Een Boerenarbeider Chgvrolet-Vrachtw. Aanbesteding Café„Benedenve8r" Bericht van Inzet Kerk en School pSurgeTlijkié Stand Ï~S C H 0 0 N H 0 VE N1 Predikbeurten Adverte ntiën veroordeeld Tandarts VAN DAM alleen 's avonds van 7.30—8.30 uur te consulteeren Een Dienstbode Boerendienstbode, BREUK LIJDERS! Boerderij Notaris P. A. v. Buurert Bouwmanswoning Wei-, Hooi-, Bquw- en Boomgaardland f eioo. VOOR BRAND STOFFEN A. HOOGENBOEZEM n.v. Uitbreidings plannen? Verbouwings plannen? Huwelijksplannen? PHILIPS PRIJSVRA AG WOENSDAG 17 OCTOBER 1934, Ammerstol. Voetbaluitslagen. 8de klas se G.V.B.: A.V.V. II—Krimpen a.d. Lek III 0-0; A.V.V. ni—Zwervers III 2—2. Staking te Gouda. Gouda. Op de N.V. Sigarenfabriek Montana is Maandag een staking uitge broken. Zij omvat tien man, georgani seerd in den Algemeenen Nederlandschen den R.-K. en den Christelijken Bond in de Sigarenin dus trie. Raadsvergadering. Gouderak. De gemeenteraad kwam Maandag in voltallige vergadering bijeen. Na opening en lezing der notulen werd het nieuwbenoemde raadslid, de heer Van Kersbergen, binnengeleid, die de vereisch- te beloften aflegde. De voorzitter heette hem welkom. Vervolgens werd aangeboden de ge in eentebegrooting 1935. De gem.-begroo ting 1934 werd gewijzigd en de vergoe ding ingevolge art. 101 L.O., Wet over 1932 vastgesteld. Ingekomen waren een bericht van Ged. Staten van Zuid-HöUa#cL dat de gem.-re- kening 1932 is ^oeogpleurd en een mede- deeling van den ,®3i^?|K{van s0Cia^6 za ken, waarbij de wijziging-tan de bereke ning voor huurtoeslag aan steuntrekken- den werd aanvaard (vroeger berekend naar f 3,50, nu naar f 3.—). Op voorstel van den heer Van Kersber gen zal worden gevraagd de uitkeering aan de laagst® groep van steuntrèkkera te verhoogen. Door paal getroffen. Gouderak. De heer B. werd op zijn werk zoodanig door een heipaal op zijn voet ge troffen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling van dr. Beekenkamp moest •tellen, dié eenige dagen rust voorschreef. Tot bestuursleden van de muziekver- eenging „Caecilia" zijn gekozen de heeren A. Radder, voorz.; J. Nobel, 2e voorz.; G. Rijkaart, le seer., J. A. Nobel 2e secr., D. A. Blanken, penningmeester, A. Rook, bi bliothecaris, K. Jonas, commissaris. Een misstap. Gouderak. Vrijdagavond geraakte de heer B. bü het veer te water, doordat hij werd misleid door het kroos, dat op het water dreef. Voorbijgangers brachten den ouden man op het droge. Vrijdagnacht zijn weder twee perso nen gearresteerd, in verband met de koeien diefstal. Zaterdagmorgen zijn zij overge bracht naar het Huis van Bewaring te Rotterdam. Thans zijn reeds vijf verdach ten aangehouden, TH.O.R. heeft Zaterdagavond een bezoek gekregen van haar eere-voorzitter, den heer H. Gautier, die met verlof uit Indie is teruggekeerd. Hij heeft de repeti tie bijgewoond. Jammer is het, dat de eere voorzitter het 25-jarig jubileum van T.H. O.R. in Maart 1935 niet kan meemaken, daar hij voor dien tijd weder naar Indië terugkeert. Groot-Ammers. Groot-Ammors I speel de Zondag j.l. een competitiewedstrijd te gen Gouderak II op het sportterrein al- bier. Groot-Ammers won met ft—2. VISSCHERSVAARTUIG OMGESLA GEN, Eén persoon verdronken. Mlhrdinxveld. Gistermiddag werd qpn visschersvaartuig op de Merwede, ter hoogte van den Hardnnhoeksche polder, door een bui overvallen. Het scheepje sloeg om, de 68-jarige R. uit Boven-Har- dinxveld verdronk. Zijn zoon wist zich drijvende te "houden en is door een P®s- seerend visschersvaartuig gered. Het lijk van R. heeft men nog niet gevonden. Lokkorkerk. In een vergadering van de verceniging van den 'Handeldrijvenden |en Industrieëelen Middenstand is teen fcomftissio ingesteld voor een t# organi- seeren winkelweek. Tot leden werden ge kozen de heeren A. a de Gruyter; J. C. den Oudsten en D. P. de Groot. Lekkerkerk. Do uitslag van de veiling te als volgt: Aangevoerd 4000 eieren, die f 4,50—4,75, de heneieren f 2,70—2,90, de eendeneieren f 2,753 goldep. Princesso- boonen 12—14 ct., snijboonen 12—14 ct., stekboonen ft—8 ct., tuinpeen 2—3 ct. per boa; savoyekool 79 ct., roode 68 ct., sla t 1 per 100 krop; kroten 1—2 ct. per bos; uien 2—3 ct. per K.G.; Bergamot peren 1ste 4—6 cent, 2de 24 cent, pondsperen 56 ct., gieserwildeman 1ste 67 ct., 2de 35 ct., twee gezusters pe ren 46 ct., joden peren 2de srt. 2—4 ct., nouveau porteau 46 ct., goudreinetten 2d© 8—9 pt., 3de (val) 5—7 ct., bouchi peren 3—4 ct., oranje reinet 6—7 ct. Kaas f 21 per 100 K G. Lekkerkerk. De uitslag van den Zondag middag alhièfr gespeelden voelhfclwed- •trijd is L-F.G. IIGJ3.V. TV 1 1. Lekkerkerk. De afd. lekkerkerk van den Ned. Protestantenbond heeft haar jaar vergadering gehoudap. Na opening door den voorzitter, dg. Ivan Dijk, werden de nötulen gelezen en onveranderd goedge keurd. De ingekomen stukken werden ge- leze'. en behandeld# De penningmeester, de heer J. v. d. Graaf Jacobzn. deed reke ning en verantwoording over zijn beheer. De rekening sloot met een nadeelig saldo van f 17,82. Na onderzoek door de heeren L. Broere Jz. en D. v. d. Wouden Gz. werd z® goedgekeurd. Do uitslag van de be- «tuursverkieziug is, dat herkozen zijn de heeren ds. Y. vhn Dijk en D. de Vries. De sprekerslijst voor den a.s. winter werd vastgesteld. Lopik. De gemeentebegroting voor 1935 sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van 58.707,58. Er is f 8300 aan kos ten van de crisissteunregeling op uitge trokken, maar desondanks is de gemeente voor noodlijdendheid behoed. De totale be lastingopbrengst wordt geraamd op rond f 19.000. DE BOUW VAN DEN WATERTOREN. De waterleiding in Aiblasser- waard en Vijfheerenlanden. Meerkerk. Het dagelijksch bestuur van de waterleiding voor 20 gemeenten in de Alhlasserwaard en de Vijf Heerenlanden, heeft voor den watertoren en woningen voor het personeel een perceel grond ge kocht, gelegen aan den hoek van den Noordschen Weg in Meerkerksbroek en eigendom van de Dihconie der Ned, Herv. Kerk. Ook wordt onderhandeld over den aan koop van een terrein te Lexmond, waar het pompstation zal worden gebouwd. Moercapelle. Zohdag speelde voor de le klasse G.V.B.: Moercapelle I tegen Olympia 3. De uitslag was 4--2 in het voordeel ran Moercapelle. In de 3de klasse B speelde Moercapelle 2 tegen O.N.A. 6; de uitslag was 22. In de 3de klasse E verloor Moercapelle 3 van Nieuwveen 2, met 41. Moordrecht. Door den sterken N. W. wind liep het water in de IJssel Zondag dagavond en Maandagmorgen hoog op. Enkele buitendijkböwoners kregen in hun woningen last van het water. Moordrecht. De voetbalclub Moordrecht I is Zondag op bezoek geweest bij Wad- dinxveen. Moordrecht wist het ook hier weer niet tot een overwinning te brengen en moest zich tevreden stellen met gelijk spel 1—1. Moordrecht 2 speelde hier te^ gen G.S.V. 3. Ook deze strijd eindigde met gelijk spel 2—2. Moordrecht 3 verloor van Nieuwerkerk 2 met 31, terwijl Moor drecht 4 ook de overwinning vreemd was door van de Bosk. Boys met 5—2 te ver liezen. Een halve eeuw. Moordrecht. Onde vele blijken van be langstelling heeft het echtpaar C. C. van Gennep—Bouwman zijn vijftig-jarig hu welijksfeest herdacht. Buren hadden in de nachtelijke uren een eerepoort voor de woning geplaatst en in den morgen sier den talryke vlaggen de Dorpsstraat. Vele ingezetenen en ook personen van buiten do gemeente kwamen het gouden paar hun gelukwenschen overbrengen. De mu- ziekveroeniging bracht 's avonds een se renade. Moordrecht. Tot kapelaan bij de R.-K. Parochie is benoemd de heer J. Witte- veen van Castricum. Nieuwerkerk a.d. IJisel. B. en W. heb ben toegelaten als volontair ter gemeente secretarie de heer E. de Boer. De collecte ten bate van het ulaat- selijkselijk crisis-comité heeft ruim f 680 opgebracht. De aanvuling van de algemeene po litieverordening met een zoogenaamd kalk verbod, is afgekondigd en in werking ge treden. Overtreding van dit verbod wordt gestraft met een geldboete van ten hoog ste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste zes dagen. Rivierboringen. Ouderkerk a.d. IJssel. Maandag arri veerden met de Christiaan Bruininga" we der een aantal ambtenaren van bet minis terie van waterstaat 'tot het verrichten van boringen op de rivier. De boot werd gestationeerd aan het Middenveer. Werk aan de winkel. Ouderkerk a.d. IJssel. Op de stelling nabij de Nieuwe Algemeene Begraafplaats weljce in werkverschaffing wordt vergroot, wordt thans een partij rijshout gelost. Dit zal worden gebruikt om zinkbedden te ver vaardigen, die in de langs loopende sloot zullen komen te liggen, vóój*men tot het storten van zand overgaat. Als 't winteren gaat.... Sliedrecht. Maandagavond hield de Sliedrechtsche IJsclub een vergadering voor aandeelhouders en bestuur in de bo venzaal van het café van den heer Meijer. In principe is besloten de ijsbaan van Baanhoek te verleggen naar achterst Sta tion. Geitenfokkerij. Stolwijk. Ten huize van den'heer M. Zuidervliet is met aanvankelijk 26 leden een geitenfokvereeniging opgericht. Het Voorloopig bestuur is samengesteld uit 'de heeren T. Anker, A. van den Heuvel, J. J. Verwaal, J. de Vos en G. Verhaar. Het doel der vereeniging is het geitenras te, verbeteren. Gez'en de vele geiten die hier gehouden worden, kan op dit punt nog voel worden gedaan. T- De heer De Jong assistedt veeconsu lent te Den Raag, hield des avonds een lezing, verduidelijkt met lichtbeelden. Hij zet ie daarbij uitvoerig uiteen, hoe gehan deld moet worden en wat daarmede te be- roiken is.s Den geitenhouders werd daar bij aangeraden zich bij de vereeniging aan te sluiten. Van de provinciale afdeeling is voor dit dor! een bok voor de vereeni ging beschikbaar gesteld. In de plaats van den heer T. Koot is tot voorzitter van de voetbalclub gekozen de heer L. van den Heuvel. Waddinxveen. De 10-jarige scholier A. de W., die voor de Mulo-school aan den Kerkweg aan het spelen was, gleed van den trottoirband en brak zijn linkerenkeL Hij is naar zijn woning overgebracht. Wreed. Waddinxveen. Tegen den landbouwer De R. heeft de politie proces-verbaal op gemaakt, daar hij de hond van den land bouwer Hofman met een riek in het li chaam stak en daarna het arme dier door verdrinking om het leven bracht. Toen des morgens de groen tenh an delaar Z. in het land aan den Plasweg kwam om zijn paard te halen, kwam hij tot de ontdekking, dat het dier in een sloot langs het land verdronken lag. Het cadaver is naar de verbrandingsoven te Overschie vervoerd. GHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Meerkerk de heer D. L. Aangeenbrug, voorg. te Nieuw-Vennep. MOERCAPELLE. Over de maand Octo ber 1934. Gevestigd* W. Oudijk van "Waddinx veen. Vertrokken: T. W. den Hertog naar Zoetermeer; W. Hertog naar Bleiswijk. OUDERKERK a.d. IJSSEL October. Vertrokken naar Bleskensgraaf: A. M. A. W. van Veenendaal, naar Krimpen d.d. L*k G. Middelkoop en P- Nobel. Ingekomen: van Gouderak I,. de Jong en gezin; van Den Dolder C. Bos. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL Oct. Geboren: Nicolaaa Jan, van J. van der Linde en J. Mostert, Getrouwd: J. T. Griffioen en G. A. Spek. OUDERKERK a.d. IJSSEL. October. Geboren: Aagje Geertruida Adriaantje, d. van G. J. de Geus en A. de Groot. Ondertrouwd: G. de Graai en B. Klei- beuker. Getrouwd; W. Otterspeer en P. J- Slik kerveer. INLEVERING RIJKSGOEDEREN. Wij vestigen er de aandacht van belang hebbenden op, dat Vrijdagmorgen de dienstplichtigen, behoorende tot de lie li ting 1914, de nóg in hun bezit zijnde militaire goederen moeten inleveren bij den districts commandant, die daartoe zitting houdt in de voormalig© artillerie-kazerne aan de Oude Haven. MOEDERCURSUS. In het consultatiebureau voor zuigelin gen is Dinsdagavond de eerste les gegeven van den moedercursus, georganiseerd door de afdeeling van „Het Groene Kruis". Er hadden tot dusver 13 dames ingeschre ven. Leidster van den cursus is Zr. R. G. Reidsma te Voorburg, die echter wegens ziekte werd vervangen door Zr. Driendijk aldaar. Vóór den aanvang van de eerste les waren enkele leden van het afdeelings- bestuur aanwezig. De voorzitter, de heer W. Brouwer, hield een korte toespraak ter inleiding van den cursus, om Zr. Drien dijk dank te brengen voor haar bereidwil ligheid ,om de taak van de cursusleidster over te nemen JUBILEUM „DRAAGT ELKAN DERS LASTEN". Het Ziekenfonds „Draagt Elkanders Lasten", dat, zooals bekend. 30 jaar be staat. zal dit jubileum vieren in de jaar vergadering die Donderdagavond 18 Oc tober in het Ghr. Verenigingsgebouw wordt gehouden. Deze 30e jaarvergade ring zal dan ook een feestelijkkarakter dragen. Tusschen de agendapunten zul len koorzang en muziek een aangename afwisseling brengen en het bestuur heeft voor alle aanwezigen een verrassing voorbereid. DE WEGRACE VAN D.O.S. Langzaam, ma^r zeker, zijn de inschrij vingen tot deelname aan den Zaterdag middag alhier te houden singelloop, uit geschreven door de gymnastiek- en athle- liekvereeniging „D.O.S.binnengekomen. In afwijking van vroeger georganiseerde hardloopwedstrijden, waarin bijna uitslui tend Goudsche clubs uitkwamen, werden thans geen inschrijvingen uit de pijpen- stad ontvangen, maar dos te meer 'U verder gfelegen plaatsen, als Rotterdam, Dordrecht, Gorinchem, Boskoop, en voorts ook uit KrimpeL, Lekkerkerk e.a., met te- samen pl.m. 30 deelnemers, waaronder verscheidene bekende athleten. Den burgemeester, den heer A. M. Nieu- wenhuisren, ie verzocht het startschot, te losffen, wat aan het geheel een officieel tintje zal geven. Ais nu het weer maa* iets gunstiger mag worden, belooft het een bijzonder sportfeest te worden! „DE JANTJES". Zooveel belangstelling als gisteravond voor de film „De Jantjes", die in het Nutsgebouw werd vertoond, valt in Schoonhoven zelden aan een filmvertoo- ning ten deel. Reeds 's morgens was de zaal geheel uitverkocht. De velen, die de film hebben gezien, heb ben een mooien avond gehad met afwisse lend vroolijke en ernstige momenten en met tal van buitgewoon aardige taferee- len. De vele anderen, die teleurgesteld wer den door de uitverkochte zaal, willen we troosten met de mededeeling, dat er goede kans be,staat, dat de film hier nogmaals zal draaien. botermarkt. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goêboter f 0.85, Weiboter f 0.80, beiden per half K.G. Han del vlug. EIERVEILINGEN. "Waaggebouw: Aanvoer 2200 stuks. Prij zen: Kippeneieren f 3.60—4 5; eend eieren f 3, beiden per 100 stuks. Voorhaven. Prijzen: Heneieren f 3.45— 3.70, kippeneieren f 4.50- f .5.45, beiden per 100 stuks. Handel vlug. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inliohtngen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een kindertasobje; een notitieboekje. REGEN NA VIJF JAAR VAN DROOGTE. Na een periode van droogte, die meer dan 5 jaar heeft geduurd, is eindelijk bo ven het Noordelijk gedeelte van Centraal Australië een groote hoeveelheid regen gevallen. DE RAMP OP DE „MORRO CASTLE" Scherpe critiek op kapitein en officieren. Kapitein Warms, die het bevel voerde over de „Morro Castle" tijdens denbrand van dit schip en de vier officieren Wor den heftig gecritiseerd in een voorloopig rapport van den ^Émerikaanschen raad voor de scheepvaart die met name van oordeel is dat de lijst der slachtoffers minder groot zou zijn geweest als men de „Morro Castle" had doen stoppen en er onmiddellijk na het ontdekken van den brand een S.O.S. was uitgezonden. Warms en de vier officieren zijn ge dagvaard om op 26 October voor den raad te verschijnen waar de schorsing of in trekking van hun certificaat van officier zal worden behandeld. In het rapport wordt voorts gezegd dat de bemanning} na plaats te hebben geno men in de booten van de „Morro Castle", welke zij had gestreken, geen acht sloeg op de kreten van de passagiers, die zich op het achterschip van de „Morro Castle" verzameld hadden. HOOGE BOOMEN VANGEN VEEL WIND. Tomaten- «n eieren-bombar dement. Op 27 dezer vindt aan de universiteit van Glasgow de verkiezing plaats van een rector, voor welken post vier candidaten zijn gesteld, o.a. sir Iain Colquhoun als niet-politieke candidaat, die door de con servatieven gesteund wordt. Voor de con servatieven Studenten Club zou Maandag avond het woord voeren de minister van landbouw Elliot. Toen hij met zijn vrouw op het podium verscheen, werd hij ontvangen met een re gen van tomaten en eieren. Ter bescher ming, liet men het scherm zakken. Elliot verscheen daarop voor het scherm waarop een helsch kabaal begon. Aange zien op den lessenaar van den minister in' plaats van het gebruikelijke glas water een glas melk stond, zette het auditorium op de wijs van een bekend Schotsclie bal lade een eindeloos: „We hebben vandaag geen melk gehad" in. Ten slotte slaagde de minister er in, zijn rede uit te spreken. EEN SLAGER IN DE KNOEI. Toen de slager A. G. V. S. te Polsbroek „voor de groene tafel van 'de Rotterdam- sche rechtbank verscheen en zijn misdaden fioorde opsommen, bleek het w*el dat maar niet zoo een twee drie geholpen zou zijn.. Er waren vier vonnissen van den Goudsehen ka^onrechter waarvoor hij z'n troost in hooger beroep had gezocht. Ten eerste had hij in een schuur 258 K.G. rund vleesch voorhanden gehad, dat niet voor zien was van een stempel, zoodat hij de vleeschkeuringswet had overtreden. Hier voor had hij voor den kantonrechter te recht gestaan, deze had hem evenwel vrij gesproken, waarop het 0> M. in hooger beroep was gegaan. De ambtenaar eischte thans f 50 of 10 dagen hechtenis. yord. ontkende het vleesch in voorraad te hebben gehad. De verdediger pleitte vrij spraak. Ten tweede. Van S. was door Jen Goud sehen kantonrechter wegens bet vervoeren van 20 K.G. rundvleesch, dat niet voorzien was van een stempel, veroordeeld tot f 100 of 20 dagen. Het O.M. eischte thans be vestiging van" het vonnis, doch verminde- ring van de straf tot f 50 of 10 dagen hecb' tenis. De verdediger, dezelfde uit de vorige zaak, pleitte oplegging van een zeer gerin ge straf en ontslag van rechtsvervolging, Ten derde. Wegens het slachten van een koe zonder voorafgaande kennisgeving had de kantonrechter vercL veroordeeld tot 7 dagen principale hechtenis. Het O.M. eischte bevestiging van het vonnis mei vermindering van de straf tot 3 dagen. Ook in» deze zaak concludeerde de ver dediger tot ontslag van rechtsvervolging, De vierde overtreding betrof wederom het slachten van een rund zonder konnis- geving, waarvoor de kantonrechter van S. had bedacht met 1 maand hechtenis. De verdediger pleitte clementie. Uitspraak in al deze zaken 30 Octobarv ONVOORZICHTIG RIJDEN. De Rotterdamsche Rechtbank heeft uflw spraak gedaan in de zaal tegen J. de J* chauffeur te Waddinxveen, die door on voorzichtig rijden met een door hem be stuurde auto, een aanrijding had veroor zaakt, waarbij hij een fietser verwondde, en hem veroordeelt tot i 40 boet© subs. 20 dagen hechtenis. KANTONGERECHT GOUDA. Volledige uitspraken van 10 October. Motor- en rijwielreglement: C. van P. te Boskoop f 1,50 subs. 1 w. t.; F. de B. te Gouda, schuldig zonder toepassing van straf. fc. Motor- en rijwielwet: J. L. V. te Bos koop, berisping] A. de B. te Capelie a.d. IJssel, f 5 subs. 1 d. h.; J. v. B. te Rot terdam, schuldig zonder toepassing van straf. Leerplichtwet: A. H. te Gouda en B. S. te Reeuwijk, ieder f 2,50 subs. 1 d. h. GrisiszuivelbesluitP. van W. te Stol- wijk, f 100 subs. 14 d. h. Boterwet: A. B. te Stolwijk f 7,50 subs. 1 d. h. Motor- en JUjwielregl.: j# w. v. d. H, te Rotterdam en R. M. B k.te Rotterdam, ieder f 1 subs. 1 d. h. 1 Visscherijwet: J. D. B., H. J. G. en G. B., allen te Rotterdam, ieder f 1,50 subs, 1 d. h. Wapenwet: M. G. te Zevenhuizen, f 7,50 subs. 1 d. h., met bevel tot teruggave vp.n het geweer. Motor- en wjwiplwet: A. de B. te Ca pelie a.d. IJssel, f 20 subs. 4 d. h. Motor- en/Rijwielregl.: D. de H. te Koc- kenge f 2 subs. 1 d. h.; id. C. D. te Soest f 7,50 subs. 1 d. h. Visscherijwet: A. van E. te Rotterdam, f 2,50 subs. 1 d. h.; L. van W. te Gouda, 2 subs. 1 d .h.; C. de B. te Rotterdam, f 0,50 subs. 1 d. h.; G. de B. te R'd'am, f 1,50 subs. 1 d. h.; S. G. te Rotterdam, f 2,50 subs. 1 d .h.; G. v. d. V. te Gouda, 2 x f 1 subs. 2 x-1 d. h.j H. F. K. H., te Rotterdam, f 2 subs. 1 d. b.; H. de Z. te Reeuwijk, 2 x f 1,50 subs. 2 x 1 d. h., v.v. hengel. Motor en Rijwielreglement: J. W. te Boskoop f 1,50 subs. 1 d. h.; H. A. B. te Gouda, schuldig eonder toepassing van straf; C. v. d. L. te Zwammerdam en A. de V. te Gouda, ieder f 2 subs. 1 d. 'h. Pol. verord. Nieuwerkerk a.d. IJssel: W. E. R. te Rotterdam, f 0,50 subs. 1 d. h. Art. 453 Wetb. v. Strfr.: M. S. te Rot terdam, f 6 subs. 2 d .h.; J. G. te Bode graven f 5 subs. 2 d. h.; L. H. B. te Rot terdam, f 5 subs. 2 d. h. Motor- en Rijwielwet en Wapenwet: W. de J. te Linschoten f 2,50 subs. 1 d. h.j en f 10 subs. 4 d. b. Art. 427 Wetb. v. Strafr.: J. J. L. te Gouda f 15 subs. 3 d. h. Motor- en rijwielwet: J. A. B. te Rot terdam, f 2,50 subs. 1 d. h. Vuurwapenwet: B. S. M. E. te Wad dinxveen, f 2,50 subs. 1 d. h., verbeurd verklaring vuurwagen. Alg. Regl.: van Politie, Rivieren en Ka- dalen: S. B. te Haarlem, f 5 subs. 2 <L h. OUD GEREF. GEMEENTE. MOERCAPELLE. Donderdag 18 Oc tober des avonds 7 uur> ds. Heikoop van Utrecht. Zaterdag 20 October des avonds 7 uur ds. Kersten van'Rotterdam. OUD GEREF. GEMEENTE. CAPELLE a.d. IJSSEL. Lokaal Dacos- taatraat. Donderdag 18 October, 'e avonds 7.30 uur, Ds .A. van Zon. ned. herv. kerk. HAASTRECHT. Ned. Herv. Evangelisa tie. Donderdag 18'October, 's avonds 7 uur, Ds. L. Vroegindewei, van Waddinx veen. OUD GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM. Gebouw Polderstraat Vrijdag 19 Oct., n m. 7 uur, Da. B. Toea van IJsselmonde. werkpaarden f 240, f 160 en f 100; hitten 1 100, f 80 en f 70, stieren f 230, f 19o en f 135, kalfkoeien f 235. f 190 en f 180; melkkoeien f 230, f 190 en f 130, vaarzen f 130, f 80, en f 70; pinken f 100, f 30 en f 60; graskalveren f 40, f 30 en f 20; scha pen f 17, f 13 en f 18; lammeren f 12, f 10 en f 8; alles per stuk; biggen fl. 10-1.20 per week. Overzicht; Vette koeien en ossen aan voer als vorige week, handel kalm. prijzen onveranderd; stieren aanvoer als vorige ■week, handel stug, pfijzen als vorige week; vette kalveren aanvoer ruimer, handel, flauw, prijzen als vorige week; graskalve ren aanvoer ruimer, handel willig, prijzen iets hooger; nuchtere slacht- en fokkalve- ren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen lager; paarden aanvoer korter, handel kalm, prijzen iets stijver; schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel vlug, I prijzen prima's iets boven noteeriug; kalf- en melkkoeien aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen als vorige week; vaarzeri' en pinken aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd. UTRECHT, 16 Oct. Ver. Eierveiling Utrecht (V.EV.U Eieren wit f 2 10-4 15, eieren bruin f 4 204.30, beiden per 100 stuks. Aanvoer 15.000 stuks. GROOT-AMMERS, 15 Oct. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging té Groot-Ammers. Veiling op 15 October. Aanvoer 5160 eieren. Prijzen; Kippen eieren f 4 20—4 80. heneieren f 3.10— 3.85, beiden per 100 stuks; 25 K.G. boo- nen 5—7 cent. 957 K.G. fruit 2—9 cent, beiden per KG.; 12 pond boter 0469 cent, 60 pond kaas 18—19 cent, beiden per pond. ROTTERDAM, 15 Oct. VoederkoelTen. (Bericht van de makelaars Gebr. Krij- 1 ger). Noord-Amerikaansche lijnkoeken lo- I co 7. stmd. 7, Oct.-Dec. 7.10, Jan-Maart 7,10, dito van N -Amer. zaad merk SWC 7.75, dito merk SK loco stmd. 7, La Plata ■üjrkoek stmd 735, I-ijnzaadschilfers (Boinhny) loco 7, van La Plataazaad 7.10, van Nazaad loco 7.75, Grondnootscbdfërs (Bombay) lichte loco 0.25, elra lichte loco 6 35, extra lichte select loco 6.35, dlfanilla Coroskoeken SK loco 5.90, stmd. 5.90, blan'-e Java Cocoskoek loco 6 40, Bolted Kat i-. ladmeel 49 pCt. Texas 6 95, dito prac it kwaliteit 5558H K G. loco 7.25, Frans he Grondnootkoek extra blank 7.50, Grondnootkoekmeel loco 6.35, Oriental Soyaschroot stmd. 6.33, Soyameel Acet- co loco 6. La Plata Grondnootkoek Nov. 6.40, Inlandsche Voorslag Lijnkoeken loco en Oct. 6.85, Oct.-Dec. 6 90, Jan-Maart 690, dito Lijnkoekschilfers loco en Oct. 7.40, dito grondnoolkoeken loco en Oct.- Dec. 6 50, dito Soaykoeken loco en Oct.- Dec. 5.50, dito Soyaschroot loco en Oct.- Dec. 6 dito Gocoskoeken loco en Oct.-Dec. I 6.25, dito Palmpitkoeken loco en Oct -Dec. 5.25, alles in guldens per 100 K.G, ep ge- deeltelijk tweede hands. ROTTERDAM. 15 Oct. Buitenlandache granèn. (Bericht van de makelaars Ha- genbeeck en Van der Schalk). Stemming prijshoudend. Rogge 74-75 K.G Bahia Blanca disp. f 8 40 72-73 K G La Plata disp l 8.30, 76 K.G. Hongaarsche disp. f 8.30, 70 K.G. Poolsche disp. f 8 30. Gerst; 69-70 K G. La Plata disp. f 127, 65-66 KG. Ia Plata morgen gewacht f 124Vt, Canada no. 3 disp. f 125, Perzi sche disp. f 116, Perzische stoomend f 114 Chili disp. f 123, 61-62 K.G. Donau disp. f 122, 63-64 K.G. Donau disp. f 125 Haver: Chili Stormking disp. f 7,15, 54-55 K.G. La Plaia Clipped disp. f 6.65, 47-48. KG. La Plata spoedig gewacht f 6.50. Mais: per 2000 kilo's: Gele U Plata disp. f 100—101, Gele La Pfata stoomend naar aankomst f 104, Gele La Plata cin- Iquantine disp. f 108, Witte Afrik. Mais no. 2 morgen gewacht f 106 inclusief ba len. WOENSDAG 17 OCTOBER 1934 ROTTERDAM. 15 Oct. Binnenlandsche granen en peulvruchten. Haver f 6 25 6.70. Gerst f 6—6.25, Erwten f 8—9,50, Schokkers 1011.25. Bruine boonen f 10.50—11.50, alles per 100 $.G. l'TREGHT, 15 Oct. Vereen. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Selderie f 2—7, wortels f 1.50—4, beide per 100 bos, kropsla f 0.50—2.50, andijvie f 0.50—2.10, komkommers geel f 0 70— 5.90, bloemkool f 1 50—17, roodp kool f 1 —O, witte kool f 17, savoye kool f 17, groene kool f 16. boerenkool f 0.701.30 aHes per 100 stuks, zomerspinazie f 2—9, winterspinazie f 5—8, spruiten f 1.5010, postelein f 5tl, snijboonen f 8—28, sui- kerboonen f 326, pronkhoonen f 1-50— 4.10, aardappelen f 3.704.80, knolrapen 12.10—2 60, winterwortels f 1 10—3 80, uien f 0 00—3.60. alles per 100 K.G aard beien f 57. tomaten f 1—6 60, druiven I blauw f 618, idem wit f 1215, frambo zen f 2236, alles per 100 pond; meloenen f 117 per 100 stuks. Bij vonnis van den Kantonrechter te Gouda van 21 Ma^rt 1934, werd CORNELIS 0PSCH00R, slager, geboren 9 Februari 1886 te en wonende te Ouderkerk a.d. IJssel Wijk C No. 100 tot een geldboete van f 5000.— subsidiair 3 maanden hechtenis, ter zake van het ter aflevering voorhanden hebben van een hoeveejheid rundvleesch, dat niet overeenkomstig de Vleesch keuringswet 1919 Staatsblad 524 was gekeurd; bij herhaling gepleegd, met last tot open baarmaking van deze uitspraak op kosten van den veroordeelde De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht Oouda ter standplaats Rotterdam. Dankbetuiging Voor de deelneming, betoond bij het overlijden van mijn geliefde Vrouw en der Kinderen zorgzame Moeder en Grootmoeder, betuig ik mijn hartelijken dank. Uit aller naam, M. BROER. Groot-Ammers, October 1934. Is 18,19 en 20 October Terstond gevraagd; P.Q, Huis en Tuin beschikbaar, bij GEBR. VERHAAR, Nieuwland bij Leerdam. Zoekt U een betrekking of raak? Vr. gratis complete proeflijst aan h et Buraauv. Vacanta Batrakkingon Avenue Concordia 126 b., R'dam. SPOED Te koop «oor spotprijs; Een 4-cyl., laadverm. 2V2 ton. Brieven no. 2730, Bur. Schoonhovensche Crt. Terstond gevraagd: of flink Meisje bij W. VAN WIJK, Goudscheweg Stolwijk. GEVRAAGD) per I November of later een liefst P.G. of G.G. bij H. v. Leeuwen Nedereind 12, Jutfaas. Vergeet nu niet een besoek te brengen aao BROOKS DESKUNDIGE die morgen en Vrijdag zitting houdt te GOUDA, Hotel „De Beurs", Merkt42 dNNR^ Hebt U een oogenblik vrijgemaakt, dat II nu ■MMpW onzen deskundige kunt bezoeken en U de wer- king van het Brooks Automatisch Breukver- band-Apparaat te laten uitleggen Is het'U niet eenige moeite waard, indien U van de ongemakken Uwer breuk bevrijd zoudt zijn? Geen zorgen meer bij Uw dagelijkschen arbeid 1 Stel dan nu niet langer uit. Morgen kan het te laat zijn. Uw bezoek legt U geen enkele verplichting op. U zoekt naar een verbetering U vindt die bij ons. De deskundige ts slechts 2 dagen te spreken. Spreekuren 10 u. v.m. - 4 u. n.m.; 6-8 u. av. Brooks Rupture Appliance Co. Singel 25 (2238B) Amsterdam Te huur of te koopt Het van ouds bekende f,Het Wapen van Haastrecht', Bij verhuur desgewenscht genegen tot verbouwing. Te bevragen bij C. VAN DUUREN, Haastrecht. To koop: Ongeveer 80.000 K.8. Suikerbieten te léveren aan groot vaarwater of afgehaald per auto. Ook bij gedeelten Tevens een gebruikte Scheermachine te koop Adres: S. HERWEIJER, Land" bouwer, Maasdam, H.Waard (Z.-H.J Ter leen gevraagd 4 k S Koeien voor de koet- Tevens ter leen gevraagd 500 k 600 gulden waarvoor vee in borgstelling aan geboden wordt. Br. fr. ond. no. 2740 Bureau Schoonhovensche Courant. Ondergeteekende zal namens zijn principaal, den heer G. KLOOT te Gouderak trachten aan te besteden onder erkende aannemers: Het bouwen van een Hofstede met Schuur, Brug en bijkomend® twerken (in massa), op Donderdag 23 Oct. 1934, des namiddags 3 uur in het Café van den Heer OOMS te Oouderak. Bestek en Teekeningen k f 5.— (Rest. f 2.50) verkrijgbaar bij de Bouwkundigen: G. BOS te Ouderkerk a.d. IJssel en W. BOS tc Oude water (Telef. 69). uit de hand ta kaap- Te koop aangeboden: een zoo goed als nieuwe Boerderij met Koestal, Schuren en Hooiberg en 21 H.A. best Welland, e. a. gunstig gelegen aan de Beyersche Weg, Gem. Stolwijk, nabij Oouda Te bevr. bij J. KOOL te Kethel, (Z.-H.), Scniedamsche w?g 110. Aanwijzingen worden verstrekt door A. BLONK, Poldersecretaris, Beyersche weg, gem. Stolwijk. To koop: Jiet goed onderhouden met Woonhuis Te bevragen bij ADR. SLOB, D. 93, Sliedrecht te Alblasserdam, zal op Woensdagen 31 October en 7 November 1934, v.m. 10 uur bij O. AANTJES te Oud-Alblaa publiek «•rkoupani De get. 147, met ZOMERHUIS, alz. staand HUIS, SCHUREN, verder aanbettooren en diverse perceelen op de Zuidzijde en de Nes to Oud-Alblaa ter grootte van 20.70.25 H.A. Betalingkooppenningen 17Dec. 1934 Inl. bij den Notaris, bij wien kad. kaarten ter inzage en veifingboekjes tijdig te bekomen. Hat nieuava" WOONHUIS met SCHUREN en een perceel Sast Tuinland groot 1.08.39 H^t. a d Achterwillens flo. 27 to GOUDA is ingezet op D E AFSLA0 geschiedt op Maandag 22 Ootobar a a des avonds half acnt, in Hótet „DE ZALM" ad Markt te GOUD A Notaris J. van Kranenburg te Gouda All© soorten, primo kwaliteiten II UW LEVERANCIER: KOESTRAAT 6 EN 83 - SCHOONHOVEN Levering per gewicht I Hebt Gij Iets te verlcoopen Plaats dan 'n Advertent! In djjt blad I RECHTSBIJSTAND. Voorkomen strafvervolgingen. heidingen, Oedagvaarden. Voor komen of opheffing van beslagleg gingen. Opmaken acten van vennoot schappen, Contracten, Faillissement t*n Erfeniszaken enz. Vraagt inlich tingen kosteloos procedeeren. p Advies f 1. ~>e Groot'» Rechtskundig Bureau Noordsingel 68, Tel. 40291, R'dam. Attentie: Ook inlichtingen te beko- tn-n bij P. G. VERSLUIS A 62 te ^/illige-Langerak. STICHTINO „NEBOMES" ia Uw Cradiet-Adraal Agent voor Schoonhoven en Omstreken: A.'N. VAN ZESSEN ledereen doet mee aan Philips groofe „Bi-Arlita" prijsvraag met 2000 prijzen. - Zeven zinnt.i maken uil een aantal woorden, leesteekene «n één getal dat is alles I Hebt U Uw formulier al 7 Het ligt oij Uw handelaar gereed die U omtreri het verdce kan inlichten. "HIT GOED VERLICHTE HUIS"

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 2