3 Uit ons Regeeringshuis Telegrammen Gemengd Nieuws. Kerk en School Nieuws in een paar Plaatselijk Nieuws Marktberichten Binnenland Wat geelt de Radio. UIVER-VULPEN C-DEGRUIJTER, Schoonhoven VRIJDAG 30 NOVEMBER 1ffl EIND GOED AL. GOED Dt Havik op da thuisreis. AMSTERDAM, 30 Nov. De „Havik" is Donderdagavond om 8.20 uit Dsjask aan do Arabische Zee vertrokken. Het toestel wordt Zaterdagavond te Amsterdam ver wacht. Zooals men weet, was de „Havik" genoodzaakt wegens motorpech te Djask te landen, waar de „Oehoe" een nieuwe motor heeft gebracht. DRIE WONINGEN AFGEBRAND. AALST, 30 Nov. Vannacht is door on bekende oorzaak brand ontstaan in drie woningen van den heer Koster Keulen, gelegen aan den Valkenswaardschenweg. De brand schijnt te zijn ontstaan in de middelste woning. Alle dr;e perceelen brandden gehgel uit; eenige meubelen konden worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. Persoonlijke on gevallen vonden niet plaats. D00DELIJK VERKEERSONGEVAL. Op weg naar ziekenhuis aan gereden. EINDHOVEN, 30 Nov. Gisteravond had op den Aalsterweg een aanrijding plaats met doodelijken afloop. Het echtpaar Rombouts te Valkenswaard begaf zich Ioopende naast hun fietsen naar het St. Jozefsziekenhuis. Op ongeveer 100 M. af stand van het gebouw werd het echtpaar, dat rechts van den weg liep, door een auto, bestuurd door den heer Van Rog gen, uit Valkenswaard, aangereden. De man «n de vrouw werden een eind mee gesleurd en zeer erinstig gewond. De 38- jarige vrouw is na aankomst in het zie kenhuis overleden. De toestand van haar maa is naar omstandigheden redelijk. DE KJLM. KOOPT VLIEGTUIGEN. Nog geen definitieve opdracht PARUS, 30 Nov. Naar hier wordt ver meld zal de K-L.M. 14 nieuwe tweemoto- rige Douglas-vliegmachines bestellen, wel ke bestemd zijn voor den dienst op Ned.- Indië. De K.L.M. bevestigde, dat de on derhandelingen over den aankoop van deze vliegtuigen in een vergevorderd sta dium zijn gekomen. Een definitieve op dracht is echter nog niet gegeven. „HET HUWELIJK- TE LONDEN. Nafuivers. LONDEN, 30 Nov. Tot ver na midder nacht is men te Londen de bruiloft van Prins George met Prinses Marina blijven vieren. In Westminster en het Westen van de stad heersehte een enorm verkeer. Dichte menigten bewogen zich door de straten, om de feestelijk versierde en ver lichte gebouwen te bewonderen. De thea ters en restaurants moesten vanwege de wolten worden gesloten. In de nauwe stra ten van de binnenstad was het verkeer herhaaldelijk jkestremd. FRANKRIJK EN DE WERK LOOSHEID. Radicale bestrijdingsmiddelen. PARIJS, 30 Nov. De minister van ar- tieid, Jahguier, heeft in een nachtzitting van de Kamer de maatregelen aangekon digd, waardoor de toevloed van buiten- Jandsche arbeidskrachten in Frankrijk zal vroren gestaakt en hun vertrek zooi mo- pelijk zal worden bevorderd. Bovendien fcnllen tor bestrijding der werkloosheid Fransche arbeiders, dia een bepaalden leeftijd hebben bereikt, door jonge krach ten worden vervangen, terwijl vrouwen en kinderarbeid zoo veel mogelijk zal wor den afgeschaft RUSLAND EN DE SCHEEPVAART. Regelmatige winterdiensten. MOSKOU, 30 Nov. Uit Petersburg wordt gemeld, dat voor het komende wintersei zoen een vaste Russische scheepvaartlijn zal worden geopend, uitgaande van Monmansk, vanwaar vaste en regelmatige diensten zullen wonjen onderhouden op Hamburg, Londen en Rotterdam. "DE NIEUWE „STAATSVIJAND" No. 1. Laatste bendelid van Dillinger gearresteerd. NEW YORK, 30 Nov. In Chicago deed de politie een inval in een beruchte mis- dadigerswijk. Onverwachts wierpen de po litiemannen zich op een man en een vrouw, die op een bus stonden te wach ten. De man trachtte zich te verzetten, doch werd overweldigd. De politie gelooft dat de gearresteerde de nieuwe staatsvij and no. 1 is, John Hamilton, het laatste lid van de bende van Dillinger. dat nog niet onschadelijk is gemaakt. De vrouw zou de weduwe zijn van de Woensdag neergeschoten misdadiger Babyface Nel son. BOLIVIA'S PRESIDENT VOOR DEN KRIJGSRAAD. En de Gran Chao. SANTIAGO, 30 Nov. Het aftreden van den Boliviaanschen president wordt offi cieel bevestigd. Van niet-officieele zijde wordt verklaard, dat Salamanka per vliegtuig naar Santa Cruz zal worden overgebracht, waar hij voor een krijgsraad terecht zal staan. Tot het nieuwe Bolivi- aansche kabinet behoort ook de oud-pre sident van Bolivia, Saved ra, d'e indertijd werd verbannen en totnogtoe te Santiago in Chili verbleef. In het algemeen schijnt hot land si oh achter den nieuwen libera len president te scharen. Uit La Paz (Pa raguay, wordt gemeld, dat de Boliviaan- sche troepen in verwarring uit het Gran Chaco gebied terugtrekken. (Gedeeltelijk ongecorrigeerd). DE HANDELSBESPREKINGEN MET JAPAN. Geëindigd. Ofschoon de heer Van Gelderen, Neder- landsch gedelegeerde bij de Neder- landsch-Japanse he handelsconferentie te Batavia, nog niet definitief passage heeft geboekt, staat het toch vrijwel vast, dat hij op 6 December met het K.L.M.-vlieg- tuig naar Nederland zal terugkeeren. Men leidt hieruit af, .dat de handelsbe sprekingen te Batavia met Japan practisoh afgeloopen zijn. BOLIVIA'S PRESIDENT GEVANGEN GENOMEN. Een nationaal kabinet De president van Bolivia, Salamanca, is door zijn eigen troepen gevangen geno men in de buurt van Chaco Boreal. Salamanca had zich naar den Chaco begeven om naar aanleiding van de jong ste nederlaag van de troepen van Bolivia een wijziging te brengen in het opperbevel van het leger. Voorts wordt gemeld dat niet alleen Salamanca maar ook zijn reeds gekozen opvolger Tamayo, twee dochters van den president en de minister van oorlog door de troepen zijn gevangen genomen. De gebeurtenissen in Bolivia zijn een leger over de samenstelling van het ka- gevolg van de ontevredenheid van het bi n et-Salamanca. Door zich naar het front te begeven, wierp deze zich in den muil van den leeuw. Hij werd gedwongen af te treden en vice-president Tejada volgde hem op. De ze zal een nationaal kabinet vormen, waarin de leiders van alle partijen zitting hebben. DIEFSTAL VAN KIPPEN. Dinsdag deed het Haagsche Gerechts hof uitspraak in de zaak van den arbei der J. v. S. te. Tienhoven, die in hooger beroep had terechtgestaan wegens dief stal van kippen. Het vonn's luidde vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van vier jaren, benevens f 25 boete. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Moordrecht ds. Snijdelaar te Schoondijke. De landbouwer N. J. M. Mutstaers te Tilburg, stortte een vracht voer achter de schuur leeg. Even later werd het twee jarig dochtertje vermist. Men ging zoeken en vond het kind tenslotte onder het voer. i Te Rotterdam zijn Woensdagavond twee 24rjarige losse arbeiders, reap, uit Pijnacker en Delft, verdacht van diefstal op den Schiedamschen Dijk gearresteerd van een ijzeren geldkistje ten nadeele van een boerenarbeider uit Pijnacker. Te Soerabaja is overleden Tjwa Tjwan Dji, eigenaar van de suikerfabrie ken Tjandi en Porrong; zijn nalatenschap wordt getaxeerd op f 20.000.000. In de nabijheid van Napels is een kabolspoor tegen oen pijler gestooten en vervolgens omlaag gestort. Vier personen werden op slag gedood. Voorts liepen 12 personen verwondingen op, waaraan in middels nog drte zijn overleden. Begin December verwacht men te Antwerpen het 10000ste schip, dat dit jaar de haven binnenkomt. Sewert 1931 heeft men daar dit aantal niet meer be reikt. Men wil dit 10.000ste schip een feestelijke ontvangst bereiden. De ter dood veroordeelde Matuschka is geboeid en onder krachtige bewaking per auto naar de Oostenrijkse he grens overgebracht en uitgeleverd akn de Oos- tenrijksche autoriteiten. Matuschka moet nog drie jaar zitten in een Oostenrijksch tuehthuis. Daarna zal worden beslist, of hij zal worden uitgeleverd aan de Hon- gaarscho overheid voor de voltrekking van het doodvonnis. Een -aantal kinderen in den staat Colorado (Ver. Staten) is ernstig ziek ge worden na het eten van bónbons. die zij in een loods hadden gevonden. De bon bons waren bestemd voor de verdelging van ratten en met arsenicum gevuld. Een der kinderen is reeds overleden, terwijl acht ernstig ziek zijn. 1 Bij de Piraeus (Griekenland) is het 1594 ton groote Grieksche schip „Popi", waarop zich 145 passagiers bevonden, ge strand, De meeste opvarenden konden worden gered doch twee hunner zijn ver dronken en verscheiden personen worden nog vermist. Volgens de Noorsche bladen over weegt het comité voor den Nobelprijs dit jaar twee vredesprijzen toe te kennen, na melijk een prijs voor dit jaar en een prijs voor het vorige jaar. Als een der candi- daten voor daen vredesprijs wordt ge noemd sir Norman Angell. BEDfilEGELIJKE BANKBREUK. Vijf arrestaties. AlbJasserdam. De marechaussee heeft gearresteerd de twee gebroeders B. en P. B. V. Jr., allen landbouwer alhier, bene vens P. B. V. en C. V., eveneens land bouwers, woonachtig te Oud-Alblas, op vermoeden zich gezamenlijk aan bedriege- lijk« bankbreuk schuldig gemaakt te heb ben. Eenigen tijd geleden werd P. B. V. Sr„ te Oud-Alhlas in staat van faillisse ment verklaard Als gevolg hiervan werd diens eigendom ten gelde gemaakt door middel van openbare verkooping. Het was .j deze gelegenheid den curator op gevallen, dat een en ander veel minder opbracht, dan oorspronkelijk werd ver wacht. Gedacht werd aan knoeierij, temeer daar het de marechaussee bij geruchte be- dat niet in den haak kon zijn. kend was. dat een en ander was gebeurd Bij een onderzoek bleek, dat een om wisseling van koeien had plaats gehad. De goed« melkkoeien waren geruild voor minderwaardige, zulks met medeweten van den gefailleerde en gebroeders B. en P. B. V. Jr.. zoodat de opbrengst lager was, dan anders het geval ware geweest. Bovendien zou de gefailleerde verschillen de goederen aan den boedel hebben ont trokken, o.m. landbouwwerktuigen en veld vruchten. P, B, V, Jr. heeft voorts de schetsen, die ingevolge de crisis-Veecentrale bij kal veren behoorden, aan derden verkocht. J)o opbrengst die rschetsen heeft hij ten ei gen bate aangewend. Het vijftal is te Pa- pdrecht in de marechaussee kazerne in gesloten en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Benschop. De heer G. Lekkerkerker Tz. is failliet verklaard. Curator is mr. G. J. Kuiper te Amersfoort. an-WUCENBURG'S ■iLEVERTR LEEUWARDEN Bergambacht Op de eierveiling van de pluimveevereen. V. Z. 0. D. werd voor kippeneieren besteed van f 4.75 tot f 5.25 en voor henneneieren van f 3.75—f 4.25 per 100 stuks. Het bestuur van de B.V.L. beeft be sloten, in Januari een feest -en propa- ganda-avond te houden, waarbij burge meester Kooiman een rede zal houden over de koningsmoord te Marseille. Ver der zal een film worden vertoond. Vanaf heden wordt aan daarvoor in aanmerking komende werkloozen of armlastigen 1/4 van de premie der dok tersfondsen of ziekenhuiaverpleging door de gemeente vergoed. De collecte voor het plaatselijk cri sis-comité heeft in deze gemeente f 420.01 opgebracht. Lopik. Ds. C. Steenblok, predikant bij de Gereformeerde kerk, heeft wegens ge zondheidsredenen emeritaat aangevraagd. Tusschen 2 schepen bekneld geraakt Nieuw-Lekkerland. De 15-jarige doch ter van den schipper W. Verwaal, die een paar weken geleden bij een aanvaring na bij Krimpen a.d. Lek over boord werd geslagen en tusschen de twee schepen bea kneld raakte, waarbij zij ernstig werd ge- wpnd, is thans aan de gevolgen daarvan in het ziekenhuis te Rotterdam overleden. „Joubert". Ouderkerk a.d. IJssel. Dinsdagavond hield het bestuur der schietvereeniging „Joubert" een bestuursvergadering, om de uitslag vast te stellen van de 10 weeksche klassen-wedstrijd, welke was uitgeschre ven om te voorzien ia het euvel, dat bij alle vorige door de vereen, gehouden wed strijden, bijna steeds dezelfde leden de prijzen wonnen, wat voor de overige leden onaangenaam was. Voor het vervolg worden ingesteld drie klassen, t.w. klasse: Meester Flobertschut- ter Flobertschutter le klasse en Flo- bertschutter 2e klasse (Kon. Ned. Scherp- schuttersbond). In de' Meester Flobertschutter-klasse moeten in Q series van 3 schoten worden behaald 336 punten in de le klasse 318 p., terwijl in de 2e klasse kwamen die schut ters welke beneden 318 punten, terwijl in de 2e klasse kwamen die schutters welke beneden de 318 punten schoten. Maximum der 6 series 360 punten. Het' brevet Meester Flobertschutter be haalden slechts 2 schutters. t.w. A. Hol- dermans en P. H. Heuvelman, elk met 336 punten, In de le klasse kwamen A. P. S'erk met 333 p., P. Goudriaan Az. met 328 p., C. Vermeer met 326 p. en P Slap- pendel met 322 punten, terwijl 23 schut ters in de 2e klasse werden ongenomen De schutters, die in deze klassen niet hebben medegedaan, worden in het ver volg bij wedstrijden geplaatst in de klasse Meester Flobertsehutters. In deze vergadering werd tevens be sloten, evenals verleden jaar een Kerst- wedstrijd te houden om ganzen, eenden, konijnen enz. en wel de Zaterdagen 1, 8, 15 en 22 December De prijsuitreiking ge schiedt op Maandag 24 December^ OPENING CHR. LANDB0UWHUIS- HOUDSCHOOL. Giessen-Nieuwkerk. Donderdagmiddag wer dde nieuwe chr. jlandbouwhuishoud- school geopend. Onder!de vele aanwezigen troffen we o.a. aan d|e predikanten der Ned. Henr. Kerk te I Giessen-Nieuwkerk en Giessen-Oudekerk en Ds. Mulder, Ge- ref. predikant te Peursum. Voorts de bur gemeesters der gemeenten Giessen-Nieuw kerk c.a., Hoornaar cia. en Giessendam. Vervolgens mej. Smits, inspectrice van het de den minister van h|et onderwijs, kun sten en wetenschappen; de heer Vink, hoofd der landbouwschol te Ottoland en de hoofden der scholen uit omliggende plaatsen. ("Wordt vervolgd), (gedeeltelijk ongecorrigeerd). Kantongerecht Gouda, j Zitting van Woensdag) 28 November. Autoband itisme. Toen A. S .te Haastrecht zich bp 18 September te omstreeks kwart over vijf over den Haastrechtschen dijk naar huis begaf, kwam hij een juffrouw tegen, die hem de mededeelin" deed, dat een paar onbekende luidjes bezig afaren zijn appel boomgaard leeg te plukken. A. S. bedacht zich niet lang en begaf rich ijlings naar zijn appelbooraen. Hij trof juist het rechte moment, want de dievenisprongen juist de sloot over en wilden met 'n partijtje ap pels, waarvan zij er reedfl een deel in de cabine van hun vrachtauto hadden ge stopt, er vandoor gaan. Dit was hnn echter niét gelukt, want er waren ook een paar agenten op de plaats des onheila verschenen. De dieven hadden zich toen hun buit zien ontgaan. Het waren C. L. en W. V. beiden nit Ca- pelle a.d. IJssel. De ambtenaar van het O.M. vond dit toch een sterk staaltje voor een paar volwassenen. Het lijkt zoo'n beetje op autobandijisme. Conform den eisch werden beiden veroordeeld ieder lot f 15 boete subs. 3 dagén hechtenis. De autostandplaats. J. N. te Schoonhoven, jwerd als be stuurder van een autobus' geverbaliseerd, omdat hij zijn auto op de Stadhuisbrug te Schoonhoven heeft gestationeerd. Zijn patroon, W. van I. te Schoonhoven, ia als gemachtigde verschenen. J. N. heeft gehandeld Jn opdracht van W. van I. De gemachtigdé deelt mede dat hij als autobusondernemer concess e heeft van Gedeputeerde Staten.' In deze conces sie staat de Stadhuisbrué te Schoonhoven als beginpunt van de dobr de autobus te nemen route aangegeven.' W. van I. meent dat het gemeentebestuur (van Schoonhoven niet het recht heef^ ,bem te beletten op deze plaats zijn bus te stationeeren. Hij wijst op een Arrest van den Hoogen Raad waarbij in een soortgelijk geval de be voegdheid van een gemeentebestuur om een autobus-ondernemer een bepaalde plaats te ontzeggen, wordt ontkend. D© kantonrechter stelt de zaak een week uit. W. van I. heeft er geen bezwaar tegen op St. Nicolaas terug te komen, want St. Ni colaas zal ook zonder hem te Schoon hoven wel rijden, zegt bij. In den tusschen tijd zal hij het arrest van den Hoogen Raad öpzoeken. Een late dronk. J. B. J. te Waddinxveen heeft zijn ver loflokaliteit te laat geopend gehad en wel op 30 September. Dat mag nu eenmaal niet. Conform den eisch wordt J. B. J. tot f 5 boete subs. 2 dagen- hechtenis ver oordeeld. Geen bordje. J. H. te Gouderak meent, dat als er geen bordje „verboden vischwater" langs de sloot staat, dat je dan zooveel mag visschen als je maar s^il. De eisch luidt f 1.50 of 1 dag. De kan tonrechter maakt er f 0.50 of 1 dag van. Water bij de melk. A. L. te Moercapelle heeft water bij de kmeljg gedaan. „Het is een overschotje geweest, edel achtbare. Mijn vrouw heeft de melkem mer, waarirf nog een restje melk was, met water omgespoeld. Wij wilden dit restje voor e gen gebruik behouden. Dat mag toch wel?'' luidt de onschuldige verkla ring. „Als u melk met water wilt gebru-'ken. dat valt niet tegen te spreken, bent u daar vrij in. Maar ik geloof alles maar niet wat hier gezegd wordt," geeft de kanton rechter bescheid. De zaak wordt 14 dagen uitgesteld. Dan zal de verbalisant gehoord worden. Niet geijkte gewichten. D. J. B. te Moercapelle heeft verzuimd een 6-tal gewichten te laten .ijken. Dat verzuim kost den man 6 x f 0,50 boete subs. 6x1 dag hechten!s en het verlies van de gewichten, die verbeurd verklaard worden. y Klompen op bestelling. Tot slot staat terecht H. J. K. uit Haastrecht. Verdachte zou >n de gemeente Stolwijk gevent hebben met klompen, evenwel zonder vergunning. H. J. K. deelt mee dat hij niet gevent heeft. Hij heeft in Stolwijk zijn vaste WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen i 30 November. NORTH De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigan dag aan. Verwachting tot Zaterdagavond; Zwakke, later mogelijk matige wjnd ré Oostelijke tot Zuidelijke richtingen; neve lig tot half bewolkt; weinig of geen neen slag; waarschijnlijk des nachts iets koo der. Waterstand; Schoonhoven hg. water 11.45 nnr, 0.67 M Vreeswijk hoog water 12.30 nur, 0.93 M stand 0.65 M., val 0.05 M Maastricht 29 Novstand 40.75 M Luchttemperatuur: D« temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 nur in de achaduw: 47 graden Fahrenheit Vrijdag 30 November; Op 0.16, «A der 12.45. Nieuwe Maan Donderdag 6 December. klanten, die hg van Hompen bedient Hij bezoekt daar bepaalde adressen en doet dus precies hetzelfde als De Grnijter. Een vergunning heeft hg niet willen vragen, dat wordt hem te kostbaar. De ambtenaar ran het 0. M. eischt f 1 of 1 dag. De kantonrechter verklaart H. J. K. schuldig zonder toepassing van straf. paarden en vee. GOUDA, 29 Nov. Aangevoerd in totaal 1233 stuks, waarvan 193 slaehtvarkpns. Vette van 1516 cent per pond levend met 2 pCt. korting. Londensche van 1213 et. per pond levend met 2 pCt. korting; 358 magere varkens, prijzen van f 14—22 per st.; 676 biggen prijzen van f 6-9 per st.; Geldersche van f 1411 per stuk, 20 run deren prijzen van f 150—175 per stuk: 57 nuchtere kalveren prijzen van f 3—6.50, per stuk; 9 bokken en geiten, prijzen van f 26 per stuk. Handel matig. MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN. GOUDA, 29 Nov. 297 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksmerk van f 22— 24, 2e kwal. met rijksmerk van f 20—21, zware tot f 25. Handel matig. 200 ponden boter. Goêboter van f 0.75-» 0.80 per pond. Weiboter van f 0.70—0,75 per pond. Handel vlug. 42.400 stuks eieren. Kippeneieren Yan f 56, kleine eieren van f 3.504 50, eendeieren van 3, alles per 100 stuks. GOUDA, 29 Nov. Aanvoer 46500 kip eieren. Prijzen: 56-58 KG. f 4.90-5.20. 58-60 K.G. f 5.20—5.40; 60-62 K.G. f 5.40 f 5.50; 62-66 K.G. f 5.50—5.70. Bruine 56-68 f 5f 6. Kleine eieren f •3.404.50. Aanvoer 1000 eendeieren. Prijzen; f 2.80 f 3.10; heneieren f 3.20-3.40, per 100 stuks. GRANEN, PEULVRUCHTEN, ENZ. GOUDA, 29 Nov Tarwe f 6-6,25, rogge f 7.50—7 75, gerst f 6.50—6.75, haver f 6.75—7.25, erwten f '10.2^-11.25, brui ne boonen f 12.75—13.50, alles per i00 K.G. AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT UTRECHT, 28 Nov. Vereen. Groenten- en Vruchten veiling Utrecht en omstreken. Wortels 1.507 per 100 bos, kropsla 0.50 —6.90, andijvie 0.50—2.20, prei 0.40—1.70, bloemkool 1.50—10, roode kool 0.50-3, savoye kool 0.50—5, groene kool 14, boerenkool 0 80—1.70 per 100 stuks; zo- merspinazie 219, winterspinazie 2—16, witlof 114, spruiten 1.5012, knólrapen 0.70—1.60, winterwortels 0.501.40, uien 0.60—3.20 per 100 K.G.; tomaten 5-20, druiven blauw 1123 per 100 pond. UTRECHT, 29 Nov. Groenten- en vruch tenveilinj? „Utrecht en Omstreken". Appels: Bellefleur f 18, goudreinetten f 1327, landsbergerreinet f 16. Gewone veiling. Appels: arirtgaard f 8 —17, bellefleur f 521, benderzoet f 8— 13, bromley seedling f 610, camp. zoet f 616 dijkmanzoet f 615, goudreinet ten 8—33, gron. kroon f 1017, hooi- laars f 818, Huismanzoet f 412, jaS- appel f 817, klumpjes f 415, konings- zuur f 17, landsbergerreinet f 616, no taris f 1520, ossekop'f 6—11, Pres. v. Engeland f 12—33, Sterappel f 8—28, zoete reinetten f 14. Peren: Br. Clairgeau f 726, bredere- de f 512, comp. de Paris f 829, con ference f 1117. gieser wildeman f 3 12, jodenp. f 6—14, Passe Crazah f 7— 22, winterjan f 3—11, ijsbouten f 29^ Zwijndr. wijnp. f 8—19. Alles per 100 Kom VRIJDAG 30 NOVEMBER 1934 Landsverdediging. Ontwapening willen -velen, bezuiniging leger en vloot verlangen anderen, uit breiding van de weermacht staan som migen voor. Meer bewapening. De heer T i 1 a n n s (C.H.) behoorde tot laatste Hij meende dat wij achterlijk met onze defensie. De sociaal demo- -relen verweet hij dat zij slechts dachten aan de verdediging van loonen en sala rissen niet aan die van het land. Zij be- spotten steeds onze weermacht en halen die vooral in hun pers neer, maar zy wil len er wel toe behooren. Spr. achtte het iuiat hen daarvan u tgesloten te houden De heer Westerman (N.H., vond kt we in dezen tijd van onrust een hoo- wre premie moeten betalen voor onze vei ligheid die nu niet voldoende is Een oorlog'in Europa acht spr. onafwendbaar en de staten moeten hun kruit droog hou den. Een weerfonds d ende te worden in gesteld of een heffing ineens. Minder. De heer Schilt huis (V.D w'dde niet meedoen aan de bewapeningswed loop. Het inhalen van den achterstand is eoowel financieel als pract sch onmoge lijk Wij moeten ons bepalen tot een weermacht, die in staat is orde en rust bij woelingen te herstellen en die voldoen de is om onze verplichtingen als lid van den Volkenbond na te komen. Verdere be zuinigingen zijn nog mogelijk. De vrijz.- dem. fractie zal teggn de defensiebegroo- ting stemmen. De heer Van Zadelhoff (S.D.) ver langde ontwapening, nationaal en inter nationaal. Weermacht" is oorlogsmacht en dat willen de sod. democraten met. Wij verlangen slechts een pditie-veiligheids- macht, niet bestemd om oorlog te voeren, maar om de orde te handhaven, indrin gen buiten de grenzen te houden en dé grensbewoners te beschermen. \oor hot heilig huisje van het militairisme wordt onze volkskracht verzwakt. Spr. uitte zich fal tegen de actie in Limburg en Brabant om de weermacht uit te breiden. Dat het oogenblik voor nationale ontwapening thans ongunstig is, erkende spr., maar wij mogen dat ideaal niet opgeven. Hij is voorstander van het werk van den volken- 'bond. De soc.-democraten zouden niet wil len dat ons land z'ch zou onttrekken aan sancties, die de volkenbond oplegt zelfs rvj+4 aan militaire sancties. Meer., De heer Schaepman (U.K.) hield een uitvoerige bespreking over de vraag of de defensiekosten voor Curacao met ander» verdeeld moeten worden. Wat de heer Westerman h er had gezegd behoor de niet tot het Nationaal Herstel, maar tot de nationale afbraak en spr. toonde zich zeer verontwaardigd over de manier, waarop de heer Westerman over ons leger had gesproken. Spr. pleitte voor een uit breiding van militaire vliegtuigen, modern geschut, pantserwagens en een goede oor logsvoorbereiding ook economische en in dustrieel. Vooral aanschaffing van meer vliegtuigen is noodzakelijk, eveneens ver betering en uitbreid ng van onze vlieg velden. Voor een economische oorlogs voorbereiding verlangt spr. een commissie Spr. was tegen afschaffing van burger- corveeërs en de vooroefening. Minder. De heer Arts (RK. Dem, wees erop dat de groeiende belangstell ng voor de defensie een geest kweekt, die aandringt op steeds meer bewapening en daar was spr. zeer sterk tegen. Hij is voor de ont wapening, doch op dit oogenblik kan dit niet en daarom was spr. tegen de bezui nigingsplannen ten aanzien van de voor- Oefening, de burgercorveeërs en de capi- talanten De heer Faber (S.D.) sprak zich Techtstreeks uit voor vrede door recht. Het doel van onze weermacht moet be perkt blijven tot het handhaven van orde en rust en tot het medewerken aan een volkenbondsactie. Kerk en pers moeten de menschen het begrip bijbrengen dat niet wapengeweld maar het volkenbonds- recht gesch llen moet beslechten De heer Drop (S.D.) had de lastige taak op zich genomen om te antwoorden op de vragen waarom de soc.-democraten in andere lanrlén wel voor .defensie stem men. In die landen zijn.de omstandighe den anders dan hier. Spr. ontkende nog maals dat de S.D.A.P. de schuld zou dra gen aan het gebeurde met do Zeven Pro vinciën. Het verheugt hem dat de actie voor bewapen'ng der burgemeester in het Zuiden in de Kamer geen weerklank heeft gevonden. De heer Sneevliet (Rev. Soc.) vond het niet flink van de S.D.A.P. nu" de schuld aan het gebeurde met de Zeven Provinciën te ontkennen. Zoo deed de soc. dem. pers ook na de ongeregeldheden in de Jordaan. Spr. richtte zich achtereen volgens tegen de verschalende vorige sprekers, die zich voor behoud van onze weermacht hadden geuit en noemde de S.D.A-P. halfslachtig- omdat de beer Drop zelfs een nieuw verdedigingsplan voor Indië aan den minister had aange boden. De heer R o e s t a m (Comm., gelooft n et dal de Volkenbond den oorlog kan onmogelijk maken, maar wel wat kan doen om den vrede wat langer te laten voort duren. Spr. behandelde ook de poging der communisten om met de soc. dem. een eenheidsfront te vormen, die de soc. dem. steeds afwijzen en in verband hiermede verweet spr. de soc. dem. dat er geen verschil is tusschen hen en de regeering. Tenslotte hemelde spr. de welvaart in Rusland op en toonde z ch opgetogen over de uitmuntendheid van het Russische le ger. De hecfr Van Houten (Chr. Dem.) verwijt de regeering dat zij verleden jaar een bezuiniging yan 12 millioen ol) de defensie heeft beloofd en dat zij d e be lofte nu intrekt. De christen democraten zijn tegen militaire verdediging, omdat oorlog in strijd is met Gods gebod en om dat in den oorlog de naam van Jezus Christus gruwelijk wordt gelasterd. Spr. betoogde aan de hand van deskundigen, dat bescherming der burgerbevolking te gen luchtaanvallen onmogelijk is. Bezwaren tegen voorstellen. De heer De Geer (C.H.) besprak do heffing van een weergeld. Hij praatte zich daartegen, omdat een dergelijke hiffiug in strijd is met het parool der Regeering: geen liooger.e belasting. Een andere vraag is of we niet een bestemmingsbolasting kunnen heffen van de niet-dienstplichti- gen. Het hoofdbezwaar is, dat liet thans niet de tijd is vopr verhooging van de be lasting. Indien we voor onze defensie méér moeien uitgeven, moet dat gevonden wor den door bezuiniging op andere hoofd stukken der begrooting. De heer K r ij g e r (C.H.) ontwikkelde ernstige bezwaren tegen de opheff ng van het vooroefenlngslnstituut. De velerlei proefnemingen met dit instituut in de laatste jaren hebben de resultaLm on gunstig beïnvloed. Volgens den heer Krij ger overtreffen de nadeelen der opheffing de voordeelen. Dit instituut legt een band tusschen leger en volk; daarop berust ook de liefde voor den Bijzonderen Vrij Wil li gen Landstorm onder duizenden Neder landers. De heer G os el in g (RK.) seide dat wij in Holland geen m litarisme kennen; de milita're verdediging des lands is ech ter een plicht van den staat. Helaas is de internal ionale toestand sedert liet vorige jaar veel ten kwade Veranderd. Men kan niet eindeloos op de weermacht bezuini gen. Het programa der R.K. Staatspartij vereischt van onze weermacht alleen wat noodzakelijk ié". Zij vindt, dat de ophef fing van het vooroefeningsinstituut de ge oefendheid van onze weermacht niet aan tast. De bezuiniging wordt op 7 ton ge raamd. De afschaff'ng van de burgercorveeërs, welke verlenging van den diensttijd der miliciens en vergrooting van het contin gent tengevolge heeft, beteekent een ver zwaring der persoonlijke lasten, terwijl het gevaar beslaat, dat de geoefendheid wordt geschaad. De S.D.A.P. en het leger. De heer Van Dijk (A.R., besprak de houding van de S.D.A.P. in verband met de op hun congres te Utrecht aangeno men resoluties. De uitspraak van het cCn- gres laat twijfel bestaan omtrent de na tionale ontwapening en de weermacht. Die onzekerheid is door de toelichting in deze Kamer niet weggenomen. Zij willen een veilighe dswacht, die ook de neutrali teit handhaaft, Doch dat kan een veilig heidswacht niet, als tegen invallende troe pen moet worden opgetreden. Daarvoor heeft men een oorlogsapparaat noodig. Wat beteekenen nu de congresresolut'es nationale ontwapening of niet; landsver- dedig ng of niet? Of moeten die resoluties zoo worden uitgelegd, dat de S.D.A.P. zich in een moeilijke positie bev ndt en dus naar twee kanten moet z'on? Hij constateerde verder een opkomend nationaal gevoel, dat ook aan de belang stelling vopr de weermacht ten goede is gekomen. Onze weermacht moet voor de handhaving van de neutralite t voldoende zijn, anders ontstaat er een wedloop der porlogveerenden, wie het eerst op Neder- landsch grondgebied kan komen. De u't- rusting van onze weermacht moet verbe terd worden; in het bij-zonder moet de achterstand van de vjoot en van de lucht macht worden ingehaald. De heer Van D ij k was voor de op heffing van het vooroefeningsinstituut. Hij kon zich ook vereenigen met de aanschaf- f ng van de burgercorveeërs. Doch tegen de inkorting van de herha lingsoefen ngen van 17 tot 13 dagen had hij bezwaar: -dat gaat te ver. Ind en de min:ster daaraan vast houdt, moet er een derde herhalingsoefening van 8 a 10 da gen bij komen. Minder bewapening. De heer Joe k es (V.D.) bespreekt doel en streven van den Volkenbond en betoogde, dat volgens zijn fraotie bezuini- HANDEN ging op de weermacht mogelijk is. De heer W ij n k o o p (C.) verzekert, dat Rusland tot den Volkenbond is toege treden om het oorlogsgevaar te vermm- De minister aan 't woord. De min. v. defensie mr. Deckers, beantwoordt de 25 sprekers, die over de ze begrooting het woord gevoerd hebben. Hij deelt mede, dat een ontwerp in aan tocht is om de luchtbescherming der bur gerbevolking te regelen. Over het instel len van een weerbelasting moet de minis ter van financiën oordeelen. Amnestie aan de muiters van de Zeven Provinciën kan niet opnieuw overwogen worden. De heer Westerman had verteld, dat een En- golSch marineofficier minachtend van het marineschip Hertog Hendrik sprekende, dit pantserschip genoemd had „Dat blik ken ding". Naar aanleiding hiervan merkt de minister op, dat wij nog andere sche pen hebben zooals onze moderne torpedo jagers 'en onze onderzeebooten, de beroem de K. XVIII, die een tocht, om de wereld maakt voor een wetenschappelijk onder zoek. In overweging is een nieuwe oplei ding voor militaire vliegers. Men moet echter niet denken, dat wij gereed zijn als de luchtmacht in orde is. De economische verdedigingsvoorbereiding heeft de volle aandacht der regeering. Het is niet denk baar dat als Nederland in oorlog zou ge raken wij dan alleen zouden staan. Spr. bepleit dan de afschaffing van de voor- I oefening en van de burgercorveeërs. Spr. heeft nog niet kunnen begrijpen of de S.D A P. de nationale ontwapening toe juicht of dat zij de internationale ontwa pening wil laten voorgaan. Een veilig heidsmacht die de grenzen en de grensbe woners beschermt, zooals de heer Zadel- hof wil, is precies hetzelfde als onze weermacht. De arttfiderspers is gewaar schuwd niet de kriiariucht te ondermij- I nen en toen dat niet hielp zijn hun bladen voor de cantinee verboden. later is een algemeen lectmirverbod gevolgd van alle uitgaven van de Arbeiderspers. Als de S.D.A.P. verlangt dat alle verbodsbepa lingen ingetrokken worden, zal rij eerst haar houding mpeten veranderen. De S.D.A.P. en de muiterij. Tenslotte leest 'de minister een aantal brieven voor, waaruit blijkt, dat de soc.- dem. Kamerleden in betrekking stonden met het hoofdbestuur van den nu ontbon den marinebond te Soerabaja. Er wordt in die brieven gemeld, dat het hoofdbe stuur gesproken heeft met een soc.-dem. kamerlid en dat dit lid dienzelfden avond in do Kamer een rede hield waarin het met de bond besprokene werd behandeld. Uit andere brieven blijkt, dat er besprsn kingen zijn gehouden tusschen den bond en do kamerleden Albania en Drop. In een brief van bet bondsbestnur staat „Morgqn gaan we weer naar Den Haag, om ,den heer Drop te instrueeren De N.V.V delegatie naar Indie-schreef aan den marinebond btieven met opschrift Waarde medestrijders. De minister zegt, dat hij de marinebemanning heeft moeten bevrijden van deze doodelijke omhelzing. Gisteravond isVgonnen met de behan deling van de hcrrooting van kolomen. PANDER JAGER-BEMANNING THUIS. Geyssendorfer c.s. hartelijk begroet. De bemanning van den in Allahabad verongelukten Panderjager, de vliegers G. J. Geysendorfer, D. L. Asjes en de mar conist P Pronk, is Donderdagmorgen met den Genua-expres aan het Staats spoorstation te 's-Gravenhago aangeko men. Het drietal had na de ongelukk-ge gebeurtenis per stoomschip „Johan de Witt" de reis naar huis gemaakt ran Co lombo naar Genua, waar het aan land was g0?Tden aard der zaak wenschte men de bemanning geen feestelijke ontvangst to bereiden, maar toch was een schare van enkele honderden naar het station gekomen, om daar den vliegers een bewijs van medeleven te geven en uiting te geven aan de blijdschap over haar behouden te- '"öp het perron stonden vele bekend» fi- guren uit de luchtvaartwereld, alsmede aantal fami ieleden, vrienden en ken- niasen van het drieuL.D. van de vliegers waren in Utreoht reeds in den tr«n gestapi. Toen de vliegers den trein verlieten, volgden "fal van geluiwenschen en toen kreeg (ie heer Van Hogenhuyzen gelegen heid niét'enkele vriendelijke woorden den vliegers-namens de K.L.M. een krans aan te biedem OmsKiJU door de menigte, gingen de vliegers—«n hun echtgenooten naar de auto's, welke hot drietal naar Hotel des Inde» KraMit Daar had nog de begroet.ng in iptiemen kring plaats. Naméifs het syndicaat, dat de deelne ming aan de Londen—Melbourne-race had gefinancierd, voerde het woord prof, L. A. vap, Royen, die allereerst de beman ning getakwenschte met haar thuiskomst en vertelde van den schok, welken het be richt over de ramp hier had teweegge bracht. Met een uitnoodiging aan een ïn- tiemen maaltijd, besloot prof. Van Royen zijn hartelijke speech. Namens de vereeniginjj van verkeers vliegers sprak de heer Van Balkom enke le wftrme woorden van welkom. Tenslotte nam de heer Geyssendorfer nog even het woord om dank te zeggen, voor de ontvangst. Nog geruimen tijd bleef men bijeen. DE OPLOSSING VAN HET RADIO- VRAAGSTUK. Hei nieuwe bedrijf. Donderdagmiddag is in het gebouw van het hoofdbestuur der Posterijen, Telegra fie en Telefonie te 's-Gravenhage, onder voorzitterschap van mr. J. A. de Wilde, minister van binnenlandschee zaken, een bijeenkomst gehouden van de vier groote omroepvereenigingen in het bijzijn van den directeur-generaal der P.T.T. en de commissie voor het zendervraagstuk. Het doel van deze samenkomst was, te onderzoeken Of d?'voorstellen, vervat in het rapport iveewij}. «priel-commissie, de instemm ng vin de besturen der vier groote omroêpvereéhigmgen hebben. Uit de besprekingen is, zooals verwacht mocht worden, komen rast te staan dal ook de omroeporganisaties de voorgestel de oplossing van het zendervraagstuk aannemelijk achten.- Er zal komen een waarin Staat en omroepvereenigingen deelnemen, doch waarin aan den Staat overwegende zeggenschap zal worden toegekend. Dit gemend 'bedrijf, dat in den Torm van een N.V. tot stand zal komen, zal met uitsluit'ng van ieder ander belast zijn met den aanleg en de exploitatie van de zendmrichtingen voor den Nederlandse hen rad o-omroep. Het bestuur van het zon- derbedrijf zal berusten bij een raad van beheer, waarin vertegenwoordigers der algemeene omroeporganisaties naast ver tegenwoordigers van den staat (P.T.T. en Radioraad, zitting zullen hebben. Kootwijk versterkt. Gedurende den tijd, welke gemoeid zal zijn met den aanleg van de defnitievo zendapparatuur, zal, voor zoover het de uitzendingen yan de lange golf betreft, gebruik gemaakt worden van den rijks zender te Kootwijk, welke voor dit doel aanzienlijk versterkt zal worden; de zen der te Huizen zal gesloten worden. Voor zooveel betreft de uitzendingen over de korte golf, onderzoekt de zender commissie nog de verschillende mogelijk heden, om ook ten aanzien van deze '.ut- zendingen den overgangstoestand te over bruggen. Zaterdag 1 December. Hilversum. 301.5 M. V.A.R.A. 8 uur Gra- mofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding. V.A.R A 10.15 uur Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Gramofoon; 12.15 uur Concert door de Zonnekloppers; 1 uur Gramofoon; 1.30 uur Concert door de Flierefluiters; 2.15 uur Orgelspel; 2.40 uur „De herziene Ziekte wet". Lezing door Mr- S. Mok; 3 uur Gramofoon; 3.30 uur Concert door het Philbarmonisch Orkest; 4.30 uur Het Europa van heden. IV. Jan de Roode spreekt over: „Duitschland", 430 uur Concert door het Rotterdamsch FhUhar- monisch Orkest; 5.30 upr Gramofoon; 5 40 uur Letterkundig overzicht. Nr J. Swiersjra bespreekt: „De lage landen hu de zee", Dr. Jan Romein; 6 uur Uit de roode jeugdbeweging; 6.30 uur Gramofoon; V.R.O. 7 uur Spreker; de heer J. de Haas Ondprwerp: „Een groeiend eenheidsfront V.A.R.A. 8 uur S.O.S.-berichten; W uur Gramofoon; 8.20 uur Zaterdagavond filmpjes. VII. 8.30 uur ,-Hou stand!!*, medewerking van het V.A.R.A.-Orkest, Zang en Oome Keesje. Huizen. 1£75. M. K.R.O. 8-9.15 Concert; 1010.30 Gramofoon; 10 30U Muztek- uitzending voor fabrieken; 111130 Gra mofoon; 11.30—12 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.15—2 Concert door het K R.O.-Orkest pn Gra mofoon; 2—2.30 Halfuurtje voor de rijpe re jeugd; 2.30—3 Gramofoon: 3—4 Kin deruurtje; 4.15—5.15 Opvoering van de Operette „De Prins van Sind"; 5.155.35 Gramofoon. 5.30-5.45 Esperantenieuw» door P. Heilker; 5.45—6.20 Concert door de K.R.O.-Boys; 6.20—6.45 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 6.45— 7 Concert door de K.R.O.-Boys; 7.157 35 Katholieke Radio Volks Universiteit. Jur. Fac. I. „Een man, een man. Een woord, een woord" door Mr G. J. Roes; 7.358 Gramofoon, 8—8 05 Nieuwsberichten; 8.058.10 Per schip door Omroepland Ontmoeting met de stoomboot van Spanje, 8 10-r9 Concert door Dajos Bela en zijn Orkest; 9—910 Gramofoon, 9 10—9.55 Uitzending van de Feestvoorstellmg ter gelegenheid van den 70stpn verjaardag van Richard Strauss. 9.5510.25 Gramo foon; 10.12510.30 Nieuwsberichten; 10 30 —11 Vervolg uitzending Feestvoorstelling; 11.20—12 Gramofoon. Zondag 2 December. Hilversum. 301,5 M. V.A.R.A. 9 uur Gramofdon; 9.05 Voetbalmededeelingen; 9.10 Tuinbouwhalfuurtje; 9.40 Gramofoon 10 uUr Voordracht en Gramofoon; 10.30 1 ,.SolidarUe:t". Een hoorspelletje voor de Centrale Rond van Transportarbeiders; 10.50 Trio Wins-Wiggelaar-Amende; 11.15 Van Staat en Maatschappij, door A. Pleysier; 11.30 Gramofoon; A V.R.O. 12 uur Klokkenspel en uurslag van de Oudekerkstoren te Amsterdam; 12 12.30 Disco-nieuws, 12.30—1 Hongaarsche mu- ziek; 12 Orgelconcert door Per re Pal- la 2—2.30 Dr. P. H. Ritter Jr. over „De dans, om de galg"; 2.30pl.m. 4.30 Aan sluiting Concertgebouw Amsterdam; 4.30 —4.45 Gramofoon, 4.45—5 Sportuitslageu V.A.R.A. 5 Orvitropia; 5.30 Voetbal van de dag; 5-50 Orvitropia; V.P.R.O. 6 uur Halve uren met boeken. NieuW' versche- nen en herdrukken .Spreker; Ds., J. J. j Thomson. 7 uur I£erkd enst van de Vpr. van Vrijz. Hervormden te Amersfoort Spreker: Ds. J. D'kboom, Amersfoort. A. V.R.O. 8—8.15 Nieuws- en Sportberichten 8.159.45 Concert door het Aeohan- orkest; 8.45—8.55 W. Vogt spreekt een A a Handteekeningnn rett* 4UeUUU Parmentier! DAT KUNT U OOK MET DE MET ECHTE GOUDEN PEN VANAF 3.75met volle garantie. Vakkundig adres: i| I E beste merken voorradig. 11 L u 6 PRIJZEN met portrei opwekkend woord; 8.55—9.15 Het Aeo- lian-orkest; 9.15—9.30 Radiojournaal; 9.30—10.30 Opera-concert door hot Om roeporkest; 10.30—10.45 Gramofoon; 10 45 —11 Kovacs Lajoe en zijn Orkest, 11— 11.10 Nieuws- en Sportberichten; 11.10— 11.15 Gramofoon; 11.15—12 Kovace La- jos en zijn Orkest. Huizen. 1875 M. N C.R.V. 8 30-9 30 Morgenwijding; K.R.O. 9 3010 30 Gra mofoon. 10.30—12.20 Hoogmis uit de Onze Lieve Vrouwekejk te Amsterdam; 12 —12.15 „De Katholieke Jonge Werkge- versvereenig ng" door Mr. J. M. Gil- ze. 12.151 De kro-Boya;-1—2.30 Een belangrijke gramofoonpremière van Neder landsche dichtkunst" door Paul Huf 1.20 —2 De Kro-Boys; 2—2.30 Godsdienston derricht v. ouderen, door ft, Bont; 2.30-3 Concert; 33.30 Gramofoon; 3.30-4 Con cert; 4—5 Ziekenlof uit Bloerr.endaa); N C.R.V. 5—5.50 Gewijde Muz'ck; 5.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Oudewa ter. Voorganger Ds. A. v. d. Weg, Gerof. predikant te Oudewater. Na beë-ndiging van den dienst tot 7.45 GewijdeMuziek; K.R.O. 7.45—7.50 Voetbaluitslagen van de R.K.F. 7.508.10 Kwakzalverij (.111) door Dr J M. Scaf. 8.10—8.15 Nieuwsberich ten; 8.15—8.30 Het R.K. Knapenkoor „Matrozenkoor"; 8.30-8.35 Gramofoon; 8.35—8.55 Concert; 8.55—9 Gramofoojj; 99,15 Het Matrozenkoor; 915-9.20 Gramofoon 9.20—10 Orkest; 10—10.10 Gramofoon; 10.1010.30 Orkest; 10.30— 10.35 Nieuwsberichten 10.3510.40 Gréé mofoon; 10.40—11 Epiloog door Kleié Koor. Maandag 3 December. Hilversum. 301.5 M. A.V.R 0. 8-10 uur Gramofoon. 10—10.15 Morgenwijding; 10.15—10.30 Gramofoon; 10.30—12 PiattO en Accordéonmuziek en St. Nicolaasver- lialen 12—2.15 Concert; 2.15—2.30 Gra mofoon; 2.30—3 Legenden en Romance# van Spanje, door Lewis Spence; 3—-4 Or gelconcert; 4.154.30 Gramofoon; 4.30—^ 5.30 Disco-causerie door Max Tak; 5,30--- 7 Het Omroeporkest; 77.20 Piano-wtó» tal; 2 20—7.30 Gramofoon; 7.30—8 Dr. H. Molhuijsen over: „Is de hulp aan de land- bou woorzaak van hot dure leven? 8— 8.05 Nieuwsberichten; 8.05—9 Kovac# La- jos en zijn Orkest; 9—9 30 Voordracht} 9.30—10.15 Het Omroeporkest; 10.15—11 Gramofoon. 11—11.10 Nieuwsberichten; 11.10—12 Dansmuziek. Huizen. 1875 M N.CR.V. 8—8.15 Schriftlezing en Med Utie: 8.15—9.30 Morgenconcert; 10.30—11 Morgend'enSt; 1111.30 Lezen vaat, Chr. Lectuur: 11.30 12 Gramofoap; 12.1512.30 Orké&t; 12.30—2 Concert; 2—2.35 Uitzending voor Scholen; 2.35—245 Gramofoon; 2.45— 3.15 Wenken voor de Keuken; 3 15—3.45 Cursus Knippen en Stofversieren; 45 Bijbellezing: 5—630 Concert door het Meisjeskoor!je van ln»t Bl'nden-Instituut te Bussum; 0.3CM-7 Vragenuurtje; 7.15— 7.30 Gramofoon. 7 80—8 Vervolg Vragen uurtje; 8—8.80 De heer J. A. Rooseboom met het onderwerp: ..De Meester is daar en Hij roept u"; 83010 Kerst-Inwij- dingsconcert door het Luthersch A Capl lakoor. 10—^0.10 Persberichten; 10.10—» 11.30 Gramofoon.

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 4