Nei L no. mo. R Sportnieuws Rechtszaken Kerk en School v Nieuws in een paar regels nroEN 1 van gewekt, met Het oogenbü geoleven heidsstaa De f zijn gev< toonde c Konlnglr oppervla makkelij! niet die liefde va Konii zij, In a werd zij zich bev haar de maken d verachijr en betoc de indri koningin volk has danlghed haar heli belangsti Burgerlijke St^nd. MAANDAO 10 MAART 10M rwtCDt BLAD. NIEl MEEMtewtn. „Ammerstol II”, zijn, beiden we- PRINS SIXTUS. DRIE LEIDERS. NIEUWSBLAD'VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT; MmmiIwvmmIm Courant verkeersweg bisschep de nieuwe Waal- nieuwe brug len, in de gemeenten 17 16 16 16 15 15 15 14 17 15 14 12 13 13 11 13 7 13 15 13 9 6 6 7 6 4 3 8 1 1 4 8 9 8 8 7 1 1 4 4 7 9 6 2 61—19 78—33 44-34 29—27 48-39 26 45 36—33 36—52 25-517 23-777 De Heemachut-tentoonatelling in het Vrijdagmiddag officieel geopend. 82—15 84—15 61-32 31—27 33—46 25—47 6—44 18—64 P- 25 20 16 16 8 7 2 2 Helena, d. Arie, z. v. Waddinxv 2 Schoonh. 2 Oudewater 1 Haastrecht 2 Moordrecht 2 G-S.V. 3 Woerden 2 0N.A. 4 Gouda 5 Olympia 4 P- 30 29 21 14 12 12 11 10 8 7 80 07 17 15 15 14 12 10 7 7 79-27 75—17 51—27 47—46 56—60 56—61 34—45 07—35 29—72 22-66 de N, Leliestraat, i mi- Schoonh. 4 Stolwijk. 3 Groeneweg 2 Gr.-Amm. 2 O.N.A. 6 AmmerstolS Nieuwerk. 4 Bergamb. 2 ABONNÉ’H, die elo Afin Gulden li VVUongMii-l.ik Uil»lutte»<l «erkri|gbjai in de ?O l ibl 7OT Is en ui.iniei».,n Prins Sixtus van Habsburg, de broer van de ex-keizerin van Oostenrijk, wiens overlijden we gemeld hebben. 2 1 8 2 0 2 3 a 6 10 1 11 0 1 1 6 3 0 0 3 10 1 10 1 11 Duld, Met b Het li Dat u U zeg Des b U zeg De D U zeg Een v Met e Verze U zee Met v Hij w Zijn 1 Wed huidige» groot’ zegenen hlstorie- gegrifd deel tha en licht T, ïpmi, 80 J berust in i heer Gus- Koloniaal Instituut te Amsterdam ia Een hoekje van de expositie. Hoe vereerde vrouwe toen har de rege regeerln, dadlghe! ling in 1 kan zijn. Konl: populair volk. Mt ook al 1 Emma v als rege gelukkig Toen K< had geit op haar Vütwliilnt Mnnndti on Viijilng. Prijs M llng: voor Heltoon inniuiilfHi 1.25; i Mol vorzokorlng 1/ Ammarstol 1 Dilettant 2 Gouderak 2 Stolwijk 1 Bergamb. 1 Schoonh. 3 GS V 4 Lekkerkerk 2 OMA.» Zwervers 2 Van links naar rachtr de Ooatan rijtocht bondakanttlitr Dollfuee, Muttolini, ai d* Honttanoha mlnistar-praaidant Gornbos, die la Bmm bumtiaift baton vmtri. Afstandsmarachen. Meerkerk. Onze dorpsgenoot, de jon geheer Maarten Schakel, lid der sport- vereeniging „Meerkerk”, welke reeds velye successen heeft geboekt als af- etandslooper, o.a. in den Vierdaagsche, ontving een uitnoodiging om deel te ne men aan den afstandsmarach om het kampioenschap van Nederland. DE BACON-FRAUDE. Een voorspel. Voor de Dordtsche rechtbank kwam de veehandelaar N. 8., uit Ouderkerk a.d. IJssel, die betrokken is bij de opzien barende smokkelarij van bacon over de Belgische grens, in hooger beroep van het vonnis van den kantonrechter, waar bij hij wegens overtreding vant tie vleeschkeuringswet was veroordeeld tot f 50 boete of 50 dagen hechtenis. Hij had vet zonder het bij de wet vereischte keurmerk vervoerd. Verdachte gaf toe, dat degeen, die zich kort geleden te verantwoorden heeft ge had wegens het vervaardigen en bezi gen van een valsch keurstempel, op zijn erf er vleesch mee afgestempeld had. Als getuige deelde de directeur van het abattoir, dr. M. J. J. Houthuis met betrekking tot de smokkel-affaire moe» dat deze verdachte de varkens bij Zwa nenburg afhaalde. De officier deelde mede, dat verdach te vervolgd zal worden, wegens uitlokking tot oplichting en uitlokking tot het doen plegen van valschheid in geschrifte. Inmiddels eischte het 0. M. in de on derhavige zaak bevestiging van het von nis van den kantonrechter. GIESSENDAM, Maart. Geboren: Johannes, z. v. W. Heijkoop en P. van Noordennen; Jacob, z. v. A. van Houwelingen en M. Bakker; Herbert, v. B. Dammers en T. Stek; Cornelia v. P. Lock en M. S. Beneke; A. Klijn en D. de Wit. Ondertrouwd: M .van Ballegooijen en T. A. Blokland; W. van Peet en A. Ko- revaar. SCHOONHOVEN. Maart. Geboren: Alida Catharina Nympha, d. van J. A. Woudenberg en K. E. Buaze- laar. Ondertrouwd: P, C. Lakervild, 28 WANDELCLUB „ROBINSON” TE NIJMEGEN. De wandelclub Robinson te Nijmegen organiseert Zondag 29 April haar 2en nationalen eendaagschen afstandsmarsch Deze marsch, die gehouden wordt onder de leiding van den Bond van Nijmeegsche Wandelaars, is voor iedereen georga niseerd of niet georganiseerd vrij. Bui ten de gewone parcoursen over 30 en 40 K.M. is er ditmaal ook een adspiranten- parcours over 20 K.M. voor personen van 10 tot 14 jaar tegen een sterk verlaagd inschrijfgeld. Ook het andere inschrijf geld is belangrijk verlaagd. Nadere inlichtingen en programma boekje worden graag verstrekt door het secretariaat der Wandelclub „Robinson", Postweg No. 59 te Nijmegen. Haastrtecht In den nacht van Don derdag op Vrijdag zijn een vrachtauto, de voldoende uithaalde en een personen auto, bij de stoomwasscherij van den heer G. A. Versteeg, waar de dijk ruim voldoende breed is, met elkaar in aan rijding gekomen. De wagens liepen vast in elkaar an konden met veel moeite worden losge maakt. Een ervan kon zijn weg direct vervolgen, de ander moest eerst ter plaatse warden hersteld. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De poli tie moest er in het. late uur aan te pas komen. Jaarsveld. De chr. Boeren- en Tuin- dersbond en het U.L.G., afd. Lopik, Jaars veld en Willige-Langerak beramen plan nen om te komen tot de stichting van een coöperatieve inkoopvereeniging. JUBILEUM GEMEENTE-SECRETARIS. Lopik. De gemeente-secretaris van Lo pik, Jaarsveld en Willige-Langerak. de heer H. van der Weerd, herdacht Don derdag den dag, waarop hij 12 H jaar geleden die functie aanvaardde. Voor die gelegenheid hielden de raden dezer drie gemeenten hier een vereenigde ver gadering in de feestelijk versierde raad zaal. De burgemeester de heer H. M. Olden- hof, huldigde den secretaris in een" har- telijke toespraak, waarin hij de verdien sten van dezen ambtenaar schetste en de hoop uitsprak, dat deze nog lang voor de drie gemeenten zal mogen en willen arbeiden. De jubilaris bracht den burge meester dank voor diens woorden en dep raadsleden voor hun belangstelling. Spr. memoreerde vervolgens een en ander uit de groote veranderingen, die te Lopik in die 12 jaar tot stand kwamen. Het secretarie-personeel bood den ju bilaris een bloemenmand aan en de bur gemeester stelde hem een etui, inhouden de een vulpen en vulpotlood, ter hand. De heer v. d. Weerd heeft zich in den tijd, dat hij zijn functie hier heeft ver vuld, doen kennen als een ijverig, nauw gezet en plichts geitouw ambtenaar. Doch niet alleen op ambtelijk gebied heeft hij zich bewogen en verdienstelijk gemaakt; vooral ook in het vereenigings- leven te Lopik en Jaarsveld heeft de ju bilaris een belangrijke rol gespeeld. We noemen slechts Het Groene Kruis, de ijsclub, brandweer, tuinbouwvereeniging, om nog niet te spreken van de talrijke commissises en comité’s, waarin hij zit ting heeft of gehad heeft. Openbare vergadering. Lekkerkerk. De Nationaal-Socialisti- eche Beweging (leider ir. Mussert), houdt blijkens een advertentie in dit nummer, Donderdagavond een openbare vergade ring in „De Groote Boer”, waar als spre kers zullen optreden de heeren H. Th. Roelofsen, uit Rotterdam en J. Hols- vrilder, van Schoonhoven. Nleuw-Lskkerland. Donderdagavond hield de Ned. Herv. Jongelingsvereen i- ging „De Heer is mijn banier” in de Herv. Kerk haar 12e jaarvergadering. Nadat Ds. Joh. van Dorssen een ope ningswoord had gesproken, werden de verschillende jaarverslagen gelezén, wel ke ongewijzigd worden vastgesteld. Met blijkbaar veel genoegen hebben de aan wezigen geluisterd naar de onderwer pen uit bijbelsche en vaderlandsche ge schiedenis, welke behandeld werden en naar de gedichten, die werden voorge dragen. Afgevaardigden van vijf zus terverenigingen richtten felicitaties tot de vereeniging. Ds. van Dorssen sprak een slotwoord en eindigde met dankzeg ging. Een collecte voor de vereeniging gehouden, bracht ruim f 8 op. De opkomst had grooter kunnen zijn De landbouwer J. J. bracht Vrij dag een schouw mest naar het land. Doordat de schouw te vol was geladen, zonk zij en J. ging mee naar die diepte. Een paar personen die in de nabijheid waren, hielpen hem op het droge. Voor de vereeniging tot het uit zenden van kinderen naar een gezond- heidskolonie, zijn Vrijdag j.l, 24 kinde ren naar de Steeg bij Arnhem uitgezon den. Het verblijf aldaar zal vijf weken duren. —De 17-jarige A. v. d. V., werkzaam bij de firma J. en K. Smit te Kinderdijk geraakte met zijn linkerhand beklemd 18 18 18 14 47 15 13 16 14 15 Derde Klasse D. gesp. gw. gl. vrl. 1 3 2 2 0 1 0 0 12 9 7 7 4 3 1 1 Amelda. Het tweede elftal van Rohda speelde Zondag haar laatsten competitie wedstrijd, tegen IJsselstein 3, die op een nederlaag van 31 is uitgeloopen, waar door de reserves het kampioenschap moesten laten aan „Brederodes III (Via- nen) met een verschil van één puntje. Meerkerk. De wedstrijd Heukelom Meerkerk, welke voor Zondag j.l was vastgesteld, is wegens terreinafkeuring niet doorgegaan. VOETBAL Schoonhoven. De gisteren voor het derde en vijfde elftal van „Sportclub" vastgstelde wedstrijden tegen „Zwervers II” en „Ammierstol II", zijn beiden we gens afkeuring der terreinen niet door gegaan. Wij laten hier nu volgen de standen van de 2e klasse A en B en 8e klasse D van den G<VJB.: Tweede Klasse A: gesp gw. gl. vri. 14 14 9 6 6 5 4 6 1 3 Tweede Klasse B: gesp. gw. gl. vrL - s 4 4 4 8 8 7 kom dezer gemeente sterk ontlast het drukke verkeer. Polsbroek. In een vergadering van het waterschap Polsbroek is opgemaakt de lijst van stemgerechtigde ingelanden, be vattende 83 namen met 1092 stemmen. Veiling papierfabriek. Waddinxveen. Bij de veiling van de papierfabriek „De Schoone Haas” al hier, te Gouda, ten overstaan van de no tarissen R. Gallas te Zevenhuizen en F. G. M. de Bie te Amsterdam gehouden is: Perceel 1 (pakhuis c.a.) opgehouden; en zijn verkocht: perc. 2 (fabrieks- en kantoorgebouw) aan P. Hoogendoorn te Waddinxveen voor f 4800; perc. 3 (com plex fabrieksgebouwen c.a.) aan Jac. Booij te Alphen en J. 0. Slijkhuis te Bos koop voor f 4700; per. 4 (hoerenhuis) aan G. Bik te Zevenhuizen voor f 3980, perc. 5. 6 en 7 (arbeidersowingen en grond Zuidkade aan dezelfde voor f 3651; perc. 8 (huis Kerkweg) aan J. de Graaff te Waddinxveen voor f 1800. De machinerieën, loodsen voor afbraak en verdere losse -oederen zijn aan di- Waddlnxvesn. Het bestuur van de Chr. Mulo-school is thans als volgt sa mengesteld: B. J. van Rhijn, voorzitter; J. van Sprang, secretaris; L. Vermeulen, penningmeester; N. Krabbendam, alge meen adjunct; G. van Elswjjk, G. Hoo gendoorn en J. Modderkolk. De plaatselijke landstormcommissie is in de laatst gehouden commissiever gadering met eenige leden uitgebreid. Zij is nu als volgt samengesteld: P. A. Troost, voorzitter; J. G. Herfst, vice- voorz. en G. Kroon, secretaris. Voorts uit de heeren pastoor C. Kora, dr. W. J. Smidt, kapelaan M. H. van der Togt, G. P. Broer, W. J. P. Buijs, Jac. Gerts, J. E. de Jong, St van Slot en A. Wa- gensveld. De S.D.A.P. had aan den burge meester vergunning gevraagd om op Zondagmorgen, tijdens de verschillende kerkdiensten, een tooneelstuk op te voe ren in het gebouw „Centrum”. De bur gemeester heeft die opvoering verboden. De Goudsche en Waddinxveensche werkloozen hielden een wedstrijd in het dammen. Waddinxveen won met 164. De heer Bijlsma is benoemd tot hulpcommies der directe belastingen enz. De melkhandelaren hebben den prijs van de volle melk verlaagd van 10 op 9 cent per liter. IJsselstein. De fabrieksarbeider D. M. geraakte tijdens zijn werkzaamheden op de meubelfabriek van de firma Van Rooijen met zijn rechterhand tusschen een fraismachine, waarbij hij dit li chaamsdeel zoodanig verminkte, dat hij twee zijner vingers zal moeten missen. Nadat hij op de fabriek voorloopig was verbonden, heeft dokter De Morrée hem verder behandeld. - Op het bouwland van 't voonhalige kasteel zal een aantal arbeiderswoningen worden gebouwd. Tot wegwerker van den Achter- slootschenweg is benoemd G. Bos. thans wonende te Vleuten. De verloting, het vorig jaar uitge schreven ten bate van Het Groene Kruis en Uzaï, kon wegens verschillende om standigheden niet doorgaan. Thans heb ben B. en W. bepaald dat deze verloting alsnog in 1934 gehouden moet worden. Aan den heer E. de Graaf alhier is opdracht gegeven tot onderhoud van de prov. wegen in het eerste en derde district gedurende het jaar 1934, Het le district volgens bestek uit te voeren voor f 36.718 en het 3e voor f 18.218. NMmkt. AILVXN.D.O.’fl kinder koor heeft voor de uitvoering 1* stu die genomen de kinderoperetie „De Woudkoningen”. De leiding handen van den directeur, den taaf de Vries van Rotterdam. Hoewel het weggedeelte van den nieuwen Rijksweg vanaf station Moor drecht naar Gouda nog niet officieel is opengesteld, gaan toch vele auto’s langs dezen weg naar Gouda. Hierdoor is de kom dezer gemeente sterk ontlast vaa NED. HERV. KERK. Bedankt voor Krimpen a.d. Lek Ds W. Vroeg in de Wey te Zegveld. AFSCHEID DS. J. A. RIEK EL. Sliedrecht. Na een verblijf van acht jaar. nam ds. J. A. Riekel Donderdag avond afscheid van de Ghr. G-eref. Ge meente, wegens vertrek naar Delft. De scheidende leeraar had voor deze ure tot tekst gekozen 1 Petrus 5 10 en 11. Hij werd toegesproken door ouderling A. K. de Groot en de gemeente zong wx, hem toe Psalm 121 4. aan den Grasweg bij het overleggen var Namens de oatechie&nten voerde het een drijfriem de 82-jarlge werkman J woord de heer N. vtn Beest, die hd te Pas, wonende tr c’e N. Leiiwi; groep’foto iHrl’aieo unbood. durdoor gegrepa. Hij werd wnift rul Iki »|es ,an t.ibl IQ ets Mi 1 uw gerond- held betreft waag fan nletsl Elsch de echte Aspirin en let op het Bayer- kruis, den oranje band en op een ingeschonden verpakking. Dan Is U aeker, van een, sinds vele jaren, in alle opzichten deugdelijk geble ken geneesmiddel in Mn takel, waardoo» hij rich vrij «ra- stig verwondde. Dr. A. van Waasbergen heeft geneeskundige hulp verleend. Als een aeldsaamheid kan warden vermeld, dat bij den landbouwer G. J. een schaap vier jongen heeft geworpen. Gaalaaod Nituw-Lekkerland. Onze .dorpsgenoot de heer G. Meerkerk, is aan de univor- siteit te Utrecht geslaagd voor het arts examen. Nisuwpoort De minister van defensie heeft aan den dienstplichtige J. Monte- ban, van de lichting 1934, voor één jaar vrijstelling verleend wegens kostwinner schap. Bergambacht Twee leerlingen kregen bij de school ruzie, welke zoo hoog liep, dat de een den ander een stomp tegen den mond gaf waardoor hem de tanden uit den mond werden geslagen en dade lijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. u- Op 15 Maart stonden bij den cor respondent der arbeidsbemiddeling nog 46 werkzoekenden ingeschreven, tegen 62 op 1 Maart. Voor toelating tot den nieuwen cur sus aan de le openbare lagere school, die met 1 April a&nvangt, hebben zich 14 leerlingen laten inschrijven. In de plaats van den heer Adr. van Wijngaarden, ia tot notabel in de Ned. Herv. Kerk gekozen de heer G. G.’ Voor- sluijs. De collecte in de Ned. Herv. Kerk tijdens den bidstond voor het gewas, heeft voor kerk en armen ruim f 100 op gebracht. Capelle a.d. IJsmI. Aan den dienst plichtige voor de lichting 1934, G. Luyten, heeft de minister van defensie een jaar uitstel van opkomst voor eerste oefe ning verleend. Een verzoek om vrijstelling wegens persoonlijke nomisbaarheid, is af gewezen. Belangrijke opdracht, Gouda. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat heeft voor f 347.400 aan de N.V. Aanneming Maatschappij v.h. Zanen en Verstoep opgedragen den aanleg van een gedeelte van den hoofd brug Zaltbommel en de over de Lek te Vianet. L_ Waardenburg en Deil. Slecht begin. Groot- Ammers. Het motortankschip van Gebr. Broere, hetwelk zijn eerste reis maakte naar Amsterdam, werd in het ka naal door den hevigen wind op de kant gedreven, waardoor een der schroefbla den brak, later voer dit schip tegen een brug, waarbij de voormast afknapte. Een schadelijke inzet. Gevonden: een cape; inlichtingen bij den gem.-veldwachter. Twee auto’s van den dijk. Haastrecht. Zondagmiddag zijn bij de bouwmanswoning van mej. de wed. v. d. Linde elkaar tegenkomende perso nen auto’s in botsing gekomen, met het gevolg, dat beide van den dijk zijn gere den. De eene auto werd bestuurd door iemand uit Amsterdam, in de andere zat ’n echtpaar uit Rotterdam. Geen der inzit tenden bekwam persoonlijk letsel. De auto’s zijn beide zwaar beschadigd naar een garage gesleept, nadat ze met *de kraanwagen waren opgehaald. len rondgeslingerd on bleef toen zwaar verminkt bewusteloos liggen. In het Bin nen Gasthuis is hij spoedig na aankomst overleden. Donderdagmorgen vond de Duit- scheykleermaker Karl te Leipzig, bij zijn thuiskomst zijn vrouw en zijn 9-jarigen zoon dood, terwijl in de woning een zware gaslucht hing. De vrouw had eerst haar zoontje op gehangen, waarna zij de gaskraan had opengedraaid om vervolgens zichzelf op te hangen. Een bankier te Parijs, die voor een bankroet van millioenen stond, heeft zelfmoord gepleegd door zich door de Métro te laten overrijden. Bij een brand in de stad Memphis in Tennessee (Ver. Staten) zijn 5 men- schen om het leven gekomen. In de Chineesche stad Hsinfoeng is een huis ingestort. Er zijn 26 dooden te betreuren. Volgens een draadloos bericht van het bergingsschip is het Noorsche schip Svale, dat 12 Maart voor Toetsjou op 'n rots is geloopen, door zeeroovers ge plunderd en ontdaan van alles wat draagbaar was. Het schip wordt zwaar door de golven gebeukt en wordt als ge heel verloren beschouwd. KANTONGERECHT DORDRECHT. De kantonrechter heeft o.m. ver oordeeld, wegens: Rijwiel zonder lioht: 0. B. te Nieuw- poort en D|. den BI W Aibla^erdam, ieder f 1 subs. 1 d. h. Met auto geen voorrang verleenen: G N. H. te Brandwijk f 8 subs. 2 1 h. Woest rijden met auto: H. van den H- te Papendrecht f 10 subs. 5 d. h. Te veel personen in auto-cabine: G. N. te Giessendam f 5 subs. 5 d. h. Beschermde vogels dooden: T. K. te Papendrecht f 3 subs. 8 d. h. Op een veld te Gauw (Fr.) zijn Za terdag tijdens een onweer, drie kinde ren door den bliksem getroffen. Een kind werd gedood en twee jongens ge raakten bewusteloos. Op de tramlijn van Uitgeest naar Beverwijk vond men Zaterdagavond bij halte St. Aagtendijk het deerlijk ver minkte lijk van een man, die blijkbaar was overreden. Zijn indentiteit kon nog niet worden vastgesteld. Te Amsterdam is op een fabriek

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 4