gaan be spreken en dan naar bevind van zaken handelen. Verder werd nog meegedeeld dat de crisis zuivelcentrale een uitkeering ral doen van f 5.per gehouden melkkoe Ook werd besloten om in de vertegenwoor digende afdeelingen te steunen de voor dracht van candidaatstelling voor het hoofdbestuur van de H. M. v. Landb., zooals de afdeeling Gorinchem dit heeft ingediend. VIJF GULDEN PER KOE. Uitkeering uit crisis zulvelkss. In een te Tilburg gehouden vergade ring van den Noord-Brab. Ghr. Boeren bond heeft de heer Buckman, regeenngs commissaris voor uitvoering van de Gri- ste-Zuivelwet medegedeeld, dat de minis NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND IN UTRECHT. I golf, die op den cycloon volgde, een der hoofdverkeerswegen van Havana onder water is géket. Het spoorwegverkeer moest worden stopgezet, daar men vreest dat de dijken onderspoeld zijn, gedurende eenigen tijd is het verkeer I dus vrijwel geheel gestremd geweest Ook de lichtleiding werd beschadigd, zoodat de stad plotseling in het duister was gehuld, hetgeen de angststemming onder de bevolking nog vergrootte. Tal van menschen werden gewond door etuk ken van neerstortende daken en bal kons. In totaal zijn te Havana 78 personen gewond, van wie zestien ernstig. Een hunner is aan zijn verwondingen be zweken. De autoriteiten hebben zich genood zaakt gezien onmiddellijk drastische maatregelen te nemen tegen plunderin gen; in de stad zelf en in het havenge bied deden zich al spoedig na de ramp voor. Vijf plunderaars zijn reeds door soldaten doodge- Gisteravond is een autobus van den T O D-diens» te Rotterdam, waarin be halve de chauffeur nog acht passagiers gezeten waren, nabij ..Buitenzorg” in de ringdijkvaart gereden Alle inzittenden, vijf dames en drie heeren. konden Wor den gered, terwijl de chauffeur door een zijraam van den wagen naar buiten kon komen. Hij wist zwemmpnde den kant te bereiken De vrouw van een timmerman te Franeker zag op den vloer in huis een vreemd dier kruipen het bleek een slang te zijn In haar angst ffing zij het dier met een bezem te lijf. Door de vlugge be wegingen van het dier sloeg zij telkens mis, doch eindelijk maakte een slag op den kop van het beest een einde aan zijn leven Mogelijk is het dier met a«n kist bananen meegekomen Onder leiding van den rijkpbemld- delaar, prof mr P J. M. Aaibarse, heeft een conferentie plaats gehad met de partijen^ betrokken bij e$i dreigend conflict bij de Kon. Nederlandsché Pa pierfabriek te Maastricht. Op voorstel van den rijksbemiddelaar is een door de werknemers gesteld ulti matum met 8 dagen verlengd. Het Amerikaansche stoomschip President Wilson is op 200 mijl Afstand van Kaap Fear in aanvaring gekomen met het Amerikaansche stoomschip Cold Water, dat tengevolge van de aanvaring in brand is geraakt en gezoiiken. De bemanning; bestaande uit 40 kop pen, ia gered Het onderzoek ii de op Prof. Lessing is zoo ver dat op grond van het verzamelde 'materiaal met nieuwe arrestaties ning kon worden gehouden. Men wacht, dat thans ieder oogenblik da knooping van dit moorddrama eefri kan zijn Te Tulsa (Oklahoma) heeft M po litie een geheime baby-markt onidekt, waar buiten-echteliike kinderen verhan deld werden. Onlangs zijn er vier kinde ren verhandeld tegen prijzen van 50 tot 75 dollar. Er zullen strenge maatregelen getroffen worden. In een Fransch plaatsje dicht bij de Spaansche grens verschenen 3 ele gant gekleede heeren per auto voor een bank. Zij drongen binnen er roofden een portefuille met 72.000 francs. Daarna verdwenen zij in hun auto over de Spaansche grens. Zij gebruikten een ge stolen auto. Op een 1" C (Italië) brak brand uit, die zoo snel om zich heengreep, dat van de acht in het huis aanwezige personen, slechte drie gered konden worden. De overige von den den dood in de vlammen Een Britech-Indisoh bestuursamb tenaar in het district Midnapore, is door een jongen Bengalees vermoord, die vervolgens zelf werd gedood. Een tweede aanrander werd ernstig gewond, een derde gearresteerd. Dit is de derde overheidspersoon in het district die werd vermoord. De sneltrein ParijsMarseille heeft in groote vaart bij Quincoy op een over weg een auto met 8 personen overreden. De wagen werd eenige honderden me ters meegesleurd. Alle acht inzittenden werden gedood. DE MOORD OP PROF. LESSING. Een dreigbrief. Een welbekend midden-Europeesch schrijfster heeft volgens de „Evening Standard” onlangs te Mariënbad Theo dor Lessing ontmoet. Zij vertelde, dat toen zij eens met Lessing thee dronk, hij een brief ontving. Hij las dien an bergde hem zorgvuldig in zijn jas weg. „Er staat een prijs op mijn hoofd”, zeide bij rustig. „Binnen een maand ben ik dood. ITALIAANSCH VLIEGER OMGE KOMEN. De Pinedo levend verbrand. De Italiaanscho vlieger Markies De Pinedo is Zaterdag op het Floyd Ben- nett-vliegveld bij New Tork om het le ven gekomen, bij een poging om te «tar ten voor een non-stopvlucht naar Bag dad. De zwaarbeladen machine kon uiterst moeilijk van den grond komen en eerat aan het eind van de startbaan verhief de staart zich een weinig van den grond. Tegelijk scheen de piloot de controle over de machine te verliezen en ze kwam met volle vaart terecht in de prikkel- draad-afzetting van het auto-parkeer- terrein. De machine sloeg over den kop, vloog in brand en werd geheel een prooi van het vuur. Een mechanicien, deed wan hopige pogingen om den brand te blos- schen in de veronderstelling, dat de pi loot zich er nog in bevond. De man liep bij zijn pogingen ernstige brandwonden op. Hot bleok. dat De Pinedo uit zijn ma chine was gevallen of gesprongen, want men vond zijn lijk op eenige meters af stand van de machine. Toen men hem in het administratiegebouw had gebracht, bleek, dat de vlieger reeds was overle den. Uit het feit, dat zijn lichaam ern stig door brandwonden verminkt was, maakt men op, dat reeds gedurende den start brand in de machine is ontstaan. Markies Francesco de Pinedo is een van de groote mannen geweest van de Italiaanscho luchtvaart Hij behoorde tot de eersten, die den Atlantisohen Oce aan overstaken via de Azoren en bij tal van andere gelegenheden hield hij even eens Italië’s naam als luchtvarende nar tie hoog. FILMACTRICE BEDREIGD, Met ontvoering van haar kind. De bekende Mexicaansche filmactrice Lupe Velez te Hollywood, begeeft zich tegenwoordig niet ter ruste zonder een geladen revolver onder haar hoofdkus sen te leggen. Zij kreeg reeds 3 dreig brieven van personen, die verklaarden, haar dochtertje te zillen ontvoeren de eerste dreigbriefschrij Ter eischte 25 hOO dollar, de beide anderen elk 15.0 5 dol lar. Zij heeft haar dochter daarom naar Mexico gezonden, waar zij wei veiliger zal zijn. Lupe Velez heetf er voor gezorgd, dat het een heel karwei is om bij haar in te breken. Om het huis staan drie gewa pende wachters. Alle juweelan en kost baarheden zijn in verzehvrde bewaring en de actrice heeft geleerd oen revolver goed te hanteeren. van het onderwerp: „invoerrechten op granen” en tot die bespreking uitgenoo- digd de heeren T P. Huisman «n A. v Wijnen. Bij de opening werd met leedwezen geconstateerd dat den heer Huisman niet aanwezig kon zijn De heer v. Wij nen maakte daarop ernstige bezwaren om^nu zijn standpunt uiteen te zetten den drang uit de vergadering gaf hij tenslotte toe en begon te zeggen dat de kwestie van de graanrechten de vee- «n varkenshouders als ‘t ware heeft overvallen. Wel waren eens énkele op merkingen gehoord, maar men dacht niet dat de invoering zou plaats hebben zonder de verschillende belanghebben den te hooren. Spr. noemde in dit ver band de F.N.Z. als de groote Friesche organisatie, de Bond van melkveehou ders en de Bond van Kaasproducenten Ook de Zuivelcentrale en de Veocen- tralo rijn als crisis-orgaaisaties niet ge- van gevallen dan ook schoten. Ook uit andere doelen van Cuba kwa men later, toen de verbindingen geleide lijk hersteld werden, berichten binnen over de verwoestingen, die de orkaan daar heeft aangericht. Tot de plaatsen, die het ergst geleden hebben moet Santa Clara behooren; zes menschen zijn hier om het leven gekomen. Te Gamagüey werden 8 personen gedood en 200 ge wond, het aantal slachtoffers te Jucaro, welke stad voor een deel onder water staat, is nog niet bekend. Ook Revico werd door de cycloon en vloedgolf geteisterd. Bij San Alezo spoelden de vrouwen de waach in de ri vier, toen plotseling de hooge vloedgolf over den oever sloeg. Zes vrouwen en negen kinderen werden meegesleurd on verdronken. Op de Bakama-eilanden zouden 5 men sohen gedood zijn en 10 gewond. Hiermede aldus de verklaring van den heer Buckman, zal de zuiveldepot van de Crisis-Zuivelcentrale zoowat zijn uit geput, waarmede aan een wensen der boeren zal zjjn voldaan. HEFFING OP VARKENSVLEESCH VERLENGD. De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat de heffing op het slachten van varkens en op den invoer van varkensvleesch ongewijzigd wordt verlengd tot 14 October. DE NOOD IN DEN LANDBOUW. Ean verbod van executie. De Bond van Landpaohters en Hypo- theekboeren in Nederland heeft aan alle landjaouworgamsatiea een eohruvan, K»>- zonden. waarin gezegd wordt: De ontzaglijke nood ten piattalande roept om een daad. Hondjeidtalten boeren zun reeds ten onder gegaan, duizendtallen bedreigt eenzelfde lot. De executies wegens r au lo of huurschuld spreken sterk tot de ver beelding der boeren; ze zijn een bron van onrust voor het platteland. Maar de stille overdrachten van eigen domsrechten. die veel menigvuldiger zijn, beteekenen evenzeer het te loor gaan van het resultaat van lange jaren moeizamen arbeid en zuinig leven. De financieels onmacht, het bedrijf door te zetten, zooals moest, maar meer nog de vrees van de nabije ondergang, dooft de ondernemingslust, rooft de ar beidsvreugde en ondermijnt zoowel het li- chamelijk als het geestelijk wearstands- vermogen van menigeen. Daarbij komt nog het gevaar, dat onze boerenstand almeer schatplichtig dreigt te worden aan hypotheok-, grand- en aredietkapitaal Tegenover de beangstigend groote nood ten plattanJande past «an eensgezinde daad. Wanhopig sist de Nedsrlandscho boer naar zijn leiders op en verlangt, dat zij de handen in een sullen slaan tot zijn redding. De landdag te Joure op Woensdag 29 Augustus, uitgaande van de afdeelingen in Haakerland van de Friesche Maat schappij van Landbouw; den Bond van Landpachters en Hypotheekboeren in Nederland, den Ghr. Boeren- en Tuin- derabond, den Aarts diocesan en Boeren en Tuindensbond en den Agrarische jErie- sohe Bond door meer dan 2000 boeren en boerinnen bezocht, was een sprekend symbool van het door den gemeenanhap- pelijken nood geboren verlangen naar eensgezinde actie. Gezomenlijke actie dwingt tot beper king. Niet wat verdeelt, slechts wat al len gemeenschappelijk voorstaan, mag in zet van sulk een actie zijn. Welnu, het platteland heeft allereerst en allermeest noodig een algemeen ver bod van executie wegens rente- en huur schulden sn wegens aotharstallige belas tingen. Daarnaast sn daarna ia veel méér noo dig, om den kwijnenden boerenstand te redden, maar bij de beantwoording der vraag, wat daartoe noodig ia, loopen de meeningen nog te zeer uiteen, om reeds nu een eensgezinde actie mogelijk te ma ken. Wij kunnen ons echter niet voorstellen, dat «r ook maar één landbouworganisa tie is, die de noodzakelijkheid niet in ziet van oen algemeen verbod van execu ties. Daarom noodigt onze Bond u beleefd uit. u te doen vertegenwoordigen op een vergadering te Utrecht op '18 September a.s., ter bespreking van de volgende pum- ten: a. door het verzamelen van materiaal, betreffende reeds plaats gehad hebbende verkoopen (publiek en onderhandsch) wegens rente- en huurschuld; b. door het verzamelen van gegevens omtrent den omvang van het gevaar, dat hypotheek- en pachtboeren bedreigt, c. door het beleggen van provinciale meetings, waar een spreker van elk der meewerkende en in die provincie behoor- ,m- georganiseerde organisaties het voert (waarbij overwogen kan verbinden); d. door iid

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 4