I - li DE PRAIRIE KONINGIN Ingezonden Stukken IjVaTgeeit^Radio? J Gemengd Nieuws j 1 TWEEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoönhovensche Courant WOEN8PAQ ft FEBRUARI ttj| Nad. Verbond van KsrkhsrsteL Alblasserdam. Hat Nad. Verbond aan Kerkherstol hield een vergadering, waar als apreker optrad i*. P. Boerama, dia «en referaat hield over „Secten en atroo- mingen buiten de Kerk". Na de pauae werd ruim gebruik gemaakt van de ge legenheid om met den «preker van ge dachten te wiaaelen. Zanguitvoering. Albltmrdam, De obr. muiiekvereen. „Sdli Deo Gloria", hield in het gebouw „Conoordia" een welgeslaagde uitvoe ring onder leiding van haren directeur de neer Van Wijnen. Aan het einde van deae uitvoering aprak de directeur lijn groote voldoening uit aan de leden, die alles hadden aangewend om «deze uit voering zoo te doen slagen. Enkele leden hadden een club ge vormd, die twee tooneelstukken ten beste gaf, getiteld „Xantippe" en „Het Con signe is Snorken", waaraan de dames Kuijpers haar medewerking verleenden. Een collecte voor het crisiscomité bracht f 1.95 op en de verkoop van bloempjes voor de vereeniging f 10.48. Allegro". Alblasserdam. De Mondaccord. Vereen. „Allegro" hield haar jaarvergadering in de zaal „Harmonie". Na opening volg den verslagen van secretaris en penning meester, waarna een geheel nieuw be stuur werd gekozen, bestaande uit de heeren W. van Dalen, voorz. (tevens di rigent), P. de Hoop, 2e voorz., G. Rood nat, le secretaris, C. de Keizer, 2e se cretaris, J. Groenendijk, le penning meester, G. Herwig, 2e penningmeester, en G. Huisman, commissaris van orde. De nieuw-benoemde voorzitter dankte het oude bestuur voor zijn werkzaamhe den. Alblasserdam. De gemeenteraad zal voor het eerst in dit jaar Dinsdag een vergadering houden, waar belangrijke voorstellen ter tafel zullen komen. Bij de aanbesteding van het bou wen van een woonhuis voor den heer Van Asoh, tandarts, waren laagste in schrijvers: voor metsel- en timmerwerk Gebr. Stam van Nieuw-Lekkerland, f 2395, schilderwerk A. Twigt f 120, loodgieterswerk A. Seton f 120, ijzerwerk G. de Jong f 110 en aanleg electrioiteit f 45. Bergambacht. Van de leerlingen van de opgeheven 2e openb. lagere school, zijn 84 geplaatst op de openb. lagere sohool te Ammerstol, 7 op die te Schoon hoven, 3 op den school met den bijbel te Schoonhoven en 9 op de school voor obr. Volksonderwijs aldaar. De timmerman S. v. d. K., werk zaam op de machinale timmerfabriek van den heer G. Romeijn, had het on geluk zich met een beitel in zijn hand te steken en zich zoo hevig te verwonden dat geneeskundige hulp noodig was. De keuringaraad heeft de militie- plichtigen van de lichting 1935, H. Beze- mer, S. Boer, W. J. Broere en K. Noor- lander, voorgoed'voor den dienst onge- sohikt verklaart. De heer Adr. van Wijngaarden, heeft de benoeming tot kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk aangenomen, zoodat thans dat college weder voltallig is. Bij de aanbesteding voor het schoonmaken van de weteringen en vlie ten van den polder Bergambacht, werd dit werk aangenomen voor f 144. Orgelconcert. Berkenwoude. Vrijdagavond om 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk een orgeloon- cert worden gegeven door den heer Berg- meijer uit Woerden, ter inwijding van de belangrijke uitbreiding, die juist tot stand gekomen is, om dit mooie orgel beter tot zijn recht te doen komen. Belangstellen den hebben gratis toegang. VALICHE WIKKELPAPIEREN. Qosdkoope margarine, Capitis a.d. IJssel, In den la&tsten tijd waren in Hillegorsberg en in den omtrek vele valsohe wikkelpapieren van marga rine in omloop. Het was de politie opgevallen, dat mar garine, die van goede kwaliteit wae, te gen lage prijsen werd verkookt. Do wik kelpapieren worden aan een ondurzoek nde onderworpen en daarbij bleek, dat tij het kenmerk droegen van een drukkerij te Leiden, Daar werd een onderzoek inge steld, doch de door het numroor aange wezen drukker wist van nists. Althans deze wikkels waren niet op dio drukkerij vervaardigd. Het resultaat lag dus voor de hand: de wikkels waren valach Als resultaat van het verder onderzoek is een boterhandelaar alhier. A. S., aan gehouden, die bekende de wikkels zolf te hebben vervaardigd en aldus valsche rijks merken in den Handel te hebben ge bracht, Wegens valschheid in geschrifte, Werd Ue handelaar in bewar.ug gestold, terwijl nog divers^ valsche merken in bo- slag werden genomen. Loop der bevolking. Grooi-Ammers. Aantal inwoners op 31 December 1932: 764 m. en 762 vr., totaal 1526. Geboren: 11 m. en 16 vr., totaal 27. Gevestigd: 39 m. en 62 vr., totaal 101. Vermeerdering: 50 m. en 78 vr., totaal 128. Overleden 7 m. en 7 vr., totaal 14. Vertrokken: 40 m. en 81 vr., totaal 101. Vermindering: 47 m. en 68 vr., totaal 115 Totale vermeerdering 3 m. en 10 vr., is 13. Bevolking op 31 December 1933 767 m. en 772 vr., totaal 1539. Levenloos aan gegeven: een. Huwelijken: acht. Gemeenteraad. Gouda. In de Maandaguvond gehou den vergadering van den gemeenteraad zijn langdurige besprekingen gevoerd over het voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het z.g. kortingsbesluit 1932 en tot heffing van pensioenbijdrage. Op voor stel van B. en W. besloot de raad, het premievrij pensioen te laten vervallen en bovendien op de salarissen tot en met f 8000 te korten 2 pCt. en op die boven f 8000 2 pCt. voor de eerste f 3000 en daarboven 7H pCt. Voor de ongahuwdon geldt een extra korting ran 8J4 pCt Ds maatregel zal een besparing opleveren van f 87.000 per jaar. Het voorstel van de heeren Zanen, Van Wijnen en mevrouw Riesz, om een korting van voorloopig pOt. toe te pas sen op de pensioenen van de oud-wethou ders, werd aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. GsitinfokksrlJ. Haf- ut Boticop. De geitonfokkersver- eeniging „Verbetering zij ons Doel" hield Vrijdagavond haar algoraeeno vergadering in Het Oude Reohthuls, De voorzitter, de heer G, Buizert, opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de secretaris de notulen las, die onveranderd werden vastgesteld. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris over het le vereenigingsjaar. Daaruit stippen we liet volgende aan. De vereeniging werd 12 Januari opgericht met 11 leden en groeide snel tot 30 leden op 1 Januari 1934, waarna nog enkele leden konden worden ingeschreven. De materialen kon den reeds direct door het vrijwillig stor ten van gelden door enkele leden worden aangeschaft. Op 26 April werd de vereen, tot de prov. bond toegelaten, waardoor men zich om steun en voorlichting tot deze bond kon wenden. De bokhouder bleek zich uistekend van zijn taak te hebben gekweten, hij had zelfs een mo derne bokkenstal doen bouwen, waarvoor hem een premie van f 25 voor den Prov. Bond in uitzicht werd gesteld. Op 12 Juli arriveerde de bondsbok Marcus S. 269 die uitstekend beeft voldaan. Op Za terdag 2 Sept. werd de eerste geitenkeu- keuring gehouden: 29 stuks van 13 leden. Op 31 Dec. stonden bij de vereeniging ge boekt 55 geiten, waaronder 2 stamboek- dieren, 18 registerdieren en 35 niet-inge- schreven dieren. In 't afgeloopen seizoen werden tot dekking aangeboden 63 gei ten, waarvan 51 dieren van 80 leden en 12 dieren van 8 niet-leden. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat on danks de bijzondere uitgaven de boeken met een voordeelig saldo sloten. Met alge- meene stemmen werd een nieuwe regeling getroffen met den boekhouder en diens salaris met f 5 per jaar verhoogd. Be sloten werd vervolgens, voor zoover de kas toereikend is, den leden hun gestorte gelden te restitueeren. Onder groote in stemming der vergadering verklaarden deze leden daarvan geen gebruik te zul len maken en stortten deze gelden in de kas terug. Het verslag van den afgevaar digde naar de bondsvergadering, werd met groote belangstelling gevolgd, waar na enkele besprekingen daarover volgden. Op voorstel van een der leden werd be sloten bij de eerstvolgende geitenkeuring de aangeboden dieren gratis bij de leden op te halen. Waardoor het bezwaar wordt ondervangen, dat enkele dieren een lan gen weg moeten afleggen. Na ampele bespreking stelde ook dit jaar de voorzitter zich gratis beschikbaar tot het merken van de geboren lamme ren, wat in dank werd aanvaard. Aange nomen werd een voorstel, dat alle gebo ren lammeren, die men niet wensohte aan te houden, verkocht zullen worden aan den bokhouder voor den kostenden prijs. Twee medailles werden uitgereikt, be haald als prijs op de keuring aan K. Roeland voor de Stamboekgeit Dirkje no. 6742 en G. Verheij met de registergeit Janna no. 6740. Ook werd besloten te zij ner tijd een verzoek tot den gemeenteraad te richten om het houden van wilde bok ken te verbieden, dit in verband met de verbetering van het geitenras. Van de rondvraag werd een ruim ge bruik gemaakt, waarna de voorzitter met een woord van opwekking, om vooral de geiten ter keuring aan te bieden, met het oog op inschrijving in het stamboek, de vergadering «luit. De wijker van hst torenuurwerk, die bij den jongsten storm spoorloos verdwe nen was, is na eenig zoeken in de dak goot van de Ned. Herv. Kerk terugge vonden, De onmisbare tijdaanwijser ia weer op zijn oude plaats bevestigd. Krimpen a.d. IJiiel, Van de llohting 1935 hebben de volgende personen vrijstel ling ran dienstplicht verkregen wegens broederdienst: G. Brand, J, M. Buite laar, A. Dekker, J. J, van der Ham, M, Hofland, G. van Housselt, A, Luljten, L. Mourik, H, Noordegraaf, T. 0. Ooster- wijk, 0, L. Otterspeer, D. H. de Roo, A. Speksnijder, W. Visser, H. W. Vogelen zang de Jong, L. van der Zijde, Door ontslagname als raadslid heeft de heet B. Schouten te Capelle a.d. IJs- sel ook ontslag genomen als lid der oom missie van beheer voor het G.E.B., geëx ploiteerd in combinatie met de gemeente Capelle a.d. IJsael. De gymnastiekvereniging K.D.O. heeft Zaterdagavond een zeer goed ge- en in het ©enigingsgebouw. alle hoeken bezet. Langerak. Een groot aantal ingezetenen meest neringdoenden, woonachtig tot en met de Waal, heeft eeh adres ingediend, waarin wordt verzocht 'een avond postbe stelling iü te voeren, alsmede om de brie venbus in de Waal meermalen per dag te lichten. Loop der bevolking over 1933. Aan tal inwoners op 31 Deceipber 1932: 470 m. en 399 vr., totaal 875 inwoners. Ge boren 11 m. en 11 vr. Gevestigd 30 m. en 33 vr-, vermeerdering 85. Overleden 6 m. en 3 vr. Vertrokken 37 m. en 30 vr., Vermindering 70, Aantal inwoners op 31 December 1933: 884. Leven loös aangege ven geen. Er werden acht huwelijken ge sloten. „Jan Nleuwenhuyzen". Lekkerkerk. De Rederijkerskamer „Jan Nieuwenhuyzen" heeft in „De Groot© Boer" haar 2de uitvoering in dit seizoen gegeven. Opgevoerd werden: Jean Marie, tooneelspel in één bedrijf, naar het Fransch van André Theuriet en „Haar laatste wil", blijspel in 8 bedrijven, door J. W. v. d. Heijden Jr. en H. Bakker. Als steeds was de uitvoering in alle dee- len keurig verzorgd en of. De opvatting slaagde uitvoering gegevi ouw. Het gebouw was tot in ran de verschillend! rollen was zeer goed en de uitbeelding liet niets te wenschen over. Het publiek heeft da» ook van het schoons en in vele opzichten keurige spel, genoten. Tot slot een zeer geanimeerd bal, dat velen nog eenigen tijd gezellig bijeenhield. Schietwedstrijden. Nieuwpoort Maandagavond had de eind-schietwedstrijd plaats van de afd. „LangerakNieuwpoort" van den B, V. L. De prijsen werden gewonnen ala volgt: le pr. H. Weertman met 97 p., 2e pr. N. Pek 90 p,, 3e pr. G. den Hoed met 96 p., 4e pr, D, Wltzier met 98 p., 5e pr. W. A. van Hof met 93 p., 0e pr. A, van Middelkoop met 93 p., 7e pr. B. Sterren- bur gmet 91 p., 8e pr. H. Blokland met 91 p., 9e pr. P. Bochanen met 89 p., 10e pr. J. C. van Dommele met 88 p., lie pr. A. J. Maatkamp met 87 p., 12e pr. J. H. de Hoop Jr. met 80 p., 18e pr. W. de Mik met 85 p., 14e pr. A. Sohep Gz. met 83 p.; 15e pr. L. Versteeg met 80 p. en 10e pr. A. S. Versluis. Nieuwpoort. B. en W. hebben vergun ning verleend aan het Leger des Heils in Maart of April een collecte te houden voor het zelfverloocheningswerk. Loop der bevolking over 1933. Aan tal inwoners op 81 December 1933: 421 m. en 399 vr., totaal 820 inwoners. Ge boren 15 m. en 0 rr. Gevestigd 11 m. en 17 vri Totale vermeerdering 49. Overle den 4 m. en 5 vr. Vertrokken 21 m. en 14 vr. Totale vermindering 44. Bevolking op 31 December 1933: 422 m. en 403 vr., of 825 inwoners. Levenloos aangegeven geen. Huwelijken vier. PAARD EN WAGEN IN DEN IJSSEL. Hst paard verdronken. Ouderkerk a.d. IJsssl. Zaterdagavond reed nabij de woning van den landbou wer Andr. Vonk Noordegraaf, in de Mo lenplaats, doordat het paard sohrok, een bestelwagen van de Coöperatieve Bakke rij te Krimpen a.d. IJesel van den stel len IJsseldijk in de rivier. De bestuurder en een jongen die meereed, wisten nog voor het voertuig het water bereikte van den bok te springen. Daar het water juist hoog was en het daar ter plaatse tamelijk diep is, verdwenen paard en wagen in de diepte. Jammerlijk had men geen gelegenheid, om de strengen, waar mede het paard voor den wagen beves tigd was, door te snijden, zoodat het dier moest verdrinken. Paard en wagen zijn in den loop van den avond weer uit de rivier opgehaald. Teeken des tijds. Ouderkerk a.d. IJsssl. Naar verluidt, zal met ingang van 3 Maart de passa- giersdienst, welke de „IJssel II" van de N.V. v.h. G. G. van der Garden van Ouderkerk a.d. IJssel op Rotterdam v.v. onderhoudt, worden stilgelegd. Met het opgeven van dit laatste traject, zal de vroeger zoo bekende passagiersdienst ge heel tot het verleden behooren. Ouderkerk a.d. IJssal. Voor rekening van mej. de wed. H. Verhoek zal op het land van den heer A. Jongebreur aan den Kerkweg een woonhuis worden ge bouwd. t Jsnsver In beslag genomen. Ouderkerk a.d. IJssel. De politie heeft bij verschillende winkeliers een onder zoek ingesteld in verband met het onbe voegd voorhanden hebben van sterken drank. Bij twee winkeliers in het dorp werd sterke drank in beslag genomen, terwijl bij den winkelier S. P. ook nog op andere dranken beslag gelegd werd. Tienjarig baataan „Oefening en Stichting". Ouderkerk a.d. IJssel. De chr. gsm. zang vereeniging „Oefening en Siohting" vierde Donderdagavond in de lokalen der bijz. school I in de Kromme haar 10-ja- rig bestaan, onder groote belangstelling. De voorzitter de heer 8. Opsohoor, open de de vergadering met het doen zingen van pa. 89 1 en gebed. In zijn daarop volgend openingswoord heette hij alle aanwgzigen hartelijk welkom en spTak vervolgens een herdenkihgsrede uit naar aanleiding van pa. 148 „Looft den Heere. gij jongelingen en ook maagden, gij ouden met de jongenl" Daarna kregen de aanwesigen twee sangnummere te hooren, getiteld: „Heilig is de Heere der Heirecharen" en „Lentelied", beide door het koor gezongen. Een daarop volgende eamenspaak, getiteld: „Commiezen ge daan door vier heeren, viel zeer in den smaak, evenaüs een daarop volgende de clamatie van den directeur, den heer A. Verrijp, getiteld. „De blinde Koning". Vervolgens werden de aanwezigen ver gast op „Het graf op de Heide", dat ze ven heeren zongen met piano- en zang begeleiding. De heer A. Hoogendijk J.V.zn., van Oudewater, de eerste voorzitter der ju- bileerende vereeniging, gaf een mooi historisch overzicht, dat alle aanwezigen met groote aandacht hebben gevolgd. Nadat nog een zangnummer ten ge- hoore was gebr&oht, had de officieels overdracht plaats van het door de ver eeniging aangekoohte vaandel, door den burgemeester, mr. F. J. van Beeok Col- koen, met toepasselijke woorden. Daarop zongen allen ps. 140 1. In de p&uze werden de heeren vergast op sigaren, terwijl de dames siroopwafels ontvingen. Na de pauze kreeg men nog eenige zang nummers van het koor, samenspraken en declamaties te hooren. De voorzitter dankte aan het slot al len, die tot het welslagen dezer vergade ring hadden bijgedragen en sloot deze na het zingen van-ps. 138 1 op de gebrui kelijke wijze. Tevredenheid In landbouwkrlngsn. Oudewater., De afd. Oudewater der Holl. Mij. van Landbouw hield in hotel De Roos een ledenvergadering. De voor zitter, de heer A. Baas, zei in zijn ope ningswoord, dat de boeren beter tevreden zijn dan in 1932, daar de opbrengst der producten in het afgeloopen jaar een stij gende lijn vertoonde. De penningmeester deed rekening an verantwoording. De kas sloot met een na- deelig saldo van f 175,00. De vorgadr- ring besloot dit juar den leden een reis aan te bieden naar de Zuiderzeewerken. Vermoedelijk zal deze in de eerste week van Augustus gehouden worden. Eenige leden bespraken bij de rond vraag de onduldbare positie dor bypo- theekboeren. Ouderkerk «.d. IJssel. De Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel ontving de ko ninklijke goedkeuring op de in de jong ste ledenvergadering gewijzigde statuten. Polsbroek. De damclub „Door Oefening Sterk" speelde een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Benschopeche damclub met 11 epelers. De eindstand woe 100 in het voordeel van „D.O.8." Ned. Herv. Kerk. Polsbroek en Vlist. Bij de Maandag plaats gehad hebbende stemming voor twee notabelen bij de Ned. Herv. Ge meente zijn de heeren G. Kok en Jac. de Jong Azn. herkozen. De heer G. Rijne- veld, die als kerkvoogd aan de beurt van aftreding was. werd mede herkozen. De heer Rijneveld mocht reeds gedurende 35 jaar het ambt van president-kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gemeente bekleeden. Jongelingsvereeniglng. Reeuwijk. Woensdagavond 14 Februari hield de Ned. Herv. Jongelingsvoreen. „Bidt en WeTkt" te Sluipwijk haar jaaiv vergadering in de nieuwe consistorieka mer. De avond werd geopend door hit gemeenschappelijk zingen van psalm 105 vers 1 en 3, waarna Ds. H. Schroten voor ging in gebed. Hierna werd gelezen Pred. 12. Ds. Schroten sprak een ope ningswoord en daarna werden do jaar verslagen van secretaris on penningmees ter voorgelezen. Be heer A. van Bode graven deed een voordracht gotiteld „De Broeders", welke zeer in dan «maak viol De heer T. r. d. Borg gaf eon lezing uit de historie van Sluipwijk. Daarna volgJe e«n samenspraak getiteld: „Voor den Po- litierechter" en hierop nog een voor dracht door ,0. Teekens, getiteld „De Nieuwsaanbrenger". Na het zingon van psalm 89 vers 1 en 8 en het Bondslied, j werd nog een inleiding gohouden over Openbaringen 10. De heer J. Zwijnenburg droeg voor „Het Haantje van den To ren", waarmee hij veel applaus uitlokte. Voorts spraken de afgevaardigden een gelukwensch uit van de afd. Moordreoht, Waddinxveen, Gouda, Hekendorp en Ree uw ijk en de Meiejesvereeniglng „Dorens" van Sluipwijk. Daarna leidde de heer G. v. d. Berg een onderworp in over de jaren der jongelingsvereeniglng. Voorts nog een samenspraak en een in leiding over „De Patriotten" door J. v. d. Smit. Daarna werd gezongen pi. 188 vere 1, waarna ds, Sohroten voorging in dankgebed. Verder bleven de leden en afgevaardigden nog langen tijd gezellig bijeen. ReeuwIJk. Voor een volle zaal van café Hoogland hield de A.R. kieevereeniging een openare vergadering, waarin als HOE TE LOOPEN. Be Franseht looptr op langen afstand Ladoumègué, leert de Fran- lohi jeugd hoe zij moet loepen, spreker optrad de heer Chr. v. d. Heuvel, lid van de Tweede Kamer, met het on derwerp: „De daden van het kabinet Co- lijn". Uitvoerig werd het beleid van ds regeering uiteengezet. Van de gelegen heid tot debat maakten vijf personen ge bruik. De crlsiewetten. ReeuwIJk. Voor een stampvolle zaal treden voor de groep Reeuwijk der N. S. B. op de heeren Roelofsen en Time, met als onderwerp de orisiawetten, De heer Tims begon te «preken over zijn ontslag bij de Varkensoentrale, Hij vond de Centrale geen voordeel voor de boeren dooh alleen voor een 10 a 12-tal bacon- fabrikanten. Voorts wijdde «pr. uit over de verschillende zaken, die z.i. bij de Cen trale niet in orde waren. Als bijv. bij le vering het oormerk niet erg zichtbaar was, kreeg men f 10 boete, maar als bij het slachten het oormerk te voorschijn kwam, kreeg men weinig of niets terug. De heer Roelofsen begon met te ver klaren, waaraan wij de crisiswetten te danken hebben, aan het meerderheidsbe sluit van het parlement, welks leden daar weinig of geen verstand van hebben, maar op eigen voordeel belust zijn, zoo als de heer De Ruiter, die met deze wet ten kwam aandragen, maar die zelf groo te baoonfrabrieken in Obs heeft en er al- zoo aardig op verdient. Er is op 't oogen- blik een contingent van 10.500 varkens per week, waar Zwanenberg en zijn tra wanten schatten aan verdienen ten koste van de boeren, zoo betoogde spr. Er werd een collecte gehouden in „een ouds hoed van minister Verschuur" voor boeren, die geen f 5 per koe steun ont vingen. Daarop werd gelegenheid gege ven om mondelinge en schriftelijke vra gen te stellen, die tot volle tevredenheid werden beantwoord. Een luid applaus be loonde de sprekers, waarna de eerste 2 coupletten van het Wilhelmus werden gezongen en de vergadering om ruim U uur gesloten werd. 0. 8. 8. Zevenhuizen. Donderdag gaf de gym- naetiekvereeniging O. S. 8. te Zevenhui zen, onder leiding van den heer J. D. Verhoef, een uitvoering in de zaal van den heer H. van Reeuwijk. De opkomst was zeer goed. Na de openingsmarsch met stand opende de voorzitter, de heer Van Zuilen, de uitvoering met een korte toespraak. Verder werd het programma, zoowel door de dames als door de heeren, keu rig uitgevoerd. Den leider, den heer J. D. Verhoef, komt daarvoor zeker een woord van lof toe. Tot slot werd een tooneelstukje, ge naamd „Een knap stel", opgevoerd, on der leiding Tan den heer M. Zijderhand te Moercapelle. Hierom is hartelijk ge lachen. Na afloop volgde een bal. Zeer ten gerieve van automobilis ten, zijn vanwege den A.N.W.B. twee wegwijzers geplaatst, één bij de brug aan den Groeneweg te Zevenhuizen en één aan den Eersten Tochtweg.bij den rijks straatweg, onder Nieuwerkerk ad. IJs sel. DE SHOWROOM VAN DE GAS FABRIEK. Mijnheer de Redacteur! De opname v&n dit adres van de winkeliersvereeniging onder Uwe afd. „Stadsnieuws" verdient zeer zeker de aandacht van ieder Schoonhovenaar. De winkeliersvereeniging bracht zeer bescheiden haar bezwaren voor den winkelstand naar voren, die zeer zeker onder de huidige omstandigheden niet langer te tolereeren zijn. Dooh ook voor den belastingbetaler al of niet winkelier zitten haken aan die affaire. Het afzetgebied het be hoeft toch niet betwist dat die affaire aanvankelijk ingesteld voor demonstratie ter bevordering van meerder gasverbruik dit doel soowat heeft pljsgegeven en omgezet in verkoop slechts een object heeft van pl.m. 1000 gezinnen. Wanneer trekt voor werldoosen en burgerij, die de istste jaren eens, maximaal tweekeer er week den slagersjongen aan de deur men hier redelijkerwijs 40 a 00 pCt. af- •kloosen er .tste jaren per week den kunnen dulden, dan vraagt men zich toch een keer af, hoeveel en hoelang onze be lastingpenningen voor de instandhou ding daarvan zullen gebruikt worden en of die dikdoenerij tooh eens een einde zal nemen. M. de R. Ik zou graag nog wel wat dieper op 't zakelijke van die aifaire wil len ingaan. Het gemeentelijk overheidsbedrijf is wat hier een rol speelt fabrikant en le verancier, respectievelijk van gas en elec- trische stroom. De stroom die wij gedis tribueerd krijgen de gemeente koet- prijs 3*4 oent - betalen wij boven de 25 ct. Ik concludeer hieruit, dat een groote omzet in dit artikel voor de gemeente niet onverschillig kan zijn. Het aantal electrische gebruiksappara- ten wördt steeds uitgebreid, wordt steeds populairder en hebben een geweldigen voorsprong °P de moer in vergetelheid ra kenden gasapparaten. Het gasverbruik heeft ontzettend veel van zijn terrein af moeten staan aan het meer en meer baanbrekend eleotriciteits- gebied. Dit is een evolutie die zichzelf voltrekt en waarbij demonstreeren om verloren debiet terug te winnen, geen zin heeft. De belangen voor gasgebruik schijnen hier te domineeren. Of die voorliefde juist is en die con currentie van twee artikelen, uit een hand, is toch ook wel bedenkelijk. Gaarne zou ik nog wel een tipie van den sluier over de economische zijde van het vraagstuk hebben opgelicht. Mogelijk vind ik daar straks bij eventueel© repliek nog wel gelegenheid voor. Mijn dank voor de plaatsing. „BELASTINGBETALER". TWEEDE blad. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovensche Cou. ml Donderdag 22 Februari. Hilversum. A.V.R.O. 8—<10 Gramofoon; 10—10 15 (Morgenwijding; 10.15—10 30 Oramofocm; 10.3011 Solisten-concert (Piano en Zang): 11—'11 30 Knipcur- §us Kinderkleeding; 11.8012 Vervolg Soliaten-conoert; 12—12.15 Gramofoon; 12.15—0.18 Conoert door het Ensemble Rentmeester en Gramofoon, 2.152.30 Gramofoon; 230—8 Viool-recital; 3 3.45 Vervolg Knipcursus; 4—4.30 Mevr. Ant. van Dijk «preekt voor zieken en ouden van dagen; 4.30—5 Gramofoon; fr—ö.80 Halfuur voor grootere kinde ren door Mevr. Ant. van Dijk; 5.ÏK) 0.30 Concert door Dajos Bela en zijn Orkest, 030—7 Sportpraatje door den heer H. Hollander; 7>7.30 Vervolg Concert; 7.308 Eingelsche les voor beginners', 8805 Nieuwsberichten, 8.059.15 Concert door het Omroep orkest en Piano, 9.159 30 Fransche Chansons door Marie Dubas; 9 30 10.15 Opvoering van „De Treinduivel"; 10.15—11 Concert door Dajos Bela en zijn Orkest; 11—41.10 Nieuwsberich ten; 11.1042 Gramofoon, Huizsn. KRO 89.15 Concert; NCR V. 1010.15 Gramofoon; 10.1510 45 [Morgendienst door Ds. J. Hoekendijk; 10.4511 Gramofoon; K R O 1111 30 Gramofoon; 113012 Godsdienstig halfuurtje; 12.15—4 Concert door het KJR.O.-Orkest; 1—1.20 F. de Koek over: „Quetelet de „uitvinder" der Sta tistiek"; 12 Vervolg Concert, N.CR V. 23 Cursus fraaie handwerken; 3 330 Vrouwenhalfuurtje; 45 Bijbel lezing door Ds J. W. Swaan; 5—5 30 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5 300 30 Liederen-recital en Gramo foon; 0306.45•Gramofoon; 0.457 C.N.V.-kwartiertje. H Amelink «preekt; 7.157,30 Weekoverzicht „Wat er op de wereld gebeurt" door Corn. A. Grayé; 8—8.55 Concert door het N C.R. V.-Klein-Orkest, 8.55—9.30 Cyclus be roepskeuze. Inleidend woord van Ds L. J. van Leeuwen. I. „Mijn zoon wil I teraar worden" door Dr J. Smit; 9 30 «—10.30 Vervolg Concert; 10 uur Nieuwsberichten; 103011.30 Gramo foon. Vrijdag 23 Februari. Hilversum. V.AR A. 8 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding, V.A. R.A. 10.15 uur Voordraoht door Mar- tien Beversluis; 10.30 uur Orgelspel, II uur Voordracht door Martien Bever sluis; 11.16 uur Gramofoon, AVRO. 1212.30 Gramofoon, 12 30—2.30 Con cert door Dajos Bela en zijn Orkest en Gramofoon; 2.303 Voordracht door Willem Hunsche; 34 Gramofoon, V.A.R.A. 4.15 uur Gramofoon; 4 30 uur Na schooltijd, 5 uur Concert door het V A R A.-Klein-Orkest en Gramo foon, 6 uur Concert door de Notenkra kers; 0.40 uur Muzikaal allerlei; 7.30 uur Da. E. H. Wieringa over: „De pro letarische werkelijkheid - eodaliome - kerk (Criatelijke wereldbeschouwing); 7.50 uur Gramofoon, V.P.R.O. 8 uur (Cursus, 8 30 uur Concert, 9 uur Cur sus; 9 30 uur Concert; 10.15 uur Cur sus; V.A R A. „11 uur Gramofoon. Huizen. KR.O. 80.15 Concert; 10 11.30 Gramofoon, 11 3012 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12 15 —4.45 Concert door het K R.O.-Orkeat en Gramofoon; 23.15 Orgelconcert en Gramofoon; 3.15—4 15 Gramofoon; 4.15 5.15 Middeleeuwache muziek; 5.15 5.40 Gramofoon; 5:406 J. D. Kok over: „De tuinbouw"; 07 Concert door Frank Fox met zijn Weensch Columbia Orkest; 7 157 40 Jan G. Hazewinkel over: „De geschiedenis van het kaart spel"; 7.40—7 45 Gramofoon; 7.45— 8.30 Concsrt door het KR,0.-Orkest; 8.30—8 35 Nieuwsberichten; 8.358 55 Pianospel; Éf.550 Gramofoon; 99 15 Voordracht door Pierre Ballodux; 9.15 —0.45 Concert door do KR.O.-Boys; 9.45G.55 Nederlandsche en Fransche chansons; 955—10.20 Concert door de K.R.O-Dots; 10 20—10.00 Nederland sche en Fransche ohansons; 10.30— 10.85 Nieuwsberichten; 10.8611 Vervolg Concert; 11—12 Gramofoon. EEN 8M0KKELTRUC. Zelfs op esn klndsrwagsn letten de kommlezen. Te Tilburg waren twee rijksambtena ren op hun gewone surveillance door de stad, toen hun aandaoht getrokken werd door een kinderwagen. De smokkelwaar wordt in allerlei ver pakkingen en „vermommingen" ver voerd en de kommiezen zien dan ook als *t ware de halve wereld met verdachte oogen aan. En inderdaad, ook aan dezen ■impelen kinderwagen was iets vreemds. Het kindje in den wagen stak namelijk verdacht ver boven den rand uit De kommiezen traden minzaam op de vrouw toe en zeiden beleefd, wel graag te willen weten, hoeveel kussens de klei ne onder zich had. De moeder kreeg een hoogroode kleur over de belangstelling der heeren. Na eenige aarzeling nam ze het kindje uit den wagen en toen bleek, dat onder het kussen 24 K.G. margarine, in doo- zen verpakt, verborgen was. De vrouw kreeg een bekeuring en de boter en d* kinderwagen werden in be slag genomen. STAKING IN KLEEDINGBEDRIJF. Als antwoord op de uitsluiting. Do uitsluiting van de georganiseerde maatkleermakers als onmiddellijk gevolg ▼an het feit, dat de onder leiding van den rijksbemiddelaar Prof, Mr, Aalberie plaats gehad hebbende bespreking tus- echen partijen betreffende het conflict in het kleermakersbednjf niet tot resultaat heeft geleid, is te Amsterdam en in ver schillende andere steden overeenkomstig aan het daartoe gegeven parool beant woord door een staking. Zooals bekend hadden de werknemers het voorstel om de loonsverlaging van 12 Yt pCt. tot 10 pCt. terug te brengen, verworpen. De mogelijkheid bestaat dat in den loop van deze week nieuwe on derhandelingen tusschen partijen zullen plaats vinden. BELEEDIGING VAN EEN GEMEEN TEBESTUUR. Aanklacht tagsn dan haar Roelofsen. De burgemeester van Oss heeft namens het college van B. en W. dier gemeente bij de justitie een klacht wegens beleodi- ging van het gemeentebestuur ingediend tegen den heer A. Roelofsen te Rotter dam. Deze heeft in een openbare verga dering van de slagerscorporatie in op richting van de N.S.B. in het gebouw „Lybelle" te Rotterdam op Dinsdag 13 Februari onder meer betoogd, dat het gemeentebestuur van Oss een keurmees ter heeft weggewerkt, omdat deze keur meester zich niet door den heer Zwa nenberg wilde laten omkoopen, in strijd met zijn plicht te handelen. HET LOT VAN DIMITROFF. Een spel van kat en muls. In esn onderhoud met dsn correspon dent van de „Daily Mail" te Berlijn ver klaarde de Duitsche minister Goring dat Dimitroff misschien den Rijksdag niet in brand heeft gestoken, doch dat hij zijn best heeft gedaan, het Duitsche volk in brand te steken. Hij was de meest ge welddadige bolsjewistische agent in Duitschland. In het gerechtshof heb ik gezegd, al dus Goring, dat bij de galg verdiend heeft, al was het alleen maar om zijn misdadig en oproerig drijven in Duitsch land vóór den brand. Dit is nog steeds mijn persoonlijke meening. Indien zijn partij gewonnen had, dan zouden zij mij ook zonder genade hebben opgeknoopt. Ik zie niet in, waarom wij lankmoedi ger zouden zijn. Hij zit nu veilig achter slot en gren del en daar zal hij voorloopig blijven. Hij is daar best bezorgd. Een dergelijk mensch is te gevaarlijk om op de maat schappij los te laten. Zijn leven en zijn gezondheid zijn niet in gevaar en hij is zoo goed, als een mensch in de gevan genis maar zijn kan". Toelating der Bulgaren in En geland? In het Engelsche Lagerhuis vroeg een afgevaardigde of men spoedig bekend zou maken, dat visa zou worden ver leend aan de Bulgaren, die waren vrij gesproken in het proces inzake den brand in den Rijksdag, om zich, indien zij dit wenschen, naar Groot-Brittanmë te begeven. Minister Simon antwoordde, dat hij niet wist, dat deze gevangenen een dergelijk verzoek hadden gedaan, dooh dat het, indien het gedaan wordt, nauwgezet zou worden overwogen in het licht van de inlichtingen, op dit oogen- blik beschikbaar. ONTPLOFFING. GROOTE BRAND In e«n verffabriek te Creteil in Frankrijk brak brand uit. Er ging voor 1 Vi mil- lioen francs aan olie en vernissen verloren. trachtte vergeefs door teekens en signa len te voorkomen, dat de Littorina ver der zou rijden. CYCLOON OP MADAGASCAR. Acht sn tachtig doodsn. Volgens een mededeeling van het de partement van koloniën te Parijs, is de stad Morondava op Madagascar op 10 Februari door een oyoioon geteisterd. Vele gebouwen en huizen werden zwaar beschadigd; 88 inboorlingen kwa men om het leven. Op den cycloon volgde een springvloed, die vsle bruggen weg rukte en die groot© schade aanbracht op de plantages. „DE ZEVEN PROVINCIËN." Vrijspraken. In de zaak van „De Zeven Provinciën" heeft de Zeekrijgsraad te Soerabaja ge- eischt tegen den kwartiermeester Kap negen maanden gevangenisstraf en ont slag uit den dienst. In de zaak van den korporaal Van Haaatert werd geconclu deerd tot vrijspraak. De uitspraak zal vallen op 22 dezer. Vervolgens werd behandeld de zaak van den marinier Smit en den matroos Leeuwenberg, die beiden, conform den eisch, worden vrijgesproken. De seinersmaat Mervel werd overeen komstig den eisch veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en ontslag uit LANDBOUW- EN VEETEELT. DE In een huis te Hannover had een gas ontploffing plaats. Het huis werd geheel vernield en vier vrouwen werden zwaar gewond. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN ITALIË. Zestien dooden. Op het traject Piombino—Campiglia, ten zuiden van Livorno, Italië, is een z.g. Littorina, een rails-omnibus, zooals in den laatsten tijd de Italiaansche staatsspoorwegen op vele trajecten ge bruiken, met een snelheid van 120 K M. in botsing gekomen met een in volle vaart uit Piombino komende oxtra-trein. De omnibus werd bij de botsing geheel vernield en raakte in brand. Hulpcolonnes bevrijdden eerst de tal rijke gewonden uit hun hachelijke posi tie en brachten dezen naar de zieken huizen over. Tot hen behoorde ook de conducteur van de Littorina, die op weg naar het ziekenhuis overleed. Pas later werden bij het bergingswerk tusschen t puin van den door brand vernielden Lit- torrina de deorlijk verminkte lijken van 15 personen gevonden. De oorzaak van het ongeluk zou zijn, dat de Littorina verzuimde een bijzonder signaal af''te wachten, om den uit Cam- piglia komenden trein te laten passee- ren. De stationchef zag de vergissing van den bestuurder van de railsomnibus en STIERENKEURINGEN IN ZUID- Holland. Goed voorbrengen der dieren is van groot belang. Deze keuringen zuilen dit jaar worden gehouden van 9 tot en met 29 Maart. Men begint met de eilanden. Het aantal aangiften verschilt globaal genomen niet veel van dat van voor gaande jaren, hoewei in de districten on derling te dien opzichte wel eenig ver schil is. Naar goede stieren (daarbij in begrepen afstamming en production is be paald vraag, zoodat reeds verschillende dieren van eigenaar zijn verwisseld. Het laat zich dan ook aanzien dat do a.s. keuringen, vermoedelijk door de wijze, waarop ae rundveebeperking is geregeld, ditmaal meer de aandacht zullen lubben dan dat tot nu toe het geval was. Hoewel de keuringen opvoedend werken en er den laatsten tijd in verschillende vooraanstaande districten vooruitgang is te bespeuren, niet alleen in kwaliteit van liet aanwezige materiaal, doch ook in het voorbrengen, toletteeren en anderszins,' dient er, wil de kans van slagen zoo groot mogelijk zijn, nog meer aandacht le worden geschonken aan het voortbren gen en alles wat daar feitelijk mede sa menhangt. Het komt toch af en toe nog voor, dat de indruk wordt gewekt alsof sommige stieren zoo maar uit het hok worden ge grepen om maar eens eventjes mee ter keuring te gaan. Dergelijke toestanden beg men gelukkig meer en meer tot de uit zonderingen te behooren, doch hoe eer deze verdwijnen, van des te grooter be lang voor de eigenaren zelf en het be trokken district. Hoe menigmaal is het niet gebeurd, dat de eigenaar van één of meer stieren werd teleurgesteld, alléén door het feit, dat de dieeen niet behoor lijk waren te beoordeelen, doordat ze als het ware onvoorbereid ter keuring wer den gebracht. Het voorbrengen dient zoo danig te geschieden, dat de stier naar den wil van zijn geleider wordt gepresen teerd. Het is nu reeds de tijd de jonge dieren „handzaam" te maken, door Z8 eenige malen per week af te leiden Zoodoende gewennen ze al spoedig aan den halster en ook leeren ze de beenen behoorlijk ge bruiken. Het is dan tevens een zaak van groot belang, de voeten eens na te zien of daar ook wat aan moet gebeuren. Het is niet aan te bevelen dit werkje slechts eenige dagen vóór de keuring te doen, daar na zoo'n behandeling de dieren soms eenige dagen pijnlijk loopen. Ook de tweejarige en oudere stieren i ga men, wat dit laatste betreft, nauwkeu rig na. Door ook deze af en toe af te stappen, verricht men een hoogst nuttig werk. Men vermijde daarbij het gebruik van dikke stokken, doch neme eenvoudig een bosje wilgentwijgjes. De dieren heb ben voor het laatste meer respect, ter wijl het ook minder gevaarlijk is. De neusring gebruike men alleen indien de noodzakelijkheid dat eischt. In ieder ge val nimmer afleiden aan den neusring alleen, dat kan gevaarlijk zijn en boven dien laten de dieren zich op die manier gewoonlijk slecht zien. Breng dus Uw dieren in zoo gunstig mogelijke conditie ter keuring. Het zal U voldoening geven en, ge bevordert er den naam van Uw fokgebied mee. Lr. Vb. TEELT VAN AARDAPPELEN. Wetswijziging wordt overwogen. Naar verluidt, overweegt de regeering 'n wijziging van de Plantenziektewet en de Aardappelwet in verband met de geva ren, die verbonden zijn aan een uitbrei ding van de teelt van de voor wratziekte vatbare aardappelrassen Bravo, De Wet en Kampioen. De telers van aardappelen voor zoover ze genoemde rassen In 1934 nog zullen verbouwen, dienen zich zoo noodig te overtuigen van den gezondheidstoestand van het te gebruiken pootgoed, terwijl men erop bedacht rmjst zijn, dat voor den daaropvolgenden oogst waarschijn lijk een algemeen verbouwverbod een einde aan de teelt van deze rassen zal maken. WOENtOAQ 21 FEBRUARI 1034 86-88 cent; stieren ÖG-62, 46—48, 40— 42 cent; vette kalveien 90—100, 8085, 60—70 cent; slacht nuchtere kalveren 22 17 cent; slachtpaarden 41, 36, 32 ©ent; graskaJveren 40, 44, 39 cent; schapen 40, 36, 33 cent; lamineren 42, 38, 33 cent, al les per kilo; schapen f 20. 10, 12; lam meren f 17. 14, 11, alles por «tuk; nuch tere slacht kalveren f 7, 5, 4; nuchtere fok kalveren f 17, 13, 10, biggen f 8, 0; slachtpaarden f 135, 100, 75; werkpaar den f 100, 125. 80; hitten f 90, 70, 00, veulens f 20, 10, 12; stieren f 260, 200, 150; kalfkoeien f 245, 195, 145; melk koeien f 240, 190. 140, vaarzen f 130, 105, 85; pinken f 90, 70, 50; graskalveren f 00, 40, 28; biggen per week f 1.20, 1.10; al les per stuk van mager vee. Overzicht: Vette koeien en osaën aan voer ruimer, handel lui, prijzen minder; stieren aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen onveranderd, vette kalveren aan voer ruimer, handel kalm, prijzen iets hooger; schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen onveran derd; nuchtere-, fok- en slachtkalveren aanvoer ruim, handel vlug, prijizen iets veranderd; slachtpaarden iets lager; werkpaarden ftla vorige week; kalf- en melkkoeien aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen onveranderd; vaarzen aan voer ala vorige week, handel lui, prijzen onveranderd; graakalveren handel lui, prijzen onveranderd. De C.R.C. nam 400 runderen over. GROOT-AAEMERS, 10 Febr. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging to Groot-Ammera. Veiling op 19 Februari. Aanvoer 21.938 eieren, prijzen: kippen eieren f 2.20—8.10, eendeieren f 2.95— 3 50, beiden per 100 stuks; 40 K.G. uien 11 Vi cent, 148 K.G. fruit 510 cent, beiden per K.G.; 12 pond boter 7881 cent, 58 pond kaas 2526 cent, beiden per pond; 50 bossen prij lM cent per bos. ROTTERDAM, 19 Febr. Binnenland- «che Granen. Gerst Ohevolier f 4.50 tot f Haver f 5.75 tot f 0.15, Erwten kloiv' ne groene f 7 50 tot f 9, Schokker-erwten\ f 12 tot f 14.50, Bruine boonen f 7.50 tot AMSTERDAM, 21 Febr Ter veemarkt waren heden aangevoerd 241 vette kalve ren. le kwal. 68>72, 2e kwal. 6060, 3e kwal. 5458 per K G, levendgewicht; 44 nuchtere kalveren f 5—8.fc0 per stuk; 402 varkens, vleeschvarkens, wegend© van 90 110 K.G., 4344, zware varkens 42 43, vette varkens 4243 per K.G slacht- gewicht. WOERDEN, 21 Febr, Aanvoer 44 par tijen kaas, Prijzen: met rijksmerk le kw. f 2426. idem 2e kwal, f 21—23. Handel matig. BODEGRAVEN, 20 Febr, Aangevoerd 114 partijen kaas, 4928 stuks, wegende 44 352 K.G. Prijzen: Goudsche kaas met rijksmerk le soort f 2426, 2e soort f 21 23. Handel flauw. ROTTERDAM, 20 Febr, Tsr veemarkt waren heden aangevoerd: totaal 4486 die ren, 235 paarden. 1380 magere runde ren, 077 vette runderen, 135 vette kalve ren, 1679 nuchtere kalveren, 182 gras kalveren, 141 schapen of lammeren, 7 varkens, 14 biggen, 30 bokken of geiten Prijzen: vette koeien 5558, 43—52, 30 40 cent; vette ossen 5250, 44 - 48, f 8.90. alles per 100 K.G. y ROTTERDAM, 19 Febr. Voederksfien. (Bericht van de makelaars Gebr. Krij ger). Noord-Amenk. lijnkoeken loco f 6.80, «tmnd. f 0.80, Maart lev,^! dito v. N.-Amerik. zaad merk SWC f 7.40, dito merk SK f 0.85, Russische lijnk. lo co f 0.00, Siberische lijnk. loco f 0.75, Bombay lijnk. loco f 0.85, Galifornische lijnm. st. f 6.60, Lijnzaadschilfers (Bom bay) loco I 0.70, Jan.-Febr. f 0.70, La Plata lijnz, loco f 0.85, Grondnootschil- fera (Bombay) lichte loco atmd. f 5.75, extra lichte «twd. i 0.20, dito Febr.-Mrt. f 6.10, extra HVO loco f 6.60; Manilla Gocoskoeken merk SK loco f 4 55, stmd. f 4.55, andere Manilla stoom f 4.40, 01- vado stmd. f 5, Mexo looo f 5 40, Bolted Katoenzaadmeel (49 pCt. Texas) loeo f 6.40, stmd. f 6.25, Fransche grondnoot- koek Marchand loco f 0.10, Fransche dito Rufisque loco f 5.00, dito grondnootmeel looo f 6, Deensoh soyaschroot loco f 5 90, Oriental dito stmd. f 5.85, Gocosschilfers loco f 4.75, Palmpitachilfers loco f 4.10, Inlandsche Voorslag lijnkoeken loco f 0.55, Febr.-Maart f 6-05, Mei-Aug. f 0 40 dito lijnkoeksohilfers loco f 0.85, Febiv- Maart f 0.85, Sesamkoeken f 5.75, Febr.- Maart f 5.75, dito Coooskoeken looo f 8, Febr.-Maart f 5, dito grondnootkoeken lqco f 5.25, Februari-Maart f 5 25, dito Palmpittenkoeken loco f 4, Febr.-Maart f 4, alles per 100 kilo en gedeeltelijk 2de hands. ROTTERDAM, 19 Febr. Buitenland- sche granen. Stemming prijshoudend. Rogge 74-75 K.G. Bahia Blanca disp. f 7.80, 75-70 K.G. Hongaarsche disp. f 7.50, id. gedenatureerd disp. f 4.05, 70 K.G. Duitsche disp. f 7.50, id. gedena tureerd disp, f 4.05, Canada II disp. 7.55. Gerat 66 K.G. Russ. disp. f 87 50, 69-70 K G. La Plata disp. f 92, id. «too rnend f 80. 64-65 K.G. La Plata disp. f 89, id. stmd. f 88, 01-62 K.G. Donau disp. f 85,67-68 K.G. id. i d.f 87. Haver 53 K G. Zd. Rusa. disp. f 5.90, 54-55 K.G. Zd Russ. disp. f 5.05, 51-52 K.G. La Pla ta Clipped stmd. naar aankomst f 5.80, a f 5.65, 47-48 K.G. La Plata verwaoht f 5.75. Mais La Plata aangek, f 90, idem stmd. f 90.50, Donau G&lfox disp. f 92, id. stmd. f 93, gele Russ. disp. f 96, witte Russ. disp. f 98.50, Russ. mixed, stmd. f 94 50. Lijnolie. Vliegend f 14.50, Mrt. f 10 7/8, April f 11, Mei f 11 7/8, 111/4, Mei-Aug. g 1150, Sept.-Doc. UTRECHT, 19 Febr. Vereen. Groenten- en Vruchten veiling Utrecht en omstreken. Rabarber f 715, raapstelen f 2.80-r 4,20. beide per 100 bos; dunsel f 038-r- 0.60 per bakje; kropsla f 4 500.70, knol selderie f 2-6, prei f 0.40—1.30, rood© kool f 1—6. savoye kool f 16, boeren kool f 0.50—340, alles per 100 stuks; zo- merspinazie f 13-54, witlof f 14—28, spruiten f 719, breekpeen f 19, knol rapen f 1.50—2.30, winterwortels f 1 80 3 50, uien f 1—2.40, alles per 100 K.G. 99. En tot Nick's verbazing rende de j dan toch, jongen," riep se, „onder» pok- 1 ver van de grbt. De eohildwacM kwam panter terug naar het rotsblok, van waar- ken se Je weer," vooraan, bang. dat d« gevangene zou ont- «oliter rijn vriendin hem toewuifde, „Loop I 100, Heeds was een troep negen ntit I vlw&to, Niok rende voor iijn levenl

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 4