SterL i Jmoofld I c i. verlaae^e.pr,>1:;: r°" 56 r;::- u; N.V. Piet van Reeuwijk LEVERTRAAN HEBT U De Meubelbeurs Stadsnieuws Varia Predikbeurten Loop der bevolking Burgerlijke Stand j Advertenliën. een oude portefeuille 2 Auto's Leeningen Ivooreikdoel I Stichting „Nebomes" GEEN GRIJS HAAR T,t" Z 1BOo ANTON COOPS OOOOOOOOOOOQl ^o«D'e? r r I oooooooooooo S.&W.N.V. NOOTEN 2 MAANDAG 8 OCTOBER 1934 UIT HUN WONING GEZET. Treurige geschiedenis. B#gambacht. In de Bergamhachtsche Buurt, een einde voor de Fransc'ie Ka, treft men aan den kant van den weg een droeve verzameling aa,n. Enkele schamele meubelen, e«n kast, een paar stoelen, een tafel enz., staan daar, slechts overdekt met enkele matten en stukken zeildoek cn ove rigens onbeschut. Sedert Woensdag i3 dat reeds zoo en bovendien zijn de meubelen zou gelaatst, dat ze bij avond gevaar op leveren voor het verkeer, daar het ter plaatse zeer donker kan zijn, en de ge meente niet de moeite genomen heeft, er een paar lantaarns neer te zetten. De familie E. namelijk, bestaande uit de beide echtgenooten en een kindje van een half jaar, is Woensdag uit hun woning, die ze ia huur hadden van den veehouder C. B.. gezet door twee politieambtenaren. Wij zijn op onderzoek uitgetogen pn heb ben enkele bijzonderheden vernomen, die Wij in het volgende samenvatten: E. was voor zijn huwelijk knecht bij een veehouder. Vandaar ging hij in dienst over bij O., waar hij zes en een half jaar werk zaam was. Toen kreeg hij lust om te trou wen. Hij zocht en vond een meisje uit Ber- kenwoude, dat met hem door het leven wil de. Het gemeentebestuur van Bergambacht evenwel stelde alle pogingen in het werk, om dit huwelijk te verhinderen, daar E., die voor half geld bij O. werkte, niet in staat was een vrouw en kinderen te onder houden. had evenwel in de zes en een half jaar wat gespaard, en bracht een spaarbankboekje mee. Ook de burgemees ter van Berkenwoude schijnt niet onwel willend te hebben gestaan tegenover dit huwelijk. E. trouwde en ging op zoek naar een Woning. Hij was niet lui van aard en bracht enkele goede getuigschriften mee, waarin tot uiting kwam, dat E. gewillig en ijverig en net was, maar niet in staat om zelfstandig te werken. Dit was de reden, dat B. aanbood, dat E. in een huurwoning zou trekken tegen f 2 per week, uitgaande van de gedachte, dat zijn nieuwe huurder in dienst van een boer wel in staat zou zijn, voor zijn onderhoud te zorgen Bo vendien had B. over deze kwestie nog een onderhoud met den burgemeester van Bergambacht, die beloofd zou hebben, dat de gemeente, zoo noodig, geneigd zou zijn, de huur voor deze woning te betalen. Het zij nog vermeld, dat de familie B., om zoo te zeggen, onder de rook van Schoonhoven woont, hoewel nog in Bergambacht. Daar door doet de familie alle inkoopen enz. te Schoonhoven, daar het ondoenlijk zou zijn, om zich daarvoor heelemaal naar Bergam bacht te begeven. Afgaande dan in hoofdzaak op de belof te van den burgemeester, welke, zooals later bleek, in een ondoordacht oogenblik gegeven was, heeft B. de woning aan E. verhuurd en toen eerst begon de misere goed. Ze» weken na zijn trouwen kreeg E. ontslag, daar O. liever een ongehuwde knecht had. De tijd, dat E. nog werk had, 'getaalde hij trouw zijn huur en zijn sohul- den voor zoover hij kon. Tijdens de periode Mei van het vorige Jaar tot nu heeft het echtpaar E voort durend gebrek geleden. Vooral in den winter haddên zij het hard te verantwoor den. De familie B. heeft meer dan eens bijgesprongen met aardappelen en ander voedsel en noodige artikelen. E. trok toen van het burgerlijk armbestuur, maar het was te veel om te sterven en te weinig om van te leven. Met Kerstmis was de nood op het hoogst gestegen. Gedurende den tijd dat E. de woning huurde, heeft dat B. groote financieele offers gekost. Van verschillende zijden in de familie werd het echtpaar E. ondersteund, maar omdat het boerenbedrijf het tegenwoordig eveneens hard te verantwoorden heeft, nam B. tenslotte bet besluit, boe bet bem ook aan het hart ging. E. maar uit de woning te zetten. Reeds eenige malen had hij hem dit meegedeeld, maar de uitvoe ring van dit plan had hij steeds weer ver zet. Een half jaar geleden, toen zijn be sluit vast stond, verkeerde de vrouw in zwangerschap en dokter Zoeteman achtte het onverantwoordelijk de menschen toen op straat te zetten. Zij werd naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht en het Bergambaclitsche ge meentebestuur schijnt nogal Jebelgd ge weest te zijn over de kosten daarvan, die op rekening van de gemeente kwamen. Na zeven weken werd de vrouw ontslagen en nog een half jaar woonden zij in bun huisje, Toen begaf B. zich voor de derde maal naay den burgemeester en beloofde vrij transport van de meubelen en?, als hij de fam. E. uit de woning mocht ver wijderen, daar hij onmogelijk mede voor ben zorgen kon. De burgemeester weiger de, maar korten tijd daarna, gaf hij jast tot uitzetting en thans is dit Woensdag geschied. Het was een rampzalig gezicht de totaal verarmden bij hun schamel be zit aan den dijkkant te zien zitten. De meubelen, welke er goed onderhouden uit zagen, bleven achter, de eigenaars werden naarhet arrestantenlokaal onderge bracht, waar zij voorloopig onderdak hebben. E. moet verklaard hebben dat hij ondanks alles in Bergambacht wil blijven en er zal ook wel niets anders voor hem opzitten, hoe het gemeentebestuur ook zijn best doet de fam. E. naar Schoonhoven of Berkenwoude te krijgen. E. werkt thans bij het plaatsen van telefoonpalen te Schoonhoven. Het onderkomen van de fa milie is natuurlijk verre van geriefelijk, maar gelukk'g bezit Bergambacht vele weldoeners, die de ongelukkigen telkens wat toestoppen. Deze toestand kan echter niet voortduren, daar het arrestanten lokaal een andere bestemming heeft. Iu de wethoudersvergadering van hedenmorgen is dit punt eveneens ter sprake gekomen, zonder dat men tot een bevredigende op lossing kwam. Het een'ge wat er opzit zal zijn, dat men in de gemeente naar een huisje zal zoeken, om de fam. E. onder te brengen, natuurlijk voor rekening van de gemeente. Dan zou men even ver zijn als wanneer men E. met zijn vrouw en kind in de huurwoning van B. had gelaten en de gemeente de huur ad f 2 had betaald! Wat er achter de heele zaak steekt? Dat weet nog niemand. Te betreuren valt, dat de gemeente Bergambacht geen werkverschaffingsplan heeft. Anders zou er voor E. wel werk te vinden zijn geweest en zou wellicht de heele droevige geschiedenis niet voorge vallen zijnv Hei- en Boeicop. Het afgeloopen kwar taal was bijzonder gunstig voor de vee houders ten opzichte van het sterven van vee. Slechts werd aangifte gedaan van 8 kalveren, 5 varkens en 1 veulen. Totaal 14 stuks vee. Het vorige kwartaal bedroegen deze aangiften respectievelijk 1 koe, 1 pink, 14 kalveren, 4 varkens. 1 veulen, 2 geiten en 1 schaap. Totaal 24 stuks vee. De diefstal van vee. Krimpen a.d. Lek. In verband met de veediefstal te Gouderak zijn hier en te Krimpen a.d. IJssel eenige personen in arrest gesteld. Krimpen a.d. Lek. De vlaggetjes ver koop ten bate van het nat. crisis comité heeft in deze gemeente f 174.34 opge bracht. Krimpen a.d. Lek. Zondag speelde Di lettant I een voetbalwedstrijd tegen Haast recht I. De gasten wonnen met 0—1. Haasrecht III speelde tegen Dilettant 3 De plaatsgenooten wonnen met 3—0. Lekkerkerk. Eieren, groenten en fruit veiling. Aangevoerd 5500 eieren. Prijs: Kipeieren f 4,50—5, heneieren f 2,50— 2,70, eendeieren f 3—3,50, alles per 103; kaas 2122 ct„ roode kool 1ste 68 ct., 2de 35 ct.; groene savoye 35 ct., boe renkool 35 ct., savoye kool 87 ct., tuinpeen 2-4"ct. per bos; sla f 0,50—b per 100; andijvie f 1,50—2 id.; snijboonen lste 810 ct.; stek 46 ct., princesse- boonen 1012 ct., meloenen lste 6—8 ct., 2de 46 ct., 3de 24 ct.; Gieserwildcman lste 57 ct., 2de 35 ct.; bergamotten le 4—5 ct., 2de 3—4 ct., leopold peren 6—7 ct., jodenperen 56 ct.; pondspeten 67 ct., blanke boucbie 45 ct., Adamsappelen 6—7 ct., Oranjereinet 56 ct., schijvers 5—6 ct., goudrein et ten lste 6—8 ct., 2de 4—5 ct., val 2—3 ct., nouv. poit. peren 56 ct., kleiperen 45 ct., hertogin Elza 73 ct. en Brederoperen 56 ct. J ONTWIKKELING VAN WERKLOOZEN Nu de winter weer voor de deur staat, heeft de commissie voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozenp haar arbeid hervat. Ze heeft zich aanvankelijk voorbereid op het voortzetten van de cursussen, zooals die het vorige sei zoen zijn gegeven, dus ook in eeni ge practische vakken, als teekenen, gra- veeren enz. De daartoe reeds lang gele den opgemaakte begrooting wacht echter nog steeds op de goedkeuring van den minister, zoodat er voorloopig van uitvoe ring van die plannen niets kan komen. Dat wil niei§zeggen, dat men nu zoo lang maar stil zal zitten. De commissie heeft besloteny-4*wtrachten met zoo weinig mogelijk kosten reeds dadelijk cursussen in theoretische vakken te geven en ze heeft verschillende personen bereid ge vonden. zich daartoe belangeloos beschik baar te stellen. Zoo zal de heer Brugge- man eenmaal per 14 dagen les geven in Ned. taal en het opstellen van brieven, re- qusten enz., de heer F. v. d. Bogerd een maal per 14 dagen in rekenen en de heer E. de Kuiper wekelijks in Esperanto. Verder heeft een 5-tal personen zich bereid verklaard, om op nader te bepalen dagen 'een lezing te houden over verschil lende onderwerpen. Het zijn de hecren: burgemeester A .M. Nieuwenhuisen, J. van Ebbenhorst Tengbergen, A. J. de Haas, J. Monshouwer en J. Slager. Nog deze week zal een en ander in een vergadering met de werkloozen worden besproken. Mogen zij toonen. het werk van de commissie en de medewerking, die de ze van zoo verschillende zijden in hun be lang ondervindt, op prijs te stellen door een druk bezoek aan de cursussen en le zingen. COLLECTE CRISIS-COMITE. De Zaterdag gehouden collecte voor het Nat. Crisis Comité heeft f 211,87 opge bracht. AANBESTEDING. De architect W. van der Laan te Pa- pendrecht heeft Vrijdagavond in Hotel a la Station alhier in het openbaar aanbe steed het bouwen van een woonhuis aan den Opweg. Er werd' als volgt ingeschreven: Bore. 1 beton- »u metselwerk; A. Graaf land en G. Deelen, Bergambacht f 1.643; De Lange en Van den Bergh, Bergam bacht f 1.441; T. Bakker. Ammerstol f 1.321; Fa: Buis en Stout, Nieuwpoort f 1.317. Perc. 2 timmer- en smidswerk: H. de Jong, Ouderkerk a.d. IJssel f 1.991; Ver waal en Anker, Stolwijk f 1.825; H. G. Werrie, Lopik f 1 773; G« H. Kuilenburg, Schoonhoven f 1.691; M. Baldé. Papen- drecht f 1.550; A. v. d. Hoek, Lopik f 1.450. Perc. 3 lood- en zinkwerk: Jac. Schol ten, Bergambacht f 158.90; Fa. J. Pon- sioen, Schoonhoven f 154. Perc. 4 schilder-, glas- en behangwerk: A. Versluis, Lopik f 323.70; T. Brink, Schoonhoven f 316; Fa. J. v. Vlist Zn., Stolwijk f 315; Gebr. )Brand, Ammerstol f 313; T. de Man, Ammerstol f 280. Perc. 5 electriciteit8werk: Jac. Scholten Bergambacht f 56.90; Fa. J. Ponsioen, Schoonhoven f 55; G. Plomp. Schoonho ven f 49; W. J. v. d. Vlist, Stolwijk f43.90; H. Rehorst, Bergambacht f 37.50. Perc 1 en 2 gee.: G de Bruin. Ammers tol f 3434. Perc. 3 en 5 gec.: Middelkoop *en van Dam, Lopik f 176. Perc. 1, 2, 3 en 4 gec.: De Lange en Van den Bergh, Bergambacht f 3.679. Perc. 1, 3, 4 en 5 gec.: J. v. d. Heuvel, Stolwijk f A294. Massa: F v. d. Heuvel, Stolwijk f 4.069. De gufming is aangehouden. DUIVENVLUCHT. De Postduivenvereeniging „De lucht post" hield haar laatste wedvlucht van dit seizoen en wel uit Quievrain, 188 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: le. 8e en 31e prijs H. J. Saveur; 2e, 9e, 24e en 26e prijs Jac. Lensen; 3e, 4e, 5e, 6e, 15e, 22e, 27e, 30e en 32e prijs C. J. S. van Vliet; 7e en 20e prijs A. Schmieman; 10e prijs T. Pinoe van der Aa; 11e en 21o prijs Gebr. de Lange; 12e, 13e, 19e en 25e prijs G. Elshof; 14e prijs B. Goedhart; 16e, 17e, 18e, 23e en 29e prijs A. van der Maat; 28e prijs S. J. M. Prins. DE „DOLLY SISTERS". Iedereen heeft wel eens gehoord van de „Dolly - Sisters", de bekende tweeling zusters, die als danseressen en zangeres- sen* zooveel succes hebben kunnen boeken. Ze hebben reeksen navolgsters gevonden, maar zij waren en hieven de eerste, die den apart soort kunst gebracht hadden: de dans- en zangnummers „van „Dolly- Sisters". Dat de tweelingzusters veel geld ver dienden, blijkt wel het allerbeste uit de prachtige bezitting, nabij Fontainebleau gelegen, waar in een groot park het slot lag, dat dertig "kamers bevatte. In het park hadden de zusters o.a. een zwembad van mermer laten aanleggen, evenals er golf-links, tennisbanen en vischvijvers waren. Dat vorstelijk bezit wordt nu dezer da gen verkocht, want de „Dolly-Sisters" konden de bezitting niet in stand houden wilden zij haar schuldeischers niet langer laten wachten. Jenny Dolly verkocht haar juweelen, waaronder een ring met een diamant van 52 karaat, die eigenlijk de oorzaak is geweest van alle tegenwoordige ellende, waarin de zusters zijn geraakt. Op een wintermorgen wandelde Jenny Dolly op de Groisette Esplanade te Can nes en zag in een juwelierswinkel deze ring met den steen van 52 karaat uitge stald liggen. Zij begeerde dadelijk dat kortbare sieraad in eigendom te hebben, wist een nieuwe vereerder te vinden, die aan haar grillen voldeed. Maar Jenny Dolly deinsde terug voor de hooge luxe belasting. die voor dat kostbare ringetje betaald moest worden. Dus besloot zij den ring te smokkelen. Zij nam haar secretaris in vertrouwen en die organiseerde de geheele zaak. De ring ging op reis naar het Londensche filiaal van den juwelier Te Cannes, ver borgen in een spel kaarten, waarvan ee nige kaarten ontbraken. Tegen overrei king van de ontbrekende kaarten over handigde men in de Londensche juweliers zaak den ring aan den secretaris. Hij smokkelde den ring van Engeland naar Frankrijk, waar Jenny Dolly het kleinood nog denzelfden avond in de Groote Opera droeg, ten aanschouwe van „Tout-Paris". Maar de belasting-autoriteiten slapen niet in Parijs! Het eindresultaat was, dat de belasting-administratie van Jenny vorderde een bedrg van 11.000.000 francs (dat is iets meer dan één millioen Neder- landsche Guldens) voor luxe-belastingen voor boete, wegens belasting-ontduiking. De zaak werd des te pikanter, omdat de andere tweelingzuster, Rosy Dolly, vlak daarvoor ook zoo'n lastige kwestie met den dienst der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen had gehad. Dat alles gebeurde in de maand Mei van het jaar 1931. Jenny Dolly nam een paar bekwame advocaten om haar belan gen te bepleiten en verliet Frankrijk, waarna zij zich in het Vorstendom Mona co vestigde en wel te Monte-Carlo. Daar won Jenny Dolly veel geld op de speelbank; op één nacht won zij vijf mil lioen Francs. Maar het werd het oude liedje, uitscheiden met spelen kon zijniet meer, haar spelersgeluk veranderde in spelerspech. Ongelukken komen echter nooit alleen. De modezaak, die de tweelingzusters te Parijs hadden gekocht, ging failliet door ontrouw en verduistering van een der di rectrices. De Schouwbrug - Edward VII, die zij gekocht hadden en exploiteerden, werkte met groot verlies. Tal van civiele processen eindigden in het nadeel dor tweelingzusters. De zorgen stapelden zich op! Rosy Dolly zoch en vond een uitweg in het huwelijk met een rijken fabrikant uit Chicago en vertrok met hem naar Ame rika. Jenny Dolly krpeg met haar' auto een ernstig ongeluk nabij Bordeaux, waar door zij haar mooie gezicht eens en voor altijd kwijt was. Optreden was nu verder onmogelijk geworden. In den tijd tusschen Mei 1931 en Au gustus 1934 was ook de eindbeslissing ge vallen in het proces over den gesmojckel- den ring. Jenny Dolly werd veroordeeld tot een boete van 11.000.000 Francs en drie dagen gevangenisstraf. Aan betaling der boete en drie dagen opsluiting wist zij te ontkomen door te vluchten: waarheen, is op dit oogenblik nog onbekend. Toen kwamen de schuldeischers als een troep hongerige wolven op haar in Frank- m'c gelegen bezittingen losstormen en het schitterende buitenverblijf nabij Fontai nebleau werd verkocht. Dat lot deelden haar sieraden, waaronder ook de beroem de ring met den steen van 52 karaat. Onder de ijverigste biedsters naar dien ring bij de veiling te Parijs behoorde ookmevrouw Stavisky! Sic transit gloria mundi! (Nadruk verboden). DE MENSCH IS HARDLEERSCH. Wanneer men water en suiker in en» dichtgekurkte flesch houdt, zullen de miT croben zich daarin vermenigvuldigen, doordat de suiker hun een gunstigen voe dingsbodem geeft. Zij scheiden echter na eenigen tijd zooveel koolzuur uit. dat zij daardoor zichzelf vermoorden. Iets der gelijks is de menschheid aan het doen. De atmosfeer wordt door fabrieken en vervoermiddelen steers meer met schade lijke stoffen gevuld en al zal de mensch heid niet daardoor direct uitsterven, zij zal er toch zeker niet gezonder op wor den. Ook in andere opzichten toont de menschheid, dat zij het slecht meent met zichzelf. De machine wordt uitgevonden en maakte het mogelijk, om den mensch van een ondragelijken langen arbeidsdag •te bevrijden. Inderdaad'is sindsdien de arbeidsdag korter geworden, maar niet in die mate als mogelijk was geweest en., wenschelijk ter voorkoming van werkloos heid. De mensch vindt de machine uit om zijn leven te veraangenamen en wordt tenslotte zelf tot op zekere hoogte de slaaf van de machine. Nog iets anders: onze daken hebben dikwijls nog den hoekigen vorm van de hutten onzer verre voorouders, hoewel deze bouworde doelloos en noodeloos om- slcahtig is gerworden. Het materiaal van onze kleeding verkrijgen wij dikwijls van dierenvachten of plantenvezels. Vele voor werpen van dagelijksch gebruik zijn nog primitief, terwijl zij verfijnd kunnen wor den. Ons electrisch licht is dikwijls fel ler dan goed is voor onz© oogen. Het ru moer om ons heen is practisch altijd lui der dan goed is voor onze ooren. DE MAYASTAD. In het Mexicaansche oerwoud is een groote Mayas tad ontdekt, waarvan men het bestaan nimmer had vermoed, hoe wel zij een centrum van handel en cul- tud is geweest, elf eeuwen voordat Co lumbus in de Nieuwe Wereld voet aan wal zette. De ruïnen waren geheel door hoornen,'kreupelhout en lianen omwoe- kerd; zij besloegen een oppervlakte van verscheidene vierkante mijlen. Er werden niet minder dan 103 monumenten met Mayaschrift ontdekt, waarvan de meeste ook reliefs vertoonden. Men vond boven dien overblijfselen van paleizen, terras- son, pyramiden en tempels. De bloei tijd van deze wereldstad viel tusschen do jaren 364 en 551, dus toen de Mayacul tuur op» haar hoogtepunt stond. Het aan tal inwoners is natuurlijk niet meer te schaten, dooh moet in de honderdduizen den hebben geloopen. Het centrum meet 800 bij 2000 meter; hier speelde zich het openbare godsdienstige leven af. Men hoopt hier ook materiaal te vinden, dat licht kan verspreiden over de onbekende oorzaken van den val van het «en» zoo machtige rijk. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Donderdag 11 Oc tober, 's avonds 6.45 uur, Ds. P. Zandt, van lelft. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Evangelisatie. Dinsdag 9 October, de heer Spijkhoven, van Driebergen. LEKKERKERK. Ned. Herv. Evangeli satie. Woensdag 10 October, 's avonds 7 uur, de heer E. Wijnne, van Oldebroek. WIJNGAARDEN. Dinsdag 9 October, 's avonds 7 uur, Ds. Leenmans. GEREF. KERKEN. CAPELLE a.d. IJSSEL. Lokaal Berm- weglaan. Woensdag 10 Oct a.s., 's avonds 7.15 uur, de heer H. Vlot LEKKERKERK. Ghr. Gom. van Win ter! ezin gen. Woensdag 10 October, ar* 7.30 uur, Ds. Den Boeft, van Kralingen, met het onderwerp: „Jagende dagen". OUD GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. Gebouw Polderstraat Woensdag 10 October, 's avonds 7 uur, de heer P. Kolijn, van Papendrecht. CHR. GEREF. KERK. SSHOONBOVEN. Ghr. Geref. Comité. Koestraat 134 Dinsdag 9 October, 's av. 7.30 uur, Ds. P. Zwier, van Schiedam. GOUDRIAAN. Over de maand Sept Vertrokken: mej. A. Vlot naar Hoog- Blokland; A. A. Kroon naar Nieuwpoort Ingekomen: N. A. de Groot van Lange- rak en B. A. Zwijnenburg van Utrecht HEI- EN BOEICOP. Over de maand September. Ingekomen: Geene. Vertrokken: G. J. B. Bouthoorn, fchauf- feur, van no. 51 naar Utrecht, Riouwstr. 68. SCHOONHOVEN. Over de maand September 1934. Ingekomen: A. ïl Murck, hoofd R. K.' school van Beek, Molenstraat 32 in Wal 32; P. J. Staalenburg, z.b. van Zeist, Ly ceumlaan 18 in Oudesingel 92; A. M. A. Groenen, winkeljuffr. van Lisse, Heeren- weg 162 in Lange Weistraat 52; P. Th. Verlinden, z.b. van Mill en St. Hubert Wijk G 93 in Koestraat 53; C. Antonysen, z.b. van Bussum, Nw. 's-Gravclandsche- weg 33 in Spoorstraat 18; E. Rikkoert. z. b. van Bleskensgraaf en Hofwegen B 40 in Oude Singel 180; M. Westerweel, gym- nastiekleeraar van Den Haag, Mauvestr. 54 in Aibr. Beylinggr. 32; Cv Vitenbogaard en gezin, fabrieksarb. van Bergambacht, B 146b in 01. v. Noortstr. 24; A. van Rees z.b. van Zuid-Beijerland, Molendijk B 124 in Koestraat 109; J. Fokkinga, z.b. van Aaltpn, Polsstraat 24 in Oliv. v. Noortstr. 13; B. H. M. Voereschild, z. b-, van Utrecht, Sterrenbosch 9 his., in 01. van Noortstraat 38; H. G. Voorspuy, z.b. van Groot-Am^ mers, A 193 in Haven 21; H. Zuiddam,! z.b. van Gouda, Gr. Fiorisweg 33 in Ha-J venstraatscbe Wal 25. Vertrokken: G. A. B. Wilier (gen. Eng- bert) winkeljuffr. van Haven 45 naar Den Haag, Schimmelweg 351; A. C. M. Nien- huis, z.b. van Haven 51 naar Made, St. Jozef Pensionaat; J. Th. Nienhuis, zb. van Haven 51 naar Bergen op Zoom. Pen straat 10; M. Kijne, onderwijzeres van Dam 8 naar Vlaardingen, Callenburgstr. 2 J. G. Tonnen en gez., koopman van Oude Singel 112 naar ^ottjerdam, Nic. Sasstr- 3; W. D. Werrie, kantoorbed. van 01. van Noortstraat 31 naar Den Haag, Celciusstr. 6; G. J. Janse, machinist N.S. van Haven 77 naar Rotterdam, Bloemhof 7; K. M. Goedhart, d.b. van Oude Singel 96 naar Utrecht, M.H. Trompstraat 8; A. Dogte- rom, z.b. van LekdijL-23 naar Vreeswijk, Handelskade 47; G. M. M. A. van Vliet, d.b. van Koestraat 98 naar Rotterdam, Hooidrift 114b; A. van Mourik, bakker van Haven 57 'naar Oud-Alblas, p.a. A. de Jong; J. J. de Groot, d.b. van Oranjestr. 16 naar Utrecht, Oude Rijn 17; S. Mop man, goudsmid, van Havenstraat 11 naar Den Haag, Houtrustweg 382; J. Mourik, typograaf, van Korte Dijk 10 naar W. Lan- gerak A 87a; P. A. Goudriaan, d.b. van Singel 16 naar Gouda, v. Beverninghlaan 33; H. F. van Breukelen, slager van Tol 9 naar Ammerstol, Achterweg, p.a. Ouwer- kerk; G. de Hoop bakker en gezin van Stadhu'sstraat 16a naar Groot-Ammers Gelkenes; D. J. Remeijn, z. b., van Langa rakkerweg 2 naar Beekbergen (Apeldoorn) Hietveldweg 10; P. A. Bonneveld, filiaal houder van Lopikerstraat 52 naar Mid delburg, Lange Delft 52; L. M. Borst z.b. van Havenstr. Wal 60 naar Mijdrecht, Hofland A 331; B. M. v .d. Maat, d.b. van Appelstraat 20 naar Utrecht. Willem do Zwijgerstraat; C. Berger en echtgon. z.b. van Wal 2 naar Apeldoorn, Waltersingel 70. KRIMPEN A.D. LEK. Oct. Geboren: Neeltje. d. van T. Hoogendijk en A. A. de Jager. Gretha Jacomijna, d. van L. G. Vermeer en A. W. Bouw man. Klaasje, d. van A. van den Berg en L. Boer. Ondertrouwd: A. Goudhart, 26 j. en A. M. van Vliet, 25 j. B. Mudde. 19 j. en T. van Gemerden. 19 j. Overleden: T. de Jong, 75 j., weduwe van F. de Bode. GORINCHEM. October. Getrouwd: J. Bakker en E. M. van Eijk. J .J. W. Groenenberg en G. W. van de Giessen. G. M. Westerhout en B. Bel. Overleden: H. van Londen, 70 j., we duwnaar van J. C. van den Boezem. OUDERKERK A.D. IJSSEL. Oct. Geboren: Geertruida, d. v. A. Otterspeer en G. v. Herk. Geertruida, d. vau A. de Redelijkheid en G. Markus. Teunis, z. van F. Timmer en W. Geneugelijk. Ondertrouwd: W. Otterspeer en P. J- Slikkerveer. Getrouwd: J. Daalwijk en P. A. van de*- HeuveL e MAAKinan a oltober i»34' GiesSvndam. Aan den heer Jac. Verheul is gegur,i den bouw eener villa te Slie- J drecht voor rekening van den heer Vol- ker. Ontslag en benoeming. Giessendam. Aan don heer H. G. Wes- teneng, gemeente-veldwachter, is op zijn verzoek door den commissaris der Konin gin ontslag verleend tegen 1 November, wegens benoeming tot rijksveldwachter te Katwijk. Nieuwe spelling. Giessendam. B. en W. hebben besloten lat de spelling-Marchant ook op de open bare scholen zal worden ingevoerd. Op de bijzondere scholen is men hier reeds toe overgegaan. Goede helpsters. Giessendam. Eenige jonge dames, die zich daarvoor beschikbaar hadden gesteld hebben voor het crisis comité te Giessen- Oudekerk 80 speldjes verkocht en 35 eti ketten yoor auto's met een totaal op brengst van f 19.961/* en te Giessendam 170 speldjes en 45 etiketten met een op brengst van f 29.89, intotaal dus f 49.851/» Verzakt. Giessen-Nieuwkerk. Een ongeluk komt telden alleen. Dat ondervonden ook de mi litairen ut Soesterbcrg, die Vrijdagmiddag met een auto de defect* geraakte vliegma chine moesten vervoeren. Gekomen uit liet weiland, welke tocht zeer goed verloopen I was, waren zij nauwelijks op den weg, of de chauffeur moest uitwijken vour een wielrijdster, waardoor de aanhangwagen van den weg geraakte en verzonk. Nadat met enkele dommekrachten de vagen weer opgeheveld was, kon men eindelijk weer vertrekken. Het verkeer ondervond gerui- men tijd groote stagnate. Giessen-Oudekerk. Zondag werd in de Ned, Herv. Kerk een gift gecollecteerd mef een mededeeling erbij, dat het geld bestemd is om de raoo'e, oude koperen lichtkronen <>lectrische verlichting te laten aanbrengen. Proefrit met nat slot. Goudriaan. Iemand uit Streefkerk kwam bij -den winkelier S. C., waar een rijwiel met zijspan, dat gebruikt wordt als be stelwagen op het erf stond. Het voertuig werd door den bezoeker onderzocht en aan een proefrit onderworpen, wat tot ge volg had, dat, na enkele meters te hebben gereden, alles in de sloot terecht kwam. De proefrijder kon na van droge kleeren te zijn voorzien, op zijn eigen rijwiel naar Streefkerk terugkeeren. Slachtloon. Groot-Ammers. Bij Kon. besluit is goed gekeurd de verordening op de heffing van slachtloon in de gemeente Groot-Ammers. - Voor ieder dier dat niet uit nood ge dood is en in de slachtplaats der gemeen te wordt geslacht cn voor het doen van ver blijven van liet vleesch van het geslachte dier in die slachtplaats, zal oen recht ge heven worden. Het bedraagt voor een een hoevig dier f 2,50, een rund, uitgezonderd kalf f 2,50; een kalf f 1, een nuchter kalf f 0,50, een schaap of geit f 0,50, een var ken f 1. Ind en een slachtdier vóór de slachting wordt afgekeurd is geen recht verschuldigd ADRES VAN DE O.S.P. Hardinxveld. Bij den gemeenteraad is ingekomen een adres van de afdeeling Hardinxveld van de onafhankelijk socia listische partij (O.S.P.) om haar „het ver- gaderreeht, hetwelk is vastgelegd in de Nederlandsche wet weder toe te kennen". B. en W. schrijven den raad, dat zij niet begrijpen, waarom adressante dit verzoek inzond, omdat de raad nimmer een beslissing omtrent het houden of het beletten van vergaderingen heeft geno men. De vraag, in hoever de raad hierom trent een beslissing zou kunnen nemen, laten B. en W. thans onbeantwoord. Voorzoover met het ingezonden stu? wordt beoogd een reactie op door den voorzitter in het belang der openbare orde genomen maatregelen, vestigen B. en W. er de aandacht op, dat noch volgens de letter, noch volgens den geest der ge meentewet, aan den burgemeester verant woordelijkheid jegens den gemeenteraad is opgedragen nopens het door hem ge voerde beleid terzake van de politie in de gemeente. B. en W. stellen in dit verband voor, het adres voor kennisgeving aan te ne men. Hardinxveld. De heer E. de Koning, rijwielhandelaar, is fallliel verklaard Curator is mr. H. H. J. v. Bottenburg t» Gorinchem. Lexmond. De heer W. L. 'de With, aan nemer, is in staat van faillissement ver klaard, met benoeming van mr. J. van Nes te Tiel tot curator. VERDRONKEN. Moerkerk. De heer A. Sterk, oud 66 jaar, ging Vrijdagmiddag omstreeks 2 uur per fiets van huis. Toen hij 's avonds en ook den daarop volgenden nacht niet thuis kwam, vreesde men, dat hom een ongeluk overkomen was; wat helaas be- waarheid werd. Zaterdagmorgen werd hij bij 't krieken van den dag verdronken ge vonden i nde wetering langs den Rijks straatweg, ongeveer 10 min. ran dijn wo ning. Zijn rijwiel lag aan den waterkant. Om 8 uur 's avonds hadden eenige per sonen hem nog gezien; terwijl zijn horloge om half 9 was blijven stilstaan. De heer Sterk was in deze streek be-- kend door zijn geheime middelen, waar mede hij beweerde kanker te kunnen ge-' Moerkerk. Donderdagmiddag bracht een vrachtauto liet geplukte fruit, toebehooren- de aan den lieer T. de V. naar diens wo ning ïocn de auto werd aangehouden door een controleur en een rijksveldwach ter, bleek, dat de lading ook eenige zak ken met aardappelen bevatte. Deze werden in beslag genomen en afgeladen, proces verbaal werd opgemaakt. Bij den agent der arbeidsbemiddeling- stonden de vorige week van hier 44 werk-) loozen ingeschreven, van Leerbroek 7 en van Nieuwland 15. Noordeloos. Cand. C. Houtman, laatste lijk hulpprediker bij de Qbref. Kerk te En-( schede en beroepen bij de Geref. Kerk al-, hier, is Woensdag geslaagd voor het, faeremptoir examen in de classis Gorin chem der Geref. Kerken. De dag van be- vestiging en intrede is bepaald op Zondag, 4 November. Bevest'ger is Ds. G. Vonk, van Schiedam. De A. N. W. B. heeft een bedrag, van f 50 toegezegd als bijdrage voor ver-, hreedin» van het z.g. Keultje, op een daar toe door de betrokken polderbeaturen ge daan verzoek. ONDERTROUWD: FOP TRAPMAN en COR SWETS Giessendam, 3 October 1934. Schelluinen, De Huwelijksvoltrekking zal plaats hebben op Donderdag 18 Oct. 1934. Heden behaagde het den Heere, van onze zijde weg te nemen, zacht en kalm, na een langdurig, doch geduldig ge dragen lijden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Be huwd en Grootmoeder JANNA BROER geb. VERMEULEN, In den ouderdom van 81 jaar en 3 maanden. Uit aller naam, MARTIEN1S BROER, Kinderen en Kleinkind. Groot-Ammers, 5 Oct. 1934. Verloren op 2 Oot. jj.l. gaande van Brandwijk n. Nieuwland Inhoudende 5 biljetten van f 10.- Tegen belooning terug te bezorgen: Gem. Secretarie, Molenaarsgraaf. Te koop gevraagd: voor de eloop, onverschillig welk merk Br. onder no. 2690, bur. Sch. Crt, onopzegbaar volgens aflossingssysteem (vanaf f 500) verstrekt I Agent voor Schoonhovon on Omstroken: A. N. VAN ZESSEN Door het gebruik van Mehemed Ali krijgen uw grijze haren hun natuurlijke kleur terug, geen haarverf, Onschadelijk, p. flacon f 5.—. Verkrijgbaar bij BALT.A.DEJONG,GOUDA OOSTHAVEN 29 - TELEF.3364 Hebt Gii Iets te varkoopen Plaats dan 'n Advertentie in dit biadl et U v,„ de N.«-- y „«.lui»»1 i. ku«l w k.„ „ukiKW> i. kuu" „SOU.» H. naa«weden Trol* f"09 groot *»n e ...u kh»B*' i beter_SÜ-^- I Aitf. -* rTi-» inketlS--—uwieen, J2S-- QOr"*!^--.rbeid etsj n V O UW L.o r Kl f Ak Vs* u ,,oo» ,t«!a«e* taao"00 Oo9® aon«lv*r® 1S00-d*-" 56 Etalages - 1500 Modelkamers Kipstraat - Rotterdam DRUKKERIJ VAN NOOTEN Schoonhoven Opgericht 1832 - Sinds een eeuw komt men tot ons voor Druk werk of men keert spoe» dig tot ons ferug Ruwe Bloempotten, 14 maten - Inmaakpotten, 5 maten BAZAR „DE POTTEMAN* Eind Gorcum. Reclame van deze week: Gelakt- Beuken-Closethanger met ingel., Spiegel en dikke rol 27 cent bij DROGIST GOUDA. a 3 u C ut e te m Ut Groota Markt 4—5 GORCUM Eindpunt alle buslijnen y OOR alle aangelegenheden ons blad en onze drukkerij be- treffende, vervoege fnen zich Giessen-Nieuwkerk, Giessen- Oudekerk, Peursum en Giessendam bij GIESSEN-NIEUWKERK die Abonnementen, Advertentiën en alle •oorten Drukwerk aanneemt Schoonhovon

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 2