vin a s ia riA Tirs De moord op Koning tonder. Telegrammen j Had de dader handlangers? Drie slachtoffers. Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Nieuws in een paar f^VaTgeeirdTRa dio?~j WOENSDAG 10 OCTOBER 1994 Wilde geruchten. PARIJS, 10 Oct. De politie te Marseille de revolver onderzocht, ift Petrus Kalemen den moord heeft ge pleegd. Het is een automatische revolver van de nieuwste constructie, waarmee 20 schoten kunnen worden gelost. In de jas zak van den moordenaar vond men nog eenige patroonbanden. Het onderzoek op het lijk leidde tot de ontdekking, dat Ka- lemen op de linkerbenedenarm een tatou- eering had, die een kroon van 5 a 6 c.M. doorsnee voorstelde, een doodskop en 2 gekruiste doodsbeenderen waren getatou- eerd en de letters G G, initialen van de woorden: „Vrijheid of dood". De Fransche politie tracht in de eerste plaats te ontdekken of K. handlangers heeft gehad. Uit het feit dat men in geen enkel hotel te Marseille een spoor van hem heeft gevonden, leidt men af dat hij bij vrienden heeft gewoond. Het is nu van belang deze vrienden te ontdekken. Onder de heyolking doen de wildste geruchten de ronde, o.a. dat de moordenaar omgeven Was door 6 met dolken en revolvers be wapende mannen, toen de officier hem neersloeg. Zij zouden bereid zijn een ver klaring af te leggen, maar tot nog toe is geen hunner gevonden. De politie te Luik heeft zich den laatsten tijd bezig gehou den met eenige verdachte Kroaten, o.a. een cantinehouder, Sokota, die 1 Juli België zonder opgave van woonplaats heeft ver laten. In een andere Kroatische cantine te Luik heeft Petrus Kalmerski vertoefd, die kort geleden vapdaar is vertrokken. Ge zien de overeenkomst der namen vraagt men zich af of deze man.identief is met Het aantal slachtoffers bedraagt tot nog toe drie, n.l. koning Alexander, Barthou, en de politiebeambte Galy. In het ziekenhuis zijn 9 personen onder medische behandeling, o.a. de Fransche generaal en lid van den oppersten oorlogs raad Georges, die in den loop van den nacht is geopereerd en wiens toestand nog zeer ernsfig is. Voorts 3 toeschouwers, on der wie een filmoperateur, vier vrouwen mit het publiek en een 14-jarige jongen. iVoorta zijn nog een inspecteur van politie, die in het been is getroffen en een wedü- we in hun woning onder medische behan deling. BETOOGINGEN TEGEN DE POLITIE. PARIJS, 10 Oct. Gisteravond zijn te Pa rijs betoogingen tegen de Fransche politie gehouden. Voor het hoofdbureau van po litie verzamelde zich een groot publiek dat vijandige leuzen riep, maar werd ver spreid. Het'kwam in een ander stadsdeel tot betoogingen van rechtsche extreministen tegen den minister van binnenl. zaken, waarhij een vechtpartij ontstond met so cialistische en communistische studenten. Een student werd ernstig gewond. Nie mand kon gearresteerd worden. HET TESTAMENT VAN DEN KONING. BELGRADO, 10 October. In tegenwoor digheid van prins Paul, generaal Uzono- witsj, de stedelijke commandant en com mandant van de koninklijke garde Giw- kowtsj en de vleugeladjudant van den overleden koning, is gisteravond pet tes tament van koning Alexander geopend. De koning wees hierin een regentschap aan om de regeering waar te nemen tot zijn zoon meerderjarig zou zijn. Dit re gentschap bestaat uit: Prins Paul, gene raal Karageorgewitsj. senator en oud-mi nister Zedenko Stankowitsj en dr. Pero- witsj. Hun plaatsvervangers zijn respectie velijk: de commandeerende generaal van - Belgrado Pomitsj, senator Benjanin en senator Tetz. PROCLAMATIE VAN DE REGEERING. De oudste zoon van koning Alexander zal als Peter II op 11 October den troon bestijgen. In de proclamatie aan het volk wordt gezegd: „Onze groote koning Alexander I is als slachtoffer van een aanslag op 9 October te 4 uur te Marseille overleden. De marte laar-koning heeft met zijn bloed het vre deswerk bezegeld, waarvoor hij zijn reis naar het bevriende Frankrijk ondernam. Overeenkomstig de grondwet bestijgt zijn zoon als Peter II den troon. De konink lijke regeering, het leger en de vloot heb ben Peter II den eed van trouw gezworen. Het kabinet neemt tot 11 Oct. de regeering waar. De laatste woorden van koning Alexander legden getuigenis af van zijn groote vaderlandsliefde. Hij «ei: „Waakt over Joego-Slavië". De koninklijke regee ring roept de heele natie op in trouw en Waardigheid over deze nalatenschap te wa ken", Peter H werd in 1923 te Belgrado ge boren. HOE KONINGIN MARIA DE DROEVE TIJDING VERNAM. PARIJS, 10 Oct. De extra trein, waar mee koningin Maria van Yoego Slavië zich naar Parijs zou begeven, is naar Marseille gedirigeerd. Nadat de koningin het treurige nieuws had vernomen, bleef zij geruimen tijd bewusteloos, zoodat de trein stopte, opdat doktoren medische hulp konden verleenen. De echtgenoote van mi nister Herriot heeft zich te Lyon ter be schikking van koningin Maria gesteld, en vergezelt haar naar Marseille. Het onder zoek naar het paspoort van den dader wees uit, dat de pas is uitgereikt door het Tsjecho-Slowaaksche consulaat. Hierdoor wordt verklaard, hoe het mogelijk is, dat de autoriteiten te Belgrado de uitreiking van een paspoort op Kalemen niet in hun rossiers konden vinden. Een vierde slachtoffer. PARIJS, 10 Oct. Het aantal slachtoffers van den moordaanslag op koning Alexan der is tot 4 gestegen, aangezien een der vrouwen uit het publiek, die door een ko gel van den moordenaar werd getroffen, hedenmorgen aan haar verwondingen overleden. In den toestand Van generaal Georges is na operatief ingrijpen een ge ringe verbetering ingetreden. DE F 36 HEEFT DE EER. Autoriteiten in de lucht AMSTEPDAM, 10 Oct Vanmorgen ar riveerden per auto op h'et vliegveld Schip hol de ministers Colijn, De Wilde, Deckers en van Schaik. Zij werden in de hal van het gebouw der Amsterdamscbe Aeroclub ontvangen door de heer E. Crone, voorzit ter dier vereen iging en verschillende auto riteiten op luchtvaartgebied. Na eenige oogenblikken in h'et clubhuis te hel vertoefd, stapte men naar de F 36, die voor het vertrek gereed stond en even over half elf met genoemd gezelschap en enkele da mes de lucht inging. Efet vliegtuig v bestuurd door den piloot Meipecke van de Fokkerfabriek. Men verwachtte dat het toestel omstreeks 12 uur weer in Amster dam terug zou zijn. DE STAKING IN SPANJE. Arrestaties, dooden, vuurge- MADRID. 10 Oct. De oud-minister-pre sident en leider der Spaansche socialisten partij, Azana, die deel heeft genomen de uitroeping van de vrije Gat.laansche re publiek. is niet, zooals men dacht, erin ge slaagd naar Frankrijk te vluchten, doch is te Barcelona met den syndicalist Angel Pes tana en een kapitein van het leger ge arresteerd. In den loop van den nacht zijn 270 per sonen gearresteerd. Vele wapens zijn in be slag genomen; het aantal dooden en wonden is aanzienlijk gestegen. In de ar beiderswijken vinden nog steeds hevige vuurgevechten plaats. Te Alicante is de so cialistische burgemeester gearresteerd, evenals te Valencia eenige socialistische raadsleden. Giesseni»am. Bij de door het gemeente bestuur gehouden inschrijving voor de le vering van onderhoudsgrint voor de we gen waren slechts twee inschrijvers, na melijk de heeren G. Höogendoorn voor f 2.46 en C. den Breejen voor f 2.42 per M3. Aan den Jaagsten inschrijver is de levering opgedragen. In het gebouw Rehobóth hield de Christelijke Besturenbond mn Gie dam, Hardinxveld en Sliedrecht baar jaarvergadering. Verschillende belang rijke onderwerpen werden besproken. De voorzitter de heer H. Verheul, die volgens rooster aan de beurt van aftreden was, werd herkozen. De opkomst was redelijk. Groot-Ammers. Nu de zomertijd weer geëindigd is, moeten de winkels, die van Maandag tot met Vrijdag 's avonds tot 9 uur en Zaterdag tot 10 uur geopend waren sluiten om 8 uur 's avonds, met uitzonde ring van Zaterdag, wanneer om 10 uur gesloten moet worden. De café's, welke 's Zaterdags tot 11 uur geopend waren, moeten nu om 10 uur sluiten. Lexmond. Bij den agent der arbeidsbe middeling staan thans 13 wer! geschreven. De beer J. K., die zich op zijn rij wiel door een vrachtauto liet voorttrek ken, zag deze zonde tegen de verkeers veiligheid beloond met een „bon", die hem door een rijksveldwachter werd ver strekt. Toen de heer G. v. T. in den boom gaard van de wed. K. bezig was fruit te plukken, brak de ladder, welke een oude breuk had en kwam v. T. van een flinke hoogte te vallen Wel een wonder was 't, dat hij hierbij geen letsel had bekomen. Hedenavond vergadert de gemeente raad ter behandeling van de gemeentere kening '33. Nieuwland. Gedeputeerde Staten hebben de gemeente-rekening, dienst 1933, goed gekeurd. Leerbroek. De gemeenterekening, dienst 1933, is door Ged. Staten goedgekeurd. Noordeloos. De architect W. v. d. Laan van Papendrecht heeft aanbesteed het aan leggen van centrale verwarming in het bankgebouw der Coop. Boerenleenbank al hier, laags'e inschrijver was de heer A. Trappenburg, aan wien het werk is opge dragen. Bij een jacht op den polder Noord zijde heeft een jachtgezelschap 8 hazen. 12 fazanten en enkele patrijzen neergelegd. Aanrijding met doodelijk gevolg. Nieuw-Lekkerland. Het vierjarig kind Van J. d. O., dat Vrijdag door een vracht auto werd aangereden, waarvan in het nummer van Maandag melding is ge maakt, is hedennacht aan de gevolgen overleden. Nieuw-Lekkerland. Aan de firma L. Smit en Zoon te Kinderdijk is opdracht gege ven tot het bouwen van een olietankboot, lang 55.50 M„ breed 7.50 M. en diep 2.50 M., voor rekening van den heer B. J. M. Lola te Alblasserdam. COMMISSARIS VAN POLITIE VOOR DE RECHTBANK. Valschheid in geschrifte. Voor do Almelosche Rechtbank stond terecht de commissaris van politie te Hengelo, beschuldigd van valschheid in geschrifte. Toen hij enkele jaren in Hengelo was aangesteld, stelde hij een politiecursus in die deel uitmaakt van de vakschool voor politie van den R.-K. Bond Sint Michael te Den Bosch, welke vereeniging cursus sen subsidieert en tekorten dekt. De com missaris zou nu moedwillig tekorten op de begrooting hebben geforceerd om sub sidie te krijgen en daarom de uitgaven hooger gesteld dan ze waren en de inkom sten lager aangeslagen. Zoo moesten jonge menschen die aan den cursus wilden deel- men f 10 meer betalen dan de cursuslei ders aan de vereeniging opgaven. Bij den tweeden politiecursus was het aantal deel nemers te laag opgegeven en het aantal lesuren te hooi? Ala hoofdgetuige werd gehoord de hoofdagent die assistent was van den com missaris in den politiecursus. Bij het verhoor bleek de heele zaak een tamelijk verwarde geschiedenis te zijn. Hoofdagent en commissaris gaven elkaar wederkeerig de schuld. De verdachte deel de mee, dat hij aan de hoofdagent een brief geschreven had, waarin bij vermeld de dat er van een tekort geen sprake was. De hoofdagent ontkende pertinent zulk een brief te hebben ontvangen. Verschil lende andere getuigen werden gehoord, waarna voor het hooren van getuigen decharge de zaai met gesloten deuren werd voortgezet. Het requisitoir. Hierna nam de officier van justitie re quisitoir, waarin hij er op wees. dat een nadeelig saido 7an f 122.15 was gecon strueerd op de begrooting. terwijl de cur sus toch een belangrijk voordeelig saldo had. Wegens valschheid in geschrifte tweemaal gepleegd en wegens het opzet telijk gebruik maken van een valsch schrift, als ware het echt en onvervalscht, waaruit nadeel kon ontstaan, vorderde de officier drie maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Noyon uit Enschede drong op ontslag van rechtsvervolging aan. AUTOBOTSING. De Rotterdamsche Rechtbank veroor deelde den chauffeur B. uit Hoevelaken, die met zijn zeswielig motorrijtuig te Nieuwerkerk a d. IJssel een autobotsing had veroorzaakt tot f 10 boete subs 2 da gen hechtenis, cönform het vonnis van den kantonrechter. 'dekt, anders zouden 500.000 kubieke me ter gas zijn ontploft. In de zwavelmijn Saj^it Pierre la Palud (Fr.), daarin eenige honderden mijnwerkers aan den arbeid waren drong een verstikkende rook de mijngangen in. Tjrintig mijnwerkers werden ingesloten. Drie hunner kwamen om het leven. SLAGER EN VET. De slager J. L. A. te Nieuwerkerk a d. IJssel had vet in voorraad gehad zonder dat dit v^as voorzien van de vereischte merken en van een geleidebiljet. De Goud- sche kantonrechter veroordeelde hem tot f 30 subs. 6 dagen hechtenis. De Rotter damsche rechtbank vernietigde dit vonnis maar veroordeelde A. tot dezelfde straf. GORINCREM, October. Géborén: Arie Marinus, z. v. E. G. de Bruin en A. T. Zanen Johanna Gerar- da, d. v. G. G. Wijnands en H. H. M. Wil- lemsen Aartje, d. van J. van Hoogdalem en S. W. Pruijsen. Getrouwd: J. Bakker met E. M. van Eijk *T. J. W. Groenenberg met G. W. van de Giessen G. M. Westerhout met B. Bel. Overleden: H. van Londen, oud 70 jaar, weduwnaar van J. G. van den fM GIESSENDAM. October. Geboren: Jacobus Willem, z. van T. Bak ker en A M. van Noordennen. Pieter Johannes, z. van J. van der Giessen en G. van Meeteren. Ondertrouwd: F. Trapman, 28 j., en G. ifcvets, 24 j. Getrouwd; B. Dekker, 24 j., en G» A. Ne- derlof, 23 j. Overleden: G. Loeve, 64 j., echtgenoot van D. de Jong. GOUDRIAAN. September. Overleden: J. Vonk Tz., oud 52 jaar. LANGERAK. September. Geboren: Jannigje, d. van J. A. Rozen- daal en A. Koorevaar. Pleuntje, d. van W. de Groot en H. den Haxtog. Arie, z. van D. Gelderblom en H. van Pelt. Jo- hanne Sophie Margarete, d. van W. Rozen- daal en A. K. A. Nolker. Getrouwd: N. Stek en J. J. Maat. - Een Noorsch-zeilenthousiast is van plan met 'n boot van 9 meter een reis om de wereld te maken. Verleden jaar is hij met zijn boot den Atlantischen Oceaan overgestoken. In het dorp Beba (Egypte) zijn acht menschen gestorven en 150 in een zieken huis opgenomen, nadat zij vergiftigd ka- meelvleesch hadden gegeten. Door onbekende oorzaak is te Sten dal (Duitsehland) een in aanbobw zijnde montagehal ingestort, waardoor zes ar beiders werden gedood en vijftien gewond. - Onder den grootsten gashouder van Weenen is een op een uurwerk loopendet 10 bom gevonden, die net bijtijds werd ont- AMSTERDAM. 10 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 218 vette kalve ren, le kwal. 5464, 2e kwal. 44—^2, 3e kwal. 3642 per K.G. levendgewicht; 29 nuchtere kalveren f 3.506 per stuk; 268 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 110 KG., 3637, zware varkens 35 36, vette varkens 33—34 per K.G. slacht- gewicht. WOERDEN, 10 Oct. Kaasmarkt. Aan voer 435 partijen kaas. Prijzen: met rijks- merk le kwal. f 23-26. idem 2e kwal. f 20 22, zware f 26. Handel matig. ROTTERDAM, 9 Oct. De Federatieprijs voor de overmelk is vastgesteld over bet tijdvak van 7 tot en met 20 October oh f 4.85 per 100 liter af boerderij. UTRECHT. 9 Oct. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken Vei- lingbericht van 9 October. Elitefruit: Ap pels; Annanasreinetten 411, bellefleur 6 14, oox oranje 5—40, goudreinetlen 9 22, lemoenappel 1415, present van enge- land 2—18, sterappels 11—22; peren: beurré clairgeau 10—18, beurré superfine 1218, bonne louise 16—25, conference 7 —16, herzogin elza 8—13, legipoiit 13— 19, soldat laboureur 10—15, williams du- chesse 10—19; gewone veiling: appels: armgaard 8—8. bellefleur 5—13, bloemé 4 14, camp. zoet 312, cox oranje 529, eva ballet 3—12, gold permain 614, goud reinetten 421, gron. kroon 317, hooi- laars 614, huismanzoet 2—9, jasapel 2 11, lemoen 4—17, notaris 6—16. pippe ling (zoet) 8—18, princ. noble 9—22, rijn- zoet 5—12, sterappel 8—21, transp. de cronsel 715, zoete reinetten 615; peren: beurré clairgeau 321, beurré v. d. Ham 612. beurré hardy 814, beurré super fine 3—10, bonne louise 5—21, conference 414, doyenne du comm. 5—24, gieser wildeman 29, legipont 5—22. leopold 11 —21, maagdeperen 110, nouv. poileau 2 0, soldat laboureur 411, st. germain 2 —13, williams duchesse 516, winterjan- nen 2—8. witte kozijnen 1-8. ijsbouton 1 —6, zwijndr. wijnp. 210. Alles per 100 K.G. SCHOONHOVEN, 8 Oct. Veilingsbericht van Schoonhoven en omstreken. Alles eer ste soort. Liesebons peren 1622 cent, leo- polds extra 1820 cent, leopolds le soort 10—14, koningsperen 7—8 cent, maagde peren extra 8—0 cent, maagdeperen 1ste soort 5H—7 cent, beurré hardy 12—16 cent, beurré lebrun 7—10 cent, beurré van kleef 6—7 cent. spiegelperen 56 cent, giessewildeman 6—9 cent, zwijndr. wijnpe ren 78 cent, herfstsuikerperen 4—6 cent, pondsporen 4—5 cent. herfstbergamotten 41/*5Va cent, st. germain 5-6 cent, riet peren 67 cent, breekleoords 812' cent, witte kozijnen 6—8 cent, juffertjes 5-6 ct., soldat laboureur £-10 ct.. herfstjutte 8 -10 ct., meloenappel 10-12 ct.. goudreinet len le soort 8—14 cent, goudreinetten ex tra 1518 cent, sterappel 1416 cent, roosjes 810 cent, kleure stert 78 cent, adammers 5-6 cent. guldelingen 7—7 H cent, notarisappel 10—12 cent, gronfnger kroon 67 cent, dubbele bellefleur 10—12 cent, oranje reinet 6—7 cent, bismarek 5— 6 cent, zilverlingen 6—7 cent. present van en geland 8—10 cent, koningspippeliagen 8 cent, armgaard 8—10 cent. zoete noble 10-12 Donderdag 11 October. Hilversum. A.V.RO. 8—10 Gramofoon} 10-10.15 -Morgenwijding; 10.15—10.30 Gramofoon; 10.30—11 Concert door he* Ensemble Rentmeester; 11—11.15 Voor dracht door Willem Hunsche; 11.15—11.4U Concert door het Ensemble Rentmeester} 11.4512 Voordracht door Willem Hun? sche; 122 Concert door „De Miustreelsl en Gramofoon, 2—2.30 Gramofoon; 2.30-i 3 Vioolrecital; 33 45 Naaicursus; 44.3<| Mavr. Ant. van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen; 4.30-4.45 Gramofooni 4 45-5 30 Radiotooneel voor kinderen. Op voering van „De Scheepsjongens van Bon tekoe 5.30-6 30 Qoncert door het Om- roep-Orkest; 6.30—7 Sport praatje door den heer H. Hollander; 77.30 Concert dooi het Omroep-Orkest; 7 30—8 Engelsche les voor gevorderden; 8-8.05 Nieuwsberich ten; 8 05—8.15 Vocale muziek ;8.15—pl.m< 1030 Concert door het Goncertgebouw-OrJ kest te Amsterdam; in de pauze; RachiruJ ninoff-Medley door Micky's Melody-ma kers; 10.30—11 Gramofoon; 11—11.10 Nieuwsberichten: 11.10—12 Concert door het Orkest van Dinteren. Huizen. K.R.O. 8—10 Concert? N CRV, 1012 Uitzending van de MorgenvergadeJ ring ter herdenking van de Afscheiding van 1834. in de groote zaal van „Tivoli'' te Utrecht; 12.15—130 Goncej-t door he? N.C.R V.-Harmonie-Orkest en Gramofooni I.305 Uitzending van de Middagvergade ring te Utrecht; 5.30 Cursus handenar beid voor de jeugd; 5.30—6.30 Russiscbi Piano-recital; 6 30—7 B. J. Amesz overt „25 jaar Jeugdarbeid in het Leger des Heila"; 7.15—7.30 Gramofoon; 7 30-8 Weekoverzicht: „Wat er op de werdd ge beurt" door Corn. A. Crayé; 8—9 Concert door het N.C.R V.-Klein-Orkest; 9—9.30 Ouderuurtje. L. W. J. van Hasselt over: „Zielezorg"; 9.30—040 Nieuwsberichten; 9 4010.40 Zang door de Chr. Zangver- eeniging „Jehaleël" te Amsterdam; 10.4M II.45 Gramoofon. Vrijdag 12 C Hilversum. V.AR.A. 8 uur Gramofoon* V P R O. 10 uur Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 uur Carel Rijken draagt voor; 10.3(1 uui< Orgelspel; 11 uur Carel Rijken draag? voor; 11.20 uur Gramofoon; 11.45 uur Gra ftoon; A.V.R.O. 121.45 Concert door het Symphonie-Orkest Jazz-Orkest van de N.V. Nationale Revue en Gramofoon; 1.45 305 Uitzending ter gelegenheid van het feest van het (Spaansche) ras. (Uitzending door de PHOHI naar Zuid-Amerika en Spanje); 1 45—2.15 Aansluiting met het Amstel-HoteL Spreker; Mr. Dr. Willem Dijckmeester, de Gezanten van Spanje, Portugal en Argentinië; Dr. E. Heldring en Prof. Dr. C. F. A. van Dam; 215—3 Spaansch Concert door het Omroep-Orkest en Sopraan en Bas-Bariton; 33.05 Gra mofoon; 3.05—8.20 Mevr. Ida do Leeuw van Rees bespreekt de blouse van het gra tis A.V.R.O-knippatroon; 3.204 Gramo foon; V.A.R.A. 4 uur Knipcursus; 445 uur Gramofoon; 5 uur Na schooltijd; 5.30 uur Concert door de Notenkrakers; 6 uur Con cert door het Klein-V.A.R.A.-Ensemble; 6.30 uur Concert door de Flierefluiters; 7 uur Orgelspel: 7.30 uur Het vraagstuk der devaluatie. IV. „Heeft thans devaluatie voor Nederland nog kans op gunstige re sultaten?" Lezing door Mr. S. Mok; 7 50 uur Gramofoon; V.P.R.O. 8 uur Cursus: ,Kork en Volk". 4de voordracht: Zelfbe vrijding der cultuur. Spreker; Ds. C. B. Burger; 8.30 uur Orgelconcert; 9 uur Cur sus. De invloeden van de maatschappelijke veranderingen tijderté de laatste eeuwen op de menschelijke levenshouding. Derde voor dracht: De religieuze houding, die aan de nieuwe situatie voldoet. Spreker: Prof. Dr. C. Mennicke: 9.30 uur Orgelconcert; 10 uur Nieuwsberichten; lftlö uur Lezing: „Ilja Ehdenburg". Spreker: Dr. K. F. Proost; V.A R.A. 1112 Gramofoon. Huizen. N.CR.V. 88.15 Schriftlezing ent Meditatie; 8.15—9.30 Gramofoon; 10.30-t 11 Morgendienst door Ds. H. J. Langman; 1112 Liederen-recital en Gramofoon; 12.1512.30 Leger des Heils-kwartiertje; 12.302 Concert door het Ensemble van der Horst; en Gramofoon; 2—2.30 Gramo foon; 2.30—3 Lezen van Chr. lectuur; 3— 3.45 Harmonium-recital en Gramofoon; 4 —5.30 Concert door het Hendriks Trio; 5.30—5.45 Gramofoon; 5.45—6.30 Orgelbe speling; 6.30<7 „Bloembollen op perken** door A. J. Herwig; 7pl.m. 7.15 Nieuws- berichten; pl.m. 7.157.30 Gramofoon; 7.30—8 Literair halfuurtje; 8—10.30 Con cert door hpt Utrechtsch Mannenkoor ^Euterpe" en ,.K.U.D0";9-8.30 A. J. L. Looyen over: ..De toekomstige vischbezet- ting van de Zuiderzee"; 9.30—9.40 Nieuws berichten; 10.3011.30 Gramofoon. cent, kandijzoet 6—7 cent, waterzoet 5—6 cent. goudreinetten val 5—6 cent, zoete val 4—5 cent, uien 23 cent, spinazie 56 oent, postelein 4—^5 cent, kasstoksnijboo- nen 18—20 cent, stoksnijboonen 10—12 ct., stokprinsessen 10—12 cent, stamprinses- sen 8—10 cent, alles per kilo; druiven 12 —15 cent. aardbeien 46—62 cent, fram bozen 30—34 cent, alles per pond; bloem kool 8—10 cent. roode kool 6—8 cent, sa- voye kool 56 cent, witte kool 45 cent, andijvie 1—154 cent, alles per stuL kiotm 1—2 cent per boa. T DE LANGSTE BRUG VAN JAPAN is tusschen Tokio en Osaka, over de rivier Ohi. DEN DAG. Gi n burgemeester P, V» Kerkwijk, PROF. DR. A. H. BERKHOUT 80 JAAR, Professor Dr. A. H. Berkhout, oud- hoogleeraar aan de Landbouwhooge- school te Wageningen, wordt 16 October a.s. 80 jaar. DE NIEUWE UNIVERSITEITS BIBLIOTHEEK TE CAMBRIDGE VOLTOOID. Koning George van Engeland zal 22 Oct. a.s. de nieuwe universiteitebiblotheek van Cambridge openen. Onze foto toont het voltooide gebouw, dat geheel modern is uitgevoerd DE „KONING" omhelst d- .koningin", „Mademoi selle Parisiette". op het kinderfeest tijdens bet concours Lépine ^Frankrijk), KONINGIN-WEDUWE MARIA VAN JOEGO SLAVIË MET HAAR KINDEREN. Onverwacht is door den tragischen dood van Koning Alexander, die gisteren te Marseille met den Franschen minis ter Barthou en enkele generaals door een Zuid- Slaviër werd doodgeschoten, de Joego-Slavische Koningsfamilie vaderloos geworden. DE VERMOORDE KONING ALEXAN DER met zijn zoon Peter, die hem zal opvolgen, Gisteren werd te Den Haag het huwelijk vojtrok- van Ruinerwolde (bij Meppel). Dr Mr. M. S. Het bruidspaar verlaat de Kloosterkerk, HET HUWELIJK VAN DEN ken tusschen den nieuwen Gellnck en mej. Dr. C.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 2