11 Telegrammen Binnenland SportnTëuws Gïmengd Nieuws, j Landbouw enVeeteeltj Rechtszaken Predikbeurten Sportnieuws Nieuws in een paar Marktberichten 2)1 - RIJKSVAKSCHOOL-PROMOTIES. Schoonhoven is in het bezit van een rijksvakschool, waarop wij allen met recht trotsch kunnen zijn. Immers de van ouds hier ter stede beoefende zilver- en «oud- industrie wordt daar onderwezen. Gister middag hadden wij gelegenheid de werk stukken te bewonderen die de leerlingen dezer school in het afgeloopen jaar ver vaardigd hebben. Wij volstaan met mee te deelen, dat we ze inderdaad bewonderd hebben en ook bij de promotie die daarop volgde kwam goed tot uiting, hetgeen sommige leerlingen gepresteerd hebben. Verschillende autoriteiten, onder wie de burgemeester en bestuursleden van ver-, schillende vakorganisaties, waren uitge- noodigd. De directeur der school, de heer I/1 Bosch.opende deze plechtigheid en riep een welkom toe aan allen. Spr. deelde mee, dat aanWezig waren de vertegenwoordigers van de Nederlandsche Bond van Horloge makers, de N^d. R.-K. Bond van Horlo gemakers, de Alg. Ned. Uurwerkmakers- bond en de Ned. Edelmetaalvereeni- giüg, welke bonden prijzen beschikbaar gesteld hadden. Voorts hadden nog de N.V. M Hofman en Vis te Rotterdam en de fa. J. Friederich te Amsterdam prij zen besohikbaar gesteld. Spr. bracht dunk voor de belangstelling in dit onderwijs die deze bonden getoond haddeh. Voorts herdacht hij in enk«-le woovdtó de heide overleden bestuursleden van de Nederlandsche Bond van Horloge makers, den heer Beerends, voorzitter, en den heer Deggeler, secretaris, die zooveel voor hun Bond gedaan hebben. Spr. ver zócht eenig* oogenblikken stilte, aan welk verzoek stahnde gevolg werd gegeven. Hierna richtte de directeur het woortf tot de leerlingen en deelde mee. dat hij enkelen zou moeten teleurstellen, hetgeen sp®. zeer speet. Er is, volgens den heer Bosch een zekere loomheid in de maat schappij: waarvoor leer ik eigenlijk, het geêft toch allemaal niets. De leerlingen die zoo denken zuflen nu de wrange vruchten moeten pluikeh. Vervolgens leest spr. de lijst der geslaagden en van hen die over gegaan zijn, voor, wier namen hieronder ™freind4iplmn«. fcehaalden: G. W. de Koning, C. -{Anjtonysen. J. P. van Sprang, S. Rietveld, R. Kaasschieter, J. Willemse en A- Slotboom. Bévoïderd van het le naar het 2e leer jaar Horlogemaken. J. Hoogendijk, G. O. L. Vyghen, F. Stassar, H. Driesen, C. Meyst, W. v. d Jagt, J G. de Gruijter. W. Geursen» H. Morisco, J. F. van Deursen Overgeplaatst werden van het 2e naar het 3e leerbaar Horlogemaken: J. Mar tens, J. Pierrot, K. Beekhuizen. J Ver- haeren, H. van Els, E. J M. Wegman, S. van Ipenburg, A. C. Donker. J. Vente. Van het le naar het 2e leerjaar goud smeden: N. de Jong, W. de Vries. Van het 2e naar het 3e leerjaar goud smeden: Jj. de Vries. Van het le naar het 2e leerjaar zilver smeden: M* Driesen. Van het le naar het 2e leerjaar, gra- veeren: J. van Engelen. Degenen, die nu de school verlaten gin gen, wees de heer Bosch er ernstig op, dat het niet gemakkelijk is tegenwoordig een plaats in de maatschappij te veroveren. Spr. hoopte .van ganscher harte dat zij hun bestemming zouden vinden. Hij be sloot met do oproep om don naam van de rijksvakschool hoog te houden. Op zijn woorden volgde een daverend applaus. Burgemeester Nieuwenhuisen, die vervolgens aan het woord kwam. bracht de leerlingen onder het oog, dat zij ijverig bescheiden en beschaafd moesten zijn, dat zij moesten opzien tegen hun meerderen, en vooj*al niet eigenwijs zijn. Wie een di ploma heeft, moet niet denken dat hij de wijsheid in pacht heeftwant hij komt pas In het levén. Spr. reikte hierna de diploma's uit met een toepasselijk woord aan de gelukkigen uit. De burgemeester wenschte hen succes in het verder leven, en hoopte dat zij met genoegen zouden terugzien op den tijd, doorgebracht aan de Rijksvalfschool en de naam ervan hoog houden en dat zij "ieder een zouden inprenten, dat er alleen in Schoonhoven een school is voor Goud- en Zilverwerk en horlogemakers! Een applaus was ook hier de belooning. De beer W. v. Rossum D u c h a t e 1 sprak als vertegenwoordiger van de Ned. Èdelmetaalvereen. Spr. maakte den direc teur der school, namens belanghebbenden zijn compliment en richtte eveneens een woord van "Waardeering tot het personeel dat spr. een dtaf van deskundige leeraren noemde, die de school maakten tot een voorbeeld voor ieder. De regelmatige voor uitgang van dit onderwijs acht spr. van het hoogste belang, aangezien daardoor bekwame vakmenschen gevormd worden. Het woord tot de leerlingen richtende, be toogde spr., dat de door den directeur ge noemde loomheid zeer afkeurenswaardig is. Al is de tijd moeilijk, toch moet men zich steed6 aan zijn taak wijden. Er zul len andere, betere tijden komen, men staat nu Aan het begin van een nieuw tijd perk en ook voor hen die het zilver- en goudsmeedwerk beoefenen geld de spreuk: ieder soldatt heeft de maarfschalkstaf in zijn ransel. Spr. reikte hierna de prijzen uit, die door zijn Bond beschikbaar ge steld waren. De héér Terwee, voorzitter van de Nederlandsche Bond van Horlogemakers. betreurde het, dat de werkplaatsopleiding voor het zilver- en goudvak op den achter grond geschoven is en daarom vond bü het nu juist zoo nuttig, dat er een inrich ting is als deze Rijksvakschool, waar ele mentair wordt onderwezen, Spr. felici teerde den directeur met zijn inrichting, en wees er den burgemeester op, dat deze het op prijs moest jttellten, in zijn gemeen te zulk een school l(P hebben. Hij achtte het wenschelijk dat de werknemers in de goud- en zilverindustrie zich organiseeren met de patroonbonden om zoo tot 'n goe de samenwerking te komen. Nadat hij de prijzen van zijn Bond had uitgereikt, sprak hij nog een kort slotwoord tot degenen, die dit resultaat niet mochten hebben. Dit is wel jammer, aldus spr., maar jullie hebt nog een heel leven Voor je, vol prijzen en premies! De heer M. Krijgsman sprak na mens de Nederlandsclig R.-K. Bond van Horlogemakers. Hij^bdrinnerde eraan dat er een federatie is in ons land die alle bonden van goud- en zilverrtneden samen vat, benevens de grpssiers en de horloge-, makers. Spr. is optimistisch gestemd an gelooft dat in de eerstkomende jaren alles zal verbeteren en als de leerlingen wat ouder zijn zullen zij het waardeeren. Ne derlander te zijn, onder een dergelijk uit nemend regeeringsBtelsel als wij hebben. Door samenwerking komt ons land er weer bovenop. In deze school worden de leerlingen paedagogisch onderricht. Het is meermalen voorgekomen dat jongens met het grootste verstand niet altijd sla gen in de maatschappij. Door te woekeren met zijn bescheiden kennis kan men 't ver brengen. De federatie is er en blijft er, en zal groeien en zal zich in de toekomst ook in materieelen vorm doen kennen. Nadat de heer Krijgsman de prijzen uitgereikt had, sprak als laatste de heer L. Oost veen, voorz. van de algemeene Nederlandsche Uurwerkmakersbond en vertegenwoordiger van de afdeeüng hor logemakers. Spr. richtte eerst het woord tot hen die niet waren overgegaan. Doe je uiterste best, raadde spr- aan, er komen betere tijden, zorg dan klaar ta zijn. Zij die thans deze school verlaten, staan aan een mijlpaal in hun leven. De geslaagden moeten echter niet denken: ik ben er nu want zij zullen nog voor veel te staan komen, zij zijn in ons vak nooit uit geleerd. Ons vak is een prachtig vak, maar alleen vobr hen, die er met hun heelehart en gevoe| in werken. Hierna kwam de prijsuitreiking aan de beurt. De directeur reikte vervolgens de prijs uit, uitgeloofd* door de N.V. Kof man en Vis te Rotterdam, die wegen* va- cantie v«fninderd was, tegenwoordig te zijn. Den jongens, die Jde school veraten raadde spr. aan, om, als zij geefr *rerk konden vinden weef of school terugte komen, anders verleeren zijn hun vat. Verder feliciteerde spr. de geslaagden en prijswinnaars en maakte de yprge.de- ring erop attent, da£ d<{ heer Meelyrnn, na bijna een jaar als leeraar aan de rijks vakschool werkzaam te zijn geweest, thans deze school gaat verlaten, in verband met zijn benoeming te Dén Haag. Dit speet den heer Bosch zeer; dl*. Meeuwen heeft zich dadelijk bij zijn wei* dp deze school aan gepast en zich geheel aan zijn taak gege ven. Namens alle léeraren dankte hij den heer Meeuwen vooifzijn samenwerkingen nam afscheid van hém. Tenslotte bracht de directeur dank aan alle aanwezigen voor hun komst en wenschte den leerlingen en prettige va- cantie, herinnerde eraan dat de cursus 4 September weer begint en hoopte dat de diploma-bezitters spoedig een werkkring zouden vinden. De verschillende bonden kenden de prij zen toe *als volgt. 3e leerjaar horlogemaken: H. Kaas- sêhMer extra prijs, J. P. Sprgng, extra prijs, G. W. de KoAirfg eerste prijs, C. Anfonysen eerste prijs. 2e leeraar horlogemakers: J. Vente eer ste prijs. H. van Els, eerste prijs, J. Pier lot eerste prijs, J. Martens tweede prijs. ie leerjaar horlogemakers: J. Hoogen dijk, eerste prijs, G O. L.Vyghen eerste prijs, W. H. v. d. Jagt eerste prijs, W Geursen tweede prijs. F. Stassar 3e prijs. 3e leerjaar zilversmeden: A. Pluut 2e prijs. le leerjaar zilversmeden: M. Driesen eerste prijs. 2e leerjaar Houteneden: L. de Vries eerste prijs. le leerjaar goudsmeden. N. de Jong, tweede prijs. 8 1' le leerjaar graveren: J. van Enselen eerste prijs. Namens de nijverheidsschool reikte de heer NiekeTk een prijs uit. Na deze plechtigheid ging men uiteen maar niet nadat de werkstukken n<v«en waren bezichtigd en bewonderd. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert mo namiddags 2 uur. Punten ter behaml uiig zijn: 1 Ingekomen stukken; 2 Stemming opnieuw over het voorstel van B. en W tot verkoop van boitwgrond aan den beer 1 J. Seton, 3 Aanvrage van den beer C. Berger om ontslag als lid der commissi van toezicht op bet lagér onderwijs; 4 Br noeming van een lid van vorengenoemd commissie ter voorziening in de vacatur L. D. Ponsioon; 5 5 Benoeming van eeo hoofd van schoql II: 6 Aanbieding ge- meenterekening 1933, 7 Eventueel verder voorkomende zaken. De stukken liggen ten stadhuize ter inzage tot en met den dag der vergadering tot des voormiddags 11 uur. HOOFDE OPENB. U.L.O. SCHOOL. In overeenstemming met den inspec teur van het Lager Onderwijs te Gorinchem dragen B en W. ter benoeming van een hoofd der openbare U.L.O. school (vacature dhr. Chr. Berger) voor den heer A- van der Laan, onderwijzer aan die school. De mi nister van onderwijs heeft voor de vervul ling van deze vacature ontheffing verleend van het bepaalde dat een wachtgelder be noemd zou moeten worden in deze vacatu re. De onderwijzersvacature, well* ontstaat zal worden vervuld door een wachtgelder. WONINGBOUW. Bü den gemeenteraad is ingekomen een adres van J. H. Suur en W. A. de Gruüter om aankoop van den bouwgrond aan de Prinses Julianastraat, waarvoor aan hen by een vorigen grondaankoop de voorkeur werd gegeven. Het ligt in de bedoeling van de aanvragers op dien grond 2 of 3 bui zen te bouwen. GEMEENTEREINIGING. Evenals reeds vroeger is geschiedt, is ook dit jaar bij de voorbereiding van de gemepntebegrooting overwogen of het niet mogelijk is op de uitgaven voor gemeente- reiniging ie bezuinigen door hpt werk tan te besteden bij particulieren. Er zyn ech ter drie werklieden, die op wachtgeld ge steld zouden moeten worden en bovendien heeft de gemeente een paard voor het werk. Het is darom niet waarschynlyk dat het mogelijk zal blijken op deze wijze te COLLECTE CRI81SCOMITE, Heden avond zal het plaatselijk crisis comité haar maandelijksche collecte hou den. NOTEN GEWAS. Voor het notengewae der gemeente is ingeschreven als volgt: A- van Middelkoop, Ameide f 41.30; van Kekum, Ameide f 35; J. v. d. Hek, Schoonhoven f 36 50; A. de Kruijk, Ameide f 38.90; N. de Kruyk Ameide f 36. DUIVEN. De postduivenvereéniging „De Lucht post" hield met jonge duiven een wed vlucht vanaf St. Kéthelynewaver. De prij- •zen werden behaald als volgt; 1, 25, 32 49 en 60e pr. A. Heikoop; 2 en 28 T. Pin- ce v. d. Aa: 3 G. Prins; 5, 15, 50 en 57 G. Elshof; 6. 7, -8, 9, 10, 11, 12, 14, 19, 21, 22, 24, 29, 30, 34, 85, 36, 37 en 51 H. J. Saveur; 13, 16, 20, 26, 27, 33, 38, 42, 47, 52, 55 efc 56 Jac. Lensen; 18H. Murk; 31 S. J. M. Prins; 39 B. Goed hart; 43 J. Kroon; 45 W. G. v. 't Hulle- naar; 46 Gebrs. de I*nge; %53 en 54 A. v. Asperen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau zijn omtrent on derstaande gevondeii voorwerpen inlichtin gen <e bekomen: Een nagelvyltje; een badzakje, twee por- temonnaie's met inhoud. botermarkt. Men besteedde aan de botermarkt voor Goeboter f 0.85, Weiboier f 0.75. Aanvoer 35 K G. Handel vlug. EIERVEILINGEN. Voorhaven: Prijzen kipeieren f 2.75— 3 20 per 100 stuks. Aanvoer 5800 stuks. Waaggebouw: Prijzen kipeieren f 2 90 3 40 per 100 stuks. Aanvoer 6382 stuks. Handel vlug. DE MUITERS VAN „t)E" ZEVEN PRO VINCIËN". In ons land aangekomen. UMUlilEN, 1 Aug. Het stoomschip „Uhristiaan Huygens" is hedenmorgen al hier bjnnengeloopen. met aan boord der tig veroordeelden van „De Zeven Provin ciën'' v De muiters, onder wie zich korpo raal Boshart bevond, waren in een aanta cellen op het schip opgesloten, die doe müöaren bewaakt werden. Na een ko oponthoud in IJmuiden is het schip vei der gestoomd naar Amsterdam. Op d reede van VJissingen zyn de gevangene) van boord gehaald. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. HILVERSUM, 1 Aug. Dinsdagavond is oen bewoner van de Huvendwarsstraat op et plaatsje achter Zijn woning in aanra king gekonien met een stalen drooglijn, die door een defect aan de electrische lei ding van het perceel naar het schuurtje onder stroom stond. De man was op slag dood. NEDERLANDERS IN DUITSCHLAND AANGEHOUDEN. Op w^g naar Rusland. OLRENZAAL, 1 Aug. Een uit zeven per- oóen bestaande ziekenfellgatie van de Ver eijigmg van Vriendei^v#i de Sovjetunie, Jie via Berlijn naar Rusland wilden gaan, vobr bét ondergaan van een kuur in een sanatorium in de Krim, is gisteravond bij liet passeer^n van de Duitsche grens door de grenspolitie te Bentheim aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. Zij zijn vannacht vastgehouden en hedenoch tend over de grens teruggeleid. De Vereeniging van Vrienden van de Sovjet Unie zal nu bü de Duitsche regee- Ting stappen doen om te verkrygen dat het gezelschap via Duitschland naar Rus land kan reizen. DE TOESTAND VAN VON HINDEN BURG. Ongunstig verloop. NEUDEGK, 1 Aug. Ondanks de rustige nacht neemt de zwakte van president Von Hindenburg toe. De president is helder van geest en vry van koorts, maar zyn polsslag is zwakker. BERLIJN, 1 Aug. Hoewel officieel niets wordt meegedeeld, heeft Hitier zich direct na de eerste berichten omtrent de gezondheidstoestand van den president, naar Berlyn begeven voor een spoedkabi- net8vergadering. Men wijst erop, dat by overlyden van Von Hindenburg er een nieuwe president gekozen moet worden. Waarschynlyk za" de hertog van Brunswyk de eerste candi daat worden voor het presidium. De her tog is een neef van den Engelschen ko ning en van wylen czaar Nicolaas. Hy is de schoonzoon van den ex-keizer. DE OPSTAND IN OOSTENRIJK. WEENEN. 1 Augustus. In een kabi netszitting is bepaald, dat de bezittingen van hen, die aan den opstand hebben deel genomen, verbeurd zullen worden verklaar^ In de provincie Karinthie is de verbitte ring tussohen nazi- en regeeringstroepen zeer groot, waardoor de gevangenen en ge wonden aan beide zyden ernstig mishan deld worden. De leden van de rechtbank, die de deel nemers aan den opstand moeten berechten hebben de journalisten verzocht de namen der veroordeelden niet te publiceeren, aan gezien de leden van de rechtbank voortdu rend; brieven ontvangen, waarin zij met den dood bedreigd worden. STOOMSCHIP OP RIF GELOOPEN. Passagiers gered, schip ver loren. PARIJS, 1 Aug. Het Braziliaanscbe s.s. Ruy Barbosa, dat van Hamburg met 87 passagiers, onder wie 65 Duitsche tJo den, die naar Brazilië Wilden emigreêren en een bemanning van 127 koppen, is gis teravond ten N. van de haven van Leixoes op een rif geloopen. Alle passagiers zijn aan land gebracht. Men betwijfelt of men het schip nog zal kunnen behouden, daar de machines niet meer goed werken en het schip ook ia lek geslagen. GEVECHTEN IN OOSTENRIJK. Bij de Zuid-Slavische grens. BELGRADO, 1 Aug. Uit Unterdrauburg aan de Zuid-SlavischeOostenrijksche grens wordt gemeld, dat gisteren de heele dag is gé vochten tusschen regeeringstroe pen en opstandelingen in Karinthië. Deze strijd zou de bloedigste geweest zijn van alle tot nog toe plaats gehad hebbende gevechten. De gevechten begonnen met een manoeuvre vau de bondstroepen. die na een krachtigen aanrol op de stellingen der opstandelingen, teruggetrokken met het doel de rebellen van de grens weg te lok ken. Toen de opstandelingen een achter volging begonnen vielen ze in een hinder laag. Zij gaven zich echter niet over maar streden den heeien dag. Netlerhand kregen ze versterking en konden zij zich uit de omknelling bevrijden. Enkele afdeeiingen opstandelingen zyn over de Zuid-Slavi sche grens gevlucht. Voorts zou in W. Karinthië Dinsdag een groote opstandige beweging zyn be gonnen; ook daar zou fel worden gestre den. DE AMERIKAANSCHE STRATOSFEER TOCHT. RAPID CITY, 31 Juli. Ondanks den on- gunstigen afloop van den Amerikaanschen stratosfeertocht hebben de inzittenden toch een aantal spectografische films gered, waarvan men verwacht dét ze van groote •vaarde voor de Wetenschap zullen zyn. COMMUNISTISCHE ACTIE. NEW YORK, 1 Aog. De communisti- ie Commintern heeft besloten een iditige propaganda te ga$n voeren in nerika en vooral onder de farmers, die ngevolge van de groote droogte in moei- jke omstandigheden verkeeren en onder WEERBERICHT, BELGISCH KONINGSPAAR OP SCHIPHOL. Het Belgische koningspaar Leopold en Astrid, en hun jongste zoontje Albert, zijn gistermiddag te half één op Schiphol aau- Blootshoofds, de haren wapperend in den wind, werd koning Leopold rondgeleid door de heeren Dellaert en Thomson. In een zwart costuum, achteloos een cigaret rookend, als een der velen, die Schiphol wel eens komen bekyken, liep de .koning rond, nu eens bier, dan daar een iJk Éver- Koning en koningin zijn te 4 uur me! bet diensttoestel van de K.L.M. doorgevlo gen naar Malmö. De koninklijke familie zal haar vacantie in Zweden doorbrei: De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matig Z.W. tot Z. wind, ge- deeltelyk bewolkt, aanvankelyk weinig of geen regen, waarachynlyk iets warmer overdag. Waterstand; Vreeswijk hoog water 11.25 uur, 1.21 M. Schoonhoven hoog water 11.15 u., 1.17 M Keulen1.34 M., val 0.07 M. Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 73 graden Fharenheit. Vrydag 31 Aug op 21.07. onder 14.01 Nieuwe Maan Zondag 9 September. S.Z. P.C .1 OMZEILT EEN GEVAAR LIJKE KLIP. De wedstrijd te Dordrecht met 01 gewonnen. Onder alleszins gunstige weersomstan digheden werd Dinsdagavond in het bui tengewoon mooie en gezellige natuurbad te Dordrecht de polowedstryd Merwede I —S.Z. P.C. I gespeeld. Deze uiterst sportief gespeelde wedstryd was wel de mooiste die we van ons eer ste zevental gezien hebben. Een groot veld noodzaakte tot yeel zwemmen, waarby de snelheid onzer spe lers goed uitkwam, doch waarbij ook Merwede liet zien dat ze snelle spelers heeft. De stryd ging gelijk op, aanvallen op beide doelen heeft het gerpgend, waarbij Schoonhoven het geluk had 1 maal te scoren. In 't algemeen mag gezegd wor den dat de achterhoede van Merwede uit stekend werk deed, want ondanks het vele en snelle zwemmen van S.Z. P.C.'s mid- en rechtsvoor, wisten zij den stand beperkt te houden tot 0—1, zooals zy ten volle verdienden. Aan de Schoonhovensche zyde werd eveneens goed werk geleverd door de ach terhoede. De Dordtscbe voorgoede maakte o.i. de fout te veel op haar midvoor te spelen, die met zyn bekend achterwaarts schot geen succes had. Beide doelverde- digers kregen handenvol werk, maar ble ken voor hun taak berekend te zijn. De wedstrijd. Na het uitzwemmen haalt Dordrecht het eerst den bal en onderneemt een aan val, die zonder resultaat verandert in een van Schoonhoven; ook deze echter blijft zonder succes. Zoo ontwikkelt zich een vlot spel van veel zwemmen, veel aanvallen en hard nekkig verdedigen aan beide kanten. Na eenige minuten spelens laat de Dordtsche vo«hoede zich even terugdrin gen door de Sch. achterhoede en het spel, dat nu gevaarlijk wordt voor de gasthee- ren, komt geheel in handen der Schoon hovensche voorhoede, Jie na gecompli ceerd samenspel door haar linksvoor met een keurig boogbaüetje weet te scoren (1—0). De tweede maal uitzwemmen brengt S.Z. P.C. meer geluk en nu haalt haar mid-voor den hal, die terug geeft aan de achterhoede, weer een aan val, die, hoewel tactisch uitgevoerd (het samenspel was hier te goed zouden we denken) zonder resultaat blijft, door veel legen de lat te schieten en niet minder door de kwaliteit van Dordrecht's keeper. De rust komt#net 0—1 voor de Lekstede- lingen. Na rust ontwikkelen beide ploegen hun beste spel en afwisselend verkeeren beide doelen in gevaar. S.Z. P.C. krygt geen gelegenhid haar meerdere snelheid over alle linie's met succes aan te wenden. Wel doel de rechts-achter prachtig werk door tweemaal keurig op te zwemmen; echter het geluk is er niet om den doelman te doen mis grypen en zoo wordt afgefloten met een 01 overwinning voor Schoon hoven, hetgeen het geringe overwicht goed uitdrukt. Na deze wedstrijd werd den aanvoerder van de S1Z. P C. I door zijn rollega van Merwede I 'n ieurige fruitmand overhan digd, als hulAbljjk voor het kampioen schap, dat zoefgoed als behaald is. In een gezellig restaurant werd een dronk ingesteld op de eer van de club en 'ovens de inhoud der fruitmand verorberd, 'erwyl de mand zelve als trofee bewaard 0 zal blijven. KRANKZINNIGE MOEDER. Dran'a te Zaa- dam. Maandag heeft zich te Zaandam in de woning van H. een vreeselijk drama af- j gespeeld. In een vlaag van waanzin heeft de 32-jarige mevr. H eerst zichzelf bloe- dende met een broodmes verwond en daar- na gepoogd haar beide kinderen, een jon getje van zes jaar en een van ruim twee jaar. van het leven te beroovpn. Mevr. H. werd, nadat het drama ont dekt was, in bewusteloozen toestand en met een opengesnedpD hals op bed gevon den. Naast haar lag het jongste kind, even eens met ppn dieppn halswond pn bpvig bloedpnd. Het oudste kind had verwondin gen aan bal.s en vingers belcompn. doch de ze waren niet van zo ernstigen aard. Hij kon na het gebeurde het buis uitloopen om hulp te halen. Omtrent het mot'pf van de daad van de vrouw tast men volkomen in het duister. Wel staat vast dat de vrouw reeds eenigrn tijd in zenuwachtigen toestand verkeerde He j'ongsfe kind is 's avonds in het zieken huis aan dp bekomen verwondingen over leden. De toestand van de moeder was nog zorgwekkend. Het oudste kind. het jonge tje van ze.s jaar. maakt het goed. ZWEEFVLIEGER DOODGEVALLEN. In Teriet (gem. Ede) heeft Zondag ty- dens oefeningen door leden van de Arn- hemsche Zweefvliegclub een ongeluk plaats gehad, waarby een der clubleden is neer gestort en enkele oogenblikken later over leden. Te kwart over zes ging het lid van de Arnbemsche zweefclub C. J. Brandts Buys, H.B.S.'er te Arnhem, die te Velp woonde, de lucht in. Toen het toestel aan een kabel was op getrokken, viel het van een hoogte van ongeveer 35 meter in vrille en schoot plot seling loodrecht naar beneden. Toen men op de plaats, waar het toestel den neus in den grond had geboord, kwam, bleek dat de bestuurder naast het toestel hing en den halswervel gebroken had. Hy was onmiddellyk dood. WEER EEN BISAMRAT. Onlangs werd te Apeldoorn in de Grift een beest waargenomen, dat gelykenis ver toonde met do beruchte bisamrat, die in Duitschland veelvuldig voorkomt, maar tot dusver hier te lande nog niet is aangetrof fen. Zaterdagavond heeft een inwoner van Apeldoorn in de Grift ook een donkerbruin beest gezien, dat recht-opstaande ooren had. Dat is werkelijk een indicatie van de bisamrat. Het dier was ongeveer 30 c.M. lang en leek veel op een marmot. Zondag heeft men nog eens ter plaatse een onder zoek ingesteld en de sporen van het dier kunnen ontdekken. De bisamratfen zouden voor ons land een gevaar zyn. omdat zy dijken en water- keeringen ondergraven. DE WERKING VAN MOSTERDGAS. Het afschuwelyke mosterdgas heeft in vredestijd zyn gevaarlijke uitwerking laten zien. In het laboratorium van de anillerie- inrichtingen aan de Herobrug zouden proe ven worden genunen met kleeiliug, waar aan men dacht dat ze tegen mosterdgas be stand zou zyc To en echte-- een der em ployés, de 25 jarige W. v H. een hoeveel heid gas van het eene vertrek naar net andere overbra-h', brak bü het dichi.s'&an van een dein- de Hesen Dn ongelukkige werd zeer er tstig door het mosterdgas ge wond en is onm.ddellijk met chloorkalk be handeld. Een der personen, die hulp ver leende. kroeg "et gas aan de tiand, waar door een vinger werd aangetast, die waar schijnlijk moet warden geamputeerd \an H. is naar het ziekenhuis te Zaandam overgebracht. TWEE WAARSCHUWINGEN. De Hoofdcommissaris van Politie te Amsterdam ontraadt het in relatie te tre den met de Nationale Beige, gevestigd H. de Kosterlaan 15 te Zeilick (B). Deze ondernem'-»- zendt den oplossers van een door ha- 'ederlandsche dag bladen geplaatst adsel. circulaires, waarin toezending van een vergroot por tret en 2 loten van de lotery der Algemee ne Wereldtentoonstelling te Brussel in '35 worden beloofd, als het te vergrooten por tret en 2 postzegels van 6 cents worden overgemaakt. Zij, die dit deden, ontvingen daarna noch vergrooting. noch loten, doch de eene circulaire na de andere, waarin aangespoord werd om geld te zenden voor een lyst, waarin de vergrooting zou kun nen worden gevat. De Commissaris van Politie te Hilver sum waarschuwt een ieder, in het byzonder bankinstellingen, hier te lande, tegen de praktijken van 'n 35 a 40-jarigen Duitscher die aldaar bij verschillende bankinstellin gen poogde de aandacht van den kassier dier bankinstellingen af te leiden bij het wisselen van geld. Hy spreekt gebroken Hollandsch. Signalement: lang ongev. 1.80 M., flink postuur, glad gebruind gelaat, ge kleed met grys colbert-costuum en draagt een slappen donkeren hoed. NEDERLANDER VERDACHT VAN LAND VERRAAD. De Nederlander H. M. Spansietr, die zich in Duitschland in hechtenis bevindt, op beschuldiging van verspreiding van de ..Freie Prosse" on tjfien n dit verbind land verraad is ton laste celcrd. zal hoo-;s",'.aac- S'.-hi;nl"k luden tr Beriyn voor hei „Volks gericht" tereriils'aan. CNTAARDE OUDERS. In hot plaatsje Escheranee n Frankrijk woont echtpaar, dat een dochter had. die zoouls zy sleeds verleiden te Parijs woonde. Reeds 20 jaar lang was deze doch ter. Rosalie, verdwenen, maar toen eon metselaar in het huis van de oud) men schel) een herstelling moest vei richten, werd hij getroffen door Je geheimzinnige houding van don man en do vrouw ten op zichte van een bepaald vei trek n liet huis, waar n'emaiul een voet mocht zetten. Hij lichtte de politie in, die Zaterdag een nu-'s- zoeking deed en in het weerzinwekkende vuile vertrek de dochter aantrof, nauv/e- lyks gekleed, het licnaam met z\,ei r\ o er dekt. De onmenschelijke oude;-* verklaar den, dat de'vrouw verlamd was en dat zij haar daarom twintig jaar lang opgesloten haddon gehouden. Buren evenwel vertellen dat de ouders twintig jaar geledon tot hun onmenschelijke daad zijn overgegaan, om dat hun dochter, die toen 29 jaar oud was, een huwelijk wilde sluiten, dat de ouders r.iet goedkeurden DRAADLOOS BESTUURD SCHIP. In de kleine Italiaansche havenstad aan de golf van Genua, Sestri Levante, ia een nieuw wonder der radio-telegrafie gede monstreerd Het jacht van Marconi, de „Elettra" werd uit de open zee draadloos de haven binnengestuurd. Het radio-station werkte op een golf lengte van 60 c.M. De instrumenten in het zendstation teekenden nauwkeurig de be- wegingen en de koers van het jacht op. Het jacht voer tusschen twee d:cbt bij een geplaatste boeien door. terwijl de navi- geerende officieren in een geheel met gor dijnen afgesloten stuurkast zaten. ONRUSTIG SPANJE. De geruchten die reeds geruimen tijd in omloop zijn over een beraamde poging tot omwenteling in Spanje, hebben thans nieuw voedsel gekregen, daar zoowel de minister van binnenlandscbe zaken als de minister van oorlog de mogelijkheid er van uitten. De minister-president geeft toe. dat er ongerustheid en een zenuwachtige stem ming heerschen en dat er omwentelen worden voorbereid. AARDAPPELSTEUNREGELING 1934 Op 1 Augustus 1934 is de aardappel- steunregeling 1934 in werking getreden. Deze regeling wordt op ongeveer dezelfde wijze uitgevoerd als voor oogst 1933 bet geval was Voor alle vervoer, dus ook voor vervoer van land naar bewaarplaats over den publieken weg, zal weer een vervoerbe- wys (geleidebiljet) vereischt zyn. dat bij den plaatselijken kantoorhouder aange vraagd kan worden. Ook de maten der aardappelen, die in consumptie gebracht mogen wordeu (met geleidebiljet) zijn gelijk aan die van oogst 1933, n.l. 35—60 m.M. bij een maximale lengte van 8 c.M. De minimumprijzen van oogst 1933 ver vallen, waardoor tevens het verbod van koopen in de roes wordt opgeheven, met dien verstande echter, dat partijen be stemd voor binnenlandscbe consumptie op op het bedrijf van den teler moeten wor den gesorteerd. De heffing voor consumptiemaat zal f 1 per 100 K.G bedragen zonder meer, terwijl in tegenstelling met de regeling van het vorig jaar geen inhouding van een ge deelte van den prijs zal plaats vinden. Voor goedgekeurd pootgoed, dat naar het buitenland wordt vervoerd, is eerj heffing van f 0.25 per 100 K.G. verschul digd. voor goedgekeurd pootgoed voor liet binnenland behoeft geen heffing betaald te worden. Voor ongekeurd pootgoed dat voor het buitenland bestemd is bedraagt de heffing f 2 per 100 K.G. Tevens zal op bonken in bepaalde ge vallen een heffing komen van f 2 per 100 K.G., n.l. indien deze bonken bestemd zijn voor: 1. bereiding van patattes frites, echter uitsluitend ten behoeve van inrichtingen, die regelmatig aardappelen tot palattes- frites verwerken. 2. inrichtingen met speciale kook- en schilapparaten. Voor de gevallen onder 1. en 2 hierbo ven genoemd, van de Nederlandsche Akkerbouw Cen trale vereischt zijn. Op bonken bestemd voor veevoer be hoeft geen heffing te worden betaald, het geleidebiljet wordt dus gratis verstrekt. Wellicht zal een cautie geëischt worden ter meerdere waarborg voor de naleving der voorschriften. Het zal verboden worden aardappelen te gebruiken voor veevoeder, die niet ge denatureerd zyn. Dus ook de landbouwer die van eigen oogst aan eigen vee wil ver voederen, is verplicht vergunning te vra gen. Dit geldt zoowel voor het vervoede ren is verplicht vergunning te vragen. Dit geldt zoowel voor het vervoederen van bonken. kriel, als consumptiemaat. Verkoop en levering van aardappe len mag slechts aan prkende handelaren geschieden. De verkooper moet zich bij verkoop en levering hiervan overtuigen. De teler-handelaars worden voorloopig voor hetzelfde kwantum erkend als in bet vorig seizoen. Verdere inl'cht'ngen kunnen de, aard appeltelers en hande'aren bekomen bij de plaatselijke kantoorhouders of bij den Krogsecretaris. LANDBGUWHUISHOUDONDERWIJS. Verscheidene jaren reeds houdt de afd. Gouda en Omstr. der Holl. Mij. v. Land bouw zich bezig met liet organiseeren van landbouwhuishoudeursussen. Een nieuwe cursus zal spoedig beginnen. In de volgen de vakken zullen de meisjes, die toege- la en kunnen worden als ze de lagere school verlaten hebben onderwijs ont vangen: naaien van nieuwe kleedingstuk- ken. verstellen, koken, bakken, braden, kaasbereiding, waschbehandeling, groen- tenteelt. planten- en bloemenverzorging, kinderverzorging, eerste hulp bij ongeluk ken enz. De cursus duurt 2 jaren, met 8 weken per jaar vacantie, gewoonlyk in het drukst van het seizoen. Elke week worden 2 heele dagen les gegeven, gedurende on geveer 6 uren per dag. De lessen worden gegeven in de Huis houdschool, Oosthaven-, Gouda. DE RELLETJES TE ROTTERDAM EN AMSTERDAM. Nieuwe veroordeelingen. Voor den politierechter te Rotterdam hebben nog enkele verdachten terecht ge staan in verband met de relletjes. Een 32-jarige varensgezel moest terecht staan als verdacht van opruiing. VerJ. is in het bezit van opruiende pamfletten aangetrof fen. Verd. ontkende van den inhoud van liet pamflet gewétey te hebben. De politie rechter v^-oordeelde hem wegens een po ging tot verspreiding tot 3 maanden en sprak vri-d. Vry Van verspreiding. Een 23-jarige jongeman, verdacht van opruiing door middel yan een plakkaat met de woordeh: Tegen steunroof, massa- actie, de straat op", welk plakkaat verd. heeft opgehangen voor het .raam van een woonhuis, wérd Veroordeeld tot 3 maan den. met. aftrek van preventief. Voorts heeft de politierechter te Am sterdam schriftelijk vonnis gewezen tegen den arbejffcrq.. verdacht van het versprei den van opruiende geschriften te Hilver sum. De politierechter vwoOrdeelde verdach te conform den eisch, tot 3 maanden. Ver dachte zal in hooger beroep gaan. Aansluiten Nieuws in een paar regels. Oud Geref. Gemeente. CAPELLE A. D. 1JSSEL. (Lokaal Ca- costastraat) Donderdag 2 Aug. 's avonds half acht ds. A- van Zon. CHR. GEREF. KERK. GOUDA. Vrydag 3 Aug., 's avonds 8 aur, Prof. G. Wisse, van Apeldoorn. Noordeloos. Het programma voor Za terdag 4 Augustus voor den G.H.D. voet balbond is als volgt: U klasse: D.V.V.—-Storm voge's, scheidsrechter T. Kooy; H.V.V.—D.J.S., scheidsrechter L. van Harten. 2e klasse: S.S.V. 4—D.V.V. 2, scheidsrechter A. v d. Vlic.t u 2e klasse B: M.V.V. 3—H B S., scheidsrechter G. .Slob; N.F.F.—Sparta, scheidsrechter R. v. d- Heiden. Vit Shanghai wurtlt medegedeeld, dat de Portugecselie troepen «onder eeni- sen grond drie Ohineesehe eilanden bij de Portugcesche kolonie Matao hebben bezel. De (Jhineesebe regeering heeft daar legen geprotesteerd. Zondagavond passeerde een auto vanaf Vianen over de Schipbrug. Toen de bestuurder meer gas gaf, sbpte de wagen en reed dwars over de brug togen de leu ning op. we'ke beschadigd werd Een juf- fiouw uit Vianen werd aangereden en be kwam een beenwonde. De auto, die defect was geworden, is op sleeptouw genomen en naar Amsterdam gebracht. 11e oever tusschen het stoomgemaal te lerseke en het Goesche Sas is over een lengte van pl m. 400 Meter en 200 Meter breedte geheel verzakt. Op deze gronden waren 60.000 a TO.000 pannen uitgezet voor het opvangen van oesterzaad, deze zal schriftelijk machtiging zijn u in ,i(, diepte verdwenen. Op deze gronden lagen eveneens voor (KW a f 15.000 eonsumptieoesters en -SOtf) ton mosselen; ook deze zijn weg. De Japansche prins Kaya en zijn echtgenoote, die dezen zomer een rondreis maken door Europa, zijn te Den Haag aangekomen en Itebben hun intrek geno men in bet Palace-Hotel Kt Schevemngen. Een bewoonster van een perceel in de Kacel du Jardinstraai te Amsterdam bewaarde voor haar schoonzoon, die met vacantie is, een bedrag van ongeveer f 3000 Toen de bewoonster Zondag, na een paar uur weg te zijn geweest, thuis kwam, was het geld verdwenen. Voorts vermiste zü ook een haar zelve toebehoo- rend bedrag. AMSTERDAM, 1 Aug. Ter veemarkt wa reu heden aangevoerd: 333 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 50—54 2e kw. 40—50, 3e kw. 34—44 per K.G. slachtgewicht; 333 vette kalveren: le kw. 50—54, 2e kw. 40—50. 3e kw. 34—40 per K.G. levend gewicht; 54 nuchtere kal veren 47 per stuk; 391 varkens: vleescb varkens, wegende van 90—110 K.G. 36— 37, zware varkens 35—36, vette varkens 3335. per K.G. slacbtgewicht. WOERDEN, 1 Aug. Aanvoer 456 par tijen kaas: met rfjksmerk le kw. f 20 f 23, 2e kw. f 17—19, zware 23. Handel ma tig. BODEGRAVEN, 31 Juli. Kaasmarkt Aangevoerd 385 partijen Goudsche kaas, alle met ryksinerk, totaal 15.622 stuks, wegende 140.598 k.g., prijs mei rijksmerk j le soort f 2123, 2e soort f 16—19, I zwaardere tot f 24, alles per 50 k.g. Han- j del matig. 'S-GRAVENHAGE, 31 Juli. Haagsche Veil ng van Land- en Tuinbouwproducten N.V. Grossiersveiling. Pruimen: Elder- sche Blauwen I 814, II 4—6 ct. per K.G.; Wijnpruimen 18—30 ct. per K.G Lentsche Blauwe 8—10 ct., per K.G.: wit te wijnpruimen 2430 ct., abrikoosprui- men 2628 ct., Okkelanen 610 ct., En- gelsche krozen I 1216, id. II 6—10 ct.; lichte krozen 46, donkere krozen 68, oranjekrozen 6—8, frambozen 1834, morellen 10—10. roode bessen 3—9, kruis bessen 2—'5, abrikozen 50100, perziken I 1.90—2.40, II 70—1.40 per 100 st.; Moerbe'en 50 ct. Peren: kruideniers extra 14—18, id. I 8—12, id. II 4—7, val 2—8 N H. suikerperen I 4—7, id. II 2—3, zwaan-halzen 1—-4, zomervygen 25, pre- cos de Trévoux I 17—22. id. II 10—15 ct Clapp favor te 915, Roode Suikery 4—6 ct. Appelen: Yellow Transparant I 10—16. id. Tl 8—10, Early V ctoria 8—10 Gamersche Zuren 5-11, Keswick I 79. id. II 3—5 ct.. alles per K.G. ROTTERDAM, 31 Jnli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 174 paarden, 19 veulens, 1 ezel, 796 magere runderen, 723 vette runderen. 265 vette kalveren, 627 nuchtere kalveren, 556 graskalvren, 191 schapen of lammeren, 2 varkens en 13 bokken of geiten. Prijzen per kilo: vette koeien 5862 ct., 5456 ct., 4044 ct.; vetle ossen 54 56 ct. 46—50 ct., 4244 ct.; stieren 44 48 ct., 40—42 ct., 36—38 ct.; vette kalve ren 65—75 ct., 55—00 ct., 40—45 ct.; graskalveren 30 ct., 26 ct., 24 ct.; scha pen 36 ct., 33 ct., 30 ct.; lamineren 38 ct., 34 ct., 30 ct.; s acht nuchtere kalveren 24 ct.; 20 ct.; slacht paarden 40 cl., 35 ct., 30 cents. Prijzen per stuk van mager vee; nuch tere slaclïtkalveren f 6. f 5, f 4; nuchtere fokkalveien f 22. f 16, f 10; sl»chtpaarden f 140. f 110,f1 70^ werkpdarrièn f 180— f 130, f 80; hitten f 90. f 70, f 60; stieren f 240, f 175, f 130; kalfkoc en f 225,f 185. f 125. melkkoe en f 220, f 180, f 120: vaar zen f 130. f 100. f 70; p nVen. f 90, f 70, f 50; graskalveren f 35, f 25. f 15; scha pen f 18, f 14. f 8; lammeren f 12, f 10, f 7. Overzicht: Vette koeien en ossen. Aan voer als vorige week. handel willig, pry- zen hooger dan 24 Juli, peirpa o^sön tol 58 ct., prima koelen tot 04 ct.: sferen, aanvoer iets korler. handel kalm, prijzen als vorige week; vette kalveren, aanvoer ruimer, handel lui, prijzen onveranderd, pr ma's tot 80 ct.. graskatverpn. aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen als vorige week; nuchtere slacht- en fokkalveren», i aanvoer iets ruimer, handel vlug, prijzen' hooger; paarden, aanvoer korter, handel redelijk, prijzen hooger; schapen en lam- I meren, aanvoer ruimer, handel kalm, prij- I zen als vorige week; kalf- en melkkoeien, I aanvoer ruimer, handel iets williger, prij zen styver; vaarzen en pinken, aanvoer als vorige week, handel kalm. pr'ijzen on- veranderd. I Door de C. R. C. werden 30 vette kal veren overgenomen. ROTTERDAM. 31 Juli. De Federat:e- prtjs voor de overmelk over het tijdvak 5 tot en met 11 Aug. is vastgesteld op f 4 per 1Q0 L., af boerderij. UTRECHT, 31 Juli. Groenten- en Vrucb lenveiling „Utrecht en Omstreken". Fruit veiling van 31 Juli. Appels: Early Victoria 412. Framboosappel 3—8, Gamerensche Zuren 3—9, Gladstone 516, Keswick 4 9, Kruilingëh 39. Yellow Thahsp. 8-*- 23. Peren: Anijrê Desporfes 621, Beur- ré Giffard 1530. Kruideniers 219, Précose de Trévoux 7—21, N H. Suiker peren 17. Alles per 100 K.G. GOUDA, 30 Juli. Coop. Groentenveiling vcor Gouda en Omstr. Starpboonen f 9,80 -i—13>20; snijboonen f 1016,10; stooboo- nen f 12-15.40, pronkboonen f. 611,50: postelein f 2,10—5,70. per 100 KG., bloemkool f 2.7016. komkommers f 1,50 —3,80, kropsla f 1—1,70; andijvie f 1,10 —3.90, per 100 stuks; peen f 1,60—3,70; seldery f 0,30—0,90 per 100 bos; tomaten A f 2,30—3,20; idem B f 2,50—3, idem G f 2.40-2.80; idem CC f 1—1,40 per 100 pond: Augurken A 2126. idem B 11 10; idem C 5—10, idem CC 2—5 ct. per K.G.; Meloenen f 8—30; Perziken f 2— 6.10 per 100 stuks. 's-GRAVENHAGE. 30 Juli. Grossiers- veiling Peren: Kruideniers I 1221, II 5—10 ct. per K.G., N.H. suikerperen 4— 10 ct. per K.G., precose de trévoux 15 ct. per K.G., clapp favorite 14 ct. per K.G-, bruine heerenperen 25 ct. per K.G. Appelen: Yéllow transparant I 1218 11 410 ct. per K G., duchesse v'Olden- burg 8 ct. per K.G-, Early victoria 6—10 ct. per K.G., zigeunerinnen 57 ct. per K.G. Bessen: Roode bessen 512 ct. per Ko. kruisbessen 2—7 ct. per K.G. Pruimen. Eldersche blauwen 1220 ct. per K.G., abrikoospruimen 30 ct. per Ko., zwaret krozen 12 ct. per Ko., roode kro zen 10 ct. per Ko., blauwe krozen 8 cent per Ko. Morellen 10—14 ct. per Ko. Ok kelanen 6—10 cent per Ko. GROOT-AMMERS, 30 Juli. Aanvoer 17.820 eieren. Prijs per 100 stuks: Kip- eieren f 2,20—3,15, eendeioren f 2,35 f 2f85, 135 K.G. hoonen 7—11, 13 K.G. postelijn 5, 3574 K. G. fruit 1—14 cent, a ies per K G. 11 pond boter f 0,650,73 per pond; 107 p. kaas 0,170,19 p. p.; 43 b. kroten J/a cent per bos. I ROTTERDAM, 30 Juli. Binnenlandscbe granen en fijne zaden. Niet genoteerd. ROTTERDAM, 30 Juli. Buitenlandsche granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek en Van der Schalk). Stemming vast. Rogge 74-75 k.g. Bahia Blanca aan gekomen f 8,85; 76-77 k.g. Hongaarsche disponibel f 8,80; id. gedenatureerd disp. f 5,35; id. Duitsche disp. f 8^0, id.' gede natureerd d'sp. f 5,35. Gerst 68-69 k g. La Plata disp. en stoo- mend f. 115; 64-65 k.g. La Plata disp. en stoomend f 113,50; 60-61 k.g. Donau disp. f 110, Perzische disp. f 10Ö, Chili «too- f 113, Canada no. 3 stoomend f 118. Mais per 2000 k.g. Gele La Plata disp. I 109—110, id. eind dézer week gewacht disp. vacht f 105V» La Pla- f 105—106, id. ta Cinquantine aangekomen f 110111, id. st. f 109. ROTTERDAM, 30 Juli. Voederkoeken. (Bericht van de Makelaars Gebr. Krijger) Noord-Amerikaansche lynkoeken loco f 7, stoomend f 7, Sept.-Dec. f 7. dito van N. Amer. zaad merk SWC f 7.50, dito merk SK f 7, Lynzaadschilfers (Bombay) loco f 6,75; dito van Platazaad loco f 7,10, dito van Nazaad loco f 7,50; Grdndnoot- schilfers (Bombay) lichte loco f 6, dito extra l'chte loco f 6,35, Cocoskoeken (Amerik.) loco f 5,75. dito Java loco f 6 Bolted Katoenzaadmeel .(49 pet. Texas) loco f 6,60, Fransche Grondnootkoek ex tra blank loco f 6,60, dito Rufisque loco f 5,75, Laplata Grondnootkoek loco f 6,60, Fransch Grondnootmeel loco f 5,80, Mand sjoerysch Soyameel loco f 5,50, Inland- sche Voorslag Lynkoeken loco f 6,75, Aug. f 6,75, dito Lynkoekschilfers Sept.-Dec. lev. f 6.90, d'to Grondnoötschilfers Sept.- Dec f 6,25 Grondnootkoek Sept.-Dec. led. f 6,10, dito Soyahoeken Sept.-Dec. f 5,10, Soyaschilfers Sept.-Dec. f 5 25, di to Soyaschroot Aug. lev. f 5, Aug.-Sept. f 5. Alles per 100 kilo en gedeeltelyk twee de hands. SCHOONHOVEN, 30 Juli. Veilingbe- richt van Schoonhoven en Omstreken. Peren: kruiden'ers 8—12, suikerperen 2 4. honingbekjes 2—4, dikstelen 34. Appelen; Yellow Transparant 1216. Aardappelen: Blauw Putjes 66'4, Gele en Witte Kralen 5'/i6. keizerinnen 67 eigeniipimers 4'/s5 'A, stoksnijboonen 14 20. stamsnijboonen 1012, stokprinses- sen 1418, stamprinsessen 812, dop erwten 1012. alles per K.G komkom mers 34. bloemkool 4—8, beiden p. st.; worteltjes 45, kroten Vit2, rabarber 2—3. alles per bos: druiven 22—28, p. p.; perziken 3—4 p. st.; kroozen 58 p. -p.; meloenen 1022 p. st.; aardbeien 32—36 frambozen 30—32 cent. beiden per pond. UTRECHT, 30 Juli. Veilingbericht der Vereen. Groenten- en Vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken". Wortels f 1,50 f 6 per 100 bos; kropsla f 0.50—3,90, an- d yvie f 0,50—2,10, komkommers geel f 0.70—3,80, bloemkool f 2—23, roode kool f 1—6, savoye kool f 14, groene kool f 14, alles per 100 stuks; zpmer- spinazie f 515. postelein f 27, sny- boonen f 321, suikerboonen f 321, pronkboonen f 49, aardappelen f 2,40 6,30, augurken f 131 per 100 K.G.; to maten f 15. pruimen f 441, druiven, blauw f 12—25, id. wit f 17—26, frambo zen f 1546. roode bessen f 416, bosch bessen f 721, kruisbessen f 13,40, al les per 100 pond; perziken f 1—17, me loenen f 7—52, per 100 stuks. Exportveiling. Wortels f 24 per 100 bos; kropsla f 5—18. andijyie f 7— 21, komkommers (geel) f 14—23, bloem kool f 6—19. roode kool f 2—4. savoye kool f 25. groene kool f 2—3, per 100 stuks, postelyn f 35, suikerboonèn f 6 10, pronkboonen f 57 per 100 k.g. Tomaten-Eflportveiling. Tomaten A f 2,40—3.30, B f 2,80—3.50, C f 1,80- 2,80, CC f 1.20. alles per 100 pond. Aan roer 11.950 pond. ROTTERDAM, 29 Juli. De Federatie- prijs voor de overmelk over het tijdvak 29 Juli t.m. 4 Aug. is vastgesteld op f 3,95 per 100 L-, af boerdery

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 2