DROSTE ledereen! U toch ook? SIBBES Gemengd Nieuws, j j Loop der bevolking J Tïurgêrïïjke Stand~] Babij Uitzetten A. N. VAN ZESSEN-Schoonhoven Hoogstraat 7 Gouda Tricot- Ondergoederen Corsetten MAGGI' PRODUCTEN W geurige cacaodamp V komt U tegemoet! BON voor gratis receptenboekje. Jeuêdiê sportief - modem WW öi gaar VOOR JAGERS. Zaterdag 6 October wordt de jacht ge opend op hazen, hoötsnippen, fazanten, korhanen en hennen. Zoutzuur in 't oog. Ameide. De arbeider J. d. Ouden, die werkzaam is aan den bouw van do nieu we brug te Vreeswijk, kreeg Dinsdag bij bet vervoer van een flesch zoutzuur een hoeveelheid in zijn oog, waardoor hij zich onder behandeling van dr. Donker heeft moeten stellen. Ameide. Zaterdagavond zal de chr. rau- ziekvereeniging „Crescen^f" onder leiding van den heer G. v. d. Ham, van 8 tot. 10 uur een concert geven in de muziektent op den Dam, met de gebruikelijke verlo ting. Arkel. De langs de huizen gehouden collecte ten bate van het crisis comité, heeft gisteren opgpbracht f 78. Verleden jaar was dit f 71.25. Giften, ook goederen enz. kunnen ten alle tijden nog worden be zorgd bij den secretaris den heer J. W. Goes, Dam 118a. Berkenwoude. Donderdagmorgen is de 10-jarige W. van Herk op het plein voor de Geref. School bij het spelen gevallen en beeft een been gebroken. Na door een passeerend geneesheer te zijn verbonden, is hij per auto naar huis vervoerd. OPENING BAZAR VAN HET GROENE KRUIS. Bergambacht. Woensdagavond heeft burgemeester Kooiman, voorzitter van de afdeeling BergambachtAmmerstol van Het Groene Kruis, de bazar geopend. Hij begon met een welkom toe te roepen aan het gemeentebestuur, do afgevaardigden van de zusterverenigingen te Gouda en Schoonhoven, de doktoren en het dames comité van deze bazaar. Voordat hij zijn rede vervolgde gaf de burgemeester het woord aan mevrouw Krijger, voorzitster van het bazaar-comité, die memoreerde dat er buitengewoon veel medewerking van het publiek is voor de bazaar; behalve zeer veel mooie voorwerpen en handwerk- kleedjes is er f 420,70 aan geld binnen gekomen. Ook de scholen hebben zeer veel bijgedragen, evenals mevrouw Van den Bosch, die met haar leerlingen van de Modevakschool veel heeft vervaardigd en geheel kosteloos afgestaan en verschil lende andere firma's, die de opbrengst ge heel of gedeeltelijk afstonden in het be lang van de lijdende menschheid. Tenslot te bracht spreekster een woord van dank aan den heer K. van Vliet, die de zalen voor de bazaar zoo voordeelig heeft afge staan. Daarna verkreeg de burgemeester nogmaals het en rlchtt# zich allereerst tot het dames comité ea inzonderheid tot mevrouw Krij ger, die geen moeite heeft ontzien om deze Bazaar zoo goed mogelijk te doen slagen, waarom spr. haar een bouquet bloemen aanbood. Vervolgens memoreerde spr. de werk zaamheden van Het Groene Kruis, de wijkverpleging en de T.B.G. bestrijding en vooral die van zuster Dogterom, wijkver pleegster van Het Groene Kruis. De bur gemeester bracht haar de waardeering en dank van het bestuur over, voor baar uit stekende behandeling van zieken ep. hulp behoevenden. Onze afdeeling, aldus spr., telt thans 956 leden en neemt een zeer gunstige plaats in in de gelederen van Het Groene Kruis. Door de bezuiniging, ook van Rijkswege, wordt liet moeilijker staande te blijven en daarom roep ik U allen toe: blijft of wordt lid van Het Groene Kruis, al is het soms moeilijk in deze slechte tijden, om de contributie te betalen. Voor de steuntrekkenden zal een maatregel in het leven worden geroepen om de contributie voor een gedeelte kwijt te schelden. Spr. deelde nog mee dat de heer Uil- kens door ziekte verhinderd was, deze plechtigheid bij te wonen en wenschte hem een spoedig herstel toe. Hierna verklaarde spr. de bazaar voor geopend. Voorts voerde het woord mevrouw Kei zer La Plain, lid van het hoofdbestuur van Het Groene Kruis, die haar dank uit sprak voor de weldadigheidszin en liefde voor de zieke en lijdende menschheid, welke in de afdeeling BergambachtAm merstol van Het Groene Kruis zoo heer lijk tot uiting komen. Zij sprak de hoop uit dat, waar eendracht macht is, deze bazaar, die zoo schitterend is opgezet en 'getuigt vau zeer goede samenwerking in alle opzichten, uitstekend moge slagen. De zalen waren zoowel boven als bene den in de serre gevuld mot belangstellen den. Den geheelen avond was het rondom de standen en vermakelijkheden zeer druk. EEN DROEVE PLECHTIGHEID. Gouda. "Woensdag heeft de begrafenis plaats gehad van den 19-jar. milicien A. M. D. Thesingh, die Zaterdagmiddag te Soes- terberg bij een rijwielbotsing zulke ernsti ge verwondingen opliep, dat hij kort daar na overleed. De belangstelling bij do ter aarde bestelling was groot. Achter de met kransen behangen lijkwagen, liepen ver scheidene militairen onder commando van kapitein-vlieger P F. van Dorst, alsmede talrijke leden van de toeristenclub TOP, van welke club het slachtoffer lid was Voorts nog vele andere personen. Kapitein-vlieger Van Dorst sprak enke le woorden en bracht hierna het saluut aan zijn jeugdigen leerling, terwijl de mi litairen de houding aannamen. Hardinxveld, Zondag krijgt het le elf tal van de Hard. Boys IF.G. I uit Hen- drik-Ido-Ainbacht op bezoek. De laatste club neemt de le plaats op de ranglijst in, zoodat deze wedstrijd een bijzonder span nende belooft te worden. Nu de Boys vo rige week tegen Zwijndrecht hebben ver loren, zullen zij wel beproeven thans de 2 punten voor haar rekening te nemen. Fokveedag. Hoornaar. Op 17 Oct. zal de van ouds bekende en beroemde fokveedag worden gehouden. Er is al weer een ruime aan gifte. Vooral landbouwers die stierkalve ren zoeken moeten zeker niet verzuimen te komen kijken. Er zullen 156 stierkalveren te koop worden aangeboden. Tevens is er weer een flinke inzending van Groot- Yorkshire fokvarkens enz. Het terrein, waar de fokveedag gehouden wordt, is hetzelfde als het vorig jaar. Kori raadsverslag. Krimpen a.d. Lek. De gemeenteraad vergaderde Woensdagavond. De gemeenterekening 1933 werd vastge steld, evenals de rekening burgerlijk arm bestuur over 1933 en de begrooting school artsendienst Lek en IJssel 1935 en de verlies- en winstrekening en balans wa terleiding Lek en IJssel. In verband met de'herziening winkel sluitingswet, waardoor verruiming van verkoop op Zondag kan plaats hebben, werd besloten alleen verruiming te geven voor den verkoop van visch. Aan een tiental personen werd onthef fing van hondenbelasting verleend. Het ambtenaren reglement werd gewij zigd, alsook de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldi ging van den gemeenteveldwachter. De kasgeldleening bij den Staat der Ne derlanden wordt verlengd tot 31 Dec. '34. Bij een bespreking met Ged. Staten over de begrooting 1934, waaronder valt de straatverlichting, werd de gemeente opge dragen dez$ weer te doen branden en daarvoor een straatverlichting-belasting in te voeren. Na breedvoerige discussie werd nu op voorstel van B. en W. beslo ten, de verlichting weer te doen ontsteken en daarvoor 10 opcenten op de personeele belasting te heffen, ingaande 1935. De subsidie aan Het Groene Kruis werd in totaal met 10 pCt. verlaagd. Ten aanzie» van de belooning voor tijdelijke werk krachten voor de steunregeling besloot de raad met ingang van 1 Januari 1935 de beide penningmeesters te ontslaan en voor de 3e werkkracht de oude regeling te handhaven. Daarna volgde een breedvoerige discus sie over de plaatselijke werkverschaffing. Toen Woensdagavond in den raad werd besloten de straatverlichting des avonds weer te doen branden, word als een verrassing voor de ingezetenen de verlichting direct ontstoken. Moordrecht. Op het sportterrein zal Zondagmiddag 2 uur de wedstrijd Moor drecht I—L.F.G. I van Lekkerkerk ge speeld worden. Gevonden voorwerpen. SHedrecht. Te bevragen bij J. v. d. Vel de, wijk G 136a, een zakmesje; C. vau 't Hof, Middeldiiepstraat 39, een honden zweep; H. Boele, Pr. Hendrikstraat 60, twee lampenpoetsers; L. van den Berg, B 449, een gouden ring; A. Eykelenboom, Trompstraat 31, een dames handschoen; N. Mijnser, Wilhelminastraat 13, een rij- wielbelastingmerk in étui; J. Paardekoo- per, Julianastraat 36, een zwarte kinder schoen; G. A. Vermeulen, Adm. de Ruyter- straat 98, een portemonnaie met inhoud; A. Struyk, C 201. een jonge poes, J. Kop, B 15, een postduif, gemerkt 180814 Hol land 34; J. Zeggers, C 32, een ceintuur- G. Schild, Stationsweg 92, een dames hand schoen; J. Roskam, Middeldiepstraat 35, een zakmesje; P. den Boef, Havenstraat 18 een gouden bril; L. Hartog, Burg. Drijber- plein 45. een zwarte heerensok; M. Edens, Merwestraat 33, een muts; A. Struijk, Adm. de Ruyterstraat 72, een port* naie met inhoud. SHedrecht. De heer 0. deed aangifte, dat zijn op den Rivierdijk staande luxe auto, door een passeerend motorrijtuig, waarvan de bestuurder doorreed, was aan gereden. Aangezien het nummer van de auto bekend is, zal de bestuurder zich tegenover de politie te verantwoorden krij gen. D9 heer H. deed aangifte, dat ten tweede male de lijn van de vlaggestok voor zijn'perceel is ontvreemd. De politie ljoudt zich voor inlichtingen aanbevolen. OORLOG OVER IJSELSTElN. Luchtbeschermingsoefening. IJsselstein. Gistermiddag en -avond heb ben de oefeningen plaats gehad ter be scherming tegen luchtaanvallen. De lei ding berustte bij den commandant van den luchtbeschermingsdienst, den heer J. B. ten Hout. Verschillende autoriteiten woodden de oefeningen bij, o.a. de com missaris der koningin, de heer Bosch Rid der van Rosenthal, de burgemeesters van Vianen, Montfoort, Jutphaas, Schoonho ven en Oudenrijn, vele vertegenwoordigers van brandweer en luchtbeschermings diensten uit andere gemeenten, zelfs iieele- maal uit Soest, Utrecht, Zalt-Bommel enz. De burgemeester dezer gemeente, ,1e heer J. J. Abbink Spaiuk, was natuurlijk even eens tegenwoordig, evenals de heer C. A. Prins, luit.-generaal en coiimmandant van den luchtbeschermingsdienst te Soester- berg en nog enkele andere belangrijke per- Tien minuten voor vier werd plotseling het sein „luchtgevaar" gegeven en dat ver oorzaakte nog al wat consternatie. De kerkklokken luidden, een sirene loeide. Op den toren waren luister- en alarmposten opgesteld en in het stadhuis was het hoofd- burenn ondergebracht. Vijf minuten later verschenen drie militaire vliegers uit het Zuiden en strooiden kwistig hun brand- örisant en mosterdgasbommen naar be neden, in den vorm van doodonschuldige luchtkogels. De bommen troffen doel, op verschillende plaatsen brak brand uit. Or donnansen kwamen deze jobstijdingen brengen. De brandweer met drie motorspuiten en epn stoomspuit kwam in beweging, op de hielen gevolgd door den geneeskundigen dienst en gasverkenners, met gasmaskers voor. Het was „net echt". Ondanks dat alles kon niet voorkomen worden, dat de brug over de IJssel door een brisantbom werd getroffen en in puin werd gelegd. Dit was een belangrijk ver lies, maar de dapperen versaagden niet, pontonniers trokken er direct op uit om een nieuwe te leggen. Des avonds werd de oefening nog eens gedaan. Na dat om half vijf een défilé had plaats gehad van alle diensten langs' het gemeentehuis werd om half acht opnieuw het sein „luchtge vaar" gegeven. Thans was de stad geheel in duister gehuld. Vijf min. vóór 9 was het dreigend onheil evenwel voorbij, en konden de lichten weer ontstoken, worden. Zoo op het oog is deze oefening zeer goed geslaagd, omdat er geen werkelijk ge vaar bestond, maar hoe zal de houding der bevolking zijn, als het er op aankomt? DE RAMP OP DE „MORRO CASTLE". Scheepsofficieren ontslagen. De directie van de „Dollar Line" heeft den eersten stuurman Henderson en den derden stuurman Peterson van de „Presi dent Cleveland" uit hun functie ontheven. Beide officieren hebben indertijd Qritiek geleverd op het gedrag van hun kapitein Carey bij hét reddingswerk tijdens de ramn op de „Morro Castle"." Het ontslag ging vergezeld van een me- dedeeling van de maatschappij, waarm kapitein Carey's gedrag geprezen wordt De scheepvaartrechtbank to New York beeft bevolen, "dat de passagiersschepen „Oriente" (welke van hetzelfde type isals de „Morro Castlp"), „Siboney" en „Oriza ba" aan den kettiag gelegd moeten wor den, zoodra deze schepen zijn in het ge bied der Amerikaansche jurisdictie. Dezo maatregel van beslag is genomen naar aanleiding van een verzoek van miss He len Sherman, executrice-testamentair van het echtpaar Greisner, dat bij de ramp van de „Morro Castle" om het leven kwam. Zij is van plan 'n proces ter ver krijging van schadeloosstelling te begin nen tegen de „Ward Line", eigenaresse van de „Morro Gastle". NA EEN HALVE EÉUW TERUG. In banden van bandieten. In Amerika, het land der sensatie bij uitstek, werd een sensationeel geval na vjftig jaar eindelijk opgelost. In 1884 werd in Philadelphia een kind, C'iarlie Grosz, geroofd. Zijn voornaamste kenmerk was een moedervlek van bijzon dere vorm op zijn rug. Zoowel de autori teiten als de ouders hadden dreigbrieven on van gen, de schurken eischten een los geld van 20.000 dollar. De politie gaf den raad het bedrag schijnbaar beschikbaar te stellen; men zou dan de aangeduide plek bowaken en zoo de onverlaten in handen De boeven kregen hiervan de lucht en vonden het veiliger het kind bij zich te houden. Sindsdien hoorde men niets meer van hen. De vader zette echter de nasporingen voort. Dertig jaar na de ontvoering wist men met vrij groote zekerheid, dat eenige veteranen uit de onderwereld zich ill hun jeugd aan de betreffende daad hadden bezondigd. Ze stonden op het punt alles te bekennen toen zij beiden werden doodge schoten. Kort hierna stierven de ouders. Maar de familie zette het onderzoek voort en nu heeft men het gestolen kind eindelijk te ruggevonden. Op zijn tiende jaar werd de jongen door een vrouw, die de echtgenoote van een der medeplichtigen schijnt te zijn, naar Aus tralië meegenomen. Daar stierf de vrouw en Charlie kwam bij een boer in huis, die hem een vrij behooilijke opvoeding gaf, maar verder dan knecht op een farm heeft Charlie, die thans vier-en-vijftig jaar is, het nooit gebracht. Hij komt nu in bet bezit van een groot fortuin, want zijn ouders waren zeer bemiddeld. DE POT VERWIJT DEN KETEL Litwinof als wapensmokkelaar. In 'n te Moskou uitgegeven boekje geti teld: „De eerste gevechtsorganisatie van de bolsjewiki" verhaalt Litwinof, de huidige volkscommissaris van buitenlandsche za ken, van zijn jeugdexpedities. Het was in 1906, na de mislukking van de eerste re volutionaire poging Papasja, zooals Lit winof zich ook noemde, moest zich wa pens in West-Europa verschaffen en ves tigde zijn hoofdkwartier te Parijs. Hij stelde zich met een Deensche firma van machinegeweren in verbinding. Voor de benoodigde geweren en patronen wendde hij zich tot een fabrikant te Luik. Toen Litwinof, die voor Belg doorging, een pa- tronenfabriek in Karlsruhe bezocht, was hij verplicht een delegatie van de tsaristi sche regeering mee te ontvangen en met hen schietproeven -bij te wonen. Hij kreeg belangrijke aanwijzingen van deze officie ren. De Bulgaarsche regeering gaf hem toe stemming de wapens naar Warna te zen den onder voorgeven, dat ze in contraban de naar Turksch Armenië zouden worden vervoerd. Het vervoer geschiedde in ver zegelde wagons en zelfs werden ze niet door de douane onderzocht, maar daartoe moest van de ambtenaren een invoerver gunning gekocht worden en vandaar gin gen de wapenen naar den Kaukasischen oever van de Zwarte Zee. De jonge Litwinof had hiervoor de hand gelegd op een jacht, maar toen kwam èr een kink in den kabel. In het bestuur van de socialistische partij van Rusland waren de mensjewiki in de meerderheid geko men. Het geld kwam niet meer regelmatig door, maar toen het jacht eindelijk het an ker gelicht had, werd het door een storm overvallen, de lading door visschers ge stolen en de kapitein door de Russen ge vangen genomen, waarmee de samenzwe ring aan het licht kwam. EEN ZONDERLING WANDELAAR. F. K. Pease, een jonge Engelsche ont dekkingsreiziger, die onlangs in Canada gearriveerd is om de verloren dagboeken van sir John Franklin op te sporep, wordt beschouwd als de geestdriftigste wande laar ter wereld. Hij heeft het plan opgevat om 3 jaar lang door het Noordpoolgebied te zwer ven, hoewel deze route met een vliegma chine in één dag te doen is. Pease heeft 30 ton levensmiddelen bij zich (waaron der 50 kilo hondenbrood) en zijn hond Jill zal hem op zijn langen tocht vergezellen Hij verklaarde, dat hij van Churchill, dat aan de kust van de Hudson Baai lig», naar Chesterfield zal gaan wandelen, wat per boot veel sneller gaat. Van daaruit gaat hij naar de magnetische Pool. waar de dagboeken van Franklin vprborgen moeten zijn en tenslotte zal hij langs de moeilijke Noord-West-passage opklim men om langs den anderen kant weer af te dalen. Toen iemand hem vroeg, waar om hij nu al 30 ton voorraad bij zich had en dit niet op het laatste oogenblik in sloeg, antwoordde hij: „Ik heb alles ca deau gekregen en het is een gewoonte van ontdekkingsreizigers, om dat mee te ne men, hoewel het mogelük is om onderweg *oor biina niets deze dingen te koopen". Hij reide dat hij busjes boschbessen en potten stroop bij zich had. die hij onder* weg in eiken kruidenierswinkel kon krij gen. LIEFDE OVERWINT ALLES. Een Zweedsch bruidspaar, dat op het punt stond om in de Zweedsche kerk te Kopen hagen getrouwd te worden, vernam op bet laatste oogenblik, dat ze niet in Denemarken konden trouwen omdat een bepaalde formaliteit niet in acht was ge nomen. Het bruidspaar verzocht den gas ten, die reeds voor het hruiloftsdiner aan wezig waren, een oogenblik geduld te heb ben. Ze stapten toen in een vliegmachine, waarmee zij in 15 minuten Malmö be reikten. Ondertusschen werd een geestelij ke gewaarschuwd, die het paar in Malmö in enkele minuten trouwde, waarna zij te rugvlogen naar hun gasten in Kopenha gen. De bruid is de dochter van Rottbell, vroeger Zweedsch consul te Kopenhagen. Haar echtgenoot is zekere Metzen uit Malmö. DE MARTELAARSWEG. Dr. Oskar Schabert te Riga, de bekende voorman der Ruslandhulp, schrijft in „Evangelium und Osten": „De priester (en predikant) in Rusland is een ontrechte persoon. Dat beteekent: hij heeft geen kiesrecht. Hij heeft ook geen recht op de broodkaart, die hem al leen de gelegenheid geeft brood en ande re levensmiddelen tegen dragelijke prijzen te koopen; zoodoende is hongeren zijn lot en moet bij van aalmoezen leven. Hij heeft voor zich en zijn gezin ook geen recht op medische hulp; particuliere ziekenhuizen zijn er in Rusland niet en tot de staats- ziekenhuizen is er voor hem geen toegang. Hij kan zijn kinderen ook niet naar school zenden; er zijn uitsluitend staatsscholen en die zijn voor de kinderen der ontrechten gesloten. Hij heeft ook geen recht op ar- be'd in de staatsbedrijven (pn andere Jan staatsbedrijven zijn er niet). De geestelij ken leve» met hun gezin ergens in een schuurtje of in een corridor, doch dit is moeilijk te bekomen, daar ontrechten in de pos tie van de melaatschen in Oud-Israël verkeeren. Bovend'en kan de ontrechte op' straat ongestraft worden aangerand of' mishandeld; eenige klacht van een ont rechte wordt niet in behandeling genomen. Officieel heet dit alles, dat er in Rus land gewetensvrijheid en godsdienstvrij heid bestaat. GEEN ZENDING TOEGELATEN. De Javabode van 7 Sept. deelt mede, dat! de regeering binnenkort een aanvang gaat maken met de samenstelling van het ant woord, dat alsnog moet worden gegeven op de motie d.d. 3 Aug. 1933, ingediend door de heeren Soekawati, Wiwoho^ Feuilleteau de Bruyn en Prawoto, luiden de als volgt: l „De Volksraad, van oordeel dat de Bali- Hindoesche godsdienst en de Balische maatschappelijke ordening een onverbreek' bare eenheid vormen, dat deze eenheid wordt verstoord, indien stelselmatige pro paganda van den Christelijken godsdienst op Bali wordt toegestaan en daarvan ge vaar voor de orde en rust moet worden ge ducht, verzoekt de regeering de voor di toelating van zending en missie op Bal vereischte toestemming thans niet tl verleenen." Deze motie werd in de vergadering vai 4 Aug. 1933 in den Volksraad aangenom^i Het heeft geruimen tijd gekost, alvorem het grondige onderzoek, door de regeerinj ingesteld, wns afgeloopen. Denkelijk za het antwoord, met de beslissing op dezt motie, spoedig na den terugkeer van dei landvoogd (van "de reis naar de buitenbe zittingen) den Volksraad worden aang» boden. Voor zoover thans valt te onder stellen, mag worden verwacht, dat voor alsnog missie en zending niet kunnei worden toegelaten, doch dat wel de geest© lijken in staat zullen worden gesteld, di aanhangers hunner religie die hulp te ver leenen, welke het geloof vordert. GESCHIL OVER DUITSCHE ZENDIN GEN. De Javytfe publiceert een scherp hoofd, artikel over de gestie der Rheiniscbe Mis sion, die een Duitsch medisch echtpaaj naar Nias riep instede van voor dien ar beid een Hollandsch medisch echtpaar ti zoeken. Het blad publiceert een schrijve® van dr. G. Royer te Amsterdam, voorzittel van Simavi, door dr. Royer aan Oen in formeerend Nederl. medicus gezonden, ui) welk schrijven blijkt, dat de hoofdinspectit der volksgezondheid in Indië de voor waarde stelde, dat slechts indien geen N» derlandsch medicus te krijgen ware, eei Duitsch medicus zou toegelaten worden el is dan van oordeel, dat aan deze voor waarde n'et op goede wijze voldaan i» Wel werd een oproep om een Nederl. me> dicus op 31 Maart j.L in het NederL Tijd) schrift voor Geneeskunde geplaatst, doek de drie reflectanten 8ie zich meldden, weri den geoordeeld, „niet aan de gestelds eischen te voldoen" en reeds 28 April ver trok het Duitsche echtpaar naar Indië. Het blad zegt, dat wie op 28 April naar Indië vertrekt, dat allicht eenige dagen eerder beeft geweten en dat de adverten tie, die op 31 Maart geplaatst werd, te kort daaraan voorafging, dan dat aange nomen kan worden dat aan Nederl. solli citanten serieuse aandacht is geschonken» Het blad voegt hier een tweede bezwaar van gelijken aard aan toe, n.l. over dej Bazaler zending. In de Heidenbode dezert zending wordt in het Juni-nr. medege deeld, dat de medisch zending te Bandjeih massin, die voornamelijk door Nederl. bij dragen (Simavi) in stand gehouden wordt, voor de leiding van de vrouwen- en kin derkliniek aldaar mej. dr. Gertrud Hess- berg uit Essen benoemde. Het blad concludeert, dat met alle res pect voor den arbeid der zendingsgenoot schappen, de hoofdredactie toch van oor-1 deel is, dat deze buitenlandsche zendings genootschappen. werkend met Hollandsch geld, „een loopje nemen met de wenachen der Indische regeering en ook een loopje nemen met het Hollandsch publiek". NOORDELOOS. Over de maand Septem her. Vertrokken: E. de Jong naar Hoog- Blokland; L. de Haan naar Gorincliem; M. van Ballegooiqn naar Poederooijen; W- Schriever naar Moerkerk: P. VuurenS naar Apeldoorn; L. de Ruiter naar Vleu- HARDINXVELD. October. Geboren: Cornelia, z. van P. de Koning en R. G. Robbe. Wilhelmina Teuna, d. van A. de Haas en T. W. van den Bout. Jannigje N eelt je, d. van P. van der Linden en A Vlot. Getrouwd: G. van Lopik en A. J. van Herpe. J. Matthijssen en A. Huurman. Overleden; T. Vogel, 61 j., echtgenoot© van D. P. Klop. Wat, lijden Uw varkens nu weer aan brand? Hebt ge geen pak lvForceffy bij de hand? t in pakken a 95 ct. bij Niet schadelijk voor menschen en huisdieren. VRAAGT UW DROGISTII VOOR ENGROS BIJ DE FIRMA J. H. ROOSTER ZOON, ROTTERDAM Spaart plaatjes voor het album Java 1". V Hij herinnert U aan de ge- M zellige avonden met een kop Droste Verpleegster Cacao: f nimmer afwijkend in kwaliteit» altijd welkom. Neemt een bus in huis! Ook verkrijgbaar in zakken van 1 kg. met origi- neele fabricks-sluiting (let daar vooral op!). ALTIJD WELKOM! Zendt onderminde bon ingevuld toe Mn „DROSTE - HAARLEM". U ontvangt dan gratia een eilerurdigst receptenboekje met 5 2 chocoltderecepten, samengesteld door Martine Wittop Koning. Bij een elegant coatuum en een welgevormde voet hooren Nimco-damesschoenen ADRES: Want da kwaliteit la prima en de prijzen zijn laag II TOON SCHRAVE - TURFMARKT <36 - GOUDA De nieuwe Nimco-damesschoenen ver ia eenigen op verrassende wijze sportiviteit en elegance. Geslaagde combinaties van H moderne kleuren, origineele toepassing van de nieuwste leersoorten als „elk- calf' en„hunting-calf", sierlijkemodellen en een pasvorm, die het loopen tot een luchtige, gracieuse beweging maakt. Op deze sportieve, hoogst elegante schoe nen, voor een dergelijken prijs, hebben de dames jaren gewacht. Fl. 4.90, Fl. 5.50, Fl. 5.90, Fl. 6.90. Deze Nimco-schoenen zijn volgens het origineele Goodyear-systeem gemaakt Geheel genaaid, zonder één spijker, daardoor uiterst soepel en comfortabel v aan de voet. Wanneer Uw leveran- l cier ze niet heeft, schrijf ons even, wij deelen U p.o. mede waar U ze het dichtst bij kunt krijgen. In bruin, beige, grtli blauw hunting-calf Prijs Fl 6.90 een frissche mond, daar zorgt Wrigley's voor* Hef rookgenot verhoogen ep ae adem zuiveren, dat doet Wrigle/sl.Bovendieii too goed toot eetlus} en s pervertering enihef kalmëbren aef Zenuwen; Neem Wrlgfe/vblijf „fiK R Gefabriceerd ut* de fijnst» -grondstoffen Abét wereldmerkI Pakje met vier stuks cewA Uitgevoerd In verschil lende leersoorten Prijs Fl. 4.90 en Fl 5.90 SELL MORB

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 8