SCHOONHOVENSCHE COURANT UITSLAG PRIJSVRAAG. ASPIRIN •net Oranjeband en Bayerkrula FeediUui ouden gebruikten Ar [4 i SCHOONHOVEN j Sportnieuws 2000 ^«”bSh1:.r,1,ng' 600 1,0. «43t NIMLAD VOOR ZUIDHOLLAN D EN UTRECHT S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN, HAVEN 25. Postrekening 13763. Telef. 20. Tel.-Adres: Vannooten. Vele inzendingen. 7 JACOB a.d. IJssel. DE DE TRAMLIJN GOUDA—SCHOON HOVEN. Advertenti elke regel plantfing 1 tentiën plaatst in „De Tot hij een go- de vertelde. op zich vereeniging schiedenis, de familieadverlenties in een apart blad, uitslagen verknopingen, regel matig prijsvragen uitschrijven, meer bui- tenlandsch nieuws, persoonsnamen voluit schrijven. Nu de prijzen. De eerste pi aan hem, de jrtentiën: 1-6 .1 meer hal ven worden •Uw he»' l deHik® Th. Nienhuis, voor- i Bond van Groo- St. en it GoudaAlphen .3 pleiter voor de "J!.T was, dat, de zaak van de tramlijn Gouda >onhoven aan de orde kwam, de heer De Bruyn verdwenen was. wat echter ge noemde heërcn niet belette, van verschil lende zijner argumenten voor de spoor lijn en tegen de autobussen een dankbaar gebruikt te maken. De beslissing van Ged. Staten volgt la ter. regels f 1.30 f 0.20; derde prijs. - Adver- gratis ge- Öorcu mer”. VOETBAL. WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. „Sportclub II” verliest met 1—0 van „Ammerstol De derde elftallens winnen met duhbele cij fers van „Bodegraven III”. Schoonhoven. De met zooveel spanning tegemoet geziene wedstrijd ^Ammerstol 1” AB.ONNÉ’S, die zich aan onze administratie opgeven voor de verzekering, zijn volgens de vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van sn bij O AA Golden bij verlies O AA Guldeta bij verlies 100 Gulden bij verlies AO Gulden bij verlies van overlijden. JW van hand of yoet, van een oog. 11/1/ van een daim. V/U een anderen vinger. ire vergadering van den ge- 3 belegd tegen Donderdag 22 nam. 2 uur. De agenda luidt van gerak. de heer G. B. Fortuijn en Haastrecht en Vligt, de heer bare Hemert tot Dingshof Verder de de heer Schreu- argumen- ten tegen de autobus en de daaruit voort vloeiende opheffing van de tramlijn ter tafel. Als een der voornaamste motieven daar vóór. word van de zijde van Ged. Staten medegedeeld, dat het college de moge^k- heid onder het oog wilde zien om van den spoorweg gebruik te maken voor den aanleg der provinciale wegen. Verder werd betoogd, dat op deze niou- ■we wegen het autoverkeer zoodanig zal toenemen, dat de behoefte aan de tram lijn daardoor veel minder zal worden. Aan de behoefte van het passagiersver- keer zou de AT.O. zich gaarne aanpas- een, door zooveel bussen te laten loopen, als noodig mocht blijken Burgemeester Nieuwen hui.sen drong •rop aan, dat. als de tramlijn onmogelijk te redden mocht zijn, deze in ieder geval niet zal worden opgoheven voordat men ‘en aanzien tan dat autoverkeer eenige ervaring heeft opgedaan. Even voordat deze zaak aan de orde Donker en Hagedoorn (secretaris) de Kamer van Koophandel te Gouda. De lieer Nieuwenhuisen. evenals andere burgemeesters en der brachjten de reeds bekende ten legen de autobus GF1EENTERAAD. Een openbare vergaderinj meenteraad is November, als volgt: 1. Vaststelling der raadsnotulen van 24 September en 8 October 1934; 2. Inge komen stukken; 3 Aanbieding van de ont- werp-gemeentebegrooting en diverse be- drijfsbegroot tegen, dienst 1935; 4. Ont werp wijzigingen der gemeentebegrooting dienst 1934: 5 Voorstbl van B. en W. tot verlaging der gasprijzen; 6. Voorstel van B ?n W. om machtiging beroep aan te teekenen tegen de aanslagen in de omzet belasting t.a. van gas. electriciteit, enz. 7. Voorstel, van B. en W. tot goedkeur ng van de rekening der Steuncommissie 1931 over het jaar 1933; 8. Adres van dhr. A. de Bruijn, met verzoek om vergunning buiten de gemeente te unogeri wonen, met voorstel van B. en W.; 9. Verzoeken om vermindering der huren van diverse ge- meente-eigendommen, met voorstel van B. en W.; 10. Voorstel van B. en W. tot on bewoonbaar verklaring van een woning; 11. verzoek van de ijsclub „Kunst en Ver maak’’ houdende verzoek de besclrkk ng te mogen hebben over de Groote Gracht, met voorstel van B .en W.; 12. Voorstel van B. en W inz. verhuring 5 den; 13. Adres van den Sch< schenschen bestuurdersbond, verzoek rtiedcwerking verbetering der positie van zen, met voorstel van B. en stel van B. en W. omtrent de politie-sa- larissen enz. 15. Adres van de reclame en propagawda-commissie (cr’s's-zilvercom- missie) om een bijdrage voor reclame doeleinden ten behoeve v.d. zilverindus- ttrie, met voorstel van B. en W. 16. Even- kwam. behandelde Ged. Staten Je kwes- tueel verder voorkomende zaken tie van den autobusdienst- waarbij mr. De Bruyn als 1’ spoorlijn optrad. Eigenaardig toen J- Schot Versphijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Prns bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 3. maanden 1.Ö5; p. post f 1.50. Met verzekering 15 cents meer De concessie aanvragen voor de autobusdiensten. In de Vrijdagmiddag gehouden zitting van Ged. Staten van Zuid-Holland werd gelegenheid gegeven tot het indienen van bezwaren tegen inwilliging van het ver zoek der N.V. A.T.O. tot instelling van autobusdiensten SchoonhovenGouda en SchoonhovenRotterdam v.v. Van deze gelegenheid maakten gebruik d© burgemeesters van. Schoonhoven, de heer A. M. Nieuwenhuisen; van Gouda, de heer E. G. Gaarlandt; van Bergam bacht en Ammerstol, de heer J. Kooiman; Groot-Ammers, Nieuwpoort en Lan- *on van waren aan wezig de heeren Herm. A. Schreuder Sr van irijs moet worden toegekend een plan heeft opgegeven dat ónmiddellijk wordt aanvaard en uit gevoerd. Hierbij doet zich de moeilijkheid voor dat aanspraak daarop kan maken van hen, die het loterijplan heeft noemd, maar ook een van hen, die •kleine advertenliën heeft opgegeven. Want hoewel dat voornemen reeds bij ons in voorbereiding was, w'llen we niette min het voor een prijs in aanmerking la ten komen. Daar nu de kleine adverten- tiën het eerste zijn ppgeno®en. komt het ons voor dat deze inzenders recht hebben op de eerste prijs. De tweede prijs komt dan toe aan hen die de loterij hebben genoemd; de derde prijs (een plan dat slechts na wijziging bruikbaar is) kan niet worden toegewe zen omdat zoodanig plan niet is ingeko men. We verleenen daarom den derden prijs aan een der inzenders van het voor stel tot uitbreiding der rubriek „Uit ons Regeeringshuis”. De vierde prijs een plan dat alleen wijziging geeft in een reeds bestaanden toestand komt toe aan een der inzen ders van het plan om bij het radiopro gramma te vermelden de golflengte, dat ook dadelijk wordt uifgevoerd. De winnaars der verschillende prijzen zijn: Eerste prijs tien gulden: H. HOL, Hal ve Maan, Schoonhoven. Tweede prijs, vijf gulden: SCHEP, Benschop No. 190. Derde prijs f 2,50: P. VAN KESTE- van gron- loonhoven- houdende te werlcenen tot de io van de werkloo- W. 14. Voor- levensi Ds. J. Hoekstra zeide in zijn openings woord, dat het 20 jaar geleden was, dat hij met het werk dezer vereeniging ken nis maakte, namelijk in het koloniêhuis „Filadelfia” te Vries (Gron.), waar de predikant zijn standplaats had- Da flüah- REN, Lopikerkapel 42. Vierde prijs f 2.50: P. KARREMAN, Laan 90, Nieuwerkerk a.d. IJssel. De bovenstaande rijzen zijn beden aan de winnaars toegezonden. „Sportclub II” is gestreden en ,.Am- merstol heeft met 1O gewonnen. Door dezen uitslag is de spanning in de le klas se van den Goudschen Voetbal Bond weei grooter geworden, want vijf vereeniginger aan de kop hebben resp. reeds 5 en 6 ver- liespuntep. en het is dus een duidelijk be wijs, dat de sterkte van de ploegen weinig uiteenloopt. Of hier de uitslag de juiste verhouding weergeeft, meenen wij in twij fel te moeten trekken. Als men het vsr- loop van den wedstrijd nagaat, dan zal voor een ieder duidelijk zijn, dat de uit slag 0—0 den s‘and beter had weergege ven; immers, beider doel verdediger» kwa men slechts enkele malen in actie, en het goede schot ontbrak daarbij ook nog, zoo- dat men niet veel gevaarlijks te zien ‘kreeg Zoo ook het doelpunt, dat ..Ammerstol” maakte, kwam niet uit een schot, want uM een scrimmage voor het „Sportclub'-doel belandde de bal tusschen de palen Beide partijen waren volkomen tegen elkander opgewassen en het aantal hoeTsc hoppen 55 bewijst dit. De wedstrijd zelf, heeft een uitstekend verioop gehad, enkele klei ne incidentjes uitgesloten, maar ,.Am- merstol” beeft ook in dezen wedstrijd wee» bewezen, dat men van goeden huize moet komen, om van hen te winnen. Want, bij het vertoonde spel van gistermiddag, ge- looven wij, dat wel geen enkele elftal van de le klasse G.V.B. daarin zal sla gen. Want „Sportclub II”, en dat moet nok gezegd worden, heeft een uitstekenden wedstrijd gespeeld en haar komt ook hulde toe voor het lofwaardig volhouden tot de laatste seconde. Voor de 4de klasse D, Afdeeling II. van den K.N.V.B., waren geen wedstrijden voor gisteren vastgesteld. Over de wedstrijden nog het volgende: „Ammerstol I"„Sportclub'II” 1—O. Beide partijen waren geheel compleet, toen scheidsrechter Van der Speld, van Gouda, den wedstrijd liet aanvangen „Sportclub" begon met den opgooi te win- nenen liet daardoor „Ammerstol" lege* den zon in aftrappen. Het begin deed al dadelijk veel goeds voor „Sportclub" «r- wachten, want enkele aanvallen werden goed opgezet, maar de afwerking liet te wenschen over. „Ammerstol” beantwoord de dit offensief met eenige krachtige aan vallen. maar ook hiei; wist de verdediging van Sportclub wel raad mee Het spel was reeds een kwartier oud, en veel be langrijks viel er nog niet te vermelden, want het spel speelde zich voor het mee- rendeel op de middenhelft af. Het eerste gevaarlijke moment ontstond voor het dool van ..Ammerstol", want bij een aanval van „Sportclubkroeg de linksbinnen do kans van den dag. maar inplaats van eoa kalm geplaatst balletje, schoot deze kei hard over het doel. Hier ontkwam „Am- merstol" aan een wis doelpunt. In deze periode geraakte ..Ammerstol" er eenige- zins uit, maar ondanks de meerderheid van „Sportclub", wisten de beide achter spelers steeds mot ferme trappen den bal op te ruimen. Toen het spel weer gelijk opging, wist „Ammerstol" de eerste hoek schop te forceeren. maar ook deze leverde geon succes op. hoewel doze op dit veld uiterst gevaarlijk zijn. ..Ammerstol" bestol er thans beter in te komen on vooral de middenhalf. die don geheelen wedstrijd eon uitstekende partij heeft gespeeld, stuw de steeds den aanval naar voren. Bijna ontstond een doelpunt voor „Ammerstol", loPn zij oen hoekschap cadeau kroeg De „Spor|c)ub"-doelverdediger kon den hal nog niet over de lat werken. Zoo verliep de eerste speelhelft, zonder dat een dec - u o- ,beu^“ oe<nen- j ^orden- -- Op onze prijsvraag omtrent aanvullin gen of wijzigingen, welke men in ons blad zou willen zien aangebracht, zijn vele ant woorden gekomen en we kunnen de le zers, die zich de moeite gegeven hebben om ons in te lichten omtrent hunne ver- "iangens, daarvoor erkentelijk zijn. We zullen heronder opgeven de groe pen van ingekomen wenken in de volg orde van het aantal. Dat wil dus zeggen dat de groep, welke we het eerste noe men, dc meeste inzendingen heeft. De meeste wenschen zijn geuit voor het opnemen van de uitslagen der staats- loterij. We hebben zelf dit natuurlijk ook ver scheidene malen overwogen, maar er zijn groote moeilijkheden. Het is, daar ons blad vroeg gedrukt moet worden, niet mo gelijk nog op te nemen de uitslag van den dag. wtiarop de courant ulkomt. Verder moeten we in de meeste gevallen de uit slagen van twee dagen plaatsen, hetgeen in de laatste klassen beteekent telkens ruim twee kolom, wat bij ons chronisch gebrek aan ruimte zeer bezwaarlijk is. Nu echter er zoovele wenschen zijn ge komen om die uitslagen in ons blad op te nemen, zullen we toch daartoe over gaan. De tweede gropp is die, welke opgaf het opnemon van kleine advertent :ën. Het toeval wilde dat we hiermede zelf reeds in voorbereiding waren, zoodat opname daarvan direct geschiedde. Dan volgen de groepen van: uitbreiding Kamerverslagen, opnemen van een Vra- genbus, het vermelden van het belangrijk ste nieuws op de voorpagina, verschalen de opgaven van burgerlijke stand, dam- en schaakrubriek, radiodokter. vermelden van de golflengte bij het radio-program- ma, effectennoteeringen. meer voetbal- uislagen, minder voetbaluitslagen, arti kelen over eerste hulp bij ongelukken, marktberichten, waterstanden, een groot aantal inzendingen, waarvan er elk één afzonderlijke wensch had en d e we niet alle kunnen vermelden. We zullen er en kele van noemen: een vaderlandsche ge- BAZAAR R.-K. ARMBESTUUR. Rappe en hulpvaardige handen hebben in korten tijd aan de groot*» zaal van het R.-K. vereenigingsgebouw in de Koestraat een buitengewoon gezellig aanzien gege ven. Er is «namelijk een bazaar ingericht ten balei van het R.-K. Par. Armbestuur. Zaterdagmiddag, om vier uur, heeft de burgemeester dezen bazaar geopend. IIii deed dat, zoo zei de heer Nieuwenhuisen. met gemengde gevoelens. Spr. had name lijk groote waardeering voor het schoons werk van het comité, dat dezen bazaar or ganiseerde. maar betreurde daarnaast. dat de nood der tijden dat noodig had ge maakt Spr. wees op het gebrek, dat in vele gezinnen heerscht. Onze geschiedenis zoo zei hij. kent vele groote helden, maar ook thans vallen helden op te merken: d:,t zijn de mannen en vrouwen, die ge bukt gaande onder het levensleed. hun uiterste krachten inspannen om het hoofd boven water te houden. Van harte hoopte spr., dat de poging, die hier wordt ge daan om dat leed wat te verzachten, zou mogen slagen, en dat de moeite rijkelijk zou worden beloond. Mej. M van den Braak, de presidente van het dames-comité Liefdewerk „De jt.llo Armen’’, dat tot dezen bazaar het initiatief had genomen, bracht den bur gemeester dank voor diens komst en voor zijn waardeerendp woorden. Spr. wist, dat het comité een zware taak op zich had genomen, aangezien er reeds zooveel wordt gevraagd, maar zij rekende op da offervaardigheid der Schoonhovenaren. Bij deze woorden sloot pastoor Albers zich .gaarne aan. Ook deze dankte den burgemeester voor diens openingswoord Hij toont zich, aldus spr.. een waar bur gervader. ook voor de katholieke gemeon- ‘enaren. Spr. hoopte, dat dit voorbeeld van don burgemeester ook door de ntet- katholieke ingezetenen zou worden ge volgd en dat de bazaar e>en mooi bedrag in de kas van het armbestuur zou bren gen. Hartelijk dankte spry de dames on heeron, die aan dezen mopien arbeid me dewerkten Als voorzitter van de St. Jozefsveree- niging trad de heer A. Ponsioen naar vo ren en vertelde, hoe het damescomité de ze taak op zich had genomen en dat spre kers vereeniging daaraan gaarne had meegewerkt. Met grooten ijver was er nu gewerkt om een bazaar tot stand te bren gen, die op alle bezoekers een onweor- staanbaren invloed zou uitoefenen, zoover dankte spr. allen hartelijk en hoopte, dat ook het verdere werk, de ver koop zelve zou slagen. Nog sprak de hr. J. zitter der afd. van den te Gezinnen. Deze herinnerde aan Martinns, die zijn mantel doorsneed de helft ervan weggaf. Zoo deed ook ge noemde afdeeling; zjj had nog f 20 in kas en daarvan schonk spr. de helft aan het comité als eerste bate van den bazaar. Deze was daarmede geopend. Op dit vroege middaguur was het er nog vrij stil, doch allengs nam de drukte tqe en vooral Zaterdagavond, zoowel als Zon dagmiddag en -avond trokken de velerlei aardige en afwisselende attracties, als touwtrekken, rikketik, hengelsport, sjoel bakken, grabbelen, kegelen enz. veel lief hebbers. Zoo is er ook veel animo voor de welriekende oliebollen die men er, versch uit de pan voor zich ziet neerleg gen en eveneens vindt een tentje met al lerlei handwerken, keurig uitgevoerd door den naaikrans, flinken aftrek. Het ge bruikelijke koekdraaien ontbreekt ook hier niet en op hot tooneel is een vroo- lijk theater ingericht. Natuurlijk ontbreekt de muziek niet. Alles bijeen is het er een gezellige boel. Vanavond is de bazaar nog tot 12 uur ge opend; men verzuime niet, er een kijkje te gaan nemen. barmhartigheid. Wij welpn allen, dat de maatschappij veel wrakken telt, veel mislukten, men- schen, die nergens meer voor deugen maar niet allen weten we. wat er in het werk gesteld wordt, om die ongelukkigon uit huri ellende omhoog te helpen tot een beter levensplan. Welk een opoffering, en moeite hiervoor noodig is. welke groote financieel© offers en inspanning vereischt worden, is ons ge toond in de film ..Barmhartigheid", welke de vereeniging ..Het Hoogeland die zich ten doel stelt de schipbreukelingen op de levenszee in veilige haven te brengen, Vrijdagavond in de Nutezaai draaide. ting „Het Hoogeland" is een christelijke beweging. De vereeniging heeft een intern kerkelijk karakter. Het is heerlijk elkaar op deze manier de hand te kunnen reiken over de hooge muren van de kerk heen. De film gaf een kijkje in het interieur en de levenswijze in het koloniêhuis te Beekbergen, waar d© zwervers en ontsla gen gevangenen zich nuttig kunnen ma ken en allerlei beroepen uitoefenen. Wor den zij ontslagen, dan laat men hen niet aan hun lot over, maar de vereeniging houdt zich met hen bezig, tot ze een werk kring hebben gevonden. Verder werd vertoond de teraardebe stelling van de Koningin-Moeder en Prins Hendrik. Hierbij bleek, dat de Prins se dert 1902 beschermheer was van 4e veree niging „Het Hoogeland", welk© in 700 gemeenten ’n ons land afdeelingen heeft Daar Ds. J. H. Gunning verhinderd was het slotwoord t© spreken, deed Ds. J. Hoekstra dit. Spr. herinnerde aan het woord van den spreukendichter: „Als er geen hout is, gaat het vuur uit”. Het vuur van liefde en barmhartigheid van „Het Hoogeland" moet telkens nieuw voedsel hebben, om daardoor in staat te zijn het vuur van hartstocht Pn zonde te dooven. Na het zingen van „Gelijk het gras is ons kortstondig leven", ging spr. voor in dankgebed. Dezen avond traden 15 leden tot het 3- cents fonds, zooals de plaatselijke afdee lingen van „Het Hoogeland" genoemd woia den, toe. ST. NICOLAAS IN SCHOONHOVEN. In drommen stroomde Zaterdagmid dag de jeugd naar het Station om daar de komst af te wachten van St. Nicolaas. Doorgaans bracht de goede bisschop zijn jaarlijksch bezoek aan onze stad per boot, doch ditmaal maakte hij daartoe van den trein gebruik, vreezende wellicht, dat het de laatste keer zou zijn, dat hij dit ver voermiddel tot zijn beschikking zou heb ben. Een blij gejuisch klonk op, toen de trein binnenreed en tegelijkertijd de schimmel van den Sint werd voorgereden want deze keer zou de hooge gast niel per auto, doch te paard door onze stra ten rijden. D^t was een nieuwe attractie, die nog grooter werd, doordat aan weers zijden drie kabouters het dier, dat ove rigens door den zwarten knecht zorgvul dig bij den kop werd geleid, bij de teugels hielden. T.A.V.E.NU. zette aan deze blijde in- comsle weer grooteren luister bij; het verwelkomde den kindervriend met „Zie ginds komt de stoomboot". Na een flinken en welkompn regen van pinda's en pepernoten trok Sinterklaas, met zijn vroolijk en talrijk gevolg de stad binnen en maakte er voorafgegaan door de muziek, een grooten rondgang, waarbij hij hier en daar met milde hand zijn ver snaperingen en klein speelgoed liet rond strooien onder de vele toeschouwers langs zijn weg. .v De tbcht werd onderbroken voor een bezoek aan dp woning van den burge meester. waar het fanfarecorps een extra nummer ten beste gaf. Het was als altijd voor de kinderen een prettige middag. DE IJSCLUB. Het bestuur van de ijsclub „Kunst en Vermaak" is erin geslaagd, de Waard aan de Lek van den pachter te huren. Zoodra de waterstand zich daartoe leent, zal dit terrein onder water worden gezet, zoodat de club mag hopen, bij vorst spoe dig over een goede baan le beschikken. Inmiddels heeft het bestuur zich ook tot B. en W. gewend met het verzoek om, in dien de Groote Gracht in don as. winter geschikt mocht worden voor de ijssport, ook over dat water de beschikking te krij gen en wel zoodanig, dat het bestuur niet-betalend publiek van de baan zal kunnen weren. VERLOTING. Zaterdag heeft de trekking plaats ge had van de verloting, georganiseerd door het nieuwe gem. zangkoor „Streven naar Kunst". In de advertentie van dit num- mér vindt men den uitslag vermeld. ACHT BLADZIJDEN MAANDAG 19 NOVEMBER 1934 66e JAARGANQ.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 1