NIEUWS IN PLAATJES Telegrammen in 12000 gezinnen. Een „SEINLICHT" Binnenland Nieuws in een paar regels Marktberichten WEERBERICHT. 3> CLANDESTIENE MARGARINE- VERVAARDIG ING. DEN HAAG, 14 Nov. In het "Westland la een oompiot ontdekt, dat zich bezig hield met het clandestien vervaardigen ▼an margarine. Te Naaldwijk werd een inval gedaan bij den winkelier K., aan den 'fi-Gravendamschen Weg, waar o m. een teil met bakkersvet werd aangetroffen. In den tuin van W., aan den Kleinen Weerdlaan, werden in 'n kast een boeveel heid margarine en toestellen voor het vervaardigen hiervan gevonden. In twee andere perceelen en ten huize van oen ■werklooze te Poeldijk werden nog invallen verricht, het bleek, dat K. de leverancier van de margarine kon worden geacht. De- ge margarine bestond in hoofdzaak uit bak- kersvet ep het publiek betaalde den vollen prijs. DE „UIVER" TE PALEMBANG. PALEMBANG, 14 Nov. De ..Uiver" is hedenmorgen te 9.55 uur alhier geland Een groote menigte wachtte het toestel op. Schoolkinderen zongen een huldigings lied. Parmentier dankte voor de hulde. Het vliegtuig vertrok om 10.45 uur plots naar Singapore. CHINEESCH DAGBLAD-MAG NAAT VERMOORD. SJANGHAI, 1 Nov. Groote opwinding is veroorzaakt door den moord op den Chineeschen dagblad-magnaat Sze Liang Tsai, eigenaar van het dagblad Shun Pao, en voornamste aandeelhouder van de „Shin-Wan Pao". De auto van den mag naat werd aan de kust ten Z. van Sjang hai, door een auto, waarin 7 bandieten zaten, aangehouden. Zij schoten den chauf feur en een schoolvriend van den zoon van den dagbladmagnaat neer en achter volgden Tsai die in een naburige hut was gevlucht, waar hij door 7 schoten werd neergeveld. De zoon en de vrouw van het slachtoffer konden ongedeerd ontkomen, terwijl een nicht werd gewond. Verkoop toch wat gij nlot moer gebruikt. Uw aanbod komt In ons blad f 0.25 bij vooruitbetaling PRINSES JULIANA NAAR BURG STEINFURT. Prinses Juliana is Maandagmiddag per auto van Het Loo naar Burg Steinfurt vertrokken voor haar bezoek aan den vorst en de vorstin van Bentheim en Steinfurt. De prinses is voornemens Vrij dag naar Het Loo terug te keeren. Dinsdag 20 dezer zal de Prinses zich naar Engeland hegeven, voor het bijwonen der huwelijksplechtigheid en de daaraan verbondenféfeten van den Hertog van Kent en Prinses Marina van Grieken land. I In moeilijke tijden. Over de zorgelijke toestand heeft de m i- nister van fin. gisteren in de Twee de Kamer gesproken. De economische toe stand, zeide de minister, is nog aanzien lijk moeilijker dan een jaar geleden. De econom'sche en fipancieele moeilijkheden stijgen met den dag. Het aantal werkloo- zen neemt nog steeds toe. De internatio nale afsluiting op handelsgebied gaat verder. Daarbij gaat de belastingopbrengst achteruit. Men is genoodzaakt bepaalde maatregelen te nemen, die weer moeilijk heden in het leven roepen. Zoo leidt sa larisverlaging tot verm ndering der belas tingopbrengst. Men moet teruggaan tot den Franschen tijd om moedijkheden te vinden, als waarin wij nu verkeeren. Het meqrendeel der sprekers had oog voor de moeilijkheden, die de regeering ontmoet. Aanpassing beteekent niet teruggaan naar vroegere toestanden. Aanpassing is vooruitz en. Naarmate de crisis dieper is, treden de structueele veranderingen ster ker op den voorgrond. Daarmee moet men rekening houden bij de financieele poli tiek. Er is aangedrongen op onmiddellijke invoering van de Crisis-inkomstenbelas ting; doch daartegen is een groot aantal bezwaren aan te voeren. De belasting op wins4 van naamlooze vennotschappen maakt een ernstig onderwerp van beraad slaging uit. De minister heeft er op het oogenblik nog overwegende bezwaren tegen. Hij acht verdere verhooging van de belastingen uit gesloten. Dit is geen sparen van de „be zitters". Met cijfers gaf de minister een indruk van den zwaren belastingdruk. Over 19321933 bedroeg het aantal be zitters van f 10.000 inkomen en meer an derhalf pCt. van het totaal aantal aange- slagenen; dezen beschikten over 16'/t pCt. van het belastbaarinkomen, doch betaal den 49.10 pCt. van de totale belasting opbrengst. Vele, nog groote vermogens, brengen op het oogenblik weinig of niets op. Dat is een bezwaar tegen een heffing inééns; er moeten vermogens worden gerealiseerd in een tijd, dat dit niet mogelijk is. Verhoogde successie-belasting en deze storten in het Werklooshe'dssubsidiefonds zon in 1935 verlichting kunnen brengen voor de werkloozen, maar op den duur is dit niet in hun belang, omdat onze re ves dan nog sneller zijn opgeteerd. Een dergelijke politiek achtte de minister niet verantwoord en daarom verzette hij zich met kracht tegen verdere belastingver hoo ging. Ook in de financieele verhouding tus- schen het Rijk en de gemeenten o' heerscht de nood der tijden. Men mag voorts de vele indirecte heffingen niet uit het oog verliezen. Er is gezegd, dat de fiscus niet straf genoeg optreedt. Dat heeft de minister nog niet veel gehoord, eerder het tegen deel. Bij het „generale belasting-pardon" (de gelegenheid om onju ste belastingop- gaven te verbeteren) is gebleken, dat er onder de bezitters van groote inkom waren, die te weinig belasting hadden betaald, maar ook dat er vooral velen met kleinere inkomens te weinig hadden opge geven. Uit ethische gronden zou iets voor heffing van het bankgeheim zijn, maar op grond van algemeene, economische belan gen moet de Regeering zich daartegen verzetten. Het buitenlandsche kapitaal moet met het oog op zijn nuttige functie h er te lande, voorzichtig worden behan deld. De praotsche resultaten van de op heffing zou bovendien niet groot zijn, om dat heel wat kapitaal de grenzen zou overgaan. Het handhaven van het bank geheim is niet alleen voor de grooten een belang, ook voor de kleinen denk maar eens aan de beleggingen bij de Postspaar bank om te voorkomen tevens dat het geld in de kous gespaard wordt. Alleen op grond van het algemeen belang en niet om de grooten voor belastingontduiking te sparen, verzet de Regeer ng zich tegen de opheffing van het bankgeheim. De Regeering erkent, dat zij nog niet voldoende heeft bezuinigd. Doch het is ook heel moeilijk om goede resultaten te verkrijgen, aangezien dan het verzet ont waakt. De zaak der herclassificatie der ge meenten is ontijdig in het publiek geko men. Er was nog niet eens een voorstel! Aan verlaging der personeelsuitgaven valt niet te ontkomen. Deze wordt echter bemoeilijkt door de wachtgeldregeling, die b.v. ten aanz'en van het onderwijs alle lasten terug doet vallen op het Rijk, ter wijl de Gemeenten de bezuiniging ver krijgen. De Regeering moet de bezuiniging met vol]e kracht doorzetten; daartoe zal het in te dienen bezuinigingsontwerp dienen. Telkens weer toch kunnen we door de cris's voor groote, onverwachte uitgaven komen te staan. Ook in het belang van het staatscrediet moet het sanceringsproces doorgaan. Daartoe moet ook de waarde van den gulden blijven gehandhaafd. Devaluatie zou te denken zijn, als een sluitstuk bij een algemeene stabilisatie, maar zij kan geen begin zijn. De devalu atie in verschillende landen heeft de ver warring nog grooter gemaakt. Op het oogenbl'k verkeeren we met het staatscre diet in gunstige positie. Het vertrouwen daarin mogen we niet verstoren door proefnemingen met het geld. Het staats crediet is onze laatste plechtanker. Met nadruk hield de minister tenslotte de Kamer den ernst van den toestand voor. Ons volk moet daarvan ook over- tu gd worden. Men make het n'et beter dan het is en zegge niet, da* er wel geld is en dat de Regeering het halen moet waar het is. Dit is gevaarlijk spel en ver wekt noodelooze verbittering. Tenslotte deed de minister een beroep op de Kamer om gemeenschappelijk de moeilijkheden te overwinnen. Daarna begonnen de repl eken. We moeten d e antwoorden op het be toog van den minister onvermeld laten, daar we ook nog een overzicht moeten geven van hetgeen behandeld is in de zitting van gisterenavond, toen de be grooting van binnenlandsche zaken aan de orde kwam. De heer v. Voorst tot Voorst (R-K.) klaagde over misstanden bij het haden, waarin de heer T e u 1 i n g s (R. K.) hem bijviel. De heer Van D i a (St. Geref.) drong aan op scherpere handha ving van de Zondagsrust, regeling van de lijkverbranding en en verbod van open bare bioscoopvertoningen. De heer v. d. Heide (S.D.) bestreed verschillende opmerkingen der vorige 1 sprekers. De minister tan binnenland- sche zaken zegt waakzaam te zijn ten opzichte van het baden. De politie zal nog slTenger daarbij optreden. De overheid kan de ordinantiën Gods niet handhaven, zij kan bijvoorbeeld geen straf stellen op liegen en op verzuimd kerkbezoek. Naar handhaving van de Zondagswet wordt ge streefd, de lijkverbranding is in overwe ging, een bioscoop- en dansverbod is bij een gemengde bevolking niet door te roe ren. VELDWACHTER VAN OUDERKERK A.D. IJSSEL VRIJGESPROKEN. De Rotterdamsche Rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den ge meente-veldwachter J. M. te Ouderkerk aan den IJssel, die terecht heeft gestaan wegens mishandeling en machtsmisbruik. Verdachte zou omstreeks 27 Augustus van het vorige jaar Arie van Limborgh hebben mishandeld door opzettelijk gewelddadig dezen stompen of slagen op diens neus, althans diens gelaat toe te dienen en hem eenige malen met een gummistok af te ranselen, waardoor genoemde Van L. pijn lijk zou zijn getroffen; bovendien zou ver dachte bij het begaan van dit strafbaar feit van mishandeling hebben gebruik ge maakt van macht, gelegenheid of middel hem door zijn ambt van Veldwachter ge schonken. De rechtbank heeft M. vrijgesproken. De eisch was geweest I 25 boete of 10 dagen hechtenis. OVERTREDING EVENREDIGE VRACHT VERDEELING. J V., een 31-jarige schipper te Ouder kerk ad. IJssel, kwam in appèl van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, wegens overtreding van de Wet op de evenredige vraohtverdeeling verdachte had zonder (goedkeuring of bemiddeling van de bevrachtingsoommissie een lading koolascb ingenomen en vervoerd van Zwijndreeht naar Boskoop. Hij i veroordeeld tot f 30 boete 6 dagen hechte nis. Het O. M. eischte, nadat de secreta ris van de bevrachtingscommissie, de heer P. J. F. Biestra als getuige was gehoord, bevestiging van het vonnis, doch met ver- lindering van de straf tot I 10 boete sub sidiair 10 dagen hechtenis De verdediger, mr. J. Smit, uit Gouda, beriep zich er op. dat verdachte de vracht van een vaste relatie had gekre gen. Hij vroeg vrijspraak. ALCOHOL EN SNELVERKEER. Voor de Rotterdamsche Rechtbank verscheen de 54-jarige graanhandelaar J. L. uit Moercapelle. als appellant van een vonnis van den kantonrechter, we gens overtreding' van de Motor- en Rij- wihlwet. Beklaagde had een auto bestuurd onder den invloed van sterken drank en was deswege veroordeeld tot een princi pale hechtenisstraf van zeven dagen. Het 0. M. eischte, nadat eenige getuigen waren gehoord, bevestiging van het vonnis. De verdediger, mr. H .M. B. ter Haar Romeny, concludeerde tot vrijspraak, subsidair vernietiging van het vonnis en opleging van een geldboete, al of niet met ontzegging van het rijbewijs. In geval de rechtbank toch mocht besluiten tot een hechtenisstraf, verzocht pl. deze voorwaar delijk op te leggen. Uitspraak 27 dezer. DOOR DEN STROOM GEDOOD. Gistermorgen was in de gemeente Rens- woude bij Veenendaal, de 28-jarige land- houwer E. Eikelkamp met den daggelder van der Pol achter het huis van eerst- i bezig met het plaatsen van een radio-antenne. De antennedraad werd op eenige me ters afstand gelegd van den achter het huis loopende hoogspanningskabel van de electriciteitsvoorziening der gemeente Scherpenzeel. Op een gegeven oogenblik kwam de antenne in aanraking met den electrischen draad, die een spanning had van 1000 volt, met het gevolg, dat beide mannen werden getroffen. Na ee nige oogenblikken gaf E., die ongehuwd is, reeds den geest. Van der P. kwam spoedig weer bij en is naar zijn woning overgebracht. Men hoopt hem in het le ven te kunnen houden. VEREEN. VAN A.-R. RAADSLEDEN IN ZUID-HOLLAND OPGERICHT. Op de te Rotterdam gehouden vergade ring om te komen tot stichting van een vereeniging van A--R. gemeenteraadsleden .n Zuid-Holland, waren ongeveer 70 bur gemeesters en raadsleden aanwezig. Do voorzitter, de heer J. A. J. Jansen Maneschijn, oud-burgemeester van Zwijn- drecht, zeide, dat in verschillende andere provincies soortgelijke vereenigingen zijn opgericht. Met algemeene stemmen besloot men tot oprichting. Ook burgemeesters kunnen gewoon lid zijn van de vereeniging, welke reeds 105 den telt. Het bsetuur bestaat uit de heeren J. A J. Jansen Maneschijn te Zwijndrecht; R. Vonk te Asperen; M. A. Verkerk te Gouda; Mak te Schiedam; J. H. Donner te Rot terdam; R Meijer te Haastrecht; Pierha- gen te Oud-Beierland; P. van der Bas te Moordrecht; en A- D. Bjiker te Noor-le HEVIGE DYN AM IET-ONTPLOF FING. Zes arbeiders levend verbrand, Te Availon, op het eiland Catalina, aan de Californische kust. is bij het overladen van 7500 pond dynamiet uit bussen in zakken, het dynamiet door tot nog toe on bekende oorzaak ontploft. De kleeren der negen arbeiders, die met het overladen bezig waren, (geraakten in brand en hunner verbrandden levend. Twee wer den levensgevaarlijk gewond en één wist zich te redden, door met zijn brandende kleeren in zee te springen. MATUSCHKA TOEREKENBAAR. Vijf dagen extra-arrest Het proces Matuschka is te Boedapest voortgezet met de vaststelling van de toe rekeningsvatbaarheid van üen beklaagde. De president drong er hu Matusciika op aan, dat deze zou mededeelen om wel ke redenen hu de aanslagen gepleegd had. Matuschka weigerde echter meer te zeg gen, dan hij tot dusver reeds gedaan had. In den loop van de behandeling deelde de president mede. dat de Weansche rechter van instructie een briefje had ontvangen, onderteekenu „Rood Front", waarop medegedeeld weid, dat de aan slag van Bia Torbagy tiiet door Matusch ka was gepleegd, maar een daad van wraak van eeuige personen vormde. Matuschka verzekerde, dat het hierbij klaarblijkelijk een grap betrof. Zeer ener giek verzette de beklaagde zich tegen de herhaaldelijk uitgesproken onderstelling dat hij communist zou zun. Aan het einde der zitting kreeg Ma tuschka van den president vijf dagen ex tra arrest met opsluiting in het donker, daar hij, gelijk reeds vaker bij de behan deling was gebeurd, niet luisterde naar vragen van den president, maar zijn aan dacht geheel wijdde aan een jongedame op de perstribune. Te Cherbourg (Frankrijk) is een watervliegtuig van de Fransche marine, bemand met vijf personen, brandend om laag gestort. Drie inzittenden kwamen om bet leven. Het stadje Evora (Spanje) is geteis terd door een dichten zwerm sprinkhanen, die bet zonnelicht verduisterde. Zoo'n groot aantal van deze insceteö nestelde zich in de straten, dat het verkeer ge stremd werd. Groote gebade is toegèhracht aan de te velde staande gewassen Men vreest, dat de roode Chineesche •troepen, die het Finsche zendingaatation te Joeng Sjoean hehben aangevallen, twee vrouwen-zendelingen hebben meegevoerd. De andere zendelingen zijn gevlucht. Een Chineesche kanonneerboot heeft een piratenschip in den grond geboord, dat dezen zomer veertig overvallen met roof heeft gepleegd, waarbij talrijke per sonen werden gedood. Bij huiszoekingen te Barcelona zijn oontrolestroken van cheques gevonden, waaruit blijkt, dat de Catalaansche op standelingen geldelijken steun hehben ont vangen uit de sowjetjjnie. AMSTERDAM, 14 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 255 vette kalve ren, le kwal. 50—58, 2e kwal. 40—50, 3e kwal. 3038 per KG. levendgewicht; 23 nuchtere kalveren f 36.50 per stuk; 282 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 ■110 K G., 37—39, zware varkens 30—37, vette varkens 35—36 per K G. slacbtge- wicht. GORINCHEM, 13 Nov. St. Maarten- sche veemarkt. Aangevoerd: 3631 runde ren, (v. j. 4115). Prijzen: zware kalfkoe- ien f 160—220, melkkoeien f 120—160, kalfvaarzen f 110160, guiste vaarzen f 7090, p'nken f 40—90, vaarkoeien f 7090, stieren f 45110, graskalveren f 1530, nuchtere fokkalveren f 812, dito export f 35. Handel slag. Er wa ren geen vreemde kooplielen aanwez:g. OUDE WATER, 14 Nov. Fruitveiling Oudewater 14 November. Wijnperen 610'/*. winterj. 310, Giesse Wildenmnnen 510. Louwtjes 2— 6. goudreinet 8—16, princesse noble 7— 11, wijnzuur 58, Wijker pippeling 6 12. dubbele bellefleur 8—15. VOERDEN. 14 Nov. Kaasmarkt. Aan- r 184 partijen kaas. Prijzen: met rijks- merk le kwal. f 22—25, idem 2e kwal. f 19-21, zware f 24. Handel matig. BODEGRAVEN. 13 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd 222 partijen met rifksmerk. 8914 stuks. 80 226 KG. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 22—24. 2e kwal. met rijks- merk f 19—21. zwaardere tot f 25. Han del flauw. S-GRAVENHAGE, 13 Nov. Fruitve'l'ng Elitefruitveiling. Appels: Bismarck 11 12. Bromley Seedling 10, Goudre:netfen 11 —24, Cam. zoet 16. Gron. Kroon 1222, Jonathan 1123, Pres. v. Eng. 1324, Princ. Noble 22—33. Rembours 14—15, Sterappel 1122 Peren: Br. CHairgeau 18—24, Emile d'Heyst 13—16. Zwijndr. '!ip. 1018. Gewone fruitveiling. Ap e's: Armgaard 4—16 Bellefleur 7—17, WOENSDAG 14 NOVEMBER 193^ NORTH altib* De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigm dag aan. Verwachting tot Donderdagavond1: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke! richtingen, nevelig tot hal! bewolkt; wei nig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt 's nachts; overdag zelfde tem peratuur. Waterstand Schoonhoven hg. water 10.30 nur, 097M. Vreeswijk hoog water 11.15 uur, 141M. Keulen stand 1 47 M., val 0.03 M. Maastricht 13 Nov., 41.20 M., was 0.10 M. 1 Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw. 48 graden Fahrenheit Woensdag 14 November: Op 1308, onder Volle Maan Woensdag 21 November. Bromley Seedling 711, Camp. zoet 4— 12, Cox Oranje 1536, Goudreinetten 5 23, Gron. Kroon 617, Hooilaars 8—* 18, Jasappel 212, Lemoen 915. Nota ris 620, Ossekop 410, Pres. Eng- 1024, Princ. Noble 14—29, Sterappe! 623. Peren: Br. Glairgeau 1025, Be zie v. Schonn. 4—15, Bonne Louise 22-^ 23, Brederode 4—9, Comt. de Paris 7^ 11, Gieser Wildeman 212, Louwtjea- peren 2—9, Le Lectier 20, Legipont 18— 24. Maagdep. 7—12, Nouv. Poiteau 5—12, Winterjannen 2—10, IJsbouten 1—8, IJzendijkers 3—6, Zwijndr. wijnp. 1—8j Alles per 100 K G, ROTTERDAM, 13 Nov. Over den Fede-i ratieprijs voor de overmelk over het tijd vak 11 t.mNov. is nog geen over eenstemming bereikt Nadere opgave volgt. ROTTERDAM, 13 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3601 dieren, alsi '148 paarden. 2 veulens, 1107 magere run deren, 568 vette runderen, 180 vette kal veren ,927 nuchtere kalveren, 341 gras- kalveren, 243 schapen of lammeren, 2 varkens. 58 biggen, 25 bokken of geiten. Prijzen per K G.: Vette koeien 54—56 cent, 4448 cent, 3236 cent; vette os sen 48—52 cent, 44—13 cent, 38—40 ct.„ stieren 48—50 ct, 42—46 cent, 34—36 cent; vette kalveren 75—80 cent, 55—65 cent, 45—50 cent; graskalveren 35 cent, 30 cent, 22 cent; schapen 40 cent, 36 ct., 32 cent; lammeren 42 cent, 37 cent, 31 cent; nuchtere slachtkalveren 24 cent; 22 cent; slashtpaarden 39 cent, 34 cent, 29 cent. Prijzen per' stuk van mager vee: Nuch tere slachtkalveren f 6.50. f 5, f 4. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer iets korter, handel kalm, prijzen als Maandag; stieren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd; vette kalveren aanvoer iels ruimer, handel kalm prijzen als Maandag; schapen en lammeren aanvoer minder, handel vlug, prijzen iets hooger; nuchtere slacht- €n fokkalveren aanvoer ruimer, handel willig, prijzen iets stijver; biggen aanvoer iets korter, handel l^alra, prijzen als vorige week; paarden aanvoer minder, handel kalm, prijzen werkpaarden onveranderd; slacht- paarden stijver; kalf- en melkkoeien aan voer minder, handel kalm, prijzen lager: vaarzen en pinken aanvoer korter, han del kalm, prijzen onveranderd; graskalve ren aanvoer korter, handel willig, prijzen iets hooger. UTRECHT, 13 November. Vereenigde Eier Veiling Utrecht, Croeselaan (V.E.V. U.). Eieren wit f 3,50—5,20, eendene eren 2.90. Aanvoer 10.000. GROOT-AMMERS12 Nov. Eerste Al- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammors. Veiling op 12 November.. Aanvoer 5052 eieren, prijzen: kippen eieren f 4.90—5 40. heneieren f 3.45—5, heiden per 100 stuks: 626 K.G. fruit 1% 11 cent per K.G.: 46 K.G. uien 34 ct. per K.G.; 22 pond boter 6668 cent per pond; 15 pond kaas 2122 cent per pond. UTRECHT, 12 Nov. Vereen. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. BI. selderie 2—7. wortels 1.50—3 per 100 bos; kropsla 0.50—5, andijvie 050—2.50, komkommers groen 1323. bloemkool 1 5013, roode kool 16, witte kool 11 7, savoye kool 15, groene kool 10,: boeren kool 0.40—2.20 per 100 «tuks; zo- merspinazie 2—10, winterspinazie 2—10, witlof 8—23. spruiten 150—14. snijboo- nen 2543. suikerboonen 2036. pronk- boonen 815, knolrapen 1.70—-2.30, win terwortels 1—1.9Q, uien 1.50—3.50 per 100 K.G tomaten 111, druiven blauw 714. dito wit J221 per 100 pond; c4-«l troenen 1902.10 per 100 «tuks. DE NIEUWE RECTOR. Dr. C. Albers, de nieuwe Rector van het Gemeente-Gymnasium te Arnhem. SLACHTOFFER VAN HET VERKEER. Met touw en staaldraad wordt de antldke gevel St. Laurenskerk te Alkmaar, welke door een auto is aangereden, by elkaar gehouden. HET AFVISSCHEN VAN DEN GROOTEN VIJVER OP SONSBEEK. Links: de vtschzegen met zwaren buit aan wal getrokken. Rechts: de Burgemeester van Arnhem, vol bewondering voor de Sonsbeeksche karpers. DE GROOTE DRUKTE in de haven te Schevemi. gen. tn vete-n'* mei dr -erzending van haring naar Polen, Een kükJ aan boord va- een der schepen. i SKS JULIANA op bezoek ojj den vorst en vorstin zu Bentheim te Burgsteinfurt Van links naar rechts: de Vorst v. Bentheim, Prinses Frederike en Prinses Juliana. W. WESTERMAN 70 JAAR. De oud-president van de Rotterdamsche Bankvereeniging, W. Westerman, werd heden 70 jaar. HET NIEUWE IJSCLUBHUIS te Davos, waar van 1927 Jan. 1935 de Europeesche- en wereldkampioen- snhannpn iishockev worden fpsneeld

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 2