SCHOONHOVEN5CHE COURANT IVO ROL Plaatselijk Nieuws i el. 27 r-Ameu- :anter trasse erdam en verbruiker. Voortbrenger TIEN BLADZIJDEN 'm VRIJOAO 20 JULI 1«M 00» JAAMMTO. IEUWSHADVD0R2UID HOLLAND EN UTRECHT Tolof. 20. Tol.-Adres: Vannooton. I. W. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN. HAVEN 20 Postrekening 13703. JLI W* kwamen den met Slie- K. Meisjosclub van rische m hier het, Jwlelen. In het rapport van het Bureau voor Publiciteltswaarde wordt vermeld: Dit blad heeft agenten en corraspon- denten o.a. in de volgende gemeenten: Alblasserdam, Arkel, Ameide, Ammerstol, Benschop, Bergambacht, Berkenwoude. Bleskensgraaf, Boeikop, Brandwijk, Cabauw, Capelle a-d IJssel, Giessen-Nieuwkerk, Giessen- Oudekerk, Giessendam, Gorinchem, Gouda, Goudriaan, Gouderak Groot-Ammers, Haastrecht, Hardinxveld, Hekendorp, Heikop, Hoog-Blokland, Hoornaar, Jaarsveld, Kinderdijk, Krimpen a.d. Lek, Krimpen a.d. IJssel, Langerak, Lekkerkerk, Lexmond, Lopik, Lopikerkapsl, Meerkerk, Moerkapelle, Molenaarsgraaf, Moordrecht, Nieuwerkerka.d. IJssel, Nieuw Lekker land, Nieuwpoort, Nieuwland,Noordeloos, Ottnland, Oud-Alblas, Ouderkerk a d. IJssel, Oudewater, Papendrecht, Polsbroek, Polsbroekerdain, Reeuwijk, Schelluinen, Schoon hoven, Sliedrecht, Stolwijk, Streefkerk, Tien hoven, Vlist, Waddinxveen, Willige-Langerak, Wijngaarden, Woerden, IJsselstem, Zevenhuizen - srp con- tbewer- Vetten. khoudin- iken, het lomoriën, en hypo- ing van van de komen Neder- -ie£ J BENOEMING NOTARIS. Giessendam. Bij K. B. is benoemd tot notaris te Giessendam H. A. Dekker, no taris te Pontianak (Ned.-Indië), tijdelijk met verlof hier te lande, verblijvende te ’s-Gravenhage. Begin nog heden met „Wat Mijnhardt maakt is goed.” Assendelft, en M. de Kruijk. ABONNÉ'S, die sioh aan Gulden bij lovonniimg* Lt v V (/ongeschiktheid Rotterdam; 2e prijs (flO) aan Joh. Hen- Idrix; 3e prijs (f 7.50) aan J. H. L. van de 4e prijs (f 5) aan D. onze administratie opgeven voor de verzekering, ztyn volgons de vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van Af)f| ö'dden bi QQf| 01,1110,1 bU verhei OAA 0,11,10,1 l’V vorliw |AA Oulllon veriie» 4A Gulden by vorlio» m VVV overliiden )vv van hand of voet ZSVV van een oog. IVV van een duim. vV een anderen vinger. Werkloozsncursus. Krimpen a.d. IJssel. Deze week is de 4e cursus voor jeugdige werkloozen, n.l. die in electrtech iasschen, begonnen. De cursus wordt gehouden in het voormali ge machinegebouw van de werf „De Hoop” van de firma Van der Giessen, welk gebouw door genoemde firma wel willend ter beschikking is gesteld. Er hebben zich voor dezen cursus 30 jonge lieden aangemeld en wol 23 uit onze gemeente en 13 uit Capelle a.d. IJssel, welke gemeente in samenwerking met de onze cursussen voor jeugdige werk loozen organiseert en hiertoe bijdraagt in de kosten. Het practisch gedeelte der laschcursus staat onder leiding van den heer P. J. Meerkerk alhier en het theo retisch gedeelte onder le.dlng van den heer J. C. Brinkhuijsen uit Rotterdam. Ons gemeentebestuur met aan het hoofd de burgemeester, ontwikkelt een groote activite t ten opzichte van de zorg voor werkloozen, door het sleed» weer zoeken naar nieuwe werkverschaffings-objecten en, wat betreft de zorg voor het opko mend geslacht der arbeiders, door het organiseeren van de verschillende vak cursussen. Woensdagmiddag ia bij het vervoe ren van zand van de losplaats bij het postkantoor naar het terrein der werk- verschaff.ng achter het evangelisatie-ge- bouw een klpkar uit de rails geraakt. D« k’pkar sloeg om en een der bestuurders, de arbeider L. C. Sch.. viel er overheen en kwam met zijn hoofd zoodanig op de steenen terecht, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling van dokter Vis ser moest stellen. Donderdag is een aanvang gemaakt met het leegpompen van de gedeeltelijk afgedamde Slikaloot ten behoeve van de en ling: niiwui mh Woensdag heeft het bestuur van den polder N.-L. schouw gehouden over hel aohoeven en schoonmaken van alle watergangen in den polder (de z.g schoof schouw). Er werden geen belangrijke overtredingen geconstateerd; alleen werd aan een paar ingelanden een waarschu wing uitgereikt, doch boeten behoefden niet te worden toegepast. u Stowljk. De heer G. v. d. Werken van de opleidingsschool te Amsterdam, is per 16 JuH benoemd tot rijksvsldwaohter te Stolwijk. Waddinxveen. Mej. de wed. Spek, d'e het voorraam van haar woning omhoog had geschoven, Met het raam uit haar Ing gehouden worden van handwerk, dat vervaardigd is door de Meisjosclub van „De Rijzende wKerk" voor de verloting. De opbrengst verloting zal geheel ten goedo aan de Ned. Herv. Kerk. De jongeheer M Meijer is overge- plaatst vïn do Böu naar d.i do kinase klasse van het gymnasium te Gouda. Mejuffrouw Antoinette van Duyvendijk is zonder examen toegelateu tot de le klas se van het Gymnas'um Aan de H. B 9 te Gouda is bevor derd van de IV JJ klassa naar de V B mej. L. Broore. Van 1 tl A naar IV A de jongeheeten J. van Dijk, T. Meijer en J. de Boon. De vereeniging „De Postduif” hield een wedvlucht vanuit Gorbeil (Fr.). Af stand 368 KM. Deelname 47 duiven. Losgelaten 0 uur. 1 en 7 E. Hofwegen; 2 J. Graafland; 8 Molenaar en Ligthart; 4 Joost den Boon; 5 A. de Groot; 6 en 10 Ros en Verhelj; 8 D. van der Graaf; 9 Gebr. Broer. Aankomst eerste duif 11.52.03 uur en laatste duif 12.28.53 uur Snelheid eerste duif 1128 M. per minuut. Veilingvereen'ging „Lekkerkerk en Omstreken'’. Groentenveil.ng: Bloem kool 5—9 cent, spitskool 84 cent; kro ten 1—2 cent per bos. snijboonen 15—18 cent, princesseboonen 1214 ct.. tuln- boonen 12 ct., alles per K.G.uien 1'2 cent per K G.; roode en zwarte bes sen 7—9 ct. p. pond. Aardappelen 67 cent per K.G. (zonder heffing). Het programma van het op Zater dag 21 Juli te houden festival ter her denking van het 15-jarig bestaan van Lekkerkerk’» mannenkoor „Zanglu»t” i» als volgt: 1.30 uur: Aankomst der ge zelschappen; 1.45 uur: Opstellen der vereeniglngen op het Kerkple'n; 2 uur: Optocht naar hst feestterrein; 2.10 uur: Verschijnt Mnnndng, Woonsdng Vrijdiig. I’rljs bij vooriiilbotn- voor Hflioonlioven por II inion 1.25: n. post f 1.51'. vorzekerlng 15 conls mooi. dat vleesch niet gediend was. zoodat ook die dure blikjes, welke slechte een jaar bewaard kunnen blijven, wel op ’n asch- vaalt terecht zullen komen. Waarom doet men zoo? Niet omdat er te veel kruisbessen en tarwe enz. is, maar omdat de kosten van voortbrenging hoo- ger blijken te zijn dan de verkoopsprijs. Wel, zal men zeggen, dan ligt het mid del voor de hand: verlaag die productie kosten. Maar dat zou beteekenen loons verlaging, wat niemand begeert en waar uit ook weer zou voortkomen verminder de koopkracht en dus verminderde af zet. Verhoog dan den verkoopprijs is de voor de hand liggende tweede oplossing. Maar dat kan alleen door vernietiging van een groot deel der voortbrengselen, of door allerlei steunmaatregelen van de regeering. Daarbij komt evenwel het on vermijdelijk gevolg dat door die kunst matige verhooging van den verkoopprijs het leven duurder zou worden. Is er geen derde oplossing denkbaar? Men heeft hiervoor geopperd om den weg tusschen voortbrenger en verbrui ker goedkooper te maken door het ver voer goedkooper en vlugger te doen plaats hebben en door vergemakkelijking van den afzet, d.w.z. door opheffing van de hinderlijke bepalingen en voorschrif ten die de verschillende wetten tusschen consument en producent hebben gelegd. Zoodanige vereenvoudiging zou waar- waarschijnlijk wel goede gevolgen heb ben, maar we vreezen dat hiertoe niet gemakkelijk zal worden overgegaan, om dat het lichter valt een berg te verplaat sen dan een wettelijk *Voorschrift opge heven te krijgen. Moderne talen. Nleuw-Lekkerland. Aan de 2e open bare school te Kinderdijk, gem. N.-Lek- kerland, zal begin September weer ge legenheid bestaan, om, na de gewone schooluren, gratis onderwijs te ontvan gen in de moderne talen. De lessen zul len worden gegeven door mej. G. Stek, Duitsch, en den heer G. Golverdingen, Fransch en Engelsch. Het onderwijs wordt bekost gd uit een fonds, groot f 15.000, hetwelk in 1898 door eenige no tabelen der gemeente is gesticht. Ts water gelaten, Nlsuw-Lekkerland. Bij de N.V. J. en K. Smit's scheepswerven te Kinderdijk is Donderdag te water gelaten een mo tor hopper zuiger voo» Belg eche rekening. De afmetingen van het schip zijn: lengte 72,00 M., breedte 12,08 M. en d.epte 5.20 M. In het schip wordt geplaatst een 10 cylinder M.A.N.N. dieselmotor voor het aandrijven van de schroef of de zand- pomp. De hopper i» in staat zich zelf t» laden en te lossen. Vervolgen» werd de kiel gelegd voor een motorvrachtboot, lang 40 M., breed 6,00 M. en diep 2.00 M., ook voor Bel gische rekening. De voortstuwing zal geschieden door een 8 cyl’nder Smit M.A.N.N. dieselmotor van 160 P.K. Straatprsdlkatl». Nleuw-Lekkerland. Vanwege de evan gelisatie (straatpredlking) in Nederland, werd Dinsdagavond op het plein voor de Ned. Herv. Kerk een openluchtgods dienstoefening gehouden» welk» werd ge leid door den evangeltet P. v. d. Ster, bijgestaan door mej. R. Boer, beiden uit Maasland. Eerstgenoemde hield van uit een evangeliaatie-auto een eenvoudige, maar overtuigende prediking, afgewis seld met tweestemmig gezang. Een en ander werd door het publiek met aan dacht beluisterd. Hoewel het weer mee- werkté, was toch de belangstelling niet groot. handen vallen. Het viel op naar rechter hand, die daardoor inwendig zwaar ge kneusd werd. Een der vingers werd to taal opengescheurd. Uitgaande van den Waddinxveen- schen Middenstand en Industrieelen en de R.K. Middenstand „De Hanze” werd Woensdag 18 Juli voor ouden van da gen en gebrekkigen een autotocht geor ganiseerd. Ongeveer 95 personen namen hieraan deel. Met 32 auto’s vertrok men ’s middags twee uur van de Kanaal straat. De af te leggen afstand was on geveer 148 kilometer. De tocht ging van Waddinxveen langs verschillende dorpen naar Den Haag en vandaar naar de Wassenaarscheslag, waar thee werd aan geboden. Door Bloemendaal en omstreken reed men naar Haarlem. Toen naar Noordwijk aan Zee en vervolgens over Leiden terug naar Waddinxveen. Onge veer acht uur kwamen de auto's hier aan. Aan de Noordkade stond het mu ziekcorps opgesteld. Onder een vroolijke marsch. gevolgd door de auto’s, reed men naar het hotel van den heer Kwaak Daar werden de deelnemers op brood en koffie onthaald. De oudjes verkeer den in een prettige stemm ng en zelfs waren er bij die nog een dansje maak ten. De heer J. Herfst, loco-burgemeester, sprak hen met enkele hartelijke woorden toe. Een der deelnemers dankte namens allen voor dezen middag van genot. Daarna zo«-g wca het Wilhelmus, waar na te onge zee* 1 alf elf de oudjes naar hun woningen frug gereden werden. KIND VERDRONKEN. Waddinxveen. Gistermiddag zag de heer L. Wesseling het drie-jarig zoontje van den heer Jasperse in hét water drijven aan de Nesse achter de woning. Hij sprong te water en bracht het kind op het droge. Bewusteloosheid was reeds ingetreden. Na twee uur te heb ben gepoogd, de levensgeesten op te wek ken, moest men die pogingen opgeven. De dokter kon slechts den dood consta- teeren. Willige-Langerak. Tot hoofd aan de school met den bijbel is in de vacature N. Klei benoemd de heer J. A. Kooiman van Leerdam. Wijngaarden De al bejaarde weduwe Br. had het ongeluk van haar stoel te vallen en daarbij een arm ts breken. Dr. Ingelse heeft den arm gezet. De heer A. Bongers heeft bouw grond aangekocht voor een woonhui». Op stap. IJsssIsteln. Woensdagmiddag werd de politie door G. van Doorn uit de Kon.ngstraat, ervan in kennis gesteld, dat zijn 9- en 7-jarige zoontjes Joop en Henk niet op school waren geweest. Do politie zocht de naaste omgeving af. doch vruchteloos. Bericht werd dat de jongen» omstreeks 8.80 uur waren gezien op den Utrechtscheweg. Later weer, dat zij wa rén gezien in de Nederoindachobuurt te Julphaas. Alle pogingen, die in het werk werden gesteld om de kleinen op te spo ren, bleven vergeefsch. De burgemeester stelde alle omliggende gemeenten met d» verdwijning in kennis en tenslotte zijn zij per extra politleradioberioht omge roepen. Ook dit hielp niet, waarom de politie omstreeks halftien nog maal» be sloot te gaan zoeken In de richting waar de jongens het laatst waren gezien. Om streeks 10.30 uur werden zij per auto onder geleide van de pol.tie te Zuilen ter beschikking van den burgemeester ge steld. Dat er iet» bijzonder aan de land was bleek wel hieruit, dat half IJsiel- stein tot laat in den avond nog op de been was. In verband met de boolbrooi, die z*oh de laatste weken op verschillende plaatsen voordoet, worden op last van den burgemeea’ar. al de in dvi» gemeen te zijnde hooibergen on hooitassen pe.ld. Zevenhuizen. Woensdag hebben de leerlingen der hoogste klasse van de bij zondere school op het dorp met autobus sen een plezierreisje gemaakt naar Apel doorn en omstreken. Al vroeg waren ze weer in het dorp terug, ook al in ver band met de weersgesteldheid. Gouderak. Deze week ia een aanvang gemaakt met het verhoogen van den dijk. Teneinde het verkeer daarop opmerk zaam te maken, is aan beide zijden een bord geplaatst. De gymnastiekvereeniging T.H.O.R. zal Zaterdag 28 Juli een openlucht uit voering geven op het terrein achter het. gymnastieklokaal. Muzikale medewer king verleent de muziekverean. „Caecl- lia”, -J f. extra-gift voor de Kerkvoogdij ten vereeniging „Siegfried" ge- •onaen. Maandag hebben de kinderen der I bijzondere scholen Sun schoolreisje ge-1 maakt. Met schitterend zomerweer maak- en ze een boottocht naar zee en strand (Hoek van Holland). Des avonds keer den ze hoogst voldaan en onder vroolijke muziek huiswaarts. Woensdagmiddag voer een passee- rend schip de reep van de veefpont van het veer tusschen Capelle- en Kampen a. d. IJssel stuk. Door den schok dreigde de pont te kantelen, wat gelukkig niet gebeurde. De pont dreef naar den wal en de passagiers kwamen met den We behoeven zeker niet uiteen te zet ten dat de economische toestanden onge meen moeilijk en verwikkeld zijn, maar toch is er één enkele economische waar heid, zoo groot als een koe, zoo helder als kristal en zoo duidelijk dat een kind die kan begrijpen, waarvan de regeerin- gen en ook de Nederlandsche. niet door drongen zijn. Deze^waarheid is. dat men door verliezen niet' rijk kan worden. Het is zoo eenvoudig en toch blijft men allerwege beproeven om door ver nietiging van waren het land rijker te maken. Men wil verbetering en draagt daarom in Zeeland 90.000 K.G. kruis bessen, in Oud-Beierland 100.000 K G tarwe, op andere plaatsen duizenden kilo’s sla, kool, spinazie, bloembollen, asperges enz., naar de mesthoop en giet er petroleum of teer, tegen zooveel per liter, overheen, opdat toch vooral nie mand iets van die met zorg en kosten gekweekte levensmiddelen zal kunnen bemachtigen. Met zorg en kosten: er is grond voor gekocht of gepacht, die grond is bewerkt en bemest, het zaad is uitgestroid of de stekken zijn gepoot, het land is onder houden, gewied, gemest, de resultaten zijn geplukt of gemaaid of uitgestoken, gesorteerd, ingepakt, naar de veiling vervoerd en dan na al die arbeid en al die kosten wordt er nog wat extra voor betaald om die gewassen naar de mest vaalt te brengen en er wordt petroleum voor gekocht om ze on-eetbaar te ma ken. Met ons vee ging het bijna evenzoo. Ook daarvan werden de runderen in massa geslacht en met veel kosten in blik verpakt, waarna bleek dat men van en de schr k vrij. Krimpen a.d. Lek. Tot rijksveldwach- ter op het pol tievaartuig R. P. IX is aangesteld de heer P. Vlieg te drecht. De nieuwe Zondagsschool, die naast de nieuw gebouwe pastorie is ge bouwd is thans in gebruik genomen. I Niet alleen de Zondagsschoolvereeniging „Ebenhaëzer’’, doch ook de Herv. Meis- j jesvereen ging en verschillende Heiv Kerkelijke vereenigingen zullen van dit gebouw gebru k maken. Het gebouw is voor deze vereeniging een goede verbete ring. Het geheel ombouwen en inrichten tot een moderne kapsalon voer den heer H. Dekker is opgedragen aan den aan nemer Jac. Mudde. Tot opzichter-leider bij de verbree- ding van den T endweg voor de Heide maatschappij is aangewezen de heer R. Veen. Krimpen a.d. IJssel. De P.V. „De Snel- vEeger”, aangesloten bij de N.B.V.Z. hield Zaterdag 14 Juli j.l. een wedvlucht van Bordeaux (Frankrijk), afstand 874 K M. Aan deze wedvlucht namen slechts 17 vogels deel. De duiven werden Vrij dag 13 Juli om 6.15 uur v.m. in vrij heid gesteld. Dienzelfden dag kwam er geen duif door. Eerst [Zaterdagmorgen om 8.45 uur bereikte de eerste vogel haar hok. De prijzen werden als volgt behaald. 1 B. Oosterom. 2 en 4 N. Ste nen, 3 J. Slappendel. Aankomst laatste duif Zaterdag 14 Juli om 12 45 uur. Eierveiling 18 Juli. Aangevoerd werden 3500 eieren. Kippene;eren f 1,75 f 2,45. Eendeneieren f 1,401,50. Kaaa bracht 1 0,180,20 per pond op. Krimpen a.d. IJssel. Aan Gez. Maat ia vergunning verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Steen bakkerstraat. Lekkerkerk. Zaterdagmiddag 3 uur en Zondag na de kerkdienst zal -ien ten toonstelling gehouden worden van het iii ilium 11 111 1 Ibi Iiillh! Irecht foon 269 'Moercape/lei. De veldwachters Roobo'l en Tobi hebben procesverbaal opgemaait tegen een inwoner terzake van diefstal. Moordrecht. Het uitgestelde concert van de Kon. Harmoniever. „Kunst na den Arbeid", zal nu gegeven worden op Zaterdagavond in de muziektent aan de Kerklaan. De postduivenvereniging „De Ge vleugelde Vrienden’’ hield een wedvlucht van u t Lier (Relg.ë), afstand 95,6 K.M. De duiven werden gelost te 9 uur v.m. i Aankomst eerste duif 10 uur 26 min. 14 I sec. Aankomst laatste duif 10 uur 41 min. 24 sec. De prijzen werden als volgt behaald: J. Vermeer 1, P. Geleedts 2 en 4; P. den Braber 3 en 38; A. Kasbergen 5, 10 en 26. W. G. de Wit 6, 36 en 37; B. Kisman 7, 18 en 33; W. de Wit 8; M. van Kranenburg 9, 11, 14 en 35; G. van Vliet 12; B. Leeuwis 13; J. Visser 15 en 31; J. Palsgraaf 16, 30 en 40; W. Kisman 17 en 34, C. Visser 19, 20, 25 en 28; B. Kruif 21; B. van der Hoe ven 22, 27 en 29; D. Multum 23; W. de Jong 24; T. K’sman 32; J. Verburg 42; W. Baas 39 en 41e prijs. Als penningmeester van het Nctte- departement MoordrechtGouderak is benoemd de heer N. Dirkzwager Dzn. al hier. KOSTELOOZE RIJWIELPLAATJES. Lopik en Jaarsveld. Voor be langhebbenden maakt de dienstgel. der di recte belastingen te Lopik bekend, dat op de Dinsdagen 24 Juli. 31 Juli en 7 Aug. en de Zaterdagmorgen 28 Juli en 4 Aug., telkens van 6 tot 8 uur ten raad- buize te Lopik gelegenheid zal bestaan tot aangifte ter bekoming van een kos teloos rijwielmerk. De aangifte moet per soonlijk geschieden. Te Moercapelle bestaat gelegen heid voor het aanvragen van kostelooze belastingmerken op 17, 20, 24, 27 en 31 Juli en 3 Augustus 1934, n.m. van 7 tot 9 uur in het gymnastiek-lokaal aan den Kerkweg te Wadd nxveen. Te Benschop zal de assistent- dienstgeleider der Dir. Bel. zitting hou den ter gemeente-secretarie, op de na volgende data, telkens des namiddags van 7.30 tot 8.80 (zomertijd): 27 en 30 Juli en 8 Augustus. Alblasserdam. Zaterdag zal in het zwembad Ruigenhil vanwege de Dordt- sche Turnkring en Omstreken een zwem wedstrijd worden gehouden. Bsnschop. Zaterdagavond van 8—10 uur zal de gem. zangvereeniging „Ex celsior” te Polsbroekerdam, onder lei ding van den directeur, den heer Kaas- schieter uit Schoonhoven, op het dorps plein een concert geven. Gevonden een portemonnaie met Inhoud. Inlichtingen ter gem. secretarie. „Slegfrted". Bergambacht. Op het te Hoofddorp gehouden conoours-hippique werd de Landelijke Rijvereen. „Siegfried” no. 2, in het concours springen met groepen van 8 ruiters en no. 4 in het concours dressuurproef voor achttallen van lan delijke rijvereenlgingen. In de handicap dressuurproef voor landelijke ruiters werd no 4 de heer G. Oskam van Siegfried met Nettie (8 p.) Ongelukkigs val. Bergambacht. Op de Dijklaan viel het 4-jarig zoontje van den heer W. P. B. over een ijzerdraad en brak een dijbeen. Het kind is naar het ziekenhuis te I Gouda overgebracht. Het gemeentebestuur heeft voor de te houden pluimveetentoonbtelling een eereprijs beschikbaar gesteld. Bergambacht. Bij het uitwijken voor een ander voertuig op de Hoofdstraat kwam de heer A. Terlouw met het hekwerk van zijn vrachtauto tegen de markies voor (te winkel van de fa. Van Vliet. De markies werd gedeeltelijk ver nield. I Op de eierenveiling van de pluim- Veevereeniging V.Z.O.D. werd voor kip peneieren besteed van f 1,85 tot f 2,10 de 100 stuks. Bsrgari'acht. De jongeheer Ewoldt, leerling van de chr. u.l.o.-school te l Schoonhoven, is geslaagd voor de le kl. der R.H.B.S. te Gouda. Dlrecteursprljistk Capelle a.d. IJssel. Bij het festival, uitgeschreven door „Zang en Vriend schap", vielen de directeursprijzen ten deel als volgt; le pr. (f 1B) aan J Boel te Brand. Capelle a.d. IJssel. Waarschijnlijk tengevolge van broeiing, is brand ont staan in een mestvaalt, gelegen achter ’n schuur van den heer Ph. v d. E. aan den Bermweg. Met handbluschmiddelen mocht het den heer v. d. E. gelukken den brand tót de mestvaalt te beperken. VERDRONKEN. Gorinchem. De 14-jarige B. is Woens dag tegen den avond in de nabijheid van de won.ng van zijn ouders tusschen „Zandvoort” en de Haarsche brug in het kanaal gaan baden. Ofschoon hij niet zwemmen kon,, heeft hij zich met behulp van een boei begeven naar het diepere gedeelte en is daar plotseling onder de oppervlakte verdwenen. Eerst na ruim een uur is men er in geslaagd het lijk te vinden. werkverschaffing aan de R’etgronden. De laatst gehouden maandelijksche I u.t te spreken door den eere-voorzitter, collecte <;n de Ned. Herv. Kerk voor r den heer G. G. Roos, burgemeester van de Kerkvoogdij heeft opgebracht de som- I Lekkerkerk; 2.30 uur: Aan vang van het ma van f 42,07>4. Zondag j.l. werd nog festival. 7.30 uur: Optreden van de rij- een extra-gift voor de Kerkvoogdij ten vereeniging „Siegfried" van Bergam- bedrage van f 10 in de collectezak ge- bacht. vonden. Advortontiön1-0 regels 1.80; elke rogol moor 0.20; dorde plaatsing halvon prijs, Advor- lonllün worden gratis go- plaatst In „Do Oorcumor”. aankomst op het terrein. Welkomstwoord t den heer C. G. Roos, burgemeester

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 1