m, DE HOLLANDSCME K \PERS. a HU jLandb^^ e teeltJ DE ROMMELKAMER '1^ SEINLICHT Wat geefTde RadiöTj jIngezonden Stukken Plaatselijk Nieuws Predikbeurten Loop der bevolking MAANDAG 18 NOVEMBER 1934 de verdedig ng van zijn voorstel terecht jp, dat uu jaarlijks millioenen naar het buitenland gaan (sweepstakes), er dus groote beh oefte is aan uitbreiding onzer Staatsloterij. Mr. J o e k e s(V.D.) bleek dit stand punt te deeien, doch hij vond de huidige politieke omstandigheden niet gunstig voor aanneming van het voorstel, wijl het kabinet de zaak niet voor zijn rekening kan nemen, 'ien duidelijkste werd d t feit gedemonstreerd door de heeren Smeenk (A.R.) en Zandt, (S.G.) d e tegen het denkbeeld opponeerden om godsdienstige redenen. Het voorstel werd dan ook verworpen met 492U stemmen. Het regeeringsvoor- stel om te verbieden dat particuliere lo terijen trekken op de loten der staatslo terij. werd aangenomen met 57 tegen 11 Bij de begrootiug van buitenlandsche zaken, welke hierna aan de orde kwam, hadden de communisten een onaangenaam uurtje. Er werd gesproken over het toe treden van Rusland tot den Volkenbond. De heer Sneevliet (Rev. Soc.) zeide dat Rusland, dat zich onlangs immers bij Génève als vr end heeft aangemeld, ter wijl de machthebbers van dat land nog niet zoo lang geleden geen termen konden vinden om hun minachting te uiten ten aanzien van „arbeidersvijandige invloe den" uit de Volkenbond. Ook de heer Vliegen (S.D.) wees den heer Wijnkoop op zekere „inconse quenties", een rede-Wijnkoop voorlezend uit 't vorige jaar en die droop van af schuw van Genève. De heer Van D ij k (A R.) kwam als zijn meening uiten, dat men niet moet denken, dat de Sovjets ineens met de „ka pitalistische wereld" goede maatjes zijn geworden. Spr. zag in bet vriendelijk-doen te Genève niet anders dan een tijdelijk verschijnsel, dat zal ophouden zoodra de Sovjets zich innerlijk steviger weten. Als dat in orde is, zullen ze des te harder gaan stoken ter ontketening van de we reldrevolutie. Daarom was spr. 't eens met de regeering, die de toelating van Rusland tot den Volkenbond heeft willen tegenhouden. En hij werd in deze ge steund door de heeren Snoeck Hen- k«m»ni (G.H.) en Bongaerta (R. Laatstgenoemde leden ze:den nog, dat zij gaarne hadden gezien, dat onze dele gatie zich niet slechts bepaald had tot het adhaesie-betuigen met de rede van den Zwitserschen gedelegeerde Motta (die im mers een scherpe rede hield tegpn de op neming van Rusland in den Volkerfbond) maar een „eigen geluid" had laten hoo- ren. 1 Was een goede gelegenheid ge weest zei de heer Henkemans om te laten vernemen, dat God's wil boven al les moet worden gehoorzaamd en men niet kan samenwerken met volkeren, die een „minimum van overeenstemming mot de anderen inzake zedelijkheid en moraal missen. De heer Vliegen betreurde echter de houding van Nederland. want hij zag in de toetreding van Rusland wel degelijk een versteviging van den vrede. Hij ging in tegen de woorden van mr. Westerman die de „comedie" van Genéve hoe eer hoe liever den rug toegedraaid wilde z:en, van wege de vele mislukkingen. De afgevaar digde toonde geloof in Genéve en verklaar de in de eerste jaren geen oorlog mogelijk te achten. Hij waarschuwde tegen eon angst, als zelfs door sommige vredepro- pagandisten wordt gevoed door hun ge roep, dat er binnenkort vreeselijke dingen gaan gebeuren. Er kwamen nog andere zaken op het tapijt, o.a. België. De lieer Vliegen vond, dat de verhouding maar amper be ter geworden is, men gaat nog maar steeds door met allerhande „plagerijen" betreffende de Zeeuwsche wateren. Hij en de heer Van D ij k roerden de woorden I aan, door Baldwin in Juni j.l. gesproken over Engelands grenzen, die aan den Rijn zouden liggen. Eerstgenoemde repte spot tend van een „geweldige geografische ver gissing", doqh de ander nam de kwestie ernstiger op en zei, dat het gebeurde doet zien hoe dqjicaat onze positie is en hoe noodig daardoor een flinke weermacht mag worden genoemd. Hij drong verder nog aan op reglementeering der particu liere wapenindustrie. Mapoor Schaepman (R.K) drong san op een doelmatiger werkende pers dienst. terwijl de heer Sneevliet nog had geklaagd over de ..geheimzinnigheid" aan buitenlandsche zaken. Ook de hoer Vliegen vond, dat de minister wel heel wat openhartiger in men g opz cht kon zijn en beter had gedaan inzake Rusland eerst de vaste Kamercommissie eens te I raadplegen UITPLANTING VAN 50.000 RH0D0- I DENDRONS. De regeering' heeft ten aanzien van de plantenvoorraden. welke zij ter saneering van de boom- en planlenkweekerijen in koopt. te kiezen of zij ze wil doen vernie tigen of ze ter beschikking stellen van vereenigingen, welke natuurbescherming De* stichting Het Geldersch Landschap 1 zal de beschikking krijgen over 50.000 ïtoododQDÜronplaxiLen. teneinde deze op 1 het landgoed „Warnsborn" te Arnhem uit te planten Ze zullen worden bestemd voor randbe- planting ter omzooming van de voor naamste wegen en verder in de omgeving van het hotel worden uitgezet. DE STEUN AAN DE GRIENDCULTUUR. Snijteen, 2- en 3-jarig p«w««. Met het oog op de vele publieke veilin gen van griend- en teengewassen, welke in November plaats zullen hebben, deelt de Regeeringscommissaris voor den Ak kerbouw en de Veehouderij in aansluiting op de persberichten inzake de steunver lening aan 4-jarige griendgewassen me de, dat, hoewel de wijze van steunverlee- ning voor de andere griendgewassen nog niet volledig kan worden bekend gemaakt, belanghebbenden toch kunnen rekenen op een steun, welke gelijk is aan het bedrag, dat voor den oogst 19331934 aan snij-, schil- en hoepelsteun werd uitj^keerd. Ten aanzien van de één-jarige snijteen van oogst 19341935 kan thans reeds worden medegedeeld, dat eenzelfde steun regeling zal geldpn als voor den oogst 1933—1934. De cultures, welke in kenne lijke staat van verwaarloozing verkeerèn en niet in aanmerking zullen komen voor een bijdrage in de kosten van het schoon houden, welke door de Nederlandsche Ak- kerhouwcentrale als liquidatrice van de Nederlandsche Griend- en Rietcentrale wordt uitgekeerd, zullen voor de voor melde snijsteun worden uitgesloten. Voor éénjarige griendgewassen. die overeenkomstig de door de Nederland sche Griend- en Rietcentrale gegeven voor schriften en onder haar controle in 1934 werden schoongehouden. zullen de volgen de bijdragen in deze kosten worden ver leend: a) voor éénjarig teen- en griendbout ge wied bij een plantafstand der cultuur van 50 x 20 c M of minder f 15 per H A. b) voor éénjarig teen- en griendhout, gewied in alle andere gevallen f 10 per HA. c) voor éénjarig teen- en griendhout, ge hakt, geschoffeld of geploegd f 30 per HA. Deze bijdragen zullen alleen gelden voor perceelen, die vóór 15 November werden aangegeven bij de voohmelde Centrale en waarvan het schoonmaken op uiterlijk 1 December 1934 ten genoegen van de Cen trale is beëindigd. De betaling geschiedt door de Ned. Ak- kerbou weent rale, Bezuidenhout 15. '«-Gra ven liage. STEUNVERLEENING RIETCULTUUR Voor de steun verleen ing aan de riet cultuur. oogst 1934—1935 zullen' de vol gende steunmaatregelen in uitvoering ko men, ofider door de Akkerbouw te maken voorwaarden: Matriet. Gelegenheid zal worden ge boden tot levering van 40 der produc tie matriet, oogst 19341935 voor een prijs van 20 cent per bos. franco voor den wal, aan te wijzen opslagplaats, on der aftrek van 1 cent per bos voor kosten van opslaan. D e k r i e t. Gelegenheid zal worden ge boden tot levering van 25 der produc tie. Ie soort dekriet oogst 1934—1985 voor een prijs van f 3.50 per Vim. franco voor den wal, aan te wijzen opslagplaats. De bosjes moeten een banddikte hebben van 32,33 c.M. Blad riet steun zal worden verleend tot een bedrag van f 12 50 per H A. voor het snijden, schoonmaken en zuiveren der door de Ned. Akkerbouwcentrale aan te wijzen bladrietvelden. STEUNVERLEENING HAKGRIEND. De regeeringscommissaris voor steun- verleeniug aan akkerbouw en veehouderij maakt bekend, dat steun voor 4-jarige griendgewassen, oogst 19341935, zal worden verleend, onder door de Ned. Ak kerbouw Centrale nog nader te bepalefl voorwaarden, langs de lijnen die voor de oogst 1933—1934 hebben gegolden, met dien verstande, dat de toen geldende bij drage thans 10 lager zal worden ge steld en zal bedragen als volgt: To; een maximum voor klasse prima van f 80 per HA.; tot oen maximum voor klasse I van f 65 per H.A.: tot een maxi mum voor klasse II van f 50 per H.A.: tot een maximum voor klasse III van f 35 per H.A. Uitkeering zal wederojn geschieden voor 50 aan den bewerker van de ge wassen. In verband hiermee kunnen de verkno pingen thans voortgang hebben en zal de klasse indeeling zoo spoedig mogelijk wor den bekend gemaakt. AARDAPPELVLOKKEN. In de momorie van antwoord over de begrooting van econmische zaken ver klaart de minister, dta de vraag of het gewenscht is. fabrieken op te richten, die aardappel vlokken produoeeren, zijn aandacht heeft. Nagegaan wordt, of het ge wenscht is met de bereiding van dit pro duct op beseheiden schaal een proef te nemen. Verwacht wordt, dat een resul taat ten gunste van het produoeeren van aard appel vlokken niet gemakkelijk zal zijn. te bereiken TUBERCULEUS RUNDVEE. Leveringsvoorwaarden. Voor de aan de Ned. V3©houderijcen- I trale te leveren aan tuberculose of para- bjdende, vrouwelijk* runde- ren. geldt onder meer de bepaling, dat de ze levering slechts zal kunnen geschieden, indien de eigenaar van het rund in kwes tie lid ia van een door de centrale erken de ot-ganisatie voor rundertuberculose-be- strijding. Het bestuur dezer centrale stelt zich hierbij op het standpunt, dat de organisa ties, welke in verband met de vorige vee- afname, reeds vóór 1 Maart 1934 werden erkend, ook ten aanzien van de nu plaats gehad hebbende levering als erkend wor den aangemerkt. Daarbij zal echter tevens aan voor kort opgerichte organisaties, alsmede aa orga nisaties welke hun aanvrage tot erkenning de vorige maal te laat hebben ingediend, alsnog gelegenheid worden geboden de be doelde erkenning te verwerven, mits de aanvrage voor 1 December bij de Ned. Vee houderij-centrale, le v. d. Boschstraat 1 's-Gravenbage. wordt ingediend en verge zeld is van het reglement van de organisa tie in kwestie van de betreffende instruc tie voor den dierenar-s en van een opga ve van het aantal veehouders, dat bij de ze organisatie is aangesloten, alsmede van het aantal stuks rundvee, dat volgens glo bale berekening aan deze veehouders toe behoort. Kijk Uw rommelkamer na. Ruim op wal gjj af gekeurd hebt. Bewaar die sta-in-de-weg's niet! Verkoop ze door Voor één kwartje! LEVERING VAN RUNDVEE. De Ned. Veehouderijcentrale geeft in de week van 2 tot 8 December op de.onder staande plaatsen gelegenheid om runderen in de gevraagde soorten aan te bieden. Maandag 3 December te Gorinchem van 8—10 uur bij De Korver; en te Tiel van 8 10 uur aan het abattoir. Dinsdag 4 December te Rotterdam van 810 uur op de veemarkt. Woensdag 5 December te 's-Hertogen- bosch van 810 uur op de veemarkt. Donderdag 6 December te Gouda van 8 10 uur op de veemarkt. Vrijdag 7 December te Leiden van 810' uur op de veemarkt; en te Utrecht van 8 10 uur op de veemarkt Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangifteka^rten, welke verkrijgbaar zijn bij do districtssecretnrisspp der Ge- westel ijke Landbouvj-Crisis-Orga n isaties, Zaterdag 24 November 1934 vóór zijn ingezonden bij de Gewestelijke Land bouw-Crisis-Organisaties, waarpnder de betrokken veehouders ressorteeren. Voor de overneming van ale aangebo den dieren op alle bovengenoemde plaat sen kan niet worden ingestaan, aangezien van vorige weken leveringen moesten wor den verschoven tengevolge van het groote aanbod. WAAROM TOCH DIT ALLES? Met een zucht vraag ik mij af. en ze ker velen met mij. waarom de voorgeno men filmvoorstelling, waar zou worden vertoond: Opening Staten-Gencraal, défi lé stadion, eqz„ waarbij tienduizenden be langstellenden aanwezig waren, die in vele gemeenten bij herhaling zijn gege ven. te Bleskensgraaf door B en W. is geweigerd, met als eenige reden: wij ach ten het niet noodig! Ja, waarom toch? Ik ben er van overtuigd, en roep de ge- heele gemeente tot getuige, altijd het ge zag te hebben hoog gehouden, ja voor al les orde en tucht op den voorgrond te I Dinsdag 20 November. Hilversum. 3015 M A.V.R.O. 8—9 Gra- mofoon; 910 Concert door 't Ens. Rent meester; 10—10.15 Morgenwijding; 10.15 —10.30 Gramofoon; 10.30—11 Concert dóór het Ensemble Rentmeester: 11—12 Kook- en Bakpraatje; 113012 Gramo foon; 122 Concert door het Omroep-Or- kest en Gramofoon; 2—3 Viool-recital en Gramofoon; 3—4 Knipcursus; 4.15—4.30 Gramofoon: 4305 Radio Kinderkoor zang; 55.30 Verhalen voor kleinere kiu- deren door Mevr. Ant. van Dijk; V.P R O. 5.30 uur Bijbelvertellingen door Ds. B. J. Aris, 12de vertelling; A.V.R.O. 66 55 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest; 6.557.30 Kamermuziek door bet Prager Strijkkwartet; 7308 Engelsche les voor beginners; 8—8.05 Nieuwsberichten. 805 9.30 Een nieuwe Nederlandsche Indus trie gevestigd te Hilversum; 9 3010 Op voering van „Ann en Harold" (vervolg); 1011 Concert door het Omroep-Orkest, 11—11.10 Nieuwsberichten; 11.10-12 Dansmuziek door het Nederlands Orkest „Ormenda". Hulzen. 1875 M. K.R.O 8—9.15 Concert, 10—10.30 Gramofoon; 1030-11 Muziekuit- zending voor fabrieken; 1111.30 Gramo foon; 1130—12 3Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin, 12.152 Gramofoon; 23 Vrouwenuurtje; 3—4 Modecursus H.I.R.O. 4 uur Uitzending voor den Alg Ned. Vrouwen Vredebond: 4.35 uur Uitzending voor de Ned. Vereen van Spiritisten „Harmonia"; K.R.O. 510 6 Gramofoon; 66.40 Goneert door het KRO-Orkest. 6.407 Cursus Esperanto; 7.157.35 „De corporatieve ordening in de praktyk" door Dr. J. A. M. van Staay. 7.Si8 Concert door het KiLO.-Kamer- Orkest: 8—8.05 Nieuwsberichten; 8.05 8.15 Concert door het K.R.O.-Kamer-Or- kest; 8.158.45 Interview van de Uiver- bemanning door A. Viruly; 8 45905 Piano-recital; 9.05—0 15 De nieuwe kunst ijsbaan in Amsterdam. 9 15—10 Concert door het KR O -Orkest; 10—10.10 Piano recital: 10-10 30 Gramofoen: 10 30—10.35 Nieuwsberichten: 10.3511 Gramofoon,; 1112 Concert door de K R O.-Boys. Woensdag 21 November. Hilversum. V.A.R.A. 8 uur Gn Hilversum. 3015 M V.A.R.A. 8 uur Gra- mofoon; 9.30 uur Onze Keuken; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.P.R.O. 10.15 uur Uitzending voor de arbeiders io de Continubedrijven; 12 uur Gramofoon, 1*15 uur Concert door de Zonnekloppers, 12.45 uur Concert door de flierefluiters; 1.15 uur Concert door de Zonekloppers, 1.30 uur Concert door de Flierefluiters, 1.45 uur Concert door de Zonnekloppers, 2.15 uur Knipcursus, 3 uur Voor de Kin deren. 5.15 uur Gonoert door het XX-En- semble; 5.45 uur Concert door Strijkorkest: 6 uur Sportuitzending. 6 30 uur Concert door Strijkorkest. R.V.U. 6.30 uur Dr. Th. van Schelven over: „Moeilijkheden met kinderenV.A.R-A. 7 uur Opvoering van „Schakels"; 8 uur S.O.S.-berichten; 803 uur Zang eD Saxofoon; 8.30 uur Hulde aan de Uiver. Programma naar aanleiding van de heden verwachte terugkomst in Nederland van Parmentier, Moll, Prins en Van Bruggen. Bijzonderheden van dit programma vast te stellen op den dag zel ve; 10 uur Nieuwsberichten en Varia, 10.15 uur Orgelspel; 10.30 uur Concert door de Notenkrakers, 11.15 uur Gramo foon. Huizen. 1875 M. N.C.R.V. 8-8.15 Schrift lezing; 8.159.30 Gramofoon; 1030- 11 Morgendienst door Ds. D. Ringnalfla Jr.; 1112 Harmoniumbespeling; 12.15— 12 30 Gramofoon; 12.302 Concert door het Amsterdamsch Kamermuziek-Kwar- tet: 2 uur Reportage aankomst van <te „Uiver. (Wijzigingen voorbehouden); 2— 3 Gramofoon (facultatief); 33.45 Orgel bespeling; 45 We bouwen „De Uiver" Spreker H. J Steinvoort; 5—6 Kinder uurtje; 6—6.30 Landbouwhalfuurtje. Spre ker; P Tillema over: „Kaasgebreken", 6.307 Onderwijsfonds voor de Schoep vaart; 7pl.m. 7.15 Nieuwsberichten; pl m. 7.15—7.30 Gramofoon; 7.90—8 Tech nische lezingen (XI). „Het schilderen met olieverf" door A. Hulsbergen; 8—9 „Ors Offeruur". Sprekers: Mr. A. v. d Deurs, Ds. D. A. v. d. Bosch, en Concert door hst NC.RV.-Klein-Orkest. Alt en Bas; 9— 915 Gramofoon: 9.15—11 Concert door het N.C.R.V.-Klein-Orkest; 10 uur Nieuws- berichten en Gramofoon; 11—1130 Grar hebben geplaatst, soms tot eigen financi- eele schade. Is het niet tergend, wanneer iemand zijn best doet. om zich door dezen moeilijken tijd heen te werken, om dan inplaats van de behulpzame hand te worden geboden, wordt tegengewerkt en als een kind wordt behandeld, ja haast als een hond, die zieltogend opkijkt naar de zweep van zijn harde meester? Och wat ik u vragen mag. zie toch niet uit de hoogte neer op den kleinen man, die toch ook reden van beslaan heeft, en ook reeds honderden ,bolastingpenninkjes aan de gemeente heeft betaald, als die er niet op tijd zijn, krijgt men al gauw iets met „Uit naam der Koningin" maar hem wordt niet de gelegenheid geboden bet te verdienen op een eerlijke wijz.e Ja, waarom toch dit alles? Denk toch s v p. niet. ik ben machtig, ik heb vele goederen op aarde, wat kan mij deren We zijn toch menschen van gelijke beweging en de dagen kunnen ko men, waarvan we zullen zeggen, ik heb geen lust aan dezelven. Ja ik acht toch dat mijn zaak. die voor enkele jaren duizenden guldens heeft ge kost en het geld in de gemeente brengt door onderhoud, enz toch zeker wel re den van bestaan heeft en nu wordt die nog minder geacht dan een straa'muzi kant, want die komen in onze gemeente legio en krijgen wel toestemming. Voor en kele weken werden psalmen uitgebazuind. Zoolang dat ieder weldenkend mensch zich zal hebben geërgerd, door ren draai orgel, op een oude vrachtwagen. Is het niet teekenend? Waarom toch dit alles? De Zondagssluiting, waardoor onze in komsten sterk zijn verminderd, hebben wij geduldig gedragen, maar wat wordt er nu tegenover geplaatst? We mogen toch niet verwachten, dat ons college persoon lijk tegenover iemand staat, en een gezin in den grond wil zien steunlokaal brengen? Waarom toch dit alles? Ik wil een voorbeeld er meer, hoe het met de vorige film is gegaan. Dinsdagmorgen den burgemeester telefonisch toestemming gevraagd. Ant woord: Ik moet eerst met de wethouders spreken, dus kom morgen op het gemeen tehuis. Ik ga Woensdagmorgen 10.30 naar het gemeentehuis, krijgt ten antwoord: ik heb er nog niet over gesproken, dus kqm over een half uur maar eens terug- Ik natuurlijk weer naar huis. 11.15 uur ik weer naar het gemeentehuis en krijg dan eindelijk toestemming met bijzondere voor waarden. En dat voor een flinj van ssn iaar uur. Waar on toch dit alles? Ja met huivering gaat men iets vragen telkens met de gedachte, wat zal het nu weer zijn en blijkt weer, gelijk Pslam 116 Vers 3, zoo duidelijk weergeeft, da; het gedaan verzoek niet doordringt en niet wordt gevoeld dat daar iemand om brood komt vragen. Is het niet de revolutie bevorderen, in plaats van die te beteugelen. Van die be teugeling ben in zelf eep voorstander, want orde en rust verhoogt een volk. Ik ben er ook van overtuigd, als iets niet door de beugel kan. ik het zeker niet zal toelaten, al zie ik ook mijn inkomsten verminderen. Ik hoop dat ons geacht college een weinigje milder wordt tegenover de on dergeschikten en een goed woord nog eens een goede plaats mag vinden, wan neer het om het bestaan gaat. Ja waar om toch dit alles? Dankend, - VAN VUTJREN. Caféhouder, Bleskensgraaf. 25. Van alle kanten weiden de Spaan- sche soldaten besprongen en spoedig na men ze de vlucht. Ze meenden in het gebouw veiliger te zijn Maar de Hollanders zetten hen na. Allen stormden bet gebouw binnen en de Spanjaarden verschansten ;en slotte n een kamer, die gesloten werd door een ijzeren deur met schietgaten. 26. Een paar dreigende loopen van mus- kettr* wedden naar buiten gestoken. Maar ie scheepssmid, een ikv kerel met een geweldige voorhamer, whs er ook n«»g Me» een enkele slag werden de bei Je urn- verbrijzeld en na nog eenige slagen de deur eveneens geforceerd. 1 4 4 MAANDAG 19 NOVEMBER 1934 DE AFSCHEIDING. Alblasserdam. Woensdag hield de afd. Alblasserdam van het Ned. Herv. Verbond tot Kcrkherslel een openbare vergadering. Er was groote belangstelling. De voorzit ter, ir. P. Boersma, herdacht in zijn ope ningsrede de afscheiding van 1834. Af scheiding is ten sterkste te veroordeelen zei spr.; een afscheidingskerk bevat in zich de kiemen van weer afscheiden. Een bewijs hiervoor is de geschiedenis van het ontstaan van de vele gereformeerde ge meenten in onze gemeente, die alleen dit met elkaar gemeen hebben, dat zij geen van alle Gereformeerd zijn. Opmerkelijk is het, dat de Roomsch-Katholieke minis ter Van Scbaik op een Gereformeerde sa menkomst sprak over de Afscheiding en dat hij door dr. H. Colijn werd bedankt. Vervolgens sprak ds. J. H. F. Engel over: De afscheiding. Hij beschouwde: lo. De afsche ding geschiedkundig bezien; 2o. De afscheiding in hare oorzaken be zien; 3o. De afsche;ding en de vraag: had zij recht? 4o. De afscheiding en onze roe ping en houding. Uitvoerig ging hij na de e:gengerecn- tigde handelwijze van ds. de Cock te Ui- rum en van ds. Scholte te Doeveren. Zij waren revolutionair in hun optreden, al was de Ned. Herv. Kerk in» die dagen ver waterd en heerschte er een geest van rust. Toch staan wij sympath'eker tegenover de menschen van de afscheiding dan tegen over die van de doleant e. De doleantie was 't gevolg, was het drijven van één man. Daaróm staan vermoedelijk wij, Ned. Hervormden, vriendschappelijker te genover de Ghr. Gereformeerden dan tegen over de doleerenden. Te betreuren is {iet, dat de uittredenden de geloovigen ip de Ned. Herv. Kerk alleen lieten in hun strijd tegen het meedoogenlooze l'beral'sme in het begin van de vorige eeuw en in den kamp tegen de uitwassen in de kerk, die men nu nog heeft. Laat ons onze Ned. Herv. Kerk getrouw blijven, wat ook haar moge overkomen, trouw tot in den dood, omdat Christus dit van ons eischt. Aan de gedachten wisseling namen vele leden deel. De vragen werden op overtui gende wijze door den inleider beantwoord. Ziekenhuisverpleging. Ammerseol. Dat de pas opgerichte on- derL vereeniging van Ziekenhuisverpl. voor Bergambacht en Ammerstol, waar van het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren D. E. Huetine voorzitter; C. Zij derlaan, secretaris; A. Verdoold, penning meester, W. Schippers, G. de Bruijn, D. de Bruijn en C. J. Schilt, opgang vindt bij het publiek, blijkt wel hieruit, dat -een veertien dagen na de oprichting, reeds ongeveer duizend leden staan ingeschre- Pluimvi Bergambacht. Dat het lid zijn van een vereeniging dikwijls zijn nut heeft, blijkt uit het volgende. Een pluimveehouder al hier kocht op een advertentie in een vak blad 70 jonge hennen, 5 maanden oud, voor f 1.35 per stuk, van een bedrijf in Gelderland. De advertentie gaf f 1.25 per stuk aan, doch de kooper scheef, dat hij 10 cent per stuk extra wilde betalen, om zeker te zijn van prima dieren. Toen hij des avonds thuis kwam. waren de dieren onder rembours aangekomen. Maar er waren zieke en ook lamme dieren bij en al spoedig gingen drie hennen dood. De kooper schreef tot tweemaal toe aan den leverancier, doch kreeg geen antwoord, waarop hij zich wendde tot zijn vereeni ging, de „V.Z.O.D.". De secretaris heeft den kooper gesommeerd de zaak in der minnen naar genoegen van den kooper af te wikkelen, daar er anders krasse maat regelen zouden worden genomen. Daapp volgde direct het antwoord, dat de leve rancier de dieren voor andere wilde ver vangen. De kooper zond de helft van de dieren terug, waarvoor hij andere prach tige exemplaren in de plaats kreeg. Bergambacht Op de eierveiling van de pluimveevereeniigng ,V.Z.O.D." werd voor kippeneieren besteed van f 5 tot f 5.50 en voor heneieren van f 3.50 tot f 4 per 100 stuks. Bergambacht Eren als vorige jaren zal ook dit jaar, dank zij de bijdragen der ingezetenen voor de leerl'ngen der le openbare lagere school St Nicolaasfeest worden gehouden. Dammen. Bergambacht. De damclub D. I. D. hield Laar jaarvergadering in hotel ,,'t Cen trum". Besloten werd in 't vervolg de clubavond te houden op Dinsdag in de serre van hotel 't Gentrum. Teneinde wat meer leden te krijgen, werd besloten tel kens als zich iemand aanmeldt als lid, de zen vrij te laten van contributie tot 1 Sep tember 1935. Voorts werden de heeren A. C. P. de Langen en W. J. Ravensberg herkozen, resp. als penningmeester en secretaris. Op den wedstrijd van tyt dam- district Gouda speelde Excelsior te Wad- dinxveen tegen T.O.G. te Waddinxveen met een 146 overwinning van Excelsior. In het gez n van den heer C. de Jong aan den Lekdijk doen zich twee ge vallen van de besmettelijke ziekte „rood vonk" voor. De heer P. van Dam is herkozen tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk en de heer C. G. <L Berg als diaken. Kinderdijk. Bij de N.V. J. en K. Smits Scheepswerven ;s de kiel gelegd voor oen baggermolen. De afmet ngen zijn 39 x 7.80 x 3.10, welke zal worden voorzien van een stoommachine van 200 I.P.K. Bedrijfsongeval. Kinderdijk. Op de N.V. J. K. Smits scheepswerven heeft de omstreeks 23-ja- rige werkman T. de B-, die hielp aan het verplaatsen van een stellingsbrug, een zware ketting op het hoofd gekregen, waardoor hij bewusleloos neerviel. Na door Dr. Terpstra te zijn verbonden, werd hij naar zijn woning vervoerd. IJsclub. Krimpen a.d. Lek. De ijsclub „Tkialf" held Woensdagavond in het Sociëteitsge bouw haar jaarvergader ng. Doorda: de voorzitter, de heer W. Mijnlieff, afwezig was, werd de vergadering geleid door den 2en voorzitter, den heer B. v. d. Berg. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat er een batig saldo was van f 50. De heeren J. van Brandwijk, P. A. van Ha lewijn Sz. en P. Hakkiqg werden aange wezen om boeken en bescheiden te con troleeren. De heeren W. Mijnl eff, A. v. d Meer en Jac. Mudde werden als bestuursleden herkozen en in de plaats van den heer J. A. Verzijl, die de gemeente hooft ver laten, werd benoemd de heer B. de Jong Mz. Over de interne aangelegenhe den der club had een breedvoerige dis cussie plaats; de voorstellen van het be stuur werden aangenomen. Er waren 37 leden aanwezig. Tot slot werden enkele eendvogels onder de leden verloot. Moercapelle. Op de Donderdag 15 Nov. gehouden eierveiling waren aangevoerd 2699 kippeneieren, prijzen f 5,505,75. Henneneieren f 3,855,10, 98 eendeieren f 33,50 alles per 100 stuks. Peren 45 50 cent per mandje. De politie heeft in samenwerking met ambtenaren der belastingen op den publieken weg weer eens controle uitge oefend op rijwiel-belastingmerken en rij bewijzen voor motoren. Het resultaat was, dat er weer enkele slachtoffers vielen. Raadsvacalure. Moordrecht In de vacature-Van den Berg is tot l d van den gemeenteraad be noemd de heer C. Timmermans. FEESt- EN PROPAGANDA-AVOND. Ouderkerk a.d. IJssel. Woensdagavond kwamen de plaatselijke landstormcomm's- sie en 'de plaatselijke afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm met leden en ge- noodigden in de bovenzaal van „De Har monie" in feestelijke vergadering1 bijeen. Het gebouw was reeds lang Toor den aanvang goed gevuld en gedurende den geheelen avond hebben velen zich met een staanplaats tevreden moeten stellen. De eere-voorzitter, burgemeester Mr. F. J. van Beeck Calkoen. opende de verga dering, waarna het jaarverslag van den secretarie volgde. Hieruit bleek dat de afdeeling thans 130 vrijwilligers telt, waarvan 50 a 60 regelmatig aan de schietoefeningen doelnemen. De afdeeling nam deel aan de schietwedstrijden te Lex- mond, Loosduinen en Gouda. Verschillen de firma's buiten de gemeenten schonken fraaie medaille's en bekers. Het jaarverslag van den penningmees ter vermeldde een totaal aan inkomsten van f 227,40, uitgaven f 148,45. batig sal do f 78,95. In verband met te verwach ten groote uitgaven is een commissie be noemd om nieuwe contribuanten aan te werven. Burgemeester Van Beek Calkoen me moreerde hoe Zondag de wapenstilstand was herdacht en onwillekeurig dacht spT. aan 1918, toen de B.V.L. werd opgelicht in den noodtoestand dier oproerige da gen. Zij heeft zich in den loop der jarfen ontwikkeld als een goed gesloten syste matisch geheel. Kunnen we nu echter voldaan zijn? De gebeurtenissen in Am sterdam beschouwend, kan men moeilijk van voldaanheid spreken. Het buitenland was verbaasd, dat zoo iets in Nederland kon gebeuren. We leven in een tijd van ontwrichting en stoffelijke nood, maar daarachter is de zooveel grootere geeste lijke nood Talloozen zijn hun evenwicht en stuur kwijt. Wanneer de minister-pre sident zegt: Het Nederlandsche Volk Is aan zijn laatste reserve's bezig"' dan moet hot: „Sluit de gelederen" ons n:et als een holle klank tegenklinken. Dit bevel klinkt spec aal tot de B.V.L. Daarom, wees pa raat, een paraatheid die niet enkel be- vStaat in de kracht van den vuist tot het hanteejen van het geweer, maar ook een paraatheid bestaande in 't medewerken van hoofd en hart. Nadat de film „Neerlandsch Vreugde- film" en de begrafenis van konngin Em ma vertoond was, volgde de u:treiking van prijzen en brevetten door den secre taris van de Gew. Landstorm Commissie te Gouda. Mr. J. M. J. A. van Mechelen. De prijzen werden uitgereikt als volgt: Koningschutters:. 1ste prijs C. Vermeer, 2e prijs W. van Rijswijk. Scherpschutters: le pr J Meijer, 2e I. Slingerland; 3 I. van Rijswijk, 4 P. H Heuvelman, 5 P. Goudriaan. 6 D. Twigt. 7 W. van Dam. 8 K. van Rijswijk Kz.. 9 K. van Rijswijk Dz., 10 W. P van Dij ken, 11 D. van Duijvendijk. Schutters 1ste klasse: 1 Ant. van Soest; 2 Jac. Twigt. 3 K. Rietveld. 4 T. v. Herk, 5 S. Opscboor. 6 C. Horsman, 7 E. Hen driks, 8 G. van den Berg, 9 A. I. Ba tenburg, 10 G. de Jong Mz„ 11 G. Spoor maker. Schutters 2e klasse: 1 D. Evegroen, 2 Dr. G. Dekker, 3 C. Hoogendijk JMzn., 4 J. Speksnijder, 5 J. Hoogendijk, 6 C. V sser, 7 D. Spek. 8 H. A. Heuvelman, 9 J. Versteeg, 10 B. Meerkerk, 11 G. Ver hagen, 12 G. van den Berg, 18 C. Burger, 14 G. Maurik. 15 L. Rijkaart, 16 H. Heu velman, 17 S. J. Loeve, 18 A. Geneuge- lijk, 19 G. J. van Tongeren, 20 H. Hoo gendijk. 21 J. A. Siebeling, 22 L. van Herk, 23 W. Visser, 24 A. Speksnijder, 25 D. van Halem. Het brevet van konmgschutter werd uitgere kt aan de heeren: J. Meijer, J. Speksnijder Azn., H. A. Heuvelman, I. Slingerland en P. Goudriaan. Het brevet van scherpschutter aan de heeren: Jac. Twigt, C. Horsman, D. Eve groen, A. J. van Vl'et, J. Versteeg, B. MeeiAerk. dr. G. Dekker. A. I Batenburg, J. Hoogendijk, F. de Leeuw, C. A. Schou ten, d V sser, C. Verhagen, T. van Herk, K. Rietveld, A. van Soest. S. Opschoor, E. Hendriks, C. Hoogendijk JMzn., G. KJein en C. Burger. Nog volgde de Prinses Julianaf lm, waarna de heer Dercksen, voorzitter van de Gew. Landstormcommissie Gouda het Woord nam. Spr. vond het een verblijdend teeken, dat juist in dezen tijd zoovelen het inst tuut van de B.V.L. waardeeren. Blijft trouw aan beginsel en eens gege ven woord, aldus spr. Het Koninklijk Huis mogen wij n:et vergeten. Het heeft spr. goed gedaan, dat in droeve dagen al om bleek hoezeer het Ned. Volk nog met zijn Vorstenhuis meeleeft. De heer Pot uit Gouda bestuurslid van de Gew. Landstorm Commissie te Gouda sprak het slotwoord. Spr. wilde in her innering brengen de woorden van de ko ningin, n.l. „Nederlanders, laten wij ons zelf blijven". Alles wat ons zou kunnen scheiden, ïaten wij dat terzijde stellen, als het gaat om Vorstenhuis en Vp^rlnncL Met het zingen van „Mijn «childt ende betrouwen" werd de avond besloten. „Dorc*V#. -Oudefkerk a.d. IJssel. Het bestuur der Ned. Hejrv. M.V. „Dorcas" zal dit jaar wegens f nancieele omstandigheden geen jaarfeest houden. Met het oog op de be- gunstigers(sters) werd het daarom ge wenscht geacht, verslag uit te brengen over den stand der kas over het afgeloo- pen jaar. De inkomsten bedroegen f 431.14 en de uitgaven f 528,78, tekort f 97,04. Het aantal begunstigers bedraagt 181. Het aantal uitgereikte kleedingstukken bedroeg 310, tegen 190 in het vorg jaar De vereen, telt thans 34 leden; het bestuur bestaat uit de dames: Chr. Bouter, pree., N. Sterk 2e pres., Apl. Burger, seer, G. Schouten penningm. Om het tekort te dekken verleenden eenige welgestelde per sonen een bijdrage, tótaal f 130. Bovpn- d en werd de vereeniging in staat gesteld eenige dekens aan te schaffen, welke door een ingezetene werden geschonken: die levens voor het tekort een bijdrage had gegeven. De M.V. zal trachten ook in deze moeilijke tijden, vele gezinnen te verblij den. Moge zij daartoe veel geldelijke steun ontvangen. „Het Groene Kruis". Ouderkerk a.d. IJssel. De afdeeling van „Het Groene Kruis" zal dezen win ter 25 jaar bestaan. Het bestuur is voor nemens dit feit te herdenken in een jubi leumvergadering. Spreekbeurten. Ouderkerk a.d. IJeeel. Het comité, dat zich ten doel stelt om Herv. of Oud Geref. sprekers te laten optreden, heeft zich tot Burgem. en Weth. gewend met net ver zoek om daartoe gebruik te mogen maken van de 0. L. School II in de Nesse. CHR. JONGELINGS VEREENIGING. Polsbroek an VIM. Donderdagavond trad voor de Chr. Jongel. Voreen:ging „Ora et Labora" op ds. B. van Ginkel van Gouda, die in zijn voorrede den Heere Jezus schetste in zijn aardschen familie kring en in verband darmede een leer rede hield over Marcus 3 vera 3235. Aan de hand van dit tetkstwoord schetste spr. in levende kleuren het conflict tus- schen Jezus en zijn tijdgenooten en be handelde voorts de geestelijke verwant schap, die Jezus zelve in het aanzijn roept en ook waarin die verwantschap bestaat. Deze rede, in duidelijke deta Is uitge werkt, was vol leerzame lessen voor oude ren en jongeren. Aan het slot richtte ds. Vn Ginkel zich me! een vermanend woord tot de leden der Chr. Jongelingsvereeni- ging, hen opwekkende tot trouw aan het beleden beginsel en hen toewenschend", dat zij op de leerschool van Jezus de be- teekenis zijner woorden zouden leeren verstaan. Aanzienlijke aflevering. Polsbroek. De veehouder Jb Kok le verde Woensdag 32 varkens af, d e ge middeld een bruto gewicht haalden van 470 pond, zijnde dus in totaal ruim 15000 levend gewicht. I Polsbroekerdam. De heer Tholen. dienst 1 gele:der der directe belastingen is per 1 i Dec. in gelijke betrekking overgeplaatst naar Wassenaar. Stolwijk. Het paard van den veehouder j H. V. kreeg Donderdagmorgen, toen V. I - et een brik- Waden met kaas, naar fiouda reed, voor op den Goudschenweg een hartverlamming. Het paard v el voor den wagen en was bijna onmiddellijk dood. Het is vandaar per vrachtauto naar de noodslaehtplaat8 vervoerd. Waddinxveen. Mej. W de Graaff slaag de te Rotterdam voor het examen baker- opleid ng vanwege Het Groene Kruis. Bij zijn aftreden als penningmeester van de Vereeniging voor Ziekenhuisver pleging is aan den heer H. D van der Weerdt het eere-lidmaatschap van de ver eenig ng aangeboden, als blijk van waar deering voor het vele, dat hij belangeloos voor de vereen'ging heeft' verricht. Crisiscomité. Waddinxveen. In de vergadering van het plaatselijk crisis-com té A is de heer W. F. M. A. baron van Clooster Sloet tot Everloo, ambtenaar ter secretarie, be noemd tot voorzitter, zulks in de plaats van burgemeester P. A. Troost. d;e we gens ziekte hiervoor had bedankt en de heer R. Ritsema tot secretaris-penning meester. Een brandje. Waddinxveen. Vrijdagm ddag te onge veer 5 uur brak brand uit in de boven woning van den heer Grave aan den Kcrkweg. In een oogenblik tijd stonden meubelen en kleet'en in lich er laaie. Daar aan zelf blusschen niet viel te denken werd de brandweer gewaarschuwd. Deze was spoedig ter plaatse en bestreed met één Straal het vuur. B nnen enkele oogen- blikken was men den brand moester. De huiskamer is grootendeels uitgebrand, terwijl het overige veel van waterschade heeft geleden. De oorzaak is, dat dekens bij de kachel werden gedroogd en deze vlam hadden gevat. Waddinxveen. Ambtenaren van de ar- beids'nspectie te 's-Gravenhage hebben proces-verbaal opgemaakt tegen den bak ker J. v. d. L., wegens het vervoeren van versch brood des morgens vóór 9 uur. IJsselstein. Bij het graafwerk voor het wijkgebouw op de ruïne van het voorma lige kasteel werden een ge oude kogels gevonden en wel steenen kogels, een werpkogel en een bleidekogel, welke waar schijnlijk afkomstig zijn uit den tijd, toen lJsselste:n nog oorlog voeTde. De kogels zijn overgebracht naar de raadskeldér, waar zij bij de andere oudheden zijn ge deponeerd. De bloempjesverkoop ten bate van de Volksgezondheid heeft ruim f 70 opge bracht. Ernstige aanrijding. IJsselstein. Donderdagmiddag om- s'reeks half 5 uur moest op den Grornen dijk een yrach'auto van de A. T. 0. bij de bloemisterij van den heer Baars zijn. Daar er ter plaatse geen gelegenheid is om te keeren, ging de chauffeur achter uit met zijn auto. Eenige kinderen die daar aan het spelen waren, onder wie ook het 9-jarig dochtertje van den heer C. Streng, gingen toen achter aan de klep hangen. Daarbij is het meisje bekneld geraakt. Op haar hevig gegil bracht de chauffeur zijn auto tot st lstand. Door omstanders werd het meisje opgenomen en bij doktsr de Morrée gebracht, die over brengen naar het R.K. Ziekenhuis nood zakelijk achtte. Het meisje, dat verder onder behandeling is genomen van dokter Leering, had op twee plaatsen haar been gebroken en nog andere ernstige verwon dingen opgeloopen. Het bleek, dat opera tief ingrijpen noodzakelijk was. De toe stand van het kind is ernstig. Den chauf feur, die zeer onder den indruk was, heeft niet de minste schuld. C. N. V. sn Chr. Besturenbond. IJsselstein. De jaarlijksche propagan- davergftdering van het Chr. Nat! Vakver bond in samenwerking met den Ghr. Be sturenbond, werd gehouden in het Ver een igingsgebouw „Uzaï". De voorzitter, de heer J. Sch'mmel, opende met een toe passelijk woord de vergader ng. Daarna werden eenige muzieknummers ten ge- hoore gebracht door de mondaccordéon- vereeniging „Jong Streven", die dezen avond geheel belangloos haar medewer king verleende. Vervolgens voerde het woord de heer J. Ekkpl, wiens redevoe ring aandachtig werd gevolgd. Als twee de spreker trad op de heer A. Terme;j. Nadat Jong Streven nog eenige nummers ten beste had gegeven, werd de bij eenkomst op de gebruikelijke wijze geslo ten. Capelle a.d. IJssel. De heer J Con stant, melkhandelaar, is failliet verklaard. Curator is mr. R. H. M. Hoogeweegen. Groot-Ammers. De commissaris der ko ningin in deze provincie, heeft aan P Eijkelenboom. wijk A 169. machtiging ver leend tot het ten verkoop in voorraad heb ben, te koop aanbieden, verkoopen en ervoeren van mollen of huiden van mol len voor het tijdvak 13 November 1934 tot en met 15 Maart 1935. Het verstrekken van rundvleesch in blik, hetwelk ©enigen tijd wegens geringe afname is gestaakt, is weder aangevangen Deze week kan op bon no. 11 en de vol gende week op bon no. 12 bij den slager 5. Ouwerkerk vleesch gehaald worden De heer J. v. d Wolf heeft zijn woon huis in de buurtschap Achterland onder hands verkocht aan den hoer M. Tertouw Hardinxveld. De heer M. Boogaard slaagde te Den Haag voor het machinis ten-diploma B Krimpen a.d. IJsse. De heer T. Terlouw is failliet verklaard. Curator is mr. A. J. Hankes Drielsma te Rotterdam. Lekkerkerk. Het faillissement van den heer D. van Krimpen, landbouwer, is ge ëindigd. Nieuw-Lekkerland. Woensdag hebben gemeentepol tie en commiezen voor de tweede maal controle uitgeoefend op rij- wielbelastingmerken. Tegen twee wielrij ders is procesverbaal opgemaakt. Tevens is een aotomobilist geverbaliseerd, wegens tet niet bij zich hebben van een wegeu- De Damclub „Nieuw-Lekkerland Kinderdijk" heeft een onderlingen wed strijd gehouden om het kampioenschap van de club. Overwinnaar werd de beef L. J. Stam. NED. HERV. KERK. BLESKENSGRAAF. Woensdag 21 No vember, 's avonds 6.30 uur, de heeg^Van Leeuwen, Godsdienst-Onderwijzer le Schoonrewoerci. Dankstond voor het Ge was. SLIEDREGHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 21 November, 's avonds 7 uur, de heer J H. Boogaard. GEREF. KERKEN. REEUWIJK. Dinsdag 20 November, 'a avonds 7 uur, Da. P. Warmenhoven. Dankuur vo6r het Gewas CHR. GEREF. KERK. AMEIDE. Dinsdag 20 November, 's av. 6.45 uur, De. Smidt, van Sliedreoht. GEREF. gem. h.v. SLIEDRECHT. Woensdag 21 Novem ber, 's avonds 7 uur, Ds. J. Overduin. VRIJE GEREF. GEM. SLI'EDRECHT. Lokaal Vergeer. Don derdag 22 November, 's avonds 7 uur, de heer E. Wijne, van Oldebroek. EVANGELISATIE. SLIEDREGHT. Gebouw Tolsteeg. Dins dag 20 November, 's avonds 7 30 uur, ue heer Van Dijk, uit Dordrecht. Gebouw Maranatha. Dinsdag 20 No vember, 's avonds 7.30 uur, onderlinge sa menkomst. Gebouw Maranatha. Donderdag 22 No vember, 's avonds 7.30 uur, Ds. Siegers, van Utrecht. GIESSENDAM Gebouw Reobotb. Woensdag 21 November, 's avonds 7.30 uur, Ds. Siegers, van Utrecht. ALBLASSERDAM. November. Lngekomen personen; P. Zevenbergen- Van der Poel, van Rotterdam; J. M. vaD Wingerden, van Dordrecht; J. Deelen, van Nieuw-Lekkerland; C. L. Kalis, van Put- tershoek; C. Kleijwegt, van Rozenburg. J. W. van der Rhee, van Rotterdam; G. en T W. Ouweneel, van Nieuw-Lekker land; G. Verheul, van Utrecht; A. Zwart- bol, van Nieuw-Lekkerland; W. Hollan der, van Rotterdam; M. den Boef, van Ridderkerk; P. G. de Haan, van Nieuw- Lekkerland. Vertrokken personen: L. Vermeulen naar Dinteloord; G de Gelder en echtge noot© naar DriebergenRijsenburg; V A. M. Kolff naar Delft; S. Bakker naar Cal- lantsoog; J. Bol naar Hilversum; A. 'Li- ghaam naar Rotterdam; A. Lighaam naar Zwijndrecht; J. Verweij naar Streefkerk; J. W. H. van Ouwerkerk naar Waalwijk; P. von Lindern naar Amsterdam: G. A. Alkema naar Harmeien; M. Alkema en gezin naar Lekkerkerk; D. Slingerland naar Sliedrecht; A. van den Haspel naar Rotterdam; G. Quispel naar Leiden; J. A. van Alphen naar Rijswijk. OUDERKERK a.^ IJSSEL. November. Ingekomen personen: Van Krimpen a.d. IJssel C. Kreuk. Vertrokken: naar Utrecht: C. Stam; naar Nieuwcrkerk a.d. IJssel T. Lingen. Vertrokken personen: Naar Krimpen a.d. IJssel A. Schouten en gezin. SLIEDRECHT. November. Ingekomen personen: E. Groenewold, van Onstwedde naar Oranjestraat 25 inw H. J. Kok, wed. G. Kusters, van Wadde- noijen naar Havenstraat 6 inw.; G. L. Broekhuizen, van Wijngaarden naar Adm. de Ruijterstraat 50 inw A. Verwoerd, ge huwd met A. J. de Groot, van Giessendam naar A 350; K. Kooijman en gezin, van Billiton (Ned. O.-I.) naar Oranjestraat 42: Vertrokken personen: A. A. van der Starre en gezin, van a.b naar Wierin- gen, a.b. Transporteur 3; M. J. Nederlof, van A 461 inw. naar Utrecht, Renstraat 7. J Nederveen. van B 98 inw. naar Wie- ringerwaard 61. WADDINXVEEN. November. Vertrokken: F. Alblas van Kerkweg 79 naar Oudewater. R. Hendriks, van Bo- degraafschen straatweg 32 naar Gouda. D. Stoffer, van Kerkweg 63 naar Amster damK. Koets, van Zuidkade 211 naar Gouda.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 4