SCHOONHOVENSCHE COURANT Plaatselijk nieuws Gouda. I itand Stadsnieuws 600 stw 300 200:“" Hebben en BRANDSTICHTING TE KRIMPEN A.D. IJSSEL. Ontberen. w- -- •JÜ3HT bLAOZlJD£h No. 6402. 66a JAARGANG. WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1934 NIEUWSHAO VOOR ZUIDtiOLlAND EN UTRECHT Telef. 20. Tol.-Adres: Vannootcn. S. W. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN. HAVEN 25 Postrekening 13703. ■an de voetbal- het de te Moordrecht verpleger! K. Vreemde ziekte geweken. d. van M. C. j. en E. Mud- laf, 62 J. I Zoo ABONNÉ’8, die rich 2000Xd’°hM n de schraalste 200 en een an- eptember. rafr.: G. J. vafl 1. h. A. J. de R. te M. te Rotter- van D. te Gou- A. V. te Voor in L. te Wad- i. met verbeurd van het inbe- 3oy* veen I. Jpr. do geno- lering icnsdng uitbeta- i per 3 <1.50. cents meer. iber. G. Honkoop en E. van A. Born .driana. d. van de Pater. en K. Bakker.» j., echtgenoot oij, 68 j., we- had tallatie chr. lot bracht Bs. Westra Hoeksema de sprekers dank na het zingen van Ps. 72 11 r hen noo dub- Heef nit met een w-Witten. OM OEN ER. teren gespeelde 1.-Beker luiden, om trekt geldt: 6—1. 5- A 6- a. 3—1. 3-6. lijs. z. van A. Aarten Jan, z. Slingerland. gter en M. L. v. A. de Jong aa, d. van H. i. Nicolaas en S. M Ris-' J. de Vreugt r.; L. W., zon-, 5 subs. 1 d. h. D. te Gouda aan onze administratie opgeven voor de verzekering, zijn volgens de vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd BOTERMARKT. Adn de hedenmorgen gehouden Boter markt bedroeg de aanvoer 50 KG. Prij zen: Goêboter f 0.75. Weiboter f 0.65, bei den per half K.G. EIERVEILINGEN. Waaggebouw. Aanvoer 5500 stuks. Prij zen: Kippeneieren f 3.20f 3.50, ben eieren f 2.15f 2.50, beiden per 100 stuks. Voorhaven. Prijzen: f 3.15f 360 per 100 stuks. kinp M N te d. h. nt: H. de B. te irkerk a.d. IJs- i, J. de M. en uhs. 1 d. h.; G. L d. h. i Schiebroek, J. rdam, ieder 2 itterdam f 0.50 II 7—0. 1—2. lag zijn de R. it-Ammers ge- leel-Zwart-juni- bben. (T.F.C.-combina- P.V.V. 2 van wist met 41 speelde Rohda B. een uitwed- i wist daar een en. stbalvereeniging ondag hier een G.S.V. van met 8—1 de te Krimpen en verloor met voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van 1AA Gvdden bÜ verliM AA Gulden bÜ TMn Ivlz van een duim. W een anderen vinteer. ving als antwoord op haar desbetreffend schrijven aan de Nederlandsche spoorwe gen bericht, dat het inderdaad in het voornemen der directie ligt, ingaande de dienstregeling van 15 Mei 1985 de directe treinen Amsterdam W.P.GoudaRot terdam Maas v.v. op te heffen. Binnenkort zijn kostbare herstellingen noodig aan den weg tusschen Breukelen en T blijven indien wordt gestaakt vengenoemde treinen tig gebruik gemaakt Aug. n J. Bruijstena d. van S. Bar lina Anna, d. 3. Je Hoop. en M. G. de lember. iselse, 21 j. en With, 26 j. en Verschijnt Maandag, Woc en Vrijdag. Prijs bij voorui ling: voor Schoonhoven maanden 1.25; p. post Met verzekering 15 Het eiland, waarop nu de stad New ïork staat, word in 1668 aan eemge Ne derlanders verkocht voor 1U hemden, 30 paar koüsen, 10 geweren, 100 kogéls, 30 pond kruit, 30 bijlen ,30 ketels en 1 kope ren braadpan. Gerekend naar de gelds waarde van dien tijd, vertegenwoordigt dit allegaartje nog lang geen f 1000. De tegen woordige waarde van datzelfde stuk grond is op geen millioenen na te benaderen. Om eenig denkbeeld te kunnen krijgen van die waarde is het misschien voldoende het volgende voorbeeld te geven. In het begin van de vorige eeuw werd een stuk grond in New York verkocht vqot 4500 dollar; voor datzelfde stukje betaalde 5 jaar gele den Rockefeller 125 millioen dollar. Die enorme vermeerdering van waarde is niet te danken aan den arbeid van menschen, die den grond zooveel beter en vruchtbaarder hebben gemaakt, maar aan het feit, dat zich op dien grond velen kwamen vestigen. Het zou dus ook billijk zijn dat de verhooging van de waarde eveneens ten goede kwam aan al c|ie men schen, welke thans het stuk grond bewo nen. Dat is echter niet het geval, de waar devermeerdering van grond komt uitslui tend ten goede aan den eigenaar, ook al kijkt hij er nooit naar om, ook al verzorgt m verbetert een ander dien grond. Over dit vraagstuk heeft een Ameri kaan, genaamd Henry George, ernstig na gedacht en zijn leer heeft bij velen ingang gevonden. Die leer bevat in ’t kort, dat de noogere waarde van grond niet ten goede moet komen aan enkele grondbezitters, maar aan het algemeen. Grondrente noemt hij de hoogere opbrengst van grond, vergeleken met de minst vruchtbare grond. Gesteld dat een stuk van grond per jaar opbrengt f2 - der even groot maar boteren grond f 300 en dat aan beide stukken evenveel arbeid en evenveel kosten zijn besteed, dan is het verschil tusschen die twee opbrengsten DE SMID GEARRESTEERD. Krimpen a.d. IJssel. Het onderzoek in zake den brand, die hier Maandagmor gen heeft gewoed in de woning en sme derij van den heer M. E. en waaromtrent melding wordt gemaakt in een bericht op P&g. 4 van dit nummer, heeft sterk den indruk gevestigd, dat men hier met op zettelijke brandstichting te doen heeft. Er hing in het pand een opvallende benzinelucht en bij het doorzoeken van de puinhoopen bleek, dat de matrassen niet benzine warep gedrenkt, terwijl deze vloeistof ook moet zijn gegoten over plan ken van den zoldervloer. In verband met deze ontdekking is de bewoner M. E. gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te Rotterdam over gebracht. Het huis blijkt zeer hoog te zijn verzekerd en E. had ook een assurantie tegen bedrijfsschade afgesloten. Dr. van Rijn uit Rotterdam, die als des kundige een nader onderzoek in het huis heeft ingesteld, heeft een matras en een uitgezaagd stuk plank in beslag doen ne men. 28 j. te Gouda B j. A. Ver- H. M. van Wa- rolijk, 23 j. en g. 17 j. - H. :efk en J. A. het jonge echtpaar Woensdag 3 October in de gemeente te- rugkeeren. In voorbereiding is een feestelijke ont vangst. bracht ds. Hoek en on zijn Advertentiën: 1-6 regels ƒ1.80; elke regel meer 0.20derde plaatsing halven prijs. Adver tentiën worden gratis ge plaatst in „De Gorcumer". j., echtgenoote Gegman, 19 j., Lek). De burgemeester gehuwd. Ouderkerk a.d. IJssel. Gisteren is inde Nieuwe Kerk te Amsterdam het huwelijk ingezegend tusschen den heer mr. F. J van Beeck Kalkoen, burgemeester van Ouderkerk a.d. IJssel, en mejuffrouw J. L. H. de Jong Schouwenburg. Voorganger van de plechtigheid was dr. M. J. A. de Vrijer,, die tol» tekst gekozen had Ephezi- ers 5 vers 33, waarin wij lemu -Zoo dan ook gijlieden, elk in het Hjzondei, oen eigelijk hebbe zijne eigene vrouw alzoo lief als zichzelven: pn de vrouw, zie, dat zij den man vreeze." De bruid is de dochter van den heer mr. L. M. de Jong Schouwenburg, direc teur van een brand waarborgmaatschappij en christelijk-historisch lid van de Prov. Staten van Noord-Holland. De plechtigheid in de Ned. Herv. Kerk werd o.a. bijgewoond door de beide wet houders van Ouderkerk a.d. IJssel. den ontvanger en verschillende leden van het gemeentepersoneel Vermoedelijk zal Bazar „Groene Kruis”. Polsbroek. Aangemoedigd door het suc ces van twee jaar geleden, worlen thans weer voorbereidselen gemaakt tot het hou den van een bazar, ten bate van het Groe ne Kruis. De leiding berust bij een comité, waar van mevrouw Bergsma hot voorzitterschap op zich heeft genomen, terwijl mevr. Van der Goes als eere-prosidente zal optreden, Op de lijsten, door eenige dames langs de huizen aangeboden, wed reeds druk geteekend, zoowel voor bijdragen in geld als in nntura. De bazar zal. zoo mogelijk, vóór 17 No vember worden gehouden. Afscheid en installatie. Willige-Langerak. Dinsdagmiddag onder groote belangstelling de insti plaats van het nieuwe hoofd der school, den heer J. A. Kooman. De leiding van de plechtigheid berustte bij Ds. Westra Hoeksema, Ned. Herv. pre dikant van Mijnsheerenland en oprichter van deze school. Voorts wai burgemeester H. M. Oldenhof t-secretaris, de heer H. v. "wethouders, de heeren H. WINKELWEKEN. De Winkeliersvereeniging „Schoon hoven Vooruit” organiseert winkelweken van Zaterdag 15 tot en met Zaterdag 29 September. De opening heeft Zaterdag middag om 3 uur ten Stadhuize plaats, waarna, zooals gebruikelijk, een muzikale rondgang door de gemeente zal plaats hebben. Tot de verdere feestelijkheden behoo- ren een allegorische en reclameoptocht of gondelvaart, die op Dinsdag 25 September wordt gehouden. In een advertentie in dit nummer doet het bestuur een oproep aan hen die daaraan willen deelnemen. Ammerstol. Vermeldden wij laatst dat hier vele menschen aangetast waren door een eigenaardige ziekte, vooral onder kinderen, thans kunnen wij mededeelen dat deze riekte bijna is geweken, gelukkig ronder kwaadaardige gevolgen gehad te hebben. Ammerstol. Door het vele vliegeren op den Lekdijk gebeurt het wel, dat een vlie ger op het electriciteitsnet terecht komt. Het been en weer slingeren van de vlie ger veroorzaakt dikwijls storingen, met het gevolg dat de menschen soms zonder licht komen te zitten. Voor den monteur is dat niet prettig, daa^r hij zulke storingen steeds in het donker moet verhelpen. Arkel. Gevonden een portemonnaie met een weinig geld. Inlichtingen op het ge meentehuis. 1 DE DIRECTE TREINEN AMSTER DAM—GOUDA—ROTTERDAM. Vervallen per 15 Mei. Gouda De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken ont- en de schoolvereeniging l zema den heer Klei hai (dus f 100) de grondrente. Die grondrente krijgt niet de bewerker van den grond, maar de eigenaar. Er bestaat hier te lande een vereeni- ging, welke er naar streeft, om deze grond rente te doen storten in de alge- meene, in plaats van in een privé-kas en men heeft berekend, dat wanneer zulks zou gebeuren, alle directe en indirecte be lastingen afgeschaft konden worden, daar de opbrengst van de grondrente voldoende zou zijn om onze staatsbegrooting te dek ken. Dit is haast te mooi om waar te zijn, maar ook al zou blijken dat de zij, die dit hebben berekend, zich eenigermate hebben vergist, dan nog blijft er genoeg verbete ring, vooruitgang en verrijking over om deze denkbeelden niet dadelijk te verwer pen. In Engeland, Amerika en Australië heeft de leer van Henry George veel aan hangers verkregen. Zij willen den grond terugbrengen aan de gemeenschap, niet door die verbeurd te verklaren ten bate van het algemeen, maar alleen door de grondrente tp bestemmen voor de gemeen schap. Dat kan geschieden zonder dat de staat zich inlaat met het verpachten van grond en zonder n’euwe bestuursorganen te vormen, alleen door de grondrente te heffen in den vorm van belasting die tenslotte alle andere heffingen onnoodig maakt. De staat zou dus de algemeene grond eigenaar worden, zonder dien naam te dragen en het particuliere smondgebruik zou blijven bestaan Zoolang als de steeds toenemende rijk dom, dien de moderne vooruitgang ons brengt, zegt Henry George, tot n'ets an ders dient dan tot het opstapelen van groote vermogens, tot IJpcscherDing van do tegenstellingen tusschen het Huis van Hebben en het Huis van Ontberen, is de vooruitgang niet waarachtig en kan hij niet duurzaam zijn. KINDERSPEL. Terwijl het 4-jarig zoontje van den heer G. D., wonende aan den Ouden Singel, gistermorgen speelde met eenige kameraad jes, stopte een hunner hem een biggel in de neus. Toen het jongetje trachtte den steen er uit te halen, werkte hij dezen steeds die- jper naar binnen, tot hij er niet meer bij kon. Thuis komende uit de katholieke be waarschool, vertelde een ander vriendje thuis het gebeurde. Zijn vader, de heer A. J. Murk, liep vlug de andere kinderen achterna en ziende dat de neüs van het knaapje sterk was opgezwollen, waar schuwde hij de ouders en bracht de kleine zelf vlug naar een geneesheer, die met een tang het gevaarlijke voorwerp nog tijdig wist te verwijderen, zoodat, dank zij dit snel ingrijpen, erger was voorkomen. AUTO CONTRA VOETGANGER. De heer Van L., wonende aan de Var- kensmarkt, is gistermiddag in de Lopiker- straat door een auto uit Groot-AmmerS aangereden. Het slachtoffer werd zooda nig aan een achouder gewond, dat hi) zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Hij kan voorloopig zijn werk niet verrichten. De politie is er nog niet in geslaagd te weten te komen, wie de bestuurder van den auto is en wie de schuld aan de aanrijding Uadi* REISLUCHTIGE OUftJI i De bewoners van het Ned. Oudenliedenhuis, maken iet. ondanks hun eerbiedwaardigen leeftijd, In 1933 bedroeg het aantal posten van iöleg 743 (v.j. 744), dat van terugbetaling 187 (v.1 j. 198), tezamen 930 (v. j. 942). Het gem'Adelde tegoed, per Spaarder be draagt thans f 220,41 (v. j. f 238,15). In 1933 werden 46 (v. j. 60) gratis boekjes voor jonggeborenen met een eer sten inleg van f 2 door de Spaarbank uit gereikt. Het aantal uitgegeven spaarbusjes be droeg 180, het aantal spaarrekeningen op 31 December 1933 was 899 (v.j. 853). De balans per 31 December 1933 luidt als volgt: activa: Kas- en postrekening f 6214,46 (v. j. f 4268,22. Bank f 81,34 (v. j. f 4311,65), Effecten f 131.385 (v. j. f 132.683.75); Hypotheken f 85.962,40 (v.j. f 86.423,50); Intrest f 2412.43 (v. j. f 1961,59). Passiva: Inleggers f 198.153.54 (v. j. f 203.145.07). Hpscios f 27 902,09 (v. j. f 26.814,75). De reserves bedragen 141/7 (v. j. 13.2) pCt. van het mleggeïs- kapitaal. De balans en verlies- en w’nslrekening werden door het Ned. Spaarbankbureau gecontroleerd. De rente voor 1934 bleef gehandhaafd op 3.6 pCt. ’s jaar. doch er kwam een kleine wijziging in de berekening. Qp de bon. Ouderkerk a.d. IJssel. De gemeenteveld wachter verbaliseerde Zondagavond twee jongens, die lawaai maakten op den La- geweg. Harmelen, welke achterwege kunnen indien de dienst op dit baanvak wordt gestaakt. Bovendien wordt van bo- slechts een zeerma- oo en worden de zelf- kosten door de opbrengst niet meer ge dekt. De slechte economische uitkomsten van ons bedrijf, zoo vervolgt de directie, no pen ons de uiterste zuinigheid te betrach ten en het is dan ook niet gewettigd ge noemde treinen te handhaven. De directie kan geen aanleiding vinden uitbreiding te geven aan den treinenloop tusschen 12 en 13 uur van Rottterdam naar Gouda. Er vertrekt thans een E. M. trein 12.14 van Botterdam Maas, ver volgens een stoptrein ten 12.81 en op Za terdagen een sneltrein ten 12.55, waar mede h.i. het verkeer voldoende bediend 18 Na deze mededeeling heeft het bestuur der Goudsche Kamer zich met het bureau van do Rotterdamsche Kamer verstaan, ten einde te trachten, hetzij gezamenlijk, hetzij afzonderlijk, tegen de plannen der Ned. Spoorwegen stelling te nemen. Jutphaas. Bij Kon.’ besluit is benoemd tot hoogheemraad van het hoogheemraad schap van den Lekdijk Benedendams jhr L. E. de Geer van Oudegein alhier. Nufsspaarbank. Lekkerkerk. Aan het verslag van de Nufsspaarbank ontleenen wij de volgende gegevens: In 1933 werd aan spaargelden ontvangen f 38.058.54 (v.j. 33.400.13) en terugbetaald f 44 737.82 (v. j.! 47.843,08), zoodat in 1933 minder werd ingelegd dan terugbetaald f 11.679,28 (v. j. 1 13.936,80). Voorts werd per 31 December aan rente over 1933 op de jaarrekeningen bijgeschre ven totaal f 6687,75 (v. j. f 7318,06). Het spaarderskapitaal. bij den aanvang van 1933 groot f 203.145,07, vermindprdc dientengevolge met f 4.991,01 tot f 198.158,54. misbare zegen voor nieuwe faak toe. Hierna richtte spr. het woord tot nieuwe hoofd, den heer Kooman. Het is een gewichtige taak voor het eerst als hoofd op te treden, zeide spr. en heette den heer Kooman namens bestuur en ver- eeniging hartelijk welkom, hopende dat hij met zijn aanstaande vrouw onder den zegen des Heeren het goede zal zoeken voor de school, tot heil voor de kinderen en een goede opgang in de gemeente. VervolgSta sprak de burgemeester na mens het voltallig gemeentebestuur. Spr. schetste hoe in de 41/» jaar die achter ons liggen, het gemeentebestuur geen bijzon dere bemoeiing had met het schoolbestuur, wat bewijst, dat alles goed ging. De ver houding tusschen het hoofd, der chr. school en het hoofd der openbare school bewijzen eveneens dat het gemeentebestuur dpu heer Klei met leedwezen ziet vertrek ken, ten eerste om zijn persoon en ten tweede om zijn werk, want het onderwijs staat hier op hoog peil. Namens het ge meentebestuur dankte spr. den heer Klei voor de goede samenwerking en wenschte hem en zijn gezin ook in Scherpenzeel Gods zegen toe. Vervolgens richtte de burgemeester na mens hel gemeentebestuur een woord van welkom tot den heer Kooman en hoopte dal de goede verstandhouding die bestond zal voortimen, inzonderheid in deze tijd, waar steeds nieuwe belastingen ons druk ken en alle uitgaven moeten worden be perkt. Spr. hoopte, dat het nieuwe hoofd in samenwerking met het bestuur de be zuiniging zal betrachten op het onderwijs. Spr. besloot met den wensch, dat de heer Kooman zou mogen arbeiden, nipt in eigen kracht, maar in de kracht Gods. Daarna kwam de heer Klei aan het woord. Allereerst dankte spr. voor de waardeerende woorden van Ds. Westra Hoeksema. Zich vervolgens tot het bestuur en de ouders richtende, hoopte spr., dat in de toekomst de school zal groeien en bloeien en dankte voor de hartelijke woor den van den burgemeester en het gemeen tebestuur voor de prettige samenwerking. Hierop wendde spr. zich tot het nieuwe hoofd ^en moedigde den heer Kooman aan om zich geheel te geven aan zijn werk kring. Spr. wensphte hem en zijn aan staande vrouw ’s Heeren zegen toe. Ten slotte sprak de heer Klei een woord tot mejuff. van den Berg, met wie hij ruim i'/j jaar in goede samenwerking mocht arbeiden. Spr. dankte de onderwijzeres van harte en hoopte dat zij met den heer Kooman op dezelfde wijze mocht samen werken in het belang der leerlingen. S; dankte ook namens zijn vrouw voor gastvrijheid, die hij altijd en overal pn" ten had on die een dankbare herinnt-i. zal blijven in Schernenzpel. Het nieuwe hoofd, de heer Kooman. dankte alle sprekers voor hun woorden en wenschen. Spr. hoopte met Gods hulp te beginnen en te blijven arbeiden onder Zijn zegen. Tot slot L.v.vL‘« het gemeentebestuur en en sloot met gebod. Daarna werd thee rondgedipnd en cele- cenheid gegeven tot verdere kennismaking met den hepr Kooman en tot afscheid ne men van den heer en mevr. Klei. Mej. Van den Berg en mej. Anna Kooi man hadden de school feestelijk versierd. IES. Hervormd igenwoordig, ieder jaar hun uitstapje. Oofc dit jaar is niet van die lofwaardige gfew^onte afgewe- ken. Gistermorgen, kwart oifer acht, re-^ den acht auto's voor, oudjMI, Verpleger» en bestuursleden stapten lu &i met totaal 36 personen (de chauffeurs meegerekend) ging men op pad. Via Goj*inchem ging liet naar Breda. In Prinoenlfege werd de koffie gebruikt. Voorts werd Tilburg met een bezoek vereerd, en vandaar togen reizigers naar Den Bosch, waar zij de St. Janskerk bezichtigden. Het middagmaal gebruikten ze in hotel „Noord-Brabant". Over Zalt-Bommel, Geldermalsen (weer koffie), Culemborg, Vianen enz. bereikt» men 's avonds kwart over acht Schoon hoven weer. De oudjes hadden een genoeg lijken dag beleefd, alles was naar wensch verloopen en er hadden zich nergens in cidenten voorgedaan. Een woord van lof komt den heer E. van Dijk toe, die geheel vrijwillig bij de Schoonhovensche burgerij heeft aange klopt om bijdragen voor dit uitstapje, en de gulle gevers behoeven van hun bijdra gen geen spijt te hebben. DE SPOORWEGDIENSTREGELING. Als antwoord op een schrijven van de Goudsohe Kamer van Koophandel over do tramlyn GoudaSchoonhoven, heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen medegedeeld, dat aansltkiting to Gouda van den beurstrein, die daar thans 17 48 uur aankomt, op den tramtrein van 17.4^ uur naar Schoonhoven, niet tot stand kan worden gebracht. De tramtrein, die nu om 18.32 uur van Schoonhoven naar Gouda vertrekt, zal met ingang van 7 October a.s. 57 minuten worden vervroegd. „NOSOKOMOS”. In hotel „Belvédère” heeft gisteravond de installatie plaats gehad van de com missie. die indertijd is ingesteld ten be hoeve van het contact tusschen de con tribuanten en het bestuur van het zieken fonds „Nosokomos”. De installatie geschiedde door het da- gelijksch bestuur van „Nosokomos", be staande uit de heeren S. v. d. Oever, voor zitter; N. M. van Diest. secretaris en J. F. van Sierenberg de Boer, penningmees- Tot voorzitter en secretaris van de com missie werden resp. benoemd de heeren G. Peerbolte en A. v. d. Vlist. COLLECTE CRISIS-COMITE. De Zaterdag gehouden collecte voor PJaateelijk Grisiscomité heeft f 54.73 op- gebraóhL school heeft geschonken in 8 jaren, moet ook op dit oogenblik onze dank zijn: Tot hiertoe hooft de Hoere ons geholpen. Spr. eindigde met de belofte: De Heere laat niet varen het werk zijner handen. Daarna richtte spr. een woord van af scheid tot den heer en mevr. Klei. Spr. schetste den heer Klei als de rechte man op de rechte plaats. Naméns het bestuur _JteïÜk dank wenschte den scheidende Gods rijke. zijn gezin en iren aanwezig >f, de gemeen- d. Weerd en de Hakkesteegt en J. A. Pronk. Voorts de beroepen candi- daat der Ned. Herv. Kerk, de heer De Leeuw, van Zegveld. Ds. Westra Hoekzema opende met het zingen van Ps. 103 1 en na lezing van 1 Samuël 7 ging hij voor in gebed. Vervolgens uitte spr. zijn groote blijd schap voor het feit, dat hij thans voor de derde maal aan deze school een mijlpaal mocht oprichten. Ruim 8 jaar geleden mocht spr. do chr. school openen en na ongeveer 4 uur had hij de eer om den heer Klei als hoofd to installeeren. Thans staat spr. gereed om den heer Kooman zijn nieuwe ambt op te dragen. Naar aanleiding van 1 Sam. 7 toeken de spr. hoo Samuël do owerichte stopn noemde ,.Eben Haëzer” uft jachtig zijn de aan de weldaden die God aan deze 15 j.. geh. met 72 j., weduw-

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 1