SCHOONHOVENSCHE COURANT k 9l Plaatselijk Nieuws tint de machine. ■ouwer toonhovnn Tegen de acht bladzijden No. 6389. 66» JAARGANG. MAANDAG 13 AUGUSTUS 1934 NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT Telef. 20. Tel.-Adres: Vannooten. S. 4. W. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN. HAVEN 25 Postrekening 13703. ir ijs T. de Leger poging deed den «i rjjksambft narei Heel veel sproken ietro- and- ge- >ken- perc. or C. van Kort raadsverslag. Leerbroek. In de Vrijdag gehouden ge- '".r de i af we ll. Hij- ■kenlns 14’0779 e proces- bt op eer- tnd bracht imbtenaar van de wed- is als volgt: voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van inf) öuldon bij verlies Alfï Gulden bij verlies van j Ivv van een duim. UV een anderen vinger. baal en een geld B.V ABONNÉ’S, die rich aan A Gulden bij levenslange fa U U V ongeschiktheid. dom van de gemeente Reeuwijk, met roet en zeilbooten en kano's, heeft het gemeen tebestuur als controlesysteem ingevoerd een rond koperen plaatje van 6 c.M. door snee met volgnummer, waarvan een regis ter wordt bijgehouden. dwaas. 1 wel, dat onder de benarde omstandighe den van thans zulk een verzet niet onmo gelijk is. Palsgraaf 2e, Vliet 3e prijs; en 10e prij i; B. Kisman 9e, 12e trijs; W. Verhoef 14e en 16e bufg 16e prijs; M. van Kra- Bergambacht voor f 40; de wed. Jac. de Hoop kamp voor f 16; perc. 21 H. van Vliet door C. J. Schilt voor f 220; perc. 22 van mej. de wed. W. Rozendaal. inmiddels uit de hand verkocht: perc. 23 van .1. en H. van Ommen door J. K. Ver- heij voor f 280; perc. 24 van D. van Har ten door W. de Waard voor f 410; p 25 van mej. de wed. J. Frederikze dooi van der Ham voor f 110; perc. 26 dez. door H. van der Ham Gz. te Schoon hoven voor f 10; perc. 27 van A. en M. o.a. openbare alsmede 't zit- trappen en mbare gebouwen. De politie .lg op de naleving van deze bij overtre- ■rbaal oprna- 46 leden en enkele ver- zingend uit onze ge- ,,„;d doorgereden tot Rhe in hotel „De 1]1’] 'p de Jong, zulks ter tijdelijke vervulling de Grebbebe gvacature, ontstaan door het overlijden den heer D. J. van Ruijswijk. Piasbelasting. Reeuwijk. In verband met het heffen van rechten op den plas Elfhoeven, eigen- men ineens door waar weer omgeving I vormden de onze administratie opgeven voor de verzekering, zijn volgen» de vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd Ann Gulden bij Qflfl Gulden bij verlies 900 Gulden biï verlieB VVV overlijden. -JVU van hafid of voet. £W van een oog. Advertentiën: 1-6 regels ƒ1.80; elke regel meer f 0.20; derde plaatsing halven p'rjjs. Adver tentiën worden gratis ge plaatst in „De Gorcumer”. •weer pa;r: had een hamer, hij Bos., schoentje bij Xooyman,< Iiauincii uver ut! jBuyu. Nleuwpoort. In verband met de in de laatste raadsvergadering door verschillen de leden geu'te klachten betreffende het verontreinigen door jongelui van stoepen en straten, in het bijzonder in den nacht van Zaterdag op Zondag en het zitten of staan op trappen en stoepen van openbare gebouwen, verzoekt men ons, de aandacht te vestigen op de artikelen 11 en 33 der al- gemepne polifie-verordening dezer gemeen te, waarbij strafbaar is gesteld o.a. het verontreinigen, hoe ook, van de straat, stoepen of trappen, ten. staan of spelen op de stoepen van open zal in het vervol», bepalingen, streng ding onverbiddellij ken. Ouderkerk a.d. IJssel. Bij de deze week door den gemeenteveldwachter an belas tingambtenaren gehouden algemeens con- I vraSen, trole op rijwielen en motorrijtuigen, wer- Deantwo den vier overtredingen geconstateerd, waarvan proces-verbaal werd opgemaakt. Met ingang gemeente-secretarie in voor het publiek zijn dering van gevallen, treffende. De heer D. Burger Cz. w *i d benoemd tot, bode bij de vereeniging voor Zieken- huisverpleging „Helpt Elkander”. Ouderkerk a.d. IJssel. De heer T. Ste- houwer verwierf te Rotterdam de hoofd akte. Polsbroek en Vliet. Tot waarnemend di recteur der Ned. Herv. begraafplaats heb ben Kerkvoogden aangewezen dpn hppr W i van De de B. stond in zijn praten. Plotseling zakte hij ineen De overledene was 38 jaar oud. Moordrecht. De postduivenvereniging „De Gevleugelde Vrienden" alhier hield een wedvlucht vanuit Quirain (België). Afstand 190 KM. De duiven werden ge lost te 9 uur v.m Aankomst eerste duif 10 uur 18 min. 46 sec. v.m. Aankomst laat ste duif 10 uur 33 min. 39 sec. De prijzen werden als volgt behaald; P. Geleedts le en 8e prijs; J. Palsgraaf 2e, 5e en 23e I prijs; G. van Vliet 3e prijs; B. van der Hoeven 4e, 6e pn 10e prijs; T. Kisman 7e prijs; B. Kisman 9e, 12e en 19e prijs; J. Visser 13e prijs; W. Verhoef 14e en 16e prijs; J. Verbufg 16e prijs; M. van Kra nenburg 11e prijs; P. den Braber 17e en 18e prijs; W. de Wit 20e en' 25e prijs; D. Multam 21e prijs; W. Baas 22e prijs; G. Visa# 24e prijs. Eerste overduif G. de Groot Het vertceer voor auto’s vooral is bij de .ophoogingswerken in de Snelle zeer gevaarlijk. Een zware zeswielige auto be gon-te glijden en geraakte van den hoo- gen dijk. De bestuurder kwam met den schrik vrij. De heer J. Janssen slaagde dezer da- gAi voor het examen Engelsch 1. o. Moercapelle Op de Donderdag 9 Augus tus j.l. gehouden eierenveiling waren aan gevoerd 9150 kippeneieren, prijzen f 3.15 —3,70; 150 eendeieren f 3,10—3,35, alles per 100 stuks. Klachten over de jeugd. wint ook in dit vak de machine meer en meer -veld en er zijn reeds «enige instal laties in gebruik genomen, die het pro duct kant en klaar afleveren. Deze „com- pleet-machines” voldoen naar het oordeel van vele fabrikanten goed en ze verschij nen dan ook meer en meer in de fabrie ken, vooral voor de vervaardiging van de goedkoopere merken. Het spreekt vanzelf dat deze moderne apparaten aan veel handwerkers den ar beid ontnemen en dat heeft de werknemers doen besluiten tot een actie. Hun organi saties hebben zich gezamenlijk tot de re- geering gewend, met het verzoek om de machines in de sigarenindustrie geheel te Verbieden. Dat is om dezelfde reden in Duitschland reeds gebeurd en de .mecha- niseering heeft in deze nijverheid nog niet een zoodanigen omvang aangenomen, dat het te laat zou zijn om geheel tot het handwerk terug te keeren, zoo redeneeren de arbeiders. Zijn dus de werknemers op dit punt eensgezind, met de fabrikanten is dit niet het geval. De arbeidersorganisaties heb ben hen verzocht hun adres aan de regee- ring te ondersteunen en dat verzoek heeft doen blijken, hoe verschillend in patroons- kringen over de machines wordt gedacht. Het Verbond van Sigarenfabrikanten in Nederland, waarin hoofdzakelijk onderne mingen in het Noorden des lands veree- nigd zijn, heeft niet alleen het verzoek der arbeiders afgewezen, maar zelfs een tegen actie op touw gezet. Het heeft zich op zijn beurt tot de regeering gewend met het verzoek, geen verbod van machines uit te vaardigen, daar dat z.i. den ondergang van vele bedrijven tengevolge zou hebben. Daarentegen heeft een andere groep van fabrikanten, wiep bedrijven voornamelijk te Tegffón zijn gevestigd. en meer op het handwerk zijn ingesteld, bij den minister voor een verbod gepleit. En in de groot ste fabrikantenorganisatie, de Ned. R.-K. Ver. van Sigarenfabrikanten, die vooral de fabrieken in het Zuiden omvat, zijn de meeningen in dit opzicht zoo verdeeld, dat ze niet en bloc partij kan kiezen. t Strijd tegen dPn vooruitgang. Het lijkt Maar uit het bovenstaande blijkt Reeuwijk. De heer J. P. Achterberg1 werd bij het wielrennen kampioen der ju nioren van, Excelsior. Gouda. Bij dé inschrijving voor de leveringl van een electromotor met pompinstallatie voor bemalingsdoeleinden van den polder Reeuwijk, waren 5 inschrjjvingsbiljetteni ingekomen. De N.V. Landhuis te Sneek schreef het laagst in voor f 7850. De le vering is aan die firma opgedragen. Eerstdaags zal 't gebouw worden aanbe steed, waarin de electro-bemaling zal wor den geplaatst en wel bij het sluisje te Reeuwijk aan de Breestraat. Het Wegencongres van aannemers bracht in acht touringcars een bezoek aan Elfhoeven. De brievenbus, die geplaatst was hij café Groenendijk, in de afd. Middelburg., en niet erg in het gezicht stond, is thans; gep' best Bergambacht. De gemengde zangvereni ging „Zanglust”. directeur de heer H. Za- nen, behaalde Zaterdag op het concours te St. Maartensdijk, in de 4e afdeeling een eersten prijs met 309 punten. Kokend water over het lijf. Gouderak. Een kind van den heer v. V. trok een ketel water, dat op een pet leumstel stond, over zich heen. Met brai wonden overdekt is de kleine onder neeskundige behandeling van Dr. Deel iamp gesteld. Gouderak. De kosten van den schoolart- sendienst zijn verlaagd. Bedroeg voorheen de bijdrage per inwoner 10 cent, thans is dit volgens de ingediende begroeting 8 ct. Bloempjesdag. Groot-Ammers. B. en W. hebben ver gunning verleend aan de vereeniging „Het Hoogeland’’ om op 27 September in deze gemeente een bloempjesdag te houden tot steun voor ontslagen gevangenen, voor waardelijk invrijhéid gestelden, zwervers, enz. Langerak. De 15-jarige T. den Hartog E. Hzn. is bij het varen in een schouw op den polder Langerak te water geraakt, doordat de vaarboom in een boomstam Jdeef vastzitten. Gelukkig werd dit onge merkt door den heer G. Stek uit Den Haag, die hier logeerde, en den drenke ling wist te redden. Fruitverkooping. Langerak. Vrijdag werden ten overstaan van den plaatsvervangend notaris, van no taris Anema, in het café, van den heer Oosterhout in het openbaar verkocht de boomvruchten, gelegen onder deze gemeen te, Nieuiymort, Groot-Ammers en Streef kerk. D> uitslag hiervan is als volgt. G',—'nden: Een sleutel van epn auto. Inlic! t bij den gem.-veldwachter. Nie rf. B. en W. hebben verg ning veneend aan het Leger des liC..o om in de maand October in deze gemeente een collecte langs de huizen te houden. Nieuwerkerk a.d. IJssel. De heer M. Zwijnenburg. winkelier, is failliet ver klaard. Curator is mr. J. A. Fruin te Rot terdam. Verschijnt Maandag, Woensdag •n Vrjjaag. Prijs by vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 3 maanden 1.25; p. post f 1.50. Met verzekering 15 cents meor. is er al geschreven en ge sproken over de vraag in hoeverre de «leeds voortschrijdende mechaniseenng van den arbeid schuld heeft aan de werk loosheid. Zeer eenvoudig lijkt die kwestie in elk geval op zichzelf. Als in een be paald bedrijf een machine wordt inge voerd, die door één man kan worden be diend en het werk van zes arbeiders ver richt, dan zullen er doorgaans vijf perso nen overbodig worden. Ma.ar meer in het algemeen bezien, wordt de zaak heel wat ingewikkelder. De machine heeft nieuwe mogelijkheden geopend, nieuwe behoeften opgewekt en daarmede ook andere ar beidsgelegenheden geschapen. Ze heeft de wereld veranderd en die ommekeer was reeds vele jaren bezig, zich te voltrekken, zonder dat er nog sprake was van een te veel aan werkkrachten, omdat de machine eigenlijk slechts den arbeid verplaatste. Iedere vordering van de techniek werd als een zegen voor de menschheid beschouwd, zoolang de maatschappij gezond was. In de zieke wereld van thans is het echter wat anders. Ook nu staat het ver- nuft niet stil en in vele bedrijven doet zich meer dan ooit de behoefte gevoelen, oip door steeds volmaakter techniek te be reiken, wat langs den ouden wpg niet meer mogelijk is. Maar tegelijkertijd vin den de arbeiders, die door de nieuwe ma- j chines van hun post worden verdreven I door de malaise den weg naar een ande re broodwinning afgesneden en zien zich opgenomen in de onafzienbare riipn der wer” - techniek tot een vloek erg in het gezicht stond, is thans] geplaatst tegen het huis van den brieven besteller Achterberg in die afdeeling. Weerspannig automobilist. Waddinxveen. Tegen den automobilist) B. uit Bleiswijk heeft de politi verbaal opgemaakt, daar B. nl ste vordering zijn auto tot stilsti en zelfs een te overrijden. Politie en rijksambtenarei hebben tegen een aantal wielrijders $roces-ver- opgemaakt wegens het rijden zonder geldig belastingmerk Je politie heeft bij den landbouwer! een éénloops geweer in beslag ge nomen met een aantal paa-onen, welke hij onbevoegd voorhanden had Gevonden: Noordeinde; een Zuidkade 234. Verloren: een rijwielbelastingplaatje. Buurvrouwen. Waddinxveen. Aan de Dorpsstraat kre gen twee buurvrouwen meeniflgsverschil; over kinderen. De ruzie ontaarde in een vechtpartij. De vrouwen takelden elkaai/ zoodanig toe, dat haar gezichten met bloe-: dende wonden werden ovrdekt. De politief maakfp aan dit schouwspel een pinde en, zal tpgen de vrouwen proces-verbaal op maken. onafzienbare rijen der •rkloozen. Dat maakt voor duizenden de tot oon vloek en het heeft de ar beiders den haast onmogelijken strijd te gen de machine doen aanbinden. Een voorspel van zulk een strijd speelt zich op het oogenblik af in de sigaren- iadustrie. Over de eerste helft van dit jaar is het gebruik van sigaren grooter geweest dan in hetzelfde deel van 1933 en het behoeft dus gePn betoog, dat dit bedrijf nog een gunstige werkgelegenheid biedt. Tot nog toe heeft de machine daar aan niet heel veel afbreuk gedaan, want op de meeste fabrieken wordt ze nog slechts gebruikt voor het maken van het binnenwerk der sigaren, de z.g. bosjes. Voordat die als rookbare sigaren de fa briek verlaten, is er nog heel wat hand werk te verrichten en bovendien worden tal van soorten sigaren nog geheel met de hand vervaardigd. Maar den laatsten tijd Perc. van den heer J. H. de Hoop werd inmiddels uit de hand verkocht; perc. 2 van Jac. Sterrenburg werd gekocht door A. J. Maatkamp voor f 50; perc. 3 van. mej. de wed. C. de Vries, dezelfde voor f 170; perc. 4 van den heer J. Hol door C. J. Schilt te Bergambacht voor f 100; perc. 5 van A. T. Zwijnenburg, inmiddels uit de hand verkocht; perc. 6 van W. Slob Dzn. door J. G. Vermeulen te Bergambacht voor f 48; perc. 7 van H. Heijkoop door A. J. Maatkamp voor f 34; perc. 8 van H. W. Kalis door W. de Waard te Am- merstol voor f 800; perc. 9 van D. den Besten door N. Verheij te Nieuwpoort voor f 75. perc. 10 van A. Schep Azn. door J. Bouter te Groot-Ammers voor f 975; perc. 11 van 0. de Haan door N. Verheij voor f 90; perc. 12 van mej. de wed. A. van Wijk door A. J. Maatkamp voor f 30; perc. 13 van J. E. Rozendaal door dezelfde voor f 30; perc. 14 van mej. de wed. P. Maat voor f 650; perc. 15 van Joh. den Besten, inmiddels uit de hand verkocht; perc. 16 van B. Baan Hofman door A. J. Maatkamp voor f 230; perc. 17 van H. B. de Groot door dez. voor f 150; perc. 18 van Jac. van Vliet door dez. voor f 110; perc. 19 van dez. door C. J. Schilt te perc. 20 van mej. door A. J. Maat- l van mej. de wed. Hst Groens Kruis. IJsselstein. Donderdagavond vergaderde in het gebouw „Uzaï” de vereeniging „Het Groene Kruis" onder leiding van den voorzitter, dr. J. M. de Morrée. Met een, kort openingswoord werden de notulen on veranderd goedgekeurd. Het eenige punt» der agenda was een voorstel tot het hou wen van een wijkgebouw. De voorzitter deed mededeeüng dat het bestuur onder de leden een prijsvraag heeft uitgeschreven, voor het mooiste ontwerp. De bekfoning was tenslotte in tweeën gesplitst, één voor’ Tgun- gebouw en één voor de brug en viel) Heils ,en de®i aan de inzending P. G. van der Krift, metselaar-aannemer, voor het ge-; i bouw en aan J. Kranenburg, timmerman-* I aannemer, voor de brug, beiden alhier. Dez toekeningen werden ter inzage gegeven.» De keuze van het bestuur kon de algemee-’ ne goedkeuring van de leden wegdragen,: waarna het bestuur machtiging werd ver-’ lopnd tot het aanbesteden van het gebouw; en brug. Enkele leden stelden nog eenige, vragen, die de voorzitter ter voldoenningj I beantwoordde. Onder de aanwezigen merk- i ten wij o.a. op mej. Bijlsma, thans woon-i achtig te Utrecht, die in de jongste jaar vergadering tot eerelid werd gekozen. Woningbouw. IJsselstein. De heeren Oosterbeek, bouw pxplo'tant te Dordrecht en Bakker, ijs-! fabrikant te Rotterdam, hebben van den) heer H. Langerak alhier een stuk griend-| land gekocht aan den Groenendijk, nabij; I de R K. Begraafplaats. De bedoeling isj daar een 40-tal arbeiderswoningen te bou-l I wen. Wij vernemen dat er voorloopig een' 20-tal worden gebouwd. Het worden blok-; jes van twee woningen, terwijl elke woning’ ongeveer 20 roeden tuingrond krijgt. f IJsselstein. Bij de keuring van Duitschel erdershonden te Utrcht, behaalde de heer I Busch in klasse A (teven boven de 18; maanden) met zijn hond Ewaldine vani Eschdoorn No. 4 uitmuntend, terwijl de'> I heer A. H, Balt behaalde met Emma van] den IJsseloever No. 7 zeer goed. Spek door C. J. Schilt voor f 130; perc. 28 van dez. door N. Verheij voor f 36: perc. 29 van dez. door J. Bouter voor f 27; perc. 30 van J. .Spek Jzn. werd op f 60 opgehouden; perc. 31 van H. Reijneveld door N. Verheij voor f 190; perc. 32 van mej. de wed. A. van Buren door J. G. Vermeulen te Bergambacht voor f 90; perc 33 van mej. de wed. T. Schep door B. van Middelkoop voor f 28; perc. 34 van dez. door G. J. Schilt voor f 170; perc. 35 van J. van der Hee door A. Maatkamp voor f 110; perc. 36 van M. Broer door C. J. Schilt voor f 60; perc. 37 van mej. de wed. J. de Zeeuw en T. Kortleve door H. J. Scholten voor f 290; perc. 38 van J. P. de Vos door N. Verheij voor f 44; perc. 39 van G. Voorsluijs door H van der Ham voor f 30; perc. 40 van de erven C. Booij door H. van der Ham voor f 100; perc. 41 van het Diac. Armbestuur te Langerak door A. J. Maatkamp voor f 36; perc. 42 van dez. voor f 10 en perc. 43 van de ge meente Nieuwpoort door N. Verheij voor f 5. zocht men een speeltuin. De bus reed hierop ineens door naar Sonsbeck in Arnhem, waar weer gegeten werd, en df schoone omgeving bezichtigd. In park Rosendajil vormden do kettingbrug en de bedriegertjes prettige attracties. Nadat nog een speeltuin was bezocht, ving men om streeks 6 uur de terugreis aan. tijdens welke men uitstapte aan de Pyramide van Austerlitz, waar men ook weer vertoefde tot half 10. Kwart voor elf was het gezel schap thuis. Plotselinge dood. Moordrecht. De groentenhandelaar A. tvinkel met iemand te en stierf. van 13 Augus’us zal de de namiddaguren gesloten, met uitzon de vleeschkeuring be- L-ciuiucn. in ue nijuaj, gviiuuut meenteraadsvergadering. voorzitter heer G. Slob, burgemeester, waren zig met kennisgeving heeren T. i koop en F. de Bruin. Eenig punt der agenda was het schrij ven van Ged. Staten om een kleine wijzi ging aan te brengen in de gemeenschap pelijke regeling tot het stichten van een drinkwaterleiding voor de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden in verband met het niet toetreden tot de regeling van de gemeente Hoog-Blokland. De voorzitter las het schrijven van Ged. Staten voor en gaf een nadere toelichting De heer Zwijnenburg vroeg of Hoog-Blok land gedwongen wordt om aan te sluiten en of die gemeente' nojrit meer medezeg genschap krijgt. De voorzü’er antwoord de hierop, dat Ged. Staten Hoog-Blok land dwingen door wijziging van de bouw verordening. Hoog-Blokland kan echter altijd nog aan Ged. Staten verzoeken om medezeggenschap. Hierna werd de wijzi ging z.h.st. goedgekeurd. Afslag. Lekkerkerk, Bij de door notaris G. H. W. Meijer in „Het Bonte Paard" gehouden afslag van 2 woonhuizen en landerijen werden eigenaars: Van de erven van H. Mudde Azn.: 1 woonhuis, schuren, erf enz., groot 0.37.24 H A., de heer E. Ben schop voor f 1875. 1 perceel bouwland, 0.19-10 H A., de heer J. Pruijt f 410; id. id. 0.18 00 H A. niet afgeslagen: inmiddels uil de hand ge kocht door wed. P. Broere Johz. 1 perceel bouwland. 0.13.10 H.A., heer A. G. Pruijt, f 260. Voor de erven G. van Lit: 1 woonhuis, erf en grond en twee perceolen bouwland, O. 27.80 H.A., door D v. d. Graaf Dz.. voor f 2000. Lekkerkerk. De uitslag vluchten van „De Postduif' Oude duiven van Vilvoorde (België), af- I stand 109 K M. In concours 58 stuks. Los 7.30 uur. Snelheid eerste duif 1404 M per minuut. 1 Adri van Risp; 2 Joost den Boon; 3 gebr. Roest; 4 E. Hofwegen, 5 P. Slingerland; 6 A. van Krimpen, 7 en 9 A. de Groot; 8 M. Hoogenboezem; 10 Molenaar en Ligthart; 11 A. van Boude- steijn; 12 gebr. Broer. Eerste duif 8.47.28 uur, laatste duif 8.53.45 uur. Jonge duiven: in concours 194 duiven. Snelheid eerste duif 1444 M per minuut 1, 13, 20, 22 en 29 M. Hoogenboezem: 2, 5, 38 en 39 J. de Jager Hz 3 en 9 gebr Broer; 4, 17. 21, 32 en 33 P Slingerland; 6 en 34 Burger en de Jong. 7 en 25 E Hofwegen. 8 en 18 A. van Boudemrteijn; 10 en 31 gebr. Roest, 11. 14 en 33 Mole naar en Ligthart. 12 J. Graafland. 15 KI. Mudds: 16 P. Mudde; 19. 23. 30 en 37 Adri van Risp; 24 Joost den Boon; -6 en 27 A. van Krimpen; 28 en 35 Ros en ver heij. Aankomst 1ste duif 8.45.20 uur; laatste duif 8.53 32 uur. Lexmond. Dinsdag maakte de chr. zang vereeniging „Hosanna" haar jaarlijksch uitstapje .met als doel Arnhem. Omstreeks 7 uur vertrokken 46 Icdcp en wanten vroolijk 2 meente. Eerst werd o------ nen. waar i- „«w. -- voet van de Grebbeberg de mensch versterkt werd. Daarna vertrok het gezelschap naar Ouwehands dieren- park, waar enkele uren vertoefd en veel i genoten werd Toen reed men door tot de Westerbouwing’in Oosterbeek. daar be- >n of trappel spelen op c gp de toezien en lijk proces-vei

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 1