r 3 TOM DE NEGERJONGEN Sportnieuws S. Z. P. C. I ongeslagen kampioen. Kantongerecht Gouda. Burgerlijke Stand. Van de 3de klasse C van den K.N.Z.B. Predikbeurten NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhoven»ch» Courant VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1934 voor f 85. Vopr hem is het jagen geen luxe, het is zijp beroep. De burgemeester jaagt voor (je juxe en de heer Robben eveneens. De heer Van Houwelingen heeft de centen voor de acte ook moeten leenen en moet deze dus teruggeven en daarom stelt spr. voor hem van deze verplichting ontheffing te verleenen, in dien zin, dat het B. A. dit voor hem betaalt. De heer Rauwert Boer schaart zich" aan de zyde van den heer Rietveld en meent dat men verplicht is deze resti tutie te verleenen, gezien het voordeel voor de gemeente; spr. hoopt dat alle werkloozen zullen komen om een schop of iets dergelijks, als men ze zoodoende maar voor een tijd uit den steun kwijt raakt. Hierop ontspint zich een felle discussie tusschen wethouder Schakel en den heer Rauwert Boer. De heer Rauwert Boer is van mee ding dat de leden niet voor niets in den raad zitten en geenszins loopjongens zijn /van wethouder Schakel. De heer Goedhart is er ook wel voor I de restitutie te verleenen, doch respecteert I volkomen de meening van B. en W. I Na stemming wordt met algemeene stemmen besloten restitutie te verleenen in dien zin, dat hét B. A. dit zal betalen. Bericht is ontvahgen van het Provin ciaal Bestuur, dat de begrooting vooruit moet gezonden worden aan Gedeputeerde Staten, opdat deze gecontroleerd kan worden, dit verhand houdende met de noodlijdende gemeenten. Aldus beslotefc. Van hetzelfde college een verzoek, dat de penningmeester van heë burgerlijk arm bestuur een borgstelling zal moeten geven voor de onder zijn berusting zijnde gelden. B. en W. steldén voor hieraan niet te voldoen, daar'dit voor onze gemeente fei telijk geheel overbodig is. Aldus beslpteh. Een schrijven van den minister inzake de werkloozenzorg 1935, is van zeer in grijpenden aprd. B. en W. geven in over weging eens goed na te denken over de Al of niet ahnduiting bij de Rijkssteun regeling, daar zal het toch tenslotte opuit moeten draaien, daar andeTs de lasten voor onze gemeente ook ondragelijk zullen worden. De heeren Rietveld en Rauwert Boer geven hieromtrent ook hun meenin gen ten besté. Besloten wordt hierop nader terug te komen. Het voor en tegen zal goed over wogen wordyn. Vervolgen^ wprden onderzocht de ge loofsbrieven vah het nieuw benoemde raadslid, den heer Dingeman de Jong. Deze worden in orde bevonden en tot zijn toelating bes^otdji. Een warm debat. Aangeboden wordt de gemeente-rekening 1934, sluitende ip ontvangst op f 36.498,19 an in uitgaaf op f 30.523,95, batig saldo f 5920,23. De voorzitter geeft nog een nadere toelichting op het batig saldo. Deze reke- ping zal in ^mijen der commissie van on derzoek worfen gesteld. De heer Rauwert Boer eischt dat de controle niet zal plaats hebben op een avond, doch wil hiervoor een geheelen dag nemen, daar het ten eenenmale on mogelijk s, alles op een avond te doen na zien en wij hebben recht om te weten hoe Üe gemeentezaken behandeld worden. Het is namelijk ben schandaal, vervolgt spr., Eooals verleden jaar, toen wij uit de han den van den voorzitter der commissie, wethouder D» Groot, het kasboek wensch- ten te hebben, om het na te zien, hij ons Hit absoluut weigerde en er zijn nog zoo vele grieven meer. Wij eischen een alge- h beele controle van alle boeken en beschei den. De heer Aanen wijst, in woede los barstend, wethouder De Groot erop, dat hij dat bewuste boek maar stevig in zijn vingers hield,-opdat men niet alles zou te weten komen. Wethouder De Groot antwoordt, dat hij dat boek in handen moest hebben, ook als mede-controleerend lid, daar begtijpt de raad toch niets van, daarom heb ik het gehouden voor toelichting. Laat je hersenen beter werken, want je'ui zijn heelemaal mis en ver mis ook. De heer A a n e n: Wij zijn geen kwa- ^afi^lbvlejien slingeren elkander eenige verfflM£|§rar het hoofd, waarop de vooïpri^pr verzoekt, deze lasteringen te staken. Sfor. is van meening dat hier geen sprake is van grof wantrouwen Spr is steeds bereid geweest to het geven van inlichtingen, wanneer men iets niet be greep en spr. vindt het zeer goed dat men een heelen dag wil komen voor controle en gaat het niet in één dag, dan twee da gen. De heer Rauwert Boer eischt een volledige uiteenzetting, niet alleen een af schrift van rekeping en begrooting, ooch volledig uitgerust met memorie van toe lichting en geen prutsding, doch een vol ledige omschrijving van alle posten en als dit niet geschiedt, zullen we „ons wenden lot Gedeputeerden, ook wij weten daar heen den weg wel, zegt spr. Weth. De Groot: Ga je gang. Betreffende dtf gewijzigde legesverorde ning merkt de heer Rauwert Boer op, dat hier den raad een rad voor de oogen gedraaid is, daar de leges op een volledig afschrift ^pn begrooting en reke ning f 10 bedroeg Dit had f 1 moeten blijven, maar men heeft, aldus spr., er te laat aan gedacht en op deze manier kan een arbe'der als de heer Rietveld en mis schien meerderen, absoluut geen afschrift bekomen. Spr. vindt dit zeer onbehoorlijk en stelt een wijziging dezer verordening voor, namelijk dat afschriften, als vroe ger werden uitgereikt, piet meer zullen posten dan f 1. De voorzitter: TJ Jt&f' bet con cept thuis gehad en hebt U dan in het ge heel geen aandacht aan de wijzigingen geschonken? Het doet mij genoegen dit concept vooruit aan alle leden toegezon den te hebben. En nu weer wijzigen? Wat moeten Gedeputeerdep \yel niet gaan den kon? De heer Rauwept Boer: Dat kan mij niet schelen, mijn voorstel komt in stemming. Ook de vorige maal heb ik er reeds tegen geageerd en nu verlang ik voorlezing uit de notulen, wat ik toen ge zegd heb. De voorzitter memoreert de inder tijd gesproken woorden yan den heer Rau- wet Boer. Weth. Schakel: Zqu het niet beter zijn, nu het wantrouwep wel een zeer grooten omvang heeft genomen, een ac countant te benoemeh? Nu begin ik pas goed te begrijpen, waar de schoen het meest wringt. De voorzitter herhaalt nog een maal, hoe hij steeds bereid i§ de noodige voor- en toelichtingen te verschaffen en dat hij altijd, ook des avonds, de gelegen heid geeft om het pubiek te ontvangen- Doch wanneer de heeren volledige afa schriften wenschen zal dit extra werk, veel werk te weeg brengen en zou spr. zoo langzamerhand een ambtenaar wenschen. De heer Aanen: Och kom, wij hebben bet 90k wel eens druk. De voorzitter: O ja, ik heb nieta te doen, dank u. Besloten wordt dat de memorie's ran toelichting een paar maal doorgeslagen zullen worden en ter bestudeering van de heeren Rauwert Boer, Aanen en ook de anderen zullen worjen doorgegeven. Voorts vrordt de commissie uitgebreid tot 5 leden, dus de geheple raad zal de zaak grondig onderzoeken, of alles wel klopt. Het voorstel van den heer Rauwert Boer tot wijziging der legesverordening, wordt nadat nog het een en an^pr .inzake deze aangelegenheid is gezegd, aangeno men met 4 tegen 2 stemmen. Tegen de beide wethouders. De heer Aanen uit zijn grienen tegen den voorzitter, wegens de benoeming der commissie van schatters. Maandag 1.1. heeft de voorzitter gezegd, aldus 'spr., dat geen enkel raadslid in deze commissie zit ting mag hebben: ik ^om te Gorcum, spreek wethouder Kroon te Schelluinen en deze zegt, de burgemeester heeft mij zelf gevraagd zitting te neipen. Dit noemt de heer Aanen verregaand; men is zoodoen de bezig om ons zand in de oogen te wer pen, ik noem dit een schandaal. Doch als julli» "gooien willen, ik gooi terug. Is dit nu een standpunt vpn een Christelijke partij, n.l. de Anti-Revolutionaiw? Weth. Schakel: Xa^t er dat Christe lijke voor vanavond maar af. - De heer Rauwert Roer sluitzich geheel aan bij de woorden vaniflen beer Aanen. Waarom zijn de Vorige, commissie leden eerst niet eens geraadpleegd, vraagt spr.; ik zou wel eens willen zien, hoe die voordracht heeft geluid. De voorzitter: Die voordraqht maakt de burgemeester in orde en ik geef U de garantie dat die vorige men- schen mij ook best bevielen. De heer Aanen: Jullie hebben Adriaan Boer groote oneer aangedaan, om hem zoo maar aan den kant te zetten. Wij wisten niet wat wij in de courant lazen toen die andere heeren benoerid waren. %Na afhandeling van dit onderwerp wordt nog besloten om over te gaan tot goedkeuring van het besluit der stichting der waterleiding, nu de gemeente Hoog- Blokland geweigerd beeft hieraan deel te nemen. De heer Rietveld brengt dan de kwestie van het schoolplein ter sprajke. Dit kan zoo niet langer blijven. Spr. is er hedenavond met zijn collega's nog op ge weest, doch men trapt er zoo doorheen; 't ia rommel en anders niets. Spr. stelt voor dat B. en W. zich ook zullen ontlasten van deze zorg en deze zullen overdragen aan den gemeente-opzichter. De voorzitter: Maar als de opzich ter dan zegt: de zaak moet er uit, wat dan? De opzichter heeft in het begin al gedacht dat wij hem gepasseerd waren, wat nooit de bedoeling geweest is, maar de heer De Jong gaf ons de zekerheid, dat alles in orde zou komen. Nu heeft de heer De Jong gezegd dat hij a.s. Maandag de zaak bestrijken zal en dan is het in orde. De heer Rietveld: Dat kan wel waar zijn dat de heer De Jong dat zegt, doch het komt zoo nooit in orde, de ondergrond deugt niet, het blijft zacht. De heer Rauwert Boer sluit pich hierbij aan. Besloten wordt, dat binnen acht dagen de heer De Jong heeft zorgen dat alles in orde is, anders worden andere maatre gelen getroffen. Jö .M3R De voorzitter: Er is nog niets be taald, dus wij verliezen er nog niets bij. Aanstaande Maandag over acht dagen zal de eindinspectie plaats hebben. Hierna sluiting. DE BEGRAFENIS VAN PRESIDENT VON HINDENBURG. Zitting van Woensdag 8 Augustus. Goedkoops melk. Bij M. L. M., veehouder tq Reeuwijk, kon men goedkoope melk krijgen. We schrijven kon men want nu is daar een einde aan gemaakt. M. L. M. woont vlak bij Gouda en als men nu maar zeil de melk kwam halen, kreeg men ze voor 7 ent per liter. Dat scheelt 2 cent met den'door de regeering vastgestelden prijs, en het beteekent voor een werklooze en ook wel voor een niet werkjooze een voordeeltje, dat niet te versmaden is. Maar M. L. M. benadeelde daarmee de melk- slijters! De ambtenaren van de crlsiszuivelcon- trale waren op hun qui-vive.en de ver dachte werd gesnapt. Zoowel M. L. M. als zijn echtgenoote staan nu terecht. Als ge tuige wordt hun dienstbode, B. V., ge hoofd. Dit goedlachscbe meisje, weet voor den edelachtbaien kantonrechter niet den juisten toon te vinden en mr. dr. J. Smit moet haar ernstig terecht wijzen. Zij verklaart, dat zij melk verkocht zon der daartoe van haar patroon of zijn echt genoot opdracht ontvangen te hebben. Maar dat klinkt een bpetje onwaarschijn lijk. Daarna worden gehoord de getuigen De M. en S., beiden haalden hun melk bij verdachte. Veldwachter N van Arkel voegt aan deze verklaringen toe, dat bij de controle niet ia gebleken, dat verdachte met melk- verkoop is doorgegaan. De ambtenaar van het 0. M. vindt, dat voor de verdachten geen clementie mag gelden. Door de melk beneden den vast gestelden prijs te verkoopen, saboteerden zij de door de regeering vastgestelde re geling; zonder rekening te houden met de belangen van anderen, trokken zij klan ten. naar zich toe. De ambtenaar eischt te gen M. L. M. 3 maal f 50 subs. 3 maal 10 dagen hechtenis, tegen zijn echtgenoote 4 maal f 15 subs. 4 maal 3 dagen. De verdediger, mr. P. van 't Hof—Stolk, wil in zijn betoog den nadruk leggen op de psychologische zijde van het geval. Het bedrijf van verdachte is van vader op zoon ingesteld op melkverkoop aan huis. Alle moeilijkheden, die M. de overheid in den weg heeft gelegd, vinden haar oorzaak in de weigering van de crisiszuivelcentra- le om hem een machtiging tot melkver koop te verleenen. Ook werd hem op zijn verzoek geweigerd onder regeeringsvoor- waarden kaas te produoeeren. „Verdachte werd gedrongen in deze acheeve positie!" beëindigd de verdediger *ijn beioog. Nadat de ambtenaar van het 0, M. per sisteert, vraagt de wap.rn. kantonrechter het echtpaar uitdrukkelijk voortaan geen melk riieer aan huis te verkoopen. een M. ja zegt of neep, dan houdt hij zich daaraan, dat yreet ik. Als u mij dit belooft, zal ik in mijn vonnis daar mee rekening houden. Bij uw verzoek als kaasproducent onder regeqringsvoorwaar- den te produceeren, zal dit v^n beteeken is zijn." Zoowel M. als zijn echtgenoot aarze len. Eindelijk geven zij een bevestigend antwoord. De kantonrechter zal over 14 dagen schriftelijk vonnis 1rijzen De straf komt na da zonde. De jongelui te Ouderkerk a.d. IJssel zijn vaak lastig. Nu is H burengerucht, dan weer straatschenderij. Dit keer heb ben eenige jongens 's nachts om half 12 lawaai geschopt op het terrein van de steenfabriek van Mijnlief. Zij hebben ook op de blinden van de woning van den eigenaar geslagen, mindfer fraaie taal ge bezigd, kortom, zich gedragen als een wil de horde. L. en D. van D. worden als getuigen ge hoord. Zij hebben 't lawijt vernomen, L. van D. is ook een kijkje gaan nemen. Bij die gelegenheid zijn de jongens op z'n rug gesprongen, maar "wie dat geweest zijn, heeft hij in het donker niet goed kunnen constateeren. Verdachte B. B. verklaart een tik met een stok van L. van D. in ontvangst geno men te hebben. Hij acht dit een voldoen de straf; maar do kantonrechter deelt dit inzicht niet. De ambtenaar van hst 0. M. acht het bewijs voor P. P. niet geleverd en eischt voor hem vrijspraak. Mr. dr. J. Smit wijst vonnis conform. De eisch luidt voor B. B. en J. T. 2 maal f 7.50 subs. 2 maal 2 dagen hechtenis. De waarn. kantonrechter acht voor bei don slechts het loopen op verboden ter rein bewezen en veroordeelt. B. B. tot f 5 subs. 1 dag, J. T. tot f 7.50 subs. 1 dag. Aanrijding te Schoonhoven. Op het eind van de Veerstraat te Schoonhoven had op 1 Juli een aanrijding plaats. Een vrachtauto een oude Ford met „knoppe" remmen, zooals verdachte B. 't uitdrukt is daar in botsing geko men met den personenwagen van G. R. Het is een kwestie van voorrang, aan het van rechts komende verkqpr. Hoewel ook G. R., die van rechtsko- mende, niet voorzichtig genoeg gereden heeft, acht de ambtenaar van het O. M. rijkskanselier Hitler, minister-president ten na de begrafenisplechtigheid Goring en generaal Von Blomberg veria- het Tannenberg-monument. vérdachte de schuldige en eisoht I 2.50 subs. 1 dag. De kantonrechter echter spreekt G. B. vrij. Een ander feit echter, waarvoor verdachte zioh te verantwoor den heeft, ia de gebleken ondeugdelijkheid van zijn handrem. B. heeft om dit feit nog al heen gedraaid. De rem zou door de aanrijding stuk gegaan zijn. „Ik gebruik die rem toch nooit!" praat B. zich vast. Nij krijgt hij nog conform den eisch f 10 of 2 dagen. Koffie met koek. De zaak tegén C. 0., slager te Ouder kerk ad. IJssel, welke 14 dagen geleden reeds diende, wordt thans voortgezet. Een knecht van de firma B. van R., was te Rotterdam met ongekeurd vieesch aan gehouden. Het is gebleken, dat dit voor rekening van de firma aldaar verkocht zou worden. C. O. had op 20 Juni, toen 't delict ge- oohstateerd werd, ontkend eigenaar te zijn van de slagerij. Hij zou haar op 1 Mei j.l. aan een zoon en twee dochters hebben overgedaan. Als getuige wordt notaris v. d. X ge hoord. Deze verklaart, dat O. omstreeks 1 Mei hem opdracht heeft gegeven, een ac te van overdracht op te maken. Van O. heeft dit gemotiveerd met de opmerking: „Ik ga uit mijn zaak. Ik heb al zooveel laat met die vleesöhkeuringswet gehad!" Het was verdachte ernst met deze zaak. Op 10 Juli heeft de overdracht haar be slag gehad. i,Vond u dit niet vreemd voor «en man van 48 jaar? Een Hollander kleedt zich niét uit, voor hij naar bed gaat!" vraagt mr. dr. J. Smit. „Acht u hem in staat te knoeien?" vraagt de ambtenaar van het O. M. De notaris antwoordt, dat hij den in druk heeft, dat 0. betrouwbaar is in za ken. Nog wordt B van R. gehoord. Hij ver- Maart: „De baas beeft gezegd; de zaak zal overgaan." „Hebben jullie op zekeren dag koffie met koek gehad?" vraagt de kantonrech ter. Neen, dat is niet juist, 't Was een hang- toestanj geweest. De ambtenaar van het 0. M. acht het feit niet wettig bewezen en vraagt vrij spraak. De kantonrechter wijst connis conform, er echter uitdrukkelijk op wijzend, dat de op het oogenblik van het gepleegde 1 delict toebehoorde aan G. O. De aardappelen. G. H. uit Reeuwijk heeft op 9 Juni zijn zoon naar Gouda gestuurd om 170 K.G. aardappelen te halen, zonder vervoerbe- wijs. De politieagent J. B. heeft hem loen aangehouden. De verbalisant verklaart, dat hij den in druk heeft, dat 't verzuim te wijten was aan den aardappelhandelaar. De eisch luidt f 0 50 of 1 dag en ver beurdverklaring van de aardappelen. De kantonrechter besluit conform, maar laat G. H. zijn patatten behouden. De boter. Van V. heeft een slechte kijk op boter. Als hij gekarnd heeft, schat hij zoo met een schuin oog de hoeveelheid en als 't dan 37.5 K.G. is, zegt hij bij zich zelf: Nou dat zal zoo om de bij 21.75 K G. zijn. Zoo verantwoordt hij de partij althans in het boek. Maar dat klopt niet heelemael en de controleur weet zoo'n partijtje boter te taxeeren! Verdachte mag" nu f 15 boete betalen of, naar verkiezing, 3 dagen op 's lands kos ten gaan logeeren. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gediend de zaak van A. S. O., een 57-jarigen landbouwer te Moordrecht, in beroep gekomen tegen een vonnis der Rotterdamsche rechtbank, waarbij hij we gens valschheid in geschrifte was veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en f 200 boete, subs, hechtenis, onvoor waardelijk. De procureur-generaal heeft bevestiging van het vonnis geëischt. HARDINXVELD. Juli. Geboren: Maria Plonia, d. van N. raw Noordennen en M. P. de Keizer. Bas-' tiaan, z. van J. P. aan de Wiel en J.- Schippers. Klazine Marigje, d. van G. Versteeg en L. de Kok. Niesje, d. vani N. van Wingerden en R. Steenstra. f Getrouwd: E. Engels en P. M. Weppel-.' man. T. de Rover en C. van der Hoff. A. Advocaat en A. C. Otte. Overleden: A. Koorevaar, 3 j. 81. Maar daar werden ook al meteen vier speren klaar gehouden. De leeuw zou zijn vrijheid niet weerkrijgen, dat waren de negers met elkaar eens. Als hij niet goedsschiks mee wou naar den ko ning, dan maar dood meegenomen," maar verliezen wilden ze hem niet weer. En daarom stonden ze alle vier' klaar met hun wapens. 82. Juist op het oogenblik. dat hij zijn kop, afgeschrikt door de vier speren, weer wilde terugtrekken tusschen de houtjes, werd er iets op hem gegooid Het was een vrucht. En dié spatte op de kop van den leeuw in. stukken, zoodat het sap hem langs de oogen droop. Schoonhoven. Nooit heeft,in ons stadje zich een sport zoo populair gemaakt, als -dit thans het geval is met het behendig- üeidsspel in het nat: waterpolo. Ongeveer 300 toeschouwers, hadden zich Woensdag avond genesteld rondom het bassin van onze gezellig gelegen bad- en zweminrich ting Buiten de Veerpoort, waar S.Z. Sc P.C. I en II hun laatste competitiewed strijden zouden spelen voor den K.NjZ.B. en den Goudschen Zwemkring, resp. tegen VjZ.C. I (Vlaardingen) en G.Z.C. IV (Gou da), door de welwillende medewerking van T.A.V.E.N.U., in verband met de be haalde kampioenschappen, opgeluisterd door vroolijke muziek. Behalve de burgemeester en zijn echt genoote, de heer en mevrouw Nieuwenhui- sen, waren o.a. aanwezig de beide wethou ders, de heeren v. d. Oever en Deerenberg, met hunne dames, verder bestond de be langstelling uit menschen van beiderlei kunne, jong en oud, rijk en arm, de werk man was er tegenwoordig zoowel als de middenstander, personen van alle kerke lijke en politieke richtingen. Allen waren gekomen met eenzelfde doel. En dat nu juist is het wat met de sport wordt be oogd: verbroedering onder de menschen, eensgezindheid. Het fundament der successen van S.Z. 4 P.C. De S.Z. P.C. bestaat uit leden van allerlei rang en stand, iedereen is er wel kom en de contributie is zoo laag mogelijk gesteld. Waar goede sport beoefend wordt, moeten heerschen orde, tucht en discipline, en dat is hier dan ook het geval. Als de leden de bad- en zweminrichting zijn bin nengetreden heeft ieder gelijke rechten en plichten. Typische staaltjes zouden daar van te noemen zijn. De spelers volgen steeds gehoorzaam de wenken van den trainer op; zooals hij zegt dat het moet gebeuren, gebeurt het ook: zonder de min ste tegenspraak. Zoo gaat het ook bij de wedstrijden. De scheidsrechter staat op het juk, fluit, steekt de vlag op: blauw den bal. En of deze beslissing nu juist is of niet, geen der spelers heeft er iets op aan te mer ken, niemand uit het publiek zal er zich mee bemoeien. Zóó is het tot heden in de Schoonho- vensche bad- en zweminrichting gegaan en zóó moet het blijven. De sport is een spel en moet gespeeld om der wille van de sport. En als deze goede sportgeest, dit saam horigheidsgevoel, in de gelederen van de Schoonhovensche Zwem- en Poloclub blijft voortleven, dan kan het niet anders, of de sympathie van het Schoonhovensche pu bliek, die zij thans reeds in zoo ruime mate bezit, zal groeien en bloeien tot in de verre toekomst. Dat het zóó zijn mag! S.Z. 4 P.C. I—V.Z.C. I 2-1. Met een overweldigend applaus worden de kampioenen bij de „tewaterlating" be groet, evenals hun tegenstanders. V.Z.C. it het eerst in het bezit van den bal, die wordt naastgeschoten. Nog even belagen zij het cfoel der kampioenen, maar dan is het woord aan de S.Z. P C., die mooi sa menspelend in geweldig snel tempo het doel van de menschen uit de Haringstad nadert; de bal gaat van mid-voor naar links-voor, deze plaatst over alles heen naar zijn collega ter rechterzijde van het badr, doch die faalt. Schitterend stopt dan .de Sch. keeper een keihard schot, de rechts-achter plaatst het leder voor den goed opgestelden rechts-voor, een snelle race en met een sierlijk boogje verdwijnt het leder onder daverend gejuich in het net (1—0). Thans ontwikkelt zich een spel van snel zwemmen, goed plaatsen, doch slecht schieten; vooral de Scboonhovena- ren hebben hun schot thuis gelaten. Als de arbiter het sein voor de rust heeft gege ven, weerklinkt het vroolijke Sari Marys door T.A.V.E.N.Ü. Fanatiek wordt de tweede helft door on- ze stadgenooten ingezet. Als eerst V.Z.C. een aanval heeft ondernomen, waarbij de S.Z. P.C. keeper op de proef wordt ge steld, die weer eens toont uit het goede hout gesneden te zijn, ontstaan voor het V.Z.C.-doel diverse gevaarlijke momenten die echter door slecht schieten zenu wen? geen succes hebben. Memoreeren wij echter nog een schitterenden boogbal van den rechts-voor der kampioenen, die den paal op zijn weg ontmoet. Ieder oogenblik verwacht men het ronde voor werp in het V.Z.C.-doel te zien verdwijnen, als het opeens door de gasten wordt ge plaatst naar hun mid-voor. die met een hard, laag schot Piet geen schijn van kans geeft: voor de vijfde maal in deze compe titie moet hij visschen (1—1). Aan den oever zoowel als in het water heerscht nu geweldige spanning. Zouden onze favorieten nu hun laatste match nog verliezen? Maar neen, het loopt anders Fraai werk van den S.Z. P-C. mid-ach- ter levert aan den rechts-voor een dot van een kans, die hij geheel uitbuit met een prachtig doelpunt (2—1). Groote vreugde. In deze stand komt geen verandering meer, zoodat S.Z. Sc. P.C. I ongeslagen kampioen ia van de derde klasse C van den K.N.Z.B. Voorwaar een schitterende prestatie, die door de volgende personen werd verricht: P. van Heumen. Th. Malingré Ad. Bruggeman P. van den Oever (M. v. d. Bergh). J. Scheer D. v. d. Oever S. Kok De stand in deze afdeeling luidt: gsp. gew. gel. vrl. v.—t. pnt. S.Z. Sc P.C. 8 8 0 0 20—5 16 y. Z. C. 8 3 3 2 18-14 9 Merwede 7 2 0 5 8—12 4 P- C. G. 6 1 2 3 9—11 4 D. Z. C. 7 115 4—17 1 DjZ.C. 2 verliespunten. S.Z. 4 P.C. II—G.Z.C. IV 4-0. Ook het tweede zevental speelde een aardig partijtje. De eerste aanvallen zijn voor G.Z.C., doch als S.Z. Sc P.C. het of fensief overneemt, heeft de links-voor reeds spoedig succes (1-0). Het doel der Gouwenaars ia voortdurend in gevaar, maar hun keeper weert zkh kranig, de G.Z.C.-aanval wordt doorffo S.Z. P.C. achterhoede voldoende in bedwang gehou den waarbij vooral het goede spel van haar links-achter opvalt terwijl in laat ste instantie de doelman alle gevaar be zweert. Wanneer de mid-voor van de gastheeren eindelijk eens laag schiet, maakt hij een keurige goal (2—0). Als de scheidsrechter de rust aankondigt, laat hij zijn fluit te water vallen. Een G.Z.C.-er heeft het voorwerp spoedig opgevischt, waarvoor hem een hartelijk applausje ten deel valt. Na de hervatting woedt het ge vecht hoofdzakelijk op G.Z.C.-helft en de S.Z. Sc P.C. links-voor brengt met twee keurige doelpunten den eindstand op 40. In den Goudschen Zwemkring is de stand: gsp. gew. gel. vrl. v.t. pnt. S.Z. Sc P.C. II 8 7 0 1 35—10 14 Elfhoeven 7 4 1 2 23—9 9 De Gouwe II 8 2 2 4 5—21 6 G. fZ. G. IV 7 1 2 4 3—14 4 A. Z. C. II 6 114 4—16 3 De heer De Wilde van Gouda leidde de wedstrijden volgens de regelen der kunst. Esn hartelijke huldiging. Na afloop van het spel volgden nog eenige prettige oogenblikken. Dadelijk na het eindsignaal van den eersten wedstrijd waren twee jeugdige dames-leden van de gymnastiek- en athletiekver. D. 0. S. den spelers op de plank tegemoetgetreden en hadden hen een bloemenmand overhan digd. Nu echter werden nog tal van bloemstukken aangedragen en de kranige zwemmers moesten zich haastig op „het juk" opstellen, om die hulde in ontvangst te nemen. Voor hen, op de plank die naar den oever voert, nam de, heer C. H. Kerling plaats en vertolkte de gevoelens van trots, die het bestuur vervulden, nu na jaren van werken zoowel het eerste als het twee de zevental gingen promoveeren. Het twee de zou nu den K.NJZ.B. binnentreden, het eerste zou nog moeten spelen om een plaats in de tweede klasse met S. Z. C. (Schiedam). Spr. bracht den zeventallen dank voor hun prestaties en dadelijk moest hij daarbij zijn spijt erover uitspreken, dat over dit feestelijk slot een wolk van droef heid hing voor den captain van het eerste zevental, den heer M. v. d. Bergh. wegens ernstige familie-omstandigheden. Niette min mocht ook hij de voldoening smaken, van de oprichting af te hebben medege werkt aan wat nu was bereikt. Zijn plaatsvervanger, de heer Th. Malingré, eveneens een van de oprichters der S.Z. P.C., die nu onversaagd de leiding had aanvaard, bracht spr. mede dank. Hij richtte vervolgens een woord van lof tot alle spelers op zichzelf en bracht bijzon deren dank aan den trainer, den heer H. 0. van Suylekom uit Rotterdam, die door ijn onvermoeide training iederen Maan- 'agavond en door zijn krachtige leiding de '•lub zoover had gebracht. Nog jaren 'oopte S.Z. P.C. zijn steun te genieten. \ls een klein stoffelijk huldeblijk bood de leer Kerling hem namens de vereeniging aen zilveren sigarettenkoker aan. Eenige artelijke woorden van waardeering liet 'e voorzitter daarna volgen aan het adres an ons blad, voor de wijze waarop dit de errichtingen van de club heeft gevolgd, lie in deze „goede pers" een flinken steun vond. Hulde werd ook gebracht aan de le- 'leb van de polo-commissip, in het bijzon der aan den heer L. Lankhorst, als voor zitter en aan de heeren G. J. v. d. Bergh, de steeds actievp secretaris en H. C. van Suylekom en mede aan den badmeester, de heer A. Rikkoert, die van de nolo-spe- lers altijd heel wat last moest ondervin den. Hierna betuigde de heer Kerling dank aan D.O.S. voor de bloemenhulde, die voor beide zeVentallen bestemd bleek te zijn, aan T.A.V.E.N.U., dat zoo spontaan had aangeboden om dezen avond op te luiste ren en voorts aan de schenkers van de zoo juist ontvangen bloemen. Eén daarvan bleek gericht aan „den kranigen keeper van S.Z. P.C. I"; de gever had zijn naam achterwege gelaten. Verder waren er bloemen van de Vlaardingsche club, die ook 's voorzitters dank in ontvangst had te nemen voor den zeer prettigen wed strijd. De heer Van Suylekom dankte den voorzitter voor dit blijk van waardeering en de aangename samenwerking die hij van de leden der club mocht ondervinden. Gaarne wilde spr. ook in de toekomst zyn medewerking toezeggen. De heer C. van "Willenswaard bood een mand aan namens de Schoonhovensche Sportclub en de heer G. van Os van den Abeelen deed hetzelfde namens de suppor ters van die voetbalvereeniging. Voor het geval, dat men van dit huldebetoon vreemd zou opkijken, vertelde hij erbij, dat het polo-spel hen, die de sport minnen om de sport, steeds naar deze wedstrijden had getrokken en dat zij daar veel hadden ge noten. Het bedrag voor deze bloemen was grootendeels door werkloozen bijeenge bracht. Het was dan ook begrijpelijk, dat de heer Kerling, die voor al deze huldeblijken een vlot en passend woord van dank ge reed had, door het laatstgenoemde bijzon der getroffen bleek. De heer J. Verkruyse trad daarna naar voren en herinnerde aan de geestige toe spraak, die de heer Niekerk in Gorcum had gehouden; daarin was gesproken van ballen, die nu eens hard, dan weer zacht en ook wel lek waren en dan betiteld wer den met den naam „zak". Spr. bood nu een fraaie polo-bal aan, die aan geen de zer gebreken mank ging. Het was een ge schenk van enkele enthousiaste suppor- ters. Nadat de voorzitter ook hienroor harte lijk dank had gebracht, nam de burge meester, de heer M. Nieuwenhuisen, het woord, die, hoewel reeds met vacantie zijnde, dezen avond niet op het bad wilde ontbreken. Spr.'s burgemeesterlijke trots was buitengewoon groot en hij verklaarde tot groote vroolijkheid van de vele toe hoorders dat hij hier inderdaad nog een sportman wordt. Het was nu reeds de der de keer, dat de burgemeester naar aanlei ding van kranige sportprestaties, iich ge drongen voelde, enkele woorden te spre ken. Spr. loofde de prestaties van de Polo club en het deed hem genoegen, dat die tot zoo groote successen hadden geleid. Hij wist, dat de jongens van de Maasstreek niettemin ook heden hadden gezegevierd. De prestatie van het tweede zevental was echter eigenlijk grooter dan die van het eerste, zoo constateerde spr., onder alge meene hilariteit de eindcijfers vergelijken de. De burgemeester zegde tot slot een zil veren herinneringsmedaille toe. De heer Kerling bracht dank, zoowel voor die belofte als voor de woordfen van den burgemeester en voor diens aanwezig- heid met het voltallige college van B. ën W. Die belangstelling waardeerde de fclub zeer. De aanwezigheid van wethouder Van den Oever en diens echtgenoote verheugde spr. temeer, omdat uit diens gezin 8 zoons in de S.Z Sc P.C. medespelen en een vierde zelfs de functie van secretaris vervult. Met een woord van dank voor de be langstelling in het algemeen besloot de voorzitter zijn toespraak. Leden en supporters van de S.Z. Sc P.C. verzamelden zich daarna in café „Lek- z'cht", waar men het verdere gedeelte van den avond in feestelijke stemming door bracht Zonriaa 12 AW'lw 19M- (Alle uren worden in den Zomertijd vermeld.) NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. H. F. Engel. AMEIDE. V.m. 10 uur, Leesdienst; 's av. 0.30 uur, de lieer M. Vroon, Godsdienst- Onderwijzer te foltert (Fr.). AMMERSTOL. V.m. 10 uur, Ds. J. B. Th. Hugenholtz. BENSCHOP. V.m. 10.30 uur, LeeS- dienst; 's avonds 7 uur, Ds. S. van der Linde, van Lopik. BERGAMBACHT. V.m. 10 uur en s av. 7 uur, Ds. Dekking, van Houten. BERGAMBACHT. Voor de Uitgetrede- nen uit de Ned. Herv. Kerk alhier zal Zondag, v.m. 10 uur en s' avonds 7 uur, Leesdieflst worden gehouden. BERKENWOUDE. V.m. 1030 uur, de heer F. A Westhoff. BLESKENSGRAAF. V.m. 10.30 uur, Ds. E. Schimmel, van Ameide; 's avonds geen Dienst. i BRANDWIJK. V.m. 10.30 uur en a av. 7 30 uur, Ds. L. Blok. CAPELLE a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur. Ds. J- Booij. Herv. Geref. Evangeisatie. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, de heer J. Kars. GOUDERAK. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer Luitjes, Godsdienst-Onder wijzer te Leiden. GOUDRIAAN. 's Avonds 7 uur, Ds. F. Anker. GROOT-AMMERS. V.m. 10 uur, Ds. E. Schimmel, van Ameide; 's avonds 7 uur, Leesdienst. GIESSENDAM. V.m. 10 uur en 's ay. 6 30 uur, Ds. J. Haring. GIESSEN-OUDEKERK. V.m. 10 uur, de heer H. J. Groenewegen, Hulpprediker te Loosduinen. HARDINXVELD. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. Van der Pol. HOOG-BLOKLAND. V.m. 10.30 uur, Ds. J. Ronge. HEI- en BOEICOP. V.m. 10.30 uur, Ds. Wachter, van Vianen; 's avonds 7 uur, Leesdienst. JAARSVELD. V.m. 10.30 uur, Ds. J. Hovius, Doopsbediening; 's avonds 7 uur, Ds. J. Hovius. KINDERDIJK. V.m. 10 uur, de heer Berkelaar, Godsdienst-Onderwijzer te Krimpen a.d. IJssel; s avonds 6 uur, Ds. J. Spelt, van Molenaarsgraaf. KRIMPEN a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur, de heer A. P. de Jong; 's avonds 6 30 uur, Ds. J. P. Buiskool. KRIMPEN a.d. LEK. V.m. 10 uur, Ds. B. J. Kan's, van Stolwijk; 's avonds 6 uur, Ds. J. G. Woelderink, van Ouderkerk a.d. IJssel. LOPIK. V m. 10.30 uur, Ds. S. van der Linde; 's avonds geen Dienst. LEKKERKERK. V.m. 10 uur, Ds. IJ. van Dijk. LEKKERKERK. Ned. Herv. Evangeli satie. V.m. 10 uur s' avonds 7 uur, de heer P. Kolijn, van Papendrecht. LANGERAK. V.m. 10 uur, de heer Paul, Godsdienst-Onderwijzer te Benthui zen; n.m. 2.30 uur, Ds. IJ. van Dijk, van Lekkerkerk; 's avonds 7 uur, de heer Paul. LOPIKERKAPEL. V.m. 10.30 uur, Leesdienst; s avonds 7 uur, Ds Koster. Nabetrachting op het H. Avondmaal. LEXMOND. V.m. 10 uur, Ds. Rootse- laar, van Hagestein; s' avonds 7 uur, de heer Sterrenburg, Godsdienst-Onderwijzer te Zalt-Bommel. 's avonds 7.30 uur, Ds. Th. G. Volle- brecht. MOERCAPELLE. V.m. 10 uur, Ds. J. E. Uitman, 's avonds 7 uur, Lezen eener Predikatie. MOLENAARSGRAAF. V.m. 10.30 uur, Da. J, Spelt. MOORDRECHT. V.m. 10.30 uur, Da. J. C Oort, van Spankeren, Doopsbediening. MOORDRECHT. Ned. Herv. Evangeli satie. >V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer K. Asmus. NOORDELOOS. V.m. 10.30 uur, de heer H. de Jong; 's avonds 7 uur, Ds. Fruit, van Everdingen. NIEUWPOORT V.m. 10 uut. Da. P. J. Steenbeek, van Oudewater; 's avonds geen Dienst. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. 10 uur en s' avonds 7 uur, de heer Heemskerk, Godsdienst-Onderwijzer te Numansdorp. NIEUWKERK a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur, Ds. Vroeg in de Wey, van Waddinx- veen; 's avonds 6 30 uur, de heer De Waard, Godsdienst-Onderwijzer te Rotter dam. NIEUWXAND. V.m. 10 uur, de heer Froop, Evangelist. OUDERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur, de heer A. de Redelijkheid; 'a avonds 7 uur, de -heer A. P. de Jong, Godsdienst onderwijzer te Krimpen a.d. IJssel. Wijkgebouw lage weg: V.m. 10 uur, Ds. J. G. Woelderink, Doopsbediening; 's avonds 7 uur, de heer A. de Redelijk heid. OTTOLAND. V.m. 10.30 uur, Ds. F. Anker. POLSBROEK en VLIST. V.m. 10.30 uur, Ds. Th .G. Vollebrecbt, van Hoor naar, Collecte voor het Kerkeraadsfonds; REEUWIJK. V.m. 10 uur, Leesdienst; *g avonds 7 uur, de heer Groenendijk, Godsdienst-Onderwijzer te Boskoop. SCHOONHOVEN. Minderheidsgroep. Nutsgebouw. V.m. 10 uur, Ds. Jac. Poort, van Den Haag. STOLWIJK. V.m. 10.30 uur, Ds. B. J. Kanis. STOLWIJK. Ned. Herv. Evangelisatie. V.m. 10.30 uur en 's avonds 7.30 uur, Ds. Bartlema, van Zeist. STREEFKERK. V.m. 10 uur. Ds. Th. Hettinga; n.m. geen Dienst. SLUIPWIJK. V.m. 10 uur, Leesdienst; 's avonds 7 uur, Candidaat Poot, van Bo degraven. WADDINXVEEN. V.m. 10 uur en 's av. 6 30 uur, Ds Vroeg in de Wey. WIJNGAARDEN, 's Avonds 7-30 uur, Ds. Th. Hettinga, van Streefkerk. WILLIGE-LANGERAK. V.m 10 uur, Ds. Westra Hoeksema, van Mijnshee- renland, Doopsbediening; 's avonds geen Dienst. IJSSELSTEIN. V.m. 10.30 uur, Preek- lezen, 's avonds 6.30 uur, Ds. 0. J. van Rootselaar ZEVENHUIZEN. V.m. 10 uur, Ds. Tj. Tak. Lokaal aan de Rotte; 's Avonds 7 uur. Da. Tj. Tak. REM. GEREF. GEM. SCHOONHOVEN. V.m. 1030 uur, de heer P- van der Meulen, Theol. Candidaat te Amsterdam. GEREF. KERKEN. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. J. Wielenga. AMMERSTOL. Geref. Evangelisatie. V.m. 10 uur en 's avonds 6 30 uur, de heer W Verwoerd, van Hekendorp. BERGAMBACHT. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur, Leesdienst. BRANDWIJK. V.m. 10.30 uur en 's av. 7 uur, Dienst. CAPELLE a.d. IJSSEL. Bermweg. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. G. Visee Jr., van Nes en Wierum (Fr.). IJsselmondsche Laan. V.m. 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. H. Veldkamp, v^n Sneek. 1 GIESSENDAM. V.m. 10 uur en 's av. 6.30 uur, Ds. S. O. Los. HARDINXVELD. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. 0. J. Mulder. KRIMPEN a.d. LEK. V.m. 10 uur en 's avonds 5 uur, Da. Brunstingk. LEKKERKERK. V.m. 10 uur en 's av. 6 uur, Ds. P. Roos. LANGERAK. V.m. 10 uur en a' avonds 7 uur, Leesdienst. LOPIK. V.m. 1030 uur en s' avonds 7 uur, Ds. C. W. E. Ploes van Amstel, Em.- Predikant te Den Dolder. LEXMOND. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. Coumou. MOORDRECHT. V.m. 10 uur en 's av. 6 30 uur, Ds. D. P. Kalkman. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. 10 uur en s avonds 7 uur, Ds. J. F. W. Erdmann, van Haastrecht. NOORDELOOS. V.m. 10.30 uur en 's av. 7 uur, Ds. Van Oordt, Van Schoonre- woerd. OUDERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer A. de Groot, Theol. Candidaait te Langeruige- weide. OTTOLAND. V.m. 10 30 uur en 'a av. 7 uur, Ds. J. W. Dragt. REEUWIJK. V.m. 10 uur en 'a avonds 7 uur, Ds. P. van Warmenhoven. SCHOONHOVEN. V.m. 10.30 uur, Ds Van der Wal, van Dirksland; 's avond» 6 uur, Ds. Weatra Hoeksema, van Mijns- heerenland. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN GERAK. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. J. Hoekstra. WADDINXVEEN. V.m. 10 uur en 'a av. 6 uur, Candidaat Lafeber, van Gouda. IJSSELSTEIN. V.m. 10 uur en 'a av. 6 uur, Ds. De Jonge, Bediening van het H. Avondmaal. GEREF. GEMEENTEN. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Leeskerk. GIESSENDAM. V.m. 10 uur en ar. 6.30 uur, Leesdienst. VRIJE GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Leeskerk. WADDINXVEEN. V.m. 10 uur en 'a av. 6 uur. Preeklezen. OUD GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. Gebouw Polderstraat Maandag 13 Augustus, 's avonds 7 uur, de heer P. Kolijn, van Papendrecht. CAPELLE a.d. IJSSEL. Lokaal Berm- weglaan. V.m. 10 uur en 'a avonds 6 uur, de heer H. Vlot. Lokaal Daoostaatraat. V.m. 10 uur e» 's avonds 5 uur, Ds. A. van Zon. MOERCAPELLE. V.m. 10.30 uur, n.m 3 uur en 's avonds 7 uur, Lezen eener Predikatie. CHR. GEREF. KERK. NOORDELOOS. V.m. 10.30 uur en 'fl av 7 uur, Ds. S. van der Molen, Em.-Predi- kant te Rotterdam. ROUWDIENST. Minister Deckers begroet den Duitschen gezant vóór den rouwdienst in de Duitsch Evangelische Kerk te Den Haag.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 6