"5 1 Rechtszaken 2000.lZ" QG^nengd"l^euws j TWEEDE BLAD. NttUWIBLAB VOOR ZUID-HOLLAND EN UTWtOHT, MtoxwtowonKb. Owmrt No. MM- WOPWDAO M MEI HM NIEI KONIHBS WADEN. de en f I STALIN FRANCO I OP AANVRAAG HCRF< De nieuwe «talen spoorwagen voor den koning van Zuid-Slavte. boorlingen is mik een paniek uitgebro- ken, dat «ij al hun eigendommen in dan steek laten en naai de Kmopeaoeke ne- denettingen vluchten. ABONJJÉ’8, die t der VWUX1JWU VOLOl WU«M UOU die de veehouders, doch als men ie Ujat het bestuur naziet, kat man con- VorHcliijnl Mnw vn Vrijdng. llng: voor Heli" iiniiniih’ii z 1.25: Met vorucKPiing broodsweken doorbrengende in meest modernen woonwagen van tijd, zonder zich door de drukke omge ving en het lawaai van motor en wielen te laten verjagen. WILEY POST ONDERSCHEIDEN. Ook Smirnoff candldaat. Ook m Polon la da trbotdodtonot laftroard. De foto poft on *fdoolln< orboidoro «uwofrodn on mi M work to r»*a men geworden. DOOR EEN PAK HOOI GEDOOD. Het 7-jarig zoontje van den heer Rieta- ma te Exmorra speelde met eenige kinde ren in een schuur, terwijl, in de nabijheid arbeiders bezig waren pakken hooi met een hijsohtoeetel naar den zolder te Bren gen. Plotseling kapte de kabel van het toestel af, met het gevolg, dat een pak hooi viel en het zoontje van don heer ARR. RECHTBANK DORDRECHT. Een bloeddorstigs. Op 7 Maart j.l. is de burgemeester van Hardinxveld, de heer X W. v. Aken, door een van zijn gemeentenaren met den dood bedreigd. Het was de 26-jarige J. H. B., die zoo zijn mond voorbij praatte, toen de Rijks,veldwachter brig. Ut. A. Broek huizen hem kwam vertellen, dat verdach te’! gratieverzoek was afgewezen. Want B. zat al in het Huis van Bewaring om een ander misdrijf. Toen aldus zijn hoop in rook vervloog, heeft hij de noodlottige woorden geuit, die volgens den veldwach ter weldoordacht uitgesproken zouden zijn. De burgemeester zei nog, dat hij altijd veel last van verdachte heeft ge had. B. beloofde nu den burgervader nooit meer in zijn vaarwater te zitten. Hij kwam echter te laat met zijn berouw, want de officier eischte 3 maanden voor waardelijke gevangenisstraf jnet proef tijd van 3 jaar, onder toezichtstelling. De politierechter, mr. Schreuder, vonnis te verdachte conform den eisoh. Ds Insluiper. Op klaarlichts dag had verdachts M. J.x D. uit Arkel het gewaagd de woning van Nico Hol aldaar binnen te sluipen. Hij moest nu uitleggen vanwaar deze zon derlinge opwelling kwam. Verdachte ver klaarde hierop, dat hij nog f 3 van Hol tegoed had, die hij toen maar zelf ging halen. Het moet er nog al heet naar toe gegaan zijn, want er werd gewerkt met een pook en een mes en de noodige scheldwoorden. De zaak werd voor onbe- paalden tijd aangehouden, omdat een der getuigen ziek was. at wijse een wrak gevonden, dat op 36 meter diepte lag. Xct duiker was naar beneden gegaan, die na een uur werken veelgesteld had, dat dit wrak inderdaad de „Tubantia” was. Op de plaats waar het schip ligt, heeft men boeien aange- brachL Een trap. Het is zeker allesbehalve fair, een dame een trap in de zij te geven. Toch heeft verdachte A. A. T. te Giepsendam dit gedaan ten nadeel© van mej. E. y. d. Bree. Deze kon een dergelijke behande ling niet verkroppen en maakte er „werk” van. De vader van de getroffene trad op als getuige. Verdachte werd veroordeeld tot f 6 of 6 dagen, nadat de eisoh ge weest was f 8 of 8 dagen. Esn bloemlezing. De 22-jarige G. P. T. uit Giesssndam had enkele bloempotten, die het eigen dom waren van J. M. v. d. Brse, kapot getrapt. De rechtbank eprtk verdachte vrij, conform den eieclv De Frankische meer dan 1000 ja mannen, die zio den hadden, stuk was het begin va verschillen in le1 zich later openbe hadden voorredbt gel vervallen was die in ons land i lijke rechten", d.i heerlijk waren, j aan den „heer' rechten en voorn hij hief belasting veer en lol, recht enz., enz. In ons land grondwetsherzien schaft, omdat onbillijk was de voorrechten bots: land was hel red wat drukkende^ In 1861 'het li waarna de Rus g van zijn heer, do worpen bleef. Aan dien toesta een sinds maken, welke ons uit R men opmaken, Russen nooit mee onder de conunur Bijzonder me: bolsjewiki geleic naamde misstand ruimd, en die he den weg heetten t nen halen. Ber ons regelmatig zi sche leger even s1 tisch als dat one hoonde en afgeso! eere hersteld o.a. ster, maar het mf is dezer dagen u: men, de tijding i ache regeer! ng oc len en met de adt Een stomp midden in het gezicht kan iemand voor de rechtbank brengen. Dit ondervond de 26-jarige mandenmaker uit Tienhoven, H. K. Hij had J. G, v. d. Leeden op een dergelijke manier behandeld. Voor hot hooren van de rijksveldwachter werd de zaak nog 14 dagen uitgesteld. „Bloedzuiger" dat zei verdachte J. de K. te Schelluinea tegen den adjunct-inspecteur bij den Raad van Arbeid, M. Zwanenborn. Vei ligheidshalve bleef verdachte maar weg op de zitting. Maar de rechter wist hem toch wel te vinden, want hij veroordeel de De K. tot f 15 of 15 dagen hechtenis. Om het meisje. C. P. 8.. uit Wijngaarden heeft inder tijd een meisje gehad. De verloving raakte uit en kort daarop zag S. haar met A. L. T. loopen uit Brandwijk. Dit nu was te veel. Vastbesloten stak S. een revolver op zak en heeft daarmede het leven van T. bedreigd- Verdachte verklaarde voor .de rechtbank, dat de revolver niet geladen was, hij bad er maar mee gedreigd om T. schrik aan te jagen. De politierechter vond het toch te erg om een meisje te dwingen met wie ze loopen moet. T. zei trouwens nog dat de bewuste jongedame dan met hem en dan weer met S liep. Het vonnis was con form de eisch 1 mnd. voorwaardelijke gevangenisstraf met proeftijd van 8 jaar en f 25 of 25 dagen. Stoft Ammirstol. Op van het dorp, ia paar honderd me wegenzout gestroo In dat gedeelte w verbetering, dat i door het steeds d verkeer oplaaide, moe'en blijken of dig verdroogt, dai heeft. Benschop. Blijk huis» „Wilhelmir neerslag over de Ged, Staten rekening dezer gi Jaar 1932 deflnit navolgende oijferi vangsten f 58.461,71. nadee Kapttaaldienst ven f 2062. De rijksbijdi werkloosheidszorg gemeente bepaald 1 8891.62. Raad Lskksrksrk. Ii houden raadsver heer Aarnoudae i «ig was, werd Hukken voor/ken Besloten werd huur der gemest bewoond door der Voorts werd beslt den Zuid-Holland weerbond. Een po begrooting gebrac aan de plattelandi Vaetgesteld wei goading aan de 1 jen 1929 en 1980 L. 0 wet 1920. Een extra cred verleend voor aar delen aan de ffroote uitbreiding Mogen. Het ambtenarei I enkele artikelen e werd de rekening uitgaven van d ..Lek en IJseel oi Hef kohier der rl Béalotsn werd totaal f 75.000 m WILEY POST. De Internationale Luohtvaartvereeni- ging, die onder voorzitterschap van prins Bibescoe te Parijs heeft vergaderd heeft de gouden medaille voor 1933 toe gekend aan Wiley Poet. Als Candidat«n waren ook voorgesteld de Nederlandsche vlieger Smirnoff, maar schalk Balbo en kapitein Darius. EEN GRENS-INCIDENT. Belgische granaten op Dultach gebied. De Duitsché autoriteiten hebben bij den commandant van het artilleriekamp te Elsenborn geprotesteerd naar aanle’- ding van bet feit, dat drie verdwaalde Belgische granaten op Duitsch grondge bied terecht zijn gekomen. Twee dezer granaten ontploften, gelukkig zonder iemand te treffen. De derde bleef in den grond steken. De commandant van het kamp ver klaarde dit voorval aan een vergissing, door artilleristen tijdens de schietoefe ningen begaan, te moeten toeschrijven, en gaf den Duitschers de stellige verze kering dat zulks in de toekomst niet meer zou gebeuren. De Duitsché autori teiten hebben met deze toezegging ge noegen genomen. DE „TUBANTIA”. Hst wrak gevondofi. De Osténdsche visschersboot „Santa Maria", die samen met de „Artiglio" was uitgevaren om het wrak van do „Tubantia” te zoeken, is gisteren in de De stuurman verklaarde, dat men erin ge- JOMN DILLINGER IN LONDEN* Op zoek Ir de onderwereld. John Dillinger, Amerika’s gevaar lijk ste bandiet, zou zich, volgens een bericht in de Daily Mail", thans in Londen be vinden. De Londansche politie heeft van verscheidene kanten aanwijzingen ont vangen, dat hij de Vereenigde Staten ontvlucht was en zij is van meening, dat John Dililnger zich naar Canada begaf en van hieruit zich inscheepte voor En geland. De politie-autoriteiten te Was hington ontkennen echter al deze ge ruchten; zjj zijn overtuigd dat Dillinger niet heeft kunnen ontsnappen uit de Vereenigde Staten. Een bankroof en een moord op twee politiemannen, welke Vrijdag jl plaats vonden, worden even eens aan Dillinger en zijn bende toege schreven. De berichten van Dillingers vertrek naar Londen hielden echter aan en daar er zich, naar het schijnt, mededeelingen van autoriteiten onder bevonden, be sloot de politie haar maatregelen te ne men, want, indien Dillinger werkelijk in Londen is, zal hij in de onderwereld veel vrienden hebben, daar men hem in die kringen beschouwt als een held. Een groot aantal internationale misdadigers woont in Londen, omdat de politie niot kan bewijzen, dat zij geen recht hebben op de Britse he nationaliteit. Deze man- schen zullen Dillinger zeker bescher men Een kring is gelegd om Londen, en zoowel de mooie woningen in het West- End, als de voorsteden en East-End w or den nagezocht, alles met zwaar gewa pende menschen, daar Dillinger’s faam als scherpschutter overil bekend is. Reitama trof. Het jongetje werd naar bet ziekenhui» te Sneek overgberaoht. waar hét spoedig na aankomst overleed. EEN TREURIGE TOESTAND. De vrouw van den arbeider D. te De- demsvaari verkeerde reeds geruimen tijd in «eer overspannen toestand, vermoede lijk tengevolge van 'huiselijke omstandig heden. Deze week wilde zij haar twee jeugdige kinderen van 4 en 5 jaar door ophanging van het leven berooven, tij dens de afwezigheid van haar man, die werkzaam is in de rijkswerkverschaffing Gelukkig ia het nog niet zoover gekomen. De burgemeester van Ave roest heeft maatregelen getroffen om herhaling te voorkomen. De vróuw verklaarde aan de politie, dat zij zelf ook een eind aan haar leven wilde maken. Het betreft hier een huwelijk van een 66-jarigen man met ’n 23-jarige vrouw. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Vier verpleegsters gewond. Op den Rijksweg tusschen Best en Boxtel reden Maandagmiddag vier ver- pleegters uit Amsterdam in een open auto in de richting Boxtel. Doordat hun auto een lekken band had, bleef, toen zij in volle vaart een andere auto passeer den, de bestuurster het stuur niet meer meester, met het gevolg, dat de wagen tegen een boom botste en eenige tiental len meters verder omkantelde. De inzittenden werden uit den auto geslingerd en kregen ernstige verwon dingen. Medische hulp was spoedig ter plaatse. Weldra bleek dat een der ver pleegsters beide beenen gebroken had, terwijl zij tevens een zware hersenachud ding had opgeloopen. Bij een der ande ren werden zware inwendige kneuzin gen geconstateerd. De toestand van dit tweetal wordt vrij hopeloos geacht. De twee andere verpleegsters waren eveneens zeer ernstig géwond, doch de doktoren achtten bij haar geen direct le vensgevaar aanwezig. Alle vier werden naar het St. Ludwinagasthuis te Boxtel overgebracht. Gisteren was de tosstand van alle slachtoffers naar omstandigheden bevre digend. MÉEZENNEST IN REN AUTOBUS. Men leest van het bouwen van nestjes door meezenpaartjes in brievenbussen, waaruit eiken dag menschen brieven enz. halen, zonder dat de vogels daarin een motief vinden te gaan verhuizen. Men meldt echter, dat één van zulke paartjes zijn woninkje op nog drukker plekje heeft gebouwd, n.l. in een auto bus die eiken dag eenige kilometers rijdt voor het vervoer van werklooze ar beiders uit Schoterland naar een werk verschaffing in een naburige gemeente. Het vogelpaar legt eiken dag ettelijke kilometers in zijn nestje af; zijn witle den onzen VERTC TMPIJ „BEVROREN" CREDIETEN. Aanhouding van Colonel Norris verzocht De rechter van instructie te Parijs, hoeft een mandaat tot aanhouding en voorgeleiding uitgevaardigd tegen Colo nel Norris van het Amenkaansche legei die zich op het oogenblik in Engeland bevindt. Colonel Norris zou tot belangrijke be dragen aan „bevroren” Duitsché credie- ten hebben gekocht, welke hij wist af te wikkelen. Hij belastte zich met het ont dooien van bepaalde saldi in „Sperr- marken”, waartoe hij zich belangrijke bedragen door de Engelsche Sowjet-hao- delsvertegenwoordiging zou hebben dona verstrekken. De Sowjet-handelsveitegen- woordiging heeft een klacht tegen hem ingodiand. slaagd As. de „Tubantia” te vinden. D e „Artiglio" en de „Santa Mana” hadden met een 900 meter langen kabel dan zeebodem af gedregd en op don mor- IM van don derden da< had mon op de ar geen verkeer ter plaatae, «ood&t dit ge- i val «onder verdere ongelukken afliep. De bestuurder wist door krachtig remmen x de auto spoedig tot stilstand te brengen 'en bet modht hem gelukken den wagen op den dijk te 'houden, «oodat hij na de noo dige herstellingen «ijn reis kon vervolgen. Mwricork. Zaterdagavond gaf de mu- ziekvereeniging „Euphonia’-’ op het plein haar eerste zomeravondconcertin dit seizoen. In weerwil van het minder gun stige weer is het concert goed geslaagd; en er was veel belangstelling. Poldsr Grootewaard. Noordeloos. Vrijdagavond vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van bo vengenoemden polder onder leiding van den waarn. voorzitter, den heer D. Kooy- man. Voor deze vergadering bestond groote belangstelling. Als eerste punt kwam aan de orde de vaststelling der rèkemng dienstjaar 1933. De inkomsten waren f 3738,88, uitgaven f 2939,78, batig saldo f 799,10. De voor zitter deelde mede, dat dit saldo grooter had kunnen zijn, doch dat een aflossing van f 500 heeft plaats gehad aan de dia-' conie, die wegens een tekort om de af lossing gevraagd had. Bij monde van den heer P. Bikker bracht de commissie tot het nazien der rekening rapport uit. Ze had dé rekening in goede orde bevonden, zoodat deze werd vastgestéld. Daarna volgde de behandeling der begrooting 1934. De voorzitter zei, dat, hoewel de rekening 1933 een batig slot toonde van bijna f 800, de polderomslag van f 6 per H.A. gehandhaafd moest blijven. Met f 1 minder per H.A. was wel geprobeerd de begrooting’ sluitend te krijgen, doch dat was niet gelukt. De begrooting werd aan inkomsten en uitgaven vastgesteld op f 3394, zijnde f 400 minder dan het vo rig jaar. De heer A. Trappenburg vond den post van f 340 voor onderhoud van machinerieën te hoog. De voorzitter ant woordt, dat wanneer men ongelukkig is, zulk een post niet te hoog is. Noordeloos. De afd. Noordeloos, Hoor naar en Hoog-Blokland van de Holl. Mij. van Landbouw hield een ledenver gadering in café Kros. De voorzitter, de heer J. den Hartog van Hoog-Blokland meende den toe stand in het veehoüdersbedrijf niet te behoeven schetsen, doch hij was van meening, dat het met d^ productieprij zen niet den goeden kant opgaat en dat men thans in dit opzicht teruggaat. Scheen in het begin van 1933 verbe tering in te treden, doordat de prijzen van het vee omhoog gingen, thans is juist het tegenovergestelde het geval. De maatregelen, genomen door de regeering juichte spr. toe, doch hij meende, dat men van regeeringswege in deze niet voldoende rekening houdt met de land bouworganisaties. Deze hebben niet zoo veel macht als ze behoorden te hebben. Spr. uitte den wensch, dat 1934 verben tering mocht brengen en het bedrijf ren dabel zou werden. De secretaris de heer D. v. d. Haven, las vervolgens de notulen, die werden vaetge«teld. Het financieel verslag van den pen ningmeester den heer G. de Bruijn geeft aan inkomsten over 1933 met inbegrip van het saldo 1932 (zijnde f 3,99) een bedrag vin f 283,49 aan uitgaven f 272,82, batig saldo Van f 10,67. Tot het nazien der rekening worden aangewezen de heeren B.> v. d. Haven en P. Blok land. Als bestuurslid werd de heer J. den Hartog bij acclamatie herkozen. Medegedeeld werd hierna dat «op de algemeene vergadering te Amsterdam 4 regeeringscommissarissen tegenwoordig zullen zijn, die vragen, welke gesteld worden zullen beantwoordèn. Het be stuur stelde voor» geen afgevaardigde te sturen, uit bezuinigingsoogpunt en om dat de agenda der alg. verg, niets bij- zondert vermeldde. De heer van Langeraad maakt bij dit voorstel een opmerking. Spr. had de klacht vernomen, dat de Holl. Mij. van Landbouw de belangen van de landbouw bedrijven meer behartigt dan die der veehouders. Daar de algemeene verga dering was gesplitst in een afd. voor bouwbedrijven en in één voor weidobe- drijven, wilde spr. liever een of meer afgevaardigden zenden, opdat de afd wei-bedrijven minstens zoo goed verte genwoordigd zou zijn als fde andere. De voorzitter antwoordde, dat het inderdaad den schijn wekte dat de H Mij. van Landbouw de belangen bouwbedrijven beter behartigt dan van van - cludeeren, dat daarin meer specialist eu op het gebied van het veehoüdersbedrijf zitting hebben, dan van den akkerbouw En daar men van bevoegde zijde ver neemt, ctai men zich van regeeringswe- ge wsinig stoort aan de landbouworga nisaties, helpt een drukbezochte verga dering niets aan de te nemen regeeringa maatregelen. Daar de vergadering er echter meer vcor voelde afgevaardigden te «enden, werden de heeren B Slob en J. Bikker W.Axn. gekozen om de afd. ter alg. ver gadering te vertegenwoordigen. Na dit huishoudelijke gedeelte der vergadering verkreeg de heer A. M. A. van Lange raad van Peursum het woord over de reis naar Denemarken, ondernomen door de heeren Ir. P. Verhoeven, rijks- veeteeltconsulent te Den Haag, P. Scha kel te Giessen-Nieuw kerk en den spre ker. Deze gaf daarover een zeer duide lijke uiteenzetting, welke met belangstel ling werd gevolgd. Als commissie tot het nazien der reke ning werden de heeren W. Kuil, B. Slob en P. Bikker herbenoemd. Na een paar machtigingen aan het bestuur in gevolge het algemeen reglement, volgde de rondvraag. De waarn. voorz. deelde daarbij mede, dat de voorzitter, oud-bur- gemeester G. B. Wisboom, geen toestem ming van den dokter had verkregen om de vergadering te bezoeken. De heer Wisboom vroeg in een schrijven de beste wenschen aan de vergadering over te brengen en verklaarde, noode afscheid te nemen. De voorzitter zei, dat ook het be stuur met spijt afscheid nam van zijn voorzitter, die al reeds 48 jaar die functie had vervuld. Spr. memoreert het ontstaan van het stoomgemaal op Grootewaard, dat voor een groot deel aan den heer Wisboom was te danken. Het bestuur had beslo ten hem een aandenken aan te bieden, hetwelk zal bestaan in een album, met de handteekeningen van de ingelanden. Het zal door dén heer H. A. Ravens- waay van Gorinchem van een teekening worden voorzien, voorstellende het stoom gemaal „Wisboom”. Verder «telde de voorzitter voor, den heer Wisboom te be noemen tot eere-voorzitter. De heer P. Bikker maakte aanmerkin gen op het feit, dat de ijsclub van Hoor naar water inladt door middel van een duiker. De heer Bongers zei, dat de ijs club hiervoor toestemming verkregen heeft van hét polderbestuur en van het bestuur van de Overwaard. De voorzitter zei, dat indien de ingelanden er bezwa ren tegen hebben, uitgerekend dient te worden hoeveel water er op kosten van de ijsclub moet worden weggemalen. Inmiddels werd de vergadering ver rast door het niet verwachte bezoek van den oud-voorzitter, den heer Wisboom, die toch nog afscheid kwam nemen. De waarn. voorzitter sprak waardeerende woorden. '2eer ontroerd bracht de heer Wisboom daarvoor dank. Na afscheid genomen te hebben, vertrok deze weer. Daarna sloót de voorzitter de vergade ring. Van half twaalf tot één uur werd hierna de steiMning gehouden voor een voorzitter. Uitgebracht werden 203 stem men. Hiervan verkreeg de heer E. Aanen van Hoornaar 157 stemmen en de heer W. Bikkér te Noordeloos 46 st., zoodat eerstgenoemde was gekozen. WIEG IN BRAND GEVLOGEN. Baby omgekomen. Te Oss heeft tijdens een korte afwe zigheid van de moeder een driejarig kindje van de familie S. een brandend waxinekaarsje uit een theelichtje ge haald. Het brandende kaarsje kwam in aanraking met een wieg, waarin een zuigeling van acht maanden lag. De wieg stond jn een oogenblik in lichte laaie. De kinderen wekten door hun ge schreeuw den vader, die boven lag te slapen. Met moeite wist hij de zuigeling uit de brandende wieg te halen. Het kindje was met brandwonden overdekt. In hoogst ernstigen toestand is het naar het St. Anna ziekenhuis te Oss vervoerd waar het 's avonds is overleden. Bij zijn reddingspogingen had de vader eveneens brandwonden aan beide handen opge- loopen. Ook hij moest zich onder genees kundige behandeling stellen. Intusschen had het vuur zich in de kamer uitgebreid. Omwonenden hebben het binnenbrandje gebluscht. De meube len en gordijnen zijn een prooi der vlam BOMAANSLAG OP EEN KERKHOF B|| onthulling van een oorlogs monument Op de begraafplaats Père Lachaise te Parijs heeft Zondag de onthulling plaats gehad van een monument, dat is opge- rioht ter eere van de Italianen, die in den wereldoorlog in de Fransche regi menten hebben gestreden en zijn geval len. Aan de plechtigheid hebben behalve de vertegenwoordiger van den president der Fransche republiek deelgenomen de Itallaunbche gezant te Parijs, de Fran sche ministers yoor de Pensioenen en van Marine, zoomede de onlangs te Pa rijs aangekomen delegatie van aanhan gers van Garibaldi onder leiding van ge neraal Enzie Garibaldi, dis waren ver schenen in hun traditioneels doodshem den. Kort voor het begin der plechtigheid ontplofte op enkele meters van het nieu we monument een dynamietpatroon, die in een kistje was verborgen. Twee be wakers werden door splinters gewond. Een van beiden moest naar een zieken huis worden overgebracht. Omtrent de oorzaak van den aanslag ié nog niets bekend. Een Italiaansche monteur, ze kere Frascaia, die zich na de ontplof fing op verdacht snelle wijze wilde ver wijderen, werd gearresteerd, doch de man beweert, dat hij niets met den aan slag te maken heeft. Niettemin wordt hij in hechtenis gehouden. WEER EEN TREINOVERVAL IN MAND8JOERIJE. Minstens 35 dooden en 80 ge wonden. Chineesche bandieten hebben bij Har bin weer een aanslag gepleegd op een Japansche trein, waarmede troepen wer-' den vervoerd. Zij hadden de rails opge broken op een plek waar zich een ge makkelijke natuurlijke hinderlaag be vond en zoodra de trein ontspoorde, openden zij uit hun verdekte stellingen het vuur óp de soldaten, van wie er vol gens de eerste berichten ten minste 35 gedood en 80 gewond zijn. Een dagblad te Sjanghai meldt, dat het vorig jaar vierhonderd negentig ge wapende botsingen zijn voorgevallen tus-> schen Mantsjoerijsche opstandelingen un Japansche Mantsjoe-troepen. Volgens dit blad bedraagt het totale aantal Mantsjoe rijsche opstandelingen 130.000 man. De treinen, die tusschen Moekden en Sjanhaikwan loopen staan onder be scherming tegen overvallen van opstan delingen, onder speciale bewaking zijn voorzien van machinegeweren. HONGERIGE LEEUWEN. Een vrouw verslondsn; kinde ren vermist Geheele districten rondom Mozam bique, in Portugeesch Oost-Arika, wor den door hongerige leeuwen geteisterd. Te Villa Machado is een vrouw door een leeuw verslonden en verscheiden kinde ren en oudere inboorlingen vermist. De autoriteiten hebben een groote premie uitgeloofd voor elktn dooden le«uw die hm wordt ftkneht, doch ndn do (»- Melktragsdie. Omdat de 56-jarige landbouwer en melkverkooper G. v. d. B. te Nieuwpoort niet met zjjn vingers van de melk van Bastiaan van Wijk af kon blijven, werd hij conform den eisch veroordeeld tot 6 weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar en f 40 of 20 dagen hechtenis. die litgevaren om het wrak haven van Ostende teruggekeerd. arbeidsleger.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 4