Sportnieuws. S. Z. P. C. I TWEEDE KLASSER. DE LA Plaatselijk Nieuws Plaatselijl 2000en£> De kroon opehet werk van de in dit seizodn geleverde prestaties. No. 6397. 6 NIE ,.De VLOOTVOOGDEN. de secretaris der varkens een har- XBONNÉ’S, di. p.; prinsseboonen 1314 911 ct.; snijboonen 10 De dader gelyncht. Willige-Langerak. De landbouwer jonge hennen. Vermoeden rgzen op en aangifte bij de politie gedaan, maar zonder resultaat. 1 week werd een bunzing ontdekt en leidde tot een nieuw spoor. Met hulp van een bouwer L. Rijneveld, Willige-Langerak. De landbouwer T. Schep vermiste den laatsten tijd telkens van diefstal rerd belangrijk» match echter welverdiend Kort Raadsverslag. Capelle a.d. IJssel. Spoedeischende Taadsvergadering van Donderdag 23 Aug Voorzitter de heer J. Verloop, burgemees ter. Na opening wordt besloten de notulen der vorige vergadering aan te houden. Ingekomen is; een schrijven van den minister, dat hij geen reden kan vinden, om de op 1 Juli ingevoerde steunregeling voor deze gemeente te herzien. De heer Blokland informeert of de taak van het gemeentebestuur ten deze opzich te nu afgeloopen' is; hetgeen (ie voorzitter bevestigt. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Conversie van dan vijf autobussen waren gecharterd, be nevens diverse personenauto's, die te sa men ruim 150 enthousiaste supporters overbrachten naar de jeneverstad. Onder het zingen van „Wij gaan naar..Schie dam” vertrok van de Steenenbrug de eene autobus na de andere, nagestaard en aan moedigend toegejuicht door een talrijke menigte. r en ringrijden, koekhi ’s Avonds half, gegeven worden. Verschijnt Maand: en Vrydag. Prijs bi ling: voor Schooi maanden 1.25; j Met verzekering 1 Afscheid J. Ammerstol. Woensd lus 1934, heeft de heer band met zijn vertrek «en gecombineerde van de Ammerstolsche de Ammerstolsche voe scheid genomen al# vc noemde vereeniging. Namens de sportvei heer P. Stigter den,sc dank voor hetgeen dez de sport hier ter plai Ongeveer twee jaar g eerste fundamenten vai moeilijkheden moesten oen. doch dank zij de het bevel over de Marine overgedragen Nacht T. L. Kruya. DE ONTVANGST DER BELGEN. Schoonhoven. Daar nog niet definitief bekend is per welke gelegenheid de Mechel- sche Zwemclub (Vrijdag in onze gemeente zal arriveeren zeer waarschijnlijk met de Reederijboot, die hier 's middags om 4 uur aankomt zijn wij niet bij machte hieromtrent eenige mededeelingen te doen. Natuurlijk is hiervoor door het bestuur van de S.Z. P.G. een commissie van ont vangst in het leven geroepen, die de Belgi sche zwemmers onze diverse gemeentelijke curiositeiten zal laten bezichtigen, indien er tijd voor is. De aanvang van den wedstrijd zelf is vastgesteld op 6.30 uur, terwijl bovendien nog een wedstrijd voor het tweede zeven tal van de S.Z. P.G. tegen een combina tie van de P.G.G. uit Gorinchem, aan het geheel meerdere luister zal bijzetten. De heer Jan Brouwer, de bekende radio- handelaar, heeft geheel belangloos aange boden het muzikale gedeelte te verzorgen, wat natuurlijk dankbaar is aanvaard. De spelers zullen aan het publiek worden voorgesteld, terwijl het Wilhelmus en de Brabamjonne worden gespeeld. Het word* net echtHolland—België. Vice-admiraal C. J. E. Bruetl de la Rivère heeft Maandag te Willemsoord af scheid genomen en het bevel over de Marine overgedragen aan Schout bij De afgeloopen zitt jche parlement is b( ming van eenige voo; rijke wetten, waarvoi Nederland belangstel Drie van deze wel ten van natuurprodu van credieten voor 1 hypotheek op boerde met het etiket, dat 1 de nieuwe wetgeving trede zou hebben ge genoemde wetten hel rerleenen aan de lai van Canada; zij voo vallen; het te verwa later blijken inderda geweest, zoodat deze aandacht verdienen. De Canadeesche m Weir, heeft in het C het doel van de eei schreven met de woo bouwer komt een ree de prijzen door den landbouwproducten heeft men feeds lang voeld, dat een onredf «en door den verbru kwam in de zakken schenpersonen, b.v. 1 koopers der landboi boeren, van den ven van den groothand vruchten, van de ma de gfoentenwinkeliers Tal van oorzaken gezonden toestand as levensmiddelen, die a »ijn, treedt dit euvel sterkst op, wanneer staat tusschen aankoi - levering aan den ei( Zijn nu de opkoopers de, machtige groepen doordat zij gedurende geren tijd niet tot a den producent als hc product tegen ièderei te doen, omdat die la ders toch zouden bed De wet op het ter natuurproducten heef lijke voortbrengers di gelegenheid te stellen vereenigen, waardooi moeilijkheden zullen daardoor komen zij aanraking met den v: cies welke eischen d stelt en kunnen daar ning houden. Tegen deze bedoelir nigen bezwaren kunii des te meer tegen de middelen waarmede goed bedoelde eindres krijgen. Eerst komt Markt Raad, daaron cale Markt Raden, di roepen worden door ducten vóórtbrengen voeren. Onder die na de wet te behooren van den landbouw, vi rivieren, de meren at ren, benevens alle eet' geheel of gedeeltelijk zijn gewonnen. De Locale Markt R Het wedstrijdvgrloop. Als de gebruikelijke drie hoera’s over het water hebben weerklonken, geeft scheidsrechter Verhoef, van S.V.H. te Rot terdam, die schitterend leidde, het begin- signaal en de strijd ontbrandt in volle he vigheid. Wit (S.Z. P.C.) bemachtigt den J we._ Vorige dit 1 hond van de land- uuunt i xj. xxyiievciu, begon de jacht, waarbij het dier zich in een riool ver borg. De roover moest zich spoedig over- £rf geven en werd afgemaakt. Op( verschil- als lende plaatsen werden resten van de hen nen gevonden. In totaal waren er 40 stuks vermoord. Aan den heer T. H. N. Strien is eer vol ontslag verleend als secretaris der plaatselijke commissie der varkens cen trale en in diens plaats benoemd de heer J. J. van Kats, tevens secretaris der vee- centrale Schoonhoven. Gisteravond ondernam S^Jral het eerst Z. 6c P.G. I de reis naar Schiedam, om al daar te spelen tegen S.Z.G. I, met als in zet een plaats in de tweede klasse van den K.N.Z.B. De animo bij onze' stadgenooten om ge tuige te kunnen zijn van dezen belangrij ken wedstrijd was geweldig. Niet minder Alblasserdam. De postduivenvereen. „De Postduif” hield Zaterdag een wedvlucht vanaf Parkestone (Engeland). De uitslag was als volgt: J. Wolters J. en 7; A. H Recoert 2, 5 en 8; De Jong 3; Fr. Bakker 4 en M. P. Lamhinon 6. Losgelaten 11 uur. Aankomst le duif 16.37.48 uur. Aankomst laatste duif 19.11.30 uur. In concours wa ren 33 duiven. Voorts hield de postduivenvereeniging „De Postduif” een wedvlucht vanaf Roo- zendaal. De uitslag was als volgt: Frans Bakker 1 en 39; A. den Hartog 2, 16, 18, 21, 23, 26, 30, 32 en 40; W. Ruiter 4; Gaal—Koutetaal 5, 7 ,10, 27 en 31 Gebr. Stout 6, 8, 11; G. Wolters 14 en 36; Gebr. Boon 15 en 19; A. H. Recoert 17 en 24; M. P. Lambinon 20, 25, 29 en 34, W. v. d. Rhe» 28 en 37 en P. Bas 35. Losge laten 1.30 uur. Aankomst le duif 2.19 34 uur. Aankomst laatste duif 2.39.2 uur. In concours 160 duiven. Het inkorven der duiven voor de wedvlucht op a.s. Zaterdag vanaf Vilvoor de zal plaats hebben in het clubgebouw a.s. Donderdag, n.m. van 6.30 tot 8 uur. De Ned. Bond tot het redden van drenkelingen heeft in het Zwembad „Rul- genhil” aan de volgende personen diplo ma’s uitgereikt: J. de Jong en A. Rixoort, het voorbereidend diploma; G. de Jong, D. Blok en P. van Zessen Diploma A en G. Zeedijk diploma B. Het waren alle leden van de Alblasserdamsche Reddingsbrigade. Alblasserdam. Alhier werden in het zwembad Ruigenhil de kampioenswedstrij den snelzwemmen (vrije slag) gehouden. De prijzen werden behaald als volgt: Voor dames kampioenschappen voor Al blasserdam of abonnementshouders van buiten Alblasserdam: Mej. 8. de Kloe 1 min. 49 4/5 sec., wisselbeker; mej. F. Smit, van Kinderdijk, 2 min.. 31/5 sec., een zilveren medaille. Voor heer en als boven: J. Smit Wz., Alblasserdam, 1 min. 35 2/5 sec., wissel beker; J. J. Smit Jz.» Alblasserdam, 1 min. 37 sec.; T. Benschop, Alblasserdam, 1 min. 441/5 sec.; P. van Zessen, Oud-Al- blas, 1 min. 45 1/5 sec.; G. den Ouden, Al blasserdam, 1 min. 46 sec.; en P. von Lin- dern 1 min. 40 3/5 sec., elk een zilveren medaille. Voor dames uit Zuid-Oosthoek van Zuid-Holland (eilanden IJsselmonde en Dordrecht, Krimpenerwaard en AlHasser- waard en Vijfheerenlanden)J. Visser, Dordrecht, 1 min. 38 2/5 sec., wisselbeker; en J. Stoutjesdijk, Schelluinen, 2 min. 182/5 sec., een zilveren medaille. Voor heeren als boven: J. G. Smit J,Cz., Alblasserdame 1 min. 37 2/5 sec., wissel beker; A. Nobel. Lekkerkerk, 1 min. 38 2/5 sec.; M. Snel, Nieuw-Lekkerland, 1 min. 39 sec.; T. Benschop, Alblasser dam, 1 'min. 43 sec., elk een zilveren me daille,. A mei de. Zondag had op het Rohda- terrein een Vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen Rohda I en Hoog-Blok- land I. In dezen wedstrijd, welke met veel hindernissen gepaard ging, behaalde Hoog-Blokland ten slotte de overwinning met 4—2. Na de rust speelde Rohda met negen spelers, waaronder drie van het tweede elftal. en neemt direct het initiatief tót den aanval, waarbij de links-voor op het laatste nippertje verhinderd wordt te schieten door*zijn tegenligger, die hem het leder handig ontfutselt en een aanval In luidt van zijn club, welke door naastschie- ten evenmin succes oplevert. Even later schieten de S.Z.G.-ers over, waarna het ge vecht eenige oogenblikken naar het mid denveld wordt verplaatst en dan overgaat in een serie aanvallen van de jongens uit de zilverstad. Een vrije worp, genomen door den rechts-voor en goed geplaatst naar den links-voor, wordt door dezen heel tactisch doorgegeven naar den geheel vrij gezwommen mid-voor, die voor het eerst en het laatst het net doet trillen. De Schiedammers hebben nu zoo goed als niets meer in te brengen, maar het hier boven reeds gemelde falen der voorhoed» is oorzaak dat de rust aanbreekt met hog steeds slechts 1 doelpunt verschil. Na de hervatting heeft wit beslist pech als een keurige boogbal van den links-voor boven op de lat terecht komt en naast den paal er weer afrolt, hoewel een seconde la ter een mooie doorslagbal van blauw ook een beter lot verdient: hij gaat juist naast. S.Z.G. is dan beslist sterker en de witten worden geheel teruggedrongen op eigen helft en kunnen het niet verder brengen dan tot enkele succeslooze uitvallen, waar bij éénmaal de mid-voor een schot inzendt, de keeper is reeds gepasseerd, doch op' onbegrijpelijke wijze drijft het leder den geheelen doellijn langs zonder dezen te passeeren. Alle mogelijke pogingen stellen de blauwen dan in het werk om gelijk tef maken, het lukt niet en luide aangemoe-1 digd door hun supporter» aan den oever was Schoonhoven vér in de meerderheid ontworstelen de witten zich dan eindelijk ftan den beklemmenden greep van hun tegenstanders en de laatste oogenblikken zijn weer voor onze stadgenooten. doch als de arbiter voor de laatste maal fluit is het nog steeds 01. Overweldigend is dan het enthousiasme' van de Schoonhoven-supporters, die allen trachten hun uit het water komende favo rieten de hand te drukken. Rest nog te vermelden dat gedurende den wedstrijd de clubvlag van de S.Z. P.C. hoog aan den mast van de ongezellig' ingerichte zweminrichting was geheschen' en dat na aankomst in Schoonhoven allen in hotel Belvédère afscheid namen van de zen voor de Schoonhovensche zw/rmwereld zoo gewichtigen dag. Faillissement opgeheven. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het faillisse- men van den heer M. Zwijnenburg is we gens gebrek aan baten opgeheven. Koninginnedag. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het program ma der feestelijkhedente geven door de devereeniging „Oranje Boven” op den Koninginnedag, vermeldt o.a. de aaw<- komst van de schoolkinderen op het feest terrein aan ds ’s-Gravenweg, waarna trac tatie volgt en optreden van professor Mul lens, goochelaar uit Rotterdam; nationaal ringrijden met tilburry’s voor paren, ring rijden met fietsen, zanguitvoering door de gemengde zangvereeniging „Nieuw Le ven? en het kinderkoor, afgewisseld door het optreden van prof. Mullens en concert door de koninklijk erkende monievereeniging „Kunst na Arbeid” te Moordrecht. Stoombemaling met Dieselmotoren. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het bestuur van den Zuidplaspolder in’ Schieland heeft een verzoek ingediend teneinde ver gunning te krijgen om het poldergemaal te vervangen door stoombemailing met een Dieselmotor, gekoppeld aan twee centri- fugaalpompen, alsmede de oprichting van een bewaarplaats van vluchtige oliën ten dienste van dat gemaal. De postduivenvereeniging De Lucht bode hield een wedstrijd vanuit Libramont (afstand 220 K.M. De dieren werden 7.25 uur in vrijheid gesteld. Aankomst eerste duif 10.19.52 uur. laatste duif 10.37.43 uur. De prijzen werden als volgt behaald: 1. 3. 17 en 37 Joh. Edeling; 2, 12, 20,22, 34 en 36 M. den Toorn; 4, 5, 19, 30, 31 en 38 H. Heikoop; 6, 13 en 32 Jac. Muit; 7, 11 en 14 J. van Reeuwijk: 8. 9 en 23 L. van Dam; 10, 27/28 35 A. Streef; 15 en 26 D. v. d. Ham 16 A. Roverts; 18 L. van Reeuwijk; 21 en 33 Abr. Haak; 24, 25 en 29 en overduif At Groenendijk. Ouderkerk a.d. IJssel. Maandagavond j.l. werd in de buurtschap Het Zwaantje het 12-jarig dochtertje van den boerenar beider Van Meeteren uit Gouderak omver gereden dooi- een personenauto, toebe hoor end aan den heer V. te Krimpen a.d. Lek. Het meisje bekwam een wond aan de knie, welke door den voorzitter van de vereeniging voor eerste hulp bij ongeluk ken, den heer A. de Jong, werd verbon den. Tot kantoorhouder bij de P.T.T. is be noemd de heer D. Mak, zulks in de vaca ture van zijn vader, den heer D. A. Mak, die deze functie met pensioen verliet. In de Geref. Kerk zal Zondag een collecte voor hulpbehoevende studenten worden gehouden. Waddinxveen. Tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school A in onze gemeente is benoemd de heer Wieringa te Dokkum. De afdeeling Waddinxveen van de Ned. Reddingsbrigade zal op 31 Augus tus a.s., des n.m. te 2 uur, een demon stratie geven in het Waddinxveensche zwembad. Ovgrzicht. Met 01 werd dit gewichtige sportge beuren ten voordeele van onz$ stadgenoo ten beslist, een overwinning, die echter niemand bevrediging schonk. Het had beter, overtuigender gekund en wij hadden het ook beter verwacht Vooral vóór de rust kwam de zwakke zijde van' de S.Z. P.G. voorhoede sterk tot uiting: het schieten. Dat was bar slecht! De kan sen toen om zeep gebracht de een nog makkelijker dan de ander waren legio. Wij overdrijven vast niet met te durven beweren dat de eerste helft van den strijd had kunnen worden beëindigd met een 0-74 voorsprong ten gunste van S.Z. P.G. Wat het „veld”-spel van deze drie spelers betreft was het een lust om te aanschouwen. Hun groote bewegelijkheid, gepaard aan flinke snelheid, stelden de vijandelijke verdediging herhaaldelijk voor nieuwe problemen en de eenige goal, door hen gezamenlijk gemaakt, was een fraai staaltje van „kijk” hebben op het spel en onzelfzuchtigheid. Wij herhalen het echter nog eens na drukkelijk: deze linie moet zich speciaal gaan toeleggen op het beter afwerken van oen aanval, trainen op schieten en nog eens trainen op schieten, wil men met het ge^renschte succes hef volgend seizoen in de Tweede Klasse van den K.N.Z.B. de buteren. De 0 zegt Voor de achterhoede meer dan woorden kunnen doen. Na de rust werd de strijd bijna voortdurend op de Schoon- hoven-helft gevoerd, zonder eigenlijk één bijzonder gevaarlijk moment op te leveren. De drie achterspelers beheerschten ieder voor zich hun tegenstander volkomen, volgden een verdedigende tactiek was dat wel noodig? en verhinderden de S.Z.G.-ers veelal het schieten, terwijl, moclft hun dat eens niet gelukken, de S.Z. P.C. keeper zijn capaciteiten slechts en kele malen behoefde te demonstreeren, want het was bij de Schiedammers al net zoo gesteld als bij de Schoonhovenaren: ook daar worden schutters gevraagd. Al met al hebben onze stadgenooten <^eze wonnen en de sterkste ploeg heeft hier in derdaad gezegevierd. De nieuwe samenstelling van het S.Z.G.- zevental, waarmee het ditmaal aan de start verscheen een laatste wanhoopspoging heeft hun n'et mogen balen: hun do- "radatie is thans een voldongen feit, even als de promotie van S.Z. P.O. I naar de Tweede Klasse. Waarmee wij de spelers speciaal eo de club in het bijzonder, van harte geluk- wenschen. geldleening en verstrekken van kasgeldleening aan de gemeente Krimpen a.d. IJssel. B. en W. deelen hierbij mede, door tus- schenkomst van den heer H. P. Verbist te ’s-Gravenhage voor conversie doeleinden in het bezit te zijn van een aanbieding voor het verstrekken van een geldleening aan de gemeente groot f 100.000 tegen den pari-koers en een rente van 4 1/4 pCt. De voorwaarden waren, dat verhoogde of versterkte aflossing gedurende de eerste 5 jareh slechts zal zijn toegestaan tegen bij betaling van 1 pCt., over het meerdere af te lossen bedrag. Alle belastingen, welke op de rente worden of zullen worden geheven, komen ten laste der gemeente. Het aangeboden bedrag was voor de meeste nog loopende leeningen te groot en voor andere weer te klein. Pogingen zijn toen door het college van B. en W. aan gewend het aangeboden bedrag verhoogd te krijgen tot f 121070, zijnde het restant der geldleening in 1926 gesloten bij het pensioenfonds voor Europeesche burger lijke ambtenaren in Ned. Indië, tegen 4 3/4 pCt. ’s jaars, welke leening met den gebruikelijken opzeggingstermijn van drie maanden aflosbaar is op 1 Dec. a.s. D» geldgeefster, de N.V. Algemeene Ver- Koninginnedag. I Jsselstein. De vereeniging Koninginne dag heeft op 31 Augustus de volgende feestelijkheden georganiseerd. In den namiddag zullen op het Kro- nenburgplantsoen kinderspelen plaats heb ben als ringsteken voor jongens en meis jes, hardloopen met hindernissen, blaas- slaan, balslaan en stoel zoeken. Des avonds wordt in de feestelijk ver lichte (ent een concert gegeven door alle plaatselijke zang- en muziekvereenigingen, vier zangvereenigingen, twee mondaccor- deonvereenigingen en twee fanfarecorp sen. De burgemeester zal het concert met een toespraak openen. De volgorde’van het concert is: 7.308 uur: Fanfarecorps Excelsior. 88.25 uur: Kinderkoor Zangluat Voor bereiding. 8.258.50 uur; Zangvereeniging IJssel’s Mannenkoor. 8.509.10 uur: Mondaccordeouvereeni ging Euphonia. 9.10—9.35 uur: Chr. Gemengde Zang vereeniging Zanglust. 9.35—9.55 uur: Mondaccordeonvereeni- ging Jong Streven. 9.55—10.20 uur R.-K. Gemengde Zang vereeniging Zang en Vriendschap 1020—11 uur Katholieke Muziekvere niging Amicitia. zekeringsbank. Heek bereid het leenihgs- hedrag tot t 121070 te verhoogen. De da tum van storting kon, naar keuze, be- l paald worden op 1 September of 1 Octo ber. Het aflossingsplan 'der bestaande lea sing kan gehandhaafd blijven. Aangezien de gemeente de eerste 3 maanden aan de opbrengst der geldleening geen behoefte heeft, wordt voorgesteld tevens gebruik te oranjevereniging maken van het aanbod van den heer •Ver bist, om met ingang van 1 September voor den tijd van 3 maanden tegen een rente van 4 pCt. ’s jaars een tijdelijke kasgeld leening te verstrekken aan de gemeente Krimpen a.d. IJssel, groot f 120.000. Hoewel de gemeente door deze trans actie eenig renteverlies lijdt, is het voor deel van de verlaging van het rentetype der te converteeren leening met Va’ pCt. van zoodanig gewicht, dat het aanbod al leszins aannemelijk is. De heer Blokland informeert naar de oorzaak van het feit, dat de kasgeldleening mindey rente opbrengt, dan de gemeente voor de te sluiten leening moet betalen. De voorzitter antwoordt, dat voor kas- geldleeningen een lager rentetype geldt, dan voor vaste leeningen. De voorstellen worden hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Rondvraag. De heer F. L. van Vliet vraagt, waar om het adres van den Bond van Koffie- hujshouders aan den raad gezonden, inza ke vermindering van personeele belasting, nu niet ter behandeling aanwezig is. De voorzitter deelt mee, dat dit adres nog in het college van B. on W. moet be handeld worden. De heer F. L. v. Vliet hoopt op spoedi ge behandeling in den raad, daar hij an ders eenigszins bevreesd is, dat de zaak op de lange haan wordt geschoven. De heer Van Beek informeert; of er reeds iets bekend is omtrent de subsidie en de ziekenfondspremie voor werkloozen. De voorzitter zegt, dat reeds een confe rentie met de drie doktoren heeft plaats gevonden. Men wacht nu op antwoordt van de A. Z. R., waafbij de doktoren zijn aangesloten. De heer Van Os vraagt, of reeds met Ged. Staten geconfereerd is over verhoo- ging van den bijslag van het pensioen van den oud-veldwachter C. J. Lamah. De voorzitter antwoordt ontkennend. Hierna sluiting. Koninglnne-verjaardag. Capelle a.d. IJssel. De feestelijkheden op het terrein der voetbalvereeniging G. K. G., zullen 31 Augustus aanvangen ’s mid dags 2 uur en bestaan in blokjesrapen, happen en tonnetje loopen. If. acht zal een zangconcert - -De feestelijkheden worden besloten met het vertoonen van een film. Hel- en Boeicop. Door het moedig op treden van mej. de W. is het de gemeente politie gelukt Zaterdagavond 1.1. de hand te leggen op zekere K., woonachtig te Go rinchem, die zich had schuldig gemaakt aan openbare schennis der eerbaarheid. De afgeloopen week is Opgericht een eere-comité, dat tot doel heeft de inhul digingsplechtigheid van den nieuw te be noemen burgemeester te leidén. Hierin hebben zitting de heeren P. Hildebrand. A. G. van Dijke, A. G. den Hartog en B Bikker. Aan dit eere-comité is nog toege voegd een comité en een suh-comité. Koninginnedag. Krimpen a.d. Lek. Vrijdag zal de ver jaardag van de koningin feestelijk worden* herdacht. De kinderen van alle scholen0 worden onthaald en ’s avonds zullen dé zangvereeniging „Krimpen a.d. Lek” en ,-Soli Deo Gloria” en de muziekvereeni- ging „Crescendo” een concert geven. Lekkerkerk. Het district Lekkerkerk van den raad van arbeid voor de vrijwil lige ouderdoms verzekering, agent de hr. G. de Boqm alhier, omvatte de gemeenten Lekkerkerk, Bergambacht en Ammerstol. Thans zijn de gemeenten Berkenwoude, Stolwijk, Ouderkerk a.d. IJssel, Goude rak, Moordrecht en Nieuwerkerk a d. IJs sel ook aan dit district toegevoegd. Lekkerkerk. Op de veiling alhier waren aan gevoerd 6500 eieren, die met gragen handel verkocht werden, de kipeieren voor f 2.903.10; de eendeieren voor f 3 per 100 stuks. Kaas 21 ct. p. ct.,: stamboonen 12 ct., stoksnijboonen 56 ct.. spekboo- nen 89 ct., savoye en roode kool 56 ct., tomaten B 34 ct. p. p.; kroten 12 ct. per bos; spinazie 7—-8 ct.; postelein 4 6 ct.; clapsfavoriet extra 12 ct., le soort 68 ct.; 2e soort 35 ct.; appelen 910 ct., eierpruimen 1516 ct., heerenperen 12 ct.; suikerperen 23 ct. Hondenbelasting. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Bij kon. be sluit is goedgekeurd de nieuwe verorde ning op de heffing van de hondenbelas ting. Het tarief is voor de le klasse f 5 en voor de 2e klasse f 2.50. In de plaats van den heer Th. Kool mees is benoemd tot deurwaarder van de plaatselijke belastingen de heer Th. Schriek. De heer A. J. Verkleij, hoofd der RAK. lagere school is te Wageningen ge slaagd voor de akte tuinbouwkunde L.O.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 5