Gemeenteraadsvergaderingen Gemengd Nieuws Rechtszaken Loop der Bevolking Alblasserdam, Krimpen a.d. IJssel, Schoonhoven, Willife-Lanferak ilblaiiardam. Krimpen a.d. iJttal. TWEEDE BLAD Hfd, dat school I dan cursus begon met 241 en eind Dec. 2ö9 leerlingen telde. Groote verschuivingen onder de leerlin gen vonden niet plaata. Voorta bleek, dat in het 6e leerjaar een aanvang gemaakt was met het Heeren v»n den Heidelb. Gath. School II telde op 1 Maart j.l. 181 leerlingen. Uit het veralag van den penningmees ter, den heer B. Hoogendijk, bleek, dat totaal was uitgegeven: f 46.285,49, ont vangen f 43.077,10H, nadeelig saldo f 2208,8234. Namens de commissie tot nazien der rekening, rapporteerde de heer G. van den Heuvel, dat de boeken en beschei den van den penningmeester in orde wa ren bevonden. De voorzitter zegde den penningmeester dank voor zijn beheer en dankte ook de leden der commissie. De heeren G. J. Hoogendijk, C. Eve- groen en J. de Jong Gz., werden als be stuursleden met groote meerderheid van stemmen herkozen. In de vacature-A. Graveland werd ge kozen de heer P. Graveland. Hierop kwam aan de orde de wijziging van het huishoudelijk reglement en de daarop volgende verordening. Ze werd goedge keurd. De voorzitter sprak zijn dank uit dat deze herziening een feit was gewor den en zegde de desbetreffende commis sie en de vergadering dank. Tenslotte bleek, dat aan het bestuur de bevoegd heid blijft, om aanvragen om gebruikma king van het schoolgebouw al dan niet toe te staan. Voorts werd tde wensche- lijkheid uitgesproken van het houden van Ouderavonden. Na een kleine be spreking zegde het bestuur toe, dat deze zaak met de schoolhoofden nader onder de oogen zou worden gezien. Nadat de voorzitter de leden had dank gezegd voor hun getrouwe opkomst, werd de vergadering op verzoek van den voor zitter, door den heer W. A. Brouwer, hoofd van school I, nadat gezongen was Pi. 72 11, met dankgebed gesloten. OUD-ALBLAS' SECRETARIS GEHUL DIGD. Een kwart-eeuw In functie. Oud-Alblae. CZooale reeds in het kort gemeld, is in een bijzondere raadsverga dering de gemeente-secretaris, de heer P. J. Luoardie, die gedurende 26 jaren die functie in deze gemeente had vervuld, gehuldigd. Daarbij waren vele personen tegenwoordig, die namens vereenigingen enz. hun felioitaties overbrachten. Een comité, bestaande uit de heeren Bezemer, Mabeliq, Holdemans, Meijes, Gras, Van Rees, Bongers en Brouwer, leidde den secretaris binnen, waarna de burgemeester de vergadering open de. Rads van dan burgemeester. Spr. zei dat hij deze buitengewone ver gadering had belegd naar aanleiding van het niet alledaagsche feit, dat, juist 25 jaren geleden, de secretaris in spr.'s han den den eed had afgelegd, na door den Raad benoemd te zijn. Sindsdien ia het in het gemeentebestuur niet altijd rozen geur an maneschijn geweest, doch dat zal op dit ondermaansche wel nooit het ge val zijn en het nam niet weg, dat apr. in overleg met de wethouders had ge meend, dit feit niet in stilte te moeten laten voorbijgaan. Spr. memoreerde dat da jubilaris in de afgeloopen 25 jaren mat toawijding, trouw en bekwaamheid zijn ambt had vervuld. En daarnaast had hij nog tijd kunnen en willen vinden om op andere wijse in het belang der ge meente werkzaam te zijn, b.v. door krach tige medewerking ter verkrijging van electrisoh lioht, beter drinkwater, ziekjp- huisverpleging enz. Daarvoor, lei spr., mostan we hem dankbaar lijn, al lal dat niet allen ingezetenen even gemakkolijk vallen. B. en W. hadden gemeend, met de raadsleden, aan klein nawijs van vriend schappelijke herinnering te moeten over leggen. Daar de seoretarls het liefst een goede klok op de eeoretarie had, bood spr. hem die bij deie aan. Vele andere sprekers. Vervolgens sprak weth. De Haan. Het was er hem niet om te doen, hier de loftrompet te steken over de verdienste van den Jubilaris in de gemeente, maar allereerst hem van harte te felioiteeren. In al die 25 jaren, die soms seer moei lijk waren, had hJJ getoond te sijn een pliohtsgetrouw ambtenaar, die, wanneer hulp of voorliohting noodig was, hetzij voor arm of rijk. naar sijn beste weten met raad en daad had bijgestaan. Ook in het verenigingsleven had hij steeds in de voorste gelederen gestaan en met hulp en NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN l voorlichting vele goede dingen mede tot stand gebracht. Spr. dacht aan de op richting van ,.Het Groene Kruis", zie- kenhuieverpleging, ijsclub enz. Ook fami lie, vrienden en kennissen feliciteerde spr van harte. Weth. Jongeneel dankte den se cretaris voor de welwillende inlichtingen, die spr. als wethouder van hem had ver kregen en uitte zijn waardeering voor den correcten arbeid van dezen ambte naar. Vervolgens sprak de heer J. Jonge neel A z n. eenige waardeerende woor den, waarbij zich het raadslid, de heer Den Braanker, aansloot. Hierna trad het hoofd der school naar voren, die er op wees, dat de jubilaris gedurende deze 25*jaar een groote aotivi- teit aan den dag' had gelegd; daardoor kwam de waterlèidïng tot stand en ook de electriciteisvoorziening. Daarvoor, zei spr., is de gemeene u dankbaar. De in gezetenen hebben allen de gelegenheid ge had hun blijk van waardeering te toonen en daarvan een ruim gebruik gemaakt. Spr. verzocht mevr. Lucardie een draad je door te knippen, waarna een fraaie schemerlamp te zien was. Daarbij werd ook een keurige stoel aangeboden namens de ingezetenen. Vervolgens werd den ju bilaris een lijst met handteekeningen overhandigd. De heer Holdemans sprak namens ziekenhuisverple"''- waarvan de jubila ris de grondlegger is geweest. Uit dank baarheid werd hem een bloemstuk over handigd. Daarna sprak de heer M u i 1 w ij k na mens de afdeeling van Het Groene Kruis eenige waardeerende woorden. Ook hij overhandigde een bloemenmand, evenals geschiedde namens de IJsclub en de Vereen, der E.H.D.O. Aan mevr. M a b e 1 i s was opgedragen namens de meisjesvereeniging „Martha" een palm aan te bieden. Vervolgens sprak de gemeente-secre taris van Hardinxveld, de heer K. de Boer zijn collega toe in opdracht van den Nederl. Bond ran gemeente-ambte naren. Spr. roemde de nauwegezette plichtsbetrachting ypn den heer Lucardie. Dr. Engelse memoreerde, dat de jubilaris de eerafc steen-legger is ge weest der wijkverpleging in deze ge meente. Daarna richtte de broeder van den heer Lucardie eenige zeer waardeerende woorden tot den jubilaris. Spr. deed uit komen, dat zijn broer zijn gezondheid en kracht gaf voor 't welzijn der gemeente. Tenslotte voerde nog het woord de kos ter van de Ned. Herv. Kerk. Antwoord-rede van den jubilaris. Daarna nam de secretaris het woord. Hij dankte allen voor hun aan wezigheid. Het was zijn voornemen ge weest dezen dag slechts in familiekring te herdenken, doch de burgemeester had hem voorgesteld den raad bijeen te roe pen om hem iets aan te bieden. Spr. zegde hem daarvoor dank; het was hem bijzonder aangenaam, dat dit een ge bruiksvoorwerp voor de seoretarie is, een klok. den tijd aanwijzende voor de da- gelijksohe werkzaamheden. Het ii geen tijd voor bijz. feestelijkheden, zoo vervolg de spr. Hij wees op de moeilijke econo mische omstandigheden, waardoor ook deze omgeving zeer zwaar wordt getrof fen. Spr. wilde hier een woord van lof uiten tot vele arbeiders, die zooveel mo gelijk trachtten zioh zelfstandig te hou den en tot hen die zioh beijverden in het zoeken van werk, zoodat zij nog geen steun uit de openbare kas vsrlangen of hst zeldzaam vragen. Hij hoopte, dat spoedig door het aanleggen of verbeteren der wegen de werkgelegenheid zou wor den verruimd en verwaohtte, dat zij dan met lust het werk weder louden opne men. Vervolgens liet ipr. eenige feiten en bij- sonderheden uit de gemeente de revue naezeeren. Een ambtsjubileum te herden ker;, loo iel de beer Luoardie verder, is een gewoonte van den laataten tijd en men kan vragen waarom? De ambtenaar krijgt zijn salaris, wat spr. nu 25 jaar heeft genoten. Daarvoor was hij dank baar, vooral in dezen tijd li bet een Toor- reoht maandelijks te kunnen rekenen op een vast bedrag. In al die jaren ii de omvang der werliaamheden uitgebreid door allerlei wetten en ▼ooriohriltkn. Voorheen een paar uur per dag leer een voudige en eentonige arbeid, nu dikwijls overwerk en altijd vraagstukken en moei lijkheden op te lossen. Twaalf jaar gele den, toen spr., deels door ovsrmatigen arbeid, ernstig .ziek was, had hij niet ver- EEN SP ROOKJE. De zesjarige Cora Sue Collins, in de rol van de jonge koningin Christine ran Zweden, bij een filmopToering. wacht, dezen dag nog in functie te zijn, doch gesteund door ambtenaren en volon tairs, was het hem gelukt, voort te gaan. Spr. wilde hier in het openbaar dank be tuigen, vooral aan hen, die hem nu hel pen. Van het bestuur der gemeente in 1909 zijn nog slechts in leven de burgemeester en twee oud-raadsleden. Spr. hoopte dat men niet al te zeer ontevreden over hem zou zijn. Ik heb mijn gebreken, zoo ver volgde hij, en vele tekortkomingen, dooh ik heb mij zooveel mogelijk aan mijn taak gegeven, met opoffering ran vrijen tijd en uren, die ieder ander in zijn gezin door brengt. Ik dank mijn vrouw, dat zij mij zulks toeliet en mij zoodoende hielp ih het volbrengen van mijn verplichtingen. Spr. dankte tenslotte allen en sprak de hoop uit, dat het de gemeente, haar be drijven en die in de naburige gemeenten goed zou gaan. Ondanks spr.'s uitdrukkelijk verzoek had men uitbreiding gegeven aan de hul diging, die de raad hem heden had be reikt. Hij kon zich daaraan niet onttrek ken, dooh zijn slagen bij het oprichten van vereenigingen moet z.i. niet aan hem worden toegeschreven, doch aan het tijd stip, waarop deze wenschen der ingezete nen kans tot elagen kregen. Spr. .wees op gelijksoortige gemeenten, waar hetzelfde in zijn ambtstijd tot stand is gekomen en dikwijls nog beter dan hier. Het zou hem tot dankbaarheid stemmen, als men zou behouden wat staat en niet afbre ken, doch wel verbeteren. Allen maakten van de gelegenheid ge bruik om den secretaris de hand te druk ken en daarna werd de eerewijn rondge diend. Zeker kan de gemeente-secretaris met welgevallen op dezen dag terugzien. De vele sympathiebetuigingen en huldeblij ken waren een bewijs van de groote waar deering voor zijn arbeid en het moet dezen functionaris opgevallen zijn, dat zijn werk niet vergeefeoh is geweest. Oud-Alblaa heeft zijfa gemeente-secretaris een grootsohe hulde gebraoht, dis hem nieuwe kracht sn moed zal schenken voor zijn verderen arbeid. Den geheelen dag kwamen bezoekers hem felioitesren. Reddingsbrigade. RssuwIJk. Ds Rssuwijksche Reddings brigade hield in de zaal Tan de wed. Rietschoten etn welgeslaagde propagan- da-avond onder leiding van den waarn. voorzitter, den heer T. J. v. d. Weel, die in zijn openingswoord mededeelde, dat de functie van voorzitter vacant is. De tijdsomstandigheden hadden het bestuur genoodzaakt dit jaar geen spreker te la ten komen en voor de vulling van dezen avond gebruik te maken van eigen krach ten. Spr. memoreerde wat sedert de op richting der vereeniging is geschied. Eer stens wees hij op den cursus droog zwem men. Hiervan werd een druk en nuttig gebruik gemaakt. In het zwembad Elf hoeven werd gedurende dit seizoen het zwemmend redden beoefend, zoowel door dames als door heeren. De vervoer- en bevrijdingsgrepen werden geleerd. Een cursus E.H.B.O. werd gehouden en veer tien personen namen er aan deel, die allen werden gediplomeerd. Thans ii weder een oursui E.H.B.O. gaande met 'n 17-tal personen. Aan het gemeentebestuur van Reeuwijk en de afd. Reeuwijk van Het Groene Kruis, die desen oursus heb ben mogelijk gemaakt, braoht spr. har- telijken dank. Ook heeft de ouriusleider, dr. Batelaan, rekening willen houden met den fin&ncieelen toestand der vereeniging en ook hem kwam daarvoor dank toe. Met genoegen kon spr, constateeren dat het zwemmen meer en meer wordt beoefend, door grooten soowel als klei nen. Kunnen zwemmen beteekent dat men bij een ongeval meestal ziohself kan red den en soms ook anderen. Zoo kon een der brigadeleden een jaar geleden niet zwemmen; hij heeft het nu geleerd en de zer dagen sou een juffrouw seker zijn verdronken als hij nist de reddende hand had kunnen uitsteken. Hij begaf sioh ge kleed te water en slaagde er in de drenkelinge te redden. Ook de E.H.B.O.- leden hebben reeds hun diensten bewe zen. Spr. wskts op tot oefening sn aan sluiting bij de Reeuwijksohe Reddings brigade. De leden voerden vervolgens een paar tooneelstukiei op, die goed en vlot ge speeld werden en waarbij het publiek sioh uitstekend amuseerde. Nadat het pro gramma was afgewerkt, werd de avond met een gesellig bal besloten. Reeuwijk, De heer J. van Eijk, tijdelijk gemeente-ambtenaar te Stolwijk, ie van heden af aangeeteld als soodanig ter ge meente-secretarie alhier. De werkloosheid neemt gestadig af. Het aantal werkloosen, dat eenige weken geleden nog meer dan 200 bedroeg, is thans gedaald tot beneden 100. Waddinxveen. Van een inwoner dezer gemeente is een roeiboot ontvreemd. De politie heeft in den Bloemen- daalschenpolder drie personen ontdekt, die aan het vischstroopen waren. De da ders sloegen op de vlucht met achter lating van de boot sn een grooten visch- zegen. De politie heeft tegen J. van der M. proces-verbaal opgemaakt wegens be- leediging van D. Q. Grondwerkers ontslagen. Waddinxvsen. Wegens afloop van het werk aan de nieuwe spoorlijn Gouda Waddinxveen Boskoop'Alphen a. d. Rijn zijn een veertigtal grondwerkers ont slagen. Daar de meesten dezer werklie den in deze gemeente woonachtig zijn is het werkloozencijfer met ongeveer 80 ge stegen. Op hol geslaosn. Waddinxvsen. De landarbeider W. S. reed met een wagen, bespannen met twee paarden, in het Noordeinde. De paarden schrokken, doordat een meisje met een emmer liep te zwaaien. |Ze sloegen op hol en de voerman werd van den wag«n ge slingerd. De paarden met de wagen ach ter sioh kwamen in de Noordeindervaart terecht. Landarbeiders, die in de ving aan het werk waren, haalden de paarden, na het lea snijden van het tuig, op het droge. De dieren hadden nagenoeg geen letsel bekomen. De wagen was zwaar beschadigd. De voerman was Inmiddels bij een der bewoners aan dien weg bin nengedragen. Het bleek dat hij hij den val zijn linkerbeen had gebroken. Op last van den dokter is hij naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. Gevonden: een bril. Waddinxveen. De heer C. J. van den Bosch behaalde te Boskoop zijn aantee- kening op het diploma van den tuin- bouwcursus. Ouderavond school met den bijbel. Wllllge-Langerak. Vrijdagavond werd in de ohr. echool onder groote belang stelling een uitstekend geslaagden ouder avond gehouden. Aanwezig waren o.a. burgemeester Oldenhof, ds. Hoekstra, geref. pred. en ds. Ewoldt, herv. predikant van Berg ambacht en consulent alhier. Ds. Ewoldt opende de vergadering door het zingen van pi. 25 2 en 6 en het lezen van ps. 78 16, waarna hij voorging in gebed. Vervolgens sprak ds. Ewoldt een ope ningswoord en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den burgemeester en ds. Hoekstra. Spreker wees in zijn inleidingswoord op hot groote nut der ouderavonden, de plaats waar een contact werd verkregen tus- schen ouders sn onderwijzers. Hst woord van Jezus: Laat de kinderen tot mij ko men en verhindert ze niet, want derzul- kea ia het koninkrijk der Hemelen, zette spr. uiteen. Het is te vervullen op drie wijzen: lo. door gebsd; 2o. door hst on derwijs; 8o. door een goed voorbeeld. Na het zingen van ps. 81 12 hield de heer Klei, hoofd der school, een inlei ding over: „Het kind en ds leugen" Dit lssrsaam en belangwekkend betoog had ds volle aandaoht van de toehoordors. Nadat was gepauzeerd en ververachin gen waren rondgediend, las mej. M. P. v. d. Bergh, onderwijzeres, „Kinderver trouwen", van Gres Dekker, dat zeer boeide. Ds leerlingen der hoogste klasse de den tsr afwisseling voordrachten in ernst sn in luim, welker uitvoering stemde tot groots waardeering van het werk van 't onderwijzend personeel, dat dit werk had voorbereid. Onder leiding van mej. v. d. Berg veorden de meisjes der hoogste klassen een zangstukje uit getiteld „met vancan- tie naar buiten", dat uitstekend werd ge zongen. Na een pauze voor het bezichtigen van het werk der leerlingen, waarvoor alle lof toekomt aan de onderwijzers, voor de afdeeling handwerkers, was het woord aan burgemeester Oldenhoff. Deze waar deerde in hooge mate de ouderavonden der ohr. school, daar ieder bij die gele genheid voelt welk een rijkdom het bezit van die school is en daar de ouders sr kunnen zien wat hun kinderen daar ont vangen voor onderwijs. Spr. gevoelde sioh verplicht een woord van dank en waardeering te spreken tot de onderwij- ser en onderwijzeres, wetende, dat ds kindsrsn aan hsn toevertrouwd, in goe de handen zijn. Spr. gaf vervolgens eenig# cijfers over den grosi der scholen met den bijbel !n een periode van 75 jaar. In 1857 waren er 58 dezer scholen, in 1891 steeg hst aantal tot 500 sn in 1910 werd ds lOOOt school geopend. Op 1 Jan. 1988 waren er 2189 scholen met den bijbel, met 326294 leerlingen. Spr. eindigde met een dank aan God voor dese gave in onze scholen en met een opwekking tot gebed. Nadat de heer Klei een woord van dank had gssproken voor de waardee rende woorden van den burgemeester en aan allen, die hadden medegewerkt tot bet elagen van den avond, voerde de. J. Hoekstra hst woord. Ds predikant eprak allereerst sijn groots waardeer] ng uit voor al het goede wat dezen avond ten gehoore waa gebraoht, ale vruoht van den arbeid van het onderwijzend pereo- neel, Spr. waa sr van overtuigd, dat de bestuurden van vele groote eoholen uit onse groote plaatsan met ialoersobbeld zouden worden vervuld bij bet bijwonen van dezen ouderavond, in een platte landsschooltje, waarop veelal minach tend op wordt neergesien. Spr, vermaande de leerlingen tot het soeken van Jasos in hun kinderJaran, msar ook da oudan warden vermaand self trouw te sijn door aen goed voorbeeld te gaven, gesien da groote afvalligheid in onze dagen, waarin vale jongens en meisjes hat pad dar sonde opgaan. Spr. besloot mat groote dankbaarheid aan God voor het goéds ook aan deze ge meente geschonken in da School met den Bijbel en met de bede, „Dat uw oogen open sijn den gansohen dag over dit huis". Daarna sloot ds. J. Hoekstra met dank zegging- In ds gracht. IJssslstsln. Terwijl de fruithandelaar Van Sch. een oogenblik zijn driewielige fiets op een hellend vlak op het Kronen burgplantsoen onbeheerd liet staan, zon der de rem er op te hebben gezet, begon dit rijwiel plotseling te loopen en kwam met den inhoud in de gracht terecht, wat voor hem een aanzienlijke schade betee- kende. Gemeenteraad. IJssslstsln. De burgemeester heeft den gemeenteraad bijeengeroepen tegen Vrij dag 9 Maart, n.m. 8 uur, ter mededeeling van ingekomen stukken en ter behande ling van: 1. Het verleenen van een vaste aanstelling aan personeel der gemeente bedrijven. 2. Schrijven van Ged. Staten i.z. salarisvermindering van burgemees ter, secretaris en ontvanger. 3. Wijziging politieverordening (Parkeerverbod). 4. Het verleenen van een gratifioatie aan dan rijksveldwachter A. J. Aart sen over 1988. 5. Opheffing betrekking onderwij- sares Tan bijstand an Terletnen eervol Wod», ontllaf ui m,J. J. tu Kijk tl, „ojj; nig. 6. Puhliake verpachting van het vischwater. 7. Wijziging gemeantebegroo- ting 1988. 8. Verzoek A. Schinkel tot den koop van een stukje gemeentegrond aan de Walkade. 9. Het verleenen van een extra bijdrage (als kasvoorschot) in het exploitatietekort 1982/1938 aan de IJ». sel8teinsche R.K. Bouwvereeniging. io. Goedkeuring rekening over 1932 en grooting voor 1934 van het Burgerlijk Armbestuur. 11. Verhaal i.z. couponbe lastingwet. 12. Driejaarlijksche verreke ning met Bijz. Lagere Scholen over 1928 1929 en 1930. 13. Heffing 100 opcenten gemeentefondsbelasting 1984/1935. 14, Oninbaarverklaring één post straatbelas ting 1932. 15. Reclames Straatbelasting 1933. De notulen der vergaderingen van 28 November 1933 en 5 Januari 1934 liggen voor heeren raadsleden heden ter inzage. Gered. IJssslsteln. Het 11-jarig dochtertje van den heer D. v. D. viel in den IJssel. Schipper Van D., die juist met zijn motor kwam aanvaren, wist de kleine te red den. VOOR BLINDEN. In Amerika ia een schrijfmachine ge maakt voor blinden. Op de toetsen staan de letters in Braille-teekens. EEN MERKWAARDIGE STAKING. Gezamenlijke actie van patroons en arbeiders. Ta Venl» ia gistermorgen een staking uitgebroken, die is afgekondigd door de besturen van den R.-K. Bouwvakarbel- derabond en van den Alg. Ned. Bouw vak arbeidersbond. De staking ie gericht tegen eenige werkgevers in het bouwbe drijf ter plaatse, die geweigerd hebben het oollectief arbeidscontract te teekenen. De werkzaamheden in alle bouwvakken te Venlo en BI «rik hebben Maandagmorgen stilgelegen om den arbeider* gelegenheid te geven tot het houden van een demon stratie, gerioht tegen genoemde werkge vers. Ongeveer 300 arbeider»die voor deze de monstratie van de georganiseerde pa troons vrijaf hadden gekregen met behoud van loon, trokken bij wijze van protest langs de werkgelegenheden in het bouw vak. De werkzaamheden bij niet-aangeeloten patroons liggen nog elil, de andere arbei den hebben Maandag het werk weer kunnen hervatten. DRIEVOUDIGE MOORD TE BERLIJN. Opzichter doodt ztyt vrouw en twee dochters. Maandagavond werden te Berlijn een gehuwde vrouw, haar 16-jarige dochter en een drie-Jarig doohtertje, in haar bed den vermoord gevonden. Zij waren ge dood door «lagen met «en swaar voor werp op het hoofd. De vermoedelijke da der ia de echtgenoot. Waareohijnlijk ia het gruwelijk misdrijf reeds Zatordtg- nacht gepleegd. De dader, de opzichter Weihe, is voort vluchtig, Weihe heeft een brief gezonden aan zijn schoonouders, waarin hij bekent zijn vrouw en beide doohtertje» te hebben vermoord. Hij zweeg omtrent het motief van de daad en verklaarde, thans zelfmoord te zullen plegen. ONTVOERDER TER DOOD VEROOR DEELD. Voor de eerste maal is in California volgens de nieuwe staatswet tegen men- aohenroof, een ontvoerder ter dood ver oordeeld. De veroordeelde, William Tan ner, werd schuldig bevonden aan de ont voering van den advocaat Henry Bodkin, dien hij beroofd en door het toebrengen van brandwonden, gemarteld had. Hoe wel de misdaad in het huis van den ad vocaat zelf was geschied, meende de rech ter te Los Angeles, dat hier evengoed van ontvoering moest worden gesproken, aangezien de dader zijn slachtoffer had gedwongen uit de eene kamer naar de andere te gaan. Tanner zal op 11 Mei Worden opge hangen. BERUCHTE BANDIET UIT GEVAN- NIS ONTSNAPT. Een agent doodslijk gewond De beruchte bankroover Dillinger is thani voor de tweede maal onder sensa tioneels omstandigheden uit de gevange nis ontsnapt. TWEEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Sehoonhoveneche Courant WOENSDAG f MAART 1SB4 Dillinger was ingesloten in de staatsge vangenis van Indiana te Crownpoint. Hij dwong den cipier, zijn eel te openen, doordat hij hem bedreigde met een wa pen, dat hij in het geheim had gemaakt. De andere vier eelbewonere, onder wie een neger, noodzaakte hij, hem te bege leiden. Zij gingen het bureau van den ge vangenisdirecteur binnen. Dillinger maak te zich meester van een machinegeweer, dat daar werd bewaard, sleepte een ge vangenisbeambte als gijzelaar met zioh mede, stal in de garage een auto, en vluchtte daarna met zijn celgenooten en den garagebewaker in de richting van Chicago. De politie achtervolgde hen on middellijk en ondanks het feit, dat uit de auto werd geschoten, gelukte het haar drie der vluchtelingen te arresteeren. Dil linger en een neger zijn ontkomen. Een der poli tie-agen ten is door een schot van Dillinger doodelijk gewond. Dillinger is een der meest gevreesde misdadigers der Vereenigde Staten. Hij was eerst kortgeleden weer gearresteerd, nadat hij in den vorigen zomer onder even avontuurlijke omstandigheden uit de gevangenis was uitgebroken. Er zijn dui zenden politiemannen en militairen in de weer om hem te zoeken. HELING VAN EEN AUTO. De 40-jarige kruidenier A. B. te Rot terdam, was door de rechtbank aldaar, wegens opzettelijke heling van een gesto len Chevrolet-auto, veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. Deze auto was in den naoht van 25 op 26 Juli van het vorig Jaar gestolen uit de garage van den heer H. Sterkenburg aan den Bermweg te Gapelle a.d. IJssel In den wagen bevonden zioh een partij kezen en een nummer- en rijbewijs. Op 5 Augustus d.a.v. werd de heer Sterkenburg opgebeld door iemand uit R'dam, die sijn naam niet noemde en hem mededeelde, dat hij wist, waar de auto was. Tegen betaling van f 100 sou de heer S. de auto terugbekomen. Ook was sr een aanbod, dat, indien deze f 50 opsond, de auto op een bepaalde plaats sou worden neergezet. Later heeft de heer 8 de auto, waarvan de nummerborden ontbraken, van de politie teruggekregen. In hooger beroep terecht «taande, ont kende B. zich aan heling te hebben aohul- dig gemaakt. De ter zake wegens diefstal veroordeel de él-jarige mechanicien H. van L., deed als getuige een omstandig verhaal van den door hem met den 19-jarigen H. W. T. uit Capelle a.d. IJssel gepleegden diefstal, die oorspronkelijk door beide verdachten voor de rechtbank was ont kend. Volgens deze getuige was B. op de hoogte van de herkomst van de auto. Nadat ook e«n getuige a décharge was gehoosd, wee» d» advocaat-generaal, m*. J. A. de Via»er, op de zonderlinge gedra gingen va» B. Deze toch heeft de» heer Sterkenburg opgebeld, dooh zonder zijn naam te noemen. Wèl noemde verdachte bedragen, waarvoor de heer S. weder in het beait va» zij» auto sou geraken. B. heeft reeds een straf va» 1 jaar wegens heling ondergaan. De hem thans opge legde «traf achtte de advocaat-generaal niet te hoog en mitsdien concludeerde hij tot bevestiging van het vonnis. Mr. E. G. S. Bourlier, voor B. plei tend, betoogde, dat deze het slacht offer was geworden van de voorspiegelin gen van Van L. Uit pleiter's praktijk is gebleken, dat een heler geen genoegen neemt met kleine bedragen, dooh steeds het leeuwenaandeel voor zioh opeischt Van opzettelijke heling kan naar plei ter's meening niet worden gesproken. Bovendien is, naar pleiter zeide, niet bewezen, dat de kazen zioh nog in de auto bevonden, toen deze in de garage van B. werd gebracht. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. KANTONGERECHT GOUDA. Volledige uitspraken van 28 Februari. Overtreding Pol. verordening van Gou da: W. v, d. W. en T. O. te Gouda, ieder f 5 subs. 1 d. h. Overtreding Jachtwet: G. W. te Stol wijk f 10 subs. 2 d. h., verbeurd verkla ring van het geweer en uitlevering of f 25 subs. 5 d. h. Overtreding Crisissuikerbesluit: C. P. te Gouda f 100 aube. 20 d. h., verbeurd verklaring suiker. Overtreding Vuurwapenwet: H. J. te Nieuwerkerk a.d. IJseel f 30 sub». 6 d. h., verbeurd verklaring pistool. Overtreding Crisis Varkensbesluit: A. H. van den B. te Bleiswijk f 20 sub». 4 d. h.; D. P. B. te Berken woud» f 25 sub». 10 d. b. Overtreding Motor- en Rijwielwet en -beach: A. C. te Rotterdam 4 maal f 1.50 subs. 4 maal 1 d. h. Schoolverzuim: 0. S. te Vlist 1 maal f 5 subs. 1 d. h.; 1 maal f 1.50 sub». 1 d. h.; 1 maal f 1.50 sub». 1 d. h. Overtreding Motor- en Rijwielregle ment: K. van D. t» Nieuwerkerk f 1 50 sub». 1 d. h. Overtreding Politieverordening "Wad dinxveen: F. J. V. te Waddinxveen f 1 sub». 1 d. h. Idem Gouda: C. J. H., L. H. E. en C. J. H., allen t» Rotterdam, en H. J. B., zonder bekende woonplaats, ieder f 1 subs. 1 d. h. Idem Vlist: C. M. t» Scheveningen f 1 subs. 1 d. h. Idem Waddinxveen: W. G. S. te Doorn f 2 sub». 1 d. h. Overtreding IJkwet: D. K. te Jaars veld f 1.50 subs. 1 d. h., verbeurd ver klaring van gewicht. Overtreding Politieverordening Wad dinxveen: M. P. t» Leiden en K. K. te NEW-YORK IN GRAND. Zoo lijkt het, maar het zijn de wegtrekkende rookwolken, die een Amerikaansch vliegtuigeskader over de stad heeft gebracht bij een manoeuvre, om New-^York te beschermen tegen vijandelijke vliegtuigen. Gouda, ieder f 2 subs. 1 d. h.; M. G. van S. te Gouda f 1.50 suh». 1 d. h. Openbare dronkenschap: J. B. te Gou da f 6 sub». 1 d. b. ALBLASSERPAM. Ov»r de maand Fe bruari. Ingekomen: B. Blanken, van Alkmaar; W. J. Keeman, van Amsterdam; J, P van de Merwe en gezin, van Leusden; P van Veen, van Hilversum; C. A. de Jong en echtgenoote. van Nieuw-Lekkerland; G. Roodnat, van Hilversum; T. van Her wijnen. van Nieuw-Lekkerland, C. A. VersluisLeeuw is, van «Delft; G. M. Bakker, van Sliedrecht. Vertrokken: J. C. van der Pol naar Epe; C. van der Plaat—Ooms en zoon naar Lekkerkerk; A. van der Plaat naar Bergambacht; G. van der Plaat naar Berkenwoude; J. T. Beverloo naar Rot terdam; W. Stam naar Nieuw-Lekker land; C. Slingerland naar Dordrecht; G. Pannekoek en echtgenoote naar Nieuw- Lekkerland; M. K. Boers—Van der Voorden naar Amsterdam; A. de Jong naar Arnhem; J. Verheij naar Dordrecht; A. de Jong naar Arnhem, A. de Heer naar Oud-AIblas; A. P. Montagne naar Ermelo. LEERBROEK. Over de maand Febr. Ingekomen: A. de Wildt, van Hei- en Boeicop no. 58, naar Middelkoop no. 57, G. Groen, van Leerdam, Wilhelminakade 74, naar Middelkoop no. 57; G. W. Wes terhout, van Schoonrewoerd, Achterom 83, naar Kanaaldijk 10a; W. Kooij, van Nieuwland. Geer 132, naar Geer 203. Vertrokken: T. Nederveen, van Middel koop no. 53 naar Benschop no. 55; N. C. Brakband, van Kerkweg no. 100, naar Schoonrewoerd, Kal versteeg; 0. *H. van der Meijden, van Geer 203, naar Beesd, Mariënwaard 21. NIEUWLAND. Over de maand Febr. Ingekomen: M. J, Bergakker en gezin, van Vuren. Dalem B 8, naar Breezijde 10a. Vertrokken: G. van der Velden, van Kanaaldijk 6 naar Vuren. Hoogdalem B 75; T. de Stigter, van Smalzijde 91 naar Buren; W. Kooij, van Geer 132 naar Leerbroek. Geer 203. SCHOONHOVEN. Over de maand Fe bruari. Gevestigd: W. G. Kromwijk, van Bo degraven; E. Kazen, van Brandwijk. Vertrokken: J. Sytze en gezin, van Koestraat 134 naar Leeuwarderadeel, Huizem. Jac. Marestraat 9; 3. M. van Wijk, van Lopikerstraat 60 naar Aoht- tienhoven; A. C. de Vreugd van Oude Singel 178 naar Gouda, Van Itersonziw» kenhuis; J. C. J Regnerij, van Lopiker straat 42 naar Echt; J. den Hoed, van Koestraat 88 naar Haastrecht, Stolwij- kersluis, p a. mej. Dogterom; L. van de Werken, van Koestraat 123 naar Gouda, Oost-Haven 52, G. P. van Eeuwijk, van Voezhave* 17, ambtshalve (Stuurman); M. E deling, wed K va» Vlaardi»ge», ca gen», va» Molenstraat lë »aav Alphen a d. Rij», Jaagpad; G. Graveland, va» Have» 15 tui Bergambacht, Hoofd straat. BENSCHOP. Maart. Geboren: Johanna Lamberta Maria, d. van C. van Hianen en Q. M. van Sobaik. Getrouwd: E. G. van Ouden all en en A. W. Mansohot. Overleden: J. van Dam, 74 j., echtge noot van G. Krijgsman. BERKENWOUDE. 1—28 Februari. Geboren: Pietertje Maria, d. van D. J. Kool en D. Burger. Geertje, de van C. van Herk en T. de Gier. Getrouwd: P. Verwaal, 36 j., en A. Speksnijder, 22 j. KRIMPEN ad IJSSEL. Februari. Geboren: Janna, d. van A. Luijten en J. Heuvelman. Harm, s. van G. Joling en B. G. van der Fliér. Jan WHllem, z. van B. W. Noorlander en A. Baas. Ernestina, d. van A. Sohutte en J. M. Hoogendorp. Willempje, d. van C. van Vliet en H. van den Heuvel. Genesis Harbert, z. van J. Kelder en D. Butter. Getrouwd: F. van Brandwijk, 28 j. (te Krimpen a.d. Lek) en F. J. Schouten, 24 j. J. Brussó, 29 j., (te Capelle a.d. IJssel) en A. Me», 29 J. J. P. Hon- koop, 28 J, (te Ouderkerk a.d. Ufl»»l) en N. P. van Meijer en, 26 j. Overleden: C. Kranendonk, 8 m. J. van de Kreek», 69 j., weduwe v»n A. Heikoop. A. Verstoep, 52 j., (overleden te Gouda). LEKKERKERK. Maart. Geboren: Macheltje, d. van J. C. Broe- r* en J. J. Breijer. Marie Johanna, d. van W. Vorenhout en S. de Bruin. Heiltje Janna, d. van B. de Bruijn en J. G. de Groot. Ondertrouwd: P. Demmenie, 40 J., en M. V. Bridel, 28 j. J. Mudde, 24 j., en R. Schild, 24 j. J. van der Perk, 13 j., en J. M. Warns, 23 J. Getrouwd: G. L. van Leeuwen, 21 j., en G. de Hoop, 18 j. OUDERKERK a.d. IJSSEL- Maart. Ondertrouwd: Jao. van Herk en M. va* Herk. POLSBROEK. Maart. Overleden: Een levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van A. de Jong en E. M. van der Hee. SCHOONHOVEN. Maart. Geboren: Inge, z. van J. van Sparren- tak en W. Baas. Hendrika Huibertha, d. van H. J. r. d. Vlist en H. A. Nave» Gerardus en Maria Neeltje, z. en d. van C. de Jong en E. J. N. van Dam. Ondertrouwd: K. H. Schaap, 54 j. en E. Schenk, 43 j. V» Raadsvergadering op Dinsdag 20 Febr. Voorzitter de heer J. van Soheers, burgemeester. ÜweMg de heer G. van der Koogh (met kennisgeving). Na opening volgt vaststelling der no tulen. welke onveranderd worden goedge keurd. Allereerst geeft de Vooraitter «en kort overaioht van den toestand der ge meente gedurende 1938, waaruit o.rn. blijkt, dat de gemeente eleohta met 10 per- #on»n ie vooruitgegaan. Na een opwek kend woord om in eendrachtige samen werking de belangen der gemeente te be hartigen, eindigt spr. sijn openingewoord waarna de heer v. d. Merwe als oud- •te raadslid een woord Tan dank rioht tot den vooraitter. Vervolgens doet deae mededeeling Tan terechlllende goedgekeurde raadsbeslui ten en van berlohten van aanneming van benoemingen, gedaan In de vorige verga- Mr Van HtutUfi, blwcoop-ondir- n.m.r, vrMft wmjlnf rtrmtii- UjUMiditwlMUni. B. ia W. adnMUU afwljMnd t, b« whikktn. Aldui wordt bMlotu. Voorta ta ar MO adrM ran d, r.rjun- nlnghoudara an rarlofhoudara mat var- aoak ban raduotia ta lavan op da parao- neele belasting. Dit wordt gMtald in handan ran B. en W. Den volgt de benoeming van twee leden voor de oommiesie van plaatselijk sohool- toezioht. Gakoaan worden marr. Da Haan—Bak- ker en mevr. 't HoenBanjert. Al» lid van de oommiiaie tot wering van «ohoolversuim wordt gekozen de beer P. A. de Groot. In verband met het gering aantal leer lingen op de openbare lagere sohool 2 is de raad genoodzaakt, ontslag te geven aan den onderwijzer P. Roodnat. De Vooraitter zegt, dat voor deze •obool d aardoor en *«kere moeilijkheid geschapen wordt, maax dat bet niet an dere kan. daar ook de andere scholen recht zouden hebben op een overtollige leerkracht, wat de gemeente te veel geld zou kosten. Aan het hoofd der sohool is yo,de raad gegeven, te trachten, een kwee- keling met acte te krijgen. Het voorstel van B. en W„, om dezen onderwijzer eervol ontslag te geven, wordt met algemeen» «temmen aangeno- Bij de behandeling der reclame's inza ke schoolgelden, merkt de heer D J a- ger op, dat bij één persoon ondereoheid is gemaakt, door niet goedgunstig te ■besohikken. De reden daarvoor is, dat die persoon t» laat is geweest om te recla meeren voor sijn belasting en dus daar- éan geen vermindering gehad hoeft, wat tot gevolg heeft, dat de man ook geen ver mindering van echoolgeld kan verkrijgen; hij wordt dus tweemaal de dupo. Wethouder Boerama zegt, dat men alleen moet nagaan, wat de inspectie op geeft, daaraan moet men zich houden; een andere maatstaf is er niet. De Voorsitter zegt, dat ale later mooht blijken, dat die man het niet kan betalen, deze zaak weer in bohandeling genomen kan worden, dooh nu moet de aanslag gehandhaafd worden. In verband met het benoemen van een derden veldwachter, komt aan de orde de vaststelling van de instruotle der veld wachters. De heer DeJagereou voor het ver huizen een vast bedrag willen noemen. D« Vooriitter gelooft, dat dit wel wat aan den lagen kant is en dat er niemand te vinden «al zijn, die daarvoor verhuizen wil. Wethouder Vieeer etelt nu voor, er f 25 voor vast te «tellen, wat wordt aan genomen. Verder meent de hr. De Jager, dat een bedrag voor kleedinggeld van f 100 meer dan genoeg is. De Voorzitter verdedigt het voor stel van B. en W., en zegt, dat een be drag van f 150 niet teveel is, daar men niet moet vergeten, dat een politieman dubbele kleeding moet hebben, n.l. dienst kleeding en burgerkleeding, omdat hij ook in die kleeding vaak dienst moet doen. Daarbij komt, dat de dienatkleeding nog al duur is en men de kans beloopt, als men een te gering bedrag vaststelt, dat de politie er minderlpetjes bij zal loopen. Het voorstel van B. en W. om bet be drag to houden op f 150, wordt aangeno men. De heer Jonker vraagt, of het noo dig is, dat er hier drie agenten zijn. De Voorzitter antwoordt bevesti gend. De heer Jonker: En als we er nu twee willen handhaven, wat gebeurt er dén? tf)e Voorzitter: Dan zullen Ged i ij»ten den derde wel aanetellen. %a nog «enig» bespreking vTaagt de heer Vermeulen een besloten verga dering. Na heropening wordt de instructie vastgesteld en geeft de heer Jonker in overweging de vergadering te «chor- sen wegens het late uur. Raadsvergadering op Donderdag 22 Febr. Voorzitter de heer J. Aalbers, bur gemeester. Afwezig met kennisgeving de heer P. Mes. De voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen worden vastge steld. Onder de ingekomen stukken is een be richt van B. en W. van Capelle aan den IJssel, houdende toezending van een raadsbesluit dier gemeente tot verlaging van het tarief voor de levering van elec- triciteit voor huisgebruik tot f 0,28 per K.W.U. Op voorstel van den voorzitter worden dit en verschillende andere «tukken voor kennisgeving aangenomen. Dan volgt een missive van Ged. Staten, houdende terugzending van een wijzi- gingsbealuit der begrooting 1933, waarop o.a. voorkomt een raming ter bestrijding van kosten van den luchtbeschermingsdienst ten bedrage van f 100, mot verzoek dezen post te willen, afvoeren, aangezien hij niet tot wettelijk verphehte uitgaven be hoor. B. en W. stellen echter voor, deze post te handhaven en de raming terug te brengen tot f 50, waartoe zonder hoof delijke stemming wordt besloten. Hierbij wordt tevens behandeld een nieuw wijzigingsbesluit der Legrooting 1933, hetwelk eveneens z. h. s. wordt vastgesteld. Voorts is ontvangen een verzoek van A. van Es te Rotterdam, om aankoop van 50 strekkende Meter grond langs de Oosterstraat, voor den bouw van 8 wo ningen, voor een totaalsom van f 2500. B. en W. stellen voor, het verzoek in ie willigen en hoewel de bedoeling is, daar dezelfde woningen te bouwen ale aanvrager aan de andere zijde van de Oosterstraat heeft gebouwd,, vragen B en W. maclitig.ng om namens den Raad de bouwplannen goed te keuren krachtens de verordening op den verkoop van grond. Z. h. st. wordt het verzoek inge willigd en de gevraagde machtiging ver leend. Nutsipanrbank. Ds voorzitter deelt mede, dat het be stuur der Nuts Spaarbank Capelle Krimpen a.d. IJssel heeft bericht, voor nemens te zijn, wekelijks een zitting te gaan houden. De zitting ten gemeente huize blijft gehandhaafd, doch het voor nemen is, de tweede zitting te doen plaats hebben in de 0. L. School I. B. en W. «tellen voor genoemde school een maal per 2 weken daarvoor beschikbaar te stellen, tegen een vergoeding van f 25 per jaar. Hiertoe wordt z. h. St. beslo ten. B. en W. stellen voor, de verordening ning tot heffing van rechten voor gebruik der laad- en losplaats, waarvan de kon. goedkeuring ten einde is, opnieuw te willen vaststellen. Over het ontwerp daar van is de betrokken afdeeling van Schut- tevaer gehoord en deze kan zich met den inhoud vereenigen. De heer Verstoep wijst er op, dat de laad- en losplaats weinig inkomsten geeft; dit ie ook bij de behandeling der begrooting reeds besproken, waarbij toen is toegezegd, dat dit nader bezien sou worden. De voorzitter antwoordt, dat de tarieven ook nader bezien zullen worden, doch met het oog op den afloop van de kon. goedkeuring, was de tijd daarvoor thans te kort. Het voorstel van B. en W. wordt hier na z. h. st. aangenomen. Volkstuintjes. De voorzitter merkt op, dat door slootdemping achter de Oosterstraat de meeste volkstuintjes veranderd zijn van oppervlakte, waarom het gewenscht is, voor 1933 den huurprijs daarvan op nieuw vast te stellen. B. en W. doen daartoe het voorstel, hetwelk z. h. st. wordt aangenomen. Vervolgens vragen B. en W. machti ging om in denzelfden geest deze volks tuintjes voor 1934 te geven, waartoe eveneens z. h. s. wordt besloten. Ook een voorstel om het hoekje naast de Tiendwegstoep voor 2 jaren te verhu ren aan PI. van der Graaf voor f 5 per jaar, wordt goedgekeurd. De heer Van der Ent vraagt of de aam raag niet grooter geweest is, dan kon worden uitgegeven en zou alsnog meer gelegenheid voor volkstuintjes willen ge- ven. De voorzitter antwoordt, dat aan vankelijk de bedoeling was niet meer uit te geven, daar het niet zeker was, dat de gemeente er later mee zou blijven zitten, doch nu er 2 gedeelen in de Oosterstraat voor woningbouw bestemd zijn, kan dit nog wel eens nader worden bezien. De heer Van der Ent weet, dat er nog liefhebbers genoeg zijn. B. en W, bieden den raad ter vaststel ling aan het kohier voor de hondenbelas ting 1934 tot een bedrag van f 607,50. Zonder hoofdelijke «temming wordt dit vastgeeteld. Relnlglngereeheit. Voorts bieden B. en W. den raad ter vaststelling aan het kohier Toornde rei nigingsrechten 1934 tot een bedrag van f 579. Z. h. st. wordt dit vaatgesteld. De heer Vermeulen merkt op, dat aan de menschen, die hierin niet kunnen betalen, nog geen vrijstelling is verleond, hoewel daartoe toch mogelijkheid bestaat. De voorzitter antwoordt, dat sulka bij het opmaken der rekening 1933 nader zal worden bezien, doch vrijstelling van betaling geldt alleen voor «eer ernstige gevallen. De heer Veretoep «egt dat er S leemten in dit stelsel sitteu Ten eerste ie het onbillijk dat zij, die geen vuil aan brengen, toch moeten betalen, dooh een grootere onbillijkheid ie, dat er men schen zijn, dit langs den weg wonen en het vuil tegen den rol van den weg gooien zoodat het overal beenwaait. Dit laatst» zou bij de politieverordeo'ng verboden moeten zijn, terwijl de menschen verplicht zouden moeten worden het vuil mede t» geven. Spr. verzoekt dan ook te trachten dit te verhelpen. De voorzitter «egt toe, hieraan de noodige aandacht te zullen schenken In verband met de aflossing per 28 Febr. van de loopende kasgeldleening der gemeente Wassenaar, stellen B. en W. voor, een nieuwe kasgeldleening aan t» gaan met de gemeente Ginneken en Ba- vel ten bedrage van f 250.000, rentende 41/4 pCt. 's jaars en wel f 100.000 voor den tijd van zes maanden en f 150.000 voor 3 maanden. De heer Panne vis vraagt of die leening ook tusschentijds opzegbaar is, waarop de voorzitter ontkennend antwoordt, doch het gevaar, dit te moe- en doen, ia niet zoo groot, daar het nog wel een poosje duren zal voor de ge meente iets van het rijk krijgt. Het voorstel van B. en W. wordt hier na zonder hoofdelijke stemming vastge steld. Rondvraag. De heer Verstoep vraagt of B. en W. al iets naders weten omtrent de sproeiwagen, die op de begrooting voor 1934 is uitgetrokken. De voorzitter antwoordt, dat M. Staten ln principe wel f»»n bezwaar tiff*

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 4