Plaatselijk Nieuws Stukken Stadsnieuws ZOOOXthS van nu. De wereld No U84. acht bladzijden I aan ons bureau f 0.56 per giro, K. aan pen 15, de dankend voor X A POLSBROEK. iacteur, tsruimte voegen in igzaken telijke adviezen a een verlaagd ABOTOÉ’8, die zich appel e" prachtig fruit. Nog wei- leiding vwï ucm Duurstede, die zich veel lijke ven hadden be- Het aan- m- ike |nt, Maandag, Woensdag ”rij8 bij vooruitheta- per 3 1.50. lts meer. EEN VERRASSING. In verband met het 30-jarig bestaan van, het ziekenfonds „Draagt Elkanders Les- len”, heeft het bestuur den leden vandaag’ op den jubileumdag, een aardige attentie- bereid. Zij kregen namelijk allen een taart thuis bezorgd. Ruim 50 gezinnen zijn met deze verrassing verblijd. aan onze administratis opgaven voor de verzekering, »ijn volgens de vastgesteide bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van 6oo overlijden. 300 van hand of vost. 200 van een oog. 100 van een duim. 60 een anderen vinger. VLIET—KNIERIM broek, 26 Juli 1934 alleen de ziel van isch heeft dia grootsche ontwikke- t gevolgd. enschen i da ling: voor Schoonhoven maanden 1.25; p. post Met verzekering 15 cent Advartentiën: 1-6 regels elke regel meer f 0.20; d« plaatsing hal ven pi" tentiën worden plaatst in „De tschappelük werk typische pootver* Jer speciale is! even aan prof. dr. t of aan den heer spluimveeconsulent Gemeenteraad. Ammerstol. Hedenavond acht uur ver gadert de gemeenteraad. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek burge meester tot nitwoning. 3. Vooratel van B. m W- tot verhooging jaarwedden gemsen-' te-amhtenaren in verband met verlioogdj pensioenverhaal, 4. Aansluiting Gekro voor destructie van afgekeurd vee en vleeach, 5»| Voorstel B. en W. presentiegeld leden arm-, bestuur in verband met uitvoering steun regeling, 6. Circulaire min. van sociale za-1 ken inzake premie ziekenfondsen. 7, Plaat-1 sing ijzeren mast (G.E.B.) Z.W, hoakl school; 8 Vaststelling bedrijfsrekening va»' het G.E.B. 1933. Aanbieding jaarverste^ G.E.B. 1933. 10. Aanbieding gemeente re kening 1933. 11. Vutsteuing rekening Burgerlijk Armbestuur 1933 en 12. Com- fabiliteitsbesluit 1934. In verhand met zijn benoeming toti loofd «ener openbare lagere «hooi te' ludewater heeft de heer J. Eelkema t«r-' ol ontslag gevraagd als Hoofd der open bare school, alhier. WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1934 We JAARGANG. NIEUWSBLAD VDDR ZUID HDLLAND EN UTRECHT l SCHOONHOVENSCHE COURANT 1 Telef. 20. Tel.-Adrea: Vannootm. S. W. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN. HAVEN 25 Postrekening 13703. gebied der ziektebestrijding, verschillende andere boomgaarden bezocht; zoo oa. een perceel, dat tijdens de laatste droogte pe riode bevloeid was. Toegediend was per boom 2700 L. water, zulks in drie keeren De boomen toonden zich daarvoor zeer dankbaar; de stand was aanmerkelijk beter dan die der niet bevloeide. Wat de toepassing van kunstmest be treft, dit bedroeg gemiddeld per H.A. 400 K-G. kalizout (40 pCt.), 700 K.G. Thomas Slakkenmeel en 4 a 500 KG. Kalkammon salpeter. Na te Wijk bij Duurstede den inwendigen menaeh een weinig versterkt te hebben, keerde het gezelschap «eer vol daan over deze leerzame en nuttige ex cursie huiswaarts. an te brengen bij le omstandigheden reeds in ergen ien, treft absoluut Kort raadsverslag. Haastrecht. In de Dinsdagmorgen ge houden vergadering van den gemeenteraad werd goedgekeurd, 1. a een be sluit tot wijziging der begrooting 1933; b. de rekening van ontvangsten en uitgaven over 1933; batig saldo f 7906.75; c. een besluit tot wijziging der begrooting 1934; d. de begrooting van ontvangsten en uit gaven voor 1935 van het armbestuur van Roosendaal; 2. voorstel van B. en W. tot goedkeuring der rekening over 1933 van het mffgerlijk armbestuur aangenomen; 3. voorloopige vaststelling der jaarreke ning over 1033 van het electricitejtsbe- drijf werd goedgekeurd; 4. vastgesteld werd de jaarrekening over 1933 van bet waterleidingbedrijf, 5. vastgesteid werd de Ontslag onderwijzeres vernietigd. Stolwijk. Ged. Staten hebben het b®-^ sluit van dan raad oirf aan mevr. v. Dool kum de Koning ongevraagd eervol ontslag! te verleenen wegens opheffing van harei bo-j trekking vernietigd. In bun overwegingen zeggen Ged. Staten, o m. dat het feit dat de jaarwedde nu voor rekening van de gemeente komt op {rich* zelf geen reden kan zijn om deze leer kracht bij opheffing van een ouderwijzere- betrekking eerder te ontslaan dan een an der. Dit argument van het gemeentebestuur kan niet worden aanvaard.. Evenmin dat de gezondheidstoestand reden tot ontslag kan zijn, omdat als die toestand aanlei ding tot ontslag had gegeven, ®en keuring voor invaliditeitspensioen had aangevraagd kunnen worden. Bovendien heeft mevr. Doekum weinig ziekteverlof gehad en haar dokter verklaart, dat van de ziekte, waar aan zij lijdt, spoedig herstel ie te wachten, na de gunstige wijziging in haar omstan digheden. De twee door het gemeentebe stuur aangevoerde redenen kunnen dus niet worden aangenomen. Mevr. v. Doe kum ia niet de laatst aangestelde leerkracht en daar zij ook les geeft in nuttige hand werken zou het voor de hand liggen in dit geval een onderwijzer en geen onderwijze res te ontslpan. De beschikking van gedeputeerden ein-| digt aldus: dat mitsdien in het belang van het onderwijs aan de betrokken school, zooi wel als van een behoorlijke rechUpoaitigj van het onderwijzend personeel, het gege-f ven ontslag dient te worden vernietigd. Stolwijk, Geslaagd voor het examen M.-l U.L.O.-diploma A, mej, A. C. Kaptein Cd5 alhier. - De veehouder C. V. aan dep Kool-j wijkscheweg heeft bij den burgemeester aangifte gedaan van mond- aft klauwzeer' oftder zijn vee. Streefkerk. Zaterdag 28 P. V. de Gevleugelde Bode voor j—J--u stand 1 12 uur. Uitslfi irijven gal juffrouw ogerd lag. We heb- ter weggelaten, om was het gepleegde De aanwijzing was verdenking ook kon gaarden. Red.) hterwege en stelle of ir. J. G Tuk- ,n de voorkpménde lende hoeveel dio- .nwezig zijn, welk st en op welken Kort raadsverslag. Bergambacht. In de Maandagmorgen gehouden raadsvergadering werden vast- diepste geheimen, den mem ling niet De menschen zijn nog steeds niet zoo ver gekomen dat zij zich kunnen losma ken van de behoefte om elkaar met dui zendtallen te dooden of te verminken. De geest wordt overwonnen door de stof. De materieele vooruitgang heeft zulke vorde ringen gemaakt, dat alle verhoudingen geschokt zijn en dat men vergeten heeft, dat er nog iets anders in den mensoh is dan vernuft en kennis. Het verstand peilt de wonderen der natuur en der weten schap, maar houdt zich niet meer op bü de wonderen der ziel. Millioenan worden door vertwijfeling ondermünd en zoeken radeloos een uitweg, maar al onze ken nis, al ona vernuft, al onze beschaving kunnen jiiet voldoen aan de eerste eischen van menschelijkhwd; voedsel, arbeid, wo ning voor allen. Zij en wij allen wachten op den gids die ons leiden zal uit deze doolhof van smart en ellende. Wij zien naar hem uit en her kennen reeds zijn voorloopers de dwazen, die ons eerst naar den weg der dwaling voeren, voor de gids ons het goede pad komt wijzen. Zoo in 't kort schetst Zischka ons de wereld, zooals die nu is en niet zooals wij die wenschen. Hij geeft geen waanwijze middelen tot verbetering, maar doet ons alleen beseffen de ontstellende wanverhou dingen waarvan we na lezing des te beter begrijpen, dat die niet kunnen blijven voortduren, eigendom van baronesse van stra Deze boomgaard, ter grootte van 17 H.A. wordt sinds 1932 volgens het nieuwste systeeA Behandeld. Hier was o.a. duidelijk te zien, het verkeerd? eener combinatie van appel en kers; overigens prachtig fruit. Nog werden voorts onder leiding van den bear Pbkman uit Wijk by Duurstede, die zich veel beweegt op het gemeenferekening 1938; 6. Vastgesteld werd de pensioengrondslag van G. M. van Vliet, 7. een nadere regeling der salaris sen van het gemeenteperaoneel werd goed gekeurd, 8. begrootmgswüzisingen 1934 werden goedgekeurd. - Een motorrijder die van het Markt veld de Hoogstraat opreed, slipte op de 1 gladde keien en reed tegen een auto wel ke nogal beschadigd werd- Geen persoon lijke ongelukken. Ten huize van den heer D. Hoogei doorn ontstond schoorsteenbrand well, gebluscht werd door den heer J. Kraan Gemeenteraad. Lekkerkerk. De burgemeester heeft de leden van den gemeenteraad opgeroepen tot het houden van een openbars vergade ring op Woensdag 1 Aug. 's middags 2 uur Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Be noeming hoofd der 8e O.L. school. 3. Aan bieding gemeenterekening en rekening der gemeentelijke instelling voor Maatschappe lijk Hulpbetoon over het dienstjaar 1933. 4. Nadere behandeling van eenige onder deden der gemeentebegrooting 1934, inge volge van Ged. Staten ontvangen berichten en wijziging dezer begrooting. 5. Verhoo ging van de gemeentelijk» vergoeding aan de Bijzonder» school over d» jaren 1998— 1930, ingevolge art, 103 der L.0. wet 1920. 6. Voortzetting der gerechteljjk» behande ling van het geschil met den Kerkeraad der Gereformeerde Kerk. De voreenigiffig „De Postduif” hield twee wedvluchten vanuit St. Kathelijne Wa ver (Belgtë), afstand 93 K.M. Losgelaten 7.30 uur. Jonge duiven 233 stuks. 1, 24, 27 29 en 43 Gebr. Broer; 2, 26, 30, 34 en 38 Adri van Risp; 3 en 18 J. de Jager Hzn.'; 4. 5, 23 en 36 Molenaar en Ligthart 8, 11 en 25 Ros en Verheij; 7, 41 en 44 Adr. Ros; 8 en 33 D. van der Graaf D»n.; 9. J. Graaf land; 10. E. Hofwegen; 12, 31 en 42 Bur ger en de Jong; 13, 14 en 46 Gebr de Jong 15 en 37 Abr. van Risp; 16 en 35 A. van Krimpen; 17 en 19 A. van Boudestein; 20 M. Hoogenboezem 21 Gebr. Roest; 22, 30 en 30 A. de Groot Cz.; 28 en 40 P. Mudde; 45 H. de Roo; 47 A. Mudde. Aankomst 1» duif 8.37.27 uur en laatste duif 8.46.56 uur Snelheid le duif 1368 Meter Per minuut. Oud» duiven, 69 stuks; 1 Gebr. Roest; 2 Abr. van Risp; 3 en 5 A. van Krimpen; 4 Joost den Boon, 6 Gebr. Bravenboer; 7 en 9 Adri van Risp; 8 en 13 A. van Krim pen; 10 en 11 E, van Hofwegen; 12 Ros en Verheij; 14 Burger en de Jong. Aan komst eerste duif 8 38.38 uur en laatst» duif 8.45.24 uur. Snelheid eerste duif 1343 Meter per minuut. De heer A. J. van Lare te Groede is door B. en W. dezer gemeente in over leg met den, inspecteur bij bet J. 0. voor gedragen als hoofd der 3e openb. lagere school. Lekkerkerk. Op de groentenveiling in deze gemeente zijn de volgende prijzen be steed: Bloemkool 9—10 ct.; Stamboonen 8— 10 ct.; Princeaseboonen 10—12 ct.; Suiker peren 46 ct.; Oomskinderperen le soort 8—9 ct. 2e soort 2—3 ct.; Selderij 1—2 ct. per bos; Snljboonen 12—14 ct; Aard appelen 5—6 ct (zonder heffing); Sla f 1 tot f 1.50 per 100. Appelen 8—10 ct.; To maten le soort 35 ct. 2e soort 23 ct. Excursig. Loplk. Op initiatief van den hoor L?on- dertz, rjjkstuinbouwconsulent te Utrecht, maakte een groep fruftkwoekers uit Loplk en Jaarsveld Dinsdag per autobus een excursie paar enkele fruitbedrijven in de provincie. Eerst werd bezocht de beer van Wijk te Houten, waar men een appelboomgaard te zien kreeg, welke zeven maal was be spoten De stand der vruchten was zeer goed; de appels waren mooi, doch de boomen hadden van d» droogte te lijden gehad. Vervolgens werd de tocht voortge zet naar „De Wickenburg” van den heer Wtbewaal, eveneens te Houten. Hier werd den cursisten getoond een boomgaard, die eind» vele jaren volgens de nieuwste me thode wordt bemest en gesnoeid, met. als resultaat schitterend fruit. Daarnaast een boomgaard, Ji‘ iara" n dusdanige Het verschil wai na werd Gothen, Heemst van 17 list dat men in een vonen is een der men krijgt boven leven te zijn. echter niet bepalen ing van een klein strekken tot en lenschen, in welker :en te staan gevoe- te protesteeren te- jke uitdrukkingen, sen. ingezonden stuk van van 23 dezer, waar ver een gevoeligen der Polsbroeksch» sport beoefenen zou vragen; waarin be- .ing, dat een vrouw dig is, dan iscom- icht zij zooals ieder zwemsport een ze- dames. dan zou ik in stellen: Mej. A- e Polsbroek bij het voordoen. Wij da- maar zij strijde in n vizier en noeme d in ‘t algemeen, veel belang bij en het bijzonder, dat opsporen en dan m. Want wie zegt mming zich nog 1 uitbreiden? De s lang niet uitge- i het aantal geval le pr. J. Sala. 260 gr.; 2e pr. D. de Krey 216 gr.; 3e pr. Joh. van Steenis, 208 gr.; 4e pr. K. Erkelens. 150 gr 5e pr. G. Pors, 134 gr.; 6e pr. A. Herwig, 131 gr.; 7e pr. C. Veth, 75 gr.; 8» pr. L. Risseeuw, 40 gr.; 9» pr. K. van Steenis, 38 gr.; 10e pr. J. Wijnhoff, 20 gr.; lie pr. J. P- Veen, 20 gr.; 12e pr. H. Roest, 20 gram en 13e pr. J. de Snoo, 10 gram. Zaterdag hield de duivenvereeniging »D» Postduif" een wedvlucht vanaf Gem- bloux. De uitslag was als volgt: J. Woltera 1, 4, 5, 29, 21 en 27; W. van d» Rhee 2; W. de Zwart 3; Gebr. Dijk 6, 7, 12, 26 en 28; Gebr. Stout 8; J. Gaal 9, 18, 18 en 34; De Jong en Blok 10; Breed- v»ldt den Boef 11, 15, 32 Gebr Elkhuuen U; P. Ba® 16 en 22, G d? Gelder W; M. P Lambinon 19 en 38 A. den Hartog 23 en 24 W. de Ruiter 25; G. Stout 29 en 80; A. L. Zwart 31. Losgelaten 12 uur. Aan komst le duif 1,53,56; aankomst laatste duif 2,36,33 Voor ’t Mulo diploma A slaagden G. A. N»«f en 0. Klip, beide leerlingen van de Mulo school, hoofd de heer Golverdin- gen. .„ds/1^0, 0.20; derde I jrijs. Adv»r> I l gratis g»' Gtoroumer”. IJ Alblasserdam. De ziekenhuisvereen. hield haar jaarvergadering in het gebouw der Ned. Herv. Kerk. Na opening van den voorzitter den heer B. J. M. Leis, kwamen ter tafel de verslagen van de secretaris en penningmeester. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat 64 leden l ‘JJ v' dAnkt, waarvan 42 betalend en. tal leden bedroeg nu 2791, waarvan 2570 betalenden. Het totaal bezit der vereenlging was gestegen tot een bod rag van f 3348,33. De commissie belast met het nazien der boeken rapporteerde alles in orde te heb ben bevonden. Als bestuursleden werden herkozen de heeren B. J. M. Leis, J. Riet kerk en J. Risseeuw. Als leden der com missie belast met hot nazien der boeken en bescheiden van den penningmeester wer den benoemd de heeren H. van Dam en P. A. Stehouwer. Vervolgens kwam aan de orde een voor stel van het bestuur, wat aldus luidt. De uitkeeringen voor 193435 vanaf 1 Juli j.l. te handhaven als voor 1933’35 en wel; Enkele contributie, uitkeering f 3 per lig dag en f 5 vervoerkosten. Dubbelle contri butie: uitkeering f 6 per ligdag en f 5 ver- vowkosten. Dit voorstel werd aangenomen. h—t Zaterdag hield de eerste Alblasser- darfische Hengelvereen. „De Ruiavoorn” haar huishoudelijk concours in de wateren van de Graafstroom- De prijzen wei den als volgt behaald; hield d»| i»a w»dvlucht) jong» duiven vanuit G«mblo«x, af- 140 K M. D» duiven werden geloitl r, Aankomst 1» duif 2.16.17 uur, lag 1, 3, 10, 12 «n 13 A- Stuurman, 2, 5, 7 en 11 W, L. Schippers; 4. 8, 9 en, 14 J. v. d. Graaf; 6 W. d» Bruijn. A,8. Zaterdagavond om 8 uur gal het1 fanfarecorps O. K. K. een concert gav»jj in de muziektent op het dorp. IJiMlstsIn. Met ingang van 1 Augustus a.s. is tot adjunct-inspecteur bü de dirac-i te belasting (e Hellevoetsluis benoemd de heer Bhndenbach, candidaat-notari» al hier. Wegens hooibroei moest de veehou der Spelt, voor de tweede maal zijn hooi berg uitgooien. Maandagmorgen xü» uit deze ge meente 5 werkloozen per rüwiel vertrokken met de bedoeling alle provincies te door kruisen. Tot dif doel hebben zij van ver schillende ingezetenen proviand, rookarti kelen en kampeertenten gekregen. Na een roede door db- gemeente te hebben ge maakt gingen zij verder in de richting Utrecht. gesteld de rekeningen van het burgerlijk armbestuur, en die van de gemeentereke ning 1933. Op voorstel van B. en W. overeenkom stig het advies der lichtcommissie, werd besloten ingaande met 1 October a.s. tot voorloopige tariefsverlaging voor electri- schen stroom met 5 cent per K.W., zoo- dat de stroom gebracht wordt van 40 tot 35 cent per K.W. en voor kracht eveneens 5 cent beneden het thans geldende tarief. Eveneens - werd z.h st. besloten tot den aankoop van een autospuit, benevens uit rusting van de brandweer, welke geheel gereorganiseerd zal worden. Voor een pn^ander stond de raad creidiet toe vaff’f 6000, te dekken door een geldleening. Goudrlaan. Dinsdag passeerde hier een auto geladen met zware varkens van een veehouder te Schelluinen, welke naar HANDELINB. iacteur. mmaal een plaats je aar aanleiding van r. Annie. iet best lezen of is althans ik héb geen ig, welken boogaard an. tot die dames, meer er alle dingen blb- s bemoeien. maal vragen den naam van den r boomgaard te noo- mishandeling heeft aar geen voldoende wordt, beschouw ik cteur, dankend voor nte, ch'.end, JAC. VERHOEF. Schelluinen, welke Delft moesten worden vervoerd. Een der varkens bleek tijdens het ver voer te zijn gestikt en is in de noodslacht- plaats geslacht. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd en onder politie toezicht begraven. Dinsdagavond heeft de beproeving plaats gehad van de motorbrandspuit, zoo wel motor als andere materiaal bleek’ goed in orde te zijn. De motorspuit kad ook aan de auto van den heer de Vos be vestigd worden, zoodal bij een begin van brand spoedig kan worden ingegrepen. Groot-Ammers. Over de maand Juli ’34 bedroeg de opbrengst havengeld f 23,70 weegbrug f 15,21, marktgeld f 87,75, keur loon i.z. vleeschkeuringsdienst f 79. Door den gemeenteveldwachter wer den in korten tijd in een «loot gelegen bij zijn tuin, in een korf, 21 ratten gevangen. - Het muziekgezelschap „T.A.V.E.N.U" van Schoonhoven, gneit as. Zaterdag 4 Augustus n.m. 8 uur een concert op het Kerkplein. Van de stroom boeken, welk? onophou delijk uit de persen te voorschijn komt, zün er maar heel wenige, die over enkele tientallen van jaren nog bekend zul len zijn. Dat zulten misschien die zijn, welke de uiterat moeilijke, maar ook de uiterst interessante tijd beschrijven, die het tegenwoordig geslacht moet beleven. Een daarvan, vermoeden we. dat zijn zal het werk van Zischka dat in hot Fransch is v»Mchen?n als „La monde en folie” en dat voor ons land vertaald is getiteld „We- reldverdwazing”. De schrüver geeft geen middelen aan, om dl» verdwazing te doen ophouden, hü stelt ook niet vast, waaruit die is voort gekomen, want honderden hebben dat retda gedaan, hij geeft alleen weer, wat wa misschien allen wel weten, maar toch niet volkomen beseffen, n 1. dat. over de ge heel» wereld, in Europa evengoed als in Amerika, in China, zoowel als in Afrika, de traditioneele toestanden, die tot voor eenige jaren onveranderd schenen, totaal gewijzigd zijn. In de laatste 30 of 50 jaren is de voor uitgang van de wereld veel grooter ge weest dan tijdens de 500 jaren die daar aan voorafgingen. Vernuftige machines doen feilloos het werk van tientallen ar beiders, de radio zendt draadloos woor den, muziek en illustraties door de aether, w» fotografeeren het inwendige van ons lichaam, we trekken gebouwen op uit staal, we maken suiker uit graanafval, papier uit hout, benzine uit steenkool, de techniek neemt fabelachtige vormen aan. Wat heden onzinnig lijkt is morgen wer kelijkheid, we ontwringen de natuur haar Nieuw-Lakkerland. Met ingang van 30 Juli ia door de melkslyters ingevolge een schrijven van de crisis zuiveloentrale, de prijs van de consumpHemelk met 1 cent verhoogd. Hij bedraagt thans 9 cant p»r liter. B »n W. hebben de gemeentebegroo- ting voor 1935 opgemaakt met de volgen de eindcijfers: gewone dienst ontvangsten f 190913.98, uitgaven f 240622.74. nadee- lig slot f 55708.76. Kapitaaldienst: ont vangsten f 536441, uitgaven f 5264.41, batig slot f 100. In d» begrooting ia verwerkt een pest voor steunverlening van f 90000. De sub sidie voor het burgerlijk armbestuur be draagt f 31000. Vanwege de geitenfokvereeniging „Ons Belang” zal Zaterdag 4 Augustus, nam. 4 uur op een terrein van den heer J. Stuüe de jaarlijkache geitenkeuring plaats hebben. Als juryleden treden op de heeren Roest, landbouwleeraar te Brielle en de Jong, rüksveeconsulent te ’s-Gra- venhage. De turnvereeniging „K. en V.” be haalde op de gymnastiekwedstrijden te -Capelle a.d. IJssel in elk der afdeelingen een eersten prijs. Uit het wachthuisje van de Readerü op de Lek te Kinderdyk zün verschillend# goederen ontvreemd. Nfeuwerktrk a.d, M»sel. Aan het einde van de maand Juli stonden ten kantore van de arbeidsbemiddeling als werkzoe kenden ingeschreven 4 ijzerwerkers, 7 met selaars, 34 losse arbeiders, 15 tuinders, 9 boerenarbeiders,, 22 grondwerkers, to taal 129 personen. Gedurende de maand Juli zijn in het bevolkingsregister ingeschreven 1 manne- en 2 vrouwelijke personen, afgeechre- 7 mannelijke en 8 vrouwelijke perso nen, alzoo een vermindering van 12 per sonen. De Luchtbode heeft ean wedvlucht gehouden van Lage Zwaluwe. afstand 87 K. M. In concours waren 169 duiven. Los gelaten om 9 uur. Aankomst le duif 9.20.09 ur. Laatste duif 9.35.54 uur. De prijzen zijn als volgt toegkend: 1, 5, 8, en 57 A. Verhoef; 2, 6, 18, 27, 31, en 53 Joh. Edeling; 3, 17, 25 en 34 A. Streef; 7, 20 en 30 A. Haak; 9, 10, 12, 14, 32, 87, 41 en 52 D. van der Ham; 4 en 38 L. van Dam; 11, 51 en 50 O. A. de Koning: 16 H. Compeer; 18, 19, 35, 30. 46. 40 en 50 H. Heikoop; 21, 28, 24, 29. 36, 47 en 48 T. den Boom; 22, 40, en 43 L. van Reeu- wijk; 26 W. Wijnen; 28, 44, 54 en 55 J. van Reeuwijk: 33 Jac. Muit: 42 A. Ro- verta; 45 B. van Vliet. De wedvlucht van deze vereoniging uit Orleans, is een rampvluoht geworden daar de meeste duiven niet zijn teruggekeerd. De eerste duif kwam aan Zondag 3.46.31 uur. Losgelaten 5.40 uur. De laatste duif Dinsdag 1.30 uur. De prijzen zijn als volgt toegekend: 1, 6 en 11 Joh. Edeling 2 D. van der Ham; 3, 10 en 12 J. van Reeu wijk; 4, 5, 7 en 13 C. A. de Koning; 9 B van Vliet; 14 L. van Dam; 15 A. Verhbef. Reeuwijk. Zondagavond kwamen drie jongelui uit Boskoop het café Verhoef in de afd. Tempel binnen die niet meer nuch ter waren. De zoon van de caféhouder moest het ontgelden; hü werd door de bo schonkenen beetgepakt en door da ruiter gesmeten. Twee van de woestelingen ko chll wa» duidelijk te zien. Daar- Tegen den veehouder T R. in de afd. bezocht de bongerd „Lombok” te I Spoelwijk is proces-verbaal opgemaakt -- - wegens het in voorraad hebben van onge merkte varkens. De varkens zün in beslag genomen. Het plan besionj om op 11 Augus tus de waterleiding officieel te openen, waarbij de commissaris der koningin te genwoordig zou zijn. Daar mr. v. Karne- beek op dian datum met verlof is, is de opening uitgesteld tot begin September.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 1