Landooiigi n iieeieeii Veranderde Rechtszaken. Predikbeurten a Marktberichten. Binnen); - w Gemengd Nieuws. n». wn. TWEEDK BLAD. NIEUWSBLAD VDOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, HhMnnnvMMh» Bwrwil WOENSDAG OCTOBER IS» NiEin a. J, da u Voederkoeken. f 4.40, Oct.-Nov, f 4.40, id. soyaschroot LINDBERGH IN ENGELAND. •<i n 9Ö een vroeg Heemskerk, leden op de vet wei zal Donderdagavond 8 uur, Bijbelle- het benedenhuis van den heer P. J. van Vliet. OUD GEREF. GEM. MOERGAPELLE. Vrijdag 27 October, ’a avonds 7 uur, D». Honkoop, van Den Haag. NIEUW-LEKKERLAND. Eiken Dins dag en zing in Stolwijk. Zaterdagavond zeer laat reed de heer L. 8. met zijn rijwiel in de langs den Bergweg gelegen Wetering, toen hij van Bergambacht naar huis fietste. Hij wist zichzelf op het droge te helpen, doch was tot aan zijn hals toe nat vim dit bind, rt ifiA A Oulden bij lev, V \z LI ongeschiktheid J. M. van K., Qorinchem, f 2 of 1 week of Als een menach overspannen van zenuwen la.... verweerde zieh de juf frouw. Was u overspannen van zenuwen? Ja. als je dagelijks met zoo’n lekke re buurvrouw opgescheept zit. Begin nu niet weer opnieuw, suste de officier, want dan zou er weer een klacht van beleediging uit voort kunnen komen. Spr. vroeg tien gulden boete of vijf dagen hechtenis. Daar ga ik niet meer aoooord, zei- de de verdachte, ik ben er al om ver huisd, en dat kost met een gulden in de week méér, en nu dit er nog overheen. Dat vind ik een verstandig besluit, oordeelde de rechter, dat u verhuisd bent. Dat zal u wel besparing opleveren, omdat u dan minder boetes voortaan krijgt wegens beleediging. En hij legde de vrouw f 10 boete op of 5 dagen hech tenis. Schietwedstrijd» Burgerwacht. IJsselsteln. Zaterdag 21 October wer den alhier de plaatselijke schietwedstrij den gehouden van de burgerwacht IJs- selstein. Niettegenstaande de minder gunstige weersgesteldheid in den namid dag, was de opkomst toch goed te noe men. De uitslag van den wedstrijd volgt hieronder; Afd. A: le prijs A. G. Klomp; 2e pr. C. H. van Zijl, 3e pr. Jao. Meerveld, 4e pr. Th. Batenburg, 6e pr. G. A. Wester- hout, 6e pr. N. P. Doesburg, 7e pr. A. G. Tersteeg, 8e pr. Jac. van Montfoort, 9e pr. H. H. van Montfoort, 10e pr. J. Epping, lie pr. Th. van Nes, 12e pr. A. J, Tersteeg, 18e pr. J. Haaksman, 14e pr. Alb. Lubbers, 15e pr. J. Ariaans, 16e pr. L.Benschop. PETROLIUMTREIN IN BRAND GEHAAKT. VUf dsedea, S zwaar gzwzMlsa. Ia de nabijheid van 8inaja (Roeme nië) heeft zich een ernstig spoorweg ongeluk voorgedaan. Twee locomotie ven, die achter een sneltrein gekoppeld waren geweest om den trein over de Predeal-pas te helpen duwen, kwamen op den terugweg naar het station, waar zij in depot waren, in botsing met een petroleum trein. De botsing was zoo hevig, dat beide machines ontspoorden en van de helling naast de spoorbaan omlaag stortten. Van de petroleum-trein ontplofte een benzine-tankwagen, zoodat de geheele trein in brand raakte. Vijf spoorweg beambten werden gedood en 8 gewond. Veincliü’it Miwnidng, Wo en Vrlj'lng. l’iij" l»U voori ling; vuur Hclioonlioveii innnn<h»n 1.26; p. post Mot verzekering 16 conti In het Voorloopig Vei grooting van buitenland] we o.m.: „Van verschillende zi verhouding met Rusland bracht. Verscheidene let de politieke toestand th geconsolideerd, dat het ia verder diplomatiek land af te wijzen. Onz soheepvaartbelangen bn ziens een erkenning m< achtten daarentegen het deze diplomatieke betrek dan één reden niet gewe Vrijwel elk jaar vine Voorloopig Verslag de pc mumsten vermeld om de onze tyrannieke bourgeo vrije, gelukkige Rusland leggen. Dit jaar zullen afgevaardigden in het parlement meer hoop h de vervulling van hun i reeds eenigen tijd berici Frankrijk en Amerika zijn zich officieel met h verbinding te stellen. H bekend hoe het dan ga enorme bedragen, welke die« landen aan Rusland en welke schuld Rualam talen. Er is intusschen sint communisten alle schuld tenland eenvoudig schn veranderd in de wereld land. In 1918 meenden Russische revolutie dat van betrekkelijk korten i alle landen het voorbeel malige czarenrijk zoude: uitbreken der vermaarde werd (door de Russen) aangekondigd. De andei echter weinig gesteld te ging van de Russische hongering en ontnemin 'heid. Millioenen besteedd jaar aan propaganda in maar steeds afkeeriger i van het communistische Het is heel anders ge en zijn volgelingen haddi het tegenovergestelde is internationalisme en coi de menschheid niet gedi tegendeel is het national! den vuriger en sterker gi was. Niet alleen in Italië Amerika is dit zoo, maa defe landen groeit de n wil men zich zelf zijn i hengsel of de vazal van In verschelden landen communisme voorloopig het moeten terugwijken ii Er is tegelijkertijd no| beurd. Men heeft ook I oude maatschappij van zen tijd niet meer deugt en tast men naar verbel nieuwingen om de onbi don te vervangen. Rusland zelf is ook t( ten gekomen. Lenln zou' wat men gemaakt had vi Er is daar heel wat v gedaan de propagandi de millioenen zijn nood! dingen, zooals de verste ding van leger en vloot aandacht meer op het i voorloopig nog werk aai Toch zullen er hier te communisten weinigen z •on erkenning van Rus! dodigen. Het Is gebleki men op zijn hoede moi Rusland en zaken doen d’e bij elke beweging oj «ion moeten worden, is HEFFING OP LAMS- EN PAARDE- VLEESCH. Binnenkort zal, naar de Tel. verneemt, ook op lamsvleesch en paardenvleesch een geringe heffing worden ingevoerd. Het gebruik van deze vleeschaoorten was, sedert de invoering van de heffing op rundvee, belangrijk toegenomen. VERNIETIGING VAN VEE. In DenemarktR. Volgens officieele mededeelingen van het Deensche ministerie van landbouw zijn tot 1 October totaal rond 120.000 stuks rundvee vernietigd. Hoewel de voor dit doel beschikbaar gestelde rijkamiddelen zijn uitgeput, heeft de Deensche regeering thans besloten, ook in deze week 3000 stuks vee te doen vernietigen (tot dusver bedroeg dit aan tal 4000 stuks). Verder heeft de ministerraad zich be zig gehouden met den varkensuitvoer, die ernstig wordt bedreigd door den toestand op de Engelsche baconmarkt. Het we- kelijksche aanbod van slachtvarkena be draagt thans 150.000 stuks, doch er kun nen slechts 100.000 worden afgezet, n.l. 87.000 naar Engeland en 13.000 in het binnenland. Bovendien zal Engeland den. invoer per 1 November verder beperken. Diefstal. De 19-jarige koopman F. J. F., wonen de te Ottoland, nu gedetineerd in het Huis van Bewaring, stond terecht we gens diefstal van een bankbiljet van f 40. Eisoh; vier maanden gevangenisstraf met aftrek preventieve hechten!*. Aldus werd ook Tonnii gewezen. Kolonel Lindberg bracht op onopvallen de wijze, vergezeld van den minister der Dominions, een bezoek aan MacDonald. Lindbergh en Mr. Thomas in gesprek voor de woning van den eersten minister. TWEE MANNEN DOOR TREIN GEDOOD. Gistermorgen was de spoorwegarbei der F. Hardeman, die behoorde tot de wegwerkersploeg De Klomp, met vier man nabij de Kade onder Ede op de spoorlijn aan het werk. Bij de nadering van een goederentrein begaven zij zich op het andere spoor, doch daar kwam juist een D-trein in volle vaart aange reden. De anderen wisten zich hog in veiligheid te brengen, doch Hardeman, werd door de locomotief gegrepen en tegen den berm gesmakt. De ongelukki ge, die 42 jaar oud is en nog een jeug dige vrouw met vier kinderen, achterlaat was op elag dood. De machinist van de D-trein schijnt niets van het ongeval te hebben gemerkt althans de trein reed gewoon door. Een beambte van de Ned. Staats spoorwegen werd door een tender op den Bosscheweg onder de gemeente Tilburg gegrepen. De man werd, vreeselijk ver minkt en was op slag dood. Aanrijding. Reeuwijk. De heer J. gem.-opzichter, reed met eenige der bouwcommissie per fiets Bufrg. Lucasselaan toen uit tegenoverge stelde richting een wielrijder naderde. De heeren waren zoo druk in gesprek, dat zij den. wielrijder den heer Lafeber, niet zagen aankomen en deze met den heer Heemskerk in botsing kwam. De laatste bezeerde zich erg aan de schou der. Er werd een auto ontboden, die hem naar huis bracht. De inmiddels ont boden geneesheer constateerde een ont wrichte schouder, zoodat de hr. Heems kerk geruiman tijd rust zal moeten hou den. RMdzbtslultM. Rmuwüc. In de Woensdag gehouden landsvergadering werd het voorstel van B. en W. om geen post meer op de be groeting te plaatsen voor den A.N.W.B. en Reeuwijksche Reddingsbrigade, worpen, zoodat nu waarschijnlijk dezen winter een cursus gegeven worden. Ook het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het adres van de caféhouders inzake vermindering van personeele belasting, werd verwor pen. Dit besluit beteekent voor belang hebbenden een vermindering van onge veer f 400. 8., Noor- jiuua, i o ui a uagen. Overtreding Crisia-Zuivelbesluit; G. T. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Donderdag 26 October, 's avonds 7 uur, de heer Ver heul, Godsdienst-Onderwijzer te Brakel. LEKKERKERK. Ned. Herv. Evange lisatie. Donderdag 26 October, ’s avonds 7 uur, de heer E. Wijnne, van Olden- broek. MOORDRECHT. Ned. Herv. Evangeli satie op Geref. Grondslag. Donderdag 26 October, ’e avonds 7.30 uur, de heer K. Asmus. 4 WIJNGAARDEN. Vrijdag 27 October, ‘e avonds 7 uur, Da. P. Zandt, van Delft. ROTTERDAM, 23 Oct. Buitenlandsche granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek en Van der Schalk). Rogge 74-75 K.G. Bahia Blanca disp. f 7 15, 75-76 K.G, Hongaarsche disp. f 6.75, id. id. gedenatureerd disp. f 4, 72-73 K.G. Duitsch-Poolsche gedenatureerd disp. f 4.10, 74-75 K.G. La Plata gedenatureerd disp. f 4.20, Canada no. 2 disp. f 7.15. Gerst 69-70 K.G. La Plata heden ge wacht f 89, 65-65 K.G. id. disp. f 80, 60-61 K.G. Donau heden gewacht f 71K. 66-67 K.G Russische disp f 77, id, dagelijks gewacht i 74, 64-65 K.G. Russisch disp. f 76. Haver: Canada no. 2 disp. f 7.80, 56 K.G. Pommersch-Mecklenburg disp. f 6.20, 54 K.G. Boheemsche disp. f 6.15, 52-53 K.G. Zuid-Duitsche spoedig ge wacht f 6. Mais per 2000 K.G. Gele La Plata aan gekomen f 80, ld, stoomend f 79, Donau- Galfox disp. f 80 H, id. stoomend f 80, Cinquantine La Plata disp. f 91, id. st. f 90. GOUDA, 20 Oct. Coop. Groenteveiling voor Gouda en omstreken. Postelein f 3.50 5.90, spinazie f 310.40, snijboonen f 1213, stokboonen f 1029, witlof f 6 20, spruiten f 3—13.80, per 100 K.G.; bloemkool f 1.50—8.70, andijvie f 0.50— 1.20, groene kool t 1—3.20, per 100 stuks; peen f 23.90, selderie f 0.50 1, prei f 12.10. ROTTERDAM. 23 Oct. Voederkoeken. (Bericht van de mak. Gebr. Krijger). Inlandsche Voorslag Lijnkoeken f 6.15, Oct.-Nov. f 6.15, id. lijnkoekschilfers f g.60, Oct.-Nov. f 6.60, id. grondnootkoek f 4.40, Oct.-Nov, f 4.40, id. soyaschroot f 4.60, Oct.-Nov, f 4.60, id. cocoskoeken f 4.65, Oct.-Nov. f 4.65, id. palmpitten- De iepziekte. Stolwijk. Een ambtenaar van het Staatsboschheheer heeft in deze gemeente een onderzoek ingesteld naar hoornen, welke blijken te zijn aangetast door de gevreesde iepziekte. Een honderdtal boo- men zal dezen winter moeten verdwijnen. verstoren: G. 10 dagen. SMAADSCHRIFT. De politierechter te ’s-Gravenhage deed uitspraak in de zaak tegen Mr. R. L., de directeur van de Leopold Uitgeversmaat schappij in Den Haag, beschuldigd van smaadschrift. Hij had in de Haagsche Post van 6 Mei een artikel geschreven, getiteld: „Duitschland boyoot de Haagsche Post". Dien boycot noemde hij een gevolg van het lasteren en stoken van den heer L. A. H. Wiirdeman, ex-burgemeester van Capelle a.d. IJssel. Daarop had de heer Würdeman een aanklacht tegen den schrijver ingediend. Verd.’s grief was, dat de heer Würdeman een circulaire heeft gericht aan de Duitsche vertegenwoordi gers van de Haagsche Post, waarin hij schreef, dat 'dit blad niet sympathiek staat tegenover het nieuwe Duitschland en waarin hij adviseerde, de advertenties’ ter bevordering van het Duitsche toeris me. voortaan aan de Haagsche Post te onthouden. De heer Würdeman ontkende deze circulaire aan verschillende perso nen in Duitschland te hebben gezonden. De politierechter zegt in zijn vonnis, dat de heer Würdeman zich door de woorden „stoken en lasteren" terecht be- leedigd heeft gevoeld, doch dat de schade, welke daardoor aan den beleedigde is toe gebracht gering is, waarom in deze zaak kan worden volstaan met een geldboete van f 35, te vervangen door 5 weken hèchtenis, De eisch was f 20 boete subs. 10 da gen hechtenis. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK DORDRECHT, DE VLUCHT VAN KONING PRA- JADHIPOK. Volgens een de censuur ontsnapt be richt uit Bangkok zijn de koning en ko ningin den 21sten October inderdaad uit hun zomerverblijf te Hoeahin naar Sm- goifc in het Zuiden van Siam vertrok ken. Het bericht zegt ech.ter, dat het vorstelijk paar de waarschuwing kreeg Hoeahin te verlaten, voor hun ’t nieuws bekend werd inzake de onderdrukking van den opstand te Petsjaboeri. ZWEEDSCH SCHIP OMGESLAGEN. Bemanning gered. De Zweedsche tweemaster Polarna is ongeveer twee mijl voor Hesselbjerg aan de Deensche kust, tengevolge van het werken van de deklading gekapseisd. De uit zes koppen bestaande bemanning kon zich ternauwernood in een kleine open sloep redden en werd in vrij be- narden toestand door Deensche visscherz opgepikt. De gekapseisde motorschoener drijft‘met den kiel naar boven en zal op last van het departement van marine geborgen worden, fiangezien het wrak gevaar toot de iohsspvaar| oplsvirt. Paard doodgereden. Waddlnxveon. Gistermorgen had aan den onhewaakten overweg aan den Zui delijken Dwarsweg in den ZuidplaapoL- der een zeer ernstig ongeluk plaats, waarbij een paard op een gruwelijke wijze zijn dood vond. De vrachtrijder A. Hoogendoorn, wonende aan den (Zuidelij ken Dwarsweg in Waddinxveen, reed met een met twee paarden bespannen vrachtwagen. Hij moest op dien weg uit halen voor een auto die daar stond. Een der achterwielen van zijn wagen reed in de stoep die langs de wetering ligt. De paarden schrokken hiervan, sloegen op hol en renden den onhewaakten over weg op. Juist naderde de sneltrein Den HaagGroningen, die te ongeveer half tien dien overweg passeert. De voerman, die het gevaar zag aankomen, sprong van den wagen en wist op die wijze zijn leven te redden. Een der paarden werd door de locomotief gegrepen. Ongeveer 400 meter verder liet de locomotief zijn prooi los. Stukken vleesch van het paard lagen ver in het rond op en langs den spoordijk. Het andere paard werd met den wagen langs den spoordijk neerge worpen. Dit paard liep een paar schram men en schaafwonden op, terwijl de wa gen zwaar werd beschadigd. Intusschen had de machinist den trein tot staan ge bracht. De geheele locomotief zal met bloed besmeurd en overal zaten de stuk ken vleesch tusschen gewrongen.' Nadat de locomotief grootendeels van het bloed en vleesch was ontdaan, kon de trein met ongeveer een half uur vertraging de reis voortzetten. D« velschs HJkadMldzr*. lx verband met de valsche muiterij te Nieuw-Lekkerland, had zich behalve de vervaardiger te verantwoorden de 26- ja rige koopman A. den O., eveneens te, Nieuw-Lekkerland, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Dordrecht. Volgens de dagvaarding had hij in het café van G, Wapperom te Papendrecht aan dezen en later bij het overzetveer LekkerkerkNieuw-Lekkerland aan Arie Noorlander opzettelijk een rijksdaalder gegeven, waarvan hij wist, dat deze ver- valscht was. Ook deze verdachte bekende. Als getuige vertelde de caféhouder, dat hij eerst bij het doorgeven van den rijks daalder bemerkt had, dat dit een valsche munt was. De veerman Noorlander had onmid dellijk gemerkt, dat de rijksdaalder, die Den 0. hem gegeven had, niet echt was. „Gooi hem maar in het water," had ver dachte gezegd en dat had verdachte dan ook gedaan. Verdachte reide nu, dat hij den rijks daalder van zijn oom den vervaardi ger had ontvangen. Zijn oom hielp hem ook wel af en toe. De officier: Hoe haalde je het in je hoofd? Verdachte: Ik verdiende niets. Verdachte had in totaal drie rijks- daalders van R. den 0. ontvangen. De officier eischte een gevangenisstraf van twee jaar, met aftrek der preventie ve hechtenis. De raadsman wees er op, dat déze boe renjongen den omvang van zijn daad niet had kunnen overzien en door zijn oom was overgehaald. De verdediger vroeg een lichtere straf. Uitspraak 8 November. Afd. B: le pr. H. van Montfoort; 2e pr. W. Geurts, 3e pr. J. G. Tersteeg, 4e pr. J. A. Tersteeg, 5e pr. B. van Lex- mond, 6e pr, J. A. van den Anker, 7e pr. B. G. Pompe, 8e pr. A. van Doorn, 9e pr. M. G. van Schaik, 10e pr. L. Aren donk, He pr. G. A. Tersteeg, 12e pr. G. M. Moes, 13e pr. J. van Montfoort Jzn.; 14e pr. J. van Rossum. Wedstrijd op de vrije baan: le pr. H. H. van Zijl, 2e pr. G. A. Westerhout, 3e pr. G. H. van Zijl, 4e pr. Th. Baten burg, 5e pr. Jac. Meerveld, 6expr. J. Tersteeg. f Onder regie van den heer Joh. Grapendaal te Jutphaas gaf de tooneel- vereeniging „O.B.K.” Zondag en Maan dag een uitvoering in de zaal van den heer A. G. Klomp. Opgevoerd werden: „De Eenzame Hoeve", een zonderlinge historie in 3 bedrijven en „De beroemde Lippen”, klucht in 2 bedrijven. Zondag was de zaal over vol j Maandag was dit niet het geval. De uitvoering werd opge luisterd door muziek. Beide stukken wer den goed uitgevoerd, zoodat de leden van O.B.K. op een welgeslaagde uitvoering terug kunnen zien. 1Als verdacht van oplichting van L. T. d. B. is op verzoek van den burge meester, te Velp aangehouden en naar hier overgebracht, M, 8. M. Na hem te hebben verhoord is hij op transpon ge steld naar Utrecht en voor den Officier van Justitie geleid, Onze plaatsgenoot, de heer M, L, Stoel, ie gepromoveerd tot Mig. KANTONGERECHT GORINCHEM. (Volledige uitspraken van 17 Oct.) De linkerzijde van den weg befietsen: A. K., Nieuwpoort, f 3 of 1 week tucht school en betaling van de civiele vorde ring ad f 85. Rijwiel zonder reflector berijden: P. de B. , Gorinchem, f 2 of 1 week tucht school. Straatschenderij: M. J. v. B„ Gorin chem, f 2 of 1 week tuchtschool. Loopen op verboden grond: W. V., Gorinchem, f 0,50 of 1 week tuchtschool; t M v nL—i t n „4 4 u tuchtschool; H. v. B., Heukelum, f 1 1 dag hechtenis. Overtreding Vleeschkeuringswet: P. de G., Heukelum, i 25 of 10 dagen. Strooperij: D, G. G., Heukelum; G. 8., Gameren, INBRAAK TE PAPENDRECHT. Voor het Haagsche Gerechtshof kwam een arbeider uit Papendrecht in hooger beroep van een vpnnis van de Dordt- sche rechtbank, waarbij hij wegens po ging tot diefstal met braak was ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf waarvan 4 maanden voorwaardelijk. 8amen met zekeren dep B., die hem hiertoe had verleid was verd. bij een 75- jarige alleen wonende vrouw te Papen drecht gaan inbreken. Toen de vrouw zich te weer stelde, sloegen beiden op de vlucht. Het O.M. meende, dat met het oog op een gunstig rapport de rechtbank clemente straf had opgelegd en bevestiging van dit vonnis. Verdachte had nog veel spijt van het gebeurde en vroeg clementie. DOOD DOOR SCHULD? De aanrijding op den Merwedijk. Op 1 December had een ernstig ver keersongeval plaats op den Wolpheren- schen Dijk onder Gorinchem. De bank werker J. H. B. uit Hardinxveld reed daar met zijn auto den bijna 70-jarigen Wielrijder J. v. d. Dool aan, die zooda nig werd getroffen, dat hij na enkele oogenblikken overleed. B. heeft terzake terechtgestaan voor de rechtbank te Dordrecht, die hem ver oordeelde tot 8 maanden gevangenis straf. Van dit vonnis ging hij in beroep, zoodat hij nu terechtstond voor *t Haag sche Hof. Blijkens het getuigenverhoor had B. den wielrijder, die voor hem reed, wil len passeeren, juist toen uit de tegen overgestelde richting een autobus uit Hardinxveld naderde. B. had zeer snel gereden. Verd. verklaarde, dat hij door de in vallende duisternis den wielrijder niet had opgemerkt. Eenige getuigen zeiden echter, dat het nog voldoende licht was. De getuigen verklaarden eenparig, dat B. met groote snelheid reed en dat het slachtoffer in de hoogte werd geslin gerd. Verdachte demonstreerde hoe de wiel rijder zou zijn gevallen, hetgeen.de adv.- gen. slechts een veronderstelling noem de. Z.i. had verd.’s auto den man opge nomen. Het O.M. constateerde in zijn requisi toir dat verdachte met 70 a 80 K.M. reed. Hij stond trouwens als een woest rijder bekend. Het vonnis van de Dordt- sche rechtbank achtte spr. volkomen juist. Hij vroeg dan ook bevestiging van dat vonnis. De verdediger had zich ter plaatse van de situatie op de hoogte gesteld en daardoor een ander inzicht gekregen, dan uit de stukken. Die weg is zeer slecht en zonder eenige verlichting. De aanrijding kon niet door verdachle’s schuld zijn veroorzaakt. PI. vroeg vrij spraak. Arrest op 6 November. FRAUDE BIJ AANBESTEDINGEN DER POSTERIJEN. De rechtbank te ’s-Gravenhage ver oordeelde gisteren den 55-jarigen bu- reelambtenaar der P.T.T., die terecht heeft gestaan wegens het verstrekken van inlichtingen aan ’n aannemersfirma omtrent aanbestedingen, welke vanwege degën rijksdienst werden gehouden, tot twee jaar en zes maanden gevangenis straf, met aftrek van twee maanden voorloopige hechtenis. De betrokken aannemer, wonende te Moordrecht, kreeg wegens het omkoopen van een ambtenaar één jaar en zes maanden gevangenisstraf. Het schijnt, dat de eerste verdachte ongeveer zesdui zend gulden voor het verschaffen der in lichtingen van den aannemer heeft ont vangen. EEN VERSTANDIG BESLUIT. Een 33-jarige inwoonster van IJssel- atein, mej, H.—v. d. H., moest zich voor den Politierechter te Utrecht verantwoor den, omdat zij haar buurvrouw beleedigd had. Het was niet veel moois, dat ze van -die buurvrouw gezegd had, en de rechter zeid«,> dat ze lioh mowt schamen, om ■ulk« M olies «X, w ledun hel Zaltbommel en D. v. d. O., ieder f 6 of 3 dagen. Overtreding Leerplichtwet; G.a Ameide,. f 1 of 1 dag. Overtreding Arbeidswet; G. deloos, f 8 of 2 dagen. r-Miotn -7... R. , Kedichem, f 3 of 2 dagen. Overtreding IJkwet: B. v. B., Kedi chem, 3 maal f 0,50 of 3 maal 1 dag; D. B., Gieasendam, f 1 of L dag; G. B., Gorinchem, f 1 of 1 dag, allen met ver beurdverklaring. Overtreding Veewet: H. de J., Gorin chem, f 10 of 5 dagen; L. M., Gorin chem, f 3 of 2 d. Overtreding Spoorwegwet: 0. A., Gorinchem, f 3 of 6 dagen. Overtreding Bouwverordening: A. J. W., Gorinchem, f 3 of 2 dagen. Overjfcding Crisis Aardappelbesluit: G. v. B., uorinchem, schuldig verklaard zonder toepassing yan straf, teruggave van inbeslag genomen aardappelen be volen. Verboden weg befietsen: E. K., f 8 of 2 d.; W. v. V. y. 0., Gorinchem, f 1 of 1 dag. Rijwiel zonder licht berijden: H. J. P., Gorinchem; M. v. E., Gorinchem; E. de J., Herwijnen; C. V, d. (G„ Vuren, ieder f 3 of 2 dagen. Met auto in boclft niet rechts houden: C. T., Enter, f 10 of 5 dagen en betaling van civiele vordering ad f 10. Motorrijtuig zonder geldig rijbewijs be sturen: H. L. W., Hilversum, f 2 of 1 d.; S. M. ,8., Amsterdam en L. van’ t H., St. Annaland, ieder f 8 of 2 dagen. Te Hardinxveld op stoep plaats in nemen zonder vergunning; A. V. en C. J. v. d. M., Sliedrecht, ieder f 5 of 3 d. Te Hardinxveld |óp den openbaren weg zingen: A. K., Nieuw-Lekkerland, f 5 of 8 dagen. Rooken in autobus: T. B., Raams- donkveer, f 8 of 2 dagen. Venten zonder vergunning: A. S., Be verwijk, f 5 of 3 dagen. Openbare dronkenschap: Th. N., ’s-Bosch, f 5 of 3 dagen; R. F., Vlagt- wedde, f 15 of 10 dagen; J. R., porin- chem, 3 weken hechtenis. In dronkenschap de openbare o^de G„ Gorinchem, f 15 of AUTO IN SLOOT GEREDEN. Prins Htndrik varieert assi stentie. Maandagavond omstreeks half twaalf reed op den Rijksstraatweg bij Wasse naar een auto, bestuurd door den heer v. d. Z. te ’s-Gravenhage, die onder drankinvloed verkeerde. Hij kwam met groote vaart uit de richting Leiden, had een aantal andere wagens gepasseerd en kwam toen bijna in botsing met ’n auto, waarin Prins Hendrik met gevolg was gezeten. In een smalle bocht in den weg kwam Z.’s auto op den berm terecht en reed tegen, een. boom, waarna de wagen in een sloot kantelde. De Prins en diens gevolg stapten uit en men begon de inzittenden van den gekantelden wagen te bevrijden. V. d. Z. had 'slechts lichte verwondingen opge- loopen, maar mej. R., eveneens te Den Haag, had ernstiger blessures en boven dien een armbreuk. Beiden werden naar een ziekenhuis vervoerd. De auto is in beslag genomen en te gen v. d. is proces-verbaal opge maakt koeken f 3.90, Oct.-Nov. f 3.90, Noord- Amerikaansche lijnkoeken loco f 5.70, dag, gewacht f 5.65, stmd. levg. f 5.60, Oct.-Dec. f 5.60, id. id. van N. Amer. zaad loco A’dam f 6.20, merk SWG loco alhier f 6.30, id. id. merk SK f 5.75, stoomd. f 5.70, Japansche lijnkoek stoomd. f 5.65, Hongaarsche stoomd. f 5 70, Lijnzaad- schilfers (Bombay) Oct.-Nov. afl. f 5.65, van La Plata zaad loco f 6, Donau Oct.- Nov. f 5.90, Griekse he stoomd. f 5.90, Grondnootschilfers (Bombay) lichte stoomd. f 4.60, extra lichte loco f 4.90, Manilla cocoskoeken merk SK stoomd. f 4.20. Amerikaansche loco f 4.10, Indi- sche cocoskoeken merk mooie blanke loco f 4.75, Olvaxio stoomd. f 4.75, Mexo stoomd. f 4.90, Bolted Katoenzaadmeel, (49 pGt. Texas) loco f 4.90, ‘Oct.-Nov. afl. levg. f 4.75, Fransche Grondnootkoek Rq.fisque loco f 5, id. extra blank std. f 5.75, Scandinavische soyaschroot ge ëxtraheerd looo f 4.90, Oriental soya- schroot geëxtraheerd loco f 4.80, Palm- pitschroot loco f 4, Gocosschilfers stoomd. f 8.75. Alles per 100 K.G. en gedeeltelijk tweede hands. P GORINCHEM, 23 Oct. Eierveiling. Aanvoer 13.839 kipeieren 591 eendeieren en 18 kalkoeneieren. Prijzen: kipeieren 40-50 k.g. f 8,50—4,50, 50-60 k.g. f 4,60 f 5,90, 60 k.g. en zwaarder f 6 tot f 6,20, eendeieren van f 33,40, kalkoen eieren f 6, alles per 100 stuks. GROOT-AMMERS, 23 Oct. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 23 October. Aan voer 6266 eieren. Prijzen: Kippen eieren f 5-456.40, eendeieren f 34.35* 1 beneieren f 4r-4.95, alles per 100 stuks; 584 K.G. fruit 112 cent, 25 K.G. uien 5 cent, beiden per K.G.; 16 pond boter 70 9b 77 cent, 123 pond kaas 1723 cent, bei den per pond; 63 stuks kool 3—9 contj 'n 15C stuks andijvie X—1 cent, beiden per stop. 25 bossen selderie 2 cent per bos. BODEGRAVEN, 24 Oct, Kaasmarkt. Aangevoerd 378 wagens, 15584 stuks. 1 Prijzen: le soort met rijksmerk f 2528.’ >s 2e toqrt met rijksmerk f 22—24, zwaït mei rijksmerk tot f 30. Handel matig, Dl PRINSES VAN I BRUID8MEI Op het stadhu'i te Woensdag het huwelijk •ohen jonkvrouw» E. «srdenbroek, vroeger Prinses Juliana, en jonl J- ridder van Rappai van Zoelen. De huwelijksinzegeninj de Groote Kerk, waarbij Ds. Molenaar. Prinses Juliana wa bruidsmeisjes. nieuwe invoer-be Verschenen zijn Kon, centingenteering van i pluche, fluweel, trijp en tost ópstaande pool, ala werpen daarvan vervaal van hout, al of niet be! deelen van deze meubelei bamboe, rotting, riet, te« dan niet bekleed. De beperking van dsn tiksltn Ml van kracht z(

Schoonhovensche Courant | 1933 | | pagina 4