a Tweeog BLAB, Rechtszaken Voor Pluimveehouders Gemeenteraden Burgerlijke Stand 2000Xd" Loop der Bevolking NlMiwIand. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLANDEN UTRECHT.SïfioonhortiwcE» Cmir«n1 MAANOAB 11 MAART 1M4 No. 0327. H0O8E BRUB. NIEI De nieuwe brag tussohen Ducherow en Sminemuncje is gereed gekomen. Het ie een hefbrug die 36 meter omhoog ken. 9 te i een <k do een EEN WENK VOOR PLUIMVEEHOU DERS. hel - - hij •teeds oezelfde gruen p»r- L, en der wie enkelen, riner anngegeven deVoe. weduwnaar van tonster, 77 J., ws- ABONNÉ’8, die Faroult, taxateur bij de bank van lee- deze be- aan weinig hulp van den mensch behoeven, om ze zonder de minst schadelijke ge volgen te boven te helpen. Waarom zou men dan een dier dat geldawaarde heeft er - te vinden is voor degenen, die het werke- en nog waardevolle nakomelingen of eieren kan leveren, zonder verder na denken slachten? Met name geldt dit in het vaak voorkomende geval dat de kip pen stukjes been, vischgraten e.d. niet kunnen slikken, zonder dat ze in hun keel blijven steken. Ze loopen angstig heen en weer met open snavel, doqh kunnen hun last niet kwijtraken. Wij kunnen dit echter gemakkelijk met een pincet verwijderen. Na eenige oogen- blikken is de kip weder geheel frisch en monter en op het zien van het ijverig krabbende en pikkende dier zal ’n ieder blij zijn, dat hij het op zoo eenvoudige wijze heeft behouden. I Verschijnt Mnni on Vrijdag. Prijs ling: voor Brlir ninnnilon 1.26 Mi'l vnrzokoritin HET PRACTTSCHE DEURTJE. Met den voet te openen. Wanneer men met beide handen iets draagt, is het opa- nen van een deur tje, b.v. in de kip penren zeer lastig. Ia het een deur tje, dat naar bin nen open gaat, dan is het gemakkelijk zóó te maken, dat het met een voet geopend kan wor den. Do klink wcrdl’i door oen lann veer in oen bepaal den stand gehou den on is met een touw of ijzerdraad verbonden met een draaibaar stuk hout dat dicht boron den grond is aan gebracht Om van buitenaf het deur tje te openen, trapt men dit stuk hout naar beneden. Het deurtje valt van zelf weer dicht en do klink sluit, dank zij de veer, dade- lijk weer vast aan. Om het deurtje van ”n toekent (afb. 1). Na veertien dagen moet het ei er donker uitzien (afb. 2), vaak met lichte, kleine randen op zij. De derde afdeeling toont ons een be vrucht ei met een doode kiem, omgeven Arksl. A.s. Vi 25 jaar geleden Folkerts tot bur Kedichem werd kerts werd 15 1 kerk in Groning zijn opleiding oi te in Drenthe. tot ambtenaar I nemend secretar ningen. Per 1 J noeming in zelf Op 81 October 1 veling van den ter, wijlen dij noemd tot secr Kedichem. Bij K 1900 volgde de meester van de Mei 1009 werd d tot secretaris de: na op 25 Juni die functie plai ZONDERLING PROTEST. Toon de eigenaars van een fabriek te Relnicfi, in Tsjecho Slovakije weigerden aan de arbeiders een hooger loon toe te kennen, klom een der leiders van de ar beiders in de hooge fabrieksschoorsteen, en weigerde Omlaag te komen, tenzij de loonen zouden worden verhoogd. Drie dagen en nachten bleef de man op zijn gevaarlijke positie. De eigenaars willigden tenslotte de looneieohen der arbeiders in. Vijf man klommen toen eveneens in den schoorsteen om het goede nieuws aan hun kameraad mede te doelen. Zij troffen hem aan in een toestand van volkomen uitputting en hij moest omlaag gedragen worden. Bij zijn terugkeer op den beganen grond werd hij door de arbeiders luide toegejuicht. drukken en HET ONDERZOEK VAN EEN BE BROED El. Normale en abnormale rer- andsrlng. Het ie aan te bevelen om broedeieren op den zeven den en veertienden dag te onderzoeken, opdat wij eie ren, waarvan toch geen suc ces te verwachten is, kun nen wegwerpen. Wanneer eenige kippen tegelijk broe den, kan men er zelfs één vrij maken en op nieuwe eieren zetten. Het eenvoudigst onderzoekt men de eie ren, door ze tegen een kleine heldere vlam te houden en er door een karton nen buis naar te kijken. Men kan duide lijk het geheel doorzichtige, onbevruchte ei onderscheiden van het bevruchte, waarin zich een kiem met adertjes af- VERKOO Naar aanleid: ons vorig nurnr daar twee wink f 100 zijn gestri van plakzegels waarde (de wir verkoop van de cent winst in i voornamelijk aangaande dit ArtikeJ 4 van „Het is een I vanwege hot de daartoe aangei verboden,, gozeg te vorkoopen of overtreding woi verbeurd". Daaruit volgt koop een vergui JUBILEUM lijk zoeken. De heer Van Meever geeft kleira toelichtit-g en noemt enkele men vsr personen, die de laatste 2 ren uit deze gemeente naar elders ver trokken zijn, en ouar wel werk m landbouwbedrijf heblen gevonden zegt dat nor Meeds oezelfde groot sonen werkloos is, <_2__ die alle iandbouww*1’! kunnen, i liever juts doen Evenzo i zeggen heeren Venlos en Var Meeve i« het dezen wir*.-r gegaan met 4 nfflfc baggerwerk, dat door de geoamhiuterjiiyvjders Nieuwlaiden Leerbroek -s uiMteèd. Slechts 1 werk looss van Nieuwland deed mee en de personen, die het tot volle tevredenheid door een bloedring, terwijl men op het laatste ei ziet, waarin het embryo zich eerst eenigen tijd ontwikkeld* heeft, doch daarna gestorven is. Men ziet er een donker voorwerp in, omgeven door don kere, soms onderbroken ringen. Deze eieren voelen ook koeler dan die, welke een levend embryo bevatten, In dit nummer „Gemengd Nieuv dat Engeland ei opent op Britsch die reis zal ma naar Singapore, van Batavia ligt. Dat is natuurli tocht van de ,,F is het vermoede als het afgunsti| vliegprestaties, gaan tegenwerk» van landingen o Engelsche bezitti niet gebeurd en Brittannie trach ven, is tenminsl Eerlijke concui het prikkelt tot 1 van het eigen b< er sleur in de 2 geland wil pog< te openen in het dan zal er voor veel anders op 1 het niet bij één een dienst op Ii gen. Sinds eeui vrachtvaarder vi Nederland is het een geregelde d loniën aan den 5 an de vracht meet te liggen ii en de wakkere baar reeds zeer zijn organisatie Onze luchtvae onze zeevaart, c GEEN VERVOERVERGUNNING. Voor de A rrond. Rechtbank te Dor drecht moest de 36-jarige fruithandelaar L. J. G. K. te Gorinchem terechtstaan, die er van was beschuldigd, dat hij op 26 September in zijn woonplaats 140 K.G. aardappelen had vervoerd, zonder schriftelijke vergunning van de Neder landers Aardappelcentrale. Verdachte was niet verschenen. De eisch luidde f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. VEILIGHEIDSMAATREGELEN. H. B.» een 53-jarig aannemer, wonen de te Giessendam, had bij een bouwwerk aan de Groote Haarechekade te Gorin chem niet gezorgd, dat aan den steiger de schakels gesteund waren door houten klossen. Bovendien ontbraken aan den 2h meter boven den beganen grond gele gen steigervfoer een stevige leuning en het voorgesohreven kant deel. De kantonrechter te Gorinchem had rerdaohte daarvan vrijgesproken, doch het O. iM. was van dat vonnis in appèl gegaan. De zaak diende nu voor de Dordtsohe rechtbank en het O. M. eisohte vernieti ging van het vonnis van den kantonrech ter en reroordeeling tot f M boete subs. 5 dagen hechtenis. DIEFSTAL Voor- de Dordtsohe rechtbank moesten sich verantwoorden M. v. d. W., landbou- weraknecht, oud 21 jaar, H. v. d. W., landarbeider, oud 18 jaar en J. G. v. d. W., boerenarbeider, oud 15 jaar, allen wonende te Brandwijk, wegens diefstal van aardappelen, melk, en een fiets Zij werden veroordeeld tot een gevangenis straf van 9 maanden, waarvan 6 voor waardelijk, met een proeftijd van 3 jaar, een gevangenisstraf van 2 maanden en een tuchtachoolstraf van 10 maanden, waarvan 4 voorwaardelijk. het brachten, DE AFQEDREVEN VJ81CHIR8 GERED. Naar men zich herinneren zal dreven eenigen tijd geleden eenigen honderden Russische visschers op ijsschotsen in de Kaspische zee af. In den lóóp der laat ste week werden telkens eenige tiental len hunner gered. Thans meldt een telegram uit Astra kan, dat het gelukt is de laatste afge dreven viseohera in veiligheid te bren gen. BLOEIENDE WARENHANDEL De crisis heeft sr geen vat opl De wapenfabrikanten in de verschil lende landen hebben thans meer perso nen in dienst dan in 1018, dus kort voor het uitbreken van den wereldoorlog. Dit feit verdient des te meer aandacht waar elke arbeider thans ongeveer 50 pGt. meer produceert dan 20 jaar gele den. De wereldhandel in wapens en mu nitie werd in 1918 becijferd op 12.000.000 gulden, in 1020 op 165,000.000, De pro ductie der wapenfabrieken is sinds 1918 soowel In hoeveelheid als in geldswaarde loegenomen. Deze toename heeft sich ook gedurende de crisisjaren voortgeset. zoo- dat deze industrie nog bloeit temidden van het algemeen economisch verval. De wolprijzen in Australië gaan om hoog; één baal wol doet thans 17 a 18 pond sterling, tegen 6 a 7 pond geduren de het vorige jaar. De oorzaak van deze beëindiging der crisis is dat er zooveel vraag isnaar materiaal voor solda tenuniformen. Blijkbaar worden oreral in de wereld de legers versterkt. En al is er een schrille tegenstelling tusschen een strijdend leger en een kudde scha pen, nochtans neemt de schapenvacht in waarde toe als de soldaat ze noodig heeft. AMEIDE. Februari. Geboren: Petertje, d. van J. van Mer- kerk en A. Maat. Johan, s. van J. van der Ham en T. de Jong. Gornelia, d. van A. Tukker en J. M. den Braven. Franclnus Nioolaas, s. van N. den Oud sten en W. Terlouw. Overleden: G. J. M. Versluis, 1 j. H. G. Streefkerk, 78 j., weduwe van G. G. van Boelen (te Rotterdam.) BRANDWIJK. Maart. Geboren: Christina, d. van T. Boer en E. G, Boll, Alberdina, d. van A. Mo lenaar en M. v. d, Velde. Laurens, s. van W. Kortlever <m M. den Besten. Getrouwd: B. M. van Kleef. 28 j., en W. Terlouw, 21 j. N. Mourik, 25 j., en E. Korevaar, 24 j. Overleden: W. Boonstoppol* 88 j, we duwnaar van J. Bos. GIEBSENDAM. Maart. Geboren: Gerrit Jaoob, a, van A. van Houwelingen en S. M. Dane. Aantle, d. van W. Bor en G. Koppelaar. Arie, I, van D. Rikken en D. Middelkoop. Elisabeth Teuntje, d, van W. van Iperen en H. E. Boogaard. Marinus, a. van P. Schakel en O. Meerman. GROOT-AMMERS. Februari. Geboren: Jas per in a, d. van J. Noor- landt en A. Hoijkoop. Janna, d. van A. Roest en N van Vuureij. Overleden: Een levenloos aangegeven kind van P. Spelt en N. A. de Vos. W. van der Wal, 78 1., S, Voormolen. A. M< duwe van P. den Boer. MOLENAARSGRAAF. Maart. Geboren: Neeltje, d. van J. van Kleij en A. van der Stelt. Arie, a. van A. Brou wer en J. G. Verhoef. POLSBROEK. Maart. Geboren: Jannigje Maria, d. van J. Rij- neveld en G. Hoogenboom. Getrouwd: C. J. van Leeuwen en J. Lekkerkerker. H. Spek en J van der Vliet. OverledeA: A. Verhoef, 67 j., weduwe van C. J. Wolters. STREEFKERK. Februari. Geboren: Willem, z. van W. de Vries en A. Visser, Magdalena Hendrika, d- van T. Groeneveldt en N. Bouman. Jaoob, z. van D. Blom en G. Muilwijk. Gornelia, d. van E. Bakker en M. van den Berg. Getrouwd: G .Baan, 20 j., eri M. Stuur man. 17 j. H. Lagendijk, M k den Butter, 24 J* Overleden: L. Teri&uw, 8d L wsauws van G. van Houwelingen. A. Verhoeff» 75 j., echtgenoot van Tr. Booy. Een le venloos aangegeven kind van T. Groene veldt en N. Bouman. K. Bakker, 75 j-, echtgenoot van E. Ouweneel. TIENHOVEN. Februair. Geboren: Aantjs Mach telt je, d. van G. Haag en J. ds Groot, binnen uit te openen, moet men het be trokken stuk hout met den voet omhoog bovendien nog op de een of andere wijze het deurtje openduwen. Op de groote figuur ziet men boven dien, hoe er onder de klink een groote spijker zit. Deze dient om te voorkomen, dat de klink door de veer te ver uit den horizontalen stand wordt gehaald, wan neer de deur open is. van het polderbestuur hadden. nitge- voerd, hebben verklaard, dat zij nog een behoorlijk loon verdient hebben, hoewel zij ver beneden de anderen ingeschreven hadden. Hierna sluit de voorzitter de verga dering. AMEIDE. Februari. Ingekomen personen: H. de Zeeuw, van Lexmond no. 11 naar Ameide, Zou- wendijk G 70; N. Roest en echtgenoote, van Langerak no. 88 naar Ameide, Broek B 37; A. Kara, dienstbode, van Apeldoorn Barnewinkel 51, naar Ameide, Dam A 316; M. do Jongh, van Nedorhomort B no. 82, naar Ameide, Broekschen Dijk B 7; A. van Peer, van Sprang-Capelle D 163 D naar Ameide, Fransche etraat A 282; A. Vulperhorat, meLkhandelaar, van Amsterdam, van Ostadestraat 60 naar Ameide, Achterweg A 146. Vertrokken personen: A. O. de Gans, boerenarbeider, van Ameide A 194 naar Benschop 231; L. J. R. de Waal, dienst bode, van Ameide, Voorstr. A 825, naar Rotterdam, Crispijnlaan 13a. OROOT-AMMERS. Februnri. Ingekomen personen: M. van Eijl, van Sliedrecht; J. de Groot, van Gorinchem; J. Zwijnenburg, van Streefkerk, J. Stig- ter, van Goudriaan; A. Muilwijk, van Goudriaan; H. de Groot en gezin, van Nieuw poort; H. Horden, van Ottoland; J. Toom, van Oud-Alblas; A. Muilwijk, van Gapélle a d. IJssel; G. van der Graaf en gezin, van Brandwijk; J. van Kooij, van Streefkerk; D. van Beuzel om, van Giessendam; A. Stam, van Streefkerk. Vertrokken personen: D. Gelderblom, naar Bergambacht; A. M. den Boer, naar Schoonhoven; R. van der Hek, naar Stol wijk; E. J. Gelderblom, naar Ottoland; J. M. Boxm&n, naar Bleskensgraaf; J. Donk naar Streefkerk; L. Blom, naar Nieuwpoort; H. Klomp, naar Stolwijk; M. A. Frederikse, naar Oudewater. MOERCAPELLE. Maart. Vertrokken: T. G. Bismond naar Oegst geest; A. Gammoraat en gezin naar Gou da. Veeretal. STREEFKERK. Februari. Ingekomen: J, Schippers, van Rotter dam, naar C 26e; J. Donk, van Groot-Am- mers, naar B 8; G, Stigter, van Lange rak naar B 96; G. Roodhoret, van Lange rak, naar B 18; A. Schutte en gezin, van Lekkerkerk naar A 81; A. K. Noorland en gezin, van Nieuw-LÓkkerland, naar G 65a; P. Vlot, van Bergambacht, naar B 7. Vertrokken: J. Huh, van A 80 naar Groningen; W. H. Slotboom, van G 56 naar ’s-Gravenhage; O. den Boon, van B 106 naar Oud-Alblas, L .M. de Mik, en gezin, van G 65a naar Reeuw ijk; A. Stam, van B 129 naar Groot-Ammere; J. van Kooij, van B 18 naar Groot-Ammere. Slacht niet zonder reden. Eenvoudig heelkunde. Ook kippen krijgen op hun tijd wol eens oen ongelukje en de door sommige mensohen opgevolgdo methode, om het slachtmes te hanteeren als de eenige medicijn, is niet de beste. Vaak zijn het zulke onbeduidende ongevallen, die dieren overkomen, dat zij sleohtz HUNGER8NC0D IN SPANJE. Te Madrid hebben onder het roepen van „Vij willen brood" Zaterdag een aantal vrouwen en kinderen een bak kerswinkel geplunderd. Te San Lorenzo de Galatrava in de provincie Giudad Real, zijn 150 gezin nen door den honger gedwongen, ge kookt gras te eten. Do hongerenood is een gevolg van de werkloosheid. EEN ZWARE STRAF. To Linz, In Oostenrijk, is Zaterdag vonnis gewezen in het proces tegen den sooialistisohen raddraaier bij den op stand in het mijnbedrijf van de Wolf- segg-Trauntaler, den gewezen sociaal democratische afgevaardigde in don Opper-Oostenrijkschon landdag Fageth. Deze had een Sohutzbund gemobiliseerd wapens ultgodeeld on self mot pistool on sabel gewapend het commando gevoerd. Hij gaf bevel tot schieten op de politie. Bij dat gevecht kwamen 14 politieman nen om het leven, elf werden gewond. Fageth vluchtte toen de strijd verlo ren was en werd later ontdekt in het huis van een partijgenoot, verborgen in een kast en met vrouwenkleren aan. Bij het proces trachtte de verdachte steeds de schuld te schuiven op een ander die in het gevecht was gevallen. Fageth werd veroordeeld tot levens lang zware kerkerstraf met eens in de drie maanden een dag vasten en een hard bed. ZE8 PLUNDERAARS OPGEHAN GEN. Nabij Jalapa, In eMxlco, heeft men, opgehangen aan oen boomtak, de lijken gevonden van zes personen, die kort ge leden een overval hebben gepleegd op hot landgood El Carmen aan do grens tusschen de staten Puebla en Vera Gruz. Bij dezen overval is de eigenaar van het landgoed met zijn twee kinderen en een cowboy gedood on het gebouw geplun derd. De bandieten werden verraden door de chauffeurs, die hen van Jalapa naar het landgoed El Carmen over een waarde van 1.200.000 francs aan ju- weelen in beslag genomen, die aan Sta- visky hebben toebehoord. F&ruuii, ittxaitjur bij de banL ning en Maingourd, directeur van instelling, zijn gearresteerd onder sohuldiging van medeplichtigheid opliohtlng. Do moord op Prince opgoheldord? Volgens de Liherté zou bij het O. M. te Parijs een cijfertelegram van het O. M. te Dijon zijn binnengekomen dat den raadzelaohtigen moord op raadeheer Prinoe is opgelost. 1 Op grond van dit telegram zouden de voornaamste Parijeche inspecteurs van politie onverwijld opdracht hebben kregen bepaalde onderzoekingen in stallen. SCHIETPARTIJ EISCHT TIEN DOODEN. Blijkens een bericht uit Mexico Stad is tijdens de installatie van den nieu wen burgemeester in *n Indiaansoh dorp tussohen 200 Indianen *n wilde schietpar tij ontstaan. Er vielen tien dooden. Men vermoedt dat politieke tegenstanders van den nieuwen burgemeester hierbij de hand in het spel hebben. SLACHTOFFER VAN DE LUCHT POST. Zaterdag is in den Amerikaansohan staat Wyoming bij Gheyenns, een door militaire vliegers bestuurd postvliegtuig gevallen en in brand gevlogen. De bestuurder en zijn assistent kwa men om het leven. Hiermede is het aan tal militaire vliegert, dat in de Verep- nigde Staten bij het besturen van post vliegtuigen om het leven is gekomen, tot tien geetegen. VLIEGVELD BOVEN TWEE STATIONS aanleg van een vlieghavtn, die de beide Londensohe stations Kings Gross en St. Panoras zal overspannen, is thans zoo ver gereed, dat men weldra zal kunnen overgaan tot indiening van een wetz- voorstel, w'aarin het parlement machti ging wordt gevraagd om over te gaan tot den aanleg. De maatschappij, welke voor het plan ijvert, deelt mede, dat het vliegveld ongeveer 40 millioen gulden zal kozten en eenige jaren lang aan onge veer 9000 man werk zal geven. Men ver wacht, dat het dagelijke door duizend reizigers zal worden gebruikt. Het plan, heeft de volledige instemming van den minister van verkeerswezen en het hoofd van de spoorw4gmaateohappijen. ONTBINDING VAN GEMENGDE HUWELIJKEN. Sedert het nationaal-eooialistieohe be wind in Dultsobland heereoht, hebben vereohillende Dultzohe rechtbanken hei verzoek gekregen, gemengde huwelijken ongeldig te verklaren op grond van het feit, dat de niet-Joodzohe partij bij bet ■luiten van het huwelijk zich niet bs« wuzt wae van de beteekenie van de ras senkwestie. Indien hij of zij op de hoogte zou zijn geweest zou het huwe lijk niet tot stand zijn gekomen. Tot nog toe hebben de rechtbanken dergelijke verzoeken afgewezen, dooh thans heeft het staatsgerechtshof van Baden te K&rlzruhe een dergelijk huwe lijk ontbonden verklaard. In de moti- veering verklaarde de rechtbank: „Men ia zich tegenwoordig ervan bewust, dat het Joodschp ras afwijkt van het Ari sche ras in bloed, karakter, persoonlijk heid en gedachtenleven, en dat een ver bintenis met een lid van dit ras niet alleen ongewensoht is, dooh ook ver keerd, onnatuurlijk, tegennatuurlijk zelfs omdat het den Ariër bloot stelt aan het gevaar van zijn raa te vervreemden en vreemde kinderen voort te brengen". De uitspraak van het Hof is nog niet van kracht, aangezien een der betrok ken partijen ertegen in beroep is gegaan Gemeenteraadsvergadering op Woens dag 7 Maart. Afwezig met kennisgeving weth G van Mourik. Na opening door den voorzitter, bur gemeester Slob, leest de secr. de heer H. Bax de notulen voor, welke onver anderd worden goedgekeurd. Vervolgene worden enkele ingekomen stukken voorgelezen en voor kennisge ving aangenomen. Punt 2 is de vastetel- llng van het voorschot op de gemeente lijke vergoeding overeenkomstig art. 101 der L, O.rwet, tan behoeve der hijs, la gere school. Dit voorschot wordt met algemeene stemman voor 1984 vastge steld op f 400, naar basis van het ge middeld aantal leerlingen van vorig jaar op die school (46 M) en de kopten per leerling op de O. L. school (f 10.87). Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming besloten, voor extra hulp over 1984 aan werkloosen, in totaal 18 per sonen, e«n bedrag van f 2.10 per per soon beschikbaar te stellen, waarbij een selfde bedrag door het Nat. Crisis Co mité wordt geschonken. Dan volgt de verhuur van 4 met rljks- voorsohot gebouwde arbeiderswoningen. De huur dezer woningen bedraagt f 2.75 per week. Zonder hoofd, stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen om ze wederom voor een jatr te verhu ren sen dezelfde personen, Ook wordt opnieuw verhuurd de woning van het hoofd der 0. L. echool voor f 200, wat de heer P. Versluie dost opmerken, dat dit bedrag naar verhouding lager is dan f 2.75 per week voor die andere wonin gen. Voorstellen van B. en W. betreffende inhouding van couponbelasting op de rechthebbende en een wijziging der be- grooting dienet 1088 an 1984 (van n mlnistratleven aard) eveneens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer P. Versluis vraagt daar op of het waar is, dat dezen zomer de steunuitkeeringen vanaf 4 Juni tot 1 Aug. stopgezet worden, waarop de voor zitter antwoordt dat dit inderdaad zoo is. De heer Versluis vraagt hoe het dan moet gaan met de mensohen, die geen werk hebben. De voorzitter antwoordt, dat dien tijd van het Jaar allicht werk DE ZAAK-STAVI8KY. JuWeelen In beslag genomsn. Nieuwe arrestaties. De zaak-Stavieky blijft ongeveer da gelijks verrassingen opleveren. We laten hier de voornaamste nieuwtjes volgen, die in deze aangelegenheid de laatste dagen zijn gemeld. Het Hof van Cassatie heeft het on derzoek van alle aangelegenheden, die met de zaak-Stavisky verband houden, van de rechtbank te Bayonne aan het parket tfan het Seine-departement over gedragen. Henri Voix, die zich op het oogenblik van den zelfmoord van Stavisky bij de zen te Chamonix bevond, is gearres teerd. De inspecteur van politie Bony heeft in ds Bank van Leening te Orleans voor

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 5