Gemeenteraden. t Burgerlijke Stand Plaatsel 4 2000«GnUg Loop der bevolking,j Lexmond. 6 No. 6403. HARTELIJKE BEGROETING. Nil onver- Ammarttol. Brinker en gezin 21 j. A. Groen, 25 j. en A. Gekro. der Kraan, 82 ja&r, Tot leden der commissie tot Bouland van Bergambacht; J. van nf Mes ABONNÉ’S, <1 alle stemmen verkregen te hebben, zoodat deze benoemd wordt.. Volgt de aanbieding der gemeente-reke- ning 1933. T«. 1-2— 2-.- van Delft. M. Slob naar Polsbroek; D. A. Brink en echt- GROOT-AMMERS. Over de maand Aug. Ingekomen: H .de Pater van Lekker- kerk; M. Bikker van Hoog-Blokland; A. - - - E. Tron- De bevolking van Amsterdam en andere plaatsen heeft de Konip^^ey de Prinses bü den terugkeer in het vaderland allerhartelijkst begroet. of niet langer termijn kan worden gehuurd, de voorzitter ontkennend ant woordt. De oud-burgemeefiter wil het ge bouw beslist niet op langer termijn ver huren. De heer Kooijman merkt op, dat, als de nood aan den man komt, het nog ,wel mogelijk is, het leegstaande school lokaal tot secretarie in te richten. Oud-Alblas. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 30 Augustus. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer W. Boudet van De Leeuw heer A. Kooijman, ambtenaar ter secreta- iden de sala- rie; 2. de heer Frans de Jong, gemeente- m pre- ontvanger. B. A. Bij stemming blijkt de heer Kooijman Leeuw bestuur. Deze zaak zal in B. en W. nader worden bekeken. Daarna informeert weth. D den Bouter op welke gronc risverhooging en het toekennen vai eentiegeld aan de leden van het door Ged. Staten niet worden goedgevon den. Als antwoord daarop leest de voor zitter desbetreffende missives van Ged. Staten voor. De voorzitter zal deze zaken nog eens ter griffie bespreken. Weth. Hoejenbosch merkt op, dat bij de toepassing vin de uitkeeringen voor ziekenfondsen en ziekenhuisverpleging moeilijkheden zullen worden ondervonden, zoodra iemand ziek wordt, valt die per soon piet meer onder de steunregeling en kan ook geen bijdrage in de premie voor ziekenfonds worden verstrekt. Nog meer van dergelijke gevallen zijn te noemen. De v o r z i 11 e r deelt mede, dat de doktoren en de maatschappij voor zieken huisverpleging te Gouda een onderhoud hebben gehad met het reeultaat dat er een vergadering zal worden gehouden, waarin een en ander onder de oogen kan worden gezien. Op deze vergadering wacht men thans. Hierna sluiting. WADDINXVEEN. Over de maand Aug. Ingekomen: L. Bijlsma, van Goirle naar Prins Hendrikstraat 25 J. Groeneveld, van Stolwijk naar Noordeinde 141 Nic van Vliet van Stolwijk naar Noordeinde 81 G. v. d. Velden van Gouda naar Bode- graafschenstraatweg 23 J. Dompeling, van Leiden naar Bodegraafschenstraatweg 23 F. van Kooten van Gouda naar Zuidkade 172 I. Oprel, van Rozenburg naar Henegouwerweg 67. Vertrokken: W. Hostschaffer, van Bur gemeester Trooststraat 112 naar Rotter dam. G. Roos van Bodegraafschen straatweg 3 naar Gouda. C Alblasserdam. „Excelsior”, direc Olderen en de g< ning Baart Kunst' wer te Kinderdijk September bij gui geven op hot ter re en Zn. te Kinderd muzieknummers, I nering aan den sli J. H. Kessels, zal bombardement en Alblasserdam. A den correspondent 498 werkloozen or dan de vorige weei De eerste A laarsvereeniging een onderling vise De uitslag was: D Snoo 2e pr.; W. I 4e pr. en A. Herw Siegfried Bergambacht. 1 hier gevestigde I* „Siegfried”, onder teur G. Vermeer oj te Utrecht in het r gen den eersten p ren medaille, ges gemeester van Uti heeft deze vier rui en de heerpn G. C P. Voorsluijs) geci succes. Tevens be vierden prijs in viertallen, wat gezi ging van de beste ook een mooie pre talrijke prijzen di seizoen heeft behas goede discipline en Bergambacht. Or de pluimveevereenij kippeneieren besteei 100 stuks. De collecte v< zen in Nederland h Gevonden: ee je. Inl. bij den gen Zatcrdagavoni de nieuwe standpla met een concert do ging „Excelsior” w Bergambacht. De E van Erkde Bi Rondvraag. De heer Termast vraagt of er op de secretarie wel voldoende personeel aan wezig is. M.a.w. kan de heer Kooijman het werk alleen wel aan? De heer K o o ij m a n zegt dat hij hoopt de wagen in het spoor te houden. Met hulp is men direct niet klaar. Spreker zal wanneer hij het alleen niet aan kan, waarschuwen. Daarna volgt sluiting. Verschijnt Maai en Vrijdag. Prijs ling: voor Schc maanden 1.25 Met verzekering De voorzitter herinnert er aan, dat in de vorige raadsvergadering beslo ten is met de Gekro een contract inzake de destructie van vee en vleesch te slui ten .hetgeen inderdaad is geschied. Na dien hebben diverse instanties een nieuw contract ontworpen en wel zoodanig, dat alle gemeenten het kunnen afsluiten. Bij eventueele geschillen kunnen de gemeen ten dan één lijn trekken. De Gekro is be reid dit nieuwe contract aan te gaan en het onde als vervallen te beschouwen. Z. h. st. wordt aldus besloten. De commissie, belast met het onderzoek der gemeente-rekening 1933, adviseert te besluiten tot voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening. Conform dit advies wordt z. h. s. beslo ten. Gemeenteraadsvergadering op Donder dag 6 September. Afwezig de heeren G. v. Harten, P. Stigter en D. de Bruijn. De voorzitter opent de vergadering waarna de notulen worden vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan van diverse goedkeuringsbesluiten. De verordening op de legesheffing is van den minister teruggekomen met de op merking, dat de bedragen, in die verorde ning gemeld, te laag zijn. B. en W. heb ben zich thans nader met Ged. Staten in verbinding gesteld. Van‘den minister van socale zaken is bericht ontvangen dat tot uitbetaling van de reiskosten naar de werkverschaffing over 1933 kan worden overgegaan. Bezwaren van Ged. Staten. Ged. Staten hebben bericht, dat geen bij drage in de kosten van de gemeentehuis houding zal worden verleend, aangezien een extra-bijdrage in de kosten van steun enz. wordt ontvangen .Met de salarisver- hooging, in verband met het imperatief pensioensverhaal van 10 pCt., kunnen Ged. Staten niet accoord gaan. Eveneens maakt dit college bezwaar tegen het toe kennen van presentiegeld aan de leden van het Burgerlijk Armbestuur, tevens het orgaan belast met de steunuitkeerin- gen. Geen bezwaar ontmoet het verleenen van gemeentelijke bijdragen in de premiën voor ziekenfondsen en ziekenhuis verple ging. t Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Enkele verzoeken om ontheffing van schoolgeld, dienst 1934, worden ingewil ligd. Volgt de vaststelling van het kohier der hondenbelasting, belastingjaar 1934. i Naar aanleiding van een circulaire, dal de verantwoording van de distributie van margarine en vleesch in blik door de ge- meenterekening moet loopen, wordt z. h. s. vastgesteld een wijziging van de begroo- ting van het gemeentelijk electriciteitsbe- drijf 1934. Rondvraag. De heer G. de Bruijn feliciteert het ’college van B. en W. met het succes, dat behaald is inzake de verhooging van den steun. Hierna ontstaat eenige discussie tus- schen den voorzitter en’ weth. De den Bouter inzake het admi nistratief beheer van het Burgerlijk Arm- I I functie de wethouders aanbevelen: 1. do Ondertrouwd: J. H. van den Berg, 30 j., en T. Ma Hilbrands, 24 j. Getrouwd: A. Slappendel, 24 j. en B. v. Es, 25 jaar. Overleden: J. van wed. v. V. v ,d. Klij. WADDINXVEEN. Sept. Geboren: Gerrit, z. van K. Hollander en A. G. de Waard. Hermanus, z. van P. Metselaar en M. Anker Adriaan, z. van J. Appel en A. W. Vermeij Jan Bas liaan, z. van T. P. Radder en M. K Vis ser. Emma Alida, d. van J. Kraijesteijn en A. H. Lekkerkerker. Ondertrouwd: W. J. M. Nieuwelink en J. A. van Tilburg H. Koren en M. Borg. IJSSELSTEIN. Sept. Geboren: Leendert, z. van G. H. Verweij en C. v. d. Veer. Henk, z. yan F. de Vos en M. J. Th. v. d. Linden V- ca Maria Magdalena, d. van W '1 en B. M. van Dommelen 01. I H. Renes en T. Jaarsveld. - se, z. van R. J. J. de Bri i (Dijk. Vrijdag 7 September vergaderde de gemeenteraad. Alle leden zijn tegenwoor dig- Voorzitter de heer J. Scherpenzeel, lo co-burgemeester. De voorzitter opent met gebed Aangaande de notulen brengt de heer Jac. de Jong dén-waarnemegd secre taris een woord van lof 'voor1 de zoo trouw weergegeven notulen van de1 afscheidsver- gadering. Spr. noemt hef' zeer 'verstandig om zulke besprekingen zoo volledig moge lijk weer te geven. Weth. Versluis sluit Zich hiérbij aan en verschillende leden betuigen hun in stemming. Ingekomen zijn: Een schrijven van het Prov. bestuur betreffende de regeling van den secretaris en ©en rapport van den Keuringsdienst van Waren. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens vragen de wethouders goed keuring van den raad voor het huren van de secretarie tegen f 3 per week, zonder verlichting, verwarming en schoonhouden, met één week opzegging. Enkele moeilijk te missen meubelen tot een totaal bedrag van f 55 'zullen worden overgenomen. De heer Ter maat vraagt, op waarop het nazien van deze rekening worden de volgende personen aangewezen: de heeren van Dijk, J. A. Bikker en Jac. de Jong. De rekening sluit als volgt: gewone dienst ontvangsten f 66.926.99, uitgaven f 55.113.87, batig saldo f 11.818.12. Kapi- taaldienst: ontvangsten f 10.201.69, uitga ven f 10.109.97, batig saldo f 7.72. De heer K o o ij m a n licht toe, dat de ze dienst is geopend met het batig saldo van 1932, zijnde pl.m. f 15.000. Thans be draagt het saldo f 11813.12 en hoe mooi dit cijfer ook lijkt, in den grond der zaaK eindigt deze rekening met een nadeelig saldo daar de inkomsten de uitgaven niet hebben kunnen dekken. Nochtans loopt het met deze rekening nog wel af en zal bij de volgende begroetingen moeilijker gaan. ALBLASSERDAM. Sept Geboren: Hugo, i. van J. J. Gouds waard en G. Ooms Pieter, z. van J. Meerburg en M. C. van der Straaten Klaas, Z. van C. de Keijzer en J. Breed- veld. Willem, z. van H. V.isser en J. Hoek. Ondertrouwd: J. Ridder, 24 j. en G. P. Vermeulen, 25 j. D. de Knecht, 24 j. en T. Verwoerd, 24 j. Overleden: A. Klijnjan, 85 j;, weduwe van J. van den Berg. CAPELLE a.d. IJSSEL. Aug. Geboren: Maria Elizabeth, d. van M. J. Oudshoom en G. Jongbloed. Cornelis, z. van W. B. de Leeuw en G. H. Schou ten. Alida Maria, d. van H. Brand en A. L. v. d. Voorde Adriaan, z. van L. van Wijngaarden en A. v. d. Graaf. Overleden: A. E. Bom, 8 j. GIESSENDAM, Augustus. Geboren: Marinus, z. v. M. Boom en M. de Bruin Hubert, z. v. A. Bakker en C. Rietveld Mauritz Cornelis, z. v. A Vlot en A. Boom. Ondertrouwd: G. de Ruiter, oud 26 jaar en A. Bakker, oud 22 jaar. Overleden: M. M. Heijkoop, oud 61 j.; echtgenoote van W. van Houwelingen A. Ambagtsheer, oud 81 j., weduwe van P van Wijngaarden. GROOT-AMMERS, Augustus. Geboren: Pel, z. v. C. J. Kortlever en J. Peter, z. v. K. Hakkesteegt Een biltere en zooals we gemel het jaanerslag De dichter van troerde versjes 1 fen ook aan gei lijke misbruik di de giften der lief in *t verleden lig met de liefdadi; 8.29”, waervan c larissen genoten mongebracht om buiten te zenden, en men mocht hc uitzondering was traal archief hei vreezen dat zoo'r locteerde geld vri genoemde jaarvei groot aantal zoo vereenigingen nii lichting gepleegd die vereenigingen en dat maakt hp want nu toch bli, vereenigingen de zij, zooals Genti „permanent” sind bliek oplichten” holang van bestu nauw betrokken heel gewoon vers vereenigingen te inzamelingen mei of m.a.w., dat va komen, aanmerke niet fen bate kon gecollecteerd is, i bestuursleden en ten” verdwijnt. Dit kwaad wei eerste plaats het 1 zichzelf en verder dat deze publicat P. Stigter en B. Bouter. Overleden: A. de Kovel, oud 82 j., we duwnaar van A. van Eijl. KRIMPEN A. D. LEK, Augustus. Ondertrouwd: P. N. Britsemmer, 23 j. en L. Sala, 21 j. A. Groen, 25 j. en A. Potuit, 25 jaar. Overleden: Joh. Visser, 67 j., echtge noot van A. D. Kooijman. NIEUWPOORT Augustus. Geboren: Pietertje, d. v. G. Monteban en P. Maasland Bastiaan, z. v. B. v. Wijk en L. J. Donk. Overleden: J. Schep, oud 74 j., echtge noot yan B. Rozendaal. REEÜWIJK, Augustus. Geboren: Gijsbertus Jacobus, z. v. Chr. v. Bekkum en M. K. v. d. Weijde Hen drik, z. v. H. Vink en W. Voskamp. Ondertrouwd: M. van Es, 24 j. en J. Schouten, 20 jaar. 1 De heer Ter maat deelt deze meening niet. Door het schoollokaal tot secretarie in te richten, zou men verschillende ver eenigingen, die thans er vergaderen, op straat zetten. De heer K o o ij m a n antwoordt, dak het belang der gemeenschap in dit gevai voor het particulier belang gaat. Weth. Versluis vindt het ’t beste, thans van de gelegenheid gebruik te ma- ,ken. Moet men onverwachts uit de secre- tarie, dan kan men altijd nog verder zien. Besloten wordt de wethouders te mach tigen hun voornemen ten uitvoer te bron- I gen. I Aan de orde komt dan de benoeming 1 van een tijdelijken -secretaris, voor welke chet van Schoonhoven; A. Blokland van Langerak, A. Teerds van Hilversum en A. van Holten va Vertrokken: den Braven en zoon naar Meerkerk; Maat naar Langerak; T. genoote naar Amsterdam. HEI- EN BOEICOP. Over de maand Augustus. Ingekomen: G. J. B. Bouthoorn, chauf feur van Utrecht, inw. bij wed. W. den Vertrokken: W. Verhoef, arbeider van no. 127a naar Leerbroek, inw. bij de wed. Jan van Vlietwijk; M. G. den Hertog, dienstbode, van no. 132 naar Leerbroek, Dorp, inw. bij A. van Iperen, gemeente veldwachter; J. W. Hekman, slagers knecht van no. 134 naar Hoorn, Groot Oost 94, inw. bij H. Dontje, slager. LANGERAK. Over de maand Aug. Ingekomen: H. de Zeeuw en echtgenoote van Ameide; A. Maat van Groot-Ammers, J. Buijs van Nieuwerkerk a. d. IJssel. Vertrokken: A. Jansens en echtgenoote naar Soest; C. Roodhorst naar Ameide; C Maat naar Gttoland; A. Blokland naar Groot-Ammers. LEERBROEK. Over de maand Aug. Ingekomen: C. Steijsiger van Hagestein naar Middelkoop 27; W .Verhoef van Hei en Boeicop 127a naar Weverwijk 191; A. Kars, van Ameid, Dam A 316, naar Mid delkoop 74; G. J. Versluis, van Ameide, Zouwendijk C 85 naar Middelkoop 81; M. C. den Hartog, van Hei- en Boeicop, Nieu we weg 132 naar Dorp 118. Vertrokken: A. de Bruin van Dorp 126 naar Herwijnen C 71; A. J. van Rossum van Kanaaldijk 12 naar Renkum, Tuinlaan 21 Heveadorp; J. den Oudsten van Mid delkoop 46 naar Vianen, Bolgarijen; B. G. Westerhout van Dorp 118 naar Schoonre- woerd; L .van Zessen van Weverwijk 194 naar Nieuwland, Breezijde 35. NIEUWLAND. Over de maand Aug. Ingekomen: A. van Genderen van Meer- 't, den Dool A 100 naar Geer 125; L. Zessen van Leerbroek, Weverwijk 194 laar Breezijde 35. Vertrokken: G. van Hoorn van Breezij de 15 naar Culemborg, Buiten 56 b ;W. Heikoop van Geer 121 naar Buurmalsen. NIEUWPOORT. Over de maand Aug. Ingekomen: H. Maat van Hekendorp: H. J. van den Berg van Schoonhoven; G Slob van Staphorst; P. van de Weerdt van Gouda; A .W. Voormolen van Mons'er. Vertrokken personen: B Boer en gezin naar Rotterdam; Jan Heijkoop en gezin naar Rotterdam. REEÜWIJK,. Over de maand Aug. Ingekomen P. Molenaar en gezin van Gouda; J. A. Keijsr van Brussel. H .de Zeeuw en gezin van Rotterdam; C. J v. Dam van Gouda; B. E. Rohrbeek van Am sterdam; P. L. Brinker en gezin van Amersfoort. Vertrokken: L. Eikeleboom en gezin naar Gouda; L. P. Mersie naar Den Haag; F. E. Sonneger en gezin naar Oss, S. van Schaik naar Benschop. REEÜWIJK. September. Gevestigd: J. Oosterwijk, van Gouda; A. de Knikker, van Gouda; G. van Dam, van Delft; G Hendriksen en gezin, van Gou da; G. van der Horst, van Haastrecht; G. M. Bunnik, van Alphen a d. Rijn. Vertrokken; H. Kroon, naar Gouda; G. van de Blankevoort en gezin naar Schie- broek; P. Rijlaarsdam naar Ginniken. SCHOONHOVEN. Over de maand Aug. Ingekomen: W. H. Bron, z.b., van Nij megen, Ubbergscheveldweg 119 in ,Oude Singel 172; H. Rehorst, electricien, van Boekel, Kerkstraat B 93 in Opweg 24; W. den Butter, bakker, van Nieuw-Lekker- land D 214 in Haven 16; D. Schmidt en gezin, Rijksambt. P.T.T., van Reeuwijk, Weth. Venteweg H 150 in Koestraat 112; J. J. J. Verroen, bakker, van Vleuten, Dorpsstraat A 210 in Lopikerweg no. 20; R. J. J. van Resteren, filiaalhouder, van Wormerveer, Warmoesstr. 88 in Haven 12 A. M. v. d. Zwaard (echtgen. van R. J. J. van Kesteren), van Aalsmeer, Zijdstr. 45 in Haven 12; J. Looren de Jong, d.b., van Heemstede, Heerenweg 180 in 01. v. Noortplein 38; M. N. v. d. Hek. z.b., van Streefkerk, A 40 in Stadhuisstraat 16a; N. A. Rietveld, z.b., van Den Haag, Roelofs- straat 21 in 01. v. Noortplein 2; Th. M. Fransen, z.b., van Den Helder in Halve Maan 29; W. Verboom, kantoorbed., van Waddinxveen, Burg. Trooststr. 105 in Koestraat 103; J. Maarsingh (echtgen. W. Wesseldijk), van Onstwedde, Hoofdstraat 112, in Korte Dijk 10; H. Hoogendonk en echtgen., Rijksbakenmeester. van Bergam bacht B 127 in Oranjestr. 14; L. M. Borst en kind, van Mijdrecht, A 331, in Haven- str. Wal 60; J. de Bruijn, z.b van Am- merstol No. 22 in Koestraat 109; A. M. Murck, Hoofd R.K. school, van Beek, Mo- lenstr. 32 in Wal 32; H. A. Beekhuizen, sergeant radio-telegrafist, van Tjimahi Java in Jac. v. Beierenstr. 12; J. J. Gor- ré, employé B. P. M. van Balik Papan Borneo, in Haven 24. Vertrokken: G. A. Roeleveld, onderwij zer, van 01. v. Noortstr. 22 naar Den Haag Gouveneurslaan 509: G. Noomen, contro leur R. v. A., van Korte Dijk 10 naar Will'ge-Langerak A 87a: M. M. J. Kamp, d.b., van Lop’kerstr. 38 naar Oss, Heuvel 52; J. Geursen. werkmeester N.S., van v. Noortstraat 8 naar Willige-Langerak; A. Oudenes en gezin, colporteur, van Lo- leden. Voorzitter de heer W. Boudet Dam, burgemeester. Na opening worden de notulen anderd vastgesteld1.' Blijkens een proces-verbaal van kas-op- name bij den gemeente-ontvanger ia alles in orde bevonden. Uit het rapport van den keuringsdienst van waren blijkt, dat één proces-verbaal is opgemaakt. Voorts is ingekomen het verslag van het electrisch bedrijf te Dordrecht en het rapport betreffende het wegenplan van de Alblasserwaard. Medegedeeld wordt, dat de koninklijke goedkeuring is verleend aan de jaarwedde- regeling van den veldwachter voor den tijd van 5 jaar. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Daarna komt aan de orde de jaarwedde- regeling der lagere ambtenaren. Toegege ven wordt, dat inplaats van 3 pGt. op de allerlaagste wedden pGt. verlaging kon worden toegepast. Dit betreft de des tijds ingestelde tijdelijke korting van 3 Besloten wordt nogmaals te trachten de laagste ambtenaren van de totale 3 ontheven te krijgen. Dit betreft 3 ambte naren met een gezamenlijk salaris van f 291. Vervolgens wordt de gemeente-begrooting 1935 pikerstraat 5 7naar Apeldoorn, Burglaan 29; H. J. v. d. Berg, d.b., van Oude Ha ven 34 naar Nieuwpoort, p.a. J. Baron Dzn.; M. Gaillard, z.b., van Oude Haven 30 naar Delft, v. d. Heimstraat 1Ö; G. Eijkelenboom, sigarenmaker, van Haven- str. Wal 16 naar Bergambacht 129b; P. de Jong, z.b., van Tol 7 naar Den Haag, de ‘la Reijweg 382; J. de Hoop ett gezin, z.b., van Lange Weistr. 8 naar Giessen- dam B 46; J. P. van Ipenburg en gezin, z.b., van Oude Singel 152 naar Den Haag, Trebelstraat 95; H. B. Schouten, schilfler, van Haven 22 naar Delft, v. d. Spiegel- str. 29; Fr. K. H. Gordes, d.b., van Dam 4 naar Bergambacht, Benedenberg; A. Bruggeman, z.b., van Voorhaven 4 naar Utrecht, Kerkstraat 7; P. Chr. Straver, on derwijzeres, van Wal 32 naar Amby; G. Bouwmeester en gezin, assuradeur, van Oude Haven 9 naar Bussum, Mecklen- burglaan 68. STREEFKERK. Over de maand Aug. Vertrokken: M. N. van der Hek, echtg. van G. de Hoop van A 40 naar Schoonho ven; A. C. Aaldijk, echtg. van B. Mole naar van B 142A naar IJsselmonde. aangeboden. De voorzitter deelt mee. dat deze begrooLng tot vooronderzoek reeds op hun verzoek aan Ged. Staten toegezonden. Deze aanbieding is dus eigenlijk meer een vorm, daar deze begrooting vóór 1 Sept, moet worden ingediend bij den raad. De cijfers zijn: gewone dienst: ontvangsten en uitga ven gelijk, namelijk f 40.747,59.Als reser vepost staat een bedrag van f 1197,18 aan gegeven. Aan het Burg. Armbestuur wordt een subsidie verstrekt groot f 4500. Aan werkloozensteun f 9500, benevens f 500 voor werkverschaffing. Als bijdrage van het rijk in de werkloozensteun is geraamd f 7410. Hierna worden enkele wijzigingen der legesverordening vastgesteld. Volgt de vaststelling van het suppletoir kohier hondenbelasting. Volgen enkele af- en overschrijvingen op de begrooting 1934 w.o. ook een verhooging van de post werk verschaffing. De voorzitter licht toe, (jat nu pas blijkt dat de werkverschaffing voor deze gemeente veel te duur was. Dit is voor een gemeente als Alblasserdam niet vol te houden. De voorzitter leest hierna voor een waarschuwend schrijven van het centraal archief van het inlichtin genbureau te Amsterdam, waarbij de ge meente is aangesloten betreffende een ze kere Zevenga van Kommennerland, zich uitgevende als assuradeur, die zijn kanto ren houdt of gehouden heeft te Schie- broek, ’s-Gravenhage en ’s-Gravenzande en die oorspronkelijk afkomstig is uit Gro ningen. Hij geeft zich ook uit voor direc teur. Wanneer men eenig geld stort, wor den er te verstrekken bedragen in uitzicht gesteld, waarvan men van de 10 keer 9 keer het slachtoffer is. Men zij dus op zijn hoede. Vervolgens deelt de voorzitter me de, dat nieuwe verkeersborden moeten worden aangeschaft om de maximum snelheid te regelen. De heer J. Jongeneel acht het beste dit maar te laten loopen. De S e c r e t a r i s: En als men dan bekeurd wordt voor te hard rijden, dan kan men zich erop beroepen, dat er geen borden staan die de maximumsnelheid aangeven. Hierna sluiting.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 5