C Stadsnieuws MAANDAG f5 OCTOBER T931 Groot-Ammers. Het 4-jarig zoontje van flen heer N. geraakte bij het spelerf&an het Haventerrein in een sloot. Het ongeval werd opgemerkt door den schipper W. v. d. W., die zich te water bega! en het kind redde. iEen zoon van den landbouwer G. H. 'die bezig was in de buurtschap Achter land met paard en kar pulp te rijden, ge raakte op onverklaarbare wijze met het gespan te water. Toegeschoten hulp bracht alles weer op het droge. H. had, evenmin als het paard, letsel bekomen. Maandag 15 October worden eenige Werkloozen bij een landbouwer tewerk gesteld met toeslag van de gemeente. Het wefk bestaat uit het graven van een sloot. Het bestuur van den polder Gelkenes heeft aan A. K. te Nieuwpoort een boete opgelegd van f 5, wegens overtreding der polderkeur. Zilveren professiefeest. Haastrecht. De zusters Edminda en Delphine vieren heden 15 October haar zilveren professiefeest. De heer L. Groenendijk, bode van de Haastrechtsche Usclub, heeft als zoo danig ontslag gevraagd. Langerak. (Gevonden: een varken. In lichtingen verstrekt de gem.-veldwachter. Aanhangwagen los geschoten. Lexmond Van 'n vrachtauto uit Scharwou de geraakte Vrijdagmorgen op den nieu wen weg de aanhangwagen los. Honderden mooie bloemkolen, waarmede de auto was beladen vlogen over den weg. De aanhang wagen was zwaar beschadigd. Met vele uren vertraging kon de reis weer worden Vervolgd. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. Do chauffeur vertelde dat het reeda de tweede maal was in enkele weken tijds dat de aanhangwagen was los geraakt. (Verloren en gevonden, Lexmond. Een auto Van den expeditie- dienst AmsterdamBreda verloor Donder dagavond enkele kostbare pakketten. De vinder deed aangifte bij de gem.-polite, die een onderzoek instelde, waarna de zware pakken met een handwagen naar de dicht bijstaande woning van v. T. wer den vervoerd. Te Gorinchem schijnt de chauffeur het verlies bemerkt te hebben. Lexmond. De wijkverpleegster, mej. A. A. Schouten, heeft per 1 Jan. als zooda nig ontslag aangevraagd. Aan de beide scholen in deze plaats wordt thans weer een cursus herhalings- onderwijs gegeven. Er bestaat voor deze avondscholen dit jaar veel belangstelling. De heer W. K. Haafkens, hoofd der chr. school, leidt ook dezen winter een tujnDddWftursus te Ameide. HUISVLIJTTENTOONSTELLING. In het St. Jozefsgebouw is een tentoon stelling georganiseerd van huisvlijtartike- len, vervaardigd door leden der vereeni- ging en welke expositie Zaterdag en Zon dag groote belangstelling trok. De voor werpen zijn dan ook wel de moeite van e het bezichtigen waard. De heer Tepe heeft een inzending geplaatst ter opluistering, een verzameling schilderijtjes en snijwerk alles even sierlijk en artistiek bewerkt. De overige artikelen zijn door den heer Tepe gekeurd en vele zijn met een prijs be kroond. Een verzameling poppen maakt eveneens een interessante indïuk. Behalve deze voorwerpen is er een ta fel met prijzen die toegokend werden aan de winnears van biljart-, kaart en ande re spelen. Een klein „jazzbandje" luis tert de expositie op. Het gaat er vroolijk en gezellig naar toe. Nog deze avond heeft men gelegenheid de voorwerpen te bezichtigen. Men vertelde ons nog, dat op de huis- vlijttentoonstelling van verleden jaar ver- ichillnndo groote Btukken werden inge- xonden, wat nu niet het geval is. Even wel .zijn we geneigd aan te nemen dat dit remis aan de tentoonstelling weinig of zoen nadeel heeft berokkend. Men krijgt hier e«n idee van wat met geduld en nauwgezetheid valt te bereiken. DE STEUNNORMEN. In het voorm. Heerenlogement hield Donderdagavond de Schoonhovensche Be sturenbond een vergadering voor de leden dor aai/gesloten organisaties. De opkomst was tamelijk bevredigend. De voorzitter, de heer J. C. de Jong,- iprak een inleidend woord, waarna de spreker,» de heer R. Laan, uit Dordrecht, *en bespreking wijdde aan ae steunrege ling voor werkloozen, dit in veThand met de landelijke actie der vakbeweging voor Verbetering der steunnormen. De heer Laan besprak uitvoerig de Steunbedragen 4}n de jongste daarop toe gepaste verlagingen en wekte krachtig fop Jot ondersteuning van het petitionnement, dat op initiatief .van het N.V.V. over deze aangelegenheid wordt voorbereid. JAARVERGADERING VAN DE ^SCHOONHOVENSCHE SPORTCLUB" In de bovenzaal van Hotel a la Station y^ald, bovengenoemde rweepteias Vrijdag avond haar 32e jaarvergadering. De op komst van de leden was zeer groot, waar over de voorzitter, de heer A. J. de Haas, zijn groote voldoening uitsprak, temeer, omdat het voor hem een bewijs was, van een goed medeleven met de vereeniging. Nadat de notulen van de jongste leden vergadering waren vastgesteld, was er o a. bij de ingekomen stukken een schrijven van de kascommissie, bestaande uit de heeren A. van der Laan en J. F. van Sie- renberg de Boer, die meldde, dat de boe ken en bescheiden van den penningmees ter in de beste orde waren bevonden. In het jaarverslag van den secretaris gaf deze een overzicht van de voornaam ste feiten, die zich in het afgeloopon ver- eenigingsjaar hebben voorgedaan, tevens al de verrichtingen der elftallen. Daaruit bleek, dat deze in het seizoen 19331934 in totaal 81 competitiewedstrijden hebben gespoeld; hiervan werden 48 gewonnen, 10 gelijk gespeeld en verloren. De doel- cijfers waren 280 voor en 168 tegen. Het jaarverslag van den penningmees ter, den heer Adr» Muijlwijk, deed blijken, dat de vereeniging er financieel uitstekend voorstaat; het boekjaar sloot met een voordoelig saldo van f 262,64. •Beide jaarverslagen werden goedge keurd. De begrooting voor het seizoen 1934 1935 werd vastgesteld met een bedrag aan inkomsten van f 2227,44, aan uitgaven f 2375, alzoo een nadeelig saldo aangeven de van f 147.56. Het voorstel van het bestuur, om de elf talcommissie op te heffen en zijn werk op te dragen aan het bestuur, werd aangeno men. De aftredende bestuursleden, de heeren A. J. de Haas, Adr. !Muijlwijk en C. van Anrooij, werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Zij namen allen hun herbenoeming aan. Voor dat de rondvraag aan de orde kwam, heeft de voorzitter met een korte toespraak, waarin hij de groote verdien sten memoreerde van het lid, den heer P. A. Mesker, dezen gehuldigd in verband met zijn uittreden uit het eerste elftal, waarin hij bijna 25 jaar heeft gespeeld. Hij noemde „Piet" een clubvriend, die zeer veel voor de vereeniging heeft gedaan en nog doen kan. Het mooiste bewijs vond do voorzitter, dat Mesker de toezegging deed, dat, als een elftal, onverschillig welk, on verwachts zijn steun noodig had, men steeds op hem kon rekenen. Als een blij vend bewijs van waardeering werd den oud-aanvoerder een zilveren sigaretten koker met inscriptie aangeboden. De wel gemeende woorden van den voorzitter wer den met een krachtig applaus door de ver gadering beantwoord. De inscriptie be staat aan de voorzijde uit den naam: P. A. Mesker, en op de achterzijde uit de woorden: Uit erkentelijkheid van de Voet balver. „Schoonhoven" 19091934. Na deze huldiging bood de voorzitter aan den heer A. Ensing, die gedurende de zomermaanden de training der spelers geheel belangeloos op zich had genomen, een staande schemerlamp aan. In zijn woorden van dank, zegde de heer Ensijig toe, op den ingeslagen weg voort te gaan. Bij de rondvraag kwamen enkele interne zaken ter sprake en nadat een consumptie en een rookertje was aangeboden, had nog een gratis-verloting plaats van een 20-tal prijzen. SCHOON HOVEN'S TOEGANGSWEGEN. Klachten over de wegen rondom Schoon hoven, welker toestand inderdaad veel te wenschen over laat, gaven de afdeeling Wegen en Verkeer van den Bond van Be drijfsautohouders in Nederland aanleid hg zich tot het Hoogheemraadschap van den Lekdijk Benedendams van den IJsseldam te wenden met het verzoek den Lekdijk boven Schoonhoven, die bij genoemd hoog heemraadschap in onderhoud is, te doen verbeteren. Aan B. en W. van Schoonhoven ie ge vraagd, de verbetering ter hand te nemen van den Opweg. WEGWEDSTRIJD D.O.S. De gymnastiek- en athletiekvereenifeing D.O.S. organiseert Zaterdagmiddag een wegwedstrijd over, 3 K.M. Het parcours is als volgt: start Stationsplein, Spoorstraat, Oranjelaan, Dijk, /Voorhaven, Noodbrug, Kortedijk, Wal, Verlengde Lopikerstraat, Lopikerweg, Scheluwebrug, Nieuwe Sin gel, Opweg, Kru «poortstraat, Albrecht Beijlinggracht, Albr. Beijlingstraat, Spoor straat, Stationsplein, finish? De loop be gint om 4 uur. TURNEN. Bij de Zaterdag te Gouda voor den Goudschen Turnkring gehouden gymnas- tiekwedstrijden behaalden de dames- en heerenafdoeling van D.O.S. elk een 2den prijs. GEVONDEN VOORWERPEN. Een ceintuur. Inlichtingen politiebu reau. NED. HERV. KERK. Beroepen te Suawoude-Tietjerk Ds E. Schimmel te Ameide en Tienhoven, te Wageningen Ds. H. S. van Rijs te Viauen. REM. BROEDERSCHAP. Op het viertal te Oosterbeet komt voor Da. H. Cramer te Gouda. HET SPOOK IN HET BOSCH. Reeds een paar malen was in het Ge meentebosch te Wassenaar een verschij ning gezien, een spook. En weer werd 't lichtende geraamte ontdekt, dat de dames dteed sidderen. De gewaarschuwde politie ging er op af en een van de beide agen ten bevond zich plotseling tegenover een verschrikking, die.... de beenen nam! Het „spook" bleek te zijn van H., 17 jaar die middels kortonnen doozen, waarin een geraamte was uitgesneden, dat van bin nen uit werd belicht, het spook verwek te. Het einde van de grap was een pro ces-verbaal. DR. OTTEN'S SERUM TEGEN PEST. Met het door dr. Otten vastgestelde se rum tegen pest zijn thans ongeveer 50 per sonen op Java ingeënt. Dr. Otten zelf was de eerste. Het ver loop van alle injecties was uitstekend zoo dat binnenkort proefnemingen op groote schaal onder de bevolking van de pest- 6treken zullen plaats hebben. DE MELBOURNE-VLUCHT. Sensationaal plan van de Mol lisons. Op het vliegveld te Mildenhall in Suf folk (Zuid-Engeland) waren gisteren nog slechts 12 toestellen aangekomen, die aan de Melbourne-vlucht zullen deelnemen. Eenige vliegtuigen zijn nog onderweg en van enkele andere is nog niets vernomen. Vast staat nu wel, dat hoogstens 22 toe stellen aan de vlucht zullen linemen. Daaronder is ook dat van het echtpaar Mollison, dat echter nog 'n grootschplan in het hoofd heeft, hetwelk misschien nog voor de Melbourne vlucht moet worden af gewerkt. D© Fransche autoriteiten hebben name lijk den uitvoer naar Engeland van de film van den moord op koning Alexander, toegestaan, doch de voor Amerika bestem de film vastgehouden. Nu hebben eenige New Yorksche bioscopen de Mollisons ge vraagd of zij bereid, zijn op de snelste wij ze enkele films uit Engeland naar Ameri ka over te brengen. Het echtpaar heeft ge antwoord, dat het die buitengewone op dracht wil aanvaarden voor 30.000 pond sterling en wacht nu nog op de beslis sing van New York. DE ONTVOERING VAN MEVR. STOLL. Het losgeld betaald. De familie van mevr. Stoll, de op Woens dag ontvoerde vrouw van een fabrikant te Louisville in Kentucky heeft, zooals in dergelijke gevallen, dikwijls voorkomt, het geëischte losgeld betaald. De politie heeft Donderdag, zooals zij had aangekondigd, tijdelijk de nasporingen naar de ontvoer ders gestaakt om de familie in de gele genheid te stellen met de ontvoerders con tact te zoeken. WINTER IN AMERIKA. Hevige sneeuwstormen. In een groot gedeelte van den staat Maine (Ver. Staten) is de winter ontijdig ingevallen. Een hevige sneeuwstorm, zoo als men in jaren niet heeft meegemaakt bedekte de grond met een sneeuwlaag van 35 centimeter dik. De hoornen werden bij dozijnen ont worteld, terwijl ook tweehonderd tele graafpalen door den storm werden ver nield. In het telefoon- en telegraaf verkeer ontstond dan ook ernstige storing. In vele streken was "de graan- en aardappel oogst nog niet binnengebracht, toen men door den sneeuwstorm werd overvallen. Talrijke dorpen zijn van electrisch licht verstoken. De koudegolf breidt zich naar het Zuiden uit. Te New York maakte gis teren een temperatuur van 70 graden Fahrenheit plaats voor een ijskouden wind, die een groote sneeuwval voorspelt. STAATSVIJAND NUMMER 2. Ontsnapt aan de hinderlagen der politie. Floyd, „staats vijand no. 2" is van het Zuiden naar Midden-Westen der Ver- eenigde Staten getrokken, waar hij voor de tweede maal in 24 uur een door de politie gelegde hinderlaag is ontgaan. Floyd is met drie kameraden, van wie een, naar men aanneemt, ernstig is ge wond. Hot schijnt, dat Floyd op weg is naar Oklahoma, demMkt waar hij is ge boren. Groote afdeelih^i politie snelden naar de plaats, waar Floyd voor do laat ste maal is gezien, doch men is het spoor van zijn auto bijster. Personen, die den wagen hebben gezien,- verklaren, dat op de achterbank iemand zat, die er uitzag alsof hij bewusteloos was. De politie denkt dat het Floyd zelf is. de wedstrijden van gisteren. „Sportclub I" wint weer ntet flinke cijfers. Onverwach te nederlaag van het derde elftal na een 3-0 voor sprong. Schoonhoven. Voor do derdo w^l ach tereen heeft „Sportclub I" gewonen; nu moest „Dilettant I" van Krimpen ad Lek met 6—1 de meerderheid der Blauw-Wit- ten ondervinden, een overwinning, die vol komen verdiend was, want „Sportclub" was over alle liniën de meerdere der Krimpenaren, die ons wel zijn tegengeval len en wij hadden beter spel verwacht van de pasgepromoveerden, en hoewei er aan het spel van „Sportclub" nog enkele fou ten kleven, stak haar spel stukken boven dat van „Dilettant" uit. Het beste deel van dit elftal was dezen middag de midhalf en de doelverdediger, die bergen werk beeft moeten verzetten, wat hij op de hem eigen manier uitstekend verrichtte; de rest van de ploeg zijn harde werkers, die het voor het meerendeel van hun enthousiasme moeten hebben, en wellicht daardoor het tot een overwinning kunnen brengen, maar thans tegen het meer beheerschte spel van „Sportclub" geen kans hadden. Het spel van „Sportclub" gaat er met eiken wed strijd op vooruit, en wat in de twee eer ste wedstrijden ontbrak, is thans volkomen aanwezig: het volhouden tot de laatste se conde. Zooals we reeds schreven, spedlde „Sportclub" beter, vooral na de rust, toen men tegen den wind inspeelde. Dat belet te echter niet, om toen drie goede doelpun ten te maken, terwijl voor de rust, toen met den storm in den rug werd gespeeld, slechts twee doelpunten werden gefabri ceerd Bij „Sportclub" hebben allen een uitstekenden wedstrijd gespeeld en vooral de rechtsbinnen had dezen middag een productieve bui, want vier goede doel punten kwamen van zijn voet. Dezen middag bleekj hoe uitstekend thans de accomodatie van het „Sportclub"-ter- rein is. Een schitterend speelveld en voor de toeschouwers doen de koolaschpaden het uitstekend. En voor de keurig inge richte kleedgelegenhed^n hebben zoowel de bezoekers als de scheidsrechters woor den van lof. „Sportclub" kan dan ook met recht trotsch zijn op haar inrichting! De verrichtingen van het derde elftal vallen ons tegen. Wij hadden beter van hen verwacht en het is ons nog onbegrijpelijk, dat met ©en 3—0 voorsprong en dan nog maar 25 minuten' te spelen, met 43 werd verloren. Als verontschuldiging mag hier dienen, dat „O.N.A. IV" met enkele oud eerste-elftalspelers in haar ploeg uit kwam, maar ondanks dat, had het resul taat hier beter moeten zijn. Maar de vol gende keer beter, jongens! Het tweede en vierde elftal waren vrij. De uitslagen van de 4e klasse D van den K.N.V.B. zijn; GouderakHaastrecht 1—4. Waddinxveen—-Moordrecht 1—1. D.C.V.—(Boskoopsche Boys 4—0. De stand in deze afdeeling is thans: gesp. gw. gi. vrl. v.t. pt Haastrecht 4 4 0 0 144 8 D.C.V. 4 4 0 0 15—7 8 Schoonhoven 5 3 0 2 17—9 6 Gouderak 4 2 0 3 10-12 4 Moordrecht 6 12 2 10—16 4 Dilettant 4 112 7—11 3 Waddinxveen 5 113 11—14 3 Lekkerkerk 4 0 2 2 7—14 2 Bosk. Boys 3 0 0 3 410 0 Over de wedstrijden nog het volgende: „Sportclub I"—„Dilettant I" 5-1. Onder leading van scheidsrechter Gnaaf- mans, van Leiden, stelden beide ploegen zich op. „Sportclub" won den opgooi en liet daardoor „Dilettant" tegen den van doel tot doel staanden sterken wind af trappen. Reeds in de eerste minuut ver keerde het doel der Krimpenaren in ge vaar en dit leverde bijna reeds 'n doelpunt op. Het initiatief bleef aan „Sportclub" en het spel speelde zich voortdurend op de speelhelft van „Dilettant" af, maar doel punten bleven voorloopig uit. De „Dilet- tant"-verdediging redde enkele malen ten koste van een hoekschop, maar door de opeenhooping van spelers voor het doel der bezoekers, kon op deze wijze geen doel punt komen. Het spel was reeds een kwartier oud, toen „Sportclub" eindelijk^ succes had, waaraan de verdediging van .Dilettant" niet vrij uitging, want toen #-te rechtsbuiten van „Sportclub" een hoogen voorzet gaf, sprongen een achterspeler en de doelverdediger gelijk naar den hal, de rechtsbinnen van „Sportclub" sprong iets hooger en kopte juist over den doel verdediger de bal in het doei (1-0). De wedstrijd bleef eenzijdig, daar „Dilettant" geen kans zag. behoorlijk aan te vallen. Ondanks de groote meerderheid der Blauw-Witten bleven doelpunten voorloo pig uit en zelfs een strafschop werd naast- geschoten. Vermelding verdient in deze periode nog een geweldig hard schot van den middenvoor fan „Sportclub", die de Krimpensohe doelverdediger tot hoekschop stdmpte. Ook deze leverde niets op. Voor dat de rust inging, kreeg de „Sportclub"- rechtsbinnen een goede kans, en mei een uitstekend geplaatst schot, gaf hij op on houdbare wijze aan zijn veréeniging een 2—0 voorsprong, klet dezen stand kwam de rust. Had ieder de gedachte, dat „Di lettant" thans met den wind in den rug, het beste van het spel zou hebben, de „Sportclub"-spelers bewezen ochter, ook tegen den storm te kunnen opspelen, want op keurige wijze werden thans de aanval len opgebouwd, en de vleugelspelers wer den steeds aan het werk gezet. Uit een der aanvallen was het weer de rechtsbinnen dor Blauw-Witten, die wen kans wist te benutten om, den stand op 3—0 te bren gen en niet lang daarna bracht dezelfde speler met een ver hard schot den stand op 4o. „Sportclub" nam het na dit doel punt wat kalmer op. waardoor „Dileitant" eenigszins in den aanval kwam, en de rechtsbinnen wist met een schuin schot de eer voor zijn vereeniging te redden (4—1). Dit tegenpunt was voor „Sportclub" aan leiding. wat beter aan te pakken, en dank zij het uitstekend doorzetten van haar middenvoor, wist hij van dichtbij er 5—1 van te maken. Met „Sportclub" in den aanval eind'gde deze wedstrijd, die door dPn genoemden scheidsrechter op rustige wijze wel-d geleid. i „O.N.A. IV"„Sportclub III" 4-3. Voor de rust had „Sportclub" den wind mede, en was daardoor geholpen, het meest in den aanval. Deze meerderheid wist „Sportclub" in een tweetal doelpun-, ten uit te drukken door den linksbinnen en middenvoor. Rust 2—0 voor „Sport-j club". Het begin na de rust ondernam „Sportclub" enkele goede aanvallen en hieruit wist zij den stand op 3—0 te bren gen. De strijd werd daarna onderbroken voor een flinke regenbui en juist deze rust' scheen „O.N.A." goed gedaan te hebben, want in de nog 25 minuten te spelen tijd, wist zij den achterstand in te loopen en zelfs de leiding te nemen met 4—3. In de allerlaatste minuut miste „Sportclub" nog een gemakkelijke kans om verdiend gelijk te maken. Zoo eindigde deze wedstrijd nog onverwacht met een 4r-3 zege voor „O.N.A. IV". Ameide. Zondagmiddag speelde het tweede elftal van Rohda zijn eersten com* petitiethuiswedstrijd tegen A. T. 0. U (Utrecht). A. T. 0. won met 5—3. Jam mer dat even na de rust door een botsing met den miidvoor van Rohda de A.T.O.* keeper J. Entrop zijn onderbeen brak, hetJ welk dr. Van Straaten uit Nieuwpoort heeft gezet en verbonden, aangezien dr. Donker uitstedig was. Het eerste elftal van Rohda speelde een' uitwedstrijd voor den U.P.V.B. tegen) Croostwijk I te Utrecht en bracht beide punten weer mee naar huis, door de gasW heferen met 6—3 te slaan. De vlucht wordt voortgezet! Bergambacht. Ook Groeneweg I werd gisteïen door De Zwaluwen I met flinke cijfers (6—2) geklopt. De blauw-zwarten scoorden thans in totaal 27 maal en slechts 4 maal werd hun keeper gepaa-j seerd in de 6 gespeelde en gewonnen com^ petitewedstrijden. Voorwaar een fraaie) prestatie voor zoo'n „jonge" clubt Krimpen a.d. IJssel. Gisteren speelde1 Dilettant II hier een voetbalwedstrijd teJ gen Stolwijk I. Dilettant wist welverdiend met 51 te winnen. Meerkerk. M.V.V. I speelde Zondag een uitwedstrijd voor de 2e klasse B.V3. tegen E.V.V. I te Everdingen en wist deze match met 32 te winnen. M.V.V. gaat door de ze, zij het dan ook magere overwinning, nog ongeslagen' aan de kop van de r&agJ lijst. Nieuw-Lekkerland. Zaterdag speelde vp het terrein alhier Excelsior I tegen H.V.)V. I van Zwijndrecht; uitslag 23. Excelsior II ging op bezoek bij Geluksvogels I van Zwijndrecht en speelde daar gelijk (0—0). Te Kinderdijk speelde eerst Zwervers I tegen Steeds Hooger I van Zwijndrecht. Uitslag 81. Daarna speelde Zwervers H tegen Excelsior III van Nieuw-Lekkerland Zwervers won met 3—0. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Woensdag 17 Oc tober, 's avonds 7 uur, Ds. De Graaf, van Ede. Rede voor de Chr. Jongelings Ver eeniging. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Evangelisatie. Gebouw Tuinstraat. Dinsdag 16 October, 's avonds 7.15 uur, de heer J. Vijverberg, van Rhenen. LEKKERKERK. Ned. Herv. Evangeli satie. Woensdag 17 October, 's avonds 7 uur, Ds. Zandt, van Delft. WIJNGAARDEN. Dinsdag 16 October, 's avonds 7 uur, Ds. P. 't Zhndt. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT. Donderdag 18 October, *s avonds 7 «uur, Ds. Hendrikse, wvi Hille- gom. SCHOONHOVEN. Chr. Geref. Comité. Koestraat 134. In plaats van Donderdag 18 October: Woensdag 17 October, 's av. 7 30 uur. Ds. C. Smits, van Süedrecht GIESSENDAM. Evangelisatie-samen komst. gebouw „Rehoboth". Woensdag 17 October, 's avonds 7.30 uur, de heer G. B. van Prattenberg, van Driebergen. VRIJE GEREF. GEM. ■GIESSENDAM. Woensdag 17 October^ 's avonds 7 uur, de heer Vijverberg, van. Rhenen. OUD GEREF. GEMEENTE. CAPELLE a.d. IJSSEL. Lokaal Berm- weglaan. Woensdag 17 Oct., 's avond» 7.15 uur, de heer H. Vlot. GEREF. GEMEENTE H.V. GIESSENDAM. Woensdag 17 October. *s avonds 7 uur, Ds- Overduin, van DcmH "drecht. HET EERSTE KIND VAN HET ITALIAANSCHE KROONPRINSELIJKE PAAR. - De «rat. officieele foto van Prinses Maria Pia, het eerste kind van Kroonprins Umberto van Italië en Prinses Marie-José, over welke geboorte groote blijdschap niet alleen aan het Italiaansche Hof, maar ook onder het geheele volk heerachte. DE LEESZAAL TOONT HAAR GEVEL. De schutting van het nieuwe gebouw der Openbare Leeszaal aan de Vondelstraat te Den Haag is verdwenen. ■MiétWm* w K H PRINSES JULIANA met de nieuwe totem, welke Haar werd aangeboden, na de (mening van het nieuwe Hoofdkwartier der Padvinder» ln de Alexanderatraat te Den Haag. De welpen brengen den horderoep. ONRUSTIG SPANJE De enkele nog in het verkeer loopende trams tijdens de on lusten te Madrid. MINISTER-PRESIDENT DR. H. COÉIJN BEZOEKT HET KONINKLIJK MILITAIR-INVALIDENHUIS „BRONBEEK" TE ARNHEM. Zater dagmiddag J.l. bracht Minister-President Dr. H. Coltjn een niet-officieel bezoek aan het Koninklijk Militair-Invalidenhuis „Bronbeek" te Arnhem. ZONDAGSCHE^flPORT. Een spelkiek uit den wedstrijd Vitesse Go Ahead, die mat 30 werd gewonnen door het elftal uit de Koekstad»

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 2