r L Plaatselijk Nieuws Hardinxveld. Hoornaar. Schallulnen. f (temengdlsiieuwr BuTgeriijkeStandr] Ingezonden Stukken Nieuws in een paar regels DERDE- BL'A» NIEUWEBLAP VOOB BIID-HCaaWD EW UTRECHT» SchoonhmmcKt CMrart VRIJDAG M JUNI 1884 rermindeitog, hut wel vermeerdert ntf Taa salaris krijgen, terwijl andiron hoegenaamd alet gekort wordea. Een veraoek van den heer P, H. Hoo- genboewm, om hem gedurende een hall jaar restitutie te verleunen in de hon denbelasting, daar lijn hond dood is, wordt toegestaan. Voorts bespreekt de voorzitter den toestand, waarin de regenbak ver keert bij de burgemeesterswoning. Enke len hebben zich daar persoonlijk van op de hoogte gesteld en vinden ook, dat c»n dergelijke bak absoluut ondeugde lijk is, daar die steeds lekt, wat niet te verhelpen is. De gemeente-opzichter heeft hierom trent zijn rapport ingediend, waaruit blijkt, dat al het mogelijke is geprobeerd om de lekkage tegen te gaan, doch zon der eemg resultaat. Tevens geeft hij een opgave van de kosten eener nieuwe put, zijnde een ring uit één stuk, alle kosten van plaatsing en wat dies meer zij 'Inbe grepen. Deze kosten bedragen, voor 2500 Liter inhoud, f 64, voor f 3000 L f 72 en voor 4000 L. f 87. De bestaande bak is van 4000 L. inhoud. Nadat de heer Rietveld nog heeft geïnformeerd of de waterleidingplannen nog vorderen, waarop tot zijn genoegen wordt geantwoord, wordt besloten, dat aan B. en W. zal worden overgelaten, welke put zal worden genomen, doch tot het plaatsen eener nieuwe wordt de finitief besloten. De gemeente-opzichter zal nogmaals geraadpleegd worden. Een verzoek van den heer A. Stui is ontvangen om een billijke vergoeding tij dens het klokluiden bij het overlijden van de Koningin-Moeder. B. on W. stel len voor hiervoor een gratificatie te verleenen van f 10. Conform besloten. Thans komt aan de orde do opnieuw vastgestelde verordening op de begrafenisrechten. Een concept dienaangaande is reeds aan d^ leden toegezonden, zoodat een en an der al bestudeerd kan zijn. Na enkele vragen en verduidelijkingen wordt be sloten, deze verordening te laten ingaan op den dag der goedkeuring echter zul len vanaf heden geen graven meer op de oude voorwaarden kunnen worden ge kocht. De tarieven der nieuwe verorde ning zullen alsnog worden bekend ge maakt. De heer Rauwert Boer zag gaarne dat ieder lid een plattegrond ontving van de begraafplaats met een jaarlijksche bijhouding der graven en begravenen. De voorzitter zegt er nu geen tijd voor te hebben, doch belooft volgend jaar, zoo mogelijk eerder, hiervoor te I willen zorgen. Vastgesteld wordt de verlenging der Steunregeling gedurende een half jaar. alzoo tot en met 31 December. De heer Rauwert Boer zegt dat aan steun dit half jaa r is uitgekeerd f 600. Nog wordt eenigen tijd gespro ken over de tewerkstelling der werk- loozen, wanneer tot aanleg der nieuwe wegen wordt overgegaan. De heer Rauwert Boer infor meert bij de rondvraag naar den toe stand van het schoolplein. De voorzitter deelt mede, dat de heer De Jong te Hardinxveld heeft ge zegd, dat alles in de beste orde komt. Tot betaling wordt dan ook niet eerder overgegaan, dan wanneer alles aan de eischen voldoet. Weth. De Groot spreekt de wen- schelijkheid uit, om, nu er een nieuwe bakkerij komt aan het Pinkeveer, daar een lantaarn te plaatsen. Ook zou dan zijn inziens daar het kattekwaad van de jeugd wel eens kunnen afnemen, daar deze het vooral op het donker heeft voorzien en er dan veel gebeurt tot aanstoot der bewoners. Vooral ge schiedt dit des (Zaterdagsavonds. Een en ander zal nader overwogen worden. Hierna sluiting. Voorzitter de heer J. W. van Aken, burgemeester. Aanwezig alle leden. Over het eenige punt „werkverschaf fing" waarvoor de raad bijeenkwam, werd een paar uren beraadslaagd. Aan de orde is het voorstel van B. en W. om toe te treden in de door den minister van sociale zaken vastgestelde regeling, waarbij de gemeente zal moeten participieeren in een bedrag ad f,29.000, dat aal moeten worden betaald, nu be- eloten ie, bij den aanleg Tan een gedeel te van rijkaweg no. 15 Tan het njkswe- genplan 1932 tuseohen de Buldersteeg te Hardlnxveld en den Zandweg bij Schel- lumen en van een rijwielpad, machina- len arbeid uit te schakelen en van han denarbeid gebruik te laten maken. De heer Sterrenburg betreurt het, dat geen menschen aan het werk zullen kunnen worden gesteld, die niet in de steunregeling zijn opgenomen. Er zijn vele menschen hier te Hardinxveld, die ook reeds geruimen tijd werkloos zijn en gaarne hier werk verrichten. Hij zal daarom ook tegen het voorstel stem men. De heer De Jpng zegt dat een werk als dit niet in werkverschaffing mag worden uitgevoerd. Het zou anders zijn als de arbeidsvoorwaarden anders wa ren. Spr. meent dat de Arbeiders als sla ven aan den aannemer worden overgele verd, wiens belang het natuurlijk is om een zoo laag mogelijk loon te betalen. Het uurloon zal wel 30 cent per uur be dragen, maar vele arbeiders zullen dit uurloon niet kunnen verdienen. Hij hoopt, dat het voorstel met de grootst mogelijke meerderheid z&l worden ver worpen. De heer Van Kekem is het eens met den heer Sterrenburg. Hij vraagt voorts of dit een gevolg is van de actie van „Hardinxveld Vooruit". De heer Voogel acht het uurloon van f 0,30 te laag. Hij zou gaarne aan het werk zien de steuntrekkenden die de laagste uitkeering ontvangen. Spr. vraagt zekerheid, dat geen menschen "te werk gesteld zullen worden, die f 14 steun ontvangen. De heer Schneijder stelt fast, dat de weg zeker op de door den minister aangegeven wijze zal worden gemaakt. De overeenkomst met de aanneemster is getroffen. Zullen er straks werkloozen van elders te werk gesteld worden? Wel ke zijn de gevolgen voor Hardinxveld, als dit voorstel wordt verworpen? Hij waarschuwt voor de gevolgen. De voorzitter wijst op den ernst van dit voorstel. Wordt het voorstel ver worpen, dan zijn de gevolgen niet, te over zien. Na nog langdurige en heftige discus sies komt het voorstel van B. en W. in stemming en wordt verworpen. Tegen de heeren Van Kekem, De Jong, Ver meulen, Van der Stelt, Sterrenburg, Kamsteeg en Voogel. Voof de heeren Schneijder, aan de Wiel, Van den Berg, Versteeg, Den B ree jen en Van Houwo- lingen. Hierna sluiting. Onder "voorzitterschap van den burge meester en onder aanwezigheid van al le leden vergaderde Dinsdagochtend te half elf de gemeenteraad, ter behan deling van een agenda, waarop twee be langrijke punten voorkwamen, namelijk de aalariskorting voor burgemeester, se- retris, ontvanger en de drinkwatervoor ziening. Wat aangaat het eerste punt zette de voorzitter de beer W. Zeeuw uiteen, dat de korting voor de functionarissen re8p. zal bedragen 14, 18 en 15 pCt. van het tot nu toe genoten salaris, tengevol ge van het verplicht stellen van het pen- sioenverhaal. Op een vraag van den heer Van Beusekom deelde hij verder mede, dat het salaris voor den burgemeester thans zal worden ongeveer f 945, dat van den secretaris f 855 en dat van den ontvanger f 585. Nadat de heer van Beusekom heeft opgemerkt, dat er gemeenten zijn, waar een andere regeling is getroffen, verklaart de raad mot de regeling ac- coord te gaan. De voorzitter doet daarna voor lezing van een van Gted. Staten ontvan gen schrijven, waarin wordt gezegd dat thans de kans zich biedt om de kwestie van de drinkwatervoorziening in de Alblasserwaard en Vijfheerenlan- den over het doode punt heen te helpen. De minister van sociale zaken is bereid tot vergoeding uit de rijkskas van de in werkverschaffing te verdienen loonen en de rentezegels tot een bedrag van 10 pCt. zoomede 50 pCt. der ziekte pre mies. Dat beteekent een subsidie van f 100.000 of 10 pCt. van de kosten, die HOLLANDERS IN HONGARIJE. De Nederlandsche deelnemers aan de „Feinrit Stephan Horty", in Hongarije, legden een krans bij het standbeeld van Admiraal de Ruyter, den grooten Hol- landsohen zeeheld, te Debrecen. De foto werd genomen na de plechtigheid tijdens het brengen van het oeresaluut. verhaald zullen worden, volgens de elk Jaar vast te stellen regelen. Het verder benoodigde kapitaal zal voor 80 pCt. door de provincie worden verstrekt te gen. een rente van 4 pCt., waardoor op het geheel een besparing wordt verkre gen van f 10.000. Het zal noodig zijn, zoo zeggen Ged. Staten, om door snel handelen van de gunstige gelegenheid gebruik te maken, te meer, ómdat de prijzen der materialen op het oogenhlik nog laag zijn. Het vermoeden bestaat, dat de kosten nog beneden de raming zullen blijven. Het is een „unieke gele genheid". Is de gemeente echter niet be reid dan zullen de werken uitgevoerd worden buiten haar om. Wethouder Aanen verklaart zich nog steeds tegenstander van de drink watervoorziening met het oog op de tijdsomstandigheden. Hij heeft geen ver trouwen in de „mooie beloften" van Ged. Staten. De voorzitter herinnert aan het feit, ,dat het vorige jaar de raad met 0 tegen 1 stem de voorstellen verwièrp, doch wijst erop, dat sedert dien toch wel iets veranderd is: de voordooien van de werkverschaffing, de lage rente, de be- zunmiging van f 10.000 op de exploita tie-rekening;. Als we de tijdsomstandig heden in het debat brengen, dan dient men eveneens te erkennen, dat daartoe ook behooren de lage materiaal-prijzen. Opmerking verdient ook, dat in andere gemeenten, zij die door de tijdsomstan digheden het meest worden gedrukt, zich het eerste laten aansluiten op de water leiding. Gedurende de droogte betaalt men zelfs thans gaarne 3 cent per em mer, dat is een bedrag waarvoor men bij aansluiting misschien wel de gan- sche week water krygt. Wat de boeren betreft, dezen,konden in een andere ge meente voor f 150 per jaar water kra gen. Allengs hebben ze zich aangesloten. Een der bezwaren is de verplichte aan sluiting van bedrijven, zonder welke echter het waterleidingbedrijf teveel ri sico zou opleveren. De heer Slob Informeert naar de minimum kosten, waarop de voorzitter antwoordt, dat deze afhangen van het tarief dat men invoert. Voor deze ge meente is het metertarief gekozen. Aan den heer Hakkesteegt ant woordt de voorzitter, dat de verplichte aansluiting gegrond is op overwegingen, ontleénd aan de volksgezondheid, In sommige gemeenten bestaat zelfs de ver plichte aansluiting dok voor de bedrij ven, doch het verband met de volksge zondheid sohijnt hem hier niet aantoon baar. De heer Slob pleit nog voor het i voorstel, aanvoerende dat het water hier „groene verf" is. Aansluiting van stal len (bedrijven) behoeft niet verplicht ge steld te worden. De voorzitter: Men zal de ver plichting voor stallen weten te ontgaan door het aanbieden van een verleidelijk tarief Voor deze stallen. De heer van Beusekom verklaart dat indien er geen verplichte aansluiting voor stallen komt, de lasten ondragelijk zullen worden. Hij schat deze op f 4000. De heer Slob noemt als jaarlijks te betalen lasten: f 40, f 15 en f 10. De heer De Bruijn merkt op, als men buiten het rayon woont, de kosten veel hooger worden en de volksgezond heid komt dan leelijk in het gedrang. Hii wil zekerheid dat er geen verplichte aan» sluiting van bedrijven zal komen. Bij stemming wordt vervolgens het voorstel verworpen met vóór de heeren Slob en Hakkesteegt. De voorzitter doet thans het voorstel medewerking te verleenen onder de conditie, dat de bedrijven vrij zullen blijven. Dat voorstel wordt aangenomen met 4 stemmen tegen 3, die van de heeren Kuiper, Aanen en Beusekom. Gemeenteraadsvergadering op Maan dagavond 18 Juni. Voorzitter burge meester J. G. Diepenhorst. Ingekomen zijn de volgende stukken: Bericht van het kerkbestuur dat de toren gebruikt mag worden voor het dro gen der brandslangen. Kennisgeving van de regeering, dat de gemeente f 1102.87 subsidie ontvangt zijnde 07 pCt. van f 1735.03 uitgekeer- den werkloozensteun. Verzoek van Ged. Staten, zich aan te sluiten bij een provinciale brandweeror ganisatie. Wegens de daaraan verbon den kosten gaat de raad hier niet op in. Van J. Oosterom bericht, dat hij zijn benoeming tot machinist of monteur der motorbrandspuit aanneemt. Afgewezen wordt een verzoek van den heer Teileman om ontheffing van hon denbelasting. Wed. H. van Hoogdalem, krijgt op haar verzoek ontheffing van schoolgeld; J. Cardol krijgt het gedeeltelijk. Mej. Rousse deelt in antwoord op een verzoek van B. en W. mede, dat zij wel kan goedvinden, dat haar jaarwedde als schoolschoonmaakster, die thans f 250 is met f 60 wordt verminderd, maar met f 100 vermindering wil zij het werk nieï langer verrichten. De heeren Verhoef en Zanen uiten hun tevredenheid over het werk van mej. Rousse. Ze wordt daarop, in gaande 1 Juli, herbenoemd op een jaar loon van f 200. De fabrikant der motorbrandspuit schrijft, dat het defect aan de spuit niet veroorzaakt is door een fabrieksfout, zoodat de reparatiekosten, f 41 bedra gende, eigenlijk door de gemeente ge dragen moeten worden. Niettemin biedt de fabrikant aan, de kosten zelf te dra gen. Met alg. stemmen wordt dit aanbod in dank aanvaard. Berioht van Gorcum, dat de regeling, betreffende het toelaten van leerlingen tot het U.L.O., is goedgekeurd. Vastgesteld wordt een nieuwe begra- ftnlmrordeoi&g, Sommige bepalingen zijn aangebracht op verzoek van Gedep. Staten, b.v. d« onderscheiding in eerste en tweede klasse. Ook zal een deel der begraafplaats bestemd worden voor hen die een eigen graf willen koopen. Het begraven móet als regel geschieden tus- sohen 12 en 2 uur. Op andere tijden zijn de kosten veel hooger. „Waarom moet het hek van het kerk hof steeds op slot zijn?" vraagt de heer Zanen. Hij wenscht dat de menschen steeds gemakkelijk gelegenheid hebben, een bezoek aan het graf hunner nabe staanden te brengen. Weth. Kroon vreest, dat de jeugd er dan verkeerde dingen kan doen. De heer Zanen heeft in dit opzicht wel vertrouwen in de jugd. Ook de voorzitter beveelt open stelling sterk aan. Daarna besluit men met alg. pt. de be graafplaats voorloopig voor een jaar doorloopend geopend te houden. Bij de rondvraag informeert de heer Verhoef naar de arbeidsgelegenheid bij den aanleg van den rijksweg. Kunnen daar werklooze ingezetenen arbeid krij gen? vraagt spr. De voorzitter kan nog geen ze kerheid geven, maar is in deze richting werkzaam. De heer G. den Braven zegt, dat K. v. d. Stelt klaagt, over hinder van takken van een overhangende boom bij de school Wethouder K r o o n zal een onderzoek instellen. De heer Zanen acht het noodig, dat de gemeente medehelpt aan de water voorziening door een pomp aan te bren gen op de waterput, die van ouds bij de kerk aanwezig is. Desnoods vrage men eenige vergoeding van de gebruikers. Een beslissing hierover wordt uitge steld op verzoek van den voorzitter, die mededeelt, dat er weer nieuwe beslissin gen genomen moeten worden inzake het waterleidingplan. De regeering wil sub sidie verleenen, als de buitenaanleg als werkverschaffing wordt uitgevoerd. De heer G. de Braven spreekt zich ongunstig uit over werkverschaffing. Die is hier ook toegepast 'bij de verhoo ging der begraafplaats. De spreker was toen niet tevreden over de wijze, waarop men werkte. Hierop volgt sluiting. Kantongerecht Gouda (Ziting van 27 Juni), Tom hst ijzelde. Het was erg glad dien be w us ten win teravond en als gevolg daarvan kwam het op de Bodegraafsche straatweg, even voorbij de Reeuwijksche brug, tot een bot sing tusschen de auto's van W, de O. en D. V. De verdachte in deze aanrij- dingakwestie, W. de O., uit Gouda, heeft eenige weken geleden ook al voor dit feit terechtgestaan, maar toen werd da behandeling van deze zaak aangehou den voor het dagvaarden van meer ge tuigen. Wat het aantal getuigen aan gaat, dat Woensdagmorgen de eed moest afleggen, was er geen reden tot bezorgdheid. Niet minder dan zeven waren er verschenen en verd. bracht bo vendien een verdediger mee. Getuige K., die bij V. in de auto zat, legt nog eens uit hoe de aanrijding ge beurde. Hij verhaalt hoe kort voor de aanrijding de auto van verd. de O. eerst nog een wielrijder passeerde. Daardoor moest V. remmen en gleed naar het midden van den weg, met het bekende gevolg. V. zelf moet in tusschen bekennen dat hij de fietser heelemaal niet opge merkt heeft. Eerst na de aanrijding kwam hij aanpeddelen. De verdere ge tuigen deelen niet veel nieuws mee, zelfs de laatste, N., die bij verd. in den wa gen zat, kan zich niet veel herinneren. Zat je dan te slapen? vraagt de kantonrechter verbaasd over deze on kunde. De ambtenaar van het O.M. vindt de schuld van verd. wettig bewezen, mn^r de gladheid in aanmerking nemend, eischt spr. slechts f 6 of 1 dag. Nadat de verdediger van De O. ge zegd heeft, dat naar zijn oordeel hier geen van beiden schuld treft, deelt de kantonrechter mee dat over 8 dagen schriftelijk vonnis zal gewezen worden. Van lotsn en loten. Een geval, dat niet altijd voor het kantongerecht komt, is dan aan de or de. Zes ingezetenen van Oudewater, win keliers, worden ervan verdacht dat zij bonnen verstrekt hebben voor prijzen to gen elk bedrag, waarvoor gekocht werd. De verdachten zijn: J, H. G., De R., H. R., Van Z., J. H. en diens echtgenoote M. H.—D. Dat wordt een ingewikkelde besprev king, die bijna een nur vordert. Eigen aardige verklaringen worden afgelegd en wonderlijke opvattingen verkondigd. De verd. R. zegt, dat voor die loterij advies by den burgemeester was aangevraagd, die gezegd' had, dat iedere bezoeker, kooper of niet, een bon moest krijgen. En dit doel had verd. met alle kracht, die in hem was, nagestreefd. Iedereen kreeg een bon, dat was oorspronkelijk het plan, maar de menschen begrepen -dat niet goed. Het O.M.: Maar als elke bezoeker er een kreeg, zouden de winkels bestormd worden! Verd. De R. stelt den ambtenaar op dit punt gerust, waaraan verd. De G. nog toevoegt, dat niemand zoo geraffi neerd is, om zoo maar een bon te ko men vragen, als ze anderen geld gekost hebben. Nadat de verdachten hun gemoed ge lucht hebben op een wijze, die den kan tonrechter doet vragen of ze na de inge stelde vervolging over niet anders hebban gepraat, komt het O.M. met zijn eisch: voor elk dar verdachten f 25 of 5 d., terwijl het ihheelaggenomene teruggege ven zal worden. De verdediger, dr. mr. J, Smit, vreet evenwel zoo vurig voor de verdachten te pleiten, dat ook hier over 8 dagen von nis gewezen zal worden. Esn busondernemer mal pech. Als de vertegenwoordiger van verd. A. van I., autobusondernemer uit Schoon hoven, voor de groene tafel komt, ligt daar een heel lijstje overtredingen: vijf straftare feiten. Verdachtes dienstin- deeling heeft afwijkingen vertoond met de uittreksels, die de chauffeurs hebben: bij de namen der chauffeurs staat geen standplaats'-vermeld, de vereiachte dienst indeeling ia niet toegezonden aan het rijkstoezicht op de spoorwegen en ten slotte nog 3 overtredingen wegens het langer dan geoorloofd laten werken van het personeel. Verd.'s /Vertegenwoordiger, zijn zoon, verdedigt zijn vaders handelingen. Hij heeft van alle overtredingen een verkla ring. Er waren een paar man ziek en daardoor is alle narigheid gekomen. Ja, maar, zegt het O.M., ik heb, hier nog een heele verzameling overtredingen van verleden jaar. Toen waren er zeker ook zieken? Daar kan verd.'s zoon niet veel op ontwoorden en de kantonrechter somt de diverse straffen op: voor het niet in zenden van de dienstregeling f 25 of 5 d.; voor de afwijking op de uittreksels van bovengeioemd stuk 4 maal f 10 of 4 maal 2 d. Voor de 3 overtredingen van te lang werken respect, f 15 of 8 d., f 10 of 2 d. en nog eens f 10 of 2 d. Een volgende ^keer krijgt verd. hechtenis, dreigt de ambtenaar bii het afscheid. Drie man In één cabine. Het valt best te begrijpen, dat als het 's winters koud ia, buiten den chauf feur nog twee anderen in een auto-ca bine kunnen zitten. Dat is warm en te vens gezellig. Maar daarom mag het nog niet. Dat wist verd. C. Br. uit Pols broek niet en deze onwetendheid voer de hem voor den kantonrechte^, aange zien Br. een dergelijke overtreding als boven omschreven begaan had. Weet je niet, dat zooiets erg ge vaarlijk is? vraagt de kantonrechter deelnemend. Je hebt geen ruimte om je stuur te gebruiken «te de cabine zoo volgestopt is. Verd. zegt hierop dat de auto, een vierwieler, erg breed was, en dat hij al tijd dacht dat het niet strafbaar was1 met zijn drieën in één cabine te zitten. Dan - heb je altijd verkeerd ge dacht, merkt de kantonrechter laboniek op en veroordeelt dan verd. tot f 0 of 2 dagen. Ik kom lederen dag auto's tegen waar ze met z'n drieën in de cabine zitten, verdedigt deze zich en in Haast recht heeft de politie me geïnspecteerd en gezegd dat het niet gaf, dat we mot 3 man waren. Ik dacht dus dal ik niets meer hooren zou. Maar deze woorden werken alleen uit, dat de kantonrechter belooft, dat ook andere ékto'a met 8 man in de cabine aangehouden zullen worden.! Kapperstragedle. Als er een winkelsluitingswet js moet die ook gehandhaafd worden, vond de kantonrechter blijkbaar bij de behande ling van de zaak D. M„ kapper te Gou da, die even na sluitingstijd nog iemand gekapt en gekamd heeft. Voorts vraagt de kantonrechter aan verd. waarom hij eerst pertinent ontkend heeft? Verd. antwoordt dat er zoo V avonds nogal enkele bezoekers in zijn salon zijn, voor gezelschap. Dat ia in iedere kap perszaak zoo. En nou is het toch best aan te nemen, dat als ze na sluiten weggaan, ze eerst hun haar even uit kammen voor de spiegel Dat doen ze zelf. In dit geval had verd. het voor iemand gedaan. En tegelijk kappen en scheren, in formeert de kantonrechter, als je toch aan het uitkammen bent! Verd. gaat met f of 1 dag, oonform den eisch, naar huis. Krantenpraatje. Het verspreiden van kranten met poli tieke strekking op straat is in Gouda verboden, maar als je een beetje handig bent, kim je het toch wel doen zonder dat ze er achter komen. In die veron derstelling moet verd. D. v. B. uit Gou da geleefd hebben. Intusschen begint hij maar het hem ten laste gelegde te ontkennen. Nee, zegt hij, ik heb geen krantjes verspreid. Ik heb niks anders gedaan, dan ze uitgedeeld aan de abonnó's die ik tegenkwam. Meer niet. Bij voorkeur heb je dat op de ar beidsbeurs gedaan, memoreert het O.M. Natuurlijk! oordeelt verd. Daar ko men ze bij mekaar en dat spaart gelijk een reis uit ook, anders moet ik heele maal naar hun huis loopen. Het O.M. vindt het even natuurlijk om f 10 of 2 dagen te eischen met ver beurdverklaring van het inbeslaggeno- mene. De kantonrechter vordert f 5 of 1 dag. ARKEL. Juni. Ondertrouwd: M. Sterk en W. van Gent. HARDEN XV ELD. Juni. Geboren: Kors Arianus, z. van H. Swets en P. E. Guis. Ondertrouwd: J. A. Kraaijeveld en P van Houwelingen. IMOÖRJDfREGHfT. Juni. Getrouwd: L. Oudshoorn, 22 j. (won. te Zoetermeer) en E. R. Bongers, 25 j. 1 P. (M. J. Keldetr, 28 j., (won. te Gou da) en O. de Jong, 22 j. D. Verboom, 20 j., en N. G. de Wlit, 20 j. (won te Snelfewaard). SCHOONHOVEN. Juni. Ondertrouwd: G. de Boer, 82 j. en J. E, Tronohet, 27 1 J, Krukland, 27 j. en A. yan der Ree, 24 J, VHHPI BLAD, NI1UW91LAP VOOR ZUID-HOLLAND IN UTRECHT, tohoonhovsneehs Courant VRIJÖAë 29 JUNI 1084 a BELANGRIJK WERK IN ONZE STREEK. Da vaate bruQ ovar da Lak. Msn kan oyer aan millloananwark apra- kan, all man het heeft over dan bouw van du nieuwe vaste brug ovar da Lak onder Vreeswijk. Want alleon da onder bouw word reeds aangenomen voor f 890.000. Daarbij komt dan natujirlUk nog do bovenbouw on het vale grondwerk. Trouwens |de aanneemsom van f 890.000 is zeor laag geweest, want de raming voor den onderbouw bedroeg f B1B.Q0Ö. Uit deze cijfers ziet men, dat de daling dar prijsen een belangrijke rol apeelt. Wie nu den Lekdijk uitrijdt van Jaarsveld naar Vreeswijk, bespeurt aan zijn rechterhand, ter hoogte van den weg naar IJsselsteim, de werkzaamheden. Aan deze zijde zijn de werkzaamheden voor den onderbouw reeds gereed. Dichtbij den dijk bemerkt men het groote bouwwerk, dat het landhoofd vormt en dat later door middel van een grondlichaam zal worden aangesloten bij den dijk en zoo de toegang tot den brug zal vormen. Ver derop, naar de rivierzijde toe, zijn drie kleinere landpijlers gebouwd en in het water van de rivier bemerkt men den ri vierpijler. Men krijgt eenigermate een denkbeeld van al deze werken, als men weet, dat de riVierpeiler een omvang heeft van 28 x 7 Meter. Dp landpijlers hebben een omtrek van 17.8 x 3.B Meter. De brug zal een overspanning verkrij- gon van In totaal 600 Meter lengte, waar van één overspanning over de rivier van ISO Meter lengte en twee overspanningen over de uiterwaarden, elk van 170 Meter lengte. De peilers worden uitgevoerd In gewapend beton, met een bekleeding Yan be tons teen. Thans is men aan de Noordzijde Yan de rivier, dus aan den Vianensohen kant, bezig met het werk. Ook daar schiet het al goed op. Men kan de heimaohlnee aan het werk hooren. Het heien geeohiedt volgens het systeem Mencke en Ham- •brock. De betonpalen, die ingeheid wor den, hebben een lengte van 10 tot lO'/i Meter. De brug wordt een vaste brug. De onderkant van den brug zal 15 Meter bo ven N.A.P. komen. Alle scheepvaart zal onder de brug door kunnen plaats heb ben. Dit beteekent natuurlijk een belang rijke verbetering voor de scheepvaart, omdat dan geen oponthoud meer noodig is om het beweegbare gedeelte van de schipbrug te doen uitvaren en voor liet verkeer te land, omdat dan niet meer be hoeft te worden gewacht voor de geopen de schipbrug. De weg krijgt aansluiting aan den kant naar Vianen op een grooten nieuwen weg, welke wordt gemaakt en die buiten Via nen om zal gaan. Deze nieuwe weg leidt over het Zederikkanaal, waarover een hooge vast brug gebouwd wordt en sluit dau weer aan op een nieuw te maken weg WaardenburgZaltbommel. Aan de Noordzijde krijgt de weg aansluiting op een weg, welke naar Utrecht zal voeren en die daar in de buurt van Oog in Al zal uitkomen. Dan zullen de tollen ver-, meden kunnen worden. De burgemeesters van belanghebbende gemeenten hebben in dit feit aanleiding gevonden om zich met de gemeente Utrecht in verbinding te stellen en te vragen om reads de tol len te willen opheffen, omdat in de na bije toekomst de baten toch zeer bedui dend zullen verminderen. Zullen dan nu eindelijk de gehate tol len verdwijnen? Het is voor de Lekstreek zeer te hopen. Het werk, dat wordt uitgevoerd onder Jeiding van den ingenieur van den Rijks waterstaat, ir. B. A. Gelders, zal einde 1936 gereed zijn. Dan tal de nieuwe brug met de aansluitende weggedeelten voor het vorkeer kunn«n worden opengesteld. IU VLIEG DEMONSTRATIE. Haastrecht. Zondag 1 Juli komt de heer Schmidt Crans, chef-instruoteur der Nationale Luohtvaartschool te Rot terdam, weer demonatreeren boven en om „De Kleine Betuwe1" en zal weer een landing met zijn vliegtuig maken op het land van de gebr. Koolwijk nabij „De Kleine Betuwe Het tal weer een druk- ko middag worden, want bij vorige ge- legehhoden gaf dote vlieger het bosto te ■.leien, wat in de luoht kan worden ge- i presteerd. De heer A. Verlaan, Blezen 44 te Bos koop, maakt de vlucht Rotterdam— Haastrecht mede als prijswinner bij de demonstratie op 29 April. Thans zijn ,*iweer attracties verbonden aan de vlucht van Zondag. Men zie de advertentie in B; dit, blad. Haastrecht. Woensdag vergaderde de gemeenteraad. De heer C. Slobbe werd door den burgemeester baron van He- mert tot Dingshof, beëedigd als gemeen- Het ontwerp-besluit van Ged. Staten, inzake de jaarwedderegeling van burge meester, secretaris en ontvanger, werd goedgekeurd. De verlaging welke 1 Juli in werking treedt, is bepaald op 10 pCt. Een voorstel tot aanschaffing van uitrustingstukken voor brandweerlieden tot een bedrag a f, 218.43 en tot aan schaffing van 4 slangen van plm. 15 M en 2 id. van 25 M,, werd goedgekeurd 'tol een gezamenlijkjbedrag a f 808.43. Een voorstel vaniB, en W. om nlotin to gaan op hot voorstel van den heer Meijor tot grenswijziging te Stolwijken sluis, werd met (i—fi stem goedgekeurd Tol elot werden ejnkele begrotingswij zigingen goedgekeurd. „Rust Roest" II. Haastrecht. Zaterdag wordt geopend de kersenboomgaard „Rust Roest" II, I gekgcii in de uiterwiaard onder deze ge meente, tegenover H^kendorp. „Rust Roest" is vim ouds bekend nis i een plaats welke veil wordt bezocht en I hel „Rust Roest" II li eigenlijk een uit breiding ran do eerste boomgaard, en beslaat een tamelijk groote oppervlakte^ Msn ile de advertentie in dit blad, De heer Q. Slobbe, de nleuw-bo- tioemde gemeente-eeoretarli eal 1 Juli In funotle treden. De hoer Slobbe heeft met lijn gesln reeds de woning betrokken van lijn ambtsvoorganger den heer A. de Groot. Haaitrecht. De landbouwer R, vrh Dijk In het naburige „Stoln" viel van oen voer hooi en brak bij dien val een aluu- telbeen, Dr. F. J. Hakkenberg verleende geneeskundige hulp. Gouderak. De kaartenverkoop gehou den op 23 Juni ten bate van het verple- gingsfonds voor „Zonnestraal" heeft f 23.88 opgebracht. —i Men ls weder bezig met de werk zaamheden om den IJsseldijk bij de Waal te verzwaren. Er wordt nu voort- gewerkt op de zandlaag die buiten ver wachting in de diepte is verdwenen. Kano-wedstrijd op de Glessen. Gleuandam. Op 28 Juli zal. uitgaande van de ijsclub „St. Moritz" op de Gies- sen een nationalen wedstrijd voor kano's worden gehouden. Er zal zeer waar schijnlijk groote belangstelling zijn. Gleisen-Oudekerk. Bij de aanbesteding van 00 M3. onderhoudsgrint voor den polder Giessen-Oudekerk-Bovenkerk wa ren slechts twee inschrijvers. Laagste was de heer G. J. van Houwelingen van Giessen-Nieuwkerk voor f 1.81 per M3 aan wlen de leverantie is opgedragen. De «peldjeeverkoop, gehouden tij dens het concert, dat gegeven werd door de harmonlevereeniging „Tempo" heeft ruim f 17 opgebracht. Woensdagmorgen, toen de heer J. v. D., aannemer te Hardinxveld, per auto den Damschenweg af wilde rijden, •n daarbij een wagen, geladen met hooi moest passeeren, geraakte de auto van den weg en kwam in een sloot terecht. De heer v. D. kwam er evenwel goed af, daar hij slechts gedeeltelijk nat was ge worden. Later heeft men de auto weer op het droge gebracht en is er men er mee teruggekeerd. ONDERWIJS-EXAMENS. Gorinchem. Ghr. Kweekschool Exa mens nuttige handwerken Geex, 5 can didates Geslaagd de dames: J. M. van Balen te Gorinchem, G. van Delsen te Leerdam, G. F. Ursinus Maurik en A. L Wisse te Nieuwendijk. Rijkskweekschool Eerste Groep. Ge slaagd de dames G. Tukker te Gorin chem, E. van Ieperen te Buren en P Suiker te Sliedrecht en de heeren G. Nieuwstad te Gorinchem en N. Looyen te Asperen. Groot-Ammer». Zaterdagavond om 7.30 uur wordt op het Sportterein een intereesanten wedstrijd gehouden. Het veteranen-elftal zal den strijd aanbinden tegen Geel Zwart UI. De burgemeester heeft aan de Ne derlandsche Zeemansoentrale vergunning verleend om in de maand Juli in deze gemeente een collecte te houden. Een dergelijke vergunning werd verleend aan het Tehuis voor alleenstaande blinden te Wolfshezen, gedurende de maand Augus tus, terwijl aan het Ghr. Militair Verband comité Gorinchem, toestemming werd verleend om in de maand September èen vlaggetjes-verkoop te houden. Zuster Relngardls vsrtrokken. Jutphaas. Ingevolge een onverwachte opdracht van den minister van Onder wijs heeft Zuster Reingardis, Overste van het Franciscusgesticht, onverwachts moeten vertrekken naar Vaals, waar zij op aanwijzing van den Miötster van Onderwijs een betrekking als onderwijze res moest aanvaarden aan de R.K. School Reeds, sinds 1923 was Moeder Rein gardis te Jutphaas als euster-onderwij- zeros werkzaam. De laatste zes jaron was zij tevens Overste en heeft ze door haar hartelijkheid en goedheid fclch bij oud en jong zeer bemind gemaakt. Ilaar vertrok uit de gemeente wordt hier dan ook zeor betreurd. Jubileum. Krlmpsn a.d. Lek. De heer G. van Ha lewijn hoopt 1 Juli zijn 25-jarig Jubileum te vieren als oollectant en deurwachter der Herv. Kerk. Trouw heeft hij deze functies vervuld en algemeen hoopt men, dat hij nog vele jaren deze taak zal mo gen vervullen. VrIJz. Chr. Jeugdverbond. Lekkerkerk. Het Gewest Rotterdam en Omstreken van den Vrijz. Christ. Jeugd bond (V.C.J.B.)' houdt Zondag hier een buitendag. 's Middags van 45.15 uur zal op het terrein van J. Broere en Zo nen N V. aan het einde van den Langen Achterweg, hetwelk hiervoor beschikbaar is gesteld, opgevoerd worden het open luchtspel „Elckerlyc", waarbij belang stellenden welkom zijn. Bijkens het verslag van de water leiding „Lek en IJssel" over 1933 is het voordeelig saldo over dat jaar f 9765.47. Over 1932 bedroeg dit f 3468.73. De uitslag van de wedvlucht van „De Postduif" van Ghateauroix (Fr.), afstand 600 K.M. en waaraan door 08 duiven werd deelgenomen ls als volgt: 1 Adr. v. Risp, 2 en 14 E Hofwegen; 3 Adr. Ros; 4 D. v. d, Graaf: 5 en 9 P. 81ingerland; 0 Ros en Verheij; 7 gebr. Broer; 8 en 12 Abr. v. Risp; 10 gebr Roest; 11 Jan Graafland; 13 Molenaar en Ligthart. De duiven werden losgela ten 0.40 uur. Snelheid lste duif 1233 M per minuut. Aankomst lste duif 14.50.30 j uur; laatste duif 10.25 40 uur. Loplk. Landbouwer J. v. L. moest met I een volgeladen voer hooi een vrachtauto I passeeren. Hij «tapte daarom van den wa«m, maar viel daarbij, met 't gevolg dat hij iljn been brak. Dr, Leering ver leende de eerete hulp, vraarna L. in het ziekenhuis te IJeeelateln ie opgenomen. i»- Een landbouwer ln deee gemeente ondervond den laatiten tijd nogal wat tegenapoed ln aijn bedrijf, Nu brak weer een paard een poot. En een paard kan in desen tijd van hooioogst moeilijk ge mist worden. Bij enkele personen word toen een lijst ter inteekening aangebo den, met het praohtige resultaat, dat nog denselfden dag een nieuw paard gratis kon worden aangeboden. Het mond- en klauwzeer. Loplk. Onder het vee van den land bouwer A. J. de Roos ls een geval van mond- en klauwzoor uitgebroken. Dit is het eerete geval ln dezen omtrek. Moercapelle. Bij de coutrole op rijwie len en auto's hebben de belastingambte naren weer enkele bekeuringen gedaan Diefstal. Moordrecht Rijks- en gemeente-politio hebben in den nacht van Woensdag op Donderdag nabij Akkeroord twee perso nen aangetroffen, die aardappelen ver voerden op^ hun rijwiel, die bleken te Waddinxveen te zijn ontvreemd. Beide personen, afkomstig uit Gouda, zijn ter beschikking gesteld van den burgemees ter van JWaddinxveen. Provinciaal wegenplan. Meerkerk. Hedenmorgen heeft de ge meenteraad met 42 stemmen besloten om alsnog f 400 bij te dragen aan het provinciale wegenplan ln de Alhlaieer- waard. Gemeenteraad. Nlsuw-Lekkerland. Een openbare ver gadering van den gemeenteraad ie be legd op Maandag 2 Juli, dea voormiddags om negen uur. De punten ter behande ling zijn: 1. Mede deelingen en ingekomen stukken; 2. Voorstel tot het verleenen van subsidie ln de onderhoudskosten van provinciale wegen in de Alblasserwaard; 3. Bestrating van bebouwde kommen. Bij J. en K. Smit's scheepswerven te Kinderdijk sija Woensdag een 30-tal werklieden ontslagen, wegens slapte in het bedrijf. Polder De Nasis. Ouderkerk a.d. IJssel. De door het be- etuur van den polder „De Nesse" in zijn jongste vergadering samengestelde keur of politieverordening, is thans door Ged. Staten godgekeurd. Ze zal nu t.m. 25 Juli ter inzage liggen. De werkloozensteun. Ouderkerk a.d. IJssel. Met ingang van 2 Juli zullen de werkloozen hier bij den secretaris van het steuncomité moeten overleggen een loonbriefje van de door hen in de afgeloopen week eventueel ver richte werkzaamheden, met vermelding van het verdiende loon en onderteekend dopr den werkgever. taeeuwijk. B. en W. stellén den raad voor, op de loonen en salarissen 10 pGt. pensi oenverhaal toe te passen en 0l/« pCt. korting, zoodat de totale korting dus zal zijn 10V« pCt. Gedeelde smart Reeuwijk. Gistermiddag bereed de heer F. Tol in de afd. Middelburg een bakfiets, waarop nog twee personen za ten. Hij kon zijn stuur niet houden en de bakfiets raakte in de langs den weg liggende wetering, waarin alle drie per sonen terecht kwamen. Zij konden zich zelf redden en haalden later de bakfiets op het droge. Reeuwijk. In de eerstvolgende raads vergadering zullen de salarissen van bur gemeester, secretaris en ontvanger aan een nadere regeling onderworpen worden zulks naar aanleiding van een ingeko men schrijven van Ged. Staten. Asfalteering Nleuwdorperweg. Reeuwijk. In een Vrijdagmorgen ge houden bespreking ten gemeentehuize, tysiohen B. en W- en den heer Jos. Mi- ohielen, voorzitter van den polder Reeu wijk, werd een voorloopigo overeenkomst bereikt, inzake asfaltoering van den Nleuwdorperweg te dorp Reeuwijk. Over eengekomen werd, het gevraagde bedrag van f 1000 dat de bewoners daar aan den polder moesten betalen, en hetwelk niet kon worden bijoengebraoht. voor re kening van de gemeente to nemen. Doze overeenkomst moet thans aan de goed keuring van den gomoenteraad en do ge committeerden van den polder Reeuwijk worden onderworpen, In de vergadering van Vrijdagavond van het polderbestuur werd na stem ming deze overoenkomst niet goedge keurd. Het bestuur wonschte het aan bod niet meer te handhaven. Het bestuur van polder Reeuwijk heeft met de firma Heldring en Pierson te Den Haag een leening aangegaan van f 50.000 a 4 1/8 pCt. a pari, af te lossen in 25 jaren. Streefkerk. Een werklooze, die thans weder werk heeft gevonden, heeft den tijdens zijn werkloosheid genoten steun over 1932 en 1933 in de gemeentekas te ruggestort. Gevonden een rijwielbelasting- plaatje, inlichtingen bij den gem.-veld- wachter. Stolwijk. Woensdag werd hier aan de halte voor de Nederlandsche Varkenscen trale 18 wagens, 488 stuks varkens ge laden, bestemd voor Boxtel en Oss. Stolwijk. Woensdagavond speelde het slagersolftal uit Gouda tegen een combi natie Stolwijk 1 en 2, welke wedstrijd eindigde met ö-d in het voordeel van Stolwijk. Waddinxveen. De postduivenvereni ging „De Sperwer" hield een wedvlucht van uit Chateauroux in Frankrijk, af stand 521 K.M. De prijzen werden als volgt behaald; A. v. d. Kraats le; Kers- begen 2e en 5e; C. van Dijk 3e, 4e en 9e; P. Versloot 0e en 14e, Abr. v. d, Graaf 7 en 10e; W. Berkestein 8e, 10e en 17et F. Metselaar 11e en 18e; N, J. la Grand 12a, J, Sleeuwenhotk IB; F, Vink 16e. Aankomst eerste duif 8.8.B4. IJiillsialn. Gevonden: een zilveren ooi- Her met kettinkje, Inlichtingen ten ge meentehuis», Xavenhulisn. De burgemeester heoft den gemeenteraad opgeroepen voor een openbare vergadering op Zaterdag 80 Juni, v.m. 10 uur, PRINS ALBERT VAN LUIK GEDOOPT. Geestdrift bij hst pufallsk. Gistermiddag hoeft d.o officieele doop plechtigheid van den prins van Luik, het derde kind van Koning Leopold en Ko ningin Astrid van België, in de kerk van St. Jacob op Goudenberg plaats gehad. Na afloop had hot koninklijk gezin op den terugweg buitengewoon treffende be toogingen in ontvangst te nemen. Schier onafgebroken klonk de kreet op Leve de Koning, leve de Koningin, en een regen van bloemen daalde uit de ramen op de hofkoetsen neer. Bij het koninklijk paleis brachten honderden vaandels van Luik- sche vereenigingen een groet aan den jongen prins en de andere leden van de Koninklijke familie. Ernstig ongeval. In de Noamsche straat is bij het voor bijtrekken van den koninklijken stoet een vensterkozijn, waarop talrijke nieuwsgie rigen hadden plaats genomen, bezweken. Drie personen moesten zwaar gewond naar het ziekenhuis worden overgebracht en anderen worden licht gewond. STAALCONFLICT BIJGELEGD. Gesn staking In Amerika. In het conflict in de metaalindustrie der Ver. Staten is een accoord bereikt, zoodat het dreigende gevaar voor een staking is afgewend. STAKINQSONLUSTEN IN CALI- F0RNIE. In verscheidene plaatsen langs de Ca- lifornische kust hebben zich ernstige stakingsonlusten voorgedaan. Kort na het bekend worden van de resultaten van bemiddelings-onderhan- delmgen ter bijlegging van de reeds we ken durende staking der havenarbeiders .schoolden duizenden stakers samen, die ontevreden waren over de hun inziens te geringe verbetering in het loontarief. De meuigto stroomde#samen voor de woningen ambtenaren bij de scheep- vaartinua'fchappijen. De politie kou niet voo-komen, dat de opgewonden ar beiders eenige buizen in brand staken. Op de kaden wieipen de stakers spoor- wegwagoiis yan 4e rails en vernielden ze. In Oakland bestormden honderden een fabrieksgebouw, liepen de fabrieksbewa- kers onder den voet en .stichtten brand in het gebouw. Ook in Los Angeles hebben arbeidërs- menigten gedemonstreerd vpor de woon huizen der werkgevers. Ook hier be stormden zij de huizen, ofschoon deze ter bescherming tegen aanvallen ver schanst waren met prikkeldraadversper ringen. Spoedig stonden ook hier de hui zen van de door de arbeiders meest ge hate werkgevers in brand. DREIGENDE WOLSTAKING. Conflict waarbij 75.000 arbei ders betrokken zijn. In New Engeland hebben 75 000 ar beiders in de wol-industrie besloten, op 2 Juli het werk neer te leggen. Zij eischen o.a. verhooging der loonen en vermindering van de arbeidstijd. Men heeft weinig hoop, dat het conflict bij gelegd zal worden. MERKWAARDIGHEDEN. Wat u eigenlijk een slakkengang? Eëta natuuronderzoeker hoeft nagegaan, dat een slak in één minuut 7X c.M. aflegt en in 14 dagen 2K KM. Oietermiddag is de 72-jari|e J, t. d. Gieken te Dongen, door ten autobui aangereden en gedood. Te Peaeau ia in het derde Heohlln- ger moordprooei inzake den moord op oen S.A.-man Gieelick tegen de elf be klaagden de doodstraf geëizoht, Prlne Albert van Luik, de jongate zoon van koning Leopold III van België, is gister in de kerk St. JaiQuei te Brus sel gedoopt. Te Arloa ia een groep offloieren van het Tsjeoboslowaaksche leger aangeko men, die zioh verbonden hebben dienst te nomen in het Boliviaanaohe leger voor den strijd in den Gbaoo. Nabij Kingsjau is een pantsortrein van het leger van Mandsjoekwo door bandieten tot ontsporing gebracht. De locomotief en vijf wagons werden ver nield. Zes en dertig personen werden gedood of gewond. President Roosevelt heeft teneinde nog voor zijn vacantie zooveel mogelijk gereed te komen, Woensdag 124 wetten onderteekend. Hij was daarmede om 1 uur in den nacht gereed. Daarna nam hij nog kennis van 15 wetten. Nog slechts 16 wetten wachten nu op zijn afdoening. OUDERKERK a.d. USSEL. Juni. Geboren: Dirk, z. van Wl A. Brouwer en J. Snoey. IN POLSBROEK. Hooggeaohte heer redacteurl Het is met eenigen schroom, dat ik w&t plaatsruimte kom vragen in uw veelgelezen blad, naar aanleiding van het sohrijvea van uw medewerker, die regelmatig de environs onder de loupe Uit de Maas te Roosteren is hot lijk opgovisoht van do Zondag bij het zwem men in de Maas te Obbioht verdronken mej. E. Vekken uit Obbicht. In het no. van Vrijdag J.l. komt een epistel voor over Polsbroek en nu is het waar, dat de meeste lezers deze stukken met veel interesse volgen, maar dit juist moet den schrijver aansporen zich om trent plaatselijke toestanden naar waar heid te doen inlichten. De fantasie, die in het epistel, dat over Polsbroek handelt, naar voren komt verontschuldigen we; een journalist mag zich in dergelijke artikelen wel wat vrij heid veroorloven. Wanneer evenwel gesproken wordt van een weinig tactisch optreden van de gemeente-politie bij een muziekuit voering moeten we daartegen protestee- ren De gemeente-veldwachter heeft zich in alle jaren vau zijn verblijf ten onzent doen kennen als>«i plichtsgetrouw amb tenaar, die stoédsf en overal tot volle tevredenheid/zijEbr superieuren zijn plaats inneemt. Hot o- derhoud der wegen is niet aan do gemconte, maar aan het bestuur van 't waterschap, de gemeente betaalt jaar lijks f 300 bij in de kosten van onder houd en geld op do eischen, die het te genwoordige asverkeer aan grintwegen stelt, zijn ze inderdaad goed te noemen. Dat de gemeenteraad er net zoo goed niet kon wezen is mede een bewering, die ik voor rekening van den schrijver laat. Wel verre van zichzelf een brevet van bekwaamheid te geven, bracht de raad mee door zijn besluiten, de belan gen der gemeente, naar zijn beste weten te dienen. Met genoegen mag geconsta teerd worden, dat bij verschil van in- zioht, èn in het college van B. en W. èn in de raadsvergaderingen een aangena me verstandhouding heersoht, en op de ze wijze van samenwerken worden de gemeentezaken het best behartigd. Een woord van dank intusschen voor het compliment inzake ons doelmatig en goedkoop raadhuis en het fraaie kerkje. De brandblusohmiddelen bestaan uit één motorspuit en één handspuit, te Polsbroekerdam gestationeerd. Wat de controle bij brand betreft en de toege kende vergoedingen aan hen, die bij zul ke gelegenheden bijzonderen arbeid Ver richtten, daarover kwamen ons nooit klachten ter oore. Ten slotte wordt gesproken over zwem men, buide goslaohten door elkaar; ook hierop moet ik aanmerking maken. De uitgeetrektheid vau hot wateroppervlak waar gezwommen wordt, leent zich uit stekend om beide goslaohten gescheiden van deze eport te doen genieten. HULDE AAN 0TT0 v. HABSBURG. Een viertal wielrijders vertrokken uit Schönbrunn te Weenen naar Steenocker- zeel, om Otto van Habsburg er hun hul de te betuigen. De tocht, welke zij ge heel per rijwiel afleggen, voert door Zwitserland en Frankrijk naar België.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 6