i' ►yöQO-U TOM DE NEGERJONGEN 1 ft Gemengd Nieuws. Marktberichten Rechtszaken u 241 2000™" 6 WOENSDAG 10 OCTOBER 1934 OM EEN CENT! Binnenlandsche hechtenis en is nog niet dood; om- Te Maar of zij 4 A No 6415. NIE SLACHTOFFERS VAN SLANGEN- JACHT. BOpEGRAVEN, 9 Oct. Kaasmarkt. Aan- 354 wagens, tezamen 14267 stuks, tsrt. m. r.m. f 2426; 2e srt. m. 1—23, zwUre m. r.m. f 27,50. ïïan- ABONNÉ’S, die Gemeente Wijdenes krijgt de be groeting terug. De gemeenteraad van het dorp Wijdenes heeft de gemeente-rekening over 1933 op nieuw moeten vaststellen, nadat deze van Ged. St. wns terugontvangen met de op merking.... dat twee halve centen als’n cent zijn ongeteld, wat niet had mogen gebeuren, zoo schrijft men aan de N. R. Grt. Sint Bureaucratius hij leeft nog. KANNIBALEN. Snel recht in Belgisch congo. Zoowel de gekleurde als de blanke be woners van het Wamba-district is Bel gisch Congo worden aangevallen door troepen kannibalen, die den Belgischen autoriteiten groote zorg baren. De politie vond eenige dagen geleden de lijken van drie inboorlingen, die door kannibalen vermoord waren. Ze organiseerde een strafexpeditie en 29 leden van een kanni- balenstam, onder wie het opperhoofd, werden gevangen genomen, schuldig be vonden en ter dood veroordeeld. Zij wer den allen onmiddellijk na het uitspreken van het vonnis opgeh&ngen. VOOR 30-URIGE WERKWEEK. Een Dinsdag gehouden zitting van het congres van het Amerikaansche vakver bond heeft zich onder uitbundige toejui chingen uitgesproken ten gunste van een dertigurige werkweek van vijf dagen, „als zijnde het eenige constructieve middel, om verbetering te brengen in de werkloos heid”. ONGERUSTHEID OVER EEN FRANSCH MILLIONNAIR. Men verkeert in ongerustheid over het lot van de expeditie onder leiding van den Franschen millionnair Charles Bedaux, die in April vertrokken is om de onbeken de gebieden in Britsch-Columbië en Noor delijk Alberta te onderzoeken. Uit radioberichten blijkt nu, dat ver scheiden paarden van de expeditie zijn gestorven en vele andere worden vermist. Op de eenzame bergpassen begint het te sneeuwen. Aan twee schepen is thans op dracht gegeven hun vertrek uit White water uit te stellen tot het eind van de maand in geval de expeditie besluit terug te keeren. 131. Het was een lange tocht. Eindelijk waren ze aan den rand van het bosch ge komen en Tom riep opeens: „Kijk eens. wat een prachtige koepel!” Leeuwen'.art en Pijl zwegen plotsel’ng eerbiedig en Dra- kepit legde Tom uit, dat dat het paleis van Twee mannen boom en kunnen i gen. Er wordt een door één man be planken per dag z machine een zege moet wordeö lijkt voor ieder duWi moeite en kosten v produceerd en de moet zijn. Maar di moet de tweede m met zijn makker Hij is overbodig gen en heeft geen ia dus de machini Dit vraagstuk h ainds de machine; mpn verdringen. I geleden dat de soc tie begonnen en ji conflicten voor tu die aanvallen dedi ke hun een ondrai deden. De leiders weging verzetten gen de woede-uitl en betoogden dat heid brachten va goedkoopere voor van het volk en u trie. De tijdelijke der huisarbeiders, het veel grootere De mach ne het den in deze 100 ging dat zij een j algemeen gevestigc hebben de vier ar sigarenindustrie vraagd om de inv nes te verb eden. gende cijfers: in 1933 is de werkloi makers toegenon hoewel in diezelfd in ons land gerot 1,87 mill ard tot 1 lijk blijkt dus hiei dat vak de werklc door de werklooze De Koning en Zes menschen omgekomen Bij Kapurthala in de Pentsjab (Br.-I dië) stak een aantal mannen een boscl in brand, waarin zich pen enorme col had teruggetrokken. De bedoeling was, 1. dier naar buiten te drijven en dan te do Zes man verloren tengevolge van d i aagvu nev en>a; *o. ontwikkelde dampen het leven en een any f 25 boete subs. 5 dagen hechtenis; der het 'rezichlsverinoizen 1 f anta 3 dacren hechtenis. den koning was. 132. Er was voor Tom veel *e zien „Kijk!" riep hij weer, „wat prachtige vij vers en wat een mooie beesten erijij’.” „Stil dan toch, jongen!” beet Drakepit hem toe Laatste Ameide. Zaterd ver. „Unie” ondt B. A. Hoon, haar dit seizoen. Na s tractie. EEN OORLOGSSCHIP UIT DE 16a EEUW. In de haven van Reval is bij het bag geren het wrak aangetroffen van een oor logsschip uit de 16e eeuw. Een duiker, die tot het wrak was afgedaald, vertelde dat het 45 meter lang was. Volgens de overlevering is in de 16e eeuw een Zweedsch oorlogsschip meteen lading goud aan boord hier in de nabij heid gezonken. Men wil trachten de lading zoo spoedig mogelijk te bergen. fden. De voorzitter zal er nota van ne- 1 men. I - Volgi sluiting, waarna geheime zitting, der. het Gezichtsvermogen Bergambacht. I Ewoldt is tot vooi Zondagsschool bt den Oever. Op de eien veevereentging V peneieren besteed 100 stuks. Heneii Dinsdagavoi tel ’t Centrum et in het licht zal sl van een plaatseli kenhu «verpleging Na inschrij brandstoffen voo: het gemeentehuis dragen aan den sten inschrijver. Bleskensgraaf. ds. IV Zandt wei extra giften gec< van f 25 en 1 va Brandwijk. De op G. G. „N et in collecte langs de ruim f 137 heefl De landbou rijwiel naar zijn daarvoor een sm over een sloot lai telde het volgend sloot. Hij wist z brengen. Vergadi Capelie a.d. I. deeling van „De had een openbar café v. d. Akker eigenaar van het ter tot het houd geen vergunning Vei schijnt Maai en Vrijdag- Trja iing: voor Soflo maanden 1.25: Met verzekering DE „CITY OF CAMBRIDGE". Bemanning gered. De Engelsche kruiser „Suffolk” is er in geslaagd, 60 man van de 80 koppen tel lende bemanning van het Zaterdag op het Patras-rif, op ongeveeiv 300 K.M. van Hongkong, gestrande Engelsche stoom schip „City of Cambridge”, dat zich op weg bevond van New York naar Hong kong, te redden. De reddingswerkzaam heden werden door de hooge branding ten zeerste bemoeilijkt. Twintig man bevon den zich nog aan boord van het gestran de schip. Later zijn ook dezen gered. gevefnk PrWl r.m. f 2( del matig. ROTTERDAM, 9 October. Veemarkt Aangevoerd: totaal 4855 dieren. 226 paar den, 4 veulens, 4 ezels, 1810 magere run deren, 753 vette runderen, 175 vette kal veren, 1078 nuchtere kalveren, 631 gma- kalveren, 132 schapen of lammeren, 17 biggen en 25 bokken of geiten. Prijzen per kilo: vette koeien 56—58, 46—50, 35—38 ct.; vette ossen 5054, 45—47, 40 ct.; stie ren 4648, 4244, 3436 ct., vette kal veren 6575, 5060, 4045 ct., graskal veren 32, 26, 22 ct.; schapen 40, 35, 80 ct.; lammeren 41, 36, 30 ct; nucht. slachtkalv. 25 en 19 ct.; slachtpaarden 40, 35, 30 ct.; jw de per k.g. Prijzen per stuk van ma ger vee: nuchtere sfachtkalveren f 6,50, f 5, f 4; nuchtere fokkalveren f 16, f 12, f 8; «Jachtpaarden f 165, f 125, f 70; werkpaarden f 240, f 1,60, f 100; hitten f 100, f 80, f 70; stieren f 230, f 190, f 135; kaifkoeien f 240, f 195, f 130; melkkoeien f 230, f 190, f 130; vaarzen f 130, f 100, f 70; pinken f 100, f 80, f 60; graskalveren f 35, f 25, f 15; schapen f 17; f 13, f 8; lammeren f 11, f 9, f 7. Vette koeien en ossen aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen lager dan verleden week. Stieren, aanvoer iets ruimer, han del stug, prijzen iets lager. Vette kalveren, aanvoer korter, handel flauw, prijzen la ger dan 2 Oct. Graskalveren, aanvoer rui mer, handel kalm, prijzen onveranderd. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer iets ruimer, handel vlug, prijzen hooger. Paarden, aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen slachtpaarden Jets lager, werk paarden evenals vorige week. GR00T-AMMERS, 8 Oct. Eerste Albkis- serwaardsche Veilings-Vereeniging. Aan voer 6556 eieren. Prijs per 100 stuks; kip- eieren f 3,85 tot f 4,75, beneieren f 2,65 f 3,60; 1093 K.G. fluit 112 cent per K.G.; 4 pond boter 0,690,70 per pond; 100 p. kaas 0.160.21 per pond; 4 st. kool 4 cent per stuk. ROTTERDAM, 8 Oct. Voederkoeken. (Bericht van de makelaars Gebr. Krijger). Noord-Amerikaansche lijnkoeken loco f 6,90, Oct. f 6,90, Oct.-Dec, f 7, Jan.- Maart f 6,85, dito van N. Amer. zaad merk SWC f 7,75; dito merk SK 6,95, ladend i 6.95, La Plata lijnkoek stmnd. f 7,25; Lijnzaadschilfers (Bombay) loco f 7; van Laplatazaad loco f 7,15; dito stoomd. f 7,10; van Nazaad loco f 7,75; Grondnootschilfers (Bombay) lichte loco f 6,10; extra lichte loco f 6,15, dito Sp leet. loco f 6,20; Manilla Coeoskocken SK loco f 5,95, stoomd. f 5.95. Mooie Oivado /Mexo loco f 6,35, Bolted Katoensaadmpel (49 pet. Tpxas) loco f 6,95, dito pracht- kwal. 55-58 pet. loco f 7.25, Frans'’lie Grondnootkoek extra blank loco f 7,50; GODSDIENSTLEERAAR GEARRES TEERD. Twm zijner aanhangers gedood. Bij -een poging tot arrestatie van een goeroe (godsdienstleraar) in een dpssa in Wonogiri op Java, had een treffen plaats tusschen de veldpolitie en 300 vol gelingen van den goeroe. Daarbij werden de detachementscommandant Bimmer- mann benevens twee agenten en vele vol gelingen gewond. Twee volgelingen van den goeroe werden gedood. De godsdienst leeraar zelf werd gearresteerd. Later arriveerde ter plaatse de hoofd commissaris van politie uit Solo met 20 stadsagenten, die 17 personen arresteer den. Het voorloopig onderzoek wees uit, dat de goeroe bezig was een groep te vor men waarvoor naar zij beweren be taling van belasting aan het gouverne ment overbodig zou zijn. DE BEEST ACHTIGE MOORD TE PRINCENHAGE. Tegen den dader 15 Jaar gefiischt Op een avond in juli speelde zich in de buurtschap Vughtschoot onder de gemeen te Princqnhage een vreeselijk drama af, waarbij de 29-jarige G. de Koning, ge huwd en. vader van twee kinderen, door zijn ongehuwden buurman, den 28-jarigen J. Oomen, op grjiwelijke wijze van het le ven is beroofd. In deze buurtschap liggen geheel aan het einde en slechts door een zandweg te bereiken, vlakbij elkaar vier kleine hofsteden, bewoond door den,land bouwer Van Ooers en landarbeiders He eren, Oomen. Vrijdagavond 13 Juli was J. Oomen bij zijn buurman De Koning op bezoek. Er ontstond tusschen beide mannen een twist, waarbij Oomen een revolver trok en een schot op De Koning loste, dat dezen in de kuit trof. De Koning vluchtte het huis uit en strompelde naar de woning van Hee- ren, waar hij in een kamer bij de kast neerviel. Oomen, die De Koning .gevolgd was, loste op dezen opnieuw een schot, dat ra kelings langs zijn hoofd ging. De Koning trachtte hierop weer naar zijn eigen huis te vluchten, doch Oomen loste voor de derde maal een schot, dat den reeds gewonden man in het achter hoofd trof. Stervend stortte hij neer, doch nog was het Oomen niet genoeg. Hij greep een schop en kliefde daarmede dgp ster vende den schedel. Vervolgens sleepte’ de dader fin lijk naar een korenveld, waar hij het in een greppel wierp. Kalm begaf de moordenaar zich tenslot te naar zijn woning, waar hij zich te sla pen legde. Nog den zelfden nacht werd hij door den chef-veldwachter van Princen- hage gearresteerd. Maandag stond Oomen voor de recht bank te Breda terecht. De zaak werd, met het oog op de openbare zedelijkheid, met gesloten deuren behandeld Het O. M. eischte 15 jaar gevangenis straf. Uitspraak 22 dezer TYPHOONRAMP OP LUZON. Negen en dertig menschen gekomen. Naar thans blijkt, heeft de typhoon, die ongeveer 10 dagen geleden op den Oceaan woedde, en ook over de Luzon-eilanden raasde, daar veel schade aangericht en verscheidene slachtoffers gemaakt. Naar tot nog toe kon worden vastgesteld zijn 39 personen om het leven gekomen, die deels vedronken zijn en deels door omvallende hoornen en instortende huizen getroffen werden. DOUANE BEAMBTE EN GENDARME DOODGESCHOTEN. Een Hongaarsch grondeigenaar, Laszlo Ehik, die ook bezittingen heeft over de Tsjecho-Slowaaksche grens, mocht zijn landerijen aldaar niet zonder pas betre den. Toen eenge douane-beambten hem wilden arresteeren, doodde hij een gen darme en een douanier met geweerscho ten en verwondde twee anderen zeer ern stig. Vervolgens stelde hij zich ter beschik king van de Hongaarsche autoriteiten. TE LANGE ARBEIDSTIJD VOOR CHAUFFEURS. Autobus-ondernemer veroordseld. De Rotterdamsche Rechtbank deed giste ren uitspraak in de zaken van den 58-ja rigen ondernemer van autobusdiensten A«v. I., uit Schoonhoven, beschuldigd van een reeks overtredingen van het kon. besluit van 13 Aug. 1932, inzake den'arbeidstijd van chauffeurs. Bekl. had twee keer in een week een chauffeur niet een onafgebroken rusttijd van twaalf uur gegeven; een anderen chauffeur had hij dienst laten doen op een tijdstip, dat deze rust had moeten hebben; een dienstindeeling was niet aan den in- ipecteur-generaal van spoor- en tramwe gen gezonden en ze voldeed niet aan de wet elijke vereischten, doordat de juiste tijden an de chauf eurs niet waren vermeld. Ver-^ lachte was door den kantonrechter te 3ouda veroo Jeeld tot: le. f 10 boete subs. 2 dagen hechtenis; 2e. dezelfde straf; 3e. - 4e. f 15 boete subs. 3 dagen hechtenis, en De heer P e e r b o 11 e heeft 2 maal de dossiers bestudeerd, en is nog niet meer ie weten gekomen dan, dat de verwarming niet deugt. Het blijkt wel dat het stoken met olie voordeeliger is. Maar er is nu een tweede zaak in het debat gekomen. Gasprijsverlaging ia noodzakelijk gezien de hooge prijzen en de goedkoopere, verbe terde petroleumstellen. Deze verlaging nu zal teniet worden gedaan als het bedrijf niet op volle kracht werkt. Het is daar om zeer moeilijk in deze zaak een bepaald standpunt in te nemen. Om de raadsleden gelegenheid te geven z,ch even te beraden zou spr. de zitting graag bijv. 5 minuten geschorst willen zien. De heer Adriaens zegt, dat de com missie van openbare werken van andere gemeenten opgaven gekregen heeft, waar door zij van oordeel is, dat gasverwar ming niet voldoet, het verbruik bedroeg veel meer dan men berekend had, in Gouda zelfs het drievoudige! De heer v. d. Bergh betoogt, dat toen men verwarming in de ULO school zou krijgen, de commissie van openbare wer ken geïnformeerd heeft en dat toen de in lichtingen over gasverwarming niet vol deden, waarom besloten werd oentrale- verwarming in te voeren. Ook voor dit nieuwe geval zijn vele rapporten ingeko men en na die te hebben geraadpleegd, besloot de commissie eenparig ten gunste van centrale verwarming. Maar als men nu een bedrijf heeft, zooala de gasfabriek, dan moet men niet kijken naar het voor deel van olieverwarming maar trachten de fabriek rendabel te houden. De voorzitter is blij, dat het ver zoek binnenkwam om dit onderwerp in den raad te behandelen. B. en W. hadden ook zelfstandig kunnen beslissen aan de hand van het rapport van den directeur of de zaak met de commissies kunnen be spreken. De heer Kok heeft het reeds ge- zegd, dat de gemeente ook met de zorg voor de gasfabriek is belast. Spr. heeft reeds gelezen van enkele raadsvoorstellen in verschillende gemeenten om de gas- prijs te verlagen. Dat zal ook hier noodig zijn en daarmee moet men rekening hou den. Hierna wordt de vergadering ge- «chorscht. Na heropening zegt de heer van Har- melen dat bij deze besprekingen veel is bijgehaald wat er niet bijgehaald behoefde te worden. Olieverwarming zou een be langrijk voordeel opleveren. Auderszijds moet de gemeente zich op het standpunt plaatsen, dat door tegemoetkoming van het gemeentebedrijf de prijzen verlaagd kunnen worden. Spr. heeft steeds geijverd om tariefveriaging in te voeren voorzoo- ver dit mogelijk is. Daarom is hij nu voor gasverwarming. Hierna wordt gestemd over het voorstel om het stadhuis met gas te verwarmen De heeren Adriaens, v. d. Oever, van Beuze- kom en v. d. Hek stemmen tegen, zoodat het voorstel wordt aangenomen met 74 «temmen Voorts deelt de voorzitter mede, dat de heer G. C. van Schaik bericht gezonden heeft, dat hij ingaat op het aanbod van f 500 voor welk bedrag de gemeente zijn «tuk grond aan den Opweg wil koopen. De heer v. d. H e k begrijpt van de heele situatie niets meer. De heer van Schaik eischte f 1250 voor den grond. Tenslotte daalde hij af tot f 750 en thans komt hij zelf met het aanbod van f 500 Do voorzitter wijst op het feil, dat op de grond van den heer Van Schaik een zware hypotheek rust en dat hij afhanke lijk is van zijn hypotheekhouder. De heer P ee r b o 11 e weet zeker, dat de heer v. d. Hek hetzelfde zal doen, als het geval zich voordoet. Met algemeene stemmen wordt besloten de grond voor f 500 van den heer Van Schaik te koopen. Rondvraag. De heer Peerbolte wijst er op, dat de Lopikerstraat thans twee nieuwe pan den rijker is geworden, de straat heeft daardoor een beter aanzien gekregen, maar spr. vraagt, hoelang dat „fort” daar naast nog blijft staan. Het is een bespotte lijk gezicht. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak reeds een punt van bespreking uit maakt. De heer Van B e u ze kom zegt, dat, wanneer de gemeente grond verkoopt, het toch de bedoeling is de koopers dadelijk te laten weten, dat 60 pGt. van de werklieden die daar zullen bouwen, uit Schoonhoven moet zijn. De voorzitter bevestigt dit. De des betreffende bepaling wordt altijd dadelijk den koopers voorgelegd. De heer Deerenberg: nageleefd wordt? De voorzitter: Daar zal toezicht op gehouden worden. De heer v. d. Hek informeert naar de inschijving voor den reinigingsdienst, daar heeft hij nog steeds geen resultaten van ge zien. De voorzitter antwoordt, datt men daar nog mee bezig is, dat gaat zoo gauw niet. Voorts spreekt de heer v. d. Hek ovei de bestrating. Spr vindt, dat straatherstel- lingen best óoor werkloozen opgeknapt kunnen worden. Dat is bij de kerk geble ken- Weth. v. d. Oever vindt het idee goed, maar er is geld voor noodig- Men zal dit uit den gewonen dienst moeten betalen- PANAMA'S PREMIER VERMIST. Een noodlanding met zijn vlieg tuig? Te Panama heerscht groote ongerust heid over het lot van den minister-presi dent Galilo Solis, die Zondagmiddag met twee afgevaardigden per vliegtuig naar de havenplaats Garachine aan de kust van den Stillen Oceaan is vertrokken. Er is nog geen bericht omtrent het vliegtuig binnengekomen. Waarschijnlijk heeft het toestel in het oerwoud een noodlanding moeten maken. Op bevel van den president van Panama, Arias, hebben verscheidene vliegtuigen ’n onderzoek ingesteld, doch zij moesten on- verrichterzake terugkeeren. Laplata Grondnootkoek stoomd. f 6,50; Nov afl. f 6,25, OriNntal Soyaschroot stoomd. f 6,35, Soyakoekmeel Hcctio loco f 6; In- landsche Voorslag Lijnkoeken f 6,85, Oct. f 6,85, Jan.-Maart f 6,85, dito Lijnkoek- schilfers f 7,35; Oct. f 7,35, Grondnootkoe- ken loco f 6,50, Oct.-Dec. f 6,50, Soyakoe- ken loco f 5,40, Oct.-Dec. f 5,50; Soya- schroot loco f 6, Oct.-Dec. f 6. Gocoskoe- ken loco f 6,25, Oct.-Dec. f 6,25, Palmpit- tenkoeken loco f 5,25, Oct.-Dcc. f 5,25. Al les per 100 k.g. en gedeeltelijk tweede haixls. ROTTERDAM, 8 Oct. granen en peulvruchten. Haver f 66.60. Gerst f 66.15. Erwten f 89.40. Schokkers f 1011. Bruine boonen f 1111.50. Alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 8 October. Fijne zaden (Boerennoteering). Blauw maanzaad f 15; karryzaad f 17—-18, voedijnzaad f 67, zaailijnzaad blauwbloei f 9, dito witbloei f 78, alles per 100 K G. ROTTERDAM, 8 October. Buitenland- sche Granen. (Bericht van de Makelaars Hagenbeek Van der Schalk). Rogge 74-75 K.G. Bahia Blanca, aan gekomen f 8,10; 76 K.G. Hongaarsche dis pon’bel f 8,10. Gerst 68-9 K.G. La Plata, dsponibel f 123; 64-65 K.G. La Plata disponibel f 122 Canada No. 3, disponibel f 122; Chili dis ponibel f 121; 63-64 K.G. Donau/ aange komen f 119; Perzische, aangekomen f 111.60. Haver: Chili Stormkring, disponibel f 6,95, 52-53 K.G.; La Plata en Clipped aangekomen f 6,40, 47-48 K.G. La Plata, stoomend f 6,30. Mais p. 2000 K.G. Gele La Plata, aan gekomen f 97Vï-98; Gele La Plata, stoo mend naar aankomst f 98‘/t100; La Plata Cinquantine disponibel f 104. UTRECHT, 8 Oct. Veiling. Wortels f 1,505 per 100 bos, kropsla f 0,50— 2.10, andijvie f 0,50—2,10, komk. geel f 0,707,10, bloemkool f 1,5010, roode, witte en groene kool f 17, savoye f 18, boerenkool f 0,60—2, alles per 100 stuks; spruiten f 1,509, postelein f 27, snij boon en f 322, suikerboonen f 321, pronkboonen f 1503,40, aardappelen f 3,30—5, knolrapen f 2,10—2,70, winter wortels f 1,602,60, uien f 0,602,90, augurken f 1—21, per 100 k.g.; aardbeien f 140-46, tomaten l 1—2,70, druiven blauw f 7—22. wit f 11—18, frambozen f 27—39, per 100 pond; perziken f 1,40— 3,20, meloenen f 119 de 100. Exportveiling (de laatste van dit jaar): Wortels f 2—3 per 100 bos; kropsla f 0,50 —2,60, andijvie f 0,501,60, groene koo! f 23 de 10Ó st.; zomerspinazie f 25, id. winter f 24, suikerboonen f 813, pronk boonen f 22,90, uien f 22,40 per 100 K.G. ZWIJNDRECHT, 8 Oct. Groenten- er Fruitveiling. Andijvie I f 1.401.60, idem II f 0.50—0.70 por 100 stuks; appelen f 59 per 100 K G bloemkool I f 3.70— 7.10, idem II f 1.60—2.30 per 100 stuks, druiven f 612 per 100 pond; gele savoye kool f 4.505.40, groene savoye kool f 2.70f 4 90 per 100 stuks: knolsel derij (1 bos van 5 stuks) f 15—18 ner 100 has; groene komkommers I f 2 592 90 ppr 100 stuks, kropsla f 0.70—1.40 per 100 krop; kroten f 0.30f 1.60 per 100 hos; meloenen f 89 per 100 stuks, hand- perén f 8—14, stoofpe ren f 3 90—7 70 per 100 K G.; pieterselie i 0.50—0.80 per 100 bos; postelein f 0.22—0.40 per kist, prei f c.50—2.10, rad’ês (^aode) f 0.70—0 80. id (witpunt) f 1—rammenas f 0 70—1 per 100 bos; roode ko-<! f 2.504.70 per lt'0 stuks; sod*pj f 0 080 1.1 per 1 do- zm- spinazie 'bill) f 0.170 52 per kist; spiultpn f 78, staak suikerboon en f 10 18, staaksnijlwonpn f 319 per 100 K.G-; tomaten A f 1.60—2.60. idem B f 320— 3.90, idem C f 1.90—1.70 per 100 pond; kasveldsla f 13. uien I f 2.30-2.60, win terpeen f 1 301.80 per 100 K.G.; wortelen f 2.10—4.80 per 100 bos. voorts vier maal f 5 boete subs. 4 maal 1 dag hechtenis .Zoowel de ambtenaar van het O. M. als verdachte zelf hadden tegen deze vonnissen appel aangeteekend. Op 24 September had het O. M. bevesti ging geëischt, overwegende, dat, hoe ern stig de overtredingen ook waren, hij in verband met de omstandigheid, dat er van rijkswege nog een onderzoek gaande is, dat mogelijk tot resultaat zal hebben, dat ver dachte de concessie tot exploiteeren van zijn dienst wordt ontzegd, thans niet een veel hoogeren straf wilde eischen. Gisteren nu heeft de rechtbank de eerste 3 vonissen vernietigd en straffen opgelegd van 10 boete subs. 2 dagen hechtenis, nog eens f 10 boete subs. 2 dagen hechtenis en f 15 boete subs. 5 dagen hechtenis; bet vierde vonnis is bevestigd behoudens wat de qualificatie aangaat; de laatste 2 von nissen Zijn vernietigd met veroordeeling van verdachte tot de door den kantonrech ter opgelegde straffen.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 5