Alleen voor Vrouwen Gemengd Nieuws. Buitenland Binnenland UÜj Plaatselijk Nieuws 4 graag wilde verhuren, vandaar de gun stige voorgaarden. Peggy flrjkte heimelijk Reginalds hand terwijl ze door het leege. alleenstaande huisje liêfterit Het was werkelijk ideaal! Nooit had hij durven droomen. dat ze zoö'n nestje zouden vinden voor hun ge luk. Hij zag Peggy al. inet een blauwe boezelaar voor, in dit aardige keukentje, hij zag haar zonnig gezichtje tegen hem lachen door de vensters van die serreka mer, hij zag. louter visioenen van jong geluk, naasjt een lief zacht vrouwtje En toen zag hij een jonge man en een jonge vrouw beneden in de hall staan, waar Peggy en hij al over heen waren ge komen. Hallo, zei de jongeman opgewekt, tot den melancholieken meneer. „mijn naam is Jumpins, ik wordt gestuurd door mevrouw zelf." En hij produceerde een visitekaartje, waarop de naam bleek te Staan van de huiseigenaresse. Ik neem het huis waarschijnlijk, zei Jumpins. Haarmaarbegon Reginald wij waren -eei-st hiér Ja, épiji me, zei de jongeman, maar de eigepaAssj is een kennis van ons, ze hoorde gifflerln dat we een huis zochten en zei: o, je kunt dat van mij krijgen als 't je bgvalt. Reginald wou iets zeggen, maar Peggy was hem Yoor. Dat js een schandaal! Ze zag rood en haar öbgen flikkerden, wij zijn hier heen gerend in een taxi en dan zouden we maar weer moeten verdwijnen? O neen dat accepter en we niet! In uw annonce stond niet^ van protectie! Dat vind ik trouwens misselijk geintrigeer. Neemt me niet kwalijk, sprak nu het jonge meisje, een aardig blondje, wij zoeken een huisje en als wc zoo de gele genheid krijgen Mooie manieren! onderbrak Peggy haar. maar dpt gaat zóó maar niet! Wij hebben het eerst dit huis gezien en wij nemen h(^l Jumpins sprak bemiddelend: Wij zou den eerst kunnen kijken. misschien bevalt het ons niet eens Mary. Mary keek hem aan met blauwe oogen, die eensklaps staalhard werden. Niet bevallen? Ik vind het ideaal en we nemen het. Dacht je, dat ik me liet intimideeren door die vischvrouw! En dat zegt die ge verfde kat! Lievelingstotterde Reginald, laten we Wij nemen het huis! gilde Peggy tegen den melanchonieken heer. Wij nemer het! gilde Mary. Hou je mond toch! Dit was tegen haar verloofde. De melanchonieke keek nog melancho- lieker. De beide jongemannen trachtten tevergeefs den storm te bezweren. De ru zie ging crescendo. Peggy uitte vermoe dens omtrent de afkomst van Mary, waarop Mary verklaarde, best te kunnen begrijpen dat Peggy haast had met «rou wen, nu ze een idioot had weten te van gen. de hemel weet hoe. waarop Peggy vroeg, of je ooit zoo iets belachelijks bad gehoord uit den mond van een mensch met zóó'n gezicht, hahaha Tien minuten later wandelden langs"een vredig laantje drie mannen, Reginald, Jumpins en de melancholieken heer, tus- schen hen in. De melancholieke heer zei: Hier om den hoekuitstekend bier. Toen zaten zij gedrieën achter drie gla zen bier en Reginald verbrak het eerst oen lang zwijgen om op te merken: Ik hield haar voor zoo zacht. Zeker omdat ik haar nooit iets in den weg heb gelegd. Waarop Jumpins antwoordde: Ik vond haar zoo gedistingeerd en fijngevoelig ik ken haar pas kort, ziet uik zag* haar nooit boos. Waarop de melancholieke nog drie bier bestelde. Het huis werd verhuurd aan een jong echtpaar, Smith geheeten. Voor zoover bekend, zijn Jumpins zoo wel als Reginald nog ongehuwd. Ze schie ten goed op samen en hebben beiden oen dankbare herinnering aan een zeker huis dat te huur stond. (Nadruk verboden). EEN AARDIG HUISHOUDSCHORT. (73141) De fijne geruiteu stoffen, die nu zoo in de mode zijn, kunnen uitstekend verwerkt worden voor dit schort, dat afgewerkt is met smalle biesjes van hetzelfde materi- I aal en op den rug sluit. Zulk een schort is goed waschbaar en geeft vollodige bo- danks alle 73141 scherming. Patronen zijn verkrijgbaar in alle maten a f 0.58. De verschillende on- derdeelen zijn hierbij afgebeeld.. het bestellen van PATRONEN Een goed-z>ttend maatpatroon wordt u toegezonden, indien n 0.58 stort op post rekening 191019 t.n.r. den Knippatronen- dienst te 's-Grayenhage. of in postzegels per brief toezendt aan de Moderedactrice, Muzenstraat 5B. te Den Haag. Het zomer- nummer van „Het Praetische Modeblad waarin fraaie zomermodellen zijn afge beeld, wordt u tegelijk met het patroon medegezoncten! NAMIDDAG-JAPON. (73118) Ons model geef een zeer gekleede japon weer, waarvan het bovengedeelte tot evpn op de heup komt en in het middel aan sluit Ovaal vest met knoopgarneering. terwijl de jap<?n snel afgebiesd wordt met zijde van Jjet vest, waardoor de lijn van ven een chique geheel aan dit zeer aparte model. Patronen tot en met ^naat 52 en kost slechts f 0.58. DOELMATIGE KLEEDING VOOR REIS EN SPORT. Links is een complet-ensem- ble afgebeeld, van harige, licht grijze gespikkelde jersey, waar bij een lichtroode wollen blouse wordt gedragen een welkome dracht voor de moderne vrouw. In het midden staat een man- telcostuum van Engelsche snit geteekend. dat gemaakt in van bruine Alpenjereev, een stof, die een stootje kan verdragen. Voor dagelijksch gebruik bij rei zen en sport is zulke kleeding onmisbaar. Linnen-jersey. een geheel nieuwe stof, is gekozen voor het elegante lichtgroene wandelja ponnetje rechts. Stiksel en fran- jeranden vormen een uiterst mo derne garneering voor deze ja pon, die tegelijk practisch en elegant is. IE GEKLEEDE KINDERJURKEN woelwaters, die zich on- zorgen toch steeds de dekens is een hansopje, als bijgaand model aangeeft, zeer practisch. Het kan van dun katoen, flanel, effen of gebloemd gemaakt worden en omsluit het geheele lichaampje. De pijpjes worden met een niet to nauw sluitend elastiek in gehaald, hand is niet zoo practisch, om dat het veelal los gaat. Patronen voor kinderen van 15 jaar en kosten f 0.4-8. JONGENS-PYAMA. (73102) Een slaappyama voor jongens van 12 15 jaar kan het best van gestreepte stof gemaakt worden. Men kan flanel nemen de uitsnijding meer tot zyn recht komt. Zesbaansrok, waarop de punten van het bovengedeelte worden opgestikt Aan den rug een strik met lange einden. Zoowel gebloemde zijde als zwart crêpé satin ge- HANSOPJE. (73112) 73102 of een katoenen weefsel, al naar gelang van het jaargetijde en de gevoeligheid van het betrokken kind. De prijs van dit knippatroon bedraagt f 0.40. EYentueel is deze pyama te maken uit een oude van vader. Het resultaat zal zeer zeker de moeite waard zijn. Mouwen worden glad afgewerkt, terwijl twee flinke zakken het geheel afkleeden. Voor versiering zijn aan al le drie Jurkjes doorstopwerk aangebracht. Nr. 1 het meis jesjurkje bestaat uit 2 deelen. Het rokje is van achter als voren geplooid. De sluiting van het blousje is van voren met 6 aardige knoopjes. Een ron de kraag en 2 leuke zakjes maken het geheel zeei* aan trekkelijk. Het jongenspakje is bijna precies hetzelfde, uitgezonderd het broekje. Het manteltje is van modernen snit. Het heeft een kleine bovenpas. terwijl 't geheel naar onderen toe iets wijder uitloopt. Zooals men ziet, zijn alle drie modellen gegarneerd met stiksels. Pa tronen verkrijgbaar na toe- ding van f 0.48. en plm. 3 a 3*/t dL. water, waarin eez bouillonblokje is opgelost. Het geheel be strooien met gehakte peterselie. VOOR DE THUISBLIJVERS. Wanneer men niet in de gelegenheid i* om in de vacantie de stad uit te gaan, kan men toch nog veel genieten door uitstapjes in de omgeving der woonplaats. Het is dan ook de taak van de huisvrouw, om te zorgen voor goed eten en drinken; de an deren nemen het wel op zich om het in een rugzak te vervoeren naar de plaats van de picnic. Allereerst moet men zich losmaken van de gedachte, dat klaargemaakte boterham men het gemakkelijkst zijn. Ze komen meestal niet zeer smakelijk op de plaats van bestemming aan, waardoor de stem ming ongemerkt heeft te lijden. Men kan veel beter de boter en wat men verder op het brood eet, meenemen in potjes en daarbuiten de boterhammen klaarmaken. Het is óók aan te bevelen om versch fruit mee te nemen tegen den dorst en er niet op te rekenen, dat men onderweg wel er- gens wat koopen kan. Men kan, als men het wat royaal doet, ook dunne éénsper- soons biefstukjes meenemen, die zoo noo- dig nit de hand worden gegeten, terwijl sla, in jampotjes moegenomen, frisch en geurig op de snelgedekte „tafel" in het bosch aankomt. - EEN PLEIDOOI VOOR LIMONADE GAZEUZE. Koolzuurhoudende dranken zijn niet on gezond, zooals velen meenen; zij kunnen ook door kinderen zonder eenig bezwaar gebruikt worden. Het koolzuur prikkelt de smaakzenuwen en slijmvliezen, verhoogt hun werzaamheid en helpt daardoor bij zonder goed tegen hevige dorst. Koolzuur houdende (Iranken bevorderen bovendien de spijsvertering en schenken na het ge bruik een gevoel van lichamelijk welzijn. In limonade gazeuze van goede kwaliteit bevinden zich bovendien vruchtensappen en suiker, die een goede voeding voor het lichaam beteekenen. VOOR DE HUISVROUW. LEVERSCHOTEL. 500 gram runderlever, 125 gram spek, 150 gram broodkruim, 1 groote ui, 1 eet lepel fijngehakte-peterselie. 2 K.G. aard appelen, 100 gram boter, 4 a 5 dL. melk, peper zout en noot naar smaak. We hakken de ui zeer fijn fijn en ver mengen het haksel met de broodkruim en de peterselie; het spek wordt aan dunne reepjes gesneden en de lever wordt gewasschen en eveneens aan klei ne stokjes gesneden. De aardappels wor den gekookt, fijn gestampt en vermengd met 75 gram boter, melk en noot, daar na met een houten lepel flink, luchtig geklopt. HUZARENSLA (op verzoek). 10 koude aardappelen, 3 bieten (ge kookte), 2 zure appels, 300 gr. vleesch, augurkjes en uitjes, olie en azijn. We schillen de appelen en snijden ze aan kleine blokjes evenals de bieten en de aardappelen, het vleesch. augurkjes, en uitjes, doen daarna alles tezamen in een slabak en vermengen het met drie eetlepels slaolie en 3 eetlepels azijn, zoo noodig voegen we nog wat zout bij. Het is het beste om huzaren-sla eem- ge uren van te voren klaar te maken, opdat de azijn goed in de ingrediënten kaï^ trekken en de verschillende smaken tot hun recht komen, desnoods wordt het daags van tevoren reeds klaarge maakt. Indien de huzarensla gebruikt wordt bij visch enz., dan kunnen we het vleesch gerust weglaten en voegen een struik zeer fijn gesneden andijvie bij de overi- ingrediënten. In dit geval zullen wij het gerecht ee- nige uren laten staan en niet reeds den vorigen dag klaarmaken, omdat de smaak en het aanzien door de bijvoeging van de andijvie minder goed zou zijn. GEVULDE TOMATEN. We snijden van 500 gram flinke to maten het bovenste kopje af en hollen ze uit, waarna wij ze vullen met het kruim van 2 sneedjes oud brood, dat vermengd wordt met 20 gram gesmolten boter, 1 kleine gefruite, gesnipperde ui, 2 ge klopte eieren, peterselie, peper en zout. We maken hiervan een mengsel, waar mede wij de tomaten vervolgens vullen, die we in een beboterde vuurvaste scho tel gedurende 20 minuten in den ovei) zetten. Wie niet over een gasfornuis bdj^ schikt kan allerlei handige gasbakoven- tjes koopen, die hetzelfde resultaat op leveren en eenvoudig op de gaspit ge plaatst worden. Het gasverbruik is hier door tevens geringer. De tomaten worden warm opgediend, met een saus, die gemaakt is van de uit geholde tomaten, 40 gram boter; zout peper, 40 gram bloem, een geraspt uitje ONDANK IS 'S WERELDS LOON. Diefstallen bij de vleet. Te Franeker hebben den laats ten tijd nog al enkele diefstallen plaats gehad en 't laatste dezer misdrijven heeft weer eens het volle licht laten vallen op het beroep der langvingerigen. Vier straatmuzikanten^ die nabij Franeker kampeerden, hadden uit medelijden een Duitsche collega bij zich in de tent genomen en hem gratis gevoed en gehuisvest, vier dagen lang. Toen hij! vertrok, gaven zijn gastheeren hom ieder een beetje zakgeld mee. Maar dat was niet genoeg, want hij wist hun nog f 00 te ontvreemden. Twee dagen later heeft de politie den ondankbare opgepikt te Am sterdam. Een gedeelte van het geld was nog over. Dit is slechts één geval van de frroote* lijst van vprgrijpen. Te Franeker zijn bij een winkelier in goud- en zilverwerken, die in een der drukste straten der stad woont, op klaarlichten dag 2 van zijn duurste gouden horloges ontvreemd. In een sigarenwinkel werd bijna al het geld uit de toonbankla gestolen. Een nieuwe fiets, die iemand even onbeheerd had latent staan, was een oogenblik later verdwenen. En zoo gaat men verder De politie schijnt weinig tegen deze misdaden te kunnen uitrichten, waarvan ondertusschen zoo goed als vast staat, dat de dieven voor namelijk van elders afkomstig zijn. DOOR SCHRIK GESTORVEN. Gevolgen van een brand. Te Helmond heeft Woensdag een brand een schuur met inhoud, het eigendom van den heer J. Sleegers, geheel in de asch, gelegd. Het vuur woedde zoo hevig, dat aan blussching niet te denken viel. Dq schuur werd door de firma Verhagen, technici, als opslagplaats gebruikt. De brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, voorkwam uitbreiding. Toen de 70-jarige vrouw Th. Vogels, die in een der naast gelegen huizen in bed lag. door het geknetter van het vuur ont waakte en de straat opholde, werd zij van schrik onwel en overleed eenige oogen- blikken later KRANIGE REDDING. Door 15-jarig meisje. Een 42-jarige dame, die gewoon was in binnenwater te zwemmen, en «ch m ae Loosdrechtsche plassen waagde bleek te- gen den stroom, die daar stond, met op gewassen. Een jong meisje, de 15-jange Greetje den Ouden uit Naaiden. bevond zich op den springtoren van een der zweminrichtingen, toen zij bemerkte, dat de dame uit Breda niet meer bu machte was verder te zwemmen. Het meisja sprong te water en riep de dame toe, dat, zij op den rug moest gaan zwemmen. doch| de zwemster was reeds te uitgeput, om (le zen raad te kunnen opvolgen. Het jonge meisje heeft haar toen geholpen, en zoo gelukte het, de dame in de gewenschte houding te krijgen. Terwijl Greetje met een band de zwemster vasthield, wist zy met de andere hand op te zwemmen en den springtoren te bereiken. Met roeiboot! werd de uitgeputte dame, toen neer de badinrichting gebracht. NIEUWSBLAD VOOR ZUID HCLLAND F.N UTRcCHT Schomhovcp-'i? CimM DERDE BLAD. HINDENBURGS POLITIEKE TESTAMENT. In 1919: geloof in het herstel van het keizerschap. In 1934: dankbaarheid voor den boginnenden wederop bouw. VON HINDENBURG. Hindenburgs politieke testament is ge publiceerd. Het document droeg op het verzegelde omslag het volgende opschrift: „Aan het Duitsche volk en zijn Kanse lier. Mijn testament. Deze brief moet door mijn zoon aan den rijkskanselier overhan digd worden." Overeenkomstig dien wensch heeft ko lonel von Hindenburg het stuk aan den gewezen vice-kanselier von Papen ter hand gesteld, die het aan Hitier heeft doen toekomen. In opdracht van Hiüer, heeft von Pa pen vervolgens voor de publicatie van het stuk zorg gedragen. We geven hier den inhoud verkort weer. In 1919. zoo begint het, schreef ik in mijn nalatenschap aan het Duitsche volk: „Wij waren aan het eind van onze krachten. Getroffen door den giftigen pijl stortte ons afgematte front in. Tevergeefs had het getracht om uit de opdrogende bron van de kracht van het vaderland nieuw leven van de overgebleven krach ten van ons leger voor den la teren op bouw van het vaderland te redden. Tfet heden was verloren. Zoo bleef slechts de hoop op de toekomst. Kameraden van het eens zoo groote trotsche Duitsche leger! Kondt gij van versagen spreken? Denkt aan de mannen, die ons meer dan honderd jaar geleden eon innerlijk-nieuw vaderland schiepen Hun religie was het geloof aan zich zelf en aan de heiligheid van hun zaak. De oude Duitsche geest. Ik ben er vast van overtuigd, dat ook ïhane het verband met ons groote rijke verleden bewaard, en. waar het vernietigd was. hersteld wordt. De oude Duitsche geest zal weer de overhand krijgen, al is het na pijnlijke loutering in den vuurgloed van leed en opgezweepte hartstochten. On na tegenstanders kenden de kracht van dezen geest, zij bewonderden hem in zijn overwinningen, zij zagen in ontzag op naar den geest en vreesden hem op de slagvelden van den grooten oorlog. fypb de heldhaftige worsteling van Ik mijn vaderland gezien en ik geloof nooit en niemmer meer, dat het zijn doodstrijd is geweest. Op het oogenblik heeft een stormvloed van wilde politieke hartstochten en luid schallende leuzen onze geheele vroegere •taatsopvatting onder zich begraven en naar het schijnt, alle heilige overleverin gen vernietigd. Maar deze vloed zal weer verloopen. Dan zal uit de eeuwig bewogen ze® van ons volksleven weer de rots op duiken, waaraan zich eens de hoop onzer ▼aderen heeft vastgeklemd en waarop bij na ©en halve eeuw geleden door onze kracht de toekomst van het vaderland met vertrouwen werd gegrondvest: Het Duit sche Keizerschap! Een nieuw hoofdstuk. Hier eindigt het eerste, in 1919 ge- echreven deel van Hindenburgs testampnt. ..Deze woorden schreef ik." zoo begint dan het tweede gedeelte. „In het donkerste nur en in het vermeende bewustzijn aan het einde van een leven in diens- van het vaderland te staan. Het lot heeft anders over mij beschikt. In het voorjaar van 1925 werd een nieuw hoofdstuk in mijn leven opgeslagen. Nog eenmaal zou ik me- diewerken aan het lot van mijn volk Slechts mijn vaste vertrouwen op Duitsrh- lands onopdroogbare bi'onnen gaf mij oen moed mg candidaat te stellen voor de eerste en tweede verkiezing voor het Rijkspresidentschap. Dit rotsvaste geloof verleende mij ook de innerlijke kracht, mijn moeilijk ambt zonder dwalingen waar te nemen Het laatste deel van mijn leven gelijk het zwaarste voor mij geweest, het scheen mij mijn plicht het dal va« onderdrukkingen in vernede ring van buiten, innerlijken nood oh zelf verscheuring van binnen, zonder gevaar voor zijn bestaan te voeren. De taak van de Rijksweer. Symbool en vaste hand voor dezen op bouw moet de beschermster van den staat, de Rijksweer zijn De Duitsche Rijks- weer heeft na de ineenstorting op voor beeldige wijze gezorgd voor het voortzet ten der hooge traditie van het oude le ger. Wanneer ik zal zijn teruggekeerd tot mijn kameraden daarboven, met wie ik op zoovele slagvelden heb gestreden voor de grootheid en de eer van de natie, dan roep ik de jongere generatie toe; „Weest uw voorvaderen waardig en vergeet nooit, dat gij. indien gij den vre. de en de welvaart van uw vaderland wilt waarborgen, bereid moet zijn, voor dezen vrede en de eer van het land ook hot laatste te geven! In buitenlandsch politiek opzicht had het Duitsche volk een lijdensweg te gaan. Een ontzettend verdrag drukte er op en dreigde in zijn steeds vèrgaander uitwer king onze natie tot ineenstorting te bren gen. De bonden, die ons omgaven, konden slechts geleidelijk losser worden gemaakt, zonder een over machtigen weerstand te verwekken. Indien vele# mijner oude ka meraden. de gedwongenheid van dezen weg indertijd, niet hebben begrepen, dan zal toch de geschiedenis roehtvaardiger beoordeel en, hoe bitter maar ook hoe noodzakelijk in het belang van de hand having van het Duitsche leven, menige staatshandehng geweekt is, die door mij geteekend werd. Ik dank de Voorzienigheid, dat zij op mijn levensavond het uur van beginnend herstel heeft laten beleven. Ik dank al die genen. die in onbaatzuchtige vaderlands liefde hebben meegewerkt aan den weder opbouw van Duitschland. Hitlers beslissende stap. Rijkskanselier Adolf Hitler en zijn be weging hebben een beslissenden stap van historische draagwijdte gedaan naar het groote doel om het Duitsche volk tezamen te brengen tot onderlinge eenheid, met overbrugging van alle stand- en klasse- verschillen. Ik weet. dat 4er nog veel te doen blijft, en ik wensch van harte, dat achter de daad der sociale verheffing en van de aaneensluiting van het volk. de daad der verzoening staat, die het ge heele Duitsche vaderland omvat. Ik scheid van mijn Duitsche volk in de vaste hoop. dat datgene, waarvan ik in 1919 sprak en wat in een langham rijp worden tot den 30sten Januari i933 heeft geleid, zal rijpen tot algeheel? vervulling en voleindiging van de historische zen ding van ons volk. In dit vaste geloof aan de toekomst van het vaderland, kan ik gerust mijn oogen sluiten." (w.g.) Von Hindenburg. 11 Mei 1934. Berlijn, GEEN FRANSCH-DUITSCHE MEER OORLOG en ia le est. Mpar and ^fooi- zegt de ex-kroonprins. De ex-kroonprins heeft aan een verte genwoordiger van de „Petit Journal"' ver klaard, „dat er geen Fransch-Duitsehe oorlog meer zal komen. Alle invloed, wel ken ik heb of zal krijgen, zal ik aanwen den ter bevordering van de Fransch- Duitsehe toenadering". „Wij zijn twee oude volken, die hoe langer hoe meer de tendenz krijgen om hetzelfde democrati sche karakter te krijgen, gelijk dat ook het geval met Engeland is. Wij worden be dreigd door een Slavischen en daarachter een Aziatisrhen opdringer. Wij hebben dezelfde ideëele goederen te verdedigen. Zeker heeft Duitschland rechtmatige eischen in Europa. Redelijkerwijze mag ge hoopt worden, dat ons recht zal geschie den." DE OORLOGSSCHULDEN. Een nieuwe regeling met Engeland? Naar verluidt, houdt de regeering der Ver. Staten zich thans bezig met een re geling van de oorlogsschuldenbetaling van Engeland aan Amerika. Volgens een be richt van de W<a.shingtonsche correspon dent van het New Yorksche blad „World of Commerce" zal het nieuwe plan op de volgende punten gebaseerd zijn: lo. Engeland behoeft geen rente meer te betalen. 2o. Alle rentebetalingen zullen van de grondschuld worden afgetrokken Door deze maatregel zou de schuld met 4D0 millioen pond sterling worden verlaagd 3o. de schuld zou in vijftig jaar moeten worden afbetaald. 4o. Engeland zou de Ver. Staten eeni- ge voorrechten bij den invoer toestaan. Deze invoerconcessios zullen in een ver drag worden vastgelegd Ook politieke concess:es zouden, volgpns do „World of Commercee" worden gedaan MUSSOLINI TREKT ZIJN TROEPEN TERUG. Van de Italiaansche grens. Mussolini heeft bevel gegeven, dat de Italiaansche troepen aan de Oostenrijksche grens onmiddellijk naar hun garnizoenen moeteu worden teruggetrokken. Hiermee is reeds een aanvang gemaakt. Blijkbaar beschouvR Mussolini de Oostenrijks he cri sis als geë.nd.gd en acht hij Oostenrijk in staat, voor z'chzeif te Zorgen. Waarschijn lijk is dit besluit genomen na overleg met prins Starhemberg. FIASCO VOOR KNOX. Het internationale hoogste gerer-htshof van het Saargebied te Saarlouis heeft Donderdag na een bijzondere zitting bevo len majoor b. d. Schilfer uit zijn arrest te ontslaan. Schafer is daarna onmiddellijk naar Duitschland vertrokken. De president van de regeeringscommis- sie voor het Saargebied. Knox, had dezen Schafer in zijn brief aan den Volkenbond als een zeer gevaarlijk individu afgeschil derd. een Duitschen spion. Zooals men weet. heeft de rechter van instructie te Saarbriieken onlangs ook Knox' bevel tot huiszoeking bij en verzege ling van de bureaux van het Duitsche front onrechtmatig verklaard. RUSLAND EN DE VOLKENBOND. Struikelblokken. Te Genëve ovefheorscht op het oogen blik de meening, dat de groote politieke vraagstukken, die worden opgeworpen door Sovjet-Ruslands aanstaande toetre ding tot den Volkenbond, thans geregeld zijn en dat de kwesties, die nog aan de afwikkeling der noodzakelijke formalitei- teft in den weg staan, slechts bijzonderhe den betreffen. Daaronder zijn dan echter ongetwijfeld bijzonderheden van zeer veel belang. Een van deze kwesties is het verlangen van bepaalde mogendheden een vasten raadszetel te bezitten Rusland schijnt door zijn beteekenis recht te hebben op een permanenten zetel- maar de toeken ning daarvan zou ten gevolge hebben, dat verscheiden mogendheden, onder welke Polen, de Kleine Entente en Britsch-Indië met nieuwe eischen zouden komen. Een ander struikelblok is de houding van de Zwitsersche regeering. Men vreest van haar. dat zij gekant zal zijn tegen de toelating van de Sovjet-delegatie op Zwit- sersch grondgebied uit vrees, dat de dele gatie daarvan gebruik zal maken voor het voeren van propaganda. De „DE HOOGE VELUWE". Toch aankoop? regeeringscommissie onder- leiding van jhr. Van Tets, voorzitter van de Ne- derlandsche Maa(f.chapró' van Tuinl»ouw-. en Plantkunde. z«i h.iy bemoeiingen in zake het landgded Hooge Veluwe nog steeds voort en ziet de mogelijkheid van aankoop van het uitgestrekte natuurpark nog immer -onder de oogen. Er is een bedrag van f 250.000 beschik baar gesteld voor aankoop van plantsoe nen voor openbare werken, stichtingen van publiekrechtelijke lichamen (Gelder«ch Landschap. Natuurmonumenten enz.), doch men schijnt in Boskoop er meer voor te voelen, aan plant» gen te leveren voor de Hooge Veluwe. De commissie gaat na. of hel mogelijk is door een andefp wijze van financiering de lasten, welke aankoop van het landgoed zou meebrenger. te verminderen. Zij wil voorts bezuinigen <>P de kosten voor het rijk door af tp zjen van de stichting van een arboretunj m een deel van het na tuurpark. Men zp lier toe willen overgaan om in ged eelton van het park terreinen te reserveeren voor- studiedoeleinden. LOONBELASTING IN NED.-INDlE. Heffing van 4 Bij den Volksraad van Ned-Indië is een ontwèrp-ordonnanlie op de loonbeta- ling ingediend, waatbij 4 püt. Masting wordt geheven van loonen. door werkgp- vers aaA binnen Ned -Indië wonende werknemers verschuldigd of uitgekeerd. Werkgevers, wier totale loonstgat over eon week mjjidiw bedraagt dan 2'3 gul den. zijn vrijgesteld. Voorts is vrijstellng verleend voor loo nen, uitgekeerd bij den inlandschon land bouw. loonen uitgekeerd aan zelfbesluurs- onderhoorighedon. benevens loonen uitge keerd aan een viertal andere groepen, o.a militairen bij land- en zeemacht onder den rang van sergeant Verder is een ontwerp-ordonnantie in gediend, waarbij bepaald wordt, dat met ingang van 1 Januari 1935 op aanslagen van de inkomstenbelasting 50 opcenten zullen worden gelieven. Onder loon wordt verstaan loon uitge keerd in geld of in vprhandolbare goede ren. De Masting zal moeten worden vol daan door middel van het plakken van zegels op de loonlijsten Zij is verschul digd door werkgevers, die echter bevoe gd zijn 4 procent van Jiet loon in te houden. Niet-naleving van deze bepalingen kan gestraft worden met bijvordering, waarbij het te weinig betaalde met het dubbele van het verschuldigde kan worden ver hoogd. ZENDTIJDRUIL. De A VRO. zal Zaterdagmiddag- en -avond 25 Augustus in den aether zijn. Zondag daaropvolgend heeft de VARA liet rijk alleen Deze zendtijdruiling houdt verband met hei feit. dat de Sociaal De- DES MIDDENSTANDERS WENSCH IN AUGUSTUS KLEeö"ngmaCa> eb. iSmeen. mulpnooo.c e*CLLÉNne Evengoed als ieder ander Heeft de arme middenstander Recht op steun van Vader Staat. Maar. wijl zooveel and're groepen Reeds om ondersteuning roepen Geldt het hier ook: mondjesmaat. Men moet zich dus goed bezinnen Wat men nu wel zal beginnen Met die schamele 2 miljoep. Want' da talloos vele wenschen Van de jJe ne zakenmenschen Kan metWiaarmee niet voldoen Met de koopkracht die ging slinken Moest de winkelier wel zinken Tot een peil, ontzettend laag. Wettelijke hinderpalen Deden voorts zijn kansen (ialen En dè lasten groeiden staag. Eén/dier lasten te verlichten Zou hem stellig zeer verplichten Eu kwam misschien niet te duur: Excellentie, hoe zou 't lijken Als Uw sympathie mocht blijken Uit een toeslag op de huur? mocratische Arbeidérs Partij 40 jaar be staat, welk jubileum in de week van 26 Augustus tot 2 Setpember wordt gevierd. Autobusdiens! Amuide—Rotterdam. Ameide. Met apderhoudt de Meel H. A. Bouter Ooopig een wekeljklchen autobusdienst op Rotterdam. uitsluitAd op dien dag en spe ciaal voor den lijdt van het fruitvervoer. Men vindt de dienstregelng in de adver- jtentierubriek van dit nummer. Berkenwoude. Het fanfarekorps „D.H. T.S.G." behaalde Woensdag op het natio- naal concours te Maartensdijk in de afdee- Img l itmuntenefheid een 2en prijs met 273 Punten. Hooibroei. Giessen-Nieuwkerk. Geruimen tijd had den omwonenden van den landbouwer P. wan Holten getwijfeld of het hoói in den berg. vlak achter de woning, niet te sterk broeide. Woensdag echter werd het van d.en aard, dat rook zichtbaar werd. On middellijk was de motorbrandspuit ti tten. te beeft ia gezamea- waardoor de auto in den zachten gras kant van den weg geraakte, en toen weg zakte. De bestuurder en een passagier waren er bijtijds uitgesprongen. Hoewel da au^> gedeeltelijk in de wetering was ge raakt. bleef hij, dank zij de hulp van enkele hulpvaardige mqpsclaen, hangen. De vrachauto trok hein jaarna weer op vasten wal. De auto zelt was niet bescha digd en kon weer direct z^n onderbroken re's naar Amsterdam voorf NieuwpoorL De Unie-co] deze gemeente* en te L lijk f BO.öOVt opgebrachl Eerste steen gelegd. Noordeloos. Dinsdag heeft de heer D. Kooijman in zijn functie, als voorzitter van de Goop. Boerenleenbank de eerste steen gelegd voor het nieuwe bankge bouw. waarbij aanwezig waren eenige le den van het bestuur, opzichter en aanne mers. De heer Kooijmin heeft ,voor hij hiertoe overging, nog' een enkel woord gesproken, waarin hij naar voren bracht, dat. toen voor 20 jaren op initiatief van den heer J. van Tienhoven de Boerenleen bank werd opgericht, wel niemand ge dacht zal hebben, dat de Bank zoo in groei en bloei zou toenemen, dat men nog P!fatfe' Jwe"4e foeveelheid water in de eens er toe zou komen, een tweede bank gebouw te laten bouwen. Hij hoopte, dat, al w^s voor men tot don bouw overging, nog al wat oppositie- gevoerd, doch niemand aanstoot zou ne men aan één steen van dit gebouw. Ter gelegenheid van deze gebeurtenis, wapperde na nationale driekleur. Verzakking. Noordeloos. Dinsdagmorgen is een zij vleugel van hot Heutjes aan den kant van de Achterkade weggezakt m de Vliet. Men heeft direct rondom het gat planken aan gebracht. daar met het verzakken ook een gat in den weg was geslagen, hetgeen ge vaar opleverde voor het verkeer. De be trokken besturen van de polders, welke de brug in onderhoud hebben, hebben aan den bouwkundige opdracht gegeven een plan op te maken voor df houw van een ireuwe brug en een raqjing van de kosten voor de reparatie van |e |uue brug. irakitn smeulende massa neerstorte, waarna gonnen werd mét het uithalen van het hooi. Telkens weer opnieuw sloeg de vlam er uit. doch werd onmiddellijk weer ge doofd. Den geheelen dagmis men druk be zig geweest, om de hoeveelheid hooi' te verwerken. Gelukkig voor de huizen in de omgeving die rieten daken hebben, kon erger worden voorkomen De burgemeester en wethouder N-hakel waren voortdurend aanwezig. Het hooi was niet verzekerd. Groot-Ammers. Ged. Staten hebben de gemeenterekening, dienst 1932, goedge keurd teruggezonden. Goudriaan. De zangvoreeniging „Zang en Vriendschap" behaalde op het zang- en muziekconcours te Bilthoven een len prijs in (le vierde afdeeling. Langerak. Tegen H. G. V veeverloskun- d'ge. is proces-verbaal opgemaakt wegens overtfeding der wet op de veeartsenijkun de (het onbevoegd .nenfen van \arkens te gen vlekziekte). Lopik. Een personenauto moest op den voordijk eer. warhtauto passecren. De chauffeur van de personenauto, niet be kend met deze wegen, haalde te \er uit. Inbraken. Streefkerk. In verband met de verleden week gepleegde inbraken bij wed. G. van Vliet, is te Alphen a d. Rijn aangehouden j H. van der W. Deze heeft bekend, een in braak te hebben gepleegd. LIEN DEYERS GEHUWD. De bekende filmartrice Lien Deyers is Woensdag te Amsterdam in het huwelijk getreden met der. heer Alfred Zeisl.»r, regisspur en productieleider van de UFA. Het bruidspaar tijdens de lunch.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 3