aU*"aC^v uNM-" van Reeuwijk N.V. Piet va <Jer ORANJEFEEST li Hezoekt allen Hotei 't Centrum en Tentoonstelling TENTOOiiSTELLING 1e en 2e Etage flink Meisje, Als het van Brand is, is het éoedü vanr?e|i Predikbeurten j Marktberichten Advertentiën FOSTER'S MflHCPILLEN 12 West-Haven 12 September potten Natuurlijk vrije toegang aambeien JongeHennen S! 2 net plotselige verscheiden van de konin gin-moeder, gevolgd door het overlijden van Prins Hendrik, waardoor het heele volk diep getroffen werd. Vooral voor de jconingin en de prinses waren het zware «Jagen. H M. zag zich genoodzaakt voor haar gezondheid herstel te zoeken in bet buitenland. Gelukkig maakt zij het thans goed en hpopt Zij de volgende week weer in ons lancf terug te zijn. Dit neemt echter niet weg dat wij allen met Haar verlies meeleven. De koningin heeft niet gewild dat deze dag op rumoerige wijze herdacht zou worden. Het is daarom eoo'n prachtig idee op deze wijze de »vond te organiseeren. De regels „Mijn Schilt en de betrouwen" uit het zoo juist gespeelde Wilhelmus moeten de klank zijn die in ons aller hart leeft en deze bede moet gelden voor de koningin en de prin ses. Ik hoop dat deze vorstelijke vrouwen a nog tlang voor ons gespaard mogen blij ven. Hierna kregen de zanglustigen een beurt. Uit volle bdrst zong het koor op de planken versterkt met de kelen van het publiek: Vlaggelied, Wij leven vrij. Wij willen Holland houwen en Hollandsch flag. Een potpourri van nationale en po pulaire liederen besloot deze uitstekend tot zijn recht gekomen zangavond. De burgemeester vond, dat dit proefje naar meer smaakt. Spr. zei de. dat dit de eerste keer was, dai hij zulk een avond had meegemaakt. Spr. hoopte niet dat het de laatste zou zijn. We moeten bedenken dat het niet voor onzelf is, maar voor on ze geliefde koningin. Het is een groot voorrecht te weten, dat ons Koningshuis zoo innig met het volk is samengevoegd. Spr. eindigde met een driewerf: leve de Koningin, leve de Prinses, éen kreet die door de aanwezigen spontaan werd over genomen. T.A V.E.N.U. betrok de muziektent waar het corps een zorgzaam uitgekozen feest programma ten gehoore bracht. Een groo- te menigte had zich om de tent verza meld. De geheelen avond trokken drom men menschen door de stad. Hier en daar werd zelfs vuurwerk ontstoken. „ORANJE BOVEN". Men achrijft ons: Nu de viering van den geboortedag van de Koningin weder tot het verleden be hoort, stelt het bestuur van de vcreeni- ging „Oranje Boven" er prijs op, zijn vol doening te uiten, over de medewerking van het publiek, waardoor onder de ge geven omstandigheden deze herdenking op waardige w«ze verloopen is. Tot zijn leedwezen heeft het bestuur zich in zijne plannen ten zeerste moeten beperken ten gevolge van een ontvangen schrijven van den burgemeester d.d. 13 Juni. waarin tie volgende woorden voorkwamen: „Het is de wensch van H M. dat Hoogst derzelver geboortedag door hen, die zulks dit jaar wenscben, zal kunnen worden herdacht. In verband met het leed, dat het f Koninklijk Huis heeft getroffen door het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder (1) is het mede de wensch van de Koningin, dat het feestelijk karakter dit jaar niet op den voorgrond treedt" Weliswaar is daarop later eenige ver ruiming gekomen, waarbij er op gewezen werd, dat muziek- en zanguitvoeringen en vuurwerk waren veroorloofd, maar om dit laatste op eenigszins voldoende wijze ten uitvoer te brengen, was de kas helaas niet toereikend. Het bestuur wekt daarom de ingezete nen van Schoonhoven op om zich op te geven als lid van „Oranje Boven", opdat deze vereeniging in staat worde gesteld, komende feestdagen op een grootscher wijze te vieren. De thans voor het eerst ge houden volkszang zal zeker allen bevre digd hebben, waartoe de geestdriftige woorden van onzen burgemeester onge twijfeld het hunne hebben bijgedragen. Men vergete niet, dat dit een eerste proef is, en wij sporen ieder aan bij vol gende gelegenheden in nog grooter getale hieraan deel te nemen en de wil tot een- ,heid van ons volk en de verbondenheid aan ©ns Oranje Huis te bevorderen Zoo mogelijk moet het komen tot een vereeni ging voor Volkszang. (1) Op dien datum was Prins Hendrik nog in leven (Red.) ERNSTIGE BINNENBRAND. Een felle binnenbrand, die een oogen- blik dreigde zich tot een veel ernstiger om vang te zullen uitbreiden, heeft vanmor gen gewoed in het woonhuis van den heer A. v. Iperen, gelegen boven diens winkel aan de Lopikerstraat. Het vuur ontstond omstreeks half tien toen de inwonende schoonzuster van den heer v. I. in de keuken bezig was een pan talon te wasschen in benzine. Zij verricht te dergelijk werk steeds op het balcon, doch maakte op dien regel heden een uit zondering wegeds de koude. De vrouw had 4 liter van de gevaarlijke vloeistof m een emmer gedaan en deed haar werk op oen aanrecht, zonder te zien, dat op nog geen meter afstand een klein gaspitje brandde. De benzinedampen zijn door dit vuur ont brand met het gevolg, dat een folie vlam uit de emmer oplaaide en in een omme zien de keuken in brand zette. Van daar breidde het vuur zich uit naar de gang een slaapkamer en de woonkamer aan do straat. De dochter van den heer van Iperen snelde de trap af en maakte op straat al arm, terwijl een andere bewoner telefo nisch de brandweer waarschuwde. Deze was zeer spoedig met de slangenwagen ter plaatse, zoodat weldra moteen straal op de waterleiding het vuur kon worden bestreden door de ramen aan de straatzijde waaruit een zwarte rook in dichte wolkeu opsteeg, evenals aan de achterzijde van het huis. Inmiddels brachten de bewoners en per soneel den geheelen inventaris van den winkel, waaronder vele motorfietsen en de houten installaties 4nveiligheid, zoo dat het bluschwater, dat weldra in stroo- mon naar beneden droop, daar weinig schade kon aanrichten. Met behulp van een rookmasker van den brandweer heeft de heer W. van Iperen een schrijfbureau in de woonkamer weten, te bereiken en na dit met 'n bijl te hebben stukgeslagen, het aanwezige geld eruit gehaald. Met de slang op de waterleiding ver den uitstekende resultaten bereikt, en hc-t is stellig daaraan te dankpn, dat het yuur niet naar de 2e verdieping oversloeg. De motorspuit en de brandladder kwamen wat later ter plaatse, doch het zou nog niet te laat zijn geweest als spoedig water had kunnen worden gegevtn. Toen echter de spuit in functie kon treden, speelde de lage waterstand van de Gr. Gracht, waar uit het water moest worded geput, do brandweer parten. Inplaats van water kwam er modder en spoedig weigerde de motor zijn dienst. Toen het euvel was hersteld en de spuit .met 2 slangen op de waterlej^ing werd gevoed, was inmiddels de brand gebluscht, zoodat de motorspuit geen dienst meer behoefde te doen. Dat men toch nog onverwachts water gaf, had geen ander gevolg dan opschudding on der de toeschouwers, op wie één .der slan gen was gericht. Een man op krukken, de in het Oudeliedenhuis verpleegde A. Schippers, die reeds door de politie was gewezen op zijn gevaarlijke plaats, doch zich niet had verwijderd, werd in het tu mult omver geloopen en bleek zoodanig door de schrik bevangen, dat hij later naar een ziekenhuis is overgebracht. Van de woning, die laag verzekerd was is op de eerste verdieping alles vernield. Men had geen tijd gehad hieruit iets te bergen, zoodat van den inboedel niets over is. HET VERKEERSVRAAGSTUK. Op de vergadering van de Prov. Ver. van burgemeesters en secretarissen in Zuid-Holland, die Zaterdag te Rotterdam is gehouden, heeft de burgemeester van Schoonhoven, de heer A. M. Nieuwenhui- sen, een rede gehouden over het verkeers- vraagstuk. Spr. gaf eerst een historisch overzicht van de groei van het verkeer en schetste hoe in vroeger eeuwen de ver keersmiddelen en wegen waren geweest, hoe in de 19e eeuw treinen en stoomboot de groote omwenteling in het verkeer ver oorzaakten en eindelijk welk een reeks van moeilijke kwesties met het tegenwoordige verkeersvraagstuk verbonden zijn. In dit verhand besprak de hëer Nieuwenhuisen ook de tekorten aan de spoorwegen, ie afneming van de tramwegen, het teveel aan scheepsruimte en het zich steeds uit breidend autoverkeer. Op dit punt ging de burgemeester over tot behandeling van de vraag of de over heid geroepen is om handelend op te tre den en zette spr. uiteen hoe de overheid in dit opzicht zoowel rechtstaak als een gemeenschapstaak heeft te vervullen. Meer uitvoerig ging spr.. daarna in op het verkeersfonds en in verband daarme de de wegenbelasting, benzinebelasting, subsidies aan spoor en tram en de rege lingen van het verkeer en de wegenaan leg. Aan het slot vatte de heer Nieuwen huisen zijn rede samen in de volgende conclusies: dat het verkeerswezen vóór de 19e eeuw van geringe omvang was; dat sedert de l9e eeuw bet verkeer, vooral door de ont wikkeling van de techniek, van enorme beteekenis voor de samenleving is; dat /an en verkeerspolitiek in vroeger eeuwen moeilijk kan worden gesproken en dat dai 19e eeuw vooral de eeuw is van de spoor- wcgpolitiek dat een chaotische toestand is ontstaan door den geweldigen vooruit ging in de verkeerstechniek; dat de over heid wel terdege een rechts- zoowel als gemeenschapstaak heeft om op te treden j dat de verbetering gezocht moet worden m den weg van coördinatie van de ver- l.pprsmiddelen, welke weg de regeering j ook op wil en waartoe de eerste stap wordt geda»n door de instelling van een ver keersfonds; dat dit verkeersfonds, niet tegenstaande de belangrijke wijzigingen, die de Tweede Kamer er in heeft aange bracht, toch niet ten volle de concurren tie gelijksohakelt, wat voor een goede en vrije ontwikkeling der verschillende ver keersmiddelen noodig is. Toch dient Ie instelling van het verkeersfonds te wor den toegejuicht; dat de overheid, vooral de gemeentelijke, groote zorgen heeft met de regeling van het werkeer in de drukke verkeerscentra: dat er een gestadige ver betering en uitbreiding van het wegennet in de laatste jaren valt waar te nemen, al blijft er, vooral voor het platteland en ten aanzien van de gemeentelijke verbin- dirgswegen. nog wel wat te wenschen ovr r. De voorzitter der vergadering de heer m. P Drooglever Fortuyn. burgemeester van Rot'ordam, d^pkte heer Nieu- wehhuisen voor zijn uitvoerige en door-' wrochte rede over dit belangrijke onder werp. DOOR DE RUIT. Vrijdagavond kwam het 8-jarig zoontje van den heer G., wonende op het Olivier v. Noortplein, tijdens een spelletje hard aanloopen in de richting van den winkel' van den heer Sirach. Daar kon de jon gen zijn vaart niet meer remmen, met het gevolg, dat hij met beide handen, die hij afwerend voor zich hield' uitgestrekt, door de groote voorruit schoot. De ge volgen van zijn lichtzinnigheid wilde de knaap blijkbaar liever niet onder de oo- gen zien, want hij verdween weer' even vlug als hij gekomen was. Echter was hij reeds „gesnapt". De ouders van den jon gen hebben de schade aan de ruit ver goed. DUIVENVLUCHT. De postduivenvereen. „De Luchtpost" hield Zondag een wedvlucht uit Nayon (Fr.), afstand 293 K.M. De prijzen wer den behaald als volgt: 1, 2, 4, 5, 6, 14, 23. 26, 27, 28, 29, 31, 34, 35 en 37 H. J. Sa- veur; 3, 7, 8, 9, 10, 13, 15, 16 en 25 Jac. Lensen; 11, 18 en 19 A. Heikoop; 12 en 17 G. Elshof; 22 A. v. d. Maat; 24 en 33 J. Sterrenburg; 30 A. van Putten; 32 T. Pince v. d. Aa; 36 B. Goedhart. BEKROOND. Op de internationale hondententoonstel ling te Rotterdam verwierf de Engelsche hazewindhond „Freia" van den heer A. de Groot, in de open klasse een tweeden prijs, met kwalificatie „uitmuntend", be nevens drie speciale prijzen en een reserve kampioenschapsprijs. VOETBAL DE WEDSTIJDEN VAN GISTEREN. „Sportclub I" wint met flinke cijfers. Schoonhoven. Voor den gisteren ge speelden laats ten oefenwedstrijd op het Sportterrein alhier van- „Sportclub I" te gen „Gouda H", bestond flinke belangstel ling en de toeschouwers hehben een goede partij voetbal kunnen aanschouwen, voor al in de eerste speelhelft. In de tweede helft, toen de nederlaag voor de Gouwe naars een feit werd, hleken zij slechte ver liezers te zijn. Hoewel „Sportclub" niet ge heel volledig in het veld kwam, werd er uitstekend gespeeld, en hoewel het nog be ter kan, hebben we weer vertrouwen in de Blauw-Witten, dat zij in het a.s. seizoen weer een goed figuur zal slaan. De A-ju- oren van „Sportólub" wisten zoowaar hun laatste wedstrijd voor de B-klasse van de Juniorencompetitie van den G.V.B. te winnen met 2—1 en wel te Haastrecht te gen „Haastrecht A". Alzoo een goed be sluit,, met als eind-resultaat de derde plaats. Over den wedstrijd „Sportclub I"—Gouda II" (8-2) nog het volgende: Onze stadgenooten begonnen met den opgooi te verliezen, waardoor „Gouda" het windvoordeel had. Onmiddellijk ontwik kelde zich een levendig spel, met „Gouda" in de meerderheid. Niet lang liet het eer ste doelpunt op zich wachten, want met een goeden aanval, die besloten werd met een onhoudbaar schot, nam „Gouda" door haar middenvoor de leiding (0—1). Geruimen tijd bleef de stand zoo en er werd in deze periode uitstekend voetbal gespeeld door beide partijen. Toen „Sport club" op eigen helft was teruggedrongen en de „Gouda"-verdediging hierdoor haar doel wat onverdedigd liet, volgde opeens een snelle uitval van „Sportclub's"-rech- terveugel, een voorzet, en meteen werd de bal ingekogeld (1—1). Een pracht doel punt! Beide partijen wogen verder gelijk waardig tegen elkander op. maar de „Gou- da"-voorhoede voerde het samenspel te ver door, waardoor de „Sportclub-verde diging steeds wist in te grijpen. De Blauw- Witten prol/eerden het steeds met snelle open aanvallen, en deze brachten meer succes want hieruit zorgde de linksbinnen voor het tweede doelpunt (21) en toen kort hierop uit een hoekschop „Sport club" het derde doelpunt wist te maken, hadden onze stadgenooten met de rust een 31 voorsprong. Met den wind in den rug was Sport club" het verder deel van den wedstrijd het meest in den aanval en „Gouda" had in deze periode niet veel meer in te bren gen en de enkele aanvallen van „Gouda" werden dan ook gemakkelijk afgeslagen. Geleidelijk voerde „Sportclub" den stand op tot 71, toen „Gouda" een geboden kans wist te benutten om tegen te doel punten, maar voor het einde er was, had den de Blauw-Witten er 82 van ge maakt, waarmede het einde kwam. Lopik. L.V.C. speelde Zaterdag een wed strijd tegen de Brederodes-junioren uit Vianen. L.V.C. won met 64. WATERPOLO. SCHOONHOVEN WINT VAN MECHEELEN. In een schitierende polo-demonstratie, die geheel aan haar doel beantwoordt. Schoonhoven. S.Z. eri F-C. I heeft in het afgeloopen seizoen 12 wedstrijden ge speeld, waarvan 8 voor de competitie, en 2 voor de promotie, die allen werden ge wonnen. terwijl 2 vriendschappelijke wed strijden plaats chadden, die onbeslist ein digden. Het bestuur van de S.Z. en P.C. meende, dat het geen kwaad zou kunnen, om de 1ste zeventallers ook eens een wed strijd te laten spelen tegen een club, die veel sterker speelt dan onze stadgenooten, mede met het oog om in onze gemeente het beste van het beste op dit gebied te doen demonstreeren, en toen dan ook het aanbod, kwam van de Racing Zwemclub Mechelen, op tournooi door Holland, die zoo juist was gepromoveerd naar de eer ste klasse van den Kon. Belgischen Zwem bond, om in Schoonhoven te komen stie len, werd deze schoone gelegenheid gre tig aangegrepen. Ruim 800 toeschouwers waren Vrijdagavond getuige van dezen in ternationalen polowedstrijd, die op een peil stond, zooals wij het wellicht niet spoedig meer zullen zien. Twee verschillende spelsystemen wer den hier ten beste gegeven: de Belgen speelden kort en zuiver samen, waarbij zij zich meesters toonden in baltechniek en stuk voor stuk over een flinke zwemsnel- heid beschikten, maar juist doordat het spel werd te kort gehouden, waren zij niet zoo productief, als anders wel het ge val zou zijn geweest. Tegen dit korte samenspel was de ach terhoede van S.Z. en P.C. voldoende opge wassen, terwijl de voorhoede*waarin de rechtsvoor bergen werk verzette buiten gewoon actief was en geen gelegenheid voorbij liet gaan, den Belgischen keeper, die het zwakke deel uitmaakte van het Mechelsohe team, op den proef te stellen. Wel poogden de Belgen door het opzwem- men der achterhoede het spel te forcee- ren, maar dit spelsysteem is den S.Z. en P.C.-ers te bekend, om eenig resultaat op te leveren. S.Z. en P-C. daarentegen opende den aanval met het werpen van den bal over flinken afstand naar diverse vrijliggende voorspelers, wat veelal verwarring stichtte in de Belgische verdediging, en waaruit ieder van hen éénmaal scoorde. De keepers hebben in dezen wedstrijd den doorslag gegeven: in het doel van Schoonhoven een keeper van super-klasse die van Mechelen zeer zwak, waaraan o.i. de Belgen, die in het „veld" iets beter wa ren. hun nederlagen moeten wijten. Overduidelijk is echter Vrijdagavond weer gebleken; dat. de S.Z. en P.C., spelend met dezelfde combinatie als het afgeloo pen seizoen, en in denzelfden vorm, met volle gerustheid het volgend jaar in de tweede klasse van den K.N.Z.B. kan de- buteeren. Aan deze match ging vooraf een vriend schappelijke wedsrtijd tusschen een com binatie van „De Forel" uit Woerden en een zeer onvolledig S.Z. en P.C. II, die welverdiend door de Woerdenaren werd gewonnen met 20. S.Z. en P.C.R. Z. Mechelen. Bij het uitzwemmen bemachtigt Schoon hoven den bal, maar de eerste aanval is voor Mechelen, die wordt afgeslagen, om gezet in een van Schoonhoven, waarbij de rechtsvoor een snelle race besluit met een goed schot, dat den keeper blijkbaar ver rast en zelfs het net doorboort (1—0). Dan nemen de Belgen het spel in handen, mooi samenspelend trekken zij voortdu- rend ten aanval, waarbij vooral opvalt het buitengewoon snel wenden en keeren, waardoor zij zich steeds vrij weten te ma ken van hun tegenligger. Memoreeren wij voor half tyme eon schitierende race van den Belgischen midachter, besloten door een mooi schot, dat zoo mogelijk nog mooi er wordt gehouden, een schitterende door slagbal van hun midvoor, een onverwachts achterwaarts schot van den Mechelscbmi rechtsvoor, en een keurige aanval den S.Z. en P-C. rechtsvoor, wiens schot de lat streelt, - als voornaamste gebeuren der eerste helft. De stand is met de rust echter nog steeds 10. Als het spel is hervat, moet de S.Z. en P C.-keeper tot driemaal handelend optre den, wat hij doet op de hem eigen ver bluffend gemakkelijke man'er. Bij de der de keer alle goede dingen bestaan toch uit drie werpt hij den bal voor zijn linksachter een speler die nooit opvalt en toch een der hechtste schakels vormt in den S.Z. en P C. keten die hem doorgeeft naar den linksvoor, en on berispelijk profiteert deze van de hem ge boden kans (2—0). Als uit een vrije worp de linksvoor van de R. Z. Mechelen door twee echterspelers van de S.Z. en P.C. da nig op de huid wordt gezelen, is dit voor hem geen beletsel een mooi doelpunt te maken (21). De spanning stijgt dan ten top, geweldig snel wordt nu gezwom men, doch weer is het geluk aan Schoon hoven-zijde: de rechtsvoor plaatst naar den midvoor, een felle spurt en S.Z. en P C. leidt met 31. Wanneer dan de Schoon hoven-defensie nog eens haar kwaliteiten heeft gedemonstreerd, verkleint uit een vrije worp door haar midvoor Mechelen op schitterende wijze haar achterstand (3—2). Tot besluit schiet de Schoonhoven- sche linksvoor nog weer tegen de lat, waarna, scheidsrechter J. den Boer het einde aankondigt. De zeventallen vtfaren opgesteld als volgt: Raching Zwemclub Mechelen. WEERBERICHT. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Naar waarneming in den morgen van 3 September. Verwachting tot Dinsdagavond: Krachtige tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind; zwaar bewolkt met op klaring; kans op regenbuien; later koeler Waterstand; Schoonhoven hoog water 1.20 uur, 0.95 M Vreeswijk hoog water 2.15 uur, 1.14 M Keulen stand 1.41 M„ was 0.01 M Luchttemperatuur: D» temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 65 graden Fahrenheit. Maandag 3 September: Op 23.55, onder 16 33. Nieuwe Maan Zondag 9 September. Op de Beeck M. van Marche - F. Lauwers W. van Nerom F. v. Fransum - E. v.d. Branden - J. Vel- o [demans. JScheer - Ad. Bruggeman - S. Kok M. v. d. Bergh P. v. d. Oever - Th.Malingró P. van Heumen S.C. en P.Z. Per touringcar werden na afloop de Belgische gasten uitgeleide gedaan door talrijke S.Z. en P.C.-ers naar Gouda, waar in hotel „Ter Gouw" na het spelen van „De Vlaamsche Leeuw" en het „Wilhel mus", dat door ale aanwezigen staande werd aangehoord, afscheid werd genomen van de sympathieke Belgische gasten. De heer Ed. Hauwelaerts, leider van het team, verklaarde, dat de herinnering aan den prettigen wedstrijd en de Schoonho- vensche gastvrijheid hem steeds zouden bijblijven. Voor het officieele gedeelte van dit pro gramma verwijzen wij naar het in dit nummer voorkomende artikel van de Oranjefeesten onder Stadsnieuws. NED. HERV. KERK. BERGAMBACHT. Dinsdagavond 7.30 uur zal voor de Uitgetredenen in de Ned. Herv. Kerk voorgaan ds. Baaij van Tho- len. CHR GEREF. KERK. SCHOONHOVEN. Chr. Geref. Comité. Dinsdag 4 September, 's avonds 7 30 uur, Ds. P. de Smit, van Utrecht. GEREF. GEM. BERKENWOUDE. Dinsdag 4 Septem ber, 's avonds, Ds. R. Kok, van Veenen- daal. Rede voor de Jongelingsvereeniging. AMSTERDAM, 3 Sept. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 417 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 58 60, 2e kwal. 5258, 3e kwal. 4458 per K.G. slachtgewicht; 128 melk- en kalf- koeien f 160210 per stuk; 158 vette kal veren 2e kwal. 3644, 3e kwal. 2835 per K.G. levendgewicht; 100 nuchtere kal veren f 3.506 per, stuk, 91 schapen en lammeren, schapen f 1519 per stuk. lammeren f 1013 per stuk; 616 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G., 3637, zware varkens 3436, vette varkens 33—34 cent per K.G. slachtge wicht; 27 paarden f 60100 per stuk. GORINGHEM, 3 Sept. Veemarkt. Aan gevoerd 192 runderen, 8 nuchtere kalve ren, 5 varkens, 194 overloopcrs, 175 big gen. Prijzen: Zware kalfkoeien f 160 220, melkkoeien f 130—190. kalfvaarzen f 120180, graskalveren f 2035, stieren f 80140, guiste vaarzen f 70120, pin ken f 70110. nuchtere fokkal veren f S— 12, voor export f 8-5. drachtige varkans. OUDEWATER. 3 Sopt (Telefonisch.) f 3660 natte zeugen f 2035, qverloo- i Kaasmarkt van heden. Aangevoerd n ners f 12—18, biggen f 8—12. Handel re- I partijen, tezamen 3465 stuks wegende &Mn varkens traag. I 17325 K.G Prijs: met rpfamerk 1= soort WAPENSCHOUW OER BURGERWACHT. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Qroot- en Over grootmoeder Macheltje Zanen Wed. van P. Verhoeff, in den ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam: Wed. M. BAKKER— Verhoeff. Hoek van Holland, 31 Augustus 1934. 2e Scheepvaartstraat 122a. Heden behaagde het den Heere, tot onze diepe droef heid, plotseling van onze zijde weg te nemen, mijn innig geliefde Echtgenoot en Oom den Heer Adrianus Oskam Cz. in den ouderdom van 52 jaar. Zijn leven was Christus, Zijn sterven gewin. De Heere sterke ons in dit voor ons zoo smartelijk verlies Wed. B. OSKAM— Koutstaal. W.J.KOUTSTAAL. Jac. KOUTSTAAL- Bergambacht, 1 Sept. 1934. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 6 Sept. a.s.. van 11-12 uur v.m. Indien gi) voortdurend last hebt van hoofdpijn als gevolg eener slechte spijsvertering, gebruik dan een poosje Foster's Maagpilten, het betrouwbare laxeermiddel. 0,65 per flacon. Gevraagd plm. 16 jaar, van 8 tot 12 uur. Aanmelden KROESKE, Bergstoep, School 11. te Bergambacht op 4 en 5 September tijdens dit feest (Bovenzaal) DANSEN Dinsdagavond vanaf 8 u. Woensdagmlddagv.af 2u. Benedenzaal beide dagen muziek. DE ZAKENMAN die nimmer adverteert, krijgt slechts tot klant, die bij geval passeert!f Mevrouw, Mogen wij op Uw komst of telefonische order rekenen? Wij wachten U met goed geschoold personeel en een winkel bedrijf naar de eischen des tijds ingericht. Gestoomde zware ham 15 et. Gekookte schouderham 11 ct. Boterhamworst Haagsche leverworst 9 et. Sacksische leverworst - 14 ct. Berliner leverworst 18 ct. Leverkaas16 ct. Runderrookvleesch 20 ct. Runderrookvleesch van het muisje24 ct. Alle prijzen zijn per ons! als hel "goed h 12 Telefoon 12 —18, zware Op Schiphol werd op Koninginnedag een wapenschouw der burgerwacht gehouden. Een afdeeling op weg. f 19— 21 50, idem 2e soort f i f 23. Handel matig ROTTERDAM, 3 Sept Ter veemarkt werden heden aangevoerd 453 vette run deren, 280 vette kalveren, 4 nuchtere kalveren, 917 schapen of lammeren Prijzen P?r hal( kilo: Koeien 59—61. 53 —57, 4-2—46 .cent, ossen 53—50, 46—4:9, 4042 cenij," kalveren 73—80, 60—65, 45 cent; schapen 37—34^-30 cent, per stuk f 17—13—0, lamméren 38—<34—30 cent, per fetyk f 12—45—7; varkens 30—32, 26 —28, 23—25 cent. Overzicht; VeMe koeien en ossen aan voer tamelijk, handel kalm, prijzen iets stijgend; vette kalveren aanvoer iets kor ter, handel matig, prijzen onveranderd; schapen en lammeren ruimer aanvoer, handel matig, prijzen hooger; varkens ruime aanvoer, handel willig, prijzen on veranderd; enkele partijen schapen wer den voor export verkocht. ROTTERDAM, 3 Sept. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Briel- sche eigenheimers f 5.25—6, Zeeuwsche blauwe f 5—5.50, Zeeuwsche eigenheimers f 4.50—5, Zeeuwsche bonte f 5—5.50, Blauwe eigenheimers f 55.50, Westland- sche schoolmeester zand f 7, Blauwputters f 5.50—0.50. Met redelijke aanvoer, kal me vraag. GROOT-AMMERS, 1 Sept. Aan de kaas markt alhier waren Zaterdag aangevoerd 30 partijen met te zamen 855 stuks kazen, wegende 5985 K.G. Prijzen: zware f 23.50, met rijksmerk ie soort f 1921, idem 2e soort t 17—18. Handel matig. UTRECHT, 1 Sept. Vee en Paarden. Aanvoer 2?73 stuks. Handel matig. De prijzen waren als volgt: Stieren 21—25 cent, slachtkoeien 2e soort 25—20 cent, idem 3e soort 2224 cent, alles per pond; vaarzen f 100—160, pinken f 60—100, melkkoeien f 120—190, kalfkoeien f 130—, 200, varekoeien f 100—150, magere kal veren f 15—30, nuchtere kalveren f 4 50 6.50, magere varkens f 14- 22, schram men f 9—14, biggen f 6—10r magere schapen f 10—18, lammeren f 7—11, alles ""SCHOONHOVEN, 31 Aug. Veilingsbe- richt van Schoonhoven en omstreken. Alles eerste soort. Clapp favoritie 8—15 cent, juttoperen 10—17 cent, beurre 5—8 cent :«urre in merode 6—12 cent, beurre hcr.lv S-lb c Williams 5-7 c. will, desjer- z e 8-15 c. adriaan 4 6 c., souvenir de con gres 1014 cent, muse us 810 cent, hee reperen 4.5 een! suikerperen 34 cent, trosjes 3—4 cent, diamant 4—5 cent, kers- wiek appels 4—0 cent, adammers 5-6 ossekoppen 4—5 cent, streepzirar 6—7 cen.t candijzoet 4—5 cent, waterzoet 3'/>— 4>/t cent, gam. zuren 6—7 cent. roode ca- velienen 6—7 cent alles per kilo. Aardbeien 44—50 cent, witle prul- men 10—12 cent, blauwe pruimen 5 —7 cent, reine victoria pruimen 8—10 cent, druiven 18—24 cent, alles per pond; meloenen 10—15 cent, perziken 3—5 cent, beiden per stuk; tomaten 2—i cent, bra men 12—20 cent, beiden per pond; bloem kool 810 cent, komkommers 34 cent, beiden per stuk; stoksnijboonen 12—17 cent. stokprinsessenboonen 1215 cent, slamprinsessenboonen 1011 cent, alles per kilo; andijvie 1«—2 cent per stak. GROOT-AMMERS, 30 Aug. Eerste AI- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 30 Aug. Aan voer 6679 K G. fruit en 269 K.G. boonen. Prijzen: Clapps 2'/s6 cent, jutteperen 7 —9 cent, beuree 3^—5 cent, Williams 1 —5 cent, kerswick l'/i—5 cent, alles per KG; perziken IK—3 cent per stuk, 7 stuks kool 6 cent per stuk, boonen 3—13 cent per K.G.; pruimen 4l/s8 cent pei K.G. -4- 0 S4sWeW sveoUaue4den en „oO< fabrieksprijzen De groote meubeltentoonsteiling wordt voor den duur der V.V.V.-week verlengd tot 10 September. Tevens blijven de aanbiedingen tegen fabrieksprijzen gehandhaafd. Om de keuze op peil te houden is de voorraad voor de tweede maal aangevuld met: 100 Huiskamers (div. stijlen) 40 Engelsche Huiskamers 30 Noten gepol. Huiskamers 65 Salons (diverse stijlen) 35 Engelsche Rietsalons 30 Moderne Eetkamers die als V.V.V.-week attractie tegen fabrieksprijzen worden aangeboden. IOnze binnenhuisarchitect J. Meyer heeft een bijzonder mooie serie mo derne huiskamers ontworpen, welke op de 1e étage tentoongesteld zijn. 11 O Slaapkamers 80 Aparte zitjes (4 fau teuils met ronde tafel) 1 2 5 Bureaux en Boekenkasten 500 Tapijten 300 Paar Gordijnen 56 Etalages - 1500 Modelkamers Kipstraat - Rotterdam Mevr. Röell, Beethövenlaan 24, Hilversum VRAAGT TEGEN 1 OCTOBER of eerder: KEU KEN WERK MEISJE zelfstandig k. koken en werken. Loon f 30.p. m. en flink 2e MEISJE dat netjes en zelfst. kan werken. Loon f 25.— per maand. 9mt zilt «utrlldi mz« met saeees +BE SOLUM til DER 1 Kipstr.59,R'dam^W Telefoon 56731 Te koop: Een partij Witte Leghorn, 4y, mnd. Tegen de leg. Bij J. JONOENEEL, Oud-Alblas, Telefoon 6. leen grqs kaar meer IN WIKKELPAPIER 1 K.G. 0.10 2 K.G. 0.1» 3 K.G. 0.24 510 K.G. 0.06 per K.G. 10—20 K.G. 0.05 per K.G. boven de 20 K.G. 0.04 per K.G. S. W. N. VAN NOOTEN Haven 25. Schoonhoven. Met vertwijfeling zien vooral de vrouwen de eerste grijze haren komen. - Dit is niet langer noodig. wantleder, die ALLAftO's Haarverfkam gebruikt heeft is tevreden en vol lof over de schitterende resultaten die daarmede bereikt worden. ALLARD's Haarverfkam, geheel compleet, slechts f 4.25 Haarkleur per flacon f 1.25 ALLARD'sLaboratorium en Fabr., Havenstr.Wal 5a,Schoonhoven Voor Schoonhoven en Omstreken bl] A. N. VAN ZESSEN Zie de etalage

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 2