-3 p Kantongerecht Gouda, j [""Burgerlijke Stand ~j Li Rechtskundig advies Inlichtingen over belastingzaken SCHOONHOVEN j Plaatselijk Nieuws DE WEGEN IN DE KRIMPENER- WAARD. Rechtszaken 0 WOENSDAG 12 DECEMBER 1934 50 vermist Groot- A mm er*. De veehouder B. lever de Zaterdag een partij kaas «af bij den handelaar B. Hiervoor ontfng hij twee bankbiljetten van f 25. Nadat hij eenige oogenblikken daarna het pakhuis had ver laten, kwam hij tot da ontdekking, dat het geld, hetwelk hij in een vestzak ge borgen had, verdwenen was. Na vruch teloos zoeken g ng hij huiswaarts zonder geld. Aangifte bij den gemeen te-veldwach ter volgde. Het geld is nog niet terecht. Begrafenis H. Voorspuij. Groot-Ammers. Vrijdag werd het stof felijk overschot van den heer H. Voor spuij op de algemeene begraafplaats aan den schoot der aarde toevertrouwd. Verschillende kransen dekten de lijk kist. Reeds lang te voren hadden velen zich in de nabijheid van de begraafplaats opgesteld. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Ds. van Ameide. De bur gemeester herdacht den overledene als raadslid en wethouder. Nog eenige perso nen voerden het woord. Een zoon van den overledene bedankte voor de eer, aan zijn vader bewezen. Diep onder den in druk verliet allen den doodenakker. Door rijks- en gemeentepolitie werd een voor beeldige orde gehandhaafd. De kinderen der O. L. school vierden bet St. Nicolaaafeest op bescheiden wijze. Allen gingen dankbaar en voorzien van een cadeau en versnaperingen huiswaarts. Verloren: een rijwielbelaatingmerk. Inl bij den gem.-veldwachter. Raadsbesluiten. Haastrecht In de raadsvergaderingen van Woensdag en Donderdag werd goed gekeurd d« vergoeding, bedoeld in art. 101 La-wet 1920 voor de bijzondere scho len over 1932. Eveneens werden goedgekeurd de drie jaarlijkse he afrekening, bedoeld in art. 101 dor Lo.-wet 1920 voor de bijzondere scholen over 1932; de begTootingswijzi- gingen 1934; de nadere vaststelling van pensioensgrondslagen en de nadere vast stelling van de heffing en invordering van beg raf en is rechten. Een verzoek van de afd. Haastrecht van den bijz. vrijw. landstorm om ge bruik te mogen maken van het gymn. lo kaal v. d. o.l. school voor schietoefenin gen, werd ingewilligd, evenals eenzelfde verzoek om een lokaal van de o. 1. school te mogen gebruiken voor cursussen voor de afd. Haastrecht van den Land- en ruinbouwbond en den Jongerenbond. Besloten werd perceel C 144 aan G. Lekker kerker te Benschop te verhuren voor f 4 per week. Goedgekeurd werd een aanvulling van het ambtenaren-reglement bepalin gen inzake het verleenen van eervol ont slag wegens het bereiken van den 65-j«r rigen leeftijd. De eischon van benoembaarheid en be zoldiging van veldwachters werden over eenkomstig de wenschen van den minis ter van binnenlandse he zaken gewijzigd. Als leden van de bedrijvencommissie worden ambtshalve benoemd wethouder H. v. d. Berg en gekozen de heeren P. C. Hooft en J. Scheer. Verder werden ge kozen als lid van het burgerlijk armbe stuur de heer F. W. Gronert. Als lid van het Rosend&alsch armbestuur de heer M. van Vliet en als lid van de oommissie van toezicht op het lager onderwijs de heer Tj. Ypma (aftredend). Als 2e vervangend bid van stembureau LH werd de heer R. Een verzoek van de afd. Gouda e.o. van de Ned. Bond van Koffiehuishouders enz. wn verlichting vap personeele belasting, werd als zijnde niet op ded ju is ten tijd in gediend, afgewezen. B. en W. werden gemachtigd bezwaar te maken tegen de heffing van omzetbe lasting voor het gem. electr. bedrijf en ook om voor de secretarie een nieuwe schrijfmachine aan te schaffen. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot afschaffing van de betrekking van nachtwacht. De jaarwedde van den ophaler van asch en vuilnis word met i 300 verhoogd en hem werd opgedragen 2 maal per week het huisvuil te Stolwijkersluis op te ha len. Besloten werd tot uitstel van de oproe ping van sollicitanten voor de betrekking van opzichter, tevens opzichter electrici- taits- en waterleidingbedrijf, op oen jaar wedde van f 1200 en voor de betrekking van meteropnemer voor beide bedrijven, en geldophaler van het electr. bedrijf op een jaarwedde van f 400 Goedgekeurd werden de begrooting van het burgerlijk armbestuur voor 1935: de begrooting electr bedriif voor 1935- de begTOOting waterleidingbedrijf voor 1935: gemeentebegTooting 1935 Sint Nicolaasfeest Haastrecht Vrijdagavond bezocht St Nicolaas vergezeld van Zwarte Piet onze gemeente De oudercommissie van d«f openbare lagere school beschikte over het gebouw „Concordia", doof den heer T. D. Both daarvoor welwillend afgestaan. Om zes uur was de groote zaal reeds geheel gevuld. Te 8.15 reed een auto voor en Sint Niklaas en Zwarte Piet stapten uit en werden binnengeleid door den heer Gronert. Toen de Sint binnentrad, stonden allen op. De kinderen «tongen uit volle boja£ binnen goede Bisschop" en „St. Nicolaas komt maar binnen met je knecht". Op het tooneel namen St. Nicolaas en Zwarte Piet hun plaatsen in en de heer Gronert heette beiden welkom. De kinde ren zongen nu eenige liederen ter verwel koming. Hierna werden zij op versnape ringen onthaald.' Hierna zongen de eerste vier klassen „Het knechtje van St. Nicolaas", „De zak van St. Nicolaas", „De bruidsvaart in de sneeuw" en „Zie de maan schijnt door de boomen". De meisjesvereeniging, onderafdeeling van den Ned. Prot. Bond. onder leiding van mevr. de Voogd van der Straaten, voerde op: „Hoe Prins Maris plezier kreeg in lezen". Dit spel werd keurig vertolkt en oogstte veel bijval. Terwijl andermaal getracteerd werd, deelde de Zwarte Piet mede. dat èn hoe, er geloot zou worden door de 4 hoogste klassen om extra prijzen. ïntusschen sprak de heer A. van Genderen, hoofd der openbare school, een kort woord tot de ouders en belangstellenden over het onderwijs op de openbare school Spreker legde nadruk op de strekking dit dit on derwijs beeft. Nog werd opgevoerd o.a. bot speelliedje „De toovenaar". Terwijl alweer getracteerd werd moes ten eenige kinderen bij St. Nicolaas ko men biechten. Zwarte Piet liet zich op verdienstelijke wijze gelden en zorgde voor een vroolijke stemming. Aan de vier jongste klassen werden cadeautjes uitgereikt, terwijl de oudere klassen prijzen uit de tombola kregen. Hierna nam St. Nicolaas afscheid. De leider van dezen avond, de heer Gronert, sprak vervolgens woorden van welgemeenden dank aan allen, die door financieele bijdragen dit feest mogelijk maakten of op eenigerlel wijze aan het welslagen van dezen avond medewerkten. Hij spreekt, naar hij meent, namens al len, als hij m het bijzonder dank brengt aan de onderwijzeressen en het hoofd der openbare school, het bestuur 'van Volks onderwijs en de oudercommissie en hoop te dat deze samenwerking ten goede zal mogen komen aan de waardeering voor de openbare lagere school. Daarop ging het gezelschap uiteen. „Tlmotheus". Ouderkerk a.d. IJssel. Donderdagavond hield de Ned. Herv. Jongelingsvereeni- ging „Timotheus" in de Ghr. School I in de Kromme, onder leiding van Ds. J. G. Woelde rink haar 23ste jaarfeest. Ds. Woelderink opende de bijeenkomst liet iingen Psalm 119 3, las een gedeelte van Spreuken 4 en ging voor in gebed. In Zijn openingswoord verblijdde hij zich over den groei der vereeniging, die eenige ja ren een zieltogend bestaan leed, wees ver der op het verschil en het verband tua- schen catechisatie en J.V., en wekte ten slotte alle jongelingen op, zich bij de ver een igmg""aan te sluiten. Uit het verslag van den secretaris, den heer L Rijkaart, Week de ongedachte groei der vereeniging. Het ledental bedraagt thans 21 en 1 adspirantlid. Het bestum onderging sleohts één wijaiging. De heer G. Hoogendijk werd als penningmeester vervangen door J. de Jong Mz. Blijkens het verslag van den penning meester, den heer J. de Jong Mz. bedroe gen de uitgaven f 133,54, de ontvangsten f 118,65, zoodat ds rekening sloot met een nadeelig saldo van f 14.89. Uit het verslag van den bibiiotheoaris, den heer W. Mourik, bleek, dat verschei dene nieuwe boekwerken waren aange kocht. De ontvangsten der bibliotheek wa ren f 22 38. de uitgaven f 32.29; aadeelig saldo f 9.99. De bibliotheek is voor het publiek ge opend op Vrijdagavond van 7.15 uur tot 8.16 uur. Vervolgens hield de voorzitter der veree niging, de heer S. Opschoor, een toe spraak naar aanleiding van het God ver zoeken van de kinderen Israels bij Massa en kferiba. Het voordragen van een gedicht van Da Cosla, n.l. „Het Kruis" door Mar. de Jong, hield daarop de aandacht der aanwezigen gespannen. Vervolgens kreeg men te hoo- ren een inleiding over de z.g. Oxford-bewe ging. ook wel Buchmann-beweging ge noemd, ran A W. Goudriaan, waarin de inleider hst ontstaan, de groei en het doel der beweging uiteenzette. Het gedicht „Najaarslaan" van Jaq. E. van der Waals, voorgedragen door- C. Rijkaart, werd gevolgd door een Inleiding Vaderlandsohe Geschiedenis van J. de Jong M.z, getiteld: „Vrijhedspogingen". De in leider, die door alle aanwezigen met be langstelling werd gevolgd, begon m'et den slag bij Heiligerlee, en eindigde bij de ont hoofding van de graven Van Egmond en Hoorne. Hierop volgde een humoristisch getint stukje proza, voorgedragen door Herm. Slappendel, getiteld ..Angstavond", dat de lachspieren in beweging bracht. Vervolgens brachten verschillende afge vaardigden van zusterverenigingen, zoo' wel van in als buiten de gemeente, hun beste wenschen over. waarna werd gepau zeerd. De aanwezigpn werden onthaald op ge bruikelijke wijze, terwijl de heer J. Vuyk, organist, op citer en harmonica vader- landsche geschiederen ten gehoore bracht, waarbij dapper werd meegezongen. Na de pauze kreeg men nog te hooren een inleiding over Kerk en Staat, voorge dragen doc W Mourik. een gedicht: „De Paraplu", van Leo Lens, voorgedragen door C. Vuyk Czeen stukje getiteld „Nij- kerksche beroeringen" door L. Rijkaart. ,.Het verhaal van den Kurassier" van G W. van der Hulst, voorgedragen door F. C. Goudriaan, waarop ds rondvraag en sluiting volgden. ZIJN DOCHTER GEWROKEN. Moordenaar vrijgesproken. Voor het Assisenhof van de Seine te Parijs heeft terechtgestaan de heer Lis- soir, een Belgisch industrieel die eenige maanden geleden te Parijs zijn ex-schoon zoon, Van de Vorst, doodschoot. Van de Vorst, een losbandige sn on gunstig bekend staande jonge man, was in 1922 met de dochter van Lissoir ia het huwelijk getreden. Deze echtverbintenis was begin af aan een droevige misluk king; zij eindigde in een bloedig drama, daar Van de Vorst zijn jonge vrouw, die hij mishandelde en het leven verbitterde, tijdens een twist doodschoot. Het Assisen hof van Brabant veroordeelde hem tot 20 jaax gevangenisstraf. Na zeven jaren echter werd Van de Vorst weer fn vrijheid gesteld, tot groote woede van den ouden heer Lissoir, die vast besloten was zijn dochter te wreken. Toen hij vernam dat Van de Vorst zich in Parijs had gevestigd, reisde hij daar heen en hield gedurende enkele dagen achtereen de wacht voor diens huis. Ein delijk, den lOen April toen Van de Vorst zijn woning verliet, kon hij zijn slag; slaan en hij schoot zijn ex-schoonzoon neer. Lissair toonde niet het minste berouw over zijn daad. Hij had ziii dochter wil len wreken en verder dfcn man willen straffen, die naar zijn mfeening een te geringe straf voor zijn misdaad had ge kregen. Hij had dit zijn hoogste plicht ge acht Drie advocaten verdedigden Lissoir; de Belgische oud-minister Tschoffon, de be kende Fransche pleiter mr. Campinchi en de Parijsche advocate Mme. Lucile Ti- nayre. Zij wezen er in hun pleidooien op dat. terwijl Van de Vorst een onschuldige vrouw had vermoord, Lissoir een moor denaar had gedood. Lissoir werd vrijgesproken. VERBORGEN SCHATTEN. Te Brooklyn (New York) werd een 79- jarige vrouw Louise Herle genaamd, in haar vervallen huisje dood te bed gevon den. Buren fluisterden dat ze een aan zienlijk fortuin moest bezitten. Tot voor kort had men aan deze praatjes geen ge loof gehecht, doch na haar dood is men in het krotje aan het zoeken gegaan en het verhaaltje van haar rijkdom bleek niet zonder waarheid te zijn. Men vond in den kslder tusschen een vreeselijke rommel groenteblikken* die vol chèqueboeken, effecten en geld zaten. Uit de boeken bleek, dat ze een zeer groot be drag op de bank had staan, maar de grootste ontdekking deed men toen men onder het zeil in de keuken een aantal goud-certificaten vond! De tot nu toe ge vonden bedragen maken een waarde uit» van 1.200.000 dollar. Men vermoedt dat tusschen de spleten in de muren en schoorsteen nog belangrijke sommen ver borgen zitten. Er is geen testament ge vonden en erfgenamen hebben zich nog niet aangemeld. NOG STEEDS DE LINDBERGH-ZAAK. Nieuwe ssnsatla Alweer heet het in de Amerikaansche bladen, dat in de zaak der ontvoering van Lindbergh's baby een verrassende wending is gekomen. Een vroegere gevan gene, Robert Wildy genaamd, zou op zijn sterfbed hebben bekend, het kindje van Lindbergh te hebben ontvoerd en gedood. In de bekentenis, die in tegenwoordig heid van twee getuigen is opgeschreven, en door deze onderteekend is. heeft Wil dy verklaard, dat hij zijn misdaad heeft gepleegd als wraakneming op de rijken. De man had het kindje van Lindbergh niet willen dooden, doch daar het voort durend huilde had hij het twee slagen ge geven. Na het plegen van zijn misdaad was Wildy naar het Westen getrokken. Volledige uitspraken van 5 Dec. M. en Rijwielregl.: W. de G. te Krim pen a.d. IJssel, f 1 subs. 1 w. is.; G. T. B. te Boskoop, f 3 subs. 1 d. h.; T. B. en A. N. A. te Gouda, ieder f 1 subs. 1 d. h.;. G. van A. te Le derdorp en A. M. te Rot terdam, f 3 sube. 1 d. h.; A. R. te Rotter dam, f 2 subs. 1 d. b. en f 0.50 subs. 1 d.h. Leerplichtwet: P. K. te Gouda, A. G. V. en P. K. te Moordrecht, ieder f 5 subs. 1 d. h.; T. A. te Stolwijk, f 1 subs. 1 d. h.; N. B. te Schoonhoven, f 5 subs. 2 d. h. Motor- en Rijwielregl.: T. B. te Gouda, f 7.50 subs. 2 d .h. H. G. te Abcoude en J. d. .E. te Gouda, ieder f 2 subs. 1 d. h.; Id. H. F. te Pijnacker, f 4 subs. 1 d. h.; IJ. P. Q. W te Rotterdam, f 2,50 subs. 1 d. h.; A. A. M. S. te Rotterdam, f 3 subs 1 d. h. Id. P. v. d. W. te Reeu- wijk, f 5 subs. 2 d. h. Id. T. H. te Bl»ia- wijk f 5 subs 2 d. h. Alg. Pol VerortL L. vsn B. m J. K .te Gouda, ieder f 2 subs. 1 d. h. IVerord. Openbare Orde en Veilighe'd te Ouderkerk; H. d. T. te Rotterdam f 1.50 subs. 1 d. h. Pol. Verord. Schoonhoven: J. C. v. d. W. te Rotterdam, f 1.50 subs. 1 d. h. Rijnvaart Pol. Regl: H. v. i K. te St, Annaland f 10 subs. 2 d. b. Art. 453 Wetb. v. Strafr.: A. B. te Krimpen a.d. IJssel f 6 subs. 2 d. h.; J. W., zonder bek. woonplaats, 3 d. h. met bevel tot plaatsing in een R.W. I voor den tijd van 1 jaar. Motor- en Rijwielwet: B. H. R. te Lefc- kerkerk f 6 subs. 2 d. h. Art. 426 Wetb. v. Strafr: H. B. to Goo- da f 6 subs. 2 d. h. Visscherijwst: A. D. te Rotterdam en D. G. H. D. te Rotterdam, ieder f 0.50 subs. 1 d. h., verb, verkl. hengel. Wet Evenredige Vrachtverdeeling: T. T. te Nieuwerkerk a.d. IJssel, f 20 subs. 4 d. h. ALBLASSERDAM. Over de maand November. Ingekomen: T. Benschop van Haarlem mermeer; B. van Duinen en gezin van Nieuw-Lekkerland; S. C. Koolmees van Nieuw-Lekkerland; G. P. Versluis en ge zin van Nieuw-Lekkerland; H. den Ou den en gezin van Sliedrecht: Spruit van Norg; G. C. van der Herik van Rijs wijk; M Gaal van Ridderkerk; G. Noor- lander van Nieuw-Lekkerland. Vertrokken: G. van Eijk en gezin naar Rotterdam; A. W. van Es naar Heerlen; A. Verwaard naar Nieuw-Lekkerland; A. Teerds naar Rotterdam; B. Boer en gezin naar Utrecht; J. K. Schaarman naar Rotterdam; G. VerhoefStam naar Pa- pendrecht; A. Slagboom naar Stolwijk; J. van Herk naar Rotterdam. GROOT-AMMERS. Over de maand No vember. Ingekomen. J. C. Verhoef! en «htge- noote van Bergambacht: A. Bouter van Delft; B. Toom van Polsbroek: W. Veer Van- Bergambacht; M. H. van der Hek, van Nieuwpoort en H. Bax van Zeven huizen. Vertrokken: W. Temmer naar Stolwijk; B. H. van Brenk en gezin naar Utrecht; E. S. C. Jansen naar Bussum; J van der Wal naar Leiden en J. Mourik, naar Oes. LEXMOND. Over de maand Nov. Ingekomen: F. Chaigneau, van West- broek naar Lexmond nr. 81; H. H. van der Linden, van Leerbroek naar Lexmond nr. 40; J. de Jong, van Utrecht naar Tex- mond nr. 109; M" 1 Lam, van Meerkerk' naar Lexmond nr. 18. Vertrokken: L. C. de Jong vsn Lex mond naar Hei- en Boeicop nr 38: G. A. Celant van Lexmond lir. 335 naar Schie dam, Tylerstraat SLIEDRECHT. Ovwr de maand Nov. Ingekomen: W. van Wijngaarden van Gorinchem naar Al, inw.; E. 't Jong en och tg. van Raamsdonk naar a.b. ark Wa terlelie. Vertrokken: G. Verschoor van Indus trieweg 43, inw., naar Giessendam, Kor- teland G 2. ZEVENHUIZEN. Over de maand No vember 1934. Vertrokken: A. Glazing naar Bleiswijk; G. H. Vat naar Gouda, Walvischstraat 25; B. Mulder naar Zegwaart; W. J. Ver boom naar Nieuwerkerk a. d. IJssjI Ingekomen: J. Pols van Moercapelle 155; G. M. Zijderhand van Moercapelte 105; A. Offerman van Capelle a. d. IJs sel, Dorpsstraat 38; P. A. Harreman van Bergschenhoek; A. Tent van 'e-Gravenha- ge- ALBLASSERDAM. Dec. Geboren: Willem Marinus. z. van J. de Zwart en A. Hoek. Barend, z. van K. Versluis en A, M. van Rijnsbergen. Ondertrouwd: J. L. Verhoeff. 25 j en G. Breedveld, 24 j. BENSCHOP. December. Geboren: Johannes Adrianus Stepha- nus, z. van Ant. Broere en A. M. de Rid der. BERKENWOUDWE. Van 1-30 Nov. Geboren: Klaas, z. van L- A. de Jong en A. de Kwaadsteniet. Paulus, z. van T. Rehorst en E. M. Knoop. CAPELLE a.d. IJSSEL. November. Geboren: Johannes Christoffel, z v. J- Overvoorde en A. de Braber Thonie Cornelia, d. v. P. van Roon en J. van B riem en Heiltje, d. v. H de Roo en M. van den Hoek Wilhelmus Jacobus, z. v. P Ros en J- J- Jansen Daniël, z. v. H. Sterkenburg en E. van Genderen Alida Lodewina, d. v. G. H. Butter en D. van der Blom. Ondertrouwd: B Meerkerk, 25 jaar en W. Vuik, 21 jaar L. Jongeneel. 26 j en L. C van Wamelen, 21 jaar. Gehuwd: T. Kreuk, 27 j. en J. M Vuik 22 j. P. Kok, 25 j en D. Herk, 22 j J. Snoeij. 25 j. en D. E. v. Leeuwen, 20 jaar. HAASTRECHT. December. Geboren. Jacoba Sijgje, d. van F. C. Donk en H. de Gruijl. Alida Engelina Janna, d. van R. Hoogendoorn en A. E. van^Djjk. HEKENDORP. December. Ondertrouwd: C. Rijkaart (te Goude- rak) en G. M. de Jongi JUTPHAAS. November. Geboren: Willemina Christina, d. van H. J. Buunk en G. E. Koenen. Johan nes Jacobus, z. van J. P. A. J. Ossewaar- de en C. v. Piggelen. Anna Maria, Gijsberta, d van C. H. van Montfoort e» M. Daalhuizen. KRIMPEN A.D. LEK, Dec. 1934 Ondertrouwd: H. den Butter, 22 jaar en G. Brussé, 26 j. G. van Halewiju, 31 j. en K. de Groot, 24 j. J. H. Luijt, 23 j. en A. Roest, 23 jaar. KRIMPEN A.D. IJSSEL November. Geboren: Maria, d. van W. van 0oe* terom en B. Reeling. Gornelis, z. van A. Boers en J. Neef. Maria Elizabeth, d. van J. Gouwqns en G. van der Heul Johannes, z. van A. de Kwant en L Rolloos. Arie Cornelia. z. van K. Jan- sen en T. de Jong. Pieter, z. van A- Rolloos en G. E. Visser. Janna Glazt- na, d. van A. Neven en H. van Gende ren. Pieter, z, van C. van Zwienen en J. Zwijnenburg. Johannes Gornelis, van C. Kwakemaak en J. van Duin. Willem Pieter, z. van Th. de Visser en L A. Vermeulen. Arie Willem, z. van T Krijgsman en J. van Dam. Frederika, Christina Elizabeth, d. van A. Banis en C. Ooms. Getrouwd: H. Sprong, 29 j. en W Slooff, 33 j. Th. M. Blok, 23 j. en M C. de Wilde, 19 j. - W. S. van der Zou* wen, 25 j. te Dussen en A. J. Vermeulen, 25 j. Overleden: C. van dér Graaf, 29 echtgenoote van F, Hoogendijk (overleden te Rotterdam). T. Heijkoop. 76 j., echt genoot van N. Verkaik. -r- D. Buijs, 63 j., weduwnaar van M. Vuik. LEKKERKERK. December. Gebaren: Willem Peter, z. van J. van Riemsdijk en J. A. Demmenie. Pietje en Gerrit, d. en z. van A. van den Dool en A. Oudenaarden. Jacob, z. van C. Mudds en J. van Loon. Gerrit, z. van G. v. <L Hoek en A. Slappendel. Arie, z. van G. C. Klerk en G. Stoppelenbnrg. Ondertrouwd: K Noodergraaf, 39 L, M M. Oskam, 31 j. (te Woerden). OUDERKERK a.d. IJSSEL. December. Getrouwd: B. Meerkerk en W. Vuyk. A. C. van Pelt en C. Oosterom. OUDEWATER. December. Getrouwd: J Pietersen, 32 j., en M. A. H. Romijn, 30 J. Overleden: J. Stout, 93 j., weduwe va» P. I. Fritschij. J. de Veen, 93 j. SCHOONHOVEN. December. Overleden: H. do Jong, 83 j-, echtgenoo te van M. Dubbeldam. SLIEDRECHT. December. Geboren: Maria Hendrika, d. van J. Blom en M. Donkersloot. Cornelius Cictorius, z. van H. Boer en A. de Jong. Cornelia, d. van A. Korevaar en A. Vlot. Willemijntje Gerritdina, d. van K. A. van der Aa en A. Nederlof. Ger-' rit Jan. z. van A. Visser en E. van Werd.: Hilligje Jacoba, d. van J. van den Dool en H. Boer. Pietje Aantje, d. van' M. de Bruin en J. Hokken. Jan, z. van, A. L. Korporaal en M. Dekker. Pieter,1 z van W. van den Heuvel en A. Nederlof.,' Ondertrouwd: G. Poirot, 22 j. en H.. Kwakemaak, 18 j. J. Kraal, 22 j. enl N. Prins, 18 j. Getrouwd: D. P. Ottolander, 28 j. en J. de Bruin, 28 j. I Overleden: A. P. de Jong, 78 echt-, genoote van G. Visser. L. Groenendijk, 80 j., wed. van D. Boelen. STOLWIJK. November. Geboren: Willem Comelis, z. van P. X- de Roo en N. Zwijnenburg. Aagje, d. van H. van den Heuvel en L. Both. Maarten, z. van G. Verhaar en A. G. Mo lenaar. Aria, d. van G. den Hartog en A. J. Verwoerdt. Marrigje, d. van M- Blok en E. Verdoold. Aaltje, d. van C. Buitelaar en G. J. de Gier. Ferdinand® Kiementine Maria, d. vap M. Kraaijen- brink en J- F. J. Struve. Cornells Jan, z. van J. P. van Dam en'fV. de Heer. Elisabeth, d. van A. Verwkal en E. Ber ger. Getrouwd: M. Blok, 23 j. en E. Ver doold, 20 j. K. Dogterom, 23 j. en J. Verdoold, 22 j. M. B. van der Wal, 25 j. en G. P. Knoop, 21 j. Overleden: J. van der Wal 82 L *cht- genoot van M. Blonk. WADDINXVEEN. Dec. Geboren: Neeltje, d. r. A. Verblaauw en M. Zwanenburg. Arie, z. van A. Versluis en M. Loendersloot. Adriana, d. v. J. D. van Wichen en W. Huizer Barendina Maria, d. van L. Monster en K. M. Tamerus. Antonius Adrianus, z. van F. van Vuuren en M. Koot. Jo hannes Theodorus Maria, z. van T. Rip en G. J. Hu'sman. Margje, d. van J. Zalm en P. van Eijk. Rienske, d. van J. Kamerling en T Schreiber. IJSSELSTEIN December. Geboren: Johanna Josina Gornelia, d. van A. van Dijk en M. Dekker. Gornelia Mareelia, d van J. J. Lekkerkerer en W. C. van Dijk Agatha Maria, d. van W van Groen ngen en H. Streng. ZEVENHUIZEN. November. Geboren: Willem, z. van A. Voskuilen en A. de Graaf. Huibert, z van H. Paul en Joh Rijneveld Arie Adrianus. z. van J Vente en C. Breedijk. Getrouwd: J. J van Rijs, 40 j. en A- G. Vonk, 27 j. Overleden: W. Both, 42 j., echtgenoote van L. van ^rooijen. N. Rorneijn. ^9 j., weduwe raJü Johannee van den Bro. k. DERDE BLAD- NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND t£N UTRECHT Scheenhevtmche Courant WOENSDAG 12 DECEMBEH •it Abonnees op ons blad kunnen mondelinge of schriftelijke adviezen krijgen over rechtskwesties of belastingzaken tegen een verlaagd tarief van 50 cents per advies. Voor mondelinge adviezen kan men zich vervoegen aan ons bureau Haven 25-Schoonhoven. Schriftelijke vragen dienen vergezeld te gaan van f 0.56 per giro, postwissel of in postzegels. GEMEENTERAAD. In de vergadering van den gemeente raad, die Maandagmiddag om 2 uur wordt gehouden, komen de volgende pun ten aan de orde: 1. Vaststelling der raadsnotulen van 22 Nov. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van een regent en regentes van het Ger. Weeshuis, wegens periodieke aftreding. 4. Benoeming van een lid van het burger lijk armbestuur, wegens periodieke aftre ding. 5. Benoeming van de leden van de commissie van toezicht op het lager on derwijs, wegens periodieke aftreding on aanvulling vacature. 6. Onderhandsche aanbesteding schoonmaak enz. van ge meente-gebouwen. 7. Voorstellen van B. en W. tot huurverlaging van gemeente-ge bouwen. 7. Voorstellen van B. en W. tot buurve'rlaging van gemeente-gebouwen. 8. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche verhuring van een woning. 9. Kasgeld- teening. 10. Voóbstel van B. en W. tot het toestaan van een crediet groot f 500 voor het maken van reclame voor de goud- en zilverindustrie. 11. Voorstel van B. en W. inzake wijziging van den elec- triciteitsprijs. 12. Wijziging bedrijfsbe- grootingen, dienst 1934. 13. Circulaire van H.H. Ged. Staten inz. de wethouders salarissen. 14. Alsvoren bet*., de presen tiegelden voor leden van den Raad. 15. Vaststelling, opnieuw, van de verordening op de heffing van besmettelijke ziekte- gelden. 16. Aanvulling reglement burgerl. armbestuur. 17. Beslissing op reclames schoolgeld enz. 18. Eventueel jrerder DE NIEUWE VISCHBRUG. Van de nieuwe Vischbrug, die reeds eenigen tijd voor het verkeer geopend is, is thans de bovenbouw zoover gevorderd, dat men kijk krijgt op de resultaten van het werk .Deze zijn van dien aard, dat de iets hoogere uitgaven, die voor deze brug zijn besteed boven het aanvankelijke plan, stellig alleszins te verantwoorden zijn. Zoo elecht als de eerst ontworpen betonnen leuningen op dit mooie en belangrijke punt van Schoonhoven zouden hebben voldaan, zoo goed is het effect van de eenvoudige, doch smaakvol uitgevoerde gemetselde leuning, die aan de zijde van de Haven nu gereed is. Ze is afgezet met een platte ijzeren staaf en het metselwerk wordt aan weerszijden voortgezet in schuin afloopend e vleugels, die op den kant van de kademuur zijn gemetseld. Zoodoende konden de hardsteenen palen langs den waterkant vervallen en daar door is nu zooveel ruimte verkregen, dat de voetgangers, die op de brug een trot toir tot hun beschikking hebben, bij het verlaten daarvan achter de boomen en de "Verkeersborden om hun weg kunnen ver volgen, zoodat des» hoeken voortaan heel wat minder gevaar zullen opleveren dan Aan den kant van de Voorhaven moet de leuning nog worden gemetseld. De dienst van gemeentewerken heeft voor de zen axbeid op het laatste oogenblik niet voldoende personeel beschikbaar om dien vlug te voltooien, doch nu het vorkeer daarvan geen hinder meer ondervindt, is dat ook niet strikt noodig. Het voegwerk zal, met het oog oif het vorstgevaar, ver moedelijk tot het voorjaar moeten worden mitgesteld. Voor het verkeer vormt de nieuwe brug reeds een groote verbetering en als ze geheel gereed is, zal ze ook een aanzien lijke verfraaiing van het stadsbeeld be- VAN DEN RECHTEN WEG. Hedenmorgen kwam onder de poort aan het eind van de Olivier van Noort- straat de vrachtauto van den heer Bal lering van de Nee aanrijden in de rich ting van den Lekdijk. De wagen werd be stuurd door den zoon van den heer Bal lering. die in gezelschap was van J. Klei- my. Een eindje voorbij de poort raakte de auto den koers kwijt en slingerde langs de heining, die de tuintjes achter de wo ningen van den Ouden Singel van den weg scheidt. De heining werd langs een lengte van enkele meters vernield, waar- op de auto van den weg naar beneden in ^bet gras schoot en omsloeg. De inzitten den konden er ongedeerd uitklauteren en kwamen met de schrik vrij. De vrachtauto te echter flink beschadigd. Een en ander verwekte in de buurt ▼eel belangstelling. Wij vernamen nog dat doMl|je wagen den avond te voren bij het riiSp onder de poort aan het eind van de^Wivier van Noortstraat het bovenste Rodeolte van de kap verloren had. EIERVEILINGEN. Waaggebouw. Aanvoer 2800 stuks. Prij zen: kippeneieren f 4.25f 5, üeneieren f 3.50f 4, eendeieren f 3.50, alles per 100 stuks. Voorhaven. Kippeneieren f 450f 5.20, heneieren f 3.50—f 4.20, beiden per 100 stuks. BOTERMARKT. Aan de heden gehouden botermarkt werd besteed voor goeboter f 0,80, wei- boter f 0,75. Handel vlug. BESPREKING IN DE PR0V. STATEN. In de gisteren gehouden vergadering der Provinciale Staten van Zuid-Holland is de wijziging van het provinciaal wegen plan aan de orde gekomen. Daarbij be toogde dr. Beekenkamp over den toestand van de wegen in de Krimpener- waard. Hij zei, dat de provincie voor ver schillende tertiaire wegen de zorg op zich dient te nemen, daar de huidige beheer ders deze wegen vrijwel aan hun lot over laten. Het denkbeeld van Ged. Staten om ingeval van opheffing van de spoorlijn GoudaSchoonhoven voor den aanleg van een weg gebruik te maken van de spoor baan, juichte spr. toe. De heer Bergshoeff wilde een ver bindingsweg zien aangelegd tusschen den weg Gouda—Alphen a.d. Rijn met de bol lenstreek dn Haarlemmermeer. Ook de heer J. ter Laan vond, dat de wegen in de Krimpenerwaard drin gend verbetering behoeven, waarmede le- 'Vens de werkverruiming zou worden ge diend. In Krimpen en Capelle, aldus spr., is 87 pGt. van de arbeiders werkloos. Ver betering van de tertaire wegen achtte spr. hoogst urgent, mede uit een oogpunt van werkverruiming. Ten slotte bepleitte de heer De eren- berg verbetering van de verbindingswe gen tusschen Schoonhoven en Gouda. Voor Ged. Staten sprak de heer v o n Fisenne, d'e zeide, dat de wegen in de Krimpenerwaard voor het autoverkeer inderdaad weinig geschikt zijn; het hoog heemraadschap kan echter de bekostiging van een dringende verbetering niet op zich nemen. Overneming door de gemeenten in de Krimpenerwaard zou wenschelijk zijn. De weg GoudaBodegraven is niet slecht, doch hij laat niet toe. te rijden met snel heden van 60 K M. Er is inderdaad een druk verkeer op dezen weg, die evenwel in belangrijke mate zal worden ontlast na gereedkoming van den rijksweg via Gou da naar Utrecht. Omtrent de tertaire wegen, zei spr., dat, indien Ged. Staten b.v. één ton op de be grooting zouden brengen ten behoeve van de verbetering van die wegen, zij het ze ker aan den stok zouden krijgen met den minister van financiën. Spr. was be nieuwd naar het voorloopig verslag en nog meer naar de memorie van antwoord van den minister inzake de begrooting van het Verkeersfonds. Met de verbete ring van diverse wegen moet worden ge wacht op hétgeen van rijkswege zal wor den gedaan. De Staten hebben tenslote het wegen- verslag voor kennisgeving aangenomen. Sinterklaasfeest. Ammerstol. Onder groote belangstelling van jong en oud kwam St. Nicolaas 's middags van de boot uit Rotterdam en in optocht ging 't naar 't Gebouw, waar de kleinen met een poppenkastvertooning en tevens versnaperingen een tijdlang gezel lig werden bezig gehouden, 's Avonds 6 uur werd het St. Nicolaasfeest voortgezet voor kinderen van 915 jaar voor wie het een gezellige avond werd, welke werd opgeluisterd door tooneel. declamatie, dans enz. van de jonge A,J.C.-ers. Ook voor hen ontbraken de versnaperingen niet. Aan het einde van den avond werd een verloting gehouden ten bate der A. J. G. Voor het St. Nicolaasfeest was zeer veel belang stelling. Radio en werkloosheid. Ammerstol. Een commissie van V.A.R. A.-leden heeft l^reikt. dat de aangeslote nen op de radio-centrale, welke wordt ge dreven door den heer D. de Jong, voor zoover Jeze werkloos zijn, thans tegen de halve contributie, bedragende f 0.30 per week, aangesloten kunnen blijven. Ind en deze maatregel' niet was getroffen, hadden velen hun radio van de hand moeten doen. Gemeenteraad. Giessendam. Op Zaterdag 15 December des morgens 9.30 uur, komt de gemeente raad in een openbare vergadering bijeen, om de volgende agenda te behandelen: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel inge volge art. 3 der verordening regelende de eischen van benoembaarheid enz. der veld wachters. 3. Wijziging der begrooting dienst 1934. 4. Voorstel tot overplaatsing van het hoofd der openbare lagere school in wijk B in gelijke betrekking naar dezelf de school in wijk A en omgekeerd; 5 Voor stel om genoegen te nemen met de kilome- trische verdeefing der kosten van verbete ring van dpn Merwededijk met het oog op het subsidie der provincie. 6. Salarieering wethouders en presentiegelden raadsleden. 7. Bezwaarschriften straatbelasting. Meisjesvereeniging. Giessen-Oudekerk. In de lokalen der 0. L. School werd door de Ned. Herv. Me'sjesvereeniging „Wees een Zegen" de 5e jaarvergadering gehouden onder lei ding van den predikant, ds. J. Brons- geest. Nadat gemeenschappelijk gezongen was Ps. 75, de verzjn 1 en 4, ging ds. Bronsgeest voor in gebed. Daarna las de predikant Uit Johannes 10 voor en sprak een'kort openingswoord. Hierna hield mej. A. v. d. Leer een bijbelinleiding over Han delen 26, waarop eenige bespreking volgde. Uit de jaarverslagen bleek, dat de vereeniging thans 28 leden telt en dat door de meisjes 153 verschillende kle dingstukken zijn -vervaardigd, die aan de armen in de gemeente zullen worden uit gedeeld. Vervolgens werden eenige voor drachten en gedichten voorgedragen, ter wijl ter afwisseling door dé meisjes der vereeniging eenige liederen uit den bun del van Joh. de Heer werden gezongen. In de pauze werd een en ander rond gediend en werd van de gelegenheid om de kleedingstukken te bezichtigen, druk gebruikt gemaakt. Ook werd een collecte gehouden voor de vereeniging die f 16 63 opbracht. Twee theemutsen, die verloot werden, brachten tesamen op f 21,15. Winnaars daarvan werden mej. T. den Boer en den heer N. Korevaar. Daarna werd het woord gevoerd door afgevaardigden der zustervereeniging van G essen-Nieuwkerk en Giessendam en door den voorzitter der jongelingsvereeniging, terwijl namens den Kprkeraad ds. Bron»- geest het woord voerde. Mej. A. Pier- hagen behandelde een vrij onderwerp, waarna nog eenige voordrachten en zang stukjes volgden. Na het gezamenlijk zingen van Gezang 180 vers 1 sloot ds. Bronsgeest met dank gebed. De zaal was gehpnl gevuld. Zondagmorgen werd in de Ned. Herv. Kerk. waar; ds. J. Bronsgeest voor ging, een g ft gecollecteerd van f 35 met bestentrtiing voor de verlichting der kro nen in de kerk. Aangezien hét benoodig- de bedrag nu vrijwel bijeen is, zal men spoedig tot den aanleg daarvan overgaan. Meisjesfvereeitiging. Goudriaan. Dinsdagavond hield de Ghr. Meisjesvereeniging „Dorcas" haar 21ste jaarvergadering onder leidmg van ds. F. Anker in de Christelijke School. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek dat de vereeniging 18 lpden telt en dat in het afgeloopen jaar 200 kleeding stukken zijn vervaardigd, welke zeker in dezen tijd goed te pas komen en in dank aanvaard zullen worden. De ontvangsten hebben f 170.34 en de uitgaven f 170,18 bedragen, zoodat een klein batig saldo in kas is. Verschillende dames, leverden voor drachten, samenspraken en opstellen, wel ke goed ingestudeerd waren. Afgevaardig den van zustervereenigingen van Ottoland, Giessen - Nieuwkerk, Molenaarsgraaf, Brandwijk, Nieuwpoört en Noordelooa brachten hun felicitaties over. Eau col lecte bracht f 25.121/! op. Handig chauffeur. Haastrecht. Door het breken ran een stuurstang van de Polsbroeksche autobus, ontstond gevaar van den dijk af te rijden. De chauffeur voorkwam dit echter door snel te remmen. Van den dijk. Haastrecht Een motorrijder uit Utrecht reed met een duo-rijder, beiden militair, op den dijk en slipte. D't gebeurde bij het passeeren van een wielrijder. Beiden vielen tegen de helling van den dijk. De militai ren kwamen er best af, doch de motor moest weggesleept worden. Haastrecht Gevonden: Een klein wit hondje en een motorkap. Inlichtingen bij de gem. pol In het R.K. Vereenigingsgebouw werd een collecte gehouden ten bale van het R.K. Armbestuur, die f 10 opbracht. Als de kraanwagen uitrijdt Haastrecht Maandagmiddag reed de kraanwagen in de richting Oudewater. Er was dus weer iets gebeurd. Een bezorg- auto van de Centrale Bakkerij was r.l. van den dijk gereden. Persoonlijke onge lukken waren niet voorgekomen. De be schadigde wagen werd met de kraan wa gen binnengebracht. Dc winkelweek een succee. Haastrecht I)e Winkelweek is goed geslaagd. Men had «oorspronkelijk 40.000 bonnen gedrukt en als men die aan den man kon brengen was men ruim schoots tevreden. Maar voor het einde der winkelweek moest worden bijgednikt. daar alle 40.000 al waren uitgegeven. De opzet der Winkelweek is geweest het koopen in Haastrecht te bevorderen. Donderdag avond zal de winkelweek officieel wor den gesloten. Daarbij heeft de groote ver loting plaats, waarin iedere kooper deel heeft. Hoornaar. De rijksveldwachter van Arkel en de gemeenteveldwachter van hier hebben de gebr V. van Hoog-Blok- land 's nachts op heeterdaad betrapt bij het stelen van tamme eenden. Raadsbesluiten. Krimpen a.d. Lek. Dinsdagavond om half negen kwam de raad in spoed- eischende vergadering bijeen. Alle leden waren tegenwoordig. Betreffende de reke- ning-courant-overpenkomst voor het doen van gewone uitgaven, stellen B. en W. voor het crediet met 35.000 te verhoogen en te brengen op f 60.000, hetgeen werd goedgekeurd. Inzake een voorstel tot con versie ran een annuïteitsleening werd aan B Pn W. machtiging verleend de f 170.000 bij de bank van Ned Gemeenten op te zeggen per 5 Maart '35 en een nieuwe leening aan te gaan. Gouden jubileum. Krimpen a.d. Lek. De hoer B. Noor- lantier zal Zaterdag 15 December den dag herdenken, dat hij voor 50 jaar bij de houtbewerkersfirma J. Groeneveld Gz. en Zoon in dienst trad. Langerak. Doordat H. V. van Groot- Amraers met zijn vrachtauto bij het pas seeren van een koe die aan een touw ge leid werd, te ver uithaalde, is hij ter hoogte van de Hooge Schuur in deze ge meente van den Lekdijk gereden. De be stuurder kwam met den schrik vrij en de auto werd slechts licht beschadigd. Met een kraanwagen van W. de Ruiter te Meerkerk te de auto weer op den dijk ge bracht Gemeenteraad. Lexmond. I)e gemeenteraad komt Don derdag in een openbare zitting bijeen, ten einde o.m. de volgende punten te behande len; Benoeming ambtenaar van den bur gerlijken stand; benoeming gemeente-se cretaris schrijven Ged. Staten inzake .jaar wedden wethouders en presentiefeelden raadsleden; vaststelling haven- en kade- gelden; wijziging begrooting etc. Bij den agent van e arbcidsdbemid- deling staan 23 werk loc zen ingeschreven. GemMnte-sscretaris. Lexmond. B en W. hebben voor de be noeming van gem.-secreta.ris het navol gende niet-alphabetische tweetal aanbevo len: 1. Mr Holland te Putten (Geld.); 2. G. van Hoogdalem te Leerdam. Uit don gemeenteraad. Lopik. Maandagmorgen kwam de ge meenteraad in openbare vergadering bij een. Alle leden waren aanwezig. Van de ingekomen stukken verdient vermelding een schrijven van Ged. Staten, inhouden de een aanwijzing om de salarissen der wethouders te verlagen van f 150 tot f 100 Aldus wordt besloten. Verder werden de salarissen van het secretarie personeel herzien, mede in ver band met het verhoogd pensioenvernaai tot 10 Op verzoek werd aan den heer H. van der Weerd eervol ontslag verleend als agent der arbeidsbemiddeling, onder danK betuiging voor de vele belangeloos ver richte werkzaamheden. Met algemeene stemmen werd in deze vacature benoemd, de heer J. A. Vergeer, op een salaris van f 50 per jaar. Verder werden in de begrooting 1934 enkele wijzigingen aangebracht- De postdienst Lopik-Jaarsveld. Het vervoer der brio- ven en poststukken, dat tot dusverre plaats had door middel van den autobusdienst SchoonhovenUtrecht v.v. zal na 1 Ja nuari geschieden per dienstauto der pos terijen. Tot tijdelijk hoofd der O. L. School is benoemd de lieer A. A. Baarsche, on derwijzer met hoofdacte te Rotterdam. De heer Baarsche was op wachtgeld gesteld. Een openbare vergadering van den gemeenteraad is belegd tegen Vrijdag 14 Dec., voorm. 10.30 uur. De zangvereeniging „Volharding" geeft op 19 December in de zaal van den heer G. van As voor leden en donateurs onder leiding van haar directeur dén hr. Oskam te Gouda, een uitvoering. Tevens zal opgevoerd worden het blijspel Film maniakken". Voor Kerstmis. Nieuwland. Het diaconie armbestunr der Ned. Herv. Gem. heeft een groote partij gesmolten rundvet aangevraagd bij de Crisis Zuivel Centrale en gekocht van een Friesche fabriek om het als accijns vrij vet aan behoeftige lidgiaten als Kerstgave uit te reiken. Dit jaar hopen de kinderen der Ned. Herv. Zondagsschool „Wees een Zegen", met het Kerstfeest een kinder-kerstcan- tate te zingen. Al enkele weken wordt er druk aan gestudeerd onder leiding van mej. Verduin en den heer Verbeek. Togen een boom. Stolwijk. Maandagavond reed een be stuurder van een personenauto, afkom stig uit Oud-Alblas, op het Plein tegen 'n l}oom. De boom kwam hi erdoor in een schuine stand en het ijzeren raam werd verbogen. De bumper van de auto werd geheel omgebogen en de voorruit ver nield. De inzittenden kwam met den schrik en een kleine ontvelling vrij. De bestuurder had den boom in het geheel niet gezien. De hoogs stroomprljren. Schellulnen. In de raadszitting Dinsdag is gesproken over de hoogs etem triciteitstarieven. De burgemeester bedltf medegedeeld, dat hij en een groot a&nta! andere burgemeesters uit deze streel zich gezamenlijk tot Dordrecht hebben gewend, om lagere tarieven te verkrijgen. Ondanks prijsdaling der brandstoffen en. loonsvermindering handhaaft Dordrechl hier een tarief van 35 c. per K.W.U. Bo«< sloten is aan Ged. Staten te berichten,.' dat men de presentiegelden der raa<W leden» en de jaarwedden der wothoodeop niet wenscht te verlagen. Raadsvergadering. Sliedrecht. De gem Maandag 17 December in gadering bijeen voor de navolgende on* derwerpen: 1. Notulen. 2. Beëediging va* den nieuwen gemeente-ontvanger. 3. In* gekomen stukken en medede'elmgeiL 4 Diverse verslagen. 5. Benoeming van twee leden der schoolcommissie, wegens pe riodieke aftreding van mej. M .M. van Delft en den heer P. A. de Rooij. 6. Idem van twee leden van het bestuur van maat schappelijk hulpbetoon, wegens periodieke aftreding van den heer ir. H. Popping en ontslagname van den heer A. van Bal- legooijen 7. Idem van een regent van het hervormd rusthuis, "wegens periodieke ai- treding van den heer G. Klein. 8. Idem van een lid van de commissie van be heer en administratie voor het Fonds van Eek in de vacature-Zijp. 9. Benoeming van twee leden en twee plaatsvervangen de leden van het scheidsgerecht. 10. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer B. J. Vermaat, wegens opheffing van zijn be trekking van onderwijzer aan school L 11. Idem tot huur van een perceel weiland gelegen achter het pePceel wijk B 105, voor don aanleg van volkstuintjes. 12. Id. met betrekking tol rioleering van het Gantel aan de oostzijde van de woningen G 152 t.m. 166, 13. Idem tot het toeken nen over 1932 van een subsidie aan do vereeniging voor christelijk middelbaar en hooger onderwijs te Dordrecht voor leerlingen uit deze gemeente. 14. Idem tot wijziging van het Bedrag der door den gemeente-onlyanger te stellen zekerheid, alsmede om aan B. en W. de bevoegd- he'd te geven het opnemen van boeken cm kas van den ontvanger op te dra*»* aait het verifjeatiebureau der vereen, van Ned. Gemeenten. 15. Idem tot het verleenen van vrijstelling van eischen gestold aan ver- gunningslokaIitei ten ten aanzien van het perceel Wijk D 93. 16. Vaststelling comp- tabili teitsbesluit. 17. Idem tot vaststel ling van de gomeente-begrooting m do bedrijfsbegrooti n gen voor 1935. Het kiescollege der Ned. Herv. Kerk heeft herkozen als ouderling de heer M. r. d. Leun, ais diaken de heer«n J. H. van Eijk en A. G. de \Y/i$rd. In de vaca ture G. van Ballegooijen werd als diaken gekozen de heer G. Klein. Sliedrecht. Op Donderdag 13 December draait in het Evangelisatiegebouw do. film- van het Ned. Jongelingsverbond. Om 4 uui. heeft een kindervoorstelling plaats,, tor-; wijl de avondvoorstelling des avonds om. 8 uur aanvangt. De film wordt toege licht door den heer H. Gordoau, alge meen secretaris van het N. J. V. DE DOODSLAG TE HOOFDDORP* Tien jaar goiischi Voor de Haarlemsche rechtbank stond terecht de 24-jarige W. K., die ervan verdacht wordt zijn pleegvader te Hoofd dorp te hebben gedood. Men had hem 's morgens met een groote wond in het achterhoofd dood in de werkplaats ge vonden. De huisde.ur was gesloten en men had den indruk, dat er gevochten was in de werkplaats van den electrician. De pleegzoon en de echtgenoote den vermoorde werden gearresteerd., lyip- tig getuigen werden gedagvaard. De be langstelling was enorm. De inspecteur Tan politie te Hoofd dorp, de hoer Jelsma, deelde mee aai.K, bij zijn arreslatie bekend had den dood slag gepleegd te hebben. Verd. verklaarde, dat hij dat niet go- zegd had. Als de vrouw In do gevangenis zou komen, zou hij zeggen dat hij het misdrijf gepleegd had, om de vrouw vrij uit te laten gaan. Zoo had hij het gezegd. Hij h'eld vol den doodslag niet gepield te hebhen. Uit het verdere getuigenverhoor bleek, dat er tusschen pleegzoon en pleegmoo: der een verhouding had bestaan, Volgons verd. leed de vermoord» aap toevallen en was meer dan eens van plan geweest zichzelf te vergiftigen en de an deren daarbij. Get. Van Weelde zeide ,dat een bedrag van f 40, dat 0e verslagene des avonds voor zijn dood van hom ontvangen had, den volgenden morgen verdwenen bleét te zijn. Tenslotte nam het 0 M requisitoir en eischte 10 jaar gevangenisstraf. De verdediger ^roeg vrijspraak en in- vrijheidsstelling van verd wegens ge brek aan overtuigend bewijs. Vonnis 20 B«a,

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 5