1 Plaatselijk Nieuws DE PRAIRIE KONINGIN Gemengd Nieuws Alleen voor Vrouwen **R< Kerk en School. EEN complot van brand. STICHTERS. Marktberichten TWEEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhoverteehe Courant VRIJDAG 19 JANUANI 1914 gaan, den avond toen Willemseto naar de stad was gereisd. Nogmaals beoefende Willemeea ga- duld. Tot da «omar ten einde liep en gure najaarsvlagen het pleiter van het buitenleven kwamen bederven. Ze kregen allebei een humeur. Toen tegen Novem ber, speelden se open kaart tegen el kaar. Ze hadden er genoeg van. Beter, dat se het opgaven en weer naar de stad terug gingen. Daar kon Willemsen lang- samerhand ook wal een praktijk op werken. Binnen een week, nadat se vertrokken waren, hadden er al twee ongelukken in de booht plaats gehad. Een der ohauf- feurs uit de huurt, de bestuurder van een wuscherij-auto, was er met lijn wa gen in geraakt. „Toen dat roede lieht op de veranda van den dokter avonds nog scheen, wist je tenminste in het pikdonker, waar de booht begon," merkte hij op te gen den reparateur, waar hij sijn wa gen terug kwam halen. De mp.n keek hem met open mond aan maar sei niets. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. De prijs onzer patronen is f 0,68 voor japonnen, f 0.48 voor kmderkleeding en f 0,40 voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per i postwissel overmaken aan de Moderedac trice, Muzenatraat' 6 B, Den Haag U kunt ook gireeren op girorekening 101010 (an name van den Knippatro- nendienst te Den Haag. Voor uitstekenden pasvorm word» ingestaan. !nd'en men juiste buste- en heupwijdte opgeeft. Het Praotisoh Modeblad wordt met de pa tronen koetelooi medegezonden. JAPON VOOR JONGEDAMES. (3032). Fantaaiestof met een effen garneering van kraag, oeintuur en mouwkapjes, die de schouder een verbreede en daardoor moderne lijn aangeven, maken van dit japonnetje een apart en vlet- geheel. Sluiting midden voor met knoopen, ter wijl de rok uit twee banen bestaat. Prijs bedraagt: f 0,58. GEKLEEDE JAPON. (3029) Wij geven hier een japon, die voor ver schillende doeleinden gedragen kan wor den en buitengewoon goed kleedt. WENKEN VOOR DE HUISVROUW. Komkommerbowl ia een weinig beken de drank, die toch inderdaad beel sma kelijk is. Men snijdt een groote of twee kleine komkommers die men ook w n- ters uit de kas kan krijgen, aan kleine stukjes, bestrooit deze* met suiker en be dekt ze half met water, half rooien wijn erbij. Suiker (fijne) naar smaak en de half gevulde glazen bijvullen met spuit water. Indien men bij het spoelen van wascb- goed een kleine hoeveelheid borax toe voegt, zal het goed er prachtig helder uitzien. Verfvlekktn verwijdert men met een lapje, waarop wat terpentijn gedruppeld is. Om bloemkool na het koken een mooie kleur te doen behouden, voegt men bij het weter een kopje melk. Om de aarde van bloempotten meer luoht te geven en het zuur worden er van te voorkomen, mengt men er turf molm doorheen. De aarde blijft tevens vochtiger, terwijl de wortels krachtiger worden en de planten er gezond uit stil len zien. Eiwit krijgt men zeer spoedig stijf in dien de eieren niet alleen versch zijn, doch op een koele, zoo mogelijk koude plaats bewaard worden, terwijl men te vens vóór het kloppen een mespunt zout toevoegt. Het bovenstuk beeft een punthals, met klein kanten vestje, terwijl de raglan mouwen een garneering hebben van naar den rug toevallende platte plooien, die tot niets toe uitloopen boven den «Ue- boog en apart opgestikt worden. De rok bestaat uit een smalle voor sn Achterbaan, met plooien aan de onder- sijds on schuin opgeknipte lijkanten, waardoor als het ware een houpstuk wordt gevormd, terwijl aan weerazijdei) van deze banen Bijstukken worden gezet Om het middel een smalle oeintuur met Patronen zijn in alle gewenschte mi- ten verkrijgbaar en kosten sleohte f 0,58. SCHOOLJURK VOOR MEISJES VAN 8—10 JAAR. (3027). Een rechte of schuine ruit leent zich uitstekend tot het maken van deze jurk Aan de voor- en achterbaan is de rechte pas geknipt, terwijl aan beide zijden eenige plooien worden gemaakt, die ge- HUISHOUDELIJK ALLERLEI. Roereierenham kan men op zuinige wijze bereiden, Indien men er eenige lepels paneermeel bij voegt en wat ge raspte kaas. Het gerecht maakt dan veel meer uit, is smakelijker en voedzamer. Melk kan niet overkoken, indien men de bovenrand met ipekswoerd beemeert. Het zuur worden voorkomt men in war me dagen, indien men een dessertlepel zout op 1 liter melk bij het koken toe voegt. Indien bouillon te zout li, raipt men 1 a 2 wortelen (peen) in de vloeistof. Deze trekken het zout tot zich en geven de bouillon een heerlijke smaak en te vens een mooie kleur. Koolgerechten winnen aan smaak, wanneer men de buitenste bladeren ee- nigen tijd vooraf kookt en later het grof gesneden hart bijvoegt, daarna hakken, en op de gebruikelijke wijze afmaken. Men krijgt luohtdicht verkurkte flee- zohen Indien men de kurken eenlgentijd in de olie legt, daarna op de flesoh. Honing, die gekristalliseerd ia, moet men nimimer opkoken, doch de pot, waarin de honing sloh bevindt, slechts in warm water zetten. Zeer billijke oitroenlimonade maakt men door eenige altroensn zeer dun te •ohUlsn en met kokend water te over- gieten en daarin te laten staan, totdat net geheel li afgekoeld, daarna het ge leefde sap toevoegen en suiker naar deeltelijk opgestikt, doch er ook geheel ingeperst kunnen worden. Over de bovenarm valt een klein, klokkend kapje, terwijl de mouw wordt afgewerkt met een boordje. Het rokje wordt met een breeds zoom afgewerkt, die bjJ voorkeur met de hand fssoomd wordt. De prije bedraagt f 0,88. j GEVULDE IAV0YEK00L. 1 Savoy kool, 1 ui, 600 gram gehakt (varkens), peper, tout en noot, 8 eneden oud brood ie pl.m. 126 gram. We maken de kool goed schoon door de leelijke bladeren te verwijderen, snij den deze langs den stronk weg en zor gen dat deze beel blijven. De dikke blad nerven snijden we echter weg en koken de bladeren, die we voorzichtig in een vrij groote pan leggen, gedurende 20 mi nuten in ruim water en zout, laten ze daarna op een vergiet uitlekken. We wasschen een witte handdoek of oud servet in warm water uit, leggen dit, .nadat het goed uitgewrongen is. op de aanrecht, bestrooien den doek met bloem en leggen er een laagje bladeren op, die we bestrijken met het gehakt, dat we aan gemaakt hebben met bet geweekte brood de ui, peper, zout, nootmuskaat. Nu volgt weer een laag koolbladeren, weer gehakt enz. tot kool en gehakt verwerkt is. De doek wordt nu stevig dichtgenaaid zoodat we een platronden vorm krijgen, die we gedurende 1X a 2 uren in ruim kokend water met zout koken, terwijl we om het aanbranden te voorkomen een keukenbord onder de pan leggen (draad rooster) We geven hierbij aardappelpu- rée, die we maken van ongeveer 2 K.Q. aardappelen, die we gaar koken en met de etensstamper goed fijn stampen, ver mengen met ongeveer 4 kopjes (warm) en een stukje boter of margarine, zout en noot near «maak. We verwarmen de puróe nog even en kloppen de massa flink met een houten lepel, waardoor se heerlijk luohtig wordt. Amelde. Ds heer B. Streefkerk is fail liet verklaard. Curator is mr. D. Huur man te Goinojiem, Ouderavond. Bleskensgraaf. Dinsdag 23 Januari, des avonds 7 uur zal in de o.l. school een ouderavond worden gehouden. Ts water Bleskensgraaf. Bij het draaien op den smallen weg, tuimelden paard en wagen toebehoorende aan den heer C. B. van den Hoogendijk in een vrij diepen wetering. Met toegeschoten hulp zijn met groote inspanning het paard zoo wel als de wagen weer op het droge ge bracht. De schade Tiel nog al mée. Brandwijk. De timmerman A. Mole naar kwam met zijn hand met een elec- trische zaag in aanraking, waardoor 3 vingers ernstig werden verwond. Later op den dag ie te Dordreoht één der vin gert afgezet. Gieisen-Nleuwkerk. De oudste inwoon ster mej. de weduwe SlobVerheul ie deze week overleden in den leeftijd van bijna 98 jaar. Thans is de oudste inge zetene de heer K. van Dijk, die bijna 92 jaar ia. Qamesntemad. Goudrlaan. Dt gemeenteraad komt Maandag 22 Januari, avonda 7 uur, in openbare vergadering bijeen, ter behan deling van onderstaande onderwerpen. Ingekomen stukken. Rekening Burgerlijk Armbestuur. Subsidie Gewestelijke Land storm-commissie Dordrecht. Ontheffing hondenbelasting. Ontheffing schoolgeld. Wijziging begrooting 1939. Er hebben zich hier 18 dienstplich tigen aangemeld, van wie 5 broeder- dienst hebben. Hardlnxvsld. Aan Dirk Otto, dienst plichtige der lichting 19SS, heeft met in gang van 1 Maart de minister van de fensie voorgoed vrijstelling verleend van den dienstplicht wegens kostwinner schap. De heer P. Stam heeft verzocht, van de gemeente te mogen huren het grasgewas op de hellingen van de stoep van den Sluisweg en wel voor vijf jaren, tegen f 2.-— per jaar. B. en W. stellen den raad voor tot dezen verhuur te besluiten onder be paalde voorwaarden. - B. en W. hebben aan den heer A. van den Dool te Giessendam vergunning verleend om in Hardinxveld gedurende 1934 op te treden als omroeper, onder voorwaarde, dat enkel verkoopingen mo gen worden omgeroepen. Hsl- sn Boilcop. Het 8-jarig zoontje van den veehouder De L. geraakte begin dezer week onder het «pelen door pen rukwind, nabij de ouderlijke woning in het Merwedekanaal. Het ventje kwam julit terecht tuslchen een kolenachuit en den wal, waardoor afdrijven uitgesloten was. Omstanders wisten hem spoedig te redden. - Dr. Bon heeft de afgeloopen week beiteed om afioheid te nemen van zijn patiënten in onze gemeente. Hierbij zal de geneesheer wel hebben ondervonden, hoe noode allen hem zien vertrekken. Molenwiek gebroken. Kinderdijk. Terwijl esn van de molens van het wateraohap „De Overwaard" maalde, hoorde men opeens een vreeee- lijk ftekrtak. Al spoedig bleek dat een van de wieken van de 8e molen was afge- broksn sn in wilde vaart in den grond terecht gekomen. Eï zijn geen perioon- lijke ongelukken te betreuren. Lsxmond. Als werkloosen staan hier ingeschreven 45 grondwerkers, 5 fabrieks arbeiders, 9 mandenmakers, 1 timmer man, 1 chauffeur, 1 uitvoerder wegen bouw. Van den hevigen hevigen storm der laatste dagen had de oude, nog uit de 12e eeuw dateerende toren te lijden. Van een der hoeken woei namelijk een si er- torentje af. Het liep zonder ongelukken af, hoewel aan den voet van den toren altijd heel wat mannen vergaderen om een praatje te maken. De aanrijding op den Zoutendijk. Meerkerk. De toestand van den 20-fa- rigen mandenmaker M. Vroon, die op 6 dezer bij een aanrijding ernstig werd gewond, ie niet zoo gunstig als het zich heeft laten aanzien. Wat de dokter vreesde, is helaas bewaarheid. De ge wonde heeft longontsteking gekregen. Hij kon daarom nog niet worden ver voerd en wordt nog steeds verpleegd ten huize van den heer Boer, onder de ge meente Meerkerk. „Samenwerking". Meerkerk. De werklieden vereenlging „Samenwerking" hield deze week haar jaarvergadering in „Hof van Holland". De voorzitter, de heer J. Boon, opende met een welkomstwoord en schetste in 't kort de werkzaamheden der vereenl ging in het afgeloopen jaar. De notulen werden gelezsn en goedgekeurd. Daarop volgde een rede van den voor zitter van het sanatoriumfonds. Deze zette utvoerig uiteen het groote nut sn het mooie doel van dit fonds. Vanaf 26 Augustus 1999 hebben ook de vrouwen en kinderen der leden recht op een even tueele uitzending naar een sanatorium. Daar de kosten voor dit fonds gering zijn (slechts 1 cent per week en per lid), raadde spr. aan, dat de vereeni- ging zich zal aansluiten bij dit fonds, waartoe met groote meerderheid van stemmen werd besloten. Uit het verslag van den secretarie bleek dat in het afgeloopen jaar 21 nieu we leden waren toegetreden, terwijl door overlijden, bedanken of verhuizen 6 le den werden afgevoerd. Het totaal aan tal leden op Jan. 1994 bedroeg 171. Uit bet verslag van den penningmeester kan worden vermeld, dat in 1999 aan 96 per sonen over 768 dagen aan ziekengeld Is uitgekeerd f 1160,16. De totale inkom sten waren f 1598.68, de uitgaven f 1659,85, goed slot f 89,28. Het totaal bezit der vereeniging op 1 Januari 1984 bedroeg f 1469,19. Al> bestuursleden werden herkozen de he'eren Joh. Boon, K. G. Verbaan, 8. Versluis Hz. en C. A. de Lange; als le den der controle-commissie werden be noemd de heeren: H. Wink, I. Bor, A. de Jong en J. Bor. Molenaarsgraaf. De gem.-veldwaohter heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den heer C. T. te Streefkerk, wegens bet rijden met verblindend lioht op zijn fiets. Doordat het paard van den heer M. d. B., dat voor een kar was gespan nen op hol eloeg, raakte de kar de on beheerd staande fiete van den heer M. Mourik Jr te Brandwijk. De fiets werd totaal vernield. ZanguHvosrlnoan. Streefkerk. Ds chr. zangvertenirlng „Excelsior" zal Woensdag onder leiding van haar directeur, den heer W. Verhelj, een uitvoering geven in de saai van eafé Stuurman. Woensdagavond gaf het Kinderkoes oider dezelfde leiding een uitvoering in eafé Stuurmal. De opkomst was niet lijs ter groot, hetgeen te betreuren was, want de kleinen hadden goed gestudeerd en vertolkten hun voordrachtjes op aardige wijze. Wijngaarden. Bij den veehouder C. D. heeft een zeug twee en twintig levende biggen ter wereld gebracht. ZIJN VROUW KLEEDDE HEM AAN. Hulpbehoevend door ichoudsrrheumatlsk. Nu weer gehssl In orde. Wanneer de rheum&tiek U eenmaal in haar greep heeft, zullen pijnen en last U niet gespaard blijven. Leest eens, in welk een toestand deze man geraakte: „Een jaar geleden had ik rheumatiek Iq mijn schouder. Het was zoo erg, dat mijn vrouw me mijn sokken en schoenen moept aantrekken en me in mijn jas moeft helpen. In probeerde allerlei me dicijnen zonder succes. Toen zag ik een advertentie van Kruschen Salts en ik besloot dit eens te nemen; met het ge volg dat ik mijn rheumatiek kwijt ben. Daarom beveel ik Kruschen Salts zoo graag aan, wanneer ik iemand ontmoet, die last van rheumatiek heeft." L. M. G. Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvoldoende werking der inwendige or ganen; een toestand waarvan ds lijder zich zelden bewust la. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afvalpro ducten en een daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die achadelijk sijn voor den algeheelen gezondheidstoestand. En deze stoffen ondermijnen het geheele gestel. Kruschen Salts is het natuurlijke ro- cept tot het behoud van een inwendige zuiverheid. De zes zouten in Kruichen sporen nieren en ingewanden aan tot ge makkelijke. geregelde werking. U wordt dus inwendig vrij gehouden van alle onzuiverheden, welke, indien zij zich kunnen ophoopen, ongetwijfeld het peil Uwer gezondheid zullen verlagen. De „kleine, dagelijksche dosis" Kru schen voorkomt dit. Want de zes ver schillende zouten in Kruschen verhoogen de werking der afvoerorganen, verschaf fen U nieuwen levenslust Rruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten A 0,90 en 1,60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Stralende gezond heid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntreé Handels Mij., A'dam, voorkomt (Adv.) ■EROERINQ8WERK IN DE NES. HERV. KERK. In de Ned. Herv. Kerk blijken, naast hst groote getal gemeenten, dat niet kun nen of willèn beroepen, er verscheidene te zijn, die met geen mogelijkheid een eigen predikant kunnen machtig wor den. In 1993 werd een beroep aangenomen naar 's-Grevelduin—Capelle, nadat dit 19 beroepen had uitgebracht; naar Ouder kerk a.d IJesel na 16; Papendrecht na 18; Boven-Hardinxveld en Hoornaar na 11 beroepen Na 22 beroepen slaagde Den Bommel er nog steeds niet in, een predikant te krijgen Hetzelfde geldt voor Gouderak en Benschop na 17, IJeselstein na 12, Oud-Alblae na 11 beroepen Somm'ge predikanten en Candida ten ONDER-KONING. De onder-koning van Britach-Indië Lord Willingdon, op weg naar de rennen te Calcutta. mochten zich zeer in de belangstelling eroepei '.ving c» roepen, dz. B. van Ginkel van Nieuwpoort Ufati der beroepende gemeenten verheugen. Zoo ontving cand. K. van de Poll 16 be- vertrok na 14 en dz. J. D. Kleijne, van Willige-Langerak, na 12 beroepen Ds. E. Schimmel te Ameide, bleef on danks 25 beroepen, de. J. E. Klomp te Ede bleef ondanks 18 beroeppn op zijn standplaats. ONVERDRAAGZAAMHEID. Ds Waarheidsvriend, Geref. orgaan ln de Hervormd#^Jkerk, spreekt in haar jongste nummer nadrukkelijk uit, dat het haar lssd doet, dat de Herv. Kerk te Twijsel, 'nu de Geref. Kerk door brand vernield werd, aan deze mede-geloovigtn geen gastvrijheid in haar gebouw aan biedt. De Waarheidsvriend wijst op bet geval Zuid-Beyerland, waar de Geref. Kerk zelfs zonder eenige afspraak over een vaste vergoeding, daarvoor te vra gen, ruim lH jaar lang de Hervormden na de verbranding hunner kerk, her bergde en spreekt den wensch uit, dat de Hervormden te Twijzel hun onver draagzaamheid zullen laten v&ren. 71. Het meisje verdween in een rots hol, dat achter struiken verborgen was Vlug g;ng de toobt omlaag. Nick ver lichtte het gewelf met een zaklantaarn. 72, Eindelijk werd het weer liohter. Is de verte was de uitgang. Daar was ook weer dw rivier, die gepasseerd moest worden Glimlachend wees hst meisje naar de ovsrijjds, „Je most probeeren aan den anderen kant te komen,zei ze llaak een vlot van boornstammon, je moet hier vandaan, want anders zal M'Gnbo ja d oo den." TWEEDE blad. verzekeringsmaatschappij ERNSTIG BENADEELD. Reeds vier personen In arreef. De politie te Amsterdam en die te I Haarlem hebben ontdekt, dat in beide steden eenige branden, die in bet afge loopen jaar hebben gewoed, opzettelijk zijn gesticht. Het onderzoek leidde tot de arrestatie van twee personen, die ver dacht worden van dit misdrijf in de Spaarnestad. Het zijn Hin en Freek Brumme. Zij bevinden zich te Haarlem in arrest. Er zijn echter meer schuldigen in deze zaak. De politie gelooft met een complot te doen te hebben. Zij gaf dan ook al spoedig bevel tot aanhouding van de vrouw van een dezer mannen en van H. de Bakker, een verzekeringsagent te Amsterdam. Deze heeft als assurantie bezorger verscheidene personen, familie leden en bekenden verzekerd, waarna bij die menschen plotseling brand uitbrak. Na deze branden trad hij in al die ge vallen op als contra-expert voor de re geling der schade. Het gevolg was, dat de verzekeringsmaatschappijen dezen man, wiens afsluiten van posten gere geld werd gevolgd door een feilen brand liever zagen gaan, dan komen. Er werd vrij openlijk over het stiehten van brand gesproken. Woensdag is het de politie gelukt soo- wel ds Bakker alsmede de vrouw, of lie ver de vriendin van Hia, aan te hou den. J Brumme hield bij het politie-verhoor pertinent vol, dat hij onschuldig was. De politie is dit echter wel van hem gewend van vorige keeren. Hij is n.l. een goede bekende. Het is moglslijk, dat nog meer ver dachte branden bij het onderzoek der politie zullen Worden betrokken. Is aanklacht tegen den gezochte juist, de») zal blijken dat de verzekeringsn^ért$ schappijen reeds voor vele duizenden guldens benadeeld zijn. DRAMA TE WEERT. Zestienjarige Jongen schiet sUn oom dood. Te Weert heeft zich Woensdagavond*' in de woning van den fabrieksarbeider C. Kampers een dfama afgespeeld. De familie Kampers leefde reeds eeni- gen tijd in minder goede verstan dhou- Moeder kwam met Mn stapel oude tijdschriften binnen en ar heel gauw wa ren de kinderen druk aan het zoeken die door oen sleepboot onmiddellijk stil staat «n to rust is geko men Het olielaagje, dat op de golven van de zee rustig drijft, belemmert dus de be weeglijkheid van het daaronderliggende water. Man sou kunnen zeggen, door de olie, die er bovenop ligt, kleven de wa» terdeelen **n elkaa* Waarom wordt er bij de droogmaking van de Zuiderzee nog zoo'n groot stuk water opengelaten? Er wordt aooo'n groot stuk water opengelaten, omdat ver schillende rivieren, stroompjes en beken haar uitmonding in zee hebben en deze mondingsplaatsen natuurlijk zullen moe ten blijven bestaan! Wat beteekent een roode vlag met middenin een wit blok, zooala men veel op eohuiten ziet? Deze vlag beteekent dat de schepen gesleept worden of deel uitmaken van een zoogenaamde „eleep", een groot aantal schuiten achter elkaar, „WH0E0E0E0E0E0E" WAAIT DE WIND.....;...! „Ach, ach", zei moederVl terwijl zij binnen kwam, „ïk kon bijna niet'tegen den wind in loopen". Maar de wind heeft het erg druk. „Druk!" riep Ton uit, „hoe kan de wind het nu druk hebben"? „Ik zal je vertellen, wat de wind alle maal doet, zei moeder. Hu laat wieken van de molens draaien „Ja, en hij blaast de k'ceren droog" riep Rietje uit. Hij blaast in de zeilen van de schepen, lachte Ton. „Juist", zei moeder, „welnu, laten wij dan eens een boek maken en dan plakken, wij daar allerlei dingen in, die door den wind in werking komen". HOE EN WAAROM. Hoe komt het, dat het uitgieten van olie op de golven, de zee rustiger maakt? Olie is een nrnder-elastieche (veerkrach tige) massa dan water, zooals men kan zien wanneer men na elkander een fleschje water m een fleschjs olie schudt Het water blijft sa het achudden nog 'n poosje in bewging, terwijl de olie bijna OE ACHTE»yoirE^PMTe»OND DE VROOLIJKE HENGELAAR. Een «pal voor jongens sn meisjes. Kom kinderen, wij gaan weer een an der spelletje spelen, waarvoor 'n onbe perkt aantal kinderen noodig zijn. Het la miaaohien niet uitgesloten dat er ln je buurt sea of meer jongens en melsjee, van ongeveer dezelfde leeftijd wonen en daarvoor is het epel dan ook uiterst ge schikt. Eigenlijk is het meer een jon gensspel, maar de meisjes vinden het meestal ook erg aardig en zijn net sue vlug ale de jongens. Laten wij due aan nemen dat er drie meisjee en drie jon gens zijn, of meer, om te beginnen. Het «pel heet; „De achtervolger gaat rond". Wij hebben daarvoor noodig een handdoek. Wij leggen nu twee knoopen in den handdoek en krijgen daardoor 'n goede klopper. Wij gaan nu in een cir kel etaan, zoo dicht mogelijk bij elkaar, schouder tegen schouder en de handen op den rug, die wij open houden. Een van de medespelers heeft den handdoek en staat buiten den eirkel Frits, de jongen die buiten den cirkel staat, geeft nu den handdoek in een van de open handen die jullie dus op den rug houden. Frits voegt zich nu vlug bij de anderen in den cirkel, terwijl degene, die de handdoek ontvangen heeft, zich naar zijn rechter buurman omdraait en hem begint na te loopen rond den cir kel en probeert hem met den handdoek een tik op zijn rug te geven. Als de buurman kans ziet in den cirkel op zijn plaatst te koman dan is hij veilig. Degene, die den handdoek dan nog steeds heeft, legt hem in de open han den van een der anderen, die keert zich daa weer vlug naar zijn reohter buur man, dis weer vlug e? van door gnat sn *oo gaat kol «pol vstdsi. topWie tenslotte de meeste punten heeft, is tweede prijs winnaar.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 4