Plaatselijk Nieuws VREDE DOOR OORLOGSGEVAAR. Stadsni eu ws I geld!! 0 per pond pond f O 25 Ito. MAANDAG 3 SEPTEMBER 1934 66e JAARGANG. te Postrekening 13763. T. (1). Onder „Nieuws in een paar regels”. cant, L tin tere» KON'!"GINNEDAO 1934. echtgenoot. van de spieren tot worden saamgjvlochten. trillende be diende har- ,Kril- t met pr. Lies [aarden 2e pr Veldhuizen 4e „Astra’ een sportwedstrijd was programma der oran- heette de Mc-chelsche welkom en wees erop, dat deze club snuiven van den adem m de tri weging van de spieren tot boei monieën Hieronder volgt met Bra- prijs NIEUWSBIAD VOOR ZUIO HOLLANO EN UTRECHT SCHOONHOVENSCHE COURANT Telef. 20. Tel.-Adres: Vannooten. S. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN. HAVEN 25 voorzitter waardeering ‘t mooie idee om een »mees- s eert 1 postduivenveree- Bode” een - Vilvoorden, af- i doel latie van meester. Streefkerk. .Prijs- le en te Oss met ABONKÉ'8, die zich aan c 2QQ0 Gulden bij levenslange ijwielen i of Dames) mdremj free- kast, drager. npleeif22.5O terugtrapnaaf antie, Vraagt »oper behoeft t. Niet goed ling rembours hadden gedaan. Direct daarna beeft de Engelsche regeering ontwerpen ingediend om de luchtvloot zeer veel te versterken, maar als ook wat voor de hand ligt de andere landen hetzelfde gaan doen, blijft de verhouding e\eneens hetzelfde en zal ook na die uitbreiding van de lüeht- macht blijken, dat een aanval uit de lucht niet is te weren. Laat ons hopen, dat dit inderdaad het geval moge blijken te zijn en dat de regee- ringen voor het feit komen te staan, dat bij den tegen woord i gen stand van de tech niek het niet mogelijk meer is, om een vijandelijke aanval te keeren. Indien dat inderdaad voor alle regeeringen vast en duidelijk voor oogen staatj zullen zij daar uit de conclusie moeten trekken, dat t dus niet raadzaam is, ooit tot een oorlog te be sluiten. Dit toch zou het beste middel tot het behoud van den vrede zijn, dat men zich kan denken. Geen enkel land immers zal 't ooit tot een oorlog laten komen, wanneer het de zekerheid heeft, dat het den vijand niet uit het land kan houden, en dat het zijn steden en versterkingen blootstelt aan aanvallen uit de lucht. We lezen telkens weer van nieuwe oor logsmiddelen 1 in dit nummer bijv, van „De vliegende gruwel” (1) hoe moord dadiger die middelen worden, hoe vaster de vrede bevestigd wordt, want het zal dan ten slotte toch ook in de hardste diplo maten- en staatslieden-hoofden doordrin gen. dat een oorlog beteekent vernietiging van het land. K. B. en W. hebben vergun ning verleend aan het Chr. Militair Ver- band-comité „Gorinchem” om Woensdag een vlagjesdag te houden, ten bate van militaire tehuizen. Zaterdag hield de niging „De Gevleugelde vlucht met 33 duiven van 110.767 K.M. De duiven werden ge- 11.10 f tot f 115 w bodel De burgemeester spreekt Nadat de heer Tepe, voorzitter der Oranjevereeniging zijn waardeering had uitgesproken voor het volkszang Ie houden, hield de burgen ter van het bordes van het stadhuis rede Spr herinnerde aan de viering van de koninginnedagen in andere jaren. en Vlot verloop na slecht begin. Het weer het zich Vrijdagmorgen niet al te best aannz en. Reeds vroeg plaste het zoo overtuigend, dat <le optocht der schoolkinderen geen doorgang kon vinden. De vele vlaggen, die anders zoo'n aanfreh- kelijke aanblik bieden, hingen nat en slap naar beneden. Tegen den middag klaarde het gelukkig eenigszins op. Des middags 2 uur vertrok van het St. Jozefgebouw in de Koestraat een stoet van een honderdtal kinderen, de me'sjes in 't wit, de jongens in groene blouses (de twee soorten stukken van het levend damspel), 1 daarachter enkele jeugdige wielrijders met versierde fietsen. Voo/Öp ging „T.O.A wed- G.E.N.O.”. die er lustig op los blies. Het doel van de tocht was het speelterrein aan den Langerakkerweg. De tocht ging door onze administratie opgeven voor de verzekering, zijn volgens de vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NU UWE HAVBANK te Schiedam, van Guld.®“ QAfi Gulden by verlies 90(1 Gulden bÜ verlies 1AA Gulden bij verlies Gulden bij verlies van WW overlijden. JVV van hand of voet. 4VV van een oog. 1UU van een duin*. OU een anderen vinger. 4e pr. Land van H. en A. en eerv. verm. Boreftsche ruiters 2. Afd. 8. Concours eenspannen tuigpaar- den: le pr. A. J. Rosmalen te Oss met „Kwieria”; 2e pr. Gebr. Hazenberg, Oos- terhout met ..Leonard”; 3e pr C. Hoogen- doorn, Utrecht, met „Perena”; 4e pr. H »t „Roza”; eervolle ver- Vulpen, Kerk Avezaath, A. J. B. Verwey te Gor- door het Merwedekanaal en afwaartsche richting, daarvoor was dit aantal Ter eere der verjaardag van de koningin heeft de jeugd zelf een optocht georgan seerd, die door onze gemeente marcheerde, versierd met vlaggen en lam pions. Bij vele inwoners werd halt ge houden en een extra lied ten beste gege ven. waarna de kinderschaar werd ont haald. De winkelier Vink hield de feest vierenden nog geruimen tijd bij zich door ze te laten koekhappen. De scheidende burgemeester heeft de hoofden der beide scholen in de gele genheid gesteld de leerlingen op zijn kos- 'en een afscheidsfeestje te geven. Dit feest je zal deze week gegeven worden. Reeds thans zijn de inwoners in de gelegenheid gesteld op een daartoe be stemde lijst hun handfpekening te plaat sen voor giften, dienende voor de instal den komenden nieuwe burge- l Verschijnt Mnnnjng, Woensdag en Vrydag. Prijs bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per maanden 1.25; p. post f 1.50. Met verzekering 15 cents meer. CONCOURS HIPPIQUEz Gorinchem. De auto heeft in Gorcum een dag in de prullemand gelegen. We spraken niet meer van motors en chassis maar van paardehuppelingen en dieren die een massa biefstuk van de beste kwa liteit over het veld achter de Waterpoort dragend toch voor de dames der paarden liefhebbers als „schatjes” werden betiteld. Er waren er velen, zoowel paardqplief- hebbers als run dames en allen hadden gedurende den loop van den dag een pret tige plaats gevonden op de ruime tribune die voor deze gelegenheid op het terrein, dat het terrein der buitengewone sporten zou kunnen heeten, was opgericht. Aan de regeling van den Jangen hippischen dag, die om negen uur in den morgen begon en eerst te half zeven eindigde, onbrak niets. Alles liep vlot van stapel, er was gezorgd voor een zeer opgewekt spelend muziekkorps, namelijk de „Symphonia” uit Hoog-Blokland onder leiding van den Gorcumschen directeur, den. heer J. J. Gerritse en tegen den dijk van wat de in het Gorcumsch van ouds De Punt heet, vonden de ruiters en paarden accomotatie gelijk zo na zooveel en zoo belangrijk werk toekomt. Voor velen of laten we aannemen voor enkelen bestaat de aantrekklijkheid van 'n concours-hippique in de kans op emotie, als er eens een ruiter van zijn ros valt en een been of misschien wel zijn nek breekt. Dergelijke emotie heeft het concurs geluk kig niet geboden. De stevige knuisten en de sterke boenen van de bewoners van Groot Gorcum waren voldoende waar borgen tegen incidenten, ofschoon er heel wat gegalloppeerd en heel wat gesprongeh is. Behoudens een zeer luttel ongevalle tje met een ruiter, die een heele hindernis in elkaar deed rijden, gebeurde er niets, dat de orde en de prettige stemming kon bederven. Een technisch verslag te schrij ven van al wat er gedurende daa hippi schen .dag gebeurd is, behoort niet tot on ze bevoegdheden. En als leek kunnen we ons slechts verbazen over het opgewekt geweld, waarmee menig honderdje pon den van het vermoedelijk zeer malsche paardenvleesch zich over de baan bewoog, over de kloeke krachtdad'gl.eid waarmee de dieren door de ruiters weiden be- heerscht een over de bijna epische schoon heid van den mensch 4*3 *n samenwerking met hel paard en alzoo tot een eenheid van kracht en vlugheid geworden, in op perste inspanning zich terdïgs toont de beheerscher van de natuur te zijn. Een rennend paard wordt als het ware j tot ?en symphonie van aesthetische waar- Hippos. Gorinchem: 2o pr. Winterswijk- Moraa DLRurijucn Advertentiën: 1-6 regels /l.ÖO; elke regel meer 0.20; derde plaatsing halven pryi. Adver tentiën worden gratis ge plaatst in „De Gorcum er”. Ringrijden per fiets voor meisjes: P. van Jaarsveld 2e pr.; pr. en M. Voorendt 4e pr. fiets voor jongens: J. .Westland 2e pr.; A. v. Gris Vink 4e voor meisjes: - Wijngaarden 2e pr M. Kersten 3e pr.; Clara Veldhuizen 4e pr. en Bertha Both 5e pr. Blaasslaan voor jongens: Nico de Bruin le pr Piet Scheer 2e pr.; A. Both 3e pr. en Arie Brouwer 4e prijs. Balslaan: H .Cornelissen le pr.; J. En gel, 2e pr.; A. van der Hoogen 3e pr. en G. Haaksman 4e pr. Houtjes rapen: P. Berklen le pr.; H. v. Zoelen 2e pr.; A. Brouwer 3e pr.; G. van Miltenburg 4e pr. en P .Boom 5e prijs. Stoel zoeken voor meisjes: Catharina v. Doorn le pr Bennie Breeman 2e pr.; Joopie Schoonen 3e pr.; Bep van Schaik 4e pr. en Mare Mes 5e prijs. Nadat de burgemeester een korte toe spraak had gehouden, werd omstreeks half acht een aanvang gemaakt met het concert door de muziekvereeniging „Ex celsior”. Het concert opende met het Wil helmus, dat door allen staande werd aan gehoord. Vervolgens kwamen om beurten de andere vereenig'ngen op en omstreeks half twaalf werd dit concert gesloten met een toepasselijk woord door den voorzit ter van de vereeniging „Koninginnedag”. Voor de tweede maal binnen een week werd tegen de gebr. van E. uit Utrecht procesverbaal opgemaakt, omdat zij zonder vergunning van het gemeente bestuur huis- en straatvuilnis afkomstig uit een andere gemeente losten binnen een afstand van 100 meter van een openbaren weg en openbaar vaarwater. In het gebouw „De Onderneming” aan de Kapel lest raat werd Zaterdag aan vangende des middags 3 uur een Zomer dag gehouden, uitgaande van de Ring Zuid-West Utrecht van den Bond van chr. Meisjasvereenigingen, ter gelegenheid van haar 12 X-jarig bestaan. Door den oud- voorziter, ds. P. C. de Groot van Zuilen, werd een toespraak gehouden, alsmede door mej. L. Vellinga, seer, van den bond en door den heer C. Tabak, secr. van het Jongel. Verbond. Tusschen 5.30 en 6.30 u. werd een rondgang door de gemeente ge maakt, terwijl des avonds een avondsa- menkomst plaats had .Het geheel werd opgelwstprd door het muziekgezelschap ..Euterpe”, directeur de heer W. Noppen. Met genoegen kunnen de jonge meisjes op dezen wel geslaagden dag terugzien Het bestuur van ‘het Groene Kruis heeft aan B. en W. vergunning gevraagd tot het leggen van een brug over de Stads gracht aan het Plantsoen in verband met het bouwen van het Wijkgebouw. van Leeuwen, met melding: H. van met „Nimrot” en cum met „Hoopvol”. Afd. 9. Concours eenspannen hengsten: le pr. M. Wink, Vreeswijk met ,.Ralf”; 2e pr. A. Kooij, Kedichem met „Ebert” en 3e pr. A. Z. Snoek, Almkerk met „Mata- dorus”. Afd. 10. Kampioenschap eerste winnaars der klassen tuig-paarden: eenige prijs L. van Rosmalen „Kwiria”. Afd. 12. Concours tweespannen oogstwagens, le pr. C. A Vervoorn. kei. met „Manie” en ..Nanie”; 2e Gebr. C. en A Sm s, Waspik met era” en „Perate” 3' pr C Mu i?nl ure Gor cum met N.N. en N.N 4e pr. W. G. van d enDrift en G. C. de Bont to Baarn met „Osuma” en „Solon” 5e IV. G. van Ijze ren te Arkel met „Janneke” en „Iflamia” Stoelendans: le pr. J. van Bruchem, Hoog-Blokland met „Zwartje", 2e pr. J. P. Kool, Leerdam met Mirza”; 3e prijs J. H. J. den Adel, Kedichem, met „Roos je”; 4e pr. G. van Ijzeren, Arkel met „Janneke”. Afd. 14. Handicap springconcours: le B. Mensinck. Winter swijk met „T 2e pr. H. Mensink. Winterswijk tra”; 3e pr. A. Bras, Dubbeldam met „Papelotte”; 4e pr. T. Eijkolenboom, N.- Lekkerland met „Emir”: 5e pr. B Men sinck, Winterswijk met „Kitty”; 6e pr. A. J. Gostermans. Eist, met „Pronko” 11 kl. 1; 7e pr. G. van Mershergen, Drongeien met „Ruliana”. De feestdag der ruiters werd besloten met een bal in Doelen. Hei- en Boeicop, Vrijdagavond hield de Geitenfokvereeniging „Verbetering zij nns Doel” haar algemeene vergadering in het cafe van den heer Th. de' Gane. De voor zitter, de heer G. Buizert* opent de verga dering met een hartelijk welkomstwoord, doch spreekt zijn misnoegen uit over da minder goede opkomst. De secretaris, de heer S. Spruyt leest de notulen, die wor den goedgekeurd. Ingekomen stukken wor den voorgelezen en toegelicht. Na stem ming wordt tot afgevaardigde naar de Bondsvergadering benoemd de voorzitter G. Buizert. Bij de verkiezing van twee be stuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren G Buizert en A. C. den Hartog, willen beide heeren niet bij ac- clamat’e worden herkozen maar m stem ming. Hierna blijkt dat beide mot groote meerderheid van stemmen zijn gekozen, en verklaren zij hunne benoeming aan te nemen. Bij de rondvraag brengt de heer A G. den Hartog ia het midden, dat hij als penningmeester wel eens ondervindt, dat de contributie pas betaald wordt als het dekseizoen is aangebroken en hem dit onnoodig veel last bezorgt. Na bespreking wordt besloten dit n et meer toe te staan en zulke leden zoonoodig te royoeren. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. De afgeloopen maand bedroeg het aantal schepen dat de Zwaanskuitenbrug passeerde in op- 3327. De maand 3840 schepen. van van het 1 a in de serie paardendagen een neemt. Afd. 1. Concours van MC merriën. le pr. W. A. Costermans, Eist met „Luciria” 2e pr. Gebr. (Jerlemans van der Schans, Drongeien met „Polona”; 3e pr. G. van IJzeren. Arkel met „Janneke 4e pr. G Baan, Alblasserdam, met „Dgula", 5© pr. A. Kooij. Kedichem, met „Evalea”; 6e pr. Gebr. de Jong, Arkel, met „Obertha”; 7e pr. R. de Koch, Neerijnen met „Ottelien”; 8e pr A. Hijink, Winterswijk met „Aaltje” 9e pr J. G. van IJzeren, Hoog-Blokland met „Nodella” 10e pr. G. feaan, Alblasserdam met „Rietske”. Afd. 2. Individueel© dressuur proef Kl N. le pr. D. Bodegom/ Bergambacht met „Marietje”; 2e pr. D. E. Vergunat. Bode graven met „Jantje”; 3e pr. Joh. Speel man, Bodegraven met „Paliana; 4e pr. G. Baan, Alln&sserdam met „Ogula". Eervol le vermeldingen: G. Vogelaar, Dalem, met ..Parkietje” en T. Eijkelenboom, Nieuw- Lekkerland met „Emir”. Afd. 3. Ind’vidueele dressuur proef Kl. B. en L.: le pr. J. Boer, Bodegraven met „Meta”; 2e pr. D. II. Jas, Dubbeldam, met Nobile”; 3e pr. H. Mensing, Winterswijk met „Astra”, 4e. pr. mej. N. L. Osk^m met „Nelly. Afd. 4. Dresuur proef voor afdeelingen van landelijke rijvereenig ngen: le pr. Vereen. Beijaart te Alblasserdam; 2e prijs Hippos, Gorinchem; 3e pr. Dubbeldam en Omstr.; 4e pr. Land van Heusden en Al tena; 5e pr. Boreftsche Ruiters, Bodegra ven. Afd. 5. Contours eenspannen warm bloeden: le pr. M. G. van Vulpen, Kerk Avazaath met „Nimrod”; 2e pr. P. A. Voorsluys te Stolwijk met „Bobbie”; 3e pr. G. G. de Bont, Raamsdonk met „Solom”: Eervolle vermelding: A Kooy Jr., Kedi chem met „Tobias”. Afd. 6. Concours eenspannen gedekte Stamboek Merriën: le pr. A. J. Rosmalen. I Oss met „Kwiera”: 2e pr. H. van Leeuwen .Jutfaas met „Ivolpa”; 3e pr. G .Hoogen- I doorn, Utrecht, met „Perena”; 4© pr. W. I A. Costermans, Eist met „Lusiria"; Eerv. vermeld. C. Drinkwaard, Alblasserdam m ..Jelinte; Gebr L. en A. Smits. Waspik I met „Lera” en W. G. van der Grift, Baarn ’met „Osuma”. Afd. 7 Springen met groepen: 1e prijs C.nï'im'bnm. wm de, waarin het gestamp der .'ioeven, het Ische ruiterclub; 3e pr. Boreftsche ruiters; Frankrijk heeft in zijn belachelijke angst voor het ontwapende Duitschland luchtlnanoeuvres gehouden, waarbij de veronderstelling was, dat een vijandelijke luchtvloot uit het Oosten dus van den kant van Duitschland een aanval poog de te ondernemen op Parijs. Er was een aanvallend en «en verdedigend gedeelte, waarbij de verdedigers nog het voordeel hadden, dat zij wisten, dat er een aanval zou gedaan worden en dus alles op den af weer kon gereed maken. De verdedigirtg beschikte over een groote hoeveelheid af weergeschut en ’n luchtvloot. Over den uit slag is niet veel bekend gemaakt, alleen is gezegd, dat het vliegveld bij Parijs, Le Bourget, door 47 vijandelijke vliegtuigen kon worden gebombardeerd, hetgeen be- teekende, dat de aanval op Parijs niet kon worden afgeweerd, zelfs niet onder de uiterst gunstige omstandigheden bij dit schijngevecht. Eenigszins vreemd doet bet aan, dat bij dit bericht heel lakoniek werd gevoegd, dat het te voorzien was, dat de vijandelij ke vloot niet kon worden tegengehouden. De legerleiding wist of vermoedde dus, dat een luchtaanval op Parijs niet te ver hinderen ®ou zijn en het gevolg zal wel zijn, dat de Fransche belastingbetalers nog wat meer zullen moeten opbrengen ▼oor de landsverdediging. Ook in Engeland zijn verieden jaar luchtmanoeuvres gehouden en ook daar Jrwam men tot hezelfde resultaat, name lijk, dat het niet mogelijk was om een luchtaanval tegen te houden, of de inval lers te verjagen voor zij hun heilloos werk Muzikale rondgang. Streefkerk. Zaterdagavond hielden het fanfarekorps O.K.K. en de turnvereni ging Sparta ter gelegenheid van den ver jaardag van de Koningin een muzikale wandeling door de gemeente. De tocht be gon te Bergstoep. Mede door het schitte rende weer werd deze avond tot een groot succes.- IJiselstein. De uitslag van de Vrijdag gehouden kinderspelen op het Kronen- burgplantsoen is; Mulder le pr. R. Jansen 3e j Ringrijden per Hoegee le pr.; G d. Hoogen 3e pr.; en Touwtje springen Vink le pr.; Lina van de Koestraat over de Voorhaven, de beid» zijden van de Haven, Weistraat, IzipHeer straat naar het speelterrein en vond over al groote belangstelling. Ook op het veld wa.9 de toeloop groot. De kinderspelen, die door „TO.AG.E- N O." muzikaal werden opgehisterd, had den een aangenaam verloop pn bestonden uit: voor jongens: ringsteken per fiets; voorts: zakloopen voor die jongens, die niet in het bezit van een rijwiel waren. Voor meisjes der le, 2e en 3e klasse: eierloopen. En de meisjes der hoogere klassen konden hun krachten beproeven aan het koekhappen. Vooral het koek happen oogstte veel vroolijkheid. Maar de grootste attract© was wel hel levend damspel, dat gespeeld zou worden tusschen de beide ervaren Schoonhaven- sch© damspelers, de heeren Driessen en Straver. De beide heeren stonden ieder op pen uitkijktoren en hadden elk een damspel voor zich, waarop zij de zetten van hun tegenstander ©n zichzelf uitvoer den. en vervolgens d© nummers afriepen van degenen, die naar ©en ander vak moesten overstappen. De heer Driesen speelde wit. Om de wedsrtijd niet te lang te rekken, was. als tijdsduur bepaald één uur, maar nog voor dit uur geheel ver streken was, had de heer Driessen kans gezien xijn tegenstander te verslaan. Het spel verliep vlot en aangenaam. Daarna werd een wedstrijd gespeeld, waarbij het er om ging, wie het eerst zijn stukken kwijt was. Ook hierbij won do heer Dries sen met glans. Vervolgens gingen de damstukken in optocht naar het café van den heer Vos in do Lopikerstraat, waar zij getracteord werden en do prijzen, bestaande uit klei ne geldbedragen, werden uitgereikt De burgemeester was bij het damspel gerui men tijd tegenwoordig De zon breekj door de wolken. Toen kwam gelukkig de zon te voor schijn, oorst even, daarna blijvend. Om vier uur, toen de Belgische zwempjoeg „Mechelen” aan de Kat arriveerde, was het nog eenigszinb druilerig. De gasten werden aan den steiger verwelkomd door de heeren Th. Malingré en G. J. van den Bergh. In hotel Belvédère werd de baga ge neergezet en hierpa bezichtigde men gemeenschappelijk het stadhuis, dat de be wondering der Belgen verwierf. Reeds om 6 uur waren er tamelijk veel belangstel lenden in het zwembad aanwezig. De „Jan Brouwer-radio” zorgde voor populaire muziek. Half zeven was elke plaats bezet. De secretaris van de S.Z. en P.G., do heer Van den Berg sprak enkele woorden door de luidspreker. Hij herinnerde er aan, welk e©n uitstekende gelegenheid het thans was, om propaganda te maken voor de Schoonhovensche zwemploeg. Zoo iets komt zelden voor. Spr. dankte voor de groote belangstel ling en bracht dank aan allen die voor het slagen van dezen avond meegewerkt hebben, vooral voor de medewerking van officieele zijde. Eerst speelde Schoonhoven II tegen Forel uit Woerden en verloor met 2-^0. Geenszins ontmoedigd „betrad” de eerste ploeg het veld. De burgemeester hield hier een korte toespraak waarin hij er zijn groot genoegen over uit, dat op den na- tionalen feestdag i opgenomen in het jevereeniging. Spr. ploeg Welkuui «u wcea erup. uat uoze uuu in de eerste klas was ingedeeld, terwijl Schoonhoven pas naar de 2de gepromo veerd was^ We weten dus. zeide de bur gemeester 'dat Mechelen veel sterker staat. Laten we hopen dat de wedstrijd een waar dig nummer is in ons feestprogramma. Daarop begon de match, die Schoonho ven Won met 32. Een nieuwe reden tot vreugde op deze mooie zomeravond! Ve len evenwe^ waren genoodzaakt nog tij dens de wedstrijd het bad te verlaten, daar hun plicht hen riep naar de Stee- nenhrug waar zij zouden deelnemen aan de volkszang Voor deze gelegenheid Was een houten verhooging aangebracht, waar op zangers en zangsters met T.A.V.E N. U. een plaatsje vonden Een dichte haag van toeschouwers bracht direct de moed op het plankier er in. De uitvoering werd begonnen met het spelen en zingen van het Wilhelmus. de uitslag hippisch bedrijf van Zaterdag, dat rie door Hippos georganiseerde waardige plaats in lost 12.30 uur. Aankomst eerste duif 2.1247 uur. De uitslag was: 1 en 6 W. de Bruijn; 2, 8, 10 en 14 A. Stuurman; 3, 5 en 7 W L. Schippers; 4 en 13 H. van Moerkerk; 9 G. de Ruiter: 11 en 12 G. Ansink.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 1