RIJSVRAAG ..Huishoudster Pand met tuin en erf Schoenenzaak Deruitersvandennacht Marktberichten j Kruidenierszaak aangeboden Huls te koop ot te huur Notaris J. DRAPERS inbodstaatopf3150. Wieringen, Afsluitdijk Valkenburg Profiteert van dezePS gelegenheid f J HEBT U HAAR AL OPGELOST? N.V. PAUL C. KAISER - ROTTERDAM BERGAMBACHT S.& W.IN.v.NOOTEN Schoonhoven 'n Ezel INWIKKELPAPIER Advertentiën. Ondertrouwd Johan Beunder Attle Stijnis Wegga loop en: Een wit-bruin Hondje BOERENDIENSTBODE, Hulp in de Huishouding Buitenland Plaatselijk Nieuws j r HOOG-BLOKLAND. Augustus. Geboren: Adriana Helena Barbara, d. van J. v. d. Giessen en E. de Jong. WADDINGVEEN. Augustus. Geboren: Petrus Cornells Johannes, z. van P. Wesseling en C. M. H Mol Geurt, z. van J. Oskam eö J Kriege. Carel Ferdinand, z. van H. Versluis en H. G. Kerkhoven. Getrouwd: W. F. van Es en M. de Heer Oveileden: J. v. Dijk. AMSTERDAM, 13 Aug. Ter veemarkt wat-en heden aangevoerd: 434 vette kooien waarvan de prijzen waren: le kw. 5062, 2e kw. 50—58, 3e kw. 4450, per K.G. slachtgewicht; 117 melk- en kalfkoeien 160205 per stuk; 192 vette kalveren: le kw. 42—46, 2e kw 30—42; 8e kw. 32—36, per K.G. levend gewicht; 80 nuchtere kal veren 3.50—6 per stuk; 95 schapen 15 17 per stuk; 525 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G.. 8536, en kele hooger, zware varkens 3435, vette .varkens 3334, per K.G. slachtgewicht; 29 paarden 00—100. OUDEWATER, IS Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 60 partijen. 2976 stuks, we gende 14.850 K G. Prijzen: met rijksmerk le soort 1921 cent, idem 2e soort 16 18 cent, zware 23 cent. Handel vlug. ROTTERDAM, 13 Aug. Ter veemarkt werden heden aangevoerd 377 vette run deren, 346 vette kalveren, 5 nuchtere kal veren, 564 schapen of lammeren, 1086 varkens, totaal 2358 stuks. Prijzen per kilo: Koeien 58—62, 54— 56, 40—44 cent; ossen 54—50, 46—50, 42 -44 cent; kalveren 70-80, 60-65, 45— 50 cent; schapen 35—33-30, per stuk f 16—12—9; lammeren 38—33—30 a f 11—9—7; varkens, levend gewicht, 28— 30, 24—26. 21—23 cent. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer minder, handel willig, prijzen hoo ger; vette kalveren aanvoer ruimer, han del flauw, prijzen iets hooger; schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen iets lager; varkens aanvoer rui mer, handel traag, ppijzen iets lager. ROTTERDAM, 13 Aug. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Briel- sche kralen enz. f 6, Zeeuwsche blauwe 5H6, Zeeuwsche eigenheimers 5546, Zeeuwsche bonte en blauwen 6^-7, West- landsche schoolmeester nieuwe 78, Westlandsche blauwputten 0—7)4. Met tamelijke aanvoer, kalme vraag. 'S-GRAVENHAGE, 11 Aug. Grossiers veiling. Pruimen: dubbele witte 1321 De Nieuwe Geldersche Eierveiling aan de Leegwaterstraat te Arnhem werd offieel cent, enkele witte 913 cent, reine victo ria 1426 cent, washingtons I 1823 cent, II 1117 cent,, belle de louvain I 17—24 cent, II 13—16 cent, eld, blauwe 12 cent, perzikpruimen 1425 cent, reine claude 2435 cent, val 7 cent, pond seed ling 22^24 cent. abrikoospruimen 1010 cent, blauwe pruimen 1118 cent, wijn pruimen 12—24 cent, krozen 84 cent, bleeke krozen 4 cent, donkere krozen 5 cent. oranjekrozen 6 cent, citroenkrozen 4 cent, boeren wit 9 cent. Peren: clapp favorite extra 1619 ct., I 1115 cent, II 8 cent, tafelpeer 78 cent, bon chrétien william 6 cent, kriek- peren 4—5 cent, zwaanhals 3 cent, préoo- se de trévouae I 1115 cent, II 79 cent, heereperen 3 cent, suikerperen 3 cent, kei zerinnen 36 cent, n.-h. suikerperen 1—6 cent, portrooyen 5 cent. the queen 69 cent, yellow transparant I Appelen: gamersche zuren 1011 cent, 912 cent, II 6—8 cent, keawick 57 cent, triumph de croncel 811 cent, framboosappelen 45 cent, bloemée-apnc- len 89 cent, roode perzikappelen 914 cent, ossekoppen 34 cent, ernstappelen 3 cent. madelaine 12 cent. Diversen: abrikozen 620 cent, mal len 27 cent, roode bessen 3—6 oent, princesboonen 12 cent, snijboonen 8—10 cent. stokprincesboonen 10 cent. Alie prij zen zijn per K.G. UTRECHT, 11 Aug. Vee en Paarden. Aangevoerd 2422 stuks. Handel matig. Prijzen: Stieren 20—23 cent, slachtkoeien 2e soort 24—28 cent, dito 3e soort 21—23 cent, alles per pond; vaarzen f 100—160, pinken f 50-90, melkkoeien f 120—190, kalfkoeien f 130—200, varekoeien f 90—^ 140, magere kalveren f 10—25, nuchtere kalveren f 3.50—5.50, magere varkens f 13—21. schrammen f 9—13, biggen f 5 8.50, magere schapen f 1118, lamme ren f 710, alles per stuk. GROOT- AMMERS. li Aug. Aan de kaasmarkt alhier waren Zaterdag aange voerd 26 partijen met te ramen 719 etuis kazen, wegende 5033 K.G. Prijzen: zware f 23.50, met rijksmerk le soort f 1920, idem 2e soort f 1718. Handel matig. Een waarin per week f 60 verdiend wordt. Kan gemakkelijk opgevoerd worden Goederen faotuursprijs. In directe omgeving van Oorcum Brieven onder no. 2410, aan 't bureau van de Schoonh. Courant. te Capelle a.d. IJssel bericht, dat het te Krimpen a.d. IJssel, IJsseldijk 188, DE AFSLAG blijft bepaald op Zaterdag 18 Augustus 1934, om 11 uur in café WESSELO te Krimpen a.d. IJssel. Nog enkele personen gevraagd voor Dinsdag 14 Augustus, reis en Woensdag 15 Aug. weer reis vele bezienswaardigheden, mooiste plaats van ons land, prijs f 3.—. Kaarten moeten vooraf genomen worden a f 1.— per stuk. JONGENEEL, Tel. No. 6, Oud-Alblas. Zoo niet, vraagt dan alsnog een prijsvraag-formulier bij Uwen winkelier. A.S. SLUIT DEZE GROOTE PRIJSVRAAG 11 SEPTEMBER IEDERE GOEDE OPLOSSER ONTVANGT EEN PRIJS, WOENSDAG 22 AUGUSTUS naar Valkenburg k f 3.— per persoon. DONDERDAG 23 AUGs. schitterende gecombineerde autobus- en boottocht naar Huizen,Volendam en Marken. Volwassenen f 3.— per persoon. Kinderen f 1.50. Alléén bij voldoende deelname. Plaatsbewijzen verkrijgbaar bij de Ondernemers H. A. Bouter, Tel. 28, Ameide, en B. Goedhart, Oude Haven 27, Schoonhoven. BISKWIE-, KOEK- EN BESCHUITFABRIEKEN yOOR alle aangelegenheden ons blad en onze drukkerij be treffende, vervoege men zich te me» roestvrij lakwerk a n a f f 30.. Verder nog eenige GEBRUIKTE RIJWIELEN, w.o.: f Heerenrijwiel I 18.- 1 Jongen.rij wiel i 17.— 1 Jongen.rijwiel i 7.- H. A. BOUTEF Telef. 28 - Ameide AAMBEIEN ünzizill nexirliat uzi m.t succ.s DE SALAIYIAffDER j WBBi Kipstr. 59, R'dam Telefoon 56731 die Abonnementon, Advertentiën en alle soorten Drukwerk aanneemt stool zioh maar ééns aan denzelf den «teen, likdoorns verdwijnen door Gedézalf alleen. Gedézalf 45 ct. per doos bij Gedépleister Apoth. en Drog. Gedó Voetbadzout. 45 cent. onover troffen pijnlijke voeten. 1 K.G. 1 0.10 2 K.G. 0.16 3 K.G. 0.24 - 5—10 K.G. 0.06 per K.G, 10-20 K.G. 0.05 per K.G. boven de 20 K.G. 0.04 T' per K.G. S. W. N. VAN NOOTEN Haven 25. Schoonhoven. en Huwelijksvoltrekking te Haastrecht op Donderdag 23 Augustus 1934. Kerkelijke bevestiging door den WelEerw. Heer Ds. w. de Voood v. d. Straatvn, 'n nam. 2.30 uur In de Ned. Herv. Kerk. Gouda, 9 Augustus 1934. Haastrecht, Toekomstig adrei: Gravin Jacoba- straat 4, Goudai Wegen» verruim eerit heden geplaatst) f-11 Spaniel (reu). Terug te bezorgen VisschersJaan 34, Oorinchem. Bejaarde man vraagt in gemeente in deze streek ongem. Zit- en Slaapkamertje, zonder kost. Brieven onder no. 2430 bur. Schoonh. Courant. Gavraagd: P.O., goed kunnende melken bij D. d. BROEK, Ouderkerk a.d. IJssel. Wordt gevraagds Een flinke In Manufacturenwinkel. Goed kun nende naaien en stoppen. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Wed. A. VERSPUI, Goudriaan. Zoo spoedig mogelijk gevraagdj m.l. liefst G.G. in gezin' van 4 kinderen. Brieven onder. no. 2420 bureau Schoonh. Courant. TE KOOP GEVRAAGDS Een goed onderhouden Platte Wagen Draagvermogen U/at 2ton. Brieven aan JOHs. VAN EST, Straatweg 90, Arkel. Wegens ziekte ter overname aangeboden: Een sinds eenige jaren bestaande op mooien stand in villadorp nabij Utrecht met schitterende woning. Te bevragen bij A. RIETVELD, Qedipiom. Boekhouder, Benschop. DE ZAKENMAN, die nimmer adverteert, krijgt slechts tot klant, die bij geval passeert II Zondag volksstemming In Dultschland, Prins Starhemberg en Frauenfeld zouden zijn gearresteerd. „Oost-Locarno" verze- kord? Het Duitsche volkt wordt tegen 19 de zer, dus as. Zondag, ter slembus opge roepen, om uitspraak te doen of het in stemt met de benoeming van Adolf Hitler tot rijkspresident. Met ingang van morgen brengt de Duit sche radio deze week dagelijks om 8, 14, 10, en 20 uur, telkens gedurende drie mi nuten een korte redevoering van vooraan staande personen op alle gebied. O.a. spreken Göring, de ministers Darré en Seldte, de rijkssportleider Yon Tschaun- ner und Oosten, Prins August Wilhelm en tal van andere bekende personen. De rijksminister van binnenlandsche zaken, dr. Frick, heeft bevolen, dat on voorwaardelijk geozrgd moet worden voor de bescherming der stemmers, volgens den uitdrukkelijken wensch van den rijks kanselier, dat de wil van het volk in vrije en zelfstandige stemming bekend moet worden. Niemand mag bij het uitbrengen van zijn stem gehinderd worden. Elk las tig vallen van stemgerechtigden, met na me voor de stemlokalen, moet met alle middelen verhinderd worden. Maar inmiddels weet ieder Duitscher heel goed, hoe de regeering verwacht, dat hij stemmen zal en de bekendmaking van dr. Frick zal vermoedelijk niet velen den moed geven, het anders te doen. Reeds hebben de eerste stemgerechtig den hun briefjes in de stembus gewor pen, n.l. «en aantal zeelieden, die moes ten vertrekken en eerst na de volksstem ming weer voet aan wal zullen zetten. De Oostenrijkschs vlce-kanselier, Star hemberg, is per vliegtuig naar Italië ver trokken. Hij is daar Zaterdagmiddag op het vliegveld Littorio, bij Rome, aangeko men. Prins Starhemberg begaf zich dade lijk naar Ostia, waar hij in een vakantie kamp van de jonge Oostenrijkers, het noenmaal gebruikte. Daarna heeft Starhemberg zich naar Rome begeven, waar hij waarschijnlijk een onderhoud met Mussolini zou hebben. Vóór zijn vertrek uit Weenen heeft Starhemberg In een gesprek met journa listen te kennen gegeven, dat hij een her haling van den nat. soo opstand voor het einde des jaars mogelijk acht. De re geering ia echter gewapend, zei hij. Voorts heeft Starhemberg een onder houd gevoerd met den oorrespondent van de News Chronicle, wien hij zeide, dat bij, voor zich, monarchist is, maar dat een restauratie van de Habsburgers onmoge lijk is. omdat zij een Europeesch vraag stuk is en de groote mogendheden haar niet zouden dulden. Zelfs Italië is er niet verrukt over. Het is thans voor Oosten rijk geen tijd om zich in nieuwe avontu ren te storten. Als echter het volk kiezen RIDGWELL CULLÜM. 58 Joe bloosde, voor zoover hij daartoe in ataat was. v .,Nu, ik dacht zoo, dat er toch geen nut ln was, dat wij allebei opzaten." „Dat is er ook niet. Ik zal het doen. Je hebt mij bepaald heelemaal opgefrischt met den onzin, die je gesproken hebt." „Ach, misschien. Ik geloof, dat ik maar aal gaan aanvegen.'' Diana volgde den wenk en ging met tra nen in de oogen "aar boven. In den ver nietigen toestand, waarin zij zich thans bevond, was Joe's onzelfzuchtigheid meer dan zij kon verdragen. Zij nam haat- plaats naast het bed in. vast besloten daa/r te blijven zitten, zoolang als zij wakfifr kon blijven, daarna zou zij in de gang als schildwacht heen en weer gaan loopen. Een uur lang worstelde zij met haar slaap. Zij hield haar oogen open, maar haar zinnen waren verdoofd en zij bracht den tijd door in een soort van droom, een akeligen fantastischen droom, waatóp Tresier dood op het bed naast haar lig en zij de ellende doormaakte van het te ontdekken. Zij betreurde hem, terwijl zij haar droevig leven voortzette onder hët dak van haar vader, zijn hatelijkheden aanhoorde, onderworpen aan zijn betekon- de wreedheden. Ongetwijfeld zou deze wa kende droom hebben voortgeduurd, totdat ongemerkt de ware slaap baar overmand zou hebben, zoo er niet na een uur ets gebeurd was, dat haar klaar wakker maakte. Er was een duidelijk merkbare beweging in het bed. Treslev bad een arm opgelicht, welke echter dadelijk weer op het dek terugviel, alsof da kramp»"Mige beweging niet door eeniges geestelijke ot pbysieko macht wrd vroorzaukt. Dadelijk was zii op de beea en boog moest, zou het voor 95 percent, de socia listen inbegrepen, Habsburg boven Hitier verkiezen. Tegenover deze en andere uitlatingen in anti-Duitsch daden te Weenen, stelt de Duitsche regearing de laatste dagen din- gen. die blijklmar bedoeld zijn als bewij zen van DuitschJands vriendschappelijke bedoelingen ten aanzien van den zuidelij ken buurman. Zoo zijn nu, naar althans United Press uit betrouwbare, doch niet officieele bron verneemt, Habicht en Frauenfeld, zoome de eenige andere ondergeschikte Oosten- rijksche nationaal-socialstisehe leiders, in hechtenis genomen. Men zal zich herinneren, hoeveel ver ontwaardiging langpn tijd in Oostenrijk is verwekt door Habichts opruiende radio redevoeringen tot de Oostenrijksche na- De onderhanoelingen over het afsluiten van een veiligheidsverdrag in Oost-Euro pa schijnen het einde te naderen De Fransrhe regeering verwacht een spoedige mededeeling van de Poolsche regeering over haar houding ten opzichte van het voorstel inzake dat „Oost-Locar- no". Frankrijk heeft de Poolsche regee ring er op gewezen, hoe belangrijk het is nog vóór het bijeenkomen van de Volken- bondsvergadering in September zich voor of tegen bet verdrag uit te spreken. Het antwoord van Polen, onverschillig of het gunstig of ongunstig is, zal het ein de zijn van het eerste stadium der onder handelingen. De Baltische landen hebben reeds van hun principieele instemming met het vei ligheidsverdrag kennis gegeven, zoodat dan nog slechts moet worden gewacht op de houding van Duitschland. De reden, dat Frankrenk wenscht, dat nog vóór September althans een voorloo- pige beslissing tot stand komt, is, dat nu vaststaat, dat Sowjet-Rusland op de Sep- tember-bijeenkomst een verzoek tot toela ting in den Volkenbond zal indienen. Indien Rusland als lid wordt toegela ten, zou dit de eerste stap tot verwezen lijking van het verdrag beteekenen. Van Fransche zijde is men volgens de Times van meening, dat als Polen en Duitschland niet aan het verdrag willen deelnemen, het verdrag dan zonder hen moet worden afgesloten, eventueel zelfs slechts tusschen Frankrijk en Rusland. De correspondent van genoemd blad voegt aan zijn bericht toe, dat de Fran- schen niet beweren, dat het lidmaatschap van den Volkenbond of een verdrag met Frankrijk voor de Sowjet-regeering een idealef oplossing van de Russische vraag stukken beteekent. De Sowjet-regeering heeft veiligheid in het Westen noodig, zoodat zij de moge lijkheid heeft zich bezig te houden met het werkelijke of vermeende Japansche gevaar. DOLLFUSS STERVENDE BEROOFD. De Oostenrijksche minister van propa ganda. Adam, heeft in een radio-rede, waarin hij de benoeming van Von Papen besprak, ook verteld, dat Dollfuss, terwijl hij stervende was. beroofd werd Van zijn portefeuille. Deze werd naderhand gevon den op de binnenplaats van de kanselarij, waar de rebellen werden gearresteerd. Alblasserdam. Mej. M C. Hartenberg slaagde te Rotterdam voor de hoofdakte. Alblasserdam. Na aanbesteding is de be timmering van het'terrein voor de feeste lijkheden op 31 Augustus opgedragen aan den heer Jan de Bruifi. Onderlinge Brandweer. Bleskensgraaf. Onder voorzitterschap van den heer P. de Haan hield de Onderl. Brandw. Mij. een algemeene vergadering. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend, werden de notulen gelezen en goedgekeurd, evenals het jaarverslag. Bij monde van den heer P. Verhoef bracht de balansoommissie verslag uit en verklaar de alles in orde te hebben bevonden, zoo dat aan bestuur en administrateur de charge werd verleend. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. A. Jongeneelen tot leden der commissie van toezicht de heeren G. P. Jongeneel en C. P. de Haan. Plaatsvervangend lid der balanscommissie werd in de vacature J. Jongeneel Rlfz., de heer C. Verhoef. Tenslotte kwam aan de orde het voor stel tot wijziging van art. 22 der statuten. Na een kleine discussie werd het voorstel in stemming gebracht en verworpen. Bij de rondvraag kwam nog even ter tafel de herverzekering, waarna d,e voor zitter, met dank aan de tegenwoordige le den voor hun opkomst, de vergadering sloot. Bergambacht. De rijkspolitie heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen J. S.. wegens mishandeling van een jongen. De damclub D.I.D. en de clubs Pols broek, Gouda II, Excelsior te Wadd'nx- voen en T.O.G. I te Waddinxveen, nebben een district gevormd voor competitiewed strijden om een grooten zilveren beker. Als voorzitter van het district is benoemd de heer J. Hazelberg alhier. Zangveremiglng. Benechop. Vrijdagavond zal in de 0. L. School No. 1 een vergadering worden ge houden, teneinde te geraken tot oprichting van een gemengde zangvereeniging, waar toe bereids een voorloopig batuur iB ge vormd en een aantal leden zich in prin cipe hebben opgegeven. GEVAARLIJK VLEESCH. Capelle a.d. IJssel. Een ambtenaar van den Vleeschkeuringsdienst te Rotterdam trof Vrijdagmiddag hier b« den slager P. D. in de ijskast twee helftèb aan van een geslacht varken, geheel van de huid ont daan. Er was op dit vleesch geen enkel goedkeuringsmerk te bespeuren. De ambtenaar nam het vleesch in beslag en bracht het naar het Openbaar Slacht huis, waar bij nadeh onderzoek bleek, dat uitgebreide beentuberculose aanwezig was. De slager bekende, dat hij het vleesch frauduleus had geslacht en niet ter keu ring aangeboden. Er werd proces-verbaal opgebracht wegens overtreding van de zich over hem heen, gereed om de drank toe te dienen, die dokter Osler bij haar had achtergelaten. En bij het licht van de lamp, beschut door een scherm, zag zij duidelijk een verandering in de gelaats kleur. Deze was niet langer doodelijk wit, er was een tintje van leven in de strakke trekken, hoe flauw het ook mocht zijn. En toen zij dit zag, had zij het wel kunnen uitschreeuwen van blijdschap. Zij gaf hem het versterkende middel en ging weer op haar plaats zitten met een snel kloppend hart. En plotseling bedacht zij met schrik, hoe weinig het had ge scheeld, of zij was in slaap gevallen. Zij stond eensklaps op en begon de kamer op en neer te loopen. Het was een kritiek oogenblik. Haar geliefde kon ieder oogen- blik zijn bewustzijn terug krijgen. En d:e gedachte riep nog grootere voorzichtigheid te voorschijn. Eij ging naar buiten op het portaal en keek naar de trap. Toen sloop zij weer terug. Zij had een ingeving ge kregen. Zij zou den ingang barricadeeren, I en ofschoon zij het zichzelve niet wilde bekennen, was het toch de herinnering aan de blindheid van haar vader, die haar daartoe dreef. Zij nam twee stoelen en plaatste die zoodanig boven aan de trap, dat de min ste toevallige aanraking ze van boven naar beneden zou laten vallen. Dit plan lachte haar toe. Toen, nog meer dan ooit den slaap vreezende, begon zij weer haar schilwachtloop in de gang, iedere keer, als zij omdraaide, in de kamer kijkend. De uren kropen langzaam voorbij. Het was na middernacht en de oogen van h«t meisje weigerden langer open te blijven. waarbij rog kwam, dat zij onder het. heen en weer loopen telkens struikelde. In wan hoop nam zij de lamp uit de ziekenkamer en g'ng ermee naar haar eigen vertrek, waar zij haar gelaat met koud water waschte. Toen begon zij de kamer wa' op te redderen. Alles alleen maar om wakker I te blijven. Toen ging zij op den rand van j i haar bed zitlen om wat uit te rusten. Dat wis nigt goed gezien Haar oogen sloten rich enj- hoe zij ook streed, het was hopo- 'oos.^De uitgeputte natuur deed haar recb- i ten gelden en zij sliep. En Tresier kwam bij. Zijn sterk gestel bad de overhand gekregen en het opwek kende middel, dat Diana hem had toege diend, deed de rest. Hij bewoog zich ver scheidene keeren, maar zijn krachten wa ren nog niet voldoende om hem het volle bewustzijn terug te brengen. Hij lag daar, terwijl zijn brein tegen zijn overheer- schende zwakte worstelde. Zijn gedachten begonnen te werken, maar met de nevel achtigheid van een droom. Hij was zich half bewust, dat hij op een bed uitgestrekt lag; toch had hij een gevoel, dat hij lag vastgeklonken met ijzeren kluisters, die alle pogingen om ze te breken weerston den. Het was hem, alsof hij hevig worstel de en alsof Jake spottend stond toe te kij ken. Eindelijk gaf hij uitgeput en doode lijk vermoeid die pogingen op en riep om Arizona. Hij riep hard, maar kon zijn eigen stem n et hoorea. Hij schreeuwde weer en nog eens weer izoo luid als hij maar kon, maar toch waren zijn kreten niet hoorbaar. Toen was het alsof Jake wegging en hij heelemaal verlaten was. Hij lag heel stil te wachten en toen ont dekte hij, dat hij op de prairie uitgestrekt lag, aan den grond vastgepiaakt met boei en, die zijn handen en voeten vastgekluis- terd hielden en de maan scheen en hij hoorde het gehuil van de prair'ewolven. Nu begreep hij er alles van. Zijn vijanden hadden dit gedaan om hem levend te laten versLnden door de uitgehongerde prairie reinigers. Hij dacht lang na, benieuwd hoelang het duren zou wan) hij hoorde de dieren naderkomen voordat de eer ste van die afschuwelijke schepsels hem zou aanvallen. Nu kon hij hen in de ma neschijn onderscheiden. Zij kwamen lang zaam, langzaam nader. Eén, grooter dan de andere, kwam vooraan en toen het vlak bij hem was zag hij, dat het d:er het gezicht van den blinde had, wiens blinde oogen als twee kolen vuur in het maan licht sch tterden. Het ging op zijn achter ste pooten staan en tot zijn verbazing ontdekte hij, dat deze wolfmensch die op I om stond neer te zien, de kamerjapon aan-had. waariijs da blinde altijd rondliep Het was een gr gelige verschijning en de gekluisterde man voelde de kracht van de Vlees-hl euringswet en' wegens ontduiking van de Grls's Varkenswet. Capelle a.d. IJssel. Cherzirht van den loop der bevolking gedurende de maand Juli 1934. Bevolking op 1 Juli 1931: 4637 m. en 4475 vr., totaal 9112. Ingekomen personen 19 m en 14 vr., totaal 33. Bin nen de gemeente geborenen, alhier werke lijke woonplaats hebbende 8 m. en 14 vr., totaal 22. Elders geborenen, alhier werke lijke woonplaats hebbende 1 m en 0 vr., totaal 1. Vertrokken personen 12 m. en 23 vr., totaal 35. Overlecjen personen, alhier werkelijke woonplaats, gehad hebbende 4 m. en 0 vr., totaal 4. Bevolking op 1 Aug 1934 4649 m. en 4480 vr.. totaal 9129. Levenloos aangegevenen 1; huwelijken 2 KIND VERDRONKEN. Gouda. Het anderhaJfjarig zoontje van den tramconducteur Th. Nobel, Carolus, uit de Groote Visscherijstraat te Rotter dam is in een sloot aan den Graaf Floris- weg geraakt en verdronken. Het knaapje bracht mt zijo ouders een bezoek aan fa milie, waarbij men zich naar den tuin van grootvader had begeven .Daarbij heeft zich het droevig ongeluk afgespeeld. De politie heeft vijf uur na de vermissing het lijkje gedregd. Gouderak. Voor de akte Fransch L. 0. slaagde mej. P. van Lange. Hei- en Boeicop. De afdeeling Hei- en Boeicop van den Prov. Bond van geiten- fokvereenigingen hoopt hier Vrijdag 17 Augustus de jaarlijksche geitenkeuring nabij het café De Gans. Men verwacht groote rieelnamé. Kinderdijk. Aan de N.V. J. K. Smits Scheepswerven is opgedragen de bouw van een emmerbaggermolen voor Belgische re kening. De afmetingen zijn 39 x 7.30 x S.l'O meter. De molen zal worden voorzien mot een stoommachine- van 200 I.P.K. Op dezelfde werf is de kiel gelegd voor een motorvrachtboot, eveneens voor Belgische reken'ng en van de afmetingen 40 x .6.50 x 2 90 meter Dit vaartuig «al worden voorzen van een 3 cylinder compressor- loozer Smits M.A.N. Dieselmotor van 16Ö P.K. Excursie. Lopik. De leerlingen van den twee-jari gen Innd- en tuftibouw wintercursue, maakten Woensdag onder leiding van den «heer W. van Joolingen, landbouw- oDderwijzer, een uitstapje, tevens zomer- excursie naar Hilversum en omstreken. Des morgens te ongeveer acht uur werd do reis per fiets aanvaard en welgemoed fietste men over Utrecht naar de „Hol- luudscbe Rading". Hier werden enkele ververschingen gebruikt en een oogen blik vertoefd in den speeltuin, waar een ongelukkig voorval plaats had. Een der cursisten, de ongeveer 20-jarige Jac. v. B. gleed van een schommel en kreeg daar door de plank tegen een zijner beenen, met het gevolg, dat dit brak. Telefonisch werd een geneesheer ontboden, die den patipnt naar het zienkenhuis in Hilver sum liet brengen, vanwaar hnj des mid dags naar de ouderlijke wonihg te Lopi- ki rkapel is overgebracht. Hoewel de vroo lijke stemming wel eenigsstlns onder dit voorval geleden had, werd de tocht voort gezet naar het doel der excursie, de mo delboerderij Oud-Bussum. Hier kregen do jongelui te zien de meest moderne en hygiënische stalinrichting, melkinrich- bcreiding enz., alsook het, laboratorium, dat aan deze onderneming is, verbonden. Een en ander waa voor de cujrsisten zeer leerzaam en interessant. Daaima werden nog enkele mooie plekjes in het Gooi be zocht, waarna de terugreis v?erd aan vaard. ,i Langerak. Van den werkman H. de Groot in het Boveneind stierfoeen varken aan vlekziekte. Het cadaver werd onder politie-toezicht vernietigd en beferaven. Dit is reeds het tweede geval binnen enkele dagen in deze gemeente. ARNHEMS NIEUWE BURGERVADER. tf I De heer H. P J. BJoepien, die met ingang van 1 September tot burgeihe^ter van Arnhem is benoemd, bracht een bezoek aan het gemeentehuis aldaar. 'In het mid den de burgemeester. woeste, gloeiende oogen, de zoo wreed in de zijne keken. Maar er was geen weer stand te bieden, hij was geheel overgele verd aan de genade van dat wezen. Hij zag de glinsterende tanden, die reeds zichtbaar werden bij het vooruitzicht van den maaltijd, die hem wachtte. Het schep sel ging echter met wolfachtige sluwheid te werk. Het bewoög feich in alle richtin gen spiedend, om fte zien of de kust vrij was, het stond stil en luisterde en toen kwm het nader. Nu stond het dicht bij hem en hij kon de warmte van den heèten adem op zijn gezicht voelen. Het hoofd kwam lkger en de voorpoolen, die hij als handen herkende, werden op zijn hals ge zet, Toe» bereikte hem een flauwe ver ver wijderde stem en hij wist, dat de wolf mensch sprak. „Zoo. je zoudt met haar willén trouwen?" zeide hij. „Jij? Maar wij zullen je geen kans laten geen kans. Ik zou je den hals kunnen omdraaien, maar dat wil ik niet doen.' Een klein beetje bloed een klein beetje bloed maar." En toen voelde de droomende man, hof de v ngers zich over zijn hals bewogen. IZij J voelden koud en klam aan en de avond- lucht maakte ze nog kouder. Toen kwam er verandering. Een van die fantastische veranderingen, waarvan het land der droomen zooveel houdt en die den 1 droomer zelfs in zijn slapende gedachten half waanzinnig uitmaken Het donker uit zicht der prairie werd plotseling verlicht. Een groot licht scl^eq over alles en de droomende man kon njets anders zien dan dat licht dat en de manswolf. Het meöschefend monster hleef staan. De vin- i gers lagen nog op zijn hals, maar bewo- I gen zich nu onzeker tastend. Het was niet langer de beweging van kalm overleg, i voortkomend uit een vast voornemen. Het I was alsof h^f Ücht den wreeden wolf mensch verblind had. alsof zijn plan was verijdeld, door dat zijn gezichtsvermogen plotseling uitgedoofd was. Het was een spannend oogenbl'k in den droom J Doch de spanning werd spoedig verdre ven. De handen w^rdfn eensklaps wegeo. trokken. De wolfnienseïi stond weer recM- I óp en de droomer .Tioprde hem l'et licht toespreken op dezelfde manier, waarop hij met hein had gesproken en de zachtheid van die slem hield hem geboeid. „Hij is weer beter, hij komt weer bij," zeide hij. En het kwam den droomer voor, dat hij lachte en de onzichtbare prairie- wolven lachten met hem mede,. Een korte stilte, die later werd door een andere stem. Het waa een stem, die uit het licht kwaip ^n die een kreet van schrik en ontsteltenis slaakte. „Vader, wat doet u hier?" vroeg de stem. De klank was hem eigenaardig be kend en de droomer streed met de herin nering, maar voordat hij ermee gereed was, vervolgde de stem ipet een wilden uitroep van afschuw: „Vaderf Het ver- baud!" i De droomer verbaasde zich qp iets ves tigde zijn aandacht op den menschwolf. Hij zag dat het schepsel met ,een bloed dorstige uitdrukking op het gelaat naar het licht staardo. Het was alles poo waar, dat hij een lichte trilling van opgewonden heid voelde, terwijl hij wachtte op de din gen, die gebeuren zouden. Maar de stem uit het licht sprak weer en hij bemerkte dat hij luisterde. „Ga heen," zeide zij op bevelenden toon en bevend van afschuw en verontwaardi ging. „Ga been. of neen, waag het niet mij aan te raken, of ik werp u de lamp in het gez'cht! Ga nu, of ik- roep om hulp. Die is beneden bij de hand. En ge wapende hulp erbij." Er volgde een oogenblik van stilte. De menschwolf staarde met kwaadaardige oogen naar het licht, maar de voorgeno men aanval b'eef achterwege. Het wezen mompelde iets. wat den droomer ontging Toen ging het heen niet, zooals het ge komen was. maar' zijn weg blindelings tastend. Een oogenbl k later ging het licht ook uit, de krpien der prairiewolven zwe gen ven de maan bescheen het tooneel als te voren. En de droomer, die zich nog in gevangenschap voelde, volgde de gele bal, die tot beneden den horizon verdween. Toen het nu geheel duister yvas. scheen hij :n te slapen want het tnoneel stierf weg van voor zijn p-'gen oogen en de herinne- r ng vervaagde 4 (Wordt vervolgd),

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 3