SCH00NH0VEN5CHE COURANT I' 1 Plaatselijk Nieuw? Schandelijk advies. 9 ZES BLADZIJDEN No. 6374. 66o JAARGANG. MAANDAG 6 JULI 1M4. i 6 JtLI :«m r, do hm k fa M 7 ma, Du. S. W. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN. HAVEN 28 Telof. 20. Tol.-Adros: Vannooten. Postrekening 18703. 10 uur, De. L. 10 uur, Da. Th. en K. en „De Gouderak. en 's av. 10 Uur en 'e av BEELDHOUWER AAN DEN ARBEID. .0 uur, Da. Van onde 7 uur, De. JEL. Bermweg. h 6 uur, De. M. ■v. Evangelisatie, nds 7.30 uur, de Godsdienst-On- m. 10 uur, Da. 6.30 uur, Leea- van do uur en 's av. 7 ididaat te Breda. 10 uur en 'a av. kman. uur en 'e av. 7 EEN TE. V.m. 9-30 uur en erk. 10 uur en 's av. V.m. 10 uur en ïapteijn. Voorbe- ndanaal. 10 uur en av. ND. V.m. 10 uur H. van Heijst. ISSEL, V.m. 10 oorbereiding voor vonds 7 uur, Ds. WILLIGE-LAN- Ds. J. Hoekstra, Avondmaal; ’s av. ra, Bediening van dankzegging. Am. 10 uur J. Smidt. .30 uur en NIEUWSBLAD VOOR ZUIDÜOLLAND EN UTRECHT 10.30 uur en tvink, Em.-Predi- Lvonds 7.30 uur, itreefkerk. L0.30 uur, Da O. vonds 6.30 uur, L V.m. 10 uur, n Schoonhoven; ir A. J. Dekker, te Ouda hoorn ABONNÉ’B, die rich aan A Oiddon bij lovoiwlangF u V v V ongeschiktheid Evangelisatie. van Joolingen, 30 uur, de heer la. 10 uur en r, van Goudj 1.30 uur en av. a. 10 uur Tj. Tak. GEM. 10.30 uur, Mej. an Brielle. KEN. n. 9.80 uur Dl. ing van het H. I uur, De. J. J. i het H. Avond- Op het terrein van de Bataafsche Petroleum Mij. aan den overkant van het U te Amsterdam, is thans opgesteld, om verder afgemonteerd te worden, het ge schenk der Ver. Nederl. Curacao. De Amsterdamsche beeldhouwer Gerrit J»n van der Ven legt fa lutate hand aan zijn monument. 10.80 uur en J. F. W. Erd> n. 0.30 uur O. Mulder. V.m. 10 uur en ïrunstingk. 10 uur en 'aav. .30 uur en 's av. 10 uur, De. P. riding voor het H. 6.30 uur, Ds. P. i. 8.30 uur, De. ipelle; v.m. 10.30 van Lekker kerk; Gunning, Voor- ondmaal. LO uur, De. H. het H. Avond- Da. H. Schroten, I. Avondmaal. uur, Ds. B. J. onze administratie opgeven voor de verzekering, zyn volgens de vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van AGO Gulden b\ QAA üu|,,on bÜ verhe* 700 Uulüen bü vorhe* 100 üuldon blJ verllM AO Gu,d®n bU verlies VftD vJvVz overlijden JvVz van hand of voel L*\J\J van een ooa. I VzVz van een duim. Lit/ een anderen vinger. „In iedere straat moet de massa der arbeiders, met hun vrouwen en kinderen, de straat opkomen”. Wat zegt men van zooiets? Men kan zich nog voorstellen, dat de partij, die uit Moskou orders en ondersteuningen krijgt ten slotte aan haar opdrachtgevers wil toonen, dat haar Russische meesters waar voor hun geld krijgen, dat zij naar Moskou kunnen rapporteeren; „Prachti ge straatgevechten, 6 dooden en 25 ge wonden, veel verzet. We sporen aan tot volhouden”. Het zou anders kunnen rijn, dat Moskou haar penningen minder royaal liet toevloeien of zelfs, dat een of meer leiders ontslagen werden. En men heeft aan Wijnkoop kunnen zien, wat een smeeken en vernederingen het kost, om dan weer toegang te krijgen. Maar niemand zal zich kunnen voor stellen, dat zij. dde op hun bureaux de plannen voor de „actie” bespreken, het besluit nemen om ook de vrouwen en kinderen daaraan te laten deelnemen, om hen dus bloot te stellen aan de ko gels en de sabelhouwen. De bedoeling van het advies is duide lijk. „De Tribune” hoopte natuurlijk, dat d'e politie en troepen minder onmensche- lijk zou zijn, dan zij zelf en de vrouwen en kinderen zou ontzien, zoodat de oproer lingen de handen meer vrij kragen. En ten tweede, wanneer bij die gevechten vrouwen en kinderen gewond of gedood waren, welk een prachtig materiaal zou daaruit niet te halen zijn om te schel den op de barhaarschheid van de politie. Men wendt zich met weerzin af van zulk een niets en niemand ontziende tak- tiek, toegepast door mannen, die in troe bel water hopen een gooide vangst te kunnen maken. Het niet eindigend stoken en ophitsen van „De Tribune” heeft nu ten slotte ge leid tot ingrijpen van de justitie, die db drukkerij heeft gesloten en het verschij nen van het Russische blad in onze taal heeft stop gezet. Wanneer dat eer der gebeurd was. zouden de droeve ta- fereelen in Amsterdam waarschijnlijk niet zijn voorgevallen. Readsbsolultsn. Krimpen a.d. IJssel.. In de Vrijdag avond gehouden raadsvergadering heeft de voorzitter het overlijden herdacht van Prins Hendrik en werd besloten een brief van rouwbeklag te zenden. Hierna werd geïnstalleerd ala raads lid de heer J de Mik, optredendo in de vacature-L. J. v. d. Linden. De Raad handhaafde het reeds eerder genomen bealuit om het waterleidingtarief te stel len op 9 pCt., hoewel Qed. Staten an dermaal aandrongen op een heffing van 10 pCt. Besloten werd accoord te gaan met de ontwerp-regeling bolreffende de jaarwedden voor burgemeesters, secre tarissen en ontvangers, nadat vooraf met 6 tegen 4 stemmen was verworpen een voorstel Van der Ent, om de kindertoe lagen af te schaffen. Vastgesteld wer den de jaarrekeningen van het GE.B. en Waterleidingbedrijf en werd da winst van het G.E.B. ad f 21.000 aan de bei de gemeenten uitgekeerd. Aangeboden werd de rekening 1938 met de volgende cijfers: gewonj dienst inkomsten f 669.858,75, uitgaven f 089.806 22, nadeelig slot f 829.951,47; kapitaaldienst: inkomsten f 1.186.012,04, uitgaven f 1.186.465,81, nadeelig slot f 458.77, Aangegaan werden nieuwe kaageld- leeningen ter aflossing van de thans loopende, terwijl voor dekking van ka pitaalsuitgaven voor het G.E.B. en aan schaffing van een motorspuit-sproeiwa gen een C Alblasserdam. De duivenvereen. „Dw Postduif” hield een wedvlucht vanaf Ze venbergen. met jonge duiven. De uitslag was: J. GaalKoutetaal 1, 16 en 37, Gebrs. Elkhuizen 2, 13 en 22, Gebr. v. d Markt 3, 19 en 42; J. Wolters 4, 9 en 24; Boon 6, 28 en 29; Breedveldtden Boef 6, 7, 31, 82, 63 en 54; G. H. Dijk 8, 36 en 51; Fr. Bakker 10,27 en 38; K. van Steenis 11, 12 en 86; N. de Zwart 14 en 89; G. Stout 15; W. v. d. Rhee 17; W. Ruiter 18, 80, 40 en 47: M. P. Lambion 20. en 49; de Jong—-Blok 21. 25 en 28; P. Zanen 26; P. Bas 83. 61 en 52; A. den Hartog 34, 41, 44 en 45; M. Stout 43; W. Ponsen 46; de Gelder 48; A. K. Re- coert 50. Losgelaten 1.0 uur. Aankomst le duif 2.7.87 uur. Aankomst laatste duif 2.86.25 uur, BI. Vjb. 10.80 1; ’«avonds geen Krlmpsn a.d. IJssel. Woensdagavond reed een zes-wielige auto van Bruinzeels Deurenfabrieken te Zaandam tegen een lichtpaal van de straatverlichting op den hoek van de Steenbakkersstraat. De paal werd geheel ontzet en moeat wor den verniewd. Aan den heer J. Boer is vergun ning verleend tot het bouwen van vier woonhuizen aan de Steenbakkersstraat. Door het springen van een band. Krimpen a.d. IJssel. Dinsdagmiddag geraakte een vrachtauto, geladen met flesschen karnemelk, ter hoogte van het pand van den heer G. v. Duijvendijk, buitendijks van den IJsseldijk. De auto sloeg een keer over den kop en kwam weer op de wielen terecht. De lading was echter uiteraard tegen een dergelij ke buiteling niet bestand, doch kwam er naar omstandigheden nog redelijk af. Ongeveer een derde der gevulde fles- schen was gebroken. De ruiten der ca bine van de auto werden verbrijzeld. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Het ongeluk werd veroorzaakt door het springen van een band. Eierveiling 4 Juli. Aangevoerd wer den 3500 eieren. De prijzen waren voor kippeneieren f 1.95f 2.30, voor eend- eieren f 1.802 en voor ganzeneieren f 6.50. Kaas bracht f 0.20 per pond op. De leerlingen der U.L.O.-school hebben het schoolreisje al te pakken. Met een heel groote reiswagen is een tooht gemaakt naar Den Haag en Sche- veningen, waarna het verdere gedeelte van den dag in Katwijk is doorgebracht. De kinderen hadden een gelukkige dag en keerden gelukkig en voldaan huis waarts. FELLE BRAND TE LEXMOND. Boerderij In de asch gelegd 42 varkeno omgekomen. Lexmond, In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in de buurtschap Aoht- hoven onder deze gemeente een felle brand gewoed. Een man, die op de Lek aan het peu ren was naar paling, de heer Brokking, ontdekte omstreeks 1 uur het vuur en haastte zich naar de plaats van het on heil. Het bleek de boerderij van den landbouwer Bos te zijn, waar de brand woedde, De bewoners schenen toen nog niets van den reeds uitslaan den brand te hebben gemerkt en toen de heer Brok king hen waarschuwde hadden zij nog maar juist de tijd om zich in veiligheid te brengen, zoodat niets van den inboedel kon worden gered, Het vuur breidde zich door de droogte verbazend snel uit en sloeg weldra ovsr naar de hooiberg en een paar schuren. In de laatste kwamen 42 varkens in de vlammen om. Toen de brandweer van Lexmond met de motorspuit ter plaatse kwam, was het vuur reeds te ver gevorderd om nog iets van de boerderij te kunnen redden. Zoo wel het huis als de beide schuren en de hooiberg werden geheel in de asch ge legd. Bijna 300000 werkloozen moeten ge steund worden. Sinds ongeveer 10 jaren is die toestand zoo en de uitgaven daar voor worden zoo drukkend, dat, bij de blijvende teruggang der rijksmiddelen, het voldoen aan de eischen voor onder stand steeds moeilijker wordt. De finan- cieele toestand van ons land is op het oogenblik gevaarlijk. We behoeven slechts drie getallen te nemen, om dat aan te toonen. Het totaal van alle ge wone openbare uitgaven bedraagt per jaar 1400 millioen. De uiterst belasting- capaciteit is niet hooger dan 1300 mil lioen. Rente en aflossing van openbare schuld eischen 500 millioen. Hieruit al kan men zien, dat we ons bewegen op de rand van een bankroet en dat de aller uiterste voorzichtigheid en zuinigheid geboden is. Over de gejieele linie zijn straffe bezuinigingsmaatregelen inge voerd en daartoe behoort ook verminde ring van de steun aan werkloozen. Deze maatregel is ongetwijfeld zeer hard en voor velen haast niet te dragen, maar nood breekt wet en geleidelijk worden we allen min of meer op rantsoen ge steld. Men heeft gelezen, hoe een bepaalde wijk in Amsterdam op die bezuiniging heeft gereageerd door ongeregeldheden en gevechten met politie en troepen. Merkwaardig is tegenover deze revo lutionaire woelingen de houding van twee politieke partijen. De S.D.A P. men kan het in dit nummer lezen heeft een waarschuwend woord laten hooren, om niet op die wijze te trachten verbetering van steunuitkeering te ver krijgen, en beveelt haar partijgenooten zich niet te laten opjagen door onrust stokers. De communistische partij, daarentegen geniet van die onlusten. In het blad van die partij „De Tribune”, geeft zij leiding en aansporing aan de verzetplegers, onderricht in de wijze van straatgevech ten leveren en vuurt de ongelukkige uit voerders van dat advies aan tot dapper volhouden. Maar het schandelijkste wat het blad daarbij zegt, is wel het vol gende: VeiMi'hijnl Mnnii'b'g, Woonmlng on Vrijdag l’tijs hij v-'niitholii- llng: vuur H.-h'.onbo'por maanden i 1.25: p. p«mt f 1.00. Mot vorzokoriiig IA ooiilx moor. gaan van maximaal f 20.000, rentende 4 3/8 pCt. Voor 5 onbewoonbaar verklaarde wo ningen werd de ontruimingstermijn met 1 jaar verlengd. Bij het hier ter sprake brengen de gewijzigde steunregeling, Stelde heer Van der Ent voor, een motie ter 1: „Fy kennis te brengen van den minister van •dt af- sociale zaken, inhoudende een verzoek deze ongedaan te maken. Na bespreking werd besloten dit verzoek uit te breiden door voor de groote gezinnen geen be perking op te leggen als maximum-uit- keering. Krimpen a.d. IJsmI. De P.V. „De Snelvlieger” hield Zaterdag 30 Juni een wedvlucht van Ghataroux (Frankrijk), afstand 605 K.M. Aan deze wedvlucht namen 40 vogels deel. De duiven wer den des morgens om 6.10 in vrijheid ge steld. Slechts één vogel en wel van den heer N. Stijnen, bereikte dienzelfden avond het hok. Deze duif stond ook ge noteerd voor den nationalen wedstrijd, Uxtgeschreven door Gorkum. Aan dit concours namen 180 vogels deel. Ver- moedclijk zal de vogel van bovenge noemden liefhebber ook den len prijs nationaal hebben. :f. OEM. V.m- 9.90 uur en erk. V.m. 10 uur en I. J. Grisnigt. GEM. jlebouw Kinderdijk avonds 6 uur, de ïenendaal. SEL. Lokaal Da ur en 's avonds 5 Adverten tiön1-0 regels 1.80; elke regel meer 0.20: derde plaatsing hnlven prijs. Adver tent! ön worden gratie ge plaatst in „Do Gorcumer”. 1934 i,_ 65 «Jachtvergunningen. Arkel. Toen Zaterdagavond de 58-ja- rige landbouwer de J. van zijn land, huiswaarts keerde, voelde hij zich plotse ling bij de Schotdeurensohe brug onwel worden en werd binnengebracht bij den heer de B. Van daar uit werd hij per au to naar huis vervoerd. De inmiddeli ont boden geneesheer achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk, waar direct operatief werd Ingegrepen. De toe stand van den patient is zorgwekkend. Mlaandag 16 Juli zal de hoogste klasse der O.L.8. een reis maken per au tobus. De reis gaat via Utrecht, Hilver sum, Naarden en Bussem naar Oud-Val- keveen en terug over Huizen, Hilversum, Soesterberg en Utrecht. Ook ouderen kunnen zich opgeven tot a.s. Woensdag om deze reis mee te maken bij de Ouder- commissie. De langs de huizen gehouden collecte om de kosten van het schoolreis je te dekken, bracht f 76.55 op. Met de te houden landdag op Zon dag 15 Juli van „De Rijzende Kerk” afd Gorinchem, in den tuin van de Jeugdher berg „De Pinksterblom” te Arkel zullen de leden een spel opvoeren, getiteld: „Py ramus en Thisbé. Het geheel wordt if gewissld met reidansen. Een dezer dagen hield de konijnen fokvereen. „Streven tot Verbetering” haar jaarvergadering, waarop werd be sloten om op 8, 9 en 10 November een tentoonstelling te houden in het gebouw „Odina”. Bergambacht Het gemeentebestuur heeft een telegram van rouwbeklag ge zonden aan de Koningin en de Prinses wegens het overlijden van Prins Hen drik. De vereeniging „Kinabu" zal in dezen zomer vier zwakke kinderen uit zenden naar een gezondheidskolonie. Het bestuur van het Bergambacht- sche Zwembad heeft vergunning ge vraagd tot het houden van een verloting. De oude en vervallen houten brug tusschen de verbinding Schepens traaf je en Stationsweg is vervangen door een betonnen brug met ijzeren leuningen, wat niet alleen een verbetering, doch ook een verfraaiing is voor dat gedeelte van het dorp. Schoolreisje, Capelle a.d. IJssel. De leerlingen van die drie hoogste klassen der Ghr. School maaiten met bestuur en personeel een reisje naar Haarlem en omstreken. ’s Morgens half acht vertrok men met drie autobussen onder veed belangstel ling van ouders en belangstellenden en ging de reis regelrecht over Voorburg, waar een kort bezoek werd gebracht bij het' oud-hoofd der school, den heer A. de Oude, naar Haarlem, ’s Avonds pl.m. 8 uur keerde men terug, na op dezen dag v^n het heerlijke zomerweer volop genóten te hebben. Oranjevsresniglng. Capslls a.d. IJssel. De Oranjevereni ging jlMilhelnrina” Vergadert heden avond ter bespreking van de viering van den Koninginnedag. Giessen-Nleuwkerk. Het zoontje van den heer H. M. viel buiten de schouw in de Giessen- Omstanders bemerkten het ongeval en brachten de knaap weer op het droge, zoodat het ongeval goed af liep. A. C. Tukker te Meerkerk 4e prijs. Vrijdag maakten de leerlingen der hoogste klassen van de chr. school met drie autobussen een reisje naar Rhe- nen en omstreken,, 's Morgens om half zeven vertrokken zij. Mede door het prachtige weer hebben de kinderen vol op genoten, 's Avonds om ongeveer 10 uur reden d!e autobussen ons dorp weer binnen, opgewacht door ouders, zusjes of broertjes. Verbetering Rlstveldschs dijk. Arkel. Thans is een aanvang gemaakt om de kuilen in de bochten op den Riet- veldschen dijk te vullen ep deze bochten te asphalteeren, wat een groote verbete ring beteekent. Arkel. Gedurende het eerste halfjaar 1934 zijn ten gemeentehuize uitgereikt Brandstichting? Wij vernemen, dat alles verzekerd was Wat de oorzaak van den brand betreft, wordt algemeen aan kwaadwilligheid ge dacht. Langerak. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat een konijn van A. Veen 14 jongen heeft geworpen. Allen zijn in leven; ze zijn geheel wit van kleur. Moarcapslla. Op de Donderdag 5 Juli 1984 gehouden eierveiling waren aange voerd 11499 kippeneieren. Prijzen f 1.96 f 2.40. 180 eendeieren, prijzen f 1.80— f 2.26, alles per 100 atuks. Nleuwerkerk a.d. IJssel, Bij de nieu we normen van de steunregeling is be paald, dat de huurtoealag zal bedragen 2/8 gedeelte van hetgeen de huur meer bedraagt dan f 2,60, tot een maximum van f 1,25. De Luchtbode heeft een wedvlucht definitieve leaning word unge- gehouden van Compiégne, afstand 820 m. 10 uur en 's av. van Woerden. .m. 10.30 uur en Molenaar, Em.-Pre- Gered. Toen het zoontje van den heer H. met een paar vriendjes aan het visschen was en beet had, greep hij naar zijn snoer en schoot over de schoeiing in de rivier. Gelukkig was mej. Blom in de nabijheid en bemerkte zij het onge luk. Met veel moeite wist zij het ventje op den kant te krijgen. Daar het vloei end water was, zou zonder dit kranig optreden het kind groot gevaar hebben geloopen. Hol- on Boelcop. In de afgeloopen week is een begin gemaakt met da vernieu wing der beschoeiing aan den Westelij ken kant van het Merwedekanaal, nabij de ^waanskuikenbrug. Inplaats van houten beddings worden thane als proef jptare betonnen platen voor de waterkee- ring gebruikt, die door een heimachine op hun plaats worden gebracht. Tegen den metselaars patroon F. heeft de' gemeentepolitie proces-verbaal opgémaakt wegens overtreding van de arbeidswet. Gevonden: een kinderportemonnaie met inhoud. Inl. gem.-veldwaohter. Amelde. De Poetduivenver. „De Snel- vlucht" hield' Zaterdag 7 Juli een wed vlucht met 54 jonge duiven vanaf Roo sendaal, afstand 58 460 K.M, De prijzen werden ala volgt behaald: 1, 5, 10, 17 en 18 M. van Leer; 2, 6, 7, 8, 11 en 13 Herm. Streefkerk; 8, 12 en 15 J. van Gelderen; 4 M. Roverto; 9 en 16 G. van Middel koop; 14 G. Roodhorst. Lol om 1.80 uur. Aankomst eerste duif 2.8307 uur, acht tiende duif 2.47 uur. Dondedagavond' wordt ingekorfd voor Lier. Van de wedvlucht Chateauroux (619 K.M.) welke zoo’n abnormaal slecht ver loop had, en waarvan Maandag van de 22 vogels nog niet één was teruggekeerd Is thans van de volgende leden een duif thuis gekomen: P. v. Kekem, le prijs; J. v. Gelderen 2e prijs; A. v. Oort 8e prijs i. V.m. 10 uur en »er H. Vlot. .m. 1030 uur, n.m. lur, Leeskerk. F. KERK. ;ur en 's avonds 5 ïodde, van Delft. 10 uur en 's av. 7 Student te Apel- K.M. In concours waren 44 duiven. Los gelaten 8 uur, aankomst le duif 2.25.45 uur, laatste duif 8.08.37 uur. De prij zen zijn als volgt toegekend: 1 en 10 J. Edeling; 2 en 5 A. Streef; 8 D. d. Ham, 4 J. v. Reeuwijk, 6, 9 en 11 C. A. de Koning; 7 Jac. Muit, 8 B. v. Vliet; 12 H. Heikoop, 18 A. Haak; 14 L. Dam. Nleuwerkerk a.d. Uwel. Op Woensdag 11 Juli zal het Gemeentehuis, in ver band met de begrafenis van den Prins, den geheelen dag gesloten zijn. Nleuwpoort Mej. G. Vuijk is te Utrecht aan het Academisch Ziekenhuis geslaagd voor het 2e overgangs-examen, diplo ma B. Kostelooze rljwlelplaatjez, Nleuwpoort De assistent der Rijks- belastingen houdt voor de behandeling van aanvragen ter nakoming van een kosteloos rijwiel belastingmerk voor de gemeenten Nieuwpoort, Groot-Amfners, Goudriaan en OttoUnd, zitting aan zijn woning te Nieuwpoort, no. 61, vanaf 16 Juli—6 Augustus op Woensdagavonden van 19.30—20.30 uur en des Zaterdags middags van 1516 uur. Alleen hoof den van gezinnen (of een door het hoofd aan te wijzen lid van het gezin) die met in de Rijksinkomstenbelasting zijn of zullen worden aangeslagen, een rij wiel voor het beroep noodig hebben of het gebruiken om zich naar hun werk te begeven wanneer de werkplaats meer dan een half uur gaans van de woning is verwijderd, kunnen voor een koste loos rijwielmerk in aanmerking komen. Eventueel aanslagbiljetten der inkom stenbelasting mee te brengen bij aanmel-* ding. De heer G. B. Fortuyn, thans lui tenant ter zee 2e klasse a/b van H.M. „Medusa”, heeft met goed gevolg examen afgelegd voor luitenant ter zee der le klasse. Evenals het vorige Jaar stellen de gemeente-secretaris en de gemeente veldwachter zich beschikbaar tot het in ontvangst nemen van oude rijwielbelas- tingmerken ten bate van de t.b.c.-bestrij- ding. Ouderkerk a.d. IJssel. De schietver- eeniging Joubert’ zal op 7, 14, 21 en 28 Juli, en op 4, 11, 18 en 25 Augus tus alhier een schietwedstrijd organisee- ren, telkens van 710 uur. De prijzen bestaan uit kunstvoorwerpen en zullen op ^1 Augustus worden uitgere'kt. Ds. J. G. Woelderink, Ned. Herv. predikant alhier, zal voor den Ring Schieland van den Ned. Bond van Jon- gelingsvereenigingen (Herv. Bond op Geref. Grondslag), welke op 18 Juli een landdag te Bleiswijk hoopt te houden, een rede uitspreken, getiteld: „Met een vol komen hart”. Aan de laagste Inschrijvers, de heeren Abr. Omop„ L. de Jong Zn., Pl. van Reeuwijk, T. Ouwerkerk en Joh. Holdermans, reep, metselaar, timmer man, schilder, electrlcien en loodgieter, 1« opgedragen het bouwen van een wo ning voor rekening van den heer A. Visser Ps. aan dan Kerk weg. DE NIEUWE 8TEUNN0RMEN. Ouderkerk a.d. IJsmI. Vanaf 1 Juli Worden de ultkeeringen aan de werkloo zen gedaan overeenkomstig ds navolgen de vastgestelde tarieven: Uitgetrokkenen: De steun bedraagt ten hoogste: a. Voor de gehuwde en onge huwde kostwinner! f 9 per week bene vens 76 ot. per gezinslid boven de twee personen; b. Voor kostgangers f 6 per waak. Reglementair nog niet rechthebbenden en dubbel uitgetrokkenen: De steun be draagt ten hoogste: a. Voor gehuwde en ongehuwde kostwinners f 8 psr wssk benevens 75 cent per gezinslid bovsn twee personen; b. Voor kostgangers f 5.60 per week. Ongeorganiseerden: Do steun bedraagt ten hoogste: Voor gehuwde en ongehuw de kostwinners f 7.50 per week benevens 75 ot. per gezinslid boven twee perso nen. b. Voor kostgangers f 6 psr week. Huurtoeslag: Als huurtoeslag wordt uitgekeerd twee derde van hetgeen de huur meer bedraagt dan f 2.50, eohtor tot. een maximum van f 1 per week. Maximum steunuitkeering: Hot maxi mum bedrag dat als steun zal worden uitgekeerd, mot Inbegrip van gezinsle den- on huurtoeslag bedraagt f 15 por week voor de uitgetrokkenen en f 14 per week voor do overigen. Wijziging verordening. Bovendien werd art. 11 van do veror dening op do steunultkMring als volgt gewijzigd: Aan uitgetrokkenen kan voor éénmaal op grond van doso regeling steun worden verleend te hoogste: a. 18 weken aan kostgangers on b 24 weken aan gehuwde en ongehuwde kostwin ners. Raakt iemand van rijn werkloosonkas uitgetrokken, dan le dit aantal roep. 9 en 18 weken. Zij, die met ingang desor steunrege ling worden gMtound ala uitgetrokkenen kunon vanaf do ingang der regeling re kenen op 18 on 14 weken. Hij, die een zoodanig aantal weken hoeft getrokken, als uitgetrokkene, valt dan bü de cate gorie der dubhel-uitgotrokksnsa.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 1