p Er Sportnieuws Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieu Marktberichten Burgerlijke Stand 2000XS Telegrarnmen J No. 6401. 8 NIB IN I urooi-Ammers. ue neer (j. Vlastuin, hoofd der O. L. school is in gelijke betrek- echtpaar HordijkDuym, met tier brak. Pü?’ H. Gorinchemsche izeren van Hoen- d. 1 ig van tenge- op de toe- ABONNÉ'S, die Jiugusius. Geboren: Teunis, z. v. P. Kloek en C. van Soelen Flora, d. v. A. Schaf D. P. Brakband bodewijk Franci z. v. H. P. Verhoeff en M. M. de Boon. Overleden: E. van Iperen, 82 j., weduwe i van den Geer 125. naar AMMERSTOL. Augustus. Geboren: Gerrit, z. van M. Stigter en M. de Jong. Teuntje, d. van A. Hoejenbos en A. Verkerk. Getrouwd: G. d. Werken, 23 j., en E. Krzizak, 21 j. GORINGHEM. September. Geboren: Aartje, d. van J. W. de Joode en J. Wink. Ondertrouwd: Valk. Overleden; KI. Sprong, 79 j.» echtgen. van J. van Holten. dat door iwel tap en ciscus, 5 overnach- waarvan 825 in de maand vorige jaar bedroeg nachtingen 1703, wai Van de trap gevallen. Ameide. Het 4-jarig zoontje van den rijwielhandelaar D. Lakerveld viel Dins dag van de zoldertrap en bleef bewuste loos liggen. Dr. Donker constateerde een lichte hersenschudding. Donderdag nam de chr. muziekver- eeniging „Crescendo” voor de tweede maal van deze zomer deel aan een nationaal concours. Onder leiding van den heer G. van der Ham behaalde de vereeniging op het concours te Jutphaas in de eere-afdee- ling fanfare een eerste prijs met 332 pun ten. p. T. van E.. J. van E. en A. van m voor de vierde maal binnen 14 regens het lossen van vuil inning van het gemeente- van der L. uit Kethel iroces verbaal opgemaakt wegens het vasthouden aan een auto op deit pro- aantal zon- Nogmaals de trap. Ameide. Toen de bijna 87-jarige we duwe Mesker Donderdagavond een oogen- blik bij haar schoonzoon, P. D. Labee. op visite was, is de oude vrouw van de trap gevallen en bleef bewusteloos liggen. Dr. Donker liet de vrouw per brancard naar haar woning vervoeren. Het slachtoffer had twee gekneusde ribben. van Bergen en G. Jeugdherberg. Arkel. Dit jaar vonden in de jeugdher berg „De Pinksterblom” 1785 tingen plaat!.. Augustus. Het vorige jaar bedroeg het totaal der overnachtingen 1703, waarvan 737 in de maand Augustus. Men verwacht dat dit jaar de 2000 wordt overschreden. Arkel. Uit de begrooting van het wa terleidingbedrijf voor 1934 blijkt, dat de totale oprichtingskosten van dat bedrijf hebben bedragen f 123.131.49. Zeer vermoedelijk zal aan de O.L.S. per 1 Januari 1935 het aantal leerkrach ten met een worden verminderd, wegens achteruitgang van het aantal leerlingen. Biosco Alblasserdam. De oi Heugten zal Woensda, «telling geven in het hü”. Vertoond zullen nis van de Koningin-] Prins Hendrik. De bate der TB G.-bestrij Arkel. Zaterdag 1 vereen „De Snelvlucl met 25 duiven vanaf Afstand 155.347 KM als volgt behaald: 1 i M. Roverts, 4 en 7 G H. Streefkerk, 6 M. Middelkoop. Los om 2.18.52, 9e duif om 2 Bij het onweer nacht van Zaterdag o te hoornen geveld, te het electrisch net slo stoppen door nieuv vervangen. De gemeento-vel( i v. d W. proces wegens beleediging va Arkel. Bij den co: beidsbemiddeling staa ingeschreven. Bergambacht. Het b der Zuidbroek heeft e< politieverordening vas door Ged. Staten is g< - Gedurende het 0 we88 Het Groene Kru wat ruim f 85 heeft c Bij den broodbal 10 den nacht van hi groote ruit van zijn w De minister van ^wijzend besch kt op gemeentebestuur om p meente in een hoogere van de uitkeering van zen. Blijkens een adv< mer iftaat tot 15 Sept, tot inschrijving van nii de modevakschool, dire Boschde Haas HET ON’ Giessen-N ieuwkerk. onweer van Zaterdags de met feilen wind, br heer T. K. alhier en van het electrisch licï 'Een groot gedeelte der licht verstoken. Nog-c het gevolg, dat hit en kar in de sloot te recht kwatnen. Toen beide wepr op het droge gebracht waren, bleek de materieels schade jjfering te zijn. In de heg. Noordeloos. Een vertegenwoordiger van de firma Stokvis, van Rotterdam, reed met zijn personenauto op het Hoog-eind, ter wijl van de tegenovergestelde richting de heer L. v. d.. K. alhier met zijn vrachtwa gen kwam. Doordat zij elkaar niet tijdig bemerkten, zouden de auto’s op den smal- ‘3gen elkaar zijn gereden, als v. i. de zijne in een heg had gere- gedeelte van de heg werd ver- Ameide. Zondag zal Rohda 1 pen uit wedstrijd spelen voor de competitie U.P. V.B. tegen Austerlitz 1. Arkel. Zondag 8 September beginnen de competities van den Dqrdtschen voet balbond. A.S.V. I speelt dan tegen D.O. S.H. 1 van Dordrecht, terwijl A.S.V. II te Papendrecht uitkomt tegen Papendrecht III. kast werd een bedrag aan geld vermist. De inbreker moet goed op de hoogte van de familietoestanden geweest, zijn. De iden titieit van den vermoedelijken dader kon nog niet worden vastgesteld, maar de po litie beschikt over belangrijke aanwij zingen. BOTSING TUSSCHEN TWEE TREI NEN. Machinist en stoker gedood, 40 passagiers gewond. Dicht bij het hoofdstation Glasgow (Engeland) reden de locomotieven van 2 treinen tegen elkaar en kantelden. Een machinist en een stoker vonden den dood. De drie eerste wagons van beide treinen ontspoorden en kantelden eveneens, waar bij zij volkomen vernield zijn. Een veer- tigal passagiers zijn min of meer ernstig gekwetst. Alle ambulance-auto’s van de stad zijn gerequireerd. Vele artsen verleenen hulp. Vier sporen zijn geheel geblokkeerd. VRACHTAUTO IN KANAAL TWEE PERSONEN VERDRON KEN. Vannacht omstreekt half vier is midden in de gemeente Assen, nabij de markt, een groote 6-wielige vrachtwagen uit Hooge- zand, geladen met papier te water gere den. De Drentsche hoofdvaart maakt in de stad een flinke bocht, de weg loopt langs het kanaal, en het schijnt, dat de chauffeur de bocht niet heeft bemerkt, zoodat de auto in het kanaal reed. De om wonenden hoorden een geweldigen slag en het bleek dat het gevaarte midden in het kanaal was terecht gekomen. Door de zwaarte was het voertuig geheel onder wa ter verdwenen. Met veel moeite gelukte het, het voorste deel van de wagen om hoog te trekken. In de cabine vond men de lijken van den 38-jar. chauffeur Roe lof Waijer uit Hoogezand, en den 40-jar. kapper Gerrit Dokken uit Fokshol. Beide waren gehuwd en laten een gezin met respectievelijk 2 en 4 kinderen achter. Waijer was Donderdagochtend om 6 uur met zijn auto van Hoogeveen, door Ren- kum vertrokken om papier te halen. Dok ken was vOor zijn plezier meegegaan. Er schijnt vannacht op de plaats van het on- j geluk eenige nevel te hebben gehangen. Het zal groote moeite kosten den wagen uit het kanaal te halen. De aüto was niet verzekerd; de lading wel. KLEIN BRANDJE. ERNSTIGE GE VOLGEN. Meisje overleden. I De politieinspecteur te Haarlem liep gisteravond in de Anegang en bemerkte plotseling dat uit een bovenverdieping, bewoond door den kapper Wefefr rook opsteeg. Hoewel de inspecteur buiten dienst was, waarschuwde hij-de omwonenden en begaf zich in het perceel. Ook de brand weer was spoedig aanwezig. De kamer op de le etage was vol pook. Op de divan lag een achttienjarig meisje bewusteloos. Zij werd naar beneden gebracht en men pas te kunstmatige ademhaling toe, doch het meisje is eenige uren later overleden. Op een zolder, die zich boven een kast bevond waar de brand ontstaan moet zijn, slie pen 2 jonge kinderen, die ter elfder ure in veiligheid konden worden gebracht. Tijdëns de brand waren de ouders af wezig. Het meisje was thuisgebleven om op de kinderen te passen. Men vermoedt nen 1015 cent, beiden dat de brand opzettelijk gesticht is. Uit de 2J44 cent per pond. De vrouw als scheidsrechter. Reeuwijk. Een bewoner aan den Mid- delburgschen weg kreeg ruzie met zijn buurman. Beiden gingen elkaar te lijf voor hun woningen. De vrouw van de eene par tij meende tusschen beiden te moeten ko men en slbeg met een Jdomp van den tegenstander van ha het gevolg dat diens arm we, De strijd van enk blijft nog in het v< maar het is duidelijk, ven duren. De enkele kanten, die het oor den. de millioenen z alle landen, die vred ning en die dus de wapenfabrikanten en gen Niemand kan er slotte de overwinnin, kms behaalt de part ontwapening wil. ov kleine partij, die i winst en wie het v< ia, of die winst gek looze jonge levens. Een commissie uit •enaat is bezig met de intriges en het g industrie en daarb friesche zaakjes aan dagen ook den naa Nederlander, den hee marine-officier, won lang agent is geweest werf en in die hoedar proefde om zooveel n plaatsen en om aan c bevolking uiteen te z< zulke vaartuigen zijl «chijnt ook opgericht 1 •che vereeniging „On senaatscommissie, di «telt, vernam, dat d( Vloot" had opgericht, missieleden aan den 1 der-directeur van de „Hij (Koster) maak van die methode gebr brengen in de zaken Ion weg tej d. K. niet den. Een __o Hield. Verzekering dekt de schade. Noordeloos. De gemengde zangvereeni- ging ..Excelcior”, directeur de heer Jac Kaasschieter, te Schoonhoven, zal Zater dag deelnemen aan een zaalconcours te Rotterdam. De muziekvereeniging „Volharding” bracht Dinsdagavond een serenade bij het echtpaar HordijkDuym, dat dien dag zijn 50-jarige echtvereeniging vierde. Verkoopgelegenheid op Zondag. Nieuwpoort. Ter uitvoering van de ge wijzigde winkelsluitingswet zijn tot en met 24 September ter gemeente-secretarie lijsten nedergelegd ter teekening door winkeliers, van winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak visch, fruit, brood, ban ket, suikerwerk, chocolade al dan niet te zamen met consumptieijs, ten verkoop in voorraad is. waar uitsluitend of in hoofd zaak tabaksartikelen ten verkoop in voor raad zijn, waarvoor een vergunning als bedoeld in art. 1 onder e of onder g der drankwet, volledige vergunning of slijt- vergunning geldt, voor vermelding of zij voor of tegen de regeling betreffende de verkoopgelegenheid op Zondag zijn. Nieuw-Lekkerland. Tot gecommitteerd ingeland van den polder N.-Lekkerland is in de plaats van wijlen den heer P. Ver kerk gekozen de hqer A. Verkerk Pz. Openvliegend portier. Reeuwijk. Bij de brug aan de Oud- Reeuwijksche tol vloog opeens het portier open van een passeerende auto. Mej. S. P., die aan den kant van den weg stond, kreeg de deur tegen het lichaam. Zij werd tegen den grond gesmakt en verwond aan armen en beenen. De ruit van het por- Vorschiint Maandag en Vrijdag. Prijs bij ling: voor Schoonh maanden 1.25; p. Met verzekering 15 te blijven. Alles is in het werk gesteld een ramp te voorkomen. Een leger van beiders heeft de dijken versterkt. Veel ste den zijn reeds gedeeltelijk overstroomd, evenals enkele voorsteden van Cairo. Over het algemeen is de schade nog met groot. RELLETJES IN MAROKKO. Vier dooden. PARIJS, 7 Sept. Bij relletjes te Mak- nijn .bij Soüsa i Marokko ziju 4 perso nen gedood. Het gemeentehuis is in de asch gei«gd. De onlus -m zijn ontstaan ten gevolge van maatregalen genomen tegen de Mohammedanen in verband met gods- denstig vijandig optreden DE EUROPEESCHE RONDVLUCHT WARSCHAU, 7 Sept. Vanmorgen 5 u. zijn op het vliegveld Warschau 32 vlieg tuigen opgestegen voor de Europeesche rondvlucht. z. v. H P. 1 Overleden: van G. Buyserd. OUDERKERK A. D. IJSSEL, Sept. Bevallen: M. van Herkvan Herk, Z. P. van RijswijkTwigt, d. SCHOONHOVEN. September. Ondertrouwd: M. van der Rhee, 22 j.» en M. Mets, 25 j. STREEFKERK. Augustus. Geboren: Cornells Johannes, z. v. A. Ouwerkerk en J. Natzijl Du-k, z. v D. de Haan en L. M. Kleyn Janna, d. v. E. de Leeuw. Gehuwd: L. Zwijnenburg, 23 j. en A. Sprong, 21 j. B. Molenaar, 26 j. en A. C. Aaldijk, 24 j. G. den Hartog, 28 j. en G. Bouter, 22 jaar. Overleden: D. de Jong, 67 j.. echtgen. van J. van Vliet. P Loop der Bevolking. J AMMERSTOL. Over de maand Augus tus. Vertrokken; J. de Bruijn naar Schoon hoven, Oudeliedenhuis; A. Looren de Jong naar Gouda, lange Groenendaal 86a. MEERKERK. Over de maand Aug. Ingekomen: D. v. Mourik, van Gameren B 42 naar Broek A 58; W. B. Schep van Alphen a. d. Rijn, Stationsstraat 21E naar Gorinchemsche straat G 53; D. den Braven en kind van Groot-Ammera A 6 naar Broek A 71; C. Nunnikhoven, van Gorin- chem, Botersteeg 22 naar straat G 46; A. E. van LH koop 99 naar Bazeldijk C 77. Vertrokken: A .van Genderen Dool A 100 naar Nieuwland. A. van Iperen van Tolstraat D 3 Utrecht, Mariaplaats 4911: N. J. Versluis van Kanaaldijk D 58 naar Bilthoven, Haijdnlaan GOUDSCHE VOETBALBOND. De inzet der competitie. De competitie van den G.V.B. wordt Zondag ingezet met het volgende pro gramma: le klasse: Gouda 3'Zwervers 1, 11 uur; Schoonhoven 2—Ammerstol 1, 2.30 uur; MoOTcapelle 1—Gouda 4, 2 uur; Wad- dinxveen 2—-O.N.A. 3. 2 uur; Olympia 3 Nieuwerkerk 1. 11 uur. 2e klasse A: Schoonhoven 3G.S.V. 3, 12 uur; Boskoopsche Boys 2'Woerden 2; O.N.A. 4Bodegraven 3; Oudewater 1 Moordrecht 2; aastrecht 2Olympia 4. 2e klasse B: Bergambacht 1—Stolwijk 1; Lekkerkerk 2Gouderak 2; Dilettant 2 Groeneweg 1; Groot-Ammers 1GS.V. 4; O.N.A- 5—Schoonhoven 4. 12 uur. 3e klasse A: l^ieuwveen 1Voorwaarts 1: Boskoopsche Boys 3Waddinxveen 3, 12 uur; Bodegraven 4—Woerden 3; Gou da 5Olympia 5, 11 uur. 3e klasse B; Zwervers 2—Groeneweg 2; Nieuwerkerk 2O.N.A. 6; Moordrecht 3— Moercapelle 2; Voorwaarts 2Boekoop- sche Boys 4. 3e klasse C: Stolwijk 2Bergambacht 2; Dilettant 3—Groot-Ammers 2. 12 uur; Lekkerkerk 3—Haastrecht 3, 12 uur. 3e klasse D: Stolwijk 3—-Bergambacht 3, 12 uur; Gouderak 3—Zwervers 3; Nieu werkerk 3—Groeneewg 3, 12 uur; Am merstol 3Oudewater 3. 3e klasse E: Moercapelle 3Waddinx veen 4. 12 uur; Voorwaarts 3Boskoop sche Boys 5. 12 uur; Moordrecht 4Gpu- derak 4, 11.30 uur. DE KONINGIN EN DE PRINSES NOORWEGEN. DEN HAAG, 7 Sept. De koningin en de‘ prinses zijn heden uit Aasgaardstrand naar Oslo vertrokken om daar een dag (e blijven, alvorens zich naar Nederland in te schepen. DE NIJL BUITEN ZIJN OEVERS. Hoogste stand sinds 40 Jaar bereikt. CAIRO, 7 SepU De Nijl heeft zijn hoogste punt sinds 40 jaar bereikt. De waterstand zal nog 10 dagen op deze hoog te blijven. Alles is in het werk gesteld om SCHOONHOVEN, 5 Sept. Veilingsver- eeniging Schoonhoven. Clapp favoriet 10 17 cent, jutteperen 1248 cent, liese- bons 1620 cent, beurre de merode 10 12 cent, beurre 57 cent, beurre hardy 12 15 cent, ijsbonten 68 cent, spiegelpe- ren 5*7 cent, adriaanperen 46 cent, heereperen 57 cent, sinjeur de expres se 1^—16 cent, williams 56 cent, willi ams duchesse 710 cent, kallebas 810 cent, adammers appels 67 cent, gamer- sche zuren 812 cent, ossekoppen 45 cent, zure bloemé 68 cent, streepzuur 6 8 cent, muskusperen 78 cent, souvenir de congres 1012 cent, waterzoetappelen 45 cent, candijzoet 56 cent, oranje- reinetten 78 cent, kleure ster 810 cent, roode vavelienen 67 (jt.. goudrei- netten val 45 cent, zoete’val 3—4 cent, keswick appelen 67 cent, stoksnijboo- nen 15—17 cent, stoksuikerboonen 11—14 cent, stamsuikerboonen 1013 cent, poste lein 67 cent, spinazie 78 cent, alles per kilo; komkommers 34 cent, bloem kool 710 cent, roode kool 67 cent, savoye kool 57 cent, alles per stuk: wor- I telen 4—5 een’ per bos: aardbeien 50 54 cent, blauwe pruimen 810 cent, reine victoria pruimen 810 cent,, witte prui- men 1014 cent, bramen 8—12 cent al 1 les per pond: perziken 3'5 cent, mdoe- 1015 cent, beiden per stuk; tomaten HARDINXVELD, Augustus Geboren: Willem, z. v. J. Dubbeldam en A. van Spanje Gornelis, z. v. J. Dub beldam en A. van Spanje Helana. d. v. L. Langeveld en Ch. W. Verschoor Pieter Gornelis, z. v. K. Swets en J. van Andel Jakob, z. v. J. Klijn en A. M. Visser. Ondertrouwd: P. Klop en S. van Ben- nekom W. van der Giessen en G. van den Berg. MEERKERK, September. Overleden: P. Terlouw, oud 81 j., echtge noot van H. Brouwer B. den Ottolan- der, oud 66 jaar, weduwn. van G. van Bruggen. LEERBROEK, Augustus. Nieuw-Lekkerland. Zaterdag 8 Sept spelen op het terrein alhier: Hercules I van Ridderkerk tegen Zwervers I van Kinderdijk en Excelsior I alhier tegen H.V.V. van Heerjansdam. Arkel. Dinsdag 11 September is ten ge- meentehuize gelegenheid tot in- en her- enting tegen koepokken. De heer Vlastuin vertrekt. Groot-Ammers. De heer G. Vlastuin, noofd der 0. L. school is in gelijke betrek king benoemd aan de 0. L. school te Aus terlitz, gemeepte Zeist. De heer Vlastuin stpnd als no. 2 op de voordracht. Bij een controle inzake de rijwiel- belastingwet in proces-verbaal opgemaakt tegen J. v. d. B. Het rijwiel werd in be slag genomen. Een kwart eeuw raadslid. Giessendam. Dinsdag herdacht de heer A. van Noordennen den dag, waarop hij voor 25 jaar hier tot lid van den gemeen teraad werd gekozen. Onafgbroken ’s hij al dien tijd lid geweest. De heer van Noordennen heeft gedurende al die jaren zitting gehad als afgevaardigde der A R. partij. Ruim drie jaren daarvan, name lijk van 1928 tot 1931 is hij tevens wethou der geweest. De jubilaris heeft den dag evenwel zonder veel drukte doepvoorbij gaan. De waarnemend notaris de heei^M J. Blom heeft in hotel Dekker in het opeh baar verkocht voor de erven van wijlen den heer A. Hoogendoorn Czn. het woonp huis met steenen en houten schuur, ge legen B 154, groot 2 A., 9 c.A. IngezM voor f 2200, werd het op f 500 gemijnd, zoodat het opgebracht heeft f 2700. Koo- per werd de heer G. van Houwelingen van Giessendam. Bij gunstig weer zal de gymnastiek vereniging O.K.K. Zaterdag op het IJs- clubterrein een openlucht uitvoering ge ven. De kerkeraad der Ned. Herr. Gem. heeft bij den gemeenteraad een verzoek ingediend om niet toe te staan, dat de winkels op Zondag worden opengesüld. Hoog-Blokland. Zaterdag 8 Sept, zal „Symphonia".’ te 8.30 uur haar 2e zomer- avond-concert geven bij den kastanjeboom Een tegenvaller. Krimpen a.d. Lek. De vereenigingen die al sedert jaren kosteloos gebruik maken van de oude school, hebben thans van B. en W. bericht ontvangen op aandrang van Ged. Staten, dat thans f 1 per repe titie zal moeten worden betaald. Daar de meeste vereenigingen hier werklooze le den hebben en die daardoor vrijgesteld zijn van contributie, zal het zeer moeilijk zijn voor die vereenigingen om die gul den te betalen. Maandag zullen de besturen bijeenko men om deze aangelegenheid eens gron dig te bespreken, en middelen te beramen om althans nu vrijgesteld te-word,en van dezen zwaren last. VERDRONKEN. Een tragisch ongeval. Lekkerkerk. Hedenmorgen vonden de gebr. Kapteijn in een sloot bij de wetering het nieuwe schouwtje van den 75-jarigen J. de Jager drijvend. Na onderzoek von den «ij den man, die met het vaartuigje uit schakelen was geweest, in het water. Dr. Koreman, die te hulp werd geroee- pen, moest den dood constateeren. Het geval is te meer tragisch, omdat de dochter van den verongelukte, die bij hem inwoont, op dat oogenblik de begrafenis van haar zwager bijwoonde, die Dinsdag bij de werkverschaffing is verdronken. Klap van de machine. Moordrecht. De stoker K., die volge van een klap van de machine kraan „Karma” in bewusteloozen stand naar het ziekenhuis werd overge bracht, blijkt een kaakfractuur te hebben bekomen. EEN ZONDE-REGISTER. Licht in de wapenindustrie. WASHINGTON. 7 Sept. Het gister voortgezette onderzoek van de Senaat- commissie inzake de wapenindustrie, bracht aan het licht, dat de Amerikaan sche Electric Boot-Gompany in 1916 met schending van de Amerikaansche neu traliteit en met overtreding van het ver bod van het staatsdepartement in Canada 4 onderzeeërs heeft laten bouwen voor de Italiaansche vloot. In 1924 beloofde de maatschappij den Turkschen minister van oorlog 12500 dollar wanneer zij opdracht kreeg tot bouwen van een onderzeeër. De order ging echter naar een Italiaansche firma. In 1928 slaagde zij erin 2 vertrou wensmannen te plaatsen in de belangrij ke, agenda-commissie van het huis van afgevaardigden. De directeur-generaal en de secretaris generaal van het Fransche concern de zer firma hadden in 1922 elk 50.000 dol lar geëischt voor een duikbootorder en dat de leider van de afdeeling buitenland van dit concern en de redacteur van de moniteur de la france elk aanspraak had den gemaakt op 33.333 francs. De bewa- peningsconcern had honderd duizend dol lars uitgegeven voor het verkrijgen van opdrachten tot het bouwen van onderzee ërs voor Argentinië onder meer ter om- kooping van de Argentijnsche pers. De commissie voor onderzoek verklaarde te zullen bewijzen, dat bewapenigsagenten tijdens de pan-Amerikaansche conferentie (n Montevideo de vredespogingen ten op? zichte van het conflict in de Ghaco had den gedwarsboomd. De electric Boat Company zou een aan tal oorlogsschepen hebben verkocht aan Italië in 1916 in het geheim, toen Ame- rikan og een neutrale houding waarborg de. DE JUNIORES COMPETITIE. Voor de Juniores-comAtitie luidt het programma voor a.s. Zate/dag: Afdeeling B, groep 1; O.N.A. a—G.S.V. b, 6.30 uur. Groep 3: Waddinxveen aO.N.A. b, 5 uur; Boskoopsche Boys bOlympia a. 6.30 uur; G.S.V. a—Moercapelle a, 6.30 uur. Verlicht zwembad Moordrecht. Teneinde ook het zwem men bij avond mogelijk te maken heeft het bestuur van de afd. Moordrecht van de reddingsbrigade besloten een electrische verlichting langs het zwembad aan te brengen. Moordrecht. De postduivenvereen. „De Gevleugelde Vrienden” hield een wedvlucht vanuit Lier (Begië), afstand 95,5 K M. De I duiven werden gelost te 8 uur v.m. Aan komst eerste duif v.m. 9 uur 14 min., aan komst laatste duif v.m. 9 uur 26 min. 25 sec. De prijzen werden als volgt behaald: B. Leeuwis le en 5e pr.; J. Palsgraaf 2e, 12e, 18e en 23e pr.; T. Kisman 4e en 17e pr.; G. de Groot 6e pr.: M. van Kra nenburg 7e en lie pr.; N.N. 8e en 9e pr.; C. Palsgjaaf 10e pr J. Vermeer 13e, 22e en 30e pr.; C. Oosterom 14e en 33e pr.; N. van der Zijden 15e en 26e pr.; A. Kers bergen 16e pr.; G. van VI et 19e pr.; P. den Braber 20e en 21e pr.; B. Kisman 24e en 32e pr.: B. van der Hoeve 25e en 27e pr D. Multum 28e pr.; J. Visser 29e pr.; en W. de Wit 31e prijs. Fokvee. Noordeloos. De fok- en contolevereeni- ging „Vol Moed" is voornemens op 28 September deel te nemen met een collec tie vee aan den te Rotterdam te houden centralen fokveedag. De vereeniging zal met een Immo-groep uitkomen. Eveneens bestaat het plan, op de tentoonstelling, welke deze maand te Utrecht wordt ge houden, met een aantal dieren uit te ko men. Van den veehouder W. V. liep een hit,1 gespannen voor een melkkar, terwijl men aan het melken was, achteruit, met n op den arm iaat man, met --rerd stukgesla gen. In het ziekenhuis te Leiden is dit li chaamsdeel gezet. De waterleiding. Reeuwijk. Buizen voor de afdeeling Platteweg zijn reeds onderweg. Zoodra deze gearriveerd zijn wordt met het leg gen begonnen en zullen de bewoners onge veer November van waterleiding zijn voor zien. Wijngaarden. De plaatselijke afdeeling van den bijz. vrijwilligen landstorm is Woensdagmiddag met haar jaarlijksche schietoefeningen begonnen. Op de bon. IJsselstein. Tegen W. U. werd proces verbaal opgemaakt wegens openbare dron kenschap. E. werden dagea bekeurd we nis zonder vergun bestuur. Tegen J. is pi zich vincialen weg. Voorts zijn nog een personen bekeurd wegens het rijden der licht en het bevaren van een vaartuig zonder licht. De verbouwing van de perceelen Benschopperstraat en St. Nicolaasstraat voor rekening van den wagenmaker Mul der is opgedragen aan de Gebr. Peek, met- selaars-aannemers en aan den timmerman- aannemer Th. van Mourik allen alhier. I Kapers op de kust. IJsselstein. De werkman S. heeft aan- I I gifte gedaan van ’t feit, dat ten zijnen na- deele een groot aantal roode en savoye kolen zijn ontvreemd van bouwland langs het Jaagpad. De klompenmaker v. d. Wk| deed ^angiftp van de ontvreemding van\l een aAntal ruiten. Benschop. Blijkens den regenmeter op I huize „Wilhelmina’s hof" bedroeg de neer slag over de maand Augustus 88,4 m.M

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 7