j HAItDELSDRUItUIERK tr. Het bont geeft de luxe Waterglas^ Alleen voor Vrouwen. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Houtverkooping. terst kijken NU IS HET TIJD II Tweede blad. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Sehoonhovenache Courant VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1933 hij thana alleen ia overgebleven. Hierna verrookt de jubilaria alle le den van het beatuur en den aecretaria, in aijn woning een geaelligen avond te komen doorbrengen. De vergadering wordt in een aange name stemming voortgezet en de agen da afgehe&deld. Hal- an Boeicop. De aardappelencon troleur de J. van Lexmond, voor zaken Dinsdagmiddag in gjesprek met een aardappelenhandelaar alhier, was ge makshalve met beide beenen over zijn rijwiel blijven staan, in welke houding hij min of meer moest balanceeren. Op eens sloeg hij naar één kant over en kwam hals over kop in een langs den weg gelegen sloot terecht. Hij wist zich zelf weer op het droge te helpen. De werkloosheid. Hardinxvald. De uitkeeringen der ge meente wegens steun aan werkloozen, bewegen zich, zij het zéér langzaam, in dalende lijn. Per week wordt thans uit gegeven ruim f 2800, terwijl in April en Mei van dit jaar nog ongeveer f 3500 noodig bleek. Wel zullen {straks deze bedragen wel meer oploopen als met in gang van 1 November de brandstoffen- toeslag ad f 1 per week weer wordt toe gepast. Als de 'scheepswerf „De Merwede" kan overgaan tot het op ptapel zetten vari de aangenomen bakken, zal de gemeente zeker een vijftigtal werkloozen minder tellen. Jaarsveld. Er 4b hier opgericht een Ned. Herv. Meisjesvereenig „JJorkas". Het bestuur bestaat uit de dames T. de Gier, G. en A. Hoogendoorn en J. de Deken. De benoeming van een presiden te is nog aangehouden. Goede schutters. Molenaarsgraaf. De burgerwacht Mo lenaarsgraafBrandwijk wist op den te Den Haag gehouden schietwedstrijd voor Zuid-Holland beslag te leggen op den laten prijs, afd. B. VERDUISTERING OP ZUIVEL FABRIEK. Directeur gearresteerd. Moordrecht. Dezer dagen zijn ernstige onregelmatigheden ontdekt bij een zui velfabriek alhier. De directeur moet door valsche boekingen een bedrag van onge veer f 10.000 hebben verduisterd, sinds het vorige jaar, toen de fabriek door een N.V. werd overgenomen en hij als di recteur aan het hoofd kwam te staan. Hij genoot een groote vrijheid van han delen en was bedrijfsleider en boekhou der tegelijk. Reeds geruimen tjjd koes terde men verdenking, maar de direc teur moet telkens een controle hebben weten te verschuiyen. Tenslotte kon hij een onderzoek niet meer verhinderen en zoo kwamen de onregelmatigheden aan het licht. Óp een poging om de zaak in der minne te schikken door den directeur gelegenheid te geven het gat te stoppen, is deze niet ingegaan. De justitie is daarop gewaarschuwd, waarna de di recteur, die zestig jaar oud is en te Schiedam woont, aldaar werd gearres teerd. Hij is in het Huiq. van Bewaring te Rotterdam opgesloten. Een rijksaccountant onderzoekt thans de administratie. De boeken zijn eohtur zoo sleoht bijgehouden, dat het onder zoek geruimen tijd in beslag zal nemen. De vennootschap is tegendergelijke fraude niet verzekerd. EEN GOUDEN JUBILEUM. Niauw-Lakkarland. Op Maandag 2 Oc tober zal het 50 jaar geleden zijn, dat de betonfabriak v.h. J. en A. den Boer, werd opgericht, 't Was in den zomer van 1883, dat d« haaien Jan en Aart den Boer, respectievelijk 33 en 31 jaar, zoons van den timmerman Adra. den Boer, het plan opperden, om enkele be- tonartikelen te maken, om daarmede iets te verdienen. Beton was destijds nog weinig, en gewapend beton haast in 't Kheel niet hekend. 't Is te hegrijpen, ■■t de eerste proeven nog al eens mis lukten, dooh men gaf den moed niet op, en al doende leerde men. Allenga ging het werk beter, en op 2 October werd tot oprichting van een betonfabriek over gegaan. Een terrein in de nabijheid van het dorp werd aangekocht# De eerst# 'artikelen, die gemaakt werdén, waren putkuipen, beerputten, veervoertroggen, daarna begon men tegele, glooiingplaten, trottoirbanden te maken. Al spoedig was de ruimte te klein, voornamelijk de opslagplaats. Daarna werd een tweede torrem, ongeveer 2 H.A. groot, naast 't bestaande terrein gelegen, aangekocht. Dit tefrein had nog het voordeel, dat het aan een haventje lag, zoodat het vervoer van de artikelen gemakkelijk fcerd. In 1003 brandde de stoomolieslo- gerij „De Toekomst", gelegen aan de an dere zijde 'van de haven, en behoorende aan de gebroeders Blankesteijn, af. Al leen de muren bleven staan. Dit terrein werd aangekocht, de gebouwen werden gerestaureerd. overkappingen aange bracht. Nu kon men vooruit, vooral toen in den loop der jaren nog twee gebou wen werden toegevoegd.^ Het maken van betontegels, wat nog' het hoofdbedrijf is, nam nu gaandeweg toe. Eerst werd met de hand gestampt, later met daarvoor speciale machine s. De directie is gere geld met den tijd meegegaan. Voor de verschillende andere artikelen zijn thans de noodige machine's aanwezig, zoodat de fabriek volledig in staat is alle ge- wensohte artikelen op haar gebied te le veren. De benoodigde grondstoffen zijn alle van Nederlandschen oorsprong. De cement is een product van de E.N.C.I. Tegenwoordig WDrdjen gelnaaJot: tegels, boomkransen, trottoirbanden, goten, traptreden, rioolbuizen, l regenbakken enz., en bovendien nog sponningglooiin gen. systeem .,J. en A. den Boer". Deze laatste artikelen dienep Voor oeverbe scherming, zij houden het uitspoelen tan den ondergrond langs de rivieren tegen. Voor al deze artikelen is een uitgestrekt terrein noodig, vooral voor de tegels, die op rijen, vrij van elkaar, gedurende een viertal dagen te drogen worden gezet, en daarna op het terrein opgeslagen wor den, waar ze a 8 Weken blijven. De fabriek is thans in staat 3000 vierk. M. tegels met de vele andere artikelen per week te vervaardigen. De grondstoffen worden bij hoeveelheden van 1000 ton ingekocht. Vermelding verdient het zeker, dat de beide oprichters J. den Boer 83 jaar, en Ant. den Boer. 81 jaar. nog leven en da gelijks in de fabriek werkzaam zijn. Thans experimenteeren zij aan een te geltableau in kleuren met de jaartallen 18831933. En voorzeker kan dit werk als geslaagd beschouwd worden. Een bewijs, dat beide menschen nog met hart en ziel bij de zaak zijn. De bekwam- me lei ding van den tegen woord igen di recteur, den heer Arn.s. den Boer At.z., geholpen door zijn zoons Aart en Albert den Boer, heeft zeker veel tot den bloei van de zaak bijgedragen. De oprichters kunnen met trotsch te rugzien op het bedrijf van een halve eeuw. dat in dè bouwvakken overal be kend ie. Voorzeker zal het op den dag van herdenking, Maandag 2 October, niet aan belangstelling ontbreken. AvAN-WLKEnBURG'S'* •iLEVERTR LEEUWARDEN B. SLOB, t Noordeloos. In den ouderdom van ruim 76 jaar is Woensdagmorgen alhier plotseling overleden de heer B. Slob. De heer Slob is vele jaren voorlezer ge weest in de Ned. Herv. Kerk. Met hem is iemand heengegaan, die de achting van de geheele gemeente droeg. In hef duister. Noordeloos. Door de duisternis mis leid reed de knecht van de veehouder B. die met paard eb wagen wilde gaan melken, tegen een paal van een hek, met het gevolg, dat paard en wagen in het water terecht kwamen. Zelf wist hij nog bijtijds van den wagen te springen. Na dat het tuig was losgesneden, kon het dier met behulp van een paard van een buurman op het droge gebracht worden 'Toen ook de wagen weer op den kant was gehaald, bleek dat de schade slechts gering was. Bij den correspondent der arbeids bemiddeling staan thans 11 werkloozen ingeschreven. Het bouwen van een landbouw- schuur met veesthlljng bij de hofstede, bewoond door den veehouder D. v. d. Broek, voor rekening van den heer E. Booij, is onderhands opgedragen aan de heeren P. v. Daalen (beton- en metsel werk) en A. Buizer (timmerwerk). Land- an tulnbouwarbelders. Noordsloos. De moderne bond van land- en tuinbouwarbeiders aid. Noor- deloos vergaderde ónder voorzitterschap van den heer L. van Houwelingen, ten huize van den heer J. de Haan. Nadat de secretaris, de heer G. J. van Veen, de notulen had gelezen, welke on veranderd werden goedgekeurd, bracht bij monde van den heer D. A. de Jong Azn., de kas-cohtrolecommissie een gunstig verslag uit over kas en boeken van den penningmeester, den heer J. de Haan. In kas was f 35.50. Met algemee- ne stemmen werd deze rekening goed gekeurd. Met het oog op "de zeer slechte op komst der leden, werd langdurig ge sproken over het denkbeeld, om op ver zuim een boete toe te passen. In de volgende vergadering zal het bestuur met een desbetreffend voorstol komen. 1 In de plaats van den heer J. de Haan die bedankt heeft all bestuurslid van de af deeling Noordelooi der S.D.A.r., ia gekozen de heer W. Rietveld. Noordelooi, In deze gemeente zijn ruim 90 aangiften gedaan van mond-en klauwzeer,' waaruit wel blijkt, dat weinig veehouders vrijgebleven zijn van deze ziekte onder hun vee. Een tiental ontsmettingen werden aangevraagd, welke tot nu toe in drie gevallen heeft plakte gehad. Van de veehouders W. Slob te Over- Slingeland en A. Muijlwijk bezweken in het begin dezer week nog een melkkoe, tengevolge van deze ziekte. De collecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk voor kerk en armen, heeft f 125.18 opgebracht. t Ouderkerk a.d. IJssel. De Vereeniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken zal bij voldoende deelname dezen winter Weder een drie-jarigen cursus aanvegen. De eerste les zal op 17 October in een lo kaal der O. L. School I op het dorp worden gegeven. Gemakkelijk visschen. Polsbroek. Voor eenige weken heeft de Oostenwind groote massa's kroos in wes telijke richting in de Benschopsche we tering gestuurd, waar het zich nu al eemgen tijd aan het dorpeinde in een dichte laag over een groote oppervlakte heeft vastgezet. Onder dezen dichten wa- tervloer schijnt de visch niet de noodige levensfrischheid te behouden en ze ver toont zich dan ook geregeld aan de op pervlakte. Met een schepnet worden nu flinke voorns, ja, zelfs brasem, gemakke lijk buit gemaakt. Polsbroek. In een vergadering van 't bestuur van het waterschap Polsbroek is o.m. opgemaakt de begrooting voor het dienstjaar 1934, waarvan inkomsten, zoowel als ïjitgaven van den gewonen dienst zijn geraamd op f 11150,12, met •en omslag Tan f 5.50 per H.A. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Be prij» onzer patronen ie f 0,58 voor japonnen, f 0.48 voor kmderkleeding en f 0,40 voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overmaken aan de Moderedac trice, Muzenstraat 5 B, Den Haag U kunt ook gireeren op girorekening 191919 ten name van den Knippatro- nendienst te Den Haag. Voor uitstekenden pasvorm wordt ingestaan, inden men duidelijk juiste buste- en heupwijdte beeft opgegeven. Het zbo juist verschenen Practisch Modeblad wordt met de patro nen kosteloos medegezonden. GEKLEEDE JAPON. Groen Is en vogue. (2025.) den vóór en Achter een glad recht stuk overgaat in «en bovenpas. die over de ar men valt. Zijstukken zijn een weinig, ruim aan den rok gezet. Sluiting midden voor met één knoop, terwijl de rok uit twee banen bestaat met opgestikte plooien, die aan den onderkant uitspringen. De afbeelding toont ons de jurk zon der mouwen Het spreekt haast vanzelf, dat voor de herfst en wintermaanden lange mouwen gewenscht zijn. Patronen voor meisjes van 12 tot 10 jaar kunnen onder no. 2011 aangevraagd worden. Lange mouwen moeten speciaal wor den opgegeven. D« prijs bedraagt slechts f 0.58. de rest van de boter in de pan en bakt de andere zijde Opdienen op een verwarmden eohotel en bedekken met een laagje appelmoes KOMKOMMERS IN MOSTERDSAUS. 4 groote komkommers, 2 Sp. pepers. 10 gram mosterd, een weinig kurkuma en gember-poeder, 1 flesch inmaakazijn. Men schilt de komkommers en snijdt ze doormidden, haalt vervolgens het zaad er uit met een, zilveren lepel en snijdt ze in stukjes, die met zout bestrooid tot den volgenden dag weggezet worden. Men doet ze op een vergiet en laat het vocht Zwart wollen georgette of een tint in effen kleur, gekozen uit één der on telbaar vele nuances, die de winterstof fen ons zullen bieden, met smalle zijden plissée's gegarneerd geven een eenvou dig. doch chique geheel. Groen in allerlei' nuances is zéér en vogue, vooral de mooie olijfkleur, terwijl ook rood tot de bevoorrechte kleuren be hoort. Garnituur in een zachte tint of van zij de. die eenige nuances lichter is dan de stof. Van. deze zijde laat mén eveneens plissó's maken. Fantasieknoopen ge ven een aardige variatie, terwijl bv bruin barnsteenen knoop en er zéér goed bij passen. MEISJESCAPE. (2027) Voor de koudere herfstdagen is een cape niet alleen zéér practisch, dooh staat,,ook zoó aardig. Aan de "voorzijde glad met hoogelui- tend kraagje en twee rechte omgebiesde inknippen voor de handen is de achter kant en het gedeelte, dat vóór de armeu valt vier of vijf malen ingehaald met een rechte bovenpas. Het maken van deze cape ie zéér een voudig, terwijl men de cape met satinet kan voeren om weer warmte te geven, zelfe sou men de bovenpae op den rug een flanellen tuaachenvoerlng kunnen geven. Wil men een geheel maken van jurk en bijpaseende cape, dan past bijgaande kleine afbeelding hier heel goed bij, dae- gewenscht met lange mouwtjes. Patronen vérkrijgbaar tot den leeftijd an 8 jaar. Aanvragen kunnen geschie den onder nr. 2027. De prijs is f 0.40. JURK VOOR GROOTE MEISJES. Met of zonder lange mouwen. (2011) JONGEDAMESJAPON. Geruit^ weefsels de groote mode. r (2004) Geruite stoffen in wollen weefsels blij ven zeer in trék, hetgeen zeer goed te be grijpen is, daar deze geen garneering vragen. Ons model geeft een eenvoudig, doch tevens vlot japonnetje weer. met vier kant uitgeknipte hals en pofmouwen, welke men met strakke, lange mouwen kan verlengen. De rok bestaat uit voor- en achterbaan die naar onderen toe iets wijder uitloo- pen, zonder eohter in klokken over te gaan. De achter- en voorbaan hehben, zooals op het patroon- aangegeven is één zeer smalle nervure, die twee punten vormt, waardoor d$ lange rechte lijn een weinig verbroken wordt. Om de taille een ceintuur in de hoofd kleur van de ruit. Patronen in alle gewenschte maten be schikbaar gesteld onder vermelding van no. 2004. Indien lange mouwen ge wenscht worden, moet dit apart worden opgegeven. De prijs bedraagt slechts f 0 58. Deze jurk bedrukt, fluweelen stof, heeft een bovengedeelte, waarvan mid- VLEESCHSC HOTEL. Met rijst en tomatsn. 4Cp gram ivJeeach resten, 460 gram gekookte rijst (150 gram rauw), 8 groote tomaten, 75 gram boter, 1 flinke ui, i li ter kokend water njet 2 bouillon blokjes, peper, zout,.kerry en paneermeel. Het vleesch wordt aan kleine stukjes gesneden. De ui wordt in een deel van de boter gefruit, hierbij de kerry gevoegd, zout naar smaak en peper, vleesch en bouil lon toegevoegd en dit alles laat men 10 minuten zachtjes stoven. Heeft men rijst over, dan wordt deze gebruikt en anders neemt men 150 gram kopje rijst, dat met 3 maal zooveel water wordt gaar gekookt of wanneer men de hooikiet gebruikt met 2 maal zooveel water. Een vuurvaste echotel wordt met rijst (een dun laagje) belegd; daarna tomaten, hierop de vleesoh faroe, en zpo gaat men laag om laag verder, totdat alles verwerkt is en de bovenste laag dik met paneer meel is bes'.rooid en de overgehouden bo ter verdeeld is over het geheel. In de oven plaatsen om een mooi bruin korstje te krijgen. ■ROOD-OMMELET. 800 gram oud brood (zonder korst), 8 d L. melk, 8 eieren, 100 gram suiker, ci troenschil, 75 gram boter, appelmoes. Men weekt het brood in de warme melk en wrijft het fijn, voegt er de helft van de euiker bij, geraspte citroenschil, eierdooiers en het laatst het zéér stijf ge klopte eiwit. De helft van de boter laat men in een koekepan smelten en voegt hierbij de broodmassa en laat de koek aan één zijde lichtbruin bakken, daarna laat men hem op een dekael van een pan glijden, doet il mogelijk wegvloeien. Mosterdpoeder, kurkuma poeder worden met een weinïg azijn aangemengd, de rest aan de kook ge bracht met de Spaansche pepers, waarna het papje er bij komt en men alles 10 mi nuten laat koken, totdat het mooi ge bonden is. Stukjes komkommer in een pot schik ken en hierover de saus gieten, nadat de ze bekoeld is. Afsluiten met perkamentpapier. 'HET AGA-FORNUIS. De Ned. Gasaccumulator Mij., Heeren gracht 370, Amsterdam, deed ons een be-* echrijving toekomen van haar AGA-for- nuis, waaruit o.a. blijkt, dat dit fornuis het de huisvrouw mogelijk maakt, hare huishoudelijke bezigheden gemakkelij ker, geriefelijker en goedkooper uit te voeren. De eenigszins hoogere mumAh»ffinga- kosten worden echter door de veel gerin gere bedrijfs- en onderhoudskosten enz., spoedig gecompenseerd. «Het AGA-fornuia .wordt met cokes of magere anthaciet gestookt en het brand stofverbruik bedraagt in 24 uur slechts 3Vi K.G. ookes of 3 K.G. anthraciet. De temperatuur wordt door een thermo staat automatisch geregeld, zoodat de af zonderlijke stookplaatsen steeds de juiste temperatuur hebben. Het is dus onmo gelijk brandstof te verspillen. Behalve eiken avond stofvrij bijvullen van brandstof en ronddraaien van het rooster 'e morgens en 's avonds, is geen verdere bediening noodig. Het fornuis be dient zich verder zelf en brandt desge- wenscht zonder onderbreking dag en nacht, maanden en jaren achtereen. Het fornuis heeft een ingebouwd war- terreservoir van 40 liter, waardoor men in de keuken ten allen tijde heet water kan aftappen. Door aansluiting aan^e waterleiding geschiedt het bijvullen van het reservoir automatisch. Het fornuis heeft twee snelwerkende kookplaten, die dienen voor het voorko ken of het bereiden van spijzen; welke vlug moeten'koken. Het bevat bovendien nog een kookoven en een bak- en braad- DE „ZEVEN PROVINCIËN". De „Locomotief' klaagt over de late berechting van de muiters van de Zeven Provinciën. Qet blad spreekt de hoop uit, dat bij de vonnissen van den krijgs raad een tevredenheidsbetuiging zal worden bekend gemaakt aan drie opva renden van de Zeven Provinciën, die, niettegenstaande verschillende bedrei gingen pertinent bleven weigeren voor de tnuiters dienst in de machinekamer te doen en den geheelen tijd opgesloten bleven. GEVANGENIS-OPROER. In de gevangenis te Philadelphia zijn 1500 geyangenen in opstand gekomen, als protest tegen een vermeende Vreede behandeling. Zij staken hun matrassen in brand en duwden deze vervolgens door cje tralies der cellen, zoodat ze m de gangen der gevangenis een verstik- kenden rook verspreidden. De gevange nen wisten elkaar te bevrijden en verbo ten schreeuwend hun cellen, waarop zij zich keerden tegen den gouverneur der gevangenis Smith, die, voordat de be wakers te hulp konden snellen, door de opstandelingen aangevallen en toegeta keld werd. Tweehonderd vijftig politiemannen, benevens brandweerlieden kwamen in aotie en slaagden erin, de woedende en tierende gevangenen te overmeesteren, nadat brandspuiten een enorme hoeveel heid water op hen hadden uitgestort. De brandende matrassen konden worden gedoofd, voordat het vuur het gevange nis-gebouw had aangetast. De gevange nis blijft nu onder speciale bewaking. ALLES VAN LAKSTOF. Lakstof, satin ciré zoo als men het deftiger noemt, is een modesnuf je, dat op allerlei wijze japonnen kan moder- niseeren. Opslagen en kraagjes aan eenvoudige japonnen, garneeringen voor méér gekleeds cein tuurs, taschjes, ja zelfs een korte mantel zagen wij van dit materiaal verwerkt. Men heeft het thans reeds niet alleen effen, doch ook met moesjes en streepjes. Ook de met lakstof be- stikte kussens zijn veelal niet alleen smaakvol, doch tevens zéér origi neel en daarbij vrijwel onverslijtbaar. Boekomslagen ziet men er eveneens van en het practische is, dat zij afwaschbaar zijn. Een aardig geschenk is een kluwen- breiende dames al spoedig onmisbaar doos van lakstof, die toot hakende in I Ml blijken te zijn TWFEDE BLAD NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoon hovanacha Courant VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1983 VOLKENBOND. De minis ter-president vanv Noorwegen, do heer Mowinkel, heeft de 14de vergadering van den Volkenbond geopend. Er nemen 53 staten aan deel. AfcBLASSERDAM. September. Geboren: Anthonia, d. van B. C. Put en S. van Drunen Flip, z. van W. Spruit en M. Roest Evert Jan, z. van J. M. Reugenbrink en F. Stout. Nico- laas Anthonie, z. van N. A. de Waal en J. Stam Cornelia, d. van M. Stout en J. M. Stam Cornelia, z. van H. Bors- je en J. J. Blok Maaike, d. van A. Hartkoorn en M. de Bruin. Ondertrouwd: C. Stoppelenburg, 24 j. en A. Markesteijn, 20 j. C. Smit, 28 j. en A. G. van Wingerden, 23 j. Getrouwd: A. A. Lolkus, 24 J. en M. K. Pijl, 25 j. J. Gaal, 20 j. en A. de Groot, 23 j. Overleden: J. Lagerwerf, 7 j. BENSCHOP. September. Geboren: J&coba Barta, d. van G. H aaksman en M. Middag. Cornelia Helena Agatha, d. van B. W van Gnw- nmgen en S. M. Steenkamer. Overleden: A. den Oudsten, 65 j., echt genoot van J. M. de Bruijn. BERGAMBACHT Van 16-22 Sept. I Geboren: Adriaan, z. van P. van dor Linden en J. de Pater. Hendrik, z. van W. H. Slotboom en E. N. Verha gen. GIESSENDAM September. Geboren: Jacob, z. van A. Korevaar en J. Kool. Ondertrouwd: Q. van Houwelingen, 30 j., en A. Heijkoop, 25 j. HARDINXVELD. September. Geboren. Nijsje, d. van G. Boon, we duwe van N. Dekker. Pietje, d. van T. den Breejen en M. den Breejen. Getrouwd: A Groeneveld, 20 j. en A. J. den Breejen. 22 j. A. Koorevaar. 22 j. en J. Kolk, 20 j. HOENKOOP. September. Ondertrouwd: J. de Roos, 28 j. (te Bodegraven) en M. J. Hqgenboom, 31 j. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Sept. Geboren: Jannigje Adriana, d. van Adr. Treure en J. Speksnijder. POLSBROEK. September. Geboren. Pietertje, d. van A. W Maaijen en N. de Haan. SCHOONHOVENSeptember Ondertrouwd: A. P. Vaal. 25 j., en A. F. P. Günther, 21 j. GOUDA, 28 Sept. Veemarkt. Aange voerd 1838 stuks, waarvan 47 slacht var kens. vette 19—20 cent, Londensche 14 18 cent per pond levend met 2 pCt. korting; 498 magere varkens f 18—24; 1233 biggen f 8-11; Geldersche f 12-45; 8 runderen f 125180; 35 nuchtere kal veren f 4—8. Handel stug. Algemeene markt. 379 partijen kaas Prijzen. Ie kwal. met rijksmerk f 2528, zware tot f 31, 2e kwal. met rijksmerk f 2124 per 50 K.G. Handel matig 67 000 eieren. Kippeneieren f 44.50, kleine eieren f 83.50, eendeneieren f 3 3.50, alles per 100 stuks. Handel vrij vlug. 870 ponden boter Goêboter 8595 cent. weiboter 7585 cent, beiden per pond. Handel vlug. GOUDA, 28 Sept. Coop Zuid-Hol- landsche Eierveilmg G.A. (CZH.E.) te Gouda. Veilingsbericht van 28 Septem ber Aanvoer 67200 kippeneieren, prijzen 68-68 K.G, f 3.90—410, 58-60 K.G f 4 10—4.20, 60-62 K.G. f 4 20—i.SO, 62,66 K.G. f 4.30—4.50, bruine 56-68 K.G f 4.10—4.60, kleine eieren f 3.50— 3 90 alles per 100 stuks Aanvoer 500 eendeieren, prijzen f 33.20 per 100 stuks Heneieren f 109—2.90 per 100 stuks. GOUDA, 27 Sept. Coop. Tuiniersveree- niging Gouda en Omstreken G.A. Poste lein f 2360, spinazie f 2410, snij- boonen f 2.1042, stoksnijboonen f 8 11, stamsnijboonen f 2G per 100 K.G-i bloemkool f 2—49, komkommers f 0.6 —2.40, andijvie f 0.501.40, groene kool f 1'27, kropsla f 0.70-4.90 per 100 stuks, peen f 2—3.50, kroten f 12 per 100 boe. UTRECHT, 27 Sept. Ver. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en Omstreken Radijs f 0.501, wortels f 1—4 per 1(30 bos. kropsla f 0.501.60, andijvie f 050 —1.50, knolselder ie f 1—3, komkommers geel f 604.20, groen f 0.502.90, prei f 0.40—0.90, bloemkool f 1.50—11, roode kool f 1—0. savoye kool f 14, groene kool f 14, bleekselderie f 1—8, alles per 100 stuks, zomerspinazie f 26, win- terspinazie f 26, spruiten f 27, pos telein f 23, snijboonen. f 217, eui- kerboonen f 213, pronkboonen f 2—4, winterwortels f 4.405.90. uien f 1 2 60. alles per 100 K.G.; tomaten f 1—4, druiven blauw f 818, wit f 1019, al les per 100 pond; perziken f 6—22, meloenen f 524 per 100 stuks. Toma- ten-exportveiling: A f 1.60, idem B f 1.80. idem C f 1.30, idem CC f 1, alles per 100 pond. Aanvoer 700 pond. Ex portveiling: sla f 0.501.20, andijvie f 0.501. groene kool f 13, alles per 100 stuks: spinazie f 45 snijboonen f 317, suikerboonen f,28, pronkboo nen f 2—2.40, alles per 100 K.G. ZEIVENHUIZEN. 27 Sept. Aange voerd 13 600 kippeneieren f 44.66, jon ge hennenöieren f 2.853.50, 154 een deneieren f 3.504, alles per 100 stuks. BERICHT VAN INZET. De Notarissen R. GALLAS te Zevenhuizen (Z.-H.). en N. S. ARRIëNS te 's-Gravenhage berichten, dat het KOFFIEHUIS en HOTEL c.a. genaamd „HOTEL VOS"' Zevenhuizen In bod slaat op 10.000.- AFSLAG: Woensdag 4 October 1933, voorm. elf uur, In het gemelde Hgtel BERICHT VAN INZET. NOTARIS VERSTEEG te Bergambacht bericht, dat de ONROERENDE GOEDEREN te S t o I w IJ k toebehoorende aan de Erven A. ÜITTENBOG^ARD, zijn ingezet,, te weten: Perceel 1 op 1050.- 2 op 3300.- 3 op 5600.- AFSLAQ: Woensdag 4 October a.s., voormiddags 10 uur, In C*M NOOMEN to Stolwijk. Do jaarlijks to houdon OPENBARE 1RIENDVERPAGHTING |o Bergambacht cal worden gehouden Zaterdag 4. November 1933. Mlg.nh.ld tot oanfflfto van par tition boatut tot Zstordog H De btor «.o., ton kontoro vin NOTARIS VERSTEEG te Bergambacht Na dien datum kunnen geen per- oeelen meer worden aangenomen. OPENBARE VRIJWILLIGE VERK00PIN0. NOTARIS VERSTEEG te Bergambacht zal op Donderdagen 12 en 19 October 1933, telkens des vaormlddags elf uur, in Hótel „DEI ZALM" te Gouda, in het openbaai verkoopan: D E BOUWMANSWONING gttd. B 91, mei SOHDKEN. HOOIBERG. ERT AANBEHOOREN, afzonderlijk staand HUIS, getd. B 92, zoo mede diverse «perceelen uitstekend Wel-, Hooi- en Rietland, BOOMGAARD, WEG an WATE- RING, gelegen te Q 0 u d e r a k, aan den IJseeldijk, tezamen groot 19.43.37 H.A. Allee aanéén gelegen. Te veilen in 10 perceelen. Betaling 4 December 1933. Aanvaarding: Landerijen bij de betaling; Bouwmanswoning, Schuren en Erf 1 Mei 1934, in eigen gebruik; Huis B 92 met Erf en Boomgaard 1 Januari 1934. Breeder omschreven bij notities, welke tijdig verkrijgbaar zijn ten kantore van genoemden Notaris. Deurwaarder P. v. Leeuwen zal op Woenidag 4 Oct. a.a., des v.m. 10 uur (N.T.), te Oiessen- Oudekerk, (bij de Kerk), en dei n.m. 2 uur (N.T.), te Pinkeveer, (CArt DE BAAT), publiek om contant geld verkoopeni Een groote partij nieuw Hout, zooalsi Planken, Balken, Ribben, Binten, Deelen, enz. enz., waar bij geschaafd cn geploegdi uit* stekend geschikt voor Land bouwers en Veehouders. ZEOT HET VOORTII L. van LEEUWEN, Deurwaarder, Sliedrecht. Merwestraat 5. Telef. 268. OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOOPINQ. NOTARIS VERSTEEG te Bergambacht zal op Vrijdagen 6 en 13 Oct. 1933 Islksns des voormiddags 10 uur, in Café NOOMEN te Stolwijk, ten verzoeke van den heer H. BREED- VELD aldaar, in het openbaar ver koopan: HET WOON- EN WINKELHUIS, gelegen te Stolwijk, aan het Dorpsplein, get.d. A 111 en 112, groot 3.65 AREN, waarin is gevestigd een zaak In Ijzerwaren en galanteriefin. Betaling an aanvaarding 20 No vember 1933. Eerste hypotheek beschikbaar. Winkelopstand en Inventaris kunnen door den kooper worden overgenomen. Nadere inlichtingen tan kantor# yam genoemdpn Not ar ie, Notaris P. A. VAN BEUREN te Alblaaeerdam ia voornemens op Vrijdag 6 October 1933, v.m. 11 uur (Zomertijd), •n Vrijdag 13 October 1933, v.m. 11 uur, in „HOF VAN HOLLAND" te Maarkark. voor Mejuffr.n C. en M. G. VAN DEN DOOL, vrijwillig publiek ta Verkoopen: i. 8.75.58 H.A. WEI-, HOOI-, GRAS-, BOUWLAND EN BOOMGAARD, In Maarkarksbroak te M r k r k. n. 2.T3.06 H.A. WEILAND MET KADE, In Waat-Lakarvald te L x m o n d. Inlichtingen en notities bij ge noemden Notaris. HOFSTEDE - BENSCHOP Notaxii H. C. KOOI te Lopik zal op Vrijdag 13 October 1933, v.m. 11 uur, in het Koffiehuis van DELFT te Banachop Dorp ten ovar- zoeke van den Heer NIC. VAN DER LEE, publiek verkoopen, in ééns zitting: Een goed onderhouden BOUWMANSWONING met aanhoorlge betimmeringen en verschiilanda perceelen best BOOM GAARD-, WEI- an HOOILAND, ta Banachop, Zuidzijde, Boveneind, nabij het dorp, N 30- samen groot 8.14.70 H.A. Ta veilen in 8 perceelen en com binatie. Aanvaarding In algen gabrulk an betaling 20 November 1933. Eiken werkdag te beziohtigen. Breeder bij biljetten. Nadere informatie» ten kantore van den Notaris. OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOOPINQ. Notaris C. H. W. MEIJER te Lekkerkerk zal op Vrijdagen 13 en 20 Oct.'33, 's morgens 11 uur, in het SOCIËTEITSGEBOUW te Krimpen aan de Lek, in het open baar verkoopen: 1.92.15 H.A. WEILAND mal WEG an WATER ta Krimpen aan de Lek, aan den Tiendweg kad. nrs. 2907 2909, 1427, 1428. 1429 en 1430. he lend Oost C. J. de Jong Az. en West P- van den Berg. Tot 15 November 1933 in huur bij den Heer C. J. DE JONG Az Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen op 17 Nov. 14(33. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. DE ZAKENMAN, die nimmer adverteert, krijgt slechts tot klant, die bij geval passeert!I Notaris J. VAN KRANENBURG te Gouda zal op Donderdagen 19 Oct. 1933 bij Inzet, en 26 October d.a v., bij Afslag, telkens des morgens elf uur, in Hotel „DE ZALM" aan de Markt te Gouda, publiek verkoopen (In 1 p areaal): Het goed onderhouden WOONHUIS aan de Dorpstraat 80 te G o u d e r a k, met AANGEBOUWDE STAL (voor 9 stuks vee), SCHUREN, ERF, BOOMGAARD, en eenige perceelen best Wei- en Hooiland, groot bijna 4i H.A. Alles aan elkaar gelegen en in eigen gebruik bij den Heer D. T. J. VAN KERSEN. Te aanvaarden op den betaaldag der koopeom 30 November a.s. Aile werkdagen te bezichtigen. Breeder bij biljetten. Thane kuift U bij one een mantel krijgen, voorzien van bontsoorten, die vroeger alleen tweemaal zoo duur koetten ale thani de mantel met het bont erbij. Onze mantels zijn rijk gegarneerd met white coat, perslaner, Indisch lam,petit gris of opossum. Zij geven een heerlik royalen Indruk.. Mooi bont flatteertI Waarom zoudt U niet eens wat van deze modellen aantrekken •n eens in den spiegel zien, hoe si) U staan? Bij onze lnkoopen heb ben wij erop gerekend, dat het mooi moest zijn, maar niet duur en ten «lotte ie passen nog geen koopen. En „koopdwang" is een woord, dat in ons woordenboek niet voorkomt Ale U 'e morgens komt, kunt U een gezellig uurtje doorbrengen. Denkt aan de spreek woordelijk geworden prettige be diening I Hoogstraat /Smal J. P. MAHLSTIDK - Bergambacht Agent van: N.V. Nederl. My. van Brandvorzokorina te Tiel en Ned. Brandwaarborg M\j. voor Roerende ;oederen van Landbouwers en Vee- Onderling. Directie MONTIJN goederen houders C f om Uw eieren In te maken Gebruik hiervoor Verkrijgbaar in Drogisterij „Het Qroene Kruis" Kleiweg 91 Goud» rMARIA WINTER de groote Duitsohe propagan diste voor de belangen der vrouw, heeft voor gehuwde Dames een zeer belangrijke brochure geichraven, w^r- van de Hollandsche vertaling op aanvrage gratis wordt toegazondsn door: - Fa. A, H U F K E N S - Galdsrschekads 7, Rottsrdimjj a Vla.markt No. 34 ROTTERDAM Weder ontvangen in geütaleerd Een groote collectie Haarden Haardkachels V u lemmers Kachelplaten en andere Winter-artikelen van diverse prima fabrieken, als: FRISIA, JAN en E. M. JAARS- MA, VICTORIA, VULCANA, ETNA, IN VENT A, enz., enz. Voor U een besluit neemt komt eerst even onze uitgebreide col lectie zien. Vele Haarden en Haardkachels zijn zeer in prijs verlaagd. Wij bevelen ons beleefd aan N.V. Ijzerhandel P. ROND Pz. Zeugestraat 96 - 98 - 100 Gouda DRUKKERIJ I. II8II KORTER ICROOHHSVES

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 4