w SEINLICHTEN DE HOLI *NDSCPE KAPFRS. I Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand?"] Loop der bevolking j ppï^selijlTrÏÏcü^ Gemengd Nieuws, j Marktberichten 4 DE VLUCHT UIT DE AUTO. Een drama op den weg. Ar kei. Zaterdagmiddag kwam een per sonenauto uit de richting Gorinchem, waar in gezeten een dame en een heer. Even over de brug bij het Merwedekanaal ouder deze gemeente stopte de auto, waarna het portier werd geopend, en de dame g.llend uit de auto sprong en den kanaaldijk op- holde, gevolgd door haar reisgenoot. Na een wilde jacht, waarbij de dame zich van haar bontmantel ontdeed, moest de heer het tenslotte opgeven en keerde naar de auto terug. De vluchtende dame holde door tot aan de spoorbrug bij den wachtpost ondir de gemeente Nieuwland en waagde zich toen over de spoorbaan weer op de Rijksstraat weg nabij het station Arkel. Ook daar voelde zij zich blijkbaar niet veilig, want zij zocht een schuilplaats achter de boeren hoeve van den heer J. H. de Jong. Zien de, dat zij daar geen blijvend onderkomen zou hebben, holde zij weer verder den Rijksstraatweg op en vluchtte tenslotte bij den heer T. G. wonende onder Hoog-Blok- land binnen. Daar deed zij een sensationeel verhaal. Zij was met haar man eenige dagen in Pa rijs geweest en er was onderweg onveilig heid ontstaan. Reeds eenige malen had de man haar aangevallen en als uitwerking van een slag met een parapluie was een gat in haar hoofd zichtbaar. Uit zijn hou- d»g de laatste maal, toen zij de auto wist 4e ontvluchten, meende zij te kunnen op merken, dat het ernstige gevolgen zou heb ben gehad als hij haar had weten te grij pen bjj de vlucht op de kanaaldijk. Zij ■oogde er aan ioe, dat ze in het kanaal ■on zijn gesprongen als de man in haar dfc-eote nabijheid was gekomen. De vrouw vertelde moeder te zijn van vier kinderen, van wie, naax zij beweerde, de oudste zoon ■eeds op een zeevaartschool was. Dit leek wel wat ongelooflijk daar de wonw niet ouder leek dan ongeveer 32 <1«tr. De wond in haar hoofd was niet zeer «nstig. Toen men de vrouw vroeg waar zij woon aehtig was, antwoordde zij van te Amster dam. Zij stond meende men voor een moei lijk vraagstuk, daar haar man met de au to is doorgereden en zij geheel zonder geld was'. waardoor de verdere thuisreis groote moeilijkheden zou opleveren. De dame zat echter niet voor één gat gevangen. Vol moed stapte zij de straatweg op en uit informaties bleek, dat zij, reeds voordat zij onder de gemeente Meerkerk was, een auto bad weten aan te klampen, die ook naar Amsterdam moest. Terwijl d*f i vrouw bij den heer G. was binnengevlucht, blijkt haar man terug te zijn gekomen en aan het personeel van het station te hebben geinformeerd of die ook een dames hadden z:en loopen, die «enigszins den indruk gaf, in overspannen toestand te verkeeren. Toen zij hierop ont kennend moesten antwoorden is hij weer met de auto gekeerd en verdwenen in de ■ichting Utrecht. Wij hebben over het verdere verloop van dk drama niets meer gehoord. Alblasserdam. Mej. C. B. viel zoodanig mn haar fiets, dat ze haar hand open scheurde. Dr. T. H. Hooftman verleende de eerste hulp, waarna zij zich onder be handeling moest stellen van haar huis dokter. De oorzaak van hot ongeval was, dat zij verblind werd door de lichten van een auto, Jie uit tegenovergestelde richting kwam. Berkenwouda. Zondagmorgen viel de dienstbode van H. Markus van een be schoeiing te water en ging geheel onder. Door de hulp van den heer G. Kasteleijn werd aq weer op het droge gebracht. Reepelsteeltje. Bergambacht Donderdagavond voerde de heer H. Zanen, koor-dirigent, in hotel „*t Centrum" met zijn kinderkoor de ope rette „Reepelsteeltje" 0p, nadat de zang- vereeniging „Zanglust" onder dezelfde lei ding vijf nummers ten gehoore had ge bracht, die keurig werden uitgevoerd. De uit vijf bedrijven bestaande operette hebben de kleinen voorbeeldig uitgevoerd, vooral de hoofdrollen bleken in goede han den te zijn. Het was muisstil in de volle zaal en na het beëindigen van elk bedrijf klonk een oorverdoovend applaus. Een woord van hulde komt dan ook toe aan de heeren H. Zanen en Adr. v. Vliet die geen moeite hebben ontzien om den kinderen zoowel het stuk zelf als het spel in te pompen. Ook de costuums waren ■eer mooi. Aan het slot richtte de heer Zanen een woord van dank tot allen, die hadden me degewerkt tot het slagen van deze operette en inzonderheid tot den heer Adr. van Vliet, die zichzelf zooveel uren heeft ge geven om de kinderen te helpen leeren Spr .bood hem als blijk van waardeering een aktetasch aan. De kleine zangers schonken uit dank baarheid des heer Zanen een bloemenmand welke door een der leerlingen met een zeer aardig toepasselijk woord werd overhan digd, waarna zij aan den heer Van Vliet een bloemenmand in kleiner formaat nit- Mikt *tv*too«u maar In de pauze voerde burgemeester Kooi man het woord en memoreerde, dat dit de eerste uitvoering was met de nieuw opge richte zangvereeniging „Zanglust". Spr. geloofde, dat Bergambacht met de woor den van hulde en waardeering, die den heer Zanen als directeur en het bestuur van die vereeniging gebracht zijn, zou instemmen. Spr. voelde zelf ook veel voor zang en had vroeger zelf wel de dirigeer stok gezwaaid. Als blijk van waardeering bood hij den heer Zanen een dirigeerstok aan, waaraan een geschiedend is verbon den. In 1911 was spr, als officier met 200 padvinders te Oldenbroek, waar de vlieger Van Meel na een vlucht uit Soesterberg zou landen. Bij het dalen vergat hij den motor af te zetten, zoodat het vliegtuig met groote vaart naar beneden kwam en op de op het terrein opgestelde padvin ders zou zijn neergekomen, als de heer Van Meel dit niet door een handige wen ding nog had voorkomen. Het toestel werd vermeld. Spr. heeft toen van de houten verbindingsstukken een stuk als aanden ken gekregen, waarvan hij 2 dirigeerstok ken heeft laten vervaardigen. Hij heeft één daarvan geschonken aan den heer Van Aken, dirigent van de stafmuziek van het 5e regiment te Breda en de andere als aandenken bewaard. Bij deze gelegenheid wilde hij die den heer Zanen schenken Als teeken van instemming en tevens als hulde voor den heer Zanen, klonk een hartelijk handgeklap. Groot-Ammers. Bij de schouw gehouden door de besturen van de polders Gelkens, Graafland, Achterland en Peulwijk bleek, dat acht ingelanden niet aan hun ver plichting hadden voldaan. Procesverl 18 opgemaakt. De majoor der rijksveldwacht te Nieuwpoort en de hier gestationeerde rijksveldwachter hebben proces-verbaal op gemaakt tegen "W. v. "W. alhier, wegens overtreding der polderkeur (het te water hebben staan van fuiken, wanneer het ge maal in werking is). AUTOBUS OMVERGEWORPEN. Te ver uitgehaald. Meerkerk. Maandagmorgen omstreeks half 9 is op den Zouwendijk een autobus bus van den ondernemer Westerhout uit Werkendam, welke een 20-tal werklieden van daar naar Gouda vervoerde, bij het passeeren van een bocht aangereden en omver geworpen. Van de inzittenden wer den* enkelen door glasscherven licht ge- w.0n<***De aut.obus wer(* «rnstig bescha digd. Alle ruiten werden vernield. De auto, waarmee de aanrijding plaats had, is doorgereden. Het ongeluk is gebeurd, doordat de chauffeur van de bus bij het passeeren tever uithaalde. IJsclub „Heemskerk". Nieuw-Lekkerland. Vrijdagavond hield de ijsclub „Heemskerk" in de bovenzaal van café Van Vliet haar jaarvergadering welke druk bezocht was. Een 140 tal le den was aanwezig. De uitvoerige notulen en het keurige uitgebreide jaarverslag werden ongewijzigd vastgesteld. De reke ning over het afgeloopen jaar bedfoeg, met inbegrip van een batig slot van f 253,90 over 1932/1933, aan ontvangsten f 434,53 en aan uitgaven f 375,99, batig slot dus f 58,54. Met de thans geinde con tributie beschikt de vereeniging over f 253,04. De heeren P. v. d. Wouden en H. de Lange Az. hebben de rekening na gegaan en in orde bevonden. Als bestuursleden werden herkozen de heeren G. C. van Dijk en A. Janse, resp. als voorzitter en secretaris, terwijl in de plaats van den heer P. v. d. Beek, die ontslag had genomen, werd gekozen de heer D. de Lange. Herkozen werden als commissaris de heeren B. Voorsluijs, L. Molenaar en H. v. d. Berg en gekozen werd de heer H. de Lange in de plaats van den heer D. de Lange, die tot be stuurslid benoemd was. Het vaststellen van de wedstrijden voor den a.s. winter, werd aan het bestuur overgelaten. Tot slot had onder de aanwezige leden een gratis verloting plaats. Rijkspolitie en commiezen hebben, na controle, tegen zes personen proces verbaal opgemaakt, wegens overtreding in zake rijwielbelastingmerken. De gereformeerde mannen vereeniging hield in het lokaal achter de gereformeer de kerk haar eerste jaarvergadering. Uit de verslagen bleek, dat het ledental sinds dp oprichting was verdubbeld, en dat de vergaderingen goed bezocht werden. De heer H. Arends leidde het onderwerp: „de bijbel in het huisgezin" in. Na deze keurige en leerzame inleiding werden ve le vragen gesteld, welke ten genoege van de vergadering werden beantwoord. Er was veel belangstelling. Gevonden: een zilveren horloge met gouden wijzers. Inl. bij de gem.-politie. R.K. Meisjesbond. Oudewater. De R.K. Meisjesbond gaf in het Patronaatsgebouw een uitvoering. Na open ng door pater Verhaar gaf de zang- club onder leiding van mej. A. Blom eeni ge zeer goed uitgevoerde zangnummers ten beste, waarna een tiental meisjes reidan sen en gymnastiek uitvoerden, hetgeen blij kens het applaus zeer in den smaak tan het talrijk opgekomen publiek viel. De damestooneelvereen'ging voerde het blijspel „Mie Schelleviscb op. Het behan delt de geschiedenis van een vischvrouw met haar twee dochters, van wie de één en het slot brengt een elkaar beter begrij pen ondanks het standenverschil. Er werd goed gespeeld. Het symphonie-orkest van het Patronaat vulde de pauze's met pas sende muziek. IJsclub „Nooit Gedacht". U x. Donderdagavond hield ijsclub „Nooit Gedacht" in café van Akckr hare jaarvergadering, die door 54 loden werd bijgewoond. In het verslag over het afgeloopen jaar viel een opge wekte toon te beluisteren. De rekening sloot met een batig saldo; het ledental bedraagt thans 113. Het bestuur oogstte de groote tevreden htid der leden met den aanleg van een breeciere ijsbaan over een eventueel te houden wedstrijden. Vroeger werden deze wegens gebrek aan heter terrein, gehou den op de voor dat doel te smalle Kerk vliet. In het afgeloopen voorjaar echter kocl.t het bestuur een strook grond, toe- behoorende aan den heer J. Zuidervliet te Bergambacht en gelegen in de onmid dellijke nabijheid van het dorp aan dt zoogen. „Hakvliet". De grond werd dooi werklooze arbeiders in de zomermaanden afgegraven en zoo ontstond hier een mooi breed watervlak, dat, als Koning Winter het te zijner tijd in een ijsbaan omschept, aan redelijke eischen zal voldoen. Van de geldleening, die voor de uitvoe ring van één en ander is aangegaan, wer den thans reeds drie aandeelen, ieder groot f25, uitgeloot en wel de nos. 36, 37 en 65. Als bestuursleden werden de heeren Ant. den Besten en T. van der Vlist met algemeene stemmen herkozen. Na afhandeling der agenda bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen; intusschen werden als blijk van waardeering voor trouwe opkomst, zes kistjes sigaren onder de aanwezige leden verloot. Opheffing school. Dit jaar hadden God. Staten besloten, de openbare school in de afdee- ling Tempel op te heffen. Het gemeente bestuur van Zwammerdam was tegen dit besluit in beroep gegaan. Ged. Staten kunnen echter noch voor rijk noch voor gemeente termen aanwezig vinden, deze school in stand te houden. Met ingang van 1 April a.s. wordt de school opgeheven. Feestavond R.-K. Volksbond. Reeuwijk. Onder aanwezigheid van een zeer talrijk publiek vierde de afdeeling Reeuwijk van den R.-K. Volksbond haar patroonsfeest en derde lustrum. De voor zitter opende den feestavond met een kor te beschouwing vanaf het begin van het bestaan der vereeniging. De heer L. Ho- genelst, die thans 12'/» jaar bestuurslid is, werd tevens door den voorzitter na mens de vereeniging gefeliciteerd. De be sturen van de afdeelingen Gouda, Wad- dinxveen en Böèkoop waren aanwezig en werden welkom geheeten. evenals de heer F. Keesen, hoofdbestuurder van de R.K, Volksbond. De heer Keesen feliciteerde de afdeeling met haar derde lustrum en hield een toespraak over bet werk en de taak van de organisatie in dezen tijd. Vervol gens werd het lied „Roomsche Blijdschap" gezangen. Hierna werden eenige films vertoond door „de Jonge Wacht" van Gouda, o.a. „Gherley is een vroolijke jon gen", „Hangsnor heeft een restaurant" en een serie prachtige natuuropnamen. Na de pauze werd de hoofdfilm ver toond: Js het een jongen of een meisje". De films vielen zeer in den smaak van het nubhek. Aan den neer Cariier werd dank l*>i igd voor de uitstekende muzi kale begeleiding alsmede aan allen die hun medewerking verleend hadden tot Let wn'f lagen van dezen avond Gevaarlijk. Reeuwijk. De heer H. van Vliet was op de plassen de Rondvaartboot aan het re- pareeren. Hij constateerde dat er in één van de pijpleidingen een lek moest zitten en zocht met een brandende lucifer naar de juiste plaats van het lek. Opeens ont plofte met een grooten'knal het in de pij pen aanwezige gas. De heer Van Vliet werd achterover in de boot geslagen, de ruiten braken en op het schip ontstond brand. Omwonenden snelden te hulp en bluschten den brand. De heer Van Vliet is er zelf met eenige kleine wonden afge komen. Door een koe getrapt. Reeuwijk. De heer W. van Dam is tij dens het melken in den stal van den vee houder van Leeuwen door een koe over het geheele lichaaih getrapt. De oorzaak is, dat een andere koe het stoeltje waar op* de heer van Dam zat, omtrapte. Dr. Batelaan verleende de eerste hulp. De ge troffene moest onmiddellijk het werk sta ken. Onvoorzichtig. Reeuwijk. De arbeider H. Overdam had een wondje aan een zijner handen. Toen hij eenige koeien, welke zeere spenen hadden, gemolken had, begon de hand op te zwellen. Hij moest zich onder ge neeskundige behandeling stellen en de dokter constateerde bloedvergiftiging. Ze «maakten zeker. Reeuwijk. De kweeker W. J. B. deed bij de politie aangifte dat den laat&ten tijd herhaaldelijk driuven uit zijn broeikassen waren gestolen. Het was te zien dat de druiven ter plaatse verorberd werden, zoodat de politie hier direct aan de jeugd Stolwijk. Een hond van den heer K. heeft in den nacht bij een buurman van zijn baas 5 konijnen en eenige »n doodgebeten. K. heeft den dader verdron ken en zal de schade vergoeden. Vlist. De heer A. Schep Az., landbouwer, is failliet verklaard. Curator is mr. J. Smit te Gouda. 4 Zevenhuizen. Vrijdag gingen 2 paarden bespannen voor een span-egge van den landbouwer J. Eindhoven, waarmede zijn zoon Marinus aan het werk was, op een stuk bouwland tegen den Rotfedijk ophol De paarden holden met de egge achter zich het land uit, waarbij één eg werd verloren. Met de andere eg achter zich holden de dieren den Noordeindsche weg op in de richting van het station. Bij den landbouwer v. d. Wel verloren de paar den den anderen eg, en werden daarna, bij het station tot staan gebracht en ge grepen. Het mag een geluk heeten, dat geen verdere ongelukken zijn voorgevallen daar het auto-verkeer den laatsten tijd op dien weg erg druk is. Anti-revolutionaire kiesvereen. Alblasserdam. Donderdag hield de an ti-revolutionaire kiesvereen. „Oranje" een vergadering. Ingekomen was o.a. een ver zoek om een voorloopige groslijst saam te stellen van candidaten voor de Prov. Sta ten. Een 8-tal namen werd opgageven. Voorts werden op verzoek van den pen ningmeester twee personen aangewezen als leden der commissie, die de boeken en bescheiden oyer 1934 zal controleeren. De heer P. G. Jonker hield een lezing over: „Waarom Anti-Revolut'onair in den raad". In de allereerste plaats deed spr. uitkomen de taak die de raad heeft te ver vullen. Hij is eeh overheidsoollege, dat regeert, autonomie bezit en als zelfbestuur de taak heeft medewerking 1e verleen en 1 aan de landsregeering tot het uitvoeren van wetten an besluiten. De Rnti Rev. zit niet in den raad voor een bepaalde partij, laar om de belangen van de geheele be volking te dienen. Hierna besprak de in leider de houding tan de Anti-Revoluti onairen in den raad ten opzichte van de Zondagsrust, haar houding tegenover mo- reele kwesties ten opzichte van subsidie's, grondpolitiek, crisismaatregelen, volksge zondheid en benoemingen. Betreffende dit laatste moet in de eerste plaats gelet wor den op de bekwaamheid, daarna of de candidaat een inwoner is en terf laatste mag het pas van invloed zijn of hij een partijgenoot is. Voorts heeft' elk anti-revolutionair nauwlettend toe te zien op het geldwezen. Tegen lasten, die de financ'eelè draag kracht der gemeente te boven gaan, dient te worden gewaakt. Op deze inleiding volgde een nitge- breide bespreking. Lekkerkerk. De uitslag van de veiling is als volgt: Aanvoer 2500 eieren. Kip eieren f 5,505.90, heneieren f 44,50, eendeieren f 3,25—3,50 per 100 stuks. Knolperen 56 ct., winterbergamot ie soort 67 ct., 2de 45 ct., Gieserwilde- mannen 1ste 67 ct., 2de 5—6 ct., parijs appelen 1213 ct., kleiperen le 67 ct., 2de 45 ct., IJsbouten 67 ct., ponds peren 67 ct.. jodenperen 78 ct., groe ne savoye kool 5—6 ct., witte kool 5—6 ct., roode kool 67 ct., uien 1'/»2 ct., andijvie le soort f 1—1,50, 2e f0,50—f 1 per 100 bos. Gevonden: 1 zwarte kaplaars no. 35 en een mouwenschort, te bevragen bij den gem.-veldwachter; een levend witbont ko nijn en een bruinlederen dames hand schoen, te bevragen bij den Rijksveld wachter. WOENSDAG 14 NOVEMBER 1934 te Boskoop, ieder f 2,50 sobs. 1 d. h.; D. Z. te Gouda, f 0,50 subs. 1 d. h.; B. A. D. te Rotterdam, f 2,50 subs. 1 d. h.; Id.: G M. S. te- Rotterdam, f 2 subs. 1 d. h.; J. M. te Gouda f 1,50 subs. 1 d. h. Pol. Verord. Gouda: A. L. G. te Gouda, f 1 subs. 1 d. h.; Id. Ouderkerk ad. IJs- sel: T. de J. te Ouderkerk a.d. ÏJssel, f 5 subs. 1 d. h.; Id. Nieuwerkerk a.d. IJssel: J. P. J. W. te Amsterdam, f 5 subs. 1 d. h. Motor en Rijwielreglement: L. B. te Rot terdam 2 x f 2 subs. 2 x 1 d. h. Art. 43 Spoorwegwet: W. K. te Haas trecht f 3 subs. 1 d. h. Motor- en Rijwielreglement: A. H. te Barendrecht f 0,50 subs. 1 d. h. Crisisvarkensbesluit: P. W. v. L te Haastrecht f 5 subs. 1 d. h. Melkbesluit: J. V. te Gouda, f 5 subs. 1 d. h. Crisisakkerbouwbesluit: J. G. S. te Schoonhoven f 3 subs. 1 d. h. v.v. aard appels. Vuurwppenwet: G. v. V. zonder bekende woonplaats f 6 subs. 2 d. h. Neel, aan het tooneel is en kennis krijgt l dacht. Na een onderzoek is dan ook ge- aan een candidaat-notaris. Dat geeft aan- leiding tot veel verwikkelingen. Daar komt tante haar spijt over bet gebeurde betuigen I bleken, dat een drietal 17-jarige jongen-! I van deze druiven smulde. Proces-verbaal ie opgemaakt Volledige uitspraken van 7 November. Motor- en Rijwielwet; J. D. te Bergam bacht f 10 subs. 2 d. h.; A. M. te Bleis- wijk, f 2,50 subs. 1 w. tuchtschool Motor en Rijwielreglement: J. van V. te Reeuwijk f 1,50 subs. 1 w. t.; M. W. te Waddinxveen, f 2,50 subs. 1 w. t.; K. W. te Boskoop f 1 subs. 1 d. h.; A. M. te Lek kerkerk f 3 subs. 1 d. h.; M. P. en A. P. te Gouda, ieder f 2,50 subs. 1 d. h. Pol.Werord. Gouda: L. B. en H. B. te Gouda, ieder f 1 subs. 1 w. t.s.; D. van L. te Gouda, f 0,50 subs. 1 d. h.; J. B. te Reeuwijk en A. J. v. d. L. te Gouda, ieder f 2 subs. 1 d. h.; J. van L. te Gouda f 1 subs. 1 d. h. Visscherijwet: E. v. d. V. te Krimpen a.d. IJssel 2 x f 1,50 subs. 2 x 1 d. h., verbeurd verklaring hengels; J. v. d. H. te Rotterdam, J. W. te Capelle a.d. IJssel, en W. G. te Rotterdam, ieder f 2,50 subs. 1 d. h. verb, vei'kl. hengel; C. J. V. te Reeuwijk 2 x f 1,50 subs. 2 x 1 d. h„ J. Z. te Rotterdam, f 0,50 subs. 1 d. h., verb, verkl. hengel. Motor- en Rijwielreglement: A. G. v. d. G. te Vleuten f 20 subs. 4 d. h. Crisis-Zuivelbesluit: C, 0. te Lekkerkerk f 20 subs. 4 d. h. Motor- *n Rijwielreglement: L. d. H te Stolwijk, f 10 subs. 2 d. h. Wet. Openb. Vervoermiddelen: J. H. J. M. te Oudewater, f 10 subs. 2 d. h. Pol. Verord. Langeruigeweide: L. W zonder bekende woonplaats, f 2 subs. 1 d. h. Motor- en Rijwielreglement: Q. H. W. te Rotterdam, f 6 subs. 2 d. k ld. J. v. d. P. te Gouda, J. B. on J. B. REEUWIJK. Nor. Geboren: Cornelia Johannes, z. van A. J. van Veen en G. van Leeuwen. Aan- tje Cornelia, d. van W. Baas en P. van Herk. IJSSELSTETN. November. Geboren: Eliza, d. van M. van Oomen en J. Jannen van Jorksveld. En gel- bert us Theodorus Johannes Fhilippus, a van W. C. Nelmagus «n A. A. Schoen maker. Francisca, d. van R. van Zoo ien en J. Heijman. Margaretha, d. van F. G. Kanne en M. P. Tersteeg. Overleden: Wed. A_ van Doorn-Va* Ekt 80 j. AMMERSTOL Over de maand Ootobet Ingekomen :E. Krzizak, van Polsbroek; H. de Boer, van Krimpen a d. Lek; A. Bouter, van Groot-Ammers. GROOT-AMMERS. Over de maand Oc tober. Ingekomen personen: M. Natzijl en echi- genoote, van Streefkerk. Vertrokken personen; G. Noor lander naar Nieuw-Lekkerland; E. H. van Dijk naar Gorinchem; D. Ooms en «chtgenoote naar Schoonhoven. SLIEDRECHT. Van 1—8 November. Ingekomen- A. Leutscher, van Wieri»i gen naar D 248; P. Bot en gezin van Schoorl naar Middeldiepstraat 30; J. Lambregtse van Rilland-Bat h naar B 239 inw.; N. de Boet, van Dordrecht naar D 287 inw.; G. Fraanje, van Ridderkerk naar B 419 inw. Vertrokken: C. Hartog (geh. met Xi Vloot) van Stat. weg 144 naar Rotterdam^ Prins Alexanderstraat 26; M. van den Dool (geh. met A. de Borst) van A 525 inw. naar Papendrecht, Westeinde 98; H. den Ouden en gezin, van Burg, Ypeijstr. 1 naar Alblasserdam, E 160; L. Boele van a.b. naar Vreeswijk, Prins HendrikschooLi WADDINXVEEN. Over de maand Oct Gevestigd: J. van der Ban van Sjfljko- nisse, naar Kerkweg 155; M. Hoogen- doorn van Moordrecht naar Noordkade 19 W. Meijerhof van Nieuwolda naar Klei- kade 40; J. Verboom van Gouda naar Ju- lianastraat 3. Vertrokken: D. de Pater, van WiThelnrf- nakade 97 naar Gouda; G. de Kruijff, van Kleikade 18 naar Benthu-zen; M. Borg, van Jan Dorrekenskade 43 naar Scheve- ningen; A. A. van Leeuwen, van Plasweg 16 naar Wassenaar; W. L. Oud'ijk, van Breedeweg 14 naar Moercapelle; M. Os kam van Kerkweg 175 naar Woeren;- G. G. van Vliet, van Burg. Trooststraat 118 naar Gouda; R. de Combe van Bodegraaf- sehenstraatweg 103 naar Gouda; N. A. van Rhijn, van Bodegraafschenstraatweg 27 naar Reeuwijk; F. R. Meiburg, van Kerk weg 228 naar Gouda; J. B. Noorlander, van Henegouwerweg 113 naar Gouda. ZEVENHUIZEN. Over de maand 0©- tober. Gekomen: P van Vliet, van Delft, Ko ningsplein 27; M. A. Vente, van Aalsmeer, Dorpsstraat 27; G. J. Bos, van Bleiswijk, 403; M. L. van Meijeren, van Hillegors- berg, Hoofdweg 327. Vertrokken: W .B. Copier naar Rotter dam, Ooievaarstraat 37; I. Paul naar Lis- se. Tulpstraat 19; H. Dullaard naar Delft, Van Leeuwenhoekstraat 25; G. Koeten naar Den Haag, Drijfriemstraat 22; H. Bax naar Groot-Ammers; P. van Vliet naar Gouda, Vondelstraat 48; A. van I,oeu- wen naar Rotterdam. Prins Hendrikstraat 5a; G. Weerheim naar Gouda, Van Swie- tenstraat 12; P. Monster naar Moercapelle Onderweg 66; Joh. Vis naar Reeuwijk, Gravenbr.weg 138; A. Pruijeen naar Kat wijk. Zeehospitium; L. H. Neijenhuis naar Anloo, Annerveen L 9; Fr. G. de Weijert naar Warael. REEUWIJK. Over de maand Oct. Vertrokken: P. van Loon. naai Gouda, F. Buitenhuis naar Gouda; M. de Jongen gezin naar Gouda; J. v. d. Wal en gezin naar Amsterdam; J. 0o6terwijk naai Gouda; J. Veld nu. zen en naai Gouda. WOENSDAG 14 NOVEMBER 1934 Arkel. De politie maakte proces-verbaal op tegen den timmerman N. B. S., wegens het frauduleus slachten van een varken en tegen L. van V. te Leerdam, die, op zijn paard gezeten, over bet rijwielpad reed. IJsclub „Vooruitgang". Bleskensflrnaf. De ijsclub „Vooruit gang" hield onder voorzitterschap van dr. P Ingelse haar jaarvergadering in café i)e Vriendschap". Aanwezig waren 84 leden van de 145. Met een welkomstgroet opende de voorzitter deze vergadering en verzocht den secretaris voorlezing der no tulen. Deze werden zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. De financieele comm'ssie verklaarde het beheer der fi nanciën in orde te hebben bevonden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C Vlot en G. Tukker; tot leden der finan cieels commissie werden gekozen de hee ren H. Kramer en J- de Vries. Tol bode werd aangesteld de heer A. Pell'kaan. De ijstent werd verpacht aan den heer G. van Vuuren. Van de rentelooze aandeelen werden uitgeloot de nummers 1, 6, 11, 12, 15 en 20. Een dezer aandeelen werd in de kas teruggestort. Na de verloting werd de vergadering gesloten. Blesktnsgraaf. De collecte vopr Het Roode Kruis heeft f 15,63 opgebracht. Giessen-Nieuwkerk. Het bericht in ons blad betreffende het aftreden van den penn ngmeester van den Ijsbond, ont vingen we niet van onzen plaatselijken oorrespondent alhier. Qoudriaan. Toen het zoontje van den beer E. V. wou trachten met een autoped op een langs het water staanden beton- muur te rijden, tuimelde hij van den muur in het water. Hij wist zichzelf op het droge te brengen en kwam er zonder ver dere ongelukken af. Het bestuur van de ijsclub „De Gou- driaan" heeft in de plaats van den heer F. Slob tot secretaris benoemd den heer J. van Donselaar. Langerak. De in de Ned. Herv. Kerk ge houden collecte bij den dankstond voor het gewas, waarbij voorging Ds. Spelt van Molenaarsgraaf, heeft f 75,32 opgebracht. De pol'tie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen C. T. van W. alhier en A. K. te Nieuwpoort, wegens overtreding van den Keur of Politieverordening van den polder Langerak. (Het hebben van vischviant in het water gedurende het malen der molens). Laatstgenoemde heeft reeds de bij schikk-ng opgelegde boete vol daan, zoódat geen gerechtelijke vervol ging tegen hem zal frorden ingesteld. Langtrak. Gevonden: een kosteloos rij- w elbelastingmerk 1934-1935. Inlichtin- gem.-veldwachter. Lax mond. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 15 November, v.m. 10 uur, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Lezing notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Bespreking vacature secretaris. 4. Huisvesting secretarie. 5. Wijziging raads besluit d d. 20 Dec. 1933, betreffende con tract destructie-in richting „Gekro" 6. Voorstel tot verbooging der verplaatsings kosten van den directeur van den Vleescü- keuringsd enst. Lex mond. Op het tweetal voor de be noeming van een gemeente-secretaris hebben B. en W. geplaatst de heeren K. A. Kooijman, tijdelijk secretaris en F. de Jong, gem.-ontvanger. Wijkzuster. J Lexmond. Het bestuur van Het Groene Kruis heeft tot wijkzuster benoemd mej. A. M. van Leeuwen van Nieuwwaal, zulks voor de gemeenten Lexmond en Hei- en Boeicop. Lexmond. Bij den agent van arbeids- bem ddeling staan 29 werkloozen inge schreven. Het bestuur van den polder Acbtho- ven heeft tot machinist benoemd den heer H. van Dijk Jzn. te Lexmond. Het in den polder Lexmond jagend gezelschap heeft bij de Zaterdag gehou den drijfjacht 91 stuks wild bemachtigd, waaronder Oen ree. die een schoon ge wicht had van 36 pond. De bijzondere collecte, gehouden in de Herv. Kerk tijdens het dankuur voor het gewas, waarin voorging de heer W van Leeuwen van Schoonrewoerd, heeft ruim f 50 opgebracht. Koe verdwenen. Meerkerk. In den nacht van Maandag op Dinsdag is uit een weide nabij de Keul- sche vaart een koe weggehaald. Het dier was het eigendom van J. Boogert te Nieuwland. Dammen. Nieuwland. Vrijdagavond speelde het 2e tiental van Asperen hier in het club lokaal bij de wed. Rees een compeli- tiewodstrïd *®«r«»n h«t 2e tiental van N D. V. N.D.V II wo» mot 17—3. Nieuwpoort De opon-ocliaal collecte ten bate van het plaatpolök crio's-oomité heeft f 73,80'/! opgebracht. Eerlijk d»urt I* CMtoland. D* heer IC. hod hot ougeiuk ia Brandwijk zijn portam on note mmt. Swe den sluiting, inhoudende een bedrag aan geld te verhezen. Gelukkig kwam het ver lorene in goede handen en werd gevon den door den arbeider M. de O., die hier van aangifte deed. De eerlijke vinder kreeg van den heer M. een beloon "ng. Auto-as gebroken. Ottoland. Maandagmiddag kwam de chauffeur S. van h er met zijn Chevrolet auto van de paardenmarkt te Gorinchem, waar hij een paard had geladen, aan rijden. In deze gemeente gekomen, brak een der assen De auto kon niet verder Hel paard werd afgeladen en de auto met een luxe wagen weggesleept. Onppvnllen kwamen niet voor en het verkeer onder vond geen vertraging. Ottoland Aan de heeren A. den Boer, A. de Jong Dz. en P. den Boer, heeft de commissaris der koningin vergunning ver leend tot het vangen en dooden van mol len op de gronden Tan verschillende be zitters van landerijen ;n deze gemeente. E«n geluk bij 'n ongeluk. Ottoland. Bij het visschen met den ze gen in den polder heeft de pachter van het vischwater een edelkarper van pl.m. 16 pond gevangen. Over het geheel was de vangst zeer slecht. Bij den gemeente-veldwachter zijn inlichtingen te bekomen omtrent een op den weg gevonden grijs bont. Ottoland. De hofstede van de kinderen Jaap. Bos is uit de. hand verkocht aan den heer G. Korevaar. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte tijdens den dankstond voor het gewas bracht f 28,40 op, terwijl Zondag in een der collecte zakken een muntbiljet van f 10 gecollecteerd is. Nat. Crisis-Comité. Sliedrecht. Mej. J. van Wijngaarden ontving het prettige nieuws, dat zij met de onlang® door het Nat. Crisis Comité voor de radio gehouden prijsvraag een Simplex-cycloide gewonnen heeft. „Apollo". Sliedrecht. Het strijkorkest „Apollo" heeft wegens het geringe aantal leden haar repetities tijdelijk moeten staken. Sliedrecht. Hoog water: Donderdag 15 November 11.45; Vrijdag 16 November 12.30 uur. Inschrijving. Sliedrecht De N V. Bagger Mij. Boe Sc Kalis was laagste inschrijfster voor het onderhouden van de bodemdieptpn in de haven van Delfszijl over de jaren 1933> 1936—1937 voor f 48.440. Ijsbaan. Sliedrecht. De Sliedrechtsche IJsclub heeft reeds het terrein op Baanhoek on der water laten loopen. Landbouw Crisis Organisatie. Sliedrecht. De landbouw Crisis Organi satie te Den Haag heeft een nieuwe dis- trictsindeeling geinaakt, waardoor de oude districtscommissies na overdracht der werkzaamheden, vervallen. Sliedrecht ressorteert voortaan onder district 23, waarvan voorzitter is de heer F. A. v. d. Berg te Bl^kensgraaf, secretaris de heer K. Aantjes te Bleskensgraaf, bestuurslid voor Sliedrecht wordt de heer J. v. d. Berg Merwestr. 25. Zijn plaatsvervanger is de heer P. Prins Azn., G 67. Veertig jaar op zijn post! Streefkerk. De watermolenaar N. van Wijk heeft na ruim 40-jarigen trouwen dienst tegen 1 Januari eervol onlslag aan gevraagd. Met dezen watermolenaar gaat weder iemand van de oude garde #eg Ruim 40 jaren heeft hij de kleine molen bediend, zonder dat er oo't aan zijn werk zaamheden iets mankeerde; steeds was hij op zijn post, doch thans wordt hij, door dat zijn gezichtsvermogen te kort schiet, om zijn nachtdienst nog naar den eisen te kunnen waarnemen, gedwongen zijn functie neer te leggen. Wij hopen, dat hij een welverdienden rust tegemoet gaat. Begrafenis mevr. Streefland. Streefkerk. Maandagmiddag werd od de oude begraafplaats in het familiegraf bij gezet het stoffelijk overschot van mevr. A. M. A. Streefland—Poort, te Rotterdam. Mevr. Streefland was een dochter van wijlen Ds. Poort, hervormd prediken' ijj deze gemeente. Voor haar huwelijk trad mevr. Streefland op als leidster var de jongedochtersvereeniging en van de Zon dagsschool, terwijl zij jaren als organism het orgel in de Ned. Herv. Kerk bespeelde Ds. Th. Hettinga sprak op zeer waar- deerende wijze over de overledene. Hij bracht haar hulde voor de werkzaamiio- den, die een groot deel van baar leven in deze gemeente hebben ingenomen. Spr. wees erop, dat hier wel werd gedemon streerd, dat de gemeente ook den arbeid van de overledene zeer waardeerde, want een groote menigte had z'ch om de groe ve geschaard om de doode de laatste eer te bewijzen. Met woorden van troost aan de achtergelaten fam lie-betrekkingen be sloot de predikant zijn toespraak. Een broeder van de overledene dankte voor de belangstelling. Op de begraafplaats was mede aanwe zig de jongedochtersvereeniging. Bij den agent der arbeidsbemidde ling stonden deze week 26 werkzoekenden ingeschreven. Schietwedstrijd. Wijngaarden. Op den door het verband JDordrecbt" van den Bijz. Vriiw. Land storm op 10 Nov. te Dordrecht gehouden sch'etwedstrijd, .behaalden de afgevaar digden van de plaatselijke afd. alhier, met 194 punten den 3en korpsprijs, terwijl de heer P. Koorevaar Wzn. op de personeele baan met 99 punten beslag legde op den len prijs. Een frissche mond met witte tanden door Qq Nederlandsche Tandpasta „WATMJJNHARDT MAAKT IS GOED" DE LDONEN TE AMSTERDAM. De kroon gelast de herzlenir g B. en W. van Amsterdam zijn thans bij Kon. Besluit uitgenoodigd, om binnen 'n termijn van drie maanden, gerekend van af Maandag j.l. ter herziening van de loon- en salarisregelingen en andere re gelingen van de arbeidsvoorwaarden voor de gemeente-werklieden en ►ambtenaren, Tegelingen vast te stellen, in den zin als in hun voordracht van 25 September (die de raad heeft verworpen) aangegeven. FRAUDE OP GROOTE SCHAAL IN FRANKRIJK? Nieuwe onthullingen. Te Rouaan moet een nieuwe zwendel affaire, waarbij de Fransche staat en de gemeente Rouaan voor minstens 120 mil- lioen francs zouden rijn opgelicht, ontdekt zijn Reeds sinds tien jaren leverden de mer gelgroeven van Biessac, gelegen tusschen Rouaan en Havre, materiaal voor de ha venwerken van Rouaan en langs de bene- den-Seine. Deze werken, die voor de Fransche scheepvaart van kapitale betee- kenis zijn, maken deel uit van het uitge breide reguleeringsplan voor de Seine, waarvoor verschillende milliarden zijn uit getrokken en reeds honderden millioenen besteed. Naar het thans heet, heftien de groeven van Biessac, welker productie slechts be perkt is, in die jaren nan Waterstaat ministens vier keer zooveel mergel ver kocht, als zij hebben kunnen produceeren. Uiteraard konden dezq leveranties op papier alleen plaatshebben door mede- .pl chtigheid van opzichters en ingenieurs der Openbare Werken. Daarenboven zou bij dijken, kaden en bewallingen, waar- vbor in de aanbestedingsovereenkomst een beton-dikte van 25 c.M .was voorzien, vol staan zijn met beton%gen ter dikte van 12 a 15 c.M. Er moet reeds aan het licht zijn geko men. dat dommige ambtnaren commissies hebben aangenomen, die in één geval zelfs 12.000 francs per maand zwuden hebben bedragen. Omtrent het onderzoék, dat is ingesteld, is het diepste stilzwijgen bewaard, doch hetgeerniiettemin-is uitgelekt, beet de mee ning te wettigen, dat men te doen heeft met éen zaak, die nauwelijks voor de jongste schandalen onderdoet. DE AANSLAG TE MARSEILLE. Hongarije sluit het onderzoek. De Hongaarsche pdlit e-autoriteiten hebben het onderzoek in verband met den moordaanslag te Marseille gesloten, ten zij zich- andere, tot nu toe onbekende fei ten, mochten voordoen. In aansluiting h:eraan deelt de staats politie mede, dat direct na den aanslag een diepgaand onderzoek s ingesteld. Dit beeft zich ook uitgestrekt t4t die gevallen, waarom de Parijsche pol'tie, via liet mi nisterie van bui enlandsche zaken, of waarom het Joegoslavische gezantschap te Boedapest verzocht, "erscheiden hon derden- verhooren zijn afgenomen en 21 personen gearresteerd. In den loop van het onderzoek is rast- f 3500.- gevraagd als le Hypotheek op flink winkel pand; ruime overwaarde; liefst van particulier. Brieven, met condities, onder No. 2970, Bureau Schoonh. Courant. 25 cent* per advertentie van 6 regels. Elke regel meer 5 cent. (bij vooruitbetaling) Uitsluitend worden opgeno men advertentiën met dienst aanbiedingen, verkoop van 2e hands goederen, gevonden en verloren zaken. Worden voortaan in elk nummer geplaatst. TE KOOP: Singer Handnaaimachine met Kast, in prima staat, 20.—. J. C. TE HENNEPE - Nieuwpoort BIEDT ZICH AAN: Eenvoudig Huishoudster, op leeftijd; geringe vergoeding; liefst in een stad; bij ouden man of oude juffrouw, of 2 oude menscnen. Brieven, onder No. 2950, aan het Bureau van de Schoonh. Courant. GEVRAAGD: Heer vraagt ZIT-SLAAPKAMER met volledig pension. Brieven, met prijsopgave, onder No. 2960 aan het Bureau van ds Schoonbovensche Courant. gesteld, aldus het officieele bericht, dat geen der ondervraagden of gearresteerden iets uit te staan heeft met den aanslag. Ook is generlei bewijs verkregen, dat de moordenaar van koning Alexander, Wiada Georgief, ooit in Boedapest s gpweest Het politietoezicht op de in Hongarije wo nende Joegoslaven, die als Kroatische po litieke emigranten beschouwd kunnen worden, blijft gehandhaafd. MACEDONISCHE TERREUR. Honderdtal lijken ontdekt. De politie heeft in Macedonië een hon derdtal lijken ontdekt van personen, die door de Macedonische revolutionnaire or ganisatie zijn vermoord. Tot de slacht offers behooren ook êenige vrouwen en kinderen. GOUDA, 12 Nov. Coop. Tuini^rsvéree- niging Gouda en omstreken. Witlof 6 18,10, spruiten 9—11.90, boerenkool 1.40 2.20, spinazie 616 per 100 K.G.; peen 2.20—5 30, prei 70-2.10, selderij 50— 1.00, kroten 90—1 80 per 100 bos; andij vie 70—1.40. knolselderie 60—3.20, bloem kool 2—8.50, kropsla 70—150 per 100 stuks: boerekool 1625 cent per kist. ROTTERDAM, 12 November. B nnen- landsche granen. Haver f 6.50—6.90. Gerst f 6—6.40. Erwten kleine groene f 8.5010.10. Schokker-erwten f 10.50—12.10. Bruine boonen f 1112.10, alles per 100 k.g., op aan te wijzen losplaat^ ge leverd. y I ROTTERDAM, 12 November. Buiten- landsche grantfh, (Bericht vari de make laars Hagenbeek Yan der Schalk). Stemming prijshoudend. Rogge; 77-75 k g. Bahia Blanca aange komen f 8; 75-76 k.g. Hongaarsche dispo nibel f 7,95; 75-76 k.g. Hongaarsche ge denatureerd disponibel f 5,05. Gerst; 68-66 k.g. La plata disponibel f 124; 65-66 k.g. La plala aangekomen f 119 Yi\ Canada no. 3 d sponibel f 121; Canada no. 3 stoomend f 120; Chili dis ponibel f 121; Perzische d:sponibel f 112; 61-62 k.g. Donau d'sponibel f 118. Haver: Chili Hongking d sponibel f 7,20 54-55ik.g. Zu'd-Bussische dispon bel f 6,70 54 k.g. Ia Plata Clipped disponibel f 6.40. Mais per 2000 k.g. Gele La Plata aan gekomen f 103; gele I.a plata stoomend naar aankomst f 103 VilOS'/i: I.a plata Cinquant'ne disponibel f 108; Witte platte Afrikaansche no. 2 disponibel f 105; Gele platte Afrikaansche no. 4 stoomend f 108; Gele Afrikaansche no. 8 disponibel f 104 ROTTERDAM, 12 Nov. Voederkoeken (Bericht van de mak. Gebr. Krijger). In- landsche Voorslag Lijnkoeken loco f 6,45, Dec. lev. f 6,45, Jan.-Maart lev. f 6,45; id. Lijnkoekschilfers loco f 7,10; Dec. -lev. f 7,10; id. Grondjiootkoeken loco f 5,75, Nov.-Dec. lev. f' 5,75; id. Soyakoeken loco f 5,35, Nov.-Dec. lev. f 5,35; id. Soyft- schroot loco f 5,50, Nov.-Dec. lev. f 5,56; id. Cocoskoeken loco f 5,75, Nov.-Dec. lev. f 5,75; id. PalmpiUenkoeken loco 4,75; Nov.-Dec. lev. f 4,75; Noord-Amerikaan- sche lijnkoeken loco f 6,75; stoom, f 6,80, Dec lev. f 6,85; id. id. van N.-Amer. zaad merk SWG loco f 7,75, id. id. merk SK loco f 6,80, stoom, f 6,80: La Plata lijn koeken Nov. afl. f 7,10; Lijnzaadachilfers (Bombay) f 6,75, voor La Plata zaad loco f- 7, voor nazaad loco f 7,75; Grondnoot- scbilfers (Bombay) lichte loco f 6, extra l chte loco f 6.20, id. id. stoom f 6,15; Ma nilla Cocoskoeken SK loco f 5,80, stoom, f 5,80, andere Manilla's goede qual. loco f 5,50; Fransche Grondnootkoek extra blank loco f 7.50; La Plata id. stoom f 6,30; Oriental Soyaschroot geëxtraheerd loco f 5,75, alles per 100 k.g. en gedeelte lijk tweede hands. UTRECHT, 12 Nov. Pttardenmarkt. Aanvoer 300 paarden en veulens. De prij zen waren als volgt: weeldepaarden f 300 —350, werkpaarden f 150—225, oude paarden f 75—130, 1-jarige paarden f 120 —150, 2-jarige paarden f 175—225, jonge veulens f 60—10Q, hitten f 100 tot f 175. Handel kalm. ZWIJNDRECHT, 12 November. Groen ten- en Fruitveiling. Andijvie I 0.501.60, bloemkool I 4—9.30, idem II 1.50—3.50, alles per 100 stuks; boerenkool 2.10—3.30 per 100 K.G.; dru ven 11 per 100 pond; gele savoye kool 3.905.40, groene savo ye kool 2.104.70 per 100 stuks; knol selderij (1 bos van 5 st.) 1019, per 100 bos; kropsla 0.701.50 per 100 krop, kroten 11.50 per 100 K.G.; pieterselie 0.80—1.20, prei 2.10—3.20, per 100 bos, roode kool 3.40—6.20 per 100 stuks; sel derij 0.06—0 .10 per dozijn; natuur-so'na- zie 0.180.44 pc k'st; spru'ten le srt. 7—12; idem losse 2—6, per 100 K.G.; to rna'en A 24.00, G 12.50 per 100 pond; veldsla 0.10^0.18 per kist; uiten 2.10— 2.70, winterpeen 11.20, witlof I 1619, witlof II 6—11, witte kool 1.60—1.80, al les per 100 KG.; wortelen 2.406;50 per TX) bos; wortelen (af breekpeen 2 90— 4 60, spru len schoongem. 1113, beide rer 100 K.G. 21, Daar kwam bet fort in zicht. Een vierkant steenen gebouw, omgeven door een diepe gracht. De brug was opge haald, een schildwacht liep heen en weer Zonder zioh te overhaasten, reden «ie Hollanders naar «U poort. 22. De wacht zag toe. hoe de ruiters reid. De Ind aansehe gids wist b«e «rmetat- naderden. Toen ze vlakbij waren, e'srli'o j woord en de kapitein was zoo verstandig hij, dat ze het wachtwoord zouden ge- te zwii en en den Indiaan het woord ie ven. laten doen, terwijl hij zelf in achteloo*® 1 houding op zijn paard bleef zitten. KxoiAein De Wit wfts «p altes voorbe- I

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 4