SLIEDRECHT en! SCHOONHDVENSCHE COURANT Plaatselijk Nieuws G. A. DE GROOT I Stadsnieuws (Motoren nrichting ëïkëïk^B 9 f0-50 15® sin gen. IJ STAND e, alle Notaris- ic.hrijving van schepen, inboe- lasting, vertrou- n. n Polis- ïldig in! iel gratis om ie bijzondere Te veel menschen? ACHT BLADZIJDEN MAANDAG 17 SEPTEMBER >1934 Telof.. 20. Tol.-Adres: Vannooten. S. 4. W. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN. HAVEN 25 Postrekening 13763. ‘yama’s, ook Pierson, een clame, waar- TALAGES!!! we K. ie bijzondere vangt men uolgeplakte uit,? olis-Thee zijn n om honderd tuangen? en uitgekeerd ‘H of ombouwen, idio-Centrale.— ,evens ieder jaar i! Zeer mooie z. Complete I M HAAR SAS tDER BUTAGAS. ook opgegeven. DE UITGEVERS. el eens een toe- loogte te blijven laat verbouwen. Schoonhoven snnan en "IS Ier - op inkelier Har- aierij - Aanleg (racht-Installatie n Snij-Inrichting adres: CHOONHOVEN - Telefoon 46 Moes INHOVEN e stoffen in .rlil 3 in den Tilburg ■1 zanger B||| 's. Duo's H||! kinderen ^Mgj kt Uwe Bg||| tot.3tiur I j bij wien men Advertentiën middags zich op straat. Deze winkel- 1 en Nijvpr- commissie van bijstand uu utsiuurMBueu, ue neeren jnorr Jong werden herbenoemd. Dinsdj zer bestaat er tusschen 79 uur gelegenheid voor de te geven in de school Schapen- Gebr. Visser f 685; P. de J. A. v. Kwanters Visser I E L, EL 100 ïrdamsche Vee- lefoon 13475. Gevestigd 1925. regels ƒ1.30; 0.20; derde prije. Adver- I gratis ge- f ircumer”. Onze agent voor Sliedrecht is de Heer A 255 zich kan opgeven als abonnee en waar en Drukwerken kunnen worden NO; 6404.ACHT BLADZIJDEN MAANDAG 17 SEPTEMBER .1934 66e JAARGANQ NIMLAD VOORZUIDtiDLIAND EN UTRECHT Een oude zaak. Zevenhuizen. Zaterdagmorgen om 10 uur hield de kantonrechter uit Gouda een re constructie van een aanrijding van een autobus van Gebr. van Gog en een melk wagen van de Coöperatie „Vooruitgang" te Rotterdam, die op 22 Mei had plaats ge had, op den Zuideindschenweg alhier. Het ging over de vraag wiedde schuld heeft en de kosten moet betalen. In Hof van Hol land hadden de verdere verhooren der ge tuigen plaats. Zevenhuizen. Vrijdagavond troffen de rijksveldwachter De Korte en de jacht-op- ziener E. Verhoef aan de Rotte drie per sonen aan, van wie twee aan het visschen waren on een in het gras zat. De laatste wenschte zijn naam niet op te geven, met met gevolg, dat hij werd overgebracht naar het arrestanfenlokaal te Zevenhuizen, waar hij Zaterdagmorgen zijn naam opgaf. Daar is hij op vrij vrije voeten gesteld. ABONNÉ’B, die zich aan onze administratie opgeven voor de verzekering, zijn volgen» de vaitgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van 9nnnQuldon bij ,even81nnKe Aflfi Qulden bV Qüfi Gulden btf verlies 9DD Gulden bjj verliee 1AA Gulden by verlie» Gulden bij verlies van fciVWongeschiktheid. UW overlijden. -JUU van hand of voet. 4vV van een oog. 1 VU van een duim. Uw een anderen vinger. vereeniging „Handel en -- - een buitengewone ver gadering in hotel ,,’t Centrum”, welke sa- mtnkonvt druk werd bezocht. INBRAAK BIJ DE GEMEENTE BEDRIJVEN. De daders zonder buit verjaagd. Toen Zaterdagmorgen het personeel het kantoor der gemeente-bedrijven binnen kwam. bleek, dat daar een inbraak was gepleegd. De brandkast toonde de onmis kenbare teekenen van het misdrijf en gaf op hot eerste gezicht den indruk, dat de daders bij' hun nachtelijk werk maar al te zeer succes hadden gehad. Dat moest ech ter later nader blijken, want de gemeen te- en rijkspolitie, die onder leiding van burgemeester Nieuwenhuisen met het on derzoek begon, gelastte, dat voorloopig niemand het kantoor zou betreden, ten einde niet de sporen van de daders uit te wisschen. De rijksveldwachter uit Haast recht verscheen met een politiehond, die dadelijk aan het werk werd gezet, doch die slechts over geringen afstand ’t spoor bleek te kunnen volgen. Het dier snuffel de wat rond bij het gebouw, in het gras tegen de dijkhelling en bij de daarlangs loopende heg, wat deed vermoeden, dat de deders (indien er althans meer dan één persoon bij de zaak betrokken is) door een opening in deze heg zijn gekropen, don dijk afgeloopon en niet oen valschen sleutel door de zijdeur bij de loonkamer het gebouw zijn binnengekomen. Die in week zal uitj heid”, terwijl een bestaande uit de 1 Eogdeman, Joh. do Bruin, Chr. de Bruin en W. Faai werd herbenoemd. Van het bestuur zullen mede zitting hebben in do commissie de heeren P. C. Hooft, C. Th. van Vliet en J. L. Mimpen. Besloten werd, bij voldoende deelname wederom een cursus in boekhouden te or- ganiseeren. Bij de rondvraag werd gevraagd om er hij de posterijen op aan te dringen, een buslichting te krijgen in den avond, b.v. te 9 uur, zoodat de brieven nog per laat ste autobus kunnen verzonden worden. Met een woord van dank voor de, aan gename besprekingen, sloot de voorzitter de heer P. C. Hooft, de vergadering. Lekkerkerk. Het gemeentebestuur heeft in massa aanbesteed het verfwerk van den toren met eenige bijkomende reperaties. Inschrijvers waren Mudde en Brand f 408 en L. A. v. d. Velden f 510 De.gunning is aangehouden. Op de veiling waren aangeveerd 6000 eieren. Ze werden verkocht voor f 3,103,50 per 100 stuks, beneieren f 2 f 2,10; eendeneieren f 8,103,30 idem; prinsesseboonen 710 et, stamboonen 6 9 et.; snijboonen 810 ct.; stek 25 ct., tomaten 12 ct., p. p.; meloenen 4—8 ct., per stuk; savoye kool 710 ct., roode kool 68 ct., witte kool 45 ct.; kaneel- zoetappelen 35 ct., geelzuur 34 ct.; Souvenir de Congrespeer 67 ct., William Duchesse 34 ct., adamsappelen 56 ct., andijvie 21/*3 ct., tuinpeen per bos 3 4 cent. vermelding dat de crisis zou ont- zjjn door overbevolking lijkt ons, gewast aan deze feiten en cijfers, niet onaantastbaar. Hij had er genoeg van. IJsselstein. Woensdagmiddag meldde zich bij den burgemeester aan J. A. van A., die al geruimen tijd ter beschikking van de regeering was gesteld en thans werkzaam was te Wijk bij Duurstede. Daar hij daaj oneenigheid had gekregen met ’n anderen werkman, was hij weggeloopen. Hij is op transport gesteld naar Apeldoorn en aldaar overgegeven aan de politie, die gezorgd heeft, dat A. weer in de „Stichting Hoenderloo" kwam. Met zijn inzending schapen op do veetentoonstelling wist de heer Van Nes twee prijzen te behalen. De vereeniging tot bevordering van het teeken- en vakonderwijs, hield in ho tel Hoes een ledenvergadering. De op komst was, zooals gewoonlijk, slecht. Met een kort woord opende de voorzitter J. M. de Morree de vergadering. De notulen werden goedgekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Tot leeraren werden herlxenoemd de hee ren Kistjes, Mulder en Van Dommelen, terwijl opniauw werd benoemd de heer H. Rijnhart te Utrecht. De beide aftreden de bestuursleden, de heeren_Morree en De ..wdag 18 de- ”’ir des na- le leerlingjn Verschillende zoekers naar de oorzaak of oorzaken van de crisis zijn tot de slot som gekomen dat er te veel menschen zijn, dat de wereld lijdt aan overbevolking. Voor een leek klinkt zoo’n uitspraak al dadelijk vreemd, omdat hem altijd verteld is, niet dat er te veel menschen zijn, maar dat er te veel wordt geproduceerd en dat er dus eigenlijk te weinig menschen zijn om al die voortbrengselen te kunnen ver bruiken. Op dezelfde grond wordt ook wel ver dedigd dat Japan zich meester maakt van gebied, dat aan anderen behoort. Japan is overbevolkt zegt men en het moet wel uitzien naar nieuw gebied. We treffen die uitspraak weer aan in ’n boek van professor Pierson, een groot vriend en kenner van Japan, getiteld „Japan als wachter der beschaving”. De schrijver betoogt o.a. dat de grondoorzaak van de ellende in het verre Oosten is het teveel aan menschen en als middel daartegen geeft hij aan om belasting te heffen op elk kind in een ge zin waar reefls twee kinderen zijn. Die zonderlinge remedie zullen maar onbesproken laten, maar wel willen we even beschouwen de uitspraak dat Japan zou lijden aan overbevolking. Dit land heeft 60 milliopn inwoners, het is groot 380.000 vierk. K.M., dat is dus pen bevolkingsdichtheid ‘Van 160 per vierk. K.M. Nederland echter heeft een bevolkings dichtheid van 240 per vierk. K M. en is dus veel dichter bevolkt dan Japan. Naar de maatstaf van prof. Pierson zou ons land dus wel heel erg sverbevolkt moeten zijn maar dat is juist niet het geval. Als al le inwoners van ons land werden samen- Na eenige discussie werd besloten, wan neer de kosten niet te hoog loopen, eenige films van de vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat” op pen nader te bepalen da tum te vertoonen. Eveneens werd van de Streekvereeniging Gouda en streken van de „Vereeniging tot bev( ring van het Vreemdelingen Verkeer”. Hierna 1 van het b( een druk werd versterkt door ’t feit, dat in den gang bij deze deur een paar stukjes grai werden gevonden, die wellicht aan dt schoenen van de geheimzinnige bezoekert waren blijven zitten. Eenmaal binnen, hadden de inbrekers geen anderen tegen stander te overwinnen, dan dien van d( brandkast zelf. Mogelijk hebben zij ge tracht dit gevaarte voorover te kantelen althans waren eenige vloermatjes voord< kast neergelegd. Deze zit echter aan den muur vastgemetseld. Niet zonder succes hebben de onbeken den daarna hun gereedschap op de kasl beproefd. In de voorplaat van de deui hebben zij op vakkundige wijze een paai gaten geboord. Vervolgens hebben zij van deze plaat den linker bovenhoek zoodanig verbogen, dat hij op een kier kwam U staan. Door deze opening hadden zij dft binnenplaten onderhanden kunnen nemen doch daaraan zijn zij niet toegek urnen, zoodat men vermoedt, dat zij in hun werk zijn gestoord. Dat kan zijn gebeurd dooi gerucht van den stoker, die altijd, ’a nachts op de gasfabriek aanwezig is, doch waarschijnlijker is, dat een ander lid van het personeel, dat om vier uur naar don watertoren is gegaan en voordien even in een magazijn achter het kantoor is geJ weest, de inbrekers heeft verjaagd, zoni der het to weten. Veel tijd hadden de daders stellig niel meer noodig gehad om hun doel te berei ken. want personeel der gasfabriek slaag de, nadat het politieonderzoek ter plaatse was geëindigd, er binnen een half uur in, om door het doorhakken van een paar stevige bouten, de deur te openen. Dat was noodig, om het slot door de ver buiging niet meer naar den sleutel luis terde en men toch zekerheid diende te hebben, dat de deur inderdaad niet geo pend was geweest. Dat bleek niet het geval en de vrij aan zienlijke inhoud van de kasÉ werd dan ook ongeschonden teruggevonden, zulk» tot voldoening van het personeel, dat het was inmiddels ongeveer half één ge, worden buiten geduldig wachtte of de uitbetaling der weekloonen. Ook ove rigens is op het kantoor niet gestolen. D( mannen hebben vermoedelijk langs den- zelfden wog dien zij gekomen waren, ha gebouw weer verlaten, daarbij de deui weer in het slot trekkende en, zooals go zegd, geen noemenswaardige sporen ach terlatend. Ook vingerafdrukken werdei[ niet gevonden; zonder twijfel is met gum- mi-handschoenen „gewerkt”. Alles goefl trouwens den indruk, dat het geen leokoi waren, die hier het inhrekersvak hebben beoefend. Een stuk pakpapier was he eenigp, wat men van hen vond. Onder deze omstandigheden is de kan» dat het verdere politie-onderzoek tot eel, goed resultaat zal leiden, uit den aard dol zaak niet groot. VISCHCONCOURS „HET BAARSJE". Zaterdgamiddag heeft de hengelveree- niging „Het Baarsje” Oen onderling visch- concours gehouden in de Molenvliet, waar voor 12 mooie prijzen waren beschikhaai gesteld. Als hoofdprijzen mogen genoemd worden een wandspiegel en een rook- fauteuil. Verder had de heer J. A. J. d< Jong nog een extra-prijs aangeboden zijnode een schilderstuk in lijst, dat in he bezit kwam van dengene, die voor goei. clubprijs in aanmerking kwam, en bw grootste aantal visschen (maatsch- en on dermaatsch) gevangen had. De uitslag val den wedstrijd luidt: ie prijs B. Verveer Bit gram; 2e prijs D. van Trierum 240 gram. 3e prijs G. Saveur 229 gram: 4e prijs G Suur 225 gram; 5e prijs J. Kapoen 2t« gram; 6e prijs D. van der Graaf 153 gram 7e prijs D. Korevaar 146 gram; 8e prijl L. Schilt 130 gram; 9e prijs K. Koremani 107 gram; 10e prijs P. van der Graaf 10^ gram; 11e prijs J. van der Bussen 8$ gram; 12e prijs J. Boere 80 gram. Win naar van den extra-prijs werd A. Sterren burg. Vexschüut Maandag, Woensdag en Vrijdag. Brij» by vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 inannden 1.25; p. poet f 1.50. Mét verzekering 15 cents meer. Advertentiön: 1-61 elke regel meer plaatsing halven tentiën worden gn plaatst in „De Gor Diploma zwemmen. Nieuwpoort. Het bestuur van de zwem vereeniging „Nieuwpoort-Langerak” heeft Vrijddf en Zaterdag voor de tweede keer in dit seizoen de gelegenheid opengesteld tot het afleggen van proeven van geoefend zwemmer. Er hadden zich 15 deelnemers aangemeld onder wie 6 dames. Afgewezen gebracht in de kleine plrovincie Utrecht, dun zouden zij daar niet slechts allen kun nen wonen, maar ze zouden er heel ruim wonen, met tuinen, parken, pleinen enz. Men zal misschien hiertegenover stellen dat ons land voel grooter opbrengst heeft aan voedingsstoffen, dat er in Japan bergen en rotsen zijn en dat ons land bij na geheel bebouwd kan worden. Ook dat is niet waar, als men door Nederland reist, zal men duizenden hectaren voor bijrijden zonder een mensch te zien en eveneens duizenden hectaren die nog woest en onbebouwd zijn, terwijl Japan per jaar 4.960.000 schepel rijst verbouwt. Neemt men aan dat Japan en ons land wel overbevolkt zijn, dan moet men ook toegeven dat Engeland onbewoonbaar is, want daar bedraagt de bevolkingsdicht heid 468 menschen per vierk. K.M. De geleerde schrijver heeft vermoedelijk bij het schrijven van zijn boek te veel ge let op de verschijnselen en te weinig op de oorzaken. Hij zal hebben waargenomen dat de bevolking van Japan het tamelijk armoedig heeft, op gebrek-lijden af. Dat ligt echter niet aan een te veel van inwo ners, maar aan het feit, dat van de rijst oogst 60 pGt. verdwijnt als pacht aan de grondeigenaars die het verkoopen en uit voeren. De overblijvende 40 pGt. behoudt de voortbrenger ook niet, want daarvan moet hij weer een belangrijk deel offeren in den vorm van belasting teneinde de enorme kosten van leger en vloot te kun nen dekken. De staan getoetst besloten lid te worden Om ni ue „vereeniging ioi oevorde- het Vreemdelingen Verkeer”, kwam aan do orde een voorstel jestuur om dezen winter weder winkelweek te houden. Met groote meerderheid van stemmen ging de verga dering hiermede accoord. (gaan van „Handel jl een commissie vt le heeren M. Eegdcipan, G. z-i, zi e, nj geen. Het diploma verwierven de dames N. van Harten, J. Baardwijk. M. Dogterom A. van As, J, Deelen en A. van Loon. Voorts de heeren A. van Gampen, C. v. Vliet, G. H. W. Baron, L. Boele, G, Slig- ter, W. van Beusekom, G. Baardwijk, J. van der Werken en J. A .Baardwijk. In totaal verwierven in dit seizoen 32 perso nen het diploma, van wie 9 dames. B. en W. hebben tot tijdelijk on derwijzer aan de O.L. school benoemd de heer W. H. Cornelisse te Leerdam. Lastig stroo. Oud-Alblas. Doordat de bestuurder zijn draai te kort nam, kantelde op het dorp een wagen, beladen met stroo. De voen liep verwondingen op aan zijn knie rechterhand. Nadat het stroo weer was opgeladen, kantelde enkele meters verdei het zaakje opnieuw en kwam terecht de personenauto van den winkelier E_. dam, welke wagen slechts licht beschadigd werd. In gedeelten heeft men toen de vracht verder maar thuis gebracht. Stroo schijnt geen gemakkelijke vracht te zijn, want een andere wagen sloeg eerst om op het dorp en daarna nog eens op de Noord zijde. De bakker H. de Ruiter behaalde op de bakkerstentoonstelling een 5e prijs met zijn wittebrood. Aanbesteding. Sliedrecht. Zaterdagmorgen heeft In lunchroom „Centrum” de architect W. Uit- denhoogaard le Sliedrecht aanhesleed het bouwen van een kapsalon in de Kerkbuurt voor rekening van den heer Weyland te Delft. Ingeschreven werd in 5 perceelen en in massa. De uitslag was: Perceel 1 (metselwerk): A. Brondewijk f 675; L. de Leur f 870; A. Blokland, Har- dinxveld, f 845; Gebr. Klootwijk f 799; A. Pols f 773; Gebr. de Kok, Giessendam, f 733; J. T. Verheul, Giesjsondam, f 718; Gebr, v. Wijngaarden f 089; A. L. Kooij- man f 665; T. de Baat f 615. Perc. 2 (Stucadoorswerk): W. G. Uit- denboogaard f 218. Perc. 3 (Timmerkerw): f 685; P. van Houwelingen Groot f 673; A. van Dijk f 640; d. Dool f 633; Noordennen en f 620; T. Nieuwpoort f 595, P. f 579. Perceel 4 (Lood- en Zinkwerk): H. Ko revaar f 163; P. de Sprong f 12$ W. Hoo- geveen f 119; C. v. d. Graaf f 117. Perceel 5 (Schilderwerk): T. van Dijk f 273; G. Nederveen f 248; J. v. Twigt, Papendrecht, f 210, W. Korporaal f 165. Perceelen 1, 2 on 3 H. Bakker, Giessen dam, f 1495. Hot wer kis perceelsgewijze aan de laagste inschrijvers gegund. Voor- zoover niets vermeld zijn de inschrijvers in Sliedrecht woonachtig. A. BOT. t Sliedrecht. Zaterdagmiddag om 2 uur is onder veel belangstelling aan de aarde toe vertrouwd het stoffelijk overschot van één der bekende figuren van de aannemers firma A. Volker Lzn. N.V. alhier, n l. den heer Abraham Bot, oud-ingezetene van SliedrRjht. De baar was bedekt met vele bloemstuk ken van familie en vrienden. Bij de groeve sprak eerst de heer Adr. Volker, directeur van bovengenoemde N.V., welke den ont slapene schetste als een persoon, die door practisch en helder inzicht op waterbouw kundig gebied en een door groote ervaring gerijpte vakkennis zich had opgewerkt tot een der grootste uitvoerende medewerkers. Spreker herinnerde aan groote werken, zoowel in binnen- als buitenland, die on der zijn bekwame leiding tot stand zijn ge bracht. Vervolgens sprak de heer Adr. Bot eeni ge gevoelvolle afscheidswoorden. De oudste zoon van den overledene be dankte voor de betoonde belangstelling .en na bloemen op de kist gestrooid, te hebben verliet men de doodenakker. Waddinxveen. Nabij den spoorwegover gang en in de omgeving van de begraaf plaats aan den Kerkweg zullen werkzaam heden aaji den weg moeten plaats hebben. Vanaf Dinsdag zal het verkeer over dien weg voor enkele dagen zijn gestremd. IJsselstein. De heer H. van Achthoven was met zijn nichtje naar IJsselstein ge weest voor familiebezoek. Het nichtje had plaats genomen op de bagagedrager van het rijwiel van baar oom. Qp den terug weg verloor do heer II. het beheer over zijn stuur, met het gevolg, dat beiden te Achthoven in de sloot terecht kwamen. Gevonden <*en rijwielbelastigmerk. Aan het café Mink te Achthoven is een heeren ij wiel blijven slaan. Inlichtingen bij de politie. DE SPOORLIJN GOUDA—ALPHEN. Opening door minister Kalff. De opening van do nieuwe spoorwegver binding GoudaAlpben zal met eenige of- ficieele plechtigheid gepaard gaan. Daar toe hebben de burgemeesters van de ge meenten, welke aan deze spoorlijn liggen, de voorzitters van de Kamers van Koop handel en Fabrieken te Gouda en to Lei den, van de Mij. van Nijverheid, en Han del, departement Gouda, van Vreemdelin genverkeer te Gouda en enkele andere be langstellenden, een comité gevor&dw dat den minister van waterstaat bereid heeft gevonden, do nieuwe verbinding op Zater dag 6 October officieel te openen. Dit zal geschieden te Boskoop. Een extra trein, bereidwillig beschikbaar gesteld door de directie dor Nederlandsche Spoorwegen, zal op dien dag een tweehonderdtal genoo- dingden via WaddinxveenBoskoop naar Alphen en daarna terug naar Bos koop vervoeren, waar een thee zal worden aangeboden. De trein vertrekt van het station te Gou da te 13.45 en keert daar te 16.45 terug. Onderweg wordt dezen trein aan de ver schillende stations een eenigszins feeste lijke ontvangst bereid. Als voorzitter van het comité treedt op de heer E. G. Gaarlandt, burgemeester van Gouda; secretaris is do heer G. J, J. Pot, gemeente-seerptaris van Gouda en voorzit ter van do Vprpenging Voor Vreemdelin genverkeer aldaar. Alblasserdam. De collecte voor het Roo de Kruis heeft f 32,93 opgebracht. De Zondagssluiting. Bergambacht. Bij de door B. en W. ge houden conferentie met belanghebbende winkeliers, over het eventueel langer open houden van winkels op Zondag, waren de aanwezige winkeliers daar eenparig tegen. Verlaging woninghuren. Bergambacht. Het bestuur van de wo- ninghouwvereeniging „He‘ Volksbelang” heeft met ingang van 6 October den huur prijs verlaagd als volgt: woningen van f 4,30 op f 3,65, van f 3,40 op f 3 en van f 3,25 eveneens op f 3 per week. De Capellelaan in deze gemeente zal vanaf Dinsdagmorgen tot Zaterdagmiddag voor het verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten, wegens herstelling van een brug in dien weeg. „Handel en Nijverheid”. Haastrecht De Nijverheid” hield

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 1