IVOROL :ri TOM DE NEGERJONGEN Alleen Vrouwen Gemengd Nieuws. 8 toegezonden schrijven voor alsmede de cijfers voorkomende in de begrooting 1935 van genoemd bedrijf. Volgens spr. moet de bijdrage aan Schoonhoven in de kos ten van den Vleoschkeuringsdienst voor deze gemeente niet te hoog worden ge acht. daar hier 2 slagers zijn en de ont vangen keurloonen de kosten ruimschoots vergoeden. Het eenige waarop de raad aanmerking kan maken zijn de verplaat singskosten. Deze zijn geraamd op f 1200; het is zeer moeilijk te beoordeelen of ze te hoog zijn. vooral wanneer de directeur van den dienst niet meer zijn eigen auto zou gebruiken en er dus op andere wijze in de verplaatsing moest worden voorzien. Het genoemde bedrag ad f 1200 komt ech ter den raadsleden te hoog voor. Na eeni ge discussies wordt besloten aan 't schrij ven van Bergambacht adhesie te betuigen. ^Een frissche mond met witte tanden door [)e Nederlandsche Tandpasta «WAT MIJN HARDT MAAKT IS GOED» Hierna wordt vastgesteld de begrooting van het burgerlijk armbestuur over 1935, sluitende in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 4527.10, waaronder een be drag van f 3000 voor uitgaven wegens werkloosheid en f 1000 tot het doen van uitgaven ingevolge de armenwet. Vervolgens bieden B. en W. aan de gemeente-begrooting 1935. De voorzitter deelt mede, dat in gevolge het batig slot van den dienst 1935 en de hoogere uitkeering van bet lijk in zake de werkloosheids-uitgaven de opcen ten op de personeele belasting kunnen worden verminderd van 125 op 75 en die op de fondsbelasting van 80 op 75. Be sloten wordt de genoemde opcenten voor het komende belastingjaar te heffen. De begrooting zal in concept worden toege zonden aan Ged. Staten en daarna door een commissie, bestaande uit 5 raadsle den worden onderzocht om dan door de raad voorloopig te worden vastgesteld. Nog wordt besloten tot wijziging der gemeente-begrooting 1934. Naar aanleiding van een verzoek van den heer C. Stomps, bouwkundige te Schoonhoven, wordt aan dezen toegestaan wederom het a.s. winterseizoen (1 Octo ber—31 Maart) gebruik te maken van een verlicht en verwarmd lokaal der O. L.. School voor het houden van een cursus b bouwkundig teekenen. Volgt sluiting. usseisiem. Woensdag 19 Sept. vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester, mr. J. J. Abbmk-Spaink. Aanwezig alle leden. Na opening worden de notulen goedge keurd. De heer De Jong vraagt of er moge lijkheid bestaat, de notulen voortaan be knopter te maken. Een breedvoerige discussie wordt hier over gehouden, waaruit tenslotte wordt besloten, prijs te stellen op uitgebreide no tulen en deze aldus te handhaven. Verschillende ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Volgt de aanbieding der gemeentereke ning 1933 met een batig saldo van ruim f 6000. De rekening wordt z. h. s goedge keurd. Tot leden der commissie van onderzoek voor de rekening 1933 en begrooting 1935 worden benoemd de heer en De Gier, Van Doorn en Molhoek. Tot leden van de gas- en waterleiding commissie worden benoemd de heeren Van der Linden, Molhoek, Schimmel, Van Zijl. Allen namen hun benoeming aan. Betreffende de verordeningen regelen de den rechtstoestand van ambtenaren, vaststellingen, wijzigingen en instructies ontspint zich een groote discussie tus- schen den voorzitter en den heer Molhoek. Hierna wordt de zaak in handen van B. en W. gegeven. Tot verkoop van het kleine plantsoen werd met de stem van wethouder Voor end t tegen besloten. Slager Van Zijl verzoekt verlaging der keurloonen van varkens en koeien, wan- bij resp. binnen een week meer dan varkens en binnen een etmaal meer !an twee koeien slacht. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Nadat eenijge leden hierover hun mee ning hadden uitgesproken, wordt besloten om aan het verzoek te> voldoen. De verkoop van een gedeelte van het Jaagpad aan het rijk voor wegenaanleg, wordt z. h. st. goedgekeurd. Het voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een overeenkomst mét de N.V. Gekro te Overschie, inzake destructie van vee en vleesch, wordt z.h.s. aangenomen De landbouwschool te Montfoort wordt door 16 leeringen van hier bezorhf, waar om B. en W. voorstellen voor dit aantal bij te dragen in de kosten, welke gesteld zijn op f 55.02. Aldus besloten. Het verzoek van den heer J. Vlastifn j Bos om vergoeding van de hoornen, welke i door waterafvoer aan den Poortdijk zijn doodgegaan, lokt een groote discussie uit. De heer Bos vraagt een vergoeding van f 50. De heer De Gier houdt een warm plei dooi vopr deze zaak, evenals de heer S c h i at m e 1. Tenslotte wordt deze zaak in handen ge steld van B. en W. ter onderzoek. Volgt het verzoek van den autobuson dernemer Van der Kleij, om ontheffing of vermindering van standplaats- belasting. De heer De Jong noemt het bedrijf n:et rendabel en verzoekt f 50 subsidie te geven. Ook de heeren V e 1 d h u i z e h en Van S c h a i k spreken in dezen zin. De voorzitter ziet deze dienst als een gemeentebelang, waarom hij ook voor subsidie is, gezien vermindering of ont heffing der belasting niet mogelijk is. Weth. Voorendt wil bij eventueele subsidie deze bepalen op 50 pCt. van standplaatsbelasting. Aldus besloten. De belasting bedraagt f 72, zoodat de subsidie werd gesteld op f 36 per jaar. Volgt het verleenen van een crediet tot aankoop van een auto voor de politie. De voorzitter vindt het niet prettig met een dergelijk voorstel in dezen tijd Nadat hierover een heftige discussie ge voerd is tussclien den voorzitter en ver schillende leden, wordt, besloten om te on derzoeken wat het voordeeligst is: bij een te dezer plaatse wonenden garagehouder steeds een wagen disponibel te houden of een auto aan te koopen, waarom dit punt wordt aangehouden tot een volgende ver gadering. Volgt wijziging van het raadsbesluit in zake drie-jaarlijksche verrekening met de school Schapenstraat over 1928—1930. Wordt z. b. s. goedgekeurd. Inzake het verzoekschrift van Het Groe ne Kruis om vergunning voor het leggeri van een brug over de stadsgracht, meent de heer De Gier, dat het Groene Kruis naar eigen teekening wil bouwen en vraagt of B. en W. bezwaar tegen deze teekening hebben. De voorzitter: Neen, de bedoeling is goedkeuring te verleenen naar die tee kening. Aldus z. h. a. goedgekeurd. Na de rondvraag doet de voorzitter mededeeling, dat er van de afdeeling Soes- terberg 'n verzoek is binnengekomen om'n lezing en een oefening ter bescherming te gen luchtaanvallen in deze gemeente te houden. Spr. wijst op het nut hiervan. Hierdoor wordt den gemeentenaren duide lijk gemaakt, wat werkelijk de gevolgen van een luchtaanval zouden zijn. Te 1 uur 's nachts volgt sluiting. d.® WERKELIJKE DETECTIVE GEBEURTENISSEN. door Dr. E. CURTISS, Commissaris van Politie te San-Francisco. Wie door zijn beroep met talrijke mis- dadigersgevallen in aanraking komt of aan de opheldering daarvan moet mede werken beschikt over een materiaal, dat zelfs Conan Doyle, de schepper van de Sherlock Holmes verhalen niet zou hebben durven bewerken, omdat de gebeurtenissen die daarin voorkomen, ongeloofwaardig lijken. En toch vindt men in de acten der politie-autoriteiten slechts feiten vermeld, aan de juistheid waarvan elke twijfel na tuurlijk uitgesloten is. Hier volgen er twee die precies zoo gebeurd zijn. Edward Barker was procuratiehouder hij de Columbiabank, in wier dienst hij reeds eenige tientallen jaren werkzaam was. Het valt moeilijk zich in te denken hoe deze veertig-jarige man. die ieders vertrouwen genoot, op de gedachte kon komen, z ch door een werkelijk intelligent aangelegde verduistering een vermogen te verschaffen, dat hij door zijn ruime in- I komsten, die zijn betrekking hem opbrach- ten, toch best missen kon. Barker ging volgens een weloverdacht plan te werk. In de bank begon hij langzamerhand ouder- doinaverschijnselen te vertoonen Zijn oogen schenen plolsel'ng minder te wor den en een bril noodig te hebben. Zijn gang wefd meer gebogen, slepender, en zijn buikje nam van maapjl tot maand in omvang toe. In werkelijkheid wendde hij al deze verschijnselen slechts voor. In een hotelkamer veranderde hij zich van een goed geconserveerden veertiger, met het nog jeugdige uiterlijk in den bijna afge- ieefden procuratiehouder. De directie kwam daarom al spoedig op het idee Bar ker pensioen te geven. In zijn villa'tje in een kleine voorstad, waar hij onder den naam William Hornsby leefde, was Bar ker daarentegen zichzelf en speelde daar de rol van den zakenman, die voorloopi1 nóg eiken morgen naar de stad moest rij- den, maar het plan heeft, zijn zaken bin nenkort te liqu'doeren en dan een rente- n ersleven te gaan voeren. Twee volle jaren duurden deze omvang- rijke voorbereidingen, die Barker's toe komst moesten verzekeren. Maar eindelijk kwam de dag, waarop hij met 300.000 dol lars in zijn zak de bank verliet. Den vol genden morgeh, toen Barker noch op het kantoor kwam, noch aan het valsehe door hem vroeger opgege\en adres te vinden was, kon de reusachtige verduistering ge makkelijk vastgesteld worden. In het po litieblad werd zijn opsporing gevraagd; een portret, eerst eenige weken oud, dat Bar ker zelf op een gemakkelijk voor de politie te vinden plaats had neergelegd, toonde den „ouden" heer in alle couranten. Maar van Barker was geen spoor te vinden. Intusschen zat deze als William Horns by n zijn huis in het voorstadje en wenschte zichzelf succes met den goeden afloop van zijn onderneming. Zijn goede humeur kreeg wel een zware schok, toen zich drie dagen na de verduistering een politie-agent bij hem melde. Maar deze was slechts gekomen om den heer Horns by een gift voor het weduwen- en weezen- fonds van politie-ambtenaren te vragen. (Verlicht teekende Barker alias Hornsby voor een flink bedrag op de lijst in. Een half uur later arresteerden vier rechercheurs den verrasten oplichter. Hij had in zijn opwinding zijn werkelijken naam Edward Barker gp de lijst ingevuld. Silas Cadwell, een welgesteld koopman in Seattle, stierf op 30 Sept. van het vo rige jaar aan een hartverlamming. Zijn eenige vorwanten, een broer, Joseph Cad well, scheikundige en een neef Bernard John, ingenieur, worden direct telegrafisch opgeroepen; John verschijnt den volgenden morgen in het sterfhuis. De broeder van den gestorvene blijft echter weg. John te lefoneert tenslotte met het huis van zijn oom Joseph en hoort tot zijn schrik, dat deze op den avond van den 30slen Sep tember dood in zijn laboratorium gevon- &werd en dat er klaarblijkelijk een ont- ing bij een of andere proefneming vaa den scheikundige had plaats gevonden Voor John, de neef van de beide overle denen, werd het feit, dat de broeders op denzelfden dag gestorven waren, een ge wichtig vraagstuk. De beide broeders, vrij gezellen, hadden elkaar n.l. tot eenig erf genaam van hun vermogen gemaakt. Silas Cadwell had echter voor het geval, dat hij langer dan zijn broeder zou leven, zijn vermogen aan het ziekenhuis vermaakt, omdat hij met zijn eenigen anderen bloed verwant, zijn neef John, verschillende ern stige meeningsverschillen had gehad. De scheikundige Joseph Cadwell daarentegen benoemde voor het geval, dat hij zijn broe der zou overleven, zijn tneef John als erf genaam, daar tusschen hem en den jon gen man een prettige verhouding bestond. Was dus Silas Cadwell slechts eenige mi nuten voor zijn broeder gestorven, dan kwam zijn vermogen aan "Joseph Cadwell en, daar dpze ook overleden was, tenslotte met diens eigen bezittingen aan den neef. Silas Cadwell was in tegenwoordigheid van zijn akts en een kamerdienaar over leden; het was dus gemakkelijk vast te stellen, dat de dood precies om 2 minuten over drie uur intrad. Voor Joseph Cadwell was d,e zaak echter niet zoo eenvoudig. Op zijn sterfdag had hij zijn huishoudster vrij gegeven en deze kwam eerst tegen ze ven uur 's Avonds terug. Toen zij den heer des huizes eenigen tijd later het avond maal Wilde brengen, vond zij hem dood en het laboratorium in een gedeeltelijken toe stand van verwoesting. Na een onderzoek stelde de dokter vast, dat de dood onge veer vijf uur geleden ingetreden was, dus om ongeveer drie uur in den middag op denzelfden tijd als zijn hroer Silas! Nu werd het werkelijk een kwestie van minu ten; het -scheen onmogelijk met absolute zekerheid vast te stellen, wie van de beide broeders het langst geleefd had en juist daarop kwam alles aan. De polite werd op on4przoek uitgestuurd Voor haar was de zaak al spoedig duide lijk. In een in de experimenteertafel inge bouwde porceleinen schaal vond zij de res ten van een ontploffingsstof, die door on bekenden oorzaak tot ontploffing was ge komen en ongetwijfeld den dood van den scheikund ge had veroorzaakt. Van een misdaad was geen sprake, er kon slechts een ongeluk heben plaats gehad. John zet te nu de nasporingen met alle energie voort. Door rondvragen en advertenties probeerde hij mensclien te vinden, die zich op den tijd dat het ongeluk plaats vond, in de nabijheid van het eenzame huis hadden he\onden, maar zonder resultaat. Toch kwam hij door een toeval te weten hoe de ontploffing was ontstaan John stond op een middag weer eens in het la boratorium, aan welks toestand op zijn wensch niets was veranderd. Onwillekeu rig keek hij naar de porceleinen schaal, waarin de explosiestof had gelegen en tot zijn verwondering zag hij daar een scherp omlijnde zonnevlek op gl'nsteren. De oor zaak daarvan was gemakkelijk gevonden. Op den venscterbank lagen eenige lenzen van een uit elkaar genomen microscoop. Wanneer nu de zon een zekeren stand had bereikt, zond ze haar stralen door do ver grootglazen en deze vonden door een luim van het t oval hun brandpunt juist in de porceleinen schaal. Het raadsel van de ontploffing was opgelost: de zon had den c1 emiciiB een booze streek gespeeld' j In de eerste oogenblikken dacht John de erfen h reeds b'nnen te hebben, 'want een hl k op zijn* horloge deed hem zien, dat de zon om 3.18 uur de stand bereikte, j die alleen de explosie mogelijk maakte; dat beteekende dus dat Joseph Cadwell 16 minuten later dan zijn broeder was over leden en daardoor diens erfgenaam was, waardoor John aanspraak op het vermo gen van zijn beide verwanten had. Maar midden in zijn vreugde kwam John op een andere gedachte, die al zijn hoop in het water deed vallen. Er waren reeds eenige weken verstreken sinds het ongeval had plaats gehad en op 30 Sept. moest de zon toch in een anderen hoek en dus eenige minuten vroeger de voor de explosie benoodigde stand bereikt hebben. Het was niet moeilijk uit te rekenen, dat de ontploffing niet om 3.18 had plaats gevonden, maar om 2.42 uur. Daarmede scheen de erfenis voor John verloren. John deed van zijn ontdekking mede deeling aan de directie van het ziekenhuis. Deze Het de zaak nog eens door de recht bank onderzoeken, die alles juist bevond en men had dat ziekenhuis dan ook als erfgenaam aangewezen, als John niet op het laatste oogenblik op do gedachte was gekomen, dat in den nacht van 30 Sept. op 1 Oct. de wintertijd was ingegaan en de klokken dus een uur vooruit waren gezet. Daarmede was bewezen, dat de sterftijd van oom Joseph om 3.42 uur was ge weest. Dus bijna drie kwartier na het overlijden van zijn broer. En John kreeg op grond van deze nieuwe berekening bij na een millioen dollars uitbetaald. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. De prijs onzer patronen is f 0.58 voor japonnen; f 0.48, voor kinderkleeding; en f 0 40 voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overmaken aan de Moderedac trice, Muzenstraat 5B, te Den Haag. U kunt ook gireeren op girorekening 191919. t.n.v. den Knippatronendienst te Den Haag Voor uitstekende pasvorm wordt ingestaan, indien men de juiste huste- of heup wijdte opgeeft. Het Prac- tische Modeblad wordt met de patronen gratis medegezonden. FLATTEUSE BLOUSE. 1366. Hierbij ziet men een aardige blouse, die goed van pas komt, wanneer men iets gekleeds" wil hebben. Zij is bovendien gemakkelijk te maken van wasciibare sa tijn in een aardige kleur met een strik van dezelfde stof en knoopjes, die eveneens met deze stof zijn overtrokken. Knippatronen zijn verkrijgbaar in alle maten a f 0.40. OVERGOOIER MET DONKERE BLOUSE. 7831. Het is altijd practisch om ietwat afge dragen japonnen te veranderen in een overgooier. De mode is ons bijzonder gun stig gfikiad door haar voorkeur voor lich te overgöoiers, waaronder zoowel lichte als donkere blouses gedragen kunnen worden. Onze zomerjaponnetjes, die teveel geleden hebben, om het volgende jaar nog eens dienst te kunnen doen, kunnen dus uitstekend worden vermaakt. De blouse kan voor den winter desgewenSebt wor den voorzien van afneembare mouwen. Knippatronen verkrijgbaar in maat 40 tot en met maat 46- a f 0.58. EENVOUDIGE JAPON. 1333. 133' Dit modw is zeer aan fe bevelen voor beginnelingen, aangezien het zoo eenvou dig is gehouden, als slechts mogelijk is Het effect wordt dan ook geheel en al ver kregen door da stof. Een gewerkte stof is zeer geschikt, terwijl men dit model voor de meest verschillende gelegenhedon kan dragen, al naar gelang van do soort stof, die ervoor gekozen wordt. De prijs be draagt f 058 en is verkrijgbaar in de ma ten 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52. EEN PRACTISCH KINDÉRSCHORT. 1366. Bij het spelen maken de kleintjes al gauw* hun goed vuil, als zij geen^ schort aan hebben, dat de kleeding voldoende beschermd. Van linnen gemaakt* en met een geborduurd zakje versierd, staan deze schorten trouwens alleraardigst. Knippa tronen zijn verkt ijgbaar voor meisjes van 2 tot 8 jaar voor den prijs van f 048. EENVOUDIG KINDERJURKJE. 1367. Een aard'g en modern kinderjurkje, dat toch niet moeilijk te maken is, ziedaar wat wij u hier aanbieden. Wanneer men hxannec&re 121. Dat was teveel voor Tom. Wacht jij maar, dagjit hij, ik "zal je strakjes wel krijgen. 122. Tom kende veel liedjes en daar was er een bij voor olifanten gemaakt. Daar werden die beesten draaierig van en hel was hun onmogelijk, om te hlijven slaan. Dat liedje ging Tom fluiten. Eerst heel zachtjes en toen al harder en harder, al wilder «n wilder. 1367 er sterke serge voor neemt en twee of drie witte kraagjes erbij maakt, is hef kind aardig en practisch gekleed. Knip patronen verkrijgbaar voor meisjes van 4 tot 8 jaar f 0.48. kabinetpudding. 1 liter melk, 4 eieren, 100 gram suiker, 25 gram rozijnen, 25 gram gesnipperde sucade, 25 gram krenten, 25 gram gecon- fijte kersjes in stukjes gesneden en 1 J.l. likeur, 20 blaadjes witte gelatine, 5 blaadjes roode gelatine, 1 pakje vanille suiker. De melk, met de suiker en vanillesuiker worden aan de kook gebracht; de eier dooiers worden gedurende 6 minuten flink geklopt en druppelsgewijze wordt de melk met de opgeloste, vooraf geweekte gelatine hierbij gevoegd, terwijl wij steeds flink kloppen; later voegen wij wat meer melk tegelijk erbij, maar we moeten er vooral voor zorg dragen, dat de «eren niet schiften, het laatst worden de likeur en de melange erbij gedaan. We zetten de puddnig nu op een koele plaats om koud te worden. Echter vergete men niet, er van tijd tot tijd in te roeien, daar de vruchtjes anders naar den bodem ""zien wij nu, dat de pudding al wat stijf begint te worden, dan kloppen -wij liet wit der eieren stijf en roeren dit door do pud dingmassa, die daarna overgegoten wprdt in een met water omgespoelden vorm. Om eiwit of room spoedig stijf te heb ben, doen wij er, zooais ik u reeds aange geven heb, een klein tikje zout bij. Heel veel huisvrouwen zien er tegen op, van het maken van gelatinepuddingen en het ie toch zóó gemakkelijk, indien we maar «orgen, de gelatine voor het gebruiken 15 minuten in een teiltje kond water te wee ken, zóó, dat alles goed onder staat; daar na 'uitknijpen en in kokende melk over brengen, doch niet meekoken. KAAPSCHE WOLKEN. 1 liter melk, 1 pakje vanillesuiker, 100 gram suiker, 4 eieren, 25 gram custard- W« brengen de melk aan de kook met de vanillesuiker en kloppen intusschen het wit der 4 eieren zéór stijf, zóó, dat wij de kom gerust kunnen omkeeren, ter wijl wij eenige lepels fijne suiker mee- kloppen. Is de melk aan de kook, dan scheppen wij met een eetlepel telkens wat eiwit schuim af en laten dit met een tweede lepel in de melk glijden, koken de schuim balletjes even op en scheppen ze met een schuimspaan uit, waarna wij de gekook te eiwitballetjes in een schaal doen. We kloppen de dooiers schuimig en voegen hierbij druppelsgewijze de koken de melk, waarin de suiker is opgelost, en roeren er tevens de met een weinig melk aangemaaktet custardpoeder bij, waarna wij de massa, weer aan de kook brengen en even laten doorkoken, doch steeds flink kloppende met de garde. Do vla wordt du, nadat zo oven afge koeld ia, in een glazen schaal gedaan en de eiwit balletjes hierop gestapeld, be strooid met grove suiker. BDEKWEITGRUTTEN MET KARNE MELK. t liter karnemelk, zout, 350 gram boek- weitgrutten. Wij bren vv u "brengen de karnemelk af en toe roetende aan de kook, doen er een klein tikje zout bij en strooien de grutjes er in, die gedurende 15 minuten zachtjes moeten koken, liefst zetten wij de pan op ten as- bestplaatje om aanbranden te voorkomen We presenteeren de pap met basiordsui- ^WidenW03 b.v. gebakken grutjes eten, dan doen' we de gekookte massam een kom en laten de brei kond en stijf wor den, storten de stijve massa en snijden ze in niet te dikke plakken, die In bloem ge- wenteld worden Daarna wordt in een koekepan boter heet gemaakt, en de plak wordt aan beide zijden gebakken. Warm presenteeren met suiker of stroop. WIJ STRIJKEN EEN OVERHEMD. Het is geen kunst om zakdoeken te strijken of een enkele maal een schort. Een overhemd met stijve boord en man chetten vereischt daarentegen zeer veel Van onze slnjkkunst. Willen wij er onze krachten op beproeven, dan lossen wij eerst een pakje glanss»ijf|el volledig op in 1 vierde Liter lauw water. Dan wor den de stukken, dip geste\en moeten wor den, erin gelegd, waarbij men ze zacht jes tusschen de handen samendrukt. Daarna worden ze stevig in een schoone doek gerold, opdat de stijfsel nog meer door het weefsel wordt opgezogen. Kort voor het strijken wordt de geste ven wasch nogcens met een lapje vochtig gemaakt, waarna het overhemd gladge streken met naar binnen geslagen mou wen nogmaals stevig in de doek wordt gerold. Na een poosje kan dan he( strij ken beginnen. Eerst komen de hals en schouderstukken aan de beurt en dan het boord. Met een warm. schaefgehouden strijkijzer wordt het rondgestreken. eerst op een zachte onderlaag en vervolgens op schoon, glad hout. Daarna worden de man chetten glad gestreken, omgeslagen en krachtigen druk op het strijkijzer rondge streken. Onder de borst van het over hemd leggen wij nu een zachte doek-waar na wij met een heet ijzer strijken. Om de knoopen wordt voorzichtig heen gestre ken. Dit strijken wordt nu op het hout herhaald om den vollen glans te verkrij gen. De plooitjes in het front worden met een vouwbeen losgemaakt, waarna nog maals wordt gestreken. Als we zoover zijn behoeven wij slechts de rest te strijken van het overhemd, op dezelfde wijze als een gewoon stuk ondergoed. WEET U DAT ....men een spiegel, waarvan het glas nogal aangeslagen is weer mooi glim mend kan krijgen, als men hem eerst afneemt met een spons, die in warm zeepwater nat gemaakt is, daarna met een spons en zeem afneen en vervolgens opwrijven met een doek. die vochtig is gemaakt met spiritus? ....men bloemen in een bowl veel lan ger goed houdt, indien men deze met zand vult tot ongeveer 5 c.M. onder den rand en daarna bijvult met water. De bloemen blijven dan rechtop staan en houden zich wel dubbel zoolang goed. ....men opgedroogde gom weer vloei baar maakt, indien men er wat azijn bij- giet! men flesschen en karaffen op een voudige wijze schoonmaakt door er een lepel zout en een weinig water in te doen en dit mengsel flink heen en weer te schudden; naspoelen met schoon water. men nieuwe verfkwasten 24 uur in water moet laten liggen en wel zóó dat zij op den bodem van een afwasonteil in de lengte liggen. Zet men ze staande in een pot water dan hebben de haren'veel te lijden. EEN LASTIG TRANSPORT BOUWPLANNEN VOOR LUCHTSCHE PEN IN AMERIKA. Een verbinding Amsterdam BataviaVer. Staten? De waarnemende minister van handel en leider van de luchtvaartafdeeling van dat ministerie, Ewmg Mitchell, heeft de Federale Commissie voor de luchtscheep vaart plannen voor uitbreiding van de Amerikaansche handelsluchtvloot voor den bouw van Zeppelin-luchtschepen voorge legd. Hij stelt o.a. voor, de Good Year Zep pelin Company twee reusachtige lucht schepen van het Zeppelin-type te laten bouwen, d.e dienst doen op een route, waar zij regelmatig het wereldverkeer kunnen onderhouden. De bouwkosten raamt hij op 17 miUioen dollar en hij wil de Good Gear Zeppelin Company ook de exploitatie van de door haar gebouwde luchtschepen overlaten. Zij heeft de regee ring daarvoor slechts een gering bedrag aan concessie-kosten te betalen. Men neemt aan, dat de instelling van een luchtschepend enst van Amsterdam naar Batavia en vandaar naar de Oost kust der Vereenigde Staten ook buiten de Vereenigde Staten en voornamelijk in Ne derland, zoodanige belangstelling zou vin den, (lal men zich hier ook voor de rege ling' van de financiering der onderneming zou interesseeren. Mitchell wijst o.a. op de noodzakelijk heid, de mogelijkheden van het „lichter dan lucht" te bevorderen. Zijn voornaam ste argumenten ontleent Mitchell aan den succesrijken regelmatigen dienst tussc^ Europa en Amerika van het luchtschip „Graf Zeppelin". GEEN OORLOGSWINST MEER? Heffing van 98 pCt. voorgesteld. Do Amerikaansche senator Nye. voorzitter van de commissie van onderzoek naar den handel in wapens, heeft de ind'ening van een wetsvoorstel' aangekondigd, dat tot strekking heeft, winsten, die in oorlogstijd Foto Niestadt. Twee hulpstukken, gebruikt bij den bouw van de brug over den Rijn bij Arnhem, zijn Woensdag over de Lek teruggesleept naar Rotterdam. Het transport, dat een nauwkeurige navigatie vereischte, geschiedde door 2 sleepbooten (één vóór en één achter) voor elk der beide stalen gevaarten. Men ziet hierboven het eerste hulp stuk, terwijl het, des morgens omstreeks 10 uur, Schoonhoven passeert. Links op den achtergrond de schoorsteen van de voormalige houtzagerij. worden gemaakt, te confiskeeren. Dit wets- voorstel, dat van kracht zou worden op den datum, dat een oorlog verklaard wordt, zou bépalen, zoo zeide Nye, dat alle inkomsten of winsten, die een bedrag van tienduizend dollar per jaar overschrijden, getroffen zouden worden door een federa le belasting van 98 pCt., terwijl de tegen woordige inkomstenbelasting zou worden verdubbeld voor inkomsten beneden de tienduizend dollar. OM DEN MAMMON. In het te Stuttgart in Wurtemberg ver schijnende Evangelische Sontagsblatt le zen we het volgende woord, waarbij ook Nederland genoemd wordt: „De republiek Chili besloot, 500.000 schapen te vernietigen, daar noch voor de wol, noch voor het vleesch afzet te vinden was. De Hollandsche regeering liet tot ver lichting der crisis 115.000 stuks rundvee opkoopen, slachten en in bussen inmaken. Van de 20. millioen bussen zijn er tot dus ver slechts 7 millioen verkocht; de onder neming bleek een verlies van grooten, om vang op te leveren. Bij een veiling teDru- nen in Holland werden 40.000 aalbessen vernietigd. Hetzelfde geschiedde met 50.000 K.G. in de Hollandsche plaats Vlij- En nu de andere zijde: De Wolga Duit- schers, die onder ontzettend..leed twee jaar hongersnood geleden hebben, staan nu voor een nieuwe misoogst. Tienduizenden hebben den hongersdood voor oogen. Zij zouden wel op de knieën daarheen willen kruipen waar men bussenvleesch en aal bessen en schapen laat bederven en ver nietigen moet In de laatste anderhalf jaar zijn in Turkestan heele volksstammen we gens 'den daar heerschenden hongersnood ellendig omgekomen. Maar ook in de lan den waar tot dusver overvloed was, schijnt het blad te keeren. Sprak men er tot dus ver van, dat de wereldgraanmarkt aan een teveel van 200 millioen centenaars „leed", zoo komt thans uit Roemenië het bericht, dat de regeering den uitvoer van graan heeft verboden, omdat de oogst door droogte ernstig leed. Ook in de ko renstreken van Noord-Amerika, waar men teneinde de prijzen hoog te houden 10 pCt. van de zaai-oppervlakte afnam, heerschte droogte, die'den oogst deels deed misluk ken; hoeveel koren is daar verbrand en in het watèr geworpen en nude mis oogst. Waarom vrerd in d® vette jaren niet voor de magere gezorgd? En waarom wordt waar te veel is, niet gemaakt dat dit komt waar te weinig is? En het antwoord dat deze vragen volledig beantwoordt is: Om den Mammon." DE MOORD OP DUFRENNE. Politieke gevolgen. Het schijnt dat de moord op den Parij- schen theater-directeur Dufrenne politie ke gevolgen zal hebben. Althans als men de „Action Framjaise" mag gelooven. Dit blad heeft den zoon van den afgevaardig de Malvy, die als voorzitter van de finan- cieele Kamer-commissie op den voor grond is getreden, als den dader aange wezen. I)o zoon van Malvy en Dufrenne moeten heiden van abnormalen aanleg ziin ceweest en tijdens een twist zou Du- tonne den jongen Malvy ernstig hebben gewond, waarop deze, in zekeren zih uit noodweer, Dufrenne zou hebben gedood. Malvy is langen tijd in een particuliere kliniek te Parijs verpleegd, waar het stil zwijgen van den Wandelenden genees heer met 400.000 franc zou zun gekocht. Do „Action Francaise" onthult nog een aantal gebeurtenissen in deze kwestie, waaruit zou blijken, dat ook een aantal polilie-ambtenaren zijn omgekocht. Een ziekenverpleegster heeft verklaard dat zij den moordenaar kent. doch poli- tie-beamhten dwongen haar de beschuldl- ging in te trekken; anders zou zij in een krankzinnigengesticht worden opgesloten. Ook de in Spanje gearresteerde Labone schijnt te lastig te zijn; een inspecteur van politie heeft tenminste tegen den va der van Laborie gezegd, dat deze zun zoon maar moest doodschieten, omdat de zoon zijn vader wilde vermoorden. ERNSTIGE ONTPLOFFING. Drie slachtoffers ts Mechelen. Te Mechelen Is gistermorgen in een acetyleenfabriek een hevige ontploffing ontstaan, tengevolge waarvan drie arbei ders om het leven zijn gekomen Na de explosie hadden gedurende een kwartier onophoudelijk kleinere ontplof fingen plaats, die gepaard gingen met brand en een regen van stcenen, hout en machinedeelen. De brandweer was spoe dig ter plaatse en slaagde er weldra in het vuur meester te worden Twee der drie omgekomen arbeiders werden met ontzet tende brandwonden over bet geheele li chaam dood aangetroffen. De derde leef de nog .doch is spoedig aan de gevolgen van zijn brandwonden overleden. ERNSTIGE WAARSCHUWING VAN GORMAN. Nog 100.000 arbeiders uit gesloten. De leider van de Amerikaansche toxtiel- staking, Gorman, heeft Woensdag een acherpe waarschuwing gericht tot de on dernemers. Hij heeft hun een termun van 24 uur gesteld, binnen welken do arbei ders, die wegens deelneming aan de sta king ontslagen zijn, weer in dienst geno men moeten worden. Gorman schat het aantal arbeidera, dat door do ondernemers is uitgesloten, op on geveer 100.000. Hij is voornemens bij pre sident Roosevelt tegen deze ontslagen scherp te protesteeren voor het geval do ondernemers niet aan den door hem ge- stelden eisch voldoen. In vele stroken, waar de arbeiders in staking waren gegaan, heerecht groote ontevredenheid over den afloop van het conflict, nu zooveel arbeider» door de werkgevers zijn ontslagen. Te Columbue in den etaat Georgia, heeft de plaatselijke vakvereeniging besloten, dat de arbeiders, werkzaam in de textielfabrieken, opnieuw in staking zullen gaan. indien de ontsla gen arbeiders niet spoedig weer in dienst genomen worden. VOOR DE JEUGD. WIE HEEFT HIER GESPEELD? Moeder heeft geroepen; er zijn aard beien met slagroom. Is het een wonder, dat dan het speelgoed vergeten wordt? Wie zijn die kinderen? Het rijn Frits, 14 jaar oud. Meestal is hij met zijn vrien- deh op het sportveld. Maar als hij thuis is, dan speelt hij met zijn zusje*. Verder de 12-jarige tweelingen; Paul, die altijd wil lezen en knutselen en Piet, die juist altijd spelletjes wil doen. Ida is de eenige van de kinderen, die na de slagroom met aardbeien de hand jes is gaan wasschen. Hannie, de klein ste. zorgt altijd voor Baby, die paa an derhalf is. Zij waakt over de kleine en blijft er bij, als alle andere kinderen weg- geloopen zijti. Kunnen jullie nu zien, van wie het speelgoed op het plaatje is, en wie met bellenwagen of met pijl-en-boog zal weg- loopen, als de snoeperij weer op ia?

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 5