Gemengd Nieuws O DE BRAND IN DE CUNERA KERK. Loodgieter wendt zich tot ad vocaat. Zooals gemeld, is na den brand in de Cunera-kerk te Rhenen het vermoeden ont staan, dat de loodgieter, die juist dien morgen herstellingen aan het dak had ver richt, schuld aan den brand had. De lood gieter heeft ach echter tot een advocaat gewend, daar hij zich in zijn goeden naam ziet aangetast. Hij verklaarde aan den cor respondent van de Tel. dat hij om twaalf uur naar huis is gegaan om te eten. en dat om half 1 de brand op verschillende plaatsen tegelijk uitbrak. Het is dus on mogelijk, aldus de loodgieter, 'dat de brand door zijn onvoorzichtigheid kan ontstaan zijn. Wel heeft hij met een benzinelamp gewerk en is daarvoor bekeurd, maar het is niet aan te nemen, dat het dak daar door is gaan branden, aangezien het van zwaar en dik hout is geconstructeerd, wat nooit in een half uur in lichte laaie kan Voorts deelde de loodgieter mede, dat de koster en enkel© am der e personen in de consistoriekamer een duidelijke, zware benzine- en petroleumlucht hadden waar genomen. Die lucht kan onmogelijk door zijn lamp zijn verspreid. De plaatselijke autoriteiten blijven evén wel op het standpunt staan, dat de brand is ontstaan door onvoorzichtigheid van den loodgieter op de plaatsen waar hij werkte. DE OPLICHTER DIE MOEST „ZIT TEN". Een geval dat ziph niet iederen dag zal voordoen heeft zich te Den Haag afge speeld. Maandagmorgen hield de politie aldaar een man aam, die volgens het zeg gen van een rijwielhandelaar in de laat ste helft van Augustus bij verschillende fietshandelaars rijwielen had gehuurd, maar nooit teruggebracht. Dit is niets nieuws, zooiets gebeurt dagelijks assende vojgt nu. De verhoord en bekende de rijwielen gehuurd en daarna verkócht te hebben, Augustus aantal geleerden een technici zijn maan den lang bezig geweest met de vervaardi ging van den ballon en het vinden van de juiste vulling. Het is uitgesloten, dat deze stratosfefer- lucht van het „roode leger" thans nog in dit jaar zal geschieden. EEN LAFFE MISDAAD. Vier acrobaten neergestort. Bij een circus-voorstelling in het Oos- tenrijksche ffldorp Tornalja. aan de grens van TsjechOTlowakije, zijn vier acrobaten uit de nok van de tent omlaag gestort. Drie hunner waren buiten bewustzijn; de vierde stierf onder het vervoer naar het ziekenhuis. Uit het politieonderzoek bleek, dat iemand de paal had losgemaakt, waaraan de touwen vpor de Acrobaten bevestigd Dat was echter niet in Augustus maar in Juli ge weest. De heel» maand Augustus had hij namelijk „gezeten" in Den Haag. De "rij wielhandelaren lieten zich echter niet af schrikken, zij bleven op het standpunt staan, dat de aangehoudene werkelijk de oplichter was. Derhalve toog de politie opnieuw op onderzoek uit en constateerde dat de man inderdaad de maand Augus tus in de gevangenis bad doorgebracht. Hoe kon datl Dat kon heel gemakkelijk. Den aange houdene werd bet vuur zoo na aan de schenen gelegd,* dat hij tenslotte door de mand viel en verklapte, dat een ander zoo nobel was geweest, zijn tijd uit te zit ten. Natuurlijk giny dat niet gratis, hij had voor deze opoffering geld en 't trouw boekje van den aangehoudene gekregen. Zoodat de eigenlijke veroordeelde als- nog in de cel zal moeten. DIAMANTHANDELAAR OVERVALLEN Slachtoffer gedood. Be Poolsche diamanthandelaar Mozes Hirschberg te Antwerpen liet ondanks de overeenkomst om alle Duitsche arbeid te boycotten, groote hoeveelheden ruwe dia mant in Buitschlan& bewerken. Hierdoor was hij meer dan eens in moeilijkheden gekomen, zelfs had bij een boete opge- loopen van frs. 60.000. Boordat hij steeds weigerde deze som te betalen is enkele weken geleden een bevel tot uitwijzing uit België tegen hem uitgevaardigd Dindagavond verliet de heer Hirschberg zijn woning. Even later werd hij door 2 onbekende personen aangesproken. Een hevige woordenwisseling ontstond betreffen de het laten bewerken van diamanten in Duitschland. Het kwam tot een vechtpartij en Hirschberg ontving een slag. waardoor hij zijn gebit verloor. Een van de aan randers gaf hem vervolgens een duw. die Hirschberg tegen de straat deed smakken. Hij bleef roerloos liggen mot een gapende wond aan het hoofd. Van alle kanten kwa men mensehen toeloopen. waafon d° aan vallers zich uit de voeten maakten. Een dokter -Constateerde den door van't slacht offer, dat met het hoofd tegen een pa pierbak was gevallen waardoor de aan slag een ernstiger gevolg had dan blijk baar was bedoeld. Het signalement van de aanvallers is uitvoerig bekend, zoodat men ieder oogen- blik hun aanhouding kan verwachten. STRATOSFEER-PLAN VERIJDELD. Binnenkort zou in Rusland een stra- tosfeervlucht plaats hebben, die werd ge organiseerd door het Roode Leger. Woensdag echter is het omhulsel van den ballon bij het vullen ontploft, zoodat de plannen niet kunnen doorgaan. De ge- heele ballon is vernield, doch de gondel heeft geen schade gekregen. Als door een wonder bleven de omstanders en de werk lieden, die den ballon vulden, ongedeerd. Heel Rusland zag de vlucht met span ning tegemoet, daar men er op rekende, dat de ballonvaarders er in zouden sla gen een nieuw record te vestigen. Een Men vermoedt dat men met een aanslag van vijanden van de acrobaten te doen heeft. E©n groot aantal toeschouwers moest zich onder medische behandeling stellen, daar na het ongeluk in de tent een paniek was ontstaan. BESTRIJDING VAN SPRINKHANEN. Internationaal congres te Londen Te Londen komt op 11 Sept. een inter nationaal congres bijeen, dat beoogt het sprinkhanenprobleem te bestudeeren, met het oog op de in vele landen toegebrachte schade aan de landbouwgewassen en tot sa menwerking te komen bij de bestrijding van deze plaag. Het eerste congres van dien aard wérd in 1931 te Rome gehou den. het tweede te Parijs in 1932. VERKEERSSTAKING TE TOKIO. Woensdag zijn te Tokio 1100 man tram personeel, autochauffeurs en vrouwelijke conducteurs in staking gegaan uit pro test tegen de voorgestelde reorganisatie van den tramdienst. Van de 11000 arbei ders bij tram- en autobusdiensteii hebben slechts 50 geweigerd zich bij de staking aan te sluiten. Tot dusver hebben de sta kers bun vastberaden houding gehand haafd. doch het gemeentebestuur* heeft reeds 1500 man uit andere gemeente-be drijven, tezamen met een aantal volontairs opgeroepen, met behulp waarvan de tram en autobusdiensten in stand worden ge houden. Daarbij zijn eenige niet ernstige verkeersongelukken ontstaan. Heden middag om 12 uur liepen 469 trams en 603 autobussen, hetgeen toor beide ver voermiddelen meer is dan het gemiddel de. De bladen staan tegenover het reor ganisatieplan der gemeente niet sympe- thiek, doch aan den anderen kant is ook de houding van het publiek tegenover de stakers niet uitgesproken sympathiek. Waarschijnlijk zal het conflict aan ge dwongen arbitrage worden onderworpen. FRANSCHE BOEREN IN VERZET. Wegens verkoop bij executie. Te Trugny in het Fransche departe ment van den Cóte d'Or had een boer geld opgenomen bij het departement- Landbouw, dat landbouwers die zich in tijdelijke moeilijkheden bevinden. voor schotten verstrekt. Aangezien hij op den vervaldag niet in staat was de verschul digde sommen terug te betalen, of dit niet wilde, werd beslag gelegd op vee, dat geveild zou worden. De veiling bracht echter weinig op en wekte de woede op der dorpelingen, hetgeen a leiding gaf tot ingrijpen van de politie. De onlusten namen een steeds grooter omvang aan, zoodat mobiele garde uit Beaune te hulp geroepen werd. Er ont stond een achtervolging van de opstan dige boeren, welke eindigde, toen de boe ren er door een list in slaagden de meeste agenten in een schuur op te sluiten. De veilingmeester hief toen de veiling op. DE KINDERHUWELIJKEN IN CHINA. De regeering van de Chineesche pro vincie Kiangsoe heeft een besluit uitge vaardigd, waarbij ouders met strenge straffen bedreigd worden, indien zij toe laten dat hun kinderen trouwen, zonder dat zij den voorgeschreven leeftijd heb ben bereikt, n.l. voor jongens 18 en voor meisjes 16 Jaar. In vele deelen van China bestaat na melijk de gewoonte een jongen en een meisje reeds als kinderen tot eikaars toe komstige echtgenooten te bestemmen. Het meisje gaat naar het huis van de ouders van den jongen en blijft daar tot de kin deren geschikt worden geacht om te hu wen. DE PAPEGAAIENZIEKTE. Muizen de oorzaak? Op het 12e internationale veterinaire congres te New York verklaarde dr. J. R. Beach uit Californië dat muizen de oor zaak zijn van de p^egaaienziekfe. Dr Beach zeide, dat proeven bewezen, hebben, dat de ziekte voorkomt zoowel bij parkieten en kanaries als bij de gewone I3Een proef werd genomen met 10.000 parkieten, in Californië gekweekt. Heer dan veertig procent bleek aan papegaai enziekte te lijden. De publieke gezondheidsdienst van Amerika zal volgens dr Beach stappeu doen om de bevolking te beschermen HOE DE ONTWAPENING WORDT TEGENGEWERKT. Onthullingen in Amerika. De subcommissie uit den senaat der Ver Staten is begonnen met het onder zoek inzake de Amerikaanse he bewape- nings-industrie. Het zal waarschijnlijk 3 weken duren. Men wil aantoonen, dat er een interna tionale combinatie bestaat, welker leden elkaar de orders voor oorlogsmateriaal onderling toeschuiven, die de geheimste bewapeningsplannen en wapenpatenten der regeeringen, die hun opdrachten ge ven, verraden, en ageeren tegen alle ont wapeningsplannen. Het eerst werden geboord de president en twe© directeuren van de Electric Boat Company, de eenige Amerikaansche par ticuliere firma, die duikbooten bouwt. Zij erkenden, dat zij een omvangrijke overeenkomst hadden gesloten met de En- gelsche bewapeningsfirma Vickers Arm strong Go. te Londen, dat hün patenten ook bij den bouw van Japansche duikboo ten werden gebruikt en dat zij aan sir Basil Zaharoff voor zijn bemiddeling bij het verkrijgen van orders der Spaansche regeering bijna een millioen dollar hadden betaald, zijnde een commissie van 5 pCt. Verder werden brieven van air Charles Craven van de firma Vickera voorgelezen, waarin deze nog in het jaar 1932 de Elec tric Boat Cy om de meest stipte geheim houding verzocht, daar de Britsche re geering niet mocht vernemen, dat Vickers samenwerkte met een Amerikaansch oon- cern. Graven klaagt in andere brieven over „die storende onderhandelingen te Genè- ve over de ontwapening, die de orders der Britaohe regeering op duikbootkruisers maar tegenhouden De president der Electric Boat, Carse, deelde mede. dat zijn firma een" bepaald percentage ontving van de door Vickers in Europa geleverde duikbooten, en van alle over de geheele wereld gebouwde duikbooten tantième kreeg. Vickers en Electric Boat hadden de wereld feitelijk verdeeld voor de levering van duikbooten. De voorzitter beschuldigde Carse, dat hij Zaharoff had geholpen bij het ontdui ken der inkomstenbelasting op deze com- missiegelden. Hij wees op de reusachtige winsten, gemaakt op dit oorlogsmateriaal, dat men. onverschillig voor het vaderland of de geheimen der landsverdediging, aan alle vreemde staten, zelfs aan Japan, had versjacherd, alleen om eigen zak te spek ken. JEUGDIG VALSCHE MUNTER. Hoofd van ion jongensbende Te Muskogee in Oklahoma (Ver. Sta ten) zal de zaak voorkomen tegen jongsten valschen munter van Amerika, den 14-jarigen Clinton Hayes, die leiding had over een bende schooljongens welke zich bezjg hielden met het maken van valsche munten. Hiertoe kwamen de jongens bijeen in den kelder van een oude kerk. Bij de arrestatie constateerden de amb tenaren van het departement van Finan ciën, dat de jongens, quarters (kwart-dol- larstukken) en nickels (vijf-cents-stuk ken) uit een legeering van tin en lood maakten, waarbij zij gebruik maakten van hun schoolkennis, terwijl ook het ma teriaal uit het school-laboratorium ge- brtiikt werd. De buren dachten, dat ze met chemische proeven bezig waren. Hayes maakte ook cheques. Hij heeft bekend dat zijn kameraden eori" kleine drukpers voor hem gekocht hadden, waar mee hij de cheques produceerde. Daarna zette hij er de valsche handteekeningen en endossementen op. MISLUKTE ZWALUWENTREK. Drie jaar geleden zijn heele zwerr zwaluwen in Oostenrijk gestrand, doordat zij door het slechte weer niet over de Al pen konden komen. Men heeft de diertjes toen met vliegtuigen naar Italië gebracht. Een dergelijk geval doet zich dit jaar voor. De laatste dagen zijn te Weenen en om streken tal van zwaluwen een toevlucht komen zoeken in of bij de huizen of uit geput op straat neergevallen. Ook nu weer hadden storm en regen hun belet over de Alpen heen te komen. De vereeniging tot bescherming van dieren is echter voor- loopig niet vari plan het vervoer per vlieg tuig van drie jaar geleden te herhalen, daar de diertjes slecht tegen de luchtreis bestand zijn gebleken Zij werden lucht- ziek, stierven onderweg of kwamen in Italië te uitgeput aan om op eigen kracht v«rder te vliegen. Men heeft hoop, dat het weer nog wel wat op zal klaren, zoodat de vogels eerstdaags hun trek zullen kun nen voortzetten. DE OVERVAL IN DE BERGHUT. Moordenaar terechtgesteld Te Weenen is Woensdag de twee-en twintigjarige Willibald Bendinger, die, kort geleden in n berghut van de Felber Tauern (Oostenrijk), den waard en een anderen man om hun te berooven doodde door den snelrechter ter dood veroordeeld en binnen drie uur opgehangen, terwijl Leo Egger zijn zestienjarige handlanger, die in een ander vertrek drie toeristen verwondde tot negen en een half jaar ge vangenisstraf is veroordeeld. TERUG NAAR DEN RUILHANDEL? Machinerieën tegen grondstoffen In Amerikaansche export- en productie- kringen doet mén ernstige pogingen om te geraken tot ruilhandel. Ei hebben reeds onderhandelingen in dat opzicht plaats gehad met leveranciers van grondstoffen in Engelsch-Indië. Noorwegen, Chili en IJsland. In hoofd zaak betreft het hier een ruilhandel van Amerikaansche machinerieën en andere producten tegen buitenlandsche grond stoffen. HET TEXTIELCONFLICT IN DE VER. STATEN. President Roosevelt grijpt in. Onverwachts heeft Woensdag president Roosevelt ingegrepen in de textielstaking, het grootste arbeidsconflict, dat zich ooit in de geschiedenis der Vereenigde Staten heeft afgespeeld. De president heeft na melijk een uit drie regeeringsvertegen- woordigers bestaande arbitrage-commis sie ingesteld. De aanleiding tot dit besluit van den president was een desbetreffend verzoek van den nationalen arbeidsraad, die daar in den wensch uitsprak, dat de nieuwe commissie volledig bevoegd zal zijn tot het instellen van een onderzoek naar de oorzaken der staking en tot het voorstel len van een rechtvaardige regeling. Roosevelts bemiddelingspoging moet echter, door de volstrekt afwijzende hou ding der stakers, als mislukt worden be schouwd. De president van het stakings- comtié, .Gorman, heeft namelijk aan alle vakvereenigingen in de katoenindustrie het bevel doen toekomen, de staking voort te zetten, totdat iedere katoenfabriek in de Vereenigde Staten gesloten zal zijn. „Ondanks het feit. dat het aantal bij botsingen om het leven gekomen stakers snel stijgt, zullen wij," aldus Gorman, „er alles op zetten, om de staking voor 100 pCL effectief te maken. Wij zullen ons niet eerder met onderhandelingen inlaten dan wanneer alle fabrieken gesloten zijn. Gorman verklaarde verder, dat de ar beiders aan hun eischen zullen maathou den en voor alles er op staan, dat alleen de aangesloten vakbonden gerechtigd zijn bij collectieve onderhandelingen met de vertegenwoordigers der werkgevers op te treden. WANHOOPSDADEN VAN DE BOE REN. i in China Tijdens het ontbijt van Carter, den president der bank. drongen de daders zijn woning binnen. De beide kinderen van den bankpresident werden aan hun bedden vastgebonden, terwijl Carter en diens vrouw werden meegenomen. Carter werd gedwongen de kluizen van de bank te openen. Tegelijk werd ook de kassier genoodzaakt mede te gaan. Nadat zij hun slag hadden geslagen reden de roovers weg met hun gijzelaars. Na korten tijd werd mevrouw Carter losgelaten, doch pas op 50 K.M. buiten te stad werden de president en de kassier in vrijheid ge steld. IJSBAAN TE LEKKERKERK. M. de R. De burgemeester heeft jong© werkloozen opgewekt een ijsbaan te graven tegen een loon van twee gulden per week. Voor dat jonge werkloozen aan 'dit karwei begin nen. zouden zij graag van den burgemees ter vernemen, aan wie die ijsbaan zal toe- behooren, als die klaar ia, Aan de ge meente. aan de ijsclub „Recht aan Al len", of aan particulieren. U, mijnheer de redacteur, wilt voor diq mededeeling van den burgemeester, s.v.p. Uit de Chineesche provincies Tsjekiang en Hoepeh, die langdurig geteisterd zijn door een ontzettende droogte, wordt ge meld, dat vele bewoners van ellende en honger een eind maken aan hun leven- Tragische berichten worden te Sjanghai ontvangen uit deze streken, waar de droog te den oogst heeft vernield en de gloeiend heete zonnestralen den boeren alle hoop ontnemen. Hier en daar zijn reeds onlusten voorge vallen. De boeren die gelooven dat alleen godsdienstige plechtigheden hen en hun oogst voor vernietiging zullen vrijwaren, weerstreven de bevelen, die zijn uitgevaar digd door de regeering te Nanking. In de provincie Anhoei trokken eenige duizenden boeren naar de stad Monkiang en eischten een onmiddellijke gelduitkeer- ring. Toen het stadsbestuur weigerde ont stond een groote beroering en troepen moesten de politie te hulp komen om de orde te herstellen. In vele andere districten zijn de boeren in gesloten gelederen opgetrokken naar steden en hebben iij de rijstwinkels ge plunderd. ONTVOERD EN VERMOORD. Gruweldaad in Amerika. Te Sergus Falls (Mnnesota) is de 55- jarige tandarts dr. John Schacht, toen hij Cr een verkeerssein stopte, door twee dieten in zijn auto overvallen en ge dwongen de stad te verlaten. Op een één zame plek is de ongelukkige beroofd en met een zwaar voorwerp doodgeslagen. Zijn lijk werd in de rivier geworpen. HET LUK IN DE KOFFERS. Er schijnt eindelijk eenig licht te komen over de misdaad die is gebleken uit het vinden van een vrouwenlijk in twee kof fers op de stations té Brighton en Lon den. Men heeft n.l. in een omnibusstation te Lewes een koffer en een valies gevon den die daar in April zijn gedeponeerd en niet zijn afgehaald. De koffer bevat vrouwenkleeren, het valies een heeleboel brieven. Uit die brieven meent men op te maken, dat de koffers behoord hebben aan 'n' meisje, dat Florrie genoemd werd, dienstmeisje is geweest te Newick en dat ook al geruimen tijd spoorloos is verdwe nen. In verband met deze vondst zoekt de politie naar een pa&r mannen. Intus- schen volgt zij ook nog andere sporen en houdt zij. een tiental mannen in de gaten, die bij haar te boek staan, „als onwillige getuigen", d.w.z. liedei#van wie de politie vermoedt dat zij belangrijke ophelderin gen zouden kunnen geven doch hiertoe niet genegen schijnen. STOUT BANDIETENSTUKJE. De politie van Noord- en Zuid-Caroli- na is op zoek naar drie vrij jeugdige ban dieten, die Woensdag ruim 100.000 dol lars hebben geroofd uit de Palmetto Bank "te Lake City, nadat zij de woning van den I president waren binnengedrongen. wel een plaatsje afstaan, evenals ook voor dit schrijven, waarvoor inmiddels den dank van ENKELE JONGE "WERKLOOZEN Lekkerkerk. September 1934. GOUDA, 6 Sept. Coop. Zuid-Holland- sche Eierveüing G.A. (C.Z.H.E.) te Gou da. Veilingsbericht van 6 Sept. 1934. Aanvoer 76.300 kippeneieren en 1000 eendeieren. Kalkoeneieren f 4. heneieren f 1.702.90, beiden per 100 stuks. GOUDA. 6 Spt. Aangevoerd in totaal 1159 stuks, waarvan 100 slachtvarkens, vette 14H—15V« cent, Londensche 12— 13 cent per pond, levend mét 2 pCt. kor ting; 453 magere varkens f 1420, 542 biggen f 5—8.50, Geldersche biggen f 9— 12, 8 runderen f 150—200, 52 nuchtere kalveren f 4—7, 4 bokken en geiten f 2—5, alles per stuk. Handel alle soorten stug Algemeen© markt. 419 partijen kaas, le kwal. met rijksmerk f 2123. 2e kwal idem f 18—20. zware f 28. Handel matig. 437 ponden boter, weiboter 70—75 et, per pond. Handel vlug. 104.000 eieren Kippeneieren f 2.75 3.50. kleine f 3, beiden per 100 stuks. Handel matig. GROOT-AMMERS. 6 Sept. Eerste AI- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers Veiling op 6 Sept Aan voer 6902 K.G. fruit en 211 K G. boonen. Prijzen: Maagdeperen 27 cent, williams 47 cent, bonlouis 10—16 cent, guldelin gen 37 cent. tuin zoet 47 cent, alles per K.G.perziken IX2V» cent per stuk; pruimen 3—8 cent. boonen 711 cent, jut- teperen 813 cent, liesebons 1013 cent, alles per K.G. UTRECHT, 6 Sept. Groenten- en Vruch tenveiling Utrecht en omstreken. Elite- fruit. Appels: Keswick 710, manks cod- lin 14—16, transp de cronsels 16—22, zi geunerinnen 22—32 cent, peren: beurre d' amalie 5—11. beurre de merode 7—9, clapp's favorite 14—16, herzogin eiza 6— 9. jutteperen 7—29, maagdenporen 8—10. seigneur d' es pern 8—23, triumph de vienne 16—23. williams duchesse 13—25; gewone veiling: bloemé 2—10, graham jubilee 6—13, gravensteineTS 5—21, kes- wick 214, manks godlin 413, queen 6—16, transp. de cronsels 5—18, zigeune rinnen 11—23, seigneur d's esperen 4— 181 sijsjesperen 2—7. triumph d evienne 4 —22, williams 1-^5, beurré hardy 5--18. beurré lebrun 4—12. beurré de merode 1 —9. bonne louise 10—21, clapp's favorite 5—18, conference 8—12, diamantperen 1—7, dr. julee goyot 2—10, fransche wijn peren 2—12, herzogin elza 3—8, jutte peren 6—22. knolperen 1-5, maagden peren 3—7. Alleè per 100 K.G. UTRECHT, 5 Sept. Vereen. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken Bleekselderie f 1—10, wortels f 1-50-6 per 100 bos; kropsla f 0.50-440, andq- vie f 0.50—2.30, komkommers geel f 0.7U —5.90, dito groen f 0.70-3.10, bloemkool f 2J—21, roode kool f 1—6, witte f 1-5. cavoye f 3f-ll, groene f 1^-7 per 100 stuks: zomerspinazie f 2—9. postelein f 2 —5. snijboonen f 3—21, suikerboonen f —15 pronkboonen f 3—10.70, aardappe len f' 3.304.50, uien f 1.20-2.50, augur ken f 1—37, per 100 K.G.; aardbeien f 16 —50. tomaten f 1—2.50, pruimen f 2—25/ druiven blauw f 10-17. wit f 11—21 per 100 pond; perziken f 0.70—14, eetb. pom poenen f 26—70, meloenen f 3—24 per 100 stuks. Exportveiling. Kropsla f 0.503, vie f 0.50—2.30, komkommers geel f O.W 3, groene kool f 35 per 100 stu^s' zomerspinazie f 48, winterspinazie f 8, snijboonen f 4—14 Suikerboonen f 413 pronkboonen f 910 per 100 K.G. r*n da V V V.-waë|»'ta Rotttrdam houd.n oft| folMbrhtlichby vJkeart- •rd Woem|top aan jiij .Industrieel gablad Ridderlijke aorg voor aan .gawonda* 'bij da militaire oafanlngan ta Bruttal Ean fraai twaatpan voor boaranwagant. op hat hip- pltch faatt dat Woensdag door da pa.arderisportver- aaniging „Nijkark Vooruit ta Nijkerk ward gahoudan Brittch Indltch bezoek ta Amttardam - Ondar toazlcht van algan kokt wordt voor dan Nawab van Rampoar. dia mat zijn achtganoota an gavolg in da hoofditad li aangakoman, hat atan baraid Da ouda Maatbrug ta Maattrlcht it thant gahaal garastauraard en kan bogan op hat drukita varkaar dar twee groote bruggen ovar da Maat in Limburgt hoofdstad Te Katwijk vinden thans de opnamen plaats voor de film ,,0|» hoop van zegen'' naar het bekenda «tuk van Heyermam. - Tijdens een der scènes Hat badseizoen loopt tan einde. Enkala lata ftrandbezoekers hebban aan beschut plakje achter da strandstoelen gezocht Voilig Varkaar. Op da Prins Handriklaan ta Amers foort wordt op het ooganblik aan vailigheidslaan van da KNAC. gehouden

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 6