SEINLICHTEN Kerk en School D Telegrammen j Sportnieuws 2000"S I No. 6429. 6 BAANDAG 12 NOVEMBER 1934 Nil De wijzer zonder pijlpunt geeft den A O, 4 met stond met Hol- Tuk- Gouderak. Za dorp een aanrij autobus en oen Afolauerdam. correspondent d werkloouen ingi sonen. 445; 23e Verras- toeren, krijgt NED. HERV. KERK. Beroepen naar Nieuwerkerk a.d. IJssel Ds. G. de Vries te Keerde; naar Noorde- loos P. Zijlstra, Gandidaat te Bilthoven. GEREF. GEMEENTE. Tweetal te Gouda: Ds. J. Fraanje te Barnveeld en Ds. M. Hofman te Krabben- dijke. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 12 November. ter heeft men den brand gebluscht. Hei varken, dat in December daartoe te houden avond ten bate van het zwem bad Scbuagt zal worden verloot, weegt reeds meer dan 300 pond. De muziekvereniging „Crescendo*1, directeur de heer G. Horsman, zal Zater dag in het Sociëteisgebouw een populair concert geven. Gouda. Een die de Westha plotseling bij h van zijn voet-uig den motor sloej tijd stond het k. er zou niet vet indien de eigen van blusschen 1 zijn motor in 1 waaruit deze It «telling werd op 25 cent per advertentie van 6 regels. Elke regel meer 5 cent. (bij vooruitbetaling) Uitsluitend worden ^opgeno- men advertentiën met dienst aanbiedingen, verkoop van 2e hands goederen, gevonden en verloren zaken. Worden voortaan in elk nummer geplaatst. TE KOOP: EEN FRIESCHE HANGKLOK, tegen elk aannemelijk bod. Te bevr.-. Lekdijk 261, Ammerstol. -kleine rammen, (jong) P. met eerepr.; Ameide. Het tweede elftal van Rodha, dat Zondag een uitwedstrijd speelde te gen De Meern H, kwam met een 63 ne- ABONNÉ'8, Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 48 graden Fahrenheit Incident bij Ammerstol. school gaf de proeven. Hierbij uit zijn handen groote vlam onl jarige W. Stigti door een ruit i kig liep hij ge* brand werd d zaak te geen n< schade. Bergambacht Kreukniet bij z bemerkte hij da (sloot naast het cadaver is naa te Overschie vei Gevonden: rug te bekomen aan den Hooge TE KOOP: 20 BALKEN, WX20 c.M., laug 5.50 M.; 43 BADDINGS, lang 1 25 1.50 M., nieuw, alles éénmaal ge bruikt; en AFBRAAK, als Deuren, Kozijnen enz., in prima staat. Te bevragen bij G. P. WOUDENBERG, Haven 34 Schoonkove» Maandag 12 Nov.: Op 10.19, onder 17.15. Eerste Kwartier Woensdag 14 November. TE KOOP AANGEBODEN: EEN MODERNE GRAMOFOON 20 Platen, met classieke en moderne muziek. Brieven, onder No. 2930, aan het Bureau van de Schoonh. OouwanL Waterstand; Schoonhoven hoog water 9.— uur, 1.15 M., Vreeswijk hoog water 9.40 uur, 1.25 M.l Keulenstand 1.43 M., was 0.19 M.1 Maastricht 10 Nov. 40.90 M., val 0.05 M. DE VLOOTKWESTIES. Engelsche voorstellen inzake Japan TOKIO, 12 Nov. Tusschen vertegenwoor digers van het Japansche ministerie van buitenl. zaken en het ministerie van ma rine worden besprekingen gehouden over het Engelsche voorstel betreffende het toe kennen van vlootgelijkheid aan Japan on der bepaalde voorwaarden. Er is nog geen beslissing genomen, doch in officieele Ja pansche kringen gaan stemmen op, die van meaning zijn, dat het niet verstandig van Japan zou zijn de Britsche voorstel len te verwerpen, alhoewel deze een nade re toelichting eischen, alvorens Japan tot eenige actie zal overgaan SCHOTEN UIT EEN TREIN, Drie dooden. PARIJS, 12 Nov. In de wijk Villeneuve Furlot werden uit een huis verscnillende schoten gelost, waardoor drie personen doodelijk werden gewond. De daders kon den niet worden gearresteerd. AltU^ GOEO S VERKLARING VAN DOUMERGUE. Getracht als leider te handelen. PARIJS, 12 Nov. Doumefgue heeft ver klaard, naar aanleiding van de ontvangst der vertegenwoordigers def national» or ganisaties, dat de orde der organisaties grooten indruk op hem had gemaakt He laas vertegenwoordigden de meeste volks vertegenwoordigers nie£ het werkelijke streven van het volk. De behoeften van het land worden door hen niet ingezien, de politieke zeden in Frankrijk dienen gewij zigd te worden. Doumergue zelf was lei der geweest en had getracht als -leider ie handelen. Men had hem dat niet toege- staan. De door hem voorgestelde herzie ningen zouden groote verbeteringen heb ben aangebracht. Het begrip vaderland moest weer zijn volledige beteekenis krij gen, het moest weer de heiFge voedings bodem van het gemeenschapsleven worden. INCIDENTEN OP WAPENSTILSTANDS- DAG. PARIJS, 12 Nov. Te Narbonne kwam ’t ter gelegenheid van de wapenstilstands- herdenking voor het monument der geval lenen tot botsingen tusschen oud-strijders communisten, en socialisten. Tien personen onder wie 2 vrouwen., werden gearresteerd. Te Dublin. DUBLIN, 12 Nov. Gisteren is het te Du- bl'n tot botsingen gekomen tusschen repu blikeinen en oud-strijders^ die van het mo nument der gevallenen ferugkeerden. Te Abbey kwam het tot 6en vechtpartij en verscheidene personen werden gearres teerd. Het is een on ticuliere ondern sten hebben te 1 bedrijf. Eenerz lieden of d< schappijen, and Spoorwegen en tig verbond, da beschikken, die de winnende hs Sedert jaren dit gebied aan i ging bloot. Mei tijd met ruat ge ondernemers m taaie volhardin me moeilijkhed? verkeer oplevei een zwaren stri lijke. Voor tien zwaar, doch tel een ander klaa van zijn voorga ▼orderingen dei werk voort te s hun gezwoeg en een onschatban platteland heb verlost en ook den zou later h komst worden. Maar toen h bedrijf rendabel de groote heere opgeknapt en n De spoorwegen, bevoorrechting belastingbetaler konden houden, drijf, de Algem ming, dis de ee in de wacht sl op het terrein t tactiek ging v< schappijen en gretig mee en sl ticuliere ouden gen. Dank rij de publiek en de konden de pari schillende traje tijdje volh ouden gevallen de A.1 bleek dezen zoi waar de bussen en de reizigers aan hen lot ov L.F.C. 2Schoonhoven 3 31.| De eerste aanvallen zijn voor ’LFG eai bij een daarvan weet de Sch. verdediging, den bal nog net voor de doellijn weg te; werken. Kort daarna echter schiet de’ linkshalf Abr. van Zoest in. De Schoonh.j houdt eenige moeilijke ballen. Kort daar-i op maakt de linkshalf wederom een' doelpunt, dat wegens buitenspel wordt geauuleerd. Bij een volgende Sch. aanval begrijpen de LFG verdedigers elkeer ver keerd, waarvan een dankbaar gebruik wordt gemaakt (11). Bij een LFG-aanval krijgt At. de Bruijn den bal toegespeeld en hoewel de keeper den bal nog aanraakt, gaat hij pi^cies tusschen zijn beenen door in, het doel, zoodat LFG weder de leiding hoeft (21) waarna het spoedig rust is. K Na de rust probeert LFG het nog een» en na 8 min. heeft At. de Bruijn weder! succes (31). De Sch. keper keert talrij-j ke schoten. Enkele malen onderneemt! Sch. een aanval maar de verdediging van! LFG retourneert alles. Bij de volgend^ LFG aanvallen worden nog enkele corners, genomen. Het einde komf met 31 voor LFG 2. O.V.S.Bodegraven 3. Oudewater. OVS speelde Zondagmiddag op eigen terrein tegen Bo’degraven 3. Ofschoon reeds in de eerste 10 minuten, voldoende bleek, dat OVS in de meerder heid was, dqordat in dezen korten tijd reedt 6 doelpunten werden gemaakt, konden wij' niet vermoeden dat het tot zulk een einde zou komen. De rust ging in met 60,' doch nadien werd Bodegravens doel zoo bekogeld, dat naar schatting deze kee per een 200 ballen te verwerken, kreeg, waarvan hij nog een tiental niet kön hou den. ’t Einde was dan ook een overwin-, ning voor OVS met 160. Bodegraven heeft ondanks deze neder laag heel goed gespeel^, terwijl bij OVS Edelman, Stalfoort en Verspeek bijzonder goed waren. Oudewater 2 speelde tegen Lekkerkerk 3 en verloor met 31. NORTH STATEHj g sters (oud) le pr. met twee eereprijzen; kleine zilvers, licht bruin, voedsters (oud) P. de Ruiter, le pr. met eerepr.; rammen (jong) P. de Ruiter twee le en twee ^ere prijzen; voedsters (jong) P. de Ruiter een le, een 2e en twee eereprijzen; kleine zilvers, licht blauw, rammen (jong) P. de Ruiter, 2e pr. met eerepr.; voedsters (jong) P. de Ruiter, twee le pr. en eete- prijs; klein zilver, licht geel, rammen (oud) Jac. de Jong, 2e pr.; rammen (jong) Jac. de Jong, le pr. meet eerepr.: Polen Roodoog, voedsters (oud) Jac. de Jong le 3e pr.; rammen (jong) Jac. do Jong le pr. met twee eerepr.; voedsters (jong) Jac. de Jong, le pr. met eereprijs; G. Iza- rin 2e prijs. Totaal 82 eerste. 24 tweede. 6 derde en 4 zeer eervolle vermeldingen. De heer A. M. van Beuzekom zag zich den wisselbe- ker toefeewezen voor het mooiste dierder tentoonstelling. ER BIEDT ZICH AAN: HETTE JUFFROUW, voor de huishouding; 7 jaar als zoodanig werkzaam geweest. Brieven, onder No. 2940, aan bet Bureau van de Schoonh. Courant. Verschijnt en Vrijdag, ling: voor maanden j Met verzek derlaag naar huis. „A.V.V. IF—„Stolwijk II" 2—1. Ammerstol. De thuisclub verschijnt mèt 10 man.‘Hiervan weel „Stolwijk” te profi- als de middenvoor den bal vrij - en mooi doelpunt (01). Als een elfde speler de thuisclub voltallig komt maken, komt deze er beter in, met het gevolg, dat de rechtsbuiten gelijk weet te maken (11). Verdere doelpunten blijven voor de rust uit. Na de hervating gaat de strijd ongeveer afstok maar de aanvallen van «XV-V.” Plaatselijk Nieuws KONIJNENTENTOONSTELLING. I Arkel. Vrijdag en Zaterdag is een ten toonstelling gehouden van konijnen» uit- I eschrevqn door de konijnenfokvereeniging „Streven tot Verbetering”. Niet minder i dan 140 inzendingen waren tentoonge steld en naar de keurmeester, de heer B. Schil uit Koog a.d. Za^n vertelde, stond I de kwaliteit der dieren op een hoog peil. 1 De voorzitter der vereeniging, de heer I J. Molendijk, opende? de tentoonstelling I met een hartelijk wefkom en bratht dank l aan allen, die hadden meegewerkt om deze gelegenheid te doen slagen, evenals aan den keurmeester voor het door hem Verrichte werk. Daarna kreeg de heer F. J. Folkerts, burgemeester, het woord. Aan de uitnoodiging om deze tweede I tentoonstelling te openen, voldeed spr. volgaarne, immers de eerste tentoonstel ling, meer dan een jaar geleden gehou den, was een succes geworden on deze mocht niet minder worden. Aan de inzen dingen, aldus spr., kunnen we al zien, dat die verwachting niet teleurgesteld zal worden. Ook heeft een ieder getracht, iets goeds te brengen en tot hen. die niet ge kregen hebben, wat zij hadden verwacht, zou spr. willen zeggen „Streven tot Ver betering. Hjj wenschte de vereeniging veel succes. Het bestuur had ook gezorgd voor een kleine attractie. Men kon namelijk raden naar den inhoud van een pot boonen, hoe den naam van een haan is en het gewicht bepalen van een groot konijn. De uitslag der keuring is als volgt: Vlaamsche reuzen (wit) ram men oud, A. de Keizer, z.e.vM voedsters (oud) J. M. Molendijk, z.e.v.; rammen (jong) E. d. Giessen, le prijs; P. de Ruiter, le prijs met 2 eerepr.; voedsters Gong) P. de Ruiter, le prijs met eerepr.; J. W. Molendijk le prijs; J, Vermeulen le prijs met twee eerepr.; A. de Keizer, 2e pr.; voedster met jongen, le prijs met eerepr.; Vlaamsche reuzen, haaskleur, rammen (oud) J. W. Molendijk. 2e prijs met «ereprijs; voedsters (oud) id., le pr. met «ereprijs; J. W. Molendijk, id., id.: P. Schreuders 3e pr^ rammen (jong) J. iW. Molendijk le prijs met eereprijs; voed sters (jong) le pr. met eerepr.; id. le pr. H.; Jac. de Jong, le prijs met eereprijs; Vlaamsche reuzen, geel rammen (oud), Joh. Verhoef, z.e.v.; voedsters (oud) Joh. Verhoef, le prijs met eereprijs; rammen (jong) le pr. met eerepr.; id. een le prijs met eereprijs en twee 2e prijzen; id. voed sters (jong) een tweede prijs en twee ie prijzen met eereprijzen; id. Vlaamsche reus, blauw, rammen (jong), Jac. de Jong le prijs met eereprijs; voedster (jong) le pr. mei eerepr.; id. Vlaamsche reus, grijs voedster met jong, le pr. >met eereprijs; A. de Keizer, Groot Chinchilla’s, voedster (oud) G. van Maurik, eerepr.; rammen (jongfr T. Versluis, eerepr.; voedsters (jong) T. Versluis, le pr. met eereprijs. en een z.e.v.; Weeners blauw, rammen (oud) W. Ghaigneau, le prijs met eerepr.; voed sters (oud) Jac. de Jong, le pr. met eere prijs; J. Gons, le pr. met eerepr.; H. J. d. Giessen, le pr.; rammen (jong) W. Chaigneau, 2e pr.; id. le pr. met eerepr.; J. W. Molendijk le pr. met eerepr.; W. Vonk, le pr.; Jac. de Jong le prijs met eereprijs en derde pr.; voedsters (jong) le pr. met eerepr. Jac de Jong; A. M. van Beuzekom, le pr. met eerepr. en tweede pr.; W. Chaigneau twee le prijzen met eerepr.; KL van *t Hart 2e pr.; Weeners wit, rammen (oud) J. de Jong, le prijs met eereprijs; Jac. de Jong, le pr.; A. M. van Beuzekom, twee le prijzen en twee eereprijzen; J. A. de Jong, ie pr.; voed sters (jong) J. A. de Jong, le pr.; Jac. de Jong twee le prijzen met eerepr.; A. M van Beuzekom, le pr. met eereprijs; Weeners zwart, voedster (oud) Jac. de Jong, le pr. met eerepr.; rammen (jong) W. Chaigneau, le pr. met eerepr.; A. M. van Beuzekom, le pr.; voedsters (jong) A. M. van Beuzekom, le pr. met eerepr.; L. Al den Besten 2e pr.; J. A. de Jong, le pr. met eerepr.; Belgisch haaskonijn voedsters (jong) J. Vermeulen; twee le pr. met eerepr.; Havanna’s, voedster met jongen, L. A. den Besten, 2e pr. met eere pr.; nesten jongen, L. Al den Besten, le pr. met eerepr.; rammen (oud) J. A. de Jong, le pr. met eerepr.; voedsters (jong) J. W. Molendijk le pr. met eerepr.; W. Hoeienbos le pr. Zilvervoskonijn, blauw, voedsters (jong) J. A. de Jong, ie prijs «net eereprijs.; A. M. van Beuzekom, le pr. met eerepr.; kleine Chinchilla's, rammen (oud) Jac. Kooi, le prijs met eerepr.; voedsters (oud) Jac. Kooi, le pr. «nee eerepr.; P Schreuders le pr.; P. v. d. Giessen, le pr. met eerepr.; rammen (jong) P. d. Giessen, 2e pr.; J. W. Mo lendijk 2e pr.; H.'J. v« d. Giessen, le pr. meer eereprijs; id. twee 2e prijzen met ee repr.; voedsters (jong) J. W. Molendijk, le pr. met eerepr-; nesten met jongen P- Schreuders, 2e pr.. met eerepr.; Black en Tam, voedsters (jong) Jac. de Jong, le pr. met eerepr.; Hollanders, zwart, ram men (oud) le pr. met eerepr. P. M. Boo- gert; voedsters (oud) id., 2e pr. Adr. Tuk ker, le pr. met eerepr.; P. M. Boogert, le pr. met eerepr.; rammen (jong) P. M. Boogert, 2e pr. id. 3e pr.; voedsters (jong) P. M. Boogert, 2e pr.; A. d. Giosjsen, een le, een 2e en twee eereprijzen; -landers, blauw, rammen (jong) Adr. ker, 3e pr. A. d. Giessen, le pr. uwi eereprijs; voedsters (jong) A, v d. Gies- «en twee le en een eereprijs; P. M. Boo- 2e p«4 Hollanders, koaijngwj», >oed- De sluiting. De konijnententoonstelling is een groot succes geworden. Vrijdagavond’ had de opkomst beter kunnen zijn; de oorzaak zal echter het slechte weer geweest zijn. Zaterdagmiddag kwamen vele liefhebbers om de prachtcollectie dieren 4n oogen- schouw te nemen. Des avonds was de zaal overvol, tusschen 7 en 8 uur had men ,de dieren weer teruggebracht naar de diverse eigenaren, om ruimte te heb ben ^toor de liefhebbers van een walsje. Voordat hiertoe werd overgegaan, vond de verloting plaats, waarvan de uitslag is als volgt: le pr. no. 700; 2e pr. no. 540; 3e pr. 547; 4e pr. 680; 5e pr. 550; 6e pr. 142; 7e pr. 726; 8e pr. 694; 9e pr. 249; 10e pr. 556; He pr. 870; 12e pr. 732; 13e pr. 909; 14 pr. 999; 15e pr. 837; 16e pr. 492; 17e pr. 3; 18e pr. 144; 19e pr. 708; 20e pr. 820; 21e pr. 562; 22e pr. pr. 808; 24e pr. 8; 5e pr. 522. sing no. 330. De prijs voor de pot met boonen, die 4743 stuks inhield, viel den heer H. Brok- kihg ten deel. De naam van den haan Herman had niemand geraden, hoewel er over de 100 deelnemers waren. De ram had een gewicht van 4 K G. 900 gram; dit was geraden door den heer A. de Lang. Tusschen de bedrijven door zorgde «The Argo Band” voor muziek, terwijl vele paartjes meedraaiden. H$>t geheel had een gezellig verloop en het be stuur .Van „Streven tot Verbetering” kan dan ook met trots op deze tentoonstelling terugzien. Ameide. In de Donderdagavond gehou den vergadering der chr. muziekvereeni- g!ng „Crescendo” is besloten den directeur, don heer G. v. d. Ham, met ingang van beden, zijn ontslag te verleenen. BEGRAFENIS OUD BURGEMEESTER WISBOOM. Hardfinxveld. Zaterdag had de bijzet ting iij hbt familiegraf plaats yan den te Gorinchem overledep oud-burgeipeester van Noordeloos, Hoornaar en Hoog-Blok- land, den heer G- B. Wisboom. Nadat de kist met het stoffelijk overschot op de baar was gezet, legde mej. S. Damsteeg, namens de burgerij van Noordeloos, daarop een krans. Nog een viertal bloemstukken dek- ten de kist, waarna het stoffelijk over schot door oud-werklieden van den ont slapene grafwaarts werd gedragen. Vele belangstellenden voegden zich achter de baar; onder hen bevonden zich de burge meester van Noordeloos, Hoornaar en Hoog-Blokland, de heer B. Zeeuw, met den gemeente-secretaris en do wethouders dier gemeenten, benevens de gemeente ontvanger van Hoornaar, oud-wethouder De Bruin te Hoog-Blokland, en de ge meenteveldwachters van Noordeloos en Hoornaar. Ook was tegenwoordig het ge heel o polderbestuur van den polder Groo- tewaard te Noordeloos, van welken polder de overledene 48 jaar voorzitter is geweest. Oolk uit Gorinchem waren vele belang stellenden gekomen om den overledene de laatste eer te bewijzen. Onder hen merk- ten wij op notaris A. H. Klokke, de heer De I Vries Robbé, dr. A. den Dekker en vele anderen. De belangstelling uit de gemeen.- te Hardinxveld, waar de overledene werd geboren, was enorm. Nadat de kist io het graf was bijgezet, bracht de zoon van den overledene, na mens de familie, dank voor de buitenge- wone belangstelling. Met den heer Wisboom is een oud-bur- gemeeeter heengegaan, die in de herinne ring der gemeentenaren van Hoornaar, Noordeloos, en Hoog-Blokland, nog lang zal voortleven, daar hij 48 jaar lang de belangen van die drie gemeenten heeft be hartigd. Hoog-Blokland. De afdeeling van de S.D.A.P. heeft Zaterdag 3 November een openbare vergadering gehouden in de zaal van den heer I. Vos. Spreker was de heer Spronkers, uit Hihegersberg. Deze be handelde het onderwerp „Socialisme en Fascisme of Kapitalisme”. Hij sprak over kapitalistische wantoestanden, gruwelijk barbarisme in bet tegenwoordig Duitsch- jand en hiertegenover stelde hij het Moei ende socialistisch Weenen van vóór de Februari-gebeurtenissen. Vervolgens ci teerde hij eenige artikelen uit een „reac- tionna r” blad over Denemarken. Spreker oogstte een geestdriftig applaus. Niemand maakte van de gelegenheid gebruik om in debat te komen. Krimpen a.d. Lek. Donderdagavond ont- i een begin van brand in het bureau van de Heide Maatschappij, welk gebouw hier algemeen den naam van „De Toe- vlucirt” heeft verworven. Met emmens vrar zijn gevaarlijker. Na een kwartier volgt I een voorzet op het ,.Stolwijk”-doel, waar uit de bal wordt ingekopt (21). Hierna heeft het spel niet veel meer te beteeken-’n, daar het terrein door de inmiddels neer- stroomende regen zeer glad werd. Wel ontstonden voor beide doelen nog eenige gevaarlijke scrimmage’s, maar toen de scheidsrechter het einde blies, stond „A. V.V.” nog met 21 voor. „A.V.V. I”—„O.N.A. lil” 4—0. Nadat de beide partijen zich op het glad de terrein hadden opgesteld, ontwikkelde zich een mooie wedstrijd. Van beide kan ten werden goede aanvallen ondernomen, waaruit „A.V.V.” voor de rust met een schitterend doelpunt van den middenvoor G. Ooms de leiding wist te nemen. Na' de rust was „A.V'V.” overwegend sterker »n wist dit door drie goede doelpunten uit te drukken, zoodat de stand opgevoerd werd tot 40. Had de verdediging van „O.N.A” de bui tens pelval niet opengezet, waar de aanval van „A.V.V.” lustig in liep, dan was de score nog veel grooter geweest. Een tegenpunt hadden de Gou wenaars echter wel verdiend, door hun taai volhouden tot de laatste minuut. De leiding was in goede handen. Groot-Ammers 1—Stolwijk 1. Groot-Ammers. Stolwijk trapt af, maar Groot-Ammers weet de bal te bemachti gen en gaat tot den aanval over, die ech ter niets oplevert. Na 15 minuten krijgt Stolwijk een penalty toegewezen, welke wordt benut (01). Vijf minuten later weet Groot-Ammers den bal te bemachtigen en de middenvoor •maakt gelijk (1-^-1). Na een half uur weet de linksbinnen van Groot-Ammers uit een schitterende voprzet van de rechtsbuiten met een kopbal den stand te brengen op 21. Groot-Ammers is sterk in de meer derheid maar Stolwijk blijkt toch een waardige tegenpartij te zijn. Na enkele minuten maakt Gr. Ammers middenvoor er 31 van en een paar mi nuten voor de rust brengt de rechtsbinnen met een ver schot den stand op 4^1. Na de rust i» Stolwijk de meerdere, terwijl Groot-Ammers schrikbarend afzakt. Stol wijk weet dan ook nog drie maal te sco ren, zoodat deze wedstrijd eindigt met ’n gelijken stand (44). Hoog-BloklandDOSH. Hoog-Blokland. Zondag speelde „Hoog- Blokland” I tegen DOSH uit Dordt. De belangstelling was matig. Met ingang van de rust was het gelijk spel, n.m.l. 22. De wedstrijd eindigde met 53 overwin ning van Hoog-Blokland. Scheidsrechter Vernooy uit Gorcum leidde voortreffelijk. Krimpen a.d. Lek. Zondag speelden hier „De Zwaluwen I” van Bergambacht een voetbalwedstrijd tegen „Dilettant II” alhier. De gasten lieten een goed spel zien, doch’ moesten zich met een gelijk spel 2 -—2 tevreden stellen. Het tweede elftal uit Bergambacht speelde tegen „Dilettant III”. Onze plaats- genooten wisten met 42 te winnen. „Dilettant 1” ging een bezoek brengen bij „D.G.V. I" in Krimpen a.d. IJssel. Voor de rust leek het wel, of onze plaats- genooten de zege zouden bevechten, want do rust ging in met 20 voor „Dilettant”. Doch na de rust was Fortuna geheel aan de zijde van „D.G.V.”. Niet minder dan 7 maal wist men den doelman te pauseeren. Met 72 voor „D.G.V.” kwam het slot L.F.C 3Oudewater 2 3•1, Lekkerkerk. Oudewater trapt af en trekt direct ten aanval. LFG neemt dien echter over en heeft spoedig succes, dank lij H. Kamhoot. Enkele aanvallen van Oudewater keert de LFC-keeper uitste kend. LFG verkrijgt weer een voorsprong door A. Mudde. Met 20 voor LFG komt de rust. Na de rust is LFG direct weder in den aanbal en na eenigen tijd vergroot de middenvoor de voorsprong op 30. Oudewater weet de stand te brengen op 3—1. Een penalty wordt door den keeper van LFG gehouden. Kort daarop komt het einde. stand van den vorigm dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige later wellicht toene mende Zuid-Westelijk» tot Zuidelijke wind; nevelig of half tot zwaar bewolkt'; later toenemende bewolking; aanvankelijk weinig of geen regen; later toenemende kans op regen; weinig verandering in temperatuur. NEDERLANDSCHE ELFTAL ONGEWIJZIGD. Het Nedegrlandsche Elftal, dat Zondag 18 November op het Sparta-terrein te Rotterdam om den Gouden Onafhankelijk- heidsbeker tegen het Rotterdamsch Elftal zal spelen, zal in dezelfde opstelling spe len als tegen de Zwitsers, dus als volgt: L. Halle )Go Ahead), Van Diepenbeek (Ajax) en Van Run (P.S.V.); B. Paauwe (Feijenoord), Andriessen (Ajax) en Van Heel, Feijenoord, aanvoerder); Weis (Uni tes), Vente (Neptunus), Bakhuys (Z.A.G.), Smit (Haarlem) en Van Gelder (V.U C). Reserves zijn: Kasteel (D F G.), W. Mol (K.F.C.), De Smit (D.FX2. en Sterk (V.S.V.).

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 5