3 ra De Ezel van mijnheer Pimpelmans. Wat geeft de Radio? Gemengd Nieuws. 'mm Rechtszaken. 'Sportnieuws. Wetenschap en Techniek. burgerlijke Mand. Marktberichten. TWEEDE BLAD WHUW»BLAD VOO» ZUID-HOLLANI €N UTRECHT. Schnonhov.n.ch. Cour.nt WBCNWAB trPTBUWER 10JS Dtndardag 21 September. Hilversum. A.VJLO. 810 Gramofoon; 10—40.15 Morgenwijding; 10.1510.80 Gramofoon; 10.80—>11 Zangvoordr&cht; 11—11.80 Gramofoon; 11.80-12 Viool recital; 1212.15 Gramofoon; 12.15— 2.15 Concert door het Ensemble Rent meester en Gramofoon; 2.152.45 Voordraoht door Marie Holtrop; 2.45 8.45 Orgelooncert en Zang; 44.80 Ant. van Dijk spreekt voor rieken en ouden van dagen; 4.80—5 Gramofoon, 65.40 Voor grootere kinderen. Opvoe ring van „Op en top William"; 5.40— 6.30 Kovacs Lajos en zijn Orkest; 6.30 '7 Sportpraatje dopr den heer H Hollander; 77.80 Kovacs Lajos en rijn Orkest; 7.80-3 Mevr. Ida.de Leeuw van Rees bespreekt het knippa troon voor de middag- en avondjapon; 88.05 Nieuwsberichten; 8.050 Con cert door het Omroep-Grkest; in de pause: Fred Fry over de a.s. A.V.R.O.- cursussen; 0—0.40 Opvoering van „Zo mer-Zondag"; 9.4010.20 Concert door het Omroep-Orkest en Piano; 10.20—40.30 Gramofoon; 10.30—11 Vervolg Concert; 1111.10 Nieuwsbe richten; 11.1012 Gramofoon. Hirixsn. KJR.O. 80.15 Concert; N.C.R. L 10—10.15 Gramofoon; 10.16—10.45 •gendienst door Da. J. L. de Vries;; 10.45—11 Gramofoon; K.R.O. 11—11.30 Gramofoon, 11.8012 Godsdienstig halfuurtje; 12.15—2 Concert door het K.R.O.-Orheet; 11.20 Gramofoob; N.C.R.V. 2—3 Cursus fraaie handwer ken; 83.80 Vrouwenuurtje; 46 Bij bellering door Ds. J. P. van Leusden; 5—5.80 Cursus handenarbeid voor de Jeugd; 5.80—6.30 Liederen-recital; 6.30 —6.46 Gramofoon; 0.457 Cursus knippen en atofversieren; 7.1öh—'7.30 Nieuwsberiohten; 7.30-7.45 C.N.V.- kwartiertje, Secretaris A. Stapelkamp ■preekt; 7.458 Gramofoon; 8—9 Gon- oert door de Haarlemache Orkest Ver- eeniging; 0—0.80 Dr. J. W. Noteboom over: „Gezag en Vrijheid"; 9.8010.30 Vervolg Concert; pl.m. 10 uur Nieuws beriohten; 10.30—41.30 Gramofoon. Vrijdag 22 September. Hilversum. A.VJR.O. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V A R.A. 10.15 uur Voordracht door Adolf Bouwmeester; 10.30 uur Concert door het Trio Favoriet; 11 uur Onze Keu ken door P. J. Kers Jr.; 11.30 uur Vervolg Concert; A.VJR.A. 12—2 Con cert door het Trio Jetty Cantor en Gramofoon; 2—2.80 Gramofoon; 2.80 3 Voordracht door mevrouw W. van Hooff—Gualthérie van Weezei; S4 Gramofoon; V.A.R.A. 4.15 Concert door het V.A.R.A.-Klein-Orkest; 4.50 uur Na schooltijd; 5.80 uur Concert door de Notenkrakers; 6 uur Gramo foon. 6.16 uur Concert door de Fliere fluiters; 6.40 uur Toespraak voor het Landelijk Comité der Jongeren Vredes- Actie, door Gor Huisman; 7 uur Con cert door het V.AR.A.-Orkeat V.P.R.O. 8 uur Cursus; 8.30 uur Concert; 0 uur Lering door D». H. J. Kaatein; 9.30 uur Concert; 10 uur Nieuwsberichten; 10.15 uur Lezing door C. Höweler; 10.45 uur Gramofoon; V.A.R.A. 11 uur Orgelspel; 11.30 uur (Homofoon. Hulien. K.R.O. 8—9.15 Gonoert; 10— 11.80 Gramofoon; 11.30 uur Halfuurtje voor rieken en ouden van dagen; 12.15 1.45 Concert door het K.R.O.-Sex- tet; 11.15 Gramofoon; 2—3 Zang-en Piano-recital; 4—5 Orgelconcert; 5.30 Gramofoon; Ö.80—6 Land- en Tuinbouwhalfuurtjè door Th. Arts; 0 7 Concert door de K.R.O.-Boys; 7.15 7.85 Dr. A. G. A. M. Buwalda over: „Accumulatoren" (II); 7.85-7.45 Gramofoon: 7.458.30 Concert door het K.R.O.-Orkest; 8 90-385 Nieuws beriohten; 8.85—8.45 Viool-soli; 8.45— 0 Gramofoon; 8—0.80 Concert door het K.R.O.-Orkest; 9.30-0.50 Opvoe ring van „De Brief"; 9.50—40 Viool- ■oli; 10—10.10 Opvoering van „De sa tijnen «ohoentjee"; 10.1010^90 don eert door hst K.R.O.-Orkest; 10.90— 10.85 Nieuwsberiohten; 10.35-42 Con- cert door Eflm Schachmeister en zijn Orkest. vostbalwedstrijd tegen Stolwijk. Onze plaatsgenooten wonnen met 4—1. Vrijdag had in het sociëteitsgebouw ten overstaan van notaris Meijer de pu blieke inzet plaats van het woon- en winkelhuis en een perceel gTond, beiden van den heer G. Vught. Voor perceel I het woon- en winkelhuis werd laagste bieder de heer J. de Vries te Lekkerkerk voor f 2200 en voor perceel II de heer C. P, den Ouden alhier voor f 85. Geschenk'aan ds diergaarde. Krimpen a.d. Lek. De visscher G. Verkerk heeft in den polder een geheel w;tte paling gevangen. Hij heeft het zeldzame dier aan de diergaarde ge schonken. In het polderhuis van den polder Krimpen a.d. Lek hebben Zaterdagmor gen de bestuurderen afscheid genomen van den voorzitter den heer A. de Jong Az. De waam. voorzitter, het oudste be stuurslid, de heer Adr. Dogterom heeft hem in hartelijke woorden dank ge bracht voor wat hij in zijn 17-jarig voorzitterschap voor den polder was ge weest. Bijzonder dankte hij hem voor da£ prettige wijze waarop hij steeds meth# bestuur had omgegaan. Het speet all»* dat hij om gezondheidsredenen héén was gegaan. Namens zijn medebestuur deren bood hij den scheidenden voorzit ter een wandelstok met zilveren knop met inscriptie aan. Daarop werd de nieuwe voorzitter, de heer M. de Jong Az., broeder van den afgetreden voor zitter geïnstalleerd. Gezellig bleven allen sof eenige oogenblikkea bijeen. SPAANSCHE GEZANT. In em schoorsteen van de woning van den heer de J. had een z.g. Katuil haar neet gebouwd. Door de vermeerde ring van het uilengezin werd *het den bewoner wel wat te veel storend, soodat hij deze vogelfamilie liet verwijderen. De jonge uilen werden uit het nest gehaald. Deze dieren troffen verschillende eige naren, die se in kooien buiten hingen. De ouder-familie komt nu de jongeren des nachts voeden. In een der kooien bij v. B. kon de oude niet door de tralies het voeder kwijt. Maar als bewijs dat het voor het kind bedoeld was, vond men 's morgens negen muizen dood voor de kooi liggen. Aanbesteding. Krimpen a.d. IJssel. De architect Dirk Stuurman te Gouda heeft aanbe steed het weder opbouwen van een win kelhuis voor den heer C. A. Rook. Er werd als volgt ingeschreven: R. H. van Halewijn en Zonen, Lekkerkerk f 4550, H. E. van Deest, Gouda f 3960, Fa. J. Noordergraaf, Lekkerkerk f 3898, Ooms en de Bruijn, Ammerstol f 8879, Corn. Halewijn, Krimpen a.d. Lek f 8710, G. van Staveren, Krimpen a.d. IJssel f 8600, L. Ponsën, Krimpen a.d. IJssel f 8590, A. C. Slappendel, Krimpen a.d. IJssel f 8575, fa. S. de Deugd en Zonen, Krimpen a.d. IJssel f 8547, J. Spruij- tenburg en P. V. Duijvendijk, Ouderkerk a.d. IJssel f Justo Gomez Overin, de nieuwe Spaan- sche Gezant, overhandigde zijn geloofs brieven aan de Koningin. Links baron v. Hardenbroek v. Hardenbroek. Lskksrkerk. De A.N.W.B. en de K.N. A.C. hebben f 100 toegezegd voor het tot stand brengen van verkeersverruiming aan den Lekdijk, hoek Korte Stoep. Het bestuur van de vereeniging van den Handeldrijvenden en Industrioelen Middenstand is thans als volgt samen gesteld: H. Littel, voorzitter; H. Ligt- hart Schenk, 2e voorzitter; D. van der Graaf Cz., secretaris; A. Stoppelenburg, 2e secretaris; T. van der Graaf, pen ningmeester; W. Broer Kz. en J. van Limborgh Jz., commissarissen. De vereeniging JDe Postduif" hield een wedvlucht uit Apeldoorn, afstand 105 K.M.; deelname 182 duiven. 1, 3, 21 en 25 Gebr. van Risp; 2 en 84 A. Broere Gz.; 4. A. van Boudestein; 5 en 11 P. Slingerland; 0, 12 en 85 Gebr. Linge; 7, 18 en 10 Molenaar en Ligthsrt; 8 en 14 A. Mudde; 9 A. van Krimpen; 10 Gebr. de Jong; 15 C. Nobel; 17 M. Hoo- genboezem; 18 en 81 Gebr. Broer; 19 en 20 C. Peute; 22 en 23 T. Zwartbol; 24 en 26 A. de Groot; 27 Gebr. Graaf land; 28 W. Bravenboer; 29 P. Mudde, 30 G. Verkaik, 32 D. van der Graaf; 83 E. Hofwegen; 80 C. Stoppelenburg, 87 A. Burger. Aankomst eerste duif 10.24.30 uur en laatste duif 11.00.28 uur. Door een defect aan de stuurin richting reed de heer J. S. met zijn personenauto in Opperduit van den dijk. De heer M. van Wijnen trok den wagen met een andere auto op den dijk en sleepte hem weg ter herstelling. De heer S. kwam met den schrik vrij. Gevonden: een kinder-armband en twee heeren-rijwielen. Inlichtingen bij de gem.-politie, Theorie an praeltjk. Loplk. De vereeniging van leerlingen van land- en tuinbouwwlntercursussea en oud-leerlingen in bezit van diploma, van bovenstaanden naam, hield haar ledenvergadering in de 0. L. school te Lopikerkapel, waar ale spreker optrad de heer A. A. van Dommelen, land- en tuinbouwonderwijzer te Jutphaas. Na dat de voorzitter, de heer H. J. v. d. Hul de vergadering heeft geopend, waa het woord aan den heer Van Dommelen die een lezing hield over: „Melkcontrole en het nut daarvan". Spreker gaf een overzicht van het werk van den melk- controleur en zette op duidelijke wijze uiteen, het nut, dat de boer er van heeft als hij zijn gebruiksvee in waarde doet stijgen, het nut eener verhoogde melk- productie en van een verhoogd vetge halte. Een. en ander lichtte spreker toe met cijfers\uit de practijk, wat een enorm verschl liet zien tusschen goede en slechte productie koeien, welk ver schil echter alleen is na te gaan, door middel der melkcontrole, zoodat het nut daarvan niet hoog genoeg geschat kap worden. Daarna werd' gelegenheid gege ven tot het stellen van vragen, waarvan een gretig gebruik werd gemaakt en wat tot verschillende leerzame en opgewekte discussies aanleiding gaf. Zaterdagmiddag maakte de mu- ziekvereeniging „Excelsior" van Lopi kerkapel per motorvaartuig een tocht door de gemeente vanaf Lopikerkapel tot café Strien te Cabauw. Vroolijk liet zij haar tonen door de gemeente klinken als opwekking tot een bijdrage voor het symphatieke doel hater tocht. Enkele jongedames collecteerden namelijk langs de huizen teneinde de kas der vereeni ging tot het uitzenden van kinderen naar gezondheidskolonies, te versterken, om het mogelijk te maken, wederom enkele kinderen voor wier gezondheid het drin- gtnd noodzakelijk ia, uit te zenden- Keurloon. Nleuwerkerk a.d. (Jeeri. De hebben zich met een adres tot den meenteraad gewend met verzoek om het keurloon voor ingevoerd vleesoh, dat thans 2 cent per K.G. bedraagt, terug te brengen op 1 cent. Nleuwerkerk a.d. IJssel. Blijkens de gemeenterekening 1932 is aan uitkeering uit het gemeentefonds ontvangen f 23.520,64. Het hoofdstuk belastingen geeft een ontvangst aan van f 88.748,21, het openbaar lager onderwijs een nadee- lig saldo van f 4030,38, het bijzonder la ger onderwijs een nadeelig saldo van f 13.449,50. Wegens steun aan work- loozen en armlastigen is uitgekeerd f 22.500. In deze gemeente is een dansclub opgericht, die haar bijeenkomsten houdt in de zaal van den heer J. Honkoop. Het aantal aangiften van de be smettelijke veeziekte mond- en klauwzoer bedraagt thans 99. De inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst heeft de veestapels van 0 veehouders met ingang van 23 September gezond verklaard. Ottoland. Toen mej. A. M. uit Bles- kensgraaf met eenige andere dames, ko mende van Goddriaan, per rijwiel huis waarts zou keeren, slipte hier haar rij wiel, vermoedelijk door den slechten weg, waardoor zij in den Graafstroom geraakte. Gelukkig werd zij spoedig ge red. tZij kon, na bij den heer J. V. van droge kleeren te zijn voorzien, haar reis vervolgen. Hengelaartleed. ReeuwIJk. Er wordt den laatsten tfjd op de plassen veel aan hengelsport ge daan en vooral naar brasem gevischt. Voor de pachters van het water is dit niet aangenaam. De rijkspolitie heeft dan ook niet minder dan 6 processen- verbaal op één dag opgemaakt. Voor heen bleef het bij een waarschuwing, hetgeen blijkbaar niet heeft geholpen. Aanrijding. ReeuwIJk. Zaterdagmiddag kwam da heer Van der Heiden met een auto zijn werf afrijden, zonder signaal te geven. Van de Reeuwijksche brug naderde een motorrijder, die niet meer kon stoppen, zoodat de motorfiets op de auto liep. De berijder maakte een salto, maar kwam er goed af; alleen had hij een been eenigszins bezeerd. De auto werd be schadigd, het motorrijwiel niet. De polderbsmallng. ReeuwIJk. In een Vrijdag gehouden vergadering van stemgerechtigde inge landen van den polder Sluipwijk, werd besloten tot het aangaan van een nieuw bemalingscontract met den polder Reeu- wijk a f 425 per H.A. voor den tijd van 25 jaar. De polders zijn op het punt der be maling thans tot volledige overeenstem ming gekomen. Het hoofdgemaal (ruw- olie) komt te Bodegraven, terwijl aan het Reeuwijksche Verlaat een klein eleo- trisch gemaal zal komen. Voorts blijft de Tochtbrug open, terwijl de gemeente Reeuwijk toestemming zal krijgen tot het doorgraven der Groene Ree. Zorge de gemeente nu straks voor een overbrug ging, die sioh aanpast bij de schilder achtige omgeving, «de waarborg voor onbelemmerde doorvaart. Dit besluit zal door de watersportliefhebbers met vreug de worden ontvangen. GeltenfokkerlJ. Streefkerk. Vrijdagavond hield de geitenfokvereeniging „Verbetering zij ons doei" een verloting. Voor de trekking had het bestuur den burgemeester uit- genoodigd, die deze uitnoodiging had aangenomen. De belangstelling naar .de uitkomst was tamelijk groot. Nadat de burgemeester met eenige woorden het belang dezer vereeniging en dat van het fokken van een beter geitenraa had uit eengezet, ging hij tot trekking over. De twee hoofdprijzen, twee geiten, vielen ten deel aan de heeren H. de Ruiter te Oud-Alhlfti en A. van Vliet te Nieuw-, Lekkerland, terwijl voorta vijftien prl onder groot# belangstelling werden geloot. Waddlnxvaan. Door het ilippan van zijn motorrijwiel is de heer De R. alhier op den Henegouwerweg gevallen. Hij liep aleohts eenige ontvellingen op, doch zijn motorrijwiel werd aan de atuurin- riohtlng ernstig beschadigd. Terwij de heer B. uit Bodegraven hier per rijwiel passeerde, reed hij aan /den Brugweg in de «loot en ging kopje onder. Hij wist zichzelf te redden en la ter zijn rijwiel op te visschen. ieuw-, irijzeiv DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Slachtoffer van eigen roeke loosheid. Maandagmiddag naderde op den onbe- waakten overweg aan den Molenweg te Amstelveen een vrachtauto van den groentehandelaar Smit, aldaar, en be stuurd door diens ongeveer 20-jarigen knecht Lafontaine, naast wien het 6-jarig zoontje van den eigenaar gezeten was. Het uitzicht op den overweg is buiten gewoon goed, er staan geen hoornen en huizen in de onmiddellijke nabijheid. De hekken zijn in de bekende kleuren ge schilderd. Gelijktijdig met de vrachtauto naderde een lokaaltrein. Toevallig «tonden twee machines voor den trein, die beiden de stoombel hadden aangezet. Deze Lafontaine, die hier honderden malen was gepasseerd, schijnt nog ge waarschuwd te zijn door een man, doch moet geantwoord hebben, dat hij den overweg nog wel kon oversteken. De roekeloosheid heeft hem het leven gekost. Nauwelijks was het voorgedeelte van den grooten vrachtwagen op de baan of de voorste machine raakte hem, waar door de auto kantelde en eenige malen omgewenteld ward, Lafontaine werd tilt VLI EG-ONGELUK. De overblijfselen van het militaire vliegtuig, dat terecht kwam op een auto- renbaan in Brookland (Engeland). De vlieger werd gedood en zijn begeleider zwaar gewond. de schulp geslingerd, evenals het zoontje van Smit. De chauffeur werd in twee stukken gereten. het knaapje kreeg slechts lichte kwetsuren. De vrachtauto werd totaal gekraakt en is later voor oud roest weggesleept. Bei de locomotieven kregen schade, en een hek naast den spoorweg werd over een afstand van eenige tientallen metera uit den grond gerukt. INVOER VAN RUSSISCH GRAAN. Verscheidene importeure van buiten- landsche granen te Rotterdam hehben van de douane mededeeling ontvangen, dat geen Russisch graan meer kan wor den ingeklaard, zoo meldt de Rotterdam- sche correspondent van het Hbld, Algemeen wordt verondersteld, dat de afkondiging van dit verbod op een tijd stip, waarop de uitvoer van Russisch graan van den nieuwen oogst begint, géén anders bedoeling heeft dan om den invoer van Russisch graan in ons land (NedesJand is nog altijd een van de be langrijke afnemers daarvan en blijft dat ook, nu het afzetgebied voor Rus sisch graan in het overigs Europa zoo sterk is ingekrompen) te doen dienen al ruilobject voor den Nederlandse hen uit voer naar Rusland. Ter beurze spreekt men in dit verband van rundvee en ha ring. IN HET HOL VAN DEN LEEUW. Diefstal bij kantongerecht. Gisternaoht hield te Enschede, om streeks 4 uur een vrachtauto stil voor een pakhuis aan de Deurlingerstraat, waar een opslagplaats is gevestigd Van in beslag genomen goederen van het kantongerecht. Er is daar op het oogen- blik een groote partij margarine aanwe zig. Twee mannen Sprongen van de vracht auto waarvan de motor ln werking bleef en verschaften zich toegang tot de op slagplaats, waarna zij met het inladen der kisten margarine begonnen. De politie die van een en ander de lucht had gekregen, had zich in de om geving verdekt opgesteld en plotseling kwamen van alle zijden politiemannen in het burger te voorschijn. De inbrekers sprongen in de auto an reden weg, doch daar de politie met de revolver in de hand den weg versperde, moesten zij spoedig stoppen en gaven zich gewonnen. Een derde persoon, die op den uitkijk had gestaan, werd na een aohtervolging eveneens gearresteerd. Van de drie aangehouden personen zijn er twee afkomstig uit H&sselo, ge meente Weerselo; de derde is een werk looss uit Lonneker. ZIJN VADER VERMOORD? Het parket van Béthune (Frankrijk) heeft een onderzoek ingesteld naar een ernstige beschuldiging inzake een moord die gepleegd zou zijn in het plaatsje Noeux-lee-Minee. De 72-jarige weduwe Flament, daar ter plaatse woonachtig, had een gevaar lijken val gedaan en op haar ziekbed verklaard, dat lij haar geweten weneohte te ontlasten door over een miedaad, die nog niet aan het lioht was gekomen, mat den rechter te spreken. Zij deelde daarop aan het parket me de, dat een oude mijnwerker, Arthur Ancel genaamd, die sioh vijf Jaar gele den zoogenaamd in zijn eigen woning had opgehangen, het slachtoffer van een moord was geweest en wees den zoon van den doode, die met haar dochter ge trouwd is, als den dader aan. Bij een twist over geldzaken zou de Jongeman zijn vader gewurgd hebben en hem daar na hebben opgehangen om den schijn van zelfmoord op te wekken. De kkw ontkent alle schuld aan het hem door zijn schoonmoeder ten laste gelegde en houdt vol. dat de oude vrouw liegt. Het lijk van den vader zal worden opgegraven voor een gerechtelijk onder zoek. EX-KONING ALFONSO VERGEEFT ZIJN ZOON. Maandagavond zes uur stapte een Jongeman uit een taxi, vervoegde zich aan een achterdeur van een Parijsch hotel en vroeg hem de privé-vertrekken van den ex-koning van Spanje te wijzen. De adjudant van den ex-koning begaf zich naar beneden en trof daar den prins van Asturiö aan. Ex-koning Al fonso koesterde reeds langen tijd 't ver langen zijn zoon terug te zien; hij bad hem zijn huwelijk met de niet adellijke Cubaansche senorita Ocejo, dat tegen zijn wil gesloten waa, eigenlijk reeds ver geven. Alfonso liet zijn zoon dadelijk binnen komen en heeft hem in het onderhoud dat ongeveer 8 kwartier duurde, vergif fenis geschonken. STAD DOOR AARDSCHOKKEN VERWOEST. Vijfduizend slachtoffers. Volgens vertraagde berichten uit het Noorden van de Chineeache provincie Szetajwan hebben daar den laatsten tijd tal van aardbevingen plaats gehad, die aan niet minder dan 6000 menschen het leven hebben gekost, terwijl er enorme materieele schade werd aangericht. Door de aardbevingen is een stad ge heel vernield; ongeveer duizend inwo ners werden levend begraven onder de puinhopen. In de plaats Tating hadden steenstortingen plaats, waardoor groote verwoestingen werden aangericht. Daar «die verbindingen vernield werden kon ook geen contact met de buitenwereld verkregen worden. Eerst thans, nu de communicaties, zij het gebrekkig, weer functionneeren, konden eenige bijzon derheden over het gebeurde worden ge meld. PANIEK OP DE „MALMO". Na da aanvaring. Aan boord van het Deensohe stoom schip „Malmö", dat, zooals gemeld, in aanvaring is gekomen met een Noorsch schip, blijken zich vreeselijke tooneelen te hebben afgespeeld. Ooggetuigen ver halen, hoe alle opvarenden zich aan het dek verdrongen, terwijl vrouwen gillend over boord trachtten te springen. Vooral ontzettend moari de angst ge weest zijn onder de pa^BÉiers van de eetzaal der le klasse, wlhr juist het middagmaal gebruikt werd. Enkele se conden na de aanvaring bood deze zaal een gruwelijk Pöoneel, waarin een wil den chaos gebroken meubelen versplin terd glas en bloedende menschen op den grond lagen. Een passagier werd door de groote ruit in het voorruim geslin gerd. Door angst en pijn geheel verwil derd, schreeuwden de meneohen als waanzinnigen. Zelfs toen het stoom- •ohip reeds aan de kade gemeerd lag, hebben nog enkelen gepoogd, overboord te springen. De reederij deelt mede, dat van dein totaal 60 gewonden elf met beenbreuken en hersenschuddingen in het ziekenhuis liggen. Voor geen hunner bestaat echter levensgevaar. Men vreest evenwel, dat een als vermist opgegeven student bij de aanvaring overboord geslagen ia. 51. Het word herfst en het word win ter. Grauwtje had z'n kuren al aardig afgeleerd. Op een mooien dag ging mijn heer Pimpelmans naar het schaatsenrij den kijken. Door zijn kijker genietend van het echoone schouwspel, stond hij rechtop in zijn wagen, boven op een hoo- gen heuvel. Diep beneden hem lag de ri vier, waar de schaatsenrijders heen en weer reden, 52. Maar Gr&nwtje, die niet lang kon stilstaan, deed opeens een paar stappen achteruit. Het achterwieltjp kwam boven den afgrond te zweven endaar had je 't alweer. De wagen duikelde achter over en mijnheer Pimpelmans stortte, be- gejeid door een lawine van sneeuw, in de gapende diepte, terwijl de wagen met Grauwtje kalm op den heuvel bleef staan. TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLANDEN UTRBCHT. Schoonhovwtscha Courenf WOENSDAG tt SEPTEMBER 1Stt PADVINDERSOPTOCHT. Op de wereldtentoonstelling te Chicago h ielden 10.000 padvinders van alle landen een groo ten optocht. NOG STEEDS LINDBERGH'S BABY. Het zoeken naar de ontvoerders van de baby van Lindbergh duurt, anderhalf jaar nadat de ontvoering heeft plaats ge had, nog steeds voort. De politie van New Jersey en die van New York zijn nog aan het speuren in de hoop eens het set om de schuldigen te kunnen aan halen Ook is de door d«n staat New Jersey uitgeloofde belooning van 50.000 dollar, nog beschikbaar. In New York volgen twintig detectives elk spoor, dat naar de vermoedelijke da ders kan leiden en zij bewegen rich voornamelijk in de ondergpreld. Dit ïpohercheérerk staat onder leiding van inspecteur Lyons, die veel kennis van de onderwereld heeft. Hij verklaarde dat in de zaak meer recherchewerk ie verricht dan in welk ander geval ook, dooh hij was er van overtuigd, eens de hand op de schuldigen te kunnen leg gen. JAPANS VLOOTUITBREIDING. Het nieuwe Japansche aanvullende ▼lootbouwprogram voorziet in den bouw van. twee kruisers van 8000 ton; 2 vlieg tuigmoederschepen van 10.000 ton; 14 mijnleggers, 0 kleine duikbooten, 4 groo ten duikbooten, een tankschip, voor de Japansche marine en 25 oorlogsschepen van verschillende soort. Naar verluidt, rijn beide pantserkruisers „Moeco en „Nagato" reeds in aanbouw en bij dit bouwprogram inbegrepen. De marinestaf verklaart, dat het pro gram onder alle omstandigheden moet worden uitgevoerd. EEN VROUW VERGIFTIGD? Te Courtiels bij Limoges (Fr.) over leed op 27 April plotseling de 59-jarige weduwe Bourbonnais, wier echtgenoot 1 Juli 1930 was gestorven. De dokter ontving een anoniemen briet, waarin op een misdaad gezinspeeld werd. Hij besprak den inhoud van dit schrijven met een collega, maar beiden kwamen tot de overtuiging dat de vrouw een natuurlijken dood gestorven was en het stoffelijk overschot werd aan den echoot der aarde toevertrouwd. Later gaf het parket evenwel order ora het Hjk te doen opgraven en uit het on derzoek bleek toen, dat de dood het go- volg geweest moet zijn van een sterke dosis arsenicum. Voor zoover bekend is, had de we duwe geen enkele reden om zich het leven te benemen. Zij woonde in vrij goeden doen in hetzelfde huie als haar 84-jarige zoon Louis, straatmaker van beroep en diens vrouw. De zoon en schoondochter verklaarden dat de moeder vier dagen voor haar dood plotseling erge hoofdpijn had ge kregen en gestorven was toen zij niot thuis waren. Het ondersoek ln deze geheimzinnige zaak zal zich ook uitstrekken tot de oor zaak van den dood van den vader van het gezin, wiens lijk in 1980 op den oppbaBriUweg werd gevonden. Dit lijk Bfl eveneens worden opgegraven. IN HET SAARGEBIED. Naar aanleiding van een door de ro- geeringscommissie ingesteld onderzoek heeft het hooggerechtshof van het Saar- gebied het door de correctioneele recht bank te Sa&rbrücken over zeven commu nisten (die beschuldigd werden een nazi te hebben mishandeld) uitgesproken vonnis vernietigd. Zij zijn terstond in vrijheid gesteld en een nieuw onderzoek is gelast. KUNSTSCHATTEN GESTOLEN. Naar Nederland gebracht? Bij een kunsthandelaar in de Bellevue- strasse te Berlijn zijn Zaterdag een aan tal schilderijen, tapijten enz.gestolen ter waarde van ongeveer 70.000 mark. De 40-jarige winkelbediende K. Manchen wordt van den diefstal verdacht. Deze man bekleedde sedert een jaar een vertrouwenspositie bij de zaak. Hij 1« sedert Zaterdag uit rijn woning verdwenen, ook zijn vrouw en hun kind zijn daar niet meer aanwezig. Vermoe delijk ie hij naar Nederland uitgeweken. Onder de gestolen stukken bevinden zich werken van Liebermann, Corinth en Slevogt. BOMAANSLAG OP SYNAGOGE. Op een synagoge te Buenos Aires is oen bomaanslag gepleegd, welke aanzienlijke schade heeft aangericht. Mien gelooft, dat hier de nationaal-socialisten de hand in het spel hebben. In de universiteit heeft een anti-fas cistische demonstratie plaats gehad. Toen de Italiaansche schrijver Signor Bon- tempelli een rede hield in de philosofi- sche faculteit, draaiden de studenten liet licht uit en riepen: „Weg met het Fas- cismel" De politie moest tusschenbeide komen en eerst toen kon Bontempelli zijn rede voortzetten. VARKENSPRIJZEN VERHOOGD. De Ned. Varkenscentrale heeft met ingang van 18 Sept., de prijzen, die door haar voor de varkens werden betaald, verhoogd met 4 ot. per K.G. Deze prijs- verhooging is mogelijk in verband met de prijzen, die op dit oogenblik op de buitenlandsche markt gemaakt worden. Daar het geenszins zeker is, dat deze prijzen zich zullen handhaven, zal er re ken ng mede moeten worden gehouden, dat van een verdere prijsverhooging door de Ned. Varkenscentrale in den eersten tijd geen sprake zal kunnen zijn. De voorwaarden, waaronder de varkens aan de Ned. Varkenscentrale kunnen worden geleverd, zijn ongewijzigd geble ven. Ook de prijzen van het spek, hetwelk door de Ned. Varkenscentrale wordt aangenomen, zijn met 3 cent per K.G. verhoogd. Deze prijsverhooging geldt voor var kens, geslacht na 17 September. BIGGENMERKEN. De „Gewestelijke Varkenscentrale voor Utrecht" schrijft ons: Personen, welke recht hebben om nog merken uit de eerste periode te laten aanbrengen, moeten dit doen vóór 1 Oc tober 1938. Na deze datum zullen geen merken uit de eerste periode meer ge bruikt mogen worden. Na 1 October zullen alle biggen, ge boren vóór 1 Januari 1934, met merken van de tweede periode gemerkt moeten worden. In verband hiermede zullen de merken van de derde periode niet wor den aangebracht vóór 5 Februari 1934 Voor biggen, geboren na 1 Januari 1934, mogen de merken uit de tweede periode niet gebruikt worden. GECONSERVEERD VEEVOEDER. Smakelijker dan gedroogd groen voer. In een afgelegen hoekje van een groot landgoed zagen wjj eens twee merkwaar dige dingen aan het uiteinde v&n een lange rij schuren en andere bijgebouwen Het waren twee metalen cylinders, af gedekt met zeer weinig glooiende, ko gelvormige daken. Ze waren veel hooger dan de schuren en vormden de trots van den eigenaar, die er ook een typoerende naam voor had gegeven, n.l. „de conser- venblikjes" Daarvan eten nJ. zijn koeien in den winter. En zij bevinden er zich goed bij, want ook een koe vindt sap pige geconserveerde voedingsmiddelen smakelijker dan gedroogde. Nog interessanter is de inhoud van de „conservenblikjes". De eigenaar van het landgoed had eens gelezen, dat er in Amerika uitstekende resultaten waren be reikt door geconserveerde maasplanten als winteryoer te gebruiken. Waar hij tot dusver niet het gebruikelijke wintervoer steeds had ondervonden, dat zijn melke- rij-afdeeling gedurende het koude jaarge tijde niet rendabel was, volgde hij de A- merikaansche experimenten na. Bij zijn proeven op groote schaal bleek toen, dat de kostprijs van een litér melk daalde tot iets meer dan 4# helft en dat boven dien de melkproductie met ongeveer 10 procent steeg. Het aanplanten van dergelijke ailomais is echter niet onder alle omstandigheden aan te raden. Wij zouded het niet aanbe velen, wanneer er genoeg ander voer aanwezig ie om de silo's te vullen, bijv. gras, klaver, rogge, enz. Wanneer een plant de daarvoor vereiechte rijphoid heeft bereikt, heeft de druk en de warm- te-ontwikkeling in de opeengehoopte mas sa een gistingsproces tengevolge, waarbij er zich bepaalde zuren ontwikkelen, die een beslissende beteekenia hebben voor de kwalitet van het voer. Het is geble ken, dat in stalen silo's het gistingspro ces het gunstigst verloopt. De hierin ver zamelde massa's klaver, gras, bladeren, knolgewassen, maisplanten, lupine en di verse andere groenbemesters vormen een goedkoop hoofdvoedsel voor de wmter- invloed heeft op de melkproductie. Aaxd- appelbladeren, overblijfselen van boonen, enz. kunnen op deze wijze nog met suc ces worden benut. Men zal zoodoende '8 winters veel minder krachtvoer noo- dig hebben en ook voor het overige kun nen volstaan met aanmerkelijk lagere on kosten voor voer. Dit is van groote be teekenia, als men bedenkt dat deze on kosten des winters soms met 60 procent per liter melk verminderd worden dank zij de silovoeding. Het is in e\k geval niet meer aan twijfel onderhevig, dat het conserveeren van groenvoer en met name van mais in moderne stalen silo's ook in ons land voor eigenaars van melk vee zeer voordeelig uitkomt, Dr. J. VAN OOSTMARSSÜM. JONGE RENGTALHOUDGTER. GESTRAND. De jeugdige Doris Donovan uit Rocking- ham in Amerika heeft een st&l mot 8 renpaarden, waarvan het hierbij afge beelde paard reeds eenige prijzen heeft gewonnen. DE MOORD TE NUMANSDORP. Het Haagech Gerechtehof veroordeelde den iiö-jarigen varensgezel F: L., die zich te verantwoorden had wegens iuoord op den landbouwer Reus te JNu- mansdorp, tot twaalf jaar gevangenis straf. De eisoh van den procureur-gene raal luidde zeetien jaar. De Dordteohe rechtbank had den verdachte in eereten aanleg veroordeeld tot tien jaar gevange nisstraf. DE MOORD TE NUTH. De rechtbank te Maastricht heeft uitr «praak gedaan in de zaak tegen den ver- dacnte J., wonende te Houtham, wien ten laste was gelegd moord op J. H. Wevers te NnJh> doodslag op diens echtgenoote M. M- Moonen en opzettelijke brandstich ting. J. werd veroordeeld, conform den eisch, tot vultien jaar gevangenisstraf. Nabij het eiland Florida lag een jaoht op het oogenblik, dat een orkaan losbrak. Htt scheepje werd opgenomen en yer het strand opgeworpen. GOUDSCHE ATHLETIEKKRING. Derde competitedag. Gouda. Zaterdagmiddag heeft op het GS.V-terrein de derde competitiedag van den Goudschen Athletiek Kring plaats gehad. De op Zondag vastgestel de wedstrijden konden niet doorgaan, om dat het veld niet beschikbaar was. De voornaamste uitslagen zijn: Heeren. 100 M. h&rdloopen: 1 J den Hertog, V. et G., 12 sec.; 2 G. Zielhorst, V. et C., 12.7 etc.; 3D van Dam, Velocitas 12.8 sec. 400 M. hardloopen: 1 J. van Kleef, Vel-, 1 min. 1 eec.; 2 G. Wulfraat, V. et G., 1 min. 1 sec.; 3 G. Vonk, V. et Cg min. 8 sec. 800 M. h&rdloopen: 1 A. Wemmers, V. et G., 2 min. 189 seo.; 2 P. Dubbeldam, D.O.S., 2 min. 15.8 sec.; 8 G. van Waas, Achilles, 2 min. 15 9 sec. Verspringen: 1 J. den Hertog, V. et C., 38 M., 2 B. Wirtz, V. et C., 6.01 M., 3 J. van Kleef, Vel., 5.55 M. Hoogspringen: 1 F. de Vries, D.O.8., 1.50 M.; 2 O. Wulfraat, V. et C., 1.45 M.; 8 H. G. Heijneman, D.OS1.35 M Kogelstooten (71/4 K.G.): 1 F. de Vries, D.O.S., 8,74 M 2 H. de Zeeuw D O S., 7 99 M.; 3 P. Dubbeldam,,D.Ó.S., 7.67 M. Kogelstooten (5 KG); 1 A. Ml do Groot, Vel., 11.24 M2 W Brouwer, V. et 11.20 M.; 3 Joh. Brouwer, V. et G 10 70 M. Speerwerpen: 1 Ten Wolde, Groot-Am- mera, 35.42 M.; 2 J. den Hertog, V. et C.. 35.1» M.; 3 C. Wulfraat, V. et G-, 38.12 M. 4 maal 100 M. estafette: 1 Vires et Ge- leritas I 48.2 sec., 2 D.O.S. I 61.8 sec.; 3 Velocitas II 53. 8aec.; Velocitas I ge diskwalificeerd. Dames. 100 M. hardloopen: 1 A. van Dongen, V. et C., 14 6 sec 2 T. Boef, V. et C., 15 sec 8 A. Kruljt, V. et C., 15.9 sec. 800 M. hardloopen- f A. Hartkamp, DOS., 3 min. 1 sec.; 2 N. Herkhof, D.O. S.. 3 min. 4 sec. Verspringen: 1 A. Hartkamp, D.O.S 4.18 M 2 T. Boef, V et C., 4 13 M., 3 A. v. d. Dungen, V. et C, 3.92 M. Hoogspringen: 1 en 2 B v. Maatrigten L. Vervoort, V et C., 115 M. Kogelstooten: 1 A. Kruijt, V. et C.. 7 23 M.; 2 L, Vervoort, V et C-, 7.10 M., 3 T. Boef, V. et C., 6 07 M. Speerwerpen: 1 B. van Mastrigt, V et C., 19.70 M. Juniores. 80 M. hardloopen: 1 K. Eikelenboom DOS.; 2 J Spee, V. et C.; 3 G. Jonge- boer, V. et G. 4 maal 80 M. estafette: 1 Vires et Cal. I 40.6 sec,; 9 Virei et Cal. II 44.4 «ao. VERJAARDAGKALENDER. De Nationale Levens verzekeringsbank te Rotterdam heeft een kleurige en fleu rige verjaar dagkalender uitgegeven met 4 aquarellen van Hie Cramer, tafereeien van kinderen in de vier jaargetijden. levens geeft de bank uit een boekje, waarin in korte woorden en met geesti ge teekemngen van Jo óp»er verhaald wordt dat een ongelukje in een klein hoekje ligt en waarom men zioh daarte gen ui ens t te verzekeren. LEKKERKERK. September. Geboren: (^ornehs, z. van G. van der Wal en G. Jongeueel Arie Muibert, z. van H. Ros en J. de Jager Ondertrouwd: W. Noordergraaf, 20 j en D. Broer, 21 j. Getrouwd: W. Vorenhout, 20 j. en S. de Bruin, 19 j. Overleden: J. den Ouden, 86 j., weduw naar van L. Oudenaarden H. J. G. van der Wouden, 65 j., echtgenoote van H. Schenk. BODEGRAVEN, 19 Sept. Kaas. Aan voer 350 wagens, tezamen 14.238 stuks, wegende 128.142 KG. Prijzen: le soort Gouda met rijkamerk f 2427, dito min dere f 20—23, zwaardere f 80. Handel matig. ROTTERDAM, 19 Sept. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 185 paarden, 11 veulens, 1800 magere runderen en vet te runderen, 722 vette kalveren en gras, 560 nuchtere kalveren, 345 schapen of lammeren, 21 biggen, 22 bokken of gei ten, Prijzen per K.G.: koeien le kwal. 65 58 cent, 2e kwal. 4240 cent, 8e kwal. 3238 cent; ossen le kwal. 5054 cent, 2e kwal. 4246 cent, 3e kwal. 3235 cent; kalveren le kwal. f 8000 cent, 2e kwal. 6575 cent, 3e*kwal. 55—00 cent; schapen le kwal. 30 cent. 2e kwal. 32 cent, 3e kwal. 28 cent; lammeren le kw. 38 cent, 2e kwal. 34 cent, 3e kwal. 30 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f 110-100230, kalfkoeien f 140 180240, stieren f 90-150-230, pin ken f 456600, graskalveren f 25 32—40, vaarzen f 90150230, pinken f 456590, graskalveren f 26—32 40. vaarzeu f 90110150, paarden f 100160200, slachtpaarden f 100 110il40, hitten f 500080, veulens f, 50—80, fok nuchtere kalveren f 79 12. slacht idem f 579, biggen f 10— 12 (fl—1.20 per week), schapen f 6 1014, lammeren f 81012. Overzicht: Runderen en ossen aanvoer iets ruimer,; handel lui.^prijzen iets stij ver; stieren aanvoer als verleden week, handel vlug, prijzen iets duurder; vette kalveren aanvoer minder, handel vlug, prijzen hooger; schapen en lammeren aanvoer minder, handel slepend, prijzen iets lager dan vorige week; nuchtere kal veren aanvoer weinig, handel vlug, de zelfde prijzen al« verleden week; biggen aanvoer grooter, handel weinig, prijaea duurder; paarden aanvoer als vorig* week, handel lui, dezelfde prijzen; kali an melkkoeien aanvoer ruim, kandpl vlug, werd voor België verkocht, prij zen duurder, vaarzen en pinken goede aanvoer, handel vlug, prijzen leta duur der, graskalveren goede aanvoer, handel zeer vlug, prijzen iets duurder. GOUDA, 18 Sept. Groen tenreiüng. Postelein f 2—3 00, spinazie f 2450, snijboonen f 314, stokbooneu f 8.50 12. stamboonen f 29 per 100 K.G.; kropsla f 0.501.20, andijvie f 0.501, komkommers f 0.50—2.90, bloemkool f 2 14, groenekool f 2.10—3.70, per 100 stuks, peen f 23-50, selderie f 0.501 per 100 bos, augurken fijn f 0.140.20, fijn basterd f 0.090.11, basterd f 0 04r— 0.08, grof f 0.01—00.3 per K.G.; tomaten A en G f 1—1.10 per 100 pond. 's-GRAVEN HAGE, 18 Sept. Pruimen Reine Victoria 922. Nc/ten: 2223, idem dubb. 3034. Appelen: Oranjerei- netten 1013, lemoenappelen 1010, zomerparadqs 4Prins Albert 87, transparant de oronsel 414, Jaque La bel 40, bloemee 212, sterappelen, val 4^9, keawick 48, notarisappeien 5 10 the Quen 57, rijnxoet 87, goud- reinetten val 50, moesappelen 4—0, prins nobel 1720. Peren beurre lebrun 1218, beurre de Merode 310, wilhams 810, bron- ne louise 845, maagdeperen 610, beurre hardy 1027, calabasperen 7— 10, stoofperen 8JO, wiiliam duchesae - 712, pon duperen 710, soldat labo- rour 010, scharlakenperen 46, per zikperen 5—8, seigneur d'esperen 19 21, dikatelen 0—8» herfetperen 5—9t Zeeuwsche grauwtjes 10—12, iegiponta 17—23. Alles per K.G. GROOI-iUdALEHS. 18 Sept. Eente Al- blasserwa&rcLeche Veilings vereeniging te Groot-Ammere. Veiling op 18 September. Aanvoer 13.107 eieren. Prijzen: kippen eieren f 330—4, heneieren f 1.90—2.85, beiden per 100 stuks; 611 K.G. fruit 1— 12 oent, 149 K.G. boonen 5—10 cent, 17 K.G. druiven 15—10 oent, 23 KG. uien 3 cent, allee per K.G.; 41 pond boter 61 71 cent, 237 pond kaas 1622 cent, beiden per pond; 32 bossen eeldery 4—1 cent per boe; 10 potten honig *8630 cent per pot. ROTTERDAM, 13 Sopt. Voederkoeken. (Bericht van de makelaars Gebr. Krijger) Noord-Amerik. lijnkoeken looo 5.80, et. 5.76, Sept.-Oot. 6.75, Oot-Deo. 5.85, dito vin Noord Amerik. zaad looo A'dam 620Jooo merk SWG 6.35, dito stoom. 0.30, dito merk SK looo 5.90, at. 5.80, Jar panache lijnkoeken Sept. 5.85, Hongaar- sche lijnkoeken Sept. 5.35, Lijnzaadschil fers van La Plata zaad looo 5.90, 6.10, en 6.26, naar kwaliteit; Lijnzaedsohilfara (Bombay) Sept. 5.90, Donau Oct.-Nov. 6.05, Grondnootschilfera (Bombay) licht* loco 5, st. 4.90, extra H.VO at. 5.30, Go- ooskoaken merk SK et. 4.35, prima blan ke looo 5, Mexo loco f 5.10, Alvedo et. 6.10, Bolted Katoenzaadpaeel (40 pCt. Texas) loco Sept.-Oct. 6.10, Franaoh Grondnootmeel looo 6.40, Fransohe grondnootkoeken Rufisque st. 5.10, dito Barchand Oct. 6.50, Gooossohroot geëx traheerd Sept. 3.85, Palmpitsohroot looo 4.25, Scandinavisch Soyasohroot looo 4.76, Inlandsche voorslag lijnkoeken lo oo 6.10, Sept.-Deo, 0.10, dito lijnkoek- sohilfer» looo 0.00, Sept.-J)eo. 0.60, diio grondnootkoeken loco 4.80, Sept. 4.80, dito soayachroot looo en Sept. 4.80, dito oocoskoeken loco en Sept. 5-25, dito palmpitltoeken loco en Sept. 4.65, allee in guldens per 100 kilo en gedeeltelijk tweede hands. ROTTERDAM, 18 Sept. Binnenland- ache granen en peulvruchten. Gerst Qhevalier f 430—3. Haver f 6-3.26. Erwten kleine groene f 10.5011.50, Schokker-erwten f 13'1530, extra kwa liteit hooger betaald. Bruine boonen I 0.60—dO, allee per 100 K.G. ROTERDAM, 18 Sept. Binnenlandechi granen. (Bericht van de makelaars Har genbeek Van der Schalk-) Stemming vast. Rogge 74-76 K.G. Bahia Blanca disp. f 6.70, 72-73 K.G. Duitsch-Poolach* disp. f 6.20, idem gedenatureerd f 4.90, 76-79 K.G, Hongaarsche disp. Jf 0.40, 74-5 KG. La Plata, disp. f 030. Gerst. 60 K.G. Russische aangekomen f 88, 05-00 K.G. La Plata aangekomen f 87—88, 60-01 K.G. Donau, heden ge wacht f 79, 70 K.G. La Plata disp. f 94. Haver 64 K.G. Boheemsche diep. f 3 90* Canada no. 2diep. f 7.35, Donau d&p. f 5 60, 54 K.G. Pommeraohe Mecklen- burger disp. f 0.55. Mais (per 2000 kilo's. Gele La Plat* aangekomen f 81è83, Donau-Galfox disp. f 81—42, idem atoomend f 81è; Hongaarsche disp. f. 83, Gele Italiaan sche mais disp. naar kwaliteit f 814— 83. Amerikaansche mixed disp. f 83— 84, Witte Afrikaansohe no. 2 diep. f 90. UTRECHT, 18 Sept. Vereen. Groenten- en Vruohtenveiling Utrecht en Omstreken Wortels f 15 per 100 bos; kropsla f 0.50 —2.30, andijvie f 0 501.00, bleekselderij f 1—0, gele komkommers f 0.50—6.50, dito groene f 0.501.30, prei f 0.50— 1.40, bloemkool f 1.50-18, roode kool f 17, savoye kool f 26, groene kool f 15, alles per 100 stuks, zomerspinazie f 2^—7, winterspinazie f 2-10, spruiten <i 49, postelein f 24, snijboonen f 21 22, suikerboonen f 212, pronkboonéii f 2—400, uien f 14, augurken f 5 33. alles per 100 K.G., aardbeien f 31 72, tomaten f 1—3, pruimen f 4—15, blauwe druiven f 719, witte druiven f 14—22, frambozen f 58, alles per 100 pond, perziken f 314, meloenen f 3— 27, beide per 100 stuks. Exportveiling. Peen f 95 pe* 100 boa, andijvie f 0.601.90, sla f 0.501.80» groene kool f 2—3 per 100 stuks; spi nazie f 2r—6, snijboonen f 710, suiker boonen f 59, pronkers f 2.704.50, al les per 100 K.G. Aangevoerd 0475 pond tomaten. Prijs tomaten A f 1.10—1*90, dito B f 1.10— 1.50 per 100 pond.

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 4