TOM DE NEGERJONGEN Minis Rechtskundig advies I Loop der Bevolking. LANDBOUW. EN VEETEELT. Burgerlijke Stand. ,l* Inlichtingen over belastingzaken 3-v - Rechtszaken -J TWBtOE BLAD. MHVWBBLAD VOW 1UID-HOLLAND «H UTWtOHT, Wwwhwemhe Oowwt MAANDA» 1» JUWI HM No. MM HKRINNERINaCN. NIEl op den voorgrond gear- tot Uit ons Ri 'MM MM «Bk— «RMBUv, - niet van Door de Compaj aan de Lek over» adhut van 10 o JX j ABONNÉ’S, die ziel yjyj •ngcRt hik i 11 gevolgd en voer er heen. „Ach, beste jongen,” riep Pijl, Jom toch eens gouw even hier en haal one uit dit net DUITSCHLAND ZET DEN 6RAAN- UITVOER STOP. Gevolg van de droogte. Sinds Vrijdag is de uitvoer van gra nen, meel en afvalproducten uit Duitsch- land verboden. Hoewel geen reden van het verbod wordt vermeld, staat vrijwel vast, dat de aanhoudende droogte de aanleiding is. Deze doet vooral de op brengst van da wintergranen, waarvan sommige slechts enkele weken van den oogsttijd verwijderd zijn, ver beneden den normalen omvang blijven. Ook de in het voorjaar gezaaide granen hebben behoefte aan regen, al kan de daar drei gende schade door spoedigen regenval Wat moest Tom doen met twee van die boosaardige menschen in een net? Ze er uit halen? Wel, dan was hij zijn leven niet zeker. En erin laten? Dat kon hij niet over zijn hart verkrijgen. „Ik zal het touw doorsnijden," dacht hij. „en dan IV Vb«mI wa» HJ&l wf G/rtEA 35. Tom zag van uit zijn schuilplaats, hoe Pijl zich beijverde, om zijn broer uit het net te bevrijden. Hij morrelde en plukte aan de knoopen. Pijl werd ongeduldig. Hij zette een been in een ontstane opening en probeer de uit alle macht, om die opening groo- ter te maken. Maar, daar struikelde hij en toen hij op wou staan, om zich te be vrijden, had zich dat booze net om hen beiden heengesloten, en vast ook. Belasti Voor minister Ch belasting op goede fndiende, was men kringen er van c maar deze belast legd, de overige i lichter zouden wo Hoe bitter is dat boenen, die men v wachtte, zijn in w d»n 3 millioen. D gen 2 per 1000 stichtingen, verei rechtspersonen. Er is een groot MISHANDELING. De rechtbank te Rotterdam heeft den heer P. G. N. te Willige-Langerak ver oordeeld tot f 30 boete wegens mishan deling van den heer H. M. de Vos op 11 April. Pe eisch was 2 maanden ge vangenisstraf. De Koningin bezocht Vrijdagmorgen het paleis van wijlen de Koningin-Moeder aan het Lange Voorhout te Den Haag en vertoefde geruimen tijd in de vertrek ken, waar Hare Moeder zoo gaarne verbleef. serland) heeft een ontploffing plaats ge had, tengevolge waarvan drie arbeiders werden gedood en twee zwaar gewond. HAAR MANNEN VERGIFTIGD. Arsenicum uit vllegenpapler. Voor den strafrechter te Arad (Roe menië) staan zes boerinnen terecht uit het dorp Siria in Zevenburgen, onder de beschuldiging hun mannen door een op lossing van arsenicum te hebben vergif- GOUDRIAAN. Mei. Geboren: Adriaan, z. van A. Vonk en S. van Bergeijk. Hendrik, z. van H. J. Terlouw en A. Huisman. HOENKOOiP. Juni. Ondertrouwd: J- W. van IJzeren, 24 j. (te Meerkerk), en A. E. van IJzeren, 21 j. OUDERKERK A.D. IJSSEL. Juni. Geboren: Martijntje, d. van J. Borro- man en A. M. de Jong. Pieter, z. van M. Lingen en Chr. Verkaik. Johan nes, z. van T de Jong en T. Kool. Ondertrouwd: J. J. Hulst en A. Jon- geneel. Getrouwd: C. Pols en G. J. Spoorma ker (te Gouderak). Getrouwd: J. Stam en M. Geneugelijk. Overleden: N. Visser, 72 j. POLSBROEK. Juni. Geboren: Lambertus Odulphus, z. van L. A. Sluijs en H. Duits. WADDINXVEEN. Juni. Geboren: Maria Jacoba, d. van J. J Verkleij en van H. M. Klever. Abonnees op ons blad kunnen mondelinge of schriftelijke adviezen krijgen over rechtskwesties of belastingzaken tegen een verlaagd tarief van 50 cCnts per advies. Voor mondelinge adviezen kan men zrch vervoegen aan ons bureau Haven 25- Schoonhoven. Schriftelijke vragen dienen vergezel/fl te gaan van f 0.56 per giro, postwissel of in postzegels. DE TREINAANSLAG IN HET 8RAMA- POETRA-DAL Anarchistische leiders resteerd. Nasporingen van beambten van den Engelsch-Indischen recherche dienst, den besten geheimen dienst Ier wereld, heb ben aanwijzingen opgeleverd over de ban dietenoverval op het spoorwcgtraject in het Bramapoetradal. Op de plaats van den overval werden een aantal oude dag bladen ontdekt, waarin afgedchoten pa tronen en revolvers waren gewikkeld. Men neemt als vaststaand aan, dat de bandieten, die op den trein hadden ge schoten, hun wapens in papier hadden gewikkeld om voor een vroegtijdige ont dekking beveiligd te zijn. Om op hun vlucht niet dooi de wapens gehinderd te worden, zoo veronderstelt de politie, hebben zij wapens en munitie, nabij de plaats van den aanslag wegge worpen. Toen de,beambten van den ge heimen dienst in een der bladen den naam van een inlander, een dokter, ont dekten, stelden zij in deze richting een onderzoek in. Ht gelukte hun in het huis van den dokter eenige bankbiljetten te vinden, welke uit den postwagen van den beroofden trein afkomstig waren. De dok ter en verscheidene andere personen, die tot een groep Indische anarchistische or ganisaties behoorden, werden gearres- teerd. Verdere arrestaties van leden der Indische nationale partijen zijn, volgens de autoriteiten, te wachten. blijkt wel uit de maatregelen die geno men zijn ter bescherming van den klein zoon van president Roosevelt te Phila delphia. Het geheele huis is omringd door grachten die weer omheind zijn door onder electrische stroom staande schuttingen, terwijl zwaar gewapende detectieves voortdurend op wacht staan AMERIKA EN DE ALCOHOL. Nieuws poging tot drooglegging. De Amerikaansche senator Sheppard, aan wienst initiatief het achttiende amendement op de grondwet te danken was, waarbij de handel in alcoholhou dende dranken in de Vereenigd© Staten werd verboden, heeft thans opnieuw een het wegens moord ter dood veroordeeld en „tot levenslang eerverlies. De verdachte Stoll kreeg wegens medeplichtigheid 7 Mi jaar1 tuchthuis en tien jaar eerverlies. In de motiveering van het vonnis zegt de president van de rechtbank o.m „De rechtbank kon geen rekening houden met de straffen die gegeven zijn in het eerste Horst-Wessel-proces in 1930. Wij hadden toen geen rechtspraak meer". In de motiveering van het vonnis wordt eraan herinnerd, dat „Sturmführer” Horst Wesa el op een dag aan het hoofd van zijn troep met muziek door de straten van het toentertijd overwegend communistisch stadskwartier trok, wat hem de haat der communisten op den hals haalde. Hij ontving dreigbrieven dal men het „Studentlein”. zooals Horst Wes sel werd genoemd, uit den weg zou rui men. Mi Höhler loste de doodelijke schoten op Horst Wessel, Ziegler begeleidde hem in het huis, Epstein stond op den uit kijk. Bij den verdachte Stoll heeft het ge rechtshof lang getwijfeld of hij ook niet ten itolle verantwoordelijk gesteld moest worden voor zijn handelingen. Het hof heeft er echter rekening mee gehouden dat Stoll door nood en werkloosheid ge dreven, zich bij de communisten had aan gesloten. DE DROOGTE. Gebed om regen te Londen. Op verzoek van den bisschop van Louden is daar gisteren in alle kerken gebeden om regen. Aan de waterleiding-autoriteiten is ve» zocht, een speciale commissie te be noemen met de noodige volmachten |ot het treffen van noodmaatregelen, inge val er te Londen gebrek aan water mocht ontstaan.. Bij de bevolking is er reeds op aaugedrongen, de uiterste zuinigheid bij het waterverbruik in acht te nemen, daar het gevaar groot is, dat men tot rantsoeneering zal moeten overgaan. ERNSTIGE ONTPLOFFING. Bij werkzaamheden voor den aanleg van een waterleiding bij Saviese (Zwit- wern veruuuwi, ne„. voorstel ingediend tot herstel van nationale drankverbod. Sheppard’s voorstel beoogt thans de uitvaardiging van een verbod verkoop van alcoholische dranken, doch dat het Congres bevoegd zal worden ver klaard, het vervoer van alcohol aan be perkingen te onderwerpen of geheel te verbieden. BOMAANSLAG OP CUBA'S PRESI DENT. Mendieta slechts licht gewond. Vrijdag is tijdena een bezoek aan de marinebasis Tiacornia, een bomaanslag gepleegd op den president van Cuba, Men diieta, die lioht aan de hand werd ge wond. Een hem vergezellend officier werd bij de ontploffing der helsche ma chine jjedood. Verscheiden personen lie pen verkondingen op. POLITIEKE AANSLAG OP POLITIE AUTORITEIT. Twee aanvallers gedood Op dr. Baptista Luzardo, den vroege- ren hoofdcommissaris van politie in Rio de Janeiro (Brazilië) is te Paso de los Libros aan verraderlijke moordaanslag gepleegd. Toen hjj der avonds laat te bed lag, sprongen uit een kast drie met mes sen gewapende mannen op hem toe. Luzardo had echter zijn revolver bij de hand en schoot twee der mannen dood. De derde ontkwam. Men schrijft den aanslag toe aan politieke motieven. Luzardo was afgetreden als h'oofdcom missaris, als gevolg van oneenigheden met de Braziliaansche regeering. Later was hij verbannen, omdat hij had deel genomen aan de opstandige beweging van 1932 In den staat San Paqlo tegen de federale regeering. een deld. Aan twee broers, jeugdige Amsterdam mers, is ten laste gelegd, dat zij gepoogd hebben door tussohenkomst van hun ge heel te goeder trouw zijnden vader, de Rotterdamsche Verzekerings Sociëteiten, te bewegen tot afgifte van een bedrag van f 50.000. De jongste van de beide broers sloot deze hooge levensverzekering en wees zijn vader als begunstigde aan. Het tweetal had een ingenieus plan ten uitvoer gebracht. De jongste verdach te, de verzekerde, reed in den avond van 1 Juli 1933 bij Sliedrecht een door hem gehuurde auto opzettelijk in de Merwe- de. Hij zorgde echter, dat hij zich tijdig in veiligheid kon stellen en verdween naar het buitenland. Den volgenden mor gen werd in de Merwede de auto gevon den; het „lijk” van den bestuurder werd echter nergens ontdekt. Ieder was aan vankelijk in de meaning, dat de jonge man om het leven was gekomen Ook de ouderg treurden om hun gestorven zoon, want zij waren van het plannetje volko men onkundig gelaten. De eenige, die wist, dat er van een ongeluk geen sprake was, was de oudere broer. De „verdronkene” was via Dordrecht naar Antwerpen getrokken en vandaar uit stelde hij zich in verbinding met zijn broer te Amsterdam. De broers ontmoet ten elkaar te Antwerpen en er werd af gesproken, hoo de „verdronken" broer zich dood zou houden en hoe zij zouden trachten de verzekeringssom te innen. De broer koerde weer naar Amsterdam terug, zonder zijn vader nader in te lichten en voerde de onderhandelingen met de verzekeringsmaatschappij. Hij slak zich in rouwkleeren en bracht ge regeld 't gesprek op zijn overleden broer. Ook diende hij een aanvraag bij de verze kering in tot uitkeering; hij schreef aan de maatschappij een briefje, waarin hij mededeelde, geen rechten van begunsti ging te zullen eischen op de polis, geslo ten op het leven van zijn broer, wanneer deze verzekeringssom mocht worden uit betaald aan zijn vader. De verzekerings maatschappij vertrouwde het zaakje ech ter niet en weigerde de uitbetaling. Hat „lijk” bekent De jongste verdachte, het „levende lijk” legde een volledige bekentenis af. Met een vaartje van 40 K.M. had hij de auto in de rivier gereden, op het laatste nip pertje sprong hij er uit Te voet was de jongeman naar Dordrecht gegaan, waar hij een trein naar Antwerpen nam. Daar was hij eenige dagen later gearresteerd, zijn broer werd denzelfden dag te Am sterdam ingerekend. De tweede verdachte zeide, aanvanke lijk niet te hebben geweten wat zijn broer van plan was. Hij had het briefje uit Antwerpen gekregen, was daar heenge gaan en had de comedie verder meege- speeld. Deze verdachte vertelde verder o.m dat het meisje van zijn „verongelukten” broer direct uit Zurich, waar zij woont, naar Nederland was gekomen. Verdachte meende, dat zij don dood van haar ver loofde de beste oplossing vond, want dat zij de verloving wilde afmaken. Die verklaring deed den president de vraag stellen: „Miaar zij is toch met u naar Sliedrecht gegaan, om bloemen in het water te werpen op de plaats, waar het ongeluk is gebeurd. Toen was zij toch onder den indruk?" Verdachte bestreed dat niet, maar, zoo - „VERDRONKEN" AUTOMOBILIST VOOR DE RECHTBANK. Geraffineerde poging oplichting. Voor de rechtbank te Amsterdam is een geraffineerde poging tot oplichting van verzekeringsmaatschappij behan- Onder het gouv heer De Graeff ove is de revblutionai landache bevolking men en de tegenwo veel energie en arl vaarlijke nalatensc gouverneur-generaa heer De Graeff wa en te toegevend van de Moskousche 'die zelfs niet ongei Nu is de heer D buitenlandsche zak in deze gewichtige intenties. Er ware nair getarnde, bes|J minister en die oi heer De Graeff nu belangrijke posten Van Gelderen, die gemaakt heeft door naire geschriften, leiding van onze heid, de heer |Mi S D.A.P., heeft West-Indië, de t onder den gouvernt burgemeester yan der gouvernement! is nu door zijn l tot commissaris „Neutrale commiss luk en het is ons nrnister een man gesproken partijscl willeif voordragen, hem een uiterst de dracht wordt gegei in het Saargebied, zi’s al het moge ENGELANDS WAPENUITVOER 8TERK TOEGENOMEN. Volgens een opgave van de „Daily Express’ Is de wapenuitvoer uit Enge land gedurende de eerste vijf maanden van dit jaar, vergeleken met dezelfde periode in 1933, sterk gestegen. In de eerste vijf maanden van dit jaar heeft Engeland wapens en munitie uit gevoerd ter waarde van 2.482.264 pond, tegen 1.925.642 pond in dit tijdvak van 1933. Vooral de hoeveelheid torpedo’s en mijnen, die geëxporteerd zijn, is sterk toegenomen, terwijl de uitvoer van vlieg tuigen met 50 pGt. is gestegen. De ontvangers van dit oorlogsmateri aal zijn niet bekend, daar de Engelsche regeering, hieromtrent geen inlichtingen geeft. Vei-Hchij'il Mnnh-lti rii Vlij-Ing. l,''jHl'i.i ling: voor Hi-Ih-i.Di tiinitiiiliui 1.25; j>, vrr/rl<<-t it.g I.' tigd. Ih de jaren 19311933 heeft 'n werk vrouw, Floria Doema, eveneens uit Siria afkomstig, in het ziekenhuis te Arad, aan alle vrouwen, die haar mannen wil den vergiftigen, arsenicum-oplossingen geleverd. Doema verkreeg deze oplossingen door het arsenicum te onttrekken aan gewoon in den handel verkrijgbaar papier om vliegen te vergiftigen. In den loop van drie jaren zijn op deze wijze vijftien per sonen vergiftigd. Doema, die in het proces de hoofd aangeklaagde is, verkocht de hoeveel heid die nöodig was voor een oplossing tegen 30 lei. Stierf het slachtoffer, met andere woorden, was gebleken, dat het giftmengsel goed had gewerkt, dan kreeg zij nog een extra premie van 200 lei (in het geheel dus omstreeks drie gulden). POOLSCHE MINISTER VERMOORD Door onbekende jongeman. Vrijdagmiddag heeft een onbekend ge bleven dader den Poolsohen minister van binnenlandeche zaken Pieraoki ver moord. De aanslagpleger had zich verdekt op gesteld bij den uitgang van bet clubge bouw van de regeeringspartij. Hij wist blijkbaar, dat minister Pie- racki in het restaurant van de club placht te lunchen. Op het oogenblik dat de portier van de club de voordeur open de om den minister binnen te laten, trad de jongeman achter den minister te voor schijn en vuurde uit een revolver drie keer. Twee kogels drongen den minister in het achterhoofd. Hij werd bewuste loos naar een militair hospitaal ver voerd, maar geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Over den aanslag is nog geen officieel communiqué verstrekt. De autoriteiten weigeren elke inlichting. De jongeman is in ieder geval ontkomen, zonder dat men hem heeft herkend. De politie is ijverig op zoek naar den moordenaar. Men gelooft dat de daad begaan ia om politieke motieven. Da moordenaar nog niet gevat. De Poolsche ministerraad heeft een rouwzltting gehouden, ter herdenking van dep, vermoorden minister. De minis ter-president Kozlowski hield een toe spraak, waarin hij de verdiensten van Pieracki in het lioht stelde. Na de ïouw- men kochten, zei ze nog tegen me: „Zeg, dat ze verlept zijn, dan kunnen we afdin gen." De officier merkte daarna nog op, dat het meisje toch was flauw gevallen, doch liet de mogelijkheid in het midden, dat met misschien maar een „appelflauwte” was geweest. Het O. M. eiechte tegen ieder der boers twee jaar gevangenisstraf. Vonnis 20 Juni. DE HEER ZWANENBERG TREEDT AF Als directeur Rundvee-cen- trale. Kort geleden is een centralisatie der provinciale oriate-organisatles tot stand gebracht. Daardoor zijn de afzonderlijke gewestelijke organisaties voor rundvee, varkens, aardappelen enz. in iedere pro vincie vereenigd. 6 Bij de behandeling van de begrooting van het Landbouw Crisisfonds in de Tweede Kamer, heeft de minister van economische zaken ook een centralisatie der landelijke crisisorganisaties aange- kondigd. De daarvoor noodige plannen zijn reeds in de vergadering der Centrale Landbouw Crisis-Commissie behandeld en door den minister goedgekeurd. Het is de bedoeling dat het aantal regeerings- oommissarissen wordt beperkt tot drie. Als zoodanig zullen fungeeren de hoeren ir. 8. L. Louwea voor den akkerbouw en de veehouderij, L. Bückmann voor den zuivel, en F. V. Valstar voor den tuin bouw. Dit oollege zal staan onder voor zitterschap van den secretaris-generaal van ecomonische saken, mr. dr. A. A. van Rhijn. In het college zal verder zitting hebben de heer 8. van Zwanenberg, als com- mercieel-adviseur. In verband daarmee zal de heer Van Zwanenberg aftreden als directeur der Rundvee- en Varkens- oentrale. De taak van dit collega zal zijn den minister bij de landibouw-crisispoli- tiek ter zijde te staan. Het aantal landelijke crisis-organisa- ties zal aanmerkelijk worden beperkt. On der genoemde regeeringscommissarissen zullen niet meer dan 8 landelijke centra les werken. Inzake de samenstelling van deze centrales zal contact worden ge zocht met de dentrale landbouw-organi- saties en den handel. plechtigheid deelde hij mede, dat hij vwrloopig seli het ministerie van Ba. nenlandsche aaken zal waarnemen oa •en van de eerste daden, die Kozlowski in die kwaliteit heeft verricht, is het uit loven van een belooning van 100000 zloty voor degene, die inlichitng«n kan geven, die leiden tot de arrestatie van den pleger van den aanslag Een gerucht dat de dader gearresteerd zou zijn, is niet juist gebleken. HET ONTVOERINGSGEVAAR. Roosevelt’s kleinzoon goed be schermd. Hoezeer rijke en op den voorgrond tredende Amerikanen zich moeten verde digen tegen het gevaar van ontvoering, AMMERSTOL. Over de maand MsL Ingekomen: W. Bol en echtgenoote van Stolwijk; G. Stigter van Krimpen a.d. Lek; T. de Bruijn van Bergambacht. Vertrokken: Geen. GOUDRIAAN. Over de maand Mei. Vertrokken: G. Terlouw en gezin naar Giessen-Nieuwkerk; mej M. Rozendaal naar Langerak; G. Tukker naar Meer kerk; W. van Wijk naar Langerak en G. v. Houwelingen naar Gieeeen-Nieuw- kerk. Ingekomen: A. A. den Hartog uit Bo degraven; G. Stavast uit Nieuwland, F. van den Berg uit Ottoland; A. Jon gensei en J. Jongeneel uit Molenaars graaf, wed. J. Baardman en gezin uit Groot-Ammers, A. Terlouw uit Giessen- Nieuwkerk en A. Terlouw uit Groot- Ammers. OUDERKERK A.D. IJSSEL. Juni. Vertrokken: naar Bergambacht G. van den Heuvel; naar* Gouda A. Jongeneel; naar Rotterdam L. van de Boom; naar Gouda J. 8. van de Zwlam. Ingekomen: van Linschoten wed. J de Jong; van Copelle a.d. IJssel A. de Hoop. REEUWIJK. Juni. Ingekomen: A. J. Konijn en gezin, van Zwammerdam; N. Stigter van Gouda; M. A. Soetekou van Galsteren; J. J. Tille- mans en gezin van Gouda; T. G. Sonnega en gezin, van Den Haag en Klundert; B van Grieken, van Den Haag. Vertrokken: H. Slappendel naar Am sterdam; A. C. A. de Groot en gezin, naar Gouda; C. M. Blonk naar Zwam merdam; F van der Voorden en gezin naar Waddinxveen.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 4