NIEUWS IN PLAATJES 191 DIAMANT J m *i Buitenland Binnenland FEUILLETON. EEN VREEMOE ONTMOETINO. Gemengd Nieuws. Kruidt Uw sausen met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent FLOYD, Amerika'a nieuwe staats vijand No. 1, die te Mc Intyre opnieuw is ontsnapt. PROF. ABBOT (Amerika), heeft ont dekt, dat de sterren doodeiyke ultra violette stralen uitzenden. DE THmSFCOMSl VAN DEN GROTEN DOODE. Na aankomst mei den kruiser „Dubrovptk" in de havenstad Spalato werd de kist met het stoffeljjk overschot v. d. te Marseille vermoorden Koning Alexander van Joego-Slavië onmiddellijk met een rouwtrein n. d. hoofdstad overgebracht in dl oor dé GROOTE HARINGUITVOER NAAR RUSLAND. Met man en macht wordt haven te Schevenlngen gewerkt aan het Inladen van de haringen, welke door Sovjet-Unie zijn besteld en welke naar Rusland moeten worden gebracht. I— Deze op dracht beteekent voor onze visscherif weer een lichtpunt in dezen zwaren tijd. Onze foto toont de drukte In de Scheveningsche haven. PRINS GEORGE van Engeland en Prins», Marina, by hun vertrek uit Parijs naa Belgrado, alwaar de Prins den Konii^ van Engeland b(f de begrafenis vai Koning Alexander vertegenwoordigt. EEN HOSPITAAL-VLIEGTUIG dat door he Roode Kruis te Croydon In gebruik werd genomei DE KAZERNEBOUW TE DEIN HAAG. De werkzaamheden aan den de nieuwe kazerne aan den Waaladorperweg te Den Haag. TW£EPE BLAD. 3 NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTBECHT Schoonhovcn.ch» Courant WOENSDAG 17 OCTOBER 1934 DE MOORD OP KONING ALEXANDER. Chalny gearresteerd. De medeplichtige van den moordenfar van Marseille, die zich Chalnyten ook wel Malny noemde, en die te Fontainebleau aan de gendarmes, die hem wilden arres teeren ontsnapt was, is thans in 'n café in de buurt van Melun (bij Fontainebleau) gepakt. De caféhouder, die zijn cliënt ver dacht vond, waarschuwde de politie, die hem kwam arresteeren. De man, die er vermoeid en vermagerd uitzag, erkende, dat hij de gezochte was. Hij had geen wa pens bij zich, slechte een kompas en een bedrag van 700 francs. Hij heeft vier da gen 1*08 in het boach van Fontainebleau Chalny heeft in den loop van het ver boor, dat tot diep in den nacht duurde, bekend met de andere gearresteerden den aanslag °P Koning Alexander en minister Barthou te hebben voorbereid. ffy schijnt in werkelijkheid Kralz te beeten. «p Nog een arrestatie. De politie te Sofia is gisterochtend over gegaan tot de arrestatie van de vrouw van Wlada Georgief, alias Kalemen. Men hoopt aldus het onderzoek naar de per soonlijkheid van den koningsmoordenaar te vergemakkelijken. De Bulgaaracne auto riteiten hebben rich reeds telegrafisch met de Fransche justitie in verbinding gesteld, met het verzoek nadere inlichtin gen met betrekking tot Kalemen te ontvan gen. Inmiddels heeft de aanslag een nieuw slachtoffer geëisoht. De filmoperateur Da- couihe, die den moordaanslag beeft ge filmd, is plotseling aan een beroerte ge storven. Blijkbaar zijn de emoties den filmoperateur, 4ie inmiddels te Parijs was teruggekeerd, te machtig geweest. Scherp protect te Boedapest Kaar uit goede brond verluidt, heeft de Joegoslavische regeering een scherp ver toog tot Boedapest gericht. In dit vertoog wordt gezegd, dat Hon garije gedeeltelijk schuld "draagt aan den dood van Koning Alexander, daar Honga rije in weerwil van herhaalde waarschu wingen van Joego-Slavische zijde maan denlang heeft geduld, dat de terroristen in Hongarije een schuilplaats vonden. Met groote felheid verwerpt de Hon- gaarsche pers deze verwijten en als ant woord daarop worden soherpe aanvaten gericht op den Tjechoslovaakachen minis ter van buitenlandsche zaken dr. Benesj, die door „Magyarszag" wordt genoemd „de ergste vijand van den Europeeschen vre- 9e". Een naspel. ïSrse ServfSw hebben te Chératte-Hau- Sser», bij Luik. waar 'n groep Kroatische arbeiders in een houten loods is gevestigd, BAK- EN BRAADVET HU 40 CT. PER POND verscheidene revolversfchoten op hunne Zuid-Slavische landgenooten gelost. Drie Kroaten werden door de kogels getroffen. Hun toestand is echter niet levensgevaar lijk. De rouwplechtiflheden te Belgrado. De trein met het stoffelijk overschot van Koning Alexander Is Maandagavond het station te Belgrado binnengereden, waar de koninklijke familie, de leden van d^n regentschapsraad de hooge geestelijkhe den en alle generaals aanwezig waren. De ministers hebben de kist overgebracht naar de ontvangkamer, waar de gene raals het stoffelijk overschot in ontvangst namen en naar de voor het stationsge bouw wachtende auto brachten. De menigte, welke zij aan zij op het sta tionsplein stond, knielde. Honderd auto's volgden dep rouwstoet. De geheele bevol king was 4>p de been. Overal hingen met rouw omfleersde vlaggen, lantaarns waren met rouwkrip omfloersd. In het oude stadslot werd het stoftylijk overschot van den koning opgebaard. NIEUWE STAATSGREEP IN OOSTEN- RIJK? Communistisch telegram onderschept De Oostenrijksche regeering heeft de troepen, de poïitie en de Heimwehren ge last, zich gereed te houden, om onmiddel lijk aan een mogelijk alarmbevel te vol doen. daar zij elk oogenblk een commu nistische staatsgreep vreest. Alle strate gische punten van de stad zijn met behulp van machinegeweerstellingen tegen even- tueele stormaanvallen der oommunisten beschermd. Deze omvangrijke voorzorgsmaatregelen heeft de bondsregeering genomen in ver band met een telegram, dat zij heeft on derschept en waarin de Oostenrijksche communisten worden opgeroepen den 15en October de straat op te gaan. Met dien da tum behoeft niet den dag van Maandag j.l. te zijn bedoeld, omdat de communisten in Oostenrijk gewoon zijn te rekenen volgens de Russische kalender. Het kan ook de 28ste October zijn. HU nam een der voor hem Eggende boe ken op en en bladerde er werktuigelijk in, ofschoon bü bij den eersten oogopslag reeds faa^ gezien, dat zij in een letter schrift gedrukt waren, dat hijniet ont cijferen kon. De man op het bed zuchtte nog een paar maal diep, toen bewoog hij kich niet meer en zijn gesloten oogen zoo wel als zijn rustigs ademhal mg bewezen, dat hij ingeslapen was. Een kwartier lang •treed Roggenbach tegen de verleiding om ongemerkt weg te gaan. Maar hij kon het fcnslotte niet met zijn geweten overeen krengen een zieke op die manier aan zijn lot over te laten en weldra namen de ge beurtenissen een zoodanigen loop, dat zij •en spoedig vertrek onmogelijk maakten. Door de haast tastbare stilte in de ka mer klonk plotseling, schril en enervee rend, tweemaal in snelle opeenvolging de electrische huisbel. Dat kon niemand an ders als de verwachte nachtelijke Beiersdorf bewoog onrustig, maar hij ontmaakte niet en zonder hem nadere in ducties te kunnen vragen, ging Roggen bach naar buiten om den onbekende" te w --d te kunnen staan. Hij had den sleutel meegenomen en opende de deur naar de trap zoover, als de ketting toel et. De lichtschijn, dte uit de kamer, waarvan de deur was blijven open staan, in het portaal viel. was niet vol doende om de vage omtrekken van een mannengeatalte te '"jnnen onderscheiden. Voor hij echter iets zeggen kon, begon de bezoeker op gedempfen i n tc. en lieai te praten in een taal, die hij n et ver stond, maar d e hij n een begrijpelijke gedachtenassociatie voor Russisch hield. ONVERMENGDE MARGARINE VOOR WERKLOOZEN. De crisis-zuivel-centrale heeft aan de ge meente-besturen naar aanleiding van een desbetreffende vraag meegedeeld, dat werk- loozen, die gedurende eenige dagen van de week in loondienst werken en gedurende de overige dagen van de week steun ont vangen van overheidswege, alleen voor den tijd, gedurende welken zij steun ontvangen voor het verkrijgen van onvermengde mar garine in aanmerking kunnen komen Wanener zij b.v. 2 dagen in de week steun genieten en overigens voldoen aan de vastgestelde bepalingen om voor ver strekking van onvermengde margarine in aanmerking te komen, dap kunnen zij ge durende die week aanspraak maken op 1/3 van de hoeveelheid margarine, waarop zij recht zouden hebben bij algeheele werk loosheid, dan we] eenmaal in de drie we ken op de geheele hoeveelheid. „Neemt u mij niet kwalijk!" viel hij den vreemde in de rede, „u wilt waarschijnlijk mijnheer Beiersdorf spreken?" Even bleef het stil; de bezoeker scheen zoo geschrokken, d'at hij niet direct een antwoord gereed had. Het duurde ver scheidene seconden eer Roggenbach de fluisterende stem weer hoorde. Thans sprak de man bij de trap vloeiend Duitsch. maar met een accent, dat duidelijk den vreemdeling verried. „Jurft. En het betreft een heel belang rijke en dringende zaak. Mag ik vragen met w-ien ik de eer heb?" „Ik hen hier maar toevallig, omdat ik meneer Beiersdorf, die op weg naar huis ztek werd, hierheen heb gebracht en met het oog op zijn toestand gezelschap ben blijven houden. Hij verzocht mij u te zeg gen, dat zijn ongesteldheid hem verhin dert, u te ontvangen." Een half onderdrukte verwensching kwam over de lippen van den vreomde- ling. „En wanneer ik nu eens weiger aan dez» ziekte te gelocen en erop sta, hem te spreken?" vjè" hij boos. „Dan zon ik u op eigen verantwoording en gezag moeten antwoorden, dat het on mogelijk is. De ziekte van meneer Be ers- dorf is helaas niet voorgewend, integen deel, zij lijkt mij heel ernstig en na het geen ik het faatste uur met eigen oogen gezien heb, kan Ik onder geen voorwaar de toestaan, dat iemand tegen zijn wil zijn gezelschap aan hem opdringt." Geprikkeld door den twijfel van den an der had Roggenbach op scherpen toon ge sproken en die toon had zijn uitwerking niet gem st. Toen de bezoeker na een kor te weifeling weer begon te spreken, klonk zijn toon rustig en beleefd. „Als het is zooals u zegt, dan moet ik voor vannacht wel genoegen met uw wei gering nemen, maar mag k niet even op het pr riaal komen om u een boodschap voor meneer Beiersdorf te geven? Ik ben DE LONDEN—MELBOURNE VLUCHT. De Uiver op Cropdon. Gistermorgen om 8.20 uur ia de Dou glas D.C. 2 de PH.A.J.U. (Uiver), die zal deelnemen aan de Melbourneraco, in den gewonen dienst van Schiphol via Rot terdam naar Londen vertrokken. Aan boord/ bevonden zich 10 pasagiers en de 4 leden der bemanning, do piloten Parmen- tier jen Moil, de werktuigkundige Prins en de marconist Van Brugge. Er waren op Schiphol veel belangstellenden, die de be manning een goede reis en veel succes toe- wenschten. De Douglas heeft den overtocht in 1 uur 25 minuten volbracht, hetgeen een zeer goed© prestatie is. Aan boord bevond zich ook de bekende Duitsche vliegster en lucht acrobate Tea Rasche, die thans hoofdre dactrice i| vai\ een Berlijnsch luchtvaar- Melbourne van een Bei blad. Zij "zal /Ie vlucht als passagier meemaken. De Panderjager. Om 10 uur 49 is gistermorgen de Pan derjager, de P.H.O.S.T van Schiphol vertrokken om eveneens deel te nemeu aan de Londen—Melbourne race. Er bestond ook voor dit vertrek veel belangstelling. Behalve de bemanning, bestaande uit de heeren Geyssendorffer, Asjes en de radio telegrafist Pronk, maakte de constructeur van het vliegtuig, de heer Slot, de reis tot Mildenhall mee. Dit vliegtuig kwam om 12.10 uur te Croydon aan en deed den tocht nog 4 mi nuten korter dan de Uiver. DE KNOEIERIJEN TE OUD-BEIJER- LAND. Nieuw» arrestatie». Te Oud-Beijerland zijn, zooals men weet knoeierijen gepleegd bij de uitvoering van de crisis-zuivelwet. De crisisdienst der Rotterdamsche politie stelde een onderzoek in, waaruit kwam vast te staan dat de sa menstelling der margarine van de N.V. Handelsmij. Rijlant te wenschen overliet, zonder dat de wet oogenschijnlijk was overtreden. Twee weken geleden bleek dat op be doelde fabriek na het begin der werking der crisis-zuivelwet in de jaren 1932 en 1933 op grove wijze was geknoeid en dat de fraude alleen kon plaats gehad hebben indien de ambtenaar van de Crisis-Zui- velcentrale op die fabriek zijn toezicht niet goed had uitgeoefend. Nadat tegen deze ambtenaar L. uit Zwartewaal voldoende materiaal was verkregen, is hij gearres teerd. Hij bekende door het aannemen van giften ir den vorm van vrij benzine en reparatie van zijn auto enz. in strijd met zijn plicht te hebben gehandeld. De directeur heeft zich vermoedelijk schuldig gemaakt aan ralschheid in ge schrifte, daar de boeken en bescheiden, welke moesten worden bijgehouden ten d'enste van de controle der Crisis-Zuivel- centrale, niet overeenkomstig de waarheid werden ingevuld. Derhalve ie ook bij ge arresteerd L. is inmiddels weer in vrijheid gesteld. F 10.000 VERMIST. Verliezer gearresteerd. Onlangs had een concierge van de boe renleenbank te Zwijndrecht een bedrag van ongeveer f 10.000 verloren, naar hij verklaarde. De politie stelde hiernaar een onderzoek in en thans heeft ze zoodanig bezwarend materiaal verzameld, dat de justitie te Dordrecht heeft gemeend den concierge in voorloopig arrest te moeten stellen. NA GEDANEN ARBEID NA GEDANEN ARBEID Inbrekers souper in den pro- Een brutale inbraak heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag plaais gehad in den vlak by het politiebureau gelegen win kei van den manufacturer H. Arts, aan het Marktplein te Wijchen. Terwijl de bewoners van de bovenver dieping sliepen, klommen eenige inbrekers over een poortje in een zijstraatje, dat toe gang geeft tot de achterzijde van het win kelpand. Hier boorden de dieven het slot uit de achterdeur en vernielden een gren del, waarna de deur geopend kon worden. De inbrekers drongen het perceel binnen en stalen in den winkel uit het kasregister een flink bedrag aan geld. Ook namen zij een collectebus, inhoudende 12 gulden, mede. Het geheele huis werd doorzocht en allerlei voorwerpen, die van hun gading bleken, namen zij mee. Na beëindiging hunner werkzaamheden hebben de dieven zich een souper aange richt in den kelder, waar ze zich te goed deden aan melk, ham en eieren, welke maaltijd overgoten werd met enkele goede flesschen wijn. De bewoners hebben niets gemerkt van dat alles. Zondagmorgen ont dekten zij de schade en dpden aangifte bij de politie, die nog geen spoor van de da ders heeft kunnen vinden. BOTSING TUSSCHEN PAARD EN AUTO. Voerman zwaar gewond. Maandag is op den rijksstraatweg De nekamp en Oldenzaal een ernstige aan rijding gebeurd tusschen een autobus en een boerenwagen, waarbij de landbouwer Grootepunt zoodanige verwondingen op liep, dat bij na voorloopig verbonden te zijn, naar het ziekenhuis te Denekamp moest worden overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De chhuffeur van den auto liep eenige diepe snijwonden in het gelaat op. De oorzaak van het ongeval was, dat het paard van den héér G. schrok van het uit Oldenzaal naderend lokaaltreintje^ juist toen de auto wild» passeeren. Het paard liep eenige gecompliceerde beenfractures op en moest worden afge maakt, de wagen werd vrijwel geheel ver nield. De autobus kwam in een sloot te recht, waar een der voorwielen afknapte. LIJK GEVONDEN. Een landbouwersknecht die Maandag ochtend omstreeks half zeven aan de Pa penlaan te Muiden in het land kwam, vond daar een ongeveer 50-jarige pan, die nog eenige teekenen van leven gaf. Hij ging een wagen halen, waarin hij den man naar de boerderij wilde brengen, doch te ruggekomen bemerkte hij, dat de man was overleden. De politie vervoerde het lijk naar hel lijkenhuisje. Daar de kleeren van den man met slootvuil zaten vermoedt men dat hij in de sloot pas gevallen en toen aan da landzijde eruit ia gekropen. Door het nood weer overvallen had hij blijkbaar den nacht op het land doorgebracht. Op het lijk werdI een horloge gevonden, dat op acht uur was blijven stilstaan, benevens eenig klein-' geld. INBRAAK TE AMSTERDAM. f 8000 gesfofen. In een pand aan dè Berenstraat t« Amsterdam zijn gisteravond tijdens de af wezigheid der bewoners, dieven een wo ning op de eerste etage binnengedrongen. Zij hebben blijkbaar geweten, dat er geld in huis was en waar dfc ver as, want zonder dat er iets in de kamer overhoop werd gehaald, heb ben zij f 8000 in bankbiljetten van ver schillende waarde uit de buffetlade ge stolen. De bewoner heeft aan de politie mede gedeeld, dat het misdrijf door 2 Duit- schers. die wel eens bij hem op bezoek kwamen, kan zijn gepleegd. MUITERIJ OP EEN GRIEKSCH SCHIP. Kapitein gevangen gezet Toen het Grieksche stoomschip „Atti- cub" te Rio de Janeiro uit Oran aan kwam, bemerkte men, dat de bemanning aan het muiten was geslagen en den ka pitein had gevangen gezet. De Grieksche consul ging aan boorden waarschijnlijk zullen de muiters aan de Braziliaansche politie worden uitgele verd, die het schip 'bewaakt. EEN ONTAARDE VADER. Zijn 5-jarig dochtertjs zwaar mishandeld. Een voorbeeld van zeldzame ruwheid wordt uit Mechelen (België) gemeld. {3e- dert eenigen tijd woonde in het naburig» gehucht Halfgalg de 30-arige arbeider Elskens gescheiden van zijn vrouw. De man was aan den drank en mishandelde zijn vrouw, zoodat deze de echtelijke wo ning met haar 5-jarig dochtertje verliet en in haar levensonderhoud voorzag dooz in een fabriek te gaan werken. 's Avonds tegen 9 uur ontmoette Els kens toevallig zijn vrouw en kind op straat. Hij drong er op aan. dat zij weer bij hem terug zou komen, maar de vroaw weigerde. Zoolang hij aan d§n drank bleef, zeide zij, kon zij niet aan een ver zoening denken. Elskens ontstak door deze weigering in zinnelooze woede en sloeg haar in het gezicht. Niet tevreden met deze mishan* deling bracht hij ook het kind een aan tal slagen en trappen toe. rukte het ds haren uit het hoofd en smakte het daar na op de straatsfeenen. Eer de voorbijgangers tusschenheid» konden komen en zich van den woesteling konden meester maken, had deze reeds de vlucht genomen. Het gelukte de poli tie evenwel den man later te arrestee ren. De toestand van het kind is zeer ernstig. het zoo heelemaal niet gewoon, als een be delaar voor een half-geopende deur te moeten blijven staan." De vreemdeling sprak de laatste woor den met een zekeren drogen humor en hij drukte zich uit als een beschaafd man. Roggenbach aarzelde; Beiersdorf had hem uitdrukkelijk verzocht den vreemde n et binnen te laten, maar hemzelf kwam dit gesprek door een kier ook vrij bela chelijk voor en bang was hij van nature heelemaal niet. Met het oog op den zieke man nam hij de voorzorg de deur naar de slaapkamer bijna gehoel te sluiten en verwijderde toen de ketting. De onbeken de trad binnen, maar het was nu ook zoo donker om hen heen, dkt de privaat-do- cent van den bezoeker n et veel meer zag dan de schaduwachtige omtrekken van een middelmatig-groote, bijna tengere ge stalte en een glimp v&n zijn smal gezicht met een baard. „Wat voor boodschap hebt u voor me neer Beiersdorf?" „Dat zal ik u zeggen. Het is in zijn eigen belang absoluut noodzakelijk, dat ik morgen een onderhoud met hem heb. Maar ik heb geen anderen tijd beschik baar dan 's avonds laat. Zoudt u hem dus willen zeggen, dat bij mij tusschen tien en elf uyr verwacht en dat ik er stellig op reken ontvangen te „worden.' Onder geen voorwaarde laat ik mij afschepen en ztek of niet zek, hij moet mij te woord staan. Als hij mij moeilijkheden in den weg tracht te leggen, zou hij daar zelf de dupe van worden." „Ik zal meneer Beiersdorf op de hoog te brengen van wat u mij hebt medege deeld al zal ik het misschien in eenigs- z ns andere woorden doen." Dit laatste werd met een tikje sarcasme gezegd „Hij weet natuurlijk van wien de boodschap afkomstig is?" „Maakt u daar geen zorgen over. Beters dorf en ik kennen elkaar door en door En daarom mag ik missch-en vragen, met wien „Dr. Roggenbach," klonk het kortaf. „O, dus u ia dokter?" „Neen, geen medicus. Ik herhaal, dat meneer Beiersdorf een volkomen vreemde voor mij is. Moet ik hem verder nog iets zeggen?" „Neen, dank u. Maar drukt u hem goed op het hart, dat hij mij morgen n et pro beert met 'n kluitje in het riet te sturen." „Goeden nachtl" „Goeden nachtl" Het kon Roggenbach niet heel veel schelen dat de onbekende niet de beleefd heid had ge had zijn naam te noemen, na dat hij zelf zich voorgesteld had. Hij was tegen zijn wil betrokken in de particulie re aangelegenheden van een man, die hem volkomen onverschillig was en was daar om in het minst niet nieuwsgierig naar verdere conf denties. Hij sloot de deur achter den vertrekkende, draaide den sleutel om en trok hem uit het slot, zon der evenwel den ketting weer in te haken. Toen ging hij naar de kamer terug, waar hij tot zijn verbaz:ng Beiersdorf rechtop in bed zag zitten, de dunne haren bij de slapen aan de klamme huid, waarop het angstzweet parelde, vastgekleefd en met de oogen wijd-open in nameloozen schrik. „Ia hij weg? Is hij werkelijk w»g? Weet u heel zeker, dat hij wqg is?" hijgde hij. „Absoluut zeker. Hij heeft mjj ver- zochk'. Khn vermoeide handbeweging van den ander deed hem ophouden. „U behoeft mij niets te zeggen; ik heb alles gehoord." Toen viel er een zwijgen het whs duidelijk te zien dat Beiersdorf nog iets wide zeggen, maar dat het hem moeite kostte het te uiten. Eindelijk kwam het. aarzelend! „U hebt al meer voor mfi gedaan, dnn ik nooit van een vreemde zou hebben dur ven verwachten zoudt u mij nog pen laatste, m'sschien wej erg onbescheiden verzoek ten goede wllen houden?" J „Het verzoek in ieder geval, maar of ik eraan zal kunnen voldoen?" „De zaak is, of u iets voor mij in be waring zoudt kunnen nemen voor een paar dagen maar, tot ik mij weer sterk genoeg voel er zelf voor te zorgen. Zoo als u z;et, ben ik h er moederziel alleen en zoolang ik in dezen hulpeloozen toe stand verkeer, ben ik aan de genade van iederen indringer overgeleverd. Ik zal veel eerder beter zijn, als dez» zorg van mij is afgenomen." Een afwijzend antwoord lag Roggen bach op de lippen, maar toen hij den zie ke aankeek, had bij den moed niet bet uit te spreken. „Als de verantwoordelijkheid, di» ik daarmee op mij neem, niet te groot is.." „U neemt heelemaal goen verantwoorde lijkheid op u absoluut niet. In mijn broekzak zJt een bos sleutels. De platte Amerikaansche sleutel, d en u daaraan vindt, past op den koffer daar in den hoek. Ja dat is de sleutel dien ik be doel. Als u nu zoo goed wilt zijn den koffer open te maken en den bak eruit te urnen, dan ziet u rechts een stapel boe ken liggen. Juiatl Daaronder, op den bo dem. ligt een rood boekband, is 't niet?" „Ik zie een in rood gebonden boek lig gen is d'at het, wat u bedoelt?" „Ja, maar het is geen boek, dat is al leen maar een los omslag, waarin een verzegeld pakje zit. Het is er toch nog in?" Roggenbach reikte hem het aangeduide voorwerp. „Overtuigt u zich alstub'ieft zelf." „Ja, het is in orde Zoudt u dit een paar dagen voor mij willen opbergen?" „Wanneer ik u er zoo'n groo en dienst mee bewijs, als u zegt. wil ik het niet weigeren. Maar als de inhoud bijzondere waarde heeft, was het dan niet heter het pakje hij een Bank te deponeeren? Ik W 1 het met genoegen voor u bezorgen (Wordt vervolgd).

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 3